Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιουν 08, 2011 10:58 pm

Clarabelle έγραψε:
Εγώ την αγάπη του Λευτέρη δεν την αμφισβητώ πια
Εκείνο που αμφισβητώ είναι η αγάπη της Εύας
Δεν μου έδειξαν ποτέ την Εύα να βάζει το Λευτέρη σε πρώτη προτεραιότητα
Δεν εννοώ να εγκαταλείψει τα παιδιά της γι αυτόν
Εννοώ να του δώσει τη δική του θέση στην ζωή της
Κοιτάζει τα προβλήματα της και όταν μπορεί και βρει χρόνο ρίχνει μια ματιά και στο Λευτέρη
Εντελώς αντίθετο με το χαρακτήρα της
Για κάθε γυναίκα υπάρχει ξεχωριστή θέση για το σύντροφό της και ξεχωριστή για τα παιδιά της
Δυστυχώς η Εύα δεν έχει βρει ισορροπίες κι αυτή είναι η αποτυχία τους με την ηρωίδα
Δεν ονειρεύτηκα ΕΓΩ όπως πολύ κομψά το θέτεις Αυτό μου σέρβιραν τρία χρόνια Είναι ταλέντο πάντως να προσβάλεις με τόση ευκολία όποιον δεν συμφωνεί μαζί σου

Δεν είχα ΚΑΜΜΙΑ , μα ΚΑΜΜΙΑ πρόθεση να σε προσβάλω, πώς βγαίνει ένα τέτοιο συμπέρασμα? Εγραψα οτι ίσως προσδοκούσες περισσότερα πράγματα για την Εύα, απ'όσα μας έδειξαν, αυτό και τίποτε περισσότερο.... Αλλωστε έγραψα πιό κάτω οτι κι ΕΓΩ κάνω όνειρα για το Στέφανο, οπότε τί, προσβάλω τον εαυτό μου?
Οταν εχω κάποια άλλη γνώμη, το γράφω απλά, δεν χρειάζεται να προσβάλω, και δεν το συνηθίζω κιόλας!
Και για να επανέλθουμε στο θέμα, εγω πάλι νομίζω οτι η Εύα είναι πολύ ερωτευμένη με το Λευτέρη, τη βλέπω πώς είναι όταν είναι μόνοι τους, και στη γέννα της Νόρας έδειξε έντρομη με την προοπτική οτι κάτι τους είχε συμβεί.... Είναι όμως νορμάλ ερωτευμένη, χωρις τη νοσηρότητα που είχε ο έρωτάς της για το Μάνο, κι αυτό είναι ευχάριστο....
Καληνύχτα σ'όλους!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 08, 2011 10:59 pm


ΣΨ1 σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το ποστ σου
Στο θέμα όμως του Στέφανου διαφωνώ και θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω πως το βλέπω
Όταν εμφανίστηκε αρχικά στη σειρά είχε το προφίλ του μεθοδικού ατόμου
Δεν έκανε τίποτε αυθόρμητα και χωρίς να το σκεφτεί
Ερευνούσε και μεθόδευε.
Έκανε τις κινήσεις του και στη συνέχεια έκανε κινήσεις στη σκακιέρα
Εγώ να δεχτώ οτι στο θέμα της Μελίτας του ήρθε απο εκεί που δεν το περίμενε και αποσυντονίστηκε
Να δεχτώ ακόμη οτι όταν έμαθε για το παιχνίδι που του έπαιζε η Αντιγόνη σοκαρίστηκε και έχασε τις σταθερές του
Εκείνο που δεν μπορώ να δεχτώ είναι να μου λένε οτι όλα αυτά τα χρόνια που μεθόδευε εκδίκηση και ερεύνησε τα πάντα για τις ζωές των ανθρώπων που ήρθε να εκδικηθεί δεν έκανε καν τον κόπο να ψάξει τα του οίκου του
Ας πουμε το θεωρώ ανακόλουθο να αναρωτιέται που βρήκε η μητέρα του τόσα χρήματα μόνο όταν του το επεσήμανε ο Λουκάς
Επίσης ένα άτομο μορφωμένο μεθοδικό και έξυπνο δεν θα έκανε το τραγικό λάθος να καρφωθεί κάνοντας επισκέψεις στον τάφο του Χατζηβασιλείου όταν ξέρει οτι όλοι παρακολουθούνται
Τόση αφέλεια δεν ταιριάζει στο προφίλ ενός ατόμου που ζούσε ασύλληπτο τόσα χρόνια και κινείτο σε κυκλώματα παράνομης διακίνησης έργων τέχνης
Είναι πολλά αντιφατικά σ αυτό το χαρακτήρα
Πράγματα που εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τετ Ιουν 08, 2011 11:05 pm

Το φαινόμενο της παιδικής κακοποίησης προκειται για ένα ζήτημα,οι συνέπεις του οποίου,έχουν διάρκεια,και επηρρεάζουν την μετέπειτα ζωή του παιδιού!!!!και το αποτέλεσμα είναι να μετατραπεί σε ένα ενήλικα,που να αντιμετωπίζει δυσκολίες σε διάφορες σημαντικές πτυχές της ζωής του.Όπως και η Εύα!!!!!!!όλο αυτό της δημιούργησε προβλήματα στις προσωπικές της σχέσεις!!!!!!!!δυσκολεύεσαι να αγαπήσεις αλλά και να αγαπηθείς!!!!!!!η Εύα στον πρώτο κύκλο της σειράς,ήταν μια γυναίκα χαμηλής αυτοεκτίμησης πάνω απο όλα.Δεν αγάπησε τον εαυτό της,όσο ήταν με τον Μάνο.Δλδ για χρόνια.Σε αυτό βέβαια για μένα βοήθησε και εκείνος.Αλλά τον συνέφερε όλο αυτο.Τέσπα!!!!!!!!Το σπουδαιότερο όμως απο αυτό,είναι οτι η Εύα έκανε άλματα,άλματα μπροστα!!!!!!!βγήκε στο φως,και αυτό το κατάφερε μόνη της!!!!!!!είναι αξιέπαινη λοιπόν για εμένα,και είναι σε μια ήρεμη σχέση!!!!!!!και χαμογελάει!!!!!!!!εξαλλου αυτό ζητούσε και η ίδια.Και πιστεύω οτι το βρήκε.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 08, 2011 11:17 pm

Κι εγω τα εχω σκεφτει αυτα για τον Στεφανο!!
Αυτο που λες για την Μελιτα ειναι το λιγοτερο για μενα.Ενα τιποτα ενα ,μπρο-
στα σ αυτο που εγινε με την μανα του,με την Αντιγονη.
Ο Στεφανος μεγαλωσε στην κυριολεξια μεσα σε ενα ψεμα.Μεγαλωσε για να
εκδικηθει,η μανα του τον εκανε ενα οπλο,χωρις να σκεφτει καθολου την
ψυχοσυνθεση του!
Και του ερχοταν η μια κατραπακια μετα την αλλη.Εμαθε οτι τον κοροιδευε και
οτι ηταν καλα ,ενω αυτος πηγαινε και της ελεγε τον πονο του δακρυζοντας
καθε φορα και λεγοντας της ποσο θα ηθελε να τον συμβουλευσει.Μετα εμαθε
οτι τον πατερα του τον απατουσε με τον Λυτρα.Εμαθε για την διαθηκη και οτι
η Νταιζη ειναι αδελφη του.Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω δηλ τα μισα
να μου ειχαν τυχει,θακανα διακοπες στο Δαφνι τωρα.
Αυτο που λες με τον Λουκα,δεν ειναι και τοσο περιεργο,θα του ειπε η Αντι-
γονη ενα απ τα παραμυθια της και θα τον επεισε.Αλλωστε ο Στεφ μεγαλωσε μεσα στα πλουτη.κατι θα του ειχε πει λοιπον η Αντιγονη.
Ενω εκανε ολεςς αυτες τις δουλιες που λες και ηταν και συνεργατης με τον Μανο,διαφερουν σε κατι σημαντικο με τον Μανο.Ο Μανος λοιπον ηταν πορω-
μενος,δεν σταματαγε πουθενα,ενω αντιθετα ο Στεφ ειχε ορια.Απ την αρχη
που εμφανιστηκε αυτο μας εδειξαν.Οτι εχει ορια.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 08, 2011 11:19 pm

alex1 έγραψε:Το φαινόμενο της παιδικής κακοποίησης προκειται για ένα ζήτημα,οι συνέπεις του οποίου,έχουν διάρκεια,και επηρρεάζουν την μετέπειτα ζωή του παιδιού!!!!και το αποτέλεσμα είναι να μετατραπεί σε ένα ενήλικα,που να αντιμετωπίζει δυσκολίες σε διάφορες σημαντικές πτυχές της ζωής του.Όπως και η Εύα!!!!!!!όλο αυτό της δημιούργησε προβλήματα στις προσωπικές της σχέσεις!!!!!!!!δυσκολεύεσαι να αγαπήσεις αλλά και να αγαπηθείς!!!!!!!η Εύα στον πρώτο κύκλο της σειράς,ήταν μια γυναίκα χαμηλής αυτοεκτίμησης πάνω απο όλα.Δεν αγάπησε τον εαυτό της,όσο ήταν με τον Μάνο.Δλδ για χρόνια.Σε αυτό βέβαια για μένα βοήθησε και εκείνος.Αλλά τον συνέφερε όλο αυτο.Τέσπα!!!!!!!!Το σπουδαιότερο όμως απο αυτό,είναι οτι η Εύα έκανε άλματα,άλματα μπροστα!!!!!!!βγήκε στο φως,και αυτό το κατάφερε μόνη της!!!!!!!είναι αξιέπαινη λοιπόν για εμένα,και είναι σε μια ήρεμη σχέση!!!!!!!και χαμογελάει!!!!!!!!εξαλλου αυτό ζητούσε και η ίδια.Και πιστεύω οτι το βρήκε.

Συμφωνω alex μου!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τετ Ιουν 08, 2011 11:20 pm

ΣΨ1 έγραψε:Κι εγω τα εχω σκεφτει αυτα για τον Στεφανο!!
Αυτο που λες για την Μελιτα ειναι το λιγοτερο για μενα.Ενα τιποτα ενα ,μπρο-
στα σ αυτο που εγινε με την μανα του,με την Αντιγονη.
Ο Στεφανος μεγαλωσε στην κυριολεξια μεσα σε ενα ψεμα.Μεγαλωσε για να
εκδικηθει,η μανα του τον εκανε ενα οπλο,χωρις να σκεφτει καθολου την
ψυχοσυνθεση του!
Και του ερχοταν η μια κατραπακια μετα την αλλη.Εμαθε οτι τον κοροιδευε και
οτι ηταν καλα ,ενω αυτος πηγαινε και της ελεγε τον πονο του δακρυζοντας
καθε φορα και λεγοντας της ποσο θα ηθελε να τον συμβουλευσει.Μετα εμαθε
οτι τον πατερα του τον απατουσε με τον Λυτρα.Εμαθε για την διαθηκη και οτι
η Νταιζη ειναι αδελφη του.Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω δηλ τα μισα
να μου ειχαν τυχει,θακανα διακοπες στο Δαφνι τωρα.
Αυτο που λες με τον Λουκα,δεν ειναι και τοσο περιεργο,θα του ειπε η Αντι-
γονη ενα απ τα παραμυθια της και θα τον επεισε.Αλλωστε ο Στεφ μεγαλωσε μεσα στα πλουτη.κατι θα του ειχε πει λοιπον η Αντιγονη.
Ενω εκανε ολεςς αυτες τις δουλιες που λες και ηταν και συνεργατης με τον Μανο,διαφερουν σε κατι σημαντικο με τον Μανο.Ο Μανος λοιπον ηταν πορω-
μενος,δεν σταματαγε πουθενα,ενω αντιθετα ο Στεφ ειχε ορια.Απ την αρχη
που εμφανιστηκε αυτο μας εδειξαν.Οτι εχει ορια.


Συμφωνώ σε όλα!!!!!!!!

Σοφάκι μου.έτσι είναι!!!!!!!!
Flkia

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 08, 2011 11:25 pm


Εγώ πάλι τα όρια του δεν τα είδα
Ήξερε τι είχε ζήσει η Εύα με το Μάνο γιατί η ίδια του τα είχε πει
Και θα μπορούσα να καταλάβω έναν άντρα που κάποτε αγάπησε μια γυναίκα είδε οτι δεν πάει πουθενά και όταν βρέθηκε μια άλλη που την ερωτεύτηκε πέρασε σ αυτήν
Εκείνο που δεν μπορώ να του συγχωρήσω είναι οτι τη χρησιμοποίησε συνειδητά
Είπε στη Μελίτα η Εύα ήταν τρόπαιο
Εκείνος το είπε όχι εγώ
Άρα προκειμένου να εκδικηθεί το Μάνο επειδή δεν τα βρήκαν στις βρωμοδουλειές τους ή ακόμη και για το κακό που έκανε στη μάνα του πήρε μια γυναίκα που ήξερε τι είχε περάσει και της έκανε ακριβώς τα ίδια κι όλο αυτό με μέθοδο και οργανωμένο σχέδιο
Και το τραγικό τελικά ο Μάνος στη μάνα του δεν είχε κάνει τίποτα. Η Αντιγόνη ζούσε και βασίλευε
Και το χειρότερο δεν παραδέχτηκε ποτέ το κακό που της έκανε και συνεχίζει να θεωρεί οτι της έκανε χάρη.
Δεν περίμενα πολλά Το βασικό. Να καταλάβει το τεράστιο κακό που της έκανε και να ζητήσει συγνώμη
Σε τούτη τη σειρά όλοι έχουν κάνει λάθη αλλά κάποιοι τα έχουν δεχτεί και έχουν κάνει προσπάθεια να τα διορθώσουν και κάποιοι άλλοι το παίζουν σωτήρες κι ο Στέφανος ανήκει σ αυτήν την κατηγορία


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 08, 2011 11:55 pm

Clarabelle έγραψε:
Εγώ πάλι τα όρια του δεν τα είδα
Ήξερε τι είχε ζήσει η Εύα με το Μάνο γιατί η ίδια του τα είχε πει
Και θα μπορούσα να καταλάβω έναν άντρα που κάποτε αγάπησε μια γυναίκα είδε οτι δεν πάει πουθενά και όταν βρέθηκε μια άλλη που την ερωτεύτηκε πέρασε σ αυτήν
Εκείνο που δεν μπορώ να του συγχωρήσω είναι οτι τη χρησιμοποίησε συνειδητά
Είπε στη Μελίτα η Εύα ήταν τρόπαιο
Εκείνος το είπε όχι εγώ
Άρα προκειμένου να εκδικηθεί το Μάνο επειδή δεν τα βρήκαν στις βρωμοδουλειές τους ή ακόμη και για το κακό που έκανε στη μάνα του πήρε μια γυναίκα που ήξερε τι είχε περάσει και της έκανε ακριβώς τα ίδια κι όλο αυτό με μέθοδο και οργανωμένο σχέδιο
Και το τραγικό τελικά ο Μάνος στη μάνα του δεν είχε κάνει τίποτα. Η Αντιγόνη ζούσε και βασίλευε
Και το χειρότερο δεν παραδέχτηκε ποτέ το κακό που της έκανε και συνεχίζει να θεωρεί οτι της έκανε χάρη.
Δεν περίμενα πολλά Το βασικό. Να καταλάβει το τεράστιο κακό που της έκανε και να ζητήσει συγνώμη
Σε τούτη τη σειρά όλοι έχουν κάνει λάθη αλλά κάποιοι τα έχουν δεχτεί και έχουν κάνει προσπάθεια να τα διορθώσουν και κάποιοι άλλοι το παίζουν σωτήρες κι ο Στέφανος ανήκει σ αυτήν την κατηγορία



Εγω θα συμφωνησω σ αυτα που λες,δεν μπορω να διαφωνησω,γιατι εγιναν ολα αυτα.
Αλλα γιατι λες οτι δεν ζητησε συγνωμη;;;Νομιζω οτι το εκανε με τον τροπο του.Οταν
πηγαινε και η Ευα δεν τον αφηνε να δει το παιδι του και αυτος εφευγε χωρις να πει
κουβεντα,αυτο δεν ηταν συγνωμη;;Οταν η Αντιγονη του ελεγε να μιλησει στην Ευα και
να την πεισει να την δεχτει σαν γιαγια του Αγγελου και ο Στεφ ποτε δεν επεμεινε
σ αυτο,οτι του ελεγε η Ευα ηταν διαταγη,αυτο δεν ηταν συγνωμη;;;
Εκανε πολλα λαθη ο Στεφ ,αλλα νομιζω οτι η μετεπειτα πορεια του ηταν ενταξει!
Εξαλλου η ιδια η Ευα δεν εχει κανενα προβλημα μαζι του πια.Αρα τα βρηκαν και δεν
νομιζω οτι τα βρηκαν επειδη η Ευα τον συγχωρησε.Προσπαθησε και αυτος πολυ.Αν ηταν
ας πουμε καποιος αλλος στη θεση του,πιθανοτατα να διεκδικουσε την διαχειριση της
κληρονομιας,αλλα δεν το εκανε!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από zeta88 Πεμ Ιουν 09, 2011 12:02 am

Αυτό που πιστεύω ότι ήθελαν να μας δειξουν με τα όνειρα και τις ευχές τους ήταν ότι τα όνειρα που είχαν τότε σαν παιδιά και ευχήθηκαν να πραγματοποιηθούν, κατά κάποιο τρόπο (κατά πολλούς μάλλον) τους "εκδικήθηκαν". Πραγματοποιήθηκαν δηλαδή μεν, έγιναν όμως κι η αιτία να χάσουν ή να κινδυνέψουν να χάσουν κάτι πιο σημαντικό. Και ότι όλες αυτές οι δοκιμασίες τους βοήθησαν τελικά να ωριμάσουν και να καταλάβουν τι είναι αυτό που τους κάνει πραγματικά ευτυχισμένους!! Γι αυτό και άλλαξαν τις ευχές τους..
Ο Μάνος ευχήθηκε να κλείσει όλο τον κόσμο στις παλάμες του και είδαμε πού τον οδήγησε αυτή η ανάγκη του να κερδίζει όλο και περισσότερα. Τελικά, έφυγε συνειδητοποιώντας πόσο κακό είχε προκαλέσει στα αγαπημένα του πρόσωπα, έχασε την Εύα και ζει μακριά από τα παιδιά του, την οικογένειά του και τους φίλους του.
Η Εύα ευχήθηκε να γίνει η καλύτερη ηθοποιός του κόσμου και κάποια στιγμή η ευτυχία της κινδύνεψε να χαλάσει από κάποιες ταινίες της (και από χίλια δυο άλλα κινδύνεψε και χάλασε κιόλας η ευτυχία της αλλά λέμε τώρα).
Ο Νικόλας ευχήθηκε να γίνει γιατρός των φτωχών παιδιών και τελικά ο αγώνας του για τα παιδιά παραλίγο να του στερήσει τη δουλειά του, την ελευθερία του κι αν το πάμε και πιο μακριά ακόμα και τη ζωή του.
Ο Λουκάς και η Νόρα ήθελαν να γίνουν μεγάλοι δικηγόροι και ο ένας καλύτερος απ'τον άλλο και από μια δίκη παραλίγο να χάσουν ο ένας τον άλλον.
Η Δάφνη ήθελε να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια και απ'την καλοσύνη της, και την αγάπη της βέβαια, να σώσει το Μάνο έχασε το σπίτι της κι όλη την Εδέμ κι ακόμα το πληρώνει..
Βασικά τα όνειρα που είχανε και ό,τι κάνανε για να τα πραγματοποιήσουν επηρρέασε τη ζωή τους με πολλούς τρόπους, εγώ τα 'γραψα λίγο περιληπτικά,ένα παράδειγμα ανέφερα μόνο.. Razz
Αλλά μέσα από αυτή την πορεία τους συνειδητοποίησαν πού βρίσκεται η πραγματική ευτυχία για τον καθένα τους και αυτό ευχήθηκαν στις αρχές του τρίτου κύκλου..Μέχρι τώρα οι ευχές τους δείχνουν να πραγματοποιούνται και πάνω απ'όλα να μη βγαίνουν σε βάρος τους!!Θέλω να πιστεύω πως τελειώνοντας η Εδέμ θα μας δείξει την παρέα ευτυχισμένη αφού θα 'χει πραγματοποιήσει πρώτα τις ευχές της και τα όνειρά της..

*Είδα ότι αυτό που συζητούσατε για τα όνειρα της παρέας έχει μείνει αρκετά πίσω..Συγχωρέστε με αν μπερδεύω την κουβέντα σας αλλά άργησα λίγο να τα γράψω.. shy
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Ιουν 09, 2011 12:17 am

JESSIE έγραψε:
Αυτοί οι χαρακτηρισμοί "απόλυτος", "καρμικός" κλπ. μ'αφήνουν προσωπικά αδιάφορη.... Ο Λουκάς και η Νόρα είναι τώρα μαζί, και κανείς δεν σκέφτεται οτι κάτι μπορεί να τους χωρίσει, δηλαδή να πάψουν να είναι ερωτευμένοι, γιατί στα πρόθυρα του χωρισμού έφτασαν, έτσι για βλακείες, αλλά το ξεπέρασαν γρήγορα, γιατί ακριβώς ήταν ερωτευμένοι....
Ομως, ακόμη κι αυτή η τέλεια σχέση και αγάπη τους, δεν γεννήθηκε αυθόρμητα, έτσι σε μιά στιγμή. Προυπήρξαν άλλες αγάπες, και απ'τις δύο πλευρές. Η Νόρα είχε ξετρελλαθεί με το Στέλιο, νόμιζε οτι ήταν ο τέλειος άνδρας γι'αυτήν..... Ο Λουκάς είχε πληγωθεί απ'την πρώτη του αγάπη, τη Μαργαρίτα, κι είχε πολλές περιστασιακές σχέσεις, κι όταν ξαναγύρισε η Μαργαρίτα, σαν Νταίζη πιά, ξαναέπεσε θύμα της γοητείας της στην αρχή. Ευτυχώς, η Νταίζη έπαιξε το ρόλο καταλύτη για το Λουκά και τη Νόρα, αφού έτσι συνειδητοποίησε η Νόρα οτι είναι ερωτευμένη με το Λουκά κι έφτασαν στις πολυποθητες ομολογίες μεταξύ τους, με τα πολλά! Τώρα είναι κι οι δύο βράχοι, γιατί βρήκαν το άλλο τους μισό!!!
Είναι λοιπον γελοίο να λέμε οτι μόνο ένας έρωτας υπάρχει στη ζωή κάθε ανθρώπου, κι άπαξ κι ερωτευτείς μιά φορά, αυτό ήταν, τελείωσε, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναερωτευτείς.... Πολλές φορές νομίζεις οτι είσαι ερωτευμένος, ενώ είναι μιά απλή σαρκική έλξη, ένα ξετρέλλαμα που του δίνεις το όνομα του "έρωτα" κατ'ευφημισμό.... Οταν όμως βρείς το άλλο σου μισό, το ταίρι σου, που σε καλύπτει σε κάθε επίπεδο, τότε μόνο μπορείς, έχοντας γνώση του εαυτού σου και των θέλω σου, να ονομάσεις αυτό το συναίσθημα "έρωτα" με Ε κεφαλαίο.....
Γι'αυτό είμαι σίγουρη οτι ο Στέφανος, μετα το ξετρέλλαμα για τη Μελίτα, έχει βρεί το ταίρι του, το άλλο του μισό, στην Εριέττα, και μόνο μαζί της θα ζήσει αυτό που λέμε "μεγάλο έρωτα"!!!
Συμφωνω απολυτα!!!!!Κι εγω ειμαι της αποψης οτι ο ανθρωπος ερωτευεται πολλες φορες,πληγωνεται,χαιρεται και στο τελος αν ειναι τυχερος βρισκει το ''αλλο του μισο''...Για παραδειγμα αν ο Στελιος ηταν απλα ενας φυσιολογικος τυπος η Νορα θα ηταν παντρμενη μαζι του και θα ειχαν οικογενεια...Και αν ειχε γινει αυτο οταν θα γυρνουσε η Νταιζη ισως και να τα καταφερνε με τον Λουκα...Τωρα αν σε βαθος χρονου ηταν μαζι αγνωστο...
Ομως για αυτο μου την εσπαγε αυτο που ελεγαν ολοι(ακομα και η Νταιζη)...Οτι τοσα χρονια η Νορα τον ειχε μεσα στα ποδια της και δεν εκανε τιποτα...Μα αν δεν ηταν τοσα χρονια φιλοι και δεν ειχαν περασει οσα περασαν δεν θα ηταν αυτο το ζευγαρι που ειναι σημερα...


Υ.Γ.Περιπου 8 σελιδες γεματες Μελιτα... faint Γιατι καλε;;;;;
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Ιουν 09, 2011 12:41 pm

Clarabelle, στη θεματική αυτή μπορούμε να κάνουμε συζήτηση η οποία περιέχει πληροφορίες από τα δημοσιεύματα για την εξέλιξη της σειράς ή να το αποφύγουμε;
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 12:42 pm


Ναι δεν νομίζω οτι εδώ έχουμε πρόβλημα
Συζητάμε ότι θέλουμε σε σχέση με τη σειρά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Ιουν 09, 2011 12:59 pm

Clarabelle έγραψε:
Ναι δεν νομίζω οτι εδώ έχουμε πρόβλημα
Συζητάμε ότι θέλουμε σε σχέση με τη σειρά

Τέλεια! Ευχαριστώ!

Αν λοιπόν ο Ρούσσος απαγάγει τη Ρεγγίνα απαιτώ την ίδια αντιμετώπιση που είχε και ο Δημήτρης Μπέλλος! Δεν εννοώ απαραίτητα τον θάνατο αλλά να είμαστε δίκαιοι! Άλλωστε μια τέτοια κίνηση από τον Ρούσσο θα είναι πιο βαριά από τη στιγμή που πρόκειται για το παιδί του Λουκά!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Πεμ Ιουν 09, 2011 2:12 pm

Τελικά ο Ρούσσος θα οργανώσει την απαγωγή του βρέφους (όντως αν το κάνει αυτό, ο Μπελλος μπροστά του θα είναι αδικοσφαγμένο αρνί), η Μελίτα θα προσπαθήσει να στείλει την Εριέττα φυλακή (κάπου μάλιστα διάβασα ότι θα αρχίσει να θυμίζει το μπαμπά της στις πρακτικές, τώρα αν η εξυπνάδα εμφυτεύεται σαν τα μαλλιά, δεν το γνωρίζω η έρμη), γι' αυτό αναρωτήθηκα μήπως η νέα οικογένεια Άνταμς θα είναι το ρουσσέικο. Επίσης ποια είναι η γυναίκα που περιέθαλψε τον Αραβαντινό και βρίσκεται κοντά στο Ρούσσο; Μήπως ο Χατζημπούκλας απευθύνθηκε στον πλατωνικό του έρωτα για βοήθεια, προκειμένου να μη χάσουν την κότα με τα χρυσά αυγά; Εξάλλου πόσους πια πίνακες είχε αντιγράψει ο Αραβαντινός ώστε να εξακολουθεί ο Στέφανος μετά από τριάντα χρόνια να τους πουλάει;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fantina Πεμ Ιουν 09, 2011 2:18 pm

θυμαστε τον πινακα ,που αφησε ο Χατζημπουκλας στην Αμαλια με την διαθηκη του ................
ο ψαρας με το τσιμπουκι του !!!!ωραιος πινακας,εργο λαϊκης τεχνης ......
λετε να ηταν αντιγραφο του Αραβαντινου ?
ε?ε?

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 2:18 pm


roria να συμπληρώσω κι εγώ μερικά;
Αν όλο αυτό ήταν κομπίνα για να γλυτώσει ο Αραβαντινός απ την ιντερπόλ που τον κυνηγούσε γιατί πήρε μαζί του τα δύο παιδιά και τα υπέβαλλε στη δοκιμασία να ζήσουν τέτοια τραυματική εμπειρία;
Όλο μαζί το πακέτο θα αφήσει σίγουρα μπόλικες τρύπες
Και για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου
Αν πράγματι ο Ρούσσσος κάνει απαγωγή πόσο συμβατό με το προφίλ του είναι ;
Θα μπορούμε να μιλάμε για τον ίδιο ήρωα της πρώτης σεζόν που έχει υποστεί αυτή την ταλαιπωρία;
Θα μπορούμε να μιλάμε έστω και για τον ήρωα της τρίτης σεζόν που έστελνε νοερά τις ευχές του στο ζευγάρι την ώρα του γάμου;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Ιουν 09, 2011 2:19 pm

Μου φαίνεται αδιανόητο ότι ο Ρούσσος θα απαγάγει την κόρη του Λουκά και της Νόρας!Αδιανόητο όμως!Ο Ρούσσος που ακόμα και μέχρι το τελευταίο επεισόδιο της σεζόν χτυπιόταν πως αγαπάει τον Λουκά πάρα πολύ τώρα για να εκδικηθεί τον Αραβαντινό ( αλλά και τον αχάριστο Λουκά που θα έπρεπε να τον ευγνωμονεί μια ζωή που τον έβαλε απέναντι από την αδερφή του και την γυναίκα του στο δικαστήριο για να προστατέψει τον εαυτό του από τους εκβιασμούς της Αντιγόνης ) θα απαγάγει το παιδί του!Εγώ η ηλίθια ήλπιζα πως με την εμφάνιση του Αραβαντινού θα άνοιγε ο δρόμος για να αποκατασταθεί η τόσο ιδιαίτερη σχέση τους και να συμφιλιωθούν!Αν γίνει αυτό όμως ούτε αυτή η σχέση αλλά ούτε και ο Ρούσσος θα έχουν καλό τέλος!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιουν 09, 2011 2:24 pm

Roria, δε λέει για γυναίκα, ότι κάποιος τον περιέθαλψε λέει, προφανώς ο Χατζηβασιλείου. Τώρα αν είχε συνεργάτες κοντά στο Ρούσσο και στους υπόλοιπους, το μυαλό μου πάει περισσότερο στον Ηλία... Μου φαίνεται τραβηγμένο να είναι η Αμαλία...

Επίσης, δε νομίζω - αν και αυτό θα το μάθουμε - ότι ήταν κομπίνα. Μάλλον ο Λαζαρίδης πυροβόλησε τον Αραβαντινό και αυτός δεν πέθανε, αλλά τραυματίστηκε. Έτσι δικαιολογείται και γιατί είχε πάρει μαζί του τα παιδιά.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 2:36 pm

nefelik έγραψε:Roria, δε λέει για γυναίκα, ότι κάποιος τον περιέθαλψε λέει, προφανώς ο Χατζηβασιλείου. Τώρα αν είχε συνεργάτες κοντά στο Ρούσσο και στους υπόλοιπους, το μυαλό μου πάει περισσότερο στον Ηλία... Μου φαίνεται τραβηγμένο να είναι η Αμαλία...

Επίσης, δε νομίζω - αν και αυτό θα το μάθουμε - ότι ήταν κομπίνα. Μάλλον ο Λαζαρίδης πυροβόλησε τον Αραβαντινό και αυτός δεν πέθανε, αλλά τραυματίστηκε. Έτσι δικαιολογείται και γιατί είχε πάρει μαζί του τα παιδιά.

Ετσι ακριβώς, Νefelik, κι εγώ τα ίδια σκέπτομαι.... Εντελώς τραβηγμένο να είναι η Αμαλία, ενώ ο Ηλίας έχει πολλές πιθανότητες....
Και βέβαια δεν ήταν κάτι στημένο απ'την αρχή, αλλιώς ο Αραβαντινός δεν θα είχε πάρει τα παιδιά του μαζί, αλλά θα ήταν εν γνώσει της κομπίνας και ο Ρούσσος, που όμως δεν ήταν, αφού πίστευε οτι ήταν νεκρός.
Δική μου απορία είναι άραγε το έμαθε ο Λαζαρίδης οτι ο Αραβαντινός δεν πέθανε, ωστε να μην νιώθει τύψεις που τον σκότωσε, κάτι που ίσως τον οδήγησε στην αυτοκτονία? Αν ήξερε οτι επέζησε και φυγαδεύτηκε, γιατί ν'αυτοκτονήσει? Μήπως πήγε τελικά από κάποιου το χέρι?
Και τέλος, ειδικά αν σκεφτώ το Ρούσσο του 1ου κύκλου, που ήταν αδίστακτος, δεν έχω πρόβλημα να σκεφτώ οτι αυτός σχεδίασε την απαγωγή της εγγονής του Αραβαντινού.... Τι θέλει να πετύχει μ'αυτήν όμως, δεν έχω πολυκαταλάβει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 2:44 pm


Μα έχουμε δει το Ρούσσο να παραδέχεται τα σφάλματά του
Να παραδέχεται οτι πούλησε την ψυχή του στο διάβολο και τις αρχές του για το χρήμα
Τον έχουμε δει όμως σε πολλές συζητήσεις ιδιαίτερα με τον Ηλία να λέει οτι έκανε λάθη που δεν θέλει να επαναλάβει κι οτι τελικά θα ήθελε να τα αφήσει όλα πίσω
Τον έχουμε δει ακόμη να προσπαθεί να επανορθώσει
Ακόμη κι αν αυτό το έκανε απο τύψεις το γεγονός είναι οτι όλους αυτούς απο ένα σημείο και μετά τους βοήθησε
Το Λουκά και τη Νόρα δεν χρειάζεται καν να αναφέρω τις περιπτώσεις που τους βοήθησε γιατί ήταν πάμπολλες
Το Νικόλα τον βοήθησε τότε που είχε κάψει το εργοστάσιο να μην καταδικαστεί
Τη Δάφνη τη βοήθησε έμμεσα βοηθώντας τον πατέρα της
Ακόμη και την Εύα που κάποτε έδωσε εντολή να την σκοτώσουν όταν την τρομοκρατούσε και την απειλούσε ο Στέφανος τον έχουμε δει να τη βοηθάει
Δεν μπορεί λοιπόν όλη αυτή τη διαδρομή να την ακυρώσουν απλά για να πάνε την ιστορία τους παρακάτω
Ειναι σαν να ακυρώνουν την ιστορία που μας διηγήθηκαν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 2:50 pm


Εντάξει, και ο Μάνος κάθε λίγο και λιγάκι "μετανοούσε", και μετά ξανάρχιζε πάλι τα ίδια..... Οταν είσαι αδίστακτος, και κυρίως οταν όσα κάνεις τα κάνεις για το χρήμα και την εξουσία, όπως τα έκανε ο Ρούσσος, τότε όταν ξαναβρεθείς στο δίλημμα, εύκολα γυρνάς στις παλιές σου τακτικές, δεν είναι κάτι παράλογο αυτό....
Το έχουμε πεί ξανά οτι βοήθησε όσους χρειαζόταν, και για να είμαι μαζί του και να τους έχει συμμάχους. Οταν του πήγαν κόντρα, έδειξε τον ΠΑΛΙΟ εαυτό του απέναντί τους.... Είναι αυτό που λέμε, ο λύκος κι αν εγέρασε......
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 3:08 pm


Αρα με το δικό σου σκεπτικό ανα πάσα στιγμή ο Στέφανος μπορεί να τρομοκρατήσει και πάλι αθώους για να πετύχει έναν ενδεχόμενο στόχο
Μπορεί ας πούμε για να εκδικηθεί το Χατζηβασιλείου να κάνει την Εριέττα να φτάσει στην τρέλα αυτό λες;
Αν ισχύει κάτι τότε ισχύει για όλους όχι επιλεκτικά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 09, 2011 3:23 pm

. Εμένα με προβληματίζουν κάποια πραγματάκια ....άντε να δεχτώ οτι ο Ρούσσος είδε τον Αραβαντινο κ τρελάθηκε του σάλεψε ρε παιδί κ φτάνει στο σημείο να απαγάγει ακόμη κ το παιδί. Γιατί δεν μπορεί να μου το παρουσιάσουν αλλιώς, ο λογικός Ρούσσος δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Ο ίδιος άλλωστε δήλωσε ότι φυλακή δεν πάει μ αυτή την κίνηση όμως εκεί οδηγείται.
Να δεχτώ κ το γεγονός ότι τον Αραβαντινο τον πυροβόλησαν αλλά δεν πέθανε.
Να δεχτώ επίσης ότι με κάποιον από την παλιοπαρέα είχε επαφές
Γιατί εμφανίζεται τώρα;
Γιατί τόσα χρόνια δεν νοιάστηκε για τα παιδιά του;
Γιατί άφησε τον Λουκά κοντά στο Ρούσσο
αν τον θεώρει επικίνδυνο;
Τι είναι τόσο επικίνδυνο τώρα που τον έκανε να εμφανιστεί;
Αν λοιπόν αυτός ο άνθρωπος ήταν δίπλα στο Χατζηβασιλειου σημαίνει ότι είχε επαφές κ με το Βενετη δεν μπορεί να άφησε το ένα παιδί στην τύχη του. Που είναι το έγκλημα του Ρούσσου απέναντι στο Λουκά; Κ γιατί επιλεγεί ο Ρούσσος να τιμωρήσει τον Λουκά κ απαγάγει το παιδί;
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 3:28 pm

Clarabelle έγραψε:
Αρα με το δικό σου σκεπτικό ανα πάσα στιγμή ο Στέφανος μπορεί να τρομοκρατήσει και πάλι αθώους για να πετύχει έναν ενδεχόμενο στόχο
Μπορεί ας πούμε για να εκδικηθεί το Χατζηβασιλείου να κάνει την Εριέττα να φτάσει στην τρέλα αυτό λες;
Αν ισχύει κάτι τότε ισχύει για όλους όχι επιλεκτικά

Επειδή είχες αναφέρει και το Στέφανο στο προηγούμενο πόστ σου, σκεπτόμουν να κάνω την σύγκριση μεταξύ Ρούσσου και Στέφανου, αλλα το απέφυγα, μη θέλοντας να αρχίσουμε πάλι ατέρμωνες συζητήσεις σε κάτι που δεν συμφωνούμε. Αφού όμως το θέτεις εσύ το θέμα, να πώ οτι ο Στέφανος είχε ένα λόγο για να κάνει όσα έκανε, που καμμία σχέση δεν είχε με χρήμα και εξουσία, και πώς να την κρατήσεις.... Μοναδικός λόγος που έκανε όσα έκανε, ήταν για να δικαιώσει τη μάνα του και όσα είχε περάσει εξ αιτίας του Ρούσσου και του Μάνου, και τα οποία όντως έγιναν, άσχετα αν η μάνα του έγινε γρήγορα καλά, και επέλεξε να τον κρατήσει στην άγνοια, για να πετύχει το δικό της σχέδιο εκδίκησης.
Αυτό διαφέρει πολύ από το να κάνεις όσα έκανε ο Ρούσσος, που αποκλειστικό σκοπό είχαν να συνεχίσουν να θησαυρίζουν απ'τον όμιλο, χωρις να ενδιαφέρονται αν χάνονται ανθρώπινες ζωές, και να μην μαθευτούν τα όσα έκαναν στο παρελθόν, κλείνοντας μια γυναίκα στη φυλακή άδικα.
Στη πρώτη περίπτωση, κι όταν μάλιστα δεχτείς όλες αυτές τις σφαλιάρες , ότι η μάνα σου σε δούλευε τόσα χρόνια, ότι ήταν δολοφόνος, ότι ο πατέρας σου είναι δολοφόνος, οτι οι πάντες γύρω σου σε θεωρούν --άδικα-- δολοφόνο, τότε ναί, δεν έχεις λόγο να επανέλθεις στον παλιό --κακό-- εαυτό σου, γιατί δεν είσουν κακός από μόνος σου, έγινες για μιά αιτία....
Στή δεύτερη, όσο κι αν δείχνεις ένα μετανοημένο πρόσωπο, σε καιρό "ειρήνης", όταν δεν χάνεις τίποτε απ'τα κεκτημένα σου, είναι πολύ πιθανό οταν ξανανιώσεις οτι κινδυνεύεις να χάσεις όσα έχεις κερδίσει, να ξαναγυρίσεις στις πρακτικές που σε έχουν κρατήσει στην επιφάνεια τόσο καιρό, και να τις ξαναχρησιμοποιήσεις...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 3:38 pm


Αν λοιπόν ο Στέφανος έκανε όσα έκανε για εκδίκηση, μόλις διαπιστώσει οτι ο πατέρας αυτοκτόνησε απο τύψεις για το τίποτα (γιατί και την αλήθεια του έλεγε του έλεγε ο άνθρωπος και ο Αραβαντινός δεν πέθανε) θα θελήσει πάλι να πάρει κεφάλια
Και μια και την πρώτη φορά χτυπούσε του αθώους για να πονέσει ο ένοχος πιθανότατα θα χτυπήσει με τον ίδιο τρόπο
Αυτό που λες λοιπόν για το Ρούσσο ισχυει μια χαρά και για το Στέφανο
Εκτός κι αν δεχτούμε οτι οι άνθρωποι προχώρησαν και άλλαξαν
Το να μας δείχνουν δύο λαμόγια που χρησιμοποίησαν τις ίδιες μεθόδους και να μας λενε ο ένας είναι κακός κι άλλος ειναι αγιόπαιδο δεν στέκει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης