Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

+77
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
ifigeneia1
evanna
Ntinaki Agapaei Petraki
angeliga
Antigoni!
CineFreak
FieryRed
Ezantakou
nikidanis
nora_oscar
KatsaroYpotheto
Vaso20
Morena
Penny
NATALITSA_LOUKITSA
fotinaki
Lyn
dt
angel_patra
trelh gia nora-louka
aggeliki
glgs
Vasouli
rachel
Aria
nellyjenn
νοριτσα
LIBRA
Izabella29
maraki_ch
JESSIE
irini
maeveline
loukasnora
gourounaki
gxnel
fanlouknor
maria_sab
diam rena
giwta20
anastasia20
jim7
pruedens
sarita
kelly
koukoumfkos
DESPOINA
noraloukas2
tzibirdika
anneliz_333
katerina--noraloukakos
Cancoon
elenp
figenaki
masoul
Evalia
Foulitsa
ebelina2007
soso
margaret10
panpetrakatsi
Nora&Loukas
mariannitaki
nora19
pasxalitsa
st@cy
Καρ-Mik
sifantid
anna_loukonoriki4ever!!
vs116117
$ofi@ loukakos + nora
manos for ever
loukitsa
evangeliap2808
Clarabelle
81 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 46 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 13 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 135
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Evalia Κυρ Σεπ 19, 2010 11:43 pm

Εγώ ψιλοαπογοητεύτηκα πάντως... και είχα όλη την καλή διάθεση. Δύο ώρες και δεν έδειξαν σχεδόν τίποτα. Πολύ μικρές σκηνές, ίσα ίσα για ένα λίγο απ΄ όλα. Βέβαια ήταν πανέμορφα τα γυρίσματα στην Κων/πολη και στην Πρίγκιπω με Λουκά και Νόρα, έκανε καραμπάμ πως αυτοί τραβάνε τη σειρά πλέον.
Για το θέμα Λευτέρης έχω καλυφθεί από προηγούμενα posts... λίγο το μουσικό χαλί, λίγο η Βέρα που ήταν σαν μπουζουξού, λίγο το λιλά με λαχανί χαλάκι στο πάτωμα... δε με άγγιξε. Και άιντε και την έκαψε με το lord of the rings σκηνικό. Στους γονείς-συγγενείς-φίλους της κοπέλας τι είπε;;; Όχι να τα εξηγούμε αυτά!
Για την παρέα της φεγγαρόπετρας τι να πω. Είχαν το minimum του τηλεοπτικού χρόνου που μπορούσαν να έχουν. Νικόλας και Δάφνη εντελώς επικουρικοί, για την Εύα δε, δεν υπήρξε ποτέ πρωταγωνίστρια αυτής της σειράς. Στη νύχτα των Λεοντιδών θα επανέλθω αργότερα.
Όλη η δράση του επεισοδίου είναι στο τρίο Αντιγόνη-Νταίζη-Μπέλλος. Αναρωτιέμαι 1ον) Ποια προτιμάω να φάει ποια; Η Νταίζη την Αντιγόνη ή τούμπαλιν; Γιατί αντικειμενικά μόνο η μία κάνει ζάφτι την άλλη. 2ον) Τι λύσσα τον έπιασε το Μπέλλο να δώσει την Εδέμ στη Νταίζη; Γιατί αποκλείεται όλη τη χρονιά να τη βγάλει ως χάπατο. He has an even darker side. Το οποίο εξακολουθώ να πιστεύω και για το Στέφανο. Ανυπομονώ για τη σκηνή που θα πατάει το κεφάλι της Νταιζάρας στην πισίνα.
Η Αμαλία έχει φτάσει σε άλλα επίπεδα παράνοιας, ο δε καημένος αγαπημένος μου Πέτρος τα 'χει δει όλα. Αλλά μια ευχούλα θα ήθελα να την κάνει. Να δείτε θα μου τον πεθάνουνε μάνα και κόρη... Τώρα όσον αφορά την κόρη, πραγματικά ελπίζω να της συνεφέρουν λίγο το ρόλο συγκριτικά με πέρυσι γιατί κρίμα το κορίτσι. Αλλά όταν αποφασίζει να φύγει απ' το σπίτι έγκυος και άνεργη και υστεριάζει μπροστά στο παιδί πως θα καλέσει την αστυνομία δε βοηθάει ούτε εμένα ούτε την καλόπιστη κριτική μου.
Η πιο συγκινητική σκηνή ήταν φυσικά οι ευχές. Και οι πιο συγκινητικές της Εύας και της Νόρας. Ο όρος "λουκανοράκι" νομίζω ήταν κατάκτηση αυτού του forum και κάπως έτσι μας έκλεισαν το μάτι η κυρία Ακρίτα και ο κύριος Κυρίτσης! Εκεί συγκινήθηκα. Όπως και με το βλέμμα της Εύας σε όλη τη σκηνή των ευχών.
Προβλέπω ειδύλλιο μεταξύ Ηλία και Αγγέλας και πολύ θα το χαρώ.
Παρακαλώ να αλλάξει μαλλί η Εριέττα γιατί το υπάρχων δεν την κολακεύει καθόλου. Και ναι καταλάβαμε πως κανείς από τους 3 νέους ήρωες δεν είναι αθώα περιστερά. Αν ήταν στην Εδέμ θα έπαιζαν;
Και κάτι ακόμα... μόνο σε μένα έλειπε ο Μάνος τόσο πολύ;;;;
Μέτριο από μένα, αν και χάρηκα που ξαναείδα Ξυλά και Κατρανίδη!
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:43 pm

βασικα γενικα η τηλεταινια μου φανηκε ελαφρως κακογραμμενη και οι σκηνες της κωνταντινουπολης εκνευριστικα μικρες σε διαρκεια! αν και πολυ ομορφα τα πλανα αλλα 1 ερωτικη σκηνη δεν ειχαμε ! θα το λεω μεχρι να ξεθυμανω! ελεος. θα ηταν το ιδανικο συμπληρωμα!
παντως μπορει οι διαλογοι νορας λουκα να μην ηταν και για οσκαρ σημερα αλλα ας οψονται οι ηθοποιοι και ο ερωτισμος που εκπεμπουν. ειδικα στις σημερινες βραδινες τους σκηνες . δενουν ερωτικα πολυ ομορφα αυτα που τους βαζουν καποιες φορες να λενε ειναι που χαλανε καπως το αποτελεσμα. οπτικα, απο φιλιά και ερωτισμο σκιζουν. παλι καλα αλλιως θα χαμε απελπιστει. Razz

ΥΓ. γιατι το ξεχασα πριν Razz ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ! (και εγω χαμογελασα στο ακουσμα "θελω το λουκανορακι μας". δε ξερω μου ακουστηκε πολυ γλυκο και φυσικα ηταν αναφορα σε εμας που βγαλαμε αλλωστε και τον ορο λουκανορικη μπεμπα Wink )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nora19 στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:47 pm, 2 φορές συνολικά
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από masoul Κυρ Σεπ 19, 2010 11:43 pm

Καρ-Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!


Είναι το ''στέκομαι στα πόδια μου'' !!!

Σπιταρόνα με ταράστια LCD τηλεόραση, ενώ η Μελίτα είναι άνεργη?? Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 735655
Μα μόλις είδα το σπίτι αυτό σχολίασα και εγώ!!! Πως στάθηκε στα πόδια της με τα χρήματα του μπαμπά και της μαμάς??? Αυτά που υποτίθεται ότι δεν ήθελε??? Ούτε για γέλια δεν είναι πια αυτή η κοπέλα....... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από figenaki Κυρ Σεπ 19, 2010 11:44 pm

για αρχή πιστεύω πως άφησε αρκετά ανοιχτά θέματα που θα έχουν ενδιαφέρον, όπως για παράδειγμα αυτό με τα διαμάντια-μυστήριο... σε γενικές γραμμές αυτό που θα έλεγα είναι πως την ώρα που ο καθένας από την παρέα έκανε την ευχή του μου δημιουργήθηκε η άσχημη εντύπωση πως δύσκολα θα πραγματοποιηθούν... Neutral μακάρι να έχουμε όλο και καλύτερα επεισόδια στο μέλλον! τέλος, όσο για λουκά και νόρα πιστεύω πως ήταν όμορφες οι σκηνές στην Πόλη, απλώς στερούνταν του βάθους που μπορούν να προσδώσουν γενικά στους ρόλους τους πετράκης και δρακουλάκη... όμως θεωρώ ότι θα έρθουν τέτοιες σκηνές και σύντομα!

καληνύχτες σε όλες / όλους!!!!
ι. Heart1

figenaki

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από elenp Κυρ Σεπ 19, 2010 11:46 pm

Λοιπόν το επεισόδιο η πρεμιέρα ξεκίνησε με πολύ εντυπωσιακά πλάνα. Η Κωνσταντινούπολη σε συνδιασμό με το αγαπημένο μας ζευγάρι ήταν σούπερ! Love! Μου άρεσε που υπήρχαν γλυκιές σκηνές αλλά θα ήθελα και σκηνές με περισσότερο πάθος. Βέβαια είχαμε και ωραία ατάκα: "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς". inlove

Από την άλλη πίσω στην Εδέμ ο Νικόλας είχε πολύ πλάκα που έπαιρνε τηλ. όλη την ώρα και πιστεύω το έκανε όχι για να τους την σπάσει αλλά γιατί του έλειπαν. Πολύ καλός! Η Δάφνη έψαχνε τόσο καιρό δουλειά και τελικά της βρήκε η Εύα. Χιχιχι. Και αυτοί πολύ ανανεωμένοι όπως όλη η παρέα. Thumbs up

Η Μελίτα ήρθε από την Σύρο με την μικρή Νεφέλη, εμφανώς ανανεωμένη και μπορώ να πω ότι στυλιστικά ήταν πολύ καλύτερη από πέρυσι. Cheer Κατά τ' άλλα προσπαθεί να κάνει μία νέα αρχή που έπρεπε από καιρό να την κάνει αλλά νομίζω ότι την κάνει σε λάθος στιγμή όπως της εξήγησαν οι γονείς της. Καλά είπε ο Πέτρος από πείσμα είχε να πάρει.

Ο Στέφανος συνεχίζει να υποστηρίζει πώς δεν ξέρει τίποτα, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη ότι λέει αλήθεια. Η Αντιγόνη συνήλθε και έχει δίπλα της όπως πάντα τον Χρήστο. Βέβαια όταν μάθει και αυτός ότι του έκρυβε πώς η Νταίζη είναι κόρη της, δεν νομίζω ότι θα χαρεί και πολύ. Και μιας και λέμε για Νταίζη, μια χαρά τύλιξε τον Μπέλλο. Αυτός φαίνεται να είναι το ίδιο αφελής με πέρυσι. Τώρα που είναι και ερωτευμένος ακόμα περισσότερο. Πολύ μου άρεσε η σκηνή που η Αντιγόνη του τα χώνει με καταπληκτικό στύλ.

Αγγέλα και Μαρίλια δίπλα πάντα στην Εύα και στον μικρό, μου άρεσε πολύ η σκηνή τους. Επίσης χαριτωμένη σκηνή και αυτή με την Αγγέλα και τον Ηλία. Φαίνεται να υπάρχει αίσθημα.

Και πάμε στους καινούργιους που μπορώ να πω μου φάνηκαν αρκετά καλοί. Βέβαια ο Λευτέρης φαίνεται πώς έχει ρόλο σημαντικό μιας και τα flash back αυτό έδειξαν. Δεν κατάλαβα βέβαια γιατί έπρεπε να το δείξουν δύο φορές, αλλά παρόλα αυτά ήταν πολύ καλογυρισμένη και αυτή η σκηνή, με το καταπληκτικό σπίτι, αλλά και η σκηνή στο βουνό. Η Εριέττα είναι εκείνη που ξέρουμε τα λιγότερα γι' αυτήν και φαίνεται να κρύβει αρκετά όπως και η γραμματέας της.

Αγαπημένη σκηνή του επεισοδίου εκτός από τα μαγευτικά πλάνα στην Κωνσταντινούπολη, η σκηνή στην παραλία που είναι μαζεμένη η παρέα την νύχτα των Λεοντιδών και κάνει νέες ευχές. Καλύτερες νομίζω.

Γενικά ένα επεισόδιο που μου άρεσε πολύ για αρχή γι' αυτό και ψήφισα πολύ καλό. Ένα μπράβο σε όλους γι' αυτό το πολύ καλό αποτέλεσμα. Klap
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Κυρ Σεπ 19, 2010 11:47 pm

Λοιπον αλλη μια χρονια ξεκινησε καλα αλλα μπορουσε και καλυτερα.


ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ !


Λουκας-Νορα:
Αρχισε η τηλεταινια με αυτους ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Ηταν τελειοι φοβεροι. Υπεροχες σκηνουλες και γλυκοι
διαλογοι. Και φυσικα τελεις ευχουλες ηδικα της Νορας με συγκηνησε. Θελει να γινει ΜΑΝΟΥΛΑ ακουει
κανειςςςςς.


Νικολας-Δαφνη:
Τι ωραια η πρωτη σκηνη τους. Ηταν και ο Μαριος αχχχ μωρε με μαγιο τι γλυκουλης. Αμαν δεν αφηνει την
γυναικα να δουλεψει καλα εκανε ο Λουκακος και τον πειραζε.


Λευτερης:
Να πω την αληθεια μου αρεσε αρκετα. Και τα φλας μπακ ηταν πολυ ωραια. Μονο που εκει που εκαιγε την
γυναικα του λιγο αγριευτικα. Πολυ καλος καλη συνεχεια Λευτερακι.


Αντιγονη - Μπελλος:
Ετσι Αντιγονη. Παρτου τον αερα του χαπατου. Φοβερη η Αντιγονη σε αυτην την σκηνη. Και ο Μπελλος ειπε
την Νταιζη α8ωο πλασμα δεν μπορω με πιανει νευρικο γελιο gelio


Παρεα:
Πολυ ωραια σκηνουλα και επιτελους εδειξαν και παρεα αλλα λυπει καποιος



ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ:


1:Μπελλος - Νταιζη:
Ενα ολοκληρο καλοκαιρι περασε και ο Μπελλος δεν αλλαξε καθολου παραμενει ΧΑΠΑΤΟ μεγαλο ομως. Και
η οχια να το παιζει δυσκολη οτι δεν θελει την Εδεμ. Δεν την αντεχω καθολουυυυυυυυυυυ. Θελω να την δειρωωωωωωωωωω.


Μελιτα:
Δεν εχω λογια.Δεν μου αρεσε καθολου. Τωρα την επιασε να απογαλακτηστει και ουτε που την νοιαζει για το
Νεφελακι. Αλλα μπραβο της που δεν θελει να ριξει το μωρο ειναι οτι πιο απανθρωπο μπορει να κανει καποιος
να σκοτωσει ενα αθωο μωρακι.


απο εμενα καλο


ΥΓ1: Θελω Λουκανορικη μπεμπα

ΥΓ2: Οχι αλλη οχιαααα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την $ofi@ loukakos + nora στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:55 pm, 1 φορά
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 19, 2010 11:47 pm

masoul έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!


Είναι το ''στέκομαι στα πόδια μου'' !!!

Σπιταρόνα με ταράστια LCD τηλεόραση, ενώ η Μελίτα είναι άνεργη?? Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 735655
Μα μόλις είδα το σπίτι αυτό σχολίασα και εγώ!!! Πως στάθηκε στα πόδια της με τα χρήματα του μπαμπά και της μαμάς??? Αυτά που υποτίθεται ότι δεν ήθελε??? Ούτε για γέλια δεν είναι πια αυτή η κοπέλα....... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

Αυτή είναι η .... επανάσταση της??? ΠΟυ βρήκε τα '''δυο ενοίκια μπροστά'' για την εγγύηση? Πως επίπλωσε το σπίτι?

Ετσι στέκεται στα πόδια της? Ετσι επαναστατεί???

Σιγα την επανάσταση..Κλασσική Μελίτα. Ιδια και απαραλλαχτη!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:50 pm

figenaki έγραψε: , όσο για λουκά και νόρα πιστεύω πως ήταν όμορφες οι σκηνές στην Πόλη, απλώς στερούνταν του βάθους που μπορούν να προσδώσουν γενικά στους ρόλους τους πετράκης και δρακουλάκη...

συμφωνω αυτο ηταν το καπως αρνητικο στις σκηνες! Wink συν του οτι δεν υπηρξε και ερωτικη σκηνη απο αυτες που μας ειχαν συνηθισει Razz
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Cancoon Κυρ Σεπ 19, 2010 11:50 pm

Σε γενικές γραμμές η τηλεταινία μου άρεσε!!!!

Οι θεματικές που μου άρεσαν φοβερά είναι οι εξής:
1)Η ολική επαναφορά της Μελίτας. Πραγματικά το απόλαυσα που την είδα έτσι με θάρρος, με πυγμή, με αποφασιστικότητα.
Μου άρεσε που οι σεναριογράφοι της έδωσαν μια τόσο συγκεκριμένη ιδεολογική επιλογή: το “είμαι κατά της έκτρωσης” που συμπληρώθηκε από το “όχι άλλα να λέμε και άλλα να κάνουμε”! Εξάλλου ταιριάζει πολύ με την φυσική της τρυφερότητα η επιθυμία της να γεννήσει αυτό το παιδί.
Γενικώς δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους γονείς που βοηθάνε τα παιδιά τους, αλλά και τη στάση της Μελίτας να ζήσει μια ζωή μακριά από τις απολαύσεις που θα μπορούσαν να της προσφέρουν οι γονείς της, την βρίσκω πολύ συγκινητική.
2)Η Στέφανος που επιτέλους προσάπτει στη μητέρα του όσα έχει κάνει. Που την κατηγορεί ότι με την ρετσινιά του επίδοξου δολοφόνου του παιδιού του που του κόλλησε, η Μελίτα του δεν θέλει πια να τον δει και αυτός, όπως είπε, κοντεύει να τρελλαθεί!
3)Η σχέση Στέφανου – Μελίτας Love! Love! Love! . Μου αρέσουν πάρα πολύ μαζί και τον Στέφανο τον χάρηκα σήμερα. Τι πήγε στο σπίτι της, τι την παρακολουθούσε στην παιδική χαρά, με πόσο γλυκό βλέμμα την κοιτούσε εκεί!
Και όλη του η αλήθεια βρίσκεται σε αυτά που είπε στην Αμαλία: “Ειναι η μοναδικη γυναικα που εχω αγαπησει τοσο πολυ στη ζωη μου. Θα την κάνω να καταλάβει πόσο πολύ την αγαπάω, θα την βρω!!!! Όποιος και αν είμαι ό,τι και αν έχω κάνει η Μελίτα δεν ήταν ποτέ σχέδιο”
Και επίσης χάρηκα πάρα πολύ που είπε στην Αντιγόνη ότι έχει δίκιο η Μελίτα που δεν θέλει ούτε να τον δει! Έτσι είναι, Στέφανε, συμφωνώ.
4)Ο Λευτέρης. Η ιστορία του είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, κυρίως γιατί είναι ένας καθαρός ήρωας που ήρθε να αποκαταστήσει τη δικαιοσύνη. Έχει ένα τόσο βαρύ δράμα να τον κρατά άγρυπνο και όμως κάνει μια υπερπροσπάθεια να φαίνεται νορμάλ στους γύρω του.
Βρήκα χαριτωμένη την κοριτσίστικη ανυπομονησία της Εύας να πάει στο γυμναστήριο καθώς και την αμηχανία της μπροστά του. Και της Δάφνης επίσης. Βασικά ο Λευτέρης γενικότερα προκαλεί ένα χτυποκάρδι όσο να πεις.
5)Το οικογενειακό δράμα των Λαζαρίδηδων. Μου αρέσει πάρα πολύ που η Νταίζη θα τους ψήσει το ψάρι στα χείλη, που ο Στέφανος και η Αντιγόνη, και όλοι οι άλλοι, θα βρουν τον δάσκαλό τους! Νταίζη γερά!!!
6)Η ευχή της Νόρας να κάνει παιδί και η ιστορία που μάλλον κρύβεται πίσω από αυτήν.

Δεν μου άρεσαν τα γυρίσματα στην Κωνσταντινούπολη. Τα πλάνα δεν ήταν καθόλου φροντισμένα, ειδικά αν τα συγκρίνω με τα πανοραμικά και ατμοσφαιρικά πλάνα του Χίλιες και μία νύχτες. Το γύρισμα αλα Βουγιουκλάκη ήταν μπανάλ. Εν τέλει δεν κατάλαβα γιατί έγινε αυτό το ταξίδι. Το όλο σκηνικό φάνηκε γρήγορα και πρόχειρα φτιαγμένο. Αλλά το βασικό μειονέκτημα που βρήκα ήταν η διάρκεια – μπήκαν πολλές επουσιώσεις σκηνές και υπήρχε και μια επανάληψη λόγων και έργων ώστε η τηλεταινία έφτασε τις δύο ώρες και κουράστηκα.

Ως προς τους ηθοποιούς ξεχώρισα Κατρανίδη, Πεφάνη, Παπά, Σταύρου, Πολυχρονίδη, Μπισμπίκη και μου άρεσε ακόμα πολύ το νεανικότατο και ταυτόχρονα πολύ γοητευτικό στιλ της Ούστα. Την Λάμπου γενικώς την θεωρούσα καλή πλην άχρωμη ηθοποιό και αυτήν την εντύπωση μου άφησε και εδώ, μην πω και χειρότερη με τον στόμφο που υιοθετούσε στις πιο σημαντικές ατάκες της.

Περιμένω πώς και πώς το αυριανό!!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:51 pm

Καλα πάλι καλα που ηταν η Μπεκρουλίτα και γελασα λιγακι σαν το γελιο της Θεαρας μπροστα στον Μπέλλο....Μελίτα αν ηθελες να σταθεις στα ποδια σου ας εβρισκες δουλεια αλλα ουτε αυτο μπορεις να κανεις...Επαναστατης της πενταρας ούτε καν της δεκάρας cake
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Σεπ 19, 2010 11:51 pm

elenp έγραψε: Βέβαια είχαμε και ωραία ατάκα: "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς". inlove
Ήμουν η μόνη που άκουσε το αντίθετο; "Πολύ φιλάς, λίγο μιλάς"; gibbs
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:51 pm

Καρ-Mik έγραψε:
masoul έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!


Είναι το ''στέκομαι στα πόδια μου'' !!!

Σπιταρόνα με ταράστια LCD τηλεόραση, ενώ η Μελίτα είναι άνεργη?? Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 735655
Μα μόλις είδα το σπίτι αυτό σχολίασα και εγώ!!! Πως στάθηκε στα πόδια της με τα χρήματα του μπαμπά και της μαμάς??? Αυτά που υποτίθεται ότι δεν ήθελε??? Ούτε για γέλια δεν είναι πια αυτή η κοπέλα....... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

Αυτή είναι η .... επανάσταση της??? ΠΟυ βρήκε τα '''δυο ενοίκια μπροστά'' για την εγγύηση? Πως επίπλωσε το σπίτι?

Ετσι στέκεται στα πόδια της? Ετσι επαναστατεί???

Σιγα την επανάσταση..Κλασσική Μελίτα. Ιδια και απαραλλαχτη!


Βασούλα μου το δόγμα μελίτα είναι το εξής "Με τα λόγια Αριστερά, με τις πράξεις Δεξιά" και το "Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα"

Μόνο Λόγια και από έργα Τίποτα!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από masoul Κυρ Σεπ 19, 2010 11:51 pm

Καρ-Mik έγραψε:
masoul έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!


Είναι το ''στέκομαι στα πόδια μου'' !!!

Σπιταρόνα με ταράστια LCD τηλεόραση, ενώ η Μελίτα είναι άνεργη?? Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 735655
Μα μόλις είδα το σπίτι αυτό σχολίασα και εγώ!!! Πως στάθηκε στα πόδια της με τα χρήματα του μπαμπά και της μαμάς??? Αυτά που υποτίθεται ότι δεν ήθελε??? Ούτε για γέλια δεν είναι πια αυτή η κοπέλα....... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

Αυτή είναι η .... επανάσταση της??? ΠΟυ βρήκε τα '''δυο ενοίκια μπροστά'' για την εγγύηση? Πως επίπλωσε το σπίτι?

Ετσι στέκεται στα πόδια της? Ετσι επαναστατεί???

Σιγα την επανάσταση..Κλασσική Μελίτα. Ιδια και απαραλλαχτη!

Για τα ενοίκια πρέπει να έσπασε τον κουμπαρά της!!!!lmao lmao
Λέτε να βάλουμε στοίχημα σε πόσα επεισόδια θα γυρίσει πίσω????? sisi sisi
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:53 pm

Για να καθεται η Αμαλι στο παραθυρο να περιμενει σημαινει πως η Μελιτα είχε αδειο κουμπαρά! lmao
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:54 pm

sifantid έγραψε:
elenp έγραψε: Βέβαια είχαμε και ωραία ατάκα: "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς". inlove
Ήμουν η μόνη που άκουσε το αντίθετο; "Πολύ φιλάς, λίγο μιλάς"; gibbs



sisi sisi sisi και εγω το ιδιο ακουσα! sisi
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Σεπ 19, 2010 11:54 pm

nora19 έγραψε:
sifantid έγραψε:
elenp έγραψε: Βέβαια είχαμε και ωραία ατάκα: "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς". inlove
Ήμουν η μόνη που άκουσε το αντίθετο; "Πολύ φιλάς, λίγο μιλάς"; gibbs



sisi sisi sisi και εγω το ιδιο ακουσα! sisi
Και όντως λίγο μιλάνε... Λίγο μιλάνε ουσιαστικά!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Κυρ Σεπ 19, 2010 11:54 pm

~Λουκας-Νορα:Μην γελοιοποιειται το ζευγαρι.Τοσες ωρες γυρισματα επι τρεις μερες και αντι να δουμε μια ουσιαστικη σκηνη,τους βλεπαμε να τραγουδανε ''καροτσερη...'' και να σαχλοκαυγαδιζουν wall wall

~Οι σκηνες του πατσοζευγαρου απλα με αηδιασαν για αλλη μια φορα,θα προτιμουσα να ηταν λιγοτερες.

~Αντιγονη-Μπελλος:Απ τις πιο ωραιες σκηνες του σημερινου επεισοδιο,Θ Ε Α η Αντιγονη!!!!!!

~Η ιστορια του Λευτερη ναι μεν ενδιαφερουσα,αλλα για αλλη σειρα.Αγριευτηκα με το καψιμο της γυναικας του.

~Μου αρεσε πολυ η παρεα που εκανε τις ευχες της στην παραλια!
Περιμενω να δω να πραγματοποιειται η ευχη της Νορας το συντομοτερο δυνατο και να αποκτουν το δικο τους ''Λουκανορακι''....
Αισθητη ηταν και η απουσια του Μανου.Θελω τουλαχιστον με τους εναπομειναντες να βλεπω περισσοτερες σκηνες!Γινεται;;;;;


Σε γενικες γραμμες μου φανηκε προχειρογραμμενο το σημερινο επεισοδιο,δεν ενθουσιαστηκα... Ξεχωρισαν οι ερμηνειες Κατρανιδη,Πεφανη,Παπαδημητριου και Κασσανδρινου.
Μετριο απο εμενα.
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από elenp Κυρ Σεπ 19, 2010 11:55 pm

Πράγματι το ότι η Μελίτα θέλησε να σταθεί στα πόδια της μόνη της και την βλέπουμε να λέει ότι το σπίτι είναι σχεδόν έτοιμο και μπαίνει μέσα σε ένα επιπλωμένο σπίτι μια χαρά, με ποιά λεφτά τα πήρε με αυτά που έβγαλε από την επιχείρησή της με την Δάφνη;
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από anneliz_333 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:55 pm

λοιπον,το επισοδιο το βρηκα απλως καλο.στα συν ειναι οι ευχες των παιδιων και οταν τραγουδησαν το νταστ ιν δε γουιντ.στα πλην ειναι οτι δεν ειχε πολλες σκηνες με νορα και λουκα,αλλα με λευτερη και για να σπασει η μονοτονια εβαζαν και τους αλλους,ηταν εντονη η απουσια του μανου.μου εσπασε τα νευρα η νταιζη με το θρασσος της,τα ψεματα της και την κοροιδια απεναντι στον μπελλο.αφου θελει τον χρηστο να τον παρει και να φυγει..αυτα για σημερα..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την anneliz_333 στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:56 pm, 1 φορά
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από tzibirdika Κυρ Σεπ 19, 2010 11:56 pm

Μετριο και ειμαι και πολυ επιεικης.... Mmm


Πρωτο πλανο Κων/πολη και αυτη η οριενταλ μουσικη που με εκανε να θελω να σηκωθω στο καναπε να αρχισω τα κουνηματα αλλα θα μου πειτε τι φταιει και ο καημενος ο καναπες....και πριν προλαβω να το σκεφτω τσουυυυπ να σου η Νορα χανουμισσα να το κουναει το καρπουζακι περα δωθε με χαρη.....Ειδαμε πολλα φιλια....η μανα μου απο διπλα αγανακτισε....σε καθε φιλι αναστεναζε και πιστεψτε με οχι οπως αναστεναζουν οι Λουκανορικοι...Απο αγανακτιση αναστεναζε η γυναικα που ολη την ωρα μια συζητηση της προκοπης δεν εκαναν μονο φιλακια ανταλασσαν...ΤΙ? Εκαναν??? Confused? Ποτε καλε? αα εκει στο μπαλκονι....? Αμα σας πω οτι δεν καταλαβαινα τιποτα απο οσα ελεγαν θα με πιστεψετε? Εχω και μαρτυρα τη Σοφια και την Εζι...να μαθετε... Siga...


Ο Λουκακος εγινε Μενιος 2??? Menio Ντροπης πραγματα να χουφτωνει το Νορακι....ΚΑΙ Ο ΚΑΜΕΡΑΜΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ....


Κι εχω την εξης απορια...Τοοοοοοοοοοοοσος ντορος για την Κων/πολη για να μας δειξουν σκηνες ουτε 5 λεπτων? Στις οποιες σκηνες η χορευανε, ή τραγουδουσανε...ναι ναι ειχαμε και το καροτσερι....α ρε Νορα ασε το τραγουδι εχεις αλλα ταλεντα εσυ.. huhuΕυτυχως που το εσωσε καπως ο Λουκας...τελοσπαντων....γυρνω στο φλεγον θεμα...Τοοοσος ντορος λοιπον για τοσες λιγες ανουσιες σκηνες? Περιμενα μια συζητηση, μια ερωτικη σκηνη...αλλααααα...τσαμπα περιμενα...

Αντιγονη θεαααααααα Α ρε μπελλο..που πας ξυπολητος στα αγκαθια αγορι μουυυυ xaxa

Η Νταιζη η απολυτη κακια....Καλα οτι θα πετουσε την Καρταλω στη πισινα η αληθεια ειναι οτι δε το περιμενα...Πολυ Σοραγια μον ντε νεγκρο (το σκοτωσα?) πανε να την κανουν και δεν υπαρχει και λογος....

Μισο λεπτο ακουσα καλα?? Τι ειπε στο Χρηστο? Ειναι το πιο αγαπημενο της πλασμα στο κοσμο??? Hellooooooooo εχεις κι ενα παιδι μαρη...αλλα θα μου πεις σαμπως θυμασαι και την υπαρξη του??? Και θες να λεγεσαι και μανα...Φτου σου...*εμοτικον που φτυνει* xaxa
Κι εσυ ρε Χρηστο αγορι μου..μπαστα λιγο...αμεσως να πεσεις...μη σου κουνηθει λιγο...Για τριξε της λιγο τα δοντια...Μ'αρεσε που της ειπε στο τελος..μη το παντρευτεις να μου δειξεις ποσο μ'αγαπας..Κι αλλη κοκκαλο...Σιγα μην κουνιοταν...


Αυτα τα φλασμπακ με κουρασαν....και ενω το σκηνικο με τη γυναικα του Τερη και τη φωτια ηταν αγριευτικο δε μπορουσα παρα να γελασω με τα σχολια της μανας μου "Καλε? θελουν να μας πουν τωρα οτι κανεις δε τους ειδε? Ουτε καν ο φουρναρης??" xaxa "Η πυροσβεστικη που ειναι?" xaxa Και αλλα πολλα....ας μην επεκταθω...
Ωραια φωνη αυτη η ηθοποιος παντως..Ο Λευτερης μπορω να πω πως μου εκανε καλη εντυπωση με μια πρωτη ματια...Στη δευτερη τριτη θα δειξει..

Μελιτα...τι να πω...με αφηνει παγερα αδιαφορη κι αυτη και το σπιτι της και η σχεση της με τον Στεφανο... (σχεση...λεμε τωρα)

Πεφανη-Κατρανιδης καταπληκτικοι!!!

Δαφνη-Τερης μπορω να πω οτι ταιριαζουν...Νικολη συνεχισε να ανησυχεις καμαρι μου καλα κανεις...

Η Λαμπου μου αρεσε η Ουστα ψιλοαδιαφορη...
Εδειξαν και λιγο Μαριλια...παλι καλα...


Η τελευταια σκηνη ηταν η καλυτερη παρ'ολο που οι ευχες ηταν καπως περιεργες...Κατα αρχας εκαναν απο 2 ο καθενας....τις φωναξαν παλι....αχ μα καλα δεν ξερετε οτι τις ευχες τις λεμε απο μεσα μας? Αλλιως δε βγαινουν....Χαμπαρι δε πηρατε απο τη πρωτη σεζον?

Ελπιζω να βγει προφητικη της Ευας..
Της Νορας ηταν ακρως συγκινητικη και την αφησαν και τελευταια για να κανει αισθηση..τυχαιο? δε νομιζω........
Της Δαφνης ηταν πολυ γλυκια inlove
Του Λουκα δε με τρελανε..χαθηκε να πει κατι για τη Νορα? Τελοσπαντων....

Γενικα δε μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις....πολυ προωθηση σε Μπισμπικη-Λαμπου-Πολυχρονιδη...και η παρεα με το κυαλι...Τωρα αν θα συνεχισω να βλεπω...ποιος ξερει??? Ευτυχως υπαρχει και το ιντερνετ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:58 pm, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από noraloukas2 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:57 pm

τελιο επεισοδιο
noraloukas2
noraloukas2
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στην εδεμ
Ασχολίες : διασμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από panpetrakatsi Κυρ Σεπ 19, 2010 11:57 pm

loukitsa έγραψε:Καλα πάλι καλα που ηταν η Μπεκρουλίτα και γελασα λιγακι σαν το γελιο της Θεαρας μπροστα στον Μπέλλο....Μελίτα αν ηθελες να σταθεις στα ποδια σου ας εβρισκες δουλεια αλλα ουτε αυτο μπορεις να κανεις...Επαναστατης της πενταρας ούτε καν της δεκάρας cake

Μα δεν ειδες ΠΟΣΟ επαναστατικα ειπε το ''Φυγε!θα καλεσω την αστυνομια'' στον Στεφανο?Γιουριααααα!!!Κατα τα αλλα το σπιτι διακοσμημενο οπως πρεπει για μια γυναικα μονη και αβοηθητη που παλευει να σταθει στα ποδια της!Τι δραμα!
High Definition tv,μοντερνα τραπεζαρια και κουζινα ....!Τι να πουν και οι φτωχοι!Επισης το ιδιο φαινομενο παρατηρησα και με τον Λευτερη και την αποθανουσα!Το σπιτι τους μια χαρα κουκλιστικα στολισμενο(οντως υπεροχο σπιτι!το λατρεψα!),αλλα ο Λευτερης να κυκλοφορει με οχημα του '80(Wink και να λεει στη γυναικα του οτι θα φτιαξουν τη ζωη τους με τα διαμαντακια!!!!!!!!!!!Ντοιιιιιν!!!!!!!
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 19, 2010 11:57 pm

Cancoon έγραψε:
4)Ο Λευτέρης. Η ιστορία του είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, κυρίως γιατί είναι ένας καθαρός ήρωας που ήρθε να αποκαταστήσει τη δικαιοσύνη. Έχει ένα τόσο βαρύ δράμα να τον κρατά άγρυπνο και όμως κάνει μια υπερπροσπάθεια να φαίνεται νορμάλ στους γύρω του.



Ο καθαρός ήρωας έχει επίσης ένα βαλιτσάκι διαμάντια στην ουσία κλεμένα.
Η Βέρα αμυνόμενη βεβαίως βεβαίως καθάρισε και δυό που ήρθαν να τα πάρουν πίσω
Ο ίδιος επίσης κάνει παιχνίδι και μου φαίνεται θα είναι αρκετά σκληρό
Ας περιμένουμε λίγο......

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Κυρ Σεπ 19, 2010 11:58 pm

loukitsa έγραψε:Ξεκινω με τους τιτλους αρχης….επιτελους εγινε κατανοητό ποιους αγαπάμε και πέρασαν μπροστά Ευχαριστούμε!!!!!

Πρωτο πλάνο ο Λουκάς και η Νόρα σε Βοσποράδα , Νόρα να χορευει σανχανουμισσα δεν περιμενα καλυτερη αρχη! Νικόλας-Δαφνη-Μάριος με μαγιουδακι έλιωσα σαν πριγκιπισσα η Δαφνούλα μας. Ευα με τον Αγελλουκο και την οικογένεια της υπέροχη σκηνούλα.

Το Νεφελακι μια κουκλα με την γιαγιακα της και κλασσικα η Μπεκρουλιτα με την ξυνίλα της.Ενα ερωτημα Μελίτα το άλλο σπίτι με ποιανου τα χρηματα είναι έτοιμο που θες να πάς να μείνεις?

Και μέσα σε όλα τα ωραία τσουπ το Πατσοζευγαρο που η οχια το παιζει βαρυ πεπονι και δεν θελει την Εδεμ μονοχα δυο κουπες με το ονομα τους!Τυλιξε και συ ένα χάπατο ΜΠΟΡΕΙΣ!
Εξαιρετικη ερμηνεια της Θεάρας Αντιγόνης

Τελικα ακουσαμε την υπερβολη…Ας έλειπε το καροτσερη….Το σωσε ο Λουκάς. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ!!!!!!
Σκηνη με Ρούσσο Αμαλί και Μπεκρουλίτα.Η γνωστη ξυνιλα της wanna be Τσε γκεβάρα.Την σκηνη εσωσαν Κατρανιδης-Πεφανη. Κλασσικα το Νεφελακι δεν το σκεφτεται καθόλου και αλλάξαν και οικιακη βοηθο Ρένα τη λένε την καινούργια!

Στεφανος-Χρηστος-Αντιγονη: το πρωτο ονομα που ειπε στη μανουλα του ηταν Ευα…τυχαίο?? Δεν νομίζω.

Η Δαφνη είναι σαν νεράιδα μια κουκλίτσα μεσα στα ασπρα και η σκηνη με Νικολα, Ευα και Ηλία πολύ ρεαλιστική!Ο Νικόλας έχει ασχημο προαίσθημα για τη ναε δουλεια της γυναίκας του.

Η Μπεκρουλιτα κοιτά με μίσος την Αμαλι που εχει λυγισει και βαζει τη Νεφελη στο ταξι. Ντροπη της. Πάλι σκεφτεται τον εαυτό της και όχ την προσαρμογη στο νέο περιβάλλον πραγμα που της απαγόρευσε η παιδοψυχολόγος. cake

Αντιγονη-Οχιά:Στυγνός εκβιασμος από την οχιά.Και ερχομαι και ρωτω…η οχια τι δικαιούται από την περιουσια Σπύρου Λαζαριδη οεο??? Μεγαλο φαουλ από πλευρας σεναρίου… Innocent

Τα αποσπασματα με Λευτερη και Βερα ηταν σαν από σκηνες του Κοκκινου Κυκλου με τις φλογες να περικυκλωνουν το πτωμα της Βερας ανατριχιασα σαν θρίλερ ένα πράμα ήταν ασχετα με την Παρεα το όλο στόρυ. Innocent
Και μεσα σ όλα ειδαμε και ρομαντικο γευμα από τους Πατσαδες. Αν μας φερουν και τη Μαρω Λυτρα (τραγουδιστρια) για ετεροθαλη αδερφη της δεν θα εκπλαγώ

Να έλειπαν και τα χαζοκαυγαδάκια του Λουκά και της Νόρας. Καλέ επεσε χουφτουματάκι livani

Μελίτα τραμπαλα κανετε με το μικρό δεν παιζετε αεροπλανάκια ή αυτοκινητάκια! Εγκλιματίσου επιτελους livani Και μπροστα στο παιδι πετάει και ένα φυγε αλλιως θα καλέσω την Αστυνομία, ετσι να νιωσει ασφαλεια μαζι της η μικρή!

Στο Γυμναστηριο διεκρινα την κλασσικη αμηχανία με το συνενετυξιαζόμενο αναμεσα σε Λευτερη και Δαφνη.

Η Εριέττα μου φανηκε πολύ υποπτη και με το Λουκα αλλα και μετα τη συζητηση με την Άννα.

Αντιγοναρα-Μπέλλος:ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ του κανες τη μούρη κρέας, που ηρθε να σου τριξει τα δόντια! Η Νταιζη ανυπεράσπιστο κορίτσι αυτό μην το πουμε παρα εξω θα μας πάρουν με τα λάχανα lmao Που πας ρε Καραμητρο να το παίξεις προστάτης??? xoxo

Δωστε ρόλο στο Χρηστο δεν είναι χρησιμος μονο για τις ερωτικες σκηνες…!

Επιτελους λιγες σκηνες της παρέας ετσι παιδια ΠΑΝΤΑ ΕΝΩΜΕΝΟΙ!
ΌΧΙ ΑΛΛΗ ΟΧΙΑ livani livani

Μεσα στον όλο πανικο ειδαμε και μερικες μετρημενες σκηνες της Παρεας να κανουν ευχες.Ο Νικόλας ευχηθηκε να μην αλλαξει τιποτα αναμεσα σ αυτόν και τη Δαφνη και να μην του στερει τον υπνο ο Λουκάς.Η Δαφνη όλοι να τα βγαλουν πέρα και τα παιδια τους να γινουν καλοί άνθρωποι. Η ευα να φερει πίσω την Εδέμ η Νόρα ένα φασολάκι να φερει στον κόσμο αυτό του Λουκά.Αυτο περιμενουμε να δουμε.

Κατά τα άλλα μετριο από μενα, λίγες οι καλες σκηνες που εσωσαν το επεισόδιο.Ειχα μεγαλύτερες και καλύτερες βλέψεις.

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα κάτω από τη βάση


Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Parea



Κλασική αξία! Υποκλίνομαι! : respect :

Η τηλεταινία αδιάφορη είχε και το ατελείωτο!

Τα θετίκα

Τίτλους αρχής. Επιτέλους κατάλαβαν ποιους θέλουμε να βλέπουμε κ ότι η παρέα πουλάει!Δεν θέλω να το βλέπω μονο στους τίτλους αλλά κ στο χρόνο συμμετοχής!

Λούκας-Νόρα υπέροχες σκηνές[καροτσέρι ασχολίαστο]
Αυτά τα θετικά!

Αρνητικά.
Χάσαμε την Εύα από την τηλεταινία.Εδώ η Εύα,εκεί η Εύα,παραπέρα η Εύα, Πουθενά το Εύακι! Κ άντε με το Μπουγιούρη το ψιλοκατάλαβα η Ξυλά τ πληρώνει?

Λευτεράκης. Για να φέρεις κάποιον να το βάλεις σε τρίγωνο κ 2 κολλήτες να πλακωθούν για τον άντρα το σωστό, τον πρόστυχο πρέπει να έχει κ αυτό το κάτι ρε παιδί μου να πορώσει κ ο Λευτεράκης δε το έχει!

Αυτή η ξινίλα στο πρόσωπο της Μελίτας απαπα! Χάλια κ σήμερα.Δεν κατάλαβα γιατί κράτησε το παιδί. Για να μη πάει ενάντια στα πιστεύω της ή γιατί το θέλει? Θα Συμφωνήσω με Ρούσσο,το κρατάει για να τιμωρήσει Στέφανο.Ωραία αγάπη. Καλέ που την πουλάνε να αγοράσω?

Στέφανος.Κάλε τι τον βάζετε να λέει? Η μοναδική γυναίκα που αγάπησε είναι η Μελίτα?Αφού δε το πιστευει ! Κ δεν έχασε το ταλέντο του ο Σταυρου!

Εριέττα-Στέφανος έντελώς αδιάφοροι!

Η Εύα μπουκάλα. Αυτό περίμενα 2 χρόνια. lmao Δεν την θέλω δίπλα στο Λευτέρη με τπτ μπροστά του ακόμα κ ο Μπέλλος είναι καλός!

Νταίζη-Μπέλλο δεν σχολιάζω
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από koukoumfkos Κυρ Σεπ 19, 2010 11:59 pm

Το σημερινό επεισόδιο ήταν καλό.Θα ξεκινήσω με τα πράγματα που μου άρεσαν!
1)Οι σκηνές της Νόρας και του Λουκά στην Πόλη ήταν ωραίες και η σκηνή του καροτσέρη δεν ήταν τόσο υπερβολική για εμένα
2)Η καταπληκτική σκηνή Αντιγόνης Μπέλου!υποκλίνομαι στην κα. Παπαδημητρίου! : respect :
3)Η Εριέττα μου άρεσε σαν πρώτη εντύπωση!
4)Και η δολοφονία της Βέρας και όλη αυτή η ιστορία σχετικά ενδιαφέρουσα για να δούμε και που το πάνε όμως..
5)Η σκηνή της Αμαλίας με τον Ρούσσο που έκανε ευχή μου έβγαλε κάτι το πολύ ρομαντικό
6)Η σκηνή που η Νταίζη πάει να ρίξει την Αντιγόνη στη πισίνα!Έμεινα με το στόμα ανοιχτό!
7)Και φυσικά η σκηνή της παρέας στην παραλία!!Το ύφος της Ξυλάς που είναι μόνη της ενώ οι άλλοι είναι ζευγάρια, απλά αληθινό!Μπράβο!Πολύ συγκινητική σκηνή και μακάρι να δούμε λουκανορική μπέμπα!!!
Πράγματα που δεν μου άρεσαν
1)Έδειξαν αρκετές φορές την δολοφονία της Βέρας
2)Θα ήθελα πιο πολλές σκηνές της παρέας ήταν υπερβολικά λιγοστές!
3) Η σκηνή που καίει ο Λευτέρης την γυναίκα του την βρήκα αρκετά τραβηγμένη και ..μακάβρια livani
Αυτά !Ελπίζω να έχουμε έναν ωραίο εδεμοχειμώνα!
koukoumfkos
koukoumfkos
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : Σύρος και αιωρούμαι σε Καρδίτσα και Τρίκαλα
Ασχολίες : μουσική,internet,θέατρο,σχολείο-_- και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης