Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

+26
rachel
katie007
roria
tsourdalitsa
stephanos13
FieryRed
fay66
alkisti
marakii
Caroline
Δ.Μπέλλος
Cancoon
Foulitsa
fay
pasxalitsa
nefelik
JESSIE
fantina
tzibirdika
gxnel
abba
edem4ever
mary32
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap18%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap27%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 27% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 45
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 23, 2011 6:38 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 23, 2011 8:06 pm

Ασπάστηκα:

1.Θεαρα-Οχια:Μπηκε εδω για τη Θεαρα μου!
Υπέροχη η Παπαδημητριου αλλα δεν καταλαβα γιατι φοβηθηκε σαν Αντιγόνη!
Μα καλα επικινδυνος ο Μπέλλος? χαχαχαχ

2.Αστυνομος-Ερη:Δεν τον προσεχατε καθολου Παναγιωτη, τωρα τι εκνευριζεσαι?
Ερη γλυκα!

3.Στεφανος-Ερη:Και ανησυχοι δενουν τελεια, τους λατρευω για τον υποβοσκων ερωτισμο
που αποπνεουν!

4.Θεαρα-Χρησταρας-Οχια: (μπηκε εδω για ολους τους αλλους εκτος της Οχιάς)
"Το ζητημα ειναι τωρα εμεις τι κανουμε!" Απολαυσαμε Καρταλω και Χρησταρα θεμε κι αλλο Χρηστοοοο!

5.Αγγελα-Μαριλια-Ευα-Λευτερης:Μονο που δεν τους εδειρε η Μαριλια!
Ενταξει δεν μπορει να καταλαβει τον "κινδυνο λέμε τωρα αχχαχαχαχα" σορρυ Ιωαννα μου δεν μπορω!
Ο σκουφος παλι τη δουλεια ειχε εκει?
Απο το σχεδον ερωτευμενη με το Λευτερη η Μαριλια τωρα μονο που δεν τον εβρισε!

6.Λουκας-Νόρα:Ανυσηχει για τον πατερουλη της ασχετα που η Στελλα ουτε να τον φτυσει!
Ο Μπέλλος εξυπνος λενε και ξαναλενε εχω κανει νεο συκωτι απο το γελιο χαχαχαχα
καλα το φοντο να τους παρακολουθει ο χαπατουλης ασχολιαστο!
Λουκα πειναει η κορακλα φερε κατι να φαει μαζι με το τσαι το Νορακι!

7.Ευα-Στεφανος:Κριμα που τους χωρισαν για τον ξενερωτα!
Δενουν πολυ ομορφα! Του ελειψε ο Αγγελουκος ε?

8.Πηγε ο Λιάκος στον εγγονο του να τον προσεχει!

9.Ερη-Στεφανος:Ολη την ωρα ειναι μαζι! Τυχαιο δεν νομιζω
προοικονομια για τη σχεση τους!

10.Παναγιωτης:Μα καλα ανθρωπε μου δεν μπορειτε να βρειτε τον χαπατουλη? ΕΛΕΟΣ!

11.Μπέλλο κρατα τη Μουρλη και καντη οτι θες αγορι μου!
Επιτελους εκανες και κατι καλο!

Σπάστηκα:

1.Παρεα στης Νόρας με Λευτερη:Η πρωτη φαση της σκηνης απο κει που ξεκινησαν
να μιλανε για το εναυσμα που τους εδωσε η συμπεριφορα τςη Μαριλιας το γυριζουν ξαφνικα λιγο στο Λιακο και τελειωνουν χανοντας χρονο για το γεροντοερωτα!
Πάει αυτο η σκηνη συνεχιζεται σε δευτερη φαση και εκτος του οτι τρώμε στη μαπα, ας μου επιτραπει η εκφραση, την αντιπαθητη Στελλιτσα
ασχολουμαστε με την συστηματικη αγιοποιηση της Οχιάς! Ελεος. Κριμα και χαρηκα που ειδα Παρεα,
αλλα η σκηνη καταποντιστηκε με τα γραφόμενα!

2.Αμαλί-Μπεκρου:Ατακαδωρα η Αμαλι, πολυ βαρετη σκηνη τι να σωσει η πεφανη?

3.Λουκάς-Νόρα-Στελλίτσα:Απο που ξερει τη μανα της Νόρας το χαπατο?
Η μΟΥΡΛΗ ΟΚ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ καθολου για τον Ευκλειδη ειναι αναγκη να το δειχνει τοσο
απροκαλυπτα και να ταραζει τη Νόρα? Τιποτα δεν σε βεται πια κολλησε απ το κολληταρι της την Οχιά!

4.Θεαρα-Οχια-Μουρλη:Λυπαμαι Θεαρα εκανες πολυ καλη δουλεια αλλα η σκηνη ηταν εμετικη!
Θα ξερασω που λεει και η Νόρα!

5.Αμαλι-Μπεκρου:Ερωτησεις κατινιας λεγονται αυτες Αμαλι που σου κανει η κορουλα σου!

6.Δεν μπορουσε ο Λουκάς απο την αρχη να πει τι συμβαινει με την Αμαλι!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη οι πρωταγωνιστριες δεν δικαιουνται?Αντι να ασχολουνται με μωρουδιακα
ασχολουνται με βρουβες!

7.Νόρα-Νικόλας:Ξανα το χιλιοπαιγμενο εργο και οι υστεριες της Νόρας
μια ηρεμη εγκυμοσυνη βρε παιδια θελουμε τοσο παραλογο ειναι?


Παρτε ενα ασχημο απο μενα, που θα ψηφιζα αθλιο
αλλα εχε χαρη που πηρε ο χαπατουλης τη Μουρλη!
Μια απορια ακομα τον Κυριακο,το ετερο γκεστ γιατι δεν τον καναμε ποτε πρωταγωνιστη όπως όλα τα λοιπα γκεστ????




YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 23, 2011 8:06 pm

Ομολογω οτι σημερα απολαυσα την σκηνη Αντιγονης-Νταιζης-Στελλας.Παπαδημητριου ΘΕΑ : respect : : respect : : respect :

Ο Μπελλος την ειχε στησει εξω απο το γραφειο της Νορας.Αρα σκοπευε να απαγαγει εκεινη ή τον Λουκα και οταν ειδε την παραλιγο πεθερα του αλλαξε γνωμη;

Η σκηνη της παρεας και του Λευτερη πριν μαθουν για την αποδραση ( αλλα και μετα ) πολυ καλη.

Δεν θυμαμαι κατι αλλο αν θυμηθω θα επανερθω μαλλον...
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από mary32 Τετ Μαρ 23, 2011 8:13 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

6.Δεν μπορουσε ο Λουκάς απο την αρχη να πει τι συμβαινει με την Αμαλι!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη οι πρωταγωνιστριες δεν δικαιουνται?Αντι να ασχολουνται με μωρουδιακα
ασχολουνται με βρουβες!



Αυτό όντως και εμένα μου κάνει εντύπωση από την πρώτη στιγμή που το διάβασα στις περιλήψεις.
Που το κακό να το έλεγε ο Λουκάς στη Νόρα πχ
Νόρα: Αγάπη μου που στέλνεις μήνυμα?
Λουκάς: Να μωρέ, η Αμαλία θέλει να κάνει το Πέτρο να ζηλέψει κάνοντας τον να νομίζει ότι έχει γκόμενο και μου ζήτησε
να την βοηθήσω. Τι να κάνω ? Της χρωστάω χάρη με τόσες πατάτες που έχει τηγανίσει η γυναίκα.
Νόρα: Ωραία ιδέα Λουκάκο μου. Ίσως έτσι ξυπνήσει και η μαμά μου .

Τόσο κακό θα ήταν πιααααααααα!!!!!???? Τελοσπάντων


mary32
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 23, 2011 8:16 pm

mary32 έγραψε:
loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

6.Δεν μπορουσε ο Λουκάς απο την αρχη να πει τι συμβαινει με την Αμαλι!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη οι πρωταγωνιστριες δεν δικαιουνται?Αντι να ασχολουνται με μωρουδιακα
ασχολουνται με βρουβες!



Αυτό όντως και εμένα μου κάνει εντύπωση από την πρώτη στιγμή που το διάβασα στις περιλήψεις.
Που το κακό να το έλεγε ο Λουκάς στη Νόρα πχ
Νόρα: Αγάπη μου που στέλνεις μήνυμα?
Λουκάς: Να μωρέ, η Αμαλία θέλει να κάνει το Πέτρο να ζηλέψει κάνοντας τον να νομίζει ότι έχει γκόμενο και μου ζήτησε
να την βοηθήσω. Τι να κάνω ? Της χρωστάω χάρη με τόσες πατάτες που έχει τηγανίσει η γυναίκα.
Νόρα: Ωραία ιδέα Λουκάκο μου. Ίσως έτσι ξυπνήσει και η μαμά μου .

Τόσο κακό θα ήταν πιααααααααα!!!!!???? Τελοσπάντων


Οτι θα συμφωνουσε η Νορα με το κολπο της Αμαλιας και του Λουκα;Μιλαμε για την ιδια Νορα;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από mary32 Τετ Μαρ 23, 2011 8:20 pm

Πιστεύω πως ναι.
Εδώ η ίδια είπε στο Λουκά ότι δεν αντέχει να είναι μαζί Στέλλα - Ρούσος και λέει στο Λουκά "Κάνε κάτι"!!!!!!!

mary32
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 23, 2011 8:20 pm

loukasnora έγραψε:
mary32 έγραψε:
loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

6.Δεν μπορουσε ο Λουκάς απο την αρχη να πει τι συμβαινει με την Αμαλι!
Μια ηρεμη εγκυμοσυνη οι πρωταγωνιστριες δεν δικαιουνται?Αντι να ασχολουνται με μωρουδιακα
ασχολουνται με βρουβες!



Αυτό όντως και εμένα μου κάνει εντύπωση από την πρώτη στιγμή που το διάβασα στις περιλήψεις.
Που το κακό να το έλεγε ο Λουκάς στη Νόρα πχ
Νόρα: Αγάπη μου που στέλνεις μήνυμα?
Λουκάς: Να μωρέ, η Αμαλία θέλει να κάνει το Πέτρο να ζηλέψει κάνοντας τον να νομίζει ότι έχει γκόμενο και μου ζήτησε
να την βοηθήσω. Τι να κάνω ? Της χρωστάω χάρη με τόσες πατάτες που έχει τηγανίσει η γυναίκα.
Νόρα: Ωραία ιδέα Λουκάκο μου. Ίσως έτσι ξυπνήσει και η μαμά μου .

Τόσο κακό θα ήταν πιααααααααα!!!!!???? Τελοσπάντων


Οτι θα συμφωνουσε η Νορα με το κολπο της Αμαλιας και του Λουκα;Μιλαμε για την ιδια Νορα;

Δεν θα συμφωνουσε αλλα γιατι να το κανουμε ολο αυτο?
Για να βλεπουμε μετα ξαναμανα τσακωμους μεγατονων?
Οκ ειναι καθημερινη σειρα και την αγαπαμε αλλα ας κρινουμε αντικειμενικα!
Θελουμε να εχουμε Λουκα-Νορα σε πολλες σκηνες αλλα ας ειναι επι της ουσιας
οχι ανουσιες!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Μαρ 23, 2011 8:21 pm

loukasnora έγραψε:

Οτι θα συμφωνουσε η Νορα με το κολπο της Αμαλιας και του Λουκα;Μιλαμε για την ιδια Νορα;

Έλα βρε Νικη μου τι θα έκανε δηλαδή; Το πολύ πολύ να γκρίνιαζε λίγο, όταν το μάθει πιστεύεις θα την πείραξει το "στρατηγικό" της Αμαλίας ή ότι δεν της το είπε ο Λουκάς;
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από abba Τετ Μαρ 23, 2011 8:23 pm

Καλησπερα παιδια..Το επεισοδιο καλο αν και με ενοχλησε πολυ η συμπεριφορα του Λουκα. Πέρα απο τα μηνυματα που μου φαινεται γελιο σαν σκηνικο, αφηνει μονη τη Νορα που ειναι εγκυος, που ξερει οτι ειναι πιθανός στοχος του Μπελλου μετα απο οσα του ειχαν κανει και που στο παρελθον εχει περασει μια απαγωγη απο το Στελιο, για να παει στον Νικολα να σαχλαμαρισει??? Λιγο σε αναισθησια μου κανει... livani

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 23, 2011 8:24 pm

mary32 έγραψε:Πιστεύω πως ναι.
Εδώ η ίδια είπε στο Λουκά ότι δεν αντέχει να είναι μαζί Στέλλα - Ρούσος και λέει στο Λουκά "Κάνε κάτι"!!!!!!!

Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

edem4ever έγραψε:
loukasnora έγραψε:

Οτι θα συμφωνουσε η Νορα με το κολπο της Αμαλιας και του Λουκα;Μιλαμε για την ιδια Νορα;

Έλα βρε Νικη μου τι θα έκανε δηλαδή; Το πολύ πολύ να γκρίνιαζε λίγο, όταν το μάθει πιστεύεις θα την πείραξει το "στρατηγικό" της Αμαλίας ή ότι δεν της το είπε ο Λουκάς;

Αν καταλαβα καλα απο τις περιληψεις θα την πειραξουν και τα δυο.Για αυτο και δεν νομιζω οτι θα γκρινιαζε λιγο αν της ελεγε ο Λουκας τι κανει με την Αμαλια.Αυτο καταλαβα εγω μπορει να κανω και λαθος.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από gxnel Τετ Μαρ 23, 2011 8:27 pm

1.απλα λατρεψα την Αντιγονη στη σκηνη με τη Στελλα και την Νταιζη!!!!!ΘΕΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!!!!!!!
2.καλα η Στελλα κλασικα μου τα εκανε τα νευρα κροσσια!!!!!δεν μας λυπαται καθολου!!!!πιο πολυ ανυσηχει για τη Νταιζη τωρα με τον Μπελλο παρα για την κορη της......ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΗΝ!!!!!!(αν και την μαζεψε ο Μπελλος σημερα Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 621900 )
3.Λουκας-Νορα ωραιες σκηνουλες...στο σπιτι ειδικα....μεχρι που αρχισαν τα μηνυματακια στο γραφειο και το μπαχαλο ερχεται!!!!
4.Η Μαριλου μονο που δεν τους εδειρε ε????θα εχουμε θεματα αλλα κλασικα θα περασουν στα ψηλα....


5....COMEBACK ΜΠΕΛΛΟΥ......απο που ηξερε αυτος τη Στελλα????και την ειχε στησει εξω απο το γραφειο???θα εκανε τιποτα σε Νορα/Λουκα.....
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 274331 απο μενα θα το εβρισκες Μπελλοοοοο

ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ.....ΣΤΕΙΛΤΗΝ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΗ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ......αν και παλι περιμενω η Στελλα να αρχισει τα κουλα.......
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 13379


τεσπα....καλο απο μενα...
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 23, 2011 8:30 pm

gxnel έγραψε:1.απλα λατρεψα την Αντιγονη στη σκηνη με τη Στελλα και την Νταιζη!!!!!ΘΕΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!!!!!!!
2.καλα η Στελλα κλασικα μου τα εκανε τα νευρα κροσσια!!!!!δεν μας λυπαται καθολου!!!!πιο πολυ ανυσηχει για τη Νταιζη τωρα με τον Μπελλο παρα για την κορη της......ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΗΝ!!!!!!(αν και την μαζεψε ο Μπελλος σημερα Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 621900 )
3.Λουκας-Νορα ωραιες σκηνουλες...στο σπιτι ειδικα....μεχρι που αρχισαν τα μηνυματακια στο γραφειο και το μπαχαλο ερχεται!!!!
4.Η Μαριλου μονο που δεν τους εδειρε ε????θα εχουμε θεματα αλλα κλασικα θα περασουν στα ψηλα....


5....COMEBACK ΜΠΕΛΛΟΥ......απο που ηξερε αυτος τη Στελλα????και την ειχε στησει εξω απο το γραφειο???θα εκανε τιποτα σε Νορα/Λουκα.....
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 274331 απο μενα θα το εβρισκες Μπελλοοοοο

ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ.....ΣΤΕΙΛΤΗΝ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΗ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ......αν και παλι περιμενω η Στελλα να αρχισει τα κουλα.......
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 13379


τεσπα....καλο απο μενα...

Γι αυτο τη Λεω Θεαρα, ειναι γυναικα χαμαιλέοντας!
Εχει ευαισθησιες πολυ καλα κρυμμένες και εκει που λες
οτι την εχεις στο χερι στη φερνει κανονικα με σαρδόνια χαμογελα!
Ασφαλως φταιει και το οτι η κυρια Παπαδημητριου ειναι υπερταλαντουχα!!!
: respect : : respect :
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 23, 2011 8:30 pm

abba έγραψε:Καλησπερα παιδια..Το επεισοδιο καλο αν και με ενοχλησε πολυ η συμπεριφορα του Λουκα. Πέρα απο τα μηνυματα που μου φαινεται γελιο σαν σκηνικο, αφηνει μονη τη Νορα που ειναι εγκυος, που ξερει οτι ειναι πιθανός στοχος του Μπελλου μετα απο οσα του ειχαν κανει και που στο παρελθον εχει περασει μια απαγωγη απο το Στελιο, για να παει στον Νικολα να σαχλαμαρισει??? Λιγο σε αναισθησια μου κανει... livani

Δεν νομιζω πως οτι εγινε με Νορα και Μπελλο παλιοτερα την εκανε πιθανο στοχο του Μπελλου.Ο Μπελλος στον Λουκα κραταει περισσοτερο κακια θεωρω.Ειχε πει στον Λευτερη οτι ο Λουκας και η Νταιζη διελυσαν την σχεση και τον ερωτα του με την Νορα ( στο μυαλο του και τα δυο sisi sisi ) αρα αν δεν ειχε δει μπροστα του την Στελλα μαλλον ο Λουκας θα ηταν το θυμα του κατα πασα πιθανοτητα...
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Μαρ 23, 2011 8:32 pm

O Mπελλος που το καταλαβε οτι ηταν η μαμα της Νορας? Αφου δε προλαβε να τους επισκεφτει.....και μη μου πειτε οτι του ειχε δειξει φωτογραφια της η Νορα γιατι θα γελασω πιο πολυ απο οταν γελασα σημερα με την ατακα του Μπελλου οταν αναγνωρισε ποια ηταν η Στελλα...Βουλωμενο βουλωμενο το ματακι αλλα ολα τα προσεξε... lmao lmao lmao

Ρισπεκτ στην Αντιγονη που με εκανε και γελασα!!
lmao

Το καταλαβαμε οτι η Νταιζη κατα βαθος ειναι ενα μικρο αθωο ταπεινο χαμομηλακι....Matakia που κρυβει aaaπλετη καλοσυνη μεσα της.. inlove Φτανει πια θα ξερασω....
Αν ελεγε η Στελλα τα μισα γλυκολογα που λεει στη Νταιζη στην κορη της θα ημουν τρισευτυχισμενη...αλλα ειπαμε..η Νορα ειναι μονο για να ξεσπαμε πανω της...

Ο Λουκας.............αστο δε θα μιλησω..... zip
Μπελλοοοο δωστα ολααα...........και οπως λεει και μια φιλη "πετα την σε κανενα σκουπιδοντενεκε να τελειωνουμε" lmao lmao lmao


Aσχημο ψηφιζω....εχει γινει καθημερινη συνηθεια πια... Nyxia


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Τετ Μαρ 23, 2011 8:52 pm, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Μαρ 23, 2011 8:39 pm

θελω να πω μια ιστορια απο το χωριο μου .....
που ενας φιλος λεει οτι ειμαστε γαλατικο χωριο(λογω αστεριξ) και εχει δικιο (κουβαλαμε πολυ τρελα !!!!!!)
πριν απο πολλα χρονια ,καποιου γεροντα (με απιστευτο χιουμορ)του κλεψανε το γαϊδουρι ,
ετσι λοιπον και αυτος εγραψε σε ενα χαρτι και το αναρτησε στο πλατανο στη πλατεια ....
<<οποιος πηρε το γουμαρι ,να ρθει να παρει και το σαμαρι>>

αυτο εγινε σημερα .....
πηρανε την αστερω (δεν θυμιζει λιγακι βουκολικο δραμα ,δεκαετιας πενηντα?)
ας βγαλουν λοιπον και ανακοινωση να ερθει οποιος το εκανε να δωσουν και τα ρουχα της ....
α ρε Μπελλο ....τι μας εκανες σημερα !!!
κατα τα αλλα ......αυτα !!!!!

λιγη παρεα ...που κανονικα αυτη η κουβεντα θα επρεπε να κρατησει τουλαχιστον 2επεισοδια ....

λιγο Λιακο ,γλυκος και τελικα νομιζω ο μονος λογικος ...

αρκετη αστερω να περιφερεται και να λεει τα δικα της ......
μια ερωτηση .τελικα με την Νορα στο τηλεφωνο εδω και δυο και κατι σεζον ,τι λεγανε ?γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν ελεγαν τιποτα ....

λιγος Λουκας ....με λοβοτομη και λιγη Νορα να μαζευει τα παιδακια απο την παιδικη χαρα .....

λιγη Μαριλια με επαναστατικη διαθεση (μου θυμισε ολο αυτο τις οικογενειακες υποθεσεις του ALFA)και με μια Αγγελα να ψαχνεται

λιγο Ερη και Στεφανο να αποκρυπτωγραφουν το αρχειο του χατζημπουκλα ...

λιγο τον Στεφανο να συζηταει με την Ευα για τα τεκταινομενα (α ρε Μπελλο )
και να προσφερει προστασια ,(καλα κανει )

και στο κλου της βραδιας το αξιοσημειωτο (το οποιο ,λυπαμαι αλλα δεν μπορω να το κρινω ,σηκωνω τα χερια ψηλα )
η επισκεψη αστερως στην Νταιζη παρουσια της Αντιγονης ....
να χαρω την ψιλη ειρωνια της Αντιγονης (ζωγραφικη με τα λογια )?
να πω μπραβο στην αστερω που ξερει επισης το λεπτο παιχνιδι της ειρωνειας ?
να γελασω με την Νταιζη που δεν μπορει να εξηγησει στην μανα της τι σημαινει καλοσυνη (μιας και ξερει η ιδια )?
λυπαμαι δεν μπορω να βρω τι πραγματικα μου προκαλεσε η συγκεκριμενη σκηνη
λεω να αλλαξω τακτικη ....
θα ψηφιζω συμφωνα με το συναισθημα .....
ετσι σημερα δεν ψηφιζω .....


fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 23, 2011 8:50 pm


Θα πώ δυό πράγματα για όσα μου άρεσαν, και δεν ήταν και πολλά!

Μου άρεσε πρώτα πρώτα η σκηνή Εύας Στέφανου. Είναι αλήθεια οτι ταίριαζαν μαζί, όχι σαν ερωτικό ζευγάρι, αλλά σαν αδελφές ψυχές, σαν δυό άνθρωποι που καταλαβαίνονται και νοιάζονται ο ένας για τον άλλον, που θα μπορούσαν να είναι πολύ ευτυχισμένοι μαζί, αν δεν υπήρχε το χτυποκάρδι και των δύο για κάποιους άλλους , και μάλιστα, όπως αποδείχτηκε, για ανθρώπους που δεν άξιζαν ούτε στο ελάχιστο αυτό το χτυποκάρδι. Γιατί σ'όλο το επεισόδιο η μοναδική χαρούμενη νότα να είναι αυτή που πάει ο "μπαμπάς" να ταίση το γιό και η "μαμά" τα παίρνει που ο γιός τρώει πιό καλά το φαί του, όταν του το δίνει ο μπαμπάς? Θέλω κι άλλες τέτοιες σκηνές, δεν αντέχω άλλη μιζέρια και στεναχώριες, τόσο δύσκολο είναι αυτό?

Κατόπιν, όπως είναι φυσικό, μου άρεσε η σκηνή Εριέττας Στέφανου, που μιλάνε την ίδια γλώσσα, και αντιμετωπίζουν μαζί μια καινούργια μπόρα, που τώρα χτυπάει την Εριέττα, κι ο Στέφανος της στέκεται, όπως του στάθηκε κι αυτή όταν η μπόρα έπεφτε σε κείνον. Κανένας απ'τους δύο δεν ευθύνεται, κι όμως μπλέκουν. Συνεργάτες και φίλοι, ναί, αλλά ο υποβόσκων ερωτισμός, όπως λέει κι η Λουκίτσα, είναι υπαρκτός και φανερός, και μπορεί να κοπεί με το μαχαίρι...

Αλλη σκηνή ήταν αυτή της Νταίζης με τη Στέλλα και την Αντιγόνη , κυρίως για τις ειρωνικές ατάκες της Αντιγόνης, που σιγοντάρει και ενισχύει τα παλαβά της Στέλλας.... Τουλάχιστον η αίσθηση τού χιούμορ της ακονίζεται όλο και περισσότερο, όσο η θέση της γίνεται ολοένα και πιό επισφαλής , κι αυτό μάλλον δείχνει μεγάλη ψυχική δύναμη.... Κι ο πιό σύντομος χαρακτηρισμός της Στέλλας Φωκά δια στόματος Αντιγόνης Λαζαρίδη : Πάει καλά η γυναίκα?

Τα υπόλοιπα δεν τα πολυθυμάμαι, αλλά είδα ένα Μπέλλο να παρκάρει έξω απ'το γραφείο της Νόρας, και ούτε ένας αστυνομικός εν όψει για να τον αναγνωρίσει. Υποτίθεται η αστυνομία έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό γιά πάρτη του, δεν θά'πρεπε τουλάχιστον να υπάρχει ένας αστυνομικός έξω από σημεία κλειδιά , μήπως εμφανιστεί ο φυγάς? Την έπιασε λοιπον τη Στέλλα, και μ'άρεσε που η Στέλλα δεν έδειξε να φοβάται ιδιαίτερα, αλλά τον κοίταζε με περιέργεια... Α ρε Μπέλλο, τι σου μέλλει να πάθεις με το στόχο που διάλεξες!!! Ομως όλα αυτά τα "αστυνομικά" τα βλέπω λίγο βαριεστημένα, ίσως γιατί ξέρουμε ήδη τι θα γίνει, οπότε το μισό και βάλε απ'την ίντριγκα έχει χαθεί... Με πιό περιέργεια διαβάζω τις περιλήψεις των προσεχώς απ'ότι παρακολουθώ αυτά που βλέπω στην οθόνη.... Αμα δεν υπάρχει και το στοιχείο της έκπληξης, τι να δείς?

Από τους υπόλοιπους, μου άρεσαν ο Ηλίας, χάρηκα που ήρθε μόνος του να προσφέρει βοήθεια, αλλά και να κάτσει παρέα με το εγγόνι του, μακάρι να αποδεσμευτεί απ'τον τόπο "του εγκλήματος" και ν'αρχίσει να βλέπει τη ζωή με άλλα μάτια. Επίσης μου άρεσε ο Λουκάς, δεν ξέρω, το ύφος του ήταν σωστό και χαριτωμένο, παρ'όλο που όσα κάνει είναι εντελώς αψυχολόγητα και το ότι κρατάει και πάλι μυστικά απ'τη Νόρα εντελώς ανόητο....
Η Μαρίλια, πάλι , μου έσπασε τα νεύρα, πολύ εγωίστρια είναι, αν και αυτό είναι γνώρισμα των παιδιών της ηλικίας της , και όπως σωστά είπε ο Νικόλας, ας μην ξεχνάμε οτι όλοι κάτι τέτοια κάναμε όταν είμαστε μικροί.

Αυτά από μένα, λίγες όμορφες στιγμές ήταν το επεισόδιο, αντε να δούμε τι θα γίνει παρακάτω (άν και το ξέρουμε ήδη, δυστυχώς)...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 23, 2011 8:59 pm

Πολύ καλή η πρώτη σκηνή με όλη την παρέα, αλλά τελικά πάλι δεν θα ασχοληθούν με τα δικά τους προβλήματα... Αν δεν ερχόταν και η Στέλλα που προσπαθούσε να καταλάβει, ενώ οι υπόλοιποι δεν ήξεραν τι να της πρωτοεξηγήσουν, θα ήταν ακόμα καλύτερα...

Μου άρεσε πολύ και το τηλεφώνημα της Νόρας στον Ευκλείδη. )) Η αναισθησία της Στέλλας πάλι, όταν έμαθε ότι έχει πίεση, δεν μου άρεσε καθόλου...

Η αντίδραση της Μαρίλιας μπορεί να είναι υπερβολική, αλλά μέχρι ενός σημείου τη βρίσκω δικαιολογημένη. Έχει περάσει πολλά και ακόμα και τώρα συνεχώς κάτι συμβαίνει που επηρεάζει και τη δική της ζωή... Στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια, έπρεπε να καταλάβει ότι κινδυνεύει.

Μου άρεσαν πάρα πολύ και οι σκηνές Στέφανου – Εριέττας. Love! Είπαμε, η χημεία φωνάζει, αλλά... Ελπίζω πάντως να έχει δίκιο η loukitsa για την προοικονομία που λέει... Efxi Για να δούμε τι μυστικά κρύβει και το αρχείο και ποιος θα τα ανακαλύψει πρώτος...

Στις σκηνές Αμαλίας – Μελίτας, τι να κάνει η Πεφάνη μόνη της; Πάντως καλά που δε μαζεύτηκαν πάλι όλοι στο Μελιτόνι μέχρι να πιάσουν τον Μπέλλο. Η δε Μελίτα παραδέχτηκε ότι ρωτάει για τα μηνύματα από περιέργεια! Το ενδιαφέρον για εκείνη είναι άγνωστη λέξη...

Στη σκηνή Νταίζης – Αντιγόνης – Στέλλας μου άρεσαν πολύ το ύφος και οι ατάκες της Αντιγόνης. : respect : Αν κατάλαβα καλά, προσπαθούν να μας πείσουν ότι η Αντιγόνη έχει ξεχάσει τι σημαίνει καλοσύνη... Ενώ η Νταίζη το θυμάται ακόμα... wall

Πολύ καλή και η σκηνή Στέφανου – Εύας. Η Εύα κατάλαβε ότι δεν έχουν άλλη επιλογή για να προστατευτούν από τον Μπέλλο και δέχτηκε την πρόταση του Στέφανου. Αν βλέπαμε και τον Αγγελούκο βέβαια, η σκηνή θα ήταν ακόμα καλύτερη.

Η Νόρα πνίγεται στη δουλειά, ο Λουκάς χαζεύει, στέλνει μηνύματα στην Αμαλία και περιφέρεται άσκοπα wall, και η Μελίτα πάλι δεν πήγε στο γραφείο. wall Τελικά είναι σίγουρο: Τη Νόρα δεν τη λυπάται κανείς!

Και μέσα σε όλα τα άλλα, ανακάλυψε και ότι ο Λουκάς της είπε ψέματα και προβλέπω ότι θα ξυπνήσει η κατίνα που έκρυβε μέσα της... Φυσικά ο Λουκάς δεν μπορεί να της πει την αλήθεια, γιατί αν της την πει, δεν θα αρχίσει η Νόρα της υστερίες και το ζητούμενο είναι να έχει παρέα στην κατινιά και η άλλη κατίνα του γραφείου...

Από αύριο έχουμε την απαγωγή... Άντε να δούμε...

Υ.Γ. Loukitsa, JESSIE καταπληκτικοί σχολιασμοί!!! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 23, 2011 9:08 pm

nefelik έγραψε:Πολύ καλή η πρώτη σκηνή με όλη την παρέα, αλλά τελικά πάλι δεν θα ασχοληθούν με τα δικά τους προβλήματα... Αν δεν ερχόταν και η Στέλλα που προσπαθούσε να καταλάβει, ενώ οι υπόλοιποι δεν ήξεραν τι να της πρωτοεξηγήσουν, θα ήταν ακόμα καλύτερα...

Μου άρεσε πολύ και το τηλεφώνημα της Νόρας στον Ευκλείδη. )) Η αναισθησία της Στέλλας πάλι, όταν έμαθε ότι έχει πίεση, δεν μου άρεσε καθόλου...

Η αντίδραση της Μαρίλιας μπορεί να είναι υπερβολική, αλλά μέχρι ενός σημείου τη βρίσκω δικαιολογημένη. Έχει περάσει πολλά και ακόμα και τώρα συνεχώς κάτι συμβαίνει που επηρεάζει και τη δική της ζωή... Στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια, έπρεπε να καταλάβει ότι κινδυνεύει.

Μου άρεσαν πάρα πολύ και οι σκηνές Στέφανου – Εριέττας. Love! Είπαμε, η χημεία φωνάζει, αλλά... Ελπίζω πάντως να έχει δίκιο η loukitsa για την προοικονομία που λέει... Efxi Για να δούμε τι μυστικά κρύβει και το αρχείο και ποιος θα τα ανακαλύψει πρώτος...

Στις σκηνές Αμαλίας – Μελίτας, τι να κάνει η Πεφάνη μόνη της; Πάντως καλά που δε μαζεύτηκαν πάλι όλοι στο Μελιτόνι μέχρι να πιάσουν τον Μπέλλο. Η δε Μελίτα παραδέχτηκε ότι ρωτάει για τα μηνύματα από περιέργεια! Το ενδιαφέρον για εκείνη είναι άγνωστη λέξη...

Στη σκηνή Νταίζης – Αντιγόνης – Στέλλας μου άρεσαν πολύ το ύφος και οι ατάκες της Αντιγόνης. : respect : Αν κατάλαβα καλά, προσπαθούν να μας πείσουν ότι η Αντιγόνη έχει ξεχάσει τι σημαίνει καλοσύνη... Ενώ η Νταίζη το θυμάται ακόμα... wall

Πολύ καλή και η σκηνή Στέφανου – Εύας. Η Εύα κατάλαβε ότι δεν έχουν άλλη επιλογή για να προστατευτούν από τον Μπέλλο και δέχτηκε την πρόταση του Στέφανου. Αν βλέπαμε και τον Αγγελούκο βέβαια, η σκηνή θα ήταν ακόμα καλύτερη.

Η Νόρα πνίγεται στη δουλειά, ο Λουκάς χαζεύει, στέλνει μηνύματα στην Αμαλία και περιφέρεται άσκοπα wall, και η Μελίτα πάλι δεν πήγε στο γραφείο. wall Τελικά είναι σίγουρο: Τη Νόρα δεν τη λυπάται κανείς!

Και μέσα σε όλα τα άλλα, ανακάλυψε και ότι ο Λουκάς της είπε ψέματα και προβλέπω ότι θα ξυπνήσει η κατίνα που έκρυβε μέσα της... Φυσικά ο Λουκάς δεν μπορεί να της πει την αλήθεια, γιατί αν της την πει, δεν θα αρχίσει η Νόρα της υστερίες και το ζητούμενο είναι να έχει παρέα στην κατινιά και η άλλη κατίνα του γραφείου...

Από αύριο έχουμε την απαγωγή... Άντε να δούμε...

Υ.Γ. Loukitsa, JESSIE καταπληκτικοί σχολιασμοί!!! : respect :

Ευχαριστώ και ανταποδιδω φυσικα hihi
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 23, 2011 9:11 pm

Nefelik , σ'ευχαριστώ και συμφωνώ κι εγώ με όλα τα δικά σου σχόλια!
Η Μελίτα που έχει "περιέργεια" αντί για "ενδιαφέρον" για τη μάνα της, δεν σου ξέφυγε, και χαίρομαι που το ανέφερες!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Μαρ 23, 2011 9:12 pm

Σήμερα είδαμε ένα καλό επεισόδιο. ΜΕ ωραίες σκηνές, συνοχή και κάποια εξέλιξη, αλλά δυστυχώς τα ξέρουμε τα παρακάτω και δεν έχουμε κάτι να περιμένουμε. Και αυτό είναι το χειρότερο....

Από το σημερινό κρατώ:
Σκηνή Αντιγόνης-Νταίζης και αυτή με το Χρήστο. Πως καταφέρνουν αυτοί οι άνθρωποι να βγάζουν συναίσθημα ακόμα και μέσα από την ειρωνεία τους.
Το κέντημα της Στέλλας Παπαδημητρίου στη σκηνή Νταίζης-Στρέλλας το αφήνω ασχολιάστω γιατι η ΘΕατρική Πείρα Μίλησε!!!

Για Δεύτερη συνεχή μέρα η Φαίη Ξυλά απέδειξε την κλάση της. Στη σκηνή με τη Μαρίλια έβγαλε ένταση και αγωνία, στη σκηνή με τον Στέφανο ειλικρινή συναισθήματα. Πόσο ανεπιτήδευτα φυσικοί είναι μαζί με τον Σταύρου.
Ειδικά στο τέλος της σκηνής με την αναφορά στο μωρό, ήταν τόσο τέλειοι και οι δύο.

Εριέττα-Στέφανος όπως πάντα ταιριαστοί και μετρημένοι. ΓΙατί όταν το έχεις το βγάζεις αβίαστα, δεν το παιδεύεις.

Αμαλία και Μελίτα στη δίνη του φουντουκιού τους. Εδώ ο κόσμος χάνεται, η κατινιά σε όλο της το μεγαλείο.

Το "μεγαλοφυές" σχέδιο Αμαλίας-Λουκά θα μας σπάσει τα νεύρα, για να γεμίσοουν τα επεισόδια, ενώ μπορούσαμε κάλλιστα να τον αποφύγουμε τον αυτισμό!!!!

Η παρέα, συσπειρώνεται, ενάντια στον εχθρό Μπέλλο.
Ο Μπέλλος πήρε τη Στέρλα και να μην την επιστρέψει δεν θα στεναχωρηθεί κανείς!!!

Παπαδημητρίου-ΞΥλά-Σταύρου oscar

Να περνάμε όμορφα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Μαρ 23, 2011 9:13 pm

Αναρωτιέμαι από πού ήξερε ο Μπέλλος τη Στέλλα. Άλλο ένα κουλό της υπόθεσης φαντάζομαι. Έπρεπε να βρουν ένα ακόμη τρόπο να την κάνουν κι αυτή πρωταγωνίστρια.
Η αναφορά στην ανεβασμένη πίεση του Ευκλείδη θέλω να ελπίζω ότι έγινε για να τονίσει ακόμη περισσότερο την αναισθησία της γυναίκας του που όχι μόνο δεν ανησύχησε αλλά τα έβαλε και με τη Νόρα που στενοχωρήθηκε για τον πατέρα της. Ελπίζω επίσης ότι οι συνεχείς προσπάθειες να γίνει πιο αντιπαθής η Στέλλα να οδηγούν κάπου και όχι απλά να εξυπηρετούν το φωτοστέφανο του τσόκαρου.
Σίγουρα είναι πολλοί αυτοί που χάρηκαν που ο Μπέλλος άρπαξε τη συγκεκριμένη αν και θα το χαιρόμουν πιο πολύ αν έκανε το προφανές τελικά και μας απάλλασσε μια και καλή από τη γυναικούλα του, αλλά δυστυχώς οι σεναριογράφοι σχεδιάζουν μακροημέρευση για την αγαπημένη τους ηρωίδα οπότε πάει κι αυτή η ελπίδα.
Η Στέλλα έτρεξε να ειδοποιήσει το καλό το κοριτσάκι τη Νταίζη να φυλάγεται χωρίς να ξέρει τι την περιμένει την ίδια. Αυτό που με εξόργισε στη σκηνή αυτή είναι ότι έκανε παρατήρηση στην Αντιγόνη για το ότι ενδιαφέρθηκε αργά για την κόρη της. Ξέρουμε τι άνθρωπος είναι η Αντιγόνη, πώς φέρθηκε στο εξώγαμο παιδί της και πώς εξελίχθηκε η σχέση τους, αλλά θεωρώ απαράδεκτο μια μητέρα σαν τη Στέλλα που δεν είχε ποτέ ανάμιξη στη ζωή της δικής της κόρης, που όταν την απήγαγαν, τη βίασαν, την τρομοκρατούσαν, της έκαναν τη ζωή κόλαση, δεν έτρεξε κοντά της να της σταθεί σα μάνα και τώρα τρέχει να συμπαρασταθεί στη Νταίζη που παραλίγο να διαλύσει τη ζωή του δικού της παιδιού και επιπλέον κάνει και υποδείξεις στην Αντιγόνη που φέρθηκε τόσο άδικα σ' αυτό το καημένο κατατρεγμένο πλάσμα. Αηδιαστική και η δήλωση της Νταίζης ότι ξέρει να αναγνωρίζει την καλοσύνη. Αυτή η ελεεινή γυναίκα που πήγε να δολοφονήσει εν ψυχρώ ανθρώπους που δεν την έβλαψαν ποτέ, μεταξύ τους ΚΙ ΕΝΑ ΑΓΕΝΝΗΤΟ ΜΩΡΟ, μιλάει για καλοσύνη σα να διαθέτει έστω και ίχνος της ή σα να της άξιζε. Στο δικό της παιδί δεν έδειξε ποτέ αγάπη κι ενδιαφέρον κι έχει το απύθμενο θράσος να κατηγορεί την Αντιγόνη για το ίδιο ακριβώς που έκανε κι αυτή. Ίσως στην αρχή το έγκλημα να το έκανε η Αντιγόνη εγκαταλείποντας το παιδί που γέννησε, στην τελική όμως γίνεται ξεκάθαρο ότι όπως η τιμωρία της είναι μια κόρη σαν τη Νταίζη, έτσι και στη Νταίζη η μόνη μητέρα που της αξίζει να έχει είναι η Αντιγόνη. Τουλάχιστον η Αντιγόνη έχει επίγνωση τι τέρας έχει γίνει η κόρη της. Στη σκηνή τους με τη Στέλλα το μόνο που μου άρεσε ήταν η ειρωνεία της για την υποτιθέμενη καλοσύνη της Νταίζης. Και βέβαια από τις τρεις η μόνη που δεν μου προκάλεσε αηδία ήταν αυτή. Μια γνήσια αδίστακτη γυναίκα που δεν προσποιείται κάτι που δεν είναι, που παραδέχεται τα λάθη της και το κυριότερο, δεν γίνεται καμιά προσπάθεια να εξαλειφθούν τα εγκλήματά της και να ανακηρυχθεί αγία. Ακριβώς γι' αυτό το λόγο με πείθει αυτός ο χαρακτήρας και είναι από τους ''κακούς'' που μπορείς και να συμπαθήσεις. Για τη Νταίζη νομίζω ότι έχασαν τη μπάλα οι σεναριογράφοι και κάνουν απελπισμένες προσπάθειες να αλλάξουν την εικόνα της, αλλά πλέον την έχουν τόσο διαστρεβλώσει που κάτι τέτοιο είναι ανέφικτο. Όσο για τη Στέλλα, μάλλον ισχύει ό,τι και για τη Νταίζη. Την ξέραμε μόνο μέσα από τα τηλεφωνήματα της Νόρας και φυσικά εντελώς άλλη εικόνα μας άφησαν να σχηματίσουμε γι' αυτήν. Και τώρα την εμφανίζουν τελείως μεταλλαγμένη ακόμη και για τη Νόρα που την ήξερε, πόσο μάλλον για μας τους τηλεθεατές που απλά τη φανταζόμαστε και όχι μόνο αυτό, την κάνουν κι αυτή πρωταγωνίστρια μαζί με τη Νταίζη και μέσω του ρόλου της προωθούν γελοίες και εξωπραγματικές καταστάσεις.
Άλλη μια απαγωγή λοιπόν στα Μυστικά, τι πρωτότυπο. Και μ΄αρέσει που η παρέα (οι πρώην πρωταγωνιστές δηλαδή) παραπονιούνται που δε μπορούν να ασχοληθούν με τα απλά καθημερινά πράγματα στη ζωή τους. Μα τι θέλετε, βρε παιδιά; Ολόκληρη απαγωγή έγινε που σας αφορά άμεσα όλους. Τι πιο καθημερινό, τι πιο συνηθισμένο; Φόνοι, διαμάντια, εκβιασμοί, απαγωγές, δικαστήρια, νοσοκομεία. Μια απλή καθημερινή ιστορία της διπλανής πόρτας. Μια γνήσια καταγραφή της ελληνικής πραγματικότητας.
Το μόνο σοβαρό που άκουσα σήμερα ήταν ότι στις 27 του μήνα αλλάζει η ώρα. Να θυμηθώ να ρυθμίσω το ρολόι μου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μαρ 23, 2011 9:16 pm

O Μπέλλος το σκασε, τα μάθατε?????
Η Αντιγόνη πανικόβλητη θέλει να κλειδαμπαρώσει τις πόρτες.. μα κανείς δεν μας λυπάται???

Ο αστυνόμος κράτησε στοιχεία για πάρτη του?? affraid
Μια απ τα ίδια θα δούμε λογικά…

Η παρέα δεν αντέχει άλλα μπερδέματα.. Τώρα ασχολούμαστε με τις παρέα του πάλαι ποτέ ρε παιδιά μην άγχεστε… Τουλάχιστον εμφάνισαν την Ξυλά… Το θέμα με τη Μαρίλια νομίζω θα με νευριάσει.. Ζητήσαμε μια σχέση ουσιαστική μεταξύ τους και νομίζω πως το μόνο που θα δούμε είναι κατηγορίες για τα όσα έκανε η Εύα δέκα αιώνες πριν.. Τουλάχιστον ας τα βλέπαμε στην ώρα τους και όχι παρακινούμενα από την εκάστοτε σχέση της Μαρίλιας..
Ο Μπέλλος σκορπάει τον πανικό.. Όχι όχι δεν μας λυπούνται.. Συγνώμη Ιωάννα μου… red
Η Στέλλα που χώνεται παντού με εκνευρίζει…

Ο Στέφανος με την Εριέττα παρά τη χημεία των δύο ηθοποιών μου περνάνε αδιάφοροι…
Δεν νοιάζομαι να τους παρακολουθήσω, ο κύριος Καρτάλης έχει μπλέξει τα μπούτια του μπλέκοντας ερωτικά με τρεις γυναίκες, δίνοντας στην καθεμία διαφορετικό τίτλο…

Η Μαρίλια, ή μάλλον αυτό που έφεραν στη θέση της Μαρίλιας, με προκαλεί να τη δείρω…
Υποτίθεται πως μιλάμε για ένα κορίτσι ώριμο για την ηλικία του που τώρα τι? Δεν καταλαβαίνει τον κίνδυνο και δεν υπολογίζει τίποτα για να πάει να συναντήσει τον γκ@μενο?? Και όλες αυτές οι φωνές στην Εύα τραγικές.. Το μόνο που μου άρεσε είναι πως η Εύα τουλάχιστον έχει έναν άνθρωπο δίπλα της να τη στηρίξει.. Κατά τα άλλα αυτό το εγωκεντρικό πλάσμα που θυμήθηκε να κατηγορήσει τους πάντες για τη ζωή της αντί να ωριμάσει δεν μου θυμίζει τη Μαρίλια που τη μεγάλωσε καλά η Αγγέλα.. Το κοριτσάκι του πρώτου επεισοδίου σε κακή απομίμηση μου θυμίζει

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα….
Ο Μπέλλος θέλει να χτυπήσει τη Νόρα? Τη μόνη γυναίκα που αγάπησε???? lmao

Ξυλά-Σταύρου σε κοινή σκηνή??? Μόνοι τους?? livanilivani Πάτε καλά εκεί πάνω? Τι τους βάζετε μαζί τους ατάλαντους???? (δεν πρόκειται να ξεκολλήσω ποτέ όμως…Love!Love!)
Ο Στέφανος πήγε να δει το γιο του.. Σημειώστε ποια φορά είναι αυτή που τον επισκέπτεται.. φτάνουν τα δάχτυλα του ενός χεριού…. pff

Καλά η Στέλλα ντιπ αναίσθητη είναι? Ο άντρας της έχει πίεση στο φούλ και κείνη μένει εδώ για να ζήσει τον έρωτα με το Ρούσσο? Fskl Μα πόσο βαρεμένος χαρακτήρας παίζει να ναι?????

Ο Ηλίας από την άλλη πληγωμένος, πικραμένος αλλά δίπλα στα παιδιά του.. Ο κύριος Αρζόγλου είναι σταθερή αξία, ίσως θα έπρεπε να μας τον δείχνουν πιο συχνά με τη Δάφνη… λέμε τώωωρα…

Η Στέλλα έφυγε από την εγκυμονούσα κόρη της που ανησυχεί και δεν είναι καλά για να πάει να δει την ταραγμένη???? Έλεος πια με το κάψιμο, δεν αντέχεται… Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση λέμε.. Η γυναίκα που έκανε τη ζωή της Νόρας μαρτύριο είναι υπό την προστασία της μάνας της και σε απόλυτη προτεραιότητα?? Για πόσο ηλίθιους μας περνάνε τελικά? Η κυρία Παπαδημητρίου ΘΕΑ και ο μόνος λόγος που παλευόταν η σκηνή!!!! ΘΕΑ απλά!!!!

Ο Μπέλλος έχει βενζίνη για τόσο μεγάλες διαδρομές?? Matakia

Η ΛουκαΝορική σκηνή με εξόργισε και την προχώρησα…
Επίσης με εξοργίζει η κατάντια στην οποία οδήγησαν ένα ζευγάρι σαν την Αμαλία και τον Πέτρο, με τις γκρίνιες τους αλλά και τις αγάπες τους.. καρικατούρες εντελώς.. και κουράστηκα…

Amber Alert βούτηξαν το αστέρι μας… Scandal Scandal
Περαστικά μας λοιπόν για την εβδομάδα των παθών που ακολουθεί….
Άσχημο από μένα.. με μεγάλη επιείκεια….
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 23, 2011 9:22 pm

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου ήταν αυτή Νταίζης, Αντιγόνης, Στέλλας όπου το μαύρο χιούμορ ήταν εξαιρετικά πετυχημένο και οι πληθωρικές ερμηνείες ό,τι πρέπει για την περίσταση. Πραγματικά γέλασα πάρα πολύ με το όλο σκηνικό.
Η σκηνή του Χαριτέικου με τον Λευτέρη είχε ενδιαφέρον. Η Μαρίλια κουβαλάει το στίγμα του παιδιού που η μητέρα του, η Εύα, το θεώρησε εμπόδιο για την ερωτική της ζωή κι έτσι τώρα που βλέπει πάλι την ζωή της να περιορίζεται λόγω των νέων περιπετειών της μητέρας της, είναι λογικό να βγάζει πολύ έντονο θυμό.
Πάντως ήταν σημαντικό το ότι ο Λευτέρης ήταν παρών σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή για το Χαριτέικο, αφού ο άνθρωπος ονειρεύεται μια οικογένεια με την Εύα.
Η Νόρα ξέρει τον Λουκά 15 χρόνια, ξέρει την προσωπική του αίσθηση τιμιότητας, ξέρει ότι όσες φορές τον κατηγόρησε στο παρελθόν για απιστία (και μάλιστα η τελευταία είναι και πάρα πολύ πρόσφατη) αποδείχτηκε αθώος. Παρόλαυτά όταν βλέπει κάτι μη νορμάλ όπως σήμερα, αρχίσει και ζηλεύει.Εγώ την Νόρα δεν την κατηγορώ ασχετως όλων των προηγουμένων γεγονότων κατά τον ίδιο τρόπο που δεν κατηγορώ και την Μελίτα.
Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να ξέρει πόσο βράχος είναι ο σύντροφός του και ο έρωτας οδηγεί στην ζήλεια όταν υπάρχουν τέτοιες αφορμές.
Ο Στέφανος χωρίς την Μελίτα βαριέται που ζει. Περιφέρεται με το ίδιο μονότονο ύφος από την Εύα στην Εριέττα - οι σκηνές τους είναι για να βοηθήσουν τους πάσχοντες από αυπνία.
Κακό το επεισόδιο. Περιμένω στεφανομελιτικές σκηνές πώς και πώς!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Μαρ 23, 2011 9:23 pm

Παιδιά συγνώμη αλλά είμαι κομμάτια και δεν μπορώ να σχολιάσω την πολυπόθητη (για εμένα μόνο... το ξέρω Razz ) εμφάνιση του Μπέλλου όπως της αρμόζει! Το είδα το επεισόδιο βέβαια... και θα συμφωνήσω με τους περισσότερους! Εκτός βέβαια από αυτά που αφορούν στον Μπέλλο! sisi Από αύριο θα είμαι στα όπλα κι εγώ για να δώσω τη "μάχη" μου για τον αγαπημένο μου χαρακτήρα μέχρι τελικής πτώσεως! Ωστόσο, επανεμφάνιση ήταν αυτή και δεν μπορώ να την αφήσω εντελώς ασχολίαστη γιαυτό θα χρησιμοποιήσω τη δύναμη "μια εικόνα χίλιες λέξεις"!!!! Με την εικόνα αυτή έπαθα.... ότι πάθατε εσείς.... ακριβώς το αντίθετο!!lmao lmao


runaround Love runaround

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Shmadia
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Μαρ 23, 2011 9:27 pm

Cancoon έγραψε:

Ο Στέφανος χωρίς την Μελίτα βαριέται που ζει. Περιφέρεται με το ίδιο μονότονο ύφος από την Εύα στην Εριέττα - οι σκηνές τους είναι για να βοηθήσουν τους πάσχοντες από αυπνία.
Κακό το επεισόδιο. Περιμένω στεφανομελιτικές σκηνές πώς και πώς!


Ο Στέφανος χωρίς τη Μελίτα Παίζει. Τόσο με Ξυλά όσο και με Λάμπου δίνει ρέστα, αβάδιστα και αβίαστα.
Εμείς πάλι δεν θέλουμε να ξαναδούμε τον Σταύρου με την Α-παπα-ξια γιατί δεν του Αξίζει!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης