Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

+26
rachel
katie007
roria
tsourdalitsa
stephanos13
FieryRed
fay66
alkisti
marakii
Caroline
Δ.Μπέλλος
Cancoon
Foulitsa
fay
pasxalitsa
nefelik
JESSIE
fantina
tzibirdika
gxnel
abba
edem4ever
mary32
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 45
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Caroline Τετ Μαρ 23, 2011 9:36 pm

Μμμμ...Εεε....

Παρέα

Ξαναείδα τα προβλήματα της παρέας αλλά δεν θυμάμαι να ασχοληθήκαμε και πολύ. Μια μονόλεπτη σκήνη με Εύα-Μαρίλλα-Αγγέλα, αλλά με μονόλετη με Νόρα-Ευκλείδης-πίεση και ατό ήταν.

Αντιθέτως το τρίο της βαρεμάρας σάρωσε και πάλι.

Νταίζη....Η αθώα κυνηγημένη από τον κακό άντρα της. Το καϊμένο το κορίτσι...... Είναι μόνο του, κάνεις δεν το αγάπησε ενώ αυτή είναι διαμάντι και κάνει τα πάντα για να είναι όλοι καλά και ευτυχισμένοι και ας μην είναι αυτή.
Αχ! Συγκινήθηκα πάλι.
Με όλα αυτά βέβαια συμφωνεί και το λατρεμένο μου ( vomit ) αστέρι, η Στέλλα. Έκανε λοιπον μια επίσκεψη στο σπίτι της λατρεμένης μας Νταίζης για να την ενημερωσει για τον κίνδυνο που την περιμένει. Τι γλυκό!!!!! -Θα ξεράσωωωω-

Αντιγόνη ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!! Έλιωσε, τάπωσε, διέλεσε Νταίζη-Στέλλα με την βλεμματάρα της και τις θεϊκες της ατάκες... Έτσιιι!!!!!

Την Μελίτα δεν την προσέχω πια γιατί δεν με νοιάζει!!!

Ο Λουκάς και τα μηνυματάκια!

Στέλνει το πρώτο και πετάει στην Νόρα μια κουλή δικαιολογια. Έρχεται και το τηλέφωνημα και πέταει μια ψιλό-καλή δικαιολογία. Φευγει και πεταει άλλη μία.
Και όλο αυτό γίνεται ένα μεγάλο μπερδεμά. Ο Νικολάς ενημερώνει την Νόρα ότι δεν μιλούσε με τον Λουκά και ο κακός χαμός έρχεται!!!
Για να καταλάβω τώρα εγώ,
α) Ο Λουκάς γιατί δεν είπε την αλήθεια στην Νόρα?
Νομίζω πως έτσι βοηθά και το δικό της πρόβλημα!
β) Ο Λουκάς παράτησε την Νόρα μόνη της στο γραφείο ενώ κυκλοφορεί ένας δολοφόνος για να πάει να γελάσει με τον Νικόλα? Πάλι δεν κατάλαβα....

ΥΓ1. Απαιτώ περισσότερη Δρακουλακή.
ΥΓ2. Απαιτώ περισσότερο Νόρα-Λουκά και παρέα (της Φεγγαρόπετρας, γιατί κάποιοι το έχουν ξεχάσει)
ΥΓ3. Απαιτώ λιγότερο Νταίζη-Στέλλα-Μελίτα
ΥΓ4. Δώστε Νταίζη-Στέλλα-Μελίτα στον Μπέλλο και μην δώσετε λύτρα.
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 23, 2011 10:04 pm


Ειδα το επεισόδιο απ το site του mega και παρατηρώ οτι ανεξάρτητα με το τι βλέπουμε τα σημαντικά βιντεάκια κάτω πάντα αφορούν τους ξέμπαρκους κι όχι την παρέα που μάλλον την δείχνουν για να γεμίζουν τα επεισόδια. Μεγάλη εκτίμηση στους ήρωες που αγαπάει το τηλεοπτικό κοινό.

Θέμα στην ημερήσια διάταξη η απόδραση του Μπέλλου

Η παρέα μαζεύεται να κουβεντιάσει τα προβλήματά της αλλά όσο και να θέλουν να ασχοληθούν με τα καθημερινά και σημαντικά έρχονται οι συμφορές και τους βρίσκουν. Μια αποριούλα που έχω. Ο Λευτέρης γιατί όταν συναντιούνται κάθεται πάντα εκ διαμέτρου αντίθετα με την Εύα;

Η Εύα προσπαθεί να καταλάβει η Μαρίλια επαναστατεί και η Αγγέλα υστεριάζει. Αν σκεφτεί κανείς οτι δεν το μεγάλωσε αυτό το παιδί δείχνει να το καταλαβαίνει περισσότερο απ την Αγγέλα που μάλλον δεν έχει καταφέρει να μάθει στο εγγόνι της οτι οι οικογένειες στην ανάγκη συσπειρώνονται. Μάλλον έχει δίκιο η Εύα κι η μικρή βρήκε ευκαιρία να επιβάλλει τα θέλω της μ αυτόν τον τρόπο. Κάποτε η Μαρίλια ζητούσε για μάνα της τη Μελίτα βρε λέτε; Ευατούλης μας προέκυψε. Η ζωούλα μου κι ας πάρει τον αδελφούλη άλλες τρεις φορές ο Μπέλλος δεν βαριέσαι Πάντως η Εύα μοιάζει να βγαίνει απ το λήθαργο η Ξυλά στα καλύτερά της και μου αρέσει.

Ο Λευτέρης δηλώνει παρών και πρόθυμος να βοηθήσει όπου χρειαστεί κάτι είναι κι αυτό.... Σήμερα σπάσαμε κι άλλο ρεκόρ. Λιγότερο απο μισόλεπτο η σκηνή τους. Και να σκεφτεί κανείς οτι σε όλα τα καινούρια ζευγάρια σ αυτή τη σειρά αφιέρωναν επεισόδια ολόκληρα

Τα δικαιώματα της τρίτης ηλικίας στο προσκήνειο. Λογικό αφού ασχολούμαστε με τους έρωτες της τρίτης ηλικίας πρέπει να κατανοήσει το κοινό οτι κι οι μαμάδες ετών...... έχουν δικαίωμα στον έρωτα και πρέπει να το σεβαστούμε. Εξαρτάται βέβαια τι μυαλά κουβαλάνε γιατί τη Στελλίτσα και την Αμαλία αντιπροσωπευτικό δείγμα δεν τις λες. Η Νόρα βλέπει τη μάνα της να παλιμπαιδίζει ακούει και για την υπέρταση του πατέρα της και ανησυχεί. Να της ρίξω άδικο; Πάντως αυτό με την πίεση ήταν μια εξήγηση για να μη ρωτάμε πως και δεν εμφανίστηκε ο Ευκλείδης με την απαγωγή.

Ο Λουκάς στην κοσμάρα του ενώ ξέρει οτι η Νόρα αποτελεί πιθανό στόχο ανταλλάσει μηνυματάκια με την ημίτρελη βάζοντας μπουρλότο στο σπίτι του ενώ τριγυρίζει κατά την προσφιλή του συνήθεια αφήνοντας την εγκυμονούσα ολομόναχη και απροστάτευτη. Τώρα αυτός είναι ο Λουκάς;

Η Δάφνη προσπαθεί να καταλάβει αν ο πατέρας της θα είναι ποτέ ευτυχισμένος μακριά απ την Εδέμ. Αξιέπαινη αλλά δεν υπάρχει επιλογή. Πρέπει να φύγει έτσι κι αλλιώς απο εκεί οπότε γιατί αυτομαστιγώνεται; Ο Νικόλας δίπλα της συμπαραστάτης.

Ο Ηλίας μπροστά στην ανάγκη και τον κίνδυνο έφτασε στη Δάφνη να μείνει με το μικρό. Ίσως τελικά αυτό που χρειάζεται είναι να νοιώσει χρήσιμος.

Όλα αυτά σε μικρές δόσεις να μην κακαμαθαίνουμε διότι είχαμε θέματα σήμερα.

Η Νταιζούλα εκτός απο άριστη επιχειρηματίας (συμβούλευε το Μπέλλο τότε με το Μάνο αν θυμάστε) εξαίρετη τραγουδίστρια, στοργική μάνα, τρυφερή κόρη, στοργική και τρυφερή ταυτόχρονα ως θεία παθιασμένα ερωτευμένη γυναίκα, αξιοπρόσεκτη αδελφή και γνώστης των αστυνομικών τακτικών είναι και θαρραλέα. Εκείνη το στεφάνι της το ξέρει απ την καλή κι απ την ανάποδη και χάρο δεν φοβάται. Όχι σαν την Αντιγόνη και το Χρήστο που τη συμβούλευαν να προσέχει.

Η Εριέττα πήρε τελικά το φάκελο απ την αστυνομία και αρχίζει ο αγώνας δρόμου για την αποκρυπτογράφιση.

Ο Στέφανος θέλει να βοηθήσει στην αποκρυπτογράφιση αλλά πρώτα απ όλα είναι πατέρας. Προτείνει λοιπόν προστασία στην Εύα για εκείνη και το μωρό και θα το ταίσει κιόλας. Μιράκολο Μιράκολο. Τους αγαπάει και τους φροντίζει τους δικούς του ανθρώπους έδωσε και στην Εριέττα συμβουλές να προσέχει και να προφυλαχτεί κι εκεί που έλεγα αυτός τώρα θα έχει τρελαθεί απ την αγωνία του για τη Μελιτούλα τίποτα. Τυχαίο; Μπα ανάποδο. Πέρσι που έσκουζε αγαπάει την Εύα όταν έπεφταν τα τούβλα ετοίμαζε ταξιδάκι. Φέτος που είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Άσχετα πάντως με το περιεχόμενο οι σκηνές του με την Εύα πρωτίστως αλλά και με την Εριέττα ήταν όμορφες

Το Μελιτόνι όπως πάντα μίρλα και μούτρα κι έχει και την Αμαλία να παίζει με το κινητό και να τη βγάζει απ την αυτολύπησή της. Ντροπή Αμαλία. Χώρισε λέμε το κορίτσι Μπορεί να μη νοιάστηκε αλλά μια περιέργεια την έδειξε. Δεν κρύβεται η κατινιά.

Η Στέλλα για την κόρη δεν ανησύχησε, για τον Ευκλείδη που φουσκώνει σαμπρέλες με την πίεσή του δεν ανησύχησε στην πληγωμένη Νταίζη έτρεξε. Η κυρία Παπαδημητρίου τους πήρε τα σώβρακα. Άψογη. Ειρωνία τακτ και αιχμηρές παρεμβολές σε μια γελοία κατά τα άλλα σκηνή όπου προσπαθούσαν να μας πείσουν οτι η Νταιζούλα είναι στο βάθος κήπος ευαίσθητη. Προσπαθώ να πειστώ αλλά η άτιμη η μνήμη μου λειτουργεί ακόμη κανονικά και θυμάμαι να πληρώνει τους επίδοξους φονιάδες του αγέννητου και να μασαμπουκιάζει πάνω απ τον αναίσθητο Μπέλλο που τον φαρμάκωνε χωρίς μέχρι τότε να της έχει κάνει τίποτα.

Άφησα για το τέλος το Μπέλλο. Απέδρασε ο επικίνδυνος και τρόμαξα να το γνωρίσω το παλικάρι της Ιωάννας μπλαβί το είχαν κάνει εκείνα τα καλά παιδιά που έστειλε ο Στέφανος. Τώρα να ρωτήσω που ήξερε τη Στέλλα ή θα με πείτε υπερβολική; Αν σας πω οτι τον λυπάμαι τι θα πείτε; Που πήγε κι έμπλεξε ο άνρθωπΑς. Δεν του έχουν πει οτι με τους τρελούς δεν τα βγάζεις εύκολα πέρα;

Αυτό που έχω να πω είναι ένα. Δώστε στο Μπέλλο ένα αυτόματο και στείλτε του με κούριερ μερικούς ενοχλητικούς ακόμη μήπως και δούμε δικαίωση γιατί διαφορετικά δεν το βλέπω. Θα πληρώσει για όλα αυτός που στο κάτω κάτω εκδικείται για τον αδελφό που έχασε και θα μείνουν ελεύθεροι άλλοι κι άλλοι και μάλιστα με φωτοστέφανο απαστράπτον στην κεφαλή.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Μαρ 23, 2011 10:05 pm

Ιωάννα μου αρέσει πολύ ο τρόπος που σχολιάζεις και το όλο θέμα που το βλέπεις με χιούμορ (συγνώμη αλλά εγώ είμαι ενανίον του Μπέλλου και μετά τα σημερινά)


Μου άρεσε :

Παρέα+Τέρης:Πολύ όμορφες σκηνές με τη παρέα με τα παιδιά να συζητούν τα προβλήματα τους και να ζητούν βοήθεια από τους φίλους τους

Νόρα-Λουκάς:Πόσο γλυκός είναι και ο αόρατος Ευκλείδης ...Λάτρεψα τη Νόρα που μιλούσε στο τηλέφωνο με τον μπαμπίνο της και τα ΛουκαΝοράκια πολύ όμορφα που πήγαν να κοιμηθούν αγκαλίτσα....

Μπέλλος:Πρωινή παρακολούθηση στα ΛουκαΝοράκια μάλλον εξ'αρχής θα ειχε στόχο το Λουκά γιατί αν πιστέψουμε πως αυτά που έλεγε περί Νόρας είναι αλήθεια δεν θα ήθελε να της κάνει κακό....Τη Στέλλα από που την ξέρει καλέ ??? Παρεξιγήθηκε που δεν της πήγε τελικά πέρσι το βενζινοκίνητο και έπαξε να μάθει για αυτή ??? Άλλο πάλι και τούτο....

Δάφνη-Νικόλας-Ηλίας:πολύ όμορφη σκηνή μου άρεσε ο τρόπος που συζητούσαν με τον Ηλία και ήθελαν να τον κάνουν να νιώσει καλύτερα...

Αμαλία-Μελίτα:Γεια σου Αμαλία με τα ωραία σου ...έτσι έτσι...αλλά να ζηλέψει ο Ρούσσος και ΟΧΙ η Νόρα....η Μελίτα δεν κινδυνεύει που δεν κινδυνεύει πληρώνεται που πληρώνεται πάλι δεν πήγε στη δουλειά...εδώ η Νόρα με τον Λουκά που είναι στο στόχο πήγαν στο γραφείο.....το βατραχάκι άφαντοοοο (έεελα δεν το πιστεύω)

Χώσε Μαρίλια χώσε αλλά μην το παρακάνεις....Πάντως ένα δίκιο το χει και η Μαρίλια και η Εύα που θέλει να της σταθεί μιας και ποτέ δεν υπήρξε μητέρα για την κόρη της...

Στέφανος-Εύα:Μου άρεσε πολύ η σκηνή και ο Στέφανος που του έλειψε ο γιος του

Νταιζη-Στέλλα-Αντιγόνη:Ασχολίαστα τα χαδάκια προς τη Νταιζάρα....Δώσε Λαζαρίδη Δώσε ΘΕΑΡΑΑΑ λέμε Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 13379 το τι γέλιο έριξα με τις σπόντες της.....ΘΕΑ !!!!

Νόρα-Λουκάς(γραφείο):Λουκά τη λουκανικόπιτα μην ξεχάσεις (και εγώ ήθελα μια τέτοια το μεσημέρι , Νοράκι τα ίδια γούστα έχουμε Razz ) όταν η Νόρα ξαναφώναξε το Λουκά μήπως ήθελε φιλάκι ??? Μου άρεσαν οι σκηνές και η Νόρα που την έμπαινε έμμεσα στο Λουκά αλλά ο Λου΄κάς που ήξερα θα έλεγε στη Νόρα τα πάντα και δεν θα της κρατούσε τίποτα κρυφό (καλύτερο είναι να νομίζει οτί την απατάει ??) και επίσης δεν θα έφευγε από το γραφείο αν δεν έδινε φιλάκι στην αγάπη του (και όχι εξ'αποστασεως)

Απαγωγή Στέλλας:δεν βρήκα κάτι το ενδιαφέρον στη σκηνή.....

Νομίζω αυτά απο εμένα σε γενικές γραμμές μου άρεσε και δεν βαρέθηκα οπότε λέω να το ψηφίσω Πολύ Καλό
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από alkisti Τετ Μαρ 23, 2011 10:18 pm

H απορία πώς γνώριζε ο Μπέλλος τη μητέρα της Νόρας εκφράστηκε από πολλούς. Ξεκίνησαν για να γνωρίσει τους γονείς της πέρυσι., αλλά μεσολάβησε το ατύχημα του Λουκά. Από φωτό πιθανόν, αλλά τέτοια μνήμη;
Σκηνή Εύας Στέφανου και σταμάτησα τις δουλειές για να τη δω. Ταιριάζουν τόσο πολύ.... έχουν πέρα από χημεία και ένα στοιχεία απαραίτητο για μια σχέση , έχουν χιούμορ....αστειεύονται, γελάνε μαζί ....
Πολύ καλή και η σκηνή Αντιγόνης, Νταίζης , Στέλλας,, κυρίως για την ερμηνεία της Αντιγόνης.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Μαρ 23, 2011 10:27 pm

Δε θα σχολιάσω σκηνή σκηνή .
Θα παραμείνω σε μερικά παράλογα , που τείνουν να γίνουν μόνιμα πλέον.
Ο Μπέλλος έχει βγει παγανιά. Ωραία ως εδώ. Ο Λουκάς την πηγαίνει στο γραφείο της και της λέει ότι όλα είναι καλά και ο Μπέλλος δεν είναι εκεί.Καλά ως εδώ. Λέω και εγώ , θα μείνουν όλη την ημέρα μαζί , για να μην μείνει μόνη, μιας και αυτή είναι πιθανό ένα υποψήφιο θύμα απαγωγής. Και τι κάνει αυτός; Σηκώνεται και φεύγει και την αφήνει μόνη της!!!! Είναι με τα καλά τους εκεί μέσα; Υποτίθεται ότι το φευγιό του θα βοηθούσε να εξελιχτεί παράλληλα η άλλη ιστορία , η υποψία της Νόρας ότι πρέπει να έχει γίνει τάρανδος. Και τι ωραία στιγμή που το έκαναν; Παρουσιάζουν έναν Λουκά εντελώς αναίσθητο και να σουλατσάρει δεξιά και αριστερά. Πραγματικά προσπαθώ απεγνωσμένα να καταλάβω τη λογική σειρά των γεγονότων, αλλά όσο και να προσπαθώ δεν τα καταφέρνω.
Τα ζευγάρια στην πραγματική ζωή -και σας μιλάω με 2 δεκαετίες γάμου- δεν "παγώνουν" την επομένη του γάμου. Στο χέρι τους είναι να μην παγώσουν ποτέ. Ο ενθουσιασμός περνάει , ο έρωτας μπορεί , αλλά έρχεται στη θέση της μια βαθιά και ειλικρινής αγάπη. Εδώ πια το παρουσιάζουν λες και έγινε ένας γάμος για τα μάτια του κόσμου .Την παραμονή ο Λουκάς είχε σαλτάρει μήπως η Νόρα πάψει να είναι ερωτευμένος μαζί της και αυτός ελάχιστες μέρες μετά φέρεται εντελώς ψυχρά.
Πάλι καλά που έδειξαν για κλάσματα δευτερολέπτων να την παίρνει αγκαλιά και να πηγαίνουν για ύπνο.Βρε πώς καταντήσαμε , από τα λεπτά πέσαμε στα δευτερόλεπτα!!!
Τώρα για τα μηνύματα.Καλά δε θα μπορούσαν να γελιοποιήσουν πιο πολύ το Λουκά. Η Νόρα να χτυπιέται στη δουλειά με χίλια δυο πράγματα στο μυαλό της και έγκυος και αυτόν να τον δείχνουν να στέλνει σαν 10΄χρονο μηνυματάκια. Έτσι όπως το πάνε θα αρχίζει να φτιάχνει και αυτός κολοκυθάκια.......(ο νοών νοείτο).
Όσο το ότι το κρύβει από τη Νόρα απαράδεχτο.Σιγά το πράγμα πια. Γιατί μήπως φοβάται ότι θέλει η Νόρα το Ρούσσο για πατριό και θα του φέρει αντίρρηση; Και να φώναζε τι έγινε; Έτσι και αλλιώς ξέρει τι εστί Αμαλία και ότι από τη στιγμή που της καρφώθηκε στο μυαλό δεν μπορεί κανείς να της αλλάξει γνώμη.
Άσε που η Αμαλία θα πρέπει να νομίζει ότι η Νόρα είναι ενήμερη από τη στιγμή που της έστελνε και φιλάκια.Αλλά είπαμε.Θα πρέπει να ζήσουμε μέσα σε όλα και μερικές σκηνές ζήλειας και απειλές χωρισμού. Έτσι θα φέρετε τηλεθέαση; Βάλτε ξανά το ζευγαράκι στο δρόμο που ξέραμε-αγάπης στοργής - και θα δείτε πού θα πάνε τα μηχανάκια.
Το άλλο πάλι. Ο Μπέλλος είδε τη μάνα της νόρας-που ποτέ δεν έχει δει-και την αναγνώρισε αμέσως.Το κατάλαβε φαίνεται από το σωματότυπό της.Ψηλή ,ξανθιά πώς είναι η Νόρα; Καμιά σχέση!!!!Αλλά τι ρωτάω τώρα;;
Η Εύα τώρα.Πραγματικά κατάλαβε το λάθος της ότι τον τελευταίο καιρό τη Μαρίλια την είχε τελείως ξεχάσει και πολύ φοβάμαι ότι τώρα στον πανικό της απάνω θα ακολουθήσουν αρκετές συγκρούσεις. Αναμενόμενες αντιδράσεις αλλά συνήθως την επανάσταση τα παιδιά την ξεκινούν 2-3 χρόνια νωρίτερα.Τέλος πάντων , τι το ψάχνω , λεπτομέρειες είναι αυτές για τους συγγραφείς.
Μου άρεσε πάρα πολύ ο Ηλίας. Σωστός πατέρας έτρεξε αμέσως στα παιδιά του να είναι κοντά τους και να βοηθήσει όσο μπορεί.
Η Στελίτσα ξεκίνησε κούτσα κούτσα και πήγε στο σπίτι της Νταίζης-τώρα πώς το ήξερε είναι άλλο ατόπημα,αλλά ας το αφήσω- .Μόνο που δε σκότωσε την Αντιγόνη με το βλέμμα της και τα λόγια της ήταν σωστά.-άσχετα αν δεν χωνεύω καθόλου την Νταιζάρα-Μου άρεσε και όπως έπιαξε , σωστή εναλλαγή της φωνής της .Να πούμε και κανένα καλό.
Πάντως για να είμαι ειλικρινής , μου άρεσε πολύ Ξυλά-Σταύρου.Άλλο επίπεδο έχουν και οι δυο τους.Ότι και να τους δώσουν-ειδικά στο Σταύρου-τα βγάζουν πέρα περίφημα , μη μπορώ ότι το βελτιώνουν το κείμενο κιόλας.
Δυστυχώς όμως από τις περιλήψεις
Σπόιλερ:
κατάλαβα ότι για επόμενα 10 επεισόδια θα πρέπει να έχουμε πάρα πολύ γερό στομάχι.Ευτυχώς έρχεται το Πάσχα , οπότε μπας και δούμε τίποτα εκεί της προκοπής!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Τετ Μαρ 23, 2011 10:30 pm, 1 φορά

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από FieryRed Τετ Μαρ 23, 2011 10:28 pm

H Τιτίκα και η Λιλίκα έπιναν καφέ και σχολίαζαν τα μυστικά
Μαρή Λιλίκα! Δραπέτευσε ο Μπέλλος κρύψου κάτω από το τραπέζι! α μαρή Τιτίκα πανικό πάλι έσπειρε αυτός ο παλιάνθρωπος ανησυχεί το Νταιζάκι θα μας το ταράξει πάλι!
Το άλλο το είδες; Άτσα ντρίπλα ο Παναγιώτης! Έλα ΕΛ.ΑΣ!!! Razz

Τιτίκα, Tiτίκα; Είδες μαζεύτηκαν πάλι όλοι τους.. Μέτρησες προβλήματα;;; Όχι μέτρα! όσοι ήταν στο σπίτι της Νόρας τόσα και τα προβλήματα! Λιλίκα μου, άλλο με προβλημάτισε και ακόμα το σκέφτομαι..! "Είναι ευτυχισμένη η Στέλλα;" τσ τσ τσ τι περνάει και αυτή η καημένη;;; Είδες αυτή η κόρης της εκεί κολλημένη στα δεδομένα της μέχρι πρότινος οικογένειά της, ακόμα να το ξεπεράσει, πόσο καιρός πέρασε 2 εβδομάδες;;; Ε.. Πάλιωσε τώρα έπρεπε ήδη να ξεκολλήσει το μυαλό της και να συζηταει αν ο Πέτρος είναι καλός μαζί της, πόσο έχουν προχωρήσει σε μια εβδομάδα το πολύ πρέπει να ανταλλάσουν ερωτικά τιπς!

Λιλίκα μου, άσε τις βλακείες, Στέφανο Εριέττα είδες; Αχ τα γλυκά μου! Αλλά γιατί το γαιδούρι δεν έμεινε να την προσέχει; Μισές δουλείες κάνει!

Τιτίκα είδα τη σκηνή με τη Μαρίλια και λυπήθηκα, 5 ατακες την εβδομάδα της δίνουν και οι 4 είναι μεσα στη φωνή και ένταση, με πιάνει το κεφάλι μου κάθε φορά και δεν πήρα τα χάπια μου μαζί! Δίκιο μπορεί να έχει μωρέ, αλλά, μήπως λέμε μήπως η ασφάλεια είναι λίγο τι πιο σημαντική; -Λιλίκα λες;;;; Αχχχχ δεν το σκέφτηκα και νόμιζα ότι ήταν καλή η σκηνή με τη νεανική επανάσταση! Απαπα!! Πώς την πάτησα έτσι εγώ;;; -Εμ αγάπη μου αφού είσαι ξανθιά!! ;D

Λιλίκα σκιάχτηκα που είδα τον Μπέλλο να παρακολουθεί τη Νόρα... Μωρέ τη μαμά της Νόρας από που την ήξερε;;;; Ααααααα Ξέρω Τιτίκα να πω;;; - Για πες μαρή! - Από το Facebook!!!! Ναι έχει κάνει join η Στέλλα στο group Greek Convicts!!! Ήταν στα πλαίσια της ενδοσκόπησης που έκανε και είπε να δώσει μια ευκαιρία και σε αυτά τα καημένα τα γλυκά παιδιά, έπρεπε και εκεί να δείξει την ανθρωπιά.. Έτσι τη μπάνισε ο Μπέλλος....

Τιτίκα; Που πήγε η γλυκύτητα της Στέλλας όταν μιλούσε στη Νόρα;;; Μια χαρά ειρωνεία διέκρινα... Ναι εκεί δε παίζει κάτι άλλο.. Δεν είναι όλοι Νταίζη!!! Εν το μεταξύ είδεςςςς;;;; Σκηνή Στέφανου - Εύας... Ουυααααοουυυυ...!!!!

Λιλίκα έχω ιδέα!!! Η Εριέττα πρέπει να διαβάσει τον Κώδικα Ντα Βίντσι!!! ναι ναι θα πάρει ιδέες για την αποκρυπτογράφηση...

Τιτίκα, γέλασα! lmao γέλασα με Αντιγόνη! Βγάλε τα εσώψυχά σου έξω Νταίζη τι τα κρατάς;;; Να δεις Τιτίκα, που θα αναβιώσουμε το στρίγκλα που έγινε αρνάκι!!! Πάω στοίχημα το επόμενο μπότοξ μου!

Και μεσα σε όλα τα άλλα Λιλίκα έχουμε και τα κρυφά μηνυματάκια Αμαλίας - Λουκά! Προς τι τόσο μυστικοπάθεια; Λες και αυτά δε θα βγουν στο φως! Να με θυμηθείς θα γίνει μετά της ξανθιάς το πανηγύρι! Ουυιιιιι...

Πιάσανε τη Στέλλα μας Τιτίκα πάει το γλυκό το κορίτσι μας πάει... Καλέ λες να τη κρατήσει κανα δεκαήμερο να ησυχάσει το κεφάλι μας;;; Μπα, δε μας κάνουν τέτοιες χάρες στη μάπα θα τη φάμε τέλος...

Άντε πάει και αυτό το επεισόδιο, μια από τα ίδια μαρή σα να φοράω τα ίδια ρούχα ξανά και ξανά μήπως καλέ η σειρά θέλει λίφτινγκ... Α τώρα που είπες λίφτινγκ...................
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τετ Μαρ 23, 2011 11:11 pm

Πολύ καλό από εμένα.

Έχω περιέργεια να μάθω τι γράφει ο φακελος του Χ.Β. Τι ειναι το Π.Π ? Wink



stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 23, 2011 11:40 pm

stephanos13 έγραψε:Πολύ καλό από εμένα.

Έχω περιέργεια να μάθω τι γράφει ο φακελος του Χ.Β. Τι ειναι το Π.Π ? Wink




Παναγιωτης Πετρακης Love!
Πλάκιζω μαλλον κανα πλαστο πινακα θα εννοει
afro
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Μαρ 23, 2011 11:50 pm

Απίστευτη κούραση + Πολύ πρωινό ξύπνημα = Δεν έχω χρόνο για άλλο πόνο, για άλλα δάκρυα δεν έχω πια καιρό!
Με άλλα λόγια, είδα κάτι σκόρπιες σκηνές, αλλά να χάσω τον ύπνο μου για το επεισοδιάκι, αρνούμαι... Siga...
πήρα πάντως μια γεύση από τα σχόλια σας και το μόνο που έχω να πω είναι το κλασσικό πια:
Λευτεριά στους ταλαντούχους!!! soutien soutien soutien

GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Μαρ 24, 2011 12:04 am

stephanos13 έγραψε:Πολύ καλό από εμένα.

Έχω περιέργεια να μάθω τι γράφει ο φακελος του Χ.Β. Τι ειναι το Π.Π ? Wink




Πανταχου Παρων.Τι;Ο μακαριτης ηταν θρησκευομενο ατομο μην κοιτατε που δεν το εδειχνε και πολυ sisi sisi

Παντως περα απο την πλακα δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει.Θα δειξει...
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Πεμ Μαρ 24, 2011 12:34 am

Θα γίνει κάτι με την Μαρίλια στα επόμενα επεισοδια γιατι δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοια.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από roria Πεμ Μαρ 24, 2011 2:35 am

pasxalitsa έγραψε:
Cancoon έγραψε:

Ο Στέφανος χωρίς την Μελίτα βαριέται που ζει. Περιφέρεται με το ίδιο μονότονο ύφος από την Εύα στην Εριέττα - οι σκηνές τους είναι για να βοηθήσουν τους πάσχοντες από αυπνία.
Κακό το επεισόδιο. Περιμένω στεφανομελιτικές σκηνές πώς και πώς!


Ο Στέφανος χωρίς τη Μελίτα Παίζει. Τόσο με Ξυλά όσο και με Λάμπου δίνει ρέστα, αβάδιστα και αβίαστα.
Εμείς πάλι δεν θέλουμε να ξαναδούμε τον Σταύρου με την Α-παπα-ξια γιατί δεν του Αξίζει!!!
Χώρια που χωρίς τη Μελίτα θα κρατήσει και το νεφρί του ο χριστιανός, γιατί δεν θα χρειάζεται πια να εκτελεί το πρόγραμμα ασκήσεων της Κομανέτσι, προκειμένου να πεισθούν οι τηλεθεατές για το φλογερόν του απόλυτου. Ένα "να προσέχεις" αντάλλαξαν με την Εριέττα κι αμέσως η ατμόσφαιρα εγινε ζεστή και μαζί ερωτική.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Μαρ 24, 2011 8:55 am

Καλημερα ,jessie, να μου διευκρινισεις κατι?οταν λες πως ο υποβοσκων ερωτισμος Στεφ. Εριετ.θα κοπει μαχαιρι .τι εννοεις>(παντα σεβομαι την αποψη σου και την ...διααισθηση σου..)θα κοπει ,κοπει και <παπαλα>η θα ....βοσκησει και θα...... <θεριεψει > ?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Μαρ 24, 2011 9:33 am

katie007 έγραψε:Καλημερα ,jessie, να μου διευκρινισεις κατι?οταν λες πως ο υποβοσκων ερωτισμος Στεφ. Εριετ.θα κοπει μαχαιρι .τι εννοεις>(παντα σεβομαι την αποψη σου και την ...διααισθηση σου..)θα κοπει ,κοπει και <παπαλα>η θα ....βοσκησει και θα...... <θεριεψει > ?

Katie καλημέρα κι από μένα. Παρεξήγησες την έκφρασή μου, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Εγραψα οτι ο ερωτισμός μεταξύ τους κόβεται με το μαχαίρι, εννοώντας οτι είναι τόσο απτός, τόσο στέρεος, σαν το ψωμί, είναι μιά έκφραση που συνήθως γράφουμε για μιά ομίχλη που είναι τόσο πυκνή, ώστε μπορούμε (μεταφορικά) να την κόψουμε με το μαχαίρι.... Τό σκέφτηκα οτι μπορεί να παρεξηγηθεί το νόημα με το μαχαίρι, αλλά αυτή την αίσθηση μου έδωσε, και γι'αυτό το έγραψα. Ηταν ποτέ δυνατόν να εννοώ οτι θα κοπεί αυτή η ιδιαίτερη σχέση που έχουν?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Μαρ 24, 2011 11:52 am

Σευχαριστω ,jessie.Οχι δεν< παρεξηγησα>τα γραφομενα σου ..απλα ηθελα επιβεβαιωση για την ...δικη μου σωστη αναγνωση τους. Αλλωστε τα αποσιωποιητικα που εβαλες στο τελος με οδηγησαν στην δικη σου σκεψη την οποια και ..<ασπαζομαι>..Υ.γ μου αρεσουν οι αναλυσεις σου και τις διαβαζω ...αχορταγα(οπως και αλλες αξιολογες, φιλων κοριτσιων.)

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από rachel Πεμ Μαρ 24, 2011 2:35 pm

Δεν θα το πιστεψετε..... Απηγαγαν την Στελλα!!! Confused?

Ναι καλε την Στελλα, την μαμα (υποτιθεται) της Νορας....

Ελα τωρα που δεν ξερεις την Νορα.... Την ηλιθια κοκκινομαλλα τενιστρια, την δικηγορο, τον ερωτα του Λουκα......

Αχ την καημενη, οχι την Στελλα....... την Νορα!!! Ακομα και οι πετρες γνωριζουν οτι η Νορα εχει υπαρξει κι αυτη θυμα απαγωγης και μαλιστα δυο φορες, μια φορα απο τον Στελιο και μια φορα απο εναν πληγωμενο πατερα που ηθελε να εκδικηθει τον θανατο του παιδιου του.... ((

Πως ειναι δυνατον να μην θυμασαι??? Και καλα ο Στελιος.... τον αλλον που τις απηγαγε τετραδα δεν τον θυμασαι??? Μια, μια τις κουβαλουσε στο μπουντρουμι..... την Νορα, μετα την Δαφνη, μετα την Μελιτα και τελευταια την Ευα.... imarton

Ανεφερα το Ευακι και μου ρθαν στο μυαλο και οι δικες της απαγωγες......

Τι εννοεις ποοοοοοοσα βασανα εχει περασει αυτο το κοριτσι??? Ξεχνιεται που την απηγαγε ο Μαναρος, εστω και για μια μερα....... Αν και εμενα σαν καρμικη που ειμαι, μου αρεσε το συγκεκριμενο βασανο!!! Love! Βεβαια οσο διασκεδασα με την καρμικη απαγωγη, τοσο στεναχωρηθηκα με την απαγωγη του Αγγελουκου της Ευας....

Απαραδεκτο να το αγνοεις και αυτο, αλλωστε ηταν το πιο προσφατο..... Δεν παρακολουθεις τον σα-ρω-τι-κο 3ο κυκλο και θα σε μαλωωωωωωσω...... Impatient Ο Μπελλος απηγαγε τον μικρο της Ευας και του Στεφανου!!!

Μην γελας, σοβαρολογω.... ο Μπελλος ηταν ο εγκεφαλος της απαγωγης...... Wow

Απορω πως γινεται να συνεχιζεις να γελας οταν εγω σου μιλαω για την απαγωγη ενος παιδιου..... Ηταν συγκλονιστικες οι σκηνες, μαλιστα μου θυμησαν αρκετα και την απαγωγη της μικρης Νεφελης....

Εδω θα σου δωσω δικιο που δεν το θυμασαι το παιδακι, το καημενο το εχουν παρκαρει στις υπηρετριες και ειναι αφαντο.... Ειναι η μικρη του Μανου και της Μελιτας..... Στην απαγωγη της παρουσιασε και αυτη οπως και ο Αγγελος πυρετο και χρειαστηκε η συμβολη του Νικολα και στις δυο περιπτωσεις.....

ΟΧΙ δεν χρειαζεται να πηδηχτεις απο το παραθυρο.... δεν κρυβοταν παλι ο Μπελλος πισω κι απο αυτην την απαγωγη παιδιου.... Ο Στελιος ηταν αυτος που απηγαγε την Νεφελη....

Τι???? Θα ηταν ανεκδοτο να υπαινιχθω οτι ο Μπελλος ηταν ικανος να διοργανωσει δευτερη απαγωγη??? affraid

Κι οοοοοοοοοοομως..... αυτος ηταν που απηγαγε σημερα την Στελλα!!! Τι σου λεω τοση ωρα.....

Αντε παλι με τα γελια..... lmao Σταματα παιδι μου να γελας ετσι, θα παθεις τιποτα......

Ελεος γιατι δεν καταλαβαινεις το δραματικο της καταστασης..... Το αστερι μας, η Στελλα μας πηγε να ειδοποιησει την πονεμενη Νταιζουλα οτι κινδυνευει απο τον Μπελλο και αυτος βρηκε ευκαιρια και την απηγαγε.....Τι γλυκια!!! Επιτελους βρεθηκε ενας ανθρωπος να δωσει μια αγκαλια χωρις αγκαθια σ' αυτην την απροστατευτη και παρεξηγημενη κοπελα..... Snif

Οχι δεν σε κοροιδευω, στην Νταιζη αναφερομαι......Μην εισαι τοσο αυστηρη με την κοπελα!!! Μπορει να πηγε να σκοτωσει πολλες φορες την Ευα και το αγεννητο μωρο της, μπορει να πηγε να σκοτωσει πολλες φορες τον Μπελλο, μπορει να ξεπουλησε το παιδι της για μια μονοκατοικια, μπορει να αρεσκεται στο να βασανιζει την ζωη του Λουκα, της Νορας, του Νικολα, της Δαφνης, του Οδυσσεα, μπορει αντι για καλημερα να λεει εκβιασμος ΑΛΛΑ κατα βααααααααααθος ειναι μια ευαισθητη ψυχουλα..... cake

Καλα τραγουδα εσυ οτι η Νταιζη ειναι σαπια..... εδω καλε εχει επιστρατευτει ολοκληρη εκστρατεια αγιοποιησης, το ομολογησε η ιδια η συγγραφεας..... Τα' χει παρει που ταυτιζουν την ηρωιδα με την ηθοποιο και θα φερει τουμπα οσα βλεπαμε δυο χρονια τωρα...... emmm

Ηρεμησε, ηρεμησε.... μην θυμωνεις!!! Θεωρεις δηλαδη οτι προσβαλλουν την νοημοσυνη του κοινου οταν αναφερουν...... οτι εχει αδυναμια διαχωρισμου μεταξυ ρολου και ηθοποιου, οτι εχει αδυναμια αντιληψης ωστε να ακολουθησει αβουλα την οποια παραλογη σεναριακη μεταλλαξη, οτι καταργειται ετσι αβιαστα η σεναριακη συνεπεια??? rules

Περιμενε, περιμενε μην φευγεις ετσι εκνευρισμενη..... Το ξερω οτι ουσιαστικα εχεις φυγει καιρο τωρα..... οτι βαρεθηκες πια τις απαγωγες και τις μεταλλαξεις.... Siga...

Αχ τωρα που ειπες μεταλλαξεις, θυμηθηκα τον Λουκα..... Τελευταια βγαζει φλυκταινες οταν ακουει για δουλεια, ανεχεται να τον ζει η εγκυμονουσα Νορα, μονιμως παλιμπαιδιζει και........ gibbs

Καλε που πας??? Σου μιλαω..... Εχω να σου πω κι αλλα..... Σημερα ειδικα ο Λουκας παρατησε ολομοναχη την Νορα και εφυγε αδιαφορωντας στην απειλη του δραπετη Μπελλου.....

Δεν το πιστευω!!! Εφυγε!!! Στασου να την προλαβω.... πρεπει να της πω οτι στην Εδεμ ΟΛΑ αυτα, τα ονομαζουμε ανατροπες...... Nyxia



rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μαρ 24, 2011 3:26 pm

Δραπέτευσε ο Μπέλλος
Ποιος φτάει; Θα παραιτηθεί ο υπουργός;

Σάλο προκάλεσε η είδηση ότι ο διαβόητος εγκληματίας Δημήτριος Μπέλλος κυκλοφορεί και πάλι ανάμεσα μας, άγνωστες παραμένουν οι συνθήκες κάτω από τις οποίες ο κακοποιός δραπέτευσε από την κλινική στην οποία νοσλευόταν μετά από ξυλοδαρμό του στις φυλακές του Κορυδαλλού.
Η σύζυγος του Μπέλλου η οποία λέγεται ότι ήταν αυτή που έδωσε στην Ελ.Ας τα στοιχεία που οδήγησαν στη σύληψη του εγκληματία δήλωσε ότι δεν την σκιάζει φοβέρα καμία, μάταια οι δίκοι της άνθρωποι προσπαθούν να την πείσουν να προσέχει! Για την συντάκτρια η προσπάθεια αυτή παραμένει μυστήριο!
Η παρέα της φεγγαρόπετρας προσπαθεί να διαφυλάξει τα μέλη αλλά έχει να αντιμετωπίσει οργισμένους έφηβους και ερωτευμένες μανάδες! Την Εύα Χαρίτου της οπίας ο γιός έπεσε θύμα απαγωγής από τον δράστη, ανέλαβε να προστατέψει ο πατέρας του παιδιου! Η Νόρα Φωκά, γνωστή δικηγόρος που διατηρούσε σχέση -ο Θεός να την κάνει- με τον εγκληματία έχει να αντιμετωπίσει τα καρδιακά προβλήματα του πατέρα της, τον έρωτα της μητέρας της και τα μηνύματα του συζυγου της, ή για να ακριβολογούμε το στρατηγικό σχέδιο του συζύγου της το οπίο κρίνεται αμφιβόλου λογικής και αποτελεσματικότητας.
Έγκυρες πηγές από το περιβάλλον της συζύγου του τέρατος αυτού που ακούει στο όνομα Μπέλλος, μας ενημέρωσαν ότι το τήλεφωνο στην οικία Καρτάλη δεν λειτουργούσε με αποτέλεσμα η Στέλλα Φωκά να αναγκαστεί να προσέλεθι οδικώς στο μέγαρο Καρτάλη για να ενημερώσει την Μαργαριτα για την απόδραση! Απο τις δηλώσεις της αξίζει να αναφέρουμε την παρομοίωση των συμβουλών με τα φάρμακα σε μια εκλαμψη λογικής κατα τ'άλλα οι πηγές μας λένε ότι η Αντιγόνη Λαζαρίδη κέρδισε τις εντυπώσεις!
Αυτή είναι και η τελευταία φορά που οι οικιοί της κυρίας Στέλλας είχαν νέα της, παρακαλείται αν μας διαβάζει να επικοινωνίσει με την κόρη της και τον γαμπρό της, αν πάλι δεν τους βρει ας πάρει την Νταίζη.
Για την ιστορία αξίζει να σημειώσουμε ότι ο κύριος Ηλίας Γεραλής ανέλαβε και πάλι δράση, ενώ μυστήριο παραμένει για την αστυνομία ο δολοφόνος της Άννας Βεργή!
Μέχρι την στιγμή που γράφονταν αυτές οι γραμμές το κωδικοποιημένο μήνυμα του δολοφονηθέντος Περικλή Χατζηβασιλείου δεν είχε αποκρυπτογραφηθεί!
Αναμένουμε τα χειρότερα, ελπίζουμε σε καλύτερα και απαίτουμε να παραιτηθεί τώρα ο αρμόδιος υπουργός!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 24, 2011 3:29 pm

rachel Κια Γιάννα ΘΕΕΣ!!!
: respect : : respect : : respect : : respect :
Το επεισόδιο μαπα αλλά οι σχολιασμοί σας όλα τα λεφτα!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από evanna Πεμ Μαρ 24, 2011 3:31 pm

Ας πω και εγω δυο πραγματα(οσα θυμαμαι)για το χτεσινο επεισοδιο.......

Μου αρεσε η κοινη σκηνη παρεας + Λευτερη στο σπιτι της Νορας.....
Μου αρεσε η σκηνη Νταιζης-Στελλας και Αντιγονης...και αυτο βασικα για τις σποντες της τελευταιας!Θεα η Κα Παπαδημητριου! : respect :
Μου αρεσαν Στεφανος-Ευα και Στεφανος-Εριεττα...τουλαχιστον βλεπουμε ομορφες ερμηνειες! Klap

Αυτα ηταν και τα μονα που μου αρεσαν γιατι κατα τ'αλλα βαρεθηκα και εκνευριστηκα!

Τη συμπεριφορα της Μαριλιας θα μπορουσα να τη δικαιολογησω ως ενα σημειο αλλα μου δινει την εντυπωση οτι δεν ακουει την Αγγελα και την Ευα οχι γιατι πιστευει κατι διαφορετικο αλλα μονο και μονο για να τους παει κοντρα!
Αφηστε που με οσα ακουω απο το στομα της νομιζω οτι γυρισαμε ξανα στον α' κυκλο....σαν να μην εχει γινει το παραμικρο βημα με την Ευα!

Δεν αντεχω να βλεπω τη Στελλα να ειναι πιο προστατευτικη και τρυφερη με τη Νταιζη παρα με την κορη της...δεν ειναι φυσιολογικο,λεμε! imarton
Το οτι την απηγαγε ο Τρελομπελλος συγγνωμη αλλα ποσως με ενδιαφερει!

Με κουρασαν οι ηλιθιες παρεξηγησεις αναμεσα στα Λουκονορακια!Αν ειναι να τους καινε ετσι για να τους δωσουν ιστορια,προτιμω να μην το κανουν καθολου!

Μετριο απο εμενα και πολυ του ειναι!

Υ.Γ Το κωδικοποιημενο αρχειο και το Π.Π μου κινησε την περιεργεια.....φανταστειτε δηλαδη σε τι σημειο με κατηντησαν που βρηκα ενδιαφερον το φακελο το Χ''Βασιλειου! slap
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Μαρ 24, 2011 4:44 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και την μαμά της Νόρας, ο Λουκάς είπε στους άλλους για την απόδραση και ανησύχησαν, η Νόρα δεν είχε μιλήσει στην μαμά της για αυτά και έτσι δεν ήξερε και πολλά για την υπόθεση αυτή. Η σκηνή τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς προσπαθούσε με το χιούμορ να φτιάξει λίγο την διάθεση της Νόρας που είχε στεναχωρεθεί επειδή μίλησε με τον μπαμπά της και κατάλαβε πώς στεναχωριέται που παίρνει διαζύγιο με την μαμά της. Η σκηνή με την Εύα, την Αγγέλα, την Μαρίλια και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα δυσκολεύεται και ο Λευτέρης πρόθυμος να είναι κοντά της. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Ηλία ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη και ο Νικόλας χάρηκαν που ο πατέρας της πήρε την πρωτοβουλία να έρθει και να είναι με τον Μάριο. Η σκηνή με Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο που ο Λουκάς πήγε να της πάρει να φάει, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenp στις Πεμ Μαρ 24, 2011 4:48 pm, 3 φορές συνολικά
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Μαρ 24, 2011 4:47 pm

Rachel και γιαννα απολαυσα σχολιασμους! ^^ oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Πεμ Μαρ 24, 2011 5:20 pm

Γεια σας παιδιά!!!!Το επεισόδιο δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε και μάλλον θα κάνω καιρό να το πω... Angel

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ επέστρεψε ο γλυκοοοοόοος(θα το ακούσουμε σε λίγο απ τη Στέλλα, υπομονή sisi ), έξυπνος(αυτό το λένε όλοι αν και δεν καταλαβαίνω το γιατί) Δημήτρης Μπέλλος. Αυτό, αυτό το σκληρό αγόρι ήρθε να μας ανατριχιάσει με το σπινθηροβόλο βλέμμα και την αντρίλα που αποπνέει απαγάγοντας...την Στέλλα!!!!Η οποία λες και την πήρε να πάνε για καφέ...με λίγα λόγια χ@στ@κε και όχι απ τον φόβο της που κάποιοι ανίδεοι θα περίμεναν...η Στέλλα βρε;!;! αφού τον ψυχολόγησε... έτσι δεν είχε ψυχολογήσει και την Νταιζάρα;;Με την μία κατάλαβε οτι πρόκειται για άλλη μια "ψυχούλα" που η ζωή τον αδίκησε και τον έκανε να παριστάνει τον απαγωγέα και μάλιστα τον έξυπνο.. lmao
(Σορρυ Ιωάννα μου, αλλά δεν μπορούσα να πω κάτι άλλο, ξεράθηκα στα γέλια μόλις τον είδα! Razz) Πάντως είμαι μαζί του στο θέμα της απαγωγής της Αστέρως...Απάνω της Μήτσο!!!! Πόσα θες είπαμε για να την κρατήσεις εκεί;;ή μήπως έτσι θα την βλέπουμε ακόμα περισσότερο;;; Confused?
Εν τω μεταξύ και εγώ απορώ απο πού την ξέρει την Στέλλα;!; αφού όταν είχαν ξεκινήσει να πάνε με την Νόρα να την γνωρίσει έπαθε ο Λουκάς το ατύχημα και γύρισαν πίσω..του έμεινε και το πριόνι στο χέρι,πώς να το ξεχάσουμε;;gelio και τώρα που είπα Μπέλλος και πριόνι. Νομίζω τον εκφράζει απόλυτα αυτό το "άσμα" https://www.youtube.com/watch?v=FbppVMTc8Ig&feature=related lmao Οχι, δε ρωτάω αν μας δουλεύουνε.. είναι σίγουρο πλέον!!! cake

Η σκηνή που πήγε η Στέλλα να ειδοποιήσει το Νταιζουλίνι, που μένει στου δι@όλου το κέρατο" (τυχαίο;;δεν νομίζω!!) απλά γελοία, να μη πω τίποτα χειρότερο..αν δεν ηταν η Θεά Στ.Παπαδημητρίου με τις ατακάρες και το θεϊκό ειρωνικό ύφος η τηλεόρασή μου θα είχε πηδηχτεί απ το παράθυρο χωρίς δεύτερη σκέψη!!! lol!

Η Μαρίλια σίγουρα διανύει την φοιτητική περίοδο της ζωής της;δεν θα πρεπε να ήταν πιο ώριμη;; γιατί κάνει σαν υστερικιά;; καταλαβαίνω οτι την έχει κουράσει η όλη κατάσταση αλλά η αντίδραση της είναι εντελώς φάουλ.Πώς φέρεται έτσι στην Εύα;;ούτε στην Αγγέλα μιλάει σωστά, αλλά υποτίθεται οτι με την Εύα είχαν αλλάξει οι σχέσεις τους και την είχε συγχωρέσει κατά κάποιο τρόπο( γιατι τελείως δεν νομίζω να την συγχωρέσει ποτέ και είναι κατανοητό, ούτε η Εύα είχε τέτοια απαίτηση), τώρα άρχισε πάλι να την κατηγορεί και να αγνοεί τον κίνδυνο μετά απ' όλα όσα έγιναν με τον Αγγελούκο και όχι μόνο.. ούτε καν να την πάει ο Λευτέρης δεν δέχτηκε..ας μην κάτσει μέσα αλλά να είναι προσεκτική. Τουλάχιστον είδαμε λίγο παραπάνω την Εύα ..πώς και έτσι;; ^^

Και αρχίσαμε τις χαζές παρεξηγήσεις πάλι.... έτσι μωρέ, για να καλύπτουμε το 45λεπτο. Εκτός απ το οτι θα μπορούσε ο Λουκάς να έλεγε την αλήθεια στην Νόρα,(ακόμα και να τον κατσάδιαζε θα ήξερε πολύ καλά οτι άμα μπει κάτι στο μυαλό του Ειδώλου δεν βγαίνει ούτε με εγχείριση και τέλειωσε το θέμα)θα μπορούσε πολύ απλά να φρόντιζε όταν ήταν να στείλει μήνυμα στην Αμαλία να είναι μόνος του, αφού έχουν συγκεκριμένη ώρα... αλλά πώς αλλιώς θα δημιουργούσαν αυτή την εντελώς γελοία και άσκοπη παρεξήγηση;; έπρεπε να ήταν μπροστά στον ταρίφα την μια φορά και τώρα μπροστά στην Νόρα και να λέει και χαζές δικαιολογίες που τον κάνουν ακόμα πιο ύποπτο.
ΕΥΓΕ βρε!!!gibbs

Oσο για το Π.Π που έλεγε ο φάκελος του Χατζημπούκλα μπορεί να σήμαινει:
1)Πάω Παράδεισο
2)Πέτρο(ο Αγιος) Περίμενε
Αυτα σε προσωπικό επίπεδο.Γενικά, αυτα τα αρχικά θα σήμαιναν Πιάσαμε Πάτο που ειναι και πιο επίκαιρο!!! Nyxia

Αυτά κι απο μένα, γενικά με καλύψατε!!!))
oscar σε Γιαννα,Loukitsa,Rachel για τους απολαυστικούς σχολιασμούς σας!!!
Flkia σε όλους!!!

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μαρ 24, 2011 5:48 pm

Ευχαριστώ πολύ κι ανταποδίδω!
Νομίζω βρήκα τι σημαίνει το Π.Π.! Περικλής Παπαπολίτης! Ο Λευτέρης είναι ο χαμένος γιός του Περικλή που αλλάξε το όνομά του για να προστατέψει το γιο του! Πείτε μου σας παρακαλώ ότι σας φαίνεται τελείως παράλογο το σεναριάκι μου! pleeease
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 24, 2011 5:54 pm

edem4ever έγραψε:Ευχαριστώ πολύ κι ανταποδίδω!
Νομίζω βρήκα τι σημαίνει το Π.Π.! Περικλής Παπαπολίτης! Ο Λευτέρης είναι ο χαμένος γιός του Περικλή που αλλάξε το όνομά του για να προστατέψει το γιο του! Πείτε μου σας παρακαλώ ότι σας φαίνεται τελείως παράλογο το σεναριάκι μου! pleeease

Γιάννα παιδί μου γιατί βάζεις ιδέες?
Και γιατί εμένα μου φάινεται τόσο φυσιολογικό αυτό το σενάριο???
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 531 - Ημερομηνία 23-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Πεμ Μαρ 24, 2011 6:08 pm

Foulitsa έγραψε:
edem4ever έγραψε:Ευχαριστώ πολύ κι ανταποδίδω!
Νομίζω βρήκα τι σημαίνει το Π.Π.! Περικλής Παπαπολίτης! Ο Λευτέρης είναι ο χαμένος γιός του Περικλή που αλλάξε το όνομά του για να προστατέψει το γιο του! Πείτε μου σας παρακαλώ ότι σας φαίνεται τελείως παράλογο το σεναριάκι μου! pleeease

Γιάννα παιδί μου γιατί βάζεις ιδέες?
Και γιατί εμένα μου φάινεται τόσο φυσιολογικό αυτό το σενάριο???
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!
xoxo Γιαννα δεν παίζεσαι!!!!Foulitsa σε αλλη περίπτωση θα σου ελεγα να κόψεις το αλκοόλ sisi αλλά επειδή και εμένα φυσιολογικό μου φαίνεται και δεν πίνω κιόλας, μάλλον πρέπει να κόψουμε τα Μυστικά... Drinks

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης