Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

+27
edem4ever
scorpion_black
Cancoon
ale3ia_eva&nora!!!
Eya-8ea
aggeliki
Dorina <3 Πέτρος
loukanorofan
Καρ-Mik
dm10811
alex1
ΣΨ1
kapetanissa
zwi
marakii
JESSIE
soso
fantina
fay66
evaki16
gxnel
Dimitraaa
trelli petrakitsa
fay
loukitsa
evanna
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap55%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 55% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 55
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μάης 11, 2011 10:06 pm


Αυτό το σημερινό είχε οσμή πρώτου κύκλου και κουβαλούσε μαζί του μια νοσταλγία απ τα Μυστικά της Εδέμ που αγάπησα

Η Εύα έμαθε για την πώληση της Εδέμ και έλαμψε έτσι όπως δεν την έχω δει να λάμπει εδώ και πολύ πολύ καιρό. Ίσως είναι το μοναδικό πράγμα για το οποίο πάλεψε που βλέπει να γίνεται πραγματικότητα. Αν εξαιρέσει κανείς την απόκτηση του μικρού Άγγελου ότι άλλο περίμενε με προσμονή το έχασε.

Ο Λευτέρης που δεν είχε δει ποτέ πριν αυτό το λαμπερό γελαστό πλάσμα που ορμάει ασυγκράτητο και εκδηλωτικό αναρωτιόταν τι πίνει και δεν του δίνει. Κρίμα που γι αυτόν δεν έχει λάμψει έτσι ποτέ. Κρίμα γιατί εκείνος έχει κάνει την υπέρβαση γι αυτήν Είμαι περίεργη αν θα τη δω ποτέ να εκδηλώνεται μ αυτόν τον τρόπο και γι αυτόν τον δόλιο. Άν κάποια στιγμή η δική του σκέψη και παρουσία θα φέρει αυτό το χαμόγελο της ευτυχίας στο πρόσωπό της και αυτό τον ενθουσιασμό στις αντιδράσεις της αλλά όσο περνάει ο καιρός απογοητεύομαι οτι δεν θα το δω ποτέ. Κι όμως η σκηνή τους ήταν υπέροχη όσο μικρή και τσιγκούνικη κι αν ήταν.

Η Αντιγόνη μπορεί να τρομοκρατήθηκε αλλά στην συναλλαγή έδειξε ψυχραιμία στις πιέσεις της κορούλας αποφασιστικότητα και στις ερωτήσεις του γιού αγωνία για την τύχη του. Είμαι όμως περίεργη γιατί τρομοκρατήθηκε.

Η Νταιζούλα πάλι άρπαξε την ευκαιρία να κερδίσει κάτι απ όλο αυτό. Σου λέει χάσαμε το κτήμα ας κάνουμε τουλάχιστον δημόσιες σχέσεις να μη βγούμε εντελώς ζημειωμένοι. Εισέπραξε ένα ευχαριστώ απ τη Δάφνη και μόνο εκείνη η Εύα η μουλάρα δεν την ευχαρίστησε. Κάθεται κι αυτή με τη ζυγαριά στο χέρι δεν ντρέπεται. Τρεις δολοφονικές απόπειρες μια εκδούλευση. Στην τρίτη εκδούλευση θα πει καλησπέρα στην τέταρτη θα πρέπει να πει ευχαριστώ. Όλα τα περιμένω πια. Πάντως παράπονο δεν έχω χτες μου είπαν οτι η κατσαρή μουχρίτσα είναι αξιοπρεπής και σήμερα οτι το πεδιλάκι είναι καλόψυχο.

Ο Στέφανος πάλι δεν το μετράει έτσι. Είναι πιο large. Σου λέει σιγά τι είναι τρείς δολοφονικές απόπειρες. Η αδελφούλα μου είναι πονεμένη βιασμένη αδικημένη στην πίστα κι έκανε εκεί ένα παραπτωματάκι δεν θα την κρεμάσουμε κιόλας. Οπότε μάλλον έχει την εκτίμησή του γιατί μόλις του λέει κάτι την παίρνει στα σοβαρά και τρέχει. Έτσι και σήμερα έτρεξε στη μάνα μετά απο δική της παραίνεση και την ρώτησε τα γνωστά. Πες μου μάνα. Τώρα την απάντηση την ξέρετε μην κουράζομαι να γράφω Την ίδια απάντηση του δίνει δυό χρόνια τώρα.

Η Αγγέλα όπως κάθε φορά που βλέπει την Εύα να γελάει προσπαθεί να της κόψει τη χαρά στη μέση και όπως πάντα μετράει τα γεγονότα με γνώμονα τις αντιδράσεις της Μαρίλιας

Η Μαρίλια εξακολουθεί να μου προκαλεί την επιθυμία να την κουτουλήσω, και τελευταία με κάνει να σκέπτομαι οτι ζηλεύει την κληρονομιά της Εύας. Τελικά τα παιδιά που μεγαλώνουν με τις γιαγιάδες ειδικά με γιαγιάδες που τους έχουν τόση αδυναμία είναι πάντα κακομαθημένα και η Μαρίλια είναι τρανό παράδειγμα.

Η Δάφνη όπως ήταν λογικό χάρηκε και φυσικά σκέφτηκε οτι ίσως η αγορά της Εδέμ λύσει το πρόβλημα του πατέρα της και αναθάρησε. Απο μηχανής θεός αυτή τη στιγμή η αγορά της Εδέμ απ την Εύα.

Ο Νικόλας πάλι προσπάθησε παρά τη χαρά του να τη συγκρατήσει μέχρι να βεβαιωθούν οτι ο Ηλίας είναι καλά Λογικός και προσγειωμένος όπως πάντα. Κι όμως πόση χαρά έδειχνε όταν έλεγε οτι δεν θα γλυτώσει απ το Λουκά και θα τον έχει να του χτυπάει τη τζαμαρία.

Η Νόρα χάρηκε σίγουρα αλλά τη δεδομένη στιγμή έχει άλλη προτεραιότητα. Όπως όλες οι γυναίκες λίγο πριν γεννήσουν έχει στρέψει την προσοχή της στον επερχόμενο τοκετό και οι σκέψεις της γυρίζουν συνεχώς στο πολυαναμενόμενο γεγονός. Κυρίαρχη σκέψη αυτή τη στιγμή το μωρό και φάνηκε και απ τη συζήτηση που έκανε με το Λουκά και απ την ατάκα της όταν βρέθηκαν στην Εδέμ. Θα γεννήσω απ τη χαρά μου.

Ο Λουκάς προσπαθούσε να καταλάβει την αλλαγή πλεύσης της Αντιγόνης είδε οτι άκρη δεν θα βγάλει οπότε σκέφτηκαν με την Εύα, τρεχάτε ποδαράκια μου να το σιγουρέψουμε πριν αλλάξει γνώμη η πωλήτρια. Έριξε και το βότσαλο στη λίμνη με τις δηλώσεις του στα ΜΜΕ πρόλαβε να ενημερωθεί οτι τον περιμένει ο καναπές αλλά χάρηκε με την αγορά οπότε όλα καλά του φάνηκαν.

Η Στέλλα με τον ανθόκηπο στο πέτο (λόγω άνοιξης να υποθέσω) πρόλαβε τα νέα για την πώληση στο Ρούσσο. Με παραξένεψε η αντίδρασή του ομολογώ. Άρχισα και πάλι να σκέπτομαι οτι η Εδέμ εκτός απ το λείψανο της Μαίρης φιλοξενεί κι άλλο. Οψόμεθα.

Ευχάριστη νότα στο επεισόδιο η ζαβή (που ξέρει να διαλέγει άντρες μόνη της παρακαλώ) αρκεί το βιογραφικό τους να περιλαμβάνει το όνομα της Εύας έχει πρόβλημα γιατί της λείπει το γραφείο. Έχει και πρόβλημα όταν την χρηματοδοτεί η μαμά λες και μέχρι τώρα τα εξοδάκια της βιλίτσας τα πλήρωνε με το μισθό της. Αυτός έφτανε δεν έφτανε για τα δημοτικά τέλη (αυτός ο Μάνος πολλά τετραγωνικά ο άτιμος έχτισε) άντε και φως νερό τηλέφωνο.

Η Αμαλία πάλι έβγαλε τη λίστα με τους γαμπρούς. Κάποιος να της πει οτι υπάρχει απλούστερος τρόπος. Πάει στην Εύα ρωτάει ονόματα και διευθύνσεις απ τους πρώην της και λύθηκε το θεματάκι. Το διαμαντάκι πάντως θα το θάψει και θα ετοιμάσει χάρτη για τους απογόνους της.

Ο Ηλίας το σιγούρεψε οτι θα φύγει και ετοίμασε τα μπαγάζια του. Κρίμα που δεν είδαμε τον αγγελιαφόρο.

Τέλος θα συμφωνήσω οτι η αγκαλιά ήταν υπέροχη αν κι απ την αλυσίδα λείπει ένας κρίκος και η έλειψή του ήταν ολοφάνερη ίσως γιατί για ακόμη μια φορά η Εύα ήταν μόνη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Τετ Μάης 11, 2011 10:12 pm

dm10811 έγραψε:....Μονο να ηταν απο μια μερια η Στελλα να ακουγε τη συζητηση με την Αντιγονη γιατι μας επρηξε και καλα εμας γραμμενους μας εχει την εγκυο δεν την λυπαται???(Φανταστητε τι θα της λεει αφου γεννησει!!!!!)


Λουκανορικη σκηνη ολα τα λεφτα!!!!!!!gxnel ποσο δικιο εχεις αυτη η Νορα με τα γλυκα της μας εχει κανει μεγαααααααλο κακο!!!!!!Παντως εκει που χτυπησε το κεφαλι την ενιωσα.......Κι εγω το παθαινω γιατι ειμαι απροσεχτη.....



μπα και να την ακουγε η Στελλα καποια δικαιολογια θα εβρισκε για να δικαιολογησει την αγια Νταιζη...και οχι δεν την λυπαται καθολου μα ΚΑΘΟΛΟΥ την εγκυο...ειδες πως την τσαντιζει καθε φορα...ειτε με τον Ρουσσο ειτε με την Νταιζη...εκει να της σπαει και να μας σπαει τα νευρα.... Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 17902


αυτο με τα γλυκα πρεπει να σταματησει....ας αρχισει τα αλμυρα τουλαχιστον!!!ειναι που δεν ειμαι και καθολου λιχουδα και μετα κανω "συμπαρασταση" στην Νορα και τρωω και γω Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 40499 και ναι και γω ενιωσα την Νορα οταν χτυπησε το κεφαλι της!!! Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 751732
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μάης 11, 2011 10:17 pm

ΣΨ1 έγραψε:


Ε μα αυτο ειναι και το μονιμο προβλημα της Μελ!!Αγεται και φερεται και ολοι εχουν ευθυνη για τα κακα που

της τυχαινουν και ποτε η ιδια δεν φταιει σε τιποτα.
Ετσι ομως οταν δεν καταλαβαινουμε τα λαθη μας δεν μπορουμε

να διορθωσουμε και τιποτα!!Οπως τωρα που για τον χωρισμο της με τον Στεφ υπευθυνη ειναι η Εριεττα!!!Νομιζει

βεβαια οτι ειναι η Εριεττα.Και ολοι της λενε οτι δεν ειναι ετσι και αυτη εχει στυλωσει τα ποδια κατω και δεν κουναει,

εμενει και επιμενει βλακωδως!
Αυτό που υπογράμισσα είναι η πηγή του ''κακού''.
Για ότι γίνεται πάντα στην ζωή της Μελίτας, απο το πρώτο μέχρι το τελευταίο, πάντα θα φταίνε όλοι εκτός απο αυτήν!
Οι γονείς, οι φίλοι, οι σύντροφοι.

Πάπα έπρεπε να την λεμε, που έχει και το αλάθητο
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Τετ Μάης 11, 2011 10:42 pm


Καλησπερα κ απο μενα!

δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα με το επεισοδιο....

μου αρεσαν οι σκηνες της Αντιγονης, ειδικα αυτη με Ευα-Λουκα..-οι ερμηνειες της κας Παπαδημητριου οπως παντα : respect : ...

οπως και της Ευας- τη χαρηκα πολυ σημερα...!! καιρο ειχα να τη δω τοσο χαρουμενη..!!

η Μαριλια ακομα το χαβα της ...(εγω αλλης σκηνες εβλεπα περυσι οταν εκλεγε που εφευγε ο Μανος και ηταν μια χαρα με την Ευα?? scratch ) ...με εκνευριζει...

περιμενα περισσοτερα απο Νορα-Λουκα... εναν ενθουσιασμο παραπανω απο το Λουκα τουλαχιστον για τον απο στιγμη σε στιγμη ερχομο της μπεμπας.... της Νορας ειναι κυρια σκεψη, κ ο Λουκας δειχνει αλλου....

η Στελλα ολο απογοητευεται κ φευγει απο τον Ρουσσο, κι ολο εκει ειναι....

ο Ρουσσος δειχνει την αλλη του πλευρα, που περιμενα οτι ειχε, αλλα δεν μου αρεσει που τη βλεπω....

παλι καλα που ο Ηλιας δεν βλεπει τη Νταιζη στα "οραματα".... μονο αυτο δεν εχει γινει ακομα, για να ορισουμε ημερομηνια για τον εορτασμο της οσιας Νταιζης της Αγιογδυτρας....

τελος, μου αρεσε η τελευταια σκηνη... ειδικα η αγκαλια! μου θυμισε κι εμενα τα παλια... αν και με χαλασε που ειχαν στην αρχη τα ζευγαρια μαζι και την Ευα παραπερα μονη... μου τονισε περισσοτερο το κενο που αφησε ο αποντας...

καλο απο μενα...

loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Τετ Μάης 11, 2011 10:55 pm

Καλησπέρα...καιρό έχω να σχολιάσω!
Απο μένα πολύ καλό το πεισόδιο!

Έχουμε και λέμε....
Παρέα στην Εδεμ! Υπέροχη σκηνή μου θύμισε κάτι από τα παλία και καλά ΟΛΗΣ της παρέας! Πολύ ωραία σκηνη μου έβγαλε μια ηρεμία και γαλήνη που με όλα αυτα που συμβαίνουν χρειάζονται οι τηλεθεατές...Αλλα η απουσια...αισθητή!
Ευα-ΛευτέρηςΥπέροχη η Ευα! Μας είχε λείψει αυτή η Ευα! Η αγκαλία στον Λευτέρη μου άρεσε πολύ....αυθόρμητη και πραγματική!
Θ-Ε-Α-Ρ-ΑΑντιγόνη με λευκές σατεν μπιζαμούλες....ΘΕΑ!
Η γυναίκα είναι εκπλικτική! Ταλαντούχα ηθοποιός! Απέδωσε τόσο κάλά και πιστικά το πόσο ταραγμένη ήταν! : respect :

ΔάφνηΝα λέει ευχαριστώ στην Ανυπέρβλητη Νταίζη!!! Τα είδα όλα! livani
Στέλλα-Νόρα Δεν αντέχω άλλο...ασε που λέει βλακείς στην Νόρα και θα γεννήσει η κοπέλα πριν την ώρα της!!! Πότε θα τελείωσει πια αυτό το geust???? vomit
NταίζηΣε ρόλο πίσω μου σε έχω σατανα και μπροστά μου σε βλέπω!!! Θεά εκεί στα ψηλά!
ΓεροντοέρωταςΥμαρτον πια!!! Κουραστήκαμε! Με εξοργίζουν πια οι σκηνές τους! Αυτη την πάσα ιδέα θα την χάσει η Πεφταστέρω ποτε? η τζάμπα μας πρίζει? Και το αποκορύφωμα....ο Πέτρος για αυτη θα το σταματήσει εδώ....Ελεος...!!!! vomit Για την Αμαλία θα το έκανε??? scratch
Αμαλία-Μελίτα Ψιλόξεκόλησε η βελόνα από τα συνηθισμένα και πιάσαμε πάλι τη λίστα με τους γαμπρούς...πολύ θέλω να δω τελίκα τι θα κάνει η Μελίτα....
Πέτρος-Αμαλία!!! Η καλυτερη σκηνή του επεισοδίου...αυτη και μετά η παρέα στην Εδέμ! Θεα η Αμαλίτσα με το νυχτικάκι της! Δεν παίζετε η γυναίκα...ο Πέτρος να την ρωτα εμφανως ταραγμένος για το διαμάντι και εκείνη να το παιζει δεν ξέρω δεν άκουσα δεν είδα! Με κάτι εκφράσεις.... : respect : όταν σηκώθηκε ο Πέτρος προς το μέρος της νόμιζα ότι θα την βουτίξει...Αλλά ευτυχως την αγαπάει ο θεός...ο Πέτρος την ψιλοαπείλησε...ή είναι ιδέα μου...? Μπόρει να εδειξε ότι δν το φαγε αλλά το μύνημα το έπιασε...!
Α:Τα χαπια σου και στο ξενοδοχείο τότε! Εδω δεν έχουμε ηρεμιστηκά τα 'πια όλα! Δεν την πιστευω! Τι λέει το στόμα της!!!!!!!!!! gelio

Υ.Γ. Και γω το σκεφτηκα αυτο...ότι το πτώμα του Αραβαντινού βρισκεται στην Εδεμ....(βασικά η μαμά μου το σκέφτηκε και το συζητάγαμε χθες! Razz ) Για αυτό η Αντιγόνη ήταν τόσο ταραγμένη μεσα στη νύχτα....
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Μάης 11, 2011 11:34 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο απο μένα σήμερα.
Επιτέλους η Εύα γελάει με την καρδιά της.
Τελικά μπορεί να μη το δείχνει αλλά το Λευτέρη τον αγαπάει.
Πρώτα σ αυτόν έτρεξε να μοιραστεί τη χαρά της inlove

Ξετρελάθηκα με τον τρόπο που σάλταρε πάνω του γελώντας και δίνοντας φιλιά inlove
Ξετρελάθηκα με το Λευτέρη που έψαχνε ο άμοιρος να δει τι πίνει και κάνει σαν τρελή. inlove inlove
Θέλω να τη δω να μοιράζεται τις χαρές της με το Λευτέρη. Μπορώ;

Επιτέλους ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα, Τρία χρόνια περιμένω να τη δω να παίρνει μια ολόκληρη χαρά.
Τέλεια σκηνή αλλά μικρή δεν τη χόρτασα. Θέλω κι άλλο.
Όλη η παρέα είχε την ίδια χαρά. Επιστρέφουν στον τόπο των παιδικών τους χρόνων.
Επιτέλους μια αγκαλιά. Κρίμα που δεν ήταν εκεί κι ο σύντροφος της Εύας να μοιραστεί την επιστροφή τους όπως μοιράστηκε τον αποχωρισμό. Με χάλασε που είδα πάλι την Εύα μόνη της.

Με ξετρέλανε όμως που έκαναν κύκλο και μια μεγάλη αγκαλιά!

Τελικά δεν ζητάμε πολλά οι τηλεθεατές. Τα μυστικά που αγαπήσαμε ζητάμε. Αυτά που μιλούσαν για την πορεία έξι παιδιών προς το όνειρό τους και την Εδέμ.
Είδατε που δεν ειναι τόσο δύσκολο πια;

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Eya-8ea Πεμ Μάης 12, 2011 1:55 am

Εβλεπα το επεισοδιο σημερα και ημουν διαρκως με ενα χαμογελο Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 592163 Ψηφιζω τελειο το επεισοδιο μονο και μονο για τη χαρα και τη λαμψη της 8εας μου ,της Ευας!!Επιτελους ενα επεισοδιο αφιερωμενο ΜΟΝΟ στο παρεακι μας και σε κανενα αλλο τριτο προσωπο...Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 681539

Ελιωσα με τη σκηνη της παρεας στην Εδεμ!!Μου 8υμισε επεισοδια πρωτου κυκλου και η αλη8εια ειναι πως μου εχουν λειψει πολυ..Ομως,σε κατι τετοιες στιγμες φανερωνεται ποσο πολυ λειπει ο Μανος απο την παρεα και απο το πλαι της Ευας..Για να ολοκληρω8ει η ευτυχια της Ευας θα επρεπε ο Μανος να ειναι διπλα της και διπλα σε ολη την παρεα τη στιγμη που ειχαν παει στην Εδεμ Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 811901



Μου την εσπασε τρελα η Μαριλια που οταν της ανακοινωσε το ευχαριστο αυτο γεγονος για την Εδεμ εκεινη εβγαλε κακια και παλι προς την Ευα.. Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 163940 Συγνωμη αλλα νοιμζω πως ψαχνει αυφορμες για να τη λεει συνεχως στην Ευα και να της τριβει στη μουρη τα λα8η της.. Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 752185 Ελεος πια μας κουρασε παρα πολυ.. Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 785784 8α μπορουσε να χαρει λιγο για τον αδελφο της...

Η Στελλιτσα για ακομα μια φορα στον κοσμο της που ειπε στη Νορα πως η Νταιζη επεισε την Αντιγονη να πουλησει την Εδεμ..Δε 8εωρω πως ειναι σωστο απο την πλευρα της να εχει καλες σχεσεις με ενα ατομο ,που δεν εχει φερ8ει και τοσο καλα στο παιδι της...

Επισης εκνευριζομαι παρα πολυ με τη Δαφνη που δε πιστευει τον Ηλια για τον ανδρα που λεει πως τον επισκεπτεται!!!Δε θελει και πολλη φαντασια ,για να καταλαβει κανεις πως αυτος ο ανδρας ειναι ο ιδιος που απειλει την Αντιγονη και ο ιδιος που την τρομοκρατησε και γι'αυτο πουλησε και την Εδεμ...
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 115281

Ομως δε με νοιαζει τιποτα αλλο..Μονο η χαρα που ειχε σημερα η Ευα μετα απο τοσο καιρο ελαμψε και παλι κι αυτο αρκει ,για να γινει το επεισοδιο τελειο !!

Τετοιες σκηνες πρεπει να βλεπουμε κα8ε μερα!!Με πολλη παρεα,πολλη Ευα και κυριως ευτυχισμενη
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 482288
Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Πεμ Μάης 12, 2011 7:42 am

Naι επιτελους ειδαμε την Ευα χαρουμενη να λαμπει απο ευτυχια.... απλα υπεροχη σε ολες τις σκηνες... και ποσο μαλλον σε αυτη με τον Λευτερη..... Ορμηξε πανω του με τετοια δυναμη με τοση χαρα.... χαιρομουν να την βλεπω.... και η τελευταια σκηνη μαγευτικη!!!

Αν αντι για την σκηνη Μελιτας-Αμαλιας ειχαμε Στεφανου-Εριεττας τοτε θα ειχαμε ενα επεισοδιο που πραγματικα θα ειχε αγγιξει την τελειοτητα....!!!! Αρα απο μενα πολυ καλο... και παντα τετοια ευχομαι!!!
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Μάης 12, 2011 10:28 am

Το επεισόδιο ήταν βαρετότατο.
Ήταν από αυτά τα επεισόδια που αναλώνονται στο να μεταδίδεται από τον έναν ήρωα στον άλλον η ίδια πληροφορία, εν προκειμένω το ότι η Αντιγόνη πουλάει την Εδέμ.
Κατά τα λοιπά έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:
Ήταν πραγματικά σοβαρό θέμα να αφιερωθεί τόσος χρόνος το πού θα κοιμάται το μωράκι του Λουκά και της Νόρας;;; Δηλαδή πού θα κοιμάται, στο ταβάνι;;
Το χειρότερο ήταν βέβαια η αντίδρασή τους στο άκουσμα ότι η υπόθεση Ρούσσου μπήκε στο αρχείο. Αν αυτό δεν είναι μανιώδης εκδικητικότητα, εντελώς δυσανάλογη με όσα ο Ρούσσος πράγματι έκανε, τότε δεν ξέρω κι εγώ τι είναι.
Η Εύα παρουσιάζεται τόσο κοντόφθαλμη, τόσο ανίκανη να σκεφτεί σε βάθος, να αναλύσει καταστάσεις! Μα είναι είναι δυνατόν να μιλάει για μεταφυσικά σημάδια, αντί να βάλει το μυαλό της να δουλέψει και να σκεφτεί για ποιο λόγο ξαφνικά η Αντιγόνη αποφάσισε να πουλήσει την Εδέμ;
Και κάτι ακόμα. Εύα, όσο κρατάς και χαίρεσαι τα λεφτά του Λαζαρίδη που βρώμικα τα ανέβαζες βρώμικα τα κατέβαζες, δεν επτρέπεται να έχεις πρόβλημα με το όνομά του.
Πολύ καλό μου ακούστηκε το να ανοίξει η Αμαλία την λίστα με τους γαμπρούς μπας και δει ο Στέφανος την Μελίτα με κανέναν άλλον άντρα και ξυπνήσει, γιατί έχει πέσει σε βαθύ λήθαργο.
Για να βγει η ίδια η σειρά από τον λήθαργο περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Μάης 12, 2011 10:54 am

Cancoon έγραψε:
Ήταν πραγματικά σοβαρό θέμα να αφιερωθεί τόσος χρόνος το πού θα κοιμάται το μωράκι του Λουκά και της Νόρας;;; Δηλαδή πού θα κοιμάται, στο ταβάνι;;
Πολύ καλό μου ακούστηκε το να ανοίξει η Αμαλία την λίστα με τους γαμπρούς μπας και δει ο Στέφανος την Μελίτα με κανέναν άλλον άντρα και ξυπνήσει, γιατί έχει πέσει σε βαθύ λήθαργο.
Για να βγει η ίδια η σειρά από τον λήθαργο περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές.


σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι και καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!


και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από scorpion_black Πεμ Μάης 12, 2011 1:06 pm

gxnel έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Ήταν πραγματικά σοβαρό θέμα να αφιερωθεί τόσος χρόνος το πού θα κοιμάται το μωράκι του Λουκά και της Νόρας;;; Δηλαδή πού θα κοιμάται, στο ταβάνι;;
Πολύ καλό μου ακούστηκε το να ανοίξει η Αμαλία την λίστα με τους γαμπρούς μπας και δει ο Στέφανος την Μελίτα με κανέναν άλλον άντρα και ξυπνήσει, γιατί έχει πέσει σε βαθύ λήθαργο.
Για να βγει η ίδια η σειρά από τον λήθαργο περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές.


σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!



Μα ποσο συμφωνω ομως δε λεγεται. ('Congrats') Ε Λ Ε Ο Σ
και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012
Congrats Congrats Congrats Congrats

scorpion_black


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μάης 12, 2011 1:07 pm

gxnel έγραψε:

σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι και καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!


και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012

Σοβαρό θέμα είναι η λίστα των γαμπρών καλέ Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 852852
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Μάης 12, 2011 1:09 pm

gxnel έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Ήταν πραγματικά σοβαρό θέμα να αφιερωθεί τόσος χρόνος το πού θα κοιμάται το μωράκι του Λουκά και της Νόρας;;; Δηλαδή πού θα κοιμάται, στο ταβάνι;;
Πολύ καλό μου ακούστηκε το να ανοίξει η Αμαλία την λίστα με τους γαμπρούς μπας και δει ο Στέφανος την Μελίτα με κανέναν άλλον άντρα και ξυπνήσει, γιατί έχει πέσει σε βαθύ λήθαργο.
Για να βγει η ίδια η σειρά από τον λήθαργο περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές.


σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι και καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!


και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012
Συμφωνω........Καλα εγραψες παλι!!!! sisi sisi
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μάης 12, 2011 1:09 pm

Καρ-Mik έγραψε:
gxnel έγραψε:

σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι και καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!


και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012

Σοβαρό θέμα είναι η λίστα των γαμπρών καλέ Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 852852


Α όλα κι όλα
Η λίστα γαμπρών είναι σοβαρό θέμα και έχει απασχολήσει τη σειρά κατ επανάληψιν
Απ την πρώτη σεζόν την κουβαλάει στην τσάντα της η Αμαλία να μην την αξιοποιήσει;
lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Μάης 12, 2011 1:11 pm

Clarabelle έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
gxnel έγραψε:

σοβαροτατο θεμα ειναι να ασχολιουνται οι μελλοντικοι γονεις με το που θα κοιμαται το παιδι τους....απο το να ασχολουνται με τον Ρουσσο και τα γκομενικα/υστερικα-κατινιες της Μελιτας ειναι και καλυτερο και προτιμοτερο για ολους μας!!!!!

να την παει στο χρυσο κουφετο την κορη της την Αμαλια....και ο Στεφ ας μεινει στον ληθαργο του με την Ερι...ο υπνος ειναι υγεια!!!!!


και γω περιμενω αυτες της σκηνες με μεγαλη ανυπομονησια....
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 5012

Σοβαρό θέμα είναι η λίστα των γαμπρών καλέ Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 852852


Α όλα κι όλα
Η λίστα γαμπρών είναι σοβαρό θέμα και έχει απασχολήσει τη σειρά κατ επανάληψιν
Απ την πρώτη σεζόν την κουβαλάει στην τσάντα της η Αμαλία να μην την αξιοποιήσει;
lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Ακριβως!!!!Μεχρι και τον Λουκα ειχε απειλησιε οτι θα τη δωσει στη Νορα!!!!!!Ευτυχως που δεν τη χρειαστηκε και θα μεινουν οι καλοι γαμπροι για τη Μελιτα!!!!! lmao
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μάης 12, 2011 1:22 pm

dm10811 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Α όλα κι όλα
Η λίστα γαμπρών είναι σοβαρό θέμα και έχει απασχολήσει τη σειρά κατ επανάληψιν
Απ την πρώτη σεζόν την κουβαλάει στην τσάντα της η Αμαλία να μην την αξιοποιήσει;
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984
Ακριβως!!!!Μεχρι και τον Λουκα ειχε απειλησιε οτι θα τη δωσει στη Νορα!!!!!!Ευτυχως που δεν τη χρειαστηκε και θα μεινουν οι καλοι γαμπροι για τη Μελιτα!!!!! Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984

Αυτά είναι ! Αυτά είναι θέματα που πρέπει να βλέπουμε!

Η λίστα του Σιντλε..... ε .... των γαμπρών Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Μάης 12, 2011 1:27 pm

Χαίρομαι που οι πιο πολλοί το παίρνετε στο χαλαρό και κάνετε χιούμορ, αλλά επειδή εμένα μάλλον μου τελείωσε με όσα έχω δει θα ήθελα να μιλήσω λίγο σοβαρά και να υπενθυμίσω στους φανατικούς Στέφανου-Μελίτας ότι η σειρά δεν περιστρέφεται μόνο γύρω από αυτούς κι ότι δεν είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές. Η σειρά δεν έχει πάρει τον κατήφορο επειδή δε βλέπουμε Στεφανομελιτικές σκηνές και επιπλέον το συγκεκριμένο πρώην ζευγάρι δημιουργήθηκε στα μέσα της δεύτερης σεζόν, οπότε υπήρξε πλοκή και πριν από αυτούς, υπήρξαν πρωταγωνιστές εκτός από αυτούς και σίγουρα δεν αποτελούν τον κεντρικό πυρήνα του έργου.
Και όσο για το θέμα με το μωρό του Λουκά και της Νόρας, τουλάχιστον είδαμε μια σκηνή με τους μέλλοντες γονείς να συζητάνε για το παιδί τους και να κάνουν σχέδια γι' αυτό, ενώ κάποιες άλλες μητέρες δεν τις έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό να μιλάνε για ένα καημένο ξεχασμένο παιδάκι που μεγαλώνει με τη νταντά.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από fantina Πεμ Μάης 12, 2011 1:47 pm

fay έγραψε:Χαίρομαι που οι πιο πολλοί το παίρνετε στο χαλαρό και κάνετε χιούμορ, αλλά επειδή εμένα μάλλον μου τελείωσε με όσα έχω δει θα ήθελα να μιλήσω λίγο σοβαρά και να υπενθυμίσω στους φανατικούς Στέφανου-Μελίτας ότι η σειρά δεν περιστρέφεται μόνο γύρω από αυτούς κι ότι δεν είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές. Η σειρά δεν έχει πάρει τον κατήφορο επειδή δε βλέπουμε Στεφανομελιτικές σκηνές και επιπλέον το συγκεκριμένο πρώην ζευγάρι δημιουργήθηκε στα μέσα της δεύτερης σεζόν, οπότε υπήρξε πλοκή και πριν από αυτούς, υπήρξαν πρωταγωνιστές εκτός από αυτούς και σίγουρα δεν αποτελούν τον κεντρικό πυρήνα του έργου.
Και όσο για το θέμα με το μωρό του Λουκά και της Νόρας, τουλάχιστον είδαμε μια σκηνή με τους μέλλοντες γονείς να συζητάνε για το παιδί τους και να κάνουν σχέδια γι' αυτό, ενώ κάποιες άλλες μητέρες δεν τις έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό να μιλάνε για ένα καημένο ξεχασμένο παιδάκι που μεγαλώνει με τη νταντά.

γλυκεια μου fay ο λαος μας το εχει πει ,πολυ σοφα ....
ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται !!!!!!!!!!!!!!
αφου δεν την βλεπει την κορη της ,πως θα ασχοληθει και μαζι της !!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μάης 12, 2011 2:56 pm

Αναστήθηκε ο μαρμαρωμένος βασιλιάς!!! Τα ψάρια γύρισαν στο τηγάνι!! Το ποτάμι κύλησε!!! Την πήραμε πίσω τέλος πάντων!
Ποια Πόλη καλέ; Την Εδέμ λέμε!!!

~ Η Εύα έλαμψε!!! Καιρό είχαμε να τη δούμε να λάμπει έτσι! Ο Λευτέρης δε δεν πρέπει να την είχε δει και ποτέ, σου λέει πάει σάλταρε αυτή!!! Την προσγείωσε η Αγγέλα και την γείωσε η Μαρίλια! Αυτό το παιδί που έμοιασε μου λέτε;

~ Η Δάφνη ανακουφίστηκε για τον πατέρα της! Ο Νικόλας κρατάει τα μπόσικα βέβαια!!!

~ Η Νόρα γεννάει και τα υπόλοιπα πάνε κι έρχονται!

~ Ο Λουκάς ψάχνει αιτίες!!!

~ Η Νταίζη γυρεύει επαίνους, μου ήρθε να χαστουκίσω τη Δάφνη!

~ Η Αντιγόνη κάνει δώρο στον εγγονό της και έχει κέρδος κάτι εκατομύρια... Συγγνώμη περίμενε να την πιστέψουν πάμε καλά;

~ Ο Ηλίας ετοιμάζει βαλίτσα γιατί κάποιος -ποιος δεν ξέρουμε- του πρόλαβε τα συγχαρήκια!!!

~ Ο Στέφανος μια από τα γίδια!!!

~ Η Μελίτα διαλέγει άντρες με τη βοήθεια της Αμαλίας, γιατί όταν εμπιστεύτηκε την Εύα την πάτησε! livani Να κλειστεί σε μοναστήρι προτείνω!!! Καήκαν οι καλόγριες!!!

~ Ο Ρούσσος για χιλιοστή φορά ετοιμάζει πόλεμο!!!

Ωραίο το επεισόδιο αν και δεν το είδα όλο, μπορεί η Μαρίλια να μην δίνει εξέτάσεις δίνουν όμως άλλοι, οπότε... Όπως και να έχει το επεισόδιο είχε μια γλύκα από τα παλιά αλλά είχε και κάτι που εμένα μου χτύπησε άσχημα...
Η Εύα παίρνει την Εδέμ και το όνειρο της να μεγαλώσουν εκεί τα παιδιά της παρέας φαίνεται να γίνεται πραγματικότητα, σημείωστε παρακαλώ πως ΔΕΝ μου φτάνει κάτι τέτοιο, δεν μου φτάνει να πραγματοποιηθεί η τελευταία ευχή της Εύας, εκείνη που αφορούσε ένα κομμάτι γης και όχι τη ζωή της... οι ευχές για τη ζωή της πότε ακριβώς θα γίνουν πραγματικότητα; Την είδα μόνη της στην Εδέμ τη στιγμή που οι υπόλοιποι τέσσερις ήταν με τους ανθρώπους τους, το άλλο τους μισό... Της Εύας το κομμάτι που λείπει θα συμπληρωθεί ποτέ ή σκοπεύετε να την αφήσετε μίση για την υπόλοιπη ζωή της;
Δεν ξέρω τι και αν θα το ψηφίσω!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Μάης 12, 2011 3:21 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα στο σπίτι του Λουκά και της Νόρας, συζήτησαν για την προσφορά για την κατασκήνωση και για ποιόν λόγο την πουλάει η Καρτάλαινα και χάρηκαν γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο σπίτι του ήταν πολύ ωραία, η Εύα πήγε να πει στον Λευτέρη τα νέα για την πώληση της κατασκήνωσης και ο Λευτέρης χάρηκε και αυτός και κυρίως για την ίδια που ήταν ευτυχισμένη. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν και για την υπόθεση που μπήκε στο αρχείο και για την Μελίτα αλλά και για την πώληση και μετά συζήτησαν πιο πολύ το θέμα της μικρής και διάφορα που αφορούσαν το θέμα αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και την Νταίζη στο σπίτι του Λουκά και της Νόρας ήταν πολύ ωραία, η Εύα τους πρότεινε να γραφτεί σε όλους η κατασκήνωση αλλά η Νόρα, η Δάφνη, ο Λουκάς και ο Νικόλας το αρνήθηκαν και μετά πέρασε και η Νταίζη να τους πει ότι χάρη σε αυτήν πουλιέται η κατασκήνωση και πήγε να τους ενημερώσει γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα στην κατασκήνωση να είναι χαρούμενοι που κατάφεραν και την πήραν και θα μπορούν να κάτσουν και πάλι εκεί ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μάης 12, 2011 4:10 pm

fay έγραψε:Χαίρομαι που οι πιο πολλοί το παίρνετε στο χαλαρό και κάνετε χιούμορ, αλλά επειδή εμένα μάλλον μου τελείωσε με όσα έχω δει θα ήθελα να μιλήσω λίγο σοβαρά και να υπενθυμίσω στους φανατικούς Στέφανου-Μελίτας ότι η σειρά δεν περιστρέφεται μόνο γύρω από αυτούς κι ότι δεν είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές. Η σειρά δεν έχει πάρει τον κατήφορο επειδή δε βλέπουμε Στεφανομελιτικές σκηνές και επιπλέον το συγκεκριμένο πρώην ζευγάρι δημιουργήθηκε στα μέσα της δεύτερης σεζόν, οπότε υπήρξε πλοκή και πριν από αυτούς, υπήρξαν πρωταγωνιστές εκτός από αυτούς και σίγουρα δεν αποτελούν τον κεντρικό πυρήνα του έργου.
Και όσο για το θέμα με το μωρό του Λουκά και της Νόρας, τουλάχιστον είδαμε μια σκηνή με τους μέλλοντες γονείς να συζητάνε για το παιδί τους και να κάνουν σχέδια γι' αυτό, ενώ κάποιες άλλες μητέρες δεν τις έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό να μιλάνε για ένα καημένο ξεχασμένο παιδάκι που μεγαλώνει με τη νταντά.

Εξέφρασες ακριβώς αυτά που νιώθω όταν διαβάζω τα συγκεκριμένα ... Nyxia Nyxia : respect : : respect : : respect : : respect :
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Μάης 12, 2011 4:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
dm10811 έγραψε:

[size=16]

Ακριβως!!!!Μεχρι και τον Λουκα ειχε απειλησιε οτι θα τη δωσει στη Νορα!!!!!!Ευτυχως που δεν τη χρειαστηκε και θα μεινουν οι καλοι γαμπροι για τη Μελιτα!!!!! Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984

Αυτά είναι ! Αυτά είναι θέματα που πρέπει να βλέπουμε!

Η λίστα του Σιντλε..... ε .... των γαμπρών Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 13379


Α ειχα ξεχασει οτι η Νορα παραλιγο να παρει κανα κελεπουρι απο τη λιστα της Αμαλιας....ο Θεος την φυλαξε την Μελιτα και τωρα θα εχει ολες τις επιλογες δικες της...



Υ.Γ...κριμα που τα παρατραγουδα της Πανια δεν υπαρχουν πλεον....θα πηγαινε η Μελιτα θα ελεγε τον πονο της,θα επαιρνει το 3χιλιαρο απο το κοινο + θα εβρισκε κανα γαμπρο....αααααχ Μελιτα......
Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από rachel Πεμ Μάης 12, 2011 4:35 pm

Θα συμφωνησω και εγω οτι το χθεσινο επεισοδιο θυμιζε κατι απο τα παλια.... Thumbs up

Χαρηκα πολυ που ειδα μετα απο καιρο χαμογελα χαρας και αισιοδοξιας στα προσωπα ολων των φεγγαροπετριτων....
Εστω και για λιγο..... η Ευα ξεχασε το προβλημα της Μαριλιας, οι Δαφνη-Νικολας ανακουφιστηκαν οτι ο Ηλιας δεν θα ειναι πια ξεριζωμενος και τα Λουκανορακια εκαναν ονειρα για το μελλον.... yey
Μοιραστηκαμε και εμεις την χαρα τους, την ειχαμε αναγκη αλλωστε μεσα στα τοσα αδιεξοδα της σειρας....

Η τελευταια σκηνη μπαινει στις συλλεκτικες του τριτου κυκλου.... Επιτελους, η παρεα αγκαλιασμενη και χαρουμενη απαλλαγμενη εστω και προσωρινα απο την σκια των διαμαντιων, τον "κακο" Ρουσσο και το κατινοτριγωνο.... emmm
Η απουσια του αρχηγου και εκτου της παρεας, ισχυροτατη αλλα μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση.... Οσο κι αν η πενα των συγγραφεων να τον εχει ξεγραμμενο, ειναι τοσο συνδεδεμενος με καποιες καταστασεις, που νοερα επιβαλλει την παρουσια του.... Στις δικες μου σκεψεις τουλαχιστον υπαρχει μια αορατη αγκαλια που συμπληρωνει τον εκτο κρικο της αλυσιδας..... kyma

Η εσανς του πρωτου κυκλου εξαπλωθηκε και σ' αλλες σκηνες, εκνευριστικες αυτην την φορα..... Siga...
Ξεκιναμε απο το Χαριτεικο οπου η Μαριλια παλι καταδυναστευει την Ευα ακομα και στα ευχαριστα.... συνεχιζουμε στο Ρουσσεικο οπου η Αμαλια σφαζει τον Ρουσσο με το γαντι αλλα δεν αντεχει μακρια του.... και τελειωνουμε με το Μελιτοσπιτο οπου η οικοδεσποινα (παντα ντουετακι με την μιρλα) ξαναμπαινει στην γυαλα της μανουλας..... wall

Επισης για να επανελθουμε πισω στον 3ο κυκλο παρτε και μια γερη δοση απο Καρταλεικο.... Τα προικισμενα τεκνα ρωτανε, η μανουλα δεν ξερει-δεν απαντα και ο σωγαμπρος απλα παρακολουθει.... Sleep

Τελος, εκτιμησα πολυ την σταση των συγγαφεων να μας δωσουν την σκηνη στην Εδεμ αποκλειστικα και μονο με την πενταδα της παρεας, αντιθετως δεν εκτιμησα καθολου την εμμονη τους να μας αμαυρωσουν μια ακομη σημαντικη στιγμη με τις βρωμιες της Νταιζης.... vomit Το εχουμε εμπεδωσει οτι η πονεμενη εκτος απο συλλογες απο μετρητα, ακινητα και διαμαντια εχει new χαβα με συλλογες απο ακυρες συγνωμες φεγγαροπετριτων, οποτε μην το κουραζουμε το θεματακι ας της ζητησει συγνωμη και η Ευα να παμε παρακατω.... Ελεος ομως!!! livani

Υ.Γ. Δωστε χαμογελαστη Ξυλα στον λαο της!!!! soutien


rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από stefanos Πεμ Μάης 12, 2011 4:55 pm

Αν μπορω να πω την αποψη μου γιατι σας διαβαζω καιρο.

Νομιζω ο καθενας εχει δικαιωμα να παρακολουθει μια σειρα για οποιο λογο θελει και να σχολιαζει οτι θελει, εφοσον το κανει κοσμια.

Αλλοι παρακολουθουν τη σειρα για συγκεκριμενους ηθοποιους, αλλοι για συγκεκριμενα ζευγαρια, αλλοι για τη παρεα τη Φεγγαροπετρας, αλλοι για την πλοκη και τις ανατροπες, αλλοι γιατι θαυμαζουν τους σεναριογραφους...δεν καταλαβαινω γιατι αυτο πρεπει να ειναι κατακριτεο, εκτος αν το φορουμ ειναι αποκλειστικα για αυτους που τους αρεσει η παρεα της φεγγαροπετρας, τοτε ειναι σεβαστη η αποφαση και απλως δεν συμμετεχουμε οι υπολοιποι.

Εγω προσωπικα παρακολουθω τη σειρα γιατι ειμαι φαν του συγγραφικου εργου της Ακριτας και θεωρω οτι και αυτη και ο Κυριτσης κανουν αρτιες παραγωγες.

Ολοι οι χαρακτηρες εχουν τα αρνητικα και τα θετικα τους, εχουν παρελθον και κινητρα για αυτα που κανουν. Με διαφορες ιστοριες εχουν δωσει εμφαση στο καθε χαρακτηρα ξεχωριστα και πιστευω οτι ολοι οι ηθοποιοι ειναι καλοι στο ρολο τους για τα δεδομενα καθημερινης σειρας.

Ειλικρινα δεν βρισκω το λογο να στοχοποιουνται συγκεκριμενοι ηθοποιοι, ρολοι, μεριδες τηλεθεατων, οταν μαλιστα ενα φορουμ υποστηριζει και επιζητα τη διαφορετικοτητα αποψεων.

stefanos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 564 - Ημερομηνία 11-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μάης 12, 2011 5:02 pm

stefanos έγραψε:Αν μπορω να πω την αποψη μου γιατι σας διαβαζω καιρο.

Νομιζω ο καθενας εχει δικαιωμα να παρακολουθει μια σειρα για οποιο λογο θελει και να σχολιαζει οτι θελει, εφοσον το κανει κοσμια.

Αλλοι παρακολουθουν τη σειρα για συγκεκριμενους ηθοποιους, αλλοι για συγκεκριμενα ζευγαρια, αλλοι για τη παρεα τη Φεγγαροπετρας, αλλοι για την πλοκη και τις ανατροπες, αλλοι γιατι θαυμαζουν τους σεναριογραφους...δεν καταλαβαινω γιατι αυτο πρεπει να ειναι κατακριτεο, εκτος αν το φορουμ ειναι αποκλειστικα για αυτους που τους αρεσει η παρεα της φεγγαροπετρας, τοτε ειναι σεβαστη η αποφαση και απλως δεν συμμετεχουμε οι υπολοιποι.

Εγω προσωπικα παρακολουθω τη σειρα γιατι ειμαι φαν του συγγραφικου εργου της Ακριτας και θεωρω οτι και αυτη και ο Κυριτσης κανουν αρτιες παραγωγες.

Ολοι οι χαρακτηρες εχουν τα αρνητικα και τα θετικα τους, εχουν παρελθον και κινητρα για αυτα που κανουν. Με διαφορες ιστοριες εχουν δωσει εμφαση στο καθε χαρακτηρα ξεχωριστα και πιστευω οτι ολοι οι ηθοποιοι ειναι καλοι στο ρολο τους για τα δεδομενα καθημερινης σειρας.

Ειλικρινα δεν βρισκω το λογο να στοχοποιουνται συγκεκριμενοι ηθοποιοι, ρολοι, μεριδες τηλεθεατων, οταν μαλιστα ενα φορουμ υποστηριζει και επιζητα τη διαφορετικοτητα αποψεων.

Δεν νομίζω οτι ποτέ αφαιρέθηκε το δικαίωμα σε κάποιον να πει την γνώμη του.
Κάθε μερίδα τηλεθεατών έχει την δική της άποψη για την σειρά ή τους χαρακτήρες και εφόσον το κάνει με κόσμιο τρόπο δεν βρίσκω τι ακριβώς σε χαλάει σε αυτό.
Αλλοι θεωρούν άσκοπες τις σκηνές με το που θα κοιμηθεί η μπέμπα, αλλοι με την λίστα των γαμπρών.
Τόσο απλά.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης