Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

+47
basilis
Jennifer
KonstantinaA
elli
margaret
jo8
annaki
loukasnora
sarita
Cancoon
KatsaroYpotheto
nantia_10
Materialgirl
gourounaki
madolato
rachel
anastasia20
verile_mistika
anna90
Ntinaki1
mimi_loukas+nora
konstantina
Καρ-Mik
Pennaki.......!!
panda
LIBRA
LYDIA
vs116117
kikialex
stefanos-melita
jim7
ellileo
euaki
elenaph33
soso
FieryRed
nikidanis
sousami7
evanna
$ofi@ loukakos + nora
konst@ntin@
sifantid
masoul
elenitsa_loukonoraki
filitsa
loukitsa
Clarabelle
51 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap13%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap44%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 44% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap26%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 26% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap13%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 72
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από basilis Τρι Μαρ 02, 2010 4:46 pm

ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ...ΠΟΛΛΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΠΕΣΑΝ....
basilis
basilis

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΞΥΛΟΥΡΓΟΣ

https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από milia Τρι Μαρ 02, 2010 4:52 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα σχολιάκι και αναλυτικά αργότερα
Ο Λουκάς την ώρα που ρουφούσε την πορτοκαλαδίτσα με το καλαμάκι ήταν χαζό παιδί χαρά γεμάτο τέλειος ο Πετράκηςlol!

Τελειος ο Λουκας γλυκουλης ηταν σε αυτη τη σκηνη....!!!! :)
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Μαρ 02, 2010 5:39 pm

stefanos-melita έγραψε:Παρολο που δεν ειχε σκηνες του δικου μου..απολυτου ερωτος, θα ηθελα να σχολιασω λιγακι το σημερινο...

Καταρχην στο αμαξι η Νορα ειχε τρελο γελιο, ειδικα αυτο το "Σκασε, σκασε Δημητρη" με πεθανε! Βεβαια, ενταξει, δεν ηταν και τοσο σωστη η συμπεριφορα της, απο τη στιγμη που εμαθε οτι δεν κινδυνευει η ζωη του, θα επρεπε να ηρεμησει λιγο, και να του μιλαει καλυτερα, ο ανθρωπος της στεκεται κερι αναμενο, και δεν του αξιζει τετοια ξεφτυλα.Φυσικα εννοειται οτι τα εχει καταλαβει ολα ο Μπελλος κατ'εμε, "Καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απ οσα νομιζεις Νορα" και παλι ομως, εκει, βραχος! Τον εχω συμπαθησει αυτον, θα λυπηθω πολυ να μεινει μονος του, δεν το αξιζει!Μακαρι να του βρουν καποιο δεσμο.
Το ξεκατινιασμα στο νοσοσκομειο, νομιζω θα μπορουσε να λειπει, ηταν υπερβολικο.Ειδικα, πανω απ το κεφαλι του Λουκα, με χαλασε η σκηνη, αντι να βαλουν στην ακρη εγωισμους και κατινιες, μαλωναν πανω απ το κεφαλι του αρρωστου.Στην συγκεκριμενη σκηνη Χ και στη Νορα και στη Νταιζη.

Το χαστουκι της Ευας στο Μανο, μου αρεσε τρελα, ξεχειλιζε απο θυμο, ποθο και καταπιεσμενο παθος και οργη! Μας καιει και μας τσουρουφλιζει κυρια Καρταλη ετσι?? Τελοσπαντων, μπορει την Ευα να μην την συμπαθω καθολου και να τη θεωρω κρυα, ειδικα με το Στεφανο παγος, αλλα στη συγκεκριμενη σκηνη μου εβγαλε μια φλογα, ενα καπριτσιο και ενα σκερτσο που μου αρεσαν πολυ!! Εχουν χημεια τελικα με τον Μπουγιουρη, αντε..Μανος και Ευα LFE! (EΓΩ TO EIΠA AYTO??ΔEN TO ΠΙΣTEYΩ! ΔEN EIMAI KAΛA! xaxa )

Ο Στεφαν μου, για να μην ξεχνιομαστε, απεδειξε για αλλη μια φορα, αυτο που ελεγα απ την αρχη.Οτι μπορει να εχει κανει τις στραβες του, αλλα εχει εναν δικο του προσωπικο κωδικα ηθικης.Δεν θα χτυπησει ποτε τον αντιπαλο του οταν αυτος ειναι αοπλος, ή αδυναμος, πισωπλατα. Λατρεψα Στεφανο. Hugg Αγαπαει τον Λουκα, και επιπλεον, ειναι σε θεση να ξερει τι περναει. Οπως ειπε και ο Χρηστος, εχει ευαισθησιες, ο θεος μου! Love!
Σε αντιθεση με τον Χρηστο, τον οποιο καρααντιπαθησα στη συγκεκριμενη σκηνη. Για να θελεις να εκμεταλλευτεις αρρωστια, αδυναμια καποιου, οποιος κ να ειναι αυτος, ακομη και εχθρος, πρεπει να μην εχεις μεσα σου ιχνος ανθρωπιας!! Αυτος ξεπερασε και το Μανο ΚΑΡΑ Χ!!! Ksilo

Αμαλια ΘΕΑ!!! ΑΠΛΑ ΘΕΑ!!! Ολο το..λογυδριο για τους γαμους ηταν Οσκαρικο, και απολυτα αληθινο!! Εξεφρασε νομιζω την αποψη ολων μας, ειτε αγαπαμε Στεφανο-Μελιτα, ειτε Ευα..Οτι αυτοι οι γαμοι που δεν βασιζονται στον ερωτα και το ψυχικο δεσιμο, ειναι λαθος, και καταδικασμενοι στην αποτυχια.
Ατακα Κολαφος 1 "ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΔΕΣ???" gelio
Ατακα Κολαφος 2 του Μανου "ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΝΑ ΣΕ ΑΡΠΑΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ??" Τωρα φταιω εγω που σαν τηλεθεατρια, θα εδινα και το δεξι μου..δαχτυλιδι, για να την δω αυτη τη σκηνη??? gelio
Τελος, δεν μου αρεσε καθολου η επιμονη μεχρι τελικης πτωσεως της Νορας να αναλαβει εξολοκληρου το Λουκα. Φερθηκε τελειως εγωιστικα εν προκειμενω, βαζοντας τη δικη της προσωπικη επιθυμια πανω απ τις αναγκες και το καλο του Λουκα.Κατανοητη η αγαπη της, αλλα δεν ειναι μικρο κοριτσακι να χτυπαει κατω το ποδαρακι της. Επρεπε να καθησει και να σκεφτει ψυχραιμα ποιο ειναι το καλυτερο για το Λουκα, οχι για την ιδια. Οπως πολυ σωστα της τονισε η Μελιτα "εδω ειμαστε για να αποφασισουμε το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ" Ελπιζω οτι προς στιγμη η Νορα λειτουργει κατω απο συναισθηματικη φορτιση, και οταν ηρεμησει λιγο, θα καταλαβει αυτο που της επεσημανε η παρεα.

Μανος απιστευτο λαμογιο, βρηκε την καλυτερη αντιμετωπιση για την Νταιζη, και την εθεσε υπεροχα προς εφαρμογη! Στα τελευταια επ, βλεπω μια χιουμοριστικη νοτα στο χαρακτηρα του που του παει τρελλα! gelio

Τελος, μου αρεσε πολυ η σκηνη οπου η Αντιγονη, δειχνοντας ΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ(!) μιλησε για το πως ενιωθε την αγαπη του Στεφαν της. ΙΣΩΣ, ΛΕΓΩ ΙΣΩΣ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ Ο ΒΕΛΖΕΒΟΥΛ..ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝ ΕΚΕΙ..ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ.. Love! ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ Ο ΜΠΟΥΛΗΣ... /S

η σκηνη με τον Λουκα να ρουφαει την πορτοκαλαδα, μου εφερε στο νου ενα μικρο αγορακι, που το φοβιζει η χοντρη νοσοκομα, οτι αν δεν φαει οοολο το φαι του θα ερθει να τον παει στον Μπαμπουλα..Ειδα τον πανικο στα ματια του Λουκα, καθως ρουφουσε βιαστικα την πορτοκαλαδα...


Μόλις το είδα και συμφωνώ απολύτως!Ήταν καλό επεισοδιάκι!Πολύ γέλιο μου έβγαλε παρ'ότι το είδα στα γρήγορα.Τίποτα κακό δεν έχω να πω γιατί είμαι μέσα στην τρελή χαρά!!!Πέρασα ενοχικό!!!! :D Σήμερα μην περιμένετε από μένα κακό λόγο Razz
Δεν θα δω στην ώρα του το επεισόδιο επειδή έχω πνευματική ιδιοκτησία,αλλά το βραδάκι λογικά θα σχολιάσω το σημερινό!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μαρ 02, 2010 5:48 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Περίμενα κάτι περισσότερο απ το επεισόδιο αλλά δεν μπορούμε να ζητάμε συνεχώς έντονα επεισόδια.

Αρχικά να πω οτι το χαστούκι της Δάφνης το απόλαυσα όσο δεν παίρνει. Ήταν το μοναδικό απόλυτα δικαιολογημένο. Η Δάφνη καταπίεσε την αντιπάθειά της και εκείνη τη στιγμή ξέσπασε όχι μόνο απ το φόβο της για την κατάσταση του Λουκά αλλά για όλα όσα άκουσε απ την τριτοδεύτερη τραγουδιάρα τόσες μέρες. Αντίθετα το ξεκατίνιασμα Νόρας Νταίζης μέσα στο νοσοκομείο το βρήκα παράλογο και υπερβολικό και το χαστούκι της Εύας στο Μάνο παρόλο που ήταν το πιο καλογυρισμένο το βρήκα άκαιρο. Ο Μανούλης βέβαια έκατσε και το εισέπραξε χωρίς καν να αντιδράσει. Έτσιιιιιιιιι

Η αντίδραση της Νόρας όταν έμαθε τα μαντάτα μου φάνηκε φυσικολογική αλλά η συμπεριφορά της απέναντι στο Μπέλλο δεν το κρύβω με χάλασε. Μπορεί ο τύπος να έχει καταντήσει καρτούν μπορεί ακόμη και τόση αφέλεια να είναι ύποπτη, αλλά απέναντι στη Νόρα μέχρι τώρα έχει σταθεί κύριος και δεν του άξιζε.

Την Αμαλία τη σχολίασα ήδη αλλά δεν λέω περισσότερα γιατί θα γίνω εντελώς κακιά. Πάντως το μαλλι της ήταν σούπερ. Το Νεφελάκι είχε και ατάκες σήμερα και η αγκαλίτσα με το Μάνο ήταν γλυκούλα.

Ο Μάνος μου άρεσε ιδιαίτερα που στεκόταν δίπλα στη Νόρα και συγκινήθηκα όταν τον είδα να την φροντίζει και να τη χαιδεύει, γιατί στα δύσκολα όλοι αυτό ζητάμε την ανθρώπινη επαφή, ένα χάδι μια αγκαλιά παρηγοριά από κάπου. Παρατήρησα οτι ενώ μέχρι προχθές ο Μάνος ήταν εκτός παρέας, σήμερα ήταν παρών και όπως πάντα όλοι στρέφονταν σ αυτόν να ακούσουν τι έχει να προτείνει. Του αναγνωρίζω οτι είναι εύστροφος και έχει πάντα να προτείνει κάτι και μάλλον αυτό του αναγνωρίζουν και οι άλλοι και γι αυτό στρέφονται σ αυτόν.

Ο Λουκάς σήμερα ήταν αλλού πολύ καλός και αλλού μέτριος. Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα. Αντίθετα την ώρα που η νοσοκόμα του έφερε το πρωινό ήταν έξοχος έδειχνε να είναι εντελώς χαμένος, και αντέδρασε σαν παιδάκι που υπακούει σ αυτά που του λένε. Εκεί που έπινε την πορτοκαλαδίτσα του ήταν σαν πεντάχρονο που κάνει ότι του είπαν.

Η παρέα τελικά άρχισε να παραμυθιάζει τη Νταιζάρα αν και χλωμό το βλέπω να πιάσει το κόλπο η κυρία είναι δασκάλα στην απάτη. Μια έξοχη Φαίη Ξυλά την ώρα που έστελνε την Νόρα στο Λουκά. Χωρίς να μιλήσει με την κίνηση και την έκφραση της είπε πήγαινε ο δρόμος ειναι ανοιχτός. Η συζήτηση Νόρας Λουκά είναι μια απ τις δύο καλύτερες κατα τη γνώμη μου σκηνές του επεισοδίου. Ο πληθυντικός του Λουκά με πέθανε. Εσείς και γω έχουμε γραφείο; Είστε τενίστρια; Η δόλια η Νόρα να προσπαθεί να του ξυπνήσει τις μνήμες του και ο Λουκάς να αναρωτιέται εγώ γιατί δεν τα θυμάμαι όλα αυτά;

Η δεύτερη σκηνή που μου άρεσε πολύ ήταν αυτή της Αντιγόνης με το Στέφανο και την Εύα. Υπέροχοι και οι τρείς και ιδιαίτερα η κυρία Παπαδημητρίου. Άμεση και ήρεμη συζήτηση που άνοιγε ένα παράθυρο στα βιώματα της Αντιγόνης. Εύα και Στέφανος αντιδρούσαν στα λεγόμενά της η μια παραλληλίζοντας καταστάσεις και ο άλλος χαιδεύοντας πότε τη μια και πότε την άλλη. Μια ακόμη εξαιρετική σκηνή απ το σεναριακό τίποτα.

Σε αναμονή της συνέχειας που προβλέπεται ενδιαφέρουσα τόσο για Λουκά Νόρα όσο και για την ιστορία των πινάκων που βγαίνει στο προσκήνειο.


ΘΕΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ! ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!

ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Love!

ΕΥΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΚΗΝΗ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μαρ 02, 2010 5:49 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.....


Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο.Οχι οπως της Παρασκευης βεβαιως βεβαιως αλλα και παλι πολυ καλο.Ολο το επεισοδιο αξιζε για το χαστουκι της Δαφνης στην Νταιζη,το χαστουκι της Ευας στον Μανο και το απιθανο υφος του Λουκα που δεν ηξερε που παταει και που βρισκεται.Η Αμαλια ηταν απαραδεκτη ειδικα στην σκηνη που εκανε σκηνη μπροστα στο Νεφελακι για τον Μανο.Η Νορα ναι μεν φερθηκε ασχημα στον Δημητρη αλλα απο την αλλη τα ζηταγε ο οργανισμος του.Μα βρε φιλε ο κολλητος της ειχε ατυχημα κι εσυ σκεφτεσαι μονο τον αρραβωνα;Μη κοιτας που δεν ειναι μονο κολλητος της αλλα πολλα παραπανω.Ο Μανος φανατικος Λουκανορικος σαν κι εμας.Μου αρεσε πολυ ο τροπος που αγκαλιαζε την Νορα και που η Νορα του ειπε ''πηγαινε διωξτην''για την Νταιζη να μη μεινει με τον Λουκα.Η Νταιζη πιο απαραδεκτη και απο την Αμαλια αν ειναι ποτε δυνατον.Να λεει οτι ειναι κολπο ολο αυτο;Δεν εχει αρχισει ακομα το κολπο κοπελια.Απο αυριο ξεκιναει το καλο.Η σκηνη με τον Στεφανο,την Ευα και την Αντιγοναρα ηταν υπεροχη.Ποσο υπεροχοι ειναι αυτοι οι τρεις μαζι;Αντε σιγα σιγα θα αρχισουμε να μαθαινουμε πραγματα για τη ζωη της Αντιγονης.Ο Στεφανος παλι απεδειξε οτι οντως εχει εναν δικο του κωδικα ηθικης και ευαισθησιες που ειπε οτι δεν θα κανουν καμια κινηση τωρα που ο Λουκας εχει προβλημα.Ο Χρηστος παλι συγγνωμη Τζινακι μου αλλα εκτος απο μουσειο αποδειχτηκε και λιγο μουλαρι.Μου αρεσε η σκηνη που η παρεα ειχε μαζευτει στο σπιτι της Νορας για να μιλησουν για τον Λουκα κι ας ηταν και η Μελιτα εκει.Αποφασισαν ολοι μαζι να παραμυθιασουν την Νταιζη αλλα δεν νομιζω να πετυχουν και πολλα πραγματα.Αληθεια προσεξατε οτι αν εξαιρεσουμε την πρωτη σκηνη που ο Λουκας ξυπνησε και οσο να πεις μια ταραχη την επαθε που ειδε προσωπα που δεν τα αναγνωριζει με τη Νορα στην τελευταια σκηνη ηταν σχετικα ηρεμος ενω την Νταιζη την εδιωχνε;Βεβαια το επεισοδιο σημαδευτηκε απο μια φοβερη και τρομερη σκηνη.Με την πορτοκαλαδιτσα του Λουκα και το υπεροχο υφος του.



Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Loukakos6

Απλα λιτα και απεριτα Παναγιωτη : respect : : respect : : respect :

Αυτα απο μενα.Περιμενω με ανυπομονησια τα υπολοιπα επεισοδια της αμνησιας.

H φωτογραφία είναι ολα τα λεφτά!! Ο σχολιασμός σου είναι ακόμα περισσότερα!! : respect : : respect :

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Περίμενα κάτι περισσότερο απ το επεισόδιο αλλά δεν μπορούμε να ζητάμε συνεχώς έντονα επεισόδια.

Αρχικά να πω οτι το χαστούκι της Δάφνης το απόλαυσα όσο δεν παίρνει. Ήταν το μοναδικό απόλυτα δικαιολογημένο. Η Δάφνη καταπίεσε την αντιπάθειά της και εκείνη τη στιγμή ξέσπασε όχι μόνο απ το φόβο της για την κατάσταση του Λουκά αλλά για όλα όσα άκουσε απ την τριτοδεύτερη τραγουδιάρα τόσες μέρες. Αντίθετα το ξεκατίνιασμα Νόρας Νταίζης μέσα στο νοσοκομείο το βρήκα παράλογο και υπερβολικό και το χαστούκι της Εύας στο Μάνο παρόλο που ήταν το πιο καλογυρισμένο το βρήκα άκαιρο. Ο Μανούλης βέβαια έκατσε και το εισέπραξε χωρίς καν να αντιδράσει. Έτσιιιιιιιιι

Η αντίδραση της Νόρας όταν έμαθε τα μαντάτα μου φάνηκε φυσικολογική αλλά η συμπεριφορά της απέναντι στο Μπέλλο δεν το κρύβω με χάλασε. Μπορεί ο τύπος να έχει καταντήσει καρτούν μπορεί ακόμη και τόση αφέλεια να είναι ύποπτη, αλλά απέναντι στη Νόρα μέχρι τώρα έχει σταθεί κύριος και δεν του άξιζε.

Πάντως το μαλλι της ήταν σούπερ. Το Νεφελάκι είχε και ατάκες σήμερα και η αγκαλίτσα με το Μάνο ήταν γλυκούλα.

Ο Μάνος μου άρεσε ιδιαίτερα που στεκόταν δίπλα στη Νόρα και συγκινήθηκα όταν τον είδα να την φροντίζει και να τη χαιδεύει, γιατί στα δύσκολα όλοι αυτό ζητάμε την ανθρώπινη επαφή, ένα χάδι μια αγκαλιά παρηγοριά από κάπου. Παρατήρησα οτι ενώ μέχρι προχθές ο Μάνος ήταν εκτός παρέας, σήμερα ήταν παρών και όπως πάντα όλοι στρέφονταν σ αυτόν να ακούσουν τι έχει να προτείνει. Του αναγνωρίζω οτι είναι εύστροφος και έχει πάντα να προτείνει κάτι και μάλλον αυτό του αναγνωρίζουν και οι άλλοι και γι αυτό στρέφονται σ αυτόν.

Ο Λουκάς σήμερα ήταν αλλού πολύ καλός και αλλού μέτριος. Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα. Αντίθετα την ώρα που η νοσοκόμα του έφερε το πρωινό ήταν έξοχος έδειχνε να είναι εντελώς χαμένος, και αντέδρασε σαν παιδάκι που υπακούει σ αυτά που του λένε. Εκεί που έπινε την πορτοκαλαδίτσα του ήταν σαν πεντάχρονο που κάνει ότι του είπαν.

Η παρέα τελικά άρχισε να παραμυθιάζει τη Νταιζάρα αν και χλωμό το βλέπω να πιάσει το κόλπο η κυρία είναι δασκάλα στην απάτη. Μια έξοχη Φαίη Ξυλά την ώρα που έστελνε την Νόρα στο Λουκά. Χωρίς να μιλήσει με την κίνηση και την έκφραση της είπε πήγαινε ο δρόμος ειναι ανοιχτός. Η συζήτηση Νόρας Λουκά είναι μια απ τις δύο καλύτερες κατα τη γνώμη μου σκηνές του επεισοδίου. Ο πληθυντικός του Λουκά με πέθανε. Εσείς και γω έχουμε γραφείο; Είστε τενίστρια; Η δόλια η Νόρα να προσπαθεί να του ξυπνήσει τις μνήμες του και ο Λουκάς να αναρωτιέται εγώ γιατί δεν τα θυμάμαι όλα αυτά;


Σε αναμονή της συνέχειας που προβλέπεται ενδιαφέρουσα τόσο για Λουκά Νόρα όσο και για την ιστορία των πινάκων που βγαίνει στο προσκήνειο.

Μαρία μου, με σένα θα συμφωνήσω μόνο σε αυτά που κρατάω... Κριμα, δεν αγαπώ Αντιγόνη-Ευα, ούτε και όταν αναφέρονται στην ΘΕΑ!!! χιχι

Για μια ακόμη φορά υπέροχος σχολιασμός.....

Περιμένουμε τα καλύτερα!!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από zwi Τρι Μαρ 02, 2010 5:53 pm

sifantid έγραψε:Και ξεκινάω... Ψήφισα το επεισόδιο "Πολύ Καλό" και θα σχολιάσω τώρα ό,τι θυμάμαι, γιατί δε διακρίνομαι και για την καλή μου μνήμη! lol! Λοιπόν...

Η σκηνή που η Νόρα μαθαίνει για το ατύχημα του Λουκά ήταν περίπου όπως την περίμενα... Τρελάθηκε από την αγωνία της και αυτό τη χτύπησε στο σκάλπ! Και αυτή με τη σειρά της χτύπησε στο Δημήτρη! Γιατί όλα τα νεύρα και την απελπισία της τα έβγαζε πάνω του... Αλλά και αυτός το χαβά του με τον αρραβώνα! Αμάν πια!

- - - - - - - - - -

Τη στάση της Νταίζης απέναντι στο ατύχημα του Λουκά δε θα μπω στον κόπο να τη σχολιάσω καν! Ένα emoticon x1000 φτάνει! Fskl Πάρ' τα Νταιζουλίνι! Όσο για τις σκηνές με τα χαστούκια, πολύ τις ευχαριστήθηκα! Πάρε να 'χεις και απ΄αυτά! xastouki Η σκηνή στο νοσοκομείο, όσο ξεκατίνιασμα και αν ήταν, ήταν από τα highlights του επεισοδίου! Έριξα ΤΟ γέλιο!

- - - - - - - - - -

Από την άλλη, την πρώτη φορά που μπήκαν μέσα η Νόρα με την Νταίζη, ήθελα να 'ξερα, σκέφτηκαν πολύ οι υπόλοιποι να τις αφήσουν; Συνδυασμός που σκοτώνει είναι! Τρώγονταν πάνω από το κεφάλι του Λουκά! Έλεος κορίτσια! Αλλά είπαμε... Εγώ στη Νόρα κακία δεν μπορώ να κρατήσω! Αν εξαιρέσεις την τελευταία σκηνή που του είπε: "Είμαστε φίλοι Λουκά... Και όχι μόνο φίλοι... Αγαπιόμαστε..." Synelthe Ξύπνα Νόρα! Δεν προέχει αυτό τώρα!

- - - - - - - - - -

Η στάση του Στέφανου ήταν απλά για πολλά : respect : ... Ενώ η στάση του Χρήστου από την άλλη, για ακόμη πιο πολλά Fskl ... Επίσης κρατάω αυτό που είπε η Αντιγόνη: "Τα συναισθήματα έχουν μνήμη" Love! Πολύ θα ήθελα να εφαρμοστεί και στη δική μας περίπτωση, αλλά άλλα διάβασα... Θα ήθελα ας πούμε ο Λουκάς να ξαναβρεί τη μνήμη του, επειδή θα είχε θυμηθεί κάτι από τη Νόρα και όχι από έναν καβγά... Rolling Eyes

- - - - - - - - - -

Η αγαπημένη μου, όμως, σκηνή του επεισοδίου by far είναι αυτή με την παρέα μαζεμένη στο σπίτι και τη συζήτησή τους για το ίδρυμα... Ειδικά η αντίδραση της Νόρας... "Όχι, όχι, όχι..." : respect : Λάτρεψα όλα τα συναισθήματα που μου έβγαλε... Το βλέμμα της τα υποδήλωνε όλα!

- - - - - - - - - -

Η Νταίζη πάλι με την "Λάμψη is back" πώς γίνεται πάντα να κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους; cake Ο άλλος δε θυμάται ούτε το όνομά του στο νοσοκομείο και αυτές συζητούν για νομική κάλυψη! Τρομερή αγάπη! Να τη χαίρεστε!

- - - - - - - - - -

Αυτά νομίζω για τώρα... Αν θυμηθώ κάτι παραπάνω, θα επιστρέψω δριμύτερη!
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης