Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 40 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KaTeRiNaM Πεμ Ιουν 09, 2011 3:44 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:
evaki16 έγραψε:Ναι JESSIE έχεις δίκιο!!! Ας ασχοληθούμε εμείς με τους ήρωες που αγάπαμε και θέλουμε και να μην κάνουμε οπως είπες και εσύ κάθε μέρα τη Μελίτα 1ο θέμα!!!

Ε λοιπόν αυτό είναι πολύ σωστό! Συμφωνώ απόλυτα!!! Ας ασχοληθεί ο καθένας με αυτόν που αγαπάει περισσότερο στη σειρά και τον ενδιαφέρει πραγματικά!

Γιαυτό λοιπόν εγώ έχω να πω ότι ο Μπέλλος ζει!!!! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 191984 lol!


Ζεί και βασιλεύει!!! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 382640 !!!Άσε που τελείωσε άδοξα ο ρόλος του! Μα να μην ταλαιπωρήσει έστω και λίγο το Νταιζουλίνι??? Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 437223

KaTeRiNaM


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιουν 09, 2011 4:04 pm

Clarabelle έγραψε:
Αν λοιπόν ο Στέφανος έκανε όσα έκανε για εκδίκηση, μόλις διαπιστώσει οτι ο πατέρας αυτοκτόνησε απο τύψεις για το τίποτα (γιατί και την αλήθεια του έλεγε του έλεγε ο άνθρωπος και ο Αραβαντινός δεν πέθανε) θα θελήσει πάλι να πάρει κεφάλια
Και μια και την πρώτη φορά χτυπούσε του αθώους για να πονέσει ο ένοχος πιθανότατα θα χτυπήσει με τον ίδιο τρόπο
Αυτό που λες λοιπόν για το Ρούσσο ισχυει μια χαρά και για το Στέφανο
Εκτός κι αν δεχτούμε οτι οι άνθρωποι προχώρησαν και άλλαξαν
Το να μας δείχνουν δύο λαμόγια που χρησιμοποίησαν τις ίδιες μεθόδους και να μας λενε ο ένας είναι κακός κι άλλος ειναι αγιόπαιδο δεν στέκει
Το αν αυτοκτόνησε ο πατέρας του και, αν ναι, για ποιο λόγο αυτοκτόνησε, δεν το ξέρουμε, το ξέρουμε; Μόνο να το υποθέσουμε μπορούμε και δεν θεωρώ και εύκολο να αποδειχτεί... Αλλά ακόμα κι αν αυτοκτόνησε, είναι γεγονός ότι ο Λαζαρίδης πυροβόλησε τον Αραβαντινό με πρόθεση να τον σκοτώσει. Οπότε γιατί να θέλει ο Στέφανος να εκδικηθεί για κάτι το οποίο προκάλεσε ο πατέρας του, επειδή κατά τύχη ο Αραβαντινός δεν πέθανε; Και γιατί να χρησιμοποιήσει την Εριέττα, όπως αναφέρεις παραπάνω, που μόνο καλό του έχει κάνει άπειρες φορές;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 4:08 pm

Clarabelle έγραψε:
Αν λοιπόν ο Στέφανος έκανε όσα έκανε για εκδίκηση, μόλις διαπιστώσει οτι ο πατέρας αυτοκτόνησε απο τύψεις για το τίποτα (γιατί και την αλήθεια του έλεγε του έλεγε ο άνθρωπος και ο Αραβαντινός δεν πέθανε) θα θελήσει πάλι να πάρει κεφάλια
Και μια και την πρώτη φορά χτυπούσε του αθώους για να πονέσει ο ένοχος πιθανότατα θα χτυπήσει με τον ίδιο τρόπο
Αυτό που λες λοιπόν για το Ρούσσο ισχυει μια χαρά και για το Στέφανο
Εκτός κι αν δεχτούμε οτι οι άνθρωποι προχώρησαν και άλλαξαν
Το να μας δείχνουν δύο λαμόγια που χρησιμοποίησαν τις ίδιες μεθόδους και να μας λενε ο ένας είναι κακός κι άλλος ειναι αγιόπαιδο δεν στέκει

Σου εξήγησα τη διαφορά, αλλά.... Ο Λαζαρίδης όντως πυροβόλησε τον Αραβαντινό, δεν είναι ξεκάθαρο για ποιό λόγο, αλλά η κίνηση έγινε, έστω κι αν δεν πέθανε. Δηλαδή λές οτι είναι δυνατόν ο Στέφανος να τα βάλει με τον Αραβαντινό γιατί δεν πέθανε όταν τον πυροβολησε ο Λαζαρίδης? Ακόμη κι αν αυτοκτόνησε ο Λαζαρίδης νομίζοντας οτι σκότωσε τον Αραβαντινό, το θέμα είναι οτι τον πυροβόλησε, κι αυτό είναι αιτία για να αυτοκτονήσει ο ίδιος, και να τον θεωρήσει ο γιός του σαν δολοφόνο. Εαν τώρα μας δείξουν οτι ΔΕΝ αυτοκτόνησε, και κάποιος τον σκότωσε το Λαζαρίδη, κι αυτός ο κάποιος είναι ή ο Ρούσσος ή ο ίδιος ο Αραβαντινός, (γιατί οι υπόλοιποι έχουν πεθάνει), τότε ναί, θα είχε λόγο ο Στέφανος να εκδικηθεί τή δολοφονία του πατέρα του, αλλά δεν νομίζεις οτι το τραβάμε λιγάκι το πράγμα?
Οπως προείπα, είναι άλλο να θέλεις να εκδικηθείς το κακό που έκαναν στην οικογένειά σου, και άλλο να κάνεις εγκλήματα για να διατηρήσεις τον πλούτο και την εξουσία που απέκτησες... Το ένα είναι μία περίπτωση που σου επιβάλλεται από τις περιστάσεις, το άλλο είναι η μόνιμη τάση σου να μη διστάζεις μπροστά σε τίποτε για να συνεχίσεις να κατέχεις όσα κέρδισες παράνομα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 4:16 pm


Δεν θέλω να πω αυτό
Αυτό που λέω ειναι το εξής
Ο Ρούσσος κάποτε ακολουθησε λάθος δρόμο και έκανε εγκλήματα
Μας τον έδειξαν τρία χρόνια να προσπαθεί να επανορθώσει
Τώρα ξαφνικά απ το πουθενά πάνε να τον βγάλουν απόλυτα κακό
Ο Στέφανος κάποτε χρησιμοποίησε πρόστυχα ένα τσούρμο ανθρώπους για να εκδικηθεί έναν εχθρό που τελικά μας είπαν ότι ήταν συνεργάτης του
Μας δείχνουν οτι ακόμη και τώρα ο Στέφανος είναι κατ επάγγελμα λωποδύτης
Εγώ να δεχτώ οτι έφαγε τα χαστούκια του και άλλαξε με κάθε καλή πρόθεση
Ακόμη βεβαίως την έμπρακτη μετάνοιά του δεν την έχουμε δει όπως είδαμε του Ρούσσου αλλά το προσπερνάω
Δεν μπορούν λοιπόν για τον έναν ήρωα να μου λένε ξέχνα όσο είδες κατά βάθος ο Ρούσσος δεν έχει αλλάξει και τον άλλον που ακόμη δεν έχει κάνει καλό σε κανέναν απλά σταμάτησε να τους εκμεταλεύεται να μου λένε αυτό είναι καλό παιδί
Δύο μετρα και δύο σταθμά
Αυτό που στην ουσία λέω είναι οτι όλοι αυτοί ήταν μια σπείρα και μέσα κι ο Μάνος
Ή τους τιμωρείς όλους ή κανέναν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KaTeRiNaM Πεμ Ιουν 09, 2011 4:17 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ναι δεν νομίζω οτι εδώ έχουμε πρόβλημα
Συζητάμε ότι θέλουμε σε σχέση με τη σειρά

Τέλεια! Ευχαριστώ!

Αν λοιπόν ο Ρούσσος απαγάγει τη Ρεγγίνα απαιτώ την ίδια αντιμετώπιση που είχε και ο Δημήτρης Μπέλλος! Δεν εννοώ απαραίτητα τον θάνατο αλλά να είμαστε δίκαιοι! Άλλωστε μια τέτοια κίνηση από τον Ρούσσο θα είναι πιο βαριά από τη στιγμή που πρόκειται για το παιδί του Λουκά!

Συγγνώμη παιδιά αλλά ζαλίστηκα με τα τόσα posts! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 945864

Που αναφέρεται ότι ο Ρούσσος θα απαγάγει τη Ρεγγίνα? Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 624907

Μου φαίνεται τελείως άκυρο ως σενάριο! Θέλω να πιστεύω ότι είναι ράδιο-αρβύλα. Δεν μπορεί ο Ρούσσος, που έχει υποστεί ως παππούς αυτή την επίπονη εμπειρία, να οδηγηθεί σε μία τέτοια πράξη! Όσο και να του ήρθε η κατραπακιά στο κεφάλι αντικρύζοντας τον Αραβαντινό (αυτόν τουλάχιστον υποθέτουμε οι περισσότεροι ότι υποδύεται ο Κυρίτσης), δεν έχει καμία λογική, μετά την ανάρρωσή του, να προβεί στην απαγωγή του μωρού για να τον εκδικηθεί για το χρόνιο δούλεμα! Αν γίνει κάτι τέτοιο, τότε θα πρέπει να πάρουμε απόφαση ότι κάθε σεζόν παρακολουθούμε άλλη σειρά, και ότι για λόγους ΜΗ έμπνευσης, ο τίτλος "Μυστικά της Εδέμ" την πλαισιώνει! Οπότε, ας ξεχάσουμε κάθε χαρακτηριστικό που "έντυσε" σιγά -σιγά τον κάθε ρόλο, και ας δούμε, όσοι το καταφέρουμε, τη νέα σειρά του Mega, προτείνοντας μία παραλλαγή στον τίτλο: "Τα Μυστικά της Εδέμ. Είναι Αυτά Που Φαίνονται?". Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 103275

KaTeRiNaM


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 4:20 pm

KaTeRiNaM έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ναι δεν νομίζω οτι εδώ έχουμε πρόβλημα
Συζητάμε ότι θέλουμε σε σχέση με τη σειρά

Τέλεια! Ευχαριστώ!

Αν λοιπόν ο Ρούσσος απαγάγει τη Ρεγγίνα απαιτώ την ίδια αντιμετώπιση που είχε και ο Δημήτρης Μπέλλος! Δεν εννοώ απαραίτητα τον θάνατο αλλά να είμαστε δίκαιοι! Άλλωστε μια τέτοια κίνηση από τον Ρούσσο θα είναι πιο βαριά από τη στιγμή που πρόκειται για το παιδί του Λουκά!

Συγγνώμη παιδιά αλλά ζαλίστηκα με τα τόσα posts! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 945864

Που αναφέρεται ότι ο Ρούσσος θα απαγάγει τη Ρεγγίνα? Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 624907

Μου φαίνεται τελείως άκυρο ως σενάριο! Θέλω να πιστεύω ότι είναι ράδιο-αρβύλα. Δεν μπορεί ο Ρούσσος, που έχει υποστεί ως παππούς αυτή την επίπονη εμπειρία, να οδηγηθεί σε μία τέτοια πράξη! Όσο και να του ήρθε η κατραπακιά στο κεφάλι αντικρύζοντας τον Αραβαντινό (αυτόν τουλάχιστον υποθέτουμε οι περισσότεροι ότι υποδύεται ο Κυρίτσης), δεν έχει καμία λογική, μετά την ανάρρωσή του, να προβεί στην απαγωγή του μωρού για να τον εκδικηθεί για το χρόνιο δούλεμα! Αν γίνει κάτι τέτοιο, τότε θα πρέπει να πάρουμε απόφαση ότι κάθε σεζόν παρακολουθούμε άλλη σειρά, και ότι για λόγους ΜΗ έμπνευσης, ο τίτλος "Μυστικά της Εδέμ" την πλαισιώνει! Οπότε, ας ξεχάσουμε κάθε χαρακτηριστικό που "έντυσε" σιγά -σιγά τον κάθε ρόλο, και ας δούμε, όσοι το καταφέρουμε, τη νέα σειρά του Mega, προτείνοντας μία παραλλαγή στον τίτλο: "Τα Μυστικά της Εδέμ. Είναι Αυτά Που Φαίνονται?". Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 103275


Αυτό ακριβώς προσπαθώ κι εγώ να εξηγήσω τόση ώρα
Ο Ρούσσος έχει ένα συγκεκριμένο προφίλ
Σ αυτό το προφίλ δεν ταιριάζει να απαγάγει το μωρό γιατί τότε πια θα πάψει να είναι ο Ρούσσος
Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Ιουν 09, 2011 4:37 pm

Παλιότερα υποπτευόμουν ότι οι σεναριογράφοι μπαίνουν μέσα στο φόρουμ και το διαβάζουν , σήμερα πλέον βεβαιώθηκα.
Σε κάποιο σενάριο φανταστικό-να με συγχωρέσει η δημιουργός του-έγραφε για απαγωγή του μωρού των παιδιών. Να λοιπόν που έσκασε μύτη.
Ο Κυρίτσης είναι πλέον ο Αραβαντινός -κάτι που όλοι το είχαμε καταλάβει.
Από την άλλη εκεί που αναφέρει το δημοσίευμα ότι ο Αραβαντινός έχει συνεργάτες και ο Ρούσσος τους εκδικείται επειδή γνώριζαν ότι ζούσε βεβαιώνομαι απόλυτα ότι ο Ευκλέιδης είναι μέσα στο παιχνίδι. Τα αουτσάιντερ στην Ακρίτα πάντα έχουν ένα σημαντικό ρόλο. Εκείνες οι συναντήσεις που έλεγε στη Στέλλα ότι έκανε και δεν της έλεγε τίποτα πιστεύω ότι πήγαινε και συναντιόταν με τον Αραβαντινό για να του λέει τα νέα του Λουκά. Όσο για την Έρι πεταγόταν προς Αμερική μεριά. Τώρα πώς τα κατάφερνε και ξεγελούσε και την ιντερπόλ , μόνο η Ακρίτα το γνωρίζει.
Τώρα αν φτάσει και σε σημείο ο Ρούσσος να βουτήξει το ίδιο το παιδί του Λουκά , θα τα έχω δει όλα. Γιατί όμως μου πέρασε από το νου ότι μπορεί καμιά Νταιζάρα να το κάνει; Έχει χωρίσει από το Χρήστο και πληγωμένη ξαναβρίσκει τον παλιό κακό εαυτό της-όχι ότι τον είχε χάσει κιόλας , μην τρελλαθούμε- .Ζηλεύει που ο Λουκάς είναι τρισευτυχισμένος με τη Νόρα και το παιδί , μαθαίνει από ένα γράμμα ότι ο πατέρας Λύτρας της είχε πολύτιμους λίθους αφήσει στο Ρούσσο ο οποίος και τα κράτησε για πάρτη του , και καταστρώνει έτσι την απαγωγή που θα αφήσει να εννοηθεί ότι από πίσω κρύβεται ο Ρούσσος. Αρχίζει και τον εκβιάζει και αυτόν και έτσι ως συνήθως βγαίνει πολλαπλά οφελημένη.Επειδή όμως πλησιάζει και το τέλος του έργου-εκτός αν το μέγκα τους πείσει να πάνε για το επόμενο καλοκαίρι , τα πάντα εδώ μπορεί να δούμε- ο αστυνόμος ,κάτι πρέπει να κάνει και αυτός, σώζει το παιδί της Νόρας και η Νταιζάρα μπαγλαρώνεται μέσα.
Κάπως έτσι πλέον φαντάζομαι να πάει .

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KaTeRiNaM Πεμ Ιουν 09, 2011 4:41 pm


Δεν θέλω να πω αυτό
Αυτό που λέω ειναι το εξής
Ο Ρούσσος κάποτε ακολουθησε λάθος δρόμο και έκανε εγκλήματα
Μας τον έδειξαν τρία χρόνια να προσπαθεί να επανορθώσει
Τώρα ξαφνικά απ το πουθενά πάνε να τον βγάλουν απόλυτα κακό
Ο Στέφανος κάποτε χρησιμοποίησε πρόστυχα ένα τσούρμο ανθρώπους για να εκδικηθεί έναν εχθρό που τελικά μας είπαν ότι ήταν συνεργάτης του
Μας δείχνουν οτι ακόμη και τώρα ο Στέφανος είναι κατ επάγγελμα λωποδύτης
Εγώ να δεχτώ οτι έφαγε τα χαστούκια του και άλλαξε με κάθε καλή πρόθεση
Ακόμη βεβαίως την έμπρακτη μετάνοιά του δεν την έχουμε δει όπως είδαμε του Ρούσσου αλλά το προσπερνάω
Δεν μπορούν λοιπόν για τον έναν ήρωα να μου λένε ξέχνα όσο είδες κατά βάθος ο Ρούσσος δεν έχει αλλάξει και τον άλλον που ακόμη δεν έχει κάνει καλό σε κανέναν απλά σταμάτησε να τους εκμεταλεύεται να μου λένε αυτό είναι καλό παιδί
Δύο μετρα και δύο σταθμά
Αυτό που στην ουσία λέω είναι οτι όλοι αυτοί ήταν μια σπείρα και μέσα κι ο Μάνος
Ή τους τιμωρείς όλους ή κανέναν


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 11556

Θέλω να προσθέσω το εξής. Ο Στέφανος υπήρξε τόσο θύτης όσο και θύμα. Εκμεταλλεύτηκε την Εύα με τον χυδαιότερο τρόπο, για να εκδικηθεί το συνεταιράκι του τον Μάνο για το κακό που εκείνος έκανε στη μητέρα του μαζί με τον Ρούσσο. Η μητέρα του ωστόσο τον δούλευε επί χρόνια ψιλό γαζί με σκοπό να ολοκληρώσει την εκδίκησή της. Εκείνος τα σταμάτησε όλα, όταν έμαθε ότι η Εύα είναι έγκυος και επειδή ήταν ερωτευμένος με την Μελίτα...Ωστόσο, ακόμα και στα επεισόδια, όπου η Εριέττα του ζήτησε να μην ασχοληθεί πλέον με βρώμικες δουλειές, γιατί τον θέλει καθαρό και ασφαλή, δε μου φάνηκε να θέλει να απεμπλακεί από αυτές. Αντίθετα, θυμάμαι ότι πήγε να απειλήσει τον Ρούσσο με τις ζωές των ανθρώπων της οικογένειάς του, αν ο Ρούσσος έβγαζε στο φως τη λίστα με τις παρανομίες του. Αν είχε σκοπό να απεμπλακεί, για ποιο λόγο έκανε σαφές ότι κρατάει επαφή με την Μαφία?

Ναι, το ομολογώ! Με έχει κουράσει ο ρόλος του Στέφανου. Σαν να είναι ασύνδετος και κάθε φορά να τον πιάνουν οι συγγραφείς και από μία νέα άκρη! Ας επιλέξουν τί θέλουν να είναι!

KaTeRiNaM


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 4:43 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν θέλω να πω αυτό
Αυτό που λέω ειναι το εξής
Ο Ρούσσος κάποτε ακολουθησε λάθος δρόμο και έκανε εγκλήματα
Μας τον έδειξαν τρία χρόνια να προσπαθεί να επανορθώσει
Τώρα ξαφνικά απ το πουθενά πάνε να τον βγάλουν απόλυτα κακό
Ο Στέφανος κάποτε χρησιμοποίησε πρόστυχα ένα τσούρμο ανθρώπους για να εκδικηθεί έναν εχθρό που τελικά μας είπαν ότι ήταν συνεργάτης του
Μας δείχνουν οτι ακόμη και τώρα ο Στέφανος είναι κατ επάγγελμα λωποδύτης
Εγώ να δεχτώ οτι έφαγε τα χαστούκια του και άλλαξε με κάθε καλή πρόθεση
Ακόμη βεβαίως την έμπρακτη μετάνοιά του δεν την έχουμε δει όπως είδαμε του Ρούσσου αλλά το προσπερνάω
Δεν μπορούν λοιπόν για τον έναν ήρωα να μου λένε ξέχνα όσο είδες κατά βάθος ο Ρούσσος δεν έχει αλλάξει και τον άλλον που ακόμη δεν έχει κάνει καλό σε κανέναν απλά σταμάτησε να τους εκμεταλεύεται να μου λένε αυτό είναι καλό παιδί
Δύο μετρα και δύο σταθμά
Αυτό που στην ουσία λέω είναι οτι όλοι αυτοί ήταν μια σπείρα και μέσα κι ο Μάνος
Ή τους τιμωρείς όλους ή κανέναν

Μα δεν γίνεται να τους βάλουμε όλους στο ίδιο σακκί! Υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα εγκλήματα που έκαναν ο Ρούσσος με το Μάνο, που στοίχισαν ζωές, και σ'όσα έκανε ο Στέφανος.... Εκτός απ'τα περιβόητα στεφάνια και μαύρα νυφικά, που ήταν μιά λάθος επιλογή για να εμποδίσει το γάμο Μάνου Εύας, δεν έβλαψε την παρέα, απεναντίας έκανε καλά.... Με τη μαρτυρία του έσωσε το Νικόλα απ'τη φυλακή , όπου θα πήγαινε σίγουρα, με την "βοήθεια" του "μετανοημένου" Ρούσσου....
Ο Ρούσσος μάλιστα έγινε τόσο έξαλλος με την τροπή που πήρε η δίκη μ'αυτή τη μαρτυρία του Στέφανου, που απέλυσε εν ψυχρώ τη Νόρα απ'το γραφείο του.... Με τη βοήθειά του Στέφανου η Δάφνη έστρωσε μιά πολύ πετυχημένη επιχείρηση, απ'την οποία έβγαζε λεφτά, και δεν φταίει ο Στέφανος αν εκείνη την παραμέλησε και τα παράτησε.... Την Εύα την προστάτεψε με κάθε τρόπο, ακόμη και είς βάρος της Μελίτας (έπαιξε ξύλο με το Μάνο για την Εύα, κι εσύ η ίδια το έλεγες οτι πρώτη του επιλογή ήταν να μην μάθει η Εύα για τη Μελίτα), και της άφησε χαλαρά την διαχείρηση της περιουσίας, ενώ θα μπορούσε να τραβήξει το θέμα δικαστικά.....
Απ'την άλλη, ο Ρούσσος αντέδρασε πολύ άσχημα στο κατηγορητήριο του Λουκά και της Εριέττας, ενώ όλα όσα τον κατηγορούν είναι αλήθεια, και τίποτε περισσότερο. Ολοι στη σειρά την ίδια γνώμη με το Λουκά και την Εριέττα έχουν, οτι καιρός είναι να βγεί στο φώς η αλήθεια για τη υπόγεια δράση του Ρούσσου στις ζωές τους, και στέκονται με το μέρους τους. Αν ο Ρούσσος είχε το θάρρος να βγεί να πεί την αλήθεια, ο Λουκάς δεν θα συνέχιζε την διένεξη, και το θέμα θα σταματούσε εκεί. Αλλά όχι, προκειμένου να μην χάσει την υστεροφημία του, απειλούσε και εκβίαζε, έβαλε όλα τα μέσα που είχε στη διάθεσή του για να τους καταστρέψει, κι αυτό δείχνει οτι ουδέποτε μετανόησε πραγματικά, αλλά το έπαιζε λίγο "θεός" που τους έχει όλους υπό την προστασία του, εφόσον κι αυτοί παραμένουν πιστοί στο θέλημά του.... Ηταν λοιπον ψεύτικη η μεταμέλεια, και το πραγματικό πρόσωπο του Ρούσσου είναι αυτό που είδαμε στην αρχή του 1ου κύκλου κι αυτό που βλέπουμε τώρα... Το ενδιάμεσο ήταν απλά η μάσκα που είχε διαλέξει να φορέσει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιουν 09, 2011 4:46 pm

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Είμαστε σίγουροι ότι θα υπάρξει απαγωγή; Ένα δημοσίευμα το γράφει κι αυτό με ερωτηματικό... Και άντε να δεχτώ ότι ο Ρούσσος θα βάλει να απαγάγουν, γιατί να το κάνει ο ίδιος δεν το πιστεύω, τη Ρεγγίνα και ο Αραβαντινός θα θυσιαστεί για την εγγονή του, όπως υποψιαζόμαστε... Μπορεί η απαγωγή να μην ταιριάζει στο προφίλ του Ρούσσου, αλλά θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας ότι από τη στιγμή που ο Ρούσσος θα δει μπροστά του τον Αραβαντινό και θα καταλάβει ότι κινδυνεύει να αποκαλυφθούν όσα προσπαθούσε να κρύψει τόσα χρόνια, θα είναι ένας απελπισμένος άνθρωπος... Και όταν κάποιος είναι απελπισμένος ούτε σκέφτεται ούτε δρα λογικά και ψύχραιμα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 4:51 pm


Δεν βλέπω τι διαφορά υπάρχει ανάμεσα σε εργοστασιάρχες που μολύνουν μια περιοχή με όλα τα τραγικά επακόλουθα και σε ανθρώπους που στέλνουν πληρωμένους φονιάδες στο βουνό να φέρουν με κάθε κόστος τα λάφυρά τους πίσω.
Ο Μάνος ήξερε οτι τα εργοστάσια προκαλούν μόλυνση αλλά δεν πίστευε οτι προκαλούσαν θανάτους διαφορετικά δεν θα τάιζε το παιδί του με κίνδυνο να το μολύνει με τρόφιμα που του έστελναν οι εργάτε
Ο Στέφανος ήξερε οτι οι φονιάδες πάνε να απειλήσουν ανθρώπους με τα όπλα στο χέρι κι εγώ να φερθώ μεγαλόψυχα και να πιστέψω οτι ήξερε οτι θα τους καθαρίσουν
Θάνατο προκάλεσαν οι μεν θάνατο και οι δε


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 4:54 pm

nefelik έγραψε:Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Είμαστε σίγουροι ότι θα υπάρξει απαγωγή; Ένα δημοσίευμα το γράφει κι αυτό με ερωτηματικό... Και άντε να δεχτώ ότι ο Ρούσσος θα βάλει να απαγάγουν, γιατί να το κάνει ο ίδιος δεν το πιστεύω, τη Ρεγγίνα και ο Αραβαντινός θα θυσιαστεί για την εγγονή του, όπως υποψιαζόμαστε... Μπορεί η απαγωγή να μην ταιριάζει στο προφίλ του Ρούσσου, αλλά θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας ότι από τη στιγμή που ο Ρούσσος θα δει μπροστά του τον Αραβαντινό και θα καταλάβει ότι κινδυνεύει να αποκαλυφθούν όσα προσπαθούσε να κρύψει τόσα χρόνια, θα είναι ένας απελπισμένος άνθρωπος... Και όταν κάποιος είναι απελπισμένος ούτε σκέφτεται ούτε δρα λογικά και ψύχραιμα...

Συμφωνώ απόλυτα, όταν κάποιος είναι στη γωνία, δεν μπορεί να σκεφτεί ψύχραιμα, και κανείς δεν μπορεί να υπολογίσει τι κινήσεις θα κάνει μέσ'στην απόγνωσή του!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 5:03 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν βλέπω τι διαφορά υπάρχει ανάμεσα σε εργοστασιάρχες που μολύνουν μια περιοχή με όλα τα τραγικά επακόλουθα και σε ανθρώπους που στέλνουν πληρωμένους φονιάδες στο βουνό να φέρουν με κάθε κόστος τα λάφυρά τους πίσω.
Ο Μάνος ήξερε οτι τα εργοστάσια προκαλούν μόλυνση αλλά δεν πίστευε οτι προκαλούσαν θανάτους διαφορετικά δεν θα τάιζε το παιδί του με κίνδυνο να το μολύνει με τρόφιμα που του έστελναν οι εργάτε
Ο Στέφανος ήξερε οτι οι φονιάδες πάνε να απειλήσουν ανθρώπους με τα όπλα στο χέρι κι εγώ να φερθώ μεγαλόψυχα και να πιστέψω οτι ήξερε οτι θα τους καθαρίσουν
Θάνατο προκάλεσαν οι μεν θάνατο και οι δε



Μα θέλει και ρώτημα?

Οι μέν (Ρούσσος, Μάνος και Σία) ήξεραν πολύ καλά οτι το νερό ευθυνόταν για τους θανάτους των παιδιών, αφού είδαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων, και παρ'όλ'αυτά συνέχισαν το "εργο" τους, και ήθελαν απλά να βγάλουν τρελλό τον Νικόλα, που τους ενοχλούσε με τις φωνές του! Και βέβαια σιγά μην καθόταν να ασχοληθεί ο Μάνος με τα τρόφιμα που έτρωγε η Νεφέλη.... Οταν το έμαθε βέβαια, έπαθε το σόκ που του χρειαζόταν, και η ειρωνία είναι οτι αυτός που ήθελε να βγάλει τρελλό έσωσε την κόρη του από βέβαιο θάνατο!

Ο δέ, γιατί για το Στέφανο μιλάμε, κι όχι για όσους έστειλαν ανθρώπους στο βουνό, έμαθε εκ των υστέρων οτι κάποιος έστειλε ανθρώπους εκεί, οι οποίοι και και δεν γύρισαν πίσω.... Πέραν αυτού, δεν είχε καμμία ανάμειξη, εδώ δεν ήξερε οτι η ίδια του η μητέρα συμμετείχε στις δουλειές με τα διαμάντια... Απ'αυτούς λοιπόν που συμμετείχαν στην επιχείρηση αυτή, ζωντανοί είναι μόνο ο Ρούσσος και η Αντιγόνη, ο άλλος εμπλεκόμενος, ο Χατζηβασιλείου, έχει πεθάνει.

Είναι λοιπον δίκαιο να λέμε οτι ο Στέφανος ή η Εριέττα ευθύνονται για όσα έγιναν? Καμμία σχέση λοιπον μεταξύ των δύο περιπτώσεων....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Πεμ Ιουν 09, 2011 5:04 pm

Εγώ συμφωνώ και με την Clarabelle,συμφωνώ και με τη Jessie,αν και μεταξύ τους διαφωνούν!!
Αλλά στο θέμα του Ρούσσου ειδικά -ανεξαρτητως δηλ. των υπολοίπων ηρώων,με καλυψε η Clarabelle απόλυτα! : respect :
Ελπίζω να μην ισχύει η είδηση κόλαφος περί απαγωγής!
Υγ.Γενικά πάντως,κατά τη γνώμη μου για ν' αγαπάς έναν χαραχτηρα δεν χρειάζεται να είναι,ούτε να 'χει φωτο-Στεφανο!
Αλίμονο,αν στη ζωή και στην tv,δικαιούνταν την αγαπη μονάχα οι "άσφαλτοι" *η λαιδη γράφει ιστορία εις πεισμα των αντιφρονούντων*.
Δηλαδη,παρόλο που ο Στεφανος έκανε λάθη,που εκανε όντως και μαλιστα σοβαρα κατά τη γνώμη μου,ανηκει στους συμπαθείς για μένα ηρωες σε αντίστοιξη μάλιστα με άλλους που είναι αδέκαστοι μεν, προσωπικά τους αντιπαθώ ή τους σνομπαρω,δε.
(δεν αναφερομαι στο κινουμενο ερωτηματικό,αυτή δεν εχει το ειδικό βαρος ούτε ένα λάθος της προκοπής να κάνει,έτσι όπως κατήντησε φέτος.)

Υγ.Πεταει η ομάδα βλέπω ΚΑΙ το καλοκαίρι!!
ΟΛΕsoutien


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Πεμ Ιουν 09, 2011 5:07 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Ιουν 09, 2011 5:05 pm

Παιδιά με συγχωρείτε για την αναστάτωση. Το ότι θα απαχθεί η Ρεγγίνα και μάλιστα από το Ρούσσο το διάβασα κι εγώ σε άλλη θεματική του φόρουμ. Προφανώς είναι μια εικασία. Όπως και να ΄χει, μια απαγωγή ακόμα (όποιος και να την κάνει) είναι εξευτελιστικά εύκολος τρόπος κατά τη γνώμη μου να γεμίσουν τα επεισόδια.

faint
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 5:19 pm

JESSIE έγραψε:

Ο δέ, γιατί για το Στέφανο μιλάμε, κι όχι για όσους έστειλαν ανθρώπους στο βουνό, έμαθε εκ των υστέρων οτι κάποιος έστειλε ανθρώπους εκεί, οι οποίοι και και δεν γύρισαν πίσω.... Πέραν αυτού, δεν είχε καμμία ανάμειξη, εδώ δεν ήξερε οτι η ίδια του η μητέρα συμμετείχε στις δουλειές με τα διαμάντια... Απ'αυτούς λοιπόν που συμμετείχαν στην επιχείρηση αυτή, ζωντανοί είναι μόνο ο Ρούσσος και η Αντιγόνη, ο άλλος εμπλεκόμενος, ο Χατζηβασιλείου, έχει πεθάνει.

Είναι λοιπον δίκαιο να λέμε οτι ο Στέφανος ή η Εριέττα ευθύνονται για όσα έγιναν? Καμμία σχέση λοιπον μεταξύ των δύο περιπτώσεων....


Σαφώς και δεν έβαλα την Εριέττα στο ίδιο σακί
Κάνε έναν κόπο να δεις τις πρώτες συναντήσεις Στέφανου Εριέττας και θα διαπιστώσεις οτι της είπε
''Στείλαμε ανθρώπους μας στο βουνό''
Ο Στέφανος ήξερε οτι έστειλαν δύο τύπους με όπλα που μπούκαραν μέρα μεσημέρι στο ξένο σπίτι
Τι λες όταν θα τους έβλεπαν θα έλεγαν δώστε μας το διαμαντικό και μετά θα ευχαριστούσαν και θα έφευγαν;
Όσο ήξερε ο Μάνος για τη μόλυνση άλλο τόσο ήξερε κι ο Στέφανος ότι έστειλαν τα καλόπαιδα στο βουνό
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 5:32 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Παιδιά με συγχωρείτε για την αναστάτωση. Το ότι θα απαχθεί η Ρεγγίνα και μάλιστα από το Ρούσσο το διάβασα κι εγώ σε άλλη θεματική του φόρουμ. Προφανώς είναι μια εικασία. Όπως και να ΄χει, μια απαγωγή ακόμα (όποιος και να την κάνει) είναι εξευτελιστικά εύκολος τρόπος κατά τη γνώμη μου να γεμίσουν τα επεισόδια.

faint


Να πω οτι δεν εχεις δίκιο; Δεν μπορώ
Ο Μάριος το έγραψα κι αλλού πρέπει να προσβληθεί και να φύγει απ το σπίτι
Μόνο αυτόν δεν απήγαγαν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 5:50 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Ο δέ, γιατί για το Στέφανο μιλάμε, κι όχι για όσους έστειλαν ανθρώπους στο βουνό, έμαθε εκ των υστέρων οτι κάποιος έστειλε ανθρώπους εκεί, οι οποίοι και και δεν γύρισαν πίσω.... Πέραν αυτού, δεν είχε καμμία ανάμειξη, εδώ δεν ήξερε οτι η ίδια του η μητέρα συμμετείχε στις δουλειές με τα διαμάντια... Απ'αυτούς λοιπόν που συμμετείχαν στην επιχείρηση αυτή, ζωντανοί είναι μόνο ο Ρούσσος και η Αντιγόνη, ο άλλος εμπλεκόμενος, ο Χατζηβασιλείου, έχει πεθάνει.

Είναι λοιπον δίκαιο να λέμε οτι ο Στέφανος ή η Εριέττα ευθύνονται για όσα έγιναν? Καμμία σχέση λοιπον μεταξύ των δύο περιπτώσεων....


Σαφώς και δεν έβαλα την Εριέττα στο ίδιο σακί
Κάνε έναν κόπο να δεις τις πρώτες συναντήσεις Στέφανου Εριέττας και θα διαπιστώσεις οτι της είπε
''Στείλαμε ανθρώπους μας στο βουνό''
Ο Στέφανος ήξερε οτι έστειλαν δύο τύπους με όπλα που μπούκαραν μέρα μεσημέρι στο ξένο σπίτι
Τι λες όταν θα τους έβλεπαν θα έλεγαν δώστε μας το διαμαντικό και μετά θα ευχαριστούσαν και θα έφευγαν;
Όσο ήξερε ο Μάνος για τη μόλυνση άλλο τόσο ήξερε κι ο Στέφανος ότι έστειλαν τα καλόπαιδα στο βουνό

Ακριβώς , ο Στέφανος εξήγησε στην Εριέττα αυτό που έμαθε ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ, και στο οποιο δεν είχε καμμία συμμετοχή ο ίδιος, και αυτό αποδείχτηκε κατόπιν, αφού η Αντιγόνη ήταν αυτή που έστειλε τους ανθρώπους στο βουνό, και ο Στέφανος δεν είχε ιδέα ακόμη και για το οτι η μάνα του ασχολείτο με τα διαμάντια!!! Με τον τρόπο που τον ενοχοποιείς, γιατί έμαθε οτι έστειλαν ανθρώπους, είναι το ίδιο σαν να λέμε, αφού τώρα ενημέρωσε και την Εριέττα γιά αυτά που έμαθε κι ο ίδιος, άρα και η Εριέττα , πού τώρα ξέρει κι αυτή, είναι ένοχη!!!!

Οσο για το Μάνο, αφού δεν ήξερε για τη μόλυνση, γιατί έκλεψε μέσω του Χρήστου, τα αποτελέσματα των εξετάσεων, που έδειχναν πέραν πάσης αμφιβολίας οτι το νερό ευθυνόταν, και γιατί αλλοίωσε αυτά τα αποτελέσματα , με άλλα που έδειχναν οτι το νερό ήταν καθαρό? Γιατί πήγαινε και έδινε χρήματα , πάλι μέσω του Χρήστου, στους ανθρώπους που έχασαν τα παιδιά τους λόγω της μόλυνσης του νερού? Ο,τι και να λέμε, δεν είναι δυνατόν να βγάλουμε το Μάνο απ'έξω!
Ακόμη και όταν είδε πεντακάθαρα, μέσω της αρρώστειας της Νεφέλης, οτι το νερό ήταν η αιτία των θανάτων, δεν σταμάτησε το εργοστάσιο, και στη δίκη του Νικόλα δεν είχε το θάρρος να βγεί και να ομολογήσει!

Ο Μάνος δεν πλήρωσε για τα εγκλήματά του, γιατί τό'σκασε! Ο Ρούσσος όμως, που ήταν εξ ίσου ένοχος, είναι εδώ, συνεχίζει να καλύπτει και να καμουφλάρει την αλήθεια, για το προσωπικό του συμφέρονν και μόνο, και ήρθε η ώρα να πληρώσει. Και μαζί μ'αυτόν, ας πληρώσουν κι όσοι άλλοι έχουν κάνει εγκλήματα, αλλά το να βάζουμε το Στέφανος μέσα σ'αυτούς, δεν στέκει με καμμία λογική!

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Πεμ Ιουν 09, 2011 5:52 pm

soso έγραψε:Εγώ συμφωνώ και με την Clarabelle,συμφωνώ και με τη Jessie,αν και μεταξύ τους διαφωνούν!!
Αλλά στο θέμα του Ρούσσου ειδικά -ανεξαρτητως δηλ. των υπολοίπων ηρώων,με καλυψε η Clarabelle απόλυτα! : respect :
Ελπίζω να μην ισχύει η είδηση κόλαφος περί απαγωγής!
Υγ.Γενικά πάντως,κατά τη γνώμη μου για ν' αγαπάς έναν χαραχτηρα δεν χρειάζεται να είναι,ούτε να 'χει φωτο-Στεφανο!
Αλίμονο,αν στη ζωή και στην tv,δικαιούνταν την αγαπη μονάχα οι "άσφαλτοι" *η λαιδη γράφει ιστορία εις πεισμα των αντιφρονούντων*.
Δηλαδη,παρόλο που ο Στεφανος έκανε λάθη,που εκανε όντως και μαλιστα σοβαρα κατά τη γνώμη μου,ανηκει στους συμπαθείς για μένα ηρωες σε αντίστοιξη μάλιστα με άλλους που είναι αδέκαστοι μεν, προσωπικά τους αντιπαθώ ή τους σνομπαρω,δε.
(δεν αναφερομαι στο κινουμενο ερωτηματικό,αυτή δεν εχει το ειδικό βαρος ούτε ένα λάθος της προκοπής να κάνει,έτσι όπως κατήντησε φέτος.)

Υγ.Πεταει η ομάδα βλέπω ΚΑΙ το καλοκαίρι!!
ΟΛΕsoutien


Συμφωνώ απόλυτα για τους χαρακτήρες. Δεν χρειάζεται να είναι άψογοι για να τους συμπαθήσει κανείς. Και στη ζωή οι αδαμάντινοι και ανεπίληπτοι είναι πολλές φορές οι μεγαλύτερες αντιπαθίκλες. Εμένα για παράδειγμα η ευχή της Δάφνης μου έκατσε στο λαιμό από το πρώτο επεισόδιο (ότι και καλά οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί εύχονταν πράγματα για την προσωπική τους ανέλιξη). Εξάλλου έξω από τον κόσμο του Μικρού σπιτιού στη Λιβάδι όπου όλα ήταν χαζά και τακτοποιημένα είναι αρκετά δύσκολο να προσδιορίσει κανείς τι είναι ένας καλός άνθρωπος (και τι είναι ένας κακός επίσης). Για μένα παίζει μεγάλο ρόλο να συναισθανθεί κάποιος τα λάθη του πραγματικά. Αυτό μου τον καθιστά αυτομάτως συμπαθή. Είναι ο βασικός λόγος για τον οποίο οι μόνοι αμιγώς αντιπαθείς χαρακτήρες της σειράς κατ' εμέ είναι η Μελίτα και η Νταίζη.
Το Στέφανο τον θυμάμαι να λέει στην Εριέττα (σιγά μην τον θυμάμαι, ξαναείδα απλώς το σχετικό βιντεάκι!) ότι η εκδίκηση είναι αυτοκτονία κι ότι εκείνος χαράμισε τη ζωή του για την εκδίκηση. Δεν το λες αυτό, αν δεν έχεις συνηδειτοποιήσει τι έκανες. Και η αλήθεια είναι ότι από τότε που κατάλαβε τι είναι η μητέρα του δεν μπορεί κανείς να του προσάψει τίποτα, εκτός από το εμπόριο πλαστων πινάκων που, έτσι κι αλλιώς, είναι πολύ πιο στενά συνδεδεμένο με το εμπόριο έργων τέχνης από ό,τι συνήθως νομίζουμε. Εξάλλου έχει κι ο ίδιος εξηγήσει ότι δεν είναι τόσο εύκολο να ξεκόψεις από τέτοια κυκλώματα χωρίς να βρεθείς τσιμενταρισμένος. Χώρια που έχει κάνει προσπάθειες να πλησιάσει την παρέα και δεν διαμαρτυρήθηκε καθόλου όταν τον θεώρησαν επίδοξο δολοφόνο του παιδιού του τη μια φορά και απαγωγέα την άλλη. Αντίθετα τους δικαιολόγησε. Εγώ λοιπόν βλέπω πολλά σημάδια μεταστροφής στο Στέφανο.
Στο Μανο δεν θα σταθώ, γιατί ο χαρακτήρας του δεν ολοκληρώθηκε.
Η Εύα ωρίμασε, ισορρόπησε και δεν έχει πάψει να αναφέρεται στα λάθη της και να τυραννιέται γι' αυτά και εσωτερικά και εξωτερικά, σε σημείο που κι εγώ που δεν είμαι φαν της θεωρώ ότι σώνει ως εδώ.
Ο Ηλίας κατά λάθος έκανε ό,τι έκανε και τσακίστηκε η ζωή του.
Από το Ρούσσο όμως θα περίμενα , αν μη τι άλλο, να τον ενοχλούν κάπως συχνότερα οι Ερινύες για τα πεθαμένα παιδιά. Αυτό δεν μπορώ εγώ να χωνέψω. Πώς σηκώνει τέτοιο βάρος; Και η αντίδρασή του στις ενέργειες του Λουκά και της Εριέττας, όταν ο ίδιος έχει τόσο λερωμένη τη φωλιά του, μου δείχνει ότι έχει κάτι σκάρτο μέσα του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και κανένα τέρας. Όσο για την απαγωγή, δεν ξέρουμε βέβαια πώς θα δοθεί, όλα παίζουν (ούτε κι αν ισχύει ξέρουμε), αλλά πιθανόν να τρελλάθηκε καθότι ο Αραβαντινός μάλλον δεν θα το έχει κάψει το πρωτόκολλο...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Ιουν 09, 2011 6:38 pm

soso έγραψε:Εγώ συμφωνώ και με την Clarabelle,συμφωνώ και με τη Jessie,αν και μεταξύ τους διαφωνούν!!
Αλλά στο θέμα του Ρούσσου ειδικά -ανεξαρτητως δηλ. των υπολοίπων ηρώων,με καλυψε η Clarabelle απόλυτα! : respect :
Ελπίζω να μην ισχύει η είδηση κόλαφος περί απαγωγής!
Υγ.Γενικά πάντως,κατά τη γνώμη μου για ν' αγαπάς έναν χαραχτηρα δεν χρειάζεται να είναι,ούτε να 'χει φωτο-Στεφανο!
Αλίμονο,αν στη ζωή και στην tv,δικαιούνταν την αγαπη μονάχα οι "άσφαλτοι" *η λαιδη γράφει ιστορία εις πεισμα των αντιφρονούντων*.
Δηλαδη,παρόλο που ο Στεφανος έκανε λάθη,που εκανε όντως και μαλιστα σοβαρα κατά τη γνώμη μου,ανηκει στους συμπαθείς για μένα ηρωες σε αντίστοιξη μάλιστα με άλλους που είναι αδέκαστοι μεν, προσωπικά τους αντιπαθώ ή τους σνομπαρω,δε.
(δεν αναφερομαι στο κινουμενο ερωτηματικό,αυτή δεν εχει το ειδικό βαρος ούτε ένα λάθος της προκοπής να κάνει,έτσι όπως κατήντησε φέτος.)

Υγ.Πεταει η ομάδα βλέπω ΚΑΙ το καλοκαίρι!!
ΟΛΕsoutien

Ειπα να κανω κι εγω μια αναλυση διαβαζοντας ολα αυτα,αλλα soso με καλυψες.Αυτην την
αποψη εχω κι εγω.Μπορει ο Ροσυσος να εκανε ολα αυτα,αλλα δεν ειναι ενας αντιπαθητικος
χαρακτηρας,το ιδιο θα ελεγα και για τον Στεφανο.Μπορει να μην εκανε εγκληματα ιδιου
τυπου με τον Ρουσο,αλλα εκανε κι αυτος τα δικα του,εδω που τα λεμε!
Εξαλλου οταν λεω οτι οι σεναριογραφοι βαζουν τους ηρωες τους να κινουνται οριακα,αυτο
εννοω.Κανενας δεν ειναι απολυτα κακος ή απολυτα καλος.Εκτος απ την Μελιτα που ειναι
η απολυτα καλη χαχαχαχαχαχααχχαχαχ α
Αλλα θα κανω κι εγω μια πιο μεγαλη αναλυση !!Απλα ηθελα να συμφωνησω με καποια και μολις
ειδα ο δικο σου post ,ειπα ωωωωωπ εδω ειμαστε!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 6:44 pm


roria αν δω το Ρούσσο να κάνει απαγωγή θα πω κι εγώ οτι τρελάθηκε
Τον Κατρανίδη όμως τον έχω απολαύσει στο φινάλε της βέρας (όπου ομολογουμένως με είχε ενθουσιάσει) να ''φεύγει'' και θα ήθελα να δω το διαφορετικό όχι απλά μια επανάληψη
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Πεμ Ιουν 09, 2011 7:01 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Παιδιά με συγχωρείτε για την αναστάτωση. Το ότι θα απαχθεί η Ρεγγίνα και μάλιστα από το Ρούσσο το διάβασα κι εγώ σε άλλη θεματική του φόρουμ. Προφανώς είναι μια εικασία. Όπως και να ΄χει, μια απαγωγή ακόμα (όποιος και να την κάνει) είναι εξευτελιστικά εύκολος τρόπος κατά τη γνώμη μου να γεμίσουν τα επεισόδια.

faint

Απαγωγή???? Κι άλλη??? Αν θυμάμαι καλά αν γίνει και αυτή η απαγωγή θα είναι η 6η στη σειρά.... Έλεος livani livani
Επίσης είναι κάτι πολύ φθηνό από μεριάς Ρούσσου!!!
Λίγος σεβασμός στους τηλεθεατές δεν βλάπτει!!!(όσοι έχουν μείνει)
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Ιουν 09, 2011 7:11 pm

Κατ αρχην δεν ειναι σιγουρο,υπαρχει ενα ερωτηματικο.Εγω καταλαβα οτι θα
γινει η απαγωγη,τον απαγωγεα ομως μας τον δινουν με ερωτηματικο!!
Αλλα γιατι θα ηταν ανακολουθο να μας δειξουν τον Ρουσο να κανει την απα-
γωγη;;;;Παρακρουση θα παθει οταν διαπιστωσει οτι ο Αραβαντινος ειναι τε-
λικα ζωντανος και οτι τον κοροιδεψαν και οτι αυτος τοσα χρονια,τζαμπα ειχε
τυψεις!!Οποτε μπορει πανω σ αυτην την παρακρουση να κανει το απονενοημε-
νο βημα της απαγωγης!!Τελικα μονο εμενα δεν εχουν απαγαγει ολα αυτα τα χρονια που βλεπω την σειρα και συμφωνω clarabelle οτι ο Μαριος θα παρε-
ξηγηθει χαχαχχχαχαχαχαχ ειναι και το μονο παιδι που δεν εχει απαχθει!
Παντως το θεμα ειναι οτι διαβαζοντας ολα αυτα ,τα 45 επεισοδια θα εχουν ενα
τρομερο ενδιαφερον ,μην πω δυο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Ιουν 09, 2011 7:25 pm

evaki16 έγραψε:
Λίγος σεβασμός στους τηλεθεατές δεν βλάπτει!!!(όσοι έχουν μείνει)
Σεβασμός = .....
......
......
????
error
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Πεμ Ιουν 09, 2011 8:06 pm

Συμφωνώ σ'αυτά που λέτε στα σενάρια περί απαγωγής και προσθέτω πως από τη στιγμή που ο Ρούσσος λέει οτι αγαπάει τόσο πολύ το Λουκά και τη Νόρα, πως θα μπορέσει να κάνει κάτι τέτοιο; Μου φαίνεται απίστευτο. Αν και με αυτή τη σειρά τα έχω δει όλα livani
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 40 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης