Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 32 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 15, 2011 11:37 pm

sarita έγραψε:μαρακι ευτυχως που τελειωνουμε θα αγαπουσε και τεταρτη ο στεφανος οσο η αγαπημενη του θα ηταν φυλακη lmao

Ειναι πολυ σημαντικη η αμοιβαιοτητα στον ερωτα!Και αυτο ο Στεφανος το ενοιωσε μονο
με την Εριεττα.Ουτε με την Ευα το ενοιωσε ,αλλα ουτε και με την Μελιτα,οπως λεει και πιο
πανω η jessie!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 15, 2011 11:43 pm

JESSIE έγραψε:
Μπορεί να το βλέπεις έτσι, αλλά δεν υπάρχει καμμία σχέση και καμμία συνάφεια....
Ο Στέφανος δεν αγαπήθηκε από την Εύα, όπως πολύ καλά ξέρουμε, κι η Μελίτα είδε σ'αυτόν έστω ασυνείδητα, έναν τρόπο να πληγώσει την Εύα και να εκδικηθεί το Μάνο....
Η μόνη γυναίκα που τον αγάπησε πραγματικά ήταν η Εριέττα, και απ'όσα βλέπουμε, όταν ο Στέφανος έγινε , για πρώτη φορά, αποδέκτης της πραγματικής αγάπης μιάς γυναίκας, ανταποκρίθηκε όπως ταιριάζει στην γυναίκα αυτήν.
Οπότε ούτε δώ υπάρχει σύγκριση.....


Ναι η Εύα δεν τον αγάπησε το Στέφανο στάθηκε όμως δίπλα του με αξιοπρέπεια και τον στήριξε και τον πίστεψε άσχετα αν το αχάριστο κορμί το είδα στα προσεχώς να λέει μόνο η Εριέττα με πίστεψε Μπορώ να ποστάρω αν θέλεις τη σκηνή που η Μαρίλια έχει στήσει την Εύα απέναντι και τη βρίζει επειδή πιστεύει στην αθωότητα του Στέφανου
Η έλλειψη έρωτα απενοχοποιεί το Στέφανο γι αυτά που της έκανε;
Για την κοροιδία που της έκανε και μάλιστα χωρίς λόγο μιας κι η γυναίκα δεν του έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό και αντιθέτως τον ρώτησε πολλές φορές αν πράγματι θέλει να προχωρήσουν στο γάμο
Την υποχρέωσε να ξαναζήσει την προδοσία του Μάνου απ την αρχή και μάλιστα για την ίδια γυναίκα.
Τώρα δε που αποδεικνύεται οτι μεγάλος έρωτας δεν ήταν μιας και τον ξεπέρασε στο φτερό δείχνει ακόμη χειρότερο. Της μπαχάλιασε τη ζωή για δεύτερη φορά για ένα τίποτα
Ακόμη και στο χωρισμό η Εύα στάθηκε με αξιοπρέπεια και δεν τον ενόχλησε ούτε τον εμπόδισε σε τίποτα αντίθετα μάλλον τον βοήθησε
Βιάστηκε την πρωτοχρονιά να αντικρούσει ένα αθώο κομπλιμέντο του Λευτέρη και αύριο θα διαγράψει όλη τη στήριξη που του πρόσφερε οταν τον έβαλαν μέσα για την απαγωγή με δυό κουβέντες
Λίγος πολύ λίγος τελικά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 11:47 pm


Clarabelle, αυτή είναι η δική σου οπτική, όμως αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να τη δεχτούμε όλοι. Εχουμε συζητήσει πολλές φορές το ίδιο θέμα, εσύ εμμένεις να το βλέπεις από μιά πλευρά, εγώ εμμένω να το βλέπω απ'τη δική μου πλευρά. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να το ξανα-συζητήσουμε.
Ευτυχώς που τον θεωρείς λίγο για την Εύα, ευτυχώς που τον θεωρείς λίγο για τη Μελίτα, έτσι τον αφήνεις ελεύθερο για να ζήσει κι αυτός ευτυχισμένος με την Εριέττα, η οποία δεν τον θεωρεί καθόλου λίγο, σε πληροφορώ, και συμφωνώ απόλυτα μαζί της!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 15, 2011 11:49 pm

clarabelle ,η Εριεττα τον πιστεψε ανευ ορων!Χωρις καν να τον ξερει και ξεροντας αυτα που εκανε η οικογενεια του στη δικη της.
Ναι η Ευα τον πιστεψε και αυτη ,αλλα για θυμησου τοτε που του ειπε ψεμματα για τον γιο του.Γιατι το εκανε;;Γιατι πιστεψε το χειροτερο γι αυτον !
Γι αυτο λεω οτι μονο η Εριεττα το πιστεψε ανευ ορων.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 15, 2011 11:52 pm

ΣΨ1 έγραψε:clarabelle ,η Εριεττα τον πιστεψε ανευ ορων!Χωρις καν να τον ξερει και ξεροντας αυτα που εκανε η οικογενεια του στη δικη της.
Ναι η Ευα τον πιστεψε και αυτη ,αλλα για θυμησου τοτε που του ειπε ψεμματα για τον γιο του.Γιατι το εκανε;;Γιατι πιστεψε το χειροτερο γι αυτον !
Γι αυτο λεω οτι μονο η Εριεττα το πιστεψε ανευ ορων.


Συμφωνώ οτι η Εριέττα τον πίστεψε άνευ όρων
Το κακό είναι οτι τον θεωρώ λίγο και για την Εριέττα
Όσο ζούσε με τη Μελίτα ήξερε οτι η Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του αλλά δεν απομακρύνθηκε να τη βοηθήσει να μη νοιώθει άσχημα
Άλλωστε όταν ένας άντρας γυρίζει γύρω γύρω και σε όποια γυναίκα παίρνει στο κρεββάτι του λέει σ αγαπώ δεν μου εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 11:54 pm


Ποιό είναι το "κακό" στο ότι τον θεωρείς λίγο και για την Εριέττα?

Το σημαντικό είναι τι θεωρεί "καλό" για τον εαυτό της η ίδια η Εριέττα, έτσι δεν είναι? Και έχουμε όλες τις διαβεβαιώσεις οτι τον θεωρεί το καλύτερο πράγμα που έτυχε στη ζωή της από τότε που γεννήθηκε!
Οπότε ας εμπιστευτούμε την κρίση της, λέω εγώ!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:00 am

Clarabelle έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:clarabelle ,η Εριεττα τον πιστεψε ανευ ορων!Χωρις καν να τον ξερει και ξεροντας αυτα που εκανε η οικογενεια του στη δικη της.
Ναι η Ευα τον πιστεψε και αυτη ,αλλα για θυμησου τοτε που του ειπε ψεμματα για τον γιο του.Γιατι το εκανε;;Γιατι πιστεψε το χειροτερο γι αυτον !
Γι αυτο λεω οτι μονο η Εριεττα το πιστεψε ανευ ορων.


Συμφωνώ οτι η Εριέττα τον πίστεψε άνευ όρων
Το κακό είναι οτι τον θεωρώ λίγο και για την Εριέττα
Όσο ζούσε με τη Μελίτα ήξερε οτι η Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του αλλά δεν απομακρύνθηκε να τη βοηθήσει να μη νοιώθει άσχημα
Άλλωστε όταν ένας άντρας γυρίζει γύρω γύρω και σε όποια γυναίκα παίρνει στο κρεββάτι του λέει σ αγαπώ δεν μου εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη

Μα ακομα δεν της ειπε σ αγαπω της Εριεττας και αυτο ειναι και το παραπονο μας!
Δεν απομακρυνθηκε απ την Εριεττα,γιατι πιστευω οτι ηδη αρχισε να νοιωθει την
αναγκη να ειναι κοντα της.Εξαλλου ετσι νομιζω ξεκινησε αυτος ο ερωτας.Με την Εριεττα
ο Στεφανος αρχισε να νοιωθει την ασφαλεια που θελουμε ολοι να αισθανομαστε οταν
ερωτευομαστε.Και πιστευω οτι ηταν κατι που καμμια απ τις προηγουμενε σχεσεις δεν τον
εκανε να την νοιωσει.Και αυτο δεν ειναι καθολου αμελητεο και δεν αποκλειει εναν μεγαλο
ερωτα.Δεν ειναι απαραιτητο να ακροβατουμε στα ακρα και μονο τοτε να λεμε ,ναι ειμαστε
ερωτευμενοι.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Κυρ Οκτ 16, 2011 12:02 am

το οτι η εριεττα τον θεωρει οτι καλυτερο δεν ειναι και το καλυτερο επιχειρημα.

Η ερωτευμενη δεν εχει την αντικειμενικοτητα να δει τι ειναι καλο και τι οχι.

Ετσι καλο θεωρουσα τον πρωην μου κι εγω κι αποδειχτηκε λαμογιο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Οκτ 16, 2011 12:04 am

sarita έγραψε:το οτι η εριεττα τον θεωρει οτι καλυτερο δεν ειναι και το καλυτερο επιχειρημα.

Η ερωτευμενη δεν εχει την αντικειμενικοτητα να δει τι ειναι καλο και τι οχι.

Ετσι καλο θεωρουσα τον πρωην μου κι εγω κι αποδειχτηκε λαμογιο.

Ναί, συμφωνώ, αλλά κι εμείς, σαν θεατές με αντικειμενικότητα, βλέπουμε ήδη οτι ο Στέφανος ανταποκρίνεται 100% στα αισθήματα της Εριέττας, οπότε είναι φανερό οτι αυτό που θεωρεί η Εριέττα σαν καλό, είναι πράγματι καλό, αφού το βλέπουμε μπροστά στα μάτια μας σε όλες τις πράξεις του Στέφανου. Αν διαλέγουμε να μην το βλέπουμε, είναι άλλο θέμα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Οκτ 16, 2011 12:04 am

ΣΨ1 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:clarabelle ,η Εριεττα τον πιστεψε ανευ ορων!Χωρις καν να τον ξερει και ξεροντας αυτα που εκανε η οικογενεια του στη δικη της.
Ναι η Ευα τον πιστεψε και αυτη ,αλλα για θυμησου τοτε που του ειπε ψεμματα για τον γιο του.Γιατι το εκανε;;Γιατι πιστεψε το χειροτερο γι αυτον !
Γι αυτο λεω οτι μονο η Εριεττα το πιστεψε ανευ ορων.


Συμφωνώ οτι η Εριέττα τον πίστεψε άνευ όρων
Το κακό είναι οτι τον θεωρώ λίγο και για την Εριέττα
Όσο ζούσε με τη Μελίτα ήξερε οτι η Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του αλλά δεν απομακρύνθηκε να τη βοηθήσει να μη νοιώθει άσχημα
Άλλωστε όταν ένας άντρας γυρίζει γύρω γύρω και σε όποια γυναίκα παίρνει στο κρεββάτι του λέει σ αγαπώ δεν μου εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη

Μα ακομα δεν της ειπε σ αγαπω της Εριεττας και αυτο ειναι και το παραπονο μας!
Δεν απομακρυνθηκε απ την Εριεττα,γιατι πιστευω οτι ηδη αρχισε να νοιωθει την
αναγκη να ειναι κοντα της.Εξαλλου ετσι νομιζω ξεκινησε αυτος ο ερωτας.Με την Εριεττα
ο Στεφανος αρχισε να νοιωθει την ασφαλεια που θελουμε ολοι να αισθανομαστε οταν
ερωτευομαστε.Και πιστευω οτι ηταν κατι που καμμια απ τις προηγουμενε σχεσεις δεν τον
εκανε να την νοιωσει.Και αυτο δεν ειναι καθολου αμελητεο και δεν αποκλειει εναν μεγαλο
ερωτα.Δεν ειναι απαραιτητο να ακροβατουμε στα ακρα και μονο τοτε να λεμε ,ναι ειμαστε
ερωτευμενοι.


Υπομονή και έρχεται κι αυτό
Σε δύο χρόνια σ αγαπώ σε τρείς γυναίκες
Μου θυμίζει λίγο τον φίλο του Βυζαντινοτέτοιου που είχε πολλές μοναδικές αγάπες sisi
Δεν θυμάμαι και όνομα τώρα
Τέλος πάντων αυτές οι ιστορίες που βλέπουμε τον τελευταίο καιρό είναι εντελώς πρόχειρες και επιδερμικές και βάζω στο λογαριασμό και την Εύα με το Λευτέρη.
Ξεπετούλες και δουλεματάκι για να πουν στο κοινό πάρτε τους έφτασαν στην Εδέμ τους
Αδυναμία διαχείρησης καταστάσεων μου μοιάζουν όλα αυτά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:07 am

sarita έγραψε:το οτι η εριεττα τον θεωρει οτι καλυτερο δεν ειναι και το καλυτερο επιχειρημα.

Η ερωτευμενη δεν εχει την αντικειμενικοτητα να δει τι ειναι καλο και τι οχι.

Ετσι καλο θεωρουσα τον πρωην μου κι εγω κι αποδειχτηκε λαμογιο.

Επισης αυτοπου λες εσυ δεν ειναι επιχειρημα,γιατι καλιστα αυριο
μπορει να γνωρισεις καποιον που θα θεωρησεις καλο και θα αποδειχθει
καλος.Ετσι ειναι η ζωη!
Και ειμαι εκτος θεματος lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Οκτ 16, 2011 12:11 am

Δεν συμφωνώ, Clarabelle, κανείς άνθρωπος σ'αυτή τη γή, ή για ν'ακριβολογήσω , πολύ σπάνια, δεν βρίσκει τον έρωτα της ζωής του με την πρώτη, οπότε όλα τα μπερδέματα των διαφόρων ηρώων, (κι όχι μόνο του Στέφανου), είναι και ρεαλιστικά και έχουν βάση.
Απλά, για να επανέλθουμε στο σημειο απ'όπου ξεκινήσαμε, το Μάνο δηλαδή, απ'το οποίο ξεφύγαμε για να έρθουμε ξανά στο άλλο σημείο που μας αρέσει να τονίζουμε, το Στέφανο δηλαδή, η ιστορία προχώρησε με τον άλφα ή βήτα τρόπο λόγω ΚΑΙ της αποχώρησης του Μάνου απ'τη σειρά. Αν δεν είχε φύγει, τα πράγματα ίσως είχαν εξελιχθεί διαφορετικά, οπότε μάλλον οι σεναριογράφοι πρέπει να δεχτούν συγχαρητήρια που κατάφεραν να κρατήσουν τη σειρά, όταν τους έφυγε ένας απ'τους πρωταγωνιστές τους.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Κυρ Οκτ 16, 2011 12:16 am

δηλαδη απο οτι καταλαβα ο μονο ςτροπος να τραβηξουν την πλοκη οι σεναριογραφοι ηταν να βαλουν τον δεν ειμαι μανος να μπλεξει παλι με την ιδια γυναικα που εμπλεξε και ο μανος και να προδωσει τη γυναικα που αγαπαει?
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Οκτ 16, 2011 12:20 am

sarita έγραψε:δηλαδη απο οτι καταλαβα ο μονο ςτροπος να τραβηξουν την πλοκη οι σεναριογραφοι ηταν να βαλουν τον δεν ειμαι μανος να μπλεξει παλι με την ιδια γυναικα που εμπλεξε και ο μανος και να προδωσει τη γυναικα που αγαπαει?


Μάλλον εκεί χάθηκε η μπάλα και μαζί της πάνω απο μισό εκατομύριο τηλεθεατές Τεράστια πατάτα αυτό το τετράγωνο
Τέλος πάντων πήγε και αργάμισι και άκρη δεν θα βγει οπότε ας το αφήσουμε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Οκτ 16, 2011 12:21 am

sarita έγραψε:δηλαδη απο οτι καταλαβα ο μονο ςτροπος να τραβηξουν την πλοκη οι σεναριογραφοι ηταν να βαλουν τον δεν ειμαι μανος να μπλεξει παλι με την ιδια γυναικα που εμπλεξε και ο μανος και να προδωσει τη γυναικα που αγαπαει?

Αυτά συνέβαιναν οτι ο Μάνος ήταν ακόμη στη σειρά, και η συνέχεια που ίσως είχαν σκεφτεί οι σεναριογράφοι μπορεί να ήταν διαφορετική απ'αυτήν που είδαμε μέχρι σήμερα, αν δεν έφευγε ο Μάνος. Πάντως για μένα μιά χαρά προχώρησε η σειρά, και ιδίως από τότε που έφυγε ο Μάνος, μου φαίνεται σαν να καθάρισε λίγο ο τόπος!!!! Οσο για τον "δεν είμαι Μάνος", για μένα ούτε κατά διάνοια συγκρίνεται με το Μάνο, και έτσι μιά χαρά μου κάθησε όλη η ιστορία!
Κι εδώ σας καληνυχτώ, γιατί είναι και αργάμιση, που θά'λεγε και η Κapetanissa!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:25 am

Aς πω και εγω την γνώμη μου για τον Στεφ,και τι πιστεύω!!!!

Φυσικά και αγάπησε την Μελ,και σίγουρα το συναίσθημα που ένοιωσε τον άλλαξε.Ο Στεφ είναι ένας χαρακτήρας,που το σ΄αγαπώ δεν το έχει ψωμοτύρι,δεν είναι εκδηλωτικός!!!!!!

Σίγουρα όμως στον έρωτα χρειάζεται να παίρνεις και να δίνεις!!!!!!!!!
Η Εριέττα δεν τον αμφισβήτησε ποτέ!!!!!!και του έδειχνε σε κάθε ευκαιρία οτι τον εμπιστεύται,και τον στηρίζει!!!!!
Αυτό ο έψαχνε ο Στεφ,όπως και ο καθένας μας.Να νοιώθει άνετα,να συζητάει τα πάντα με την συντροφό του,χωρίς να βλέπει σε κάθε λέξη του την αμφιβολία.Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Ο κάθε άνθρωπος,εκδηλώνεται διαφορετικά!!!!!αυτό δεν σημαίνει οτι αγαπά λιγότερο.

Και φυσικά ο Στεφ δεν είναι Μάνος!!!!!!αυτό το έχει δείξει η σειρά,3 χρόνια τώρα!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:30 am

alex1 έγραψε:Aς πω και εγω την γνώμη μου για τον Στεφ,και τι πιστεύω!!!!

Φυσικά και αγάπησε την Μελ,και σίγουρα το συναίσθημα που ένοιωσε τον άλλαξε.Ο Στεφ είναι ένας χαρακτήρας,που το σ΄αγαπώ δεν το έχει ψωμοτύρι,δεν είναι εκδηλωτικός!!!!!!

Σίγουρα όμως στον έρωτα χρειάζεται να παίρνεις και να δίνεις!!!!!!!!!
Η Εριέττα δεν τον αμφισβήτησε ποτέ!!!!!!και του έδειχνε σε κάθε ευκαιρία οτι τον εμπιστεύται,και τον στηρίζει!!!!!
Αυτό ο έψαχνε ο Στεφ,όπως και ο καθένας μας.Να νοιώθει άνετα,να συζητάει τα πάντα με την συντροφό του,χωρίς να βλέπει σε κάθε λέξη του την αμφιβολία.Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Ο κάθε άνθρωπος,εκδηλώνεται διαφορετικά!!!!!αυτό δεν σημαίνει οτι αγαπά λιγότερο.

Και φυσικά ο Στεφ δεν είναι Μάνος!!!!!!αυτό το έχει δείξει η σειρά,3 χρόνια τώρα!!!!!!!

Bρε καλωστον κι ας αργησε!Τι να σε κανω,ηρθες αργαμισι lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Κυρ Οκτ 16, 2011 12:31 am

ναι συγνωμη δεν ειναι μανος ειναι χειροτερος απο τον μανο.

και το εχω ξαναπει οι σεναριογραφοι απο δεκεμβρη ηξεραν οτι θα εφευγε ο μανος.

Αν ηταν εφευρετικοι θα μπορουσαν να τραβηξουν αλλιως την ιστορια αλλα απο οτι φανηκε η τολμη και γοητεια ζει και βασιλευει.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:33 am

χαχαχαχαχχαχαχαχα δεν πειράζει,τι να κάνουμε;;;;;;;;;

για μένα δεν είναι αργάμιση!!!!κουκουβάγια θα καταλήξω!!!!!! lmao

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:38 am

sarita έγραψε:ναι συγνωμη δεν ειναι μανος ειναι χειροτερος απο τον μανο.


Καλημέρα!!!!

Σε τι είναι χειρότερος;;;;;;;;;;;στο πως συμπεριφέρεται στις γυναίκες;;;;;;;;;;

Στο ότι μπροστά,στο κέρδος,δεν σταματούσε σε τπτ όπως ο Μάνος;;;;;;;

Στο ότι ο Στεφ,εκτιμάει,και αναγνωρίζει πάντα ανθρώπους που τον βοήθησαν;;;;;;;;;;

Ναι φυσικά και ο Στεφ έκανε λάθοι,και πλήγωσε ανθρώπους,όταν αποφάσισε να εκδικηθεί.Γιατί το αίμα δεν ξεπλένεται
με αίμα,αλλά το πως μεγάλωσε,και τα ψέμματα που του έλεγε η μάνα του,δεν παιζουν ρόλο;;;


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Κυρ Οκτ 16, 2011 12:40 am

ο στεφανος σε τι ειναι χειροτερος?

Πρωτον κοντευε να τρελανει την γυναικα την οποια υποτιθεται οτι αγαπουσε.

Δευτερον την προδιδει με τον ιδιο τροπο που την προδωσε και ο μανος με την ιδια ακριβως γυναικα.

Δεν θα δωσω αλλοθι στο στεφ για το πως μεγαλωσε γιατι ετσι θα πρεπει να δωσω και στον μανο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Οκτ 16, 2011 12:45 am

sarita έγραψε:ο στεφανος σε τι ειναι χειροτερος?

Πρωτον κοντευε να τρελανει την γυναικα την οποια υποτιθεται οτι αγαπουσε.

Δευτερον την προδιδει με τον ιδιο τροπο που την προδωσε και ο μανος με την ιδια ακριβως γυναικα.

Δεν θα δωσω αλλοθι στο στεφ για το πως μεγαλωσε γιατι ετσι θα πρεπει να δωσω και στον μανο.


Το χειρότερος και πάλι δεν το καταλαβαίνω!!!!!

Η Ευα έμαθε για την εκδίκηση,και φυσικά τον κατάλαβε!!!!!τον παντρεύτηκε!!!!!!

Το λαθος του Στεφ ήταν που πίστευε,οτι μπορουσε να ελεγξει τον ερωτα του για την Μελ.Αν όμως δεν ήταν η Μελ,και ήταν η "Μαρία" δεν θα την παντρευόταν!!!!!!
Και αναφέρομαι στο παρελθον των δυο γυναικών!!!!!(Μελ και Εύας).

Και φυσικα δεν έχει σχέση το πως μεγάλωσαν Μάνος και Στεφ.
Ο Στεφ σαν στρατιωτάκι μεγάλωσε απλά για να εκδικηθει.Όπως και ο ίδιος είπε μεγάλωσε μόνος του!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Κυρ Οκτ 16, 2011 12:49 am

θα μπορουσε απο την πρωτη στιγμη να το πει στην ευα οπως τοσες φορες τον ρωτησε αν υπαρχει αλλη στη ζωη του πραγμα που δεν εκανε.

Τωρα απο ποτε το παθος λεγεται ερωτας δεν ξερω.Γιατι απο αυτους τους δυο μονο αυτο εισεπραξα εγω.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Οκτ 16, 2011 11:41 pm

Μιας και μιλατε για τον Μανο...

Η αληθεια ειναι οτι αυτος ο χαρακτηρας για μενα ηταν παντα ενας γριφος...Δεν μπορουσα ουτε να τον αντιπαθησω απολυτα ουτε να τον συμπαθησω απολυτα...Υπηρχαν στιγμες που δεν ηθελα να τον βλεπω και στιγμες που τον λατρεψα...Στις κωμικες του προσωπικα τον απολαυσα και γιατι ο ηθοποιος το εχει αλλα και επειδη μου αρεσε που ειδα μια αλλη πλευρα του σκληροτραχηλου Μανου...

Βεβαια εκανε παρα πολλα!!!!Το οτι ειναι μελος της παρεας(γιατι για μενα παντα θα ειναι) ηταν ενας λογος να τον συμπαθω...Περα απο αυτο που δεν ειναι προφανως ουτε δικαιολογια για τα εγκληματα του ουτε τιποτα μονο μια προσωπικη αδυναμια ας το πω υπαρχουν καποια πραγματα που για μενα λειτουργουν ως ελαφρυντικα...

Πρωτον η σχεση του με τον πατερα του...Θεωρω οτι ειναι πολυ σκληρο και εξαιρετικα ψυχοφθορο να περιμενει καποιος απο σενα να εισαι παντα τελειος...Αυτο που εμαθε ο Μανος απο παιδι ηταν οτι για να τον αγαπανε πρεπει να ειναι δυνατος...Οχι οτι αυτο τον απαλλασει απο οσα εκανε αλλα νομιζω οτι δινει μια αλλη διασταση στην απληστια του...Εμαθε οτι για να αγαπιεται πρεπει να ειναι ο καλυτερος...

Επισης ενω τον κατηγορω για το θεμα των εργοστασιων - οι ζωες παιδιων ειναι πολυ σημαντικο πραγμα και επρεπε να δωσει σημασια στον Νικολα - δε μπορω να παραβλεψω το γεγονος οτι εστω και αργα θελησε να μαθει περισσοτερα για το θεμα και οτι αυτος που ηταν πιο απολυτος στο οτι πρεπει η λειτουργια των εργοστασιων να συνεχιστει ηταν ο Ρουσσος...Και ναι ο Μανος εκανε πισω για να μην χασει τη θεσουλα του...Αλλα ανεφερε και εναν αλλο λογο στον οποιο κανεις δεν εδωσε σημασια αλλα προσωπικα τον θεωρω σημαντικο...Ο Μανος ειχε παρει καποια μετρα εστω και αναποτελεσματικα σε μεγαλο βαθμο...Βεβαια δεν εκανε καμια δραστικη κινηση γιατι ειχε βολευτει αλλα το γεγονος οτι εμενε εκει ηταν και καλο ως ενα σημειο...Γιατι πιστευε οτι ο επομενος που θα ερχοταν στη θεση του θα ηταν εντελως αδιαφορος για τα παιδια και τοτε θα πεθαιναν ακομα περισσοτερα...Κινηθηκε με τη λογικη του ''το μη χειρον βελτιστον''...Μπορει να μην ηταν η καλυτερη κινηση αλλα δεν αναγνωριστηκε απο κανεναν αυτη η εστω μικρη καλη του προθεση...Παντα συνδυαζε τις καλες προθεσεις με κερδος αλλα τουλαχιστον τις ειχε...Γιατι θα μπορουσε να πει οταν ζορισαν τα πραγματα εγω φευγω δεν μπορω να σκοτωνω παιδια και να γινει ηρωας...Και οσο για τα λεφτα του ολο και κατι θα εκανε...Αυτο που ξερει να κανει καλα ο Μανος ειναι να βγαζει λεφτα...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 13 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Οκτ 17, 2011 8:18 am

Δήμητρα, ο Μάνος ήξερε οτι τουλάχιστον η παρέα δεν τον αγαπούσε ούτε για τα λεφτά του, ούτε γιατί ήταν πρώτος, ή ο δυνατός, ή ο τέλειος.... Τον αγαπούσε γιατί ήταν μαζί τους απ'την εφηβεία τους.... Η δε Εύα του είχε τόσες φορές δηλώσει οτι θα έμενε μαζί του ακόμη κι αν δεν είχε δεκάρα....
Το μεγαλύτερο ελαφρυντικό που μπορεί να είχε ο Μάνος, το έγραψες πάλι εσύ, Δήμητρα, κι αυτό δεν ήταν η ανατροφή που πήρε, αλλά το οτι ήταν μέλος της παρέας..... Γιατί κάθε μέλος της παρέας αποκτάει αυτόματα ένα είδος "προστασίας" στα μάτια των τηλεθεατών, έναντι των υπολοίπων, των εκτός παρέας. Κι αυτό το ελαφρυντικό ο Μάνος το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον, σ'όλη του τη ζωή. Παρ'όλο που δεν υπολόγισε ποτέ την παρέα όταν έπαιρνε τις αποφάσεις του, υπολόγιζε στην ανοχή τους και στη συγχώρεσή τους, βασιζόμενος στο ότι ήταν κι αυτός μέλος της παρέας και τον θεωρούσαν έναν απ'αυτούς. Γι'αυτό και όταν του έκαναν κριτική, την
άκουγε με το ένα αυτί, για να την ξεχάσει την επόμενη στιγμή, γιατί ήξερε οτι θα τον συγχωρέσουν και θα τον δεχτούν πίσω. Το παραδέχτηκε δε ανοιχτά αυτό, όταν έκανε τη σκευωρία μαζί με το γιό Χατζηβασιλείου κατά του Στέφανου.....
Πάντως το να του δίνουμε και συγχωροχάρτι γιατί δεν έφυγε απ'τον όμιλο για να "προστατεύσει" τα παιδιά που πέθαιναν έναντι ενός άλλου, χειρότερου γενικου διευθυντή, είναι παρατραβηγμένο. Θα μπορούσε να παραιτηθεί απλά, να χάσει τη θέση του, και να προστατεύσει τα υπόλοιπα υποψήφια θύματα, με το να καταγγείλει επίσημα το θέμα, έχοντας και όλα τα στοιχεία που χρειάζονταν στα χέρια του. Αυτό δεν θα τον έκανε ήρωα, γιατί ήταν το στοιχειώδες καθήκον του σαν άνθρωπος, απέναντι στους συνανθρώπους του. Απλά θα ησύχαζε την συνείδησή του, αν είχε βέβαια, που δυστυχώς δεν είχε.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 32 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης