Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

+16
fay
dm10811
Ioanna T
kapetanissa
loukasnora
tzibirdika
filizza
ΣΨ1
roria
fay66
JESSIE
gxnel
trelli petrakitsa
alex1
evaki16
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap37%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 37% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 35
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Νοε 02, 2011 4:53 pm

Ας σχολιασω και εγω οσα θυμαμαι απο το χτεσινο επεισοδιο επιγραμματικα.....

- Μου αρεσε που ο Λουκας μεσα στην στεναχωρια του βρηκε καταφυγιο στην Εδεμ οπως και η συνεχεια της σκηνης με τη συζητηση που ειχε με τη Δαφνη! Hug

-Αν πω οτι ο Αραβαντινος που πηγε να δει την κορη του με συγκινησε,θα σας γελασω και δεν το θελω! Razz

- Μια χαρα του 'ξηγηθηκε του Θανου,ο Λευτερης. Thumbs up Και κανα μπουκετο επρεπε να του ριξει αλλα ας οψεται η ξανθια!
Εξισου καλη ηταν και η σκηνη του Θανου με την Ευα......θεατρο του παραλογου εντελως αλλα εγω γελασα πολυ με τις ατακες του γλιτσουλα! valen

- Η Μελιτα κλασσικα αναξια σχολιασμου......Η μανα της σωστα τα λεει αλλα που να καταλαβει η κατινιτσα! Fskl

- Το δραμα της Νταιζης δεν με αφορα καθολου.....Απεδρασε και ο αγαπημενος της και αντε να ησυχασουμε απο δαυτη! pff

Μετριο και απο μενα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 02, 2011 6:04 pm



Δεν νομίζω οτι μπορούμε να ονομάσουμε αυτοαναίρεση αυτό που κάνουν οι σεναριογράφοι. Αναίρεση αυτών που οι ίδιοι μας οδηγούν, συχνά μας ωθούν κιόλας, να πιστέψουμε, ναί! Εδώ και μέρες μας δείχνουν τον Παναγιώτη και τον Αραβαντινό σε μυστικές συναντήσεις, για να βάλουν το μυαλό μας να στροφάρει προς αυτήν την κατεύθυνση. Αρα κάτι κρύβεται στην ιστορία , κάτω απ'την επιφάνεια, πέρα δηλαδή απ'όσα ξέρουμε.... Δεν ανυπομονώ, ξέρω οτι στο τέλος θα τα μάθουμε όλα, αφού έτσι μας είπαν, όλα τα μυστικά τέλος !!
Ομως επίσης δεν βιάζομαι να δώσω συγχωροχάρτι στο Ρούσσο, επειδή, λέει, τόσα χρόνια φρόντισε το Λουκά σαν δικό του παιδί. Κατ'αρχήν ο Λουκάς μεγάλωσε κοντά στο θετό του πατέρα, το Βενέτη, ο οποίος και τον σπούδασε, κι η συνεισφορά του Ρούσσου ήταν να τον προσλάβει, μαζί με τη Νόρα, στο γραφείο του. Θα το έκανε αυτό, αν δεν έβλεπε πόσο άξιοι ήταν και οι δύο για τη δουλειά αυτή, αν δεν ήξερε οτι μπορούσε να βασιστεί σ'αυτούς? Ηταν ένας διορατικός δικηγόρος-επιχειρηματίας, που έκανε τις επιλογές του σωστά, ώστε να ταιριάζουν με το συμφέρον του. Αλλα να λέμε οτι τους αγάπησε κιόλας, επειδή μονολόγησε "τ'αγαπάω αυτά τα παιδιά" ή "να ζήσετε ευτυχισμένοι" είναι λίγο υπερβολικό.... Και το ότι θα άφηνε στο Λουκά το γραφείο του, όταν ο ίδιος αποσυρόταν (δηλαδή ζήσε Μάη μου!), ήταν μια λύση ανάγκης, αφού ο Λουκάς ήταν ο καλύτερος δικηγόρος που πέρασε απ'το γραφείο αυτό.... Ο αληθινός γιός του Ρούσσου δεν πέρασε εξ ίσου πετυχημένα τις "εξετάσεις" του Ρούσσου, και έτσι τον άφησε με πλήρη αναισθησία, να φύγει γι'άλλη γή, γι'άλλα μέρη, αφού δεν "πληρούσε τις προδιαγραφές".....
Αυτό το περι αγάπης του Ρούσσου προς το Λουκά, είναι ένα φουσκωμένο μπαλόνι, που έσκασε με θόρυβο, εκτός αν θεωρούμε οτι κάθε προιστάμενος που , ικανοποιημένος απ'την απόδοση κάποιου υπαλλήλου του, του λέει κι ένα μπράβο και τον χτυπάει στον ώμο, παίζει και το ρόλο του πατέρα του....

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 6:13 pm

JESSIE έγραψε:Ο αληθινός γιός του Ρούσσου δεν πέρασε εξ ίσου πετυχημένα τις "εξετάσεις" του Ρούσσου, και έτσι τον άφησε με πλήρη αναισθησία, να φύγει γι'άλλη γή, γι'άλλα μέρη, αφού δεν "πληρούσε τις προδιαγραφές".....



Διαφωνώ με κάθε δυνατό τρόπο οριζόντια κάθετα διαγώνια ή όπως αλλιώς
Μεγαλώνουμε τα παιδιά μας ονειρευόμαστε να τα δούμε ευτυχισμένα μερικές φορές ακουμπάμε πάνω τους τις δικές μας φιλοδοξίες τα πιέζουμε και τα καταδυναστεύουμε αλλά αν τα αγαπάμε όταν δούμε οτι θέλουν να ανοίξουν τα φτερά τους απλά τα αφήνουμε να πετάξουν και ευχόμαστε να έχουν αέρα καλό
Μπορώ να κατηγορήσω το Ρούσσο για πολλά όχι όμως γι αυτό. Προσπάθησε να κρατήσει το Φίλιππο δίπλα του κι όταν κατάλαβε οτι τα όνειρά του ήταν άλλα απλά τον άφησε να πετάξει και τον διευκόλυνε.
Αυτό για μένα είναι γονική αγάπη.
Απόψεις που διαφέρουν απλά ήθελα να καταθέσω και την δική μου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 02, 2011 6:25 pm

Clarabelle, συμφωνώ με αυτά που γράφεις για το πώς πρέπει να συμπεριφέρονται οι γονείς γενικά, αλλά στην περίπτωση του Ρούσσου, αν το θυμάμαι σωστά, νομίζω ότι είχε πολλές και έντονες αντιπαραθέσεις με το Φίλιππο πριν φύγει. Δεν είναι ότι ο Ρούσσος τον άφησε να φύγει επειδή ήθελε το καλό του, νομίζω ότι ο Φίλιππος έφυγε και θα έφευγε έτσι κι αλλιώς, και ο πατέρας του δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να τον κρατήσει. Τώρα πώς δύο παιδιά μεγάλωσαν στην ίδια οικογένεια, ο ένας βγήκε τόσο ανεξάρτητος και πήρε τη ζωή του στα χέρια του από τόσο μικρός και η άλλη στα 30 something ρωτάει ακόμα «μπαμπά, τι θα κάνουμε;», είναι πραγματικά απορίας άξιο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 02, 2011 6:26 pm

Δεν προσπαθώ να δώσω συγχωροχάρτι στο Ρούσσο για όσα μαθαίνουμε τώρα μετά από τρεις σεζόν ότι έχει κάνει αλλά δε μπορώ να παραβλέψω και όσα μας έδειχναν γι' αυτόν αυτές τις τρεις σεζόν, γι' αυτό μιλάω για αναίρεση όσων παρακολουθήσαμε. Όπως ο Χρήστος από σκληροτράχηλος μπράβος έγινε άβγαλτο αγοράκι αθώο κι απονήρευτο και σκυλάκι της Νταίζης, όπως η ίδια η Νταίζη έχει μεταλλαχθεί σε αθώα και κατατρεγμένη κορασίδα έτσι και ο Ρούσσος παρουσιάζει τώρα μια άλλη εικόνα, αυτή του επικίνδυνου αντιπάλου. Αναρωτιέμαι όμως πώς θα εξυπηρετήσει αυτή η μεταστροφή στο να δούμε τον Αραβαντινό σαν φιλόστοργο πατέρα που αγαπάει και φροντίζει τα παιδιά του εκ του μακρόθεν. Μέχρι τώρα άλλα μας άφησαν να καταλάβουμε. Άλλωστε το τέλος δεν είναι μακριά, ας περιμένουμε να δούμε τι μέλλει γενέσθαι.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 6:30 pm

nefelik έγραψε:Clarabelle, συμφωνώ με αυτά που γράφεις για το πώς πρέπει να συμπεριφέρονται οι γονείς γενικά, αλλά στην περίπτωση του Ρούσσου, αν το θυμάμαι σωστά, νομίζω ότι είχε πολλές και έντονες αντιπαραθέσεις με το Φίλιππο πριν φύγει. Δεν είναι ότι ο Ρούσσος τον άφησε να φύγει επειδή ήθελε το καλό του, νομίζω ότι ο Φίλιππος έφυγε και θα έφευγε έτσι κι αλλιώς, και ο πατέρας του δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να τον κρατήσει. Τώρα πώς δύο παιδιά μεγάλωσαν στην ίδια οικογένεια, ο ένας βγήκε τόσο ανεξάρτητος και πήρε τη ζωή του στα χέρια του από τόσο μικρός και η άλλη στα 30 something ρωτάει ακόμα «μπαμπά, τι θα κάνουμε;», είναι πραγματικά απορίας άξιο...


Ο Ρούσσος πάλεψε με νύχια και με δόντια να τον κρατήσει στο γραφείο αλλά ο γιός του δεν ήθελε
Τελικά έκαναν μια καταπληκτική συζήτηση δίπλα στη θάλασσα (απ αυτές που έκαναν την πρώτη σεζόν των μυστικών τόσο ξεχωριστή) και ο Ρούσσος παραδέχτηκε οτι η ζωή είναι δική του και θα τον βοηθήσει να τη ζήσει όπως εκείνος θέλει και αυτό έκανε
Τώρα για την άλλη σου απορία έχω απαντησούλα. Τη Μελίτα την μεγάλωσε η Αμαλία. Αρχηγός κατινιάς η μάνα κατινάκι βγήκε κι η κόρη. Μη κοιτάς που στη συνέχεια μας βγάζουν την Αμαλία κυρία και τη Μελίτα φόνισα. lmao Ευθύνεται η συνοχή του σεναρίου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 02, 2011 6:37 pm


O Ρούσσος ήθελε ο γιός του να γίνει δικηγόρος και να είναι μαζί του στο γραφείο. Ο γιός του είχε καταλάβει τι παιζόταν στο γραφείο αυτό, και δεν ήθελε. Συγκρούστηκαν οι δυό τους, και οταν ο Ρούσσος κατάλαβε οτι δεν μπορούσε να αλλάξει τα μυαλά του Φίλιππου, τον άφησε να φύγει, και ούτε κάν ενδιαφέρθηκε γι'αυτόν. Επανειλημμένα μας έχουν πεί οτι μόνο η μάνα του κρατούσε επαφή μαζί του και του έστελνε πού και πού λεφτά. Σε τι διαφέρει λοιπόν ο Ρούσσος σαν γονιός απ'τον Λύτρα, που μεγάλωσε το Μάνο για να κυριαρχεί, εκτός του ότι ο Λύτρα πέτυχε το σκοπό του ενώ ο Ρούσσος όχι?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 600 - Ημερομηνία 01-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 6:40 pm

JESSIE έγραψε:
O Ρούσσος ήθελε ο γιός του να γίνει δικηγόρος και να είναι μαζί του στο γραφείο. Ο γιός του είχε καταλάβει τι παιζόταν στο γραφείο αυτό, και δεν ήθελε. Συγκρούστηκαν οι δυό τους, και οταν ο Ρούσσος κατάλαβε οτι δεν μπορούσε να αλλάξει τα μυαλά του Φίλιππου, τον άφησε να φύγει, και ούτε κάν ενδιαφέρθηκε γι'αυτόν. Επανειλημμένα μας έχουν πεί οτι μόνο η μάνα του κρατούσε επαφή μαζί του και του έστελνε πού και πού λεφτά. Σε τι διαφέρει λοιπόν ο Ρούσσος σαν γονιός απ'τον Λύτρα, που μεγάλωσε το Μάνο για να κυριαρχεί, εκτός του ότι ο Λύτρα πέτυχε το σκοπό του ενώ ο Ρούσσος όχι?


Εγώ μιλάω μόνο γι αυτά που είδα. Τώρα τι έλεγε η Αμαλία είναι άλλο θέμα. Αυτή η γυναίκα που τώρα κοντεύει να βάλλει φωτοστέφανο κάποτε έλεγε μες τα μούτρα ενός παιδιού το εξώγαμο και ισχυριζόταν οτι όλα τα λεφτά του κόσμου είναι δικά της. Η Αμαλία ακόμη αποκαλεί την Μελίτα καλό παιδί γιατί πρέπει εγώ να την πάρω τοις μετρητοίς; lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης