Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

+49
Caroline
almaresi
Ezantakou
Vasouli
anna-maria
fanlouknor
Cancoon
ebelina2007
stephanos13
Lyn
sofia
afroditi_norakii
loukanorofan
ANIXNEUTHS
tsourdalitsa
pasxalitsa
sarita
fay
margaret10
marakii
jim7
ellie
Antigoni!
masoul
evanna
kapetanissa
maraki_ch
tzibirdika
pruedens
verile_mistika
fay66
ειρηνη7
evaki16
DESPOINA
νοριτσα
edem4ever
ntina fan
gxnel
mary32
aggeliki
soso
κικκο
Foulitsa
FieryRed
loukitsa
Καρ-Mik
loukasnora
KatsaroYpotheto
Clarabelle
53 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap71%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 71% 
[ 73 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 103
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Lyn Τρι Ιαν 18, 2011 11:07 pm

Πραγματικά το σημερινό επεισόδιο με εξέπληξε απίστευτα γιατί δεν το περίμενα πως θα ήταν τόσο καλό! Στο ξεκίνημά του έμοιαζε να κινείται στην ίδια κλίμακα με τα προηγούμενα αλλά στην πορεία έκανε την έκπληξη!! Μου ήρθε από κει που δεν το περίμενα, ειλικρινά!! Μου άρεσαν σχεδόν όλοι και σχεδόν όλες οι σκηνές! Δεν έχω να προσθέσω κάτι επιπλέον μιας και με έχετε καλύψει!!
Θα πω μόνο : respect : Ξυλά!! Στην τελευταία σκηνή ήταν απίστευτη!!!!
(Στην αρχή της σκηνής βέβαια σκιάχτηκα βλέποντας κεριά και μια φιγούρα να μπαίνει μέσα - ο Χριστός κι η Παναγία, σκέφτηκα, τι ειν' τούτο- αλλά βλέποντας ότι ήταν η Εύα πήγε η καρδιά μου στη θέση τηςlol! )

Και κάτι άσχετο: η Άννα είναι αδερφή της Βέρας (κάπου παραπάνω το πήρε το μάτι μου και είπα να ρωτήσω)??


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lyn στις Τρι Ιαν 18, 2011 11:14 pm, 1 φορά
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τρι Ιαν 18, 2011 11:13 pm

Είναι κάπως πάραλογο που ψηφίζουμε τέλειο ενώ το επεισόδιο ήταν λυπητέρο αλλα ήταν το τέλειο λόγω ερμηνειών ! : respect : : respect :

Υ.Γ Βάρεθηκα να βλέπω Μελίτα (γενικώς) και να σκέφτεται μόνο την πάρτη της. ΕΛΕΟΣ !
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 18, 2011 11:15 pm

Στέφανε κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται ένα επεισόδιο να είναι χαρούμενο για να είναι τέλειο! Αρκεί να έχει ερμηνείες, πλοκή, ωραίες σκηνές κλπ κλπ. Και το σημερινό είχε απο όλα σε τέτοιο σημείο που κάποιες μικρές παραφωνίες όλοι μας τις προσπεράσαμε!!! : respect :
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιαν 18, 2011 11:19 pm

Ποσο τυχαιο μπορει να ειναι οτι με αυτο το επεισοδιο υπαρχουν 6 σελιδες γεματες σχολια οχι να γεμιζουν με αντιπαραθεσεις μονο με σχολια και μαλιστα γεματα ενθουσιασμο?

Τα βλεπει κανεις αυτα η μπα.

Περιμενουμε και θελουμε και αλλα τετοια επεισοδια,
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από soso Τρι Ιαν 18, 2011 11:20 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
soso έγραψε:*Και για φινάλε η απόλυτη σκηνή!Η Εύα να αναζητά ευθύνες στον εαυτό της (ακόμη και γι αυτό) και να ζητά συγχώρεση (για όσα,για όλα)!
Η ΘΕΑ Ξυλά ΣΑΡΩΣΕ,με κείμενο ΔΥΟ γραμμές,σε χρόνο ΔΥΟ λεπτά,παίζοντας ΜΟΝΗ της μ'εναν τοίχο..
Σημερα συγκίνησε ακόμη κι όσους ως Εύα τη μισούν,γιατί κάποιες φορές,κάποιοι ηθοποιοί μπορούν να υπερβαίνουν το ρόλο τους.
Τι να πω : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
(Υγ.Ματάκια (προσωρινης) μετάνοιας στη Jane Austen Matakia Matakia Matakia)

Πόσο μα πόσο συμφωνώ να ήξερες!!!

Το Προσωρινή το κρατάω, μην μου τα γυρίσεις μετά! Μια σταθερά πρέπει να υπάρχει κάπου να πιαστούμε!

Γιάννα καταπληκτικός σχολιασμός! Όλοι συγκλονιστήκαμε νομίζω σήμερα!!!

Καλά,εννοείται προσωρινή! lol! lol! lol!
Για τα Μυστικά μιλάμε!
Γενικά,όμως,ήταν ενα αντικειμενικά καλό επεισόδιο..πράγμα σπάνιο τελευταια (για τα Μυστικά μιλάμε,δις) στο οποίο, ΟΛΟΙ έδωσαν το καλύτερο εαυτό τους σήμερα!Και ο Γιαννακόπουλος και ο Μπίσμπι και η Πολυχρονίδη και η Λάμπου..όλοι,ανεξαιρέτως!Δε βγήκε τίποτα επιτηδευμένο και γελοίο,που είναι και πολύ "εύκολο" σε τέτοιες περιπτώσεις!
Μπράβο,μπράβο!Θα το ξαναπώωωω!
Υγ. Angel Angel Angel

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 18, 2011 11:22 pm

soso έγραψε:
Καλά,εννοείται προσωρινή! lol! lol! lol!
Για τα Μυστικά μιλάμε!
Γενικά,όμως,ήταν ενα αντικειμενικά καλό επεισόδιο..πράγμα σπάνιο τελευταια (για τα Μυστικά μιλάμε,δις) στο οποίο, ΟΛΟΙ έδωσαν το καλύτερο εαυτό τους σήμερα!Και ο Γιαννακόπουλος και ο Μπίσμπι και η Πολυχρονίδη και η Λάμπου..όλοι,ανεξαιρέτως!Δε βγήκε τίποτα επιτηδευμένο και γελοίο,που είναι και πολύ "εύκολο" σε τέτοιες περιπτώσεις!
Μπράβο,μπράβο!Θα το ξαναπώωωω!
Υγ. Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 40499 Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 40499 Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 40499


Σχεδόν όλοι θα έλεγα εγώ Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 767325
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Τρι Ιαν 18, 2011 11:45 pm

Σημερα δεν μπορω να σχολιασω εχω μεινει αφωνη...το επεισοδιο ηταν τελειοοο!!!!
Ξυλα-Πετρακης Γιαννακοπουλος και φυσικα ο Κ Αρζογλου εδεωσαν ρεστα!!!
Ελπιζω να μην ηταν μια σταγονα στην ερημο...και να εχουμε και συνεχεια!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Ιαν 18, 2011 11:51 pm

Ο Μπέλλος είναι αδίστακτος και δεν είχε κανέναν ενδοιασμό να επιτεθεί ακόμα και στον κολλητό του τον Λευτέρη.
Πολύ καλές ερμηνείες από τον Μπισμπίκη και από την Γεωργόνη στην σκηνή των πυροβολισμών. Ειδικά ο Μπισμπίκης την στιγμή που είχε παγώσει και θυμόταν την Βέρα ήταν πολύ εκφραστικός.
Η Εύα έκανε σωστά την αυτοκριτική της – και δεν είναι καθόλου γουρλού!! Αυτό το σοκ θα την κάνει να συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα ως προς την ζωή της και τον Λευτέρη. Πάντως η Ξυλά συνεχίζει να μην σπάει στις σκηνές που απαιτούν δυνατό συναίσθημα και βγαίνει άκαμπτη.
Η σκηνή Αμαλίας – Μελίτας ήταν πολύ καλή. Η Μελίτα για τον Στέφανο, τον άνθρωπό της, θα παλέψει και θα υπομένει. Τον αγαπάει πάρα πολύ και δεν το διαννοείται να προχωρήσει χωρίς αυτόν! Πολύ καλές οι Πεφάνη-Παπά.
Ήταν άσχημη η χειρονομία του Λουκά να χτυπήσει την Νταίζη. Εξάλλου μόλις της εξήγησε τον λόγο που βρισκόταν σε πανικό η Νταίζη κατάλαβε (και πολύ καλά μάλιστα).
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Ιαν 18, 2011 11:58 pm

διαφωνο cannon η ευα ειναι θεικη και παρα πολυ δυνατη σε σκηνες που απαιτουν πολυ συναισθημα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΚΑΜΠΤΗ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιαν 18, 2011 11:59 pm

Cancoon έγραψε:Ο Μπέλλος είναι αδίστακτος και δεν είχε κανέναν ενδοιασμό να επιτεθεί ακόμα και στον κολλητό του τον Λευτέρη.
Πολύ καλές ερμηνείες από τον Μπισμπίκη και από την Γεωργόνη στην σκηνή των πυροβολισμών. Ειδικά ο Μπισμπίκης την στιγμή που είχε παγώσει και θυμόταν την Βέρα ήταν πολύ εκφραστικός.
Η Εύα έκανε σωστά την αυτοκριτική της – και δεν είναι καθόλου γουρλού!! Αυτό το σοκ θα την κάνει να συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα ως προς την ζωή της και τον Λευτέρη. Πάντως η Ξυλά συνεχίζει να μην σπάει στις σκηνές που απαιτούν δυνατό συναίσθημα και βγαίνει άκαμπτη.
Η σκηνή Αμαλίας – Μελίτας ήταν πολύ καλή. Η Μελίτα για τον Στέφανο, τον άνθρωπό της, θα παλέψει και θα υπομένει. Τον αγαπάει πάρα πολύ και δεν το διαννοείται να προχωρήσει χωρίς αυτόν! Πολύ καλές οι Πεφάνη-Παπά.
Ήταν άσχημη η χειρονομία του Λουκά να χτυπήσει την Νταίζη. Εξάλλου μόλις της εξήγησε τον λόγο που βρισκόταν σε πανικό η Νταίζη κατάλαβε (και πολύ καλά μάλιστα).


συγνωμη κανκουν μου αλλα ακομα και καλα να ηταν η δαφνη ηταν προστυχο και χυδαιο το σχολιο της νταιζης.Μην σου πω περα απο καθε φαντασια και λογικη!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από fanlouknor Τετ Ιαν 19, 2011 12:03 am

Το επεισόδιο ήταν τέλειο!
Με δράση , αγωνία και συγκίνηση!
Οι ερμηνείες να συμφωνήσω μαζί σας ότι ήταν εκπληκτικές!
Το χαστούκι το χάρηκα απίστευτα, γιατί ήταν απωθημένο όλης της συμπεριφοράς της Νταίζης προς όλους και κυρίως προς τον Λουκά!
Το ύφος του εκείνη την ώρα ήταν : respect :
Η αγωνία του Λουκά, οι κινήσεις του σώματός του, πώς καθόταν όταν περίμενε να μάθει τα νέα...
Φυσικά η ερμηνεία της Ξυλά συ-γκλο-νι-στι-κή!
Έκλαιγα και αυτό είχε να μου συμβεί στα Μυστικά ούτε θυμάμαι πόσο ...
Μπράβο και εύχομαι να μην ήταν απλά μια όαση...
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από anna-maria Τετ Ιαν 19, 2011 12:10 am

Προσκυνω........ : respect : Το απολυτο επεισοδιο......

Δαφνουλα-Λευτερης : τελεια σκηνη.....

Νικολας---->ΦΟΒΕΡΟΣ...Η συμπαρασταση και η αγωνια για τη Δαφνουλα με συγκινησαν....Τελειες σκηνες....Ειδικα οταν ειδε τη Δαφνουλα αιμοφυρτη και φωναξε Δαφνη....και οταν πηρε κλαιγοντας τηλεφωνο τον Λουκα.....Τοσο γλυκο εκ μερους του οταν ελεγε....Αναθεμα την ωρα και τη στιγμη που πηγαμε να παρουμε αυτον το φακελο.....Και της ελεγα να μη παμε... Snif
(Ο νικολακος μου ηταν τοσο γλυκας οταν ρωτησε το λουκα....Θα ειδοποιησεις εσυ τον Ηλια Λουκα μου?.....)

Λουκας----->Υπερ - τελειος....Το χαστουκι στη Νταιζη και το ξεσπασμα προς την Εδεμ ηταν ολα τα λεφτα.....

Ευα----->Μοναδικη....Η προσευχη της με εκανε να κλαψω...ειδικα οταν ζητουσε συγνωμη για οτι εχει κανειSnif .....Τρομερο υποκριτικο ταλεντο που επιτελους αναδυχθηκε!!!!! Klap

Ο μοναδικος Κωστας Αρζογλου εδωσε ρεστα σημερα.....Ηταν τοσο συγκηνιτικη η αγνοια του που ελεγε στο Λουκακο οπου να ναι γυριζουν τα παιδια......Snif
και οταν ρωταγε το Λουκα αν ζει σιγουρα η Δαφνη.......και φυσικα μετα στο νοσοκομειο που πηγε τρεχοντας....ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ

Μπραβο και στην Αλεξανδρα Ουστα που εβγαλε και αυτη πολυ συναισθημα για τον Λευτερακο της....

Και φυσικα ,συγχαρητηρια αξιζει και η ερριετα που ετρεξε αμεσως στον αδελφουλη της...
Μπραβο σε ολους τους συντελεστες για αυτο το εκπληκτικο και ΜΑΓΙΚΟ αποτελεσμα.....!!!!!!!
Love


ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΣΑΜΕ.....GO ON ..... sm
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Vasouli Τετ Ιαν 19, 2011 12:23 am

Απιστευτα συγκινητικο επεισοδιο.. Ειχα ανατριχιασει ολοκληρη! Συγχαρητηρια στους ηθοποιους για τις εκπληκτικες τους ερμηνειες!!!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Ιαν 19, 2011 12:34 am

ΤΕΛΕΙΟ και απο μένα το επεισόδιο....!!!!
Αν μη τι άλλο είναι άξιο σχολιασμού (παρεπιπτόντως βγάζω το καπέλο σ'αυτούς που εξακολουθούν να σχολιάζουν χωρίς να πτοούνται.... απολαμβάνω όσο ποτέ τα γνωστά και μη εξαιρετέα σεντονάκια.... : respect : )


Περιττό να πώ οτι το επεισόδιο, σε μεγάλο βαθμό, το απογείωσαν ο Αρζόγλου, η Ξυλά και ο Πετράκης με την υποκριτική τους δεινότητα : respect : (ακόμα και ο Πετράκης ανταποκρίθηκε αξιοπρεπέστατα σε μια σκηνή τόσο δραματική -μπράβο του- )

Κλασσικά μου αρέσουν πολύ η Νόρα και ο Λουκάς στις σκηνές τους, όπως μου άρεσαν και σήμερα... έχω όμως ένα παράπονο Mmm
Καταλαβαίνω οτι υπάρχει οικονομική κρίση αλλά δεν θα ήταν άσχημα να πάρουν ένα τόσο δά μαξιλαράκι για την Νόρα, η οποία μας είπαν κάαααποτε οτι εγκυμονεί (σε λίγο θα αρχίσω να αμφιβάλλω αν ισχύει...).
Είναι αδιανόητο να βλέπω την κοιλίτσα της κολλητής μου να φουσκώνει μέρα με την μέρα (πραγματική εγκυμοσύνη) και απο την άλλη η κοιλιά της Νόρας κάθε μέρα πλακάκι (τηλεοπτική εγκυμοσύνη).... slap

Σήμερα μου άρεσαν πολύ και η Γεωργόνη με τον Μπισμπίκη... ήταν πολύ εκφραστικοί.....!!!!

Ο Μπέλλος ΔΕΝ με πείθει με τίποτα.... ίσως είμαι επηρρεασμένη απο πέρυσι αλλά να μην μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά ένα πράγμα valen Μου φαίνεται γελοίος και ειδικά σε στιγμές που απευθύνεται στον εαυτό του στον τρίτο ενικό....!!!

Η Νταίζη είναι επίσης ένας χαρακτήρας (προτίστως κατεστραμμένος) που ΔΕΝ μπορεί να με πείσει οτι έχει καλές προθέσεις.... Μα πώς θα μπορούσε άλλωστε απο την στιγμή που κάποιους μήνες πρίν προσπαθούσε να σκοτώσει μια έγκυο γυναίκα??? τώρα στα καλά του καθουμένου στεναχωριέται για την Δάφνη???? Βρε μπάς και πήραν οι εξωγήινοι την παλιά Νταίζη και φέραν την καινούρια??? συχνάζει άλλωστε αυτό το φαινόμενο στα "μυστικά".... sfyr
Για το χαστούκι μπορώ να πώ με μεγάλη μου λύπη οτι το φχαριστήθηκα....!!!! Είμαι τελείως ΚΑΤΑ του ξύλου (πιο "τελείως" δε γίνεται) αλλά η Νταίζη καταφέρνει να φτάνει τον άλλον στα όρια του....!!!

Η Μελίτα σήμερα με εκνεύρισε για άλλη μια φορά.... Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένει να τα "βάζει" με όλους (συμπεριλαμβανόμενης της μάνας της) για χάρη του Στέφανου.... Οκ είναι ερωτευμένη και ο άνδρας που αγαπάει είναι στην φυλακή (το πιο καλό παιδί της Πελοποννήσου Angel ) αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να έχει νεύρα 25 ωρες το 24ωρο...!!! Πάλι καλά που κοιμάται η κοπέλα του καλού καιρού και ξεκουράζονται λίγο τα "νευράκια"....

Η σκηνή του Λουκά με την Εριέττα ήταν απο τις καλύτερες μπορώ να πώ.... Με έβαλε στο κλίμα το "καταθληπτικό" που επικρατούσε την δεδομένη στιγμή.... Μου άρεσε και η συμπαράσταση της Εριέττας στον Λουκά.... ))


Υ.Γ--> Αυτά... Εύχομαι και είς ανώτερα...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από FieryRed Τετ Ιαν 19, 2011 12:41 am

Τέλειο το επεισόδιο! Πραγματικά το χάρηκα και με πήραν και λίγο τα ζουμιά στο τέλος shy

Αναλυτικά:
Λαγωνικό Κ9 - στη γνωστή θέση που καθόλου δεν φαινόταν βρε παιδί μου! Και τα αυτοκίνητο αφημένο κάτω από τον στύλο! sisi . Βασικά η Νταιζούλα παντοδύναμη γίνεται αλίμονο σε μας στα επόμενα επεισόδια!

Νικόλας - Δάφνη: Αχ, αυτά τα εκλεράκια μας έφαγαν το κορίτσι πατριώτη!!!!! Πολύ γλυκιά σκηνή, φυσική και καθημερινή.

Χρήστος - Παναγιώτης: Δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα. Κλασσική σκηνή στην αστυνομία :)

Νικόλας - Δάφνη: (Με τέλειο τραγούδι στο background!) που να ήξεραν τι τους περιμένει στα επόμενα δευτερόλεπτα. Με εκνεύρισε που ο Λευτέρης δεν είπε τίποτα και για να σώσει την Δάφνη και οι πυροβολισμοί που έπεσαν ακολούθως κάπως άκυροι μου φάνηκαν... Τεσπα..Η έκφραση του Νικόλα συγκλονιστική και όταν τους έψαχνε και όταν τους βρήκε..

ΛουκοΝοράκια: (θέλω παπουτσοπαντοφλάκι Νόρας λάτρεψα λέμε! )Τρελαίνομαι όταν είναι αγκαλίτσα! inlove Βέβαια, πάλι τους βρήκαμε να συζητούν για άλλους, κρίμα που ο Νικόλας δεν έπαιρνε για καλό…… *Προ πάντων μην ταράζεσαι!* είναι να μην ταραχτεί η κοπέλα;;;;;

Σπιτικό Εύας: Να και κάποιοι που συζητάνε για τα δικά τους! ..Μέχρι που έπεσε και εκεί ο κεραυνός και τα έκανε όλα στάχτη!

Στο Νοσοκομείο: το μόνο που συγκράτησα είναι το *χιουστηκα!* lmao

Μελιτόσπιτο: Υπάρχει λογική στη συζήτησή τους;;;;; Εγώ δεν βρήκα πάντως...

Λουκάς - Ηλίας: : respect : για τον Κο Αρζόγλου και για αυτή τη σκηνή και όταν φτάνει στο νοσοκομείο!

Λουκάς -Νταίζη: Σκηνάρα, πολύ καλοί και ο Κος Πετράκης και η Κα Πολυχρονίδη! Πάντως η Νταίζη φάνηκε να εννοούσε την ευχή της...

Λουκάς -Εριέττα: : respect : : respect : Για πολλά ρισπέκτ! Η καημένη ηΕριέττα προσπαθούσε να προσεγγίσει τον Λουκάκο με έναν τόσο γλυκό και διακριτικό τρόπο που την θαύμασα... Και έρχεται ο Μονόλογος του Λουκά (και ξεκίνησε το κλάμα μου!)
ΘΕΙΚΗ η ερμηνεία του Κου Πετρέκη! : respect : για την Εδέμ, για αυτόν τον τόπο που αγάπησαν τόσο, τα λόγια του τα ένιωσα μέσα στην ψυχή μου, ένιωσα την απόγνωση του (και έτρεχε το δάκρυ!) και όλα τα κατακλυσμιαία συναισθήματά του!!!

Και έρχετη Η ΣΚΗΝΑΡΑ Εύας : respect : στην Κα Ξυλά! Πόσο μα πόσο μου άρεσε που την έβλεπα να προσεύχεται, την άκουγα και ας μη μιλούσε. Όταν μίλησε με αποσβόλωσε. Πόσο αληθινή ήταν η συγνώμη της, πόσες ενοχές ένιωθε η κοπέλα χωρίς να φταίει! : respect : Πόσο αδύναμοι νιώθουμε όταν δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και τίποτα δεν περνάει από τα χεριά μας! Πόσο μικρά και ασήμαντα μοιάζουν όλα και πόσο ίσοι ήμαστε μπροστά στον πόνο! και πάλι : respect :

Ένα τέλειο επεισόδιο που μου μετέδωσε τόσο συναισθήματα όσο λίγα επεισόδια! ΜΠΡΑΒΟ!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από fanlouknor Τετ Ιαν 19, 2011 12:49 am

FieryRed έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο! Πραγματικά το χάρηκα και με πήραν και λίγο τα ζουμιά στο τέλος shy

Αναλυτικά:
Λαγωνικό Κ9 - στη γνωστή θέση που καθόλου δεν φαινόταν βρε παιδί μου! Και τα αυτοκίνητο αφημένο κάτω από τον στύλο! sisi . Βασικά η Νταιζούλα παντοδύναμη γίνεται αλίμονο σε μας στα επόμενα επεισόδια!

Νικόλας - Δάφνη: Αχ, αυτά τα εκλεράκια μας έφαγαν το κορίτσι πατριώτη!!!!! Πολύ γλυκιά σκηνή, φυσική και καθημερινή.

Χρήστος - Παναγιώτης: Δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα. Κλασσική σκηνή στην αστυνομία :)

Νικόλας - Δάφνη: (Με τέλειο τραγούδι στο background!) που να ήξεραν τι τους περιμένει στα επόμενα δευτερόλεπτα. Με εκνεύρισε που ο Λευτέρης δεν είπε τίποτα και για να σώσει την Δάφνη και οι πυροβολισμοί που έπεσαν ακολούθως κάπως άκυροι μου φάνηκαν... Τεσπα..Η έκφραση του Νικόλα συγκλονιστική και όταν τους έψαχνε και όταν τους βρήκε..

ΛουκοΝοράκια: (θέλω παπουτσοπαντοφλάκι Νόρας λάτρεψα λέμε! )Τρελαίνομαι όταν είναι αγκαλίτσα! inlove Βέβαια, πάλι τους βρήκαμε να συζητούν για άλλους, κρίμα που ο Νικόλας δεν έπαιρνε για καλό…… *Προ πάντων μην ταράζεσαι!* είναι να μην ταραχτεί η κοπέλα;;;;;

Σπιτικό Εύας: Να και κάποιοι που συζητάνε για τα δικά τους! ..Μέχρι που έπεσε και εκεί ο κεραυνός και τα έκανε όλα στάχτη!

Στο Νοσοκομείο: το μόνο που συγκράτησα είναι το *χιουστηκα!* lmao

Μελιτόσπιτο: Υπάρχει λογική στη συζήτησή τους;;;;; Εγώ δεν βρήκα πάντως...

Λουκάς - Ηλίας: : respect : για τον Κο Αρζόγλου και για αυτή τη σκηνή και όταν φτάνει στο νοσοκομείο!

Λουκάς -Νταίζη: Σκηνάρα, πολύ καλοί και ο Κος Πετράκης και η Κα Πολυχρονίδη! Πάντως η Νταίζη φάνηκε να εννοούσε την ευχή της...

Λουκάς -Εριέττα: : respect : : respect : Για πολλά ρισπέκτ! Η καημένη ηΕριέττα προσπαθούσε να προσεγγίσει τον Λουκάκο με έναν τόσο γλυκό και διακριτικό τρόπο που την θαύμασα... Και έρχεται ο Μονόλογος του Λουκά (και ξεκίνησε το κλάμα μου!)
ΘΕΙΚΗ η ερμηνεία του Κου Πετρέκη! : respect : για την Εδέμ, για αυτόν τον τόπο που αγάπησαν τόσο, τα λόγια του τα ένιωσα μέσα στην ψυχή μου, ένιωσα την απόγνωση του (και έτρεχε το δάκρυ!) και όλα τα κατακλυσμιαία συναισθήματά του!!!

Και έρχετη Η ΣΚΗΝΑΡΑ Εύας : respect : στην Κα Ξυλά! Πόσο μα πόσο μου άρεσε που την έβλεπα να προσεύχεται, την άκουγα και ας μη μιλούσε. Όταν μίλησε με αποσβόλωσε. Πόσο αληθινή ήταν η συγνώμη της, πόσες ενοχές ένιωθε η κοπέλα χωρίς να φταίει! : respect : Πόσο αδύναμοι νιώθουμε όταν δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και τίποτα δεν περνάει από τα χεριά μας! Πόσο μικρά και ασήμαντα μοιάζουν όλα και πόσο ίσοι ήμαστε μπροστά στον πόνο! και πάλι : respect :

Ένα τέλειο επεισόδιο που μου μετέδωσε τόσο συναισθήματα όσο λίγα επεισόδια! ΜΠΡΑΒΟ!
Ωραίος σχολιασμός...Συμφωνώ απόλυτα
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από fanlouknor Τετ Ιαν 19, 2011 1:18 am

Ezantakou έγραψε:
Καταλαβαίνω οτι υπάρχει οικονομική κρίση αλλά δεν θα ήταν άσχημα να πάρουν ένα τόσο δά μαξιλαράκι για την Νόρα, η οποία μας είπαν κάαααποτε οτι εγκυμονεί (σε λίγο θα αρχίσω να αμφιβάλλω αν ισχύει...).
Είναι αδιανόητο να βλέπω την κοιλίτσα της κολλητής μου να φουσκώνει μέρα με την μέρα (πραγματική εγκυμοσύνη) και απο την άλλη η κοιλιά της Νόρας κάθε μέρα πλακάκι (τηλεοπτική εγκυμοσύνη).... slap

Για το διάστημα που είναι έγκυος δεν πρέπει να έχει κοιλιά λογικά (μιλάω απόλυτα σίγουρη)
Αντιθετα θα ήταν υπερβολή κάτι τέτοιο, η κοιλιά φαίνεται από τον 5ο μήνα αν μια κοπέλα είναι αδύνατη όπως η Νόρα, και σε όσες φαίνεται αμέσως είναι γιατί φούσκωσαν επειδή τρώνε πολύ και πάχυναν Wink
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Ιαν 19, 2011 1:37 am

fanlouknor έγραψε:
Ezantakou έγραψε:
Καταλαβαίνω οτι υπάρχει οικονομική κρίση αλλά δεν θα ήταν άσχημα να πάρουν ένα τόσο δά μαξιλαράκι για την Νόρα, η οποία μας είπαν κάαααποτε οτι εγκυμονεί (σε λίγο θα αρχίσω να αμφιβάλλω αν ισχύει...).
Είναι αδιανόητο να βλέπω την κοιλίτσα της κολλητής μου να φουσκώνει μέρα με την μέρα (πραγματική εγκυμοσύνη) και απο την άλλη η κοιλιά της Νόρας κάθε μέρα πλακάκι (τηλεοπτική εγκυμοσύνη).... slap

Για το διάστημα που είναι έγκυος δεν πρέπει να έχει κοιλιά λογικά (μιλάω απόλυτα σίγουρη)
Αντιθετα θα ήταν υπερβολή κάτι τέτοιο, η κοιλιά φαίνεται από τον 5ο μήνα αν μια κοπέλα είναι αδύνατη όπως η Νόρα, και σε όσες φαίνεται αμέσως είναι γιατί φούσκωσαν επειδή τρώνε πολύ και πάχυναν Wink

Αγάπη (???) δεν διαφωνώ.... απλά μιλάω για τα τηλεοπτικά δεδομένα πάντα, γι'αυτό και το τόνισα..... Wink
Ίσως πάλι εγώ σαν τηλεθεάρια να είμαι υπερβολική.....!!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από almaresi Τετ Ιαν 19, 2011 2:06 am

Ακολουθώ Γιάννα και εδώ... και
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Η Φαίη είναι πάντα ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ, ιδίως αν έχει κείμενο -όσο μικρό- και μύρια συναισθήματα να αποδώσει ακόμα και μόνη, για να μην πω κυρίως τότε, είναι ΣΑΡΩΤΙΚΗ. Όπως σήμερα, όπως και άλλες φορές στην εδέμ, όπως κάθε φορά που μπορώ να θυμηθώ από την εποχή του "Φεύγα" ως σήμερα, εξαφανίζει όλα τα κακώς κείμενα και αναδεικνύει και |ποιοτικοποιεί| το σύνολο. ΤΕΛΕΙΟ. ΕΝΤΕΛΩΣ. Τελεία. Παράγραφος.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Caroline Τετ Ιαν 19, 2011 3:10 pm

Τα λογια περιτα ! Τελειο και απο εμενα.... Επιτελους ΞΑΝΑ τα μυστικα που αγαπησα....!!!! Ελπιζω να συνεχισουν με τετοια επεισοδια και να μην μας παρουν την χαρα απο τα χερια !
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Aria Τετ Ιαν 19, 2011 3:44 pm

Πολύ καλό το σημερινό, σαν να ξαναρχισε η σειρά μου φαινεται!!
Κι ο Χρήστος μας ένας κούκλος, Heart2 λάτρεψα το ύφος του στην ανάκριση…!!!! Heart2 Απορώ που κανείς δεν το ανέφερε… κι αυτό το βλέμμα προς τα πάνω με το σκυμμένο κεφάλι….. Love! Απαπα!!! Love! Πως γίνεται να μας κόβουν έτσι πάνω στο καλύτερο και να τελειώνουν τόσο γρήγορα οι σκηνές??
ηθοποιάρα μου πότε θα σε αξιοποιήσουν όπως πρέπει??? Αντε κουνήσου Χρήστο θέλουμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο!

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Aria Τετ Ιαν 19, 2011 3:45 pm

Πολύ καλό το σημερινό, σαν να ξαναρχισε η σειρά μου φαινεται!!
Κι ο Χρήστος μας ένας κούκλος, Heart2 λάτρεψα το ύφος του στην ανάκριση…!!!! Heart2 Απορώ που κανείς δεν το ανέφερε… κι αυτό το βλέμμα προς τα πάνω με το σκυμμένο κεφάλι….. Love! Απαπα!!! Love! Πως γίνεται να μας κόβουν έτσι πάνω στο καλύτερο και να τελειώνουν τόσο γρήγορα οι σκηνές??
ηθοποιάρα μου πότε θα σε αξιοποιήσουν όπως πρέπει??? Αντε κουνήσου Χρήστο θέλουμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο!

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιαν 19, 2011 4:14 pm

Ας σχολιάσω και εγώ το χτεσινό…


Ο Μπέλλος-τέλος με την Αννούλα και τη Νταίζη να τραβάει το βίντεο του τρόμου ασχολίαστοι… Αρχικά εκνευρίστηκα με τις π….@ς που άκουσα αλλά το υπόλοιπο επεισόδιο με αποζημίωσε!

Η Δάφνη με το Νικόλα και τον Ηλία σε μια οικογενειακή πολύ γλυκιά σκηνούλα..
Ειρωνικό γνωρίζοντας την κατάληξη της βραδιάς αλλά η Δάφνη με τα νάζια της ΘΕΑ, και ο Νικόλα που τελικά πείστηκε με τα εκλέρ και τα ταρτάκια απίστευτος!!


Ο Παναγιώτης στο ρόλο του ανακριτή μου αρέσει όπως που αρέσει και ο Χρήστος που υπερασπίζεται την άποψη του και δεν κάνει πίσω..

Αρχικά όταν χτύπησε η πόρτα νόμιζα ότι ήταν η Δάφνη και αιφνιδιάστηκα με τη μπουνιά.. Η φωνή του κουκουλοφόρου πάντως με χάλασε αν και το σκηνικό ήταν μια χαρά οπότε το παραβλέπω.. Πολύ καλή η Γεωργόνη στην αντίδραση της αλλά ο Μπισμπίκης νομίζω έκλεψε την παράσταση.. Το βλέμμα του όταν συνέδεσε το θάνατο της βέρας με τη θέση της Δάφνης ήταν εκπληκτικό.. Θλιβερό το ότι έζησε πάλι την ίδια κατάσταση από την αρχή αλλά έκανε ότι μπορούσε να προστατέψει τη Δάφνη.. Ο Λευτεράκης όλο και ανεβαίνει στην εκτίμηση μου..


Πολύ καλός και ο Γιαννακόπουλος στην αντίδραση του όταν είδε τη Δάφνη.. Καθόλου υπερβολή..

Τη σκηνή στον καναπέ τη λάτρεψα..
Μου θύμισε Νόρα και Λουκά από τα παλιά..
Όσο λάτρεψα και το τηλεφώνημα με τη στιγμιαία αντίδραση του Λουκά στα νέα και ταυτόχρονα ανησυχούσε για τη Νόρα και το μωρό..
Η αντίδραση της Νόρας στο «ζουν?» απίστευτη και ο Λουκάς με το μην ταράζεσαι με έλιωσε ο γλυκός μου.. Πρώτη αντίδραση στα νέα εκπληκτική!!

Ακόμα και η ανησυχία της Άννας ήταν πειστική!

Ο Νικόλας πάνω από τα φορείο ήταν τόσο γλυκόοος!

Ο ηλίθιος που δίνει και εντολές θανάτου ασχολίαστος..
Μα καλά το σκέφτηκαν πολύ να βάλουν το Μπέλλο πίσω από όλα?


Μου άρεσε η αντίδραση της Αγγέλας, μου άρεσε το πάγωμα της Εύας με τα νέα, μου άρεσε η Μαρίλια που θέλει να πάει μαζί της!!

Το τηλεφώνημα της Νταίζης το καταευχαριστηθηκα!!!!!
Το «χέστηκα» βγήκε τόσο φυσικά και η αντίδραση της Νταίζης άμεση!!
Πολύ καλοί και ο Πετράκης και η Πολυχρονιδη!!!


Ο απόλυτος στο κελί 33 και η Ερι απ έξω να τον σκέφτεται… Η Μελίτα που είναι? Matakia
Παραφωνία στο τέλειο αυτό επεισόδιο η συζήτηση μάνας και κόρης, από την Αμαλία αναμενόμενη η αντίδραση.. Θέλει το καλύτερο για τη Μελίτα.. Εγώ γιατί όταν ακούω τέτοιες συζητήσεις θυμάμαι την αλησμόνητη ατάκα «Και αν τον ξεπεράσω?»


Μου άρεσε η αντίδραση του Νικόλα που δεν δεχόταν ότι μπορεί να πάθει κάτι η Δάφνη!!
Μου άρεσε γενική η όλη του στάση ως γιατρός.. Θα ήταν περίεργο να τον δούμε να τρελαίνεται και να κάνει ακρότητες..
Όλη αυτή η συμπεριφορά συνάδει με το Νικόλα που βλέπουμε δυο χρόνια τώρα…

Η αντίδραση του Αρζόγλου πολύ φυσική χωρίς φιοριτούρες!!
Απλός όπως πρέπει έδειξε την ανησυχία του και την τρελά του..
Ακόμα και η λεπτομέρεια με το ταξί μου άρεσε..


Η γιατρός-κομπάρσα κούραρε και το Λουκά και κάποιον άλλον αλλά δεν θυμάμαι ποιόν… Πάντως η επιλογή είναι καλή.. Πολύ καλή η κοπελίτσα!


Λουκάς και Νταίζη στην Εδέμ έδωσαν ρέστα!!
Τη σφαλιάρα την ευχαριστήθηκα, το παρατράβηξε η μικρή Νταιζόυλα και έφτασε το Λουκά εκτός ορίων..
Και μάλλον τα κατάλαβε και από μόνη της γιατί μόλις ο Λουκάς εξήγησε έκανε την κότα και φάνηκε αληθινή..
Μπορώ να πω ότι με έπεισε.. Η Πολυχρονίδη πολύ καλή στη συγκεκριμένη σκηνή.. Πολύ κρίμα που έχει πάρει αυτή την τροπή ο ρόλος της γιατί πραγματικά το χει!

Η Αμαλία στρόφαρε και ανησύχησε και το άλλο το ζώον θυμήθηκε να γίνει διακριτική..
Όταν μας ανησυχούσε για τις γκομενοδουλειές της ήταν καλά.. Τώρα χάθηκε ο κόσμος να πάρει ένα τηλέφωνο..
Υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα να κινδυνεύει η φίλη της και αυτή πάει για ύπνο ατάραχη χωρίς καν να το εξακριβώσει??
Απαράδεκτη!!!!!

Η Εριέττα έδειξε πόσο θέλει να έρθει κοντά στο Λουκά και να τον στηρίξει.. Χωρίς δεύτερη σκέψη έφυγε για να πάει κοντά του και να είναι δίπλα του.. Τι γλυκιά η αδελφούλα!!

Ο Λουκάς καθησύχασε την Εριέττα ότι όπως τον στηρίζει αυτή θα την στηρίξει και αυτός στο θέμα του Στέφανου..
Αμήχανη και λίγο περίεργη η σχέση τους αλλά περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί…

Ο μονόλογος στην τζαμαρία απλά εκπληκτικός…
Ο Πετράκης έδωσε όλη του την απόγνωση για τα όνειρα τους που τους εκδικήθηκαν…
Μόνο αυτό μου θυμίζει τη σειρά που αγάπησα, ο Λουκά που πάντα ένωνε αυτήν την παρέα ψάχνει τις απαντήσεις και θυμώνει με τον Παράδεισο που τους πέταξε έξω…
Ο Πέτράκης εκπληκτικός!!
Η βελτίωση του είναι γεγονός σε σχέση με τον πρώτο κύκλο..
Αυτή του η σκηνή με άγγιξε.. αυτή η απόγνωση που έβγαλε μου πέρασε το πώς νιώθει.. Μπράβο στον Παναγιώτη!!
Πολύ γλυκά η αγκαλιά με την Ερι.. Τουλάχιστον έχει κάποιον να τον στηρίζει.. Πέρα από τη Νόρα και την παρέα βρήκε μια αδερφή που όπως φαίνεται ήρθε για αν μείνει!!!

Εκπληκτικός και ο Αρζόγλου στη βουβή σκηνή!!
Όλα τα συναισθήματα με το βλέμμα χωρίς να πει λέξη!!!


Το τέλος του [επεισοδίου αρχικά έσβησε όλα τα υπόλοιπα..
Πόσο δυνατή η σκηνή στην εκκλησία με το soundtrack των τίτλων να παίζει από πίσω?
Και η Εύα να αυτοτιμωρείται και πάλι..
Να προσπαθεί να διορθώσει το όποιο κακό έκανε..
Πραγματεία τρελάθηκα με τη συγνώμη της..
Αυτή η αντίδραση ήταν της Εύας, της Εύας που είναι ικανή να φτάσει στα άκρα για αυτούς που αγαπάει….
Έκλεισε όλη της τη ζωή και όλα της τα λάθη σε μια προσευχή και ξέσπασε την απόγνωση της..
Ο μόνος χαρακτήρας πέραν του Μάνου που θα μπορούσε να στηρίξει κάτι τέτοιο με την ιστορία του..
Για την Ξυλά τι να πω?
Ότι είναι μεγάλο ταλέντο το έχει αποδείξει και το αποδεικνύει ακόμα μια φορά..
Το βλέμμα της, ο τόνος της φωνής της, τα δάκρυα της.. απλά μαγευτική!
Σε καθήλωνε για ακόμα μια φορά στην οθόνη…
Ακόμα και με δύο γραμμές η γυναίκα κάνει θαύματα.. εκμεταλλευτείτε το και περάστε τη μπροστά!!!

Επεισόδια σαν και αυτό μου θυμίζουν γιατί ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά..
Γιατί λάτρεψα τον πρώτο κύκλο και γιατί είμαι ακόμα εδώ και περιμένω το θαύμα..



Τέλειο φυσικά από μένα..
Ένα επεισόδιο με δυνατές στιγμές και ακόμα πιο δυνατές ερμηνείες!!!
Πάντα τέτοια να χουμε!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Ιαν 19, 2011 4:41 pm

Foulitsa έγραψε:

Η γιατρός-κομπάρσα κούραρε και το Λουκά και κάποιον άλλον αλλά δεν θυμάμαι ποιόν… Πάντως η επιλογή είναι καλή.. Πολύ καλή η κοπελίτσα!

Τη Μελιτα -αν θυμαμαι καλα!- valen valen
Θα συμφωνησω πολυ καλη η γιατρος, γενικα συμφωνω με τις περισσοτερες!!! oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 485 - Ημερομηνία 18-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιαν 19, 2011 4:45 pm

edem4ever έγραψε:
Foulitsa έγραψε:

Η γιατρός-κομπάρσα κούραρε και το Λουκά και κάποιον άλλον αλλά δεν θυμάμαι ποιόν… Πάντως η επιλογή είναι καλή.. Πολύ καλή η κοπελίτσα!

Τη Μελιτα -αν θυμαμαι καλα!- valen valen
Θα συμφωνησω πολυ καλη η γιατρος, γενικα συμφωνω με τις περισσοτερες!!! oscar


Κούραρε και την ανακομένη??
Ετσι εξηγείται γιατι δεν το θυμάμαι... ;D


Ευχαριστω για τη διευκρυνηση Γιάννα μου!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης