Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

+21
aggeliki
sarita
kapetanissa
nefelik
giwta007
aglaitsa
taradoula
marakii
roria
evaki16
dm10811
loukanorofan
fay66
ΣΨ1
JESSIE
gxnel
alex1
trelli petrakitsa
evaggelia*
Dimitraaa
Clarabelle
25 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 4:14 pm




Δεν αμφισβητώ οτι ο Στέφανος δέχτηκε πίεση και χειραγώγηση απ τη μάνα του και έγινε αυτό που έγινε. Ακριβώς το ίδιο όμως δέχτηκε κι ο Μάνος απ το Λύτρα για να διαμορφώσει αυτό το χαρακτήρα. Κι αν ο Στέφανος υπέμεινε την καταπίεση της μάνας του δέχτηκε και την αγάπη της την οποία εγώ τουλάχιστον δεν αμφισβητώ. Δεν ξεχνώ οτι υποχώρησε στον εκβιασμό της Νταίζης για να τον σώσει. Άλλωστε το γεγονός οτι ο Στέφανος την έβλεπε χάλια και έκλαιγε για μένα σημαίνει οτι δέχτηκε και αγάπη απ την Αντιγόνη. Σκέψου λοιπόν στον αντίποδα ένα παιδί που δέχτηκε τον πειθαναγκασμό όπως λες κι εσύ χωρίς καν να νοιώσει την αγάπη μιας κι ο Μάνος δεν ήταν καν παιδί του Λύτρα. Γι αυτό μιλάω για διαφορετική αντιμετώπιση σε ίδιες καταστάσεις. Για το Στέφανο το παρουσιάζουν ως δικαιολογία γιατί όχι και για το Μάνο;

Είμαι απ αυτούς που πιστεύουν οτι οι άνθρωποι δεν γεννιούνται καλοί ή κακοί αλλά διαμορφώνουν χαρακτήρα ανάλογα με τις συνθήκες κάτω απ τις οποίες ανατρέφονται
Αν θέλεις τα ίδια δικαιολογητικά θα είχα αναγνωρίσει και στη Νταίζη αν είχα δει επάνω της έστω κι ελάχιστη μεταμέλεια. Όχι να στριμωχτεί και να δεχτεί να κάνει υποχωρήσεις αλλά να νοιώσει να καταλάβει τί έκανε και να προσπαθήσει να διορθώσει χωρίς να της το επιβάλουν οι συνθήκες. Γιατί κι η Νταίζη έζησε τη φρίκη αλλά βρήκε στο δρόμο της ανθρώπους που την αγάπησαν. Και το Λουκά κάποτε και τον Οδυσσέα στη συνέχεια και το Χρήστο πρόσφατα.
Όμως ενώ ο Μάνος με το όπλο στον κρόταφο αναγνώριζε στην ουσία το σφάλμα του και ο Στέφανος με τα λόγια (γιατί έργα δεν έχουμε δει ακόμη απο αυτόν και στο Λευτέρη κάτι νομίζω οφείλει για να μη μιλήσω για την Εύα ) η Νταίζη εξακολουθεί να συμπεριφέρεται σαν να της χρωστάει το σύμπαν

Με ξενίζει το γεγονός οτι ο Νικόλας συμμαχεί μαζί της πόσο μάλλον ο Στέφανος. Δεν γνωρίζω αν έχεις παιδιά αλλά αν όχι θα καταλάβεις όταν αποκτήσεις οτι οι γονείς συνήθως δεν δίνουν συγχωροχάρτια σε αυτούς που προσπάθησαν να βλάψουν τα παιδιά τους κι εγώ χθες είδα το Στέφανο να παζαρεύει με τη Νταίζη κι ένα δικό του ποσοστό.

Μεταξύ σοβαρού και αστείου δεν στέλνουμε τα καλόπαιδα στη βουλή; Μια χαρά τα έχουν βολέψει και οι τρείς. Διεκδικούν νόμιμα χρηματικά ποσά που αποκτήθηκαν παράνομα. Μια χαρά βουλευτές και υπουργοί θα γίνονταν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Οκτ 22, 2011 4:25 pm

Μεταξύ σοβαρού και αστείου, αγαπητή Clarabelle, όπως σίγουρα θα έχεις διαπιστώσει κι εσύ, είναι πιασμένες οι θέσεις και όσοι τις κρατούν με χέρια, πόδια, νύχια και δόντια δεν αφήνουν ούτε χαραμάδα εισόδου για άλλους. Υπό αυτές τις συνθήκες ακόμα και η είσοδος των ...καλόπαιδων που λες κι εσύ θα ήταν too good to be true. Θα επέφερε τουλάχιστον μια οπτική αναβάθμιση... lol!

Υ.Γ. Τελικά μαζευτήκαμε αρκετές στο σχολιαμό. Αρκετες και αγαπημένες...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 4:32 pm


Roria, η οπτική αναβάθμιση θα ήταν γεγονός αναμφισβήτητο!
Εγώ θα πώ το άλλο, οτι κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του ταιριάζει, οπότε ας μη γελιόμαστε, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι.... Και επίσης οτι δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος είτε σ'αυτήν, είτε σε οποιαδήποτε χώρα, που θα απαρνιόταν μιά μεγάλη κληρονομιά, επειδή ήταν κάπως.... σκοτεινής προέλευσης. Το πολύ πολύ που έχω ακούσει ήταν να απαρνιέται ο Μάρλον το Οσκαρ, λόγω της γενοκτονίας των Ινδιάνων.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 4:41 pm

JESSIE έγραψε:
Roria, η οπτική αναβάθμιση θα ήταν γεγονός αναμφισβήτητο!
Εγώ θα πώ το άλλο, οτι κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του ταιριάζει, οπότε ας μη γελιόμαστε, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι.... Και επίσης οτι δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος είτε σ'αυτήν, είτε σε οποιαδήποτε χώρα, που θα απαρνιόταν μιά μεγάλη κληρονομιά, επειδή ήταν κάπως.... σκοτεινής προέλευσης. Το πολύ πολύ που έχω ακούσει ήταν να απαρνιέται ο Μάρλον το Οσκαρ, λόγω της γενοκτονίας των Ινδιάνων.....


Δεν διαφωνώ. Κανένας δεν θα απαρνιόταν το βρώμικο χρήμα όχι τουλάχιστον αβασάνιστα
Δεν νομίζεις όμως οτι εκείνος που δαιμονοποιούσε το βρώμικο χρήμα του Ρούσσου και του Μάνου και άνοιγε ιερό πόλεμο εξ αιτίας του όφειλε να το κάνει ή σε αντίθετη περίπτωση να σιωπά;

Συμφωνώ οτι η οπτική αναβάθμιση θα ήταν εξασφαλισμένη soutien

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 4:46 pm


Οχι, γιατί η δαιμονοποίηση δεν γινόταν γιατί το χρήμα ήταν απλά βρώμικο!
Γιατί κι ο ίδιος με τον ίδιο τρόπο έβγαζε τα λεφτά του.... Ομως πίστευε, απ'τα παραμύθια που τον πότιζε η μάνα του, οτι ο Μάνος και ο Ρούσσος είχαν κλέψει την περιουσία του πατέρα του, και μ'αυτά αγόρασαν τα σπίτια τους. Και χτές μάθαμε το άλλο, οτι η ίδια είχε κλέψει τα λεφτά του Λαζαρίδη για να τα δώσει του Λύτρα... Δεν το συζητώ, η παλιά παρέα ήταν σκέτη λέρα, αλλά ο Στέφανος βασίστηκε στα τότε λόγια της μάνας του.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από sarita Σαβ Οκτ 22, 2011 5:21 pm

πραγματικα αυτη η σειρα οσο παει και με απογοητευει περισσοτερο.

Ελατε σκοτωστε το παιδι μου και εγω μετα θα σας κανω αγαλμα στον κηπο μου.

Μονο αυτο δεν εχουμε δει ακομα απο τον στεφανο να κανει στη νταιζη αλλα δεν απεχουμε και πολυ.

Ειναι πολλα τα λεφτα αρη τελικα ετσι δεν ειναι?

Και ο καθενας εχει και καποια δικαιολογια για τον χαρακτηρα και τις πραξεις του.

Η νταιζη παρατημενη και ο στεφανος μεγαλωμενος μεσα σε πιεση.

Αλλα για τον μανο δεν υπαρχει συγχωροχαρτι.Οχι ο μανος το εγραφε στο κουτελο του απο ημερων μολις γεννηθηκε ειμαι ο εκλεκτος διαλεξτε με.

Τις σκηνες που θυμοταν τον πατερα του να τον πιεζει τις θυμαται κανεις?

Οχι.Αλλα βεβαια ο μανος δυστυχως ειχε την τυχη να ερμηνευεται απο τον παναγιωτη και οταν μπαινουν μεσα οι προσωπικες υποθεσεις τα ξεχναμε ολα.

Και αλλοθι και συγχωροχαρτια και καλες πραξεις.Τα παντα.

Κριμα γιατι θελουν δεν θελουν εκεινος ηταν ο κορμος της σειρας που κεντρισε το ενδιαφερον μας.

Η μελιτα πραγματικα πλεον δεν μου προκαλει νευρα παρα ενα μεγαλο οικτο και λυπηση και θεωρω οτι ειναι το χειροτερο για εναν ανθρωπο να τον λυπουνται.

Η αμαλια -βλεπε πεφανη-για ακομη μια φορα ελαμψε.

Η σκηνη του στεφανου με την εριεττα εκπληκτικη.Επιτελους ειδαμε ταλεντο και χημεια.

Αλλα εχουμε βρει κακο με το τζαμι παντου μας κυνηγαει πια.Ησυχια δεν εχουμε.

Τελος θα μιλησω για την ευα.

Επειδη εγω ευτυχως ειμαι αντικειμενικη και βλεπω και τα ασχημα της ηρωιδας μου η ευα λαθος ωρα θυμηθηκε να το παιξει σκληρη.

Και καπου εδω επανερχομαι σε αυτα που φωναζαμε καποτε

Μια γυναικα σαν την ευα που την εχουν πατησει ψυχολογικα απο τους δυο κυκλους δεν επρεπε να μας τη δειξουν να ερωτευεται τοσο συντομα και εντονα.

Κι αν το κανουν απο τη στιγμη που βρισκουν εναν τετοιο παιδι να δειχνει οτι καταλαβαινει οτι ειναι ευτυχισμενη.

Αλλα εδω δεν προλαβαμε να δουμε τη διαδικασια σε φλερταρω σε κερδιζω ειμαστε μαζι.Θελω να δω να αναγνωριζει και τι εχει στο πλευρο της?

Θελει να ειναι μανα,θελει να ειναι φιλη αλλα γυναικα δεν θελει η ακομα.Η μαλλον εχει βρει τον γαιδαρο τον δεμενο και τον τρεχει με ταχυτητα φωτος.

Καλα ελεγε η στελλα.Δεν βρισκει καμια κοπελα ανεξαρτητη να δει και αυτος ασπρη μερα?

Μετριο το επεισοδιο απο μενα.

Και η γελοιοτητα δυστυχως θα συνεχιστει.

Καλη μας δυναμη εναμιση μηνας εμεινε.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 22, 2011 6:38 pm

Το φεραμε απο κει ,το φεραμε απο δω ,παλι στην συγκριση Μανου Στεφανου καταληξαμε!
Ναι και ο Μανος δεχθηκε χειραγωγηση απ τον Λυτρα,εξηγω παραπανω γιατι ο Μανος και οχι ο Νικολας.Ξεχασα επισης να γραψω πριν ,οτι ο Νικολας κατα καποιον τροπο γλυτωσε,γιατι ειχε την μανα του η οποια γνωριζε πως εχει η κατασταση και τον προστατευε!
Για μενα η διαφορα ειναι η εξης αναμεσα παντα σε Μανο και σε Στεφανο.Δεχομαι οτι και οι δυο μεγαλωσαν με δυο ανθρωπους που πολυ λιγο τους ενοιαζε η ψυχη τους,μαλλον καθολου δεν τους ενοιαζε.Ομως καποια στιγμη μεγαλωσαν,καποια στιγμη πεθανε ο Λυτρας.Απο δω και περα λοιπον ,απ την στιγμη που εγιναν ενηλικες μπορουμε να τους κρινουμε ,ισως λιγο πιο δικαια!
Ο Μανος λοιπον εκανε εναν γαμο,κανεις δεν τον αναγκασε να τον κανει,για το χρημα.Χρησιμοποιησε το χρημα σαν σκαλοπατι για να ανεβει,για να φτιαχτει.Δεχτηκε να παντρευτει την Μελιτα,ενω ηδη ο ιδιος ηταν ερωτευμενος με αλλη και αυτην την αλλη την ειχε για τοσα χρονια ερωμενη,την πρωτη της καρδιας του ,την εφερε σε δευτερη μοιρα στην ζωη του.Και επισης το εργοστασιο,η μολυνση και τα παιδια που πεθαναν εξαιτιας αυτου και του Ρουσου.
Ο Στεφανος το μονο που μπορουμε να του καταλογοσουμε ειναι το λαθρεμποριο εργων τεχνης.Αυτο εκανε σαν ενηλικας ,για να βγαλει λεφτα και εξακολουθει να το κανει μεχρι τωρα που βλεπουμε την σειρα.Δεν μας τον εδειξαν ποτε σαν προικοθηρα,ουτε αφησαν να εννοηθει κατι τετοιο,δεν εχει αδικους θανατους στο παρελθον του,ουτε σκοτωσε ποτε καποιον ,ουτε εξ αμελειας!Την εκδικηση της Αντιγονης την σταματησε,εδω μπαινει αυτο που λεω οτι εχει ορια και γενικα ηταν ενας ανθρωπος που και η ιδια του η μανα του εκρυβε σχεδον τα παντα ,γιατι ηταν σιγουρη οτι αν τα ηξερε θα ειχε φυγει,θα την ειχε κανει σ αλλη γη σ αλλα μερη!
Συγνωμη πολλες φορες ζηταμε με τις πραξεις μας και αυτο ειναι και το ουσιαστικο και αυτο το εκανε και συνεχιζει να το κανει ο Στεφανος.Τα περιστροφα στον κροταφο εμενα δεν μου λενε απολυτως τιποτα,αν μετα συνεχιζουν και κανουν τα ιδια λαθη και χειροτερα!
Θα συμφωνησω με την jessie ,οτι καθε λαος εχει την κυβερνηση που του αξιζει και φυσικα εμεις δεν ειμαστε αμετοχοι σε αυτην την χαλια κατασταση.Δυστυχως ειμαστε ενας λαος που απο ενα σημειο και μετα εμαθε στα ευκολα,στο ευκολο χρημα και πολλες φορες ,ευκολο χρημα ,λιγη δουλεια.Ας ελπισουμε οτι θα αντεξουμε και στα δυσκολα που ερχονται,οχι μονο θα αντεξουμε ,αλλα και θα μαθουμε!
Εχω παιδι,αλλα και λογω δουλειας συναναστρεφομαι καθημερινα με παιδια !


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 6:48 pm


ΣΨ, εκτος του ότι συμφωνώ μέ όσα έγραψες , να πώ οτι έτσι εξηγείται η φρεσκάδα και η "παιδικότητα" (με την πολύ καλή έννοια) στο γράψιμό σου! Είναι γιατί η καθημερινή συναναστροφή με μικρά παιδιά, είναι μιά πολύ καλή αιτία για να διατηρήσουμε το μυαλό μας φρέσκο και νεανικό. Οχι οτι εγώ θα άντεχα, γιατί δεν έχω και πολύ υπομονή, αλλά για επάγγελμα, είναι σίγουρα μιά κούρα ανανέωσης!
Συγγνώμη για το off topic....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Οκτ 22, 2011 7:00 pm

Αν μου επιτρέψετε να μπω κι εγώ στην κουβέντα σας.
Ο Μάνος σίγουρα ήξερε οτι το εργοστάσιο προκαλούσε μόλυνση αλλά δεν ήξερε οτι ηταν πράγματι αυτό που προκαλούσε τους θανάτους των παιδιών διαφορετικά δεν θα τάιζε το παιδί του τρόφι μα απ την περιοχή.
Εγώ δεν στέκομαι μόνο στο όπλο που έβαλε στον κρόταφο. Πάω παρακάτω. Έδωσε μάχη για να μπουν φίλτρα απο εκεί και μετά και ήταν ο Ρούσσος που τον απέτρεψε να παραιτηθεί λέγοντας του οτι ο επόμενος διευθύνων σύμβουλος ίσως δεν έκανε αυτά που έπρεπε κι οτι όφειλε να μείνει και να το παλέψει.
Άρα δεν μιλάμε μόνο για πράξη εντυπωσιασμού αλλά για ουσιαστική μετάνοια.
Ο Στέφανος, απ τη μεριά του ήταν συνυπεύθυνος για τους θανάτους στο βουνό. Ούτε κι εκείνος ήξερε οτι θα στείλουν με εντολή θανάτου αλλά ήξερε οτι στέλνουν ανθρώπους στο βουνό και τον ακούσαμε να το λέει στην Εριέττα.
Σίγουρα κάνουν άνιση μεταχείρηση ίσως επειδή ο Μάνος μας τελείωσε και μπορούν με άνεση να του φορτώσουν τα πάντα για να δικαιολογήσουν και την φυγή του.
Ο Στέφανος έχει κι εκείνος μελανά σημεία. Χρησιμοποίησε ανθρώπους. Όπως ο Μάνος χρησιμοποίησε την Μελίτα έτσι ο Στέφανος χρησιμοποίησε την Εύα. Είναι λοιπόν άκυρο να μας τον δείχνουν να ενσωματώνεται στην παρέα Θύτης και θύματα δεν γίνεται να συνυπάρξουν.Το πιο άκυρο όμως είναι να τον βλέπουμε να συναναστρέφεται την επίδοξη φόνισσα του ίδιου του του παιδιού και να της δίνει δικαιολογητικά.
Στο χθεσινό επεισόδιο έκανε συνεργασία με την Νταίζη για ένα μερίδιο στα διαμάντια. Πόσο λογικό είναι αυτό; Συνεργαζόμαστε δηλαδή και με το διάολο για τα λεφτά;
Πάνω απ όλα όμως μου μοιάζει παράλογη αυτή η συνεργασία με τη Νταίζη και για τους υπόλοιπους της παρέας. Αυτή η γυναίκα προσπάθησε να σκοτώσει την φίλη τους και βλέπουμε το Νικόλα να την υπερασπίζεται για μια χούφτα βρώμικο χρήμα.
Τελικά το χρήμα είναι το ζητούμενο της σειράς τώρα πια. Πίστευα οτι όταν οι σεναριογράφοι μιλούσαν για τους ήρωες που θα έβρισκαν την Εδέμ τους εννοούσαν την ευτυχία τους και προς το παρόν αυτό που κυνηγούν είναι το χρήμα.
Είμαι απογοητευμένη απ τη σειρά και δεν το κρύβω.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 7:24 pm


Aggeliki, the more the merrier στην κουβέντα! Νομίζω οτι δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης Μάνου και Στέφανου, όπως και Μάνου Νικολα, όπως και οποιουδήποτε άλλου ήρωα. Ο καθένας έχει τη δική του προσωπικότητα, τα δικά του τρωτά και τα δικά του καλά σημεία. Κανείς δεν είναι απόλυτα όμοιος με κάποιον άλλον στη σειρά, κι αυτό δείχνει την πολυπλοκότητα των χαρακτήρων.
Σε όσα ανέφερες, ο Μάνος ήξερε, όχι εκ των προτέρων, αλλά εκ των υστέρων, οτι οι θάνατοι προέρχονταν απ'τη μόλυνση του εργοστασίου. Νομίζω οτι είχε την πλειοψηφία των μετοχών, ώστε να μπορεί να κάνει τις απαραίτητες αλλαγές για να σταματήσει εκεί το κακό, αλλά δεν το έκανε, γιατί το κόστος θα ήταν υπέρογκο. Αν πάλι δεν ήταν στο χέρι του να κάνει κάτι, θα μπορούσε, σαν έντιμος άνθρωπος, που μάλιστα χτυπήθηκε προσωπικά απ'το θέμα αυτό, να παραιτηθεί και να δημοσιοποιήσει το θέμα, δίνοντας τα στοιχεία που είχε στη διάθεσή του, ώστε να προλάβει την διαιώνιση του κακού. Δεν το έκανε, γιατί θα έχανε την θέση ισχύος και το χρήμα που του προσέφερε το εργοστάσιο.
Ο Στέφανος, πάλι σε όσα ανέφερες, έμαθε κι αυτός εκ των υστέρων οτι στάλθηκαν άνθρωποι να βρούν αυτόν που πήρε τα διαμάντια. Δεν συμμετείχε ο ίδιος στην λήψη αυτής της απόφασης, αφού την έρευνα την είχε αναλάβει ο Χατζηβασιλείου, και αφού η Αντιγόνη έλαβε μονη της τη σχετική πρωτοβουλία. Ο Στέφανος ενημερώθηκε μετά, και φυσικά δεν μπορούσε να κάνει κάτι γι'αυτό, αφού και οι άνθρωποι που πήγαν δεν γύρισαν, ούτε έμαθε κάτι περισσότερο για το θέμα. Το "στείλαμε" που είπε στην Εριέττα, το είπε όπως χρησιμοποιούμε τον πληθυντικό ευγενείας, δεν υπήρχε καμμία δική του γνώση εκ των προτέρων για το τί έκανε ο Χατζηβασιλείου ή η Αντιγόνη .
Ο Μάνος, αφού θέλουμε να συγκρίνουμε, χρησιμοποίησε τη Μελίτα για το χρήμα και την εξουσία. Ο Στέφανος, αν χρησιμοποίησε την Εύα (που εγώ δεν πιστεύω οτι τη χρησιμοποίησε, να τη σώσει απ'το Μάνο ήθελε κυρίως), το έκανε γιατι σκοπός του ήταν να εκδικηθεί το Μάνο για το κακό που έκανε στην οικογένειά του, όχι για τα χρήματα ή για ν'ανέβει κοινωνικά. Κι είδαμε οτι όταν συνειδητοποίησε πόσο άδικο θα ήταν να πληρώσουν και αθώοι μαζί με τους ενόχους, γι'αυτην την εκδίκηση, τη σταμάτησε, έθεσε όρια δηλαδή, όπως πολύ σωστά είπε η ΣΨ παραπάνω.
Τώρα γιατί όλοι δέχονται τη Νταίζη, για ένα μερίδιο απ'τα λεφτά, αυτό παίζει. Δεν την δέχονται εξ ολοκλήρου, ξέρουν το ποιόν της και της το έχουν πεί πολλές φορές. Αλλά δεν θα αφήσουν την περιουσία που τους ανήκει μέσα απ'τα χέρια τους, για λόγους ευθυξίας. Αυτό δεν είναι κυνισμός, είναι επαφή με την πραγματικότητα. Και η σειρά δεν μας δείχνει ρομαντικές φαντασίες, αλλά την πραγματικότητα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Οκτ 22, 2011 7:37 pm

Για μένα ήταν προς τιμήν του Μάνου οτι έμεινε να το παλαίψει και δεν το έβαλε στα πόδια. Απ την άλλη ο Στέφανος την Εύα την χρησιμοποίησε για να πάρει την εκδίκησή του απ το Μάνο Καταλαβαίνω οτι του έχεις αδυναμία[κ εγω εχω αδυναμιες] και δεν θέλεις να το δεις αλλά ο ίδιος δήλωσε η Εύα ήταν τρόπαιο κι αυτο τα λέει όλα.
Τώρα για το θέμα των διαμαντιών δεν θέλω να επεκταθώ. Για μένα είναι βρώμικο χρήμα και μάλιστα βαμένο με αίμα και αισθάνομαι απογοητευμένη που οι ήρωες ασχολούνται μ αυτό πόσο μάλλον που συμμαχούν με αυτό το βδέλυγμα τη Νταίζη.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 7:42 pm


Τελικά δεν έχω καταλάβει πως το βλέπετε
Απ τη μια φορτώνουμε στο Μάνο οτι χρησιμοποίησε την Μελίτα
Απ την άλλη δια στόματος Νικόλα ακούστηκε οτι ο Ρούσσος του φόρτωσε τη Μελίτα για να τον έχει του χεριού του
Δεν έχει νόημα η διαφωνία. Εκείνο όμως που γίνεται ξεκάθαρο με όλα αυτά που ακούγονται και που έρχονται σε σύγκρουση με όσα βλέπαμε την πρώτη σεζόν είναι οτι το σενάριο δεν διαχειρίστηκε ξεκάθαρα τους ήρωες.
Τους στριφογύρισε τόσο που έχασαν την ταυτότητά τους
Και το χειρότερο περνάει το μήνυμα κλεμένα ή όχι εμείς τα φράγκα τα διεκδικούμε μέχρι τελικής πτώσεως και για να τα πάρουμε συνεργαζόμαστε και με το φονιά του παιδιού μας αμα λάχει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 7:46 pm

Προσπαθώ να είμαι αντικειμενική, άσχετα απ'την αδυναμία που μπορεί να έχω στο Στέφανο (για την ακρίβεια, η αδυναμία μου είναι ο Αλέξανδρος, όχι ειδικά ο Στέφανος!!!)....
Ειδικά για τη λέξη "τρόπαιο", η ίδια η λέξη δεν σημαίνει οτι την χρησιμοποίησε, αντίθετα, σημαίνει οτι πάλαιψε να την κερδίσει, άσχετα αν δεν τα κατάφερε....
Εγώ θεωρώ εκ προοιμίου οτι όλες οι "μεγάλες" περιουσίες δεν έχουν φτιαχτεί με τον ιδρώτα του προσώπου των ιδιοκτητών τους, έχουν όλες λίγο την μυρωδιά "ψαρίλας", οπότε κανείς δεν θα πρέπει να τις δέχεται.... Μ'αυτό το σκεπτικό, δεν θα έπρεπε ούτε η Εύα να δεχτεί την περιουσία του Λαζαρίδη, ακόμη και για το γιό της, γιατί έτσι δεχόταν βρώμικο χρήμα.... Ας μην υπερβάλλουμε λοιπόν, όλα είναι σχετικά και κανεις δεν είναι άσπρος σαν το χιόνι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 7:51 pm

JESSIE έγραψε:Προσπαθώ να είμαι αντικειμενική, άσχετα απ'την αδυναμία που μπορεί να έχω στο Στέφανο (για την ακρίβεια, η αδυναμία μου είναι ο Αλέξανδρος, όχι ειδικά ο Στέφανος!!!)....
Ειδικά για τη λέξη "τρόπαιο", η ίδια η λέξη δεν σημαίνει οτι την χρησιμοποίησε, αντίθετα, σημαίνει οτι πάλαιψε να την κερδίσει, άσχετα αν δεν τα κατάφερε....
Εγώ θεωρώ εκ προοιμίου οτι όλες οι "μεγάλες" περιουσίες δεν έχουν φτιαχτεί με τον ιδρώτα του προσώπου των ιδιοκτητών τους, έχουν όλες λίγο την μυρωδιά "ψαρίλας", οπότε κανείς δεν θα πρέπει να τις δέχεται.... Μ'αυτό το σκεπτικό, δεν θα έπρεπε ούτε η Εύα να δεχτεί την περιουσία του Λαζαρίδη, ακόμη και για το γιό της, γιατί έτσι δεχόταν βρώμικο χρήμα.... Ας μην υπερβάλλουμε λοιπόν, όλα είναι σχετικά και κανεις δεν είναι άσπρος σαν το χιόνι....


Μόνο που η Εύα δεν έκανε κολεγιά με την επίδοξη φόνισα του παιδιού της για να πάρει τα λεφτα του Λαζαρίδη ούτε παζάρευε μαζί της εκεί είναι η διαφορά λεπτή αλλά υπαρκτή
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Οκτ 22, 2011 7:51 pm

Αν πάλευε να κερδίσει την Ευα, και όχι τον ''αγώνα'' μεταξύ τους, δεν θα ονομαζε την Ευα καν τρόπαιο.
Αν ήταν έτσι, ολόι οι άντρες που πάλεψαν για να ρίξουν ή να κερδίσουν την καρδιά μιας γυναίκας δεν θα τις λέγανε ''αγάπη μου'', ''μωρό μου'' και διάφορα άλλα ''ζωντανά'' γλυκόλογα, αλλα ''τρόποιο μου'', ''μετάλλειο μου'' και άλλα τέτοια... ρομαντικά Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 681539

Αντίθετα, στον αγώνα μεταξύ Μάνου και Στέφανου, η Ευα ήταν το τρόπαιο, αυτό το λαμπερό πράγμα που θα κερδίσει ο νικητής
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 7:57 pm

Ο αγώνας μεταξύ Μάνου και Στέφανου δεν ήταν για το ποιός θα αποκτήσει την Εύα. Ο Στέφανος ήθελε το Μάνο στη φυλακή, όπως είχε κάνει στη μητέρα του, κι ο Μάνος ήθελε να εκμηδενίσει το Στέφανο, για να μην βγούν τα άπλυτά του στη φόρα. Ας μην ξεχνάμε οτι την Εύα την είχε ήδη πάρει ο Μάνος απ'το Στέφανο, λίγο πριν παντρευτούν, κι όχι για να την παντρευτεί ο ίδιος, αλλά για να την έχει σαν παιχνιδάκι, στο πλάι της συζυγικής του εστίας.

Clarabelle, δεν είπα οτι η Εύα έκανε κολεγιά, είπα απλά οτι δέχτηκε κι αυτή λεφτά που ήταν σίγουρα "βρώμικα".... Τώρα αν ήταν αναγκασμένη , για να μην χάσει αυτήν την περιουσία, να ρίξει λίγο νερό στο κρασί της, δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα έκανε. Οπως και να έχει, δεν την κατηγορώ για τίποτε, αλλά επίσης δεν κατηγορώ και τους υπόλοιπους, που δεν θέλουν να χάσουν όσα τους ανήκουν....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Σαβ Οκτ 22, 2011 8:04 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Οκτ 22, 2011 8:01 pm

JESSIE έγραψε:
Ο αγώνας μεταξύ Μάνου και Στέφανου δεν ήταν για το ποιός θα αποκτήσει την Εύα. Ο Στέφανος ήθελε το Μάνο στη φυλακή, όπως είχε κάνει στη μητέρα του, κι ο Μάνος ήθελε να εκμηδενίσει το Στέφανο, για να μην βγούν τα άπλυτά του στη φόρα. Ας μην ξεχνάμε οτι την Εύα την είχε ήδη πάρει ο Μάνος απ'το Στέφανο, λίγο πριν παντρευτούν, κι όχι για να την παντρευτεί ο ίδιος, αλλά για να την έχει σαν παιχνιδάκι, στο πλάι της συζυγικής του εστίας.

Αρχικά δεν υπήρχε ακριβώς αγώνας μιας και ο Μάνος δεν ήξερε οτι ο Στέφανος ήταν αυτός που τα είχε βάλει κρυφά μαζί του.
Αργότερα, αυτό που ήθελε να πάρει ο Στέφανος, ήταν να χάσει τα πάντα ο Μάνος (και να τα αποκτήσει αυτός). Μέσα σε όλα ήταν ΚΑΙ η Ευα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 8:07 pm


Μόνο που ο Μάνος έχασε την Εύα γιατί δεν ήταν εν τάξει απέναντί της, κι όχι για κάτι που έκανε ο Στέφανος. Και μη μου πείς οτι αν δεν μάθαινε τι έκανε το προηγούμενο βράδυ του γάμου τους, η Εύα θα ήταν ευτυχισμένη μαζί του....
Ο Μάνος ήταν αυτός που ήταν, απ'την αρχή, και δεν επρόκειτο ν'αλλάξει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Οκτ 22, 2011 8:09 pm

JESSIE έγραψε:
Μόνο που ο Μάνος έχασε την Εύα γιατί δεν ήταν εν τάξει απέναντί της, κι όχι για κάτι που έκανε ο Στέφανος. Και μη μου πείς οτι αν δεν μάθαινε τι έκανε το προηγούμενο βράδυ του γάμου τους, η Εύα θα ήταν ευτυχισμένη μαζί του....
Ο Μάνος ήταν αυτός που ήταν, απ'την αρχή, και δεν επρόκειτο ν'αλλάξει....

Δεν με ενδιαφέρει πως και γιατί έχασε ο Μάνος την Ευα. Εκείνο που κουβέντιαζα είναι οτι ο Στέφανος έβλεπε την Ευα σαν τρόπαιο, όπως και ο ίδιος παραδέχτηκε, και η λέξη τρόπαιο σίγουρα δεν έχει την ρομαντική αναφορά ''την κέρδισα''
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 8:11 pm

JESSIE έγραψε:
Μόνο που ο Μάνος έχασε την Εύα γιατί δεν ήταν εν τάξει απέναντί της, κι όχι για κάτι που έκανε ο Στέφανος. Και μη μου πείς οτι αν δεν μάθαινε τι έκανε το προηγούμενο βράδυ του γάμου τους, η Εύα θα ήταν ευτυχισμένη μαζί του....
Ο Μάνος ήταν αυτός που ήταν, απ'την αρχή, και δεν επρόκειτο ν'αλλάξει....


Σαφώς ο Μάνος έχασε την Εύα απο δική του υπαιτιότητα και στη συνέχεια ο Στέφανος φρόντισε να επαναλάβει το ξεπούλημα και πάλι με την ίδια γυναίκα. Μόνο που ο ένας έστω και λίγο πριν φύγει ζήτησε μια συγνώμη ενώ ο άλλος ακόμη το παίζει σωτήρας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 8:13 pm

Για μένα την έχει.... Κάθε άνθρωπος που κυνηγάει κάτι πολύ, το θεωρεί "τρόπαιο". Η λέξη δεν έχει αρνητική σημασία, αλλά θετική.

Clarabelle, τι να την κάνει η Εύα τη συγγνώμη του, τη στιγμή που την εγκαταλείπει, ενώ μπορούσε να μείνει κοντά της, αφού τίποτε δεν τους εμπόδιζε να είναι μαζί?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Οκτ 22, 2011 8:17 pm

Οταν αναφέρεται σε φυσικό πρόσωπο, με άψυχο χαρακτηρισμό, ούτε καν με κάποιο επίθετο, μόνο αρνητική μπορεί να είναι η έννοια του.

Αλλωστε το τρόπαιο είναι ένα αντικείμενο που συμβολίζει μια νίκη ή επιτυχία.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 22, 2011 8:25 pm

Στην περίπτωσή μας, ο Στέφανος ήθελε την Εύα δίπλα του, ακόμη κι όταν σταμάτησε την εκδίκηση προς το Μάνο. Αυτό δείχνει οτι δεν την συνεδύασε με κάποια "νίκη" επί του Μάνου, την ήθελε για την ίδια και μόνο. Κανείς δεν μπορεί ν'αμφιβάλλει οτι ο Στέφανος είχε αισθήματα για την Εύα, αλλά από ένα σημείο κι έπειτα, να παλεύει για κάτι μη εφικτό, την αγάπη της Εύας, θα κούραζε ακόμη και τον πιό ερωτευμένο άνδρα....
Ηθελα να ήξερα , όμως , γιατί πρέπει να επανερχόμαστε στα ίδια και τα ίδια, τα οποία έχουμε συζητήσει άπειρες φορές.... Η ιστορία έχει προχωρήσει, και νομίζω οτι τα γεγονότα έχουν τόσο αλλάξει από την αρχή της σειράς, που δεν έχει νοημα να κολλάμε στην αρχική τους μορφή. Εχει κυλήσει πολύ νερό στ'αυλάκι από τότε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 8:35 pm


Ίσως να έχεις δίκιο και να πρέπει να βλέπουμε τη σειρά σαν αυτοτελή επεισόδια
Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει συνέπεια και συνέχεια
Αν υπήρχε πάντως θα φοβόμουν για την Εριέττα lmao
Την πρώτη που ερωτεύτηκε (λέμε τώρα καμιά βλακεία) την έκανε να μην ξέρει που πατάει και που βρίσκεται και την έστειλε να πάρει ψυχοφάρμακα
Η δεύτερη αυτή που του άλλαξε τη ζωή και τον έμαθε τι σημαίνει έρωτας (εκείνος τα έλεγε όχι εγώ) κατήντησε του γιατρού
Δυσοίωνες οι προβλέψεις Περιμένω να δω τι θα γίνει στη συνέχεια. Ελπίζω να μην βρεθεί και η Εριέττα στο ψυχιατρείο. lmao
Πάντως για ένα πράγμα μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Τελειώνει η σειρά και δεν θα τον δούμε και με επόμενη lmao

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Οκτ 22, 2011 8:36 pm

Χαχαχα Μαρία, ευτυχώς που τελειώνει η σειρά γιατί βλέπω και την Εριέττα σε κανα τρελάδικο!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης