Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

+47
basilis
Jennifer
KonstantinaA
elli
margaret
jo8
annaki
loukasnora
sarita
Cancoon
KatsaroYpotheto
nantia_10
Materialgirl
gourounaki
madolato
rachel
anastasia20
verile_mistika
anna90
Ntinaki1
mimi_loukas+nora
konstantina
Καρ-Mik
Pennaki.......!!
panda
LIBRA
LYDIA
vs116117
kikialex
stefanos-melita
jim7
ellileo
euaki
elenaph33
soso
FieryRed
nikidanis
sousami7
evanna
$ofi@ loukakos + nora
konst@ntin@
sifantid
masoul
elenitsa_loukonoraki
filitsa
loukitsa
Clarabelle
51 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap44%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 44% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap26%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 26% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 72
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μαρ 02, 2010 12:10 pm

Για μένα το επεισόδιο ήταν πολύ καλό και αυτό για την εξαιρετική υποκριτική του κου Πετράκη που χωρίς να μιλάει ζωγράφιζε πότε με την αγανάκτηση και την απορία και πότε με τη "χαζομάρα" στη σκηνή με την πορτοκαλαδίτσα και βεβαια για το φούσκο της Δάφνης! Είπαμε καλή καλή αλλα όταν ο φίλος σου κινδυνεύει τον χάνεις τον έλεγχο αμα έχεις μια μουρλή να λέει μπούρδες!

Θα σχολιάσω και πιο αναλυτικά αργότερα αν προλάβω..

Δυό λόγια μόνο για το ποστ της MaterialGirl επειδή διαφωνώ σε κάποια σημεία.


Materialgirl έγραψε:Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...για τρελές σφαλιάρες. Κακότροπή, κατινάρα και λίγη...πολύ λίγη για το Μπέλλο. Μου αρέσει που έλεγαν ότι η Μελίτα χρησιμοποιούσε τον Οδυσσέα που στο φινάλε όυτε τον έβριζε σαν νταλικέρης, ούτε του έταξε αρραβώνες και γάμους.Θέλει πολλά χαστούκια η Νόρα και θα το χαρώ πολύ να φάει ξύλο από το Δημήτρη. Δεν φτάνει που τον εκμεταλλεύεται τον άνθρωπο μιλάει κι από πάνω. Έ ρε Στέλιος που σου χρειάζεται ...το έχει παρακάνει... . Της αρέσει ή όχι δικαιώματα πάνω στο Λουκά δεν έχει ακόμα αφού όυτε να του πει πως νιώθει είχε το θάρρος, ούτε και ο ίδιος ο Λουκάς τολμάει να μιλήσει, και από τη στιγμή που η Νταίζη θα γινόταν γυναίκα του αυτή έχει κάθε δικαίωμα να τον περιθάλψει άμα γουστάρει. Καλώς ή κακώς ο Λουκάς θα την παντρευόταν. Τον αρραβώνα τι τον ήθελε;; Και έχει και το θράσσος να το παίζει μάγκας στον Δημήτρη που της έχει φερθεί κύριος;
Αυτά είναι τα κότσια και η μαγκιά της κυρίας Νόρας;;Που πήγε να αρραβωνιαστεί και εκμεταλλεύεται τα συναισθήματα ενος ανθρώπου από κόντρα για να συνειδητοποιήσει ο Λουκάς ότι τη χάνει;;Δεν είχε τα κότσια η Νόρα σαν τη Μελίτα που πήγε στο γάμο και το υπέστη όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι σφίγγοντας τα δόντια της. Δεν είχει το θάρρος να πάει να τον δει να πατρεύεται. Μόνο από τη Μελίτα ξέρουν όλοι να έχουν απαιτήσεις να είναι κυρία και αξιοπρεπής. Αλλά όταν έρχεται η ώρα να αποδείξουν τη δική τους αξιοπρέπεια οι φεγγαροπετρίτες παίρνουν μηδενικό. Είναι δυνατόν να συμπεριφέρεται σαν ανάγωγη κατίνα και να κάνει σαν αλητάκι του δρόμου;;Πολύ το σηκώνουν όλοι το χεράκι τους εκει μέσα μου φαίνεται.Κατά τα άλλα η Νόρα που αγαπάει το Λουκά μόνη της έννοια ήτανε μην τυχόν πάνω στην αμνησία του ο Λουκάς ερωτευτεί τη Νταίζη από την αρχή και όχι να γίνει καλά. ΕΓΩΙΣΜΟΣ και μόνο.

Δεν αντιλέγω ότι η συμπεριφορά της Νόρας στο Δημήτρη δεν είναι και η καλύτερη και διαφωνώ που δέχτηκε να προχωρίσει μαζί του, θεωρώ προσωπικά ότι απο εκείνη τη στιγμή και μετά άρχισε η κοροιδία. Όσο χάπατο και να είναι ο Μπέλλος (που δεν είναι αλλα λέμε τώρα..) δεν παύει να είναι άνθρωπος με αισθήματα και έφόσον της έχει συμπεριφερθεί με τον καλύτερο τρόπο δεν του άξιζε να του πει το ναι με αυτό τον τρόπο αλλα κι αυτός τα ήθελε ο οργανισμός του!

Απο εκεί και πέρα δεν μπορούμε να λέμε ότι είναι κακότροπη και κατινάρα και δη συγκρίνοντας την με τη Μελίτα και τη σχέση της με τον Οδυσσέα!

Η Νόρα ουδέποτε προχώρησε με το Δημήτρη, δεν έχουν καν φιληθεί και εχει ξεκαθαρίσει οτι είναι αλλού, σε αντίθεση με τη Μελίτα που χρησιμοποίησε τον Οδυσσέα πουλώντας του έρωτα το οποίο είναι σαφέστατα χειρότερο!

Η Μελίτα μέχρι που κοιμόταν μαζί του ενώ δεν ήταν και το καλύτερο της
(2:38 - 2:58)


Και βέβαια δεν του συμπεριφερόταν ποτέ καλύτερα όταν είχε κι εκείνη τα νευράκια της
(1:50 - 2:27)


Συνεπώς θεωρώ αυθαίρετα τα ανωτέρω σχόλια. Βάζουμε σε καλύτερη μοίρα δηλαδή τη Μελίτα επειδή είχε σχέση με τον Οδυσσέα κι ας ήταν απλά για να περνά η ώρα της και να ξεπεράσει το Μάνο, απο τη Νόρα που έχει ξεκαθαρίσει πολλάκις τη θέση της και δεν έχει προχωρήσει παραπάνω απο όσο αισθάνεται?

Μην ξεχνάμε ότι η Μελίτα του τα φόρεσε κιόλας του Οδυσσέα!

Όσο για τα κότσια της Μελίτας θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω! Δεν θέλει κότσια να πηγαίνεις στο γάμο ενός ανθρώπου που σε ξεφτίλισε με τα πήγαινέλα του και να τον χαλβαδιάζεις, κότσια θα είχε αν του έκοβε την καλημέρα έτσι όπως της φέρθηκε αντί να σέρνεται μονίμως απο πίσω του σαν γυναικούλα!


Materialgirl έγραψε:Έρχεται τελικά και δικαιώνεται η Νταίζη που τους λέει σκατοπαρέα (και για να μην γίνει παρατήρηση ότι βρίζω τονίζω ότι αυτό είναι λέξη της νταίζης. εγώ απλά το αναπαράγω). Αυτό είναι το επίπεδο και η κουλτούρα της νομικής;;
Και παίρνει φόρα και η Εύα να τη λέει στη Νταίζη, ξεχνώντας ότι είναι φτιαγμένες από την ίδια πάστα. Μην πω ότι η Νταίζη είναι και καλύτερη της. Τραγουδιάρα μπορεί να είναι αλλά τσόντες δεν γύρισε. Όσον αφορά το θέμα μητρότητας είναι και οι δύο τα ίδια χάλια. Τουλάχιστον η Νταίζη έχει τα κότσια να λέει "ναι αυτή είμαι κι έχω ζήσει στη βρωμιά" αλλά το παραδέχεται και μαγκιά της. Δεν το παίζει κυρία σαν μερικές υποψήφιες αγίες που έχουν κάνει πολύ χειρότερα με τη δικαιολογία ότι αγάπησαν. Το χαστούκι της Εύας στο Μάνο εντελώς γελοίο και άκαιρο.

Η Νταιζούλα καλύτερη απο την Εύα? Μην τρελαθούμε κιόλας! Η Εύα έπαθε επιλόχια κατάθλιψη και είχε ανύπαρκτες σχέσεις με το παιδί της, δεν το παράτησε για να κάνει καριέρα και μάλιστα σε κάποιον που δεν είναι καν πατέρας του!

Για τις τσόντες δεν θα ασχοληθώ καν! Αυτό που για να βγάλοουμε κάποιον καλό τον συγκρίνουμε πάντα με κάποιον που θεωρούμε χειρότερο το θεωρω εντελώς ακυρο αλλα πέραν τούτου νομίζω ότι πρέπει να βλέπουμε όλη τη διαδρομη ενος ήρωα κι όχι να κολλάμε σε πράγματα του παρελθόντος μην κοιτώντας παρακάτω γιατί δεν μας αρέσει η συνέχεια. Αν μη τι άλλο η Εύα έχει μετανιώσει για τα λάθη της και προχωράει μπροστά σε αντίθεση με μια Μελίτα που πάει τη διαδρομή ανάποδα και σε μια Νταίζη που ουδώλως έχει καλυτερεύσει, στάσιμη στην απόλυτη λαμογιά και πλεονεξία!


Materialgirl έγραψε:Ο δε Λουκάς η κοτούλα θα τη γλιτώσει με το κολπάκι της αμνησίας...μόνο στο Στέφανο ήξερε να δίνει συμβουλές να παντρευτεί την Εύα για χάρη του παιδιού..Τι έγινε Λουκάκο;;Είναι βαριά η καλογερική ε;;Στη θεωρία όλα καλά αλλά στην πράξη δύσκολα τα πράγματα ε;Τον Στέφανο ξέρατε να τον διπλαρώσετε και να του κάνετε πλύση εγκεφάλου να παντρευτεί την Εύα και να τη φορτωθεί αλλά όταν ήρθε η δική σου η σειρά σπλαχνικέ πατέρα και προστάτη της ηθικής έκανες πίσω....

Ο Λουκάς σε αντίθεση με το Στέφανο παντρεύεται απο εκβιασμό! Του Στέφανου δεν του έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό. Για μένα ο παραλληλισμός δεν ισχύει! Επιπλέον μπορεί να ο Λουκάς να θελήσει να κερδίσει χρόνο ή να ζήσει κάποια πράγματα με τη Νόρα αλλα ουδέποτε διαλλάλησε ότι θέλει να κάνει οικογένεια με την Νταίζη ούτε ότι την αγαπάει!!! Και βεβαια αν η κατάσταση δεν αλλάζε καθόλου εννοείται ότι θα έκανε αυτό το γάμο!

Συγκρίσεις Νόρας και Λουκά με τη Μελίτα και το Στέφανο καλό είναι να αποφεύγονται για μένα γιατί οι καταστάσεις δεν είναι καθόλου μα καθόλου ίδιες! Το ίδιο και οι άνθρωποι!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 02, 2010 12:25 pm


Σειρά μου για σχολιασμό

Περίμενα κάτι περισσότερο απ το επεισόδιο αλλά δεν μπορούμε να ζητάμε συνεχώς έντονα επεισόδια.

Αρχικά να πω οτι το χαστούκι της Δάφνης το απόλαυσα όσο δεν παίρνει. Ήταν το μοναδικό απόλυτα δικαιολογημένο. Η Δάφνη καταπίεσε την αντιπάθειά της και εκείνη τη στιγμή ξέσπασε όχι μόνο απ το φόβο της για την κατάσταση του Λουκά αλλά για όλα όσα άκουσε απ την τριτοδεύτερη τραγουδιάρα τόσες μέρες. Αντίθετα το ξεκατίνιασμα Νόρας Νταίζης μέσα στο νοσοκομείο το βρήκα παράλογο και υπερβολικό και το χαστούκι της Εύας στο Μάνο παρόλο που ήταν το πιο καλογυρισμένο το βρήκα άκαιρο. Ο Μανούλης βέβαια έκατσε και το εισέπραξε χωρίς καν να αντιδράσει. Έτσιιιιιιιιι

Η αντίδραση της Νόρας όταν έμαθε τα μαντάτα μου φάνηκε φυσικολογική αλλά η συμπεριφορά της απέναντι στο Μπέλλο δεν το κρύβω με χάλασε. Μπορεί ο τύπος να έχει καταντήσει καρτούν μπορεί ακόμη και τόση αφέλεια να είναι ύποπτη, αλλά απέναντι στη Νόρα μέχρι τώρα έχει σταθεί κύριος και δεν του άξιζε.

Την Αμαλία τη σχολίασα ήδη αλλά δεν λέω περισσότερα γιατί θα γίνω εντελώς κακιά. Πάντως το μαλλι της ήταν σούπερ. Το Νεφελάκι είχε και ατάκες σήμερα και η αγκαλίτσα με το Μάνο ήταν γλυκούλα.

Ο Μάνος μου άρεσε ιδιαίτερα που στεκόταν δίπλα στη Νόρα και συγκινήθηκα όταν τον είδα να την φροντίζει και να τη χαιδεύει, γιατί στα δύσκολα όλοι αυτό ζητάμε την ανθρώπινη επαφή, ένα χάδι μια αγκαλιά παρηγοριά από κάπου. Παρατήρησα οτι ενώ μέχρι προχθές ο Μάνος ήταν εκτός παρέας, σήμερα ήταν παρών και όπως πάντα όλοι στρέφονταν σ αυτόν να ακούσουν τι έχει να προτείνει. Του αναγνωρίζω οτι είναι εύστροφος και έχει πάντα να προτείνει κάτι και μάλλον αυτό του αναγνωρίζουν και οι άλλοι και γι αυτό στρέφονται σ αυτόν.

Ο Λουκάς σήμερα ήταν αλλού πολύ καλός και αλλού μέτριος. Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα. Αντίθετα την ώρα που η νοσοκόμα του έφερε το πρωινό ήταν έξοχος έδειχνε να είναι εντελώς χαμένος, και αντέδρασε σαν παιδάκι που υπακούει σ αυτά που του λένε. Εκεί που έπινε την πορτοκαλαδίτσα του ήταν σαν πεντάχρονο που κάνει ότι του είπαν.

Η παρέα τελικά άρχισε να παραμυθιάζει τη Νταιζάρα αν και χλωμό το βλέπω να πιάσει το κόλπο η κυρία είναι δασκάλα στην απάτη. Μια έξοχη Φαίη Ξυλά την ώρα που έστελνε την Νόρα στο Λουκά. Χωρίς να μιλήσει με την κίνηση και την έκφραση της είπε πήγαινε ο δρόμος ειναι ανοιχτός. Η συζήτηση Νόρας Λουκά είναι μια απ τις δύο καλύτερες κατα τη γνώμη μου σκηνές του επεισοδίου. Ο πληθυντικός του Λουκά με πέθανε. Εσείς και γω έχουμε γραφείο; Είστε τενίστρια; Η δόλια η Νόρα να προσπαθεί να του ξυπνήσει τις μνήμες του και ο Λουκάς να αναρωτιέται εγώ γιατί δεν τα θυμάμαι όλα αυτά;

Η δεύτερη σκηνή που μου άρεσε πολύ ήταν αυτή της Αντιγόνης με το Στέφανο και την Εύα. Υπέροχοι και οι τρείς και ιδιαίτερα η κυρία Παπαδημητρίου. Άμεση και ήρεμη συζήτηση που άνοιγε ένα παράθυρο στα βιώματα της Αντιγόνης. Εύα και Στέφανος αντιδρούσαν στα λεγόμενά της η μια παραλληλίζοντας καταστάσεις και ο άλλος χαιδεύοντας πότε τη μια και πότε την άλλη. Μια ακόμη εξαιρετική σκηνή απ το σεναριακό τίποτα.

Σε αναμονή της συνέχειας που προβλέπεται ενδιαφέρουσα τόσο για Λουκά Νόρα όσο και για την ιστορία των πινάκων που βγαίνει στο προσκήνειο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μαρ 02, 2010 12:43 pm

Materialgirl έγραψε:Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...για τρελές σφαλιάρες. Κακότροπή, κατινάρα και λίγη...πολύ λίγη για το Μπέλλο. Μου αρέσει που έλεγαν ότι η Μελίτα χρησιμοποιούσε τον Οδυσσέα που στο φινάλε όυτε τον έβριζε σαν νταλικέρης, ούτε του έταξε αρραβώνες και γάμους. Θέλει πολλά χαστούκια η Νόρα και θα το χαρώ πολύ να φάει ξύλο από το Δημήτρη. Δεν φτάνει που τον εκμεταλλεύεται τον άνθρωπο μιλάει κι από πάνω. Έ ρε Στέλιος που σου χρειάζεται ...το έχει παρακάνει... . Της αρέσει ή όχι δικαιώματα πάνω στο Λουκά δεν έχει ακόμα αφού όυτε να του πει πως νιώθει είχε το θάρρος, ούτε και ο ίδιος ο Λουκάς τολμάει να μιλήσει, και από τη στιγμή που η Νταίζη θα γινόταν γυναίκα του αυτή έχει κάθε δικαίωμα να τον περιθάλψει άμα γουστάρει. Καλώς ή κακώς ο Λουκάς θα την παντρευόταν. Τον αρραβώνα τι τον ήθελε;; Και έχει και το θράσσος να το παίζει μάγκας στον Δημήτρη που της έχει φερθεί κύριος;
Αυτά είναι τα κότσια και η μαγκιά της κυρίας Νόρας;;Που πήγε να αρραβωνιαστεί και εκμεταλλεύεται τα συναισθήματα ενος ανθρώπου από κόντρα για να συνειδητοποιήσει ο Λουκάς ότι τη χάνει;;Δεν είχε τα κότσια η Νόρα σαν τη Μελίτα που πήγε στο γάμο και το υπέστη όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι σφίγγοντας τα δόντια της. Δεν είχει το θάρρος να πάει να τον δει να πατρεύεται. Μόνο από τη Μελίτα ξέρουν όλοι να έχουν απαιτήσεις να είναι κυρία και αξιοπρεπής. Αλλά όταν έρχεται η ώρα να αποδείξουν τη δική τους αξιοπρέπεια οι φεγγαροπετρίτες παίρνουν μηδενικό. Είναι δυνατόν να συμπεριφέρεται σαν ανάγωγη κατίνα και να κάνει σαν αλητάκι του δρόμου;;Πολύ το σηκώνουν όλοι το χεράκι τους εκει μέσα μου φαίνεται.Κατά τα άλλα η Νόρα που αγαπάει το Λουκά μόνη της έννοια ήτανε μην τυχόν πάνω στην αμνησία του ο Λουκάς ερωτευτεί τη Νταίζη από την αρχή και όχι να γίνει καλά. ΕΓΩΙΣΜΟΣ και μόνο.
Έρχεται τελικά και δικαιώνεται η Νταίζη που τους λέει σκατοπαρέα (και για να μην γίνει παρατήρηση ότι βρίζω τονίζω ότι αυτό είναι λέξη της νταίζης. εγώ απλά το αναπαράγω). Αυτό είναι το επίπεδο και η κουλτούρα της νομικής;;
Και παίρνει φόρα και η Εύα να τη λέει στη Νταίζη, ξεχνώντας ότι είναι φτιαγμένες από την ίδια πάστα. Μην πω ότι η Νταίζη είναι και καλύτερη της. Τραγουδιάρα μπορεί να είναι αλλά τσόντες δεν γύρισε. Όσον αφορά το θέμα μητρότητας είναι και οι δύο τα ίδια χάλια. Τουλάχιστον η Νταίζη έχει τα κότσια να λέει "ναι αυτή είμαι κι έχω ζήσει στη βρωμιά" αλλά το παραδέχεται και μαγκιά της. Δεν το παίζει κυρία σαν μερικές υποψήφιες αγίες που έχουν κάνει πολύ χειρότερα με τη δικαιολογία ότι αγάπησαν. Το χαστούκι της Εύας στο Μάνο εντελώς γελοίο και άκαιρο.

Ο δε Λουκάς η κοτούλα θα τη γλιτώσει με το κολπάκι της αμνησίας...μόνο στο Στέφανο ήξερε να δίνει συμβουλές να παντρευτεί την Εύα για χάρη του παιδιού..Τι έγινε Λουκάκο;;Είναι βαριά η καλογερική ε;;Στη θεωρία όλα καλά αλλά στην πράξη δύσκολα τα πράγματα ε;Τον Στέφανο ξέρατε να τον διπλαρώσετε και να του κάνετε πλύση εγκεφάλου να παντρευτεί την Εύα και να τη φορτωθεί αλλά όταν ήρθε η δική σου η σειρά σπλαχνικέ πατέρα και προστάτη της ηθικής έκανες πίσω....

Έχω κουραστεί να μοιράζω φάσκελα....Πάρτε όλοι από ένα και μοιραστείτε τα Fskl Fskl Fskl Fskl

Εν μέσω δουλειάς και βιασύνης μπαίνω στο forum μόνο για να σου γράψω: μπράβο κοπέλα μου - συμφωνώ με το σχολιασμό σου και επαυξάνω.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 02, 2010 12:51 pm

Materialgirl έγραψε:Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...για τρελές σφαλιάρες. Κακότροπή, κατινάρα και λίγη...πολύ λίγη για το Μπέλλο. Μου αρέσει που έλεγαν ότι η Μελίτα χρησιμοποιούσε τον Οδυσσέα που στο φινάλε όυτε τον έβριζε σαν νταλικέρης, ούτε του έταξε αρραβώνες και γάμους. Θέλει πολλά χαστούκια η Νόρα και θα το χαρώ πολύ να φάει ξύλο από το Δημήτρη. Δεν φτάνει που τον εκμεταλλεύεται τον άνθρωπο μιλάει κι από πάνω. Έ ρε Στέλιος που σου χρειάζεται ...το έχει παρακάνει... .


Διαφωνώ κάθετα με τα περισσότερα απ όσα έγραψες αλλά στέκομαι μόνο στο συγκεκριμένο σημείο.
Ούτε λίγο ούτε πολύ μας λες τί; Οτι κάθε γυναίκα που ξεφεύγει απ τα αποδεκτά όρια της ευπρέπειας χρειάζεται έναν υποψήφιο δολοφόνο ή ένα βιαστή για να τη φέρει στον ισιο δρόμο;
Ότι όταν η Εύα κοιμήθηκε με το Μάνο στο κρεβάτι του Νικόλα, και όταν η Μελίτα έπεσε στα παρκέ με το Μάνο την παραμονή του γάμου χρειάζονταν δημόσιο λιθοβολισμό;
Ότι η κοινωνία μας πρέπει να γυρίσει μερικούς αιώνες πίσω;
Μου θυμίζει λίγο αυτό το αμίμητο που ακούω απο μερικούς στις διάφορες απεργίες. Ε ρε ένας Παπαδόπουλος που σας χρειάζεται.
Συγνώμη αλλά διαφωνώ.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Μαρ 02, 2010 1:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Για μένα το επεισόδιο ήταν πολύ καλό και αυτό για την εξαιρετική υποκριτική του κου Πετράκη που χωρίς να μιλάει ζωγράφιζε πότε με την αγανάκτηση και την απορία και πότε με τη "χαζομάρα" στη σκηνή με την πορτοκαλαδίτσα και βεβαια για το φούσκο της Δάφνης! Είπαμε καλή καλή αλλα όταν ο φίλος σου κινδυνεύει τον χάνεις τον έλεγχο αμα έχεις μια μουρλή να λέει μπούρδες!

Θα σχολιάσω και πιο αναλυτικά αργότερα αν προλάβω..

Δυό λόγια μόνο για το ποστ της MaterialGirl επειδή διαφωνώ σε κάποια σημεία.


Materialgirl έγραψε:Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...για τρελές σφαλιάρες. Κακότροπή, κατινάρα και λίγη...πολύ λίγη για το Μπέλλο. Μου αρέσει που έλεγαν ότι η Μελίτα χρησιμοποιούσε τον Οδυσσέα που στο φινάλε όυτε τον έβριζε σαν νταλικέρης, ούτε του έταξε αρραβώνες και γάμους.Θέλει πολλά χαστούκια η Νόρα και θα το χαρώ πολύ να φάει ξύλο από το Δημήτρη. Δεν φτάνει που τον εκμεταλλεύεται τον άνθρωπο μιλάει κι από πάνω. Έ ρε Στέλιος που σου χρειάζεται ...το έχει παρακάνει... . Της αρέσει ή όχι δικαιώματα πάνω στο Λουκά δεν έχει ακόμα αφού όυτε να του πει πως νιώθει είχε το θάρρος, ούτε και ο ίδιος ο Λουκάς τολμάει να μιλήσει, και από τη στιγμή που η Νταίζη θα γινόταν γυναίκα του αυτή έχει κάθε δικαίωμα να τον περιθάλψει άμα γουστάρει. Καλώς ή κακώς ο Λουκάς θα την παντρευόταν. Τον αρραβώνα τι τον ήθελε;; Και έχει και το θράσσος να το παίζει μάγκας στον Δημήτρη που της έχει φερθεί κύριος;
Αυτά είναι τα κότσια και η μαγκιά της κυρίας Νόρας;;Που πήγε να αρραβωνιαστεί και εκμεταλλεύεται τα συναισθήματα ενος ανθρώπου από κόντρα για να συνειδητοποιήσει ο Λουκάς ότι τη χάνει;;Δεν είχε τα κότσια η Νόρα σαν τη Μελίτα που πήγε στο γάμο και το υπέστη όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι σφίγγοντας τα δόντια της. Δεν είχει το θάρρος να πάει να τον δει να πατρεύεται. Μόνο από τη Μελίτα ξέρουν όλοι να έχουν απαιτήσεις να είναι κυρία και αξιοπρεπής. Αλλά όταν έρχεται η ώρα να αποδείξουν τη δική τους αξιοπρέπεια οι φεγγαροπετρίτες παίρνουν μηδενικό. Είναι δυνατόν να συμπεριφέρεται σαν ανάγωγη κατίνα και να κάνει σαν αλητάκι του δρόμου;;Πολύ το σηκώνουν όλοι το χεράκι τους εκει μέσα μου φαίνεται.Κατά τα άλλα η Νόρα που αγαπάει το Λουκά μόνη της έννοια ήτανε μην τυχόν πάνω στην αμνησία του ο Λουκάς ερωτευτεί τη Νταίζη από την αρχή και όχι να γίνει καλά. ΕΓΩΙΣΜΟΣ και μόνο.

Δεν αντιλέγω ότι η συμπεριφορά της Νόρας στο Δημήτρη δεν είναι και η καλύτερη και διαφωνώ που δέχτηκε να προχωρίσει μαζί του, θεωρώ προσωπικά ότι απο εκείνη τη στιγμή και μετά άρχισε η κοροιδία. Όσο χάπατο και να είναι ο Μπέλλος (που δεν είναι αλλα λέμε τώρα..) δεν παύει να είναι άνθρωπος με αισθήματα και έφόσον της έχει συμπεριφερθεί με τον καλύτερο τρόπο δεν του άξιζε να του πει το ναι με αυτό τον τρόπο αλλα κι αυτός τα ήθελε ο οργανισμός του!

Απο εκεί και πέρα δεν μπορούμε να λέμε ότι είναι κακότροπη και κατινάρα και δη συγκρίνοντας την με τη Μελίτα και τη σχέση της με τον Οδυσσέα!

Η Νόρα ουδέποτε προχώρησε με το Δημήτρη, δεν έχουν καν φιληθεί και εχει ξεκαθαρίσει οτι είναι αλλού, σε αντίθεση με τη Μελίτα που χρησιμοποίησε τον Οδυσσέα πουλώντας του έρωτα το οποίο είναι σαφέστατα χειρότερο!

Η Μελίτα μέχρι που κοιμόταν μαζί του ενώ δεν ήταν και το καλύτερο της
(2:38 - 2:58)


Και βέβαια δεν του συμπεριφερόταν ποτέ καλύτερα όταν είχε κι εκείνη τα νευράκια της
(1:50 - 2:27)


Συνεπώς θεωρώ αυθαίρετα τα ανωτέρω σχόλια. Βάζουμε σε καλύτερη μοίρα δηλαδή τη Μελίτα επειδή είχε σχέση με τον Οδυσσέα κι ας ήταν απλά για να περνά η ώρα της και να ξεπεράσει το Μάνο, απο τη Νόρα που έχει ξεκαθαρίσει πολλάκις τη θέση της και δεν έχει προχωρήσει παραπάνω απο όσο αισθάνεται?

Μην ξεχνάμε ότι η Μελίτα του τα φόρεσε κιόλας του Οδυσσέα!

Όσο για τα κότσια της Μελίτας θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω! Δεν θέλει κότσια να πηγαίνεις στο γάμο ενός ανθρώπου που σε ξεφτίλισε με τα πήγαινέλα του και να τον χαλβαδιάζεις, κότσια θα είχε αν του έκοβε την καλημέρα έτσι όπως της φέρθηκε αντί να σέρνεται μονίμως απο πίσω του σαν γυναικούλα!


Materialgirl έγραψε:Έρχεται τελικά και δικαιώνεται η Νταίζη που τους λέει σκατοπαρέα (και για να μην γίνει παρατήρηση ότι βρίζω τονίζω ότι αυτό είναι λέξη της νταίζης. εγώ απλά το αναπαράγω). Αυτό είναι το επίπεδο και η κουλτούρα της νομικής;;
Και παίρνει φόρα και η Εύα να τη λέει στη Νταίζη, ξεχνώντας ότι είναι φτιαγμένες από την ίδια πάστα. Μην πω ότι η Νταίζη είναι και καλύτερη της. Τραγουδιάρα μπορεί να είναι αλλά τσόντες δεν γύρισε. Όσον αφορά το θέμα μητρότητας είναι και οι δύο τα ίδια χάλια. Τουλάχιστον η Νταίζη έχει τα κότσια να λέει "ναι αυτή είμαι κι έχω ζήσει στη βρωμιά" αλλά το παραδέχεται και μαγκιά της. Δεν το παίζει κυρία σαν μερικές υποψήφιες αγίες που έχουν κάνει πολύ χειρότερα με τη δικαιολογία ότι αγάπησαν. Το χαστούκι της Εύας στο Μάνο εντελώς γελοίο και άκαιρο.

Η Νταιζούλα καλύτερη απο την Εύα? Μην τρελαθούμε κιόλας! Η Εύα έπαθε επιλόχια κατάθλιψη και είχε ανύπαρκτες σχέσεις με το παιδί της, δεν το παράτησε για να κάνει καριέρα και μάλιστα σε κάποιον που δεν είναι καν πατέρας του!

Για τις τσόντες δεν θα ασχοληθώ καν! Αυτό που για να βγάλοουμε κάποιον καλό τον συγκρίνουμε πάντα με κάποιον που θεωρούμε χειρότερο το θεωρω εντελώς ακυρο αλλα πέραν τούτου νομίζω ότι πρέπει να βλέπουμε όλη τη διαδρομη ενος ήρωα κι όχι να κολλάμε σε πράγματα του παρελθόντος μην κοιτώντας παρακάτω γιατί δεν μας αρέσει η συνέχεια. Αν μη τι άλλο η Εύα έχει μετανιώσει για τα λάθη της και προχωράει μπροστά σε αντίθεση με μια Μελίτα που πάει τη διαδρομή ανάποδα και σε μια Νταίζη που ουδώλως έχει καλυτερεύσει, στάσιμη στην απόλυτη λαμογιά και πλεονεξία!


Materialgirl έγραψε:Ο δε Λουκάς η κοτούλα θα τη γλιτώσει με το κολπάκι της αμνησίας...μόνο στο Στέφανο ήξερε να δίνει συμβουλές να παντρευτεί την Εύα για χάρη του παιδιού..Τι έγινε Λουκάκο;;Είναι βαριά η καλογερική ε;;Στη θεωρία όλα καλά αλλά στην πράξη δύσκολα τα πράγματα ε;Τον Στέφανο ξέρατε να τον διπλαρώσετε και να του κάνετε πλύση εγκεφάλου να παντρευτεί την Εύα και να τη φορτωθεί αλλά όταν ήρθε η δική σου η σειρά σπλαχνικέ πατέρα και προστάτη της ηθικής έκανες πίσω....

Ο Λουκάς σε αντίθεση με το Στέφανο παντρεύεται απο εκβιασμό! Του Στέφανου δεν του έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό. Για μένα ο παραλληλισμός δεν ισχύει! Επιπλέον μπορεί να ο Λουκάς να θελήσει να κερδίσει χρόνο ή να ζήσει κάποια πράγματα με τη Νόρα αλλα ουδέποτε διαλλάλησε ότι θέλει να κάνει οικογένεια με την Νταίζη ούτε ότι την αγαπάει!!! Και βεβαια αν η κατάσταση δεν αλλάζε καθόλου εννοείται ότι θα έκανε αυτό το γάμο!

Συγκρίσεις Νόρας και Λουκά με τη Μελίτα και το Στέφανο καλό είναι να αποφεύγονται για μένα γιατί οι καταστάσεις δεν είναι καθόλου μα καθόλου ίδιες! Το ίδιο και οι άνθρωποι!

τζινακι μου για αλλη μια φορα συμφωνω μαζι σου.Και να προσθεσω στα λεγομενα σου οτι η μελιτα δεν πηγε στον γαμο επειδη εχει κοτσια αλλα για να μην υποπτευθει τιποτα η παρεα και ειδικα η ευα.Ενω για την νορα ολοι ξερουν τι τρεχει με τον λουκα.Αυτα. σε λιγακι θα σχολιασω και το επεισοδιο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Μαρ 02, 2010 1:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Η Μελίτα μέχρι που κοιμόταν μαζί του ενώ δεν ήταν και το καλύτερο της
(2:38 - 2:58)





τζίνα δεν νομίζω πως η μελίτα κοιμόταν με τον οδυσσέα και δεν τον ήθελε...στο βίντεο μου φαίνεται ότι περνάει καλά...δεν σου είπα ότι ηταν τρελά ερωτευμένη...αλλά δεν τον χρησιμοποίησε...της άρεσε...νόμιζε ότι θα μπορέσει να προχωρήσει μαζί του..απλά δεν τα κατάφερε...σε όλους μας έχει τύχει νομίζω να κάνουμε μία σχέση...η οποία στο μέλλον να μην βγει...και στην πορεία να συνειδητοποιήσουμε ότι τελικά αυτό το άτομο δεν θα μπορέσουμε να το ερωτευτούμε τρελά και να προχωρήσουμε μαζί του...δεν νομίζω ότι αυτό λέγεται εκμετάλλευση....είναι κάτι το οποίο μπορεί να συμβεί σε όλους μας...
το μόνο λάθος της ήταν που κοιμήθηκε με το μάνο και δεν είχε ξεκαθαρίσει εντελώς στον οδυσσέα...
το έκανε όμως αμέσως μετά ενώ θα μπορούσε να μην έλεγε τίποτα να συνέχιζε να είναι μαζί του για να μην μείνει μόνη της...και έτσι να τον χρησιμοποιούσε...δεν το έκανε όμως....

τώρα για τη νόρα...την οποία τη συμπαθώ πολύ....θεωρώ όμως ότι με τον δημήτρη δεν έχει φερθεί σωστά...ναι,του είχε πει ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αλλά γιατί δέχτηκε να τον παντρευτεί;;;για να δείξει στον λουκά οτι την χάνει-και το είχε πει η ίδια στη μελίτα-...αυτό δεν είναι "εκμετάλλευση" κατά κάποιο τρόπο;
αλλά και στο αυτοκίνητο καταλαβαίνω την ταραχή της....αλλά θα μπορούσε να μιλήσει λίγο καλύτερα...ειδικά μετά που έμαθε ότι ο λουκάς διέφυγε τον κίνδυνο...φώναζε στον δημητρη...και <σκάσε δημήτρη>...ενω εκείνος το μόνο που της είπε ήταν αν ειδοποιήσουν τους γονείς της....την βρήκα υπερβολική....και ξέρω ότι η νόρα είναι ιδιαίτερα συμπαθής...και σε μένα είναι...αλλά σε σχεση με το δημήτρη είναι φάουλ...γιατί τώρα που ο λουκάς θα συνέλθει και θα την προσεγγίσει...τι θα πει στον δημήτρη;;;ξέρεις θα σε αρραβωνιαζόμουν για να κάνω τον λουκά να ζηλέψει;;;και τώρα που εκείνος ζήλεψε δεν σε χρειάζομαι άλλο;
έπρεπε από την αρχή να αρνηθεί για μένα την πρόταση αρραβώνα γάμου και μάλιστα από τη στιγμή που όπως λες δεν είχαν κάνει τίποτα με το δημήτρη...ποιος άνθρωπος αποφασίζει να παντρευτεί ενώ έχει ανταλλάξει ένα φιλί στο μάγουλο με τον άλλον;

και για να τελειώσω...δεν κατηγορώ την νόρα...αλλά θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά...και για να αποφύγω παρεξηγήσεις δε συγκρίνω τη μελίτα με τη νόρα...απλά εξέφρασα τη γνώμη μου για τις δύο περιπτώσεις...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Μαρ 02, 2010 1:17 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Τώρα για τη νόρα...την οποία τη συμπαθώ πολύ....θεωρώ όμως ότι με τον δημήτρη δεν έχει φερθεί σωστά...ναι,του είχε πει ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αλλά γιατί δέχτηκε να τον παντρευτεί;;;για να δείξει στον λουκά οτι την χάνει-και το είχε πει η ίδια στη μελίτα-...αυτό δεν είναι "εκμετάλλευση" κατά κάποιο τρόπο;
αλλά και στο αυτοκίνητο καταλαβαίνω την ταραχή της....αλλά θα μπορούσε να μιλήσει λίγο καλύτερα...ειδικά μετά που έμαθε ότι ο λουκάς διέφυγε τον κίνδυνο...φώναζε στον δημητρη...και <σκάσε δημήτρη>...ενω εκείνος το μόνο που της είπε ήταν αν ειδοποιήσουν τους γονείς της....την βρήκα υπερβολική....και ξέρω ότι η νόρα είναι ιδιαίτερα συμπαθής...και σε μένα είναι...αλλά σε σχεση με το δημήτρη είναι φάουλ...γιατί τώρα που ο λουκάς θα συνέλθει και θα την προσεγγίσει...τι θα πει στον δημήτρη;;;ξέρεις θα σε αρραβωνιαζόμουν για να κάνω τον λουκά να ζηλέψει;;;και τώρα που εκείνος ζήλεψε δεν σε χρειάζομαι άλλο;
έπρεπε από την αρχή να αρνηθεί για μένα την πρόταση αρραβώνα γάμου και μάλιστα από τη στιγμή που όπως λες δεν είχαν κάνει τίποτα με το δημήτρη...ποιος άνθρωπος αποφασίζει να παντρευτεί ενώ έχει ανταλλάξει ένα φιλί στο μάγουλο με τον άλλον;

και για να τελειώσω...δεν κατηγορώ την νόρα...αλλά θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά...και για να αποφύγω παρεξηγήσεις δε συγκρίνω τη μελίτα με τη νόρα...απλά εξέφρασα τη γνώμη μου για τις δύο περιπτώσεις...
Δε διαφωνώ ότι η Νόρα ίσως θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά... Και εγώ την βρήκα υπερβολική σε μερικές εκφράσεις... Rolling Eyes Η όλη ιστορία με το Δημήτρη ίσως ένα φάουλ όπως λες! :Banned: Αλλά μη βγάζουμε και το Δημήτρη απ'έξω, όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές. Τι είναι ο Δημήτρης για να τον εκμεταλλευτεί η Νόρα; Πεντάχρονο; Ανήλικο; Κοτζάμ επιχειρηματίας είναι (αν και πασχίζουν να μας τονίσουν το χαρακτήρα cartoon!) που απλά δε θέλει να καταλάβει ότι η Νόρα δεν ενδιαφέρεται γι'αυτόν κι εθελοτυφλεί. geek Αν θέλει αυτός να τρώει τα μούτρα του δεν του φταίει και κανένας άλλος! Εγώ στη θέση του θα είχα φύγει προ πολλού! Σιγά μην έμενα με κάποιον που δε μου δίνει την παραμικρή σημασία και πόσο μάλλον έχει παραδεχτεί ότι βρίσκεται αλλού!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Μαρ 02, 2010 1:29 pm

Αγία-Εύα-Λαμψη-Λατερνα:: Να αγιασει το χερι σου κοπελα μου εικονισμα θα το κανω.Ολα τα λεφτα μαζι με το ευακι που τις παρατησαν χωρις να τους πουν που ειναι.Κατι κρυβεται πισω απο την λατερνα αλλα τι?Και η αλλη η φιλεναδα της σιγονταρισμα.Παρε την μια βαρα την αλλη ειναι.
Νορα-Λουκας:: Δεν θα πω οτι φερθηκε ωραια η νορα στον μπελλο.Ηταν υπερβολικη αλλα απο την αλλη της δινω ενα πολυ μικρο ελαφρυντικο γιατι δεν ηξερε ο λουκας αν ζουσε η οχι οποτε εκεινη την ωρα πανω στην αγωνια σου ξεσπας σε οποιον βρεις ακομα και στον ιδιο τον θεο.Και ας βγαλουμε για λιγο τον παραγοντα ερωτα.Γιατι ο λουκας για εκεινη ειναι ο κολλητος της που περασε μαζι του 15 χρονια που εκαναν τα παντα μαζι.Που ηταν μαζι στα ευκολα και στα δυσκολα.Οποτε και χωρις το ερωτικο αισθημα νομιζω οτι αυτη η ζωη που εκαναν αρκει για να αντιδρασει η νορα οπως αντεδρασε.
Νοσοκομειο γενικως:: Λυπηθηκα τον νικολα πανω που πηγε να συγκρατησει την νορα μετα κρατουσε την δαφνη.Να αγιασουν τα δυο ξανθα και το ενα κοκκινομαλλικο χερι.Η ευα εντωμεταξυ εκει που του λεει αντε γιατι σου τα εχω πολλα μαζεμενα μετα στο καπακι παει στη νορα και της ζητα να ηρεμησει.Ενα θα πω αν συνεχιστει ετσι νευροσπαστο θα βγει το παιδι.Ειλικρινα αυτη την σκηνη την ευχαριστηθηκα οσο τιποτα αλλο.
Στεφανος-Μελιτα-Αμαλια-Πετρος( θα τους σχολιασω ολους μαζι): Εδω καραβια χανονται βαρκουλες αρμενιζουν ηταν η μελιτα.Χτυπησε ο λουκας λεμε τα βλεμματα με τον ερωτα εκεινη μην χασει.Εγω βεβαια ηθελα κοντινα της την ωρα που ελεγε μωρο μου ο στεφανος την ευα αλλα δεν εδειξαν.Η Αμαλια παλι εχει χασει καθε ελεγχο.Δεν αντιλεγω ειναι λαμογιο το κουκλι μου και εν μερει μπορει να εχει και δικιο αλλα οχι και μπροστα στο παιδι.Βγηκα εξω απο τα ρουχα μου εκεινη την ωρα.Να δω τι θα κανει οταν ανακαλυψει οτι και ο ερωτας της ζωης της ηταν στο κολπο.Εκει σε θελω αμαλιτσα. Ο πετρος πανω που αναρωτιομουνα ποσο θα αντεξει σηκωθηκε και εφυγε. Ε και πολυ αντεξε.Μου αρεσε το νεφελακι: Ειναι καλος ο λουκας.Αχ!Λιγωσα!
Παρεα γενικως και στο νοσοκομειο ειδικως:: Με εκνευρισε η νορα ειναι η αληθεια αλλα και παλι της δινω ελαφρυντικα γιατι φοβαται οτι η λατερνα δεν θα ενδιαφερθει για την υγεια του αλλα αντιθετως θα το εκμεταλλευτει και θα το γυρισει υπερ της.Οποτε ενα δικιο της δινω.Ο Μανος το ποσο μου αρεσε ο τροπος που παραδεχτηκε οτι ειναι λαμογιο δεν παιζεται.Απλα υποκλινομαι.Μου θυμιζει τις παλιες ενδοξες καλες μερες ως αντρεας στην βερα στο δεξι.Ε και φυσικα στο νοσοκομειο δεν χρειαζονται πολλα σχολια.Λυθηκα με το τραγικο υφος του μανου και το πως σιγονταριζε και ο νικολας.Αχ!Παλληκαρια μου δεν ξερατε δεν ρωταγατε?Σιγα μην αλλαξει μυαλα η οχια με αυτα που θα της πειτε.Ειπαμε την συμφερει η κατασταση του λουκα.Και τελος σκηνη λουκας νορα απλα δεν υπαρχει.Τον λυπηθηκα τοσο πολυ οταν του μιλαγε η νορα και εκεινος δεν μπορυσε να θυμηθει που τα ψιλοεμπηξα λιγακι.Αλλα και στη σκηνη με την πορτοκαλαδα.Πραγματικα μου θυμισε μικρο παιδακι.Αυτα δεν νομιζω να ξεχασα κατι.Και ελπιζω να μην κουρασα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Μαρ 02, 2010 1:29 pm

sifantid έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Τώρα για τη νόρα...την οποία τη συμπαθώ πολύ....θεωρώ όμως ότι με τον δημήτρη δεν έχει φερθεί σωστά...ναι,του είχε πει ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αλλά γιατί δέχτηκε να τον παντρευτεί;;;για να δείξει στον λουκά οτι την χάνει-και το είχε πει η ίδια στη μελίτα-...αυτό δεν είναι "εκμετάλλευση" κατά κάποιο τρόπο;
αλλά και στο αυτοκίνητο καταλαβαίνω την ταραχή της....αλλά θα μπορούσε να μιλήσει λίγο καλύτερα...ειδικά μετά που έμαθε ότι ο λουκάς διέφυγε τον κίνδυνο...φώναζε στον δημητρη...και <σκάσε δημήτρη>...ενω εκείνος το μόνο που της είπε ήταν αν ειδοποιήσουν τους γονείς της....την βρήκα υπερβολική....και ξέρω ότι η νόρα είναι ιδιαίτερα συμπαθής...και σε μένα είναι...αλλά σε σχεση με το δημήτρη είναι φάουλ...γιατί τώρα που ο λουκάς θα συνέλθει και θα την προσεγγίσει...τι θα πει στον δημήτρη;;;ξέρεις θα σε αρραβωνιαζόμουν για να κάνω τον λουκά να ζηλέψει;;;και τώρα που εκείνος ζήλεψε δεν σε χρειάζομαι άλλο;
έπρεπε από την αρχή να αρνηθεί για μένα την πρόταση αρραβώνα γάμου και μάλιστα από τη στιγμή που όπως λες δεν είχαν κάνει τίποτα με το δημήτρη...ποιος άνθρωπος αποφασίζει να παντρευτεί ενώ έχει ανταλλάξει ένα φιλί στο μάγουλο με τον άλλον;

και για να τελειώσω...δεν κατηγορώ την νόρα...αλλά θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά...και για να αποφύγω παρεξηγήσεις δε συγκρίνω τη μελίτα με τη νόρα...απλά εξέφρασα τη γνώμη μου για τις δύο περιπτώσεις...
Δε διαφωνώ ότι η Νόρα ίσως θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά... Και εγώ την βρήκα υπερβολική σε μερικές εκφράσεις... Rolling Eyes Η όλη ιστορία με το Δημήτρη ίσως ένα φάουλ όπως λες! :Banned: Αλλά μη βγάζουμε και το Δημήτρη απ'έξω, όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές. Τι είναι ο Δημήτρης για να τον εκμεταλλευτεί η Νόρα; Πεντάχρονο; Ανήλικο; Κοτζάμ επιχειρηματίας είναι (αν και πασχίζουν να μας τονίσουν το χαρακτήρα cartoon!) που απλά δε θέλει να καταλάβει ότι η Νόρα δεν ενδιαφέρεται γι'αυτόν κι εθελοτυφλεί. geek Αν θέλει αυτός να τρώει τα μούτρα του δεν του φταίει και κανένας άλλος! Εγώ στη θέση του θα είχα φύγει προ πολλού! Σιγά μην έμενα με κάποιον που δε μου δίνει την παραμικρή σημασία και πόσο μάλλον έχει παραδεχτεί ότι βρίσκεται αλλού!

συμφωνώ...δεν τον βγάζω απ'έξω σε καμία περίπτωση...αλλά είναι ερωτευμένος μαζί της-αν είναι και δεν παίζει τίποτα άλλο,αλλά μέχρι στιγμής εμείς αυτό ξέρουμε-και δεν σκέφτεται καθαρά...και εγώ εννοείται πως στη θέση του θα είχε φύγει μακρυά...αλλά η νόρα έχασε το δίκιο της από τη στιγμή που δέχτηκε να τον παντρευτεί....
και αν γίνει κάτι πάνω σε αυτό θα πατήσει ο δημήτρης...θα μπορέσει άνετα να της πει γιατί δέχτηκες αυτόν τον αρραβώνα;και θα έχει δίκιο σε αυτό...όταν της έδωσε τελεσίγραφο η νόρα έπρεπε να αρνηθεί...γιατί από εκεί που του είχε ξεκαθαρίσει τα πάντα και ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αυτομάτως με το να δεχτεί την πρόταση χάνει το δίκιο της...και η ειλικρίνεια που έδειξε τότε που του είχε πει ότι δεν αισθάνεται για εκείνον κάτι δυνατό πάει περίπατο....
ο δημήτρης δεν είναι 5χρονο...αλλα΄στη νόρα έχει φερθεί με το σπαθί....και όλες μας έχουμε εντυπωσιαστεί από την επιμονή του ανθρώπου αυτόυ να επιμένει για να κερδίσει αυτήν που θέλει...σε αντίθεση με όλους τους άλλους...και όπως είπε η τζίνα η κοροιδιά ξεκίνησε από τότε που η νόρα δέχτηκε να γίνει ο αρραβώνας...και από εκεί και πέρα η νόρα βγήκε λάθος...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μαρ 02, 2010 1:44 pm

anastasia20 έγραψε:
τζίνα δεν νομίζω πως η μελίτα κοιμόταν με τον οδυσσέα και δεν τον ήθελε...στο βίντεο μου φαίνεται ότι περνάει καλά...δεν σου είπα ότι ηταν τρελά ερωτευμένη...αλλά δεν τον χρησιμοποίησε...της άρεσε...νόμιζε ότι θα μπορέσει να προχωρήσει μαζί του..απλά δεν τα κατάφερε...σε όλους μας έχει τύχει νομίζω να κάνουμε μία σχέση...η οποία στο μέλλον να μην βγει...και στην πορεία να συνειδητοποιήσουμε ότι τελικά αυτό το άτομο δεν θα μπορέσουμε να το ερωτευτούμε τρελά και να προχωρήσουμε μαζί του...δεν νομίζω ότι αυτό λέγεται εκμετάλλευση....είναι κάτι το οποίο μπορεί να συμβεί σε όλους μας...
το μόνο λάθος της ήταν που κοιμήθηκε με το μάνο και δεν είχε ξεκαθαρίσει εντελώς στον οδυσσέα...
το έκανε όμως αμέσως μετά ενώ θα μπορούσε να μην έλεγε τίποτα να συνέχιζε να είναι μαζί του για να μην μείνει μόνη της...και έτσι να τον χρησιμοποιούσε...δεν το έκανε όμως....
Το οτι απλως της άρεσε, δεν της δίνει δικαιολογητικά απέναντι στον Οδυσσέα. Δεν θυμάμαι να του δήλωσε ποτέ οτι είναι ερωτευμένη ακόμα με τον Μάνο. Αρα μπορείς να πεις οτι τον χρησιμοποιησε για να κοντράρει τον Μάνο, και στο τέλος τον κεράτωσε ...Οχι με ένα κλεμμένο φιλί απλα......
Εγω θεωρώ οτι τον χρησιμοποιήσε....Οπως όλοι, οπως είπες, έχουμε βρεθεί σε σχέση που δεν ''βγηκε'' οπως την θέλαμε. Ομως ποτε δεν πήγα με αλλον όσο ήμουν μαζί του, ούτε το έκανα για να μπω στο μάτι του πρώην.....


τώρα για τη νόρα...την οποία τη συμπαθώ πολύ....θεωρώ όμως ότι με τον δημήτρη δεν έχει φερθεί σωστά...ναι,του είχε πει ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αλλά γιατί δέχτηκε να τον παντρευτεί;;;για να δείξει στον λουκά οτι την χάνει-και το είχε πει η ίδια στη μελίτα-...αυτό δεν είναι "εκμετάλλευση" κατά κάποιο τρόπο;
Φάουλ της Νορας. Εγω το θεωρώ κίνηση απελπισίας...... Δεν το δικαιολογώ, αλλα όπως είπε και η Sifantid, ο Δημήτρης δεν είναι πεντάχρονο. Δυο μήνες τώρα που βλέπουμε τον Μπέλλο, εγω θυμάμαι, την Νόρα να του λέει πως δεν βλέπει μέλλον μεταξύ τους, δεν τον βλέπει αλλιως, να του λέει οτι είναι ερωτευμένη με άλλον, και αυτός , παρολα αυτά να προχωράει σε γάμο με μια γυναίκα την οποια δεν εχει φιλήσει.Αν μη τι άλλο, είναι υποπτη η συμπεριφορά του....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Μαρ 02, 2010 1:47 pm

Ας σχολιασω κι εγω.....


Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο.Οχι οπως της Παρασκευης βεβαιως βεβαιως αλλα και παλι πολυ καλο.Ολο το επεισοδιο αξιζε για το χαστουκι της Δαφνης στην Νταιζη,το χαστουκι της Ευας στον Μανο και το απιθανο υφος του Λουκα που δεν ηξερε που παταει και που βρισκεται.Η Αμαλια ηταν απαραδεκτη ειδικα στην σκηνη που εκανε σκηνη μπροστα στο Νεφελακι για τον Μανο.Η Νορα ναι μεν φερθηκε ασχημα στον Δημητρη αλλα απο την αλλη τα ζηταγε ο οργανισμος του.Μα βρε φιλε ο κολλητος της ειχε ατυχημα κι εσυ σκεφτεσαι μονο τον αρραβωνα;Μη κοιτας που δεν ειναι μονο κολλητος της αλλα πολλα παραπανω.Ο Μανος φανατικος Λουκανορικος σαν κι εμας.Μου αρεσε πολυ ο τροπος που αγκαλιαζε την Νορα και που η Νορα του ειπε ''πηγαινε διωξτην''για την Νταιζη να μη μεινει με τον Λουκα.Η Νταιζη πιο απαραδεκτη και απο την Αμαλια αν ειναι ποτε δυνατον.Να λεει οτι ειναι κολπο ολο αυτο;Δεν εχει αρχισει ακομα το κολπο κοπελια.Απο αυριο ξεκιναει το καλο.Η σκηνη με τον Στεφανο,την Ευα και την Αντιγοναρα ηταν υπεροχη.Ποσο υπεροχοι ειναι αυτοι οι τρεις μαζι;Αντε σιγα σιγα θα αρχισουμε να μαθαινουμε πραγματα για τη ζωη της Αντιγονης.Ο Στεφανος παλι απεδειξε οτι οντως εχει εναν δικο του κωδικα ηθικης και ευαισθησιες που ειπε οτι δεν θα κανουν καμια κινηση τωρα που ο Λουκας εχει προβλημα.Ο Χρηστος παλι συγγνωμη Τζινακι μου αλλα εκτος απο μουσειο αποδειχτηκε και λιγο μουλαρι.Μου αρεσε η σκηνη που η παρεα ειχε μαζευτει στο σπιτι της Νορας για να μιλησουν για τον Λουκα κι ας ηταν και η Μελιτα εκει.Αποφασισαν ολοι μαζι να παραμυθιασουν την Νταιζη αλλα δεν νομιζω να πετυχουν και πολλα πραγματα.Αληθεια προσεξατε οτι αν εξαιρεσουμε την πρωτη σκηνη που ο Λουκας ξυπνησε και οσο να πεις μια ταραχη την επαθε που ειδε προσωπα που δεν τα αναγνωριζει με τη Νορα στην τελευταια σκηνη ηταν σχετικα ηρεμος ενω την Νταιζη την εδιωχνε;Βεβαια το επεισοδιο σημαδευτηκε απο μια φοβερη και τρομερη σκηνη.Με την πορτοκαλαδιτσα του Λουκα και το υπεροχο υφος του.



Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Loukakos6

Απλα λιτα και απεριτα Παναγιωτη : respect : : respect : : respect :

Αυτα απο μενα.Περιμενω με ανυπομονησια τα υπολοιπα επεισοδια της αμνησιας.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 02, 2010 1:51 pm


Για μένα τα πράγματα είναι απλά
Η Νόρα είναι κι αυτή άνθρωπος και έκανε σφάλμα να δεχτεί να αρραβωνιαστεί με το Μπέλλο. Λάθος εκτίμηση οτι θα μπορέσει να κάνει χωριό μαζί του και λάθος κίνηση να του πει ναι στην πρόταση γάμου.
Είναι παρ όλα αυτά μια γυναίκα κατά γενική ομολογία αξιοπρεπής και μαχήτρια και να την ρίχνουμε στην πυρά για το πρώτο της λάθος είναι άδικο.
Τόσο απλό.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μαρ 02, 2010 1:52 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.....

Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο.Οχι οπως της Παρασκευης βεβαιως βεβαιως αλλα και παλι πολυ καλο.Ολο το επεισοδιο αξιζε για το χαστουκι της Δαφνης στην Νταιζη,το χαστουκι της Ευας στον Μανο και το απιθανο υφος του Λουκα που δεν ηξερε που παταει και που βρισκεται.Η Αμαλια ηταν απαραδεκτη ειδικα στην σκηνη που εκανε σκηνη μπροστα στο Νεφελακι για τον Μανο.Η Νορα ναι μεν φερθηκε ασχημα στον Δημητρη αλλα απο την αλλη τα ζηταγε ο οργανισμος του.Μα βρε φιλε ο κολλητος της ειχε ατυχημα κι εσυ σκεφτεσαι μονο τον αρραβωνα;Μη κοιτας που δεν ειναι μονο κολλητος της αλλα πολλα παραπανω.Ο Μανος φανατικος Λουκανορικος σαν κι εμας.Μου αρεσε πολυ ο τροπος που αγκαλιαζε την Νορα και που η Νορα του ειπε ''πηγαινε διωξτην''για την Νταιζη να μη μεινει με τον Λουκα.Η Νταιζη πιο απαραδεκτη και απο την Αμαλια αν ειναι ποτε δυνατον.Να λεει οτι ειναι κολπο ολο αυτο;Δεν εχει αρχισει ακομα το κολπο κοπελια.Απο αυριο ξεκιναει το καλο.Η σκηνη με τον Στεφανο,την Ευα και την Αντιγοναρα ηταν υπεροχη.Ποσο υπεροχοι ειναι αυτοι οι τρεις μαζι;Αντε σιγα σιγα θα αρχισουμε να μαθαινουμε πραγματα για τη ζωη της Αντιγονης.Ο Στεφανος παλι απεδειξε οτι οντως εχει εναν δικο του κωδικα ηθικης και ευαισθησιες που ειπε οτι δεν θα κανουν καμια κινηση τωρα που ο Λουκας εχει προβλημα.Ο Χρηστος παλι συγγνωμη Τζινακι μου αλλα εκτος απο μουσειο αποδειχτηκε και λιγο μουλαρι.Μου αρεσε η σκηνη που η παρεα ειχε μαζευτει στο σπιτι της Νορας για να μιλησουν για τον Λουκα κι ας ηταν και η Μελιτα εκει.Αποφασισαν ολοι μαζι να παραμυθιασουν την Νταιζη αλλα δεν νομιζω να πετυχουν και πολλα πραγματα.Αληθεια προσεξατε οτι αν εξαιρεσουμε την πρωτη σκηνη που ο Λουκας ξυπνησε και οσο να πεις μια ταραχη την επαθε που ειδε προσωπα που δεν τα αναγνωριζει με τη Νορα στην τελευταια σκηνη ηταν σχετικα ηρεμος ενω την Νταιζη την εδιωχνε;Βεβαια το επεισοδιο σημαδευτηκε απο μια φοβερη και τρομερη σκηνη.Με την πορτοκαλαδιτσα του Λουκα και το υπεροχο υφος του.

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Loukakos6

Απλα λιτα και απεριτα Παναγιωτη : respect : : respect : : respect :

Αυτα απο μενα.Περιμενω με ανυπομονησια τα υπολοιπα επεισοδια της αμνησιας.

Καταπληκτικός σχολιασμός Νικη μου! Συμφωνώ απόλυτα!!! Όσο για το σχόλιό σου περί Χρήστου με έλιωσες στο γέλιο! Πώς τα λες έτσι καλέ??? gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από annaki Τρι Μαρ 02, 2010 1:52 pm

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο και με Mik και με Κατσαρό Υπόθετο! Nα προσθέσω μόνο ότι το νέο γυαλιστικό Overlay με ενισχυμένη σύνθεση για ξύλινες επιφάνειες πήγε στο γάμο, όχι από αξιοπρέπεια ή θάρρος, αλλά για καμουφλάζ! Γιατί, με τις επιλογές της, δρομολόγησε έτσι τη ζωή της, ώστε να φτάσει σε σημείο να κρύβεται λες κι είναι καταζητούμενη! Η Νόρα δεν έχει κάτι να κρύψει, ούτε και βλέπω κανένα λόγο αυτοθυσίας προς το Λουκά. Δεν πιστεύω ότι ο ίδιος θα την ήθελε στο γάμο. Αντιθέτως, χειρότερο κακό θα του έκανε να τη δει εκεί.
Όσο για το άγχος της μη ξαναπέσει στον έρωτα της Νταίζης, εύλογο το βρίσκω! Απλά θα το ήθελα σα 2η σκέψη, αύριο μεθαύριο. Το θέμα της σημερινής γενικής συνέλευσης ήταν η σουίτα που ετοιμάζονται να του κλείσουν στο άσυλο ανιάτων, όχι τα γκομενικά του!
Κι ένα ακόμη φάουλ που οφείλω κι εγώ ν' αναγνωρίσω, η συμπεριφορά της. Ξέρω πονάς βρε κούκλα μου, αλλά τί σου φταίει και το άλαλο στη θέση του συνοδηγού; Είπαμε χαζός χαζός (βάσει όσων ξέρουμε ως τώρα πάντα) αλλά δεν είναι τρόπος αυτός! Δε φτάνει που από άγιο γλύτωσε κι αυτός το τροχαίο έτσι που οδηγούσες, βρίζεις κιόλας! Θα του γυρίσει το μάτι καμιά ώρα κι η ιστορία με τον ψυχάκια θα σου φανεί ανάμνηση γλυκιά, κίτρινο γράμμα στο συρτάρι μπροστά του!

Πάντως τα σέβη μου στην κα Δρακουλάκη για το υποκριτικό της ταλέντο! Όντως πολύ φυσική η αντίδρασή της στο αυτοκίνητο.

Κι η Νταιζάρα όμως δεν παιζόταν με τίποτα σε όλο το επεισόδιο! Ποια σκυλού β' και γ' και δ'... ούτε όλη η εθνική Αθηνών-Λαμίας δε τη συναγωνίζεται! Το πόσο χάρηκα όταν έμαθα ότι θα μείνει και του χρόνου δε λέγεται! Εύγε και σε εσάς κα Πολυχρονίδη!

Γι αυτό λατρεύω Τιτανομέγιστη γιατί δε ξεφεύγει ποτέ απ' το στόχο της! Ως κι ο Λιάκος το εγκατέλειψε το όνειρο Μάνος-Εύα φορέβα, αυτή εκεί! Δε την πτοούν ούτε ατυχήματα, ούτε σεισμοί, ούτε τσουνάμι! Κι ο ουρανός ανάποδα να γυρίσει, άμα δε δει τη κόρη της με το μπούα σε νέες περιπέτειες, δε θα ησυχάσει! Λυπήσου με Αμαλία που σ' έχω κι αδυναμία, δε θ' αντέξω ζευγαράκι Αγίας Παρασκευής σε ριμέικ! Επίσης, εντάξει το εμπεδώσαμε ότι σιχαίνεσαι τον τέως γαμπρό σου. Δε χρειάζεται να πάρει γεύση και το νήπιο! Όχι τίποτα άλλο, κι ο Μάνος αντιμετωπίζει οικονομικές δυσχέρειες επί του παρόντος, δε λέει ό,τι βγάζει να τα τρώνε στους παιδοψυχολόγους!

Το ύφος του Λουκά με το καλαμάκι στο στόμα δεν υπάρχει! Τη δόλια τη Νόρα λυπάμαι. Είχε τον έναν ηλίθιο του Ντοστογιέφσκι, τώρα χάζεψε κι ο άλλος!

Α, κι οι ξανάστροφες πολύ καλές, κυρίως Δάφνης και Εύας γιατί τα χεράκια Νόρας-Νταίζης τα 'χουμε ξαναδεί να μεγαλουργούν!

Και μια μικρή παρένθεση επειδή θίχτηκαν νομικά ζητήματα: Το τεράστιο σεναριακό κενό περιορίζεται στο ότι ο Οδυσσέας έχασε εξ ολοκλήρου την επιμέλεια κι έμεινε μόνη κηδεμόνας το μπάζο να κόβει και να ράβει! Όσο άχρηστη και να ήταν η Νόρα, μόνο λοβοτομημένος θα έβγαζε τέτοια απόφαση ο δικαστής! Πέρα απ' αυτό όμως, σωστά κινείται η Νταιζάρα! Όταν κάποιος τίθεται υπό δικαστική συμπαράσταση εξ αιτίας μιας αναπηρίας, το δικαστήριο διορίζει επίτροπό του συνήθως κάποιον απ' το οικογενειακό του περιβάλλον. Τί πιο λογικό λοιπόν, η επικρατέστερη υποψήφια για τη διαχείριση της περιουσίας του Λουκά και γενικότερα όλων των ιδιωτικών του υποθέσεων, να είναι το παρ' ολίγον στεφάνι του!

Όσον αφορά την κληρονομιά, αρχικά είχα σκεφτεί ότι ίσως ήταν υπό αίρεση. Ότι δηλαδή, κάπου μεταξύ 80 και τάφου, ο πατριός έκανε τον απολογισμό του και, για να βεβαιωθεί ότι τα λεφτά του θα πιάσουν τόπο, αποφάσισε να τα γράψει στο παιδί με όρο το γάμο με το Λουκά. Αυτό όμως θα φαινόταν στη διαθήκη και γενικώς δε δικαιολογεί τέτοια μυστικοπάθεια, οπότε ναυαγεί κι αυτό το σενάριο! Κάποια άλλη λουμπινιά είναι στη μέση αλλά ποια..


Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα.
Επειδή το έχω βιώσει σε προσωπικό επίπεδο με συγγενή μου, λέγεται νοσοκομειακό σύνδρομο (ή κάπως έτσι) και προκαλεί τρομερή υπερκινητικότητα και επιθετικότητα.

Υ.Γ.: Κατσαρό υπόθετο είσαι απίστευτη που θυμάσαι όλα τα βιντάκια απ' έξω και τα κοτσάρεις και την κατάλληλη στιγμή! Σε ποιο τόπικ μπορώ να ζητήσω μια παλιά σκηνούλα για να μη βγω εκτός; Εσύ σίγουρα θα τη βρεις..

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μαρ 02, 2010 1:59 pm

annaki έγραψε:Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο και με Mik και με Κατσαρό Υπόθετο! Nα προσθέσω μόνο ότι το νέο γυαλιστικό Overlay με ενισχυμένη σύνθεση για ξύλινες επιφάνειες πήγε στο γάμο, όχι από αξιοπρέπεια ή θάρρος, αλλά για καμουφλάζ! Γιατί, με τις επιλογές της, δρομολόγησε έτσι τη ζωή της, ώστε να φτάσει σε σημείο να κρύβεται λες κι είναι καταζητούμενη! Η Νόρα δεν έχει κάτι να κρύψει, ούτε και βλέπω κανένα λόγο αυτοθυσίας προς το Λουκά. Δεν πιστεύω ότι ο ίδιος θα την ήθελε στο γάμο. Αντιθέτως, χειρότερο κακό θα του έκανε να τη δει εκεί.
Όσο για το άγχος της μη ξαναπέσει στον έρωτα της Νταίζης, εύλογο το βρίσκω! Απλά θα το ήθελα σα 2η σκέψη, αύριο μεθαύριο. Το θέμα της σημερινής γενικής συνέλευσης ήταν η σουίτα που ετοιμάζονται να του κλείσουν στο άσυλο ανιάτων, όχι τα γκομενικά του!
Κι ένα ακόμη φάουλ που οφείλω κι εγώ ν' αναγνωρίσω, η συμπεριφορά της. Ξέρω πονάς βρε κούκλα μου, αλλά τί σου φταίει και το άλαλο στη θέση του συνοδηγού; Είπαμε χαζός χαζός (βάσει όσων ξέρουμε ως τώρα πάντα) αλλά δεν είναι τρόπος αυτός! Δε φτάνει που από άγιο γλύτωσε κι αυτός το τροχαίο έτσι που οδηγούσες, βρίζεις κιόλας! Θα του γυρίσει το μάτι καμιά ώρα κι η ιστορία με τον ψυχάκια θα σου φανεί ανάμνηση γλυκιά, κίτρινο γράμμα στο συρτάρι μπροστά του!

Πάντως τα σέβη μου στην κα Δρακουλάκη για το υποκριτικό της ταλέντο! Όντως πολύ φυσική η αντίδρασή της στο αυτοκίνητο.

Κι η Νταιζάρα όμως δεν παιζόταν με τίποτα σε όλο το επεισόδιο! Ποια σκυλού β' και γ' και δ'... ούτε όλη η εθνική Αθηνών-Λαμίας δε τη συναγωνίζεται! Το πόσο χάρηκα όταν έμαθα ότι θα μείνει και του χρόνου δε λέγεται! Εύγε και σε εσάς κα Πολυχρονίδη!

Γι αυτό λατρεύω Τιτανομέγιστη γιατί δε ξεφεύγει ποτέ απ' το στόχο της! Ως κι ο Λιάκος το εγκατέλειψε το όνειρο Μάνος-Εύα φορέβα, αυτή εκεί! Δε την πτοούν ούτε ατυχήματα, ούτε σεισμοί, ούτε τσουνάμι! Κι ο ουρανός ανάποδα να γυρίσει, άμα δε δει τη κόρη της με το μπούα σε νέες περιπέτειες, δε θα ησυχάσει! Λυπήσου με Αμαλία που σ' έχω κι αδυναμία, δε θ' αντέξω ζευγαράκι Αγίας Παρασκευής σε ριμέικ! Επίσης, εντάξει το εμπεδώσαμε ότι σιχαίνεσαι τον τέως γαμπρό σου. Δε χρειάζεται να πάρει γεύση και το νήπιο! Όχι τίποτα άλλο, κι ο Μάνος αντιμετωπίζει οικονομικές δυσχέρειες επί του παρόντος, δε λέει ό,τι βγάζει να τα τρώνε στους παιδοψυχολόγους!

Το ύφος του Λουκά με το καλαμάκι στο στόμα δεν υπάρχει! Τη δόλια τη Νόρα λυπάμαι. Είχε τον έναν ηλίθιο του Ντοστογιέφσκι, τώρα χάζεψε κι ο άλλος!

Α, κι οι ξανάστροφες πολύ καλές, κυρίως Δάφνης και Εύας γιατί τα χεράκια Νόρας-Νταίζης τα 'χουμε ξαναδεί να μεγαλουργούν!

Και μια μικρή παρένθεση επειδή θίχτηκαν νομικά ζητήματα: Το τεράστιο σεναριακό κενό περιορίζεται στο ότι ο Οδυσσέας έχασε εξ ολοκλήρου την επιμέλεια κι έμεινε μόνη κηδεμόνας το μπάζο να κόβει και να ράβει! Όσο άχρηστη και να ήταν η Νόρα, μόνο λοβοτομημένος θα έβγαζε τέτοια απόφαση ο δικαστής! Πέρα απ' αυτό όμως, σωστά κινείται η Νταιζάρα! Όταν κάποιος τίθεται υπό δικαστική συμπαράσταση εξ αιτίας μιας αναπηρίας, το δικαστήριο διορίζει επίτροπό του συνήθως κάποιον απ' το οικογενειακό του περιβάλλον. Τί πιο λογικό λοιπόν, η επικρατέστερη υποψήφια για τη διαχείριση της περιουσίας του Λουκά και γενικότερα όλων των ιδιωτικών του υποθέσεων, να είναι το παρ' ολίγον στεφάνι του!

Όσον αφορά την κληρονομιά, αρχικά είχα σκεφτεί ότι ίσως ήταν υπό αίρεση. Ότι δηλαδή, κάπου μεταξύ 80 και τάφου, ο πατριός έκανε τον απολογισμό του και, για να βεβαιωθεί ότι τα λεφτά του θα πιάσουν τόπο, αποφάσισε να τα γράψει στο παιδί με όρο το γάμο με το Λουκά. Αυτό όμως θα φαινόταν στη διαθήκη και γενικώς δε δικαιολογεί τέτοια μυστικοπάθεια, οπότε ναυαγεί κι αυτό το σενάριο! Κάποια άλλη λουμπινιά είναι στη μέση αλλά ποια..


Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα.
Επειδή το έχω βιώσει σε προσωπικό επίπεδο με συγγενή μου, λέγεται νοσοκομειακό σύνδρομο (ή κάπως έτσι) και προκαλεί τρομερή υπερκινητικότητα και επιθετικότητα.

Υ.Γ.: Κατσαρό υπόθετο είσαι απίστευτη που θυμάσαι όλα τα βιντάκια απ' έξω και τα κοτσάρεις και την κατάλληλη στιγμή! Σε ποιο τόπικ μπορώ να ζητήσω μια παλιά σκηνούλα για να μη βγω εκτός; Εσύ σίγουρα θα τη βρεις..

Μολίς βλέπω νεο ποστ απο annaki λέω εδώ είμαστε και δεν με απογοητεύεις!!!

Σούπερ σχολιασμός και με έκανες και γέλασα πολύ!

Αναφορικά με τα νομικά να υπενθυμίσω ότι η Νταίζη κατηγόρησε τον Οδυσσέα ότι σηκώνει χέρι, πιστέψτε με η απόφαση του δικαστή ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ!

Όσο για τον Λουκάκο κι εγω αν και δεν το έχω ζήσει το θεώρησα φυσικό να βγάλει επιθετικότητα πάνω στη σαστιμάρα του. Εδώ με τα καλά μας να είμαστε και δεν θέλουμε οι περισσότεροι τα νοσοκομεία, πόσο μάλλον όταν χαζέψουμε και δεν βλέπουμε το λόγο να μας έχουνε εκεί και μάλιστα τόσο άβολα (παιδιά το κολλάρο μά τον Αγιο Πατάπιο δεν αντέχεται!!! - μιλώ εκ πείρας)

ΥΓ. Μπορεις να το ζητήσεις στον τομέα Βίντεο στα Αποσπάσματα Επεισοδίων!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Μαρ 02, 2010 2:04 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.....

Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο.Οχι οπως της Παρασκευης βεβαιως βεβαιως αλλα και παλι πολυ καλο.Ολο το επεισοδιο αξιζε για το χαστουκι της Δαφνης στην Νταιζη,το χαστουκι της Ευας στον Μανο και το απιθανο υφος του Λουκα που δεν ηξερε που παταει και που βρισκεται.Η Αμαλια ηταν απαραδεκτη ειδικα στην σκηνη που εκανε σκηνη μπροστα στο Νεφελακι για τον Μανο.Η Νορα ναι μεν φερθηκε ασχημα στον Δημητρη αλλα απο την αλλη τα ζηταγε ο οργανισμος του.Μα βρε φιλε ο κολλητος της ειχε ατυχημα κι εσυ σκεφτεσαι μονο τον αρραβωνα;Μη κοιτας που δεν ειναι μονο κολλητος της αλλα πολλα παραπανω.Ο Μανος φανατικος Λουκανορικος σαν κι εμας.Μου αρεσε πολυ ο τροπος που αγκαλιαζε την Νορα και που η Νορα του ειπε ''πηγαινε διωξτην''για την Νταιζη να μη μεινει με τον Λουκα.Η Νταιζη πιο απαραδεκτη και απο την Αμαλια αν ειναι ποτε δυνατον.Να λεει οτι ειναι κολπο ολο αυτο;Δεν εχει αρχισει ακομα το κολπο κοπελια.Απο αυριο ξεκιναει το καλο.Η σκηνη με τον Στεφανο,την Ευα και την Αντιγοναρα ηταν υπεροχη.Ποσο υπεροχοι ειναι αυτοι οι τρεις μαζι;Αντε σιγα σιγα θα αρχισουμε να μαθαινουμε πραγματα για τη ζωη της Αντιγονης.Ο Στεφανος παλι απεδειξε οτι οντως εχει εναν δικο του κωδικα ηθικης και ευαισθησιες που ειπε οτι δεν θα κανουν καμια κινηση τωρα που ο Λουκας εχει προβλημα.Ο Χρηστος παλι συγγνωμη Τζινακι μου αλλα εκτος απο μουσειο αποδειχτηκε και λιγο μουλαρι.Μου αρεσε η σκηνη που η παρεα ειχε μαζευτει στο σπιτι της Νορας για να μιλησουν για τον Λουκα κι ας ηταν και η Μελιτα εκει.Αποφασισαν ολοι μαζι να παραμυθιασουν την Νταιζη αλλα δεν νομιζω να πετυχουν και πολλα πραγματα.Αληθεια προσεξατε οτι αν εξαιρεσουμε την πρωτη σκηνη που ο Λουκας ξυπνησε και οσο να πεις μια ταραχη την επαθε που ειδε προσωπα που δεν τα αναγνωριζει με τη Νορα στην τελευταια σκηνη ηταν σχετικα ηρεμος ενω την Νταιζη την εδιωχνε;Βεβαια το επεισοδιο σημαδευτηκε απο μια φοβερη και τρομερη σκηνη.Με την πορτοκαλαδιτσα του Λουκα και το υπεροχο υφος του.

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Loukakos6

Απλα λιτα και απεριτα Παναγιωτη : respect : : respect : : respect :

Αυτα απο μενα.Περιμενω με ανυπομονησια τα υπολοιπα επεισοδια της αμνησιας.

Καταπληκτικός σχολιασμός Νικη μου! Συμφωνώ απόλυτα!!! Όσο για το σχόλιό σου περί Χρήστου με έλιωσες στο γέλιο! Πώς τα λες έτσι καλέ??? gelio



Α δεν θυμωσες δηλαδη που τον επα μουλαρι;;;;Ευτυχως γιατι νομιζα πως δεν το γλιτωνα ουτε εγω το χαστουκι gelio Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Μαρ 02, 2010 2:05 pm

anastasia20 έγραψε:
sifantid έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Τώρα για τη νόρα...την οποία τη συμπαθώ πολύ....θεωρώ όμως ότι με τον δημήτρη δεν έχει φερθεί σωστά...ναι,του είχε πει ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αλλά γιατί δέχτηκε να τον παντρευτεί;;;για να δείξει στον λουκά οτι την χάνει-και το είχε πει η ίδια στη μελίτα-...αυτό δεν είναι "εκμετάλλευση" κατά κάποιο τρόπο;
αλλά και στο αυτοκίνητο καταλαβαίνω την ταραχή της....αλλά θα μπορούσε να μιλήσει λίγο καλύτερα...ειδικά μετά που έμαθε ότι ο λουκάς διέφυγε τον κίνδυνο...φώναζε στον δημητρη...και <σκάσε δημήτρη>...ενω εκείνος το μόνο που της είπε ήταν αν ειδοποιήσουν τους γονείς της....την βρήκα υπερβολική....και ξέρω ότι η νόρα είναι ιδιαίτερα συμπαθής...και σε μένα είναι...αλλά σε σχεση με το δημήτρη είναι φάουλ...γιατί τώρα που ο λουκάς θα συνέλθει και θα την προσεγγίσει...τι θα πει στον δημήτρη;;;ξέρεις θα σε αρραβωνιαζόμουν για να κάνω τον λουκά να ζηλέψει;;;και τώρα που εκείνος ζήλεψε δεν σε χρειάζομαι άλλο;
έπρεπε από την αρχή να αρνηθεί για μένα την πρόταση αρραβώνα γάμου και μάλιστα από τη στιγμή που όπως λες δεν είχαν κάνει τίποτα με το δημήτρη...ποιος άνθρωπος αποφασίζει να παντρευτεί ενώ έχει ανταλλάξει ένα φιλί στο μάγουλο με τον άλλον;

και για να τελειώσω...δεν κατηγορώ την νόρα...αλλά θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά...και για να αποφύγω παρεξηγήσεις δε συγκρίνω τη μελίτα με τη νόρα...απλά εξέφρασα τη γνώμη μου για τις δύο περιπτώσεις...
Δε διαφωνώ ότι η Νόρα ίσως θα έπρεπε να χειριστεί την κατάσταση διαφορετικά... Και εγώ την βρήκα υπερβολική σε μερικές εκφράσεις... Rolling Eyes Η όλη ιστορία με το Δημήτρη ίσως ένα φάουλ όπως λες! :Banned: Αλλά μη βγάζουμε και το Δημήτρη απ'έξω, όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές. Τι είναι ο Δημήτρης για να τον εκμεταλλευτεί η Νόρα; Πεντάχρονο; Ανήλικο; Κοτζάμ επιχειρηματίας είναι (αν και πασχίζουν να μας τονίσουν το χαρακτήρα cartoon!) που απλά δε θέλει να καταλάβει ότι η Νόρα δεν ενδιαφέρεται γι'αυτόν κι εθελοτυφλεί. geek Αν θέλει αυτός να τρώει τα μούτρα του δεν του φταίει και κανένας άλλος! Εγώ στη θέση του θα είχα φύγει προ πολλού! Σιγά μην έμενα με κάποιον που δε μου δίνει την παραμικρή σημασία και πόσο μάλλον έχει παραδεχτεί ότι βρίσκεται αλλού!

συμφωνώ...δεν τον βγάζω απ'έξω σε καμία περίπτωση...αλλά είναι ερωτευμένος μαζί της-αν είναι και δεν παίζει τίποτα άλλο,αλλά μέχρι στιγμής εμείς αυτό ξέρουμε-και δεν σκέφτεται καθαρά...και εγώ εννοείται πως στη θέση του θα είχε φύγει μακρυά...αλλά η νόρα έχασε το δίκιο της από τη στιγμή που δέχτηκε να τον παντρευτεί....
και αν γίνει κάτι πάνω σε αυτό θα πατήσει ο δημήτρης...θα μπορέσει άνετα να της πει γιατί δέχτηκες αυτόν τον αρραβώνα;και θα έχει δίκιο σε αυτό...όταν της έδωσε τελεσίγραφο η νόρα έπρεπε να αρνηθεί...γιατί από εκεί που του είχε ξεκαθαρίσει τα πάντα και ότι είναι ερωτευμένη με άλλον...αυτομάτως με το να δεχτεί την πρόταση χάνει το δίκιο της...και η ειλικρίνεια που έδειξε τότε που του είχε πει ότι δεν αισθάνεται για εκείνον κάτι δυνατό πάει περίπατο....
ο δημήτρης δεν είναι 5χρονο...αλλα΄στη νόρα έχει φερθεί με το σπαθί....και όλες μας έχουμε εντυπωσιαστεί από την επιμονή του ανθρώπου αυτόυ να επιμένει για να κερδίσει αυτήν που θέλει...σε αντίθεση με όλους τους άλλους...και όπως είπε η τζίνα η κοροιδιά ξεκίνησε από τότε που η νόρα δέχτηκε να γίνει ο αρραβώνας...και από εκεί και πέρα η νόρα βγήκε λάθος...
Και πάλι συμφωνώ ότι ο αρραβώνας με το Δημήτρη ήταν επίσης μεγάλο φάουλ ή όπως το βλέπω εγώ σπασμωδική κίνηση πιστεύοντας ότι έτσι θα απέτρεπε το Λουκά από το να παντρευτεί... Rolling Eyes Αλλά θέλω να σχολιάσω την πρόταση στα bold! Ναι! Στην αρχή με εντυπωσίασε με την επιμονή του ο Δημήτρης! δε λέω... Πλέον, όμως, έχει καταντήσει το λιγότερο, για εμένα πάντα, κουραστικός, για να μην πω γελοίος!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μαρ 02, 2010 2:05 pm

annaki έγραψε:Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο και με Mik και με Κατσαρό Υπόθετο! Nα προσθέσω μόνο ότι το νέο γυαλιστικό Overlay με ενισχυμένη σύνθεση για ξύλινες επιφάνειες πήγε στο γάμο, όχι από αξιοπρέπεια ή θάρρος, αλλά για καμουφλάζ! Γιατί, με τις επιλογές της, δρομολόγησε έτσι τη ζωή της, ώστε να φτάσει σε σημείο να κρύβεται λες κι είναι καταζητούμενη! Η Νόρα δεν έχει κάτι να κρύψει, ούτε και βλέπω κανένα λόγο αυτοθυσίας προς το Λουκά. Δεν πιστεύω ότι ο ίδιος θα την ήθελε στο γάμο. Αντιθέτως, χειρότερο κακό θα του έκανε να τη δει εκεί.
Συμφωνώ και επαυξάνω....
τί σου φταίει και το άλαλο στη θέση του συνοδηγού;
,
Με πέθανες
gelio gelio gelio gelio

Γι αυτό λατρεύω Τιτανομέγιστη γιατί δε ξεφεύγει ποτέ απ' το στόχο της! Ως κι ο Λιάκος το εγκατέλειψε το όνειρο Μάνος-Εύα φορέβα, αυτή εκεί! Δε την πτοούν ούτε ατυχήματα, ούτε σεισμοί, ούτε τσουνάμι! Κι ο ουρανός ανάποδα να γυρίσει, άμα δε δει τη κόρη της με το μπούα σε νέες περιπέτειες, δε θα ησυχάσει! Λυπήσου με Αμαλία που σ' έχω κι αδυναμία, δε θ' αντέξω ζευγαράκι Αγίας Παρασκευής σε ριμέικ! Επίσης, εντάξει το εμπεδώσαμε ότι σιχαίνεσαι τον τέως γαμπρό σου. Δε χρειάζεται να πάρει γεύση και το νήπιο! Όχι τίποτα άλλο, κι ο Μάνος αντιμετωπίζει οικονομικές δυσχέρειες επί του παρόντος, δε λέει ό,τι βγάζει να τα τρώνε στους παιδοψυχολόγους!
Η τιτανομέγιστη είναι τιτανομέγιστη. Είτε είναι λάθος είτε σωστή!!! ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Όσον αφορά την κληρονομιά, αρχικά είχα σκεφτεί ότι ίσως ήταν υπό αίρεση. Ότι δηλαδή, κάπου μεταξύ 80 και τάφου, ο πατριός έκανε τον απολογισμό του και, για να βεβαιωθεί ότι τα λεφτά του θα πιάσουν τόπο, αποφάσισε να τα γράψει στο παιδί με όρο το γάμο με το Λουκά. Αυτό όμως θα φαινόταν στη διαθήκη και γενικώς δε δικαιολογεί τέτοια μυστικοπάθεια, οπότε ναυαγεί κι αυτό το σενάριο! Κάποια άλλη λουμπινιά είναι στη μέση αλλά ποια..
Αν-λεω αν- υπάρχει δευτερη διαθήκη που εμεις δεν ξέρουμε?

Αnnaki, ο σχολιασμός σου είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Μαρ 02, 2010 2:05 pm

Clarabelle έγραψε:
Για μένα τα πράγματα είναι απλά
Η Νόρα είναι κι αυτή άνθρωπος και έκανε σφάλμα να δεχτεί να αρραβωνιαστεί με το Μπέλλο. Λάθος εκτίμηση οτι θα μπορέσει να κάνει χωριό μαζί του και λάθος κίνηση να του πει ναι στην πρόταση γάμου.
Είναι παρ όλα αυτά μια γυναίκα κατά γενική ομολογία αξιοπρεπής και μαχήτρια και να την ρίχνουμε στην πυρά για το πρώτο της λάθος είναι άδικο.
Τόσο απλό.......
Επίσης απλά και λακωνικά... : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από jo8 Τρι Μαρ 02, 2010 2:32 pm

Όντως τα χαστούκια είχαν πολύ πλακα............


Εύα= xastouki

Μάνος= Εμένα τώρα γιατί με βαράς???????????

Εύα= Στα έχω πολλά μαζεμένα....

jo8

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από jo8 Τρι Μαρ 02, 2010 2:38 pm

Και ο Λουκάς δεν πάει πίσω όμως.............

Νόρα= Λουκάκο μου, η κοκκινομάλα τεννίστρια είμαι.....

Λουκάς= Είσται τεννίστρια????????????? Bounce

jo8

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από margaret Τρι Μαρ 02, 2010 2:43 pm

stefanos-melita έγραψε:Παρολο που δεν ειχε σκηνες του δικου μου..απολυτου ερωτος, θα ηθελα να σχολιασω λιγακι το σημερινο...

Καταρχην στο αμαξι η Νορα ειχε τρελο γελιο, ειδικα αυτο το "Σκασε, σκασε Δημητρη" με πεθανε! Βεβαια, ενταξει, δεν ηταν και τοσο σωστη η συμπεριφορα της, απο τη στιγμη που εμαθε οτι δεν κινδυνευει η ζωη του, θα επρεπε να ηρεμησει λιγο, και να του μιλαει καλυτερα, ο ανθρωπος της στεκεται κερι αναμενο, και δεν του αξιζει τετοια ξεφτυλα.Φυσικα εννοειται οτι τα εχει καταλαβει ολα ο Μπελλος κατ'εμε, "Καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απ οσα νομιζεις Νορα" και παλι ομως, εκει, βραχος! Τον εχω συμπαθησει αυτον, θα λυπηθω πολυ να μεινει μονος του, δεν το αξιζει!Μακαρι να του βρουν καποιο δεσμο.
Το ξεκατινιασμα στο νοσοσκομειο, νομιζω θα μπορουσε να λειπει, ηταν υπερβολικο.Ειδικα, πανω απ το κεφαλι του Λουκα, με χαλασε η σκηνη, αντι να βαλουν στην ακρη εγωισμους και κατινιες, μαλωναν πανω απ το κεφαλι του αρρωστου.Στην συγκεκριμενη σκηνη Χ και στη Νορα και στη Νταιζη.

Το χαστουκι της Ευας στο Μανο, μου αρεσε τρελα, ξεχειλιζε απο θυμο, ποθο και καταπιεσμενο παθος και οργη! Μας καιει και μας τσουρουφλιζει κυρια Καρταλη ετσι?? Τελοσπαντων, μπορει την Ευα να μην την συμπαθω καθολου και να τη θεωρω κρυα, ειδικα με το Στεφανο παγος, αλλα στη συγκεκριμενη σκηνη μου εβγαλε μια φλογα, ενα καπριτσιο και ενα σκερτσο που μου αρεσαν πολυ!! Εχουν χημεια τελικα με τον Μπουγιουρη, αντε..Μανος και Ευα LFE! (EΓΩ TO EIΠA AYTO??ΔEN TO ΠΙΣTEYΩ! ΔEN EIMAI KAΛA! xaxa )

Ο Στεφαν μου, για να μην ξεχνιομαστε, απεδειξε για αλλη μια φορα, αυτο που ελεγα απ την αρχη.Οτι μπορει να εχει κανει τις στραβες του, αλλα εχει εναν δικο του προσωπικο κωδικα ηθικης.Δεν θα χτυπησει ποτε τον αντιπαλο του οταν αυτος ειναι αοπλος, ή αδυναμος, πισωπλατα. Λατρεψα Στεφανο. Hugg Αγαπαει τον Λουκα, και επιπλεον, ειναι σε θεση να ξερει τι περναει. Οπως ειπε και ο Χρηστος, εχει ευαισθησιες, ο θεος μου! Love!
Σε αντιθεση με τον Χρηστο, τον οποιο καρααντιπαθησα στη συγκεκριμενη σκηνη. Για να θελεις να εκμεταλλευτεις αρρωστια, αδυναμια καποιου, οποιος κ να ειναι αυτος, ακομη και εχθρος, πρεπει να μην εχεις μεσα σου ιχνος ανθρωπιας!! Αυτος ξεπερασε και το Μανο ΚΑΡΑ Χ!!! Ksilo

Αμαλια ΘΕΑ!!! ΑΠΛΑ ΘΕΑ!!! Ολο το..λογυδριο για τους γαμους ηταν Οσκαρικο, και απολυτα αληθινο!! Εξεφρασε νομιζω την αποψη ολων μας, ειτε αγαπαμε Στεφανο-Μελιτα, ειτε Ευα..Οτι αυτοι οι γαμοι που δεν βασιζονται στον ερωτα και το ψυχικο δεσιμο, ειναι λαθος, και καταδικασμενοι στην αποτυχια.
Ατακα Κολαφος 1 "ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΔΕΣ???" gelio
Ατακα Κολαφος 2 του Μανου "ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΝΑ ΣΕ ΑΡΠΑΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ??" Τωρα φταιω εγω που σαν τηλεθεατρια, θα εδινα και το δεξι μου..δαχτυλιδι, για να την δω αυτη τη σκηνη??? gelio
Τελος, δεν μου αρεσε καθολου η επιμονη μεχρι τελικης πτωσεως της Νορας να αναλαβει εξολοκληρου το Λουκα. Φερθηκε τελειως εγωιστικα εν προκειμενω, βαζοντας τη δικη της προσωπικη επιθυμια πανω απ τις αναγκες και το καλο του Λουκα.Κατανοητη η αγαπη της, αλλα δεν ειναι μικρο κοριτσακι να χτυπαει κατω το ποδαρακι της. Επρεπε να καθησει και να σκεφτει ψυχραιμα ποιο ειναι το καλυτερο για το Λουκα, οχι για την ιδια. Οπως πολυ σωστα της τονισε η Μελιτα "εδω ειμαστε για να αποφασισουμε το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ" Ελπιζω οτι προς στιγμη η Νορα λειτουργει κατω απο συναισθηματικη φορτιση, και οταν ηρεμησει λιγο, θα καταλαβει αυτο που της επεσημανε η παρεα.

Μανος απιστευτο λαμογιο, βρηκε την καλυτερη αντιμετωπιση για την Νταιζη, και την εθεσε υπεροχα προς εφαρμογη! Στα τελευταια επ, βλεπω μια χιουμοριστικη νοτα στο χαρακτηρα του που του παει τρελλα! gelio

Τελος, μου αρεσε πολυ η σκηνη οπου η Αντιγονη, δειχνοντας ΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ(!) μιλησε για το πως ενιωθε την αγαπη του Στεφαν της. ΙΣΩΣ, ΛΕΓΩ ΙΣΩΣ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ Ο ΒΕΛΖΕΒΟΥΛ..ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝ ΕΚΕΙ..ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ.. Love! ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ Ο ΜΠΟΥΛΗΣ... /S

η σκηνη με τον Λουκα να ρουφαει την πορτοκαλαδα, μου εφερε στο νου ενα μικρο αγορακι, που το φοβιζει η χοντρη νοσοκομα, οτι αν δεν φαει οοολο το φαι του θα ερθει να τον παει στον Μπαμπουλα..Ειδα τον πανικο στα ματια του Λουκα, καθως ρουφουσε βιαστικα την πορτοκαλαδα...

Θα συμφωνω για τη σκηνη Μανου Ευας..Ηταν κορυφη κ πεθανα στα γελια!!! Γενικα αρχιζει να μου αρεσει ο ρολος του Μπουγιουρη...Του παει τρελα το κωμικο κ το υποστηριζει τελεια....Πεθανα επισης με αυτο που ειπε στην Αμαλια!!!!!!!!!!!! Μου αρεσε επισης και η Δαφνη!!! Γενικα στα τελευταια επεισοδια ευτυχως που ειναι κ οι σκηνες του Μπουγιουρη και γελαμε γιατι αλλιως...........
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από elli Τρι Μαρ 02, 2010 3:17 pm

Ψήφισα καλό για τρία πράγματα:
1.Η Μελίτα ήταν θεά στο επεισόδιο αυτό Palamakia Και τα μαλλιά και τα ρούχα ήταν τέλεια
2. Η Αμαλία είπε ακριβώς αυτά που λέω και εγώ τόσο καιρό..."γιατί να είμαστε τόσο γκαντέμηδες, τόσοι γάμοι δεν έγιναν, ο δικός μας βρήκε να γίνει;" xaxa
3. Μου άρεσε το όλο θέμα με τη συναισθηματική μνήμη, γιατί η σειρά όπως και να το κάνουμε περνά κάποια πολύ σημαντικά ζητήματα για τη ζωή...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Μαρ 02, 2010 4:10 pm

ΚΑΛΑ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ : respect : : respect : ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ, Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΑΜΝΗΣΙΑ "ΠΟΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ?" " "ΕΓΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ" ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Η ΝΟΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ ΤΕΝΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΖΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΑΓΕΛΑΔΑΣ "ΕΙΣΤΕ ΤΕΝΙΣΤΡΙΑ" ΤΟ gelio gelio

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ, ΧΘΕΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΚΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΩΜΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.

Η ΣΥΝΑΝΑΤΗΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΔΕΙΡΩ ΤΟ ΜΑΝΟ, Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕ ΙΔΡΥΜΑ ΒΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ? ΗΜΑΡΤΟΝ... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΟ ΑΥΤΟ.

ΚΑΛΑ Η ΝΟΡΑ ΚΑΘΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ, "ΛΟΥΚΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ, ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΩ ΕΓΩ" ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΙΛΑΜΕ.

ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΗΤΣΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΡΡΑΒΩΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΕΣ? ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΚΟΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ Η ΝΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑ? ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΞΥΠΝΑ ΚΑΛΕ!!!!!!!!!!!

ΑΜΑΛΙΑ : respect :" ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΜΟΙ ΕΙΧΑΝ ΕΜΠΟΔΙΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ" ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΚΛΑΕΙ ΤΟ ΓΑΜΠΡΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΤΗΣ. ΠΑΕΙ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΜΑΖΙ, ΕΦΥΓΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΠΙΑ?

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Tigania ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ. ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΚΑΙ Η ΖΗΛΕΙΑ, ΕΔΩ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΓΑΜΟ, ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΣΟΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΙ ΤΟΣΟΣ ΚΟΠΟΣ, ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΘΕΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ. ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΕ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ.....

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 313 - Ημερομηνία 01-03-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Μαρ 02, 2010 4:25 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Περίμενα κάτι περισσότερο απ το επεισόδιο αλλά δεν μπορούμε να ζητάμε συνεχώς έντονα επεισόδια.

Αρχικά να πω οτι το χαστούκι της Δάφνης το απόλαυσα όσο δεν παίρνει. Ήταν το μοναδικό απόλυτα δικαιολογημένο. Η Δάφνη καταπίεσε την αντιπάθειά της και εκείνη τη στιγμή ξέσπασε όχι μόνο απ το φόβο της για την κατάσταση του Λουκά αλλά για όλα όσα άκουσε απ την τριτοδεύτερη τραγουδιάρα τόσες μέρες. Αντίθετα το ξεκατίνιασμα Νόρας Νταίζης μέσα στο νοσοκομείο το βρήκα παράλογο και υπερβολικό και το χαστούκι της Εύας στο Μάνο παρόλο που ήταν το πιο καλογυρισμένο το βρήκα άκαιρο. Ο Μανούλης βέβαια έκατσε και το εισέπραξε χωρίς καν να αντιδράσει. Έτσιιιιιιιιι

Η αντίδραση της Νόρας όταν έμαθε τα μαντάτα μου φάνηκε φυσικολογική αλλά η συμπεριφορά της απέναντι στο Μπέλλο δεν το κρύβω με χάλασε. Μπορεί ο τύπος να έχει καταντήσει καρτούν μπορεί ακόμη και τόση αφέλεια να είναι ύποπτη, αλλά απέναντι στη Νόρα μέχρι τώρα έχει σταθεί κύριος και δεν του άξιζε.

Την Αμαλία τη σχολίασα ήδη αλλά δεν λέω περισσότερα γιατί θα γίνω εντελώς κακιά. Πάντως το μαλλι της ήταν σούπερ. Το Νεφελάκι είχε και ατάκες σήμερα και η αγκαλίτσα με το Μάνο ήταν γλυκούλα.

Ο Μάνος μου άρεσε ιδιαίτερα που στεκόταν δίπλα στη Νόρα και συγκινήθηκα όταν τον είδα να την φροντίζει και να τη χαιδεύει, γιατί στα δύσκολα όλοι αυτό ζητάμε την ανθρώπινη επαφή, ένα χάδι μια αγκαλιά παρηγοριά από κάπου. Παρατήρησα οτι ενώ μέχρι προχθές ο Μάνος ήταν εκτός παρέας, σήμερα ήταν παρών και όπως πάντα όλοι στρέφονταν σ αυτόν να ακούσουν τι έχει να προτείνει. Του αναγνωρίζω οτι είναι εύστροφος και έχει πάντα να προτείνει κάτι και μάλλον αυτό του αναγνωρίζουν και οι άλλοι και γι αυτό στρέφονται σ αυτόν.

Ο Λουκάς σήμερα ήταν αλλού πολύ καλός και αλλού μέτριος. Δεν μου άρεσε η ένταση που φώναζε μόλις ξύπνησε περίμενα να είναι περισσότερο στα χαμένα. Αντίθετα την ώρα που η νοσοκόμα του έφερε το πρωινό ήταν έξοχος έδειχνε να είναι εντελώς χαμένος, και αντέδρασε σαν παιδάκι που υπακούει σ αυτά που του λένε. Εκεί που έπινε την πορτοκαλαδίτσα του ήταν σαν πεντάχρονο που κάνει ότι του είπαν.

Η παρέα τελικά άρχισε να παραμυθιάζει τη Νταιζάρα αν και χλωμό το βλέπω να πιάσει το κόλπο η κυρία είναι δασκάλα στην απάτη. Μια έξοχη Φαίη Ξυλά την ώρα που έστελνε την Νόρα στο Λουκά. Χωρίς να μιλήσει με την κίνηση και την έκφραση της είπε πήγαινε ο δρόμος ειναι ανοιχτός. Η συζήτηση Νόρας Λουκά είναι μια απ τις δύο καλύτερες κατα τη γνώμη μου σκηνές του επεισοδίου. Ο πληθυντικός του Λουκά με πέθανε. Εσείς και γω έχουμε γραφείο; Είστε τενίστρια; Η δόλια η Νόρα να προσπαθεί να του ξυπνήσει τις μνήμες του και ο Λουκάς να αναρωτιέται εγώ γιατί δεν τα θυμάμαι όλα αυτά;

Η δεύτερη σκηνή που μου άρεσε πολύ ήταν αυτή της Αντιγόνης με το Στέφανο και την Εύα. Υπέροχοι και οι τρείς και ιδιαίτερα η κυρία Παπαδημητρίου. Άμεση και ήρεμη συζήτηση που άνοιγε ένα παράθυρο στα βιώματα της Αντιγόνης. Εύα και Στέφανος αντιδρούσαν στα λεγόμενά της η μια παραλληλίζοντας καταστάσεις και ο άλλος χαιδεύοντας πότε τη μια και πότε την άλλη. Μια ακόμη εξαιρετική σκηνή απ το σεναριακό τίποτα.

Σε αναμονή της συνέχειας που προβλέπεται ενδιαφέρουσα τόσο για Λουκά Νόρα όσο και για την ιστορία των πινάκων που βγαίνει στο προσκήνειο.

Για ακόμη μια φορά συμφωνώ με τον σχολιασμό της Clarabelle!
Μου άρεσε το χαστούκι της Δάφνης στη Νταίζη, αλλά όχι αυτό το συνεχές ξεκατίνιασμα μεταξύ Νόρας και Νταίζης. Όπως θεώρησα περιττό και άσκοπο (αν και πολύ πετυχημένο) το χαστούκι της Ευας στον Μάνο.
Εμένα δεν μου έχει αρέσει καθόλου, μα καθόλου όμως, η συμπεριφορά της Νόρας προς τον Μπέλλο. Απορώ πως δεν αντέδρασε ο καημένος!

Αν και η Αμαλία έχει ξεφύγει εντελώς, πάντα απολαμβάνω τις σκηνές της με τον Μάνο! Γίνεται να έχουμε περισσότερες? :) Γενικά η σκηνή Αμαλίας-Μάνου-Μελίτας-Νεφέλης μου άρεσε πολύ, όπως επίσης και η σκηνή στο σπίτι της Νόρας όταν μαζεύτηκαν να συζυτήσουν για τον Λουκά. Ένα "συν" απο μένα στην Μελίτα που παραβρέθηκε σε αυτή την συνάντηση.
Πολύ-πολύ ωραία η σκηνή Ευας-Στέφανου-Αντιγόνης. Πάντα μου αρέσουν οι σκηνές με αυτούς τους 3, πιστεύω πως δένουν όλοι ωραία μεταξύ τους!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης