Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

+15
almaresi
Bonasera
oupoupi
mimi
sifantid
anna90
stefanos-melita
aggeliki
Ntinaki1
evanna
Amalia_1297
andy
loukitsa
konstantina
Clarabelle
19 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap48%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 48% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap42%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 42% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 33
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Σαβ Δεκ 05, 2009 4:50 pm

[quote="stefanos-melita"]
Ntinaki1 έγραψε:ΥΓ Τελικά και πάλι η Μελίτα ήταν αυτή που επεδίωξε τη συνάντηση με το Στέφανο. Για να μη ξεχνιόμαστε δηλαδή.

Ναι, αλλά τη Δευτέρα άλλος πάλι θα αρχίσει. Τουλάχιστον η Μελίτα όσες φορές έχει συναντήσει τον Στέφανο το έχει κάνει για να μάθει κάποια πράγματα. Και χτες στο σπίτι μόνο για τον Λαζαρίδη μίλησαν. Για τίποτα άλλο. Ούτε η Μελίτα έκανε κάτι... Τη Δευτέρα όμως ο Στέφανος θα αρχίσει, όπως και στο εξοχικό ο Στέφανος άρχισε. Η Εύα όμως τότε και πήγε και τον φίλησε από μόνη της, και πήγε και του γδύθηκε από μόνη της. Δεν ξέρω ποιος θα αρχίσει τη Τετάρτη που έλεγαν στο αυτοκίνητο, αλλά μετά από αυτά της Δευτέρας το να του δώσει η Μελίτα πρώτη φιλί είναι το λιγότερο.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. Κ ΠΑΛΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ, Κ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΤΡΑΒΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ..ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΝΕΙ Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ, ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΧΘΕΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝΕ, ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ, ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, -ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΥΞΗ- ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ. Η ΜΕΛΙΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ, Κ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕΙ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ.

ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΠΛΗΡΩΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ, ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΙΤΕΛΟΥΣ! Κ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΣΤΕΦΑΝΟ Κ ΔΑΦΝΗ.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ! Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ, ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ, Κ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ! ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΕΙ. Η ΕΥΑ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΧΘΗΚΕ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΗΣ..ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΟΥΣΕ ΚΑΘΑΡΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.

Συγνωμη για τα κεφαλαια, ξεχαστηκα παλι.. slap η συνηθεια χρονων ειναι λιγο δυσκολο να κοπει.. emmm
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Δεκ 05, 2009 5:33 pm

Ναι, όμως, τα λεφτά τουλάχιστον προέρχονται απο τον πατέρα της.. Έτσι έχει μάθει από μικρή. Γιατί και το σπίτι που έφτιαξε ο μάνος, το έφτιαξε, επειδή ο πατέρας της του έδωσε δουλειά. Ενώ αντίθετα η Εύα κρέμεται μια ζωή από έναν άντρα (ερωτικό σύντροφο). Μία από τον Στέφανο και μία απο τον Μάνο. Επιτέλους σ ' αυτά τα επεισόδια, έβαλε την λέξη "άνεξαρτησία" στο λεξικό της..


Eδώ θα διαφωνήσω.
Η Εύα όλα αυτά τα χρόνια που έζησε στο Παρίσι εργαζόταν. Από το Στέφανο μάθαμε οτι δούλεψε στο θέατρο, απ τις συζητήσεις της με την Αγγέλα οτι κατά περιόδους είχε δουλέψει σε μπαρ στο Παρίσι, και ακόμη αν θέλεις αυτές οι περίφημες ταινίες για τις οποίες έγινε τόση φασαρία έγιναν για λόγους βιοποριστικούς. Κάποτε είπε στο Μάνο οτι γύρισε τις ταινίες γιατί έπρεπε να επιβιώσει. Μπορεί οι επιλογές της να μην ήταν οι καλύτερες αλλά εργαζόταν.
Η εξάρτηση της Εύας απ το Μάνο ήταν περισσότερο συναισθηματική παρά οικονομική. Αυτό τουλάχιστον έκαναν σαφές όλη την περασμένη χρονιά οι σεναριογράφοι.

ΥΓ. Είδα ξανά τη σκηνή που ο Λουκάς έκανε αναπαράσταση στο Νικόλα και τη Δάφνη. Θυμήστε μου βρε παιδιά σε ποιά Ελληνική ταινία ο Κωνσταντάρας είχε μια σκηνή με περίπου τις ίδιες ατάκες γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Δεκ 05, 2009 9:10 pm

almaresi έγραψε:
sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:Λοιπόν, νομίζω πως επιτέλους το ζεύγος "Λουκάς-Νόρα" δρομολογήθηκε. Ελπίζω να τους δούμε μαζί κατά την περίοδο των γιορτών και να μην σκάσει η "βόμβα" Άρης ως τότε.
Απ' ότι διάβασα στο "Τηλεκοντρόλ" και έχει αναφερθεί πολλάκις και στο Forum δυστυχώς μόλις η Νόρα αποφασίσει να μιλήσει στο Λουκά για τα συναισθήματά της, τότε θα σκάσει η βόμβα του Άρη! Snif

Ναι, τώρα διαβάζω κι εγώ τα νέα... Κρίμα... Τουλάχιστον το συνειδητοποίησαν. Είναι κι αυτο μια εξέλιξη... Τέλος πάντων ((
Εμένα είναι κακό που δε μου φτάνει αυτό; Snif
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από almaresi Κυρ Δεκ 06, 2009 12:16 am

sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:
sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:Λοιπόν, νομίζω πως επιτέλους το ζεύγος "Λουκάς-Νόρα" δρομολογήθηκε. Ελπίζω να τους δούμε μαζί κατά την περίοδο των γιορτών και να μην σκάσει η "βόμβα" Άρης ως τότε.
Απ' ότι διάβασα στο "Τηλεκοντρόλ" και έχει αναφερθεί πολλάκις και στο Forum δυστυχώς μόλις η Νόρα αποφασίσει να μιλήσει στο Λουκά για τα συναισθήματά της, τότε θα σκάσει η βόμβα του Άρη! Snif

Ναι, τώρα διαβάζω κι εγώ τα νέα... Κρίμα... Τουλάχιστον το συνειδητοποίησαν. Είναι κι αυτο μια εξέλιξη... Τέλος πάντων ((
Εμένα είναι κακό που δε μου φτάνει αυτό; Snif

Όχι βρε Σοφούλα, δεν είναι. Σε ποιον φτάνει αυτό άλλωστε???
Ειλικρινά, πάντως, αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ -όσο χαζό κι απίστευτο και αν ακουστεί - είναι που η σειρά γυρίζεται τώρα. Να μην έχουμε έτοιμα τα επεισόδια, ας πούμε, και να τα βλέπουμε όποτε θέλουμε!!!!!
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Δεκ 06, 2009 12:21 am

almaresi έγραψε:
sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:
sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:Λοιπόν, νομίζω πως επιτέλους το ζεύγος "Λουκάς-Νόρα" δρομολογήθηκε. Ελπίζω να τους δούμε μαζί κατά την περίοδο των γιορτών και να μην σκάσει η "βόμβα" Άρης ως τότε.
Απ' ότι διάβασα στο "Τηλεκοντρόλ" και έχει αναφερθεί πολλάκις και στο Forum δυστυχώς μόλις η Νόρα αποφασίσει να μιλήσει στο Λουκά για τα συναισθήματά της, τότε θα σκάσει η βόμβα του Άρη! Snif

Ναι, τώρα διαβάζω κι εγώ τα νέα... Κρίμα... Τουλάχιστον το συνειδητοποίησαν. Είναι κι αυτο μια εξέλιξη... Τέλος πάντων ((
Εμένα είναι κακό που δε μου φτάνει αυτό; Snif

Όχι βρε Σοφούλα, δεν είναι. Σε ποιον φτάνει αυτό άλλωστε???
Ειλικρινά, πάντως, αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ -όσο χαζό κι απίστευτο και αν ακουστεί - είναι που η σειρά γυρίζεται τώρα. Να μην έχουμε έτοιμα τα επεισόδια, ας πούμε, και να τα βλέπουμε όποτε θέλουμε!!!!!
Καλά τι τέλειο που θα ήταν! Δε θα ξεκολλούσα βέβαια από την τηλεόραση μέχρι να δω φιλί Νόρας-Λουκά και μετά πάλι θα είχα κολλήσει για να δω την εξέλιξη της σχέσης τους! Σε γενικές γραμμές δηλαδή θα είχα βγάλει ρίζες τον καναπέ!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Δεκ 06, 2009 6:18 pm

Αχχ καλά μου παιδιά δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω, μάλλον αύριο αλλά θα σχολιάσω κι εγώ περιληπτικά το τέλειο αυτό επεισόδιο!

Λουκάς-Μάνος lol!
Λουκάς-Νόρα huhu Miam Heart1 nteni kyma
Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη Geros
Λουκάς-Εύα Hug
Υπόλοιποι Sleep

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Δεκ 06, 2009 7:52 pm

Τζίνα μου άρεσε πάρα πολύ η τοποθέτηση με τα ιμοτικονς :D
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 252 - Ημερομηνία 04-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Δεκ 07, 2009 11:35 am

Πέραν του σύντομου σχολιασμόυ μου να πω δυο λογάκια ακόμα ε?

sifantid έγραψε:Εγώ θέλω να δω το σχολιασμό της Τζίνας! Πώς και πώς τον περιμένω κάθε μέρα! lol!

Σ'ευχαριστώ Σοφία μου, καλέ με συγκίνησες αλήθεια!

loukasnora έγραψε:ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ.ΟΝΤΩΣ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ : respect : : respect : : respect : . ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ : respect : ΣΤΗ ΤΖΙΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΕ.

Eυχαριστώ κορίτσια μου!

Και τώρα δύο πραγματάκια για τις γυναίκες μας.. Anna90 προσκυνώ! Με καλύπτεις τρομερά με όσα λές! Και πάνω στο ποστ σου θέλω να πω κι εγώ 2 πράγματα..

Η Εύα έχει κατηγορηθεί πολλάκις ότι στηριζόταν οικονομικά στο Μάνο και τώρα στο Στέφανο πράγμα το οποίο δεν ισχύει. Μέσα από τη σειρά περισσότερο πέρισυ αλλά και φέτος είδαμε ότι ήταν συναισθηματική η στήριξη που ζήταγε και όχι οικονομική. Σταδιακά βέβαια έκανε βήματα να μπορέσει και συναισθηματικά να σταθεί μόνη της στα πόδια της, αλλα όσο για τα λεφτά, ουδέποτε εισέπραξε τίποτα και όποιος πει το αντίθετο μπορεί να ανατρέξει σε παμπολλα περσινά επεισόδια αλλά και φετεινα όπου αρνείται διάφορες οικονομικές βοήθειες..

Η Μελίτα στο δικαστήριο μετά τον καταπέλτη του Στεφανάκου έμαθε πέραν πάσης αμφιβολίας ότι ο Μάνος και ο πατέρας της έχουν βάψει τα χέρια τους με αίμα μικρών παιδιών και τι έκανε? Επειδή είχε ήδη χάσει το Μάνο από τη ζωή της, δήλωσε στη μαμά της ότι δεν μπορεί να απομακρύνει τον πατέρα της κι ας ξέρει πόσο ένοχος είναι γιατί τον χρειάζεται σαν στήριγμα στη ζωή της.

Τώρα ξαφνικά τη βλέπουμε να κάνει ΤΟ χαμό (που ειλικρινά όλες αυτές οι φωνές έχουν καταντήσει βαρετές και χάνει και το λίγο δίκιο που έχει) για κάτι μακράν λιγότερο εγκληματικό. Τώρα δηλαδή μπορεί να ζήσει χωρίς τον μπαμπά της? Τι εγινε ξαφνικα?

Μήπως όλο αυτό ξεκινάει από την ψευδαίσθηση της ελευθερίας που ΘΑ έχει με τη νέα δουλεια? Γιατί όσο την θρέφουν καμμία ελευθερία δεν έχει! Στην τελική δηλαδή φωνάζει για το Λαζαρίδη ενώ δεν φώναξε για τα παιδιά!

Μήπως, λέω μήπως, και συγνώμη αν ακουστεί άκομψο, επειδή τώρα έχει νέο σπόνσορα?


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης