Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

+26
elli
nana
KatsaroYpotheto
nat
almaresi
annaki
soso
KonstantinaA
loukasnora
FieryRed
DESPOINA
jim7
Alexitsa
marializ25
anna90
Ntinaki1
sarita
Izabella29
evanna
hionati
loukitsa
prwto_trapezi_pista
anastasia20
filitsa
Ntinaki Agapaei Petraki
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap35%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 35% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 51
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από almaresi Τετ Φεβ 10, 2010 1:47 am

Δεν ξέρω αν και κατά πόσο είναι λογικό ο Μάνος να υποπτεύεται κάτι για Στέφανο-Μελίτα παρά τις αιτιολογίες της ίδιας και των υπολοίπων και δεν διατίθεμαι να ασχοληθώ. Όμως, αν "αποκλείεται" να συμβαίνει αυτό που του πέταξε ο Λουκάς στα μούτρα(την αλήθεια δηλαδή), τότε τι στο καλό υποψιάζεται πια???

(Από το χθεσινό) Πάλι σε οικονομική στενότητα είναι ο Μάνος? Δεν μπορώ να καταλάβω. Από τη μια αγοράζει ο ένας από τον άλλο ολόκληρο όμιλο σαν να 'ναι καραμέλα: "Α, δεν τον θες? φερ' τον σε μένα" λέει ο Μήτσος στον Στέφανο, "Ε, δεν τον δίνεις σ' εμένα" λέει ο Μάνος στο Μήτσο "να μπω και τ' αλλουνού στο μάτι και να σε συγχωρήσω που θα με πουλούσες... θες και το Νοράκι μας, δεν μπορεί θα μου τον δώσεις". Και από την άλλη, ρευστό δεν υπάρχει. Τι στο καλό? Κέρδος δεν έχει καμιά από τις εταιρείες του ομίλου με τον οποίο ο Μάνος 7-8 μήνες πριν "έκλεινε όλο τον κόσμο στις παλάμες του"??? Κι αν δεν έχει κέρδος, τι το ζηλευτό έχει πια? Τι να πω? Πρέπει να είχε κάνει εξαιρετική δουλειά ο Στέφανος ως διευθύνων σύμβουλος. Τα κατάφερε και τα βούλιαξε όλα...

Καλά, με τον Στέφανο δεν βγάζει κανείς άκρη ούτως ή άλλως... σε κανέναν τομέα.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από nat Τετ Φεβ 10, 2010 2:20 am

Αυτό το αγόρι, ο Στεφανάκος, ό,τι του πουν τα κορίτσια κάνει.
Μόνος του να πάρει μια απόφαση με τίποτα.
Γάμο η Εύα, γάμο ο Στέφανος.
Χωρισμό η Μελίτα, χωρισμό ο Στέφανος.
Ανακοινώσεις η Μελίτα, ανακοινώσεις ο Στέφανος!!!
Έλεος πια!!!
Εντελώς ευνουχισμένο τον έχει η Αντιγόνη και δεν μπορεί ο κακομοίρης να απεμπλακεί από τον ευνουχισμό. Εκεί, να τον αναπαράγει μια ζωή!!!
Ωραίοι άντρες! Η χαρά της μαμάς τους!!!
Και όχι τίποτα άλλο, τον θέλουν και δυο κουκλάρες. Μη χ...

nat
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 9:33 am

Σήμερα δεν παίζει να σχολιάσω, εδώ με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάσω οπότε θα πω λίγα πράγματα πάνω στα δικά σας..

sarita έγραψες!!! Τον καταευχαριστήθηκα το σχολιασμό σου! Ειδικά αυτό με την πίεση σε ηλικία γάμου πολύ καλό χιχιχι

Επίσης να πώ οτι ο Χρηστος μου την ώρα που έφευγε ο Μάνος από τον Στέφανο ήταν τόσο αγριωπός που τρελάθηκα! Πολύ μου άρεσε! Και σήμερα έχει και σκηνούλα! Ναίιιιιιιιιι!


sarita έγραψε:δεν ξερω αν θα απλωσω σεντονι αλλα θα σχολιασω οσο μπορω.

Μανος- Λουκας: Αχ βρε μανο μου την αληθεια ηθελες αλλα μολις σου το ειπε ο λουκας το περασες για ποντιακο ανεκδοτο.

Λουκας-Νορα: Πολυ τους χαρηκα σημερα.Αλλα αναλυτικα.Στην πρωτη σκηνη που την ψαρευε για τον ερωτα της μου θυμισε το παιχνιδι ναι η οχι που προσπαθεις να πιασεις τον αλλον με τις γρηγορες ερωτησεις να σου απαντησει το ναι η το οχι.Το πως τον επαιζε το νορακι ολα τα λεφτα.Στην δευτερη σκηνη παλι στο γραφειο δοξα τον θεο η νορα που ολοι ξερουμε και αγαπαμε.Η νορα που θα σταθει στον φιλο της οτι και αν γινει.Και η σκηνη στο σπιτι ολα τα λεφτα.Ειδικα η τελευταια ατακα του λουκα δεν εχεις καταλαβει τιποτα και εκει σε καναπε θα κοιμαμαι μονο που δεν θα ειναι ο δικος σου λιγωσα παιδια.
Μανος-Πετρος: Ενα μονο θα πω.Μανο μου γινεται οταν βγεις απο τα ρουχα σου να βρισκεσαι στο σπιτι μου να σε βοηθησω και εγω?ΑΧ!

Μελιτα γενικως: Βλεπεις δεν σου απανταει στο πρωτο τι το θες το δευτερο?Σκηνη με τον στεφανο.Καλα στα ειπε μελιτακι ο στεφανος μην τα κανεις χειροτερα απο οτι ειναι.Μια απορια γιατι καθε φορα που του μιλαει δεν τον κοιταζει στα ματια δεν μπορω να καταλαβω τελος παντων.Μετα με την νορα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η φραση της δεν αντεχω αλλο θα τρελαθω.Οταν εισαι μανα κυρια μου δεν αφηνεις κανεναν να σε τρελανει και να σε ριχνει στα πατωματα.Εισαι πρωτα μανα και μετα γυναικα.Μετα απο ποσα επεισοδια θυμηθηκε το παιδι της και τη δουλεια της?Παιδια νομιζω πρεπει να ανοιξουμε σαμπανια.Και οσο για τον κηδεμονα μελιτακι ο μανος σε περιπτωση που το ξεχνας ειναι ο πατερας της κορης σου και του πεφτει λογος για το τι γινεται με σενα.Δεν θα τρελαθει το παιδι επειδη εσυ αποφασισες να βαλεις προτεραιοτητα τον ερωτα σου αντι για το παιδι σου.Δεν μπορω να σχολιασω αλλο την μελιτα γιατι μου εχει ανεβασει την πιεση σε ηλικια γαμου.
Στεφανος γενικως: Και ξαναρωταω ειναι ερωτευμενος ανθρωπος αυτος γιατι ατακες του τυπου "Εγω και στο μυαλο και στην καρδια μου εχω τραβηξει ηδη κοκκινη γραμμη για την μελιτα" και ¨αυτο που κανω με την ευα το κανω με την καρδια μου" δεν μου φαινονται δηλωσεις ερωτευμενου ανθρωπου που την προηγουμενη μερα ηταν ετοιμος να τα τιναξει ολα στον αερα αν του ελεγε η μελιτα ναι.Παντως τι κακο κουσουρι να ριχνουν στις γυναικες το μπαλακι της αποφασης ποτε δεν θα το καταλαβω.Τελος παντων.Στεφανακο η εκατομμυριοστη ευκαιρια που σου εδωσε η ευα και εσυ τι εκανες?Απολυτως τιποτα.Και τελος στον μανο."Δεν προκειται να στεναχωρηθει απο μενα η ευα".Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες γιατι θα την πατησεις στο τελος
Λουκας-Νικολας: Τα παιξε ο λουκας παιδια.Μετα μην τα βαζετε με τα σεναρια μου που τον βγαζω ηλιθιο.Μα να πιστεψει οτι η νορα ειναι με τον Οδυσσεα?Ελεος δηλαδη.Το χασαμε το μυαλο πατριωτη.Αυτο ηταν.Παντως ο νικολας για πολλοστη φορα ολα τα λεφτα.
Και τελος ο μπελλος ολα τα λεφτα.μερα με την μερα να με κερδιζει αυτο το παιδι.Αυτος ειναι αντρας που ξερει τι θελει και το διεκδικει.Που ειναι αυτοι οι αντρες?Σαν την καρετα καρετα ειδος προς εξαφανιση.Αυτα για την ωρα οτι αλλο θυμηθω θα το σχολιασω.Καλα σχολια στις υπολοιπες.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 9:39 am

anna90 έγραψε:Ξεκαθάρισε το Νοράκι μας σήμερα με το Μήτσουλα, τον οποίο τον λυπήθηκα που στεναχωρήθηκε..!!Άλλα έτσι είναι..
Η Μελίτα εκεί να κλαψουρίζει για ακόμα ένα επεισόδιο..Δεν ήξερα, δεν το ήθελα,δεν, δεν,δεν!!Και αφού σου λέει αν θέλετε να το πείτε και λες όχι τότε τι ακριβώς προσδοκείς να γίνει και γιατί επιμένεις να σέρνεσαι..
Την λέξη αξιοπρέπεια δεν την ξέρει κανείς σ αυτή τη σειρά?
Η πλακίτσα της Νόρας( ότι κοιμάται με το Μήτσο) όλα τα λεφτά και ο καημένος ο Λουκάκος μας που αφήνει τον καναπε της Νόρας και από δω και πέρα θα κοιμάται στο δικό του, για ακόμα μια φορά ΕΣΚΑΣΕ από τη ζήλια του..
Με το Στέφανο απορώ..Τι εύκολες που τις έχει τις δικαιολογίες...Κατευθείαν του βγήκε το ψεμματάκι για την Αμαλία-Αντιγόνη..Δεν έχασε πάντως την ευκαιρία να υπενθυμίσει ότι κέρδισε την Εύα και ότι την πήρε από το Μάνο..Να υπενθυμίσω και στους 2 ότι δεν μιλάμε για αντικείμενο αλλά για άνθρωπο.. xastouki
Της Αμαλίτσας της θίξανε την κρυφή σχέση της κόρης της και έβγαλε νυχάκια..
Φοβερή η σκηνή στο γραφείο..Ο Λουκάς να καίγεται να μάθει για τον έρωτα της Νόρας από το Μήτσο..Και τελικά λύθηκε το μυστήριο δεν είναι τόσο ηλίθιος ο Λουκάς, ο Μήτσος μας τα μπουρδούκλωσε παράπανω..
Μάνος:"Για μουγκή τη βρίσκω λαλίστατη" : respect :
Σήμερα ο Λουκάκος μας κάθησε από μόνος του κατευθείαν για ψυχανάληση..Για ακόμα μια φορά η σκηνή τους με το Νικόλα...όλα τα λεφτά. : respect :
Ότι ζήλεψε και υποψιάστηκε τον Οδυσσέα όμως με έστειλε.. Synelthe
Τώρα η Νταίζη αγαπάει το παιδί της τα λεφτά ή και τα δύο???Με μπερδεύει..
Γάτα το Ευάκι που κατάλαβε ότι κάτι τρέχει με το Στέφανο..Αλλά η Δάφνη εκεί σταθερή στο πλανήτη goofy :Δεν είναι τέτοιος άνθρωπος ο Στέφανος". wall
Η Αμαλία έχασε το τάκτ της??Όχι γιατί σήμερα μπήκε με τα κλειδιά της, κουδούνι τέλος..Και μια απόρια για την μονάκριβη κορούλα της: Η ηρεμία της Μελίτας διαταράσεται από το Μάνο????"Θα μας τρελάνει..??Κατά τα άλλα ήταν ήρεμη και ευτυχισμένη και της το χαλάει ο Μάνος...Αφού σέρνεσαι από μόνη σου κοπελιά, το κοινό σε χαλάει..?
"Ο Μάνος δεν έχει καμιά δουλειά με τη ζωή της Μελίτας"..Θα διαφωνήσω λίγο, στη ζωή της Μελίτας γλυκιά μου τιτανομέγιστη υπάρχει και ένα παιδί(άσχετα που το έχετε χε@$$&νο όλοι..Οπότε ο Μάνος που θυμάται κάθε μέρα να το δει και να ασχοληθεί μαζί του έχει μία κάποια δουλειά με τη ζωή της..Είτε σ αρέσει είτε όχι.
Φοβερή η σκηνή Λουκάς και Νόρα στο γραφείο..Ο Λουκάς κολλημένος να μάθει ποιος είναι που τον γνώρισε..Ύψος, κιλά, αναλογίες, ΑΦΜ, εσώρουχα τα πάντα..Και το Νοράκι μας τον πήρε αγκαλίτσα και τον παρακάλεσε να μην αλλάξει.. Heart2
Συγκινητική η στιγμή του αποχαιρετισμού...Αλλά μας την χάλασε η πάπια με τις βαλίτσες και τις μετακομίσεις της..
Μέτριο και πάλι το σημερινό...!
Αύριο σκηνή Νόρας-Δάφνης με Νικόλα να ακούει και να παθαίνει 3 απανωτά εγκεφαλικά όλα τα λεφτάkyma

Αννα μου όπως πάντα απολαυστικότατη!

Έχεις δίκιο ότι οι ζωές του Μάνου και της Μελίτας είναι απόλυτα συνδεδεμένες λόγω του παιδιού άσχετα που αυτή το έχει ξεχάσει! Από εκεί και πέρα εγω ξέρω ότι τόσο ο Μάνος όσο και ο "Δεν είμαι Μάνος" θέλουν ένα και το αυτό: Τη μια γυναίκα για πάρτη τους και την άλλη μόνη, ή (Ιδανικά για αυτούς) τη μια γυναίκα και την άλλη γκόμενα..

Αντε να δούμε που θα μας βγάλει η τόση πρωτοτυπία..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 9:53 am

Clarabelle έγραψε:
Kαλά μην τρελλαθούμε εντελώς,η Εύα και καλά αναγκάζεται να παντρευτεί αλλά εγώ μια χαρά βολεμένη την βλέπω με τον Στέφανο!Ειδικά ώρες-ώρες που μας την δείχνει μες την τρελλή χαρά μαζί του αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κόβει φλέβα για τον Μάνο!Επίσης μια γυναίκα που παντρεύεται καθαρα απο υποχρέωση δεν νομίζω ότι την νοιάζουν τόσο οι ετοιμασίες του γάμου.Στην τελική ας έκανε έναν πολιτικό να τελείωνε.Τέλοσπάντων δεν είναι αυτό το θέμα,απλά ήθελα να πώ πως δεν την βλέπω να χαλιέται με τον επικείμενο γάμο της...


Καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα.
Το ότι η Εύα δεν είναι ερωτευμένη με το Στέφανο δεν σημαίνει οτι δεν έχει αισθήματα γι αυτόν. Νοιώθει νομίζω μια αγάπη τρυφερή και δεν το έχει κρύψει από κανέναν. Για το θέμα του γάμου δεν βλέπω γιατί δεν πρέπει να παντρευτεί στην εκκλησία. Είναι η πρώτη φορά που παντρεύεται και γι αυτήν είναι ξεκίνημα σε μια νέα ζωή με έναν άνθρωπο που εκτιμάει και με τον τρόπο της τον αγαπάει και που μαζί του ετοιμάζεται να κάνει οικογένεια.
Νομίζω κι εγώ οτι χαίρεται πολύ για το μωρό που περιμένει και μέσα στην άγνοιά της για τα γεγονότα περιμένει ένα νέο ξεκίνημα στη ζωή της. Ούτε κι εγώ θέλω να χάσει αυτό το μωρό. Άλλωστε δεν νομίζω οτι το παιδάκι της θα είναι εμπόδιο όπως δεν θα είναι κι η Νεφέλη. Το εμπόδιο είναι η αντιπαλότητα του Μάνου και του Στέφανου.
Τελικά μου φαίνεται οτι οι δύο κυρίες είναι παντελώς ηλίθιες. Τους χρειαζόταν μια γυναικεία συμμαχία να τρέχουν και να μη φτάνουν τα λαμόγια. Τις δούλεψε και τις δύο ο Μάνος και τώρα κάνει το ίδιο κι ο δεν είμαι Μάνος.
Δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς υπόθεση δεν το γυρίζουν εκεί να το ευχαριστηθούμε τουλάχιστον


Για μένα κάτι τέτοιο θα ήταν άκυρο, εμείς οι γυναίκες είμαστε πολύ πιο συναισθηματικά και μοχθηρά πλάσματα..αλλά σαν εξέλιξη (μια και έχουμε δει άπειρα άκυρα ούτως ή άλλως) θα ήταν ΤΕΛΕΙΑ!!! ΣΟΥΠΕΡ ΤΕΛΕΙΑ!!! Να τους τρελάνουν και τους δύο!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 10:05 am

soso έγραψε:
Ετσι ακριβώς..Το επεισόδιο μόλις τώρα το 'δα,φοβήθηκα επιδρομη απόλυτου (πλύση εγκεφάλου),κι έπαιξε ωραιότατο youtube!
Ο Λουκάκος,όμως,έδωσε ρέστα! Τ ο απογείωσε,λέμε!
Οι αντιδράσεις του με Μπέλλο και Νικόλα,όλα τα λεφτά!Ειλικρινά το πήρε όλο πάνω του απόψε!ΑΓΑΠΩ!
Και καταπληκτικοί,όπως πάντα,οι δυο τους με Νόρα.ΑΓΑΠΩ ΔΙΣ.Αυτοί οι δύο συναρπάζουν μ ένα σκάρτο φιλί σε 16 χρόνια (και οι συγκρίσεις με ειδύλλιο dt αναπόφευκτες)
Κατα τ άλλα..

Νόρα- Μπέλλος
Νόρα is back.

Νόρα - Μελίτα
Η πραγματική κυρία και η faux στον ίδιο καναπέ.

Ευα-Στεφανος
Με το τουρλουμπούκι της Εδέμ, ή άλλιώς ερωτικό τετράγωνο (σε ύφος χιαστί), ή αλλιώς "μπερδέψαμε τα μπούτια μας",το μόνο που επετεύχθη είναι να εντυπωσιάζομαι από την απόλυτη λάμψη αυτού του συνδυασμού που σπάει νευρα και οθόνες μαζι.Ποιος εγώ, που θεωρώ την ερωτική ιστορία της Ευας με το Μάνο το πιο συναρπαστικό love story ever,απο καταβολής ελληνικής tv.
Συγχαρητήρια!

Στέφανος-Λουκάς
Πόσα θες να μας τρελάνεις,αγόρι μου;;;
Ή ειναι εντελώς διχασμένος ή είναι εντελώς... Παριζιάνος!

Κοριτσοπαρέα+ Αγγέλα
: respect :

Υγ.
Το γεγονός ότι δεν φιλάει καν ο Στέφανος την Ευα,για την οποία πριν από κάποιες εβδομάδες ΣΚΙΖΟΤΑΝ και την οποία πήγε δις να παντρευτεί είναι επιεικώς γελοίο.Όποιο κι αν είναι το προσδοκώμενο μήνυμα,που προσπαθούν να περάσουν,το ακυρώνουν απολύτως από τα λεγόμενα και ΚΥΡΙΩΣ από τη στάση που ο ίδιος παράλληλα επιδεικνύει..
Ωστόσο,το να μη σε φιλάνε,είναι πάντα και κατά πολύ καλύτερο απ το να σε φιλάνε και να ονειρεύονται μιαν άλλη.. (βλ. Μάνο που ονειρευόταν Ευα)
Τι να πω..Ευελπιστώ σε καλύτερη συνέχεια.

Μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που εκφράζεσαι χιχι

Συμφωνώ με τα όσα λές (εκτός από τον καρμικό έρωτα - Στράτος & Ρεγγίνα φορεβα δεν το συζητώHeart2)

Όσο για τα μηνύματα της σειράς άσε βράστα! Προχτες έβλεπα Παπακαλιάτη και συγκινήθηκα και νταουνιάστηκα και λέω τι κάθομαι και βλέπω Παπακαλιάτη? Για αυτό παρακολουθώ μόνο Μυστικά, εκεί δεν με συνεπαίρνει τίποτα όπως τα έχουν κάνει οπότε δεν κινδυνεύω! Tongue


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 10:29 am

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω..... Καλα κάνεις Νίκη μου γιατί εγω...δεν!

Μανος-Λουκας
Κατι καταφερε να μπαλωσει ο Λουκας αλλα και παλι δε νομιζω οτι πειστηκε απολυτα ο Μανος.Παντως δεν του αρεσε του Μανου η ιδεα οτι θα μπορουσαν ο Στεφανος και η Μελιτα να ειναι ζευγαρι.Παντως ακομα κι ετσι ο Λουκας μιλησε για τον πονο του που παντρευεται την Νταιζη ενω θελει να ειναι με την Νορα και το αρχιλαμογιο παλι δεν ειπε τιποτα.Εστω μια μπηχτη βρε αδερφε.Παντως πολυ ωραια σκηνη και πολυ ερμηνειες και απο τους δυο.
Όλα τα μωρά στην πίστα Νο.1

Ευα-Στεφανος γενικως
Εχει καταλαβει το Ευακι μας οτι κατι τρεχει και του δινει αλλη μια ευκαιρια αλλα αυτος για αλλη μια φορα την κλωτσαει.Εγω τωρα τι να συμπερανω;Πολυ μικρη η σκηνη τους στο κοσμηματοπωλειο αλλα καλη.Αναρωτιεμαι τι θα πουν να χαραξουν μεσα;
Κι εγώ το ίδιο αναρωτήθηκα! Πάντως η σκηνή μου άρεσε στο μισό της χιχι

Νορα-Μπελλος
Εξαιρετικο ξεκαθαρισμα και απο τους δυο αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω αυτην την επιμονη του Μπελλου.Οκ ειναι ερωτευμενος και το καταλαβαινω.Αλλα και η Νορα τοσες χυλοπιτες του εχει ριξει.Τοσες που οχι ολη την Αφρικη αλλα ολους τους ανθρωπους που ζουν σε τριτοκοσμικες χωρες αυτου του κοσμου θα μπορουσε να ταισει.Και επιτελους ας σταματησει τα ''πριγκηπισσα μου''.Με εκνευριζουν.
Εγώ τον Μπέλλο τον πάω πολύ! Βιώνει τον απόλυτο του κι αυτός άλλα χωρίς να σέρνεται και να χάνει την αξιοπρέπεια και τον ανδρισμό του! Αυτά τα πριγκιπέσσα μου να έλειπαν.....

Στεφανος-Μελιτα
Οσο περισσοτερο τους βλεπω μαζι τοσο περισσοτερο δεν αντεχω αυτο το ζευγαρι.Και πανικοβληθηκε ο Στεφανος στην σκεψη να βρει η Ευα τα μηνυματα απο την Μελιτα ή εμενα εκαναν πουλακια τα ματια μου;Και αυτη η κοπελα ποσο πιο χαμηλα θα πεσει;Ελεος κοπελια ξυπνα επιτελους.Ριξτου πεντε μουντζες και πηγαινε για αλλα και καλυτερα.
Αμα ο Στέφανος είναι για σφαλιάρες, η Μελίτα είναι για κουτουλιές!!!

Στεφανος-Μανος
Ποσο μου αρεσουν μαζι.Μα ποσο μου αρεσουν μαζι.Ετσι να βλεπω την οθονη να γεμιζει ωραια αγορια.
Όλα τα μωρά στην πίστα Νο.2

Νορα-Μελιτα
Οποτε την συμφερει την θυμαται την κορη της η Μελιτα και αυτο το ειδαμε για αλλη μια φορα.Αυτο το μονο μου σχολιο για τη σκηνη.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει ώρα που να την "συμφέρει" το έχει γραμμένο το παιδάκι της έχει πιο σοβαρά προβλήματα! Αίσχος!

Μανος-Αμαλια
Κι αλλο!!!!!!κι αλλο!!!!!!κι αλλο!!!!!κι αλλο!!!!!!!Μου αρεσουν παρα πολυ μαζι.Θελω κι αλλες κοινες σκηνες τους.Μπορω να τις εχω;;;;;;
Κάνουν καλό δίδυμο όντως!

Λουκας-Μητσουλας
Αδιαβαστο τον εστειλε ο Μητσουλας τον Λουκακο μας.Πηγε στον αλλο κοσμο και γυρισε.Α ρε Λουκα μαυρα μεσανυχτα εχεις σιγουρα.Για σενα καιγεται και λιωνει το Νορακι οπως κι εσυ για εκεινη.Λουκαααααααααα Synelthe
Έγραψε ο Μπέλλος! Πάντως κι εγώ απο τα λεγόμενα της Νόρας ότι είναι μπλεγμένη με παντρεμένο θα καταλάβαινα!

Τα σχόλια του Λουκά πάντως ένα κι ένα, δικηγόρος και δεν θα του έβγαζε διαζύγιο? gelio


Μανος-Πετρος
Ρε λυσσα κακια αυτος ο Μανος.Βρε εσυ εχεις κι εναν ομιλο ειπαμε.Η πολυθρονα που ειναι πολυθρονα ετοιμη ειναι να παει στη Νικολουλη να σε βρει.Αλλα ξεχασα εχεις ιερο σκοπο.Εχασες το ενα σου κτημα και τωρα προσπαθεις μη χασεις και το αλλο.Παρτα για να μη στα χρωσταω Fskl
Μην εκπλήσεσαι καλή μου! Ο Μάνος θα είναι για πάντα...Μάνος!!!

Νικολας-Λουκας
Η δευτερη πιο αγαπημενη μου σκηνη του επεισοδιου.Εδωσαν ρεστα και οι δυο ειλικρινα.Εκοβε ο ενας με τις ατακες του(Νικολας)εραβε ο αλλος με τις εκφρασεις του προσωπου του(Λουκας).Θα αφησω τα emoticons να μιλησουν για μενα : respect : : respect : gelio gelio gelio
Ότι πιο τέλειο είδαμε χτες! Πήγε απο μόνος του και ξάπλωσε ο Λουκάκος! χαχα

Νταιζη-Αρης
Εμενα γιατι μου αρεσε πολυ αυτη η σκηνη;Γιατι για ενα λεπτο συμπαθησα την Νταιζη;Ειμαι σοβαρα γιατρε μου;Βεβαια μετα μου περασε αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα που ενιωσα να την συμπαθω.
Κι εμένα μου άρεσε, στα προσεχώς με φούντωσε!

Ευα-Δαφνη
Η Ευα κατι εχει καταλαβει αλλα εξακολουθει να αμφιβαλλει.Και σαν να ζηλευει μου φανηκε.Χμμμ θα εχουμε πολυ ενδιαφεροντες σκηνες προσεχως.
Δεν ξέρω αν ζηλεύει αλλά τον έχει πολύ ψηλά τον Στέφανο και όταν κουτρουβαλήσει και πέσει στα μάτια της να δούμε τι θα γίνει!

Στεφανος-Λουκας
Α ειναι η τυχερη μου μερα σημερα.Παλι γεμισε η οθονη ωραια αγορια.Ωραια κουβεντα παντως.
Όλα τα μωρά στην πίστα Νο.3

Αμαλια-Μελιτα
Δικιο εχει η Αμαλια Μελιτακι.Να συνεννοειστε πρωτα.Να ξερει τι πρεπει να λεει η γυναικα.
Έλεγε η γιαγιά μου:
- Να κλέψεις ξέρεις?
- Ξέρω!
- Να κρύψεις?
- Όχι!
- Κάτσε στ'αυγά σου τότε!!!!!!


Αμαλια-Πετρος-Μελιτα
Κατρανιδης-Πεφανη εδωσαν ρεστα η Παππα παλι......ας το αφησουμε καλυτερα.

Γυναικοπαρεα για μπομπονιερες και μετα ατελιε Δαφνης
Πολυ ωραιες σκηνες.Χαρουμενες και λαμπερες ολες τους.Η σκηνη στο ατελιε πολυ ωραια.Η καημενη η Αγγελα μιλαει αλλα ποιος την ακουει;
Η Αγγέλα χαμογελαστή έκανε την έκπληξη! Σούπερ!

Λουκας-Οδυσσεας-Αρης-Νταιζη
Πολυ γλυκεια αγκαλια του Λουκα στον Οδυσσεα.Αλλα το καλυτερο σημειο της σκηνης ηταν το βλεμμα του Λουκα οταν του ειπε η Νταιζη οτι τωρα ξεκιναει η καινουργια τους κοινη ζωη.Το προσεξατε κι εσεις;Πλημμυριζε απο ευτυχια και αγαπη και προσμονη για αυτη την καινουργια ζωη lol!
Εγώ θα έλεγα ότι πλημμύριζε από το συναίσθημα "Λεβέντης" χαχαχα

Μανος-Μελιτα
Σχολιασμος φυσικα αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη η σκηνη.

Λουκας-Νορα γενικως
Ειχαμε πολλες και καλες σκηνουλες τους σημερα και τις καταχαρηκα.Πολυ ωραιο το δουλεμα της στο σπιτι της οτι ειναι μεσα ο ''Μιμης''και κοιμαται.Ωραιο το καινουργιο υποκοριστικο του Μητσουλα δε μπορειτε να πειτε;Αλλα φυσικα η κορυφαια σκηνη τους η ανακριση του Λουκα στο γραφειο τους.Να του μιλαει η Νορα για την Μελιτα και το Στεφανο και εκεινος να επιμενει.....

Λουκας:Ποιος ειναι;ποτε γνωριστηκατε;που βλεπεστε(να ερθω να σας κανω χαλαστρα);ποσο καιρο;
Έγραψες!

Παντως ωραια τον επαιξε και εκει το Νορακι.Τουρμπο τον εκανε παλι.Αλλα αυτη η αγκαλια της με ελιωσε.Και ναι η παλια καλη Νορα ξαναγυρισε.

Σημερα αρκετα καλο το επεισοδιο.Το καταχαρηκα γιατι ειχε πολυ Λουκα και Νορα μετα απο αρκετο καιρο.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 10:30 am

Άφησα το καλύτερο για το τέλος! Annaki με εκφράζεις ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Και πώς τα λές.. πώς τα λές! ΘΕΑ! Μπράβο!!!

annaki έγραψε:Ψήφησα καλό λίαν επιεικώς μόνο και μόνο γιατί με βοήθησε να καταλήξω σε δύο καίρια συμπεράσματα για τους άντρες της σειράς:

1. Όλοι τους είναι γουρούνια και κότες! Βολεύονται πίσω από συμβατικούς γάμους - τους οποίους κατά βάθος ψιλογουστάρουν - και το παίζουν από δω η γυναίκα μου κι από κει το αίσθημα μου. Μόνο ο Δημήτριος είναι καθαρός!
2. Όλοι τους είναι εντελώς ηλίθιοι!

Forrest Gump no1: Ο Μάνος επιτέλους έδωσε δείγματα εγκεφαλικής λειτουργίας αλλά για πόσα επεισόδια ακόμα θα ψάχνεται; Ως κι η ξανθιά τον πέρασε σε IQ και το ψυλλιάστηκε! Μα καλά, ξεσκέπασε την πλεκτάνη του Καρτάλη (που υποτίθεται ήταν και το ριφιφί του αιώνα) στο πατ κιουτ και δε μπορεί να βρει με ποιον τραβιέται η Καρμενσίτα; Αλλά θα μου πεις έχει κληρονομήσει και το τακτ της μάνας της αυτή, κι ότι κάνει το κάνει με απόλυτη διακριτικότητα, πού να τη καταλάβεις!

Forrest Gump no2: Το βλακοβότανο έχει καταπιεί πια; Η Νόρα με τον Οδυσσέα το κελεπούρι ή ακόμα χειρότερα με παντρεμένο;;; Πού νομίζει ότι απευθύνεται, στο χαρέμι του Μάνου;

Forrest Gump no3: Βρε Νικόλα μου, έτσι μιλάει μια γυναίκα στον παράνομο εραστή της; Εσύ τέτοια γλυκανάλατα έλεγες στην Εύα γι αυτό δε σ' άντεξε ούτε μήνα;

Forrest Gump no4: Οσκαρ ηλιθιότητας για τον all time χαλβά που καταπίνει αμάσητο ό,τι πει η μαμά κι ας τον φλόμωνε στο δούλεμα τόσο καιρό! Το μυαλό μόνο για να δολοπλοκεί τό 'χει και να επινοεί δικαιολογίες και ψέματα, να βάλει τη ζωή του σε μια τάξη δε μπορεί!

Όχι ότι οι γυναίκες πάνε πίσω:

Αυτή η Μελίτα πια, σκέτη απογοήτευση! Όλο λέω δε πάει πιο κάτω κι όλο με διαψεύδει! Μια ζωή εξαρτημένη από έναν άντρα: Απ' το μπαμπάκα στο Μάνο κι απ' το Μάνο στο μη Μάνο! Τέτοιος φεμινισμός και ανεξαρτησία πια, θα τρίζουν τα κόκαλα της Simone de Beauvoir! Εγώ πέρυσι την εκτιμούσα πολύ σα χαρακτήρα για τον τρόπο που αντιμετώπισε την κεραμίδα που έπεσε στο κεφάλι της. Και τότε οδυρόταν ολημερίς αλλά αφενός με περισσότερη αξιοπρέπεια αφετέρου έκλαιγε το σπιτικό της που διαλυόταν χωρίς να φταίει. Τώρα τί κλαίει το κερί; Στη τελική τί μπλέκεις κυρία μου σε ιδιόμορφες σχέσεις άμα δε τις αντέχεις; Πάντως σήμερα μάθαμε γιατί χτυπιέται έτσι! Το πρωί μαζεύει κάνα ρετάλι της Δάφνης, ξεχνιέται όσο να πεις, ενώ το βράδυ δεν έχει τί να κάνει και τον θυμάται! Δες dvd βρε κούκλα μου, τί αναστατώνεις τον κόσμο νυχτιάτικα;

Νομίζω έχουμε πιάσει πλέον λογική Νταιζης: I want it all and I want it now που λέει και το άσμα! Και χαρωπή νοικοκυρούλα το πρωί και όλα τα μωρά στη πίστα το βράδυ, και ήρεμη ζωή με Λουκά και ίντριγκα με Χρήστο, και να βλέπει το παιδί όποτε έχει όρεξη και να μη χρειάζεται να το μεγαλώνει. Χώσου Νταίζη, αφού βρίσκεις θύματα μαγκιά σου!

Η Νόρα ξανακέρδισε πόντους με αυτήν την έστω υποτυπώδη ένδειξη συμπαράστασης στο Λουκά, γιατί εχθές με χάλασε! Μόνο για το θέμα του παιδιού όμως, από αύριο κομμένα τα κολλητιλίκια, να μάθει αυτός! Επίσης υποκλίνομαι στην ειλικρίνειά της απέναντι στο Μίμη! Ούτε που θυμάμαι από πότε έχει ν' ακουστεί αλήθεια στη σειρά! Όσο για το αν τον χρησιμοποιεί, δε νομίζω να υπάρχει αμφιβολία πια, αν και εγώ ποτέ δε πίστεψα κάτι τέτοιο.

Η Εύα κάνει μια φιλότιμη προσπάθεια να ωριμάσει αλλά δε θα της βγει σε καλό, η Δάφνη πέρα βρέχει ως συνήθως!

Αυτά! Εις αύριον τα σπουδαία (λέμε τώρα)!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από sarita Τετ Φεβ 10, 2010 10:43 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν παίζει να σχολιάσω, εδώ με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάσω οπότε θα πω λίγα πράγματα πάνω στα δικά σας..

sarita έγραψες!!! Τον καταευχαριστήθηκα το σχολιασμό σου! Ειδικά αυτό με την πίεση σε ηλικία γάμου πολύ καλό χιχιχι

Επίσης να πώ οτι ο Χρηστος μου την ώρα που έφευγε ο Μάνος από τον Στέφανο ήταν τόσο αγριωπός που τρελάθηκα! Πολύ μου άρεσε! Και σήμερα έχει και σκηνούλα! Ναίιιιιιιιιι!


sarita έγραψε:δεν ξερω αν θα απλωσω σεντονι αλλα θα σχολιασω οσο μπορω.

Μανος- Λουκας: Αχ βρε μανο μου την αληθεια ηθελες αλλα μολις σου το ειπε ο λουκας το περασες για ποντιακο ανεκδοτο.

Λουκας-Νορα: Πολυ τους χαρηκα σημερα.Αλλα αναλυτικα.Στην πρωτη σκηνη που την ψαρευε για τον ερωτα της μου θυμισε το παιχνιδι ναι η οχι που προσπαθεις να πιασεις τον αλλον με τις γρηγορες ερωτησεις να σου απαντησει το ναι η το οχι.Το πως τον επαιζε το νορακι ολα τα λεφτα.Στην δευτερη σκηνη παλι στο γραφειο δοξα τον θεο η νορα που ολοι ξερουμε και αγαπαμε.Η νορα που θα σταθει στον φιλο της οτι και αν γινει.Και η σκηνη στο σπιτι ολα τα λεφτα.Ειδικα η τελευταια ατακα του λουκα δεν εχεις καταλαβει τιποτα και εκει σε καναπε θα κοιμαμαι μονο που δεν θα ειναι ο δικος σου λιγωσα παιδια.
Μανος-Πετρος: Ενα μονο θα πω.Μανο μου γινεται οταν βγεις απο τα ρουχα σου να βρισκεσαι στο σπιτι μου να σε βοηθησω και εγω?ΑΧ!

Μελιτα γενικως: Βλεπεις δεν σου απανταει στο πρωτο τι το θες το δευτερο?Σκηνη με τον στεφανο.Καλα στα ειπε μελιτακι ο στεφανος μην τα κανεις χειροτερα απο οτι ειναι.Μια απορια γιατι καθε φορα που του μιλαει δεν τον κοιταζει στα ματια δεν μπορω να καταλαβω τελος παντων.Μετα με την νορα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η φραση της δεν αντεχω αλλο θα τρελαθω.Οταν εισαι μανα κυρια μου δεν αφηνεις κανεναν να σε τρελανει και να σε ριχνει στα πατωματα.Εισαι πρωτα μανα και μετα γυναικα.Μετα απο ποσα επεισοδια θυμηθηκε το παιδι της και τη δουλεια της?Παιδια νομιζω πρεπει να ανοιξουμε σαμπανια.Και οσο για τον κηδεμονα μελιτακι ο μανος σε περιπτωση που το ξεχνας ειναι ο πατερας της κορης σου και του πεφτει λογος για το τι γινεται με σενα.Δεν θα τρελαθει το παιδι επειδη εσυ αποφασισες να βαλεις προτεραιοτητα τον ερωτα σου αντι για το παιδι σου.Δεν μπορω να σχολιασω αλλο την μελιτα γιατι μου εχει ανεβασει την πιεση σε ηλικια γαμου.
Στεφανος γενικως: Και ξαναρωταω ειναι ερωτευμενος ανθρωπος αυτος γιατι ατακες του τυπου "Εγω και στο μυαλο και στην καρδια μου εχω τραβηξει ηδη κοκκινη γραμμη για την μελιτα" και ¨αυτο που κανω με την ευα το κανω με την καρδια μου" δεν μου φαινονται δηλωσεις ερωτευμενου ανθρωπου που την προηγουμενη μερα ηταν ετοιμος να τα τιναξει ολα στον αερα αν του ελεγε η μελιτα ναι.Παντως τι κακο κουσουρι να ριχνουν στις γυναικες το μπαλακι της αποφασης ποτε δεν θα το καταλαβω.Τελος παντων.Στεφανακο η εκατομμυριοστη ευκαιρια που σου εδωσε η ευα και εσυ τι εκανες?Απολυτως τιποτα.Και τελος στον μανο."Δεν προκειται να στεναχωρηθει απο μενα η ευα".Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες γιατι θα την πατησεις στο τελος
Λουκας-Νικολας: Τα παιξε ο λουκας παιδια.Μετα μην τα βαζετε με τα σεναρια μου που τον βγαζω ηλιθιο.Μα να πιστεψει οτι η νορα ειναι με τον Οδυσσεα?Ελεος δηλαδη.Το χασαμε το μυαλο πατριωτη.Αυτο ηταν.Παντως ο νικολας για πολλοστη φορα ολα τα λεφτα.
Και τελος ο μπελλος ολα τα λεφτα.μερα με την μερα να με κερδιζει αυτο το παιδι.Αυτος ειναι αντρας που ξερει τι θελει και το διεκδικει.Που ειναι αυτοι οι αντρες?Σαν την καρετα καρετα ειδος προς εξαφανιση.Αυτα για την ωρα οτι αλλο θυμηθω θα το σχολιασω.Καλα σχολια στις υπολοιπες.

Σε ευχαριστω βρε τζινα μου.Το τι αγχος εχω καθε φορα αν θα σας αρεσουν οι αποψεις μου δεν λεγεται.Ηθελα να το πω για τον χρηστο αλλα επειδη τωρα τελευταια πολυ μιλαω για αυτον μην παρεξηγηθουμε κιολας.Και παλι σε ευχαριστω. : thanks :
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 11:01 am

sarita έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν παίζει να σχολιάσω, εδώ με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάσω οπότε θα πω λίγα πράγματα πάνω στα δικά σας..

sarita έγραψες!!! Τον καταευχαριστήθηκα το σχολιασμό σου! Ειδικά αυτό με την πίεση σε ηλικία γάμου πολύ καλό χιχιχι

Επίσης να πώ οτι ο Χρηστος μου την ώρα που έφευγε ο Μάνος από τον Στέφανο ήταν τόσο αγριωπός που τρελάθηκα! Πολύ μου άρεσε! Και σήμερα έχει και σκηνούλα! Ναίιιιιιιιιι!


sarita έγραψε:δεν ξερω αν θα απλωσω σεντονι αλλα θα σχολιασω οσο μπορω.

Μανος- Λουκας: Αχ βρε μανο μου την αληθεια ηθελες αλλα μολις σου το ειπε ο λουκας το περασες για ποντιακο ανεκδοτο.

Λουκας-Νορα: Πολυ τους χαρηκα σημερα.Αλλα αναλυτικα.Στην πρωτη σκηνη που την ψαρευε για τον ερωτα της μου θυμισε το παιχνιδι ναι η οχι που προσπαθεις να πιασεις τον αλλον με τις γρηγορες ερωτησεις να σου απαντησει το ναι η το οχι.Το πως τον επαιζε το νορακι ολα τα λεφτα.Στην δευτερη σκηνη παλι στο γραφειο δοξα τον θεο η νορα που ολοι ξερουμε και αγαπαμε.Η νορα που θα σταθει στον φιλο της οτι και αν γινει.Και η σκηνη στο σπιτι ολα τα λεφτα.Ειδικα η τελευταια ατακα του λουκα δεν εχεις καταλαβει τιποτα και εκει σε καναπε θα κοιμαμαι μονο που δεν θα ειναι ο δικος σου λιγωσα παιδια.
Μανος-Πετρος: Ενα μονο θα πω.Μανο μου γινεται οταν βγεις απο τα ρουχα σου να βρισκεσαι στο σπιτι μου να σε βοηθησω και εγω?ΑΧ!

Μελιτα γενικως: Βλεπεις δεν σου απανταει στο πρωτο τι το θες το δευτερο?Σκηνη με τον στεφανο.Καλα στα ειπε μελιτακι ο στεφανος μην τα κανεις χειροτερα απο οτι ειναι.Μια απορια γιατι καθε φορα που του μιλαει δεν τον κοιταζει στα ματια δεν μπορω να καταλαβω τελος παντων.Μετα με την νορα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η φραση της δεν αντεχω αλλο θα τρελαθω.Οταν εισαι μανα κυρια μου δεν αφηνεις κανεναν να σε τρελανει και να σε ριχνει στα πατωματα.Εισαι πρωτα μανα και μετα γυναικα.Μετα απο ποσα επεισοδια θυμηθηκε το παιδι της και τη δουλεια της?Παιδια νομιζω πρεπει να ανοιξουμε σαμπανια.Και οσο για τον κηδεμονα μελιτακι ο μανος σε περιπτωση που το ξεχνας ειναι ο πατερας της κορης σου και του πεφτει λογος για το τι γινεται με σενα.Δεν θα τρελαθει το παιδι επειδη εσυ αποφασισες να βαλεις προτεραιοτητα τον ερωτα σου αντι για το παιδι σου.Δεν μπορω να σχολιασω αλλο την μελιτα γιατι μου εχει ανεβασει την πιεση σε ηλικια γαμου.
Στεφανος γενικως: Και ξαναρωταω ειναι ερωτευμενος ανθρωπος αυτος γιατι ατακες του τυπου "Εγω και στο μυαλο και στην καρδια μου εχω τραβηξει ηδη κοκκινη γραμμη για την μελιτα" και ¨αυτο που κανω με την ευα το κανω με την καρδια μου" δεν μου φαινονται δηλωσεις ερωτευμενου ανθρωπου που την προηγουμενη μερα ηταν ετοιμος να τα τιναξει ολα στον αερα αν του ελεγε η μελιτα ναι.Παντως τι κακο κουσουρι να ριχνουν στις γυναικες το μπαλακι της αποφασης ποτε δεν θα το καταλαβω.Τελος παντων.Στεφανακο η εκατομμυριοστη ευκαιρια που σου εδωσε η ευα και εσυ τι εκανες?Απολυτως τιποτα.Και τελος στον μανο."Δεν προκειται να στεναχωρηθει απο μενα η ευα".Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες γιατι θα την πατησεις στο τελος
Λουκας-Νικολας: Τα παιξε ο λουκας παιδια.Μετα μην τα βαζετε με τα σεναρια μου που τον βγαζω ηλιθιο.Μα να πιστεψει οτι η νορα ειναι με τον Οδυσσεα?Ελεος δηλαδη.Το χασαμε το μυαλο πατριωτη.Αυτο ηταν.Παντως ο νικολας για πολλοστη φορα ολα τα λεφτα.
Και τελος ο μπελλος ολα τα λεφτα.μερα με την μερα να με κερδιζει αυτο το παιδι.Αυτος ειναι αντρας που ξερει τι θελει και το διεκδικει.Που ειναι αυτοι οι αντρες?Σαν την καρετα καρετα ειδος προς εξαφανιση.Αυτα για την ωρα οτι αλλο θυμηθω θα το σχολιασω.Καλα σχολια στις υπολοιπες.

Σε ευχαριστω βρε τζινα μου.Το τι αγχος εχω καθε φορα αν θα σας αρεσουν οι αποψεις μου δεν λεγεται.Ηθελα να το πω για τον χρηστο αλλα επειδη τωρα τελευταια πολυ μιλαω για αυτον μην παρεξηγηθουμε κιολας.Και παλι σε ευχαριστω. : thanks :

Δεν παρεξηγώ εγω καλέ, αρκεί να θυμόμαστε...ΜΟΥΣΕΙΟ!!! lol!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από sarita Τετ Φεβ 10, 2010 11:14 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
sarita έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν παίζει να σχολιάσω, εδώ με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάσω οπότε θα πω λίγα πράγματα πάνω στα δικά σας..

sarita έγραψες!!! Τον καταευχαριστήθηκα το σχολιασμό σου! Ειδικά αυτό με την πίεση σε ηλικία γάμου πολύ καλό χιχιχι

Επίσης να πώ οτι ο Χρηστος μου την ώρα που έφευγε ο Μάνος από τον Στέφανο ήταν τόσο αγριωπός που τρελάθηκα! Πολύ μου άρεσε! Και σήμερα έχει και σκηνούλα! Ναίιιιιιιιιι!


sarita έγραψε:δεν ξερω αν θα απλωσω σεντονι αλλα θα σχολιασω οσο μπορω.

Μανος- Λουκας: Αχ βρε μανο μου την αληθεια ηθελες αλλα μολις σου το ειπε ο λουκας το περασες για ποντιακο ανεκδοτο.

Λουκας-Νορα: Πολυ τους χαρηκα σημερα.Αλλα αναλυτικα.Στην πρωτη σκηνη που την ψαρευε για τον ερωτα της μου θυμισε το παιχνιδι ναι η οχι που προσπαθεις να πιασεις τον αλλον με τις γρηγορες ερωτησεις να σου απαντησει το ναι η το οχι.Το πως τον επαιζε το νορακι ολα τα λεφτα.Στην δευτερη σκηνη παλι στο γραφειο δοξα τον θεο η νορα που ολοι ξερουμε και αγαπαμε.Η νορα που θα σταθει στον φιλο της οτι και αν γινει.Και η σκηνη στο σπιτι ολα τα λεφτα.Ειδικα η τελευταια ατακα του λουκα δεν εχεις καταλαβει τιποτα και εκει σε καναπε θα κοιμαμαι μονο που δεν θα ειναι ο δικος σου λιγωσα παιδια.
Μανος-Πετρος: Ενα μονο θα πω.Μανο μου γινεται οταν βγεις απο τα ρουχα σου να βρισκεσαι στο σπιτι μου να σε βοηθησω και εγω?ΑΧ!

Μελιτα γενικως: Βλεπεις δεν σου απανταει στο πρωτο τι το θες το δευτερο?Σκηνη με τον στεφανο.Καλα στα ειπε μελιτακι ο στεφανος μην τα κανεις χειροτερα απο οτι ειναι.Μια απορια γιατι καθε φορα που του μιλαει δεν τον κοιταζει στα ματια δεν μπορω να καταλαβω τελος παντων.Μετα με την νορα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η φραση της δεν αντεχω αλλο θα τρελαθω.Οταν εισαι μανα κυρια μου δεν αφηνεις κανεναν να σε τρελανει και να σε ριχνει στα πατωματα.Εισαι πρωτα μανα και μετα γυναικα.Μετα απο ποσα επεισοδια θυμηθηκε το παιδι της και τη δουλεια της?Παιδια νομιζω πρεπει να ανοιξουμε σαμπανια.Και οσο για τον κηδεμονα μελιτακι ο μανος σε περιπτωση που το ξεχνας ειναι ο πατερας της κορης σου και του πεφτει λογος για το τι γινεται με σενα.Δεν θα τρελαθει το παιδι επειδη εσυ αποφασισες να βαλεις προτεραιοτητα τον ερωτα σου αντι για το παιδι σου.Δεν μπορω να σχολιασω αλλο την μελιτα γιατι μου εχει ανεβασει την πιεση σε ηλικια γαμου.
Στεφανος γενικως: Και ξαναρωταω ειναι ερωτευμενος ανθρωπος αυτος γιατι ατακες του τυπου "Εγω και στο μυαλο και στην καρδια μου εχω τραβηξει ηδη κοκκινη γραμμη για την μελιτα" και ¨αυτο που κανω με την ευα το κανω με την καρδια μου" δεν μου φαινονται δηλωσεις ερωτευμενου ανθρωπου που την προηγουμενη μερα ηταν ετοιμος να τα τιναξει ολα στον αερα αν του ελεγε η μελιτα ναι.Παντως τι κακο κουσουρι να ριχνουν στις γυναικες το μπαλακι της αποφασης ποτε δεν θα το καταλαβω.Τελος παντων.Στεφανακο η εκατομμυριοστη ευκαιρια που σου εδωσε η ευα και εσυ τι εκανες?Απολυτως τιποτα.Και τελος στον μανο."Δεν προκειται να στεναχωρηθει απο μενα η ευα".Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες γιατι θα την πατησεις στο τελος
Λουκας-Νικολας: Τα παιξε ο λουκας παιδια.Μετα μην τα βαζετε με τα σεναρια μου που τον βγαζω ηλιθιο.Μα να πιστεψει οτι η νορα ειναι με τον Οδυσσεα?Ελεος δηλαδη.Το χασαμε το μυαλο πατριωτη.Αυτο ηταν.Παντως ο νικολας για πολλοστη φορα ολα τα λεφτα.
Και τελος ο μπελλος ολα τα λεφτα.μερα με την μερα να με κερδιζει αυτο το παιδι.Αυτος ειναι αντρας που ξερει τι θελει και το διεκδικει.Που ειναι αυτοι οι αντρες?Σαν την καρετα καρετα ειδος προς εξαφανιση.Αυτα για την ωρα οτι αλλο θυμηθω θα το σχολιασω.Καλα σχολια στις υπολοιπες.

Σε ευχαριστω βρε τζινα μου.Το τι αγχος εχω καθε φορα αν θα σας αρεσουν οι αποψεις μου δεν λεγεται.Ηθελα να το πω για τον χρηστο αλλα επειδη τωρα τελευταια πολυ μιλαω για αυτον μην παρεξηγηθουμε κιολας.Και παλι σε ευχαριστω. :

Δεν παρεξηγώ εγω καλέ, αρκεί να θυμόμαστε...ΜΟΥΣΕΙΟ!!! lol!

Εννοειται μουσειο.Δεν αγγιζουμε.Απλα κοιταμε.Δεν με με λενε μελιτα εμενα να κλεβω αντρα αλλης γυναικας εν γνωση μου.Οπως κανεις δεν θελω να αγγιξει το δικο μου αριστουργημα ετσι κανω και εγω με τα αριστουργηματα των αλλων.Βλεπουμε θαυμαζουμε αλλα δεν αγγιζουμε. gelio
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Φεβ 10, 2010 11:24 am

annaki έγραψε:Ψήφησα καλό λίαν επιεικώς μόνο και μόνο γιατί με βοήθησε να καταλήξω σε δύο καίρια συμπεράσματα για τους άντρες της σειράς:

1. Όλοι τους είναι γουρούνια και κότες! Βολεύονται πίσω από συμβατικούς γάμους - τους οποίους κατά βάθος ψιλογουστάρουν - και το παίζουν από δω η γυναίκα μου κι από κει το αίσθημα μου. Μόνο ο Δημήτριος είναι καθαρός!
2. Όλοι τους είναι εντελώς ηλίθιοι!

Forrest Gump no1: Ο Μάνος επιτέλους έδωσε δείγματα εγκεφαλικής λειτουργίας αλλά για πόσα επεισόδια ακόμα θα ψάχνεται; Ως κι η ξανθιά τον πέρασε σε IQ και το ψυλλιάστηκε! Μα καλά, ξεσκέπασε την πλεκτάνη του Καρτάλη (που υποτίθεται ήταν και το ριφιφί του αιώνα) στο πατ κιουτ και δε μπορεί να βρει με ποιον τραβιέται η Καρμενσίτα; Αλλά θα μου πεις έχει κληρονομήσει και το τακτ της μάνας της αυτή, κι ότι κάνει το κάνει με απόλυτη διακριτικότητα, πού να τη καταλάβεις!

Forrest Gump no2: Το βλακοβότανο έχει καταπιεί πια; Η Νόρα με τον Οδυσσέα το κελεπούρι ή ακόμα χειρότερα με παντρεμένο;;; Πού νομίζει ότι απευθύνεται, στο χαρέμι του Μάνου;

Forrest Gump no3: Βρε Νικόλα μου, έτσι μιλάει μια γυναίκα στον παράνομο εραστή της; Εσύ τέτοια γλυκανάλατα έλεγες στην Εύα γι αυτό δε σ' άντεξε ούτε μήνα;

Forrest Gump no4: Οσκαρ ηλιθιότητας για τον all time χαλβά που καταπίνει αμάσητο ό,τι πει η μαμά κι ας τον φλόμωνε στο δούλεμα τόσο καιρό! Το μυαλό μόνο για να δολοπλοκεί τό 'χει και να επινοεί δικαιολογίες και ψέματα, να βάλει τη ζωή του σε μια τάξη δε μπορεί!

Όχι ότι οι γυναίκες πάνε πίσω:

Αυτή η Μελίτα πια, σκέτη απογοήτευση! Όλο λέω δε πάει πιο κάτω κι όλο με διαψεύδει! Μια ζωή εξαρτημένη από έναν άντρα: Απ' το μπαμπάκα στο Μάνο κι απ' το Μάνο στο μη Μάνο! Τέτοιος φεμινισμός και ανεξαρτησία πια, θα τρίζουν τα κόκαλα της Simone de Beauvoir! Εγώ πέρυσι την εκτιμούσα πολύ σα χαρακτήρα για τον τρόπο που αντιμετώπισε την κεραμίδα που έπεσε στο κεφάλι της. Και τότε οδυρόταν ολημερίς αλλά αφενός με περισσότερη αξιοπρέπεια αφετέρου έκλαιγε το σπιτικό της που διαλυόταν χωρίς να φταίει. Τώρα τί κλαίει το κερί; Στη τελική τί μπλέκεις κυρία μου σε ιδιόμορφες σχέσεις άμα δε τις αντέχεις; Πάντως σήμερα μάθαμε γιατί χτυπιέται έτσι! Το πρωί μαζεύει κάνα ρετάλι της Δάφνης, ξεχνιέται όσο να πεις, ενώ το βράδυ δεν έχει τί να κάνει και τον θυμάται! Δες dvd βρε κούκλα μου, τί αναστατώνεις τον κόσμο νυχτιάτικα;

Νομίζω έχουμε πιάσει πλέον λογική Νταιζης: I want it all and I want it now που λέει και το άσμα! Και χαρωπή νοικοκυρούλα το πρωί και όλα τα μωρά στη πίστα το βράδυ, και ήρεμη ζωή με Λουκά και ίντριγκα με Χρήστο, και να βλέπει το παιδί όποτε έχει όρεξη και να μη χρειάζεται να το μεγαλώνει. Χώσου Νταίζη, αφού βρίσκεις θύματα μαγκιά σου!

Η Νόρα ξανακέρδισε πόντους με αυτήν την έστω υποτυπώδη ένδειξη συμπαράστασης στο Λουκά, γιατί εχθές με χάλασε! Μόνο για το θέμα του παιδιού όμως, από αύριο κομμένα τα κολλητιλίκια, να μάθει αυτός! Επίσης υποκλίνομαι στην ειλικρίνειά της απέναντι στο Μίμη! Ούτε που θυμάμαι από πότε έχει ν' ακουστεί αλήθεια στη σειρά! Όσο για το αν τον χρησιμοποιεί, δε νομίζω να υπάρχει αμφιβολία πια, αν και εγώ ποτέ δε πίστεψα κάτι τέτοιο.

Η Εύα κάνει μια φιλότιμη προσπάθεια να ωριμάσει αλλά δε θα της βγει σε καλό, η Δάφνη πέρα βρέχει ως συνήθως!

Αυτά! Εις αύριον τα σπουδαία (λέμε τώρα)!

Φοβερός σχολιασμός που με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Τέτοια θέλουμε κάθε μέρα. Μπράβο annaki.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από nana Τετ Φεβ 10, 2010 11:46 am

Εγώ πάλι αυτό που εισέπραξα είναι ότι ο Στέφανος είπε στην Μελίτα ότι προλαβαίνουν να πουν για τον απόλυτο έρωτα τους, επειδή ήξερε πως θα αρνηθεί η Μελίτα.
Sorry αλλα αυτό κατάλαβα..
Η Ευα Στέφανε νομίζω πως πιο σαφής δεν μπορεί να γίνει. Οπότε πλέον το κριμα στο λαιμό σου.
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 11:48 am

nana έγραψε:Εγώ πάλι αυτό που εισέπραξα είναι ότι ο Στέφανος είπε στην Μελίτα ότι προλαβαίνουν να πουν για τον απόλυτο έρωτα τους, επειδή ήξερε πως θα αρνηθεί η Μελίτα.
Sorry αλλα αυτό κατάλαβα..
Η Ευα Στέφανε νομίζω πως πιο σαφής δεν μπορεί να γίνει. Οπότε πλέον το κριμα στο λαιμό σου.

Συμφωνώ, πιστεύω ότι αν η Μελίτα του έδινε το οκ θα της τα γύρναγε με κάποιο τρόπο. Απλά ήταν μια κίνηση για να δειχτεί, πόσο καλός και πόσο ερωτευμένος είναι!

Όλα για την εικόνα μας!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από filitsa Τετ Φεβ 10, 2010 12:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
nana έγραψε:Εγώ πάλι αυτό που εισέπραξα είναι ότι ο Στέφανος είπε στην Μελίτα ότι προλαβαίνουν να πουν για τον απόλυτο έρωτα τους, επειδή ήξερε πως θα αρνηθεί η Μελίτα.
Sorry αλλα αυτό κατάλαβα..
Η Ευα Στέφανε νομίζω πως πιο σαφής δεν μπορεί να γίνει. Οπότε πλέον το κριμα στο λαιμό σου.

Συμφωνώ, πιστεύω ότι αν η Μελίτα του έδινε το οκ θα της τα γύρναγε με κάποιο τρόπο. Απλά ήταν μια κίνηση για να δειχτεί, πόσο καλός και πόσο ερωτευμένος είναι!

Όλα για την εικόνα μας!
συμφωνω ολα για την εικονΑ!!!!!!!
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 10, 2010 12:03 pm

nana έγραψε:Εγώ πάλι αυτό που εισέπραξα είναι ότι ο Στέφανος είπε στην Μελίτα ότι προλαβαίνουν να πουν για τον απόλυτο έρωτα τους, επειδή ήξερε πως θα αρνηθεί η Μελίτα.
Sorry αλλα αυτό κατάλαβα..
Η Ευα Στέφανε νομίζω πως πιο σαφής δεν μπορεί να γίνει. Οπότε πλέον το κριμα στο λαιμό σου.


Ακριβώς την ίδια αίσθηση άφησε και σε μένα. Σαν να το έκανε για να κλείσει την ιστορία χωρίς να φανει οτι είναι αυτός που το θέλει. Εξάλλου επειδή τρέχουν παράλληλα οι δυό ιστορίες γίνεται φανερό οτι ενώ ο Λουκάς είναι σαν να τον πηγαίνουν για κρέμασμα ο Στέφανος το γάμο τον επιδιώκει. Δεν ξέρω το λόγο γιατί πια μου περνούν διάφορα απ το μυαλό αλλά φαίνεται έντονα η διαφορά.
Επίσης με παραξενεύει η συμπεριφορά του και απο άλλη άποψη. Όταν ένας άντρας θέλει να φανεί πρόθυμος και να δείξει οτι όλα είναι καλά, χαμογελάει δίνει φιλάκια και κάνει αγκαλίτσες. Εδώ η συμπεριφορά του Στέφανου ειναι εντελώς περίεργη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Φεβ 10, 2010 12:35 pm

Επαναλαμβάνω και επιμένω ότι, τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται, για τον Στέφανο δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα. Δεν ξέρουμε τις πραγματικές του προθέσεις. Το πραγματικό του πρόσωπο θα φανεί πολύ αργότερα (προς το τέλος του Β' κύκλου) θυμηθείτε το.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από nana Τετ Φεβ 10, 2010 12:42 pm

jim7 έγραψε:Επαναλαμβάνω και επιμένω ότι, τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται, για τον Στέφανο δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα. Δεν ξέρουμε τις πραγματικές του προθέσεις. Το πραγματικό του πρόσωπο θα φανεί πολύ αργότερα (προς το τέλος του Β' κύκλου) θυμηθείτε το.

λογικό μου ακούγεται γιατί έχουμε υποτίθεται και 3ο κύκλο
αν ειναι να παει οπως τώρα τότε Sleep Sleep Sleep
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 10, 2010 2:41 pm

Και κάτι που ξέχασα να πώ...
Πολλάαααααααααααααα : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : στη Νόρα για την απίστευτη αυτή ατάκα προς τη Μελίτα που με έκανε να κατουρηθώ από τα γέλια (που λέει ο λόγος):

"A! Και σου'χω και μια έκπληξη! Τις παραμονές των γάμων θα κοιμηθούμε αγκαλίτσα τα δυό μας στην κρεβατάρα μου"

: respect : : respect : : respect :

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 10, 2010 2:47 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Και κάτι που ξέχασα να πώ...
Πολλάαααααααααααααα : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : στη Νόρα για την απίστευτη αυτή ατάκα προς τη Μελίτα που με έκανε να κατουρηθώ από τα γέλια (που λέει ο λόγος):

"A! Και σου'χω και μια έκπληξη! Τις παραμονές των γάμων θα κοιμηθούμε αγκαλίτσα τα δυό μας στην κρεβατάρα μου"

: respect : : respect : : respect :



Οντως.Φυλαει τα ρουχα της για να εχει τα μισα.Σου λεει κατσε μη χαλασει και αυτος ο γαμος εξαιτιας ενος αποχαιρετηστηριου σεξακιου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από elli Τετ Φεβ 10, 2010 3:01 pm

Λοιπόν τα τελευταία επεισόδια θα έλεγα ότι είναι επιεικώς απαράδεκτα(για να μην πω χάλια)το δε σημερινό όπως λέει και η αδελφή μου-μάπα- vomit ...αυτή η κατάσταση Στέφανου-Μελίτας δεν αντέχεται άλλο..Agree .Για μένα ο μόνος λόγος που πήγαινε καλά η σειρά ήταν που βλέπαμε ένα ζευγάρι να προσπαθεί να ζήσει τον έρωτά τους και ναι με έπειθαν ότι ήταν και οι δύο πολύ ερωτευμένοι.Τώρα όμως που το χάλασαν αυτό η σειρά είναι σκέτη απογοήτευση.Όπως είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω, όλοι περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει όταν ο Μάνος μάθει την αλήθεια..γιατί κακά τα ψέματα θέλουμε να μάθουμε αν θα είναι ξανά μαζί ο Στέφανος και η Μελίτα...
Το μόνο που έχω να πω είναι ότι αν ο Στέφανος δεν τα ξαναβρεί ξανά με τη Μελίτα η σειρά θα έχει μια πολύ μεγάλη πτώση..ακόμα και εγώ που δεν έχανα ούτε δευτερόλεπτο από τη σειρά και είχα πωρωθεί τελείως είχα αποφασίσει να κλείσω την τηλεόραση και να την ξανανοίξω μετά από κάνα μήνα...Έκκληση λοιπόν προς τους σεναριογράφους να βάλουν τα πράγματα σε μια σειρά και να αφήσουν επιτέλους το Στέφανο και τη Μελίτα να ζήσουν στιγμές ηρεμίας..άντε γιατί υπάρχουν και άλλα ζευγάρια στη σειρά...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Φεβ 10, 2010 3:12 pm

elli έγραψε:Λοιπόν τα τελευταία επεισόδια θα έλεγα ότι είναι επιεικώς απαράδεκτα(για να μην πω χάλια)το δε σημερινό όπως λέει και η αδελφή μου-μάπα- vomit ...αυτή η κατάσταση Στέφανου-Μελίτας δεν αντέχεται άλλο..Agree .Για μένα ο μόνος λόγος που πήγαινε καλά η σειρά ήταν που βλέπαμε ένα ζευγάρι να προσπαθεί να ζήσει τον έρωτά τους και ναι με έπειθαν ότι ήταν και οι δύο πολύ ερωτευμένοι.Τώρα όμως που το χάλασαν αυτό η σειρά είναι σκέτη απογοήτευση.Όπως είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω, όλοι περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει όταν ο Μάνος μάθει την αλήθεια..γιατί κακά τα ψέματα θέλουμε να μάθουμε αν θα είναι ξανά μαζί ο Στέφανος και η Μελίτα...
Το μόνο που έχω να πω είναι ότι αν ο Στέφανος δεν τα ξαναβρεί ξανά με τη Μελίτα η σειρά θα έχει μια πολύ μεγάλη πτώση..ακόμα και εγώ που δεν έχανα ούτε δευτερόλεπτο από τη σειρά και είχα πωρωθεί τελείως είχα αποφασίσει να κλείσω την τηλεόραση και να την ξανανοίξω μετά από κάνα μήνα...Έκκληση λοιπόν προς τους σεναριογράφους να βάλουν τα πράγματα σε μια σειρά και να αφήσουν επιτέλους το Στέφανο και τη Μελίτα να ζήσουν στιγμές ηρεμίας..άντε γιατί υπάρχουν και άλλα ζευγάρια στη σειρά...

Όπως λες και εσύ υπάρχουν κι άλλα ζευγάρια στη σειρά και δε γίνεται να ασχολούνται τα επεισόδια μόνο με το Στέφανο και τη Μελίτα !!
Δε γίνεται να λέτε ότι "η σειρά είναι σκέτη απογοήτευση" και "ο μόνος λόγος που πήγαινε καλά η σειρά ήταν που βλέπαμε ένα ζευγάρι να προσπαθεί να ζήσει τον έρωτά τους " !!!!

ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ "Ο έρωτας του Στέφανου και της Μελίτας" !!!!

Είναι δυνατόν να λές ότι : " αν ο Στέφανος δεν τα ξαναβρεί ξανά με τη Μελίτα η σειρά θα έχει μια πολύ μεγάλη πτώση" ???????????
Περιττό να σου πώ ότι τα νούμερα άρχισαν να ανεβαίνουν όσο δείχνει περισσότερο Παρέα της Φεγγαρόπετρας και ήταν πιο πεσμένα όταν έδειχναν συνέχεια Στέφανο-Μελίτα !
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τετ Φεβ 10, 2010 3:25 pm

συμφωνώ αν και φαν στεφμελ ότι η σειρά δε περιστρέφεται γύρω από στέφανο και μελίτα μόνο-βέβαια όλοι έχουν τις προτιμήσεις τους.....άλλα και από τα υπόλοιπα ζευγάρια δε βλέπω καμία εξέλιξη...
οι σεναριογράφοι τα έχουν κάνει κουλουβάχατα...
έχουν μπερδέψει πολύ τα πράγματα με στέφανο-μελίτα-εύα-μάνο...δεν καταλαβαίνω που το πάνε και γιατί τοσο μπέρδεμα;;;
αλλά και από την πλευρά νόρας-λουκά καμία εξέλιξη...δεν θυμάμαι πόσο καιρό ασχολούμαστε με τη νταίζη το λουκά,αν ο λουκάς θα παντρευτεί τη νταίζη και ότι θα το κάνει για το παιδί και συνεχώς βλέπουμε μία νόρα κια ένα λουκά να συζητούν με δάφνη-νικόλα αντίστοιχα για τα συναισθήματα τους αλλά καμία περαιτέρω εξέλιξη...όλο τα ίδια και τα ίδια....
από την άλλη έχουν αφήσει στην άκρη όλα τα υπόλοιπα θέματα...τη δίκη του ηλία για παράδειγμα...αυτός τελικά θα πάει φυλακή ή όχι;;τι θα γίνει;;;...
είναι καιρός νομίζω να προχωρήσουν όλα τα θέματα...σε όλους τους τομείς...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Φεβ 10, 2010 3:30 pm

Έχεις δίκιο ότι βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια .... Απλά το θέμα με τα ζευγάρια σίγουρα πουλάει περισσότερο από τη δίκη του Ηλία γι' αυτό τα λιβανίζουν και περιστρέφονται όλες οι καταστάσεις γύρω από αυτά . Για να βλέπουμε κάθε μέρα κάθε επεισόδιο και να αναρωτιόμαστε πότε θα πάνε τα θέματα με τα ζευγάρια παρακάτω...
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 299 - Ημερομηνία 09-02-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Φεβ 10, 2010 3:32 pm

Οντως κοριτσια εχετε δικιο!Νομιζω ομως οτι τα επεισοδια που ερχονται θα ειναι αρκετα πιο ενδιαφεροντα!Τουλαχιστον φαινεται απο τις περιληψεις για τα παρακατω οτι αρχιζουμε να ξεβαλτωνουμε!!!
Για να δουμε..... Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης