Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

+27
edem4ever
aglaitsa
sarita
empi77
kapetanissa
tsourdalitsa
JELSOMINA
annoula!
evaki16
Δ.Μπέλλος
Antigoni!
jenoy
aggeliki
AmaliaPetros_fan1
afroditi_norakii
nefelik
fay
marakii
pasxalitsa
taradoula
JESSIE
Cancoon
fay66
Dimitraaa
Lyn
loukitsa
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap38%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 38% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Φεβ 23, 2011 11:17 pm

tsourdalitsa έγραψε:Comme ci, comme ca, la vie passe...

-Η αντιπρόταση λοιπόν κατέληξε "Τιτανικός", αφού το Νταιζάκι έχει μάθει καλά το τραγουδάκι: "Στόχος είναι τα λεφτά, έτσι μου ΄πε η μαμά έτσι μου ΄πε κι ο μπαμπάς [...] που να πας χωρίς αυτά, δεν αγάπησε κανείς τους φτωχούς τους συγγενείς!"

-Για τις πλακίτσες Λουκά-Νικόλα, θα χω βουβό πόνο Sleep
Εμπλουτίστηκαν και με Νόρα-Δάφνη... όλο και καλύτερα, όλο και καλύτερα!
Χαίρομαι γιατί τουλάχιστον οι πρωταγωνιστές δεν πληρώνονται τζάμπα, γεμίζουν τα κενά... wall

-Πολυκάρπου ιερομάρτυρος σήμερα κι έγινε ένα στιγμιαίο θαύμα... η Μελίτα, η γραμματέας που όλοι ονειρεύονται έφερε καφέδες (αγοραστούς φυσικά γιατί συν τοις άλλοις είναι κι ακαμάτα) και σήκωσε το τηλέφωνο Confused?

-Γνωστή η παρέα, γνωστοί οι διάλογοι, γνωστή η κατάληξη... οπότε κι εγώ έριξα τα μάτια μου στο ντεκόρ πίσω και παρατήρησα ότι και ο Ρούσσος σε περίοδο λιτότητας βρίσκεται μετά τα νέα τιμολόγια της ΔΕΗ, με κάτι τσιμπλοφάναρα την έβγαλαν την σύσκεψη. Και εκεί προς το τέλος και μέσα στο σκοτάδι έπιασα κάτι βλέμματα ύποπτα της κα Καρτάλαινας, τα οποία και κρατάω!

-Ανοίξαμε και σας περιμένουμε στου Τέρη!
Θαμώνας Νο1: Της δικαιοσύνης ήλιε νοητέ, για τους φίλους Νταίζη! Fskl
Θαμώνας Νο2: Το συνεταιράκι. Σίγουρα κάτι ετοιμάζουν αυτοί οι δύο κι ελπίζω να δούμε τίποτα καλό κι όχι κουλό!

-Κατρανίδης-Πεφάνη συνεχίζουν να με κοψομεσιάζουν αλλά χαλάλι τους! Υποκλίνομαι : respect :

-Όπου και να κοιτάξεις αχαριστία...το Μελιτάκι πούλησε μπαμπά, μαμά, παιδί για τον απολυτούλη, και ο Τέρης δεν δέχεται να πουλήσει τη νεκρή Βέρα???? Siga... Ωρε τι βλέπουμε???

-Έρι-Λουκάς πάντα ωραίοι μαζί, μ'αρέσει που κοντά στα σοβαρά, πετάνε και τα ευχάριστα... Thumbs up

-Τι να μαζέψει ο Χρήστος, τα ασυμμάζευτα??? αυτή μέχρι και μουστάκι θα τον βάλει να ξυρίσει στο τέλος (που λέει ο λόγος).
Σταύρου-Κασσανδρινός όπως πάντα Klap

-Κάθε προσπάθεια μου μια καταδίκη είναι γραφτή που λέει κι ο ποιητής. Και πως να μην είναι αφού αντί να την αρπάξει από το μαλλί ( όπως θα έκανε ο Χρήστος last year) κάθεται και συζητά λογικά μαζί της! Λογική και Νταίζη είναι τσακωμένα λέμε!!! wall

-Δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης??????????? ούτε νεράιδα των δοντιών???????? faint
Η Έρι καταπληκτική... και σαν ζευγάρι inlove

-Νταιζάκι άκου την κυρά Στέλλα και μην πουλάς, γιατί και εμείς δεν αγοράζουμε πια...

-"Θέλω να σε ξεχάσω, κι ότι θυμίζει εσένα να το αλλάξω!" Αφιερωμένο στο σουηδικό διάλειμμα!
: respect : στη ατάκα της Εύας, για την άλλη κυρία δεν θα μιλήσω για το καλό της και για το καλό μου...

-Γκώσαμε στον απολυτούλη σήμερα. Αρνούμαι να πω το οτιδήποτε, δεν θα φάω τα λεφτά μου εγώ στους ψυχολόγους! Fskl

-Χρήστος-Νταίζη ωραίοι μαζί Love! και ωραία σκηνοθετημένη η σκηνή. Από άποψη περιεχομένου θα συμφωνήσω με το μισοαπορημένο, μισόφοβισμένο ύφος του Χρήστου... μαζεύτεεεεε την επιτέλους!

-Πάλι το καλύτερο για το τέλος... Καρτάλαινα ζεις, εσύ μας οδηγείς! : respect :


Και αφού αυτοί επιμένουν στα ίδια και στα ίδια, επιμένω κι εγώ Μέτριο!

Καληνύχτα μας!

Τιιι σταυροβελονιά ειναι αυτη??? εχω περιθωριο για ιμοτικον προσκυνηματος ή όχι?
Ιωάννα τρομερη, αναμενω την kapetanissa πέρσι ειχαμε κ άλλους σχολιασμους πολυ ευστοχους
αλλά λόγω εξελίξεων τους χάσαμε....
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 23, 2011 11:23 pm

[quote="tsourdalitsa"]Comme ci, comme ca, la vie passe...

ούτε νεράιδα των δοντιών???????? faint

Aυτή υπάρχει στα Ρεσιτάλ, όχι στα Ξενεράλ... Ξεκουράζεται και που θα πάει κάποια στιγμή θα κάνει την επάνεμφάνισή της
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Φεβ 23, 2011 11:58 pm

Αυτοί γιατί πήγαν να μιλήσουν σε ένα άδειο γήπεδο? /S

Η Αντιγόνη πού έτρεχε νυχτιατικά και....φορτηγό οδηγούσε η Άννα? /S
Χμ... άλλη μουχρίτσα μας βρήκε ε? Εσύ τους έδωσες κοπελιά? Φίλη σου η Βέρα? Αχμ... είχα κι εγώ τέτοιες φίλες σαν εσένα.... δε μου λείπουν καθόλου....
Όσο για την Αντιγόνη, μια χαρά της το 'χα να έχει δώσει την εντολή, μας το έχει "πει" εξάλλου τόσες φορές με το βλέμμα της... Το οποίο βλέμμα συγκρατώ σήμερα, κατα την αποχώρησή της από τη μάζωξη, προς τον Στέφανο...
Τιιιιιι τρέχει? scratch

Οκ, χάζεψα λίγο σήμερα....

Χάρηκα την πλειάδα σκηνών Στέφανου -Έρης. Οι φυσικότητα των κινήσεών τους στο χώρο μου φέρνει χαμόγελο. Α, και μια και λέω για βλέμματα, κρατάω και το τελευταίο του Στέφανου, εκει, μετά τον Άγιο Βασίλη που με διέλυσε... lmao Το βλέμμα όμως, inlove Α, ρε Έρη, πάλι τον ξελάσπωσες τον αναποφάσιστο μαφιόζο.... άρχισε να το καταλαβαίνει βέβαια, κάτι είναι κι αυτό....
Εκφράσεις Λάμπου και Ξυλά μιλάνε χωρίς λόγια. Θα 'θελα να τις δω μαζί τώρα που το σκέφτομαι....

Λουκάς, παντού. Και καλός παντού, ήταν στη νορμάλ φάση σήμερα. Βέβαια στη σκηνή με Νταίζη και Στέλλα μετάνιωσα λίγο που μόλις είχα φάει και μια αναγούλα μού 'ρθε... Μπορείτε να στείλετε αυτό το Αστέρι πίσω στο δικό του ηλιακό σύστημα γιατί εδώ δεν το 'χει? Κι όχι μόνο δεν το 'χει, κινδυνεύει και κόσμος από ισχαιμικά επεισόδια.... maaaad

Λευτέρης επίσης μ'άρεσε σήμερα, ειδικά με τη στάση του απέναντι στον ήλιο της δικαιοσύνης aka Νταίζη... wall
Όσο για την κουβέντα του με την Εύα, πολύ φιλοσοφικά τα ερωτήματα και στο χαλαρό, δεν ξέρω αν φτάνουν δυο ζωές να αναλυθούν, την απάντηση ξεχάστε τη... και συζήτηση αυτή, προέκυψε από:

Εύα-Μελίτα: λοιπόν, ο καθείς μας έχει τις ευαισθησίες του, κι εγώ αυτό δεν το αντέχω. A propos, Lyn κι εγώ αυτό σκέφτηκα εκείνη την ώρα που μπήκε η Μελίτα.... Ναι, ο Λευτέρης είναι το κλειδί, αλλά εμένα με χάλασε που πήγε η Μελίτα να το πει στην Εύα. Αυτές οι δύο έχουν μεγάλη ιστορία για τόσα χαμόγελα. Οκ, δεν λέω να σφάζονται, αλλά... ευτυχώς η Μελίτα είχε κάποια αμηχανία. Τουλάχιστον. Κατ' εμέ βέβαια δεν θα 'πρεπε να 'χει μούτρα να πατήσει εκεί... Πόσο μάλλον να ζητήσει κιόλας. Και για ποιόν. Και πώς. Τσίπα δεν έχει μείνει....

Αχ, πώς θέλω να μάθω τι λένε αυτά τα παλικάρια που συνομωτούν.... ))

Στέφανος-Μελίτα αγκαλιά: εμένα γιατί μου κάνει σαν το θείο που παίρνει αγκαλιά το ανιψάκι του για να μην το κακοκαρδίσει? sfyr

Νταίζη -Χρήστος: η σιχαμένη και το παιχνιδάκι της. Πάει ο Χρήστος. Τι διάλο, μανόγαλο τον έχει ποτίσει..... wall

Αμαλία Πέτρος : respect : κι άααααααλλο, κι άαααααλλο!!!!

Θα το πω καλό, δε βαρέθηκα και δεν με χάλασε και πολύ, με τις συνήθεις εξαιρέσεις. sisi

Από ένα oscar σε Clarabelle, Δ.Μπέλλο, tsourdalitsa και Jessie παρακαλώ, πολύ σας ευχαριστήθηκα! Klap
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Φεβ 24, 2011 12:39 am

Kapetanissa, σ'ευχαριστώ για τη ....διάκριση, και ανταποδίδω!

Πολύ εύστοχα όλα, με highlight το....θείο με το ανηψάκι του, δεν θα μπορούσε να αποδοθεί καλύτερα το πνεύμα αυτής της σκηνής. Αραγε είναι σκηνοθετική οδηγία αυτή ή έτσι του βγαίνει? Κάτι παραπάνω από μάς θα ξέρει, δεν μπορεί!!!

Και μένα μου άρεσε η στάση του Λευτέρη με τη Νταίζη! Εχε χάρη όμως που ο Λευτέρης είναι άφραγκος, (για τα στάνταρτς της Νταίζης δηλαδή) και έτσι η Νταίζη αφ'ενός δεν τον βλέπει σαν αγελάδα για άρμεγμα, κι απ'την άλλη χρειάζεται τη μαρτυρία του για να σταθεί ο εκβιασμός της. Γι'αυτό τον παίρνει να της μιλάει έτσι και να της θέτει όρους.

Και Χρήστος Νταίζη - το τάισμα με μανόγαλο παίζει πολύ (τι είναι το μανόγαλο, btw???)

Καληνύχτα από μένα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Φεβ 24, 2011 12:59 am

JESSIE έγραψε:

Και Χρήστος Νταίζη - το τάισμα με μανόγαλο παίζει πολύ (τι είναι το μανόγαλο, btw???)

Το μανόγαλο είναι το μητρικό γάλα, έτσι το έλεγαν παλιά. Στην περίπτωσή μας εννοούν ότι ο Χρήστος που ήταν ένας άντρας με Α κεφαλαίο κατάντησε τελικά το σκυλάκι της Νταιζάρας, να τον κάνει ό,τι θέλει αυτή. Θλιβερό για έναν άντρα σαν το Χρήστο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Φεβ 24, 2011 1:46 am

fay έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Και Χρήστος Νταίζη - το τάισμα με μανόγαλο παίζει πολύ (τι είναι το μανόγαλο, btw???)

Το μανόγαλο είναι το μητρικό γάλα, έτσι το έλεγαν παλιά. Στην περίπτωσή μας εννοούν ότι ο Χρήστος που ήταν ένας άντρας με Α κεφαλαίο κατάντησε τελικά το σκυλάκι της Νταιζάρας, να τον κάνει ό,τι θέλει αυτή. Θλιβερό για έναν άντρα σαν το Χρήστο.

Για την ακρίβεια, είναι παλιό λαϊκό ξόρκι, για να κάνει μια γυναίκα έναν άντρα υποχείριό της. Λέγεται ότι ένα απ' τα συστατικά του ήταν η ανάμειξη του μητρικού γάλακτος μάνας και κόρης που είχαν γεννήσει και θήλαζαν ταυτόχρονα, αφού πρώτα είχαν στεγνώσει και γίνουν σκόνη, και άλλα χαριτωμένα.... sisi Υποτίθεται παντως ότι ήταν πανίσχυρο και ο άμοιρος αποδέκτης δεν είχε καμιά ελπίδα, παρά να μετατραπεί σε μαριονέτα.
Βλέποντας λοιπόν τελευταία τον Χρήστο, ΤΙ να υποθέσω πια?! ainta

Jessie, για τον... "θείο" δεν ξέρω αν παίζει σχετική οδηγία, αλλά εγώ τουλάχιστον ίσως και να ήμουν πιο ανεκτική αν έβλεπα έναν μεγάλο έρωτα. Τώρα βλέπω μια μεγάλη βαρεμάρα απ τη μια και μια αρρωστημμένη εξάρητση απ' την άλλη και.... Όσο για τον Λευτεράκη, ναι, έτσι τα βλέπω κι εγώ λίγο πολύ.
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από empi77 Πεμ Φεβ 24, 2011 4:00 am

Βλέπω ότι ο Χρηστάκης έχει αρχίσει να τη σπάει σε πολύ κόσμο. Από τη μία δεν είναι ζιγκολό και δεν δέχεται να τον προσβάλλει η Αντιγόνη και μπράβο του κι από την άλλη αφήνει τη Νταίζη να αλωνίζει και μια χαρά δείχνει να βολεύεται με τα λεφτα που φέρνει από το μεροκάματο του τρόμου η καλή του. Να του θυμίσω πως η καλή του άφησε άφραγκη τη γυναίκα που φρόντισε και εξακολουθεί να φροντίζει το άρρωστο αδελφάκι του. Έστω και γι' αυτό θα έπρεπε να έχει μία άλλη συμπεριφορά!

Ως πρός το διαφαινόμενο σχέδιο των Λουκά και Λευτέρη, ελπίζω ότι είναι εν γνώση της Νόρας και δεν θα μας έχουν νέο γύρο μυστικο-γκρίνιας τύπου "γιατί μου το 'κρυψες; για να σε προστατέψω!" Θα σπαστώ άσχημα! Λογικά ο Λουκάς σε κάποια χρήματα πρέπει να υπολογίζει για το γάμο και τα σχετικά. Δεν μπορεί όμως να είναι ούτε τα διαμάντια (δεν πληρώνεις τα γαμπριάτικα με πετράδια!), άλλα ούτε και τα λύτρα, δεδομένου ότι τυπικά δεν του ανήκουν.

Ποιό να είναι άραγε το σχέδιο και μήπως είναι εις γνώσιν όλης της παρέας κι απλά το τρέχει ο Λουκάς μιας και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει; Θυμάστε όταν η Δάφνη ήταν ακόμα στο καροτσάκι και η Νόρα, ο Λουκάς και ο Νικόλας βρέθηκαν στο γραφείο και έλεγαν πως κάτι έπρεπε να γίνει με όλο αυτό που τυος έχουν κάνει; Μάλλον το σχέδιο έγγειται στο να ξεσκεπάσουν τις βρωμιές των άλλων, μαζί με το Λευτέρη και παρακόλουθώντας τις κινήσεις τους πέτυχαν και τα διαμάντια και τα λύτρα της Νταιζάρας.

Επίσης στο σημερινό επισόδιο μου έκανε εντύπωση κάτι που είπε η Εριέττα στο Στέφανο: ότι δεν φοβάτια για τα χρήματα της, με τον πίνακα που έδωσε εκ μέρους του, γιατί πιστεύει ότι θα τα πάρει πίσω. Εννοούσε από τον Στέφανο ή μήπως έχει κάτι άλλο στο μυαλό της (μήπως είναι δηλαδή κι αυτή μέσα στο σχέδιο); Ήδη την έφερε μία φορά στη Νταίζη με τους πλαστούς πίνακες.

Εν κατακλείδι νομίζω πως η Νταίζη, εν αγνοία της βέβαια, παίζει το παιχνίδι της παρέας!

Ασχετο, αλλά έχετε δει την ταινία "Κάποιος να πετάξει τη μαμά απ' το τρένο!"; Αν ήταν η Στέλλα η μαμά, όλα τα δίκια θα του έδινα, όποιος κι αν θα το έκανε!

empi77
empi77
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από sarita Πεμ Φεβ 24, 2011 10:10 am

Δεν θα πω πολλα καθοτι δουλευω.

"Η Νταιζη και τα αγορια της"

Η νταιζη προκαλεσε πολλες ταραχες με το τουρ των χαμενων διαμαντιων και χρηματων. Τετοια περιοδεια ουτε η Παπαριζου στη eurovision.

Ετσι ο καθενας εβαλε οτι μπορουσε.Ο ενας τον χρηστο ο αλλος τον λουκα.

Βεβαια ο χρηστος ειτε ηταν ειτε δεν ηταν το ιδιο εκανε.

Ειπαμε αυτος ο χρηστος ο αντρας με πυγμη και δυναμη ξεχαστε τον.Εγινε με πολυ μεγαλη επιτυχια ο κυριος της κυριας.

Ο λουκας κατι πηγε να κανει ηρθε η ζαβη τα εμπλεξε με την ψυχσσθενη και αντε βγαλε ακρη.Εμεινε με τα κτηματομεσιτικα στο χερι.

Μετα ειδαμε την μελιτουλα να πηγαινει στην ευα.Αυτη την καλη και ευαισθητη κοπελα που της ηταν δυσκολο να της ζητησει χαρη για τον καλο της και πρωην της.Φαινεται τις ειναι πιο ευκολο να περιγραφει τις οικιακες της εργασιες.

Την αμηχανια δεν την καταλαβα.Μια χαρα ανετα περιεγραψε περσι τις επιδοσεις της, μια χαρα μπαστακωθηκε με τον στεφανο οταν πηγε να δει το παιδι του τωρα την επιασαν οι ντροπες.Δουλευει με χρονοκαθυστερηση η μας δουλευει?

Η ευα ακουγοντας την μελιτα πηγε στον λευτερη και αποκτησαμε καινουριο διλημμα να ζει κανεις η να μην ζει? Σε εδεμικη μεταφραση να σπιλωσω τη μνημη της βερας η οχι?Σωστος αλλα βρε αγορι μου θα παρει και εσενα η μπαλα.Να δω τι θα αποφασισει και αν βαλει και σε αυτο την ευα πανω απο την βερα τοτε ΝΑΙ ειναι πραγματικος αντρας που αγαπαει με πραξεις την ευα.Βεβαια για ευνοητους λογους δεν αντεξαμε την ευα παραπανω απο ενα λεπτο.
Η εκδικηση της ξανθιας γινεται εδω και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Ειδαμε γελοιοτητες λουκα-νικολα αλλα μαλλον ειναι κολλητικη η βλακεια γιατι μεταφεθηκε και στα κοριτσια.Εδω ο κοσμος καιγεται μπατανοβουρτσες απλωνονται.

Και τελος αννα λεγε με και αρτεμη ματσα.Να χαρω φιλη εγω.

Αυτα.Φιλια σε ολες και oscar στις γνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Πεμ Φεβ 24, 2011 10:15 am

ηθελα να σχολιασω πολλα σημερα αλλα μολις ειδα το αυριανο τρειλερ και περιμενω οως και πως το επομενο επεισοδιο
ειμαι και εγω σιγουρη πως ολα ειναι σχεδιο λευτερη λουκα και ειδικα απο τη στιγμη που ξαναειδα τη σκηνη με τους λουκα νορα νικολα στο γραφειο οταν ηταν η δαφνη στο νοσοκομειο
εχθες η βουβη συζητηση στο γυμναστηριο απλα επιβεβαιωνει αυτα που σκεφτομαστε
η ματια ομως της αντιγονης στο στεφανο?
μηπως ο αγαπητος κυριος δεν ειναι και τοσο αθωος?
οσο για τον χρηστο ...ασχολιαστο ....οχι σκυλακι καναπε ...
υπαρχει κατι πιο ...κατω?
στο αυριανο τρειλερ δειχνει το στεφανο να λεει τα διαμαντια θα επιστραφουν
και αυτος που το ξερει?
οχι αλλη στελλα PLEASE!!!!!!!!!!!!
και να φανταστεις παρακαλουσα να ερθει......
εν αναμονη........
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Φεβ 24, 2011 2:20 pm

"Trivial"


ΠΜ Η φιλολογος Στελλα Φωκα ειναι τρελη ή ηλιθια;

Προσωπικα δεν μπορω να αποφασισω! Κλεινω προς το δευτερο βεβαια! Μα καλα κι εκεινος ο Λουκας γιατι δεν της ειπε περι τινος προκειται, χωρις λεπτομερειες, να της ελεγε οτι μιλανε για εκβιασμο! Φιλιουνται κιολας! livani Νορα μαζεψ'τη μανα σου!


ΕΣ Ποιος ηταν ο δολοφονος στην ταινια "Φονος στο βουνο";

Οπως ολα δειχνουν η Αντιγονη, μου αρεσει που θιχτηκε οταν την κατωνομασε ο Ρουσσος, το ευκολο θυμα, τρομαρα της! Καλη ειναι κι αυτη! Αμ η αλλη η τσουραπω η Αννα, τι ειναι αυτη καλε, ελβετικος σουγιας! Ρουφιανος, φωτογραφος, κατασκοπος, γραμματεας! Τα κανει ολα και συμφερει! Για ποιον απο ολους δουλευε τελικα θα μου πει καποιος; Για το Μανο, για την Εριεττα, για την Αντιγονη, με τον Λευτερη; Μπερδευτηκα το ατομο, αυτη σε λιγο θα εχει περισσοτερες διασυνδεσεις και απο τη Νταιζη! livani


ΓΧ Σε τι ανακηρυχτηκε η Μητερα Νταιζη απο τον Παπα;

Σε Αγια αν θυμαμαι καλα! Θελει το ερμο να αποδωσει δικαιοσυνη και να προστατευσει τους αδυνατους και τους κατατρεγμενους! Για το Λευτερη τα κανει ολα και για τον Αποστολη ρε γ@μωτο! gibbs
Ηθελα να σηκωθω και να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο! Ακου ψιχουλα! Με τετοια ψιχουλα χορταινει η μιση Αφρικη και ταϊζεις την αλλη μιση, αντε μου στο γεροδι@ολο!
Αμ το αλλο το καλο που δουλευε λεει με την κοιλια στο στομα και η ιστορια επαναλαμβανεται! Πρωτον αν θυμαμαι καλα ο Λουκας δεν το ηξερε και δευτερον γιατι τα λεει στο Λουκα, με τον Οδυσσεα δεν ηταν τοτε; imarton
Στο τζακι ειχα την σφοδρη επιθυμια να την κανω προσαναμα, να το εξασφαλισει το φωτοστεφανο, να την κανω και μαρτυρα! Fskl Τοσα σου φτανουν, αν θες και αλλα εχω, παρε αυτα προς το παρον, δεν φταει κανεις αλλος αυτα τα ζοντοβολα φταινε που καθονται και σε ακουν!


ΤΠ Σε ποιο θεατρικο ειδος ανηκει η φαρσα του Νικολα;

Στα θεατρο του παραλογου ισως... Σας παρακαλω καντε κατι ΑΛΛΟ! Δεν αντεχω και να πεις οτι γελαγα να πω χαλαλι αλλα εχω φτασει σε σημειο απλως να ξεφυσαω σαν φυσερο εδω περα! Βαλανε και τη Δαφνη στο τριπακι και αυτη τσιμπισε! Τη δηλωση οτι αυτη ειναι πιο τρελη απο ολους την παιρνω σαν υποσχεση!


ΚΔ Ποιος εγκεφαλικος νευρωνας οφειλεται για την νοητικη υστεριση;

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι μονο ενας... Ο Λευτερης ειναι το κλειδι! Μπραβο βρε Μελιτα ειλικρινα, το σκεφτηκες μονη σου ε οτι καποιος επρεπε να πεισει το Λευτερη, οπως σκεφτηκες και οτι τα διαμαντια τα εχει ο πατερας και αυτος πρεπει να πληρωσει! Congrats Α ολα κι ολα εγω την επιβραβευω την προσπαθεια!
Πηγε και στην Ευα, σοβαρη σοβαρη, σκιαχτηκε η ξανθια, σου λεει μου 'ρχεται, ακουσε τη βρυση να ανοιγει! Μη φοβου της λεει η αλλη για την Νταιζη ηρθα "αυτη τη φορα", γιατι την προηγουμενη δεν σε προειδοποιησα και παραλιγο να σε μαζευουμε με το κουταλακι! Nyxia Θα χασουμε το Στεφανο, θα χασεις το Λευτερη, αν μπορουσα θα εκλαιγα! Τελικα μαλλον την επεισε και οχι γιατι δεν θελει να πληρωσει ο Στεφανος αλλα γιατι η Νταιζη πουλαει και αγοραζει πανω στη μνημη της Βερας!
Τελικα πηγαν η καθεμια στο "μεριδιο ευτυχιας" τους και ο Στεφανος επιβραβευσε το κουταβακι που επιασε το ξυλο και το εφερε πισω και ο Λευτερης προσπαθει να καταλαβει τι θα ηθελε η Βερα!


ΠΧ Ποιο γηπεδο επιλεγουν για τις συναντησεις του ο Στεφανος και ο Χρηστος;

Σε αυτο θελω απαντηση εχω σκασει απο χθες!
Σοβαρα βρε Χρηστο της ανηκουν; Τα δουλεψε; imarton Και να ξερες τι ακριβως ειχε στην κατοχη της και της το κλεψανε!
Ο Αδερφουλης παντως δεν θελει να παθει κακο η αδερφουλα! Τι γλυκος! imarton Α! Εχω αλλη μια απορια, γιατι δεν γυρισε προς τα πισω να βγει απο την πορτα στις κερκιδες αλλα κατεβηκε στο σταδιο;


Συμπληρωματικα!

* Ρουσσος Αμαλια Λατρευω! : respect :
* Και καφε και τηλεφωνο; Confused?
* Τελικα η Εριεττα ειναι πολυ εξυπνη, προσωπικα απο το τηλεφωνημα με το Λουκα δεν θα εβγαζα κανενα συμπερασμα!
* Ναι και στα θαυματα πιστευουμε και στον Αγιο Βασιλη, για να μην πω και στις νεραϊδες!
* Εμας γιατι δεν μας παιζουν ο Λουκας με το Λευτερη;
* Το επεισοδιο το ψηφιζω "Πεντε κρικοι ενα ταλυρο!" Razz
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Aria Πεμ Φεβ 24, 2011 3:05 pm

ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΡΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ;;;;;;;;

ΤΟΝ ΒΑΛΑΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΡΑΚΙ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΑΠΡΑΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΥΝΕΝΟΧΟ ΤΗΣ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΑ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΥΤΕ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΟΥΤΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΠΙΑΤΣΑΣ! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;; ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΣ;;;;; ΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΧΑΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΜΕΤΑΛΛΑΞΑΤΕ!!!!!!!!!!!!

ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ......... ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ;;;;;;;
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΕΧΕΤΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Φεβ 24, 2011 3:10 pm

οσο για τον χρηστο ...ασχολιαστο ....οχι σκυλακι καναπε ...
υπαρχει κατι πιο ...κατω?

Aglaitsa, υπάρχει βέβαια, είναι το σκαμπουδάκι (ή υποπόδιο στην καθομιλουμένη !!) για να ξεκουράζει τα πόδια το Νταιζουλίνι όταν κάθεται στον καναπέ! Και για πιό εφφέ, είναι σκυλάκι ταμπουρέ, όπως αυτό στο Beauty and the Beast!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από fantina Πεμ Φεβ 24, 2011 3:50 pm

JESSIE έγραψε:
οσο για τον χρηστο ...ασχολιαστο ....οχι σκυλακι καναπε ...
υπαρχει κατι πιο ...κατω?

Aglaitsa, υπάρχει βέβαια, είναι το σκαμπουδάκι (ή υποπόδιο στην καθομιλουμένη !!) για να ξεκουράζει τα πόδια το Νταιζουλίνι όταν κάθεται στον καναπέ! Και για πιό εφφέ, είναι σκυλάκι ταμπουρέ, όπως αυτό στο Beauty and the Beast!!!!

κοτα λυρατη που λεει και ο φιλος μας Νικολας ........
γαιδαρος σαμαρωμενος και ουχι ξεσαμαρωτος ,γιατι υποδειλωνει αλλα πραγματα ο ξεσαμαρωτος ......
πεταλουδιτσα στον ιστο της αραχνης ...οπου αραχνη ,βαλε Νταιζη .....
χανος ,το ψαρι στο στομα καρχαρια ....οπου καρχαριας ,ξαναβαλε Νταιζη ....
και αμα ψαξω θα βρω και αλλα παραδειγματα απο το βασιλειο των ζωων .....
κριμα το μποι σου καλε ....που λεει και το ασμα !!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Νίκος Πεμ Φεβ 24, 2011 3:51 pm

Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι; (Θα σας πάω πολύ πίσω sisi ) αλλά μάλλον εγω έχασα επεισόδια ή ξεχνάω ή ακόμα δεν λύθηκε. Το άτομο που στεκόταν στον τάφο του Σταυρίδη στο τέλος του 2ου κύκλου και στις αρχές του 3ου που άφηνε λουλούδια, μάθαμε ποιός ήταν;

Νίκος

Άντρας Τόπος : Χαλκιδική

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Φεβ 24, 2011 3:53 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα μου άρεσε πολύ που συζητούσαν στο γραφείο. Επίσης μου άρεσε η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα, με την Δάφνη να χαίρεται από την πρωτοβουλία του Λουκά. Επίσης η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα στο σπίτι της μου άρεσε πολύ που φάνηκε ότι η Εριέττα δεν θέλει κάτι από αυτόν και ότι το έκανε επειδή το θέλει. Ωραία και η σκηνή με την Εύα και την Μελίτα, και μπορώ να πω ότι ήταν πράγματι καλή η ιδέα να μιλήσουν στον Λευτέρη αλλά και η συζήτηση ήταν καλή. Επίσης πολύ ωραία και η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο αν και μικρή ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης