Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 16 από 32 Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 18, 2011 2:53 pm


Μα και στις δύο περιπτώσεις, και για το επεισόδιο με τη σκάλα και την Αμαλία και για την υπόθεση της κλοπής των πινάκων, εξυπακούεται οτι οι σχετικές μηνύσεις απεσύρθησαν..... Δεν μας το είπαν αυτολεξεί, αλλά μας άφησαν να το καταλάβουμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 18, 2011 3:36 pm

JESSIE έγραψε:
-- ο βιασμός υπήρξε, σαν γεγονός, το θέμα είναι οτι εφ'όσον η Εύα ήταν ερωτευμένη με το Μάνο, στην αρχή το βίωσε σαν βιασμό, όταν όμως αργότερα έφερνε στο μυαλό της το συμβάν, το περιέβαλε με τη "ζάχαρη" του έρωτά της, αναπολώντας το σαν μιά σκηνή αγάπης, με καρπό τη Μαρίλια.

Για τον ίδιο τον βιασμό, οι ίδιοι οι σεναριογράφοι, (Στο fb) με την συγγραφική ομάδα, δεν έχουν αποφασίσει αν είναι βιασμός ή οχι. Οι μισοί λένε είναι , οι άλλοι μισοί όχι.
Γιαυτό είδαμε την Δάφνη και τον Νικόλα να μιλάνε για βιασμό την μια, την άλλη να μιλάει η Ευα για βιασμό, και μετά να αναπολεί την πρώτη της φορά σαν παραμύθι.



--Ο Μάνος πήρε τα χρήματα που του έδωσε η Μαρίλια, επέστρεψε στο Μπέλλο τα χρήματα που είχε πάρει, και ο Μπέλλος απέσυρε τις κατηγορίες εναντίον του. Αρα ο Μάνος δεν ήταν φυγόδικος, "καθάρισε" με τα λεφτά της Μαρίλιας, και έτσι μπορούσε να φύγει όποτε ήθελε.

Ο Μάνος ήταν έξω με αναστολή απο την εποχή των πινάκων. Είναι κάτι που δεν λύθηκε ποτέ δικαστικά, ούτε δώσανε συνέχεια αν δεν απατώμαι.

[/quote]

Τα υπόλοιπα θα τα αναλύσω άλλη ώρα...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 18, 2011 4:25 pm

Μια χαρα τα εξηγησε τα κενα η jessie,συμφωνω απολυτα ,ετσι ειναι!
Τωρα για τον βιασμο της Ευας Βασω μου,ειναι πολυ λογικο ακομα και αυτοι που γραφουν τα επ να μην εχουν αποφασισει ακομα τι ακριβως ειναι!
Εχουμε να κανουμε με εναν εφηβικο ερωτα,με δυο παιδια στην ουσια που ειχαν ερωτικη σχεση.Το οχι λοιπον της Ευας που σιγουρα ειπε στον Μανο,αυτος δεν το εξελαβε οπως θα το εκλαμβανε πχ ενας ενηλικας και προχωρησε.
Η δε Ευα μπορει εκεινη την στιγμη να μη ηθελε να κανει ερωτα με τον Μανο,αλλα τον αγαπουσε κι ετσι αφου περασε το πρωτο σοκ,το δεχθηκε σαν
συνεχεια της σχεσης τους.Και επισης λογικο ειναι που αργοτερα του το πεταξε,γιατι αν εκεινος ειχε συγκρατηθει η ζωη της θα ειχε διαμορφωθει τελειως διαφορετικα!
Επισης ο Μανος για να μπορεσει να φυγει απ την Ελλαδα ειναι σαφες οτι αποσυρθηκαν οι μηνυσεις.Που το παραξενο δεν μπορω να καταλαβω.Να σας θυμισω τρανταχτες υποθεσεις,που οι υπευθυνοι ,υπαρχουν και ζουν αναμεσα μας;;;;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 18, 2011 5:09 pm

ΣΨ1 έγραψε:Μια χαρα τα εξηγησε τα κενα η jessie,συμφωνω απολυτα ,ετσι ειναι!
Τωρα για τον βιασμο της Ευας Βασω μου,ειναι πολυ λογικο ακομα και αυτοι που γραφουν τα επ να μην εχουν αποφασισει ακομα τι ακριβως ειναι!
Εχουμε να κανουμε με εναν εφηβικο ερωτα,με δυο παιδια στην ουσια που ειχαν ερωτικη σχεση.Το οχι λοιπον της Ευας που σιγουρα ειπε στον Μανο,αυτος δεν το εξελαβε οπως θα το εκλαμβανε πχ ενας ενηλικας και προχωρησε.
Η δε Ευα μπορει εκεινη την στιγμη να μη ηθελε να κανει ερωτα με τον Μανο,αλλα τον αγαπουσε κι ετσι αφου περασε το πρωτο σοκ,το δεχθηκε σαν
συνεχεια της σχεσης τους.Και επισης λογικο ειναι που αργοτερα του το πεταξε,γιατι αν εκεινος ειχε συγκρατηθει η ζωη της θα ειχε διαμορφωθει τελειως διαφορετικα!
Επισης ο Μανος για να μπορεσει να φυγει απ την Ελλαδα ειναι σαφες οτι αποσυρθηκαν οι μηνυσεις.Που το παραξενο δεν μπορω να καταλαβω.Να σας θυμισω τρανταχτες υποθεσεις,που οι υπευθυνοι ,υπαρχουν και ζουν αναμεσα μας;;;;;;;

Μπαρδον? Είναι λογικό να μην έχουν αποφασίσει τι είναι? Δεν μιλάμε για κάτι απλό , μιλάμε για ένα βιασμό, τον οποιον τον χρησιμοποιούν ΟΠΩΣ θέλουν. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι ένας άνθρωπος απειλεί μια νέα κοπέλα με σουγιά στο να κάνουν έρωτα, του λέει οχι, η ίδια αργότερα ΠΑΡΑΔΕχΕΤΑΙ οτι ήταν βιασμός, όπως το επιβεβαιώνει και ο Νικόλας, και ΔΕΝ το αρνείται ο Μάνος, και μετά μιλάμε για ειδειλιακή πρώτη φορά. Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 103275 Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 103275

Δεν είναι σχέσεις, να πεις, αγαπάει και την Ευα, αγαπάει και την Μελίτα. Μιλάμε για κάτι πολύ σοβαρο, που δεν επιδέχεται διπλά μηνύματα.

Τουλάχιστον, αν δεν είχαν αποφασίσει , ας συμφωνούσαν όλοι οτι είναι αμφίσημη σκηνή, όχι οι μισοί να λένε ήταν βιασμός και οι άλλοι μισοί οτι δεν ήταν. Η ασυννενοησία ανέμεσα τους είναι εμφανής.

Για το θέμα του Μάνου, τίποτα δεν είναι σαφες.Ο Μάνος και ο Ρούσσος βγήκανε γιατί πλήρωσανε εγγύηση, και ήταν με αναστολή έξω, όχι γιατί αποσύρθηκαν μυνήσεις. Συμφωνώ επίσης και για αυτό που πρόσθεσε η Μαρία και είχα ξεχάσει.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 18, 2011 5:31 pm

JESSIE έγραψε:
-- ο Κυριάκος είδε το βιασμό της Εύας, αλλά όταν ήρθε "έψαχνε" να βρή ποιός είναι ο πατέρας της Μαρίλιας, γιατί αλλιώς θα πρόδιδε τη δική του συμμετοχή στο θέμα, δηλ. οτι ήξερε και τηλεφώνησε στη Μαίρη. 'Ετσι και δημιουργούσε θέμα για να βγεί από πάνω, και προστάτευε τον εαυτό του.
Εδώ διαφωνώ με την οπτική... Νομίζω ο Κυριάκος πραγματικά δεν ήξερε ποιος είναι ο πατέρας της Μαρίλιας... Δεν ακούσαμε ποτέ το τηλεφώνημα στη Μαίρη, μπορεί κάλλιστα ο Κυριάκος -ο οποίος όπως ξέρουμε ήταν μεθυσμένος εκείνο το βράδυ- να είπε στη Μαίρη πως ο άντρας της ατίμασε την οικογένειά του, κατέστρεψε την τιμή του και πάει λέγοντας ασυναρτησίες δηλαδή που η Μαίρη έχοντας δει την Εύα τις μετέφρασε όπως της μετέφρασε...

JESSIE έγραψε:-- Η Αντιγόνη έπαιζε το ρόλο της μουγκής, δεν ήταν μουγκή, ή τουλάχιστον ήταν για μικρό διάστημα. Και στο ρόλο της αυτόν αποκλειστικός θεατής ήταν ο γιός της.
Ο γιός της και οι γιατροί που την εξέταζαν....

JESSIE έγραψε:Μα και στις δύο περιπτώσεις, και για το επεισόδιο με τη σκάλα και την Αμαλία και για την υπόθεση της κλοπής των πινάκων, εξυπακούεται οτι οι σχετικές μηνύσεις απεσύρθησαν..... Δεν μας το είπαν αυτολεξεί, αλλά μας άφησαν να το καταλάβουμε....
Η υπόθεση της Αμαλίας είχε εκδικαστεί... Δεν αναιρείται η ποινή...


Υ.Γ. Μαράκι μου Ο.Γ. είναι οπτική γωνία, s1ngles!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 18, 2011 8:06 pm


Edem4ever, για τον Κυριάκο και το περιβόητο εκείνο βράδυ, κανείς δεν ξέρει τίποτε το συγκεκριμένο, οπότε κάθε οπτική έχει τη χάρη της! Ο καθένας διαλέγει οπτική!

Για την Αντιγόνη, η δική μου οπτική, μου λέει οτι το ίδρυμα που ήταν κλεισμένη η Αντιγόνη, δεν ήταν θεραπευτήριο, αφού δεν έπασχε από κάτι συγκεκριμένο, αλλά ένας τύπος ξενοδοχείου πολυτελείας, με νοσοκόμες που πρόσφεραν υπηρεσίες αποκλειστικής καμαριέρας στους υψηλούς πελάτες. Και αυτές μπορούσε μιά χαρά να τις ξεγελάει η Αντιγόνη.....

Ξέρουμε ποιά ήταν η ποινή για το θέμα της Αμαλίας? Μπορεί να ήταν απλά χρηματική αποζημίωση, ή ποινή φυλάκισης εξαγοράσιμη, που μπορείς να την πληρώσεις και να σηκωθείς να φύγεις. Ούτε δώ ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο, κι αφού ο Μάνος κυκλοφορούσε ελεύθερος, συμπεραίνουμε οτι μάλλον αυτό συνέβη....



JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 18, 2011 8:16 pm

JESSIE έγραψε:
Edem4ever, για τον Κυριάκο και το περιβόητο εκείνο βράδυ, κανείς δεν ξέρει τίποτε το συγκεκριμένο, οπότε κάθε οπτική έχει τη χάρη της! Ο καθένας διαλέγει οπτική!
Είδες, όταν προκύτουν παραπάνω από ένα λογικά συμπεράσματα κάτι δεν έχει εξηγηθεί σωστά... Έπρεπε μέσα στα τόσα flash back εκείνης της νύχτας να μας δώσουν και μια απάντηση για το τι ακριβώς συνέβει...
JESSIE έγραψε:Για την Αντιγόνη, η δική μου οπτική, μου λέει οτι το ίδρυμα που ήταν κλεισμένη η Αντιγόνη, δεν ήταν θεραπευτήριο, αφού δεν έπασχε από κάτι συγκεκριμένο, αλλά ένας τύπος ξενοδοχείου πολυτελείας, με νοσοκόμες που πρόσφεραν υπηρεσίες αποκλειστικής καμαριέρας στους υψηλούς πελάτες. Και αυτές μπορούσε μιά χαρά να τις ξεγελάει η Αντιγόνη.....
Και στα ιδωτικά θεραπευτήρια γίνονται αυτά...! Όπου κι αν ήταν όμως, ένας άνθρωπος με τέτοια διαταραχή σίγουρα δεχόταν επισκέψεις από κάποιο γιατρό, ακόμα και για την φαρμακευτική της αγωγή κάποιος την παρακολουθούσε, την αγωγή δεν την δίνει η νοσοκόμα...
JESSIE έγραψε:Ξέρουμε ποιά ήταν η ποινή για το θέμα της Αμαλίας? Μπορεί να ήταν απλά χρηματική αποζημίωση, ή ποινή φυλάκισης εξαγοράσιμη, που μπορείς να την πληρώσεις και να σηκωθείς να φύγεις. Ούτε δώ ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο, κι αφού ο Μάνος κυκλοφορούσε ελεύθερος, συμπεραίνουμε οτι μάλλον αυτό συνέβη....
Εδώ μάλλον έχεις δίκιο... Διετής με αναστολή νομίζω ήταν, αν δεν του απαγορεύτηκε η έξοδος από τη χώρα δεν νομίζω να υπήρχε πρόβλημα...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 18, 2011 8:49 pm


Μα ο μόνος που θα μπορούσε να διαλευκάνει την υπόθεση αυτή, είναι ο ίδιος ο Κυριάκος, ο οποίος δεν μπορούσε φυσικά να το κάνει. Αν έλεγε οτι αυτός τηλεφώνησε στη Μαίρη εκείνο το βράδυ, ο καθ'όλα φιλήσυχος Ηλίας θα τον κυνηγούσε να τον σκοτώσει.... Εκτός αν μας τον έδειχναν να μονολογεί και να ομολογεί, ή να έχει κάποιον εφιάλτη για κείνο το βράδυ! Λίγο υπερβολικό, δεν νομίζεις? Για μένα, είναι ηλίου φαεινότερο οτι ήταν ο Κυριάκος, γιατί μόνο αυτός και ο Νικόλας ήταν εκεί γύρω, και δεν υπάρχει αμφιβολία οτι ο Νικόλας δεν ήταν αυτός που τηλεφώνησε....

Επίσης και γιατρό, ψυχίατρο δηλαδή, θα μπορούσε να ξεγελάσει η Αντιγόνη, την έχω ικανή για πολύ πιό δύσκολες δουλειές απ'αυτό....



JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 18, 2011 9:16 pm

Βαριέμαι να ψάχνω και δεν αξίζει και τον κόπο αλλά υπάρχουν πανω απο μιά σκηνές με τον Κυριάκο να ψαρεύει πληροφορίες και να μονολογεί ψάχνοντας να μάθει με ποιόν είχε σχέση η Εύα κι απόκτησε παιδί
Μπορούμε βεβαίως να το πάρουμε ξώφαλτσα και να πούμε δεν βαριέσαι αδελφέ μήπως το πρώτο παλαβό είναι αυτό;
Ο Κυριάκος πάντως έμαθε οτι η Εύα είχε σχέση με το Μάνο ψαρεύοντας τη Νόρα έτσι για όσους δεν παρακολούθησαν την πρώτη χρονιά των μυστικών
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay66 Τρι Οκτ 18, 2011 11:16 pm

Κάτι άσχετο από την παραπάνω συζήτηση. Μήπως η κουβεντούλα που είχε η Νόρα με το Λουκά σήμερα είναι κακός οιωνός προσεχών συγκρούσεων;
Σπόιλερ:
Λέω , μήπως;;;;;;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 19, 2011 1:26 am

fay66 έγραψε:Κάτι άσχετο από την παραπάνω συζήτηση. Μήπως η κουβεντούλα που είχε η Νόρα με το Λουκά σήμερα είναι κακός οιωνός προσεχών συγκρούσεων;
Σπόιλερ:
Λέω , μήπως;;;;;;

Confused? Ελπιζω οχι!!!!!!!!!!!Ενταξει δεν του ειπε και κατι παραλογο...
Σπόιλερ:
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από taradoula Τετ Οκτ 19, 2011 11:25 am

fay66 έγραψε:Κάτι άσχετο από την παραπάνω συζήτηση. Μήπως η κουβεντούλα που είχε η Νόρα με το Λουκά σήμερα είναι κακός οιωνός προσεχών συγκρούσεων;
Σπόιλερ:
Λέω , μήπως;;;;;;

Κι εμένα το είχε πάρει κάπου το μάτι μου αυτό, αλλά δε νομίζω ότι θα είναι χωρισμός, μάλλον καμιά διαφωνία θα υπάρξει σχετικά με αυτά που είπε η Νόρα, που εδώ που τα λέμε είχε και δίκιο. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 8:12 pm

KaρΜικ σου απανταω εδω,γιατι κλειδωσε ο χθεσινος σχολιασμος.
Ο Στεφανος ειναι λιγο μεγαλυτερος απ τον Μανο και η Αντιγονη τον μεγαλωσε μεχρι περιπου τα 17 με την προοπτικη να εκδικηθει τον Λυτρα τον πατερα του Νικολα.Στο μεταξυ ο Λυτρας πεθανε και οταν μετα την συνεργασια που ειχε με Ρουσο και Μανο πηγε στην φυλακη,η εκδικηση μετατεθηκε σ αυτους.
Εξαλου σημερα στην συζητηση που ειχε με την Αντιγονη ο Στεφανος ειπαν και αρκετα πανω σε αυτο.Για το πως χρησιμοποιησε τα παιδια της!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Οκτ 20, 2011 8:25 pm

Clarabelle έγραψε:Βαριέμαι να ψάχνω και δεν αξίζει και τον κόπο αλλά υπάρχουν πανω απο μιά σκηνές με τον Κυριάκο να ψαρεύει πληροφορίες και να μονολογεί ψάχνοντας να μάθει με ποιόν είχε σχέση η Εύα κι απόκτησε παιδί
Μπορούμε βεβαίως να το πάρουμε ξώφαλτσα και να πούμε δεν βαριέσαι αδελφέ μήπως το πρώτο παλαβό είναι αυτό;
Ο Κυριάκος πάντως έμαθε οτι η Εύα είχε σχέση με το Μάνο ψαρεύοντας τη Νόρα έτσι για όσους δεν παρακολούθησαν την πρώτη χρονιά των μυστικών

Ούτε σε μένα αρέσει το ψάξιμο, όμως υπάρχει μιά λογική εξήγηση και για τα παραπάνω.... Εκείνο το βράδυ, ο Κυριάκος, μισο-μεθυσμένος αν θυμάμαι καλά, έκοβε βόλτες στην περιοχή της κατασκήνωσης, και είδε έναν άνδρα να βιάζει την Εύα. Αυτός ο άνθρωπος, για μάς που τον είδαμε σε close-up, ήταν ο Μάνος, όταν όμως μας έδειξε τη σκηνή από κάποια απόσταση, έμοιαζε πολύ με κάποιον μεγαλύτερο σε ηλικία άνδρα.... Ο Κυριάκος προφανώς είδε τη σκηνή, και νόμιζε οτι ήταν ο Ηλίας, τον οποίο δεν χώνευε γιατί νόμιζε οτι φλέρταρε με την γυναίκα του την Αγγέλα. Οπότε αμέσως σκέφτηκε να τηλεφωνήσει στη Μαίρη για να τον ενοχοποιήσει....
Αλλά το ότι έριξε την κατηγορία στον Ηλία με ανώνυμο τηλεφώνημα, δεν σημαίνει οτι ήξερε με ποιόν είχε κάνει πράγματι το παιδί η Εύα , ούτε με ποιόν είχε σχέση η Εύα... Οπότε προσπάθησε να μάθει την αλήθεια, ώστε να κάνει τους εκβιασμούς του στον σωστό άνθρωπο.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Caroline Πεμ Οκτ 20, 2011 9:27 pm

Στο σημερινό επεισόδιο είχαμε μια μικρή αναφορά στον Μάνο την οποία νομίζω ότι πρέπει να σχολιάσω.
Για να καταλάβω με λίγα λόγια μας έλεγαν ότι ο Μάνος είναι το παιδί μου ήθελε την εξουσία και ο Στέφανος είναι το 'αθωο', 'ταπεινο' και 'καλό' παιδί το όποιο το μόνο που ήθελε ήταν μια ήρεμη ζωή.
Με δουλευετε τώρα? Ο Μάνος και ο Στέφανος είναι απλά 'ο ένας χειρότερος από τον άλλον' με όλη την κυριολεξία της.
Θεωρήσα γελοια την αναφορα που έγινε στο επεισόδιο για τον Μάνο με αυτό το τρόπο.
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evanna Παρ Οκτ 21, 2011 9:11 am

AlexiaQ έγραψε:Στο σημερινό επεισόδιο είχαμε μια μικρή αναφορά στον Μάνο την οποία νομίζω ότι πρέπει να σχολιάσω.
Για να καταλάβω με λίγα λόγια μας έλεγαν ότι ο Μάνος είναι το παιδί μου ήθελε την εξουσία και ο Στέφανος είναι το 'αθωο', 'ταπεινο' και 'καλό' παιδί το όποιο το μόνο που ήθελε ήταν μια ήρεμη ζωή.
Με δουλευετε τώρα? Ο Μάνος και ο Στέφανος είναι απλά 'ο ένας χειρότερος από τον άλλον' με όλη την κυριολεξία της.
Θεωρήσα γελοια την αναφορα που έγινε στο επεισόδιο για τον Μάνο με αυτό το τρόπο.
Βρε Αλεξια μου,αφου τα 'χουμε πει αυτα....Για ολα τα δεινα αυτης της σειρας δυο ανθρωποι φταινε απο ολο το καστ.Ο Μανος που ηταν ο σατανας μεταμορφωμενος απο μικρο παιδι και του εχουν φορτωσει τα παντα(σε λιγο θα ακουσουμε οτι ευθυνεται και για την εισοδο της χωρας στο ΔΝΤ imarton )και φυσικα η Ευα που τρεισιμιση κυκλους τωρα ζηταει συγγνωμη για τα λαθη που εκανε στον Α'κυκλο. imarton Ολοι οι υπολοιποι(βλ.Νταιζη,Στεφανος κτλ.)εχουν παρει αφεση αμαρτιων εδω και καιρο για ολα......και το χειροτερο ειναι οτι οι σεναριογραφοι προσπαθουν να πεισουν και εμας τους τηλεθεατες οτι εξ'αρχης ηταν καλα και αθωα παιδια...απλα λιγο πονεμενα! ainta
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Παρ Οκτ 21, 2011 9:17 am

ευαννακι θα σε μαλωσω.

Την εριεττα την ξεχασες?

Και αυτη φταιει για ολα lmao
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evanna Παρ Οκτ 21, 2011 9:20 am

sarita έγραψε:ευαννακι θα σε μαλωσω.

Την εριεττα την ξεχασες?

Και αυτη φταιει για ολα lmao
Mε συγχωρεις Μαρια για την παραλειψη.Απλα εχω αποφασισει να μην δινω βαση στους παραλογισμους της ημι(?)τρελης Μελιτας! Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Παρ Οκτ 21, 2011 9:28 am

evanna έγραψε:
sarita έγραψε:ευαννακι θα σε μαλωσω.

Την εριεττα την ξεχασες?

Και αυτη φταιει για ολα lmao
Mε συγχωρεις Μαρια για την παραλειψη.Απλα εχω αποφασισει να μην δινω βαση στους παραλογισμους της ημι(?)τρελης Μελιτας! Razz

αααα ημιτρελλη η μελιτα?
Πες τη σκετο τρελλη να σαι μεσα. lmao
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 21, 2011 1:19 pm

Γινεται πολυς λογος τελευταια,για το πως μια κοπελα καθ ολα;;συγκροτημενη,οπως η Μελιτα,φτανει να γινει εμμονικη,οχι τρελη,εμμονικη,εχει τεραστια διαφορα.Πανευκολα κατα τη γνωμη μου.Ο ψυχικος μας κοσμος ειναι οτι πιο ευθραστο και μπορει να διαταραχθει ανα πασα στιγμη,αναλογα βεβαια τον ανθρωπο και ποσο δυνατος ειναι αυτος.
Ας πουμε,εγω εχω ενα παραδειγμα κοπελας 24 χρονων ,με πανεπιστημιακη μορφωση,με δουλεια,που με την διαλυση μιας σχεσης 4 χρονων που ειχε ,επαθε κρισεις πανικου και ακομα εδω και 2 χρονια περιπου δεν εχει συνελθει .Πολυ συκροτημενο ατομο ε;;ετσι φαινοταν τουλαχιστον.Τα φαινομενα ομωςαπατουν.Και οι κρισεις πανικου ειναι το λιγοτερο που μπορει να παθε καποιος.Ολα ακομα και οι κρισεις πανικου ξεκινανε απο την εμμονη,
σαν αυτο δηλ που επαθε η Μελιτα!
Η Μελιτα ηταν ενα απολυτα χειραγωγουμενο,εξαρτωμενο,αναποφασιστο,ανωριμο ατομο.Ποτε δεν πηρε μια αποφαση μονη της,παντα την βοηθαγαν σ αυτο ειτε η μητερας της ,ειτε ο πατερας της,ειτε ο Μανος.Και φυσικα δεν εγινε ξαφνικα εμμονικη.Για μενα απ τον πρωτο κυκλο εδειξε τετοια σημαδια που κι εγω ,αν και ασχοληθηκα πολυ μαζι της τα βλεπω τωρα.Δεν ειναι αραγε εμμονη,το να διεκδικει ετσι στον χαμο εναν ανθρωπο που την κοροιδευε απ την πρωτη μερα του γαμου της;;;Οταν ηξερε οτι ειναι δευτερη στην καρδια του αντρα της;;Μα ειχε παιδι θα μου πει καποια.Και ποιος μας ειπε οτι για το παιδι ειναι ωραια μια τετοια κατασταση.Το χειροτερο ειναι!αν δεν εμφανιζαν τον Σταυρο και η υποθεση ειχε να κανει με αυτο το τριγωνο απ την αρχη μεχριτο τελος δηλ Μανο-Ευα-Μελιτα,πιστευω οτι την Μελιτα παλι εμμονικη θα μα την εδειχναν.Δεν θα κατεθετε ευκολα τα οπλα,γιατι εμαθε παντα στην ζωη της να εχει αυτο που θελει και να μην κανει πισω μεχρι να το αποκτησει.Και ξαφνικα υπαρχει κατι που δεν μπορει να το αποκτησει ή ακομα καλυτερα ,κατι που της ανηκε και της το πηρανε,της το κλεψανε.Πως θα αντιδρουσε μια γυναικα με τον παραπανω ψυχισμο;;Μηπως σαν την Μελιτα;;
Επισης σε ολοκληρο τον τριτο κυκλο η Μελιτα ηταν εμμονικη.Για την ακριβεια εγω αρχισα να το διακρινω απ την στιγμη που ενω ειπε στον Στεφανο οτι δεν τον θελει,δεν θελει αλλα προβληματα στη ζωη της και τον χωρισε,την επομενη μαθαινοντας οτι ειναι με την Εριεττα,κανει τα παντα για να τον εχει ξανα.Απο κει και περα αρχιζει η κατρακυλα και η συμπεριφορα της φαινεται ποσο αλλοπροσαλη και εμμονικη ειναι!
Απο ενα σημειο και μετα φαινοταν καθαρα οτι πλεον το προβλημα της ηταν η Εριεττα και μονον αυτη,ο Στεφανος κατα καποιο τροπο ερχοταν σε δευτερη μοιρα.Οταν πηρε τις φωτο ας πουμε.Τι θα εκανε ενα νορμαλ ατομο;θα χωνε μια μπουνια στο συντροφο του ,ετσι θα καταλαγιαζε ο θυμος,καλα το μπουνια διαφερει απο ατομο σε ατομο ε;;μπουνια μπορει να ειναι και οι φωνες και θα ζητουσε εξηγησεις.Παντως δεν θα εκανε αυτο που εκανε η Μελιτα,δεν θα πηγαινε να ζητησει τα ρεστα απο εναν ξενο ανθρωπο!
Η εμμονη επισης να πω οτι δεν παρουσιαζεται σε ολους τους ανθρωπους με τον ιδιο τροπο.Μαλλον ξεκιναει πολυ αθωα,ας πουμε ενα παιδι που κανει διαιτα με εναν πολυ επισταμενο τροπο,οπως θα εκανε ενας μεγαλος ας πουμε ή απο μια αθωα ζηλια που μπορει να δειχνουμε στον συντροφο μας.Αν προσεχθει απο νωρις ,ειναι κατι που με φαρμακα μπορει να τελειωσει,αν ομως αφεθει,τοτε μπορει να εχει ολεθρια αποτελεσματα.Οπως θα εχουμε και εδω με την Μελιτα.
Δεν ειμαι ψυχολογος ,προσπαθησα απλα με την λογικη και με παραδειγματα να εξηγησω οσο μπορω αυτο που συμβαινει με την συγκεκριμενη ηρωιδα.
Ειχαμε και την Ευα επισης.Οταν εκανε αποπειρες αυτοκτονιας για τον Μανο,αλλα η Ευα ειχε την τυχη ναχει διπλα της την μανα της και τους φιλους της.Που επεσαν ολοι επανω της για να την προστατεψουν.Εμμονη ηταν και της Ευας,αλλα αυτη εκανε κακο στον εαυτο της ,οχι σε τριτους!
Η Μελιτα φανταζει τελειως μονη αυτη την στιγμη.Ο πατερας της δεν βλεπει περα απ την μυτη του και την χρησιμοποιει κιολας και η Αμαλια ενω καταλαβε οτι η κορη της δεν ειναι καλα,δεν εχει τον χρονο να ασχοληθει οπως πρεπει,γιατι εχει και την κολωνα του σπιτιου της,να μπλοκαρει λογ/σμους και διαφορα αλλα σημαντικα επισης,αλλα που δεν την αφησαν να δει την κρισιμοτητα της καταστασης της κορης της.
Εγραψα πολλα για ενα θεμα που πιθανον να μην ενδιαφερει,αλλα δυστυχως δεν μπορω να ακουω για μεταλλαξεις χαρακτηρων και πρασινες τηγανιτες ντοματες!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Οκτ 21, 2011 2:21 pm

ΣΨ1, βρήκα πολύ ενδιαφέρον το κειμενό σου...
Στα περισσότερα με βρίσκεις σύμφωνη.. η ψυχοσύνθεση είναι κατι πολύ εύθραυστο και πρέπει να τα έχεις βρει πλήρως με τον ευατό σου για να αποφύγεις καταστάσεις, όπως τις κρισεις πανικού που αναφέρεις ή εμμονές... Οσον αφορά τη Μελίτα ένα άτομο μεγαλωμένο μέσα σε γυάλα είναι επόμενο να δει τον έξω κόσμο και να χάσει τον εαυτό του... έτσι απλά.. εως εκεί καλά..
Σε αυτό που διαφωνώ με τους σεναριογράφους, μέχρι τη στιγμή που παρακολουθούσα τη σειρά τουλάχιστον είναι το πως μεταβαίνουν απο τη μια κατάσταση στην άλλη.. έοχυμε δει καταστάσεις πέραν του φυσιολογικού απο τον πρωτο κιόλας κύκλο... οι άνθρωποι αλλάζουν και είναι απόλυτα λογικό αλλά όχι με τον τρόπο που πάνε να μας περοσουν στη σειρά..
Δεν γίνεσαι απο εκδικητής, σπιτόγατος και το αντίστροφο έτσι απλά.. δεν γίνεσαι απο υπόκοσμος, κατατρεγμενος έτσι απλά...
Συγκεκριμένα η μελίτα δύο χρόνια έχει την ταμπελα της ερωτευμένης γυναίκας και ξαφνικά τη βγάζουν εμμονική.. σίγουρα ήταν ένας χαρακτηρας άστατος με περίεργη ψυχοσύνθεση και κατ' εμέ είχε εμμονές με την Ευα απο τη στιγμή που έμαθε ποια εναι...
Κατά τα άλλα όμως την αφήνουν να μεγαλώνει ένα παιδί, συγχωρείται απο φίλους και γνωστούς, και όλα αυτα πρέπει εμείς να τα δεχτούμε...
Οσον αφορά την Εύα, μιλάμε για έναν άνθρωπο που στην εφβεία αναγκάστηκε να μεγαλώσει απότομα, που έμεινε μόνη της για χρόνια σε μια ξένη χώρα και που ουσιαστικά μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον ακατάλληλο για παιδί...
Αυτό που αντιλαβάνομαι, για να κλείσω, είναι οτι οι σεναριογράφοι, σε αυτην εδώ τη σειρά τουλάχιστον αδυνατούν να χειριστούν λεπτές καταστάσεις, αδυνατούν να δώσουν εξηγήσεις και να στήσουν υπόβαθρο στον κάθε ήρωα.. ίσως γιατι έχουν αλλάξει πλάνα δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές, ίσως γιατί άλλοι γράφουν τη μια μέρα και άλλοι την επόμενη.. ίσως γιατί απλά δεν μπορούν...
Το σίγουρο είναι τοι δεν πείθουν... μπορεί να μην παρακολουθώ απο τα μέσα του τρίτου κύκλου σχεδόν αλλά και αυτό που ειδα ήταν αρκετό.. πόσο μάλλον τώρα που απο οτι έχω καταλάβει όλοι οι χαρακτηρες πήραν την κατηφορα...

Υγ. Οι κρίσεις πανικού είναι κατι πολύ συνηθισμένο ειδικά στην εποχή μας, δεδομένων των συνθηκών.. αλλά δεν είναι μια κατάσταση που βάζει όπλο στο χέρι σου.. κατ εμέ τα προβλήματα της Μελίτας ξεπερνούν τη φάση της εμμονής και του πανικού και εκεί είναι που πιστευω πως εχει γίνει το λάθος απο πλευράς σεναρίου..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Παρ Οκτ 21, 2011 7:48 pm

ΣΨ1 έγραψε:Γινεται πολυς λογος τελευταια,για το πως μια κοπελα καθ ολα;;συγκροτημενη,οπως η Μελιτα,φτανει να γινει εμμονικη,οχι τρελη,εμμονικη,εχει τεραστια διαφορα.Πανευκολα κατα τη γνωμη μου.Ο ψυχικος μας κοσμος ειναι οτι πιο ευθραστο και μπορει να διαταραχθει ανα πασα στιγμη,αναλογα βεβαια τον ανθρωπο και ποσο δυνατος ειναι αυτος.
Ας πουμε,εγω εχω ενα παραδειγμα κοπελας 24 χρονων ,με πανεπιστημιακη μορφωση,με δουλεια,που με την διαλυση μιας σχεσης 4 χρονων που ειχε ,επαθε κρισεις πανικου και ακομα εδω και 2 χρονια περιπου δεν εχει συνελθει .Πολυ συκροτημενο ατομο ε;;ετσι φαινοταν τουλαχιστον.Τα φαινομενα ομωςαπατουν.Και οι κρισεις πανικου ειναι το λιγοτερο που μπορει να παθε καποιος.Ολα ακομα και οι κρισεις πανικου ξεκινανε απο την εμμονη,
σαν αυτο δηλ που επαθε η Μελιτα!
Η Μελιτα ηταν ενα απολυτα χειραγωγουμενο,εξαρτωμενο,αναποφασιστο,ανωριμο ατομο.Ποτε δεν πηρε μια αποφαση μονη της,παντα την βοηθαγαν σ αυτο ειτε η μητερας της ,ειτε ο πατερας της,ειτε ο Μανος.Και φυσικα δεν εγινε ξαφνικα εμμονικη.Για μενα απ τον πρωτο κυκλο εδειξε τετοια σημαδια που κι εγω ,αν και ασχοληθηκα πολυ μαζι της τα βλεπω τωρα.Δεν ειναι αραγε εμμονη,το να διεκδικει ετσι στον χαμο εναν ανθρωπο που την κοροιδευε απ την πρωτη μερα του γαμου της;;;Οταν ηξερε οτι ειναι δευτερη στην καρδια του αντρα της;;Μα ειχε παιδι θα μου πει καποια.Και ποιος μας ειπε οτι για το παιδι ειναι ωραια μια τετοια κατασταση.Το χειροτερο ειναι!αν δεν εμφανιζαν τον Σταυρο και η υποθεση ειχε να κανει με αυτο το τριγωνο απ την αρχη μεχριτο τελος δηλ Μανο-Ευα-Μελιτα,πιστευω οτι την Μελιτα παλι εμμονικη θα μα την εδειχναν.Δεν θα κατεθετε ευκολα τα οπλα,γιατι εμαθε παντα στην ζωη της να εχει αυτο που θελει και να μην κανει πισω μεχρι να το αποκτησει.Και ξαφνικα υπαρχει κατι που δεν μπορει να το αποκτησει ή ακομα καλυτερα ,κατι που της ανηκε και της το πηρανε,της το κλεψανε.Πως θα αντιδρουσε μια γυναικα με τον παραπανω ψυχισμο;;Μηπως σαν την Μελιτα;;
Επισης σε ολοκληρο τον τριτο κυκλο η Μελιτα ηταν εμμονικη.Για την ακριβεια εγω αρχισα να το διακρινω απ την στιγμη που ενω ειπε στον Στεφανο οτι δεν τον θελει,δεν θελει αλλα προβληματα στη ζωη της και τον χωρισε,την επομενη μαθαινοντας οτι ειναι με την Εριεττα,κανει τα παντα για να τον εχει ξανα.Απο κει και περα αρχιζει η κατρακυλα και η συμπεριφορα της φαινεται ποσο αλλοπροσαλη και εμμονικη ειναι!
Απο ενα σημειο και μετα φαινοταν καθαρα οτι πλεον το προβλημα της ηταν η Εριεττα και μονον αυτη,ο Στεφανος κατα καποιο τροπο ερχοταν σε δευτερη μοιρα.Οταν πηρε τις φωτο ας πουμε.Τι θα εκανε ενα νορμαλ ατομο;θα χωνε μια μπουνια στο συντροφο του ,ετσι θα καταλαγιαζε ο θυμος,καλα το μπουνια διαφερει απο ατομο σε ατομο ε;;μπουνια μπορει να ειναι και οι φωνες και θα ζητουσε εξηγησεις.Παντως δεν θα εκανε αυτο που εκανε η Μελιτα,δεν θα πηγαινε να ζητησει τα ρεστα απο εναν ξενο ανθρωπο!
Η εμμονη επισης να πω οτι δεν παρουσιαζεται σε ολους τους ανθρωπους με τον ιδιο τροπο.Μαλλον ξεκιναει πολυ αθωα,ας πουμε ενα παιδι που κανει διαιτα με εναν πολυ επισταμενο τροπο,οπως θα εκανε ενας μεγαλος ας πουμε ή απο μια αθωα ζηλια που μπορει να δειχνουμε στον συντροφο μας.Αν προσεχθει απο νωρις ,ειναι κατι που με φαρμακα μπορει να τελειωσει,αν ομως αφεθει,τοτε μπορει να εχει ολεθρια αποτελεσματα.Οπως θα εχουμε και εδω με την Μελιτα.
Δεν ειμαι ψυχολογος ,προσπαθησα απλα με την λογικη και με παραδειγματα να εξηγησω οσο μπορω αυτο που συμβαινει με την συγκεκριμενη ηρωιδα.
Ειχαμε και την Ευα επισης.Οταν εκανε αποπειρες αυτοκτονιας για τον Μανο,αλλα η Ευα ειχε την τυχη ναχει διπλα της την μανα της και τους φιλους της.Που επεσαν ολοι επανω της για να την προστατεψουν.Εμμονη ηταν και της Ευας,αλλα αυτη εκανε κακο στον εαυτο της ,οχι σε τριτους!
Η Μελιτα φανταζει τελειως μονη αυτη την στιγμη.Ο πατερας της δεν βλεπει περα απ την μυτη του και την χρησιμοποιει κιολας και η Αμαλια ενω καταλαβε οτι η κορη της δεν ειναι καλα,δεν εχει τον χρονο να ασχοληθει οπως πρεπει,γιατι εχει και την κολωνα του σπιτιου της,να μπλοκαρει λογ/σμους και διαφορα αλλα σημαντικα επισης,αλλα που δεν την αφησαν να δει την κρισιμοτητα της καταστασης της κορης της.
Εγραψα πολλα για ενα θεμα που πιθανον να μην ενδιαφερει,αλλα δυστυχως δεν μπορω να ακουω για μεταλλαξεις χαρακτηρων και πρασινες τηγανιτες ντοματες!


: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Οκτ 22, 2011 9:54 am

Όσον, αφορά το θέμα με τη Μελίτα, μια πληγωμένη γυναίκα θεωρείται πάρα πολύ επικίνδυνη και μπορεί να κάνει τα πάντα. Δε δίνω ελαφρυντικά στη Μελίτα γιατί μόνη της έδιωξε το Στέφανο από δίπλα της. Παρόλα αυτά δεν είναι καθόλου εύκολο να βλέπει τον άντρα που αγάπησε να την αδειάζει έτσι και να τα φτιάχνει με τη μεγαλύτερη "εχθρό" της. ))
Υ.Γ. ΣΨ1 τέλεια η παράθεσή σου... : respect : : respect : : respect :

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aglaitsa Τρι Οκτ 25, 2011 10:35 am

μολις διαβασα τα προσεχως και εχω ξενερωσει τοσο πολυ...................
τι με νοιαζει αν η νταιζη παρει βαρυα το θανατο του Χρηστου?
γιατι πρεπει ολοι να της συμπαρασταθουν ?
τι τους ειναι?
μια εκμεταλευτρια ,εκβιαστρια,δολοπλοκος ,παρολιγο δολοφονος μανας και παιδιου......
οτι και να κανουν δεν μπορω να τη δω αλλιως......
δεν με νοιαζουν τα παιδικα της τραυματα και ο παραφορς ερωτας της, που τον πουλησε δις παρακαλω ,με αφηνει παγερα αδιαφορη....
τα μυστικα της Νταιζης θα παρακολουθησουμε?
σορρυ απλα ηθελα να ξεσπασω λιγο γιατι συγχιστικα....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τρι Οκτ 25, 2011 1:03 pm

aglaitsa έγραψε:μολις διαβασα τα προσεχως και εχω ξενερωσει τοσο πολυ...................
τι με νοιαζει αν η νταιζη παρει βαρυα το θανατο του Χρηστου?
γιατι πρεπει ολοι να της συμπαρασταθουν ?
τι τους ειναι?
μια εκμεταλευτρια ,εκβιαστρια,δολοπλοκος ,παρολιγο δολοφονος μανας και παιδιου......
οτι και να κανουν δεν μπορω να τη δω αλλιως......
δεν με νοιαζουν τα παιδικα της τραυματα και ο παραφορς ερωτας της, που τον πουλησε δις παρακαλω ,με αφηνει παγερα αδιαφορη....
τα μυστικα της Νταιζης θα παρακολουθησουμε?
σορρυ απλα ηθελα να ξεσπασω λιγο γιατι συγχιστικα....
δεν εισαι η μονη που εχεις αυτη την αποψη, συμφωνω απολυτα μαζι σου...το να βλεπω τη στελλα συνεχως να δικαιολογει την νταιζη, και να κατηγορει τα παιδια της, το οτι μας παρουσιαζεται μεσω του σεναριου ως απολυτα δικαιολογημενα αυτα που εκανε η νταιζη, μεχρι και αποπειρα κατα της ευας, εκβιασμους και αλλα πολλα, ειναι οχι μονο κουραστικα αδικαιολογητα αλλα και παραλογα...και το χειροτερο ειναι οτι ολοι θα της συμπαρασταθουν τωρα, ξεχνωντας εντελως ολα οσα εγιναν, και δινοντας εν μια νυχτι συγχωροχαρτι...εχω την αισθηση οτι ειναι εντελως παραλογο το ολο σκηνικο, οσα και να ειχε περασει η νταιζη, δεν δικαιολογουν οσα εκανε, και επιπλεον δεν δικαιολογειται η καθιερωση της ετσι οπως παει ως βασικη πρωταγωνιστρια της σειρας και μελος της παρεας ετσι οπως παει... Ee? ainta livani vomit cake
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 16 από 32 Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης