Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

+15
dm10811
alex1
ΣΨ1
roria
fay66
gxnel
Britneakifan
filizza
fay
JESSIE
edem4ever
nefelik
evaki16
evanna
Clarabelle
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 27
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Νοε 23, 2011 12:32 am

η γελοιοτητα των μυστικων επεισοδιο 613.

ειδαμε τον ρουσσο και την αμαλια να μιλανε για σκελετους στην ντουλαπα.

αμαλια μου χρονια τις κρυβετε αυτες.

Μια με την αποπειρα σου απο τα σκαλια να κλεισεις τον μανο μεσα.

Μια να προσβαλλεις ενα ανηλικο που δεν σου εχει φταιξει σε τιποτα (βλεπε μαριλια)

Τωρα προστεθηκε και ενας φονος.

Και ερωτω δεν σηκωνει κουβεντα θα την παει σε γιατρο και απορω.Θα του πουν ολη την αληθεια?

Γιατι ψυχοθεραπεια με οσα μας συμφερουν να μαθευτουν δνε ειναι ψυχοθεραπεια.Επισκεψη σε παρκο να ταισουμε τις παπιες ειναι.

Η αντιγονη ειδε ειδησεις και πηρε παλι τους δρομους και οχι τιποτα αλλο κανεις δεν καταλαβαινει τι γινεται.Τι ζητας και εσυ ρε αντιγονη?

Η μια εχει τον ερωτα της,ο αλλος εχει την τρελλη πριγκιπησσα να προστατευσει.

Ο αλλος ειναι μονιμος στον κοσμο του ποτε δεν μας εδωσε δειγμα εξυπναδας.

Απο ποιον περιμενεις να σε καταλαβει βρε ερμη?

Η νταιζη ειπε οτι βλεπει το παιδι?

Ποτε καλε?Ποια σειρα βλεπω εγω?Σε ποιον κοσμο ζω?

Ο οδυσσεας τωρα την πειραξε οτι δεν εχει στον ηλιο μοιρα?Τοσα χρονια που του ειχε αφησει το παιδι και δεν εδειξε ενδιαφερον δεν την πειραζε?Και τι να εξασφαλισει πια?Δηλαδη ημαρτον κιολας με αυτα που μας λενε?
Περιουσια απο τη μανα.
Περιουσια και σπιτια απο τον μπελλο.
Σπιτι απο τον λουκα.
Διαμαντια.
Δηλαδη ποσο πια ακομα.Ημαρτον ζουμε και εποχες κρισεις λυπηθειτε μας που φερεστε στα λεφτα λες και ειναι χαρτοπετσετες.

Η εριεττα πηγε στην μελιτα δεν καταλαβα βεβαια τι ακριβως να κανει?Παει να βρει λογικη σε εναν ανθρωπο που πυροβολησε εν ψυχρω?Παει καλα και αυτη?

Και εχω μια απορια καιρο τωρα.Καποτε οι φαν της μελιτας μονο στον γκρεμο δεν ειχαν ριξει την ευα κατηγορωντας την οτι δεν ηταν μανα.Και απορω την ηρωιδα τους την θεωρουν μανα?Αφηνουν μια τετοια γυναικα να μεγαλωνει παιδι και δεν της το εχουν παρει.Που και να της το παρουν δηλαδη απορω κατα ποσο θα την νοιαξει και θα το παρει χαμπαρι οτι λειπει.

Ε ειδαμε και τον λευτερη μετα την προχειρη προταση γαμου της δαφνης να το σκεφτεται σοβαρα πια.Γιατι ειναι και ανηλικος βλεπετε μονος του δεν μπορουσα να το πει και να το σκεφτει επρεπε η δαφνουλα να μας το πει, κανει προταση στην ευα.Τωρα τι σοι γαμος θα ειναι αυτος που δεν εχουμε δει σε μια σχεση αυτο που λεμε ερωτα,ρομαντισμο,συμπαρασταση,αλληλεγυη και αγαπη δεν ξερω.Εμενα με χαλαει παντως.

Για ακομα μια φορα δεν θα ψηφισω αυτην την τραγελαφικη σειρα.Και δεν νομιζω οτι θα ξαναψηφισω απο οτι φαινεται.

Καλο υπολοιπο νυχτας σε ολες.

ΥΓ:Οσον αφορα το κοκκινο που ειχατε πει σε αλλα σχολια δεν με χαλαει εμενα.Μου δειχνει οτι δεν περναω αδιαφορη και ειτε σαν γνωμη ειτε σαν χαρακτηρας.

Εν αντιθεσει βεβαια με μενα που παντα διαβαζω συγκεκριμενα σχολια και ψηφιζω ακομα πιο συγκεκριμενα προσωπα.

Φιλια
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 23, 2011 1:06 am

sarita έγραψε:Και εχω μια απορια καιρο τωρα.Καποτε οι φαν της μελιτας μονο στον γκρεμο δεν ειχαν ριξει την ευα κατηγορωντας την οτι δεν ηταν μανα.Και απορω την ηρωιδα τους την θεωρουν μανα?Αφηνουν μια τετοια γυναικα να μεγαλωνει παιδι και δεν της το εχουν παρει.Που και να της το παρουν δηλαδη απορω κατα ποσο θα την νοιαξει και θα το παρει χαμπαρι οτι λειπει.

Κατ΄αρχήν για να της το πάρουν θα πρέπει να επιβεβαιωθεί από ειδικό ότι είναι ανεπαρκής σαν μητέρα λόγω ψυχικής διαταραχής. Αν δεν είναι τρελή τότε είναι δολοφόνος οπότε και πάλι ακατάλληλη σαν μητέρα. Τη σύγκριση με την Εύα τη θεωρώ άκυρη, εφόσον η Εύα ήταν ανήλικη με επιλόχια κατάθλιψη, με ένα βιασμό στην εφηβεία και με ένα ακατάλληλο οικογενειακό περιβάλλον, δηλαδή πράγματα που δεν είχε ποτέ η Μελίτα. Σαν μάνα τη θεωρώ χειρότερη και από τη Νταίζη, γιατί τουλάχιστον εκείνη το δικό της παιδί που το έχει γραμμένο το έχει αφήσει στη φροντίδα του Οδυσσέα (ευτυχώς για το παιδί), ενώ η Μελίτα δυστυχώς έχει ακόμη την επιμέλεια της Νεφέλης και αυτό μπορεί να είναι ολέθριο για το παιδάκι.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Νοε 23, 2011 4:50 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς συζήτησαν για αυτά που έμαθαν και για το κατά πόσο ισχύουν και ο Λουκάς ήθελε να πάει να ξεκαθαρίσει αμέσως την υπόθεση ενώ η Νόρα του είπε ότι καλύτερα να το σκεφτεί και να μην βιαστεί. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα και ο Λευτέρης έμειναν λίγο σαν ζευγάρι και συζήτησαν για την σχέση τους. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς πήγε να πει στον Στέφανο και στην Εριέττα αυτά που έμαθε και εκείνη του ξεκαθάρισε ότι είπε την αλήθεια και είπε στον Λουκά πώς θέλει να την πιστέψει και ο Στέφανος τους έδωσε μια εκδοχή για το ποιός το οργάνωσε ώστε η Εριέττα να φανεί ότι δεν λέει αλήθεια. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη ήταν πολύ ωραία, η Εύα είπε στην Νόρα ότι δεν πιστεύει την υπόθεση και το ίδιο υποστήριξε και η Δάφνη και ότι κάποιος το σχεδίασε για να μην φανεί η αλήθεια. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα συζήτησε με τον Λουκά τα όσα νεότερα έμαθε αυτός για την υπόθεση και πείστηκαν ότι είναι στημένη η υπόθεση και εκείνοι αλλά δεν ξέρουν πώς μπορούν να το αποδείξουν έτσι ώστε η αδερφή του να μην κατηγορηθεί.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 613 - Ημερομηνία 22-11-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Νοε 23, 2011 6:03 pm

Μου άρεσαν περισσότερο οι σκηνές Ρούσσου-Παναγιώτη, Αμαλίας-Ρούσσου, Λουκά-Εριέττας-Στέφανου και Νόρας-Λουκά!
Όσον αφορά την οικογένεια Ρούσσου, θα προτιμούσα να ομολογήσουν ότι το έκανε η Μελίτα και από κει και πέρα ας αποφάσιζε κάποιος ειδικός για το αν πρέπει να πάει φυλακή ή χρειάζεται να μπει σε κάποια κλινική, ή αν έχει κάποια ελαφρυντικά λόγω της κατάστασής της ή ας γλίτωνε μετά με κάποιον τρόπο τελοσπάντων, ακόμα κι αν χρειαζόταν να ζητήσουν τη βοήθεια της Εριέττας. Αλλά, κάπου κάπου τους λυπάμαι λίγο και σαν γονείς που συνειδητοποιούν κάτι τέτοιο για το παιδί τους, ειδικά την Αμαλία! Για το Ρούσσο πιστεύω πρώτη φορά έρχεται σε τόσο δύσκολη θέση, τώρα του κόβεται ο αέρας ότι "έχω τα μέσα, έχω τη δύναμη, θα το τακτοποιήσω κι αυτό". Πρώτη φορά πιστεύω ότι καταλαβαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Αυτό από μόνο του ίσως είναι μια τιμωρία, αλλά δε νομίζω ότι είναι αρκετή πόσο μάλλον αφού σκότωσε κι έναν άνθρωπο και έχει και τρόπο για να ξεφύγει κι από τις τύψεις του. Βέβαια, η συμπεριφορά της Αμαλίας και του Ρούσσου προς την κόρη τους ταιριάζει με το πως της φέρονταν μέχρι τώρα, κάτι που όπως φάνηκε όμως, δεν της βγήκε σε καλό..
Μ'άρεσε η στάση της Νόρας προς το Λουκά, που κατάλαβε πόσο θα τον τάραξαν τα τελευταία στοιχεία και τον συμβούλευε να τα σκεφτεί λίγο ψύχραιμα πρώτα. Και η πρώτη αντίδραση του Λουκά δε μου κακοφάνηκε, του 'ρθε ξαφνικό και ο Λουκάς είναι ευαίσθητος σε τέτοια θέματα ηθικής και αλήθειας. Και χωρίς να βγάλει και άκρη τελικά πίστεψε την αδερφή του.
Είχε και κάποιες σκηνές με Εύα-Λευτέρη και Νικόλα-Δάφνη που θυμήθηκαν ότι είναι έγκυος, γιατί νομίζω μετά το ποιος θα κάνει πρώτος το γιο, το είχαν ξεχάσει λίγο..
Την Εριέττα πολύ ατρόμητη τη βρίσκω! Όχι μόνο δε φοβάται να μείνει μόνη της στο σπίτι, αλλά πάει και στη Μελίτα!
Η Νταίζη νομίζω κάτι θα μπορούσε να πει στην Αντιγόνη για τους πίνακες και να μην το παίξει τόσο αδιάφορη!

zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης