Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

+16
fay
dm10811
Ioanna T
kapetanissa
loukasnora
tzibirdika
filizza
ΣΨ1
roria
fay66
JESSIE
gxnel
trelli petrakitsa
alex1
evaki16
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 29% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap37%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 37% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap34%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 34% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 35
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 01, 2011 6:36 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Νοε 01, 2011 8:38 pm

Δεν θα μπορούσαν να είχαν βρει καλύτερο ηθοποιό να υποδυθει τον Θάνο!!! Ειναι φοβερος!!!! Αν διαβαζα το σεναριο χωρις να χω εικόνα θα τον αντιπαθούσα στο φουλ... γιατι πολύ μεγαλη ιδεα εχει για τον εαυτο του!!! αλλά βλέποντας και ακούγοντας μου αρεσαν πολυ οι σκηνες τοσο αυτη που ειχε με τον Λευτερη όσο και με την Εύα!!! Βέβαια μεγάλο ψώνιο...

Απορία ΝΟ.1 -> Πως ο Αραβαντινός κατάφερε και μπήκε στο δωμάτιο που ήταν η Εριέττα? Απαγορεύεται απ'όσο γνωρίζω... μα καλά ασφάλεια δεν υπάρχει?

Απορια ΝΟ.2 -> Ο Χρήστος πως ήξερε που ήταν τα κλειδιά? Στον ύπνο του το είδε??? Δεν είχε μιλησει με τη Νταιζη για να του εξηγσει.... απ'οτι θυμαμαι τουλαχιστον... ελπιζω να μας δωσουν μια λογική εξήγηση....

Εύα-Λευτερης -> Πολύ όμορφες σκηνές!!!! Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 226538

Δαφνη και Νικολας πρεπει να λαβουν δραστικοτερα μετρα για την κατασταση του Ηλια!!! Ομορφη παντως η σκηνη στην ΕΔΕΜ μεταξύ τους.... επισης πολυ ομορφη και γλυκια ηταν η σκηνη Δαφνης-Λουκα.. Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 226538

Η Λουκανορικη σκηνη ενταξει τα κλασσικά!!!! Μου αρεσει παρα πολυ που η Νορα στεκεται διπλα στον Λουκα!!!

Και τελος θελω να πω για 1000στη φορα ότι τη Μελιτα τη συχαινομαι... όπως κσι καθε ανθρωπο που παιζει ετσι με τοσες ζωες και ευχεται να πεθανει ένας αθώος!!! Εχω πάψει πλέον να ασχολούμαι με δαύτη γιατι αν ασχολιόμουν θα λεγα πολλά.... αλλά αυτό που θέλω να πω για την συγκεκριμενη ειναι πως της αξιζει η χειροτερη τιμωρία!!!!!!!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 01, 2011 8:42 pm

Ψήφισα μέτριο!!!!!

Εριέττα:Λογικό να το τραβήξουν,απλά για να καθυστερήσουν τα όσα θα επακολουθήσουν μετά,και αναφέρομαι στην Μελ και την ενοχή της.(Διαβασα τις περιλήψεις και έχω μείνει άφωνος.Όχι και να βγουν απο πάνω κιόλας,και να μην την πιστέψουν).

Στεφ-Λουκάς:Αγωνιούν αληθινά και οι δυο τους,αλλα θα μείνω σε αυτό που είπε ο Στεφ"Με ξέρει όσο κανείς".Η Εριέττα δεν τον αμφισβήτησε ποτέ,τον υπερασπιζόταν,και συμπεριφερόταν λες και τον ήξερε χρόνια!!!!!
Φυσικά απο την Μελ πήρε μόνο αμφισβήτηση!!!
Αυτό που του έδωσε η Εριέττα είναι πολύ σημαντικό!!!!

Θάνος-Λευτέρης-Εύα:Ωραίος ο Λευτέρης,και πάνω απο όλα εγκρατής!!!
Καλά ο μπάρμπα-Θάνος,είναι πολύ γεια σου! lmao
Φαντάζεται πράγματα,χαχαχαχαχαχχα σίγουρα είναι το ταίρι της Μελ!!!
Λάθος γυναίκα,"αγάπησε" lmao
Γιατί ήρθες στο bar 2 συνεχόμενα βράδυα;;;;;;;χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα δεν μπορώ άλλο!!!!!!!
Το βλέπω στα μάτια σου,οτι με θες!χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχαχα
καινούργιο συκώτι έκανα!!!!!και κλείνει με την ατάκα.Πάντα κερδίζω,ότι θέλω το έχω.
Γεια σου Θάνε με τα ωραία σου!!!!!!!

Αραβαντινός:Έμαθε απο τον Παναγιώτη οτι η Εριέττα πηροβολήθηκε,και μπήκε στην εντατική και βγήκε σχεδόν απαρατήρητος!
Εδώ ο Λουκας με τον Στεφ που κοιμούνται εκεί,περιμένουν στην αίθουσα αναμονής,για την ενημέρωση.χαχαχαχα αίλουρος ο Αραβαντινός!!!!!

Αμαλία-Στεφ-Λουκάς:Πραγματικό το ενδιαφέρον της,και είναι στα συν της που πήγε στο νοσοκομεία.Απλά πρέπει να προσέχει ο άνθρωπος τι ευχές κάνει.Αλλά που να το φανταστεί η δόλια μάνα!!!!!!!!οτι έχει κόρη τον θυήκό frendy krouger.
Ο Στεφ πολύ καλά της τα είπε,μολις αναφέρθηκε στην ανυσηχία της Μελ. lmao Βρε Αμαλία μου,θες και τα λες!!!!!εδω την ήθελε ισόβια στα κάτεργα.

Μελ:Όσο περνούν τα επεισόδια με εκνευρίζει όλο και περισσότερο.
Καμμια τύψη,δεν την νοιάζει καθόλου.Ούτε ένα ίχνος μετάνοιας!!!!!!Πραγματικά είναι οτι χειρότερο βλέπουμε αυτή την στιγμή στην Εδέμ!!!!τοση απέχθεια,δεν ένοιωσα ούτε για την Νταίζη,ούτε για την Αντιγόνη.Πόση κακία είχε μέσα της;;;;;;;;;;;;;;πόσοι θα πληρώσουν για τα δικά της λάθοι,και για έναν εγωισμό,ενός κακομαθημένου πλουσιοκόριτσου που έχασε το παιχνιδάκι της,και δεν είναι στο επίκεντρο;;;;;;;;;;;;;

Χρήστος:Απέδρασε ο Χρήστος runaround αλλά τον πυροβόλησαν οι κακοί αστυνομικοί Snif
Μεγάλη στεναχώρια και η σημερινή!!!!πως θα κοιμηθώ το βράδυ δεν ξέρω.Και είχαμε την Νταίζη που έμαθε απ'έξω καλά το κειμενο της!!!!Κάνεις λάθος Νόρα μου,δεν χαζεύει η Νταίζη όταν αφορά τον Χρήστο.Απλά ήσουν το άλλοθι της!!!!!!!!!τπτ άλλο.

Στέλλα-Νόρα:Ποιος να το πιστέψει οτι η Μελ θα μπορούσε να εξελιχθει όχι σε μια απλή δολοφόνο αλλά σε στυγνη εγκληματία;;;;;;;;;;;;
Μόνο η αλεπού η Νταίζη το σκέφτηκε.Και όντως χρειάζεται βρώμικο μυαλό για να σκεφτείς κάτι τέτοιο!!!!!!!!

Οι περιλήψεις ειδικά στο θέμα της Μελ,και της Εριέττας,με άφησαν άφωνο!!!!!!!
Εύχομαι να πληρώσει η Μελ,και να την δω με χειροπέδες.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τρι Νοε 01, 2011 8:58 pm

Όχι ότι το είδα πολύ, αλλά ας πω δύο λόγια....

Νόρα - Λουκάς υπέροχοι!!! Πόσο υπέροχος Πετράκης να ανησυχεί και πόσο υπέροχη -επίσης-Δρακουλάκη στο να είναι δίπλα του!!! : respect :
Αν και ακαταλαβήστικο το πώς μπήκε ο Αραβαντινόςε στο δωμάτιο της Εριέττας, ήταν πολύ ωραία σκηνή, και σίγουρα την βοήθησε για να συνέλθει!!!
Ο Θάνος, όπως είπε κι η Εύα στα προηγούμενη επεισόδια, μόνο εμετό μου προκαλεί! vomit Ακούς εκεί χώρισε για την Εύα...σου ζήτησε κύριε(λέμε τώρα) η Εύα να χωρίσεις???? Έεεελεος!!!! imarton
Η Μελίτα, αν δεν απατόμαι και δεν κάνω λάθος(γιατί ήμουν "αλλού" σ' εκείνη τη σκηνή) έθαβε το όπλο που πυροβόλησε την Εριέττα???? ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΗ!!!! Ούτε το παιδί της που κοιμάται μέσα στο σπίτι, δεν σκέφτεται(θα μου πείτε αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό!!!)

Αυτά από εμένα.....
Ψηφίζω μέτριο, έτσι για την φουκαριάρα την μάνα μου.... Razz
Καλό υπόλοιπο μήνα να έχουμε! Καλή μας δύναμη!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Τρι Νοε 01, 2011 9:22 pm

ο Χαρος βγηκε παγανια και σκαβει μες στον κηπο....αφου ρωτησε τον μπαμπακα της αν η Ερι θα την "βγαλει" καθαρη παει να κρυψει το οπλο στον κηπο....παιρνει τα συνεργα σκαβει...σκαβει....καλα δεν ψαχνεις και πετρελαιο....ριχνει και κατι ψευτοβογκητα μαλλον για να μπει το οπλο βαθια στο χωμα...το καλυπτει και ολα καλα...καθολου στοχο δεν εδωσε για το που ειναι το οπλο...και μετα την αλλη μερα...χαλαρα παιζει την πασιεντζα της...και τα χωνει στην Αμαλια...και η μονη της καουρα ειναι ο Στεφ....τι να σου πω ρε Μελιτα κατι πηγε στραβα στο σχεδιο φαινεται και ο Στεφ εμεινε στο νοσοκομειο με την Ερι...δεν θα εβρισκε το σπιτι σου μαλλον....χ@εστηκε για τον Λουκα Αμαλια μου...σιγα μην νοιαστει κιολας...αυτοι ειναι οι οχτροι της τωρα....ενταξει δεν ξερω αν μπορω να την αντιπαθησω περισσοτερο τη Μελιτα...παιζει με τις ζωες ποσων αλλων ανθρωπων απο εναν εγωισμο....γιατι της πηραν το παιχνιδι..... Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 951465 Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 951465


ενταξει Λευτερη μου...και να μην ησουν τοσο πολιτισμενος εγω δεν θα σε κατηγορησω....μωρε τι σαχλας,τι ψευτοβαρβατιλας ειναι αυτος ο Θανος....σιγα καημενε....παντως λεει τα ιδια περιπου στην Ευα με αυτα που ελεγε η Μελιτα στον Στεφ....οτι το βλεπω οτι με θες...οτι γιατι ηρθες στο μπαρ για να με δεις...και αλλες τετοιες λαλακιες...βουρ στο Μελιτονι Θανοοοοο......


μπραβο στην Αμαλια που πηγε στο νοσοκομειο...εδειξε πραγματικο ενδιαφερον και ηθελε να σταθει στον Λουκα που τοσα εχει κανει.....

μες στην αγωνια Στεφ και Λουκας στο νοσοκομειο...και η Νορα παντα διπλα στον Λουκα της!!


ας αραιωσουν οι συναντησεις Νορας-Νταιζαρας...ελα που θα συμπαρασταθουμε και στο δραμα της πονεμενης τωρα....


Υ.Γ1....προσβαση παντου εχει αυτος ο Αραβαντινος πια....

Υ.Γ2...πως ηξερε για το κολπο της αποδρασης ο Χρηστος?του το πε ο ανακριτης?....και αυτοι οι αστυνομικοι....τι κακοι να πυροβολισουν το παληκαρι?να εχουμε την Νταιζη να λυσσαει τωρα....

Υ.Γ3...η φυσιολογικη ερωτηση Μελιτα μου ειναι αν ζει και αν ειναι καλα....οπως ρωτησε μεχρι και ο Χρηστος.....ΚΑΚΟΧΑΜΠΑΡΟ!!!!!!!

Υ.Γ4...να τον πιεσετε Νικολα μου τον κυρ.Ηλια..απαιτειται μια βοηθεια πλεον....σχεδον ολοι οι ανθρωποι καποιας ηλικιας αντιδρουν στην ιδεα να μενουν με εναν ξενο γτ τον θεωρουν φυλακα και οτι μονοι τους ειναι καλυτερα και δεν εχουν καμια αναγκη αλλα σε τετοιες καταστασεις ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει καποιος διπλα τους!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 01, 2011 9:29 pm

Απλά καλό το σημερινό.... δεν μπορώ να το ψηφίσω κάτι άλλο, όχι με τόση Νταίζη ν'ανεβοκατεβαίνει τα σκαλιά, συζήτηση πάνω στη συζήτηση, αναμονή πάνω στην αναμονή , με τελικό πλάνο το Χρήστο να το σκάει απ'το παράθυρο της τουαλέττας! Δεν μπορούσαν να μας δείξουν μόνο το τελευταίο αυτό, τα προηγούμενα τι τά'θελαν? Οχι οτι δεν ήταν κούκλες και οι δύο κοπέλλες, αλλά σαν σκηνή ήταν η ανία της ανίας!

Επίσης καλή στον παραλογισμο της ήταν η σκηνή Εύας Θάνου και Λευτέρη Θάνου. Ο Θάνος έχει κάνει επιστήμη την τρέλλα του (και γιατί όχι, άλλωστε, κι άλλοι, πολύ πιό υψηλά ιστάμενοι, το ίδιο δεν κάνουν???) και βγαίνει κι από πάνω. Α βρε Μαρίλια, τόση τύφλα πιά, και περνιόσουν και για έξυπνη!!!

Τελικά μ'όλα τα στραβά και τ'ανάποδα που συμβαίνουν, μόνο ο Λουκάς και ο Στέφανος μπορούν να είναι συνέχεια στο νοσοκομείο , να κάθονται στο όρθιο στους διαδρόμους και να τρώνε τις σάρκες τους απ'την αγωνία, περιμένοντας πότε θα δεήσει κάποιος γιατρός να τους ενημερώσει.... Ο πατήρ Αραβαντινός όμως, σαν άλλος Στράτος ένα πράγμα, στα γρήγορα και στα αθόρυβα, πήγε και είδε την κόρη του , τη χάϊδεψε κι εξαφανίστηκε.... Πρέπει να παίζει συνεργασία με τον Παναγιώτη, δεν εξηγείται αλλιώς να τον ενημερώνει για την Εριέττα.... Κι αυτός ο Αραβαντινός όμως, μισές δουλειές κάνει. Υποτίθεται οτι οι άλλοι δεν υποψιάζονται, είναι άπειροι και αθώοι, εσύ όμως κ. Αραβαντινέ, που ξέρεις την άβυσσο της ανθρώπινης ψυχής, πώς δεν έβαλες κάποιους να φυλάνε το παιδί σου, που έπρεπε να φανταστείς οτι κινδύνευε απ'την τρελλή?
Για τη Μελίτα τι να πώ? Ο τρόπος που έσκαβε για να θάψει το πιστόλι ηταν απλά η αποθέωση της "ηθοποιίας"... Για όσκαρ, δεν το συζητώ! Γι'αυτό το κράτησαν φούλ πέντε λεπτά, για να απολαύσουμε τη σκηνή σ'όλο της το μεγαλείο....
Αυτά από μένα, ποιός άλλος έχει σειρά για τρέλλα? Μάλλον όλη η χώρα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Νοε 01, 2011 9:32 pm

Λοιπόν το αποψινό.
Είχαμε Λουκά και Στέφανο.Και οι δυο τους ανήσυχοι , ξημεροβραδιάζονται έξω από την εντατική και το χειρουγείο. Και δεν τους ενημέρωσε κανείς για την εξέλιξη του χειρουργείου. Εμ , πώς θα έχει σασπένς το έργο.
Η κακομοίρα η Αμαλία , πονόψυχη , ψυχούλα .Έτρεξε αμέσως να συμπαρασταθεί στο Λουκά. Το αγαπά το παιδί αυτό και το έχει αποδείξει με χίλιους τρόπους. Την αναφορά για τη Μελίτα τι την ήθελες;Να ξορκίσεις το κακό που έγινε;Γιατί μου φαίνεται ότι της έχει περάσει από το νου της ότι η κορούλα της μπορεί να είναι ο δράστης; Και προσπαθεί να το καταχωνιάσει βαθιάαααααα στο υποσυνείδητό της; Δεν μπορεί , κάτι οι εκφράσεις της , κάτι το μητρικό ένστικτο , τι στην ευχή;
Σπόιλερ:
Όσο για τη Μελίτα αρχίζω πλέον να θυμώνω υπερβολικά μαζί της. Τρελή ή όχι έχει γίνει αντιπαθέστατη.Η τρέλα της δεν την εμποδίζει να βγάζει όλη της την εμπάθεια εναντίον της Εριέττας.Και πιστεύω ότι όλα τα ρούχα τα πήρε μαύρα όχι επειδή η διάθεσή της είναι της τρελής -κάτι που μπορεί να πιστεύει η Αμαλία-αλλά να τα φορέσει στην κηδεία της Εριέττας.Για να κρύβει το όπλο , να παίρνει τηλέφωνο τον μπαμπάκα κάθε τρεις και λίγο αν ζει ή όχι η Εριέττα , να κρύβει το όπλο στον κήπο και κυρίως να έχει άλλοθι ότι ήταν για ψώνια την ώρα της απόπειρας πάντως όλα αυτά για τρελή δεν με πείθουν.Και αν είναι , πολύ τετραπέραντη μας βγήκε .
Νόρα -Νταίζη.'Οτι θα βρισκόταν η ώρα που η Νόρα θα προσπαθούσε να συνεφέρει την Νταίζη;Ποιος το περίμενε.Αν μας το έλεγαν πριν από δυο χρόνια θα έλεγα αποκλείεται.Και να λοιπόν που το ζήσαμε και αυτό.Καλά η Νταιζάρα άλλοθι ήθελε για την απόδραση του Χρήστου , αλλά τέλος πάντων.
Πάντως και η Στέλλα και η Νόρα εξορκίζουν το κακό και το αποκλείουν ότι η Μελίτα μπορεί να είναι η δολοφόνος. Ποτέ μην λέτε ποτέ.Μια Νταιζάρα ποτέ δεν έχει πέσει έξω σε κάτι τέτοια
Ο Ηλίας έχει πάρει δρόμο και αυτός. Ο Αρζόγλου παίζει τέλεια το ρόλο.Όποιος από εμάς έχει ζήσει τέτοια κατάσταση καταλαβαίνει ότι ήταν ιδανικός.
Η Δάφνη φυσιολογικά σαλταρισμένη.περνά από το νου της ότι μπορεί και να χρειαστεί να τον ξανακλείσει πάλι μέσα για ένα διάστημα.Μακάρι και η Αμαλία να είχε τα μυαλά σου.Θα γλιτώναμε από πολλά.
Ο Αραβαντινός.Πίτσι κότσι με τον Αστυνόμο. Τελικά μια παραλλαγή της Βέρας βλέπουμε εδώ μέσα.Και ο εκεί αστυνόμος τα πάντα ήξερε , πιο πολλά και μερικές στιγμές από τους υπόλοιπους. Πάντως ο Παναγιώτης δεξί χέρι του Αραβαντινού. Καλύτερα , θα έχει μάθει όλα τα τέρατα που έχουν γίνει από παλιά και εμείς οι υπόλοιποι τίποτα.Γιατί είμαι σίγουρη 100% ότι δεν τα έχουμε μάθει όλα ακόμα.Το πηγάδι του παρελθόντος είναι πολύ πολύ βαθύ και δεν πρέπει να έχουμε πιάσει πάτο ακόμα.Θα βγουν πολλά άπλυτα στη φόρα.Και δεν αποκλείω ότι και ο αξιοσέβαστος δικαστής πεθερός μπαμπά Αμαλίας κάπου είχε βάλει το χεράκι του και αυτός.Τυχαία δεν πέταξε ο Ρούσσος αυτήν την κουβέντα στην Αμαλία. Προς το τέλος ενός έργου η Ακρίτα όλο και κάποιο άσο έχει στο μανίκι της για άτομα πέρα πάσης υποψίας.Θα δείξει.
Ο μεσιέ Αραβαντινός τσουπ να και στην εντατική.Πατέρας γαρ που στερήθηκε πολλά χρόνια τα παιδιά του , οπότε για μένα δικαιολογείται το "τρύπωμά' του στην εντατική.
Ο λιγούρης πάλι ο άλλος , πολύ στενός κορσές έχει γίνει της Εύας.Αλλά δε στα είπανε καλά.Όποιος γελά τελευταίος γελά και καλύτερα!!Περιμένω την ημέρας της κάθαρσης και για αυτόν.
Πάντως ο καιρός περνά και τα επεισόδια όλο και λιγοστεύουν.Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι άλλα 21 επεισόδια και 2 η τηλεταινία, οπότε θα πρέπει λογικά να κοντεύει να ξετυλιχτεί το κουβάρι.Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι θα αποκαλυφτεί με το άκρο του νήματος.Θα δείξει!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 01, 2011 10:15 pm

Λοιπόν εμένα μου φάνηκε πολύ καλό το αποψινό. Είναι σοβαρό, γιατρέ μου; affraid
Μπορεί να ήταν η φράση του Στέφανου ότι δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την Εριέττα και όλες οι σκηνές του με το Λουκά στο νοσοκομείο που μου έβγαλαν όλη τη γκάμα των αισθημάτων και συναισθημάτων αυτής της βασανιστικής αναμονής, από την απελπισία μέχρι την κατατονική σχεδόν παραίτηση, την οργή και τη σωματική κόπωση.
Μπορεί να ήταν οι πληρωμένες απαντήσεις του Στέφανου στην Αμαλία, όταν προς στιγμήν πηγε να λεκιάσει την ευγένεια και την καλοσύνη της επίσκεψής της αναφερόμενη στην τάχα μου θλίψη της Μελίτας.
Μπορεί να ήταν οι πυκνές και καλοπαιγμένες σκηνές ανάμεσα στην Εύα και τον Λευτέρη και ανάμεσα στον Λευτέρη και τον Μελίτο. Ο οποίος Μελίτος την άλλη μέρα είπε στην Εύα με μπάσα φωνή ακριβώς αυτά που λέει κι η Μελίτα στο Στέφανο (με μπάσα φωνή).
Στον κύριο Αλαφούζο πάντως βγάζω το καπέλο.
Μπορεί να ήταν η πολύ ανθρώπινη και καθημερινή ιστορία του Ηλία που είναι άκρως ρεαλιστική και θίγει ένα θέμα ιδιαίτερα ευαίσθητο, όπως ξέρουν όλοι όσοι έχουν να φροντίσουν μεγάλους ανθρώπους.
Μπορεί να ήταν η εξαιρετική και υποβλητική σκηνή που ο Αραβαντινός τρυπώνει στην εντατική και χαϊδεύει το πρόσωπο της κόρης του με όλα τα συναισθήματα αποτυπωμένα στο δικό του ( ας πούμε ότι τα κατάφερε ποιητική αδεία. Μου άρεσε τόσο η σκηνή, ώστε δεν στέκομαι σε αυτό).
Μπορεί να ήταν η φευγαλέα έστω επαναφορά της βιτριολικής Αντιγόνης που είναι μια από τις αδυναμίες μου στη σειρά.
Μπορεί επίσης να ήταν και μια-δυο σκηνούλες που χωρίς να είναι αυτός ο σκοπός τους, εμένα με έκαναν να γελάσω. Η μια ήταν το σκάψιμο μετ' αγκομαχητού στον κήπο για να θαφτεί ένα ...περίστροφο Kotsides που μου θύμισε άλλα σκαψίματα, στον πρώτο κύκλο της Βέρας . Αλλά φυσικά οι ομοιότητες σταματούν εκεί.
Η άλλη ήταν η γνωστή πλέον σκάλα προς τον ανακριτή που μου έφερε στο μυαλό το γνωστό απόφθεγμα ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται σαν φάρσα και είχε ως εξίσου διασκεδαστικό επιστέγασμα μερικά στιγμιότυπα από τη Μεγάλη των Μπάτσων Σχολή.
Μπορεί τέλος να ήταν και η αφορμή που μου έδωσε η σκηνή Μελιτας-Αμαλίας για ...επαναπροσδιορισμό μιας αρχαίας τραγωδίας. Βρε μπας και είναι κατά βάθος λιγουλάκι παρεξηγημένη η Μηδεια;;;
Μάλλον είναι όλα μαζί που με οδήγησαν σε αυτή την αξιολόγηση, αλλά αν πρέπει να επιλέξω, θα έλεγα κυρίως το πρώτο.
Υ.Γ. Τι θα γίνει, παιδιά; Κανας ψυχάκιας θα παίξει επιτέλους σε αυτή τη σειρά να νοστιμίσει και λίγο το πράμα; Πήξαμε στους φυσιολογικούς!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 01, 2011 11:09 pm

lmao roria,πολυ ωραιο το Μελιτος για τον Θανο!κι εγω αυτο σκεφτηκα με το που ειδα την σκηνη Θανος Ευα!Τα ιδια ελεγε και η μελιτα στον Στεφ,οτι ειμαστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλο,οτι δεν μπορεις να με ξεπερασεις,ο Θανος ειπε οτι ερχοταν στο μπαρ γιατι με το που τον ειδε της ηρθε ενας ντουβρουτζας χαχαχαχαχχαχαχα ,τι γελιο που ειχε αυτη η σκηνη!Βεβαια ο Θανος στο τελος ειπε και αυτο που ποτε δεν παραδεχθηκε η Μελιτα:οτι ποτε δεν χανω,παντα κερδιζω αυτο που θελω!!

Ο Αραβαντινος συνεργαζεται με τον Παναγιωτη και αναρωτιεμαι πως το καταφερε αυτο.Λογικα θα του ειπε ποιος ειναι και ολη τη ιστορια,οποτε παιζει ο Παναγιωτης να ξερει πολλα.Αυτο με κανει να σκεφτω,οτι ισως να μην ειναι το λαμογιο που φανταζομασται.Οτι υπηρχαν λογοι για την εξαφανιση του,σοβαροι λογοι που τον εκαναν να ξεχασει ακομα και τα παιδια του!Στη συγκεκριμενη σκηνη του λεει ο Παναγιωτης για την κατασταση της Εριεττας!

Πολυ καλοι και σημερα Σταυρου και Πετρακης!!Συγκλονιστικη η ερωτηση του Στεφ: εχω που να παω;;Και οτι πιστευε πως εχουν ολο τον καιρο μπροστα τους,απ την στιγμη που βγηκε η Ερειττα απ την φυλακη και ποσο ευτυχισμενος ηταν!Μου φανηκε οτι με αυτο το πιστευα οτι εχουμε ολο τον καιρο μπροστα μας,οτι εβγαλε μια πικρα,οτι δεν ειπε πραγματα που ηθελε να πει,που τα ανεβαλλε .Συνηθως ετσι γινεται ,παντα νομιζουμε οτι εχουμε χρονο,αλλα στην ουσια ποτε δεν εχουμε και γι αυτο πρεπει να λεμε αυτα που θελουμε και να μην αναβαλουμε ποτε!Ειναι ο ανθρωπος του η Εριεττα,δεν μπορει να ζησει χωρις αυτην,τον ξερει οσο κανεις αλλος!Οσο κανεις!!Αυτο δειχνει σε τι βαση ηταν η προηγουμενη σχεση του με την Μελιτα!Και φυσικα εννοειται οτι η μελιτα δεν τον ξερει ,δεν τον εμαθε,δεν εκανε καμια προσπαθεια προς αυτη την κατευθυνση,γιατι προφανως δεν την ενδιεφερε!Το καταλαβε αραγε αυτο η Μελιτα;;το καταλαβε και δεν της αρεσε;;γι αυτο μισουσε και ζηλευε την Εριεττα;γιατι καταλαβε οτι η σχεση που θαπρεπε ναχει μαζι της,την ειχε με μια αλλη;;πολυ καλυτερη της και που ο Στεφανος δεν μπορουσε μακρια της!

Πωωωωωωω ποσο κατω ακομα θα μας δειξουν την Μελιτα.Το φτιαρι εχω να πω εδενε τελεια με την φορμα και τα ξεπλεκα μαλια οιμεεεεεεεε!!!!!!Τι χαλι ηταν τουτο;;και παει και το μανικιουρ!!!!
Στη σκηνη της με την Αμαλια ηταν για φτυσιμο,θρασυτατη και χωρις ιχνος μεταμελειας και ας λενε οτι θελουν οι περιληψεις και ο θεος ο ιδιος να κατεβει και να της δωσει αλλοθι,θα πληρωσει με τον χειροτερο τροπο στο τελος.Εδω ειμαστε και θα το δειτε.Μπορει να κανει νεα αποπειρα και να την πιασουν στα πρασα ή μπορει να την πληρωσει καποιος αθωος!Αυτο το τελευταιο η αληθεια ειναι δεν θελω να το σκεφτομαι,αλλα ειναι πολυ πιθανο!

Πως αντεξε ο λευτερης και δεν τουριξε χιλιες μπουφλες του μπαρμπα Θανου; χαχχχχαα οπως τον λεει ο alex!!Ti απαισιοςκαι λιγδας τυπος που ειναι και το θρασος του απιστευτο,Που μιλας ρε φιλε καταλαβες καθολου;;;Ο φιλος της ειναι,αυτος που θελει κι εσενα ουτε που να σε φτυσει.Αλλα ρε παιδι μου κυκλοφορουν κατι φρουτα απιστευτα!

Και τελος να πω και κατι για Ρουσο και Αντιγονη!Τι να ειναι αυτο που φανταζεται ο Ρουσος και εχει σχεση με τα διαμαντια;;;Ρε λετε να τα εχει η Αντιγονη τελικα;;;;
Οσο για Χρηστο και τη σκηνη στην Ευελπιδων δεν λεω τιποτα, την αφηνω χωρις σχολιο!!

alex,roria,jessie ωραιοι σχολιασμοι!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 01, 2011 11:38 pm

Καλό από μένα το επεισόδιο σήμερα και αυτό για τις ερμηνείες των Σταύρου και Πετράκη στο νοσοκομείο. Θεωρώ ότι με τις εκφράσεις του προσώπου και τη στάση του σώματος χωρίς πολλά λόγια, κατάφεραν να μεταφέρουν το κλίμα (αγωνία, θλίψη, απόγνωση, εκνευρισμό και πάλι αγωνία).
Κατά τα άλλα είχε πολύ Νταίζη που αναμασούσε τα ίδια λόγια (της τα χωσε και λίγο η Νόρα, το παίξιμο της οποίας ομολογώ ότι μου άρεσε περισσότερο σήμερα) και δυστυχώς είχε και πολύ μουρλή (και μάλιστα κακιά πλέον μουρλή).
Γενικά μου έδωσε την αίσθηση ότι δε προχώρησε πολύ. Αναμένουμε!
Να ρωτήσω και κάτι παρακαλώ . Αγαπητή roria αναφέρεσαι στις περιλήψεις ότι υπάρχει μια εφιαλτική φήμη για μετά 15 χρόνια. Τι εννοείς? Πρέπει να ανησυχώ? (δε ξέρω βέβαια αν μπορούμε να πούμε κάτι τέτοιο σε αυτή τη θεματική ενότητα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλό μας βράδυ , καλό μας μήνα και καλό κουράγιο στον τόπο μας!
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 02, 2011 12:01 am

Κάνω ένα πολύ σύντομο off-topic για να απαντήσω στη filizza. Είχε συζητηθεί πριν λίγες μέρες μια προφορική φήμη ότι ο Στέφανος και η Μελίτα στην τηλεταινία που θα δείχνει τους ήρωες 15 χρόνια μετά θα ξαναείναι μαζί. Δεν έχει γραφτεί πουθενά κάτι τέτοιο, δεν συνάγεται από πουθενά και προφανώς είναι ράδιο αρβύλα. Αν θυμάμαι καλά το σχολιάζαμε στις Γενικές συζητήσεις.
Χαίρομαι να διαβάζω τα σχόλιά σου.
ΣΨ, πολύ σωστή η παρατήρησή σου ότι ο Στέφανος με τη φράση αυτή μάλλον μετάνιωνε για πράγματα που δεν πρόλαβε να πει και να δείξει στην Εριέττα.
Για τη Μελίτα όταν λες ότι μπορεί να την πληρώσει κανενας αθώος εννοείς όπως εκείνος ο ταλαίπωρος ανθρωπάκος στην καντίνα;
Τα διαμάντια δεν νομίζω να τα έχει η Αντιγόνη. Άλλος πρέπει να τα πήρε από το Χρήστο.
Και τώρα που μου ήρθε στο μυαλό αυτός ο άλλος, έχει δίκιο η jessie. Ο Αραβαντινός που είναι τόσο γάτος όφειλε να έχει προστατέψει το παιδί του από τον κατσαρό ψυχάκια. Μερικές φορές όμως σκεφτόμαστε και προβλέπουμε την πιο πολύπλοκη ίντριγκα κι όχι τον κίνδυνο που παραμονεύει στην πόρτα μας και που μπορεί να είναι πολύ σοβαρός, έστω κι αν η προέλευσή του είναι γελοία.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 02, 2011 12:07 am

Οχι roria μου,εννοω κατι πιο τραγικο,κατι που θα την πονεσει μεχρι θανατου,μεχρι τρελας.Και εννοω κατι με το παιδι της.Ξερουμε τιποτα για την Νεφελη;;δηλ στη τηλεταινια ξερουμε για τα αλλα παιδια,γι αυτην εχουμε ακουσει κατι;Επισης στο τρειλερ το αρχικο μας δειχνουν τηνμελιτα και την Αμαλια με μαυρα,αν δεν πεθανει ο Ρουσος,γιατι φορανε μαυρα!
Ενοειται οτι την φημη οτι θα ειναι μαζι με τον Στεφανο μετα απο 15 χρονια,εγω δεν την πιστευω ,το θεωρω τουλαχιστον γελοιο,ειδικα μετα απο αυτα που λεει ο Στεφανος!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 02, 2011 12:11 am

Λιγα λογια κι απο μενα...

Πολυ ομορφη η σκηνη Δαφνης-Λουκα...



Τσαμπα το θαψιμο παντως Μελιτουλα γιατι
Σπόιλερ:



Μου αρεσε η συμπαρασταση της Νορας προς τον Λουκα... Love!

Ενταξει τοπ η σκηνη Θανου-Λευτερη

Θ-Δε μου λες? Εχεις ιδεα σε ποιον μιλας?
Λ- Με το μεγαλυτερο κρετινο που εχει σταθει μπροστα μου lmao

Αλλα ακομα πιο τοπ η σκηνη Ευας-Θανου

Θ-Αφου με θες κι εσυ....Το βλεπω στα ματια σου (και πισω απο το δεξι της αυτι μη σου πω.. lmao )

Ε-οτι θελω να σε πλακωω στο ξυλο βλεπεις στα ματια μου (ιντα το λες και δε το κανεις? xastouki )

........................

Θ-Ενταξει θα φυγω γιατι καταλαβαινω ποσο δυσκολο σου ειναι να παραδεχτεις τα συναισθηματα σου.... (Δεν υπαρχει ο τυπος λεμεεε lmao) Αλλα καποια στιγμη θα το δεις...ειμαστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλον (ΤΕΛΟΣ lmao ) Καποια μερα θα σ'εχω στην αγκαλια μου Ευα γιατι παντα κερδιζω αυτο που θελω... (Θανο να σου συστησω τη Μελιτα...θα κανετε υπεροχο διδυμο μαζι!!)

Ο Αραβαντινος απο οτι καταλαβα ειχε βαλει στολη γιατρου για να μπει? Γι αυτο και δε τον καταλαβαν? Δεν ειμαι σιγουρη απλως οταν βγηκε εμπαινε μια νοσοκομα που φορουσε τα ιδια ακριβως με εκεινον και τον κοιταξε περιεργα... Rolling Eyes Anyway, μου αρεσε το βλεμμα του Κυριτση οταν κοιταζε την Ερριετα...ποτε θα εχουν τη συναντηση με τον Στεφανο? Εκεινη που δειχνει το τρειλερ λεω...


Αγαπω Αμαλια...και το γεγονος οτι πηγε και συμπαρασταθηκε στο Λουκα ακομα και στον Στεφανο με κανει να την αγαπησω ακομα περισσοτερο...
Δυστυχως ομως πιστευω οτι δε θα εχει καλο τελος...Οπως δηλωσε και ο Πετρακης στη συνεντευξη σημερα καποιοι που πρεπει να πληρωσουν θα πληρωσουν καποιοι αλλοι οχι και καποιοι θα πληρωσουν χωρις να εχουν φταιξει σε τιποτα..Στη τριτη κατηγορια κατατασσω την Αμαλια...
Παντως τι το ηθελε και πεταξε την ατακα για τη Μελιτα.?

Α-Και η Μελιτα εχει στεναχωρεθει πολυ
Σ-Ναι εχει πεσει στα πατωματα κι ανοιγει σαμπανιες lmao

Επισης να πω οτι μια χαρα τα εχωσε στη Μελιτα αλλα εκεινη πολυ που χ****ε για τον Λουκα...Δε περιμενα να ακουσω και κατι διαφορετικο....


Ο Ηλιας λογικο να μη δεχτει τη γυναικα σπιτι του...Παντα μονος του φροντιζε τον εαυτο του και ειναι και περηφανος...Ξερω απο τετοιους ηλικιωμενους...Δυσκολα τους πειθεις... Razz




Ρε παιδια θελω να σας ρωτησω κατι γιατι δε ξερω...η κανουν πουλακια τα ματια μου ή δε ξερω... Στη σκηνη Νορας-Νταιζης....Ειναι ιδεα μου ή η Νορα ηταν ενα βημα πριν να αγκαλιασει ή εστω να χαιδεψει τη Νταιζη για συμπαρασταση? Confused? Κατι τετοιο καταλαβα...οτι σα να ηθελε να την πλησιασει αλλα τελευταια στιγμη παντα εκανε πισω...Οποιος καταλαβε κατι παρομοιο να μου πει γιατι αρχιζω και ανησυχω... ruuun

Απορια δευτερη...ο Χρηστος πως εμαθε το σχεδιο αφου δε τον αφησαν να μιλησει με τη Νταιζη? Εκτος αν μιλησαν τη προηγουμενη μερα και σημερα προσπαθησε να του μιλησει τη στιγμη που ηξερε οτι δε θα την αφηναν.... και ολα αυτα μπροστα στη Νορα ωστε να δει κι εκεινη οτι δεν μπορεσε να του πει κατι στα κρυφα και επισης εμεινε εκει ολη την ωρα για να εχει αλλοθι και να μη την υποψιαστουν για τη δραπετευση..Μαλλον ετσι εξηγειται...Αφηστε που δε της το ειχα να καθεται να κλαιγεται τοοοση ωρα και ειδικα μπροστα στη Νορα...Μ'αρεσει που ρωταω και απαντω μονη μου xaxa xaxa

Τα εγραψα λιγο ανακατεμενα αλλα ετσι ειναι και μεσα στο μυαλο μου σορρυ... Razz

Μετριο απο μενα..








Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Τετ Νοε 02, 2011 12:20 am, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 02, 2011 12:12 am

tzibirdika έγραψε:


Θ-Αφου με θες κι εσυ....Το βλεπω στα ματια σου (και πισω απο το δεξι της αυτι μη σου πω.. lmao )





lmao lmao lmao lmao θεικό,να΄σαι καλά!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Νοε 02, 2011 12:18 am

Ρε παιδια θελω να σας ρωτησω κατι γιατι δε ξερω...η κανουν πουλακια τα ματια μου ή δε ξερω... Στη σκηνη Νορας-Νταιζης....Ειναι ιδεα μου ή η Νορα ηταν ενα βημα πριν να αγκαλιασει ή εστω να χαιδεψει τη Νταιζη για συμπαρασταση? :Confused?: Κατι τετοιο καταλαβα...οτι σα να ηθελε να την πλησιασει αλλα τελευταια στιγμη παντα εκανε πισω...Οποιος καταλαβε κατι παρομοιο να μου πει γιατι αρχιζω και ανησυχω... ruuun

Απορια δευτερη...ο Χρηστος πως εμαθε το σχεδιο αφου δε τον αφησαν να μιλησει με τη Νταιζη?

Απάντηση στην πρώτη απορία!Κι εγώ το είδα!Εγώ βέβαια το πρόσεξα όταν πια έφευγαν από τον ανακριτή ότι έκανε μια κίνηση η Νόρα για να την χαιδέψει ή αγκαλιάσει για συμπαράσταση!Σε αυτή την περίπτωση άλλοι πρέπει να πάνε σε γιατρό όχι εμείς!

Απάντηση στην δεύτερη απορία...ο Χρήστος ενημερώθηκε από αυτόν που έβαλε η Νταίζη για να τον βοηθήσει να αποδράσουν!Είχε σκηνή με την Νταίζη και τον συνεργό που μιλάνε στο κινητό ( κι ας είναι στον ίδιο χώρο ) και εκείνη τον ρωτάει να ενημέρωσαν τον Χρήστο για το σχέδιο!Μην ρωτάς πως τον ειδοποίησε κι αυτός!Δεν έχω ιδέα άντε τράβα ρώτα αυτούς που το έγραψαν!

loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 02, 2011 12:25 am

loukasnora έγραψε:
Ρε παιδια θελω να σας ρωτησω κατι γιατι δε ξερω...η κανουν πουλακια τα ματια μου ή δε ξερω... Στη σκηνη Νορας-Νταιζης....Ειναι ιδεα μου ή η Νορα ηταν ενα βημα πριν να αγκαλιασει ή εστω να χαιδεψει τη Νταιζη για συμπαρασταση? :Confused?: Κατι τετοιο καταλαβα...οτι σα να ηθελε να την πλησιασει αλλα τελευταια στιγμη παντα εκανε πισω...Οποιος καταλαβε κατι παρομοιο να μου πει γιατι αρχιζω και ανησυχω... ruuun

Απορια δευτερη...ο Χρηστος πως εμαθε το σχεδιο αφου δε τον αφησαν να μιλησει με τη Νταιζη?

Απάντηση στην πρώτη απορία!Κι εγώ το είδα!Εγώ βέβαια το πρόσεξα όταν πια έφευγαν από τον ανακριτή ότι έκανε μια κίνηση η Νόρα για να την χαιδέψει ή αγκαλιάσει για συμπαράσταση!Σε αυτή την περίπτωση άλλοι πρέπει να πάνε σε γιατρό όχι εμείς!

Απάντηση στην δεύτερη απορία...ο Χρήστος ενημερώθηκε από αυτόν που έβαλε η Νταίζη για να τον βοηθήσει να αποδράσουν!Είχε σκηνή με την Νταίζη και τον συνεργό που μιλάνε στο κινητό ( κι ας είναι στον ίδιο χώρο ) και εκείνη τον ρωτάει να ενημέρωσαν τον Χρήστο για το σχέδιο!Μην ρωτάς πως τον ειδοποίησε κι αυτός!Δεν έχω ιδέα άντε τράβα ρώτα αυτούς που το έγραψαν!


Νικη μου και εκει το προσεξα αλλα και μεσα στο κτιριο...2 φορες..αρα δεν εκαναν πουλακια τα ματια μου... livani livani

-Εεε εσεις εκει πανω??????? Πως ειδοποιησε ο συνεργος τον Χρηστο????? Klap

Δε μου απαντανεεεε..... Aww gelio gelio
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Νοε 02, 2011 12:28 am

tzibirdika έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Ρε παιδια θελω να σας ρωτησω κατι γιατι δε ξερω...η κανουν πουλακια τα ματια μου ή δε ξερω... Στη σκηνη Νορας-Νταιζης....Ειναι ιδεα μου ή η Νορα ηταν ενα βημα πριν να αγκαλιασει ή εστω να χαιδεψει τη Νταιζη για συμπαρασταση? :Confused?: Κατι τετοιο καταλαβα...οτι σα να ηθελε να την πλησιασει αλλα τελευταια στιγμη παντα εκανε πισω...Οποιος καταλαβε κατι παρομοιο να μου πει γιατι αρχιζω και ανησυχω... ruuun

Απορια δευτερη...ο Χρηστος πως εμαθε το σχεδιο αφου δε τον αφησαν να μιλησει με τη Νταιζη?

Απάντηση στην πρώτη απορία!Κι εγώ το είδα!Εγώ βέβαια το πρόσεξα όταν πια έφευγαν από τον ανακριτή ότι έκανε μια κίνηση η Νόρα για να την χαιδέψει ή αγκαλιάσει για συμπαράσταση!Σε αυτή την περίπτωση άλλοι πρέπει να πάνε σε γιατρό όχι εμείς!

Απάντηση στην δεύτερη απορία...ο Χρήστος ενημερώθηκε από αυτόν που έβαλε η Νταίζη για να τον βοηθήσει να αποδράσουν!Είχε σκηνή με την Νταίζη και τον συνεργό που μιλάνε στο κινητό ( κι ας είναι στον ίδιο χώρο ) και εκείνη τον ρωτάει να ενημέρωσαν τον Χρήστο για το σχέδιο!Μην ρωτάς πως τον ειδοποίησε κι αυτός!Δεν έχω ιδέα άντε τράβα ρώτα αυτούς που το έγραψαν!


Νικη μου και εκει το προσεξα αλλα και μεσα στο κτιριο...2 φορες..αρα δεν εκαναν πουλακια τα ματια μου... livani livani

-Εεε εσεις εκει πανω??????? Πως ειδοποιησε ο συνεργος τον Χρηστο????? Klap

Δε μου απαντανεεεε..... Aww gelio gelio

Όχι δεν έκαναν δυστυχώς! imarton imarton

Γιατί δεν της απαντάτε; Impatient Impatient

Ούτε εμένα μου απαντάνε! Impatient Impatient Αλλά σκασίλα μου!Σάμπως όταν απαντούσαν βγάζαμε καμιά άκρη; Razz
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 12:58 am



Εξαιρετικές οι σκηνές του Λευτέρη και της Εύας με το Θάνο. Ότι καλύτερο είχε να επιδείξει ερμηνευτικά το σημερινό επεισόδιο

Ο Λευτέρης υπερασπίζεται τη γυναίκα του κι ο Θάνος την εμμονή του καλοπαιγμένα και πειστικά. Ειρωνία και συγκαλυμένες απειλές. Οργή πίσω απο παγωμένα χαμόγελα Εξαιρετικοί και οι δύο.

Η Εύα αντιλαμβάνεται οτι ο Θάνος είναι φευγάτος και επικίνδυνος και με τις εκφράσεις της το περνάει υπέροχα. Σάστισμα παγωμάρα και μετά την αρχική αμηχανία θυμός.

Αξιοσημείωτη η σκηνή που ο Λουκάς κατέφυγε στην Εδέμ. Θύμιζε κάτι απ τα μυστικά που αγάπησα κάποτε. Την ώρα της απελπισίας του κατέφυγε σε εκείνο τον τόπο που κάποτε η Εύα έλεγε οτι λειτουργεί σαν ηρεμιστικό πάνω τους.

Ο Ηλίας αρχίζει να αντιδρά έντονα προσφέροντας μια ακόμη όμορφη σκηνή. Περιμένω να δω που θα οδηγήσουν το όλον. Δεν ξεχνάω οτι ο Ηλίας πριν η ζωή του στραβώσει (οπότε έμαθε να το ελέγχει) είχε πρόβλημα διαχείρησης του θυμού και ενδεχομένως αυτή η αρχή άνοιας ή αλτσχάιμερ να επιδυνώσει αυτό το πρόβλημα τώρα που αμβλύνονται οι άμυνές του. Μπορεί βέβαια όλο αυτό να μην το θυμούνται καν οι γράφοντες αλλά θα το δούμε πως θα εξελιχθεί.

Ο Λουκάς διαλύεται βλέποντας τις ελπίδες να είναι ελάχιστες και καταλαβαίνοντας οτι υπάρχει περίπτωση να μην έχει την ευκαιρία να γνωριστεί με την αδελφή του και να μοιραστεί μαζί της πράγματα. Αυτό θα αρκούσε. Βρήκα όλα αυτά τα βαρύγδουπα αδελφή σύμμαχος στήριγμα τα πάντα για μένα υπερβολικά και αχρείαστα. Ο Λουκάς που αγαπάει το κοινό δεν κλαίει για συμμάχους και στηρίγματα κλαίει για τους ανθρώπους που έχει στην καρδιά του

Κατά τα άλλα παρακολουθούμε μια καθαρά Ελληνική σειρά σύμφωνη με την Ελληνική πραγματικότητα.

Στα νοσοκομεία μας παλεύουν για τον ασθενή αλλά κανένας δεν σκέπτεται να ενημερώσει τους έρημους συγγενείς που βράζουν στο ζουμί τους στους διαδρόμους. Το γιατί έκαναν την δεύτερη επέμβαση που έφερε την ασθενή σε χειρότερη κατάσταση δεν το κατάλαβα ομολογώ.

Η αστυνομία συνεργάζεται με τον πλαστογράφο και χτυπάει στην πλάτη φιλικά συμπάσχοντας τον λαθρέμπορο. Θα έλεγα δεν ξέρει ο Παναγιώτης το ποιόν του Αραβαντινού αλλά έχω δει το Λουκά να του εξιστορεί το παρελθόν της συμμορίας κι έχω ακούσει τον Παναγιώτη να πληροφορεί το Λουκά οτι ο πατέρας του ήταν καταζητούμενος οπότε περιμένω μια πειστική δικαιολογία γι αυτή τη συνεργασία. Ή μήπως να μην την περιμένω; Έχει περισσότερη αξία να βρεθεί ο δολοφόνος της Άννας απ το να εξαρθωθεί μια διεθνής σπείρα λαθρεμπόρων; Κι ακόμη κι αν ο τελικός σκοπός της συνεργασίας του Παναγιώτη με τον Αραβαντινό είναι η εξάρθρωση της σπείρας ο Στέφανος που χθες συνέτρωγε μαζί τους και ετοίμαζε δουλειά θα μείνει στο απυρόβλητο επειδή είναι αδελφός του Λουκά όπως κάποτε τη σκαπουλάρισε η Νταίζη επειδή ήταν η μάνα του παιδιού του; Αμ με τούτα και με κείνα έφτασε η Ελλάδα εδώ που έφτασε.

Η εκβιάστρια δουλεύει ψιλό γαζί την δικηγόρο της και τη χρησιμοποιεί για να έχει άλλοθι. Έχει πείσει τους πάντες οτι η αγάπη της για το Χρήστο είναι τεράστια και την αποδιοργανώνει αλλά εκείνη ταυτόχρονα μεθοδεύει αποδράσεις και διαπραγματεύεται ποσοστά απο κληρονομιές πατώντας για άλλη μια φορά πάνω στις ευαισθησίες τους. Σήμερα τουλάχιστον αυτό έκανε με τη Νόρα.

Ο μπράβος το καλό παιδί και τ άξιο παλικάρι αποδρά αφού πρώτα δείχνει την οδύνη του για τον τραυματισμό της Εριέττας. Ευτυχώς που δεν ξέρει ο Χρήστος οτι την πυροβόλησε η Μελίτα γιατί θα έτρεχε να την κρύψει όπως έκανε κάποτε όταν ο Κυριάκος πυροβόλησε την Εύα. Για τέτοια ευαισθησία μιλάμε. Η σκηνή της απόδρασης εμένα τουλάχιστον που έχω δει μπόλικες αστυνομικές σειρές μου έφερε γέλια.

Το κατσαρό που υποτίθεται είχε μεγαλώσει σε γυάλα μια χαρά γρήγορα βρήκε τα κυκλώματα να αγοράσει όπλο για να το ξεφορτωθεί αυτό ήταν το καλύτερο που σκέφτηκε; Να το θάψει στον κήπο; Βέβαια απ το κουτί με τις γόβες καλύτερο το θάψιμο κάτω απ το δέντρο Χάθηκαν όμως οι θάλασσες οι υπόνομοι κανένα ξένο χωράφι βρε αδελφέ. Μα κάτω απ το δέντρο; Τον Ηλία πήγε να μιμηθεί; Με τόσο σκάψιμο αύριο θα έχει φουσκάλες και τι θα πει στην Αμαλία; Ότι τις απόκτησε ξεφυλίζοντας το κοσμοπόλιταν να βρει το άρθρο πως να φέρετε πίσω τον εραστή σας;

Η Αμαλία πηγαίνει στο νοσοκομείο να μάθει για την υγεία της Εριέττας Νομίζω το κάνει για το χατήρι του Λουκά αλλά τι τα ήθελε αυτά τα κατά συνθήκη ψεύδη; Ποιός να πειστεί οτι η θυγατέρα της λυπάται και συμπάσχει με τους συγγενείς; Άδικο είχε ο Στέφανος σε όσα της είπε; Αμ δεν είχε.

Ρούσσος και Αντιγόνη για άλλη μια φορά ανταλλάσουν κατηγορίες και αν θέλω να είμαι ειλικρινής τους έχω βαρεθεί σχεδόν όσο έχω βαρεθεί το Νταιζουλίνι.

Ας μην είμαι μίζερη μέτριο απο μένα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Νοε 02, 2011 1:01 am

Καλούλι...
και το λέω καλούλη για τέλειους Λουκά, Στεφ και Αμαλία
και Λευτέρη (μπράβο αυτοσυγκράτηση όμως, εγώ αν τα άκουγα αυτά, θα τον είχα πλακώσει)

Λουκάς και Στέφανος και χτες και σήμερα, με ταξίδεψαν, με απογείωσαν. Εξαιρετικοί.
Και η Νόρα επίσης, με τον Λουκά της, αλλά και οι τρεις τους.
Φαντάσου, ούτε το Αστέρι δεν με ενόχλησε! (αφού εξέλιπεν η υστερία...)

Καλά, τη σκηνή με το μικρόφωνο δεν τη χάρηκα κιόλας.
Την είδα κι εγώ την κίνηση. Κι εγώ νόμιζα ότι δεν είδα καλά....

Ο κυρ Ηλίας, άλλο μαχαίρι στην καρδιά... αχ Δαφνούλα. Καλό κουράγιο.

Καλό κουράγιο και στην Αμαλία. Πώς κρατήθηκε κι αυτή να μην της χώσει ξανάστροφη... αλλά είναι αργά πια. Πολύυυυυ πιο νωρίς, όφειλε να έχει "πέσει ράβδος", τώρα...

Α, ναι, είχαμε και το γκραν γκινιόλ, όπου ασθμαίνουσα, η και καλά τρελή, σκάβει με αγωνία μεγίστη νυχτιάτικα (και καταστρέφει το γκαζόν), με ταρατατζούμ μουσική υπόκρουση, για να παραχώσει το κουμπούρι.... pff
Ε, και τελείως σαλεμένη δεν τη λές.... Nyxia

Εντατικές αφύλαχτες βλέπω, και τα ράσα κάνουν τον παπά...

Α, αρχίσαμε πάλι τα κολπάκια μ' αυτούνους που μιλάνε, κι εμείς δεν ακούμε.
Καλά.
Το ξαναζήσαμε με Λουκά και Λευτέρη, πολλά υποθέσαμε, ποτέ δε μάθαμε, και αφέθηκε εις την λήθην......

Αυτά, το λέω καλό και πάω νάνι, δεν είμαι σε θέση... Ypnos

Υ.Γ. Roria, Jessie, gxnell, Clarabelle συμφωνώ, και όλες αγαπημένες Flkia

Υ.Γ. 2 Να σημειώσω εδώ, ότι το χθεσινό το βρήκα τέλειο, υπέροχο, καταπληκτικό, τόσο πολύ το χάρηκα που τελειώνοντας, δε λειτούργησαν τα συνήθη αντακλαστικά μου να τη σβήσω αμέσως τη ρημάδα, και την πάτησα.... Γι' αυτό και δεν βρήκα ούτε το χρόνο, ούτε τη διάθεση μετά να σχολιάσω....

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Τετ Νοε 02, 2011 9:15 am

Καλό από εμένα γιατί κάποιες σκηνές μου άρεσαν πολύ και με όσες δε μου άρεσαν γέλασα πολύ... Wink

Μου άρεσε πάρα πολύ ο Πετράκης σήμερα και γενικά σε αυτά τα επεισόδια(βοηθά και το ελαφρώς ατημέλητο)και οι σκηνές του με τη Νόρα γλυκές και ουσιαστικές...Ο Σταύρου εξαιρετικός κατά τη γνώμη μου στην ήρεμη απόγνωση στην οποία βρίσκεται,πότε χαμένος πότε κουρασμένος...άλλωστε δεν ξέρει και τίποτα σίγουρο για να μπορέσει να ξεσπάσει.Αυτό το ζευγάρι δεν εμφάνισε ποτέ τρανσυλβανικές τάσεις,για να αντιγράψω μια αγαπημένη,και καλύτερα.Ήταν και οι δυο μοναχικοί άνθρωποι που βρήκαν τη γαλήνη τους ο ένας στον άλλο και αυτό φαίνεται ακόμα περισσότερο τώρα,με το Στέφανο να στέκεται μπουκάλα στους διαδρόμους.Κάποια άλλη αντίδραση δε θα ταίριαζε πιστεύω με το χαρακτήρα του Στέφανου(ε,δεν είναι και Στράτος να μπουκάρει στην εντατική να βγάλει τη Ρεγγίνα... )) ).
Εξαιρετική και η Αμαλία,και ιδιαιτέρως μοναχική επίσης. oscar στην Πεφάνη για το επίπεδο που κρατά.
Θαύμασα Λευτέρη σήμερα,επιτέλους σκηνές που ταιριάζουν με το φυζίκ του... ^^ για το Θάνο τι να πω,δώσε αγόρι μου,αφού το φτύσιμο σε εξιτάρει gelio ...(πάντως εγώ ειδικά εκεί που χαιρετούσε ένα ρίγος το ένιωσα,ένα βλέμμα τελικά αρκεί χωρίς να χρειάζονται οι μορφασμοί του Τζόκερ....)Τέλος αν και η μέρα της μαρμότας ως προς το περιεχόμενο του διαλόγου,η ειρωνία της Αντιγόνης είναι πάντα άλλης κλάσεως... : respect :

Κατά τα άλλα,απολαυστική η απόδραση του Χρήστου,ακόμα καλύτερα θα ήταν να σφύριζε και να ερχόταν το άλογό του κάτω από το παράθυρο του W.C. αλλά καλό και το πιο μοντέρνο...Παρεμβαλλόταν στο ενδιαμέσο και η αθεράπευτη αισθηματίας με το θεατράκι της,πήγε και η δύσμοιρη η Νόρα να την παρηγορήσει,μέχρι και ο Στέφανος μέσα στον πόνο του τη σκέφτηκε και στενοχωρήθηκε livani και η συνέχεια του Άρλεκιν στο αυριανό μας τεύχος.
Κρίμα πάντως γιατί το θέμα θα είχε πολύ περισσότερο ενδιαφέρον αν παρουσίαζαν το Χρήστο όπως ήταν,επ'ουδενί άγιος μα και άτυχος,να αναλαμβάνει την ευθύνη και να δικάζεται.

Για το τέλος τι να πω για τη χαρά της κηπουρικής,την ενσαρκώτρια του τέλειου φόνου;Πρώτον,φτάνει πια με εκείνη την ερωτησούλα,αφού είσαι τόσο έξυπνη καλλώπισέ τη λίγο,πέθανε και πέθανε,ούτε ο νεκροθάφτης του Λούκυ Λουκ έτσι...Όσο για το garden party,οι εκφράσεις τι ακριβώς ήταν;Κόπωση ένεκα της χειρωνακτικής εργασίας;Ψύξη από το βοριαδάκι;Αηδία για τα έντομα του κήπου;Το μόνο που με τρόμαξε σε αυτή τη σκηνή είναι η σκέψη ότι σε αυτό το σπίτι κοιμάται ένα δύσμοιρο παιδί.

Καλό μήνα και μακριά από δελτία ειδήσεων!
oscar στις αγαπημένες για τα ευχάριστα διαλείμματα από την καθημερινότητα!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 02, 2011 11:15 am

Καλημερα!!!

Το επεισοδιο ανοιξε πολυ ομορφα με τον Λουκα και τη Δαφνη στην Εδεμ...Θα προτιμουσα να ηταν στη παραλια αλλα μου αρεσε που τους ειδα εκει!!!!

Ουτε εμενα μου την εσπασε η Στελλα(ισως επειδη δεν ειχε σκηνη με τη πονεμενη Nyxia )...Μανα και κορη δεν μπορουν να πιστεψουν οτι το εκανε η Μελιτα...Και που να ηξεραν!!!!!!Μου αρεσε που η Νορα ζητησε απο τη Στελλα να μεινει το βραδυ και η Στελλα της απαντησε ''εδω θα ειμαι εγω αγαπη μου θα σε περιμενω''...Θα μου αρεσε περισσοτερο βεβαια αν εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτομουν οτι θα μεινει εκει εκτος κι αν τη φωναξει η αλλη της κορη η πονεμενη!!!!Και το αλλο που ειπε η Στελλα ''ειναι παρα πολυ δυσκολο να μην ξερεις αν θα ξημερωθει ενας δικος σου ανθρωπος'''...Μεγαλη αληθεια αλλα το λεει αυτο η Στελλα στη Νορα;;;;;;;;;Στη Νορα που τρια χρονια τωρα τρεχει στα νοσοκομεια;;;;;Και αυτη επαιρνε τον αερα της στη Μονεμβασια ενω η κορη της κινδυνευε;;;;;;;Ξερω γινομαι κουραστικη αλλα δεν μπορω να το δεχτω αυτο!!!!!!!!

Πλεον ειναι εμφανες οτι κατι υπαρχει για τον Αραβαντινο που δεν το γνωριζουμε!!!!Δε μπορει να εγκατελειψε απλα τα παιδια του και τωρα να χολοσκαει ετσι!!!!!!Ωραια η σκηνη που τον ενημερωνει ο Παναγιωτης και που επισκεφθηκε την Ερη...

Ο Λουκας και ο Στεφανος περιμενουν στο νοσοκομειο...Η πιο βασανιστικη αναμονη...Η επισκεψη της Αμαλιας πολυ ομορφη!!!Ηταν πολυ ειλικρινης και βλεπει τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις!!!!Η Μελιτα παλι ο,τι να ΄ναι!!!Ανορωπο εφαγες κοπελα μου οχι καροτο!!!!! imarton

Η Νορα πηγε να προετοιμασει τον Χρηστο του ειπε και τα νεα και κατασκασε το παλικαρι(και τωρα δικαιωνεται ο Χρηστο...αφησε την Ερη να σαπισει στη φυλακη ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΡΕΛΗ ΛΕΜΕΕΕΕΕ!!!!!)...Μου αρεσε η επαγγελματικη σταση της Νορας και συμφωνω με το οτι ο Χρηστος πληρωνει τις αμαρτιες του παρελθοντος...Το ειχα γραψει και σε παλαιοτερο σχολιασμο οτι αυτα που εκανε τον κυνηγανε...

Εμενα παντως η σκηνη του θαψιματος μου αρεσε!!!!Για να ειμαι πιο συγκεκριμενη μου αρεσε πολυ η μουσικη επενδυση και το μακρινο πλανο οπου η Μελιτα πηγαινει προς το δεντρο...Τωρα μενει μονο να τη δουμε να το ποτιζει και να του βαζει λιπασμα... sisi

Μου αρεσαν η Δαφνη και ο Νικολας που ανησυχουσαν για την Εριεττα...Μου αρεσει και το μηνυμα υπερ της αιμοδοσιας!!!Καλο θα ηταν να γινεται εθελοντικα κατι τετοιο...Επειδη το ανεφεραν κιολας και ειδα σχολιαστηκε μπορει η Ευα να μπορει να δωσει αιμα...Καποιος που εχει κανει ενα μεγαλο χειρουργιο ισως να μην μπορει να δωσει αιμα και η Ευα δεν εχει ενα νεφρο αλλα δυο...Αφου τελικα το γλιτωσαν...Βεβαια δεν μπορω να ειμαι και σιγουρη...

Η Νορα που ηθελε να μεινει στο νοσοκομειο Love! Και εκει που ειπε ''Λοιπον θα μεινω εδω δε παω πουθενα'' με ελιωσε τοσο!!!!!!!!Ωραιες και οι αγκαλιες και τα φιλια αλλα ρε παιδια λιγο κατανοηση στον Στεφανο!!!Τον ανθρωπο του χανει λεμε!!!!!!

Καλα πολυ κουρατικη η δουλεια του δικηγορου!!!!Πολλες σκαλες βρε παιδι μου!!!! Razz Βαλτε και κανενα ασανσερ!!!!Οι σκηνες αυτες με τη Νορα και τη Νταιζη ηταν η αφορμη για να ψηφισω το επεισοδιο πολυ καλο!!!!Μου αρεσε τρελα η σταση της Νορας που δεν ηξερε πως να φερθει αλλα και η Δρακουλακη η οποια ηταν κατι παραπανω απο εξαιρετικη : respect :

Μου αρεσε πολυ ο τροπος που της μιλησε της πονεμενης ακομα κι εμενα επρηξε με τη μιρλα που ηξερα οτι η Νορα ηταν το αλλοθι της(αν και η Νορα τη ξερει καλα μπορει να το καταλαβει οτι εχει βαλει το χερακι της)...Και εκει που ελεγε η πομενεμη εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου μπλα μπλα μπλα τον αγαπαω μπλα μπλα μπλα ηθελα να γυρισει η Νορα να της πει ρε αι στο δι@ολο που εχεις καταστρεψει τοσες ζωες!!!Και της λεει ''Αν τον νιωθεις σαν ανθρωπο σου να σταθεις διπλα του με δυναμη''...Ε τωρα τι να πω : respect :

Στη συνεχεια(ξερετε εκει που πηγε η Νταιζη νερο στη Νορα και φωναζα στη τηλεοραση μη το πιειιιιιιιιιιιις) κι εγω προσεξα οτι η Νορα εκανε μια κινηση συμπαραστασης προς τη Νταιζη...Οφειλω να ομολογησω οτι η κλαψα της Νταιζης δεν αντεχεται με τιποτα και αν ηταν μονη της η σκηνη θα ηταν τραγικη αλλα το μεγαλο ατου ηταν η Νορα και η συμπεριφορα της!!!!!Απο τη μια σκεφτηκε να κανει μια κινηση συμπαραστασης(γιατι οκ ειμαστε και ανθρωποι) αλλα οι αναμνησεις απο ολα οσα εχουν περασει τη συγκρατησαν...Και στο τελος υπερισχυσαν οι αναμνησεις!!!!!!Και η Δρακουλακη απιστευτη ολη την ωρα μετεφερα το ποσο αβολα ενιωθε και οτι ηταν διχασμενη αναμεσα στο πως θα συμπεριφεροταν γενικα σε μια παρομοια κατασταση και στο πως θα συμπεριφεροταν ειδικα στη Νταιζη!!!! : respect :

Καλα ο Πετρος απο που κι ως που υποψιαζεται την Αντιγονη;;;;Αφου ξερει οτι ο Αραβαντινος ζει...Παντως θα ηταν τεραστια ανατροπη να εχει η Αντιγονη τα διαμαντια μιας και δεν το υποψιαστηκε κανεις μας ειδικα αφου ειδαμε τον Αραβαντινο!!!!!!

Και ο Χρηστος απεδρασε!!!!Τι ανειπωτη χαρα ειναι αυτη καλε!!!!! hahano Παντως οπως πολυ σωστα αναφερθηκε ο Χρηστος ενημερωθηκε απο τον τυπο πο ανελαβε την αποδραση ο οποιος ειπε μαλιστα στη Νταιζη οτι θα το κανονισει αυτος και αυτη το καλυτερο θα ηταν να μεινει μακρυα...Τωρα οσο για το πως το καταφερε...Ενταξει βρε παιδια ανθρωπος του υποκοσμου ειναι και προφανως για να τον διαλεξε η Νταιζη θα εχει ακρες!!!!Καποιον λαδωσε και εκανε τα στραβα ματια και περασε ενα μηνυμα δηλαδη τοσο παραλογο σας φαινεται ή επρεπε να δειξουν ολη τη πορεια του μηνυματος;;;;;;;;;

alex,roria,JESSIE,Σοφια και φυσικα Νελη( γυρισες!!!!! Gioupi ) πολυ ωραιοι οι σχολιασμοι σας!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 02, 2011 3:16 pm

[quote="dm10811"
Πλεον ειναι εμφανες οτι κατι υπαρχει για τον Αραβαντινο που δεν το γνωριζουμε!!!!Δε μπορει να εγκατελειψε απλα τα παιδια του και τωρα να χολοσκαει ετσι!!!!!!Ωραια η σκηνη που τον ενημερωνει ο Παναγιωτης και που επισκεφθηκε την Ερη...
[/quote]Είναι πολύ πιθανό να υπάρχει άλλος λόγος που άφησε τα παιδιά του να τα μεγαλώσουν άλλοι και μάλιστα χωριστά το ένα από το άλλο και επιπλέον που άφησε να τον θεωρούν νεκρό αλλά το γεγονός ότι ολοφάνερα πλέον έχει βάλει στο στόχαστρο το Ρούσσο που τόσα χρόνια είχε το ένα παιδί δίπλα του και το φρόντισε σαν δικό του με κάνει να αναρωτιέμαι γιατί τόση λύσσα για εκδίκηση. Μόνο και μόνο για τις βρωμοδουλειές που έκαναν; Δεν είδαμε τι έγινε τότε με τη συμμορία των πλαστογράφων αλλά είδαμε και μάλιστα από το πρώτο επεισόδιο το Ρούσσο να είναι πάντα κοντά στο Λουκά. Ποτέ δεν του έκανε κακό, ποτέ δεν επιχείρησε να τον βλάψει κι ακόμη κι αν δεχτούμε ότι τον πήρε στο γραφείο του με τη Νόρα από τύψεις για ό,τι είχε γίνει με το Φώτη αυτό δεν αλλάζει το ότι ήθελε το καλύτερο γι΄αυτούς, ακόμη και να τους αφήσει το γραφείο όταν εκείνος θα αποσυρόταν. Τον είδαμε να βοηθάει και την υπόλοιπη παρέα στα δύσκολα, τον ακούσαμε να μονολογεί ότι αγαπάει αυτά τα παιδιά, να στέλνει νοερά τις ευχές του για το γάμο του Λουκά και της Νόρας, να εκφράζει πικρία που ο Λουκάς στράφηκε εναντίον του που σημαίνει ότι του κόστισε αυτό. Αυτά τα είδαμε κι έχουμε εικόνα. Για να εξιλεωθεί ο Αραβαντινός για την εγκατάλειψη των παιδιών του και για να δικαιολογηθεί τόσο μίσος προς το Ρούσσο θα πρέπει να βρεθεί ένα πολύ σοβαρό επιχείρημα που όμως αναπόφευκτα θα ακυρώνει και όσα έκανε ο Ρούσσος για το Λουκά όλα αυτά τα χρόνια. Για τον Αραβαντινό δεν ξέρουμε ακόμη τι τον κράτησε μακριά από τα παιδιά του, είδαμε όμως πόσο στάθηκε ο Ρούσσος στο γιο του και τώρα αναιρείται κι αυτό για να δοθούν ελαφρυντικά σ' ένα πατέρα που άφησε δυο ανήλικα παιδιά για να κρυφτεί ο ίδιος. Το γεγονός ότι κρυβόταν από την Ιντερπόλ είναι η απόδειξη ότι δεν ήταν καθαρός και ήθελε να σώσει το τομάρι του. Κι όμως τον είδαμε να μιλάει με τον Παναγιώτη που σημαίνει ότι κι εκείνος είναι ενήμερος για την ταυτότητά του αλλά παρόλα αυτά τον αφήνει στο απυρόβλητο. Γιατί ο αστυνόμος να συνεργάζεται με ένα πλαστογράφο καταζητούμενο όπως και με μια εκβιάστρια και επίδοξη δολοφόνο αυτό είναι κάτι που το ξέρουν μόνο οι σεναριογράφοι των οποίων το μεγάλο ελάττωμα τελικά δεν είναι η επανάληψη όπως σχολιάστηκε νωρίτερα αλλά η αυτοαναίρεση που πλασάρεται δήθεν σαν ανατροπή.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Νοε 02, 2011 3:34 pm

Oι συναντήσεις του αστυνόμου με τον Αραβαντινό είναι πολύ ενδισαφέρουσες γιατί φαίνεται σα να ξέρει κάτι παραπάνω ο Παναγιώτης που οι άλλο ιαγνοούνΕπεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 145879

Πολύ γλυκιά η σκηνή του Νικόλα και της Δάφνης με τα πειράγματα που την έκαναν πιο ωραία!...

Το πρόσωπο του Θάνου σε συνδυασμό με το ρόλο του τον κάνει τον μίστερ αντιπαθητικό (Razz)

Ωραίο το φιλάκι της Εύας και του Λευτέρη και η σκηνή Λευτέρη-Θάνου

Στέλλα-Νόρα πολύ ωραία σκηνή!...Μ'αρέσει να βλέπω τη Στέλλα να μιλάει έτσι στο παιδί της και να είναι δίπλα της!...

Δάφνη-ΛουκάςΕπεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 116799 μου είχαν λείψει πολύ αυτοί οι δύο!Υπέροχοι!...

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 195890 για τη Νόρα απλά!...γιατί είναι ερωτευμένη με τον άντρα της ,επαγγελματίας στη δουλειά της ,σωστή μητέρα και σωστή φίλη!...Από τη μία έτρεχε για το Χρήστο και έλεγε στη Νταίζη να προσπαθήσει να τον εμψυχώσει ,από την άλλη είχε την έγνοια της στο παιδί της και έτρεχε στο Λουκά για να είναι δίπλα του και μόνο με την αγκαλιά της να του δώσει κουράγιο (υπέροχες οι ΛουκαΝορικές αγκαλιές και φιλάκια Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 226538 )

Μου άρεσε η ανησυχία του Στέφανου και εκεί που είπε οτί δεν έχει που να πάει!...

Η σκηνή που ο Αραβαντινός επισκέφθηκε την κόρη του πολύ καλή!..

Αμαλία θεάαα!!! καλά της τα πε της Μελίτας!

Πολύ Καλό από εμένα!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Νοε 02, 2011 4:11 pm

Μερικά γρήγορα σχόλια από όσα θυμάμαι από το χθεσινό επεισόδιο!

Αρχικά να πω ότι οι σκηνές με Λουκά και Στέφανο μου άρεσαν πάντα!Έχουν δέσει οι δυο τους με έναν πολύ όμορφο τρόπο και το αποτέλεσμα βγαίνει πάντα καλό.Και φυσικά οι σκηνές τους στο προχθεσινό και χθεσινό επεισόδιο ήταν πολύ ωραίες!!

Τώρα από εκεί και πέρα μου άρεσε πολύ η επίσκεψη της Αμαλίας στον Λουκά και τον Στέφανο.Μπορεί να αποκαλούσε κάποτε την Νόρα θεά,αλλά ο Λουκάς είναι η αδυναμία της και δεν το κρύβει.

Η Αμαλία μου άρεσε και στην σκηνή της με την Μελίτα.Όπως πάντα η Βάνα Πεφάνη ήταν υπέροχη.Η Μελίτα βέβαια κλασικά εκνευριστική και εαυτουλάκιας!Και την σκηνή που θάβει το όπλο την πέρασα στο ff.

Νόρα και Στέλλα εντάξει...καλή ήταν η σκηνή.

Νταίζη...δεν μου άφησε καμία αίσθηση χθες.Ούτε με εκνεύρισε,ούτε με συγκίνησε,ούτε τίποτα!Αν δεν είχε κάνει κίνηση η Νόρα για να την χαιδέψει ( imarton ),ούτε που θα θυμόμουν τις σκηνές στον ανακριτή!

Ξυλά-Μπισμπίκης-Αλαφούζος πολύ καλοί στις μεταξύ τους σκηνές!Ειδικά οι δύο άντρες ήταν φανταστικοί.Μπράβο τους! Congrats Congrats

Δεν θα κάτσω να χαλάσω φαία ουσία για το πως πέρασε ο Αραβαντινός απαρατήρητος στο νοσοκομείο ολόκληρο ντερέκι ( τα Αραβαντινάκια που λέει και η nefelik πήραν την ομορφιά της μαμάς και το ύψος του μπαμπά sisi sisi ) αλλά θα πω μόνο πως η σκηνή Αραβαντινού-Παναγιώτη που του λέει για την Εριέττα ήταν πολύ καλή.Περιμένω να δω πως συναντήθηκαν αυτοί οι δύο και τι ξέρει ο Παναγιώτης.

Η απόδραση του Χρήστου κακογυρισμένη δυστυχώς.

Εμμμμ...καλό θα ψηφίσω... Rolling Eyes

Υ.γ.Ξέχασα να αναφέρω προηγουμένως την σκηνή Λουκά-Δάφνης στην Εδέμ.Μου άρεσε πολύ και αυτή η σκηνή!Έχουν πολύ ωραίες σκηνές κατά καιρούς οι δυο τους και το αποτέλεσμα είναι πάντα πολύ όμορφο και γλυκό! Love! Love!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Τετ Νοε 02, 2011 5:10 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Νοε 02, 2011 4:45 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς πήγε στην κατασκήνωση γιατί ήταν στεναχωρημένος και η Δάφνη τον είδε και του μίλησε και προσπάθησε να τον βοηθήσει και να τον κάνει να αισθανθεί καλύτερα. Η σκηνή με την Νόρα και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, η Νόρα συζήτησε με την Στέλλα για την κατάσταση που τους απασχολεί και την ευχαρίστησε κιόλας που τους βοηθάει ενώ εκείνη την είπε πώς δεν χρειάζεται αυτό και να μην την απασχολεί αυτό το πράγμα. Η σκηνή με την Εύα, τον Λευτέρη και τον Θάνο ήταν πολύ καλή, η Εύα άφησε τον Λευτέρη να μιλήσει στον Θάνο και εκείνος του εξήγησε με ωραίο τρόπο να μείνει μακριά της αν και εκείνος τον προκαλούσε εκείνος δεν το συνέχισε και έτσι αυτός έφυγε από εκεί. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη και ο Νικόλας συζήτησαν για τον πατέρα της και το τι θα πρέπει να κάνουν γι' αυτό και πώς θα μπορέσουν να τον πείσουν ότι πρέπει να πάρουν μια γυναίκα να τον φροντίζει και τον ίδιο. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και τον Στέφανο και τον γιατρό ήταν πολύ καλή, η Νόρα πήγε να δει τον Λουκά και τον Στέφανο και μετά ήρθε και ο γιατρός και τους είπε νεότερα και έτσι η Νόρα είπε ότι θα κάτσει μαζί τους αλλά ο Λουκάς επέμεινε πώς καλύτερα θα ήταν να πάει στο μωρό τους.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψήφισα καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης