Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

+33
Mafalda
NATALITSA_LOUKITSA
Artemis
$ofi@ loukakos + nora
mimi
jim7
DESPOINA
konstantina
xristina79
vs116117
panda
nikidanis
KonstantinaA
edem4ever
aggeliki
mimi_loukas+nora
KatsaroYpotheto
evanna
anastasia20
glgs
Izabella29
loukasnora
Ntinaki1
anna90
sifantid
νοριτσα
mina
hionati
Καρ-Mik
Ntinaki Agapaei Petraki
loukitsa
athinoula
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap18%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap58%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 58% 
[ 26 ]
Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap13%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap9%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap0%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 45
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Πεμ Ιαν 14, 2010 10:47 am

xristina79 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Και για να κλείσω (γιατί με ξέρεις πόσο πολυλογού είμαι lol!) μέχρι στο προηγούμενο επεισόδιο εμένα (και όχι μόνο, ακόμα και μελών που υποστηρίζουν το ζευγάρι Στέφ-Μελ) αυτός μου έδινε την εντύπωση ότι αν η Εύα του έλεγε έλα να φύγουμε στο Παρίσι θα πηγαινε τρέχοντας, οπότε με μια φορά που ήταν απόμακρος δεν μου λέει τίποτα. Όσο δεν ξεκαθαρίζει έχει και τη μία και την άλλη στην καβάτζα κι αυτό μόνο σωστό δεν είναι!!!

Εγώ το έχω πει αυτό! :) Και έτσι είναι..... μπορεί σαν ζευγάρι να μου αρέσουν Στέφανος-Μελίτα αλλά τα στραβά τα βλέπουμε.... και ο Στέφανος, για τους δικού του λόγους, της αφήνει την πόρτα ανοιχτή της Εύας! Και σε αυτό είναι φάουλ...

Εμένα πάλι γιατί μου δείχνει ο Στεφανος ότι είναι αδιάφορος ερωτικά για την Ευα .Απο τον τρόπο που μιλάνε οι δυό τους ,απο τα βλέμματα και απο τις κινήσεις του σώματος αυτό που εισπράτω είναι ότι δεν υπάρχει ερωτική έλξη . Και το να κάνεις ένα κομπλιμέντο , σ ενα άνθρωπο που αγαπάς και εκτιμάς δεν σημαίνει ότι του αφήνεις ανοιχτή την πορτα και τον έχεις καβάτζα . Τι της είπε δηλ ο Στεφ της Ευας , ότι είσαι κουκλα και θα πάρεις τη δουλειά . Ε πραγματικότητα είναι αυτό , και το γεγονός ότι δεν είναι πια μαζί δεν σημαίνει ότι πρεπει και να μισιουνται κιολας ! Η προσωπική μου άποψη είναι ότι για το Στεφανο δεν υπάρχει πια αυτή η ανοιχτή πόρτα . Οσο για το ξεκαθάρισμα , με δεδομένο ότι οι Στεφ Μελ δεν έχουν οριστικοποιήσει /επισημοποιήσει όπως θές πες το , την οποιαδήποτε σχέση τους , και η Ευα απο τη μεριά της δεν διεκδικεί τον Στεφανο , δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει ο Στεφανος να την ενημερώσει .Απο τα παρακάτω βλέπουμε ότι όταν αυτοι αποφασιζουν να το ανακοινώσουν , ο Στεφανος θα παει να το πει στην Ευα , άσχετα απο τις εξελίξεις
Και κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω μερικές φορές , είναι γιατι πρέπει όλοι και όλα να κινουνται γύρω απο το τι ενοχλέι και δεν ενοχλεί την Ευα .Ο καθένας στη ζωή του κάνει τις επιλογές του και φυσικά προσπαθεί οι επιλογές του αυτές να μην πληγώνουν τους γύρω του ,αλλα αυτό δυστυχώς δεν είναι πάντα εφικτό - γι αυτό και πολλές αποφασεις μας δεν είναι καθόλου ευκολες !
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Πεμ Ιαν 14, 2010 10:59 am

ούτε εγώ βλέπω ερωτισμό μεταξύ Εύας-Στέφανου, άλλοι βέβαια μπορεί να διαφωνήσουν.... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα! Εμείς μπορεί να ξέρουμε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Μελίτα, η Εύα όμως όχι! έχει μείνει στην ανοιχτή πόρτα, ότι την αγαπάει και ότι για χάρη της σταμάτησε την εκδίκηση... και προφανώς τον πιστεύει (δεν ξέρω γιατί, ρωτήστε την κα Ακρίτα!). Όταν βρίσκονται, εκτός από τα κομπλιμέντα, όταν η Εύα του λέει ότι αν θέλουμε να τα βρούμε θα το κάνουμε μόνοι μας κτλ. θα μπορούσε κάλιστα να την πει ότι έχει τελειώσει για κείνον, ότι είναι αλλού.... ένα σωρό πράγματα θα μπορούσε να της πει, μη γελιόμαστε. Αντίθετα ο Στέφανος δεν λέει απολύτως τίποτα... Η Εύα σίγουρα δεν θα είχε δικαίωμα να ρωτήσει αν υπάρχει άλλη, ποια είναι κτλ. αλλά θα μπορούσε να της δώσει να καταλάβει ότι η πόρτα έκλεισε πια!
Επίσης, δεν λέω ότι ο Στέφανος θα πήγαινε στο Παρίσι με την Εύα, αν αυτή ήθελε, από αγάπη αλλά από χρέος... το οποίο μου δίνει την εντύπωση πως εξακολουθεί να θεωρεί ότι είναι ψηλά από τον έρωτα του για την Μελίτα...
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 14, 2010 11:09 am

xristina79 έγραψε:ούτε εγώ βλέπω ερωτισμό μεταξύ Εύας-Στέφανου, άλλοι βέβαια μπορεί να διαφωνήσουν.... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα! Εμείς μπορεί να ξέρουμε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Μελίτα, η Εύα όμως όχι! έχει μείνει στην ανοιχτή πόρτα, ότι την αγαπάει και ότι για χάρη της σταμάτησε την εκδίκηση... και προφανώς τον πιστεύει (δεν ξέρω γιατί, ρωτήστε την κα Ακρίτα!). Όταν βρίσκονται, εκτός από τα κομπλιμέντα, όταν η Εύα του λέει ότι αν θέλουμε να τα βρούμε θα το κάνουμε μόνοι μας κτλ. θα μπορούσε κάλιστα να την πει ότι έχει τελειώσει για κείνον, ότι είναι αλλού.... ένα σωρό πράγματα θα μπορούσε να της πει, μη γελιόμαστε. Αντίθετα ο Στέφανος δεν λέει απολύτως τίποτα... Η Εύα σίγουρα δεν θα είχε δικαίωμα να ρωτήσει αν υπάρχει άλλη, ποια είναι κτλ. αλλά θα μπορούσε να της δώσει να καταλάβει ότι η πόρτα έκλεισε πια!
Επίσης, δεν λέω ότι ο Στέφανος θα πήγαινε στο Παρίσι με την Εύα, αν αυτή ήθελε, από αγάπη αλλά από χρέος... το οποίο μου δίνει την εντύπωση πως εξακολουθεί να θεωρεί ότι είναι ψηλά από τον έρωτα του για την Μελίτα...


Χριστίνα αυτό ακριβώς υποστηρίζω κι εγώ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αφήνει την Εύα να πιστεύει οτι για εκείνον δεν έχει αλλάξει τίποτε επιλέγει όμως να το κάνει. Για μένα δεν είναι ξεκάθαρο το τι αισθάνεται ο Στέφανος για την Εύα. Ειλικρινά μέσα σε μισή σεζόν είδα δύο εντελώς διαφορετικούς ήρωες.
Αν ξεκινήσω πάντως να ρωτάω για τους ήρωες της σειρας οι ερωτήσεις δεν θα έχουν τέλος. Δεν αναγνωρίζω πια παρά ελάχιστους.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Πεμ Ιαν 14, 2010 11:20 am

Καταπληκτικός καυγάς Μάνου-Μελίτας ... μου θύμισε εποχές Α κύκλου με Μάνο θυμωμένο και είρωνα μαζί ... εκείνο το "εκτός από λαμόγιο είμαι ΚΑΙ βιτσιόζος" με πέθανε ... fight

Γενικά χτές μου άρεσαν πολλές σκηνές ... η προοικονομία της θεάς Αμαλίας προς τη μαντάμ Σατάνω ότι "κάποια μέρα θα την εκδικηθεί ο ίδιος της ο γιός" και η ηρωική της έξοδος με ικανοποίησαν τα μάλα ... Jump

Αντιγονίτσα, ορθώς τα μάζεψες και γύρισες στο ίδρυμα ... ένα καλό λουκέτο χρειάζεται, να μαζευτεί και το σκυλάκι σου ο Χρήστος από κάνα μπόγια (Μάνο ή Στέφανο ή Χατζηβασιλείου) και θα σε δούμε πλέον στο τέλος της 3ης σεζόν σαν τον Αγγελο Αντύπα να μετράς θάλασσες και κύματα .../S

Για Νόρα-Λουκά δεν έχω λόγια ... το Κόκκινο Δωμάτιο συναντά τους 2 ξένους που συναντούν τη Νύχτα Γάμου κλπκλπκλπ ... πολύ αστείες και καλοπαιγμένες οι σκηνές τους, θυμίζουν ελληνική ταινία, μία ανάσα δροσιάς Heart1 στη γενικότερη μουντίλα που κυκλοφορεί "εγώ δεν είμαι Μάνος" "τη δουλειά μου και το παιδί μου από δω και πέρα" "μείνε μακριά μου Μάνο-Στέφανε", "δεν υπάρχει δρόμος για μάς Μάνο-Στέφανε", "δεν πήρα εγώ τoυς πίνακες το κιάρατό μου" "τότε ποιός τους πήρε??" "εσύ τους πήρες" "να κάνει η μάνα" κλπκλπκλπ ... GN1

Ανήκω σε αυτές που πιστεύουν ότι εφόσον η Νόρα δεν φλερτάρει ουσιαστικά με τον Μπελλο δεν είναι διπρόσωπη ... αυτός επιμένει χοντρά και ελπίζει ... και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ... το ότι δεν ταίριαζε στον ευθύ χαρακτήρα της Νόρας έως τώρα να κάνει νούμερα, σημαίνει ότι η σειρά θέλει να μας δείξει ότι κάποια στιγμή της ζωής της κάθε γυναίκα όσο στρέιτ και τίμια και αν είναι, έχει "χρησιμοποιήσει" έναν καψούρη άντρα για δεκανίκι ή για να τσιγκλίσει έναν άλλον άντρα ... εξυπηρετεί και πάρα πολύ σεναριακά για να προχωρήσουν εξελίξεις ...άλλωστε όλη η σειρά είναι βασισμένη στο μοτίβο "κάνω ματάκια-φλερτάρω-κοιμάμαι-κάνω σχέδια με έναν άντρα, αλλά άλλον έχω στο μυαλό μου και στην καρδιά μου, άλλον αγαπάω με άλλον είμαι ερωτευμένη/ος" ...

Οσο για τους πίνακες είναι απλό: είτε ο Μάνος, είτε ο Στέφανος, είτε η Αντιγόνη, είτε ο Ρούσσος, είτε ο Χρήστος, είτε ο Χατζηβασιλείου λένε ψέματα στα μουτρα μας ... διαλέχτε και πάρτε ύποπτο ... εγώ διαλέγω Χατζηβασιλείου ... μόνο και μόνο γιατί η Αμαλία τον βγάζει "αθώο" και "ο άνθρωπος μόνο τους πίνακες του πίσω θέλει" ... :wink2:

Φιλάκια !!Tongue
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Πεμ Ιαν 14, 2010 11:22 am

xristina79 έγραψε:ούτε εγώ βλέπω ερωτισμό μεταξύ Εύας-Στέφανου, άλλοι βέβαια μπορεί να διαφωνήσουν.... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα! Εμείς μπορεί να ξέρουμε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Μελίτα, η Εύα όμως όχι! έχει μείνει στην ανοιχτή πόρτα, ότι την αγαπάει και ότι για χάρη της σταμάτησε την εκδίκηση... και προφανώς τον πιστεύει (δεν ξέρω γιατί, ρωτήστε την κα Ακρίτα!). Όταν βρίσκονται, εκτός από τα κομπλιμέντα, όταν η Εύα του λέει ότι αν θέλουμε να τα βρούμε θα το κάνουμε μόνοι μας κτλ. θα μπορούσε κάλιστα να την πει ότι έχει τελειώσει για κείνον, ότι είναι αλλού.... ένα σωρό πράγματα θα μπορούσε να της πει, μη γελιόμαστε. Αντίθετα ο Στέφανος δεν λέει απολύτως τίποτα... Η Εύα σίγουρα δεν θα είχε δικαίωμα να ρωτήσει αν υπάρχει άλλη, ποια είναι κτλ. αλλά θα μπορούσε να της δώσει να καταλάβει ότι η πόρτα έκλεισε πια!
Επίσης, δεν λέω ότι ο Στέφανος θα πήγαινε στο Παρίσι με την Εύα, αν αυτή ήθελε, από αγάπη αλλά από χρέος... το οποίο μου δίνει την εντύπωση πως εξακολουθεί να θεωρεί ότι είναι ψηλά από τον έρωτα του για την Μελίτα...

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω Χριστίνα .Αυτα που λέγονται απο την Ευα , ότι αν θελουμε να τα βρουμε θα το κανουμε μονοι μας , είναι θεωρητικά , είναι άν !!! Και τις περισσότερες φορες , αυτα τα άν λέγονται όταν δεν υπάρχει τετοια διάθεση , και για να μην πληγωσουμε τον άλλο με μια απορριψη, γιατι άν υπήρχε διαθεση δεν θα ήταν άν , θα ήταν θέλω!! Αλλωστε αυτη η στιγμη της αλήθειας για την Ευα υπήρξε , όταν της έγινε πραγματική προταση γάμου κι εκεί φάνηκε ξεκάθαρα ότι ήταν αν και όχι θέλω .
Αρα αυτο το παιχνίδι της ανοιχτής δήθεν πόρτας , παίζει και απο τις δυο πλευρές .Απο την μεν Ευα , γιατι κατι της λεει μέσα της ότι είναι ερωτευμενη με το Μανο , απο τη πλευρά δε του Στεφανου γιατι είναι μεν ερωτευμενος με τη Μελίτα αλλα δεν έχουν ξεκαθαρίσει και απολυτα ότι θα είναι μαζί μέχρι στιγμής
Και , για να τα βαλουμε τα πράγματα σε πλαισιο σεναρίου και μυθοπλασίας και όχι πραγματικότητας , άν είχαν ξεκαθαρίσει όλοι με όλους τώρα τα Μυστικά θα είχαν τελειώσει lol!
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιαν 14, 2010 11:25 am

Υποθετάκι, μονο σεντόνι σήμερα οταν σχολιάσεις, ετσι?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mik στις Πεμ Ιαν 14, 2010 11:28 am, 1 φορά
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 14, 2010 11:27 am

CineFreak έγραψε:Καταπληκτικός καυγάς Μάνου-Μελίτας ... μου θύμισε εποχές Α κύκλου με Μάνο θυμωμένο και είρωνα μαζί ... εκείνο το "εκτός από λαμόγιο είμαι ΚΑΙ βιτσιόζος" με πέθανε ... fight

Γενικά χτές μου άρεσαν πολλές σκηνές ... η προοικονομία της θεάς Αμαλίας προς τη μαντάμ Σατάνω ότι "κάποια μέρα θα την εκδικηθεί ο ίδιος της ο γιός" και η ηρωική της έξοδος με ικανοποίησαν τα μάλα ... Jump

Αντιγονίτσα, ορθώς τα μάζεψες και γύρισες στο ίδρυμα ... ένα καλό λουκέτο χρειάζεται, να μαζευτεί και το σκυλάκι σου ο Χρήστος από κάνα μπόγια (Μάνο ή Στέφανο ή Χατζηβασιλείου) και θα σε δούμε πλέον στο τέλος της 3ης σεζόν σαν τον Αγγελο Αντύπα να μετράς θάλασσες και κύματα .../S

Για Νόρα-Λουκά δεν έχω λόγια ... το Κόκκινο Δωμάτιο συναντά τους 2 ξένους που συναντούν τη Νύχτα Γάμου κλπκλπκλπ ... πολύ αστείες και καλοπαιγμένες οι σκηνές τους, θυμίζουν ελληνική ταινία, μία ανάσα δροσιάς Heart1 στη γενικότερη μουντίλα που κυκλοφορεί "εγώ δεν είμαι Μάνος" "τη δουλειά μου και το παιδί μου από δω και πέρα" "μείνε μακριά μου Μάνο-Στέφανε", "δεν υπάρχει δρόμος για μάς Μάνο-Στέφανε", "δεν πήρα εγώ τoυς πίνακες το κιάρατό μου" "τότε ποιός τους πήρε??" "εσύ τους πήρες" "να κάνει η μάνα" κλπκλπκλπ ... GN1

Ανήκω σε αυτές που πιστεύουν ότι εφόσον η Νόρα δεν φλερτάρει ουσιαστικά με τον Μπελλο δεν είναι διπρόσωπη ... αυτός επιμένει χοντρά και ελπίζει ... και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ... το ότι δεν ταίριαζε στον ευθύ χαρακτήρα της Νόρας έως τώρα να κάνει νούμερα, σημαίνει ότι η σειρά θέλει να μας δείξει ότι κάποια στιγμή της ζωής της κάθε γυναίκα όσο στρέιτ και τίμια και αν είναι, έχει "χρησιμοποιήσει" έναν καψούρη άντρα για δεκανίκι ή για να τσιγκλίσει έναν άλλον άντρα ... εξυπηρετεί και πάρα πολύ σεναριακά για να προχωρήσουν εξελίξεις ...άλλωστε όλη η σειρά είναι βασισμένη στο μοτίβο "κάνω ματάκια-φλερτάρω-κοιμάμαι-κάνω σχέδια με έναν άντρα, αλλά άλλον έχω στο μυαλό μου και στην καρδιά μου, άλλον αγαπάω με άλλον είμαι ερωτευμένη/ος" ...

Οσο για τους πίνακες είναι απλό: είτε ο Μάνος, είτε ο Στέφανος, είτε η Αντιγόνη, είτε ο Ρούσσος, είτε ο Χρήστος, είτε ο Χατζηβασιλείου λένε ψέματα στα μουτρα μας ... διαλέχτε και πάρτε ύποπτο ... εγώ διαλέγω Χατζηβασιλείου ... μόνο και μόνο γιατί η Αμαλία τον βγάζει "αθώο" και "ο άνθρωπος μόνο τους πίνακες του πίσω θέλει" ... :wink2:

Φιλάκια !!Tongue

Καλά CineFreak έλιωσα με τον σχολιασμό σου! Ότι και να πω θα είναι λίγο, νομίζω κανείς δεν κατάφερε να αποδώσει τη "μουντίλα" με καλύτερο τρόπο! χιχι

Θα διαφωνήσω σε ένα σημείο μόνο: Το μανάρι μου δεν είναι σκυλάκι!!! Και αν θέλετε ντε και καλά να τον μαντρώσετε κάπου να σας δώσω διεύθυνση να μου τον στείλετε συστημένο! xixi
Love!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Πεμ Ιαν 14, 2010 11:31 am

Mafalda έγραψε:
xristina79 έγραψε:ούτε εγώ βλέπω ερωτισμό μεταξύ Εύας-Στέφανου, άλλοι βέβαια μπορεί να διαφωνήσουν.... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα! Εμείς μπορεί να ξέρουμε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Μελίτα, η Εύα όμως όχι! έχει μείνει στην ανοιχτή πόρτα, ότι την αγαπάει και ότι για χάρη της σταμάτησε την εκδίκηση... και προφανώς τον πιστεύει (δεν ξέρω γιατί, ρωτήστε την κα Ακρίτα!). Όταν βρίσκονται, εκτός από τα κομπλιμέντα, όταν η Εύα του λέει ότι αν θέλουμε να τα βρούμε θα το κάνουμε μόνοι μας κτλ. θα μπορούσε κάλιστα να την πει ότι έχει τελειώσει για κείνον, ότι είναι αλλού.... ένα σωρό πράγματα θα μπορούσε να της πει, μη γελιόμαστε. Αντίθετα ο Στέφανος δεν λέει απολύτως τίποτα... Η Εύα σίγουρα δεν θα είχε δικαίωμα να ρωτήσει αν υπάρχει άλλη, ποια είναι κτλ. αλλά θα μπορούσε να της δώσει να καταλάβει ότι η πόρτα έκλεισε πια!
Επίσης, δεν λέω ότι ο Στέφανος θα πήγαινε στο Παρίσι με την Εύα, αν αυτή ήθελε, από αγάπη αλλά από χρέος... το οποίο μου δίνει την εντύπωση πως εξακολουθεί να θεωρεί ότι είναι ψηλά από τον έρωτα του για την Μελίτα...

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω Χριστίνα .Αυτα που λέγονται απο την Ευα , ότι αν θελουμε να τα βρουμε θα το κανουμε μονοι μας , είναι θεωρητικά , είναι άν !!! Και τις περισσότερες φορες , αυτα τα άν λέγονται όταν δεν υπάρχει τετοια διάθεση , και για να μην πληγωσουμε τον άλλο με μια απορριψη, γιατι άν υπήρχε διαθεση δεν θα ήταν άν , θα ήταν θέλω!! Αλλωστε αυτη η στιγμη της αλήθειας για την Ευα υπήρξε , όταν της έγινε πραγματική προταση γάμου κι εκεί φάνηκε ξεκάθαρα ότι ήταν αν και όχι θέλω .
Αρα αυτο το παιχνίδι της ανοιχτής δήθεν πόρτας , παίζει και απο τις δυο πλευρές .Απο την μεν Ευα , γιατι κατι της λεει μέσα της ότι είναι ερωτευμενη με το Μανο , απο τη πλευρά δε του Στεφανου γιατι είναι μεν ερωτευμενος με τη Μελίτα αλλα δεν έχουν ξεκαθαρίσει και απολυτα ότι θα είναι μαζί μέχρι στιγμής
Και , για να τα βαλουμε τα πράγματα σε πλαισιο σεναρίου και μυθοπλασίας και όχι πραγματικότητας , άν είχαν ξεκαθαρίσει όλοι με όλους τώρα τα Μυστικά θα είχαν τελειώσει lol!

Η Εύα μπορεί να είναι ακόμα ερωτευμένη με τον Μάνο, με αυτά τα "αν" όμως που λέει δείχνει ότι σκέφτεται και την πιθανότητα κάποια στιγμή να είναι πάλι μαζί με τον Στέφανο, κακά τα ψέματα.... και εφόσον θεωρεί ότι αυτός το θέλει ακόμα.... πιστεύει ότι υπάρχει λόγος να το σκέφτεται! Ούτε η Εύα είναι ξεκάθαρο τι θέλει για μένα.... απλά επειδή είναι η γνωστή τετράδα που δεν ξέρει ποτέ τι θέλει..... είναι λίγο κουραστικό για μένα!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Πεμ Ιαν 14, 2010 11:48 am

xristina79 έγραψε:
Mafalda έγραψε:
xristina79 έγραψε:ούτε εγώ βλέπω ερωτισμό μεταξύ Εύας-Στέφανου, άλλοι βέβαια μπορεί να διαφωνήσουν.... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα! Εμείς μπορεί να ξέρουμε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Μελίτα, η Εύα όμως όχι! έχει μείνει στην ανοιχτή πόρτα, ότι την αγαπάει και ότι για χάρη της σταμάτησε την εκδίκηση... και προφανώς τον πιστεύει (δεν ξέρω γιατί, ρωτήστε την κα Ακρίτα!). Όταν βρίσκονται, εκτός από τα κομπλιμέντα, όταν η Εύα του λέει ότι αν θέλουμε να τα βρούμε θα το κάνουμε μόνοι μας κτλ. θα μπορούσε κάλιστα να την πει ότι έχει τελειώσει για κείνον, ότι είναι αλλού.... ένα σωρό πράγματα θα μπορούσε να της πει, μη γελιόμαστε. Αντίθετα ο Στέφανος δεν λέει απολύτως τίποτα... Η Εύα σίγουρα δεν θα είχε δικαίωμα να ρωτήσει αν υπάρχει άλλη, ποια είναι κτλ. αλλά θα μπορούσε να της δώσει να καταλάβει ότι η πόρτα έκλεισε πια!
Επίσης, δεν λέω ότι ο Στέφανος θα πήγαινε στο Παρίσι με την Εύα, αν αυτή ήθελε, από αγάπη αλλά από χρέος... το οποίο μου δίνει την εντύπωση πως εξακολουθεί να θεωρεί ότι είναι ψηλά από τον έρωτα του για την Μελίτα...

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω Χριστίνα .Αυτα που λέγονται απο την Ευα , ότι αν θελουμε να τα βρουμε θα το κανουμε μονοι μας , είναι θεωρητικά , είναι άν !!! Και τις περισσότερες φορες , αυτα τα άν λέγονται όταν δεν υπάρχει τετοια διάθεση , και για να μην πληγωσουμε τον άλλο με μια απορριψη, γιατι άν υπήρχε διαθεση δεν θα ήταν άν , θα ήταν θέλω!! Αλλωστε αυτη η στιγμη της αλήθειας για την Ευα υπήρξε , όταν της έγινε πραγματική προταση γάμου κι εκεί φάνηκε ξεκάθαρα ότι ήταν αν και όχι θέλω .
Αρα αυτο το παιχνίδι της ανοιχτής δήθεν πόρτας , παίζει και απο τις δυο πλευρές .Απο την μεν Ευα , γιατι κατι της λεει μέσα της ότι είναι ερωτευμενη με το Μανο , απο τη πλευρά δε του Στεφανου γιατι είναι μεν ερωτευμενος με τη Μελίτα αλλα δεν έχουν ξεκαθαρίσει και απολυτα ότι θα είναι μαζί μέχρι στιγμής
Και , για να τα βαλουμε τα πράγματα σε πλαισιο σεναρίου και μυθοπλασίας και όχι πραγματικότητας , άν είχαν ξεκαθαρίσει όλοι με όλους τώρα τα Μυστικά θα είχαν τελειώσει lol!



Η Εύα μπορεί να είναι ακόμα ερωτευμένη με τον Μάνο, με αυτά τα "αν" όμως που λέει δείχνει ότι σκέφτεται και την πιθανότητα κάποια στιγμή να είναι πάλι μαζί με τον Στέφανο, κακά τα ψέματα.... και εφόσον θεωρεί ότι αυτός το θέλει ακόμα.... πιστεύει ότι υπάρχει λόγος να το σκέφτεται! Ούτε η Εύα είναι ξεκάθαρο τι θέλει για μένα.... απλά επειδή είναι η γνωστή τετράδα που δεν ξέρει ποτέ τι θέλει..... είναι λίγο κουραστικό για μένα!

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ , συμφωνουμε ότι και η Ευα αφήνει ανοιχτές πορτες και δεν είναι ουτε αυτή ξεκάθαρη. Εκεί που λεει θα προχωρησω μονη μου , εκει πεταει και το "αν " !!!!! Καβάτζα κι ο Στεφανος
Σημασία έχει ότι όλο αυτό είναι προφανες ότι γινεται για να βοηθησει και την εξέλιξη και τις ανατροπες της σειράς !!
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Ιαν 14, 2010 11:57 am

ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ!!!!!
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ.......
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Πεμ Ιαν 14, 2010 12:05 pm

nikidanis έγραψε:ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ!!!!!
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ.......

Δεν διαφωνω Νικη και δεν το κατηγορώ , το αντιθετο μάλιστα εγω πολλές απο τις καταστασεις που δημιουργουνται τις βρίσκω πολύ πραγματικές , ιδιαιτερα αυτες που έχουν να κανουν με συναισθηματικές καταστασεις και μπερδέματα - Ο χρόνος όμως που συμβαινουν αυτά είναι μερικες φορες εξωπραγματικός εφοσον μιλαμε για μια καθημερινη σειρα που παιζεται για 2η χρονια και μπορεί να συνεχιστεί και 3η και αυτό είναι φυσιολογικό
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιαν 14, 2010 2:39 pm

Artemis έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:ο στέφανος με την εύα έχουν χωρίσει εδώ και καιρό.δε νομίζω πως είναι υποχρεωμένος να πει στην εύα αν είναι με κάποια..η εύα δεν έχει κανένα λόγο πλέον στη ζωή του στέφανου..και σήμερα μάλιστα την άδειασε κανονικά..δηλαδή αν η εύα γυρίσει στο μάνο θα πρέπει η εύα να πάρει από το στέφανο την έγκριση πρωτού κάνει κάτι;;;ή να κάτσει να του ξεκαθαρίσει ότι είναι με το μάνο;;ο στέφανος δεν έχει κανένα ρόλο στη ζωή της εύας πια..όπως και η εύα στου στέφανου...

Ο Στέφανος δεν έπαυε να της λέει ότι την περιμένει και έχει μια πόρτα ανοιχτή, όταν λοιπόν χωρίς να της ξεκαθαρίσει ότι η πόρτα έκλεισε, συναντούνται και είναι όλο γελάκια και της κάνει και κοπλιμέντα δεν νομίζω ότι είναι λάθος να υποθέσει η άλλη ότι δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό!

Αν ήθελε να λέει ότι είναι σωστός θα της έλεγε επακριβώς τι τρέχει! Για μένα είναι ίδιος και χειρότερος με τον Μάνο! Στην τελική, αυτός δεν κόπτεται ότι είναι ειλικρινής και τον νοιάζει τι σκέφτονται η Εύα και η Μελίτα για εκείνον? Γιατί δεν της το ξεκαθαρίζει ώστε όταν το μάθει να μη σχηματίσει λάθος και άσχημη αντίληψη?

Η συμπεριφορά του Στέφανου μπάζει απο παντού! Και αν ήθελε η Εύα να μην νομίζει να μιλήσει όχι να το μουγκώνει! Περιμένω αν θέλει να λέει ότι είναι σωστός να δω τι θα της πει στην εγκυμοσύνη, είμαι σίγουρη ότι δεν θα πει τίποτα!

Και για να κλείσω (γιατί με ξέρεις πόσο πολυλογού είμαι lol!) μέχρι στο προηγούμενο επεισόδιο εμένα (και όχι μόνο, ακόμα και μελών που υποστηρίζουν το ζευγάρι Στέφ-Μελ) αυτός μου έδινε την εντύπωση ότι αν η Εύα του έλεγε έλα να φύγουμε στο Παρίσι θα πηγαινε τρέχοντας, οπότε με μια φορά που ήταν απόμακρος δεν μου λέει τίποτα. Όσο δεν ξεκαθαρίζει έχει και τη μία και την άλλη στην καβάτζα κι αυτό μόνο σωστό δεν είναι!!!

Μα δεν είναι Μάνος lol!

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι Μάνος ο Στέφανος.
Του λείπει να έχει παντρευτεί τη μια από καθαρό συμφέρον και να έχει ερωμένη την άλλη ,1-2 βιασμοί και το πρόβλημα διαχείρησης θυμού προς ανθρώπους που δεν του έκαναν κανένα κακό.Επίσης να μην έχει καμία ενοχή για όλα τα παραπάνω και να ενδιαφέρεται μόνο για την καλοπέρασή του. 15 χρόνια την Εύα και 6-7 τη Μελίτα.

Συμφωνώ πως σε γενικές γραμμές κάνει λάθος ο Στέφανος που δεν ξεκόβει στην Εύα πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα μεταξύ τους.
Τη μια φορά όμως(τότε που σταμάτησε την εκδίκηση) η Εύα ήταν σε φάση κλονισμού άρα απαγορευόταν να της πει οτιδήποτε αρνητικό και επιπλέον είχε σκοπό να διακόψει με τη Μελίτα και να γυρίσει στη Γαλλία.Τη δευτερη που θα μπορούσε να της το πει πάλι είδαμε πως όταν γύρισε στο σπίτι του ανακοίνωσε στην Αντιγόνη ότι φεύγουν.Η Εύα ήταν χαρούμενη λόγω συμβολαίου.Γιατί να της χαλάσει τη μέρα;
Εκείνη η σκηνή μου έδωσε μια ιδέα για το πως θα καταλήξουν στο μέλλον: δυο χαμόγελα ,ένα κομπλιμέντο και μέχρι εκεί.
Από τη μεριά της η Εύα συμφωνώ πως δεν είναι σε θέση να καταλάβει αν ο Στέφανος είναι ήδη αλλού.Βλέπει μόνο πως είναι απόμακρος και την αποπαίρνει λίγο. Για μένα.Πότε άλλοτε της μίλησε με τέτοιο ύφος;
Τώρα αντιθέτως με πολλά μέλη απ' ό,τι καταλαβαίνω, εγώ θα τον θεωρήσω φάουλ αν πριν ξεκαθαρίσουν μεταξύ τους με τη Μελίτα(που είναι η άμεσα ενδιαφερόμενη) τι θα κάνουν και σε ποιον θα το πουν πρώτα, αποφασίσει μόνος του να το ανακοινώσει στην Εύα επειδή ήταν πρώην του.
Προσωπικά δε με νοιάζει τι θα πει ή δε θα πει στην Εύα μόλις μάθει ...τα νέα της επόμενης εβδομάδος.Στο δόξα πατρί θα του έρθει η είδηση.Περιμένω όμως να δω πως θα φερθεί αρκετά μετά.

Στο χθεσινό επεισόδιο μ' άρεσαν οι σκηνές Αγγέλας και Αμαλίας με την Αντιγονίτσα. Δεν ήταν εύκολοι αντίπαλοι.Στο ίδρυμα που γύρισε γίνεται να παραμείνει κιόλας;
Η Νόρα πιστεύω κι εγώ πως έχει βρεθεί στη μέση και προσπαθεί από τη μία να προστατέψει την Εύα(συμφωνώ με την Mik) μη αποκαλύπτοντας όμως και τη σχέση Στέφανου Μελίτας που δεν είναι δικό της θέμα.
Για Λουκά και Νόρα περιμένω τις σημερινές σκηνές.Θέλω να δω τα χαστούκια!
Η Δάφνη ακόμα στον κόσμο της.Ευτυχώς που δεν ήταν μπροστά η Μελίτα να της ξαναπει πως τη θέλει με το Μάνο.Να καταλάβω πως είναι αδερφός της αλλά επίσης θυμάμαι πως ήταν βίαιος και με τα δύο κορίτσια.
Τη σκηνή Εύας-Μάνου θα την θεωρούσα όμορφη αν δεν είχα παρακολουθήσει τους ήρωες μέχρι τώρα.Με χάλασε γιατί η Εύα μετά απ' όσα έχει περάσει τόσα χρόνια από το Μάνο ''πέφτει" έτσι εύκολα με 2 σαμπάνιες,μια ανθοδέσμη και 2 αστείες ατάκες; Μια καλή δικαιολογία να βρει στο μέλλον και θα γυρίσει στο Μάνο πολύ πιο γρήγορα απ' ό,τι νόμιζα. Ή καλύτερα ποτέ δεν ήταν ικανή να ξεφύγει τελικά .Είναι νέα κοπέλα.Θα μπορούσε να βρει κάποιον άλλο στο μέλλον και στο ενδιάμεσο να μείνει μόνη της . Να τον χαίρεται...

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ με εκφράζουν αυτά που λες Artemis!Συμφωνώ απόλυτα για τον Στέφανο και για το γεγονός πως εννοείται ότι δεν είναι Μάνος.Ας μην ξεχνάμε τον πρώτο κύκλο και τις άθλιες(επιεικής χαρακτηρισμός)πράξεις του Μάνου απέναντι κυρίως στην Εύα και την Μελίτα,αλλά και σε πολλούς άλλους.Επίσης για την σκηνή Εύας-Μάνου με κάλυψες 100%!!!Δηλαδή 15 χρόνια πόνου, προδοσίας και παρανομίας ξεχνιούνται τόσο απλά!Άξια της μοίρας της η Εύα! Neutral
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Ιαν 14, 2010 4:37 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ καθυστερημένα.

ΜουγγοΚαρτάλω-Αγγέλα :
ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ τη μουγγή !!! Από το προχτεσινό επεισόδιο που έσκασε με τη γούνα και το χαμόγελο του τζόκερ κολλημένο στα χείλη σαν τη Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη μου έσπασε τα νεύρα !! Και αυτό το αμίμητο "Επιθυμώ ο γιός μου να παντρευτεί την κόρη σας" με τρελαίνει !! Μου σκάει με την πέρλα που μέχρι και στον ύπνο δεν πρέπει να τη βγάζει και το ίδιο πουκαμισάκι που φοράει μια βδομάδα τώρα και το παίζει προξενήτρα ! Το πώς ευχαριστήθηκα με το ύφος της όταν της είπε η Αγγέλα με τον τρόπο της "να κοιτάει τη δουλεία της" δε λέγεται !!
" Η Εύα είναι ο άγγελος μου, με άγγιξε και μου έδωσε ζωή" ! Ναι μαρή, θα έχουμε άλλο ένα παράδειγμα στην ιστορία να λέμε στα παιδιά μας : Μετά το Χριστό που ανέστησε το Λάζαρο, η Εύα που ανέστησε την Καρταλομάνα !!


Μελίτα-Μάνος:
Τί έγινε στριγγλίτα, μπαίνοντας στο γραφείο του Μάνου αναπολήσαμε τα κουτουπώματα του παρελθόντος μέσα στο γραφείο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά μετά από λίγο θυμηθήκαμε ότι ο Πρώτος σου μεγάλος έρωτας χρωστάει στον Δεύτερο μεγάλο σου έρωτα και αρχίσαμε το σκούξιμο πάλι ????? ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ PLEASEEEEEEEEE !!!! wall Ειδικά την ώρα που στρίγγλιζαν μαζί με το Μάνο ταυτόχρονα, ειλικρινά χαμήλωσα τον ήχο !! (Ξαναδείτε το βίντεο και θα με θυμηθείτε ...)
Τώρα όσον αφορά το Μάνο και την "αθωώτητα του" δεν ξέρω τί να πιστέψω μετά τα spoiler... Καταλαβαίνω ότι όσο χτυπιέται τελικά για τη μη ανάμειξή του σε όλα, τόσο πιο χωμένος στα σκ...ά είναι ... Και όλα για το χρήμα ... Κρίμα που τον χαντακώνουν έτσι συνέχεια, περίμενα πραγματικά μια αλλαγή στο χαρακτήρα του μετά από όλα όσα έκανε και πέρασε ....


Εύα-Αγγέλα:
Αχ, αυτή η κοπέλα να είναι μια φορά καλά και να μην της σκιάσει τίποτα τη χαρά ... Εκεί που πάει να χαρεί από τη δουλειά της, έχει την ex-μουγγή να τη θέλει για νύφη, που τίποτα χειρότερο να μην της συμβεί Παναγία μου !! Το υφάκι της Αγγέλας όταν ειρωνευόταν τα λόγια της Καρτάλως και η ατάκα "Θέλει να αναπληρώσει τα χρόνια που δε μίλαγε", ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Νόρα-ακουστικό-laptop:
Θ-Ε-Α το Νοράκι που έψαχνε απεγνωσμένα το ξενοδοχείο που έχει κλείσει ο Λουκάς !!!
"Α ρε Βενέτη, Α ρε Βενέτη"
"Ναι, διπλανά (για τα δωμάτια). Αν γίνεται και κολλητά ! gelio


Λουκάς-Νικόλας :
Στα τελευταία επεισόδια οι σκηνές τους με τρελαίνουν !! Ο Γιαννακόπουλος το χιούμορ το έχει πολύ και οι ατάκες του είναι ΘΕΪΚΕΣ !!!!Το πώς γέλαγε εντωμεταξύ όταν πείραζε το Λουκά για την Νταίζη, μου φαινόταν σαν να μη γύριζαν σκηνή, αλλά σαν να τα έλεγαν μεταξύ τους χωρίς φώτα και κάμερες ! Τέτοια αληθοφάνεια ! Και οι φάτσες του όταν τον πείραζε για το αν φοβάται τη Νόρα,πολύ γέλιο !

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 880a5bc1

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 2-7

Λ: "Λοιπόν, εγώ θα λείψω κανά δυό μέρες, ίσως στη Χαλκίδα."
Νικ: " Tί θα πας να κάνεις στη Χαλκίδα?"
Λ: " Να μελετήσω το φαινόμενο της παλίρροιας" gelio



Εύα-Στέφανος:
Την Εύα την καταλαβαίνω απόλυτα για το χώσιμο στο Στέφανο αλλά αυτό το " Αν θελήσω να γυρίσω σε 'σενα θα το κάνω" και αυτός για άλλη μια φορά μούγκα δεν το καταλαβαίνω !! Αφού βρε ΠΑΙΔΙ, δεν θέλεις να ξαναείσαι μαζί της κλείσε αυτή τη ριμάδα την πόρτα , θα πουντιάσεις !! Μια με τη Μελίτα φιλιέσαι στις μπόρες και στις καταιγίδες μέσα στη βροχή, μια στην Εύα αφήνεις ανοιχτά πόρτες και παραθυρόφυλα, δεν το γλυτώνεις το κρύωμα, κουτό αγόρι !!!

Μελίτα-Αμαλία:
Η Αμαλίτσα Τιτανομέγιστη για άλλη μια φορά,το παραμιλητό της για τη μουγκή και η αποδοχή της ότι αν της πειράξουν το παιδί γίνεται κατίνα ΣΟΥΠΕΡ, αλλά βαρέθηκα τις σκηνές της με τη Μελίτα κάθε μέρα !! Η στριγγλίτα να λέει συνέχεια πώς : " Ο Στέφανος λέει πως ο Μάνος έχει τους πίνακες" και "ο Στέφανος λέει ότι ο Μάνος θα μας καταστρέψει" και "ο Στέφανος λέει να κάνω αρνάκι με πατάτες στο φούρνο σήμερα" και αυτή να υπακούει σε όλα !!!!

Ρούσσος-Μάνος: Βαριέμαι τα ίδια.......

Αμαλία-γκεστάπω :
Την σύγχισε τη μουγγή η Αμαλίτσα και της ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι !!!! ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ !!!!!!!! Palamakia
Η έξοδος της Αμαλίας από το σπίτι : respect :


Εύα-Δάφνη-Νόρα:
Η Νόρα ΘΕΑ που ότι και να έλεγε η Εύα για το Στέφανο ήταν αρνητική γιατί ξέρει για τη Μελίτα !! Οι συζητήσεις τους μου αρέσουν πάντα !

Δάφνη: " Πάντως κορίτσια να ξέρετε, δεν είμαστε νορμάλ"
Νόρα : " Γιατί, ποιός ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο ??" gelio


Ηλίας-Πέτρος: Βαριέμαι ξανά.....

Μάνος-Στέφανος:
Δύο κούκλοι μαζί !!! Ο Στέφανος με αυτά τα γυαλιά και το γκρί κουστούμι ΣΟΥΠΕΡ ! Ο Μάνος όσο χτυπιέται τόσο αμφιβάλω .....

Νόρα-Λουκάς
AΠΙΘΑΝΟΙ !!!!!!!!!!! Ο Λουκάκος προσπαθούσε να "ψαρέψει" πόσο μακρυά θα πάει 2ήμερο το Νοράκι και σκύλιαζε !!! Τον πείραζε "το κλειστό γραφείο !!" gelio Όταν του είπε η Νόρα ότι "το σκέφτηκα για τον Δημήτρη και δεν είναι σωστό να του φέρομαι έτσι" και " αν αλλάξουμε παραστάσεις μπορεί να τον δω αλλιώς" έλεγα ΧΩΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ !! Κάντον να σκάσει !!

Λ: " Θάλασσα, είπες θάλασσα ??"
Ν: " Που λέει ο λόγος ρε παιδάκι μου.Εγώ θα προτείνω βουνό"¨
Λ: " Βουνό, βουνό, βουνό 1000%, το βουνό αυτή την περίοδο είναι μαγεία !" gelio


Στέφανος-μαμά :
Θέλω πίσω τη μουγγή, θέλω πίσω τη μουγγή !!!!
Γύρνα στο ίδρυμα, γύρνα στο ίδρυμα !!!


Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη:
Οι κουβέντες τους πολύ ωραίες.... Του Λουκά του το σέρβιραν στο πιάτο τα παιδιά αλλά πού ????? ΛΑΠΑΣ !!!

Δάφνη: " Αφού δεν την αντέχεις πώς θα πας να την παντρευτείς?"
Λουκάς: " Λευκό γάμο θα κάνουμε ρε Δάφνη !"
Νικόλας: " Και ριγέ να κάνεις, θα συγκατοικήσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον πάς ?" gelio


Μάνος-Ηλίας / Ρούσσος-Ηλίας: Όπου δείχνει πλέον τον Ηλία, απλά παρακολουθώ, χωρίς σχόλιο...

Μελίτα-Αμαλία-χαδάκια :

Α: "Θυμάσαι που πέρισυ τέτοιο καιρό έκλαιγες και χτυπιόσουνα για το Μάνο και φέτος ούτε να τον φτύσεις??"
Μ: " Ναι, ο Στέφανος είναι αλλιώς όμως !!!"

Τί αλλιώς είναι ο Στέφανος ρε κοπελιά ???? Και ο Μάνος δεν ήταν ο έρωτας της ζωής σου ????????????? Αυτό που ο έρωτας της ζωής μας μπορεί να είναι δυο-τρία άτομα ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ !!!!!!!!!!


Εύα-Μάνος:
Τους θέλω μαζί !!!!!!!!!!!!!!! Μου αρέσουν έτσι και ειδικά ο Μπουγιούρης όταν αλλάζει ύφος και αρχίζει τα αστειάκια μου αρέσει πολύ !!

Χρήστος-μουγγή:
Έ-ε-έφυγε, Έ-ε-έφυγε !!!!!!!!!!! Opados1

Διαδρομή για Χαλκίδα - Ζευγάρια - Φτάνοντας στο Ξενοδοχείο :

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ η χιουμοριστική Εδέμ μας !!! Ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο για τον εκτενέστατο σχολιασμό !!!
Υ.Γ. Ο γκρούμ πολύ ευχάριστη νότα ...


Αυτά τα ολίγα ..... Χι,χι,χι ...
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Ιαν 14, 2010 4:42 pm

Γιουλη μου οτι και να πω για το σχολιασμο σου ειναι λιγο κοπελα μου!!!!!!!!!
Φανταστικος! : respect :
Και νομιζω οτι ειναι αυτονοητο οτι συμφωνω σε ΟΛΑ!!!!! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 14, 2010 5:05 pm

Για ακόμα μια φορά δεν έμεινε τίποτα να πω, τα είπε όλα η Γιούλη! Να κανονίσουμε να σχολιάζουμε μερα παρά μέρα εναλλάξ Γiούλη μου, μην κουραζόμαστε κι απο το γράψιμο βρε παιδί μου!!!

Τρομερή η ανάλυση και εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα!!!

Απολαυστικό το επεισόδιο χτες και οι φώτο που έβαλες του Νικόλα είναι όλα τα λεφτα!!!!

Περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία το επεισόδιο σημερα και θα το ξαναπώ, αν αποφάσισαν να γυρίσουν τη σειρά σε κωμική εγω μαζί τους! Γουστάρω λέμε!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Ιαν 14, 2010 5:16 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιαν 14, 2010 5:06 pm

ΘΕΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ!!! Ειδικά η πρώτη.... Χαχαχα gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 14, 2010 5:09 pm

giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ καθυστερημένα.

ΜουγγοΚαρτάλω-Αγγέλα :
ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ τη μουγγή !!! Από το προχτεσινό επεισόδιο που έσκασε με τη γούνα και το χαμόγελο του τζόκερ κολλημένο στα χείλη σαν τη Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη μου έσπασε τα νεύρα !! Και αυτό το αμίμητο "Επιθυμώ ο γιός μου να παντρευτεί την κόρη σας" με τρελαίνει !! Μου σκάει με την πέρλα που μέχρι και στον ύπνο δεν πρέπει να τη βγάζει και το ίδιο πουκαμισάκι που φοράει μια βδομάδα τώρα και το παίζει προξενήτρα ! Το πώς ευχαριστήθηκα με το ύφος της όταν της είπε η Αγγέλα με τον τρόπο της "να κοιτάει τη δουλεία της" δε λέγεται !!
" Η Εύα είναι ο άγγελος μου, με άγγιξε και μου έδωσε ζωή" ! Ναι μαρή, θα έχουμε άλλο ένα παράδειγμα στην ιστορία να λέμε στα παιδιά μας : Μετά το Χριστό που ανέστησε το Λάζαρο, η Εύα που ανέστησε την Καρταλομάνα !!


Μελίτα-Μάνος:
Τί έγινε στριγγλίτα, μπαίνοντας στο γραφείο του Μάνου αναπολήσαμε τα κουτουπώματα του παρελθόντος μέσα στο γραφείο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά μετά από λίγο θυμηθήκαμε ότι ο Πρώτος σου μεγάλος έρωτας χρωστάει στον Δεύτερο μεγάλο σου έρωτα και αρχίσαμε το σκούξιμο πάλι ????? ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ PLEASEEEEEEEEE !!!! wall Ειδικά την ώρα που στρίγγλιζαν μαζί με το Μάνο ταυτόχρονα, ειλικρινά χαμήλωσα τον ήχο !! (Ξαναδείτε το βίντεο και θα με θυμηθείτε ...)
Τώρα όσον αφορά το Μάνο και την "αθωώτητα του" δεν ξέρω τί να πιστέψω μετά τα spoiler... Καταλαβαίνω ότι όσο χτυπιέται τελικά για τη μη ανάμειξή του σε όλα, τόσο πιο χωμένος στα σκ...ά είναι ... Και όλα για το χρήμα ... Κρίμα που τον χαντακώνουν έτσι συνέχεια, περίμενα πραγματικά μια αλλαγή στο χαρακτήρα του μετά από όλα όσα έκανε και πέρασε ....


Εύα-Αγγέλα:
Αχ, αυτή η κοπέλα να είναι μια φορά καλά και να μην της σκιάσει τίποτα τη χαρά ... Εκεί που πάει να χαρεί από τη δουλειά της, έχει την ex-μουγγή να τη θέλει για νύφη, που τίποτα χειρότερο να μην της συμβεί Παναγία μου !! Το υφάκι της Αγγέλας όταν ειρωνευόταν τα λόγια της Καρτάλως και η ατάκα "Θέλει να αναπληρώσει τα χρόνια που δε μίλαγε", ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Νόρα-ακουστικό-laptop:
Θ-Ε-Α το Νοράκι που έψαχνε απεγνωσμένα το ξενοδοχείο που έχει κλείσει ο Λουκάς !!!
"Α ρε Βενέτη, Α ρε Βενέτη"
"Ναι, διπλανά (για τα δωμάτια). Αν γίνεται και κολλητά ! gelio


Λουκάς-Νικόλας :
Στα τελευταία επεισόδια οι σκηνές τους με τρελαίνουν !! Ο Γιαννακόπουλος το χιούμορ το έχει πολύ και οι ατάκες του είναι ΘΕΪΚΕΣ !!!!Το πώς γέλαγε εντωμεταξύ όταν πείραζε το Λουκά για την Νταίζη, μου φαινόταν σαν να μη γύριζαν σκηνή, αλλά σαν να τα έλεγαν μεταξύ τους χωρίς φώτα και κάμερες ! Τέτοια αληθοφάνεια ! Και οι φάτσες του όταν τον πείραζε για το αν φοβάται τη Νόρα,πολύ γέλιο !

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 880a5bc1

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 2-7

Λ: "Λοιπόν, εγώ θα λείψω κανά δυό μέρες, ίσως στη Χαλκίδα."
Νικ: " Tί θα πας να κάνεις στη Χαλκίδα?"
Λ: " Να μελετήσω το φαινόμενο της παλίρροιας" gelio



Εύα-Στέφανος:
Την Εύα την καταλαβαίνω απόλυτα για το χώσιμο στο Στέφανο αλλά αυτό το " Αν θελήσω να γυρίσω σε 'σενα θα το κάνω" και αυτός για άλλη μια φορά μούγκα δεν το καταλαβαίνω !! Αφού βρε ΠΑΙΔΙ, δεν θέλεις να ξαναείσαι μαζί της κλείσε αυτή τη ριμάδα την πόρτα , θα πουντιάσεις !! Μια με τη Μελίτα φιλιέσαι στις μπόρες και στις καταιγίδες μέσα στη βροχή, μια στην Εύα αφήνεις ανοιχτά πόρτες και παραθυρόφυλα, δεν το γλυτώνεις το κρύωμα, κουτό αγόρι !!!

Μελίτα-Αμαλία:
Η Αμαλίτσα Τιτανομέγιστη για άλλη μια φορά,το παραμιλητό της για τη μουγκή και η αποδοχή της ότι αν της πειράξουν το παιδί γίνεται κατίνα ΣΟΥΠΕΡ, αλλά βαρέθηκα τις σκηνές της με τη Μελίτα κάθε μέρα !! Η στριγγλίτα να λέει συνέχεια πώς : " Ο Στέφανος λέει πως ο Μάνος έχει τους πίνακες" και "ο Στέφανος λέει ότι ο Μάνος θα μας καταστρέψει" και "ο Στέφανος λέει να κάνω αρνάκι με πατάτες στο φούρνο σήμερα" και αυτή να υπακούει σε όλα !!!!

Ρούσσος-Μάνος: Βαριέμαι τα ίδια.......

Αμαλία-γκεστάπω :
Την σύγχισε τη μουγγή η Αμαλίτσα και της ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι !!!! ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ !!!!!!!! Palamakia
Η έξοδος της Αμαλίας από το σπίτι : respect :


Εύα-Δάφνη-Νόρα:
Η Νόρα ΘΕΑ που ότι και να έλεγε η Εύα για το Στέφανο ήταν αρνητική γιατί ξέρει για τη Μελίτα !! Οι συζητήσεις τους μου αρέσουν πάντα !

Δάφνη: " Πάντως κορίτσια να ξέρετε, δεν είμαστε νορμάλ"
Νόρα : " Γιατί, ποιός ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο ??" gelio


Ηλίας-Πέτρος: Βαριέμαι ξανά.....

Μάνος-Στέφανος:
Δύο κούκλοι μαζί !!! Ο Στέφανος με αυτά τα γυαλιά και το γκρί κουστούμι ΣΟΥΠΕΡ ! Ο Μάνος όσο χτυπιέται τόσο αμφιβάλω .....

Νόρα-Λουκάς
AΠΙΘΑΝΟΙ !!!!!!!!!!! Ο Λουκάκος προσπαθούσε να "ψαρέψει" πόσο μακρυά θα πάει 2ήμερο το Νοράκι και σκύλιαζε !!! Τον πείραζε "το κλειστό γραφείο !!" gelio Όταν του είπε η Νόρα ότι "το σκέφτηκα για τον Δημήτρη και δεν είναι σωστό να του φέρομαι έτσι" και " αν αλλάξουμε παραστάσεις μπορεί να τον δω αλλιώς" έλεγα ΧΩΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ !! Κάντον να σκάσει !!

Λ: " Θάλασσα, είπες θάλασσα ??"
Ν: " Που λέει ο λόγος ρε παιδάκι μου.Εγώ θα προτείνω βουνό"¨
Λ: " Βουνό, βουνό, βουνό 1000%, το βουνό αυτή την περίοδο είναι μαγεία !" gelio


Στέφανος-μαμά :
Θέλω πίσω τη μουγγή, θέλω πίσω τη μουγγή !!!!
Γύρνα στο ίδρυμα, γύρνα στο ίδρυμα !!!


Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη:
Οι κουβέντες τους πολύ ωραίες.... Του Λουκά του το σέρβιραν στο πιάτο τα παιδιά αλλά πού ????? ΛΑΠΑΣ !!!

Δάφνη: " Αφού δεν την αντέχεις πώς θα πας να την παντρευτείς?"
Λουκάς: " Λευκό γάμο θα κάνουμε ρε Δάφνη !"
Νικόλας: " Και ριγέ να κάνεις, θα συγκατοικήσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον πάς ?" gelio


Μάνος-Ηλίας / Ρούσσος-Ηλίας: Όπου δείχνει πλέον τον Ηλία, απλά παρακολουθώ, χωρίς σχόλιο...

Μελίτα-Αμαλία-χαδάκια :

Α: "Θυμάσαι που πέρισυ τέτοιο καιρό έκλαιγες και χτυπιόσουνα για το Μάνο και φέτος ούτε να τον φτύσεις??"
Μ: " Ναι, ο Στέφανος είναι αλλιώς όμως !!!"

Τί αλλιώς είναι ο Στέφανος ρε κοπελιά ???? Και ο Μάνος δεν ήταν ο έρωτας της ζωής σου ????????????? Αυτό που ο έρωτας της ζωής μας μπορεί να είναι δυο-τρία άτομα ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ !!!!!!!!!!


Εύα-Μάνος:
Τους θέλω μαζί !!!!!!!!!!!!!!! Μου αρέσουν έτσι και ειδικά ο Μπουγιούρης όταν αλλάζει ύφος και αρχίζει τα αστειάκια μου αρέσει πολύ !!

Χρήστος-μουγγή:
Έ-ε-έφυγε, Έ-ε-έφυγε !!!!!!!!!!! Opados1

Διαδρομή για Χαλκίδα - Ζευγάρια - Φτάνοντας στο Ξενοδοχείο :

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ η χιουμοριστική Εδέμ μας !!! Ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο για τον εκτενέστατο σχολιασμό !!!
Υ.Γ. Ο γκρούμ πολύ ευχάριστη νότα ...


Αυτά τα ολίγα ..... Χι,χι,χι ...


Γιούλη μου καταπληκτικός σχολιασμός
Μια διορθωσούλα μόνο. Δεν λέμε κουτο αγόρι. Λέμε μικρέ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Ιαν 14, 2010 5:12 pm

Ναι,ναι, άλλη φορά θα τον λέω μόνο ΜΙΚΡΟ τον μπέμπη με τα μούσια !! lol!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Πεμ Ιαν 14, 2010 5:25 pm

ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ!!! ΑΓΓΕΛΑ:ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!! ΜΟΥΓΚΗ Η ΠΡΟΞΕΝΙΤΡΑ!!!!! ΑΝΤΙΓΟΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΑΕΡΑ!!!
ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ: ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΤΟ Π[ΑΡΕΛΘΟΝ!!! Κ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!!!! ΚΑΛΑ Η ΑΤΤΑΚΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ:ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΛΑΜΟΓΙΟ ΕΙΜΑΙ Κ ΒΙΤΣΙΩΖΟΣ!!!!
gelio ΚΑΛΑ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!! Ε Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΕΡΓΑΚΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΛΙΤΑΣ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!
ΑΜΑΛΙΑ-ΜΕΛΙΤΑ: Α ΡΕ ΠΕΤΡΟ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕΣ!!! ΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΕ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΗΣ!!! ΑΝΤΕ Κ ΝΤΟΥΕΤΟ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!
ΠΕΤΡΟΣ-ΜΑΝΟΣ: ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!! ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ Κ ΟΙ ΔΥΟ!!! ΟΛΟΙ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΗ!!!! ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΑΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ!!!
ΑΜΑΛΙΑ-ΓΚΕΣΤΑΠΟ: ΑΜΑΛΙΑ ΑΜΑΛΙΑ!!!!! Opados1 ΧΩΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΑΜΑΛΙΑ ΘΥΜΗΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! ΤΗ ΕΞΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ???
ΠΕΤΡΟΣ-ΗΛΙΑΣ: ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΛΗΨΗ ΟΙ ΚΟΙΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΟΥΣ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΣΚΗΝΗ!!! : respect :
ΜΑΝΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ: ΩΡΑΙΑ ΣΚΗΝΗ!!! ΜΑΝΟ ΜΟΥ ΜΗΝ ΧΤΥΠΙΕΣΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ Κ ΓΑΜΩΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!! ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΦΥΤΡΩΣΕ Κ ΠΩΣ!!!! gelio
ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!
ΑΜΑΛΙΑ-ΜΕΛΙΤΑ: ΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΣΤΟΓΜΗ?!? vomit
ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ:ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ!!!! ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!
ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ:ΑΧ ΚΑΛΕ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ! ΘΥΧΤΗΚΕ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ Κ ΕΦΥΓΕ? ΑΧ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!!!! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!!!
ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ: Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ!!! ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΧΑΣΔΤΟΥΚΙ Ο ΛΟΥΚΑΚΟΣ!!! Ο ΓΚΡΟΥΜ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιαν 14, 2010 5:28 pm

Μια παράκληση....Εσεις που ανεβάζετε τις φωτογραφίες απο του χαρακτήρες, ανεβάστε και μια με το ύφος της εξόδου της τιτανομέγιστης!~~!!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Ιαν 14, 2010 5:34 pm

Clarabelle έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ καθυστερημένα.

ΜουγγοΚαρτάλω-Αγγέλα :
ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ τη μουγγή !!! Από το προχτεσινό επεισόδιο που έσκασε με τη γούνα και το χαμόγελο του τζόκερ κολλημένο στα χείλη σαν τη Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη μου έσπασε τα νεύρα !! Και αυτό το αμίμητο "Επιθυμώ ο γιός μου να παντρευτεί την κόρη σας" με τρελαίνει !! Μου σκάει με την πέρλα που μέχρι και στον ύπνο δεν πρέπει να τη βγάζει και το ίδιο πουκαμισάκι που φοράει μια βδομάδα τώρα και το παίζει προξενήτρα ! Το πώς ευχαριστήθηκα με το ύφος της όταν της είπε η Αγγέλα με τον τρόπο της "να κοιτάει τη δουλεία της" δε λέγεται !!
" Η Εύα είναι ο άγγελος μου, με άγγιξε και μου έδωσε ζωή" ! Ναι μαρή, θα έχουμε άλλο ένα παράδειγμα στην ιστορία να λέμε στα παιδιά μας : Μετά το Χριστό που ανέστησε το Λάζαρο, η Εύα που ανέστησε την Καρταλομάνα !!


Μελίτα-Μάνος:
Τί έγινε στριγγλίτα, μπαίνοντας στο γραφείο του Μάνου αναπολήσαμε τα κουτουπώματα του παρελθόντος μέσα στο γραφείο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά μετά από λίγο θυμηθήκαμε ότι ο Πρώτος σου μεγάλος έρωτας χρωστάει στον Δεύτερο μεγάλο σου έρωτα και αρχίσαμε το σκούξιμο πάλι ????? ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ PLEASEEEEEEEEE !!!! wall Ειδικά την ώρα που στρίγγλιζαν μαζί με το Μάνο ταυτόχρονα, ειλικρινά χαμήλωσα τον ήχο !! (Ξαναδείτε το βίντεο και θα με θυμηθείτε ...)
Τώρα όσον αφορά το Μάνο και την "αθωώτητα του" δεν ξέρω τί να πιστέψω μετά τα spoiler... Καταλαβαίνω ότι όσο χτυπιέται τελικά για τη μη ανάμειξή του σε όλα, τόσο πιο χωμένος στα σκ...ά είναι ... Και όλα για το χρήμα ... Κρίμα που τον χαντακώνουν έτσι συνέχεια, περίμενα πραγματικά μια αλλαγή στο χαρακτήρα του μετά από όλα όσα έκανε και πέρασε ....


Εύα-Αγγέλα:
Αχ, αυτή η κοπέλα να είναι μια φορά καλά και να μην της σκιάσει τίποτα τη χαρά ... Εκεί που πάει να χαρεί από τη δουλειά της, έχει την ex-μουγγή να τη θέλει για νύφη, που τίποτα χειρότερο να μην της συμβεί Παναγία μου !! Το υφάκι της Αγγέλας όταν ειρωνευόταν τα λόγια της Καρτάλως και η ατάκα "Θέλει να αναπληρώσει τα χρόνια που δε μίλαγε", ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Νόρα-ακουστικό-laptop:
Θ-Ε-Α το Νοράκι που έψαχνε απεγνωσμένα το ξενοδοχείο που έχει κλείσει ο Λουκάς !!!
"Α ρε Βενέτη, Α ρε Βενέτη"
"Ναι, διπλανά (για τα δωμάτια). Αν γίνεται και κολλητά ! gelio


Λουκάς-Νικόλας :
Στα τελευταία επεισόδια οι σκηνές τους με τρελαίνουν !! Ο Γιαννακόπουλος το χιούμορ το έχει πολύ και οι ατάκες του είναι ΘΕΪΚΕΣ !!!!Το πώς γέλαγε εντωμεταξύ όταν πείραζε το Λουκά για την Νταίζη, μου φαινόταν σαν να μη γύριζαν σκηνή, αλλά σαν να τα έλεγαν μεταξύ τους χωρίς φώτα και κάμερες ! Τέτοια αληθοφάνεια ! Και οι φάτσες του όταν τον πείραζε για το αν φοβάται τη Νόρα,πολύ γέλιο !

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 880a5bc1

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 2-7

Λ: "Λοιπόν, εγώ θα λείψω κανά δυό μέρες, ίσως στη Χαλκίδα."
Νικ: " Tί θα πας να κάνεις στη Χαλκίδα?"
Λ: " Να μελετήσω το φαινόμενο της παλίρροιας" gelio



Εύα-Στέφανος:
Την Εύα την καταλαβαίνω απόλυτα για το χώσιμο στο Στέφανο αλλά αυτό το " Αν θελήσω να γυρίσω σε 'σενα θα το κάνω" και αυτός για άλλη μια φορά μούγκα δεν το καταλαβαίνω !! Αφού βρε ΠΑΙΔΙ, δεν θέλεις να ξαναείσαι μαζί της κλείσε αυτή τη ριμάδα την πόρτα , θα πουντιάσεις !! Μια με τη Μελίτα φιλιέσαι στις μπόρες και στις καταιγίδες μέσα στη βροχή, μια στην Εύα αφήνεις ανοιχτά πόρτες και παραθυρόφυλα, δεν το γλυτώνεις το κρύωμα, κουτό αγόρι !!!

Μελίτα-Αμαλία:
Η Αμαλίτσα Τιτανομέγιστη για άλλη μια φορά,το παραμιλητό της για τη μουγκή και η αποδοχή της ότι αν της πειράξουν το παιδί γίνεται κατίνα ΣΟΥΠΕΡ, αλλά βαρέθηκα τις σκηνές της με τη Μελίτα κάθε μέρα !! Η στριγγλίτα να λέει συνέχεια πώς : " Ο Στέφανος λέει πως ο Μάνος έχει τους πίνακες" και "ο Στέφανος λέει ότι ο Μάνος θα μας καταστρέψει" και "ο Στέφανος λέει να κάνω αρνάκι με πατάτες στο φούρνο σήμερα" και αυτή να υπακούει σε όλα !!!!

Ρούσσος-Μάνος: Βαριέμαι τα ίδια.......

Αμαλία-γκεστάπω :
Την σύγχισε τη μουγγή η Αμαλίτσα και της ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι !!!! ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ !!!!!!!! Palamakia
Η έξοδος της Αμαλίας από το σπίτι : respect :


Εύα-Δάφνη-Νόρα:
Η Νόρα ΘΕΑ που ότι και να έλεγε η Εύα για το Στέφανο ήταν αρνητική γιατί ξέρει για τη Μελίτα !! Οι συζητήσεις τους μου αρέσουν πάντα !

Δάφνη: " Πάντως κορίτσια να ξέρετε, δεν είμαστε νορμάλ"
Νόρα : " Γιατί, ποιός ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο ??" gelio


Ηλίας-Πέτρος: Βαριέμαι ξανά.....

Μάνος-Στέφανος:
Δύο κούκλοι μαζί !!! Ο Στέφανος με αυτά τα γυαλιά και το γκρί κουστούμι ΣΟΥΠΕΡ ! Ο Μάνος όσο χτυπιέται τόσο αμφιβάλω .....

Νόρα-Λουκάς
AΠΙΘΑΝΟΙ !!!!!!!!!!! Ο Λουκάκος προσπαθούσε να "ψαρέψει" πόσο μακρυά θα πάει 2ήμερο το Νοράκι και σκύλιαζε !!! Τον πείραζε "το κλειστό γραφείο !!" gelio Όταν του είπε η Νόρα ότι "το σκέφτηκα για τον Δημήτρη και δεν είναι σωστό να του φέρομαι έτσι" και " αν αλλάξουμε παραστάσεις μπορεί να τον δω αλλιώς" έλεγα ΧΩΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ !! Κάντον να σκάσει !!

Λ: " Θάλασσα, είπες θάλασσα ??"
Ν: " Που λέει ο λόγος ρε παιδάκι μου.Εγώ θα προτείνω βουνό"¨
Λ: " Βουνό, βουνό, βουνό 1000%, το βουνό αυτή την περίοδο είναι μαγεία !" gelio


Στέφανος-μαμά :
Θέλω πίσω τη μουγγή, θέλω πίσω τη μουγγή !!!!
Γύρνα στο ίδρυμα, γύρνα στο ίδρυμα !!!


Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη:
Οι κουβέντες τους πολύ ωραίες.... Του Λουκά του το σέρβιραν στο πιάτο τα παιδιά αλλά πού ????? ΛΑΠΑΣ !!!

Δάφνη: " Αφού δεν την αντέχεις πώς θα πας να την παντρευτείς?"
Λουκάς: " Λευκό γάμο θα κάνουμε ρε Δάφνη !"
Νικόλας: " Και ριγέ να κάνεις, θα συγκατοικήσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον πάς ?" gelio


Μάνος-Ηλίας / Ρούσσος-Ηλίας: Όπου δείχνει πλέον τον Ηλία, απλά παρακολουθώ, χωρίς σχόλιο...

Μελίτα-Αμαλία-χαδάκια :

Α: "Θυμάσαι που πέρισυ τέτοιο καιρό έκλαιγες και χτυπιόσουνα για το Μάνο και φέτος ούτε να τον φτύσεις??"
Μ: " Ναι, ο Στέφανος είναι αλλιώς όμως !!!"

Τί αλλιώς είναι ο Στέφανος ρε κοπελιά ???? Και ο Μάνος δεν ήταν ο έρωτας της ζωής σου ????????????? Αυτό που ο έρωτας της ζωής μας μπορεί να είναι δυο-τρία άτομα ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ !!!!!!!!!!


Εύα-Μάνος:
Τους θέλω μαζί !!!!!!!!!!!!!!! Μου αρέσουν έτσι και ειδικά ο Μπουγιούρης όταν αλλάζει ύφος και αρχίζει τα αστειάκια μου αρέσει πολύ !!

Χρήστος-μουγγή:
Έ-ε-έφυγε, Έ-ε-έφυγε !!!!!!!!!!! Opados1

Διαδρομή για Χαλκίδα - Ζευγάρια - Φτάνοντας στο Ξενοδοχείο :

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ η χιουμοριστική Εδέμ μας !!! Ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο για τον εκτενέστατο σχολιασμό !!!
Υ.Γ. Ο γκρούμ πολύ ευχάριστη νότα ...


Αυτά τα ολίγα ..... Χι,χι,χι ...


Γιούλη μου καταπληκτικός σχολιασμός
Μια διορθωσούλα μόνο. Δεν λέμε κουτο αγόρι. Λέμε μικρέ



Έγραψες!!!! Συμφωνώ σε όλα!!!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Ιαν 14, 2010 6:31 pm

Παντως τελικα δεν ειχα αδικο που ειπα οτι θα δουμε ''Το κοκκινο δωματιο'' κι οχι ''Τα μυστικα της Εδεμ''.Ο Γιωργος Γαλιτης οπως πολυ σωστα με διορθωσε η Τζινα-sorry αλλα παντα τους μπερδευα αυτους τους δυο-φορουσε την ιδια στολη που φορουσαν οι γκρουμ στο ''Κοκκινο δωματιο''.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιαν 14, 2010 6:34 pm

loukasnora έγραψε:Παντως τελικα δεν ειχα αδικο που ειπα οτι θα δουμε ''Το κοκκινο δωματιο'' κι οχι ''Τα μυστικα της Εδεμ''.Ο Γιωργος Γαλιτης οπως πολυ σωστα με διορθωσε η Τζινα-sorry αλλα παντα τους μπερδευα αυτους τους δυο-φορουσε την ιδια στολη που φορουσαν οι γκρουμ στο ''Κοκκινο δωματιο''.

Οικονομική στενότης βλέπεις
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Ιαν 14, 2010 6:36 pm

jim7 έγραψε:
loukasnora έγραψε:Παντως τελικα δεν ειχα αδικο που ειπα οτι θα δουμε ''Το κοκκινο δωματιο'' κι οχι ''Τα μυστικα της Εδεμ''.Ο Γιωργος Γαλιτης οπως πολυ σωστα με διορθωσε η Τζινα-sorry αλλα παντα τους μπερδευα αυτους τους δυο-φορουσε την ιδια στολη που φορουσαν οι γκρουμ στο ''Κοκκινο δωματιο''.

Οικονομική στενότης βλέπεις

ΜΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΑΞΙΔΙ Ο ΓΚΡΟΥΜ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟΛΗ ΦΟΡΟΥΣΕ!!!!!!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010

Δημοσίευση από zwi Πεμ Ιαν 14, 2010 11:10 pm

DESPOINA έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ καθυστερημένα.

ΜουγγοΚαρτάλω-Αγγέλα :
ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ τη μουγγή !!! Από το προχτεσινό επεισόδιο που έσκασε με τη γούνα και το χαμόγελο του τζόκερ κολλημένο στα χείλη σαν τη Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη μου έσπασε τα νεύρα !! Και αυτό το αμίμητο "Επιθυμώ ο γιός μου να παντρευτεί την κόρη σας" με τρελαίνει !! Μου σκάει με την πέρλα που μέχρι και στον ύπνο δεν πρέπει να τη βγάζει και το ίδιο πουκαμισάκι που φοράει μια βδομάδα τώρα και το παίζει προξενήτρα ! Το πώς ευχαριστήθηκα με το ύφος της όταν της είπε η Αγγέλα με τον τρόπο της "να κοιτάει τη δουλεία της" δε λέγεται !!
" Η Εύα είναι ο άγγελος μου, με άγγιξε και μου έδωσε ζωή" ! Ναι μαρή, θα έχουμε άλλο ένα παράδειγμα στην ιστορία να λέμε στα παιδιά μας : Μετά το Χριστό που ανέστησε το Λάζαρο, η Εύα που ανέστησε την Καρταλομάνα !!


Μελίτα-Μάνος:
Τί έγινε στριγγλίτα, μπαίνοντας στο γραφείο του Μάνου αναπολήσαμε τα κουτουπώματα του παρελθόντος μέσα στο γραφείο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά μετά από λίγο θυμηθήκαμε ότι ο Πρώτος σου μεγάλος έρωτας χρωστάει στον Δεύτερο μεγάλο σου έρωτα και αρχίσαμε το σκούξιμο πάλι ????? ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ PLEASEEEEEEEEE !!!! wall Ειδικά την ώρα που στρίγγλιζαν μαζί με το Μάνο ταυτόχρονα, ειλικρινά χαμήλωσα τον ήχο !! (Ξαναδείτε το βίντεο και θα με θυμηθείτε ...)
Τώρα όσον αφορά το Μάνο και την "αθωώτητα του" δεν ξέρω τί να πιστέψω μετά τα spoiler... Καταλαβαίνω ότι όσο χτυπιέται τελικά για τη μη ανάμειξή του σε όλα, τόσο πιο χωμένος στα σκ...ά είναι ... Και όλα για το χρήμα ... Κρίμα που τον χαντακώνουν έτσι συνέχεια, περίμενα πραγματικά μια αλλαγή στο χαρακτήρα του μετά από όλα όσα έκανε και πέρασε ....


Εύα-Αγγέλα:
Αχ, αυτή η κοπέλα να είναι μια φορά καλά και να μην της σκιάσει τίποτα τη χαρά ... Εκεί που πάει να χαρεί από τη δουλειά της, έχει την ex-μουγγή να τη θέλει για νύφη, που τίποτα χειρότερο να μην της συμβεί Παναγία μου !! Το υφάκι της Αγγέλας όταν ειρωνευόταν τα λόγια της Καρτάλως και η ατάκα "Θέλει να αναπληρώσει τα χρόνια που δε μίλαγε", ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Νόρα-ακουστικό-laptop:
Θ-Ε-Α το Νοράκι που έψαχνε απεγνωσμένα το ξενοδοχείο που έχει κλείσει ο Λουκάς !!!
"Α ρε Βενέτη, Α ρε Βενέτη"
"Ναι, διπλανά (για τα δωμάτια). Αν γίνεται και κολλητά ! gelio


Λουκάς-Νικόλας :
Στα τελευταία επεισόδια οι σκηνές τους με τρελαίνουν !! Ο Γιαννακόπουλος το χιούμορ το έχει πολύ και οι ατάκες του είναι ΘΕΪΚΕΣ !!!!Το πώς γέλαγε εντωμεταξύ όταν πείραζε το Λουκά για την Νταίζη, μου φαινόταν σαν να μη γύριζαν σκηνή, αλλά σαν να τα έλεγαν μεταξύ τους χωρίς φώτα και κάμερες ! Τέτοια αληθοφάνεια ! Και οι φάτσες του όταν τον πείραζε για το αν φοβάται τη Νόρα,πολύ γέλιο !

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 880a5bc1

Eπεισόδιο 280 - Ημερομηνία 13-01-2010 - Σελίδα 6 2-7

Λ: "Λοιπόν, εγώ θα λείψω κανά δυό μέρες, ίσως στη Χαλκίδα."
Νικ: " Tί θα πας να κάνεις στη Χαλκίδα?"
Λ: " Να μελετήσω το φαινόμενο της παλίρροιας" gelio



Εύα-Στέφανος:
Την Εύα την καταλαβαίνω απόλυτα για το χώσιμο στο Στέφανο αλλά αυτό το " Αν θελήσω να γυρίσω σε 'σενα θα το κάνω" και αυτός για άλλη μια φορά μούγκα δεν το καταλαβαίνω !! Αφού βρε ΠΑΙΔΙ, δεν θέλεις να ξαναείσαι μαζί της κλείσε αυτή τη ριμάδα την πόρτα , θα πουντιάσεις !! Μια με τη Μελίτα φιλιέσαι στις μπόρες και στις καταιγίδες μέσα στη βροχή, μια στην Εύα αφήνεις ανοιχτά πόρτες και παραθυρόφυλα, δεν το γλυτώνεις το κρύωμα, κουτό αγόρι !!!

Μελίτα-Αμαλία:
Η Αμαλίτσα Τιτανομέγιστη για άλλη μια φορά,το παραμιλητό της για τη μουγκή και η αποδοχή της ότι αν της πειράξουν το παιδί γίνεται κατίνα ΣΟΥΠΕΡ, αλλά βαρέθηκα τις σκηνές της με τη Μελίτα κάθε μέρα !! Η στριγγλίτα να λέει συνέχεια πώς : " Ο Στέφανος λέει πως ο Μάνος έχει τους πίνακες" και "ο Στέφανος λέει ότι ο Μάνος θα μας καταστρέψει" και "ο Στέφανος λέει να κάνω αρνάκι με πατάτες στο φούρνο σήμερα" και αυτή να υπακούει σε όλα !!!!

Ρούσσος-Μάνος: Βαριέμαι τα ίδια.......

Αμαλία-γκεστάπω :
Την σύγχισε τη μουγγή η Αμαλίτσα και της ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι !!!! ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ !!!!!!!! Palamakia
Η έξοδος της Αμαλίας από το σπίτι : respect :


Εύα-Δάφνη-Νόρα:
Η Νόρα ΘΕΑ που ότι και να έλεγε η Εύα για το Στέφανο ήταν αρνητική γιατί ξέρει για τη Μελίτα !! Οι συζητήσεις τους μου αρέσουν πάντα !

Δάφνη: " Πάντως κορίτσια να ξέρετε, δεν είμαστε νορμάλ"
Νόρα : " Γιατί, ποιός ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο ??" gelio


Ηλίας-Πέτρος: Βαριέμαι ξανά.....

Μάνος-Στέφανος:
Δύο κούκλοι μαζί !!! Ο Στέφανος με αυτά τα γυαλιά και το γκρί κουστούμι ΣΟΥΠΕΡ ! Ο Μάνος όσο χτυπιέται τόσο αμφιβάλω .....

Νόρα-Λουκάς
AΠΙΘΑΝΟΙ !!!!!!!!!!! Ο Λουκάκος προσπαθούσε να "ψαρέψει" πόσο μακρυά θα πάει 2ήμερο το Νοράκι και σκύλιαζε !!! Τον πείραζε "το κλειστό γραφείο !!" gelio Όταν του είπε η Νόρα ότι "το σκέφτηκα για τον Δημήτρη και δεν είναι σωστό να του φέρομαι έτσι" και " αν αλλάξουμε παραστάσεις μπορεί να τον δω αλλιώς" έλεγα ΧΩΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ !! Κάντον να σκάσει !!

Λ: " Θάλασσα, είπες θάλασσα ??"
Ν: " Που λέει ο λόγος ρε παιδάκι μου.Εγώ θα προτείνω βουνό"¨
Λ: " Βουνό, βουνό, βουνό 1000%, το βουνό αυτή την περίοδο είναι μαγεία !" gelio


Στέφανος-μαμά :
Θέλω πίσω τη μουγγή, θέλω πίσω τη μουγγή !!!!
Γύρνα στο ίδρυμα, γύρνα στο ίδρυμα !!!


Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη:
Οι κουβέντες τους πολύ ωραίες.... Του Λουκά του το σέρβιραν στο πιάτο τα παιδιά αλλά πού ????? ΛΑΠΑΣ !!!

Δάφνη: " Αφού δεν την αντέχεις πώς θα πας να την παντρευτείς?"
Λουκάς: " Λευκό γάμο θα κάνουμε ρε Δάφνη !"
Νικόλας: " Και ριγέ να κάνεις, θα συγκατοικήσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον πάς ?" gelio


Μάνος-Ηλίας / Ρούσσος-Ηλίας: Όπου δείχνει πλέον τον Ηλία, απλά παρακολουθώ, χωρίς σχόλιο...

Μελίτα-Αμαλία-χαδάκια :

Α: "Θυμάσαι που πέρισυ τέτοιο καιρό έκλαιγες και χτυπιόσουνα για το Μάνο και φέτος ούτε να τον φτύσεις??"
Μ: " Ναι, ο Στέφανος είναι αλλιώς όμως !!!"

Τί αλλιώς είναι ο Στέφανος ρε κοπελιά ???? Και ο Μάνος δεν ήταν ο έρωτας της ζωής σου ????????????? Αυτό που ο έρωτας της ζωής μας μπορεί να είναι δυο-τρία άτομα ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ !!!!!!!!!!


Εύα-Μάνος:
Τους θέλω μαζί !!!!!!!!!!!!!!! Μου αρέσουν έτσι και ειδικά ο Μπουγιούρης όταν αλλάζει ύφος και αρχίζει τα αστειάκια μου αρέσει πολύ !!

Χρήστος-μουγγή:
Έ-ε-έφυγε, Έ-ε-έφυγε !!!!!!!!!!! Opados1

Διαδρομή για Χαλκίδα - Ζευγάρια - Φτάνοντας στο Ξενοδοχείο :

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ η χιουμοριστική Εδέμ μας !!! Ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο για τον εκτενέστατο σχολιασμό !!!
Υ.Γ. Ο γκρούμ πολύ ευχάριστη νότα ...


Αυτά τα ολίγα ..... Χι,χι,χι ...


Γιούλη μου καταπληκτικός σχολιασμός
Μια διορθωσούλα μόνο. Δεν λέμε κουτο αγόρι. Λέμε μικρέ



Έγραψες!!!! Συμφωνώ σε όλα!!!!

τέλειος σχολιασμός........
συμφωνώ σε όλα.............
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης