Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 15 από 40 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιουν 28, 2011 5:36 pm

JESSIE έγραψε:Απαντώ στην Καρ-μικ, θα διαβάσω και τα άλλα μηνύματα μετά....

Σχετικά με το "κέρατο" και για μένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά οι συνθήκες τότε ήταν διαφορετικές....
Δεν της είπε της Εύας οτι είναι τρελλός γι'αυτήν, ούτε αυτή ήταν τρελλή γι'αυτόν, άλλον είχαν και οι δύο στην καρδιά τους όταν παντρεύτηκαν.
Και η Εύα δεν νομίζω οτι θεώρησε "απιστία" αυτό το φιλί, πίστεψε οτι αυτοί οι δύο συνέχιζαν να είναι εραστές πίσω απ'την πλάτη της, πράγμα που δεν συνέβαινε, αλλά ίσως αυτό θέλησε να της περάσει η Μελίτα με όσα της είπε.....


Το θέμα είναι ότι ο Στέφανος γνώριζε ότι η Εύα αγαπούσε ακόμα τον Μάνο,ενώ η Εύα πίστευε ότι τίποτα δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για εκείνη μιας και ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια για αυτό!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 5:40 pm

loukasnora έγραψε:
JESSIE έγραψε:Απαντώ στην Καρ-μικ, θα διαβάσω και τα άλλα μηνύματα μετά....

Σχετικά με το "κέρατο" και για μένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά οι συνθήκες τότε ήταν διαφορετικές....
Δεν της είπε της Εύας οτι είναι τρελλός γι'αυτήν, ούτε αυτή ήταν τρελλή γι'αυτόν, άλλον είχαν και οι δύο στην καρδιά τους όταν παντρεύτηκαν.
Και η Εύα δεν νομίζω οτι θεώρησε "απιστία" αυτό το φιλί, πίστεψε οτι αυτοί οι δύο συνέχιζαν να είναι εραστές πίσω απ'την πλάτη της, πράγμα που δεν συνέβαινε, αλλά ίσως αυτό θέλησε να της περάσει η Μελίτα με όσα της είπε.....


Το θέμα είναι ότι ο Στέφανος γνώριζε ότι η Εύα αγαπούσε ακόμα τον Μάνο,ενώ η Εύα πίστευε ότι τίποτα δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για εκείνη μιας και ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια για αυτό!

Νίκη μου συμφωνώ και συμπληρώνω. Το θέμα είναι οτι η Εύα ΠΟΤΕ δεν έδωσε δικαιώματα στο Μάνο αν περνάει ή δεν περνάει καλά με το Στέφανο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 5:44 pm

Ολα εξαρτώνται απο ποιά "γωνία" βλέπει κανείς τα πράγματα....

Ο Στέφανος δεν ήξερε οτι ο Μάνος θα έβαζε "κάτω" τη Μελίτα εκείνο το βράδυ, μπροστά στην δική της τζαμαρία! Αυτό που ήθελε να δείξει στην Εύα ήταν οτι ο Μάνος επισκέφτηκε τη Μελίτα την παραμονή του γάμου του... Αρα αυτά περί εικόνας που θα της εντυπωνόταν για πάντα, ήταν δουλειά του Μάνου και μόνο.

Αν πούμε οτι ο Στέφανος χρησιμοποίησε την Εύα για να πλησιάσει το περιβάλλον του Μάνου, το ίδιο μπορούμε να πούμε οτι έκανε κι ο Λευτέρης, αφού τους πλησίασε όλους με σκοπό να μαζέψει στοιχεία, για να εκδικηθεί....
Και αν η Εύα μάθαινε απ'την Αννα οτι ήταν φούλ ερωτευμένη μαζί του, και τόσο καιρό τον επισκεπτόταν κρυφά στο σπίτι του για να μιλήσουν, δεν θα έπρεπε επίσης να σκεφτεί οτι την κοροϊδεύει και να το πάρει στραβά?

Το ξέρω οτι ο Λευτέρης είναι "καθαρός" απέναντι στην Εύα, αλλά θέλω να σας δείξω (άδικος κόπος, φυσικά) οτι κι ο Στέφανος ήταν καθαρός μαζί της.
Η Εύα έχει καταλάβει το Στέφανο και τις πράξεις του, πολύ καλύτερα απ'ότι τις έχουν καταλάβει κάποιοι από μας, γι'αυτό και , επαναλαμβάνω, τον έχει δεχτεί όπως τον έχει δεχτεί.....

Fay, όχι, εξακολουθώ να πιστεύω οτι αν η Νόρα θεωρούσε το Λουκά δολοφόνο, και του φερόταν επί μήνες όπως η Μελίτα φερόταν στο Στέφανο, θα είχαν κι αυτοί χωρίσει προ πολλού, και τίποτε δεν αποκλείει, αφού είχαν χωρίσει, να πάει ο Λουκάς με μιά άλλη γυναίκα, άνδρας είναι, δεν είναι ιερομόναχος! Και πρέπει να λάβεις υπ'όψει σου οτι ο Στέφανος δεν πήγε στο σπίτι της Εριέττας επί τούτου για να βρεί κάποια να του "κάτσει", αυτό που έγινε δεν ήταν προσχεδιασμένο, ήταν μιά παρόρμηση της στιγμής, και την άλλη μέρα το πρωί έγιναν οι δέουσες συζητήσεις και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από DESPOINA Τρι Ιουν 28, 2011 5:46 pm

Clarabelle έγραψε:
DESPOINA και fay

Συμφωνώ οτι τη Νταίζη προσπάθησαν να την περάσουν σαν πληγωμένη κορασίδα μόνο που ευτυχώς τουλάχιστον δεν είδαμε την Εύα να την κάνει και παρέα κάτι είναι κι αυτό ενώ το Στέφανο μια χαρά τον συναναστρέφεται και τον νοιάζεται

JESSIE

Κατ αρχήν πρέπει να αποφασίσουμε. Αν ο Στέφανος έλεγε αλήθεια στη Μελίτα και η Εύα ήταν πράγματι τρόπαιο ή αν της έλεγε ψέματα οπότε η Μελίτα είχε δίκιο να μην τον εμπιστεύεται. Σίγουρα όμως ο τύπος σε κάποια απ τις δύο είναι υπόλογος.

Δευτερον την Εύα την ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ
Τη χρησιμοποίησε για να πλησιάσει το περιβάλλον του Μάνου, χρησιμοποίησε τον πόνο της για να πείσει οτι ο Μάνος έστειλε το μήνυμα πριν το γάμο και να τον απομονώσει απ όποιο στήριγμα είχε, τη χρησιμοποίησε για να πονέσει το Μάνο επειδή ήξερε οτι την θεωρούσε δική του
Με συγχωρείς αλλά δεν υποπίπτω στο ολίσθημα της Μελίτας. Στην Εύα δεν έταξε πίστη αγάπη και μια όμορφη οικογένεια η Μελίτα ο Στέφανος της τα έταξε. Πίστευα και πιστεύω οτι όταν σε μια σχέση μπαίνει τρίτο πρόσωπο υπόλογος ειναι ο σύντροφος κι όχι το τρίτο πρόσωπο και αυτή μου την πεποίθηση δεν την αλλάζω
Θεωρώ τη σύγκριση με τις αποκαλύψεις του Λευτέρη ατυχή. Νομίζω οτι αν μάθαινε πως κι αυτός ''βρισκόταν'' με τη Μελίτα το ίδιο θα αντιδρούσε.

Ας προσπαθήσω να εξηγήσω καλύτερα τι πιστεύω. Ο Μάνος έσπρωξε την Εύα απ την σκάλα και έσπασε τα πλευρά της και πόνεσε. Ο Στέφανος με τη μεγαλοψυχία του την έστειλε να δει με τα μάτια της το μεγάλο ξεπούλημα του Μάνου. Την έστειλε για να βεβαιωθεί οτι θα έχει πάντα την εικόνα στα μάτια της. Πότε νομίζεις πόνεσε περισσότερο;

Το γεγονός οτι ακόμη και τώρα που έχει βρει έναν άνθρωπο (που ας μην το ξεχνάμε πρόδωσε τη μνήμη της γυναίκας που έδωσε τη ζωή της για χάρη του και την αρνήθηκε για να είναι μαζί της) εκείνη κρατάει τις αποστάσεις της και τις άμυνες της σημαίνει οτι η ζημειά που της έκανε με εκείνο το μήνυμα ήταν τεράστια

Σαφώς την πράξη την έκανε ο Μάνος αλλά ο Στέφανος φρόντισε με το μήνυμά του να έχει πάντα την εικόνα του ξεπουλήματος στα μάτια της. Φαντάζομαι οτι κι όταν η Μελίτα έκανε τις περιγραφές του απολύτου δεν θα δυσκολεύτηκε να σχηματίσει εικόνες



Συμφωνώ απόλυτα και θέλω να προσθέσω,
την εμπιστοσύνη της Εύας στις σχέσεις δεν την κατέστρεψε ο Μάνος. Την έχω δει και ακούσει πολλές φορές να του λέει οτι αν την ξαναπουλήσει θα τον τιμωρήσει. Το Μάνο τον ήξερε και απλά τον δεχόταν. Την εμπιστοσύνη της την κατέστρεψε ο Στέφανος. Εκείνος θεωρούσε οτι ήταν εντιμος και δεν θα έκανε ποτέ όσα έκανε ο Μάνος κι αυτός τη διέψευσε πανηγυρικά.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Τρι Ιουν 28, 2011 5:51 pm

Μπορεί να φταίει που ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θα το πω. Ακόμη κι όταν η Νταίζη προσπαθούσε να τον στριμώξει ερωτικά όταν είχε αμνησία ποτέ δεν της έκανε τη χάρη κι έφτασε μάλιστα στο σημείο να υποκριθεί ότι είχε πρόβλημα σεξουαλικό για να γλυτώσει από την πολιορκία της. Κι εδώ αναρωτιέμαι εγώ με τη σειρά μου, ποιος άντρας θα άντεχε να το κάνει αυτό, να τον τρέχουν στο γιατρό δήθεν για ανικανότητα και να του δίνουν και χάπια; Μπορεί να ήταν αστείο όταν το βλέπαμε αλλά αυτό αποδεικνύει πόσο αγαπούσε τη Νόρα και πόσο σταθερός ήταν στα αισθήματά του.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 5:54 pm

loukasnora έγραψε:
JESSIE έγραψε:Απαντώ στην Καρ-μικ, θα διαβάσω και τα άλλα μηνύματα μετά....

Σχετικά με το "κέρατο" και για μένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά οι συνθήκες τότε ήταν διαφορετικές....
Δεν της είπε της Εύας οτι είναι τρελλός γι'αυτήν, ούτε αυτή ήταν τρελλή γι'αυτόν, άλλον είχαν και οι δύο στην καρδιά τους όταν παντρεύτηκαν.
Και η Εύα δεν νομίζω οτι θεώρησε "απιστία" αυτό το φιλί, πίστεψε οτι αυτοί οι δύο συνέχιζαν να είναι εραστές πίσω απ'την πλάτη της, πράγμα που δεν συνέβαινε, αλλά ίσως αυτό θέλησε να της περάσει η Μελίτα με όσα της είπε.....


Το θέμα είναι ότι ο Στέφανος γνώριζε ότι η Εύα αγαπούσε ακόμα τον Μάνο,ενώ η Εύα πίστευε ότι τίποτα δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για εκείνη μιας και ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια για αυτό!

Μα αυτό λέω κι εγώ. Ο μεν Στέφανος γνώριζε οτι η Εύα αγαπούσε ακόμα το Μάνο, και η Εύα πίστευε οτι τίποτε δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για κείνη αφού ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια γι'αυτό! Και ποιά ήταν αυτά τα αισθήματα του Στέφανου, που ήξερε η Εύα? Οτι ΔΕΝ ήταν ερωτευμένος μαζί της, οτι την αγαπούσε σαν άνθρωπο, οτι θα ήταν στο πλευρό της για ό,τι χρειαζόταν, οτι η πόρτα του θα ήταν πάντα ανοιχτή γι'αυτήν... Αυτό ήξερε η Εύα, κι αυτή ήταν η αλήθεια. Κι ο Στέφανος ήταν συνεπής σε όλα όσα την είχε διαβεβαιώσει.... Το τι είχε μεσολαβήσει όταν αυτοί οι δύο ζούσαν χωριστά, δεν ήταν κάτι που όφειλε να της το πεί ο Στέφανος, αφού είχε ήδη αποφασίσει να την παντρευτεί και να κάνουν οικογένεια, για τους λόγους που και στους δύο ήταν γνωστοί....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 28, 2011 5:55 pm

Παιδιά,το "τρόπαιο" δεν ξέρω γιατί ακούστηκε..αλλά ουδόλως ταιριάζει με όσα είδαμε!
Προσωπικά,περαν του ότι είμαι η εξής μία πανελληνίως που δεν το είδα τόσο αρνητικά (λόγω ματαιοδοξίας,μάλλον),δεν έδωσα και περαιτέρω βάση γιατί ΔΕ ΣΤΕΚΕΙ,απλούστατα!
Η Εύα είχε απαχθει κι ο Στεφανος είχε μια σκηνή δευτερολέπτων ΜΟΝΟΣ του να λεει δακρυσμένος "Καρδιά μου,δε θα προλάβουμε"," Αχ,καρδιά μου,να σε προλάβω".. κάτι τέτοιο τέλος πάντων..δυστυχώς δε θυμάμαι ακριβή έκφραση!
..πέραν και της σκηνής της φωτό,που κινείται στο ίδιο ακριβώς κλίμα,περαν και της σκηνης που αντί να νοιαστεί για την άρτι μπλε μαραίν, φρόντιζε για την ευτυχία της Εύας και τόσα,τόσα άλλα ιδίου τύπου!
Εγώ την Εύα,την είδα και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ με το Στεφανο!Να μην το πω;;Θα το πω lmao
Δηλαδή,τις μ@λ@κίες του απεναντι στην Ευα δεν τις έκανε με πρόθεση..ούτε βασει σχεδίου εναντίον της..ούτε βάσει σχεδίου εναντίον του Μάνου και μ'εκείνη ως "παραπλευρη απώλεια"..
..στην καθημερινότητά τους την φρόντιζε παρα παρα πολύ.. πολύ περισσότερο απ΄ό,τι ίσως και άλλες συντρόφους του,κατά τη γνώμη μου..και πάντα εκτός των άλλων είχα προσέξει ότι την "εκτιμούσε"..και της αναγνώριζε πολλά πλεονεκτήματα..
Απλά ουδέποτε είχαν σχέση πάθους οι δυο τους..μα και πώς θα μπορούσαν,αφού αν ήταν ΚΑΙ μ'αυτόν ερωτευμένη η Ευα,θα έφτανε την κατηγορία Μελίτα "πάω απο τον έναν άντρα της ζωής μου/ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΣΟΥ" στον "αλλον άντρα της ζωής μου/ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΣΟΥ " σε δυο εβδομαδες!!!
Ομοίως και ο Στεφανος,βεβαίως..
Απλά,μολονότι ΔΕΝ υπηρχε καν διχασμός απο το σενάριο..γιατί διέβλεπες ξεκάθαρα και τα δύο ζευγάρια που "επρεπε"να ναι μαζί,και μολονότι καμία απο τις κυρίες δε θα βγαινε "χαμένη",αφού καμία δε θα έμενε "μόνη",όπως στο αρχικό τρίγωνο προ έλευσης Σταυρου..παρόλ'αυτα,δεν πέτυχε το ζευγαρι να αγαπηθεί ή εστω να νομιμοποιηθεί ,όχι ως πρώτη αλλα ούτε και ως δευτερη επιλογή από την πλειοψηφία του κοινού..
Για την ακρίβεια ΠΑΡΑ το σεναριο που τους αβανταρε ως τα "πρωην δευτερα άλλων που έσονται πρώτα μεταξύ τους",και ως "μη Μανο και μη Εύα ως προς την έκταση και την βαρυτητα των σφαλμάτων τους" εν τέλει έμεινε ελάχιστα δημοφιλές έως αντιδημοφιλές.
Σε πλήρη αντίθεση με το Στεφανος-Ερι..που ως ιστορία δεν αβαντάρεται όσο οι απόλυτοι-ούτε κατα διάνοια,όμως,αλλά είναι συμπαθες στην συντριπτική πλειοψηφία του κοινού και αντιδημοφιλές σε πολύ συγκεκριμένη μειοψηφία για γνωστούς και φυσικά απολύτως κατανοητούς λόγους..
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 28, 2011 5:57 pm

JESSIE έγραψε:
Αν πούμε οτι ο Στέφανος χρησιμοποίησε την Εύα για να πλησιάσει το περιβάλλον του Μάνου, το ίδιο μπορούμε να πούμε οτι έκανε κι ο Λευτέρης, αφού τους πλησίασε όλους με σκοπό να μαζέψει στοιχεία, για να εκδικηθεί....
Και αν η Εύα μάθαινε απ'την Αννα οτι ήταν φούλ ερωτευμένη μαζί του, και τόσο καιρό τον επισκεπτόταν κρυφά στο σπίτι του για να μιλήσουν, δεν θα έπρεπε επίσης να σκεφτεί οτι την κοροϊδεύει και να το πάρει στραβά?
Eίχε ο Λευτέρης σχέση ποτέ με την Αννα?
Είχε ο Λευτέρης ποτέ , σχέση με αυτήν που είχε στο παρελθόν και κάποιος άλλος πρώην σύντροφος της Ευας?
Είδε η Ευα βιντεάκι με φιλάκια του Λευτερη με την Αννα?

quote]
Το ξέρω οτι ο Λευτέρης είναι "καθαρός" απέναντι στην Εύα, αλλά θέλω να σας δείξω (άδικος κόπος, φυσικά) οτι κι ο Στέφανος ήταν καθαρός μαζί της. [/quote]
Πότε ακριβώς ήταν καθαρός ? Οταν της έλεγε οτι την αγαπούσε και τα σταμάτησε όλα για αυτήν ενώ τα ίδια έλεγε και στην Μελίτα?
Οταν της έλεγε οτι δεν υπάρχει τίποτα στην ζωή του, και ας παντρευτούνε?
Οταν παντρευτήκανε, και συναντιοταν κρυφά με την πρώην?
Οταν της έστελνε μαυρα νυφικα, αγκάθινα Στεφάνια, και τους τρομοκρατούσε όλους?
Πότε ακριβώς ήταν καθαρός μαζί της? Για να καταλάβω δηλαδη...

Η Εύα έχει καταλάβει το Στέφανο και τις πράξεις του, πολύ καλύτερα απ'ότι τις έχουν καταλάβει κάποιοι από μας, γι'αυτό και , επαναλαμβάνω, τον έχει δεχτεί όπως τον έχει δεχτεί.....
Η Ευα είναι κομμάτι ηλήθια πλέον. Οταν πηγαίνει στο ρεβεγιόν της Μελίτας, όταν δεν σαπίζει στο ξύλο την Νταίζη, ή οταν πιάνετε αγκαζέ με την Αμαλία, τι περιμένεις? Οτι η συμπεριφορά της απέναντι στον Στέφανο δείχνει κατανόηση?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 5:58 pm

fay έγραψε:Μπορεί να φταίει που ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θα το πω. Ακόμη κι όταν η Νταίζη προσπαθούσε να τον στριμώξει ερωτικά όταν είχε αμνησία ποτέ δεν της έκανε τη χάρη κι έφτασε μάλιστα στο σημείο να υποκριθεί ότι είχε πρόβλημα σεξουαλικό για να γλυτώσει από την πολιορκία της. Κι εδώ αναρωτιέμαι εγώ με τη σειρά μου, ποιος άντρας θα άντεχε να το κάνει αυτό, να τον τρέχουν στο γιατρό δήθεν για ανικανότητα και να του δίνουν και χάπια; Μπορεί να ήταν αστείο όταν το βλέπαμε αλλά αυτό αποδεικνύει πόσο αγαπούσε τη Νόρα και πόσο σταθερός ήταν στα αισθήματά του.

Ναί, αλλά τότε ο Λουκάς ήταν ήδη πολύ ερωτευμένος με τη Νόρα, και ήλπιζε οτι εκείνη ανταποκρινόταν στα αισθήματά του. Αρα με ποιά λογική θα υπέκυπτε στη Νταίζη, η οποία σημειωτέον τον είχε ήδη απειλήσει, εκβιάσει, και "γδύσει" οικονομικά? Δεν είναι το ίδιο με όσα έγιναν μεταξύ Στέφανου και Μελίτας, και πρέπει να τα ξεχωρίσουμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 5:58 pm

JESSIE έγραψε:

Το ξέρω οτι ο Λευτέρης είναι "καθαρός" απέναντι στην Εύα, αλλά θέλω να σας δείξω (άδικος κόπος, φυσικά) οτι κι ο Στέφανος ήταν καθαρός μαζί της.
Η Εύα έχει καταλάβει το Στέφανο και τις πράξεις του, πολύ καλύτερα απ'ότι τις έχουν καταλάβει κάποιοι από μας, γι'αυτό και , επαναλαμβάνω, τον έχει δεχτεί όπως τον έχει δεχτεί.....


Μόνο που ο Λευτέρης πλησίασε και έψαχνε να βρει τον ένοχο και να του επιτεθεί σε αντίθεση με το Στέφανο που ήξερε οτι για τη μάνα του και το θάνατο του Φώτη έφταιγε μόνο ο Μάνος κι εκείνος έστελνε στο απουσιολόγιο μυνήματα του τύπου
Ένας απο σας θα πληρώσει
Φώτης ετών 15
Και στην Εύα μαύρα νυφικά και αγκάθινα στεφάνια
Εκτός απ την Εύα χρησιμοποίησε και όλους τους άλλους
Ο Στέφανος καθαρός δεν υπήρξε απέναντι σε κανέναν
Ανάλογα με το τι ήθελε κάθε φορά χρησιμοποιούσε τους ανθρώπους
Να σου θυμίσω οτι χρησιμοποίησε την εντιμότητα του Λουκά για να περάσει στους άλλους οτι το μήνυμα την παραμονή του γάμου του έστειλε ο Μάνος;
Να σου θυμίσω οτι χρησιμοποίησε τη Μελίτα για να πληγώσει το Ρούσσο στέλνοντάς της μήνυμα οτι το σπίτι της έχει αγοραστεί με βρώμικο χρήμα; Ποιός ο Στέφανος που στην τσέπη του καθαρό ευρώ δεν έχει δει ακόμη
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 28, 2011 6:04 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Το ξέρω οτι ο Λευτέρης είναι "καθαρός" απέναντι στην Εύα, αλλά θέλω να σας δείξω (άδικος κόπος, φυσικά) οτι κι ο Στέφανος ήταν καθαρός μαζί της.
Η Εύα έχει καταλάβει το Στέφανο και τις πράξεις του, πολύ καλύτερα απ'ότι τις έχουν καταλάβει κάποιοι από μας, γι'αυτό και , επαναλαμβάνω, τον έχει δεχτεί όπως τον έχει δεχτεί.....


Μόνο που ο Λευτέρης πλησίασε και έψαχνε να βρει τον ένοχο και να του επιτεθεί σε αντίθεση με το Στέφανο που ήξερε οτι για τη μάνα του και το θάνατο του Φώτη έφταιγε μόνο ο Μάνος κι εκείνος έστελνε στο απουσιολόγιο μυνήματα του τύπου
Ένας απο σας θα πληρώσει
Φώτης ετών 15
Και στην Εύα μαύρα νυφικά και αγκάθινα στεφάνια
Εκτός απ την Εύα χρησιμοποίησε και όλους τους άλλους
Ο Στέφανος καθαρός δεν υπήρξε απέναντι σε κανέναν
Ανάλογα με το τι ήθελε κάθε φορά χρησιμοποιούσε τους ανθρώπους
Να σου θυμίσω οτι χρησιμοποίησε την εντιμότητα του Λουκά για να περάσει στους άλλους οτι το μήνυμα την παραμονή του γάμου του έστειλε ο Μάνος;
Να σου θυμίσω οτι χρησιμοποίησε τη Μελίτα για να πληγώσει το Ρούσσο στέλνοντάς της μήνυμα οτι το σπίτι της έχει αγοραστεί με βρώμικο χρήμα; Ποιός ο Στέφανος που στην τσέπη του καθαρό ευρώ δεν έχει δει ακόμη


Σ'αυτά συμφωνω απολυτα!!!
Και για όλα αυτά,απέναντι σε όλους ,απαιτείται και μία συζήτηση και μία συγγνώμη..
ΙΔΙΩΣ απέναντι στην Εύα..
Αλλα,όπως εξαιρετικά εύστοχα σημείωσε η Fay νομίζω, εδώ δε ζήτησε συγγνώμη η Νταίζη!!!!! Fskl Fskl Fskl
Στην οποία μάλιστα ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ και η Νόρα και η Δαφνη..για άλλους λόγους..
Οπότε,επανερχόμαστε στο γνωστό θέμα,"καλά όλα τα παιδιά,ελαφρώς καλύτερα τα παιδιά τα δικά μας".
Κι αυτό το θέμα είναι χρόνια και σοβαρό,για να λυθεί στο τελευταίο τρίμηνο της τελευταίας σειρας..
Με σαφέστατες επιπτώσεις στο σεναριο,βεβαίως,οι οποίες την παραμικρή ελπίδα δε διατηρώ ότι θα αποκατασταθούν..
Υγ.Κι επειδή είναι λίγο ασαφές στη Νταιζη,αναφερομαι συγκεκριμένα και αποκλειστικά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τρι Ιουν 28, 2011 6:14 pm, 3 φορές συνολικά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιουν 28, 2011 6:05 pm

JESSIE έγραψε:
loukasnora έγραψε:
JESSIE έγραψε:Απαντώ στην Καρ-μικ, θα διαβάσω και τα άλλα μηνύματα μετά....

Σχετικά με το "κέρατο" και για μένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά οι συνθήκες τότε ήταν διαφορετικές....
Δεν της είπε της Εύας οτι είναι τρελλός γι'αυτήν, ούτε αυτή ήταν τρελλή γι'αυτόν, άλλον είχαν και οι δύο στην καρδιά τους όταν παντρεύτηκαν.
Και η Εύα δεν νομίζω οτι θεώρησε "απιστία" αυτό το φιλί, πίστεψε οτι αυτοί οι δύο συνέχιζαν να είναι εραστές πίσω απ'την πλάτη της, πράγμα που δεν συνέβαινε, αλλά ίσως αυτό θέλησε να της περάσει η Μελίτα με όσα της είπε.....


Το θέμα είναι ότι ο Στέφανος γνώριζε ότι η Εύα αγαπούσε ακόμα τον Μάνο,ενώ η Εύα πίστευε ότι τίποτα δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για εκείνη μιας και ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια για αυτό!

Μα αυτό λέω κι εγώ. Ο μεν Στέφανος γνώριζε οτι η Εύα αγαπούσε ακόμα το Μάνο, και η Εύα πίστευε οτι τίποτε δεν είχε αλλάξει στα συναισθήματα του Στέφανου για κείνη αφού ο ίδιος την διαβεβαίωνε συνέχεια γι'αυτό! Και ποιά ήταν αυτά τα αισθήματα του Στέφανου, που ήξερε η Εύα? Οτι ΔΕΝ ήταν ερωτευμένος μαζί της, οτι την αγαπούσε σαν άνθρωπο, οτι θα ήταν στο πλευρό της για ό,τι χρειαζόταν, οτι η πόρτα του θα ήταν πάντα ανοιχτή γι'αυτήν... Αυτό ήξερε η Εύα, κι αυτή ήταν η αλήθεια. Κι ο Στέφανος ήταν συνεπής σε όλα όσα την είχε διαβεβαιώσει.... Το τι είχε μεσολαβήσει όταν αυτοί οι δύο ζούσαν χωριστά, δεν ήταν κάτι που όφειλε να της το πεί ο Στέφανος, αφού είχε ήδη αποφασίσει να την παντρευτεί και να κάνουν οικογένεια, για τους λόγους που και στους δύο ήταν γνωστοί....

Η Εύα ήξερε ότι ΔΕΝ ήταν ερωτευμένος μαζί της αλλά ότι την αγαπούσε ως γυναίκα,όχι μόνο ως άνθρωπο.Αν αυτοί οι δύο αγαπιόντουσαν μόνο φιλικά και δεν ένιωθαν τίποτα το ερωτικό ο ένας για τον άλλον δεν θα είχαν κάνει ποτέ σχέση!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Τρι Ιουν 28, 2011 6:07 pm

JESSIE έγραψε:
fay έγραψε:Μπορεί να φταίει που ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θα το πω. Ακόμη κι όταν η Νταίζη προσπαθούσε να τον στριμώξει ερωτικά όταν είχε αμνησία ποτέ δεν της έκανε τη χάρη κι έφτασε μάλιστα στο σημείο να υποκριθεί ότι είχε πρόβλημα σεξουαλικό για να γλυτώσει από την πολιορκία της. Κι εδώ αναρωτιέμαι εγώ με τη σειρά μου, ποιος άντρας θα άντεχε να το κάνει αυτό, να τον τρέχουν στο γιατρό δήθεν για ανικανότητα και να του δίνουν και χάπια; Μπορεί να ήταν αστείο όταν το βλέπαμε αλλά αυτό αποδεικνύει πόσο αγαπούσε τη Νόρα και πόσο σταθερός ήταν στα αισθήματά του.

Ναί, αλλά τότε ο Λουκάς ήταν ήδη πολύ ερωτευμένος με τη Νόρα, και ήλπιζε οτι εκείνη ανταποκρινόταν στα αισθήματά του. Αρα με ποιά λογική θα υπέκυπτε στη Νταίζη, η οποία σημειωτέον τον είχε ήδη απειλήσει, εκβιάσει, και "γδύσει" οικονομικά? Δεν είναι το ίδιο με όσα έγιναν μεταξύ Στέφανου και Μελίτας, και πρέπει να τα ξεχωρίσουμε....

Επομένως καταλήγουμε στο συμπέρασμα, όχι και τόσο ευχάριστο για τους φαν Στέφανου-Μελίτας, ότι τη Μελίτα δεν την αγάπησε ποτέ πραγματικά. Μια σχέση πάθους μοιράστηκαν κι αυτό ήταν όλο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 6:08 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Eίχε ο Λευτέρης σχέση ποτέ με την Αννα?
Είχε ο Λευτέρης ποτέ , σχέση με αυτήν που είχε στο παρελθόν και κάποιος άλλος πρώην σύντροφος της Ευας?
Είδε η Ευα βιντεάκι με φιλάκια του Λευτερη με την Αννα?

Πότε ακριβώς ήταν καθαρός ? Οταν της έλεγε οτι την αγαπούσε και τα σταμάτησε όλα για αυτήν ενώ τα ίδια έλεγε και στην Μελίτα?
Οταν της έλεγε οτι δεν υπάρχει τίποτα στην ζωή του, και ας παντρευτούνε?
Οταν παντρευτήκανε, και συναντιοταν κρυφά με την πρώην?
Οταν της έστελνε μαυρα νυφικα, αγκάθινα Στεφάνια, και τους τρομοκρατούσε όλους?
Πότε ακριβώς ήταν καθαρός μαζί της? Για να καταλάβω δηλαδη...

Η Ευα είναι κομμάτι ηλήθια πλέον. Οταν πηγαίνει στο ρεβεγιόν της Μελίτας, όταν δεν σαπίζει στο ξύλο την Νταίζη, ή οταν πιάνετε αγκαζέ με την Αμαλία, τι περιμένεις? Οτι η συμπεριφορά της απέναντι στον Στέφανο δείχνει κατανόηση?

Δεν είχε, φυσικά, σχέση με την Αννα ο Λευτέρης, αλλά συναντιόντουσαν σπίτι του τα βράδυα, χωρις να έχει η Εύα "εικόνα" που τι συνέβαινε μεταξύ τους. Αν λοιπον η Αννα ήθελε να τους χωρίσει, θα μπορούσε να της το πεί, κι η Εύα να πάθει το ίδιο σόκ που έπαθε όταν της μίλησε η Μελίτα. Θέλω να πώ οτι πολλές΄φορές τα φαινόμενα απατούν...
Τα στεφάνια, τα νυφικά κλπ, τα έχουμε πεί, συγκαταλέγονται στα "αθέμιτα" μέσα που χρησιμοποίησε για να φέρει την Εύα κοντά του, όπως και η σκηνοθετημένη απόπειρα εναντίον του... Παρ'όλ'αυτά, δεν κατάφερε να σβήσει το Μάνο απ'την καρδιά της....
Δεν βρίσκω οτι η τωρινή Εύα είναι ηλίθια.... Απεναντίας, είναι επιτέλους σε θέση να ξεχωρίσει την ήρα απ'το στάχυ, και να αποδώσει τις ευθύνες εκεί που ανήκουν πραγματικά... Γι'αυτό και εξήγησε στο Λευτέρη οτι δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη όταν ήταν με το Μάνο. Και το ότι προχωρεί τη ζωή της και παίρνει χαρά απ'όσα καλά της συμβαίνουν, είναι σημάδι ωριμότητας και όχι παιδιάστικης εμμονής, κάτι που ανήκει αποκλειστικά στη Μελίτα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 6:13 pm

fay έγραψε:
JESSIE έγραψε:
fay έγραψε:Μπορεί να φταίει που ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θα το πω. Ακόμη κι όταν η Νταίζη προσπαθούσε να τον στριμώξει ερωτικά όταν είχε αμνησία ποτέ δεν της έκανε τη χάρη κι έφτασε μάλιστα στο σημείο να υποκριθεί ότι είχε πρόβλημα σεξουαλικό για να γλυτώσει από την πολιορκία της. Κι εδώ αναρωτιέμαι εγώ με τη σειρά μου, ποιος άντρας θα άντεχε να το κάνει αυτό, να τον τρέχουν στο γιατρό δήθεν για ανικανότητα και να του δίνουν και χάπια; Μπορεί να ήταν αστείο όταν το βλέπαμε αλλά αυτό αποδεικνύει πόσο αγαπούσε τη Νόρα και πόσο σταθερός ήταν στα αισθήματά του.

Ναί, αλλά τότε ο Λουκάς ήταν ήδη πολύ ερωτευμένος με τη Νόρα, και ήλπιζε οτι εκείνη ανταποκρινόταν στα αισθήματά του. Αρα με ποιά λογική θα υπέκυπτε στη Νταίζη, η οποία σημειωτέον τον είχε ήδη απειλήσει, εκβιάσει, και "γδύσει" οικονομικά? Δεν είναι το ίδιο με όσα έγιναν μεταξύ Στέφανου και Μελίτας, και πρέπει να τα ξεχωρίσουμε....

Επομένως καταλήγουμε στο συμπέρασμα, όχι και τόσο ευχάριστο για τους φαν Στέφανου-Μελίτας, ότι τη Μελίτα δεν την αγάπησε ποτέ πραγματικά. Μια σχέση πάθους μοιράστηκαν κι αυτό ήταν όλο.

Εγω πιστεύω οτι την αγάπησε με κύριο συστατικό της αγάπης του το πάθος, που ήταν και κάτι πρωτόγνωρο γι'αυτόν και τη μετρημένη ζωή που είχε ζήσει ώς τότε. Αλλά αν η Μελίτα δεν τον είχε τόσο αμφισβητήσει, δεν τον είχε διώξει, του είχε δείξει εμπιστοσύνη, μπορεί και να ήταν μαζί ακόμη. Βέβαια σε βάθος χρόνου, θα έβγαιναν στην επιφάνεια τα τρωτά σημεία αυτής της σχέσης, γιατί η Μελίτα είναι αυτή που είναι, και όσο κι αν προσποιόταν, ο αληθινός της χαρακτήρας θα έβγαινε στο φώς, κάποια στιγμή, και το γυαλί θα ράγιζε και πάλι.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 6:15 pm

JESSIE έγραψε:
Δεν βρίσκω οτι η τωρινή Εύα είναι ηλίθια.... Απεναντίας, είναι επιτέλους σε θέση να ξεχωρίσει την ήρα απ'το στάχυ, και να αποδώσει τις ευθύνες εκεί που ανήκουν πραγματικά... Γι'αυτό και εξήγησε στο Λευτέρη οτι δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη όταν ήταν με το Μάνο. Και το ότι προχωρεί τη ζωή της και παίρνει χαρά απ'όσα καλά της συμβαίνουν, είναι σημάδι ωριμότητας και όχι παιδιάστικης εμμονής, κάτι που ανήκει αποκλειστικά στη Μελίτα...


Δυστυχώς η Εύα που μας δείχνουν τώρα πια είναι μια γυναίκα που δεν αφήνεται και δεν κάνει πια όνειρα.
Οι δύο κύριοι κατάφεραν να την κάνουν μισή γυναίκα
Δεν την έχω ακούσει ούτε μία φορά όταν ο Λευτέρης της λέει οτι την αγαπάει να του ανταπαντά.
Δεν έχω δει ούτε μια σκηνή πάθους και έρωτα.
Ισως τελικά οι σεναριογράφοι να θέλουν να μας πουν οτι αν δεν έχεις πλάτες και ανθρώπους να σε βοηθήσουν και να σε προστατέψουν όσα κι αν δώσεις κι όσες θυσίες κι αν κάνεις είσαι πάντα χαμένος

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιουν 28, 2011 6:18 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Δεν βρίσκω οτι η τωρινή Εύα είναι ηλίθια.... Απεναντίας, είναι επιτέλους σε θέση να ξεχωρίσει την ήρα απ'το στάχυ, και να αποδώσει τις ευθύνες εκεί που ανήκουν πραγματικά... Γι'αυτό και εξήγησε στο Λευτέρη οτι δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη όταν ήταν με το Μάνο. Και το ότι προχωρεί τη ζωή της και παίρνει χαρά απ'όσα καλά της συμβαίνουν, είναι σημάδι ωριμότητας και όχι παιδιάστικης εμμονής, κάτι που ανήκει αποκλειστικά στη Μελίτα...


Δυστυχώς η Εύα που μας δείχνουν τώρα πια είναι μια γυναίκα που δεν αφήνεται και δεν κάνει πια όνειρα.
Οι δύο κύριοι κατάφεραν να την κάνουν μισή γυναίκα
Δεν την έχω ακούσει ούτε μία φορά όταν ο Λευτέρης της λέει οτι την αγαπάει να του ανταπαντά.
Δεν έχω δει ούτε μια σκηνή πάθους και έρωτα.
Ισως τελικά οι σεναριογράφοι να θέλουν να μας πουν οτι αν δεν έχεις πλάτες και ανθρώπους να σε βοηθήσουν και να σε προστατέψουν όσα κι αν δώσεις κι όσες θυσίες κι αν κάνεις είσαι πάντα χαμένος



Τελικά ίσως γι αυτό δεν μας έχουν δείξει ουτε μια ερωτική σκηνή και δεν έχουμε ακούσει απ τους δύο αυτούς όρκους και λόγια αγάπης.
Ίσως τελικά αυτό πιστεύουν οι σεναριογράφοι. Όποιος έχει πλάτες επιβιώνει οι άλλοι.......
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 28, 2011 6:19 pm

JESSIE έγραψε:

Δεν είχε, φυσικά, σχέση με την Αννα ο Λευτέρης, αλλά συναντιόντουσαν σπίτι του τα βράδυα, χωρις να έχει η Εύα "εικόνα" που τι συνέβαινε μεταξύ τους. Αν λοιπον η Αννα ήθελε να τους χωρίσει, θα μπορούσε να της το πεί, κι η Εύα να πάθει το ίδιο σόκ που έπαθε όταν της μίλησε η Μελίτα. Θέλω να πώ οτι πολλές΄φορές τα φαινόμενα απατούν...
Δεν νομίζω οτι θα ήταν το ίδιο σοκ. Αφενός γιατί η Αννα δεν είναι κάποια που η Ευα γνωρίζει, και της το παιζε και φίλη, για να πιστέψει ή οχι τα λεγόμενα της και αφετέρου γιατί η δεν είναι μια για την οποία χάνει 2η φορά κάποιον άντρα...

Τα στεφάνια, τα νυφικά κλπ, τα έχουμε πεί, συγκαταλέγονται στα "αθέμιτα" μέσα που χρησιμοποίησε για να φέρει την Εύα κοντά του, όπως και η σκηνοθετημένη απόπειρα εναντίον του...
Ηταν ή οχι καθαρός μαζί της. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι θεμιτό ή αθέμιτο μέσο, με ενδιαφέρει οτι δεν ήταν καθαρός, και αυτά τα πράγματα (Στεφανια,κτλ) οδηγούν στην τρέλα τον οποιοδήποτε, πόσο μάλλον την Ευα, που ένα θεματάκι το είχε

Δεν βρίσκω οτι η τωρινή Εύα είναι ηλίθια.... Απεναντίας, είναι επιτέλους σε θέση να ξεχωρίσει την ήρα απ'το στάχυ, και να αποδώσει τις ευθύνες εκεί που ανήκουν πραγματικά... Γι'αυτό και εξήγησε στο Λευτέρη οτι δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη όταν ήταν με το Μάνο. Και το ότι προχωρεί τη ζωή της και παίρνει χαρά απ'όσα καλά της συμβαίνουν, είναι σημάδι ωριμότητας και όχι παιδιάστικης εμμονής, κάτι που ανήκει αποκλειστικά στη Μελίτα...
Εγώ πάλι το θεωρώ ηλιθιότητα. Το να δέχεται έτσι απλά την Νταίζη, που πήγε να την σκοτώσει τόσες φορές, αντί να της κάνει την μούρη κρέας.
Το να πηγαίνει στο ρεβεγιόν της Μελίτας, να κάνουν πασαρέλα σαν φιλαράκια απο τα παλιά, και να έχει τον πρώην άντρα της να λέει ''το δικό μου το κομμάτι είναι καλύτερο'', δεν είναι δείγμα οτι ξέρει να ξεχωρίζει ή να αποδίδει σωστά της ευθύνες.
Απλώς, έχει κάνει λάθη, και έχει κατηγορηθεί για τόσα, που παραείναι μαλακή με όλους, για να μην κακοκαρδίσει κανέναν...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 6:22 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Το να πηγαίνει στο ρεβεγιόν της Μελίτας, να κάνουν πασαρέλα σαν φιλαράκια απο τα παλιά, και να έχει τον πρώην άντρα της να λέει ''το δικό μου το κομμάτι είναι καλύτερο'', δεν είναι δείγμα οτι ξέρει να ξεχωρίζει ή να αποδίδει σωστά της ευθύνες.


Αυτό τι μου το θύμισες;
Πόσο γελοίος και λίγος είναι ένας άντρας που μπροστά στη γυναίκα που πάτησε κάτω εκθειάζει την καινούρια του γκόμενα και υποβιβάζει τη μάνα του παιδιού του;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 28, 2011 6:24 pm

Clarabelle έγραψε:
Δυστυχώς η Εύα που μας δείχνουν τώρα πια είναι μια γυναίκα που δεν αφήνεται και δεν κάνει πια όνειρα.
Οι δύο κύριοι κατάφεραν να την κάνουν μισή γυναίκα
Δεν την έχω ακούσει ούτε μία φορά όταν ο Λευτέρης της λέει οτι την αγαπάει να του ανταπαντά.
Δεν έχω δει ούτε μια σκηνή πάθους και έρωτα.
Ισως τελικά οι σεναριογράφοι να θέλουν να μας πουν οτι αν δεν έχεις πλάτες και ανθρώπους να σε βοηθήσουν και να σε προστατέψουν όσα κι αν δώσεις κι όσες θυσίες κι αν κάνεις είσαι πάντα χαμένος


***** : respect :
Υγ.ΜΙΑ φορά πάντως ήταν πολύ εκδηλωτική μαζί του.. κι αυτό ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΕΔΕΜ lmao
Υγ. livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 6:26 pm

Που τη βρίσκετε όλη αυτή την απαισιοδοξία σχετικά με την Εύα, απορώ....
Εγώ βλέπω μιιά Εύα τρισευτυχισμένη με το Λευτέρη, παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν γύρω τους, μιά Εύα ξετρελλαμένη μαζί του, που το δείχνει σε κάθε ευκαιρία. Αυτό που ΔΕΝ βλέπω είναι μιά Εύα με εμμονές του πρώτου κύκλου, να μασάει τα σίδερα για έναν άνδρα που τη φτύνει, να θεωρεί τους πάντες εχθρούς της και να έχει στάση αμυντική σε όλους.

"Loukasnora", η Εύα κι ο Στέφανος αγαπήθηκαν στο Παρίσι, κι αποφάσισαν να παντρευτούν. Αυτό δείχνει οτι ήταν ερωτευμένοι κάποτε... Αφού έζησαν μαζί στην Ελλάδα αρκετό καιρό, κι είχαν σχέσεις, η Εύα μονίμως ζητούσε απ'το Στέφανο χρονικά περιθώρια για να μπορέσει να βγάλει το Μάνο από μέσα της, κι εκείνος της έδινε..... Κάποια στιγμή όμως, και η υπομονή τελειώνει, και η Εύα το κατάλαβε αυτό, και του είπε μόνη της ότι δεν είναι ΠΙΑ ερωτευμένος μαζί της.... Πάντως δεν είναι παράλογο να κάνει κανείς σχέση και μέ κάποιον, ακόμη κι αν δεν είναι ερωτευμένοι μεταξύ τους. Συμβαίνει συνέχεια γύρω μας....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 28, 2011 6:30 pm

Clarabelle έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Το να πηγαίνει στο ρεβεγιόν της Μελίτας, να κάνουν πασαρέλα σαν φιλαράκια απο τα παλιά, και να έχει τον πρώην άντρα της να λέει ''το δικό μου το κομμάτι είναι καλύτερο'', δεν είναι δείγμα οτι ξέρει να ξεχωρίζει ή να αποδίδει σωστά της ευθύνες.


Αυτό τι μου το θύμισες;
Πόσο γελοίος και λίγος είναι ένας άντρας που μπροστά στη γυναίκα που πάτησε κάτω εκθειάζει την καινούρια του γκόμενα και υποβιβάζει τη μάνα του παιδιού του;

Μα τώρα εγώ φταίω αν τονίσω ΤΗ ΣΕΝΑΡΙΑΚΗ αγαρμποσύνη???
Καποια γυναίκα άνω των 18 που είχε έστω ένα πρώην στη ζωή της δεν υπάρχει στην περιβόητη ομάδα??ρητορική ερώτηση!
Δεν μπορεσε να αντιληφθεί πόσο ΑΚΟΜΨΟ είναι και πόσο ΑΤΟΠΟ γιατί εκτός των άλλων, ουδέποτε θα λεγόταν κατι τέτοιο παρουσης ΚΑΙ της μιας ΚΑΙ της αλλης..???
Δηλαδή,εντάξει..για τα μπαζα ολέ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 6:32 pm

JESSIE έγραψε:Που τη βρίσκετε όλη αυτή την απαισιοδοξία σχετικά με την Εύα, απορώ....
Εγώ βλέπω μιιά Εύα τρισευτυχισμένη με το Λευτέρη, παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν γύρω τους, μιά Εύα ξετρελλαμένη μαζί του, που το δείχνει σε κάθε ευκαιρία. Αυτό που ΔΕΝ βλέπω είναι μιά Εύα με εμμονές του πρώτου κύκλου, να μασάει τα σίδερα για έναν άνδρα που τη φτύνει, να θεωρεί τους πάντες εχθρούς της και να έχει στάση αμυντική σε όλους.


Βρες μου σε παρακαλώ μια έστω σκηνή που η Εύα δείχνει τρισευτυχισμένη με το Λευτέρη
Μια έστω σκηνή που να λέει ο Λευτέρης σ αγαπώ και να απαντάει κι η Εύα ανάλογα
Μια έστω ερωτική σκηνή
Μια σκηνή που να κάνουν σχέδια για τους δύο Το έχω ξαναγράψει το πιο μακροπρόθεσμο σχέδιο της Εύας είναι να βάλει στόρια στα παράθυρα του Λευτέρη
Για να μη δείχνουν τίποτα απ όλα αυτά σημαίνει οτι απλά θέλουν να μας πουν οτι η Εύα τσάκισε και βολεύτηκε με ένα καλό παλικάρι χωρίς να δίνει και χωρίς να δίνεται.
Πάντα ο Λευτέρης στο περιθώριο της ζωής της των παιδιών της της παρέας της
Ούτε μια στιγμή στην πρώτη θέση
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιουν 28, 2011 6:35 pm

Καρ-μίκ, δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο αν πρόκειται για τη Μελίτα, ή για οποιαδήποτε άλλη γυναίκα.... Απεναντίας, με τη Μελίτα είχαν και προηγούμενα, αφού ο Μάνος ήταν άνδρας της, οπότε μπορούσε ίσως να το δεί και σαν συνέχεια του "πάτσι" της Μελίτας. Το βασικό θα ήταν οτι ο άνδρας που λέει οτι την αγαπάει, δέχεται νυχτερινές επισκέψεις απο μιά γυναίκα που είναι ερωτευμένη μαζί του, όποια κι αν ήταν αυτή η γυναίκα.

Και δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε θέμα οτι ο Στέφανος εκθείασε τη Μελίτα, μπροστά στην Εύα! Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει, να εκθειάσει την Εύα και να "μουτζώσει" τη Μελίτα? Είναι σαν ο Νικόλας να εκθειάσει την Εύα αντί για τη Δάφνη, ή ο Λουκάς τη Δάφνη αντί για τη Νόρα.... Ο καθένας υποστηρίζει το δεσμό του, δεν καταλαβαίνω πώς δίνετε τόσες προεκτάσεις σ'αυτό το θέμα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 15 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 28, 2011 6:38 pm

JESSIE έγραψε:

Και δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε θέμα οτι ο Στέφανος εκθείασε τη Μελίτα, μπροστά στην Εύα! Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει, να εκθειάσει την Εύα και να "μουτζώσει" τη Μελίτα? Είναι σαν ο Νικόλας να εκθειάσει την Εύα αντί για τη Δάφνη, ή ο Λουκάς τη Δάφνη αντί για τη Νόρα.... Ο καθένας υποστηρίζει το δεσμό του, δεν καταλαβαίνω πώς δίνετε τόσες προεκτάσεις σ'αυτό το θέμα.....


Εκθείασε τη Μελίτα και τη χειροκρότησε και καλά έκανε
Το λιγότερο που θα μπορούσε να κάνει όταν βρέθηκε ένας άνθρωπος να πει μια κολακευτική κουβέντα για την Εύα θα ήταν να το ράψει και να μη μιλήσει
Αντί γι αυτό ο γύφτος έκανε και σύγκριση

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 15 από 40 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης