Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

+23
Artemis
Jennifer
tinaki18
giouli_edem
panda
nikidanis
KatsaroYpotheto
Penny
atreidhs
aggeliki
stefanos-melita
Ntinaki1
KonstantinaA
xristina79
PrincessRachel
anna90
DESPOINA
evanna
mimi
jim7
konstantina
sifantid
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap31%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 31% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap31%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 31% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 26
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από panda Παρ Δεκ 18, 2009 2:18 pm

Α. Ναι :twisted: .

Β. Βρήκα σωστή την κάπως ουδέτερη και πιο ουσιαστική θέση που κράτησε το κατσαρό υπόθετο στο θέμα . Δηλαδή ότι προσπαθούσε να του εξηγήσει χωρίς να τον κανακέψει και να του χρυσώσει το χάπι το λάθος που κάνει στο συγκεκριμένο θέμα . Οι υπόλοιποι ( και εκεί είναι το μεγαλύτερο λάθος τους ) προσπαθούσαν να τον κανακέψουν και μόνο να τον κανακέψουν και αυτός έπαιρνε αφορμή και έλεγε έλεγε έλεγε έλεγε και στην τελική έλεγε την μια κοτσάνα μετά την άλλη . Εν αντιθέση το κατσαρό υπόθετο ( νομίζω ήταν η πρώτη φορά στα χρονικά που είχε πατήσει το mute και μιλούσε σαν φυσιολογικός σκεπτόμενος άνθρωπος Wow μεγάλη αλλαγή ) σκεφτόταν πρώτα και μετά μιλούσε .

Γ. lol! KatsaroYpotheto σε καλό δρόμο βρίσκεσαι Palamakia .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 18, 2009 2:44 pm

panda έγραψε:Α. Ναι :twisted: .

Β. Βρήκα σωστή την κάπως ουδέτερη και πιο ουσιαστική θέση που κράτησε το κατσαρό υπόθετο στο θέμα . Δηλαδή ότι προσπαθούσε να του εξηγήσει χωρίς να τον κανακέψει και να του χρυσώσει το χάπι το λάθος που κάνει στο συγκεκριμένο θέμα . Οι υπόλοιποι ( και εκεί είναι το μεγαλύτερο λάθος τους ) προσπαθούσαν να τον κανακέψουν και μόνο να τον κανακέψουν και αυτός έπαιρνε αφορμή και έλεγε έλεγε έλεγε έλεγε και στην τελική έλεγε την μια κοτσάνα μετά την άλλη . Εν αντιθέση το κατσαρό υπόθετο ( νομίζω ήταν η πρώτη φορά στα χρονικά που είχε πατήσει το mute και μιλούσε σαν φυσιολογικός σκεπτόμενος άνθρωπος Wow μεγάλη αλλαγή ) σκεφτόταν πρώτα και μετά μιλούσε .

Γ. lol! KatsaroYpotheto σε καλό δρόμο βρίσκεσαι Palamakia .

Α. Είσαι άντρας, ναι? ή τα έχω χάσει, ναι? gelio

Β. Παρόλο που δεν τα είπε και έντελώς στο mute γενικότερα τη συζήτηση τη θεώρησα πολύ φυσιολογική! Απλώς σκέψου και τον Οδυσσέα ότι σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους δεν έχει κανένα στήριγμα, έστω μια καριέρα να του προσφέρει μια άλφα ασφάλεια, είχε 2 δικηγόρους και ξαφνικά νόμιζε ότι τους έχασε και αυτούς και εκεί πιστεύω ότι του βγήκε και η τρελή αυτή αντίδραση!

Γ. Για μένα μιλάς τώρα ε? Thanks! χαχα

ΥΓ. Ευχαριστώ παρα πολύ Σοφάκι μου & Αννα μου! Παιδιά διαβάζω τα ποστ με χρονοκαθυστέρηση σορρυ!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Παρ Δεκ 18, 2009 3:06 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Δεκ 18, 2009 3:04 pm

Ας πω κι εγώ κάποια πραγματάκια ...

Αγγέλα-Στέφανος : Εγώ μια χαρά πιστεύω ότι του μίλησε και χαίρομαι κι εγώ που τον έβαλε στο ίδιο τσουβάλι με τον Μάνο και του είπε ότι "η δική τους πόρτα έκλεισε για εκείνον". Λογικό είναι όταν βλέπεις το παιδί σου έτσι για άλλη μια φορά μετά την ταλαιπωρία που έχει περάσει από τον Άκυρο Νο.1 να τρελλαίνεσαι και να είσαι έτοιμος να τα βάλεις με όλους και με όλα για να το προστατέψεις!!!

Οδυσσέας : Όσο και να τον λυπάμαι με όλο αυτό που περνάει, δε μπορώ να παραβλέπω το "παίξιμο" του και να τον θεωρώ "λίγο" .... Και που οδύρεται και που φωνάζει εμένα δε με αγγίζει, δε μου περνάει τίποτα ...

Μαρίλια-Μάνος: Έχασα κανένα επεισόδιο βρε παιδιά και δεν το κατάλαβα ? Δεν αφήσαμε τη Μαρίλια να τα έχει χώσει στον "μπαμπά-παρολίγο δολοφόνο" και να μην θέλει να τον ξαναδεί ? Τώρα αυτές οι γλύκες από που προέκυψαν ?? Τί να πώ ....

Νταίζη-Λουκάς: Η τραγουδιάρα είναι το δεύτερο άτομο μετά τον Κυριάκο που καταλαβαίνω πόσο καλή ηθοποιός είναι με το ότι θέλω να την κοπανήσω !!!! Είναι τόσο σπαστικιά που την παραδέχομαι ! Χι,χι ! Δεν αντέχω να λέει στο Λουκά ατάκες τύπου "το παιδί μας", "προσπάθησα να σου μιλήσω, έψαξα να σε βρω" και "μητέρα του παιδιού σου είμαι,οφείλεις να με σέβεσαι" !! maaaad Με τρελλαίνει το θράσος της και αυτή η δικαιολογία που έχει καραμέλα στο στόμα σε οτιδήποτε της λένε !! Πάντως το "σε σιχαίνομαι και με αηδιάζεις" του Λουκάκου το καταχάρηκα !! Αλλά όλο αυτό που ΟΛΟΙ πια πίστεψαν με τη μια ότι είναι ο πατέρας του παιδιού Grrr

Δάφνη: Μου άρεσαν οι συμβουλές και η γλυκύτητα της με την Εύα αλλά αυτή η ειρωνία της με τον Νικόλα ενώ ο άνθρωπος της ξεκαθάρισε ότι δε θα φύγει είναι γελοία !! Και κατά τ' άλλα σε λίγες μέρες θα του βγάλει και εισητήριο για surprize !!! Δεν έχω λόγια ...

Νόρα-Μελίτα: Καλές μαζί, στάθηκα στην ατάκα της Νόρας για εκείνη και τον Λουκά που είπε: "Τελειώσαμε πριν καν αρχίσουμε..." Αυτό μου θύμισε πολύ κ. Καρτάλη και Μελίτα και νομίζω ότι της έξισε πληγές εκείνη τη στιγμή. Και η άλλη ωραία ατάκα της Νόρας που ήταν σοβαρή και συνάμα αστεία ήταν : "Δεν επιλέγουμε τον έρωτα, αυτός μας επιλέγει. Αλλιώς θα διάλεγα εγώ τον ηλίθιο?" xaxa

Νταίζη-Χρήστος: Νομίζω ότι η "Μαργαριτούλα μας" έβαλε μπροστά την γυναικία "μπιπ" της και έκανε γλυκά ματάκια στο Χρήστο με το "Δε θα μου κάνεις τίποτα, μ'αγαπάς" για να μη βρεθεί σε κανένα χαντάκι !! Α ρε Χρήστο, πιάστην από αυτή την χαριτωμένη αλογοουρά και δείξτης τί πάει να πει μπράβος !!!! xaxa

Αμαλία: Όπως γράψατε και παραπάνω, είτε σε διάλογο είτε σε μονόλογο-παραλήρημα η γυναίκα είναι ηθοποιάρα !! : respect : Εκεί δε που έφτασε και στο σημείο να σκέφτεται πώς θα πάει ο Άρης μπαλέτο ήταν απολαυστική !! gelio

Εύα-Λουκάς: Τί να πώ ... Προσπαθούσαν να στηρίξουν ο ένας τον άλλον χωρίς να έχει κανένας τη δύναμη να το κάνει .... Ο καθένας με το δικό του σταυρό αλλά και πάλι πραγματικοί φίλοι και ο ένας δίπλα στον άλλον ! Υπέροχοι ...

Ξυλά-Καρταλομάνα: Απίστευτη η Ξυλά .... Έβγαζε πόνο και απελπισία μόνο με τα μάτια και τα χείλη που τρεμόπαιζαν σε κάθε της λέξη. Στο μονόλογο της ήταν απίστευτη. Δε λέω άλλα γιατί η σκηνή της δε χρειάζεται άλλα λόγια ...

Προσεχώς: Είδα μαζί το Στέφανο και τη Μελίτα σε σκηνή και μου ξένισαν ! Τους έχω ήδη ξεχάσει μαζί μετά από τόσες μέρες ...
Ο Λουκάς για πόσες μπούφλες είναι ?? Τζινάκι βρες επειγόντος emoticon με μούτζα !! Impatient
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από panda Παρ Δεκ 18, 2009 3:14 pm

Μα το πιο κουφό και το παράξενο είναι ότι έχουν ήδη αποδείξει ότι και ο Λουκάς αλλά και η Νόρα είναι με το μέρος του και τον στηρίζουν αλλά αυτός τα ζώα μου αργά είναι και έτσι όπως πάει κερδίζει μια θέση στο Δαφνί . Όχι σε καμία περίπτωση δεν βρίσκω δικαιολογημένη την στάση του γιατί δεν έχει σοβαρές αποδείξεις ότι τον πούλησαν και τους κατηγορεί άδικα . Αν του το έκρυβαν ίσως και να δικαιολογούσα έναν τέτοιον παροξυσμό scratch . Αλλά όπως έχουμε δει σε κάθε τι που αφορά το συγκεκριμένο θέμα του παιδιού πάνε και του τα λένε όλα άρα δικό του το "πρόβλημα" που δεν μπορεί να δεχτεί κάποια πράγματα και όχι δικό τους .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από sifantid Παρ Δεκ 18, 2009 3:30 pm

giouli_edem έγραψε: Νταίζη-Λουκάς: Η τραγουδιάρα είναι το δεύτερο άτομο μετά τον Κυριάκο που καταλαβαίνω πόσο καλή ηθοποιός είναι με το ότι θέλω να την κοπανήσω !!!! Είναι τόσο σπαστικιά που την παραδέχομαι ! Χι,χι ! Δεν αντέχω να λέει στο Λουκά ατάκες τύπου "το παιδί μας", "προσπάθησα να σου μιλήσω, έψαξα να σε βρω" και "μητέρα του παιδιού σου είμαι,οφείλεις να με σέβεσαι" !! maaaad Με τρελλαίνει το θράσος της και αυτή η δικαιολογία που έχει καραμέλα στο στόμα σε οτιδήποτε της λένε !! Πάντως το "σε σιχαίνομαι και με αηδιάζεις" του Λουκάκου το καταχάρηκα !! Αλλά όλο αυτό που ΟΛΟΙ πια πίστεψαν με τη μια ότι είναι ο πατέρας του παιδιού Grrr
Γιατί το: "Είμαι η γυναίκα που γέννησε το παιδί σου" πού το πας; cake

giouli_edem έγραψε: Νόρα-Μελίτα: Καλές μαζί, στάθηκα στην ατάκα της Νόρας για εκείνη και τον Λουκά που είπε: "Τελειώσαμε πριν καν αρχίσουμε..." Αυτό μου θύμισε πολύ κ. Καρτάλη και Μελίτα και νομίζω ότι της έξισε πληγές εκείνη τη στιγμή. Και η άλλη ωραία ατάκα της Νόρας που ήταν σοβαρή και συνάμα αστεία ήταν : "Δεν επιλέγουμε τον έρωτα, αυτός μας επιλέγει. Αλλιώς θα διάλεγα εγώ τον ηλίθιο?" xaxa


Και εμένα η ατάκα της Νόρας "Τελειώσαμε πριν καν αρχίσουμε..." (που θα διαψευσθεί πού θα πάει) αυτό μου θύμισε! Τη φράση από το βιβλίο που έστειλε ο Στέφανος στη Μελίτα!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 18, 2009 3:48 pm

Στέφανος-Αγγέλα:
Αυτός ο άνθρωπος με συγχίζει απίστευτα..
Στεφ:" Και εγώ την νοιάζομαι την Εύα". Πλάκα μας κάνεις άνθρωπέ μου? Αν δεν την νοιαζόσουν δηλαδή τι άλλο θα μπορούσεςνα της κάνεις? Τής χάλασες την ευτυχία πριν το γάμο..Τότε που ο Μάνος ήταν καλός και ο καλός φωτοΣτεφ έστελνε τις απειλές. Την χρησιμοποιήσες.Της έλεγες ψέμματα. Φιλούσες την Μελίτα και μετά της έκανες πρόταση γάμου... Αμά όλα αυτά σημαίνουν ότι την νοιάζεσαι τότε τι να πω???Μίσησέ την καλύτερα.. Να σωθεί η κοπέλα.. Όσο για την Αγγέλα μπορεί να έχει κάνει πολλά λάθη σαν μάνα.. Αλλά στη προκειμένη στιγμή έπρεπε να βγάλει νύχια και να προστατέψει την Εύα.
Οδυσσέας: Έχει φοβηθεί το μάτι του, του ανθρώπου.. Δεν μπορεί να εμπιστευτεί κανέναν.. Παρόλα αυτά ο Αρης ότι και να βγάλει το DNA είναι γιος ΤΟΥ και κανενός άλλου.. Μαζί του πρέπει να μείνει...
Μανωλάκης: Νοιάστηκε για το Ευάκι βρε.. Μπούκαρε μέσα στο σπίτι, με το έτσι θέλω ,τα θελε και τ' άκουσε..
Νταίζη-Λουκάς: Του έριξε και ευθύνες κιόλας του Λουκάκου η πίστα. Δικαιολογείται κιόλας, θα τρελαθώ. Πέρασε πολύ πόνο.. Αχ, δεν την αντέχω ειλικρινά..
Δάφνη-Εύα: Γενικά η συζήτηση μου έβγαλε: ΦΙΛΙΑ... Προβλήματα, δύναμη, δάκρυα, αγκαλίές, βοήθεια, παρηγοριά...
Νόρα-Μελίτα: Μόλις άκουσε τη Νόρα ότι κατάλαβε για το Στέφανο.. Κατευθείαν η Μελίτα:" Δεν το προκάλεσα εγώ"..
Ναι καλή μου, εσύ δεν προκάλεσες τίποτα... Ούτε τρέχεις από πίσω του μέσα στη βροχή.. Καημένη, χλωμή πριγκίπισσα.
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 18, 2009 3:52 pm

anna90 έγραψε: Καημένη, χλωμή πριγκίπισσα.

Aννούλα ανταποδίδω τα προηγούμενά σου κοπλιμέντα! Σκίζεις!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από tinaki18 Παρ Δεκ 18, 2009 3:59 pm

η μαριλια πολυ αποφασισμενη τη βλεπω .........!!τη μια λεει οτι δεν θελει να δει τον μανο στα ματια τησ την αλλη του μιλαει ελεοσ !!!! affraid
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 18, 2009 4:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
anna90 έγραψε: Καημένη, χλωμή πριγκίπισσα.

Aννούλα ανταποδίδω τα προηγούμενά σου κοπλιμέντα! Σκίζεις!!!
Να σαι καλά τζίνα μου..
Καλά το τι γέλιο έχω κάνει με την Αμαλία την ώρα που λέει περήφανη-περήφανη για την περικοκλάδα από τα κέρατα του Ρούσσου..
Και με το ύφος του Ρούσσου όταν τα ακούει όλα αυτά είναι άλλο πράγμα...
Η συζήτηση Εύας-Καρταλομάνας ΆΦΟΠΛΙΣΤΙΚΗ
Η αποχαύνωση της χλωμής πριγκίπισσας όταν είδε την Εύα φοβερή...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Jennifer Παρ Δεκ 18, 2009 4:37 pm

Ας κάνω κι εγώ μερικά σχολιάκια!

1. Μάνος-Στέφανος - Τι ακριβώς έλεγε και ξανάλεγε ο Στέφανος? Πως ο Μάνος κατάντησε έτσι την Ευα? Καλά σίγουρα φταίει ο Μάνος, αλλά κι εσείς κ.Καρτάλη μην μας το παίζετε και υπεράνω!! Κούνησες κι εσύ το χεράκι σου για γίνει η Ευα όπως είναι τώρα! Και το κακό δεν είναι ότι απλά τα έλεγε, αλλά οτι τα πίστευε αυτά που έλεγε! Νομίζει οτι ήταν και σωστός απέναντι στην Ευα. ΑΘΛΙΟΣ ο Στέφανος!!!

2. Νόρα-Μελίτα - Η Μελίτα αμέσως να πει δεν το προκάλεσα εγώ! Τι μας λες κυρά μου? Μάτια έχουμε και βλέπουμε πως έγιναν τα πράγματα!

3. Ευα-Μάνος - Η Ευα του είπε να μην την αγγίξει γιατί τα χέρια του είναι λερωμένα-βαμμένα (δεν θυμάμαι ακριβώς τελοσπάντων) με αίμα! Μετά απο λίγες μέρες τι θα γίνει και θα αλλάξει γνώμη? Θα τα πλύνει?? wall

Οι σκηνές της Ευας με Λουκά και Αντιγόνη ήταν οι καλύτερες του επεισοδίου! Εύγε στην Ξυλά που μας προσφέρει τόσο ωραίες ερμηνείες!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 18, 2009 4:40 pm

Οι σκηνές της Ευας με Λουκά και Αντιγόνη ήταν οι καλύτερες του επεισοδίου! Εύγε στην Ξυλά που μας προσφέρει τόσο ωραίες ερμηνείες!


Τις τελευταίες μέρες έχει ξεπεράσει τον εαυτό της.
Σειρά μου να συμφωνήσω μαζί σου.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 18, 2009 4:49 pm

Να θέσω και εγώ τη σκέψη μου..Δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνείτε..Αλλά πάντα τα πράγματα προσπαθώ να τα δω και από την άλλη πλευρά..
ο Στέφανος είπε η χθες ή προχθές ότι: ο πατέρας μου αυτοκτόνησε και η μάνα μου είναι σ αυτή τη κατάσταση για να έχουν ο Μάνος και ο Ρούσσος λεφτά..
Να ρωτήσω και εγώ κάτι... Ο πατέρας Λαζαρίδης που αγαπούσε την γυναίκα του και το παιδί του πως μπόρεσε επειδή απλά κάποιοι του πήραν τα λεφτά, τα οποία ήταν και βρώμικα, να μην υπολογίζει την οικογένεια του και να αυτοκτονήσει?? Και η μάνα Καρτάλαινα, μετά το χαμό του άντρα της, το μόνο που σκέφτηκε να κάνει αντί να προστατέψει το παιδί της ήταν να προσπαθήσει να τα πάρει πίσω...!!
Είναι λογικά πράγματα αυτά???
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 18, 2009 5:00 pm

anna90 έγραψε:Να θέσω και εγώ τη σκέψη μου..Δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνείτε..Αλλά πάντα τα πράγματα προσπαθώ να τα δω και από την άλλη πλευρά..
ο Στέφανος είπε η χθες ή προχθές ότι: ο πατέρας μου αυτοκτόνησε και η μάνα μου είναι σ αυτή τη κατάσταση για να έχουν ο Μάνος και ο Ρούσσος λεφτά..
Να ρωτήσω και εγώ κάτι... Ο πατέρας Λαζαρίδης που αγαπούσε την γυναίκα του και το παιδί του πως μπόρεσε επειδή απλά κάποιοι του πήραν τα λεφτά, τα οποία ήταν και βρώμικα, να μην υπολογίζει την οικογένεια του και να αυτοκτονήσει?? Και η μάνα Καρτάλαινα, μετά το χαμό του άντρα της, το μόνο που σκέφτηκε να κάνει αντί να προστατέψει το παιδί της ήταν να προσπαθήσει να τα πάρει πίσω...!!
Είναι λογικά πράγματα αυτά???


Νομίζω οτι στη συζήτησή του με το Χρήστο μίλησε για διασυρμό.
Είπε οτι ο πατέρας του πέθανε επειδή δεν τον άντεξε.
Πρέπει να υπάρχει κάτι περισσότερο απ αυτά που ξέρουμε
Επειδή από νέο έτος το μπαλάκι της εκδίκησης θα το πάρει ο Μπέλλος ίσως μάθουμε τι ακριβώς έγινε όταν θα συζητήσουν Στέφανος Ρούσσος Μάνος
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 18, 2009 5:01 pm

Αννα εχεις απολυτο δικιο σε αυτο!!!Και εγω συμφωνω!
Καταλαβαινω οτι τον εριξαν οικονομικα αλλα 1) αν ηταν οποιος χανει λεφτα να αυτοκτονει δεν θα ειχε μεινει κανενας σε αυτη τη χωρα και 2)δεν σκεφτηκε καθολου ουτε το γιο του αλλα ουτε τη γυναικα του που υποτιθεται οτι ηταν και ο μεγαλος του ερωτας?
Οσο για την Αντιγονη τι να πω...χρησιμοποιει το ιδιο της το παιδι για να παρει τοσα χρονια μετα μια εκδικηση!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 18, 2009 5:02 pm

Ε άντε γιατί μ αυτά που ξέρουμε μέχρι τώρα δεν βγάζω άκρη...!!!!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από panda Παρ Δεκ 18, 2009 5:02 pm

Δεν νομίζω να είναι μόνο θέμα "να υπολογίσει την οικογένειά του" . Απλά εικάζω ότι βρισκόταν σε ιδιαίτερα δύσκολη-επικίνδυνη οικονομική κατάσταση και μάλλον θα πίστευε πως αν έκανε ότι έκανε θα τον βοηθούσε για να κάνει το καλύτερο για την οικογένειά του και θα γλίτωνε από όποιο πρόβλημα είχε . Μα ίσα ίσα το παιδί της το προστάτεψε με τον καλύτερο τρόπο ( περίπτωση αδερφού Χρήστου ) . Αν δεν κάνω λάθος έχουν αφήσει να εννοηθεί ότι είχε περάσει κάποιο διάστημα και ότι μετά πήγε να διεκδικήσει τα κεκτημένα η Καρτάλαινα και ... την συνέχια την γνωρίζουμε . Τί είναι λογικό σήμερα ?

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 18, 2009 5:04 pm

Ναι αλλά όποιος είναι σε δύσκολη οικονομική κατάσταση , αν δεν του κάτσει η βρωμοδουλειά και του πάρει τα βρώμικα λέφτα κάποιος ποιο κάθικος από αυτον, δεν αφήνει μόνη της τη γυναίκα του να τα βγάλει πέρα..!!!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από panda Παρ Δεκ 18, 2009 5:24 pm

Εξαρτάται σε τί θέση βρέθηκε ; Και πώς του παρουσιάστηκαν τα καλόπαιδα τα δικά μας και πώς τον "βοήθησαν" ;

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Artemis Παρ Δεκ 18, 2009 5:26 pm

Εύα: Άλλη από εκεί που συνειδητοποίησε τώρα ότι ο Μανωλάκης είναι δολοφόνος...
Κορίτσια!!! Σκοτωνε παιδιάααααααα!!!
Ναι πράγματι.
Η Εύα θα τον παντρευόταν κι ας ήξερε για τους θανάτους παιδιών συν όλα όσα της έχει κάνει τόσα χρόνια .
Η Μελίτα είναι ακόμα στο σπίτι που αγοράστηκε με ξένα χρήματα κλπ. Το δικό της παιδί αρρώστησε μεν αλλά έγινε καλά κι ο Μάνος τότε έκανε την απόπειρα οπότε παραμερίστηκε στη συνείδησή της το τι έχει κάνει κι αυτός κι ο πατέρας της.Είπε μάλιστα πως στη φάση που ήταν δε μπορούσε να πάει κόντρα στο Ρούσσο(κάπως έτσι).
Η Αμαλία μέχρι πέρισυ ,ξέροντας για τα παιδιά, είχε ως βασικό πρόβλημα το τι θα πει ο κόσμος.
Κοινό στοιχείο ότι και οι τρεις προτι μούσαν να παραμερίσουν-αποκοιμήσουν τη συνείδησή τους αν και ήξεραν.Φέτος αποδείχτηκε πέραν πάσης αμφιβολίας πως το "δίδυμο της συμφοράς" ήξερε για τη μόλυνση.Το ότι ο Στέφανος είχε κίνητρο για να αποκαλύψει την αλήθεια με ενδιαφέρει...λιγότερο από εντελώς καθόλου! Είδατε όμως καμμιά πολύ μεγάλη αντίδραση από κάποιον προς Μάνο -Ρούσσο; Όχι μόνο από τις 3 κυρίες.Οι άλλοι; Ο δε Ηλίας είναι περίπτωση.κατευθείαν να τους δικαιολογήσει και να πειστεί ότι δεν εκτίμησαν καλά.
Αυτό που ,κατά τη γνώμη μου, αλλάζει τώρα και τις κάνει να ξυπνήσουν είναι 2 πράγματα.
1. Η απειλή είναι πιο άμεση για τους ίδιους.Έχει ξεθαφτεί η ιστορία Λαζαρίδη άρα της Μελίτας και της Αμαλίας ο ψεύτικος κόσμος(της Αμαλίας εντελώς εν γνώσει της) ταρακουνιέται πολύ αν όχι έχει αρχίσει να γκρεμίζεται.Βλέπει και το παιδί της που δεν είναι καλά γιατί είναι ερωτευμένη και την προτρέπει να μην κάνει το λάθος για το οποίο εκείνη μετανιώνει μια ζωή.Ακριβώς γιατί η ζωή δεν περιμένει.
2. Για τα παιδιά-θύματα όλοι πολύ λυπήθηκαν (στα λόγια) αλλά εκτός του Νικόλα πήγε κανείς να δει τα πρόσωπά τους;Όχι.
Είναι πιο εύκολο να ξεχαστούν έτσι.Η μάνα του Στέφανου-επίσης θύμα του "διδύμου"(με την ιστορία που ξέρουμε μέχρι τώρα) έχει πρόσωπο όμως. Θέλουν και δε θέλουν λοιπόν θα αντιμετωπίσουν την αλήθεια(που πονάει μεν αλλά προσωπικά την προτιμώ με κάθε κόστος) και για τις προηγούμενες "αγαθοεργίες" των αγαπημένων τους.
Ο δε Στέφανος στη Μελίτα έχει ήδη παραδεχτεί πως κι εκείνος δεν ήταν άγιος στις δουλειές του.Πάντως σαν τους Ρούσσο και Μάνο αμφιβάλλω.Υπάρχουν πάντα διαβαθμίσεις.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από loukakos Παρ Δεκ 18, 2009 5:43 pm

Γεια σας..Ειμαι καινουργια κ θελω να σας χαιρετισω κ να σχολιασω το επεισοδιο..Δεν μου αρεσε κατι ιδιαιτερα εκτος απο την σκηνη Λουκα κ Ευας...Κ ελεος πια..Ο Λουκας κανει προξενιο στην Νορα μας κ ειδικα με τον Μητσο?? Τι αλλο θα δουμε?? Ποτε θα τα φτιαξουν δεν μπορω αλλο... pleeease

loukakos
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Διπλα στο φεγγαρι,πανω σε ενα συννεφο μαζι με τον Πετρακη..
Ασχολίες : Βολει,Τενις,Πινκ πονκ..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από sifantid Παρ Δεκ 18, 2009 5:45 pm

loukakos έγραψε:Γεια σας..Ειμαι καινουργια κ θελω να σας χαιρετισω κ να σχολιασω το επεισοδιο..Δεν μου αρεσε κατι ιδιαιτερα εκτος απο την σκηνη Λουκα κ Ευας...Κ ελεος πια..Ο Λουκας κανει προξενιο στην Νορα μας κ ειδικα με τον Μητσο?? Τι αλλο θα δουμε?? Ποτε θα τα φτιαξουν δεν μπορω αλλο... pleeease
Καλώς ήρθες "loukakos"! Πολύ χαίρομαι που είσαι και εσύ fan του ζευγαριού Λουκά-Νόρας απ'ότι κατάλαβα! Να έχουμε έναν τέλειο Εδεμοχειμώνα! Άντε και καλά post! Jump
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Δεκ 18, 2009 6:19 pm

Για το χθεσινο επεισοδιο θα πω μονο λιγα πραγματα.


Σταυρου-Ξυλα-Πετρακης-Δρακουλακη-Πεφανη ηταν για αλλη μια φορα για : respect : : respect : : respect : .

Και εγω συγχηστηκα με το προσεχως.Μα ειναι δυνατον να θελει ο Λουκακος μας να παντρεψει την Νορα μας με τον Μητσουλα;;;;;Ενταξει δε λεω μια γοητεια την εχει αλλα δε συγκρινεται με το διμετρο μελαχρινακι μας.

Χθες ο Μανος μου εφερε στο μυαλο την Ζωζω Σαπουντζακη στο πιο αντρικο της ομως.Η εισβολη του στο σπιτι της Ευας μου θυμισε το γνωστο ασμα ''Καντε περα να περασω καντε περα να διαβω μη τα κανω ολα λιμπα μη τα κανω ρημαδιο''.


Τη συμπεριφορα της Δαφνης στον Νικολα μονο με μια λεξη μπορω να την χαρακτηρισω:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.


Υ.Γ. Η σκηνη της Ξυλα με την επισκεψη στην μητερα του Στεφανου ηταν υπεροχη.Και εγω πιστευω οτι εχουμε να δουμε ακομα πιο ωραιες σκηνες αναμεσα τους και ομολογω οτι ανυπομονω.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Παρ Δεκ 18, 2009 8:38 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΤΙ ΚΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ??? ΚΑΛΑ Η ΑΜΑΛΙΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!!! ΚΑΛΑ ΠΕΘΑΝΑ!!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΗΣ!!! ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΟΜΑ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!! : respect : gelio
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Δεκ 18, 2009 8:42 pm

εγω εχω μαθει απ΄εξω τη φραση της αμαλιας<γιατι μην ξεχναμε εγω δεν εχω ολοκληρη περικοκλαδα γυρω τριγυρω!!>
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 261 - Ημερομηνία 17-12-2009

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Παρ Δεκ 18, 2009 8:48 pm

ΚΑΛΑ Η ΑΤΤΑΚΑ!!!!!!!! ΚΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΡΕΛΗ???? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ Η ΑΤΤΑΚΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ''ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ''!!!!!!! : respect : gelio
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης