Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

+49
Caroline
almaresi
Ezantakou
Vasouli
anna-maria
fanlouknor
Cancoon
ebelina2007
stephanos13
Lyn
sofia
afroditi_norakii
loukanorofan
ANIXNEUTHS
tsourdalitsa
pasxalitsa
sarita
fay
margaret10
marakii
jim7
ellie
Antigoni!
masoul
evanna
kapetanissa
maraki_ch
tzibirdika
pruedens
verile_mistika
fay66
ειρηνη7
evaki16
DESPOINA
νοριτσα
edem4ever
ntina fan
gxnel
mary32
aggeliki
soso
κικκο
Foulitsa
FieryRed
loukitsa
Καρ-Mik
loukasnora
KatsaroYpotheto
Clarabelle
53 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap71%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 71% 
[ 73 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 103
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από pruedens Τρι Ιαν 18, 2011 8:53 pm

Εγω θα σταθω στον Λουκα και την Ευα απο την μια ο Λουκας θεωρει οτι η Εδεμ τους τιμωρει και απο την αλλη η Ευα θεωρει πως τιμωρειται η ιδια μεσω αυτων που αγαπα !!! Για μενα αυτο το επεισοδιο ητανε Ευα , Λουκας και ολη η θλιψη!!!

Στην αντιπερα οχθη η Νταιζη και ο Μπελλος , δεν πιστευα ποτε οτι η Νταιζη θα μου ητανε πιο αρεστη απο τον Μπελλο, αργα ή γρηγορα θα πρεπει να μιλησει ειτε για να σωσει τον Χρηστο ειτε την ψυχη που θεωρω οτι εχει καπου βαθια στην σκοτεινη αβυσσο!!!

Και καπου αναμεσα στο σκοτος τον πονο και την απεραντη θλιψη , η Μελιτα!!! Που αν και την αντεξα την πονεσα νησαφι πλεον ........ οσο για τον Στεφανο δεν εχω κατι να πω μπορει να παρει την Μελιτα και να φυγουν , η ιστορια του καταρεει , χαρηκα που η Ερριετα ξεφυγε απο το στορυ του και εχει κατι πιον ενδιαφερον να προσφερει.

Οσο για τον Μπελλο , ΝΟ COMMENT, μια των εχθρων μια των συμμαχων......απο εκει που ειχαμε απλα μια Νταιζη τωρα παμε για ντελικατο KAKOOO με τα ολα του!!

Εν κατακλειδι , ισως η Εδεμ {κτημα του Μπελλου} ισως Η ΜΟΙΡΑ ισως μυστικα ισως ολα και ενας Μπελλος τους κυνηγανε , απο τη μια χαιρομαι που αν και καποια επεισοδια κανουν κοιλια καποια επεισοδια με χτυπαμε κατακεφαλα θυμιζοντας μου οτι η σειρα δεν ειναι σαπουνοπερα δεν μια τους ειδους και αξιζει τον θαυμασμο μου απο την αλλη με λυπη τα παρακολουθω γιατι μια η Ευα να ναι στο νοσοκομειο ,απαγωγες , θανατοι ,δεν κανουν καλο στο ψυχισμο μου και με αφηνουν να κλαιω μπροστα σε μια οθονη!!!


pruedens


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τρι Ιαν 18, 2011 8:56 pm

Πολυ καλο το επεισοδιο...

Σκηνη πυροβολισμου

Δεν μ'αρεσε πολυ αυτο το slow motion, μου φανηκε καπως ψευτικο...Μου αρεσε ομως παρα πολυ η Γεωργονη και το φοβισμενο υφος της... : respect : Μου αρεσε επισης και ο Λευτερης που μπηκε μπροστα της για να την προστατεψει... ασχετως αν σακατευτηκαν και οι 2 μετα...
Ο καημενος ο Νικολας σοκ επαθε....Και παραλιγο να χασει τη γυναικα του και δεν εφαγε εκλερ... Aww

Λουκας-Νορα

Μου αρεσε παααρα πολυ η σκηνη στον καναπε..Η Νορα να εχει κουρνιασει πανω του και να του κανει ναζακια να πανε για υπνο, τον ειπε και καρδουλινι Love! Οταν πηρε τηλεφωνο ο Νικολας, ο Λουκας ηταν απιστευτα γλυκος οταν ελεγε στη Νορα να ησυχασει....Προσπαθουσε να καταλαβει τι εχει γινει αλλα ταυτοχρονα προσπαθουσε να μη ταραξει τη Νορα και παθει τιποτα το παιδι inlove

Αστυνομος-Χρηστος

Οταν του εκλεισε το τηλεφωνο και τον κοιταξε με αυτο το υφος πεθανα στο γελιο.. sisi

Λουκας-τηλεφωνημα

ΧΕΣΤΗΚΑ....
Το ειπε ρε παιδι μου και γεμισε το στομα του... lmao Οτι το χαρηκα το χαρηκα ψεμματα δε θα πω...Αυτο που με χαλασε ηταν το "θα σε σκισω Βενετη" που ειναι καθαρα ατακα Νορας.. maaaad

Μελιτα-Αμαλια

ΜUTE Mmm

Ηλιας-Λουκας

Ο Αρζογλου εκπληκτικος και καθολου υπερβολικος!

Λουκας-Νταιζη

Να πω οτι δε περιμενα ο Λουκα να χαστουκισει γυναικα...δε συναδει με το χαρακτηρα του...και ψιλοχαλαστηκα....Μεσα μου ομως ενιωσα μια μικρη ικανοποιηση γιατι πολλα μας τα χε κανει αυτη η γυναικα....Αργοτερα λενε οι περιληψεις οτι ο Λουκας μαθαινει απο τον αστυνομο το παρελθον της Νταιζης και παθαινει σοκ...ελπιζω να μη νιωσει τυψεις για το χαστουκι... γιατι θα καταρρευσω... Η Πολυχρονιδη ηταν παρα πολυ καλη σε αυτη τη σκηνη και οντως καταλαβε οτι πεταξε πατατα διοτι μετα το χαστουκι εκτος απο ενα "πως τολμας" μετα το ξεχασε κατευθειαν...σα να μην εγινε τιποτα...

Κουνιαδουλα-Λουκας

Τι γλυκια η Εριετα αμεσως να τρεξει να συμπαρασταθει στον αδερφο της....
i love her!!!!!!!! Η σκηνη στη τζαμαρια τελεια!!! Πετρακης καταπληκτικος!!! Μου αρεσε που οταν βαρεσε τη τζαμαρια η Ερι τρομαξε...αλλα καταλαβαινε πως ενιωθε εκεινη τη στιγμη,...Οταν της μιλαγε για την Εδεμ και της ελεγε ποσο σημαντικη ειναι γι αυτους μου εκανε προοικονομια οτι η Ερριετα θα τους τη γυρισει πισω....Μακαρι!!! Για γαμηλιο δωρο ας πουμε... sfyr

Ευα-εκκλησια

Θυμηθηκα την Αμαλια στα επεισοδια της απαγωγης..
Εκπληκτικη η Ξυλα καταφερε να με συγκινησει...Δεν το περιμενα!! Μπραβο της!! oscar
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιαν 18, 2011 8:56 pm

ΤΕΛΕΙΟ το επεισοδιο και απο μενα...

Λουκας και Ευα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ στις 2 τελευταιες σκηνες!!!

Απελπισια, πονος και τα Μυστικα οπως τα γνωριζαμε μεσα σε λιγα λεπτα!!!

Σχολιασμος αργοτερα!!!

Υπερσυγκινητικο και υπερΤΕΛΕΙΟ!!!!

: respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Ιαν 18, 2011 9:03 pm

Λουκάς υπέροχος! Μα μπράβο! Palamakia
Και τι να πει κανείς για τον Αρζόγλου.... μα τι.... : respect :
Δε μου συμβαίνει καθόλου συχνά, αλλά η Εύα στο παρεκκλήσι με έκανε να βουρκώσω.... και δεν το συνηθάω λέμε.... : respect :

Επεισόδιο γεμάτο δράση και ενδιαφέρον. Καλά, θα το πω το λογάκι μου, κάποιες σκηνές (πυροβολισμοί, νοσοκομείο) ίσως θα μπορούσαν να αποδωθούν και κάπως πιο ρεαλιστικά... ε? slap δεν ξέρω....

Μου άρεσε πάντως το flashback του Λευτέρη, που έδειχνε τι ακριβώς πέρναγε απ την ψυχούλα του.... (γιατί σκέψη δεν το λες εκείνη την ώρα....) Aww

Δεν νομίζω ότι είναι ανάγκη να περιγράψω πόσο ακριβώς ευχαριστήθηκα το φούσκο που έπεσε.... lmao lmao lmao lol! Και μετά εντυπωσιάστηκα με την αλλαγή του Νταιζουλινίου..... μπράβο, όοοοοχι, μπράβο! Palamakia

Και το κλου της υπόθεσης..... το είπα, θα το ξαναπώ γιατί θα σκάσω και δεν κάνει, κρίμα πάνω στο άνθος μου.... sisi

Μπέλλος: imarton έλα Χριστός και Παναγιά και Άγιοι Πάντες, και το Δωδεκάθεο, κι ο Αλλάχ, κι ο Βραχμαπούτρα άμα προλαβαίνει.... Χρυσέ μου, να πας να σε διαβάσουν!!! livani Βλαμμένο μαφιόζο, βλαμμένους συνεργούς διαλέγει.... πρώτα σκοτώνει αυτόν που υποψιάζεται ότι του πήρε τα μπικικίνια (το πού είναι τα μπικικίνια θα του το πουν οι μαγισσες κι οι χαρτορίχτρες....). Μετά στέλνει κάποιους ανεκδιήγητούς για τα διαμάντια και καταλήγουμε με άλλα δυο παρολίγον πτώματα!!!!! Δεν μπορώ παρά να δανειστώ ατάκα αθάνατης Βλαχοπούλου: "τι ζωή Χριστέ μου σ'αυτό το σπίτι...." (με στεναγμό παραίτησης παρακαλώ!)

Και για το τέλος, έχω να σημειώσω, ότι όλες οι παροιμίες του σοφού λαού μας είναι σωστές. Εν προκειμένω, αυτή που λέει: εδώ ο κόσμος καίγεται, το Κατσαρό χτενίζεται.... Angel

Ταύτα και μένω.
Εμμμ.... ναι, επειδή έχω και νότες καλοσύνης, τέλειο, αν και.... Cool
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιαν 18, 2011 9:24 pm

Δεν προκειται να διαφοροποιηθω απο τις υπολοιπες στο ελαχιστο......ΤΕΛΕΙΟ και απο εμενα το επεισοδιο που μου θυμησε μετα απο πολυ καιρο γιατι ξεκινησα να βλεπω τη σειρα αυτη!

Η σκηνη με τους πυροβολισμους στο γυμναστηριο ηταν αρκετα ρεαλιστικη και θεωρω οτι αποδοθηκε πολυ καλα και απο τον Μπισμπικη και απο τη Γεωργονη! Thumbs up

Αψογοι ερμηνευτικα στις αντιδρασεις του Γιαννακοπουλος,Δρακουλακη και ειδικα Αρζογλου-εδειξε μοναδικα την αγωνια για την κορη του! : respect :

Το χαστουκι που εφαγε η Νταιζη απο το Λουκακο αμα πω οτι δεν το φχαριστηθηκα θα 'ναι ψεμα! Razz Βγηκε πολυ φυσικα η σκηνη και η Πολυχρονιδη ηταν παρα πολυ καλη! Klap

Μου αρεσε πολυ που η Εριεττα με το που εμαθε τα νεα ετρεξε να στηριξει τον αδερφο της!Πολυ γλυκια σκηνη! Hug Το ξεσπασμα του Λουκα,κοιτωντας τη τζαμαρια ηταν φοβερο!Μοναδικος ο Πετρακης! : respect :

Για την τελευταια σκηνη δεν υπαρχουν λογια.........ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ η Φαιη! : respect : Με εκανε και εμενα να κλαιω μαζι της! Aww
Εχει περασει τοσα πολλα και το οτι ακομα πιστευει πως ευθυνεται για οτιδηποτε ασχημο συμβαινει γυρω της ειναι θλιβερο και αδικο!
Παντως ειναι αξιοθαυμαστο το ποσο αβιαστα ζητησε συγγνωμη για να σωθουν δυο ανθρωποι για τους οποιους νοιαζεται πραγματικα!

Μ'ενα τετοιο επεισοδιο δεν προκειται να ασχοληθω με την ανεκδιηγητη Μελιτα και τον πανιβλακα Μπελλο!
Αξιζουν πολλα oscar σε Πετρακη-Αρζογλου και Ξυλα,οπως και στους υπεροχους δικους σας σχολιασμους!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από masoul Τρι Ιαν 18, 2011 9:29 pm

Όλο το επεισόδιο ήταν τέλειο!!!!!
Όταν το έπαιζε πρόλαβα να δω μόνο τα τελευταία λεπτά με την Εύα να προσεύχεται και αυτό το λίγο με έκανε να δακρύσω χωρίς να έχω δει τίποτα άλλο.... Αυτή η κοπέλα τα έχει όλα, και ομορφιά και ΤΑΛΕΝΤΟ σε περίσσεια!!!! απλά υποκλίνομαι!!!!!!
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Ιαν 18, 2011 9:38 pm

Δεν το πιστεύω ό,τι το λέω αλλά ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ!
Ας τα πάρουμε με τη σειρά!!
Σκηνή 1η!
ΒΑΡΙΕΜΑΙ , ΒΑΡΙΕΜΑΙ, ΒΑΡΙΕΜΑΙ..Πότε θα σταματήσει να μας πρήζει ο επιχειρηματίας της κακιάς ώρας? Το ότι λέει σε μια υπάλληλο ότι περνάει κρίση ΑΥΤΟΣ πολύ αληθοφανές τι να πω…

Σκηνή 2η!
Οικογένεια Λύτρα-Γεραλή και μια πολύ ευχάριστη ατμόσφερα!
Πόσο καλός παίζει να είναι ο Γιαννακόπουλος σε τέτοιες σκηνές?
Πόσο γλύκα η Γεργόνη?
Επίσης μου άρεσε ο κ. Αρζόγλου με τα γλυκάκια… Θέλω κι εγώ εκλεράκια …Δεν μου αρέσει το γαλακτομπούρεκο!

Σκηνή 3η!
Μου άρεσε επίσης πάρα πολύ η σκηνή Χρήστου- Παναγιώτη. Ο Κασσανδρινός μου αρέσει πολύ τελευταία …Είναι πολύ καλός ηθοποιός και θέλουμε περισσότερες σκηνές του… Και ο Ζαφείρης μου αρέσει,..Τον συμπαθώ πάρα πολύ..Όταν του έκλεισε το τηλέφωνο δεν ξέρω γιατί αλλά πέθανα στο γέλιο!

Σκηνή 4η!
Γεωργόνη και Μπισμπίκης πολύ καλοί και οι δύο..Μου άρεσε όταν είχαν το πιστόλι στον κρόταφο της Δάφνης , πολύ πειστική σκηνή. Μέτα βέβαια με τους πυροβολισμούς όπως είπε και η Τζίνα δεν ήταν και τόσο αληθοφανές… Ο Νικόλας άκουγε μουσική και δεν άκουσε τους πυροβολισμούς ..Πολύ καλή η αντίδραση του!

Σκηνή 5η!
Λουκανοράκια με μια γλυκούλα σκηνούλα! Η Νόρα με ζουζουνιές να προσπαθεί να τον πείσει να πάνε για ύπνο και ο Λουκάς να σκέέέφτεται ….
Πόσο γλύκας παίζει να είναι? Να ανησυχεί για τη Δάφνη και το Λευτέρη αλλά και να φοβάται μην ταραχτεί η Νόρα του!
Γιατί δεν υπάρχουν τέτοιοι άντρες σήμερα?..Μου άρεσε η αντίδραση της Δρακουλάκη!
Σκηνή 6η!
Μου άρεσε η Άννα …Πολύ καλή νομίζω πρώτη φορά… Μήπως να της βάζουν μόνο τέτοιες σκηνές? Ο Μπέλλος τώρα την έπεισε?

Σκηνή 7η!
Η Μαρίλια μήπως υπερβάλλει?? Δεν μου αρέσει να τσακώνονται… Πολύ ωραία σκηνή πάντως εκεί που μαθαίνουν τα κακά μαντάτα!
Σκηνή 8η!
Στο νοσοκομείο μου άρεσαν όλοι… Ο Νικόλας που αγωνιούσε για τη γυναίκα του, τα ανήσυχα βλέμμα τα της Νόρας και φυσικά το ΧΕΣΤΗΚ@ του Λουκά! Θεός! Χαχα ΈΛΙΩΣΑ!

Σκηνή 9η!
Το κελί του Χρήστου είναι το προπέρσινο τρελοδωμάτιο του Τρελάρα?

Σκηνή 10η!
Αμαλί και Μουγκρίτα ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΦΡΙΚΤΑ!

Σκηνή 11η!
Θα το χαλάσει το κουδούνι η κάργια και μιας και ο Λουκάς δεν έχει λεφτά θα της πει να το πληρώσει και θα έχει δίκιο!!!!

Σκηνή 12η!
Πήγε και η Εύα στο νοσοκομείο και είναι όλοι μαζί… Μου άρεσε η ανησυχία της για τον Λευτέρη!

Σκηνή 13η!
Τι μπορώ να πω εγώ για τον Αρζόγλου?
Την σφαλιάρα της κάργιας την ευχαριστήθηκα αν και δεν είναι στο χαρακτήρα του Λουκά απηύδησε ο άνθρωπος!

Σκηνή 14η!
Μελίτα μην ανησυχείς τόσο….
Η Αμαλία πότε ξαναείδε το γυμναστήριο?? Οεο?

Σκηνή 15η!
Αγαπώ Εριέττα! Αγαπώ!

Σκηνή 16η!
Νταίζη -Μπέλλος και σε δουλεύω με δουλεύεις με ΚΟΥΡΑΣΕ! Δώστε σοβαρό ρόλο στην Μαριάνναααα!
Σκηνή 17η!
Ο Πετράκης αποδεικνύει για άλλη μια φόρα πόσο τέλειο είναι… Καταπληκτική η ερμηνεία του..Αγαπώ Έρι !!!!!!!!!!!!!

Σκηνή 18η!
Ο Αρζόγλου και πάλι πολύ καλός… Και όλα τα παιδιά !

Σκηνή 19η!
ΞΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΘΕΑ!
Πόσο πολύ συγκινήθηκα! Τόσο αβίαστα δάκρια..Τόσο αληθινά! Τόσο αληθινή!
Και μόνο αυτά που είπε με έλιωσαν!!
Ξυλά –Πετράκης – Αρλόγλου σήμερα κέντησαν~! Ρισπέκτ λέμε!
ΤΕΛΕΙΟ-ΤΕΛΕΙΟ-ΤΕΛΕΙΟ!



oscar oscar oscar
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 18, 2011 9:48 pm



Στo σημερινό επεισόδιο οι περισσότεροι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό

Ασχολίαστος ο Μπέλλος γιατί με κουράζει αλλά όταν έχω δει ένα τέτοιο επεισόδιο απλά τον προσπερνάω. Γελάω βέβαια πάντα με την ιδιαίτερη εξυπνάδα του και τον τρόπο που μονολογεί. Για μένα ο Μπέλλος εξακολουθεί να είναι η εύθυμη νότα των επεισοδίων.

Η Νταίζη έκανε τη γνωστή της γύρα μόνο που σήμερα είχε φούριες. Έψαχνε τους δικηγόρους να βοηθήσουν το Χρήστο μιας κι αυτή που έχει τον τρόπο να τον βγάλει έξω στη στιγμή δεν χαλαλίζει τα ευρώπουλα κι όσο δεν τους έβρισκε τόσο φούντωνε. Στην κατασκήνωση έφαγε φούσκο ξεγυρισμένο κι όσο και αν είμαι κατά της βίας αν πω οτι δεν το ευχαριστήθηκα θα είναι ψέμα και δεν το θέλω. Εδειξε όμως να λυπάται ειλικρικά. Κάπου εκεί λυπήθηκα κι εγώ γιατί είναι κρίμα που μια τόσο καλή ηθοποιός έχει ένα ρόλο καρικατούρα και περνάει συνήθως απαρατήρητη.

Το σκηνικό με τους πυροβολισμούς μου φάνηκε καλό. Δεν είχε την υπερβολή που συνήθως παρακολουθούμε με τους ψεύτικους ήχους απο μπουνιές. Πολύ καλή η Δαφνούλα αλλά νομίζω ο Λευτέρης κι ίσως αυτή να είναι η πρώτη φορά έκλεψε τη σκηνή. Το βλέμα του την ώρα που είδε την ιστορία να επαναλαμβάνεται καταπληκτικό. Κάποτε είχε πει στη Δάφνη οτι θα ήθελε να είναι παρών όταν πυροβόλησαν τη Βέρα και να κάνει γι αυτή ότι έκανε η Εύα για το Μάνο. Σήμερα έκανε τα λόγια του πράξη.

Νικόλας Νόρα Αγγέλα και Μαρίλια ανησυχούν και περιμένουν. Πολύ καλοί όλοι τους.

Η Αμαλία ακούει στην τηλεόραση για το μακελειό λέει στην κόρη της για την υποψία της και η Μελίτα πάει για ύπνο. Που να ενοχλεί μέσα στη νύχτα. Έχει τακτ το κορίτσι όταν το θέμα δεν την αφορά το αφήνει για την επομένη. Δεν γρινιάζω σήμερα. Την προσπερνάω απλά.

Η Αννα είναι κατα κάποιον τρόπο τραγικό πρόσωπο. Αισθάνεται πράγματα για το Λευτέρη, μαθαίνει οτι του συνέβη ότι ακριβώς συνέβη στην αδελφή της αλλά δεν μπορεί εκ των πραγμάτων να τρέξει δίπλα του. Ήταν επίσης καλή σήμερα. Σε μια προσπάθεια να μάθει κάτι ενημερώνει την Εριέττα.

Η Εριέττα απ την πλευρά της δεν το σκέπτεται δεύτερη φορά. Τρέχει δίπλα στο Λουκά. Όταν κάποιος δικός μας δοκιμάζεται η παρουσία μας και μόνο μερικές φορές είναι ανακουφιστική κι αυτό δείχνει να το ξέρει. Μου άρεσε ο τρόπος που προσπάθησε να τον ανακουφίσει. Με μια αγκαλιά, με ένα λόγο παρηγοριάς. Το ύφος της την ώρα που ξέσπασε ο Λουκάς έδειχνε οτι καταλαβαίνει τι περνάει και η αγκαλιά ήταν τόσο γλυκειά.

Ο Λουκάς σήμερα με συγκίνησε. Νομίζω μια απ τις καλύτερές του σκηνές στη σειρά. Συνεπής στο χαρακτήρα του σκέπτεται τη Δάφνη που διατρέχει κίνδυνο αλλά και την Εύα που για άλλη μια φορά είναι στην άκρη του γκρεμού (ελπίζω να μείνει μεταφορικό) και προσπαθεί να καταλάβει γιατί τους συμβαίνουν όλα αυτά. Την ώρα που χτυπούσε την τζαμαρία κοιτάζοντας την κατασκήνωση και φώναζε δεν σε πουλήσαμε εμείς απλά δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε έδειχνε εκτός απ την απελπισία του να ψάχνει και τα λάθη τους. Πόνος και θυμός. Με άγγιξε

Ο Ηλίας αλαφιασμένος απ την συμφορά που βρήκε το παιδί του την ώρα που έφτανε στο νοσοκομείο εκπληκτικός. Η κλάση του κυρίου Αρζόγλου μίλησε. Χωρίς περιτές κινήσεις χωρίς υστερία σχεδόν χωρίς λόγια έβγαλε την απελπισία του.

Κι ενώ ο Λουκάς κι ο Ηλίας με έχουν συγκινήσει έρχεται η σκηνή της Εύας να με αποτελειώσει.

Όλες κι όλες τρεις προτάσεις που όμως έφταναν να ζωγραφίσουν όλη της τη ζωή. Τραγική φιγούρα που αναρωτιέται γιατί πρέπει όσοι είναι γύρω της να ταλαιπωρούνται και ψάχνει τις δικές της ευθύνες κι ας μην φταίει αυτή στην προκειμένη περίπτωση. Η σκηνή πέρα απ την εκπληκτική ερμηνεία της Ξυλά είχε μαγική ατμόσφαιρα και η επιλογή να ακουστεί ο τόνος απ τη μουσική έναρξης της σειράς έκανε κατευθείαν αναγωγή σε όλη την περασμένη ιστορία της ηρωίδας και στις απανωτές της απογοητεύσεις. Συγκινήθηκα και δεν είμαι εύκολη. Αυτή η συγνώμη κι αυτή η προσευχή με αποτέλειωσαν. Μετά το τέλος του επεισοδίου αισθανόμουν οτι αυτή η σκηνή ήταν η κορύφωση της απελπισίας για την ηρωίδα κι ελπίζω να αρχίσει κάποια στιγμή και η δικαίωση της.

Ελπίζω να συνεχίσουμε με εξίσου δυνατά επεισόδια.

Απο μένα Τέλειο.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από ellie Τρι Ιαν 18, 2011 9:53 pm

Tελειο και απο μενα. Τι να πρωτοπω? Με καλυψατε στους παραπανω σχολιασμους, πραγματικα με συγκινησε απιστευτα το επεισοδιο, παρολο που ηξερα τα γεγονοτα...

Οι ερμηνειες ηταν καθηλωτικες. Απιστευτοι ο Γιαννακοπουλος, η Ξυλα, ο Πετρακης, η Δρακουλακη, ο Αρζογλου.

Η Ερη πολυ γλυκια αδερφη, ο πατερας της Δαφνης που ποναει, οι φιλοι της,το ξεσπασμα του Λουκα, η Ευα που αυθορμητα ζηταει συγνωμη....

ΥΓ Και η Πολυχρονιδη παρα πολυ καλη στο πως αλλαξε την εκφραση της και την αντιδραση της!!!Εχω την εντυπωση οτι της εφυγε το κλαπετο...

: respect : : respect : : respect : Σε ολους δεν μπορω να θυμηθω καν τα ασχημα του επεισοδιου....
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 18, 2011 9:55 pm

Μαίρη (σωστα?) η Αμαλία έχει ξαναδεί το γυμναστήριο γιατί είχε πάει τότε που και καλά βοηθούσε το Νικόλα με τη Δάφνη στα ερωτικά τους.

Και κάτι για το Νικόλα. Μου άρεσε που τον έβγαλαν χαμένο και όχι μέσα στη θλίψη γιατι ήταν κάτι που έδενε με όσα έχουμε δει. Ο Νικόλας είναι γιατρός και είναι φυσιολογικό όπως είπα να διατηρεί την ψυχραιμία τους. Θυμάμαι και στο παρελθόν που ήταν ψύχραιμος και έσπασε κρατώντας το Μαριούλη αγκαλιά. Χαίρομαι που κάποιοι χαρακτήρες μένουν σταθεροί στα στοιχεία που μας έχουν δώσει.

ΥΓ. Πολύ χαίρομαι που βλέπω τόση κίνηση σήμερα! Μακάρι να έχουμε κι άλλα τέτοια τέλεια επεισόδια!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από jim7 Τρι Ιαν 18, 2011 10:00 pm

Απλά Ξυλά ΘΕΑ, Αρζόγλου και Πετράκης ΘΕΟΙ : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Ιαν 18, 2011 10:05 pm

TΕΛΕΙΟ.....

Δυναμικότατη η σκηνή στο γυμναστήριο με Γεωργόνη να δίνει ΡΕΣΤΑ.....ΛΑΤΡΕΨΑ...και ο Λευτέρης να σκέφτεται τι έγινε με τη Βέρα και να προσπαθεί να την σώσει...... ΄

Μου άρεσε πολύ ο Λουκάς με τη Νόρα με τις ανάλογες ζουζουνιές , και μετά στο τηλέφωνο τι γλυκός που προσπαθούσε να μάθει τι έγινε και να μην ταραχτεί η Νόρα Love! ΑΓΑΠΩ την αντίδραση της Νόρας...αβίαστη , αληθινή , έδει3ε πόσο πραγματική φίλη είναι ..με άγγι3ε πολύ αυτό το πως τι και η ανυσυχία στο πρόσωπο της

lmao Νταιζάρα χαστουκΑΡΑ....θεά η Πολυχρονίδη..........

Τι γλυκό...η Έρρι έτρε3ε στον αδελφό της να του σταθεί και ο Πετράκης σκηνάρα <3 βαίβεα λίγο γέλασα όταν τρόμα3ε η Έρρι από το τράνταγμα στην πόρτα...................

Μου άρεσε πολύ που όση ώρα ο Λουκάς έλεγε χ@στ@κα στην Νταίζη η Νόρα χαίδευε το μάγουλο του Νικόλα και του συμπαραστεκόταν...επίσης το <<Θα σε σκίσω Βενέτη>> είναι ατάκα της Νόρας !!!

Αρζογλου : respect : τίποτα άλλο


Αυτό που με άγγι3ε πιο πολύ από την τελευταία σκηνή ήταν η μουσική (τόσο όμορφο το τραγούδι τίτλων σε slow motion) και από τα λόγια της Εύας αυτό που μου άρεσε εμένα ήταν το <<Συγνώμη>>

Δρακουλάκη , Πετράκης , Αρζόγλου , Ξυλά oscar


Έχει επεξεργασθεί από τον/την marakii στις Τρι Ιαν 18, 2011 10:08 pm, 1 φορά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Ιαν 18, 2011 10:07 pm

Μαίρη (σωστα?) η Αμαλία έχει ξαναδεί το γυμναστήριο γιατί είχε πάει τότε που και καλά βοηθούσε το Νικόλα με τη Δάφνη στα ερωτικά τους.

Μαίρη σωστά!
Wink
Ευχαριστώ γα την υπενθύμηση..Ξεχνάω τώρα τελευταία.. Rolling Eyes
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Τρι Ιαν 18, 2011 10:08 pm

Ενα πολυ καλο επεισοδιο πραγματικα με κορυφαια την Ευα και τον Ηλια, με εκαναν πραγματικα να δακρυσω.

Μου εφαγαν τον Λευτερακη μου.... αγορι μου εσυ??? Κριμα και για την Δαφνουλα τι εφταιγε η κοπελα? Ακουσε ομως που του ελεγαν που ειναι τα διαμαντια, οταν με το καλο συνελθει αναμενεται σοκ για ολους απο αυτα που θα τους πει και αληθειες που θα βγουν στην επιφανεια.

Ποσο χαρηκα με το χαστουκι που εδωσε ο Λουκας στην Νταιζη και πριν που της ειχε κλεισει το τηλεφωνο στα μουτρα.Αρκετα καλος σε ερμηνεια στο σημερινο επεισοδιο.

Η Ευα συγκλονιστηκη, τα ειπε ολα μεσα σε μια προσευχη, θελω πολυ να δω ευτυχισμενη αυτη την γυναικα, πραγματικα το αξιζει.

Μπελλο Fskl Fskl Fskl εισαι πολυ γελοιος και με κουραζεις αφανταστα.

Η Νταιζη αν ενδιαφεροταν και αγαπουσε πραγματικα τον Χρηστο θα πηγαινε με οσα εχει καταγραψει στην καμερα να δωσει στεγνα τον Μπελλο να γλιτωσει τον μεγαλο της ερωτα αλλα το χρημα πως να το χασει? Εδω σταυρωσαν τον Ιησου για το χρημα και η Νταιζη θα κολησει στον Χρηστο? Ο Κασσανδρινος τυπακος ...... μουρη μεγαλη.....

Μελιτα και Αμαλια ως συνηθως στην κοσμαρα τους, και ποσο μου την δινει η Μελιτα της μιλανε και λεει συνεχεια αυτο το ¨α¨ποσο μου την δινει xastouki

Νικολας πολυ καλος εδειξε με σωστο τροπο την αγωνια του.

Μακαρι να συνεχισουν ετσι και τα υπολοιπα επεισοδια.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Ιαν 18, 2011 10:19 pm

Μια πάνω, μια κάτω μας πάνε τα Μυστικά. Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους οι σεναριογράφοι. Ίσως θέλουν να σερβίρουν και κάποια άσχημα επεισόδια για να απολαμβάνουμε περισσότερο τα καλά. Δε γίνεται βέβαια σε μια καθημερινή σειρά να είναι όλα τα επεισόδια τέλεια. Το σημερινό πάντως ήταν τέλειο και σκηνοθετικά γιατί δεν είχε υπερβολές αλλά κυρίως από ερμηνείες. Οι κορυφαίες ήταν ο Λουκάς και η Εύα, και αμέσως μετά ο Ηλίας με τις αντιδράσεις τους όταν έμαθαν τι έγινε. Ο Λουκάς να χτυπάει τη τζαμαρία και να λέει η Εδέμ μας εκδικείται, σα να μου έβγαλε όλα όσα τον βασάνιζαν από το πρώτο ακόμη επεισόδιο με την ιστορία του Φώτη που τον πλάκωνε δεκαπέντε χρόνια πριν μάθει τι είχε συμβεί. Η Εύα να κλαίει και να ζητάει συγγνώμη για ό,τι έκανε χωρίς να ξέρει κι η ίδια τι και να προσεύχεται να σωθούν αυτοί που αγαπάει. Ο Ηλίας χωρίς να πει πολλά εξέφρασε την αγωνία του πατέρα για το παιδί του, τραγικός και μαζί τόσο ανθρώπινος.
Πετράκης, Ξυλά, Αρζόγλου. oscar oscar oscar
Ο Νικόλας με συγκίνησε με την αγωνία του για τη Δάφνη, γιατί μπορεί να είναι ψύχραιμος σαν γιατρός αλλά όταν είναι ο δικός σου άνθρωπος που κινδυνεύει πρώτα είσαι άνθρωπος και μετά γιατρός. Γενικά οι αντιδράσεις όλων των ενδιαφερομένων πολύ καλές και άκρως ρεαλιστικές, ακόμη και η Άννα ήταν πιο εκφραστική σήμερα με την αγωνία της για το Λευτέρη. Η Εριέττα πάλι έδειξε ότι νοιάζεται κι έτρεξε αμέσως να σταθεί στο Λουκά που είχε κι εκείνος ανάγκη από κάποιον δίπλα του. Μπορεί το ξέσπασμά του να μην το κατάλαβε εφόσον δεν ξέρει τι εστί Εδέμ αλλά ήταν πολύ καλό που ήταν κοντά του και του κράτησε το χέρι. Το οποίο χέρι δεν άντεξε και προσγειώθηκε τελικά στο μάγουλο της Νταιζούλας. Η αφορμή βέβαια ασήμαντη σε σχέση με όσα είχε πει και κάνει πέρυσι αλλά αυτό που είπε για το Λουκά και τη Δάφνη που κινδύνευε ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Πιστεύω ότι αν είχε απλά υποθέσει ότι ο Λουκάς της έκλεισε το τηλέφωνο γιατί ήταν με τη Νόρα δεν θα έχανε την ψυχραιμία του ο Λουκάς. Το ότι μίλησε όμως έτσι για τη Δάφνη που μπορεί εκείνη τη στιγμή να μη ζούσε τον οδήγησε σε μια πράξη που ασφαλώς δεν θα έκανε ποτέ στη ζωή του. Ωστόσο αυτή η κίνηση σα να συνέφερε κάπως τη Νταίζη και σε συνδυασμό με ό,τι ήξερε ως τότε για το Μπέλλο να την έκανε να σκεφτεί λίγο και πέρα από τον εαυτό της. Φάνηκε να λυπάται πραγματικά για τη Δάφνη και φάνηκε ειλικρινής η ευχή της να πάνε όλα καλά. Σ' αυτό αποδείχτηκε λιγότερο αναίσθητη από τη Μελίτα που δεν θέλησε να πάρει ένα τηλέφωνο να βεβαιωθεί άν όλα είναι καλά. Κλασσική Μελίτα, να αγωνιά μόνο για τα δικά της προβλήματα και να αδιαφορεί για τους άλλους. Μέχρι και η Αμαλία ανησύχησε και η κόρη της προτίμησε να μη χάσει τον ύπνο της για να μην επιβεβαιώσει μια μικρή υποψία. Επίσης το γεγονός ότι ανάμεσα σ' εκείνους που ειδοποιήθηκαν μέσα στη νύχτα για το ατύχημα δεν ήταν η Μελίτα λέει πολλά.
Τι άλλο να πω, αφού οι άνθρωποι το έχουν και μπορούν να μεγαλουργήσουν γιατί δεν το κάνουν πιο συχνά; Όσο ταλέντο και να έχουν κάποιοι τι να κάνουν κι αυτοί για να βοηθήσουν ένα αδύναμο σενάριο; Όταν το σενάριο απογειώνεται τότε τα αποτελέσματα είναι θαυμαστά.
Εύχομαι κι ελπίζω να βλέπουμε πιο συχνά τέτοια επεισόδια. Και ναι, τα Μυστικά ξαναγύρισαν!
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιαν 18, 2011 10:25 pm

Εχω να πω οτι ειμαι συγκλονισμενη απο το επεισοδιο.Ηταν υπερτελειο και ναι θα το χαρω χωρις να με νοιαζει αν μετα την ηλιοφανεια εχουμε καταιγιδα.

Ηταν ενα επεισοδιο που επιτελους ξεκαθαρισαμε πολλα πραγματα.

Πρωτον ποιοι ειναι ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ και ποιοι ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Δευτερον ποιοι ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΤΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΔΑΦΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΑΝ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥΣ και ποιοι ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΟΡΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑ.

Στα σχολιασμου τωρα.

Εβλεπα τη δαφνη να θελει μεσα στην τρελλη χαρα να παει να παρει εναν φακελλο σαν επαγγελματιας που ειναι και οσο σκεφτομουνα τι θα επακολουθησει την λυπομουν.Να πηγαινεις για δουλεια και να μην ξερεις αν θα γυρισεις. (Να θυμηθω απο εδω και στο εξης να μην κανω εκτακτα δρομολογια στη δουλεια μου γιατι δεν ξερουμε τι γινεται).

Ηταν μελαγχολικο να την βλεπω να κανει αστεια και παιχνιδια με τον αντρα της για να δω μετα την δυσαρεστη εκβαση της.

Φτανουμε στο γυμναστηριο.Καταρχας λευτερη ρωταμε πριν να ανοιξουμε.Κατα δευτερον παει η δαφνη ακουει φωνες και αντι να βγει να φωναξει βοηθεια χωνεται στον λακκο με τα φιδια.

Ερωτηση με τοσα διαμαντια στην κατοχη του δεν σκεφτηκε να βαλει εναν συναγερμο?Θα μας εσωζε τωρα.

Αλλα σαν πραγματικος αντρας μπαινει ο λευτερης να σωσει το κοριτσι μας αλλα δυστυχως δεν γλυτωσαμε τα ασχημα.

Μετα βλεπουμε τον νικολα να βλεπει τους μαυροφορεμενους και να ψυλλιαζεται την κατασταση και να μπαινει γεματος φοβος για το τι θα αντικρισει. Εκπληκτικη η αντιμετωπιση του οταν βλεπει τη δαφνη αιμοφυρτη.

Ερχομαστε στον λουκα με τη νορα που οσο και αν ηθελα να γελασω με τη νορα που νυσταζε ελεγα" κατσε νορακι γιατι θα ακολουθησει αγρυπνια σημερα".

Ο λουκας ετοιμος να κανει πλακα στον νικολα αναστατωνεται και ο γλυκος μου (συγνωμη αριαδνη με την καλη εννοια ουτως η αλλως ειμαι αλλου ταγμενη εγω) προσπαθει να μην ταραξει την νορα.Τα λεει στη νορα και περιμενει να μην παει στο νοσοκομειο.Μωρε κρατας το λιονταρι στο κλουβι?Δεν το κρατας.


Μετα παμε στο νοσοκομειο.Ο νικολας χαμενος δεν ξερει τι να κανει και πως να το διαχειριστει.Παρα πολυ ωραια σκηνη.Δεν εχω να πω κατι.

Ο λουκας αναλαμβανει αφου ακυρωνει το τηλεφωνημα της νταιζης (ρε κοπελια εδω καραβια χανονται βαρκουλες αρμενιζουν.Ηλιθιος ηλιθιος αλλα στην αναγκη του εχεις πεσει) να ενημερωσει τον ηλια.

Πως λες σε εναν πατερα οτι το παιδι του κινδυνευει?Παει λοιπον ο ηλιας φυσικα αταραχος και οταν μιλαει ο λουκας και τον ακουω να λεει "το παιδι μου, τι επαθε το παιδι μου" με παιρνουν τα ζουμια (α και εγω κλαιω με δακρυα να εξηγουμαστε).

Ο Ηλιας φευγει η νταιζη ερχεται.Οταν ειδα το χαστουκι που εδωσε στην νταιζη αληθεια εκεινη την ωρα αν και ξαφνικο δεν το περιμενα μου ηρθε κατευθειαν και τραγουδουσα "εχω προβλημα μεγαλο δεν μου φτανει θελω κι αλλο".

Της αξιζε και με το παραπανω αν ειναι δυνατον μια η εμμονη της με τα λεφτα μια με τα οργια καταντησε κουραστικο.

Σκυλα μπηκε βρεγμενη παπια βγηκε αλλα ουτε καν την πιστεψα οτι λυπαται.Αυτη τη γυναικα πλεον δεν την πιστευω πια τον Θεο για μαρτυρα να μου φερει.

Η μελιτα οταν την συμφερει δεχεται τις συμβουλες της μανας οταν δεν την συμφερει να σωπασει η μανα.Πραγματικα πως την αντεχουν απορω ακομα.

Στη συνεχεια της λεει η αμαλια για αυτο που ειδε στις ειδησεις και τι κανει?Αποχωρει χωρις να το ψαξει χωρις να μαθει.Ε βεβαια δεν ειναι απολυτος να τρεξει να σφουγγαρισει να καψει κερια και κουρτινες με τη δαφνη θα ασχολουμαστε.Και αυτη ειναι φιλη? να τη χαιρεστε Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 951465

Δυο χρονια ειχα να μιλησω με τον κολλητο μου και επειδη τον ειδα στον υπνο μου σε ασχημο ονειρο εριξα τα μουτρα μου και τον πηρα να δω αν ειναι καλα (ασχετως βεβαια αν αποδειχτηκε οτι οντως δεν ειναι καλα) και αυτη φευγει.

Η εριεττα βεβαια μολις μαθαινει τα νεα ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ τον λουκα και κατευθειαν τρεχει να βοηθησει.Ετσι ετσι να βλεπουμε διαφορα ρολων παρακαλω.

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ και η αντιδραση του στην εριεττα
"Μην φοβασαι δεν το εχω χασει"
"Το ξερω"

Ποσο εχει καλυτερευσει ο πετρακης ποσο χαιρομαι που εξελισσεται το ταλεντο του και δεν το αφηνει στην τυχη του.Αρχιζει να μου αρεσει ακομα πιο πολυ και η εριεττα.

Ο μπελλος ειπε τους συνεργατες του ηλιθιους (συγνωμη αν τα εχω μπερδεμενα δεν εχω συνοχη αυτη τη στιγμη).
Τι λες βρε αγορι μου αφου εσυ τους διαλεξες εξυπνοι θα ηταν? για θυμισου και τον αδερφο που διαλεξες. Οι ηλιθιοι με τους ηλιθιους παει και τελειωσε.

Και θελω να τελειωσω με την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΑΙΗ ΞΥΛΑ.

Η αγανακτηση της ο πονος της η απογοητευση της ολα μαζεμενα σε ενα βλεμμα.

ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΕΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ.

Και ηταν υπεροχη.Βλεμμα?Ερμηνεια?Και συν και κλαμμα κανονικο.ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ


ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΟΥΤΕ Η ΝΤΑΙΖΗ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΕΛΛΟς ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ.

Παω να σας διαβασω και φυσικα ενα Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 11556 στις γνωστες λατρεμενες
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Ιαν 18, 2011 10:27 pm

"Σεισμος"


*Προσεισμοι*

Ο Μπελλος ψαχνει τα διαμαντια, η Αννα ειναι "οτι πει ο Λευτερης" και η Νταιζη τραβαει με την καμερα... Ουτε που τον καταλαβαμε, ισα που κουνηθηκαν τα τζαμια... Η εντολη δοθηκε!
Η Δαφνη θελει να παει για εκεινο το φακελο και ο Νικολας βαριεται! Ποσο μα ποσο γλυκια σκηνη! inlove Δωροδοκια με εκλερακια και τελικα ο Νικολας υπεκυψε, αυτα της κανει και δεν μπορει να τον ξεχασει, αχουτα μωρε!!!! Πηγαν τελικα και η Δαφνη κατεβηκε απο το αυτοκινητο κι εγω θυμηθηκα αυτοματα την Καλφοπουλου....

*Ο κυριος σεισμος*

Θα προσπερασω το πως στο καλο μπηκαν οι κουκουλοφοροι στο γυμναστηριο, υποθετουμε οτι διερρηξαν την πορτα! Ο Λευτερης θυμηθηκε την Βερα και η Δαφνη ηταν τρομοκρατημενη! Aww Νομιζω οτι ο Λευτερης δε θα δεχοταν να παθει κατι η Δαφνη, την ειχε συνδιασει απο την αρχη με τη Βερα και η κινηση του να την προστατεψει αυτο εδειξε, δεν θα αντεχε να ζησει το ιδιο! Ο Νικολας ειδε τους τυπους να βγαινουν κι ετρεξε να δει τι εγινε, που να το φανταστει ο ανθρωπΑς τι θα δει... Μοναδικος μεσα στην εκπληξη και την αγωνια του... Aww
Ο σεισμος βρηκε τη Νορα να προσπαθει να πεισει το Λουκα να πανε για υπνο Hug Στο τηλεφωνημα του Νικολα ο Λουκας προσπαθουσε ταυτοχρονα να μαθει τι εγινε και να μην ταραξει τη Νορα, απετυχε παταγοδως βεβαια! Αληθεια οταν ελεγε στη Νορα να κατσει σπιτι και να παει αυτος να μαθει τι εγινεπεριμενε να τον ακουσει ή ετσι το ειπε;;;
Η Ευα απολογουταν για την αποτυχια της να διαλεξει με την καρδια και με το μυαλο της, τα νεα μας τα ειπε μια ξαφνιασμενη Αγγελα για να ακολουθησουν οι κορες της, που εχασαν τον κοσμο κι εφυγαν τρεχοντας να μαθουν τι εγινε!

*Μετασεισμοι*

Στον επομενο τονο η παρεα στο νοσοκομειο να προσπαθει να καταλαβει τα "ποιος" και "γιατι" και ο κληρος να πεφτει στο Λουκα να ενημερωσει τον Ηλια! "Χεστηκ@" νομιζω εκεινη την στιγμη και πολλα της ειπε!!! sisi
Ο Ηλιας δεν χρειαστηκε πολλα για να καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα, τι να πω βρε παιδια : respect :
Μεσα σε ολο το χαμο να σου παλι η Νταιζη... Το χαστουκι με ξαφνιασε, δεν το περιμενα ειναι η αληθεια... Νομιζω οτι καταλαβαινω γιατι εγινε και νομιζω οτι το καταλαβε και η Νταιζη! Το ομολογω ειναι η δευτερη φορα που πιστεψα οτι η Νταιζη πραγματικα λυπαται για οτι συμβαινει ;/
Η Αννα επισης μου αρεσε στην αγωνια της, μου αρεσε που μιλησε στους παντες ακομα και στην εριεττα σε μια προσπαθεια να μαθει τη συνεβει στο Λευτερη... Η Εριεττα παλι σκεφτηκε αμεσως τον αδερφο της κι ετρεξε κοντα του Love
Ακολουθουν τρεις σεισμοι που πραγματικα σε κανουν να πεταχτεις...
Το ξεσπασμα του Λουκα στην τζαμαρια : respect : Πεταχτηκα! Τα εβαλε με την Εδεμ, ψαχνει να βρει τι εκαναν και το πληρωνουν....
Ο Ηλιας στο νοσοκομειο, δεν ειπε τιποτα, δε ακουσαμε τιποτα, δεν χρειαζοταν : respect :
Και τελος η Ευα στην εκκλησια...Με το που μπηκε μεσα αρχισα να βουρκωνω, ειχε αναψει τα κερια οταν αρχισα να δακρυζω, στην εικονα ειλικρινα δεν πιστευα οτι χρειαζοταν να πει κατι αλλα τελικα ειπε... Ρωτησε τι ειχε κανει και ζητησε συγχωρεση οτι κι αν ηταν αυτο... Καπου εκει εβαλα τα κλαματα Snif Δεν το εχω ευκολο και παει καιρος απο την τελευταια φορα που βουρκωσα στην Εδεμ... Ξυλα : respect :


"Λιμος"

Κι εκει που εχεις μεινει αστεγος και περιπλανομενος, εκει που φοβασαι οτι μπορει να πεσει το ταβανι να σε πλακωσει, τελειωνουν και τα τροφιμα... Συλλαβανε το Χρηστο! Ο Παναγιωτης δεν τον πηρε με το καλο οπως τον Στεφανο... Ωραιο το παραμυθακι λεει αλλα μπροστα στην Κοκκινοσκουφιτσα! sisi Ειπε κι ανθρωπΑς να παρει τηλεφωνο τους δικηγορους του κι αυτοι ετρεχαν στα νοσοκομεια, τι να κανει πηρα τη Νταιζη... Επιασε την ψιλη κουβεντουλα η αλλη, κοπελα μου στην ασφαλεια σου ειπε οτι ειναι οχι περιπατο στο παρκο...
Πηρε το Λουκα η Νταιζαρα και της το κλεισε... Καλα ε το σκηνικο με τα κουδουνια με γυρισαν ενα χρονο πισω! Deja vu τρελο μιλαμε!
Η Νταιζη απελπιστηκε και μου φαινεται σκιαζεται να μεινει με το Μπελλο...
"Στο κελι το διπλανο μου φεραν κι αλλο αδερφο μου" τουλαχιστον θα εχουν παρεα ο ενας τον αλλο εκει μεσα!


"Καταποντισμος"

Δεν εχεις που να μεινεις, σε εχει κοψει η πεινα και το σκασμενο αρχιζει να βρεχει... Εχουμε τη μελιτα που δε θελει λεει να εγκαταληψει την ελπιδα ενταξει κοπελια το καταλαβαμε...
Ειδε και η Αμαλια το γυμναστηριο και το ειπε στην κορουλα της... Η Μελιτα ομως δεν ηθλε να ενοχλησει... wall Αν της ελεγε η Αμαλια οτι ακουσε πως γνωστος εμπορος τεχνης τραυματιστηκε οχι απλα θα τηλεφωνουσε θα σηκωνοταν να παει στη Νορα για συμπαρασταση....Αντε μην ανοιξω το στομα μου τωρα!!!


Παρα τα τρια κακα της μοιρας που εχω παραθεσει το επεισοδιο ηταν εξαιρετικο!!! Μακαρι να κρατησει να παρουμε καμια ανασα, γιατι κοντεψαμε να πνιγουμε!!! ΤΕΛΕΙΟ!

Πετρακης, Αρζογλου και ΞΥΛΑ oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Ιαν 18, 2011 10:28 pm

ένα εξαιρετικό επεισόδιο σήμερα, με όλους όπως προείπατε να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Με κορυφαίους την Φαίη Ξυλά, τον Παναγιώτη Πετράκη και φυσικά τον Κώστα Αρζόγλου που η πορεία και το ταλέντο του τον κατατάσσουν σε ειδική κατηγορία και που σήμερα μας έκαναν αυτόπτες και αυτήκοους μάρτυρες του πόνου και της απόγνωσής τους.
Μίλησαν με τις εκφράσεις και άφησαν τα εκφραστικά τους μέσα να μας παρασύρουν. : respect : : respect : : respect :

Εκέινο το γιατί της Εύας, μαζί με το δάκρυ της μετάνοιας της ίσως, είναι η κορυφαία στιγμή επεισοδίου εδώ και καιρό. : respect :

Κατά τα λοιπά, με έχετε καλύψει απόλυτα.

Από ένα στις συνήθεις υπόπτους oscar

Πάντα τέτοια
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από soso Τρι Ιαν 18, 2011 10:38 pm

Το επεισόδιο ήταν τέλειο!Απλα!
Αν δεν είχαμε και ένθετο Μπελλο-Νταίζη και λοιπά,θα ήταν τόσο τέλειο που δεν θα το άντεχα lol!
(πόσο εκτός κλίματος σε ΟΛΑ τα επίπεδα είναι αυτός ο συνδυασμός,πείτε μου..)

*Ο Πετρακης σε μία από τις καλύτερες στιγμές του ως τώρα στη σειρά!Η βελτίωσή του από την αρχή της, προ διετίας είναι πραγματικά εντυπωσιακη!Μπράβο του!*ανεμίστε ελεύθερα* soutien soutien soutien
Συγγνώμη γι αυτό που θα πω..δε θα σας ντραπώ,αλλά τον φούσκο τον ΛΑΤΡΕΨΑ!Αφ'ενός ήταν φυσικότατος,αφ'ετέρου ήλθε ως ξεσπασμα στην ενεκδιήγητη ατάκα της Νταίζης για τη Δαφνη, και γενικότερα και ανευ επιχειρημάτων πάρα πολύ μου άρεσε,γιατί έχουν μειωθεί και οι αντοχές μου και κυρίως το ενδιαφέρον μου για εκείνη!
Ήταν πολύ καλή η σκηνή τους,όπως και αυτή που ακολούθησε με την Ερι (ΛΑΤΡΕΨΑ κοπάνημα σε τζαμαρία),η οποία σήμερα φέρθηκε υποδειγματικά!Παρούσα,χωρίς επιλεκτικά καλούς τρόπους Angel ,σκίστηκε κι έδειξε το ενδιαφέρον της απ'την καρδιά της!

*Ο κύριος Αρζόγλου χωρίς λόγια!Κυριολεκτικά!Δε μίλησε και μίλησε το βλέμμα του και η εκφραση του προσώπού του,δίχως τίποτα το περιττό! : respect :

*Και για φινάλε η απόλυτη σκηνή!Η Εύα να αναζητά ευθύνες στον εαυτό της (ακόμη και γι αυτό) και να ζητά συγχώρεση (για όσα,για όλα)!
Η ΘΕΑ Ξυλά ΣΑΡΩΣΕ,με κείμενο ΔΥΟ γραμμές,σε χρόνο ΔΥΟ λεπτά,παίζοντας ΜΟΝΗ της μ'εναν τοίχο..
Σημερα συγκίνησε ακόμη κι όσους ως Εύα τη μισούν,γιατί κάποιες φορές,κάποιοι ηθοποιοί μπορούν να υπερβαίνουν το ρόλο τους.
Τι να πω : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
(Υγ.Ματάκια (προσωρινης) μετάνοιας στη Jane Austen Matakia Matakia Matakia)
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τρι Ιαν 18, 2011 10:39 pm

Επιτέλους μετά από καιρό ένα πολύ καλό επεισόδιο!
Μου άρεσαν ο Χρήστος με τον Παναγιώτη (τι γέλιο η ατάκα με την κοκκινοσκουφίτσα). Το βλέμμα του Κασσανδρινού απόψε όλα τα λεφτά.
Καλός ο Μπισμπίκης, και το δικό του βλέμμα (όταν είδε την ιστορία να επαναλαμβάνεται) τα είπε όλα. Ευτυχώς η σκηνή του πυροβολισμού δεν ήταν υπερβολική και γελοία, γιατί έναν φόβο τον είχα.
Ο Αρζόγλου τόσο αληθινός, έδειξε για άλλη μια φορά το μέγεθος του ταλέντου του : respect :
Με συγκίνησε ο Λουκάς που πονούσε για τους φίλους του (μπράβο στον Πετράκη έχει βελτιωθεί πολύ στις δραματικές σκηνές) ενώ πολύ καλή και η Πολυχρονίδη (θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες κρίμα να χαρμίζονται ταλαντούχοι ηθοποιοί)
Τέλος, μπραβο στη Ξυλά, η τελευταία σκηνή ήταν απλά ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! : respect : oscar

Μπέλλο και το Πρόβλημα (που έκανε οικονομία στη ΔΕΗ απόψε) δεν θα ΄θελα...
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 18, 2011 10:44 pm

tsourdalitsa έγραψε:Μπέλλο και το Πρόβλημα (που έκανε οικονομία στη ΔΕΗ απόψε) δεν θα ΄θελα...

Kαι σήμερα και γενικώς μη σου πω...

soso έγραψε:*Και για φινάλε η απόλυτη σκηνή!Η Εύα να αναζητά ευθύνες στον εαυτό της (ακόμη και γι αυτό) και να ζητά συγχώρεση (για όσα,για όλα)!
Η ΘΕΑ Ξυλά ΣΑΡΩΣΕ,με κείμενο ΔΥΟ γραμμές,σε χρόνο ΔΥΟ λεπτά,παίζοντας ΜΟΝΗ της μ'εναν τοίχο..
Σημερα συγκίνησε ακόμη κι όσους ως Εύα τη μισούν,γιατί κάποιες φορές,κάποιοι ηθοποιοί μπορούν να υπερβαίνουν το ρόλο τους.
Τι να πω : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
(Υγ.Ματάκια (προσωρινης) μετάνοιας στη Jane Austen Matakia Matakia Matakia)

Πόσο μα πόσο συμφωνώ να ήξερες!!!

Το Προσωρινή το κρατάω, μην μου τα γυρίσεις μετά! Μια σταθερά πρέπει να υπάρχει κάπου να πιαστούμε!

Γιάννα καταπληκτικός σχολιασμός! Όλοι συγκλονιστήκαμε νομίζω σήμερα!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από ANIXNEUTHS Τρι Ιαν 18, 2011 10:51 pm

ηταν ενα ωραιο επεισοδιο με σχεδον καθολου κλαψα μελιτας ο πετρακης στη σκηνη με την εριετα εβγαλε αυτα που κραταγε μεσα του καιρο λυπαμαι τον κυριο ηλια που για αλλη μια φορα τρεχει στα νοσοκομεια. η σηλληψη του χρηστου θα αλλαξει το ρου της ιστοριας και θα βοηθησει στην αθωωση του στεφανου.οσο για τον μπελο τα θελει και τα παθαινει θα του γυρησουν ολα μπουμερανγκ ολα πληρωνονται σε αυτη τι ζωη και εμπλεξε και το μωρο το ατελειωτο την αννα ακομα περισσοτερο με αυτη τι συναντηση. τα διαμαντια ειναι καταραμενα τελικα δε θα τα αποκτισει κανεις. μμου αρεσε τρελα η σκηνη της ευας στην εκκλησια να μιλαει στη παναγια σε λιγες σειρες το βλεπουμε αυτο πλεον. και υστερα απο ολα αυτα μου ερχονται στο μιαλο τα λογια του μανου τα τελευταια που ειπε σε νορα και λουκα τα ξερε ολα τα παντα για ολους!!

ANIXNEUTHS

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Τρι Ιαν 18, 2011 10:58 pm

ΤΕΛΕΙΟ κ απο μενα!!!
τα ειχε ολα... δραση (καλα οι πυροβολισμοι φανηκαν καπως ψευτικοι, αλλα τες πα...), γελιο, συγκινηση....

τα μονο που δεν μου αρεσαν ηταν ο Μπελλος, κ η Μελιτα με την Αμαλια...
αλλα δεν τα σχολιαζω.......
γιατι κ αυτα τα χαθηκαν στα υπολοιπα.....

ακομα κ η παρακολουθηση της Νταιζης μου φανηκε αληθοφανης σημερα...

-Δαφνη-Νικολας-Λευτερης και (κατ' επεκταση κ οι ηθοποιοι) πολυ καλοι... μου αρεσε ο Νικολας κ η Δαφνη με τα εκλερακια (σαν παιδακι που του ταζεις ... valen ), η αντιδραση της Δαφνης στο γυμναστηριο, το φλασμπακ του Λευτερη κ το οτι ετρεξε να την προστατεψει.... ο Νικολας στην κοσμαρα του απ'εξω valen....

-Νορα-Λουκας μου αρεσαν επισης πολυ... εβγαζαν αγωνια ενω σου ερχοταν ταυτοχρονα κ να γελασεις.... (-Ζουν??/ -μην ταραζεσαι, μην ταραζεσαι!! valen)... η προσπαθεια καθησυχασμου της Νορας Love! ...
σημερα τους γενικα τους ειχαμε κ σε αγκαλιτσα, κ πιστους φιλους, κ δικηγορους... κ αυτο μου αρεσε...

-Κ η Αννα μου αρεσε...

-Χρηστος-Παναγιωτης .... ειδικα το υφος τους! κ γελασα με την Κοκκινοσκουφιτσα.. valen

-Ο Νικολας που αγωνιουσε στο νοσοκομειο, με την παρεα....

-Ο Λουκας με τον Ηλια παρα πολυ... ("ηρεμηστε! καταρχην ζει!"!.. ετσι Λουκα με το μαλακο... valen ) κ οι δυο υπεροχοι....

-ευχαριστηθηκα τον τροπο που μιλουσε ο Λουκας στην Νταιζη... κ αν κ δεν ειναι του χαρακτηρα του, ευχαριστηθηκα πααααρα πολυ την μπουφλα που της εδωσε! Klap - ε μα, απο περσι το περιμενα!.... κ η αντιδραση της μου αρεσε... μεταμελεια... για μια στιγμη την πιστεψα... κ για γενικα - μεχρι που νομιζω τη συμπονεσα για το Χρηστο!gibbs .... Πολυχρονιδη τρομερη....

-το ενδιαφερον της Εριεττας... αμεσως ετρεξε!..... μου ξενισε λιγο να την βλεπω να στηριζει κ να συμπαραστεκεται στο Λουκα-εχω συνηθισει τη Νορα ή εστω κ την Ευα σ'αυτο το ρολο... αλλα ηταν πολυ "αδερφικο" κ πολυ γλυκο...

αλλα περισσοτερο Λα-τρε-ψα:
-ξεσπασμα Λουκα.... μου δημιουργησε αυτο το κομπο στο λαιμο κ το πιασιμο στα ματια... του να θες να κλαψεις αλλα δεν κλαις... αλλα ταυτοχρονα μου ρθε να γελασω με την εκφραση της Εριεττας κ που τρομαξε με το χτυπημα... gibbs ... Πετρακης εκπληκτικος..... : respect :

κ μετα ηρθε κ η επομενη σκηνη κ με αποτελειωσε.....

(στην αρχη βλεπω μια γυναικεια φιγουρα να μπαινει σε εκκλησια, κ υστερα απο τοσα σεναρια περι "αγιοποιησης" της Νταιζης, λεω "ε, αν ειναι αυτη, θα αρχισω να κανω μετωπικες με τον τοιχο".... θελω πολλα cake )
αλλα τελικα...
η Ευα καταφευγει στα Θεια..... ημουνα που ημουνα απο πριν, συγκινηθηκα πριν καν αρχισει να μιλαει.... ε μολις αρχισε με πηρανε τα κλαματα.... ειδικα οταν νομιζει οτι εκεινη ευθυνεται για ολα γυρω της.... "οτι κ να εχω κανει, συγγνωμη... πραγματικα συγγνωμη..!"- εκει πλανταξα.... Snif .. (τι αλλο θα τη βαλλουν να κανει πια? και της βαζουν κ τρωει τοσες κατραπακιες,και να θεωρει οτι εκεινη ευθυνεται για ολα..??? ελεος! ουτε οσιομαρτυρας!) Συγκλονιστικη η Ξυλα... : respect :

πιστευω οτι κ η Γεωργονη, και ο Γιαννακοπουλος, και ο Αρζογλου, και η Δρακουλακη, και η Πολυχρονιδη, ηταν παρα πολυ καλοι σημερα και τους αξιζει oscar ... αλλα ο Πετρακης και η Ξυλα ηταν πραγματικα απιστευτοι.... πολλα : respect :
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τρι Ιαν 18, 2011 11:06 pm

πολυ καλο απο εμενα!
τι να πω για την σκηνη στο γυμναστιριο;;; σκηναρααα : respect :
ν~ορα-λουκας πολυ καλοιι οπως παντα αλλα εγω εχω μεινει με το παραπονο....θελω εστω και ενα μικρο μικρο φιλακι!!!!
~νταιζη-λουκας στο τηλεφωνο τελοιοιιι!!!!! χεστικαααα
lmao χαχαχα φοβεροοος o λουκακος!
~νατιζη-λουκας στης δαφνης : δεν ξερετε ποσο το ευχαριστιθηκα το χαστουκι!!!!! πωπω βαρα λουκακο βαρα αγορι μου!
~ πολυ καλοι ολοι στο νοσοκομειο!
~για την μελιτα τι να πω;;;παντα εκτος τοπου και χρονου η κοπελα!!! livani
~λουκας-ερριετα πολυ καλοι!!!μου αρεσουν οι συζητησεις τους παρα πολυ!
αυτα απο εμενα GN1
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από sofia Τρι Ιαν 18, 2011 11:06 pm

Ενα επεισοδιο τελειο
Ενα επεισοδιο με μεγαλες ερμηνιες απο Ξυλα Πετρακη Γιαννακοπουλο Αρζογλου
Τετοια θελουμε να βλεπουμε

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης