Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

+16
filizza
evanna
nik.paok!!!
dm10811
alex1
kapetanissa
aggeliki
fay66
roria
polykarpos
fantina
JESSIE
ΣΨ1
tzibirdika
nefelik
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap29%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 29% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 38
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από roria Κυρ Νοε 20, 2011 6:34 pm

Σχετικά με το Στέφανο, επειδή δεν πρόκειται για κάποια περίπτωση ακραία διαστροφικής ή εγκληματικης φυσιογνωμίας όπως η Νταίζη, η Μελίτα, η Αντιγόνη, κατ' εμέ οπωσδήποτε ο Ρούσσος και κρατώ ανοιχτό το θέμα του Αραβαντινού, νομίζω ότι η διαφωνία έγκειται στο αν θεωρούμε ότι τα όσα έχει περάσει μέχρι σήμερα ο ήρωας τον εξιλεώνουν ή όχι. Επ' αυτού δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε. Αλλιώς το εισπράττει ο ένας, αλλιώς ο άλλος. Προσωπικα θεωρώ ότι έχει εξιλεωθεί και με το παραπάνω μετά από τα όσα του έχουν συμβεί και ότι η ζωή πλέον του χρωστάει.
Την τελευταία δουλειά από ό,τι είχε δηλώσει θα την έκανε για να μην αφήσει ξεκρέμαστους τους συνεργάτες του. Το ότι δεν τους ειδοποίησε μετά την παρέμβαση Αραβαντινού δεν ήταν και η πιο γενναία συμπεριφορά, θα συμφωνήσω. Σε αυτές τις δουλειές όμως έτσι γίνεται. Και όχι μόνο σε αυτές. Και στις απολύτως νόμιμες επίσης. Εξάλλου αφού η δουλειά είχε καρφωθεί αν τους είχε ενημερώσει το μόνο που θα κατάφερνε θα ήταν να τους συλλάβει η αστυνομία όλους μαζί.
Προχθές ο ίδιος ομολόγησε ότι είχε εθιστεί στις παράνομες δουλειές, στο ζην επικινδύνως με άλλα λόγια. Όταν είσαι σαράντα something και έχεις ζήσει όλη σου τη ζωή με έναν συγκεκριμένο τρόπο (ο Στέφανος όχι τόσο με δική του ευθύνη από ό,τι ξέρουμε) δεν είναι ό,τι πιο εύκολο να αλλάξεις. Θεωρώ επίσης ότι η Εριέττα έχει παίξει αποφασιστικό ρόλο σε αυτή την αλλαγή.
Την περιουσία που είχε παράνομα αποκτήσει έτσι κι αλλιώς του την πήρε η Νταίζη,οπότε οικονομικά έχει ας πούμε εξιλεωθεί. Γι' αυτό και δεν είχε να πληρώσει στον τελευταίο εκβιασμό της αδερφούλας του και παρενέβη η Εριέττα για να μην ξανακαταλήξει στη φυλακή. Η ρετσινιά του παράνομου θα του μείνει για πάντα. Ενδεικτική ήταν η αγωνία του όταν ήθελε να βοηθήσει την Εριέττα με τη μαρτυρία του και δεν μπορούσε, γιατί κανένα δικαστήριο δεν θα θεωρούσε τη μαρτυρία αυτή αξιόπιστη. Πάντα θα πρέπει να προσέχει και πάντα θα είναι ένας άνθρωπος χωρίς οικογένεια, χωρίς φίλους, που δεν θα έχει άλλον από τη σύντροφό του. Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται επαρκείς τιμωρίες για τα όσα έχει κάνει ο ήρωας.
Οι συγκρίσεις με άλλες περιπτώσεις είναι αναπόφευκτες ως ένα βαθμό. Δεν είναι παράλογο να ζυγίζουμε τι έχει κάνει ο ένας τι έχει κάνει ο άλλος και ποιοι είναι στο απυρόβλητο ανεξάρτητα του τι κάνουν.Για μένα ο Στέφανος δεν συγκαταλέγεται σε αυτούς. Έτσι κι αλλιώς στο θέμα αυτό δεν θα συμπέσουμε ποτέ.Ε, ας υπάρχει και μια διαφωνία, να προκύπτουν και ενδιαφέρουσες συζητήσεις.
Υ.Γ. Συγγνώμη για την επιστροφή στο νηπιαγωγείο, αλλά είμαι χαρούμενη γιατί μπόρεσα και άλλαξα υπογραφή! sisi
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Νοε 20, 2011 6:39 pm

Clarabelle έγραψε:Σωστά διαφορετικές απόψεις.
Για μένα κάποιοι τιμωρήθηκαν κάποιοι όχι
Η Νόρα αυτοδίκησε και είναι μεμπτό αλλά τιμωρήθηκε κι ας το έκανε αφού πρώτα είχε αδικηθεί για να το θέσω κομψά απ το θύμα της
Η Εύα αδίκησε τη Δάφνη και το πληρώνει τρία χρόνια τώρα γιατί δεν χτύπησε αυτούς που ήταν θύμα τους (Μάνο Κυριάκο Αγγέλα) αλλά μια αθώα
Ο Στέφανος πάλι που τόσο υποστηρίζεις αδίκησε πολλούς που δεν του έφταιξαν και παίρνει αγκαλίτσα και πονάει γι αυτούς που τον αδίκησαν κι αυτός είναι ο λόγος που ζητώ την τιμωρία του ή έστω (γιατί ειναι προστατευόμενο είδος) την μετάνοιά του.

Δεν υποστηρίζω μόνο το Στέφανο, όλους τους υποστηρίζω, και θέλω για όλους όσους μπορεί να έκαναν σφάλματα, τα οποία όμως τα πλήρωσαν με τον άλφα ή βήτα τρόπο, να τους δοθεί η δυνατότητα να ζήσουν τη ζωή τους από δώ και πέρα.
Οπως η Εύα πλήρωσε γιατί αδίκησε τη Δάφνη, όπως η Νόρα πλήρωσε γιατί "αδίκησε" το Στέλιο, έτσι κι ο Στέφανος πλήρωσε για όσους αδίκησε, οπότε γιατί να επιθυμεί κάποιος ιδιαίτερη τιμωρία γι'αυτόν, μετά τα όσα πέρασε? Εκτός αν θεωρούμε οτι όσα πέρασε δεν είναι αρκετά, οπότε πάω πάσσο. Σε μιά τέτοια τελείως υποκειμενική περίπτωση, πάντως, θα μπορούσα κι εγώ να υποστηρίξω οτι ούτε οι υπόλοιποι πλήρωσαν αρκετά για τά σφάλματά τους, οπότε θα επιμένω, ακόμα και μετά το τέλος της σειράς, οτι παρέμειναν ατιμώρητοι....
Εδώ κινδυνεύουμε να δούμε το Ρούσσο και τη Μελίτα να κόβουν βόλτες ανενόχλητοι και μιλάμε τώρα για τα σφάλματα που έχει κάνει ο Στέφανος.... livani
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Νοε 20, 2011 6:49 pm


Το σταματώ γιατί έχουμε ξεφύγει εντελώς απ το σχολιασμό αλλά κρατώ τη θέση μου οτι ο Στέφανος οφείλει πολλές συγνώμες και πρέπει κάποτε να χάσει κάτι για όλα αυτά που στέρησε απο άλλους
Δεν μου φτάνουν τα προβλήματά του με τη μανούλα του. Δικά τους κι ας τα λύσουν αλλά πάνω σ αυτά πάτησε ο τύπος και αδίκησε και χρησιμοποίησε κόσμο και κοσμάκη κι αυτό για μένα δεν αλλάζει

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από filizza Κυρ Νοε 20, 2011 8:21 pm

Ε αμάν !!! Πάλι άργησα να ανοίξω τον υπολογιστή και πάλι την έχασα την κουβεντούλα σας..
Jessie και roria με καλύψατε βεβαίως..
Roria πολύ τέλεια η υπογραφή σου, δικαιολογημένα χαίρεσαι καλή μου, μακάρι να μπορούσα και εγώ η ακαμάτα ..
Clarabelle δε πειράζει που διαφωνούμε ..έχει και αυτό την ομορφιά του..
Να είστε καλά και εύχομαι την άλλη φορά να σας προλάβω..συγνώμη που συνέχισα το off topic ..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 611 - Ημερομηνία 18-11-2011

Δημοσίευση από elenp Δευ Νοε 21, 2011 4:53 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα είπε στον Λευτέρη ο οποίος συμφώνησε μ' αυτό, πώς δεν θέλει άλλο αυτός ο τύπος να την ενοχλεί και να την ακολουθεί. Η σκηνή με την Νόρα, την Δάφνη και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, η Νόρα με την Δάφνη συζητούσαν για το δικαστήριο και η Στέλλα έκανε και εκείνη τις παρεμβάσεις της. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Παναγιώτη ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς είπε στον Παναγιώτη για το θέμα που τους αφορά και εκείνος αν και δεν του άρεσε και πολύ υποσχέθηκε να τους βοηθήσει. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη πήγε στον Νικόλα για να συζητήσουν για την δίκη και ο Νικόλας της ξεκαθάρισε ότι θα πει την αλήθεια και δεν πρόκειται να την αλλάξει για να αθωωθεί. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, ο Στέφανος συζήτησε με την Εριέττα για τα επαγγελματικά του σχέδια και εκείνη του πρότεινε να συνεργαστούν και χάρηκε και μετά είχαν και κάποιες τρυφερές στιγμές.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης