Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

+16
filizza
evanna
nik.paok!!!
dm10811
alex1
kapetanissa
aggeliki
fay66
roria
polykarpos
fantina
JESSIE
ΣΨ1
tzibirdika
nefelik
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 38
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Νοε 18, 2011 11:05 pm

kapetanissa έγραψε: αυτόν τον χρόνο, τον ΑΧΡΗΣΤΟ Εύας-γλίτσουλα, δεν μπορούσα δηλαδή να τον δω με Εύα-Λευτέρη ΜΑΖΙ που ΔΕΝ τους έχω δει? να καταλάβω κιόλας τη συνέχεια?


Πες τα βρε μάτια μου
Έχω αρχίσει και σκέπτομαι οτι την πρόταση γάμου ο Λευτέρης θα την κάνει δι αντιπροσώπου lmao
Τι βίτσιο κι αυτό να μη τους δείχνουν ποτέ μαζί
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Νοε 18, 2011 11:10 pm

Clarabelle έγραψε:
kapetanissa έγραψε: αυτόν τον χρόνο, τον ΑΧΡΗΣΤΟ Εύας-γλίτσουλα, δεν μπορούσα δηλαδή να τον δω με Εύα-Λευτέρη ΜΑΖΙ που ΔΕΝ τους έχω δει? να καταλάβω κιόλας τη συνέχεια?


Πες τα βρε μάτια μου
Έχω αρχίσει και σκέπτομαι οτι την πρόταση γάμου ο Λευτέρης θα την κάνει δι αντιπροσώπου lmao
Τι βίτσιο κι αυτό να μη τους δείχνουν ποτέ μαζί
Πάντως δι’ αντιπροσώπου δεν θα την κάνει... sfyr Και θα τους δείτε σύντομα μαζί... ^^

Υ.Γ. Kapetanissa, ευχαριστώ και ανταποδίδω! ))


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Παρ Νοε 18, 2011 11:13 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Νοε 18, 2011 11:11 pm

Clarabelle έγραψε:
kapetanissa έγραψε: αυτόν τον χρόνο, τον ΑΧΡΗΣΤΟ Εύας-γλίτσουλα, δεν μπορούσα δηλαδή να τον δω με Εύα-Λευτέρη ΜΑΖΙ που ΔΕΝ τους έχω δει? να καταλάβω κιόλας τη συνέχεια?


Πες τα βρε μάτια μου
Έχω αρχίσει και σκέπτομαι οτι την πρόταση γάμου ο Λευτέρης θα την κάνει δι αντιπροσώπου lmao
Τι βίτσιο κι αυτό να μη τους δείχνουν ποτέ μαζί

μονο να μην δουμε και το γαμο δια αντιπροσωπου .....για σκεψου......
η νυφη και λοιπη συγγενεις και ο γαμπρος ,εικονα στο i phone !!!!
εγινε στην Αμερικη με παρανυφο να παραβρισκεται στο γαμο φιλης της με βιντεο κληση !!!

παρεπιπτοντως μερσο πολυ kapetanissa !!!!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Νοε 18, 2011 11:13 pm

fantina έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
kapetanissa έγραψε: αυτόν τον χρόνο, τον ΑΧΡΗΣΤΟ Εύας-γλίτσουλα, δεν μπορούσα δηλαδή να τον δω με Εύα-Λευτέρη ΜΑΖΙ που ΔΕΝ τους έχω δει? να καταλάβω κιόλας τη συνέχεια?


Πες τα βρε μάτια μου
Έχω αρχίσει και σκέπτομαι οτι την πρόταση γάμου ο Λευτέρης θα την κάνει δι αντιπροσώπου lmao
Τι βίτσιο κι αυτό να μη τους δείχνουν ποτέ μαζί

μονο να μην δουμε και το γαμο δια αντιπροσωπου .....για σκεψου......
η νυφη και λοιπη συγγενεις και ο γαμπρος ,εικονα στο i phone !!!!
εγινε στην Αμερικη με παρανυφο να παραβρισκεται στο γαμο φιλης της με βιντεο κληση !!!

παρεπιπτοντως μερσο πολυ kapetanissa !!!!!!!!!!!!!!


Μπορεί να είναι παραδοσιακός και να τη ζητήσει απ τη μαμά της Έτσι κι αλλιώς ή τη Δάφνη ή την Αγγέλα τις έχουν μπάστακες lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Νοε 18, 2011 11:17 pm

Clarabelle έγραψε:
fantina έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
kapetanissa έγραψε: αυτόν τον χρόνο, τον ΑΧΡΗΣΤΟ Εύας-γλίτσουλα, δεν μπορούσα δηλαδή να τον δω με Εύα-Λευτέρη ΜΑΖΙ που ΔΕΝ τους έχω δει? να καταλάβω κιόλας τη συνέχεια?


Πες τα βρε μάτια μου
Έχω αρχίσει και σκέπτομαι οτι την πρόταση γάμου ο Λευτέρης θα την κάνει δι αντιπροσώπου lmao
Τι βίτσιο κι αυτό να μη τους δείχνουν ποτέ μαζί

μονο να μην δουμε και το γαμο δια αντιπροσωπου .....για σκεψου......
η νυφη και λοιπη συγγενεις και ο γαμπρος ,εικονα στο i phone !!!!
εγινε στην Αμερικη με παρανυφο να παραβρισκεται στο γαμο φιλης της με βιντεο κληση !!!

παρεπιπτοντως μερσο πολυ kapetanissa !!!!!!!!!!!!!!


Μπορεί να είναι παραδοσιακός και να τη ζητήσει απ τη μαμά της Έτσι κι αλλιώς ή τη Δάφνη ή την Αγγέλα τις έχουν μπάστακες lmao

Μμμμ, αυτό σκέφτηκα κι εγώ... την Αγγέλα "κομιστή" της πρότασης... sisi ελπίζω μόνο μην είναι και σε dvd, κι έχουμ' άλλα μετά... Angel
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Παρ Νοε 18, 2011 11:21 pm

Ψήφισα καλό!!!!

Μελ-Αμαλία-Ρούσσος:Και να που όλα εδω πληρώνονται!!!!είναι πολύ δύσκολο για ένα γονιό,να συνειδητοποιεί,να μαθαίνει ότι το παιδί του παρολίγο να αφαιρέσει μια ζωή!!!!!Δεν τον λυπάμαι καθόλου τον Ρούσσο,ας πρόσεχε.Άνθρωποι που πιστεύουν οτι είναι ανίκητοι απο συνανθρώπους,νόμους,δεν είναι απέναντι στον θεό!!!!!
Και εδω υπάρχει θεία δίκη.2 δολοφόνους Αμαλία στην οικογένεια!!!ΤΡΑΓΙΚΟ μόνο και μόνο για την Αμαλία.
Σκότωσε έναν άνθρωπο εν ψυχρώ,μόνο και μόνο για να σώσει το παιδί του.Αλλά η ειρωνία είναι οτι έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης ο Ρούσσος για ότι έκανε η Μελ!!!!!
Και η τραγωδία συνεχίζεται.
Σοφία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!η Μελ ήθελε να σκοτώσει και τον εκβιαστή της,και για αυτό ξέθαψε το όπλο.Πιστεύω οτι ένα τέτοιου είδους έγκλημα δεν μπορεί να μείνει ατιμώρητο!!!!και σίγουρα θα υπάρξει τιμωρία!και για παράδειγμα θα αναφέρω τον Ρούσσο.Όχι απλά γιατί αφαίρεσε μια ζωή,αλλά ακόμη και ένας άνθρωπος σαν αυτόν θα αναλογιστεί,θα κάνει αυτοκριτική,και σίγουρα ποτε ξανά δεν θα μπορέσει να ξαναείναι ο ίδιος!!!!!!!

Νταίζη:Συμφωνώ με την JESSIE και την Σοφία!!!!καμμιά μεγάλη αγάπη,κανένας μεγάλος έρωτας με τον Χρήστο.Ξανα μανά τα ίδια.Μετα την πληροφορία του Αραβαντινού,άρχισε να κινείται μόνη της,και εκείνος να μένει απ΄έξω.
Όσο για τις συζητήσεις με την μάνα της,όλες έχουν πάλι το ίδιο θέμα.Τα λεφτά!!!!!!!!
Είναι πολύ λυπηρό,που κάποιοι άνθρωποι δεν εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες της ζωής,γιατί απλά και μόνο έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους,και πιστεύουν όπως προείπα οτι είναι ανίκητοι!!!!!!

Μελ-Αμαλία:Πολλά ακούστηκαν σε αυτή την σκηνή!!!!!και πολλά απο αυτά δείχνουν καθαρά τι άνθρωπος είναι η Μελ,πιο είναι το προφίλ της.
"Όταν συνήλθα,γνώρισα τον άνδρα που αγάπησα περισσότερο απο την ζωή μου"Δεν είναι αγάπη αυτό!!!!Αγάπη είναι να χαρίζεις τον εαυτό σου,όχι να τον πουλάς!!!!
Αλλά καλύτερα το έχει πει ο Λεο Μπουσκάλια: Όταν αγαπάς κινδυνεύεις να μην έχει ανταπόκριση η αγάπη σου. Δεν είναι κακό αυτό. Αγαπάς για να αγαπάς και όχι για να πάρεις ανταπόδοση- αυτό δεν είναι αγάπη. Όταν ελπίζεις κινδυνεύεις να πονέσεις. Και όταν δοκιμάζεις κινδυνεύεις να αποτύχεις. Κι όμως πρέπει να ρισκάρεις γιατί η μεγαλύτερη ατυχία στην ζωή σου είναι να μην ρισκάρεις ποτέ!
''Πίστεψα στην ευτηχία και ήρθε αυτή και μου τον πήρε,μαμά είμαι τοσο άτυχη στην ζωή μου".ΆΤΥΧΗ!!!!!!!Και μετά απο αυτό το επίθετο που χρησιμοποίησε και το πιστεύει πάνω απο όλα,ακούμε απο την Εριέττα την λέξη απόρριψη που έρχεται και δένει.

Εριέττα-Στεφανος:Υπέροχη η σκηνή τους για μια ακόμη φορά!!!!
Αυτό το ζευγάρι σε γαληνεύει!!!Υπέροχο.Κρίμα που δεν θα τους δούμε περισσότερο,που δεν τους είδαμε!!!!!!
Η σύγκριση της με την Μελ,ειναι αναπόφευκτη,θες δεν θες.
Μιλησαν για κοινά σχέδια επαγγελματικά.Πόση ηρεμία κρύβει αυτή η γυναίκα και πάνω απο όλα πως του μιλάει.Δεν είναι ένα κακομαθημένο κορίτσι που τα θέλει όλα στο πόδι.
Και έρχεται και η επιβεβαίωση δια στόματος Εριέττας(δλδ σεναριογράφων)!!!"όσο την σκέφτομαι περισσότερο λύπη νοιώθω παρά θυμό,γιατί τώρα καταλαβαίνω οτι έκανε,δεν το έκανε απο έρωτα,αλλά επειδή δεν άντεξε την απόρριψη"δεν έχω να σχολιάσω κάτι περισσότερο σε αυτό.Τα κορίτσια με κάλυψαν!!!!!!

Εύα-Θάνος:Ας πω και εγω την γνώμη μου!!!!!η Εύα φοβήθηκε και είναι απόλυτα λογικό.Και σήμερα εποβεβαιώθηκαν οι φοβίες της,όταν της είπε ο Θάνος τι σκοπούς είχε!!!!!!
Αυτό όμως με την καραμέλα του Σταυρίδη και τον όρκο το θεωρώ για γέλια.
Συμφωνώ οτι ο Θάνος σύμφωνα με τους νόμους δεν έκανε κάτι ώστε να μπει φυλακή.Μόνο έβαλε κάποιους να χτυπησουν τον Λευτέρη,αλλά δεν θα μπορούσε να αποδειχτεί!!!!!!!
Αλλά όπως είπα η Εύα δικαιολογείται,και απο την στιγμή που της έδωσαν το ΟΚ προχώρησε.Χαζή είναι;;;;;;;;;;;;;;;;
Όσο για την απονομή δικαιοσύνης σε αυτή την σειρά,φυσικά και δεν έχει αποδωθεί σε όλους όπως θα έπρεπε.Κανονικά κάποιοι θα έπρεπε να είχαν φάει ισόβια.
Εξάλλου στην ζωή συμβαινει το ίδιο!!Δεν θα έπρεπε να μας κάνει τόσο εντύπωση.Αυτή ειναι η γνώμη μου!!!!!
Πάντως η κ.Ξυλα μου αρέσει όλο και περισσότερο υποκριτικά.

Καλό το σημερινό,γρήγορο,και εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Νοε 18, 2011 11:43 pm

alex1 έγραψε:Μελ-Αμαλία:Πολλά ακούστηκαν σε αυτή την σκηνή!!!!!και πολλά απο αυτά δείχνουν καθαρά τι άνθρωπος είναι η Μελ,πιο είναι το προφίλ της.
"Όταν συνήλθα,γνώρισα τον άνδρα που αγάπησα περισσότερο απο την ζωή μου"Δεν είναι αγάπη αυτό!!!!Αγάπη είναι να χαρίζεις τον εαυτό σου,όχι να τον πουλάς!!!!
Αλλά καλύτερα το έχει πει ο Λεο Μπουσκάλια: Όταν αγαπάς κινδυνεύεις να μην έχει ανταπόκριση η αγάπη σου. Δεν είναι κακό αυτό. Αγαπάς για να αγαπάς και όχι για να πάρεις ανταπόδοση- αυτό δεν είναι αγάπη. Όταν ελπίζεις κινδυνεύεις να πονέσεις. Και όταν δοκιμάζεις κινδυνεύεις να αποτύχεις. Κι όμως πρέπει να ρισκάρεις γιατί η μεγαλύτερη ατυχία στην ζωή σου είναι να μην ρισκάρεις ποτέ!
''Πίστεψα στην ευτηχία και ήρθε αυτή και μου τον πήρε,μαμά είμαι τοσο άτυχη στην ζωή μου".ΆΤΥΧΗ!!!!!!!Και μετά απο αυτό το επίθετο που χρησιμοποίησε και το πιστεύει πάνω απο όλα,ακούμε απο την Εριέττα την λέξη απόρριψη που έρχεται και δένει.

Na αυτην την σκηνη ξεχασα και φυσικα με καλυψες alex μου!!
"Αυτο που θελω ειναι να γυρισει ο Στεφανος σε μενα" imarton livani πια αγαπη και
πια κουραφεξαλα λοιπον!Πως ειναι δυνατον να αγαπας και να μην σεβεσαι την αποφαση
του υποτιθεμενου αγαπωμενου;;;;;Και εχει καμια σχεση αυτο το πραμα,με την Εριεττα;;Τι
εκανε η Εριεττα στην ιδια περιπτωση;;;Τον αφησε να φυγει!Τι να τον κανει αμα ξερει οτι
ειναι αλλου.Αλλα τι να πεις,οταν η αλλη πιστευει οτι εχει τον αξεπεραστο;;;Κανεις απλα
τον σταυρο σου και ευχεσαι μη σου τυχει!!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Νοε 18, 2011 11:58 pm

Επιγραμματικά γιατί τρέχω και δε φτάνω.
-Για τα ...κοκκινίσματα με κάλυψε με το παραπάνω η προσέγγιση της Clarabelle, οπότε δεν πρόκειται να σχολιάσω ξανά τίποτα επί του θέματος.
-Όλο το χρήμα που κυκλοφορεί στη σειρά αυτή τη στιγμή είναι βρώμικο. Ακόμα και ο Νικόλας με τη Δάφνη τώρα που θα κληρονομήσουν, βρώμικο χρήμα θα κληρονομήσουν. Τα μόνα καθαρά λεφτά είναι νομίζω η σύνταξη της Αγγέλας και του Ηλία και τα έσοδα του Λευτέρη από το...γυμναστήριο!!!
-Συμφωνώ κι εγώ ότι η κατσαρή ντροπή του ανθρώπινου είδους (α, βρε kapetanissa) το όπλο προς στιγμήν το ξέθαψε για να ρίξει στον εκβιαστή διπλάσιο αμμονιαζόλ, αλλά το μετάνιωσε, μάλλον γιατί απαιτούσε περισσότερες κινήσεις απ' το να του δώσει απλώς το φάκελλο.
-Ερμηνευτικά ήταν εξαιρετικό το επεισόδιο: Εύα , βιτριολική Αντιγόνη, Θάνος και οι δύο σταθερές μου αδυναμίες ^^ μου άρεσαν λίγο περισσότερο.
-Η σκηνή με την παρακολούθηση και το φόνο του εκβιαστή από το Ρούσσο ήταν σκηνοθετικά για γέλια (με εξαίρεση τη μουσική). Συγγνώμη που το γράφω με τόσο λίγη ευγένεια, αλλά έχω βαρεθεί το γεγονός ότι δεν μπορούμε να δούμε σε ελληνική σειρά μια σκηνή δράσης της προκοπής.
- αγαπημένη kapetanissa, μερσώ και ανταποδίδω με τόκο για την όπως πάντα ξεχωριστή ματιά και γραφή...
Να είμαστε καλά.
Αφιερωμένο στους φαν Εύας-Λευτέρη: σώπα όπου να 'ναι θα σημάνουν οι καμπάνες...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Νοε 19, 2011 12:04 am

roria έγραψε:Επιγραμματικά γιατί τρέχω και δε φτάνω.
-Για τα ...κοκκινίσματα με κάλυψε με το παραπάνω η προσέγγιση της Clarabelle, οπότε δεν πρόκειται να σχολιάσω ξανά τίποτα επί του θέματος.
-Όλο το χρήμα που κυκλοφορεί στη σειρά αυτή τη στιγμή είναι βρώμικο. Ακόμα και ο Νικόλας με τη Δάφνη τώρα που θα κληρονομήσουν, βρώμικο χρήμα θα κληρονομήσουν. Τα μόνα καθαρά λεφτά είναι νομίζω η σύνταξη της Αγγέλας και του Ηλία και τα έσοδα του Λευτέρη από το...γυμναστήριο!!!
-Συμφωνώ κι εγώ ότι η κατσαρή ντροπή του ανθρώπινου είδους (α, βρε kapetanissa) το όπλο προς στιγμήν το ξέθαψε για να ρίξει στον εκβιαστή διπλάσιο αμμονιαζόλ, αλλά το μετάνιωσε, μάλλον γιατί απαιτούσε περισσότερες κινήσεις απ' το να του δώσει απλώς το φάκελλο.
-Ερμηνευτικά ήταν εξαιρετικό το επεισόδιο: Εύα , βιτριολική Αντιγόνη, Θάνος και οι δύο σταθερές μου αδυναμίες ^^ μου άρεσαν λίγο περισσότερο.
-Η σκηνή με την παρακολούθηση και το φόνο του εκβιαστή από το Ρούσσο ήταν σκηνοθετικά για γέλια (με εξαίρεση τη μουσική). Συγγνώμη που το γράφω με τόσο λίγη ευγένεια, αλλά έχω βαρεθεί το γεγονός ότι δεν μπορούμε να δούμε σε ελληνική σειρά μια σκηνή δράσης της προκοπής.
- αγαπημένη kapetanissa, μερσώ και ανταποδίδω με τόκο για την όπως πάντα ξεχωριστή ματιά και γραφή...
Να είμαστε καλά.
Αφιερωμένο στους φαν Εύας-Λευτέρη: σώπα όπου να 'ναι θα σημάνουν οι καμπάνες...


Συμφωνώ για το χρήμα και το έγραψα σε κάποιο σχολιασμό τις περασμένες μέρες κι εγώ. Δεν βλέπω γιατί έπρεπε να γίνουν όλοι ζάπλουτοι και μάλιστα μ αυτόν τον τρόπο
Παρακαλώ να μη ξεχνάμε και το μεροκάματο της Εύας απ τις φωτογραφίσεις lmao
Δεύτερο σχόλιο για καμπάνες που θα σημάνουν διαβάζω
Να περιμένω μισόλεπτο; lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Νοε 19, 2011 12:17 am

[quote="Clarabelle
Δεύτερο σχόλιο για καμπάνες που θα σημάνουν διαβάζω
Να περιμένω μισόλεπτο; lmao
[/quote]
Και βάλε... Δεν χρονομέτρησα, αλλά μην σου πω ότι μπορεί να φτάνει και το ... δίλεπτο και μάλιστα κρεβατάμπλ, που λες κι εσύ sisi
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από fantina Σαβ Νοε 19, 2011 12:21 am

-
Συμφωνώ κι εγώ ότι η κατσαρή ντροπή του ανθρώπινου είδους (α, βρε kapetanissa) το όπλο προς στιγμήν το ξέθαψε για να ρίξει στον εκβιαστή διπλάσιο αμμονιαζόλ, αλλά το μετάνιωσε, μάλλον γιατί απαιτούσε περισσότερες κινήσεις απ' το να του δώσει απλώς το φάκελλο.

για αυτο ξεθαψε και ξαναεθαψε το πιστολι ............τωρα το καταλαβα !!!!
και ειχα απορια !
ευχαριστω roria να εισαι καλα !
και ο σχολιασμος αψογος ...........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Νοε 19, 2011 12:35 am

Σημερα δεν το ειδα πολυ προσεκτικα το επεισοδιο ειναι η αληθεια γιατι ημουν λιγο απασχολημενη αλλα ειδα αρκετα για να κανω σχολιασμο...

Κι εμενα με χαλαει που Αραβαντινος βοηθαει τη Νταιζη...Οκ ενας φονιας λιγοτερος(γιατι η Αννα δεν ειναι η πρωτη που εφαγε ο μπραβος...αλλα και να ηταν εχει κανει ουκ ολιγα)...Αλλα απο την αλλη δεν μπορω να παραβλεψω οτι ο Αραβαντινος ηρθε να εκδικηθει αυτους που τον εβλαψαν...Δεν ειναι ουτε ο Θεος ουτε ο Ζορο εκδικητης για να κλεισει καθε εγκληματια φυλακη...Δεν εχει δουλεια να ανακατεψει τον Στεφανο γιατι δεν τον πειραξε...Επισης δεν εχει λογο να βλαψει τη Νταιζη και να της στερησει το σκυλακι της και να την εξαγριωσει ξανα...Εδω χωρις να εχει παθει κατι ο Χρηστος ζητησε τα ρεστα απο τον Λουκα για τον πατερα του!!!!!!

Καλα ειπε ο Θανος οτι του θολωσε το μυαλο η Ευα!!!Κι ελεγα τι ομιχλη ειναι αυτη πανω απο το κεφαλι του;;;; lmao Αναγνωριζω οτι εδω υπαρχει ενα ζητημα ηθικο...Δεν νομιζω οτι η σειρα προσπαθει να μας περασει καποιο μηνυμα αλλωστε ειναι μια απλη καθημερινη σειρα...Επισης η προσωπικη μου αποψη ειναι-σε γενικο επιπεδο παντα-οτι οι νομοι ως ανθρωπινο δημιουργημα ειναι ατελεις και δεν ετσι το νομιμο δεν συμβαδιζει παντοτε με το δικαιο...Ακριβως οπως και στη περιπτωση της Μελιτας το νομιμο ειναι να μπει φυλακη με στοιχεια...Αλλα το δικαιο ειναι να μπει φυλακη...Αλλα στη περιπτωση της Μελιτας το κακο εχει γινει ηδη κανεις δεν θα εμπαινε στη διαδικασια αυτη ουτε θα επαιρνε αυτο το ρισκο!!!!!Η περιπτωση του Θανου διαφερει γιατι δεν ειχε γινει τιποτα ακομα και ακριβως αυτο θελανε να αποφυγουν...Καταλαβαινω την Ευα που ειδικα μετα τη προσεγγιση του Αγγελου απο τον Θανο τα επαιξε και τρελαθηκε!!!Ο Λουκας τη βοηθησε μιλωντας στον αστυνομο(και γι'αυτο νομιζω ηταν εκει) και ο αστυνομος θεωρησε οτι πραγματι αυτη η κοπελα κινδυνευει πολυ και τη βοηθησε...Και δε νομιζω οτι η αστυνομια θα εβαζε ποτε να φυλανε την Ευα απλουστατα γιατι δεν εδωσαν καμια σημασια στην υποθεση!!!!!!Ουτε μπορει να ζει μια ζωη με μπραβους...Πρεπει κι αυτη να κοιταξει τα παιδια της...Εγω την αποψη της Στελλας δεν τη συμμεριζομαι κυριως επειδη δεν νομιζω οτι αυτη η γυναικα η οποια πραστατευει με τοση μανια τη Νταιζη(που αυτο μπαζει και ηθικα και νομικα) μπορει να κατακρινει χωρις να λαμβανει εστω υποψη της τα οποια ελαφρυντικα υπαρχουν...

Τον Ρουσσο κανονικα δεν θα επρεπε να τον λυπαμαι καθολου...Αλλα η αληθεια ειναι οτι αφου ειδα το τρειλερ τον λυπηθηκα λιγακι...Την Αμαλια λυπαμαι πολυ...Η Μελιτα μου ειναι αδιαφορη...Μονο και μονο που εχει το παιδι της υγιες διπλα της ειναι τυχη...

Διαφωνω με τη σταση του Νικολα κυριως επειδη το παιδακι ειναι μια χαρα...Επισης εχει ενα παιδι και μια εγκυο γυναικα που τον χρειαζεται...Υπευθυνος δε λεω και αξιολογος ανθρωπος με κοτσια αλλα πρεπει να δει τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις πραγμα που θα γινει...Ο γιατρος ειναι υπευθυνος αλλα και ανθρωπος...Ως ενα σημειο και κυριως οταν δεν υπαρχουν καθολου απωλειες ισως και να συγχωρειται...

Το καλυτερο του επεισοδιου ηταν σιγουρα η σκηνη Ερης και Στεφανου!!!Ομορφη και γλυκια...Η Λαμπου παλι ηταν πανεμορφη σημερα!!!!!!

Μ'αρεσε επισης ο θυμος του Λουκα κατα του Αραβαντινου...Ειναι αντικειμενικος ο Λουκας και δεν θα του χαριστει κι ας ειναι πατερας του...Μονο μια δικαιλογια θα ανεχτει...Να υπηρχε περιπτωση να βλαψει τα παιδια του με την εμφανιση του...

Ποτο να βαλω;;;;Εγω θα βαλω... lmao Κι εγω αν επρεπε ολη μερα να τρωω στη μαπα τη Στελλα θα επινααααααααααααα... lmao lmao

fay66 ενδιαφερον το σεναριο για τον Θανο...Νομιζω οτι δεν υπαρχει χρονος και οτι ετσι κι αλλιως ο Θανος δεν γνωριζει τιποτα για τον Λουκα...Ουτε καν ποιος ειναι ποσο μαλλον το οτι εχει και παιδι...Πιο πολυ θα κινδυνευε ο Αγγελος...Ή ο Λευτερης...Βεβαια ολα ειναι πιθανα δεν αποκλειω τιποτα!!!!

Σοφια,JESSIE και alex εχω γινει γραφικη αλλα : respect : JESSIE και Σοφια γενικα συμφωνω μαζι σας και ειδικα σημερα ειμαι περισσοτερο της αποψης σας...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από nik.paok!!! Σαβ Νοε 19, 2011 12:59 am

ένα μόνο πράγμα θέλω να σχολιάσω...........
Σε αυτήν την σειρά όσοι πυροβολούν πετυχαίνουν με ακρίβεια τον στόχο τους και ας είναι η πρώτη φορά...... Εγώ που είχα πάει μια φορά στο λούνα παρκ και έκανα σκοποβολή γτ δεν πέτυχα τπτ????????????
nik.paok!!!
nik.paok!!!

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από evanna Σαβ Νοε 19, 2011 11:29 am

Kαλημερα......Ας κανουμε και τον τελευταιο σχολιασμο της εβδομαδας....

-Πεθαινω με ειρωνια Αντιγονης απεναντι στη Νταιζη! : respect : Οι βιτριολικες της ατακες ειναι θεϊκες.....μα ''φυσικα δακρυα''; lmao lmao

-Εμφανιστηκε και στη Νταιζαρα ο Νιονιος.....τι τιμη! Mmm Απο τη σκηνη το μονο που κρατησα ηταν οτι εφερε πολυ ωραια λουλουδακια για τον ταφο του μακαριτη! valen

- Η μουρλεγκω η Μελιτα αλλη δουλεια δεν εκανε....εθαβε και ξεθαβε το οπλο.Ημαρτον Παναγια μου! imarton Επισης πριν απο το ψυχιατρειο,ας περασει απο ενα κομμωτηριο πρωτα! sisi

-Γλυκυτατοι Στεφανος και Εριεττα.....Πολυ τρυφερη η σκηνη τους! Love!

-Το ποσο γελασα με τις σκηνες Ευας-Θανου δε λεγεται! sisi Ο τυπος ειναι μορφη(τελικα ο Αλαφουζος το κερδισε το στοιχημα με αυτο το ρολο....πολυ καλος! Thumbs up )
Τον μπαγλαρωσανε κιολας.....απο τη μια καλα να παθει,απο την αλλη ομως αυτη η ''προληπτικη'' συλληψη....τον πιανουμε δηλαδη για κατι που δεν εχει κανει,επειδη υπαρχει το ενδεχομενο να το κανει μου χτυπησε λιγο ασχημα αλλα τελσπαντων...αυτο ειναι το λιγοτερο.
Απιστευτο το βλεμμα του Λουκα απεναντι στο Θανο οταν εκεινος εβγαινε με τους αστυνομικους απο το σπιτι! : respect :

-Παει και ο εκβιαστης της Μελιτας.....τον εφαγε ο μπαμπακας.Παντως αυτο που ολοι δεν ξερουν να χειριζονται οπλο και τελικα παντα πετυχαινουν το στοχο τους ειναι καταπληκτικο! xm

Αυτα τα ολιγα απο μενα και το ψηφιζω εχμμμμ......καλο!
Καλο μας Σαββατοκυριακο! ))
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από filizza Σαβ Νοε 19, 2011 1:01 pm

roria έγραψε:Ναι, νομίζω κι εγώ ότι είναι καιρός πια να λέμε όλα τα πράγματα με το όνομά τους. Είναι η μοναδική φορά που το δηλώνω δημόσια, αλλά εγώ nefelik μου, σε ...πρασίνισα και το έκανα γιατί τα όσα έγραψες με εκφράζουν κατά βάθος, πλάτος και ύψος.
Clarabelle, προσωπικά δεν εκπλήσσομαι που συμφωνείς, αφού όντως έχεις αναφερθεί και εσύ πολλές φορές σε αυτή τη δικαιοσύνη-λάστιχο.
Θα ξανακαταγράψω μια μικρή διαφωνία, για να ασχοληθώ κατόπιν με τα πιο σημαντικά.
Αν θεωρούμε ότι ο εγκλεισμός κάποιου στη φυλακή στοχεύει στο σωφρονισμό του και δεν είναι πράξη εκδικητική (εκτός αν έχουμε ανθρώπους αποδεδειγμένα επικίνδυνους για τη δημόσια ασφάλεια, οπότε ο εγκλεισμός έχει και τη νόημα της προστασίας των υπολοίπων), τότε ειδικά αυτή τη στιγμή μια ενδεχόμενη σύλληψη του Στέφανου, θα ήταν καταστροφική και για τον ίδιο και για άλλους. Έχουμε έναν παράνομο (όχι όμως εγκληματία) που περνάει πλέον στη νομιμότητα και αλλάζει ζωή. Με συγκινεί και ο λόγος για τον οποίο το κάνει, αλλά δεν θα σταθώ σε αυτό. Ενδεχόμενη φυλάκισή του ειδικά τώρα θα τον συνέτριβε, θα βύθιζε στη δυστυχία τους ανθρώπους που τον αγαπούν και συνέβαλαν στην αλλαγή του και, όταν θα αποφυλακιζόταν ,πιθανόν να απέδιδε στην κοινωνία και πάλι έναν παράνομο. Αυτή είναι και η μοναδική μου ένσταση.
Για το Θάνο ή επισκόπηση της nefelik ήταν σφαιρική και πλήρης. Θα προσθέσω μόνο ένα πράγμα: ο Θάνος έχει και δύο παιδιά τα οποία θα υποστούν τον τραυματισμό και τη ντροπή της φυλάκισης του πατέρα τους για κάτι που δεν έκανε, και μάλιστα με την αγαστή συνεργασία ενός αδιάφθορου αστυνομικού που γνώριζε ότι επρόκειτο να συλλάβει έναν αθώο.
Δεν νομίζω ότι πρόκειται τόσο για εύνοια προς την παρέα, γιατί τότε πως θα ονομάζαμε το χειρισμό της Νταίζης ή της Μελίτας, όσο για την τάση να αντιμετωπίζονται όλα τα πρόσωπα που δεν μετέχουν ή δεν μετέχουν πια στην ιστορία ως εντελώς αναλώσιμο υλικό και όχι ως άνθρωποι. Ο καρβουνιασμένος από το νταλκά της τραγουδιάρας ήταν κλεφτρόνι ή πρεζόνι οπότε του κάναμε delete και ξεμπερδέψαμε, ο εκβιαστής της Μελίτας δεν ήταν άνθρωπος ήταν χιονάνθρωπος, οπότε να ζήσουμε να τον ξεχάσουμε , το αγέννητο παιδί της Μαρίλιας ήταν αγέννητο, οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα να το σφουντουρίσουμε, η Άννα δεν ήταν και απόφοιτος της σχολής καλογραιών, άρα τζάμπα κι άδικα τυραννιέται ο αθώος μπράβος που την έφαγε κι αφησε να φυλακιστεί άλλος στη θέση του, ο Μπέλλος ήταν αιμοσταγής κι αιμοδιψής, άρα καλώς έπραξε η συμβία του που θέλησε να σπάσει τη μονοτονία του δείπνου της με το θέαμα του θανάτου του...
Όσο για τη Μελίτα, αυτή είναι μια κατηγορία από μόνη της. Τη λυπάται η ίδια η Εριέττα, τη λυπάται ο Στέφανος που πονούσε το σώμα του όταν η Εριέττα έκρουε την θύρα του Αγίου Πέτρου, ο μπαμπάς της ζει ένα δράμα (και διαπράττει κι ένα φόνο καθ'οδόν) και γενικά ο δράστης μιας απόπειρας ανθρωποκτονίας από πρόθεση που σημειωτέον δεν έχει δείξει και το παραμικρό σημάδι ότι δεν προτίθεται να την επαναλάβει, πρέπει πάντα να μπαίνει στη φυλακή, εκτός αν είναι η ...Μελίτα. Αφήνω ασχολίαστες τις βαρυσήμαντες δηλώσεις και του Στέφανου και του Λουκά για το τι θα έκαναν μόλις μάθαιναν την ταυτότητά του, γιατί θα πω τίποτα για καλσόν και θα ρίξω το επίπεδο...
Και διευκρινίζω ότι στην υπόθεση με το Θάνο δεν ρίχνω ευθιύνες τόσο πολύ στην Εύα που δεν ήταν σε θέση να σταθμίσει ψύχραιμα τα πράγματα και που γενικά είναι ένας ταλαιπωρημένος άνθρωπος, ούτε και στο Λευτέρη που τον σέρνει ελαφρώς από τη μύτη, αλλά το Λουκά που τον πείραξε το ότι ο Στέφανος έβγαλε όπλο να απειλήσει και δεν τον πέίραξε όλη αυτή η πλεκτάνη στην οποία ο ίδιος πρωτοστάτησε δεν τον δικαιολογώ με τίποτα. Για να μη μιλήσω για τον αστυνόμο...
Το επεισόδιο είχε ρυθμό, η σκηνή του Στέφανου και της Εριέττας, με εξαίρεση το γνωστό και αναπόφευκτο για λόγους που υπερβαίνουν την αντιληπτική μου ικανότητα σημείο, ήταν πολύ όμορφη και εμπεριείχε πράγματα που ήθελα και με ενδιέφερε να ακούσω και που τα περίμενα καιρό. Επομένως και εγώ θα το ψηφίσω καλό, συντασσόμενη όμως πλήρως με την τελευταία φράση του σχολίου της nefelik,,,

Προσπάθησα να διαβάσω όλα τα χθεσινά και σημερινά σχόλια του επεισοδίου και δε σας κρύβω ότι συμφωνώ σε πολλά σημεία και κατανοώ άλλα τόσα σε αυτά της Jessie,της Clarabelle, της Nefelik , της ΣΨ1, της fay66. Άλλωστε ακόμα και όταν διαφωνώ με όσα γράφονται πάλι χαίρομαι να τα διαβάζω και να τα επεξεργάζομαι (μη στεναχωριέσαι λοιπόν για το κόκκινο nefelik μου).

Σήμερα δε θα επεκταθώ, γιατί αφενός άργησα να δω το επεισόδιο και έχουν συζητηθεί τα περισσότερα στα οποία θα ήθελα να αναφερθώ και αφετέρου καλή μου roria με κάλυψες απόλυτα, οπότε και παραθέτω αυτούσια τη δική σου ανάλυση.

.. να εκφράσω μόνο τη διαφωνία μου αγαπητή Clarabelle σε ότι αφορά στον Στέφανο. Θεωρώ ότι διόλου μοιάζει με τους λοιπούς εγκληματίες του έργου καθώς επίσης θεωρώ ότι και έχει πληρώσει και έχει μετανιώσει.

Καλό λοιπόν το επεισόδιο για την υπέροχη δίλεπτη σκηνή του ζευγαριού μας και για τις ερμηνείες της Ξυλά , της Πeφάνη και του Κατρανίδη (ανεξάρτητα με το πόσο αντίθετη είμαι, βρίσκω συγκινητική την υπερπροστασία των γονιών).. που να ναι καλά γιατί με καναν να ξεχάσω κάτι άλλες ερμηνείες..που ούτε να τις θυμάμαι δε θέλω..

Καλή μας μέρα και καλό μας ΣΚ..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Σαβ Νοε 19, 2011 3:36 pm

αργησα να δω το επεισοδιο...μετριο προς καλο και παλι....τι ειδαμε?

τη Μελιτα να πηγαινει να τσεκαρει το οπλο....να δει αν θελει ποτισμα και αν εχει βγαλει ριζες?τοσες μερες το ειχε εκει τωρα την πηρε ο πονος μπας και εβγαλε ποδια και εφυγε??και γιατι πηγε να το παρει το βραδυ?ειχε σκοπο να την μπουμπουνησει και στο φιλαρακι της?...τα ακουσε και η Αμαλια απο την κορουλα της και πλεον ανησυχει τρελα...και που να ηξερες Αμαλια....

παει λοιπον στο ραντεβου η Μελιτα...δινει το χρημα και τον βαζει να της υποσχεθει οτι δεν θα πει τιποτα και οτι ολα τελος....ναι βαλτον να φιλησει σταυρο για να πιασει η υποσχεση....σιγα καλη μου με τετοιο μπουμπουκι και δεν τον εμπιστευεσαι?..Ο Ρουσσος λοιπον αφου ειδε και τα ακουσε ολα...σκοτωσε και τον εκβιαστη για να καθαρισει για την κορη του...δεν ξερω ποιον απο τους 2 Ρουσσο-Μελιτα θα πρεπει να λυπαμαι ή θα πρεπει να καταλαβω....τιμωρια ουσιαστικη αξιζει και στους 2....αλλα στην ουσια ολο το ζορι η Αμαλια θα το τραβηξει...

Ευα-Θανος...ειδαμε οτι το μυαλο του Θανου ειναι αλλου...θα την επαιρνε λεει να την εκλεινε σε ενα σπιτι και θα ηταν και οι δυο ευτυχισμενοι...αι καλα!!φοβηθηκε η Ευα και ειναι απολυτα φυσιολογικο..τσεκαρε να δει αν την ακολουθουν οι αλλοι και γενικα και στο σπιτι φυλαγοταν απο παντου με τον τρελο που ειχε απεναντι της...τωρα για το που θα τον κλεισουν και για ποιο λογο..θα δουμε...συμφωνω οτι στη σειρα η απονομη δικαιοσυνης δεν υπαρχει?/δεν ειναι επαρκης?/δεν ειναι σωστη και δικαιη ακομα?...ε ενταξει...σειρα βλεπω..αν ηταν θα εβλεπα αστυνομικη σειρα τυπου criminal minds που πιανουμε τον ενοχο τον μπαγλαρωνουμε και τελος....απλα θα περιμενω να δω τι θα γινει στο τελος στα Μυστικα....συνηθισμενη απο την πραγματικοτητα που συνηθως τα "μεγαλα ψαρια" ειναι εξω..


απλα λατρεψα την ειρωνεια της Αντιγονης στην Νταιζη....ειδικα εκει που της ειπε για τα φυσικα δακρυα ελιωσα στο γελιο!!
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 191984


η Στελλα με εχει κουρασει και εκνευρισει απιστευτα....αι μαζεψε τα και πηγαινε προς Μονεμβασια μερια....αντε!που καθεσαι και το μονο που κανεις να μοιραζεις ειρωνεια και πνευμα στα παιδια ενω στην Νταιζη και με οπλο να την δει θα πεις οτι κραταει νεροπιστολο...ασε μας καλη μου!

πολυ τρυφερη η σκηνη Ερι-Στεφανος..
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 226538 .η ευχαριστη στιγμη του επεισοδιου....



gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Νοε 19, 2011 10:44 pm

Πολυ ωραιος σχολιασμος Νελη!!!Αλλα στο σημειο με το νεροπιστολο με πεθανες!!!!! lmao lmao
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Κυρ Νοε 20, 2011 1:57 am

Τι να πω ρε παιδιά?
-->Πολύ ωραία μας δίνουν τον ορισμό της δικαιοσύνης σε αυτή τη σειρά...!
Φταις...Αλλά θα πληρώσεις για κάτι που δεν έκανες! Έτσι απλά για να πληρώσεις! Τι είπες τώρα?!!
Καποιανών τις λαμογιές δεν τις κοιτάμε καν...Αλλά βουτηγμένοι στον κουβά μέχρι το λαιμό...
-->Εξ αρχής δεν κατάλαβα σε τι ωφελεί που έχουν εξευτελίσει τον ρόλο της Μελίτας έτσι...
Οπως και την μετάλλαξη του Ρούσου...Απο το δίκαιο μεγαλοδικηγορο που απο παιδι ηθελε να υπερασπίζεται το δίκιο και ξαφνικά έγινε ένας άνθρωπος μπλεγμένος σε όλα τα βρώμικα παιχνίδια...Βεβαια μεγαλοδικηγόρος και Παναγιτσα δεν πάνε ποτέ μαζι...Γνωστό αυτο...
-->Κατανοώ απόλυτα Πέτρο-Αμαλία δεν μπορούν να δεχτουν τίποτα απο όσα προσάπτουν στο παιδί τους ουτε ότι δεν ειναι ψυχικά υγιής...Ετσι θα αντιδρούσαν οι περισσότεροι γονεις...
Ο Πετρος έφτασε στο φόνο για να σωσει το παιδι του...
Μέσα απο αυτό τώρα πληρώνει για ότι άσχημο έκανε στη ζωή του...Αυτό το βάρος ειναι αβάσταχτο...Και αυτό φαίνεται και από τη σκηνη του στην Αμαλία, τη γυναίκα του...στο επόμενο επεισόδιο.
Ο Ρούσος δεν είναι σε καμιά περίπτωση Άγιος αλλά δεν είναι και δολοφόνος...Ναι να πληρωσει για ότι έκανε...Αυτό είναι το δίκαιο...Αλλά όχι για κάτι που δεν έκανε όπως θα γίνει με την κλοπή των πινάκων...Πλέον δεν μπορεί να κατηγορηθεί για τίποτα ώστε να μπει στη φυλακή...Αρα ποιά η λύση? Σκευωρία?! Δεν συμφωνώ! Και όχι επειδή από την αρχή μου άρεσε ο ρόλος του Ρούσου αλλά επειδή αυτο εμένα πάει κόντρα στις αρχές μου...
-->Κατά τα άλλα οι σεναριογράφοι μας δεν ήθελαν τους ήρωες να καπνίζουν να πίνουν...αλλά να κανον να μπερδεύουν το δίκιο με το άδικο no proble
m!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Κυρ Νοε 20, 2011 3:43 am

Πάντως πράσινοι κόκκινοι(ήταν και το ντέρμπυ βλέπετε....)οι σχολιασμοί σας είναι η καλύτερη παρέα,κι αυτό πρέπει κατά τη γνώμη μου να μετράει πιο πολύ από όλα.
Στο θέμα του Θάνου συντάσσομαι απόλυτα με τη nefelik.Πέρα από το άδικο του πράγματος,ο άνθρωπος είναι πραγματικά ανισσόροπος(εξαιρετική η απόδοση από τον κ.Αλαφούζο)και ουχί ιμιτασιόν,βλέπε όποτε το θυμάμαι είμαι τρελή κι αδέσποτη.Άρα και μόνο γι'αυτό για μένα θα έπρεπε να μην του επιφυλάξουν μια μεταχείριση που θα κλονίσει οπωσδήποτε ακόμα περισσότερο την υγεία του.Σε κάποιο σημείο πραγματικά τον λυπήθηκα.Δεύτερον,μπορεί να ήταν μια δύσκολη περίπτωση,αλλά πιστεύω πως με καποιο νόμιμο τρόπο θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα,πράγμα προτιμότερο και ρεαλιστικότερο,καθότι σίγουρα το αστυνομικό σώμα δε διαθέτει εν ώρα υπηρεσίας θεατρική ομάδα.Στο πόσο αναλώσιμη(ενίοτε και καύσιμη)ύλη θεωρούνται ώρες ώρες οι άνθρωποι σε αυτή τη σειρά συντάσσομαι πλήρως με τη roria. : respect :

Μιας και πιάσαμε την αυλή των θαυμάτων,η έτερη κλινική περίπτωση δίνει πραγματικό ρεσιτάλ.Δεν ξέρω τι να διαλέξω,αλλά μάλλον θα πάρω την αναδρομή στη στιγμή που έθαψε το όπλο,που ήταν ακόμα καλύτερη από τότε που μας το έδειξε live γιατί είχε και κάτι το ομιχλώδες σε μια απόπειρα δραματουργίας και θυμήθηκα τη Σκάρλετ Ο'Χάρα που έψαχνε να φάει καμιά ρίζα όταν έφτασε στη φυτεία της κατά τον πόλεμο(ας μου συγχωρεθεί παρακαλώ η αναφορά σε ένα από τα αγαπημένα μου έργα με αφορμή τη Μελίτα).
Η οποία και ειρωνεία κάνει και διαπραγματεύσεις κάνει,και ας το πει αυτό κάποιος στην Εριέττα γιατί άλλο καλός και άλλο μ@@@ας.

Για την τεθλιμμένη και τον οικότροφό της Θου Κύριε.Θα προσκυνήσω μόνο Αντιγόνη και ειρωνεία επιπέδου.
Για τη Στέλλα απλά η παράκληση να μιλήσει και λίγο τρυφερά,λίγο φιλοσοφημένα,λίγο με την ωριμότητα της εμπειρίας,λίγο σαν τον Ευκλείδη τελοσπάντων....
Βλέμμα Λευτέρη : respect : .
Στέφανος-Εριέττα:θα παραβλέψω τη δήλωση-παραφωνία γιατί αποτελούν μια όαση υγείας και ένα χάρμα οφθαλμών( ^^ ).


Δεν ψηφίζω γιατί το είδα κουτσουρεμένο.

Υ.Γ.Το ότι ο καθένας εκφράζει τι θα ήθελε να δει,τι του άρεσε και τι δεν του άρεσε δε νομίζω ότι έχει σχέση με το αν αυτή η σειρά περνάει πρότυπα ή όχι.Πρόκειται για γνώμες,επιθυμίες,προσωπικά συναισθήματα του καθένα μας.Προσωπικά,εννοείται πως δε θα ήθελα αυτή η σειρά να έχει βγει από έναν κλίβανο ηθικής αλλά θα ήθελα τα''φωτεινά''της σημεία να είναι πιο πολλά από τα''σκοτεινά''.Δηλαδή μέσα στο 45λεπτο να βλέπω περισσότερο υγιείς από σαλεμένους,περισσότερο έρωτα από αστυνομίες,λιγότερη απαξίωση σε ορισμένα θέματα,περισσότερο συναίσθημα και λιγότερο ρεαλισμό.,που μπορώ να τον δω και στο κέντρο της Αθήνας.Και γενικά,όπως στα παιδικά που τόσο μου αρέσει να βλέπω,να γελάω με την Κρουέλα ντε Βιλ αλλά στο τέλος να επιβεβαιώνεται το''είναι νόμος το καλό να νικάει πάντα το κακό''.Το αν κάποιος έχει άλλες απαιτήσεις είναι ευπρόσδεκτο γιατί γεννά τον διάλογο που τόσο αγαπούσαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.(Εγώ πάντως είμαι Ολυμπιακός!)

Τα oscar μου ανεξαιρέτως!
Καληνύχτα και όμορφα κυριακάτικα ξυπνήματα!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Νοε 20, 2011 5:03 pm

filizza έγραψε:

.. να εκφράσω μόνο τη διαφωνία μου αγαπητή Clarabelle σε ότι αφορά στον Στέφανο. Θεωρώ ότι διόλου μοιάζει με τους λοιπούς εγκληματίες του έργου καθώς επίσης θεωρώ ότι και έχει πληρώσει και έχει μετανιώσει.




Θα συμφωνούσα αν είχε πάρει μόνος την απόφαση να τελειώνει με τις απάτες
Έντιμος δεν είναι αυτός που δεν παρανομεί επειδή δεν μπορεί αλλά εκείνος που το κάνει απο επιλογή επειδή δεν θέλει

Σίγουρα θα τον έβλεπα διαφορετικά αν όταν του ζήτησαν και οι δύο μεγάλες του αγάπες (πέρσι η Μελίτα φέτος η Εριέττα) να παρατήσει τις βρωμοδουλειές το έκανε για να αλλάξει ζωή και να κάνει ένα νέο ξεκίνημα. Επειδή όμως η Νταίζη πήρε με εκβιασμό όλη την περιουσία αποφάσισε να κάνει αυτή την τελευταία δουλειά που όπως μάθαμε ήταν πολύ μεγάλη και θα του απέφερε τόσο χρήμα ώστε να μην αλλάξει το είδος της ζωής που είχε συνηθίσει να ζει, και στη συνέχεια εκ του ασφαλούς να σταματήσει και να περάσει στη νομιμότητα.

Σταματάει με πόνο ψυχής επειδή δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά κι αυτό με συγχωρείτε δεν δείχνει τιμιότητα αλλά εξυπνάδα ή ακόμη χειρότερα κουτοπονηριά.

Αυτό κατά τη δική μου πάντα άποψη είναι φαρισαισμός του αισχίστου είδους πόσο μάλλον που δεν ειδοποίησε τους μέχρι χθες συνενόχους του. Φύλαξε τα νώτα του και τους άφησε να κόψουν το λαιμό τους παρόλο που ξέρει οτι η δουλειά είναι στημένη. Ούτε το μεταξύ κατεργαραίων ειλικρίνεια δεν τηρεί.

Τη μετάνοιά του εγώ τουλάχιστον δεν την έχω δει. Όσο κατηγορώ τον Ρούσσο που άφησε πέντε παιδιά να ζούν με τύψεις για ένα φόνο που δεν έκαναν άλλο τόσο κατηγορώ το Στέφανο που τρομοκρατούσε αυτά τα πέντε παιδιά ενώ ήξερε πέρα από κάθε αμφιβολία οτι ήταν αθώα. Κι όμως δεν τον έχω δει ποτέ όχι να ζητάει συγνώμη αλλά ούτε να καταλαβαίνει τι τους έκανε. Μπορεί να εμφανίζουν τους πέντε της παρέας καλούς μέχρι ηλιθιότητας που τον αποδέχονται και δεν τον κατηγορούν αλλά αυτό κάνει την πράξη του ακόμη χειρότερη και το γεγονός οτι δεν τους ζήτησε ποτέ μια συγνώμη ακόμη πιο χοντροκομένο. Εκτός όμως απ αυτό το ηθικό κομάτι δεν έχω δει μετάνοια ούτε για τις βρωμοδουλειές του. Το αποκαλεί η δουλειά μου και καθαρίζει. Δυστυχώς νομίζω οτι εκτός απ τη μετάνοια δεν θα δω ούτε κάποια στοιχειώδη έστω τιμωρία. 'Εχει κάνει κι αυτός τα εγκληματάκια του οπότε κάποια τιμωρία ή μετάνοια θα έπρεπε να δούμε και το γεγονός οτι άλλοι έχουν κάνει χειρότερα δεν είναι για μένα δικαιολογία.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Νοε 20, 2011 5:32 pm


Οι σεναριογράφοι, Clarabelle, φαίνεται οτι θεωρούν όσα πέρασε ο Στέφανος αρκετή τιμωρία για όσα τον κατηγορείς, γιατί συγγνώμη δεν θέλησαν να τον δείξουν να ζητάει, --για ποιό πράγμα ακριβώς, αναρρωτιέμαι, για το ότι πλούτισε απ'τη παράνομη δουλειά του, τό ίδιο πλούτισαν σχεδόν όλοι απ'τα παράνομα λεφτά, τά'χουμε πεί αυτά, γιατί δεν ζητάνε όλοι συγγνώμη γι'αυτά?
Το ότι εξ αιτίας των δολοπλοκιών και των εγκληματικών ενεργειών της μάνας του τον θεώρησαν όλοι για μεγάλο διάστημα εν δυνάμει δολοφόνο του ίδιου του παιδιού, και το ότι θεωρήθηκε ο απαγωγέας του παιδιού αυτού, και έμεινε στη φυλακή , πιστεύοντας οτι δεν πρόκειται να βγεί ποτέ από κει μέσα, είναι ήδη "τιμωρίες" και μάλιστα πολύ βαριιές .... Αλλά το σημαντικώτερο, το να μάθει πέραν κάθε αμφιβολίας, οτι και ο πατέρας του, και η μητέρα του, που σημειωτέον τους λάτρευε και τους δύο, ήταν δολοφόνοι, νομίζω είναι το μεγαλύτερο χτύπημα που μπορεί να δεχτεί κάποιος, είδαμε το Λουκά πώς τρελλάθηκε όταν υποψιάστηκε απλά οτι ο πατέρας του ήταν μέλος της παλιάς παρέας, κι ότι μπορεί να ήταν αυτός ο δολοφόνος.....
Προηγούνται άλλοι λοιπόν , πολύ πιό άξιοι τιμωρίας για εγκλήματα που έκαναν, και δυστυχώς δεν είμαστε βέβαιοι οτι θα δούμε απόδοση δικαιοσύνης γι'αυτούς, οπότε ας μην περιμένουμε τιμωρία του Στέφανου, που ήρθε να τιμωρήσει ο ίδιος την αδικία προς τη μάνα του, αλλά τελικά η ηθική του δεν του επέτρεψε να προχωρήσει ούτε καν σ'αυτό.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Νοε 20, 2011 5:51 pm

JESSIE έγραψε:
Οι σεναριογράφοι, Clarabelle, φαίνεται οτι θεωρούν όσα πέρασε ο Στέφανος αρκετή τιμωρία για όσα τον κατηγορείς, γιατί συγγνώμη δεν θέλησαν να τον δείξουν να ζητάει, --για ποιό πράγμα ακριβώς, αναρρωτιέμαι, για το ότι πλούτισε απ'τη παράνομη δουλειά του, τό ίδιο πλούτισαν σχεδόν όλοι απ'τα παράνομα λεφτά, τά'χουμε πεί αυτά, γιατί δεν ζητάνε όλοι συγγνώμη γι'αυτά?
Το ότι εξ αιτίας των δολοπλοκιών και των εγκληματικών ενεργειών της μάνας του τον θεώρησαν όλοι για μεγάλο διάστημα εν δυνάμει δολοφόνο του ίδιου του παιδιού, και το ότι θεωρήθηκε ο απαγωγέας του παιδιού αυτού, και έμεινε στη φυλακή , πιστεύοντας οτι δεν πρόκειται να βγεί ποτέ από κει μέσα, είναι ήδη "τιμωρίες" και μάλιστα πολύ βαριιές .... Αλλά το σημαντικώτερο, το να μάθει πέραν κάθε αμφιβολίας, οτι και ο πατέρας του, και η μητέρα του, που σημειωτέον τους λάτρευε και τους δύο, ήταν δολοφόνοι, νομίζω είναι το μεγαλύτερο χτύπημα που μπορεί να δεχτεί κάποιος, είδαμε το Λουκά πώς τρελλάθηκε όταν υποψιάστηκε απλά οτι ο πατέρας του ήταν μέλος της παλιάς παρέας, κι ότι μπορεί να ήταν αυτός ο δολοφόνος.....
Προηγούνται άλλοι λοιπόν , πολύ πιό άξιοι τιμωρίας για εγκλήματα που έκαναν, και δυστυχώς δεν είμαστε βέβαιοι οτι θα δούμε απόδοση δικαιοσύνης γι'αυτούς, οπότε ας μην περιμένουμε τιμωρία του Στέφανου, που ήρθε να τιμωρήσει ο ίδιος την αδικία προς τη μάνα του, αλλά τελικά η ηθική του δεν του επέτρεψε να προχωρήσει ούτε καν σ'αυτό.....


Συμφωνώ οτι οι σεναριογράφοι θεωρούν οτι δεν χρειάζεται ούτε να ζητήσει συγνώμη ούτε να τιμωρηθεί. Άλλωστε και τη Νταίζη πληγωμένη απ τη ζωή τη θεωρούν και θα την αφήσουν να αποφασίσει μόνη τη μοίρα της και τη Μελίτα θεωρούν άρρωστη και όχι μικρόψυχη και εγωίστρια.
Αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι
Για σένα πιθανόν είναι αρκετά για μένα όχι
Διαφορετικές απόψεις
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Κυρ Νοε 20, 2011 6:07 pm

Clarabelle έγραψε:
filizza έγραψε:

.. να εκφράσω μόνο τη διαφωνία μου αγαπητή Clarabelle σε ότι αφορά στον Στέφανο. Θεωρώ ότι διόλου μοιάζει με τους λοιπούς εγκληματίες του έργου καθώς επίσης θεωρώ ότι και έχει πληρώσει και έχει μετανιώσει.




Θα συμφωνούσα αν είχε πάρει μόνος την απόφαση να τελειώνει με τις απάτες
Έντιμος δεν είναι αυτός που δεν παρανομεί επειδή δεν μπορεί αλλά εκείνος που το κάνει απο επιλογή επειδή δεν θέλει

Σίγουρα θα τον έβλεπα διαφορετικά αν όταν του ζήτησαν και οι δύο μεγάλες του αγάπες (πέρσι η Μελίτα φέτος η Εριέττα) να παρατήσει τις βρωμοδουλειές το έκανε για να αλλάξει ζωή και να κάνει ένα νέο ξεκίνημα. Επειδή όμως η Νταίζη πήρε με εκβιασμό όλη την περιουσία αποφάσισε να κάνει αυτή την τελευταία δουλειά που όπως μάθαμε ήταν πολύ μεγάλη και θα του απέφερε τόσο χρήμα ώστε να μην αλλάξει το είδος της ζωής που είχε συνηθίσει να ζει, και στη συνέχεια εκ του ασφαλούς να σταματήσει και να περάσει στη νομιμότητα.

Σταματάει με πόνο ψυχής επειδή δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά κι αυτό με συγχωρείτε δεν δείχνει τιμιότητα αλλά εξυπνάδα ή ακόμη χειρότερα κουτοπονηριά.

Αυτό κατά τη δική μου πάντα άποψη είναι φαρισαισμός του αισχίστου είδους πόσο μάλλον που δεν ειδοποίησε τους μέχρι χθες συνενόχους του. Φύλαξε τα νώτα του και τους άφησε να κόψουν το λαιμό τους παρόλο που ξέρει οτι η δουλειά είναι στημένη. Ούτε το μεταξύ κατεργαραίων ειλικρίνεια δεν τηρεί.

Τη μετάνοιά του εγώ τουλάχιστον δεν την έχω δει. Όσο κατηγορώ τον Ρούσσο που άφησε πέντε παιδιά να ζούν με τύψεις για ένα φόνο που δεν έκαναν άλλο τόσο κατηγορώ το Στέφανο που τρομοκρατούσε αυτά τα πέντε παιδιά ενώ ήξερε πέρα από κάθε αμφιβολία οτι ήταν αθώα. Κι όμως δεν τον έχω δει ποτέ όχι να ζητάει συγνώμη αλλά ούτε να καταλαβαίνει τι τους έκανε. Μπορεί να εμφανίζουν τους πέντε της παρέας καλούς μέχρι ηλιθιότητας που τον αποδέχονται και δεν τον κατηγορούν αλλά αυτό κάνει την πράξη του ακόμη χειρότερη και το γεγονός οτι δεν τους ζήτησε ποτέ μια συγνώμη ακόμη πιο χοντροκομένο. Εκτός όμως απ αυτό το ηθικό κομάτι δεν έχω δει μετάνοια ούτε για τις βρωμοδουλειές του. Το αποκαλεί η δουλειά μου και καθαρίζει. Δυστυχώς νομίζω οτι εκτός απ τη μετάνοια δεν θα δω ούτε κάποια στοιχειώδη έστω τιμωρία. 'Εχει κάνει κι αυτός τα εγκληματάκια του οπότε κάποια τιμωρία ή μετάνοια θα έπρεπε να δούμε και το γεγονός οτι άλλοι έχουν κάνει χειρότερα δεν είναι για μένα δικαιολογία.

Δυστυχώς οι σεναριογράφοι κάποιους ήρωες τους κρατούν στο απυρόβλητο παρόλο που δεν αναγνώρισαν ποτέ τα λάθη τους και δεν τους τιμωρούν καν.
Θα περίμενα η Νταίζη ο Χρήστος,ο Ρούσσος,η Μελίτα κ ο Στέφανος να πάρουν την τιμωρία τους στο μέτρο που αναλογεί στον καθένα αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να δεχτώ να μένει κάποιος ατιμώρητος επειδή υπάρχει κάποιος άλλος που έχει κάνει χειρότερα. Τι είδους απόδοση δικαιοσύνης είναι αυτή;
Ακόμη και στη ζωή κάποιοι καταφέρνουν να τη γλυτώνουν, αρα τι,πρέπει να λέμε αφού γλύτωσε ο ένας ας τη γλυτώσουν όλοι;
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Νοε 20, 2011 6:15 pm

Clarabelle έγραψε:Συμφωνώ οτι οι σεναριογράφοι θεωρούν οτι δεν χρειάζεται ούτε να ζητήσει συγνώμη ούτε να τιμωρηθεί. Άλλωστε και τη Νταίζη πληγωμένη απ τη ζωή τη θεωρούν και θα την αφήσουν να αποφασίσει μόνη τη μοίρα της και τη Μελίτα θεωρούν άρρωστη και όχι μικρόψυχη και εγωίστρια.
Αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι
Για σένα πιθανόν είναι αρκετά για μένα όχι
Διαφορετικές απόψεις
[/color][/size][/font][/b]

Φυσικά ο καθένας έχει τις απόψεις του, και είναι όλες σεβαστές. Μπορεί πχ. να υπάρχουν και κάποιοι που θα θεωρήσουν οτι και ο Νικόλας θα έπρεπε να τιμωρηθεί, γιατί έδωσε τα λάθος φάρμακα στο παιδί, και κινδύνεψε η ζωή του, έστω κι αν το παιδί δεν πέθανε... Κάποιοι ήδη έγραψαν οτι η Εύα πολύ άσχημα μεταχειρίστηκε την τρέλλα του Θάνου, μήπως πρέπει να πληρώσει "κάτι" κι αυτή? Επίσης έχει γραφτεί επανειλημμένα οτι η Αγγέλα είναι φρικτή μάνα και υπεύθυνη κατά ένα μέρος για όσα πέρασε η Εύα, οπότε μπορεί κάποιοι να θέλουν και τη δική της τιμωρία....Για να μην πώ και για την ψεύτικη ενοχοποίηση του Στέλιου απ'την Νόρα, που την "πλήρωσε" μόνο μ'εναν ψιλο-βιασμό κι έξω απ'την πόρτα!!!! lol!

Εγώ, πάντως θα είμαι ευχαριστημένη αν πληρώσουν αυτοί που έκαναν ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ, όπως ο Ρούσσος, ο Μάνος, η Αντιγόνη, η Νταίζη, η Μελίτα, και θα δείξω μεγαλοψυχία σ'όλους τους υπόλοιπους που έκαναν πταίσματα, ή σφάλματα, δίνοντάς τους την ευχή μου να προχωρήσουν τη ζωή τους κοντά στους αγαπημένους τους και να είναι επιτέλους ευτυχισμένοι.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Νοε 20, 2011 6:25 pm

JESSIE έγραψε:
Clarabelle έγραψε:Συμφωνώ οτι οι σεναριογράφοι θεωρούν οτι δεν χρειάζεται ούτε να ζητήσει συγνώμη ούτε να τιμωρηθεί. Άλλωστε και τη Νταίζη πληγωμένη απ τη ζωή τη θεωρούν και θα την αφήσουν να αποφασίσει μόνη τη μοίρα της και τη Μελίτα θεωρούν άρρωστη και όχι μικρόψυχη και εγωίστρια.
Αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι
Για σένα πιθανόν είναι αρκετά για μένα όχι
Διαφορετικές απόψεις
[/color][/size][/font][/b]

Φυσικά ο καθένας έχει τις απόψεις του, και είναι όλες σεβαστές. Μπορεί πχ. να υπάρχουν και κάποιοι που θα θεωρήσουν οτι και ο Νικόλας θα έπρεπε να τιμωρηθεί, γιατί έδωσε τα λάθος φάρμακα στο παιδί, και κινδύνεψε η ζωή του, έστω κι αν το παιδί δεν πέθανε... Κάποιοι ήδη έγραψαν οτι η Εύα πολύ άσχημα μεταχειρίστηκε την τρέλλα του Θάνου, μήπως πρέπει να πληρώσει "κάτι" κι αυτή? Επίσης έχει γραφτεί επανειλημμένα οτι η Αγγέλα είναι φρικτή μάνα και υπεύθυνη κατά ένα μέρος για όσα πέρασε η Εύα, οπότε μπορεί κάποιοι να θέλουν και τη δική της τιμωρία....Για να μην πώ και για την ψεύτικη ενοχοποίηση του Στέλιου απ'την Νόρα, που την "πλήρωσε" μόνο μ'εναν ψιλο-βιασμό κι έξω απ'την πόρτα!!!! lol!

Εγώ, πάντως θα είμαι ευχαριστημένη αν πληρώσουν αυτοί που έκαναν ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ, όπως ο Ρούσσος, ο Μάνος, η Αντιγόνη, η Νταίζη, η Μελίτα, και θα δείξω μεγαλοψυχία σ'όλους τους υπόλοιπους που έκαναν πταίσματα, ή σφάλματα, δίνοντάς τους την ευχή μου να προχωρήσουν τη ζωή τους κοντά στους αγαπημένους τους και να είναι επιτέλους ευτυχισμένοι.....


Σωστά διαφορετικές απόψεις.
Για μένα κάποιοι τιμωρήθηκαν κάποιοι όχι
Η Νόρα αυτοδίκησε και είναι μεμπτό αλλά τιμωρήθηκε κι ας το έκανε αφού πρώτα είχε αδικηθεί για να το θέσω κομψά απ το θύμα της
Η Εύα αδίκησε τη Δάφνη και το πληρώνει τρία χρόνια τώρα γιατί δεν χτύπησε αυτούς που ήταν θύμα τους (Μάνο Κυριάκο Αγγέλα) αλλά μια αθώα
Ο Στέφανος πάλι που τόσο υποστηρίζεις αδίκησε πολλούς που δεν του έφταιξαν και παίρνει αγκαλίτσα και πονάει γι αυτούς που τον αδίκησαν κι αυτός είναι ο λόγος που ζητώ την τιμωρία του ή έστω (γιατί ειναι προστατευόμενο είδος) την μετάνοιά του.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης