Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

+52
sarita
Foulitsa
Καρ-Mik
nikidanis
fantina
annoula!
ellie
dadela
jenoy
evanna
DESPOINA
Σεχραζατ!
Antigoni!
alkisti
nefelik
pasxalitsa
Ioanna T
soso
tsourdalitsa
fay66
maraki_ch
evaki16
tinaki18
JELSOMINA
katie007
Δ.Μπέλλος
Cancoon
kapetanissa
naive7
Caroline
anna-maria
κικκο
nora19
Dimitraaa
JESSIE
stephanos13
νοριτσα
$ofi@ loukakos + nora
rachel
Ntinaki Agapaei Petraki
marakii
taradoula
edem4ever
afroditi_norakii
gxnel
maria-loukanoraki
ntina fan
loukitsa
black_cat
spartiana
KatsaroYpotheto
Clarabelle
56 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 36 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 107
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Φεβ 04, 2011 9:42 pm

Ειναι ΚΟΡΙΤΣΙ !!! ΚΟΡΙΤΣΙ ! ΚΟΡΙΤΣΙ !!!!
oscar Πετρακη-Δρακουλακη !!

Νταιζη = Η Αγια που θα μας σωσει livani wall

Καλο απο μενα μονο για μονο για τον υπερηχο (αν και θα τον ηθελα λιγο καλυτερο!
Siga... )
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από naive7 Παρ Φεβ 04, 2011 10:19 pm

Clarabelle έγραψε:

Έχω αρχίσει να μην αναγνωρίζω κανέναν

Είναι αυτός ο Ρούσσος; Ο έξυπνος; Ο μπασμένος σε όλα τα κόλπα; Παραδέχεται μπροστά στην Νταίζη οτι ανακατεύεται με πλαστά; Ότι ήξερε τον Αραβαντινό και ανήκε σε κύκλωμα εμπορίου πλαστών έργων τέχνης; Αυτά οι ξύπνιοι φροντίζουν να μην τα λένε ούτε στο παραμιλητό τους.

Είναι αυτός ο Λουκάς; Ο ευαίσθητος; Που ξεχνάει οτι ήδη έχει ένα αγόρι που δεν έχει καταφέρει να το ζήσει και που λογικά γι αυτόν έπρεπε να είναι θέμα ευαίσθητο και κατηγορεί τα αγοράκια; Που δεν ενδιαφέρεται πρώτιστα να δει το μωρό του γερό και αρτιμελές αλλά να βεβαιωθεί οτι θα είναι κορίτσι; Που στερείται τη χαρά να το αντικρύσει και κάνει καραγκιοζιλίκια βγαίνοντας απ το ιατρείο λες και το φύλο του παιδιού είναι το κύριο ενδιαφέρον του; Είναι αυτός ο δικηγόρος που αγάπησα; Πως τον δείχνουν να εξευτελίζεται μέσα σε ένα ιατρείο σαν δεκαπεντάχρονο με εγκεφαλική βλάβη; Γιατί τέτοια αντιμετώπιση σε έναν ήρωα που αγάπησε το κοινό; Τόσο δύσκολο ήταν να τους γράψουν κάτι τρυφερό; Η πλάκα με την παρέα έφτανε χάθηκε να δουμε μια τρυφερή σκηνή στο ιατρείο;

Είναι αυτή η Μαρίλια; Που πήγε εκείνο το παιδί που επιχειρηματολογούσε και τους κολούσε όλους στον τοίχο; Γιατί φέρεται σαν κακομαθημένο γλωσούδικο; Γιατί άρχισε να λέει βλακείες για γερουσία; Γιατί δεν τους είπε οτι δεν πηγαίνει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά την αποκαλούσε η Αμαλία εξώγαμο μπροστά σε όλους; Γιατί αλλοιώσανε τόσο το χαρακτήρα της; Που χάθηκε η Μαρίλια με τις αρχές και τα όνειρά της;

Είναι αυτή η Εύα; Πάει να συγκατοικήσει με τη Μελίτα έστω και για ένα βράδυ; Πάει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά που προσπάθησαν να προστατευτούν η ίδια που μόλις είχε βγει απ το νοσοκομείο ήταν ανεπιθύμητη; Που θα κοιμηθεί στο δωμάτιο που μοιραζόταν με το Μάνο; Στον καναπέ με θέα το παρκέ που έπιασε την οικοδέσποινα ανάσκελα μια νύχτα πριν το γάμο της; Λοβοτομή της έχουν κάνει; Θα μείνει στο σπίτι στης κυράτσας που μπαίνει σφήνα και της διαλύει οτι ονειρεύεται; Για το θεό πως την εμφανίζουν άβουλη; Είναι αυτή η Εύα που πέταγε στα μούτρα τα φράγκα του Ρούσσου και όρθωνε το ανάστημά της κόντρα σε όλους για να υπερασπιστεί αυτόν που αγαπούσε; Αλλά βέβαια αν πάρει τη ζωή απ τα μαλλιά θα πρέπει και να τη δείχνουν και τώρα σπρώχνουν δεν προλαβαίνουν.

Τόσο μεγάλη ανάγκη να έχουν την ωθούμενη σε κάθε επεισόδιο και σε κάθε πλάνο; Τι δουλειά έχει η Μελίτα με την ιστορία με τα διαμάντια και κουβαλήθηκαν όλοι στο σπίτι της; Δεν υπήρχε άλλος χώρος; Εντάξει ο Μάνος φρόντισε το δικό του το παιδί να έχει σπίτι αντίθετα με το Στέφανο που έχει αφήσει το δικό του φτωχό συγγενή στο σπίτι της γιαγιάς. Στην κατασκήνωση δεν μπορούσαν να τους μαζέψουν; Τα ράτζα τι τα έκαναν;

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με το επεισόδιο.

Ας μαζέψει κάποιος την Αγγέλα Ας της πει κάποιος οτι η Εύα έχει γλώσσα κι οτι ο Άγγελος τουλάχιστον είναι δικό της παιδί κι εκείνη αποφασίζει γι αυτό. Δεν της έδωσε την ευκαιρία με τη Μαρίλια. Τι θέλει να παίρνει εκείνη τις αποφάσεις και για το μικρό;

Επιτέλους ας κλείσει κάποιος το στόμα του Στέφανου. Πόσο ανθρωπάριο μπορεί να είναι πια; Πηγαίνει η Εριέττα μες την καλή χαρά να του πει τα ευχάριστα. Της χρωστάει ξέρει οτι είναι ερωτευμένη μαζί του και το αντράκι της συμφοράς το πρώτο που τη ρωτάει είναι για τη γκόμενα; Πόσο άνανδρος και λίγος μπορεί να γίνει ακόμη; Δεν κρατιόταν να ρωτήσει τους δικηγόρους του για τη σφουγγαρίστρα;

Πόσο ακόμη θα μας μπουκώνουν με τον Μπέλλο να παριστάνει απολύτως ανεπιτυχώς τον γκάγκστερ; Τόσους ηθοποιούς που τόχουν το ζόρικο έχει η σειρά το ανεγκέφαλο προσπαθούν να μας πεισουν οτι τα οργάνωσε όλα;

Νομίζω πως θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου! Τα επεισόδια βλέπονται με το ζόρι πια και εγώ θα συνιστούσα να έκαναν μια ολιγοήμερη διακοπή (όπως κάνουν όλες οι μεγάλες σειρές) να γράψουν κάτι καλό τουλάχιστον, παρά αυτά που μας σερβίρουν. Νομίζω η σκηνή σήμερα του υπερήχου παίζει να ξεχείλισε το ποτήρι. Ο Λουκάς όντως αντιδρά σαν καθυστερημένο και δεν νομίζω να κολακεύει τον ίδιο τον ηθοποιό, πρωτίστως. Επίσης το άλλο τραγικό που έχω να σχολιάσω (γιατί είναι και λαθάρα που βγάζει μάτι) είναι ότι η Νόρα βρίσκεται στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης (καθότι τότε μαθαίνει κανείς το φύλο του μωρού) και οι κοιλιακοί της είναι καλύτεροι κι από του Ναδάλ (μιας και το έχουν με το τένις).
Και ξαναλέω, αν θέλουν να το γυρίσουν στην κωμωδία κανένα πρόβλημα αλλά ας μας το πουν τουλάχιστον!

Για τον Μπέλο δεν σχολιάζω καν. Όντως υπάρχουν τόσοι που πείθουν για κακοί στη σειρά αλλά μάλλον δεν θέλουν να παίξουν αυτό το ρόλο και δεν τους χαλάνε το χατίρι. Χαίρομαι πάντως που η Νταίζη παραμένει η κακιά της υπόθεσης, αν και προσωπικά την προτιμώ πιο καπάτσα και σκύλα (απ' ότι την πλασάρουν τώρα τελευταία).

Υ.Γ.1 Ο Ρούσσος παρουσιάζεται αφελής ώστε να δικαιολογηθεί μάλλον αργότερα, δεν εξηγείται αλλιώς.
Υ.Γ.2 Πλέον το βλέπω μήπως και δείξει καμιά σκηνή του Κασσανδρινού που έχει ομορφύνει επικίνδυνα με το αξύριστο λουκ. Love! Είναι ένας χαρακτήρας που για μένα έχει να δώσει μια καλή ιστορία είτε με τη Νταίζη είτε με κάποια άλλη (αν και με αυτά που βλέπω τον κόβω να γίνεται μέρος του τσίρκου)
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Φεβ 04, 2011 10:24 pm

Δυο καλά κρατάω σήμερα:

1. Νικόλα-Λουκά με τα δήθεν γέλια, πολύ ωραίοι μαζί..... Thumbs up

2. Το τελευταίο βλέμμα του Στέφανου στην Εριέτα το πρόσεξε κανείς? Έχασε δυο χτύπους η καρδιά μου!!! Love!

Κατά τα λοιπά, θα συμφωνήσω πλήρως με Clarabelle και με σχόλιο Jessie, μα ναι, αφού θέλανε προστατευμένη μάζωξη, γιατί δεν πήγαιναν στην Εριέτα? Λόγω διαμαντιών? Αλλά και πάλι, η παρέα, και κυρίως Εύα και Μαρίλια εκεί μέσα?!?!!? Ee?

Αυτά......
...και θα το πω μέτριο, και πολύ του είναι.... ;/
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Φεβ 04, 2011 10:38 pm

Ο Μπέλλος τα παίζει για όλα για όλα και ο Λευτέρης κατάλαβε αμέσως την σοβαρότητα των απειλών του. Πολύ καλοί οι Καλαθάς-Μπισμπίκης.
Το τρίο Νταίζη – Ρούσσος – Αμαλία ήταν πολύ καλό!
Η Αμαλία μίλησε πολύ σωστά στη Μελίτα. Η αφοσίωσή της στο Στέφανο, το γεγονός ότι δεν τον εγκατέλειψε και πήγαινε κάθε μέρα στο επισκεπτήριο έστω κι αν προσέκρουε πάνω στην άρνησή του να την δει, ήταν ό,τι πιο τρυφερό μπορούσε να δεχτεί ο Στέφανος μέσα στο κελί του.
Η Εριέττα με το μυαλό της χτίζει ανώγεια και κατώγεια. Προσπέρασε ηθελημένα γρήγορα το ότι μετά από όλα όσα αποκάλυψε στον Στέφανο, το μυαλό του ήταν στην Μελίτα του και αν αυτή το έμαθε πως αποφυλακίζεται. Το δε βαριεστημένο ύφος του Στέφανου όταν μπήκε στο χώρο του επισκεπτηρίου και είδε την Εριέττα είναι χαρακτηριστικό.
Αχ πότε θα βγει ο Στέφανος να έχει σκηνές με την Μελίτα!!;;!!
Η σκηνή Λουκά – Νικόλα όπου ο πρώτος ενημερώνει τον δεύτερο για τις απειλές του Μπέλλου ήταν πολύ καλή, γέλασα πάρα πολύ.
Τον υπερηχο του Λουκά και της Νόρας τον βρήκα υπερβολικό.
Η Νόρα πού το πάει πού το φέρνει, όλο στο ότι ο Λουκάς δεν την έχει παντρευτεί καταλήγει!
Μία γλύκα η Μελίτα στην σκηνή με τον Λουκά και την Αμαλία και στην μάζωξη στο σπίτι της.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 04, 2011 10:39 pm

kapetanissa έγραψε:Δυο καλά κρατάω σήμερα:

1. Νικόλα-Λουκά με τα δήθεν γέλια, πολύ ωραίοι μαζί..... Thumbs up

2. Το τελευταίο βλέμμα του Στέφανου στην Εριέτα το πρόσεξε κανείς? Έχασε δυο χτύπους η καρδιά μου!!! Love!

Κατά τα λοιπά, θα συμφωνήσω πλήρως με Clarabelle και με σχόλιο Jessie, μα ναι, αφού θέλανε προστατευμένη μάζωξη, γιατί δεν πήγαιναν στην Εριέτα? Λόγω διαμαντιών? Αλλά και πάλι, η παρέα, και κυρίως Εύα και Μαρίλια εκεί μέσα?!?!!? Ee?

Αυτά......
...και θα το πω μέτριο, και πολύ του είναι.... ;/

Είναι προφανές οτι προτίμησαν τη Μελίτα για ......προωθητικούς λόγους, με δυό λόγια να της δώσουν τηλεοπτικό χρόνο, αλλά ίσως και με πρόθεση ν'ακούσουμε κι άλλα τέτοια συμπαθητικά που λέει, για να εμπεδώσουμε καλλίτερα τη διαφορά της απ'την Εριέττα....
Το βλέμμα του Στέφανου μ'ελιωσε, τι μπορεί να κάνει μόνο μ'ένα βλέμμα αυτός ο άνθρωπος!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Παρ Φεβ 04, 2011 10:40 pm

Ψηφίζω πολύ καλό!!! Ο Λουκάκος Θεός! oscar Η αντίδραση στο ιατρείο εμένα μου άρεσε αλλά μου έλειψε το συγκινητικό που περίμενα... Λάτρεψα Λουκά-Νικόλα oscar oscar Μου άρεσε η μάζωξη και τα πιτσιρικάκια όλα μαζί αλλά με ξενέρωσε το μέρος που διάλεξαν.... Ο Λευτέρης έχει πάθει μεγάλο κοκομπλόκο!! Ο Στέφανος από την πολύ παρέα με τη Μελίτα μου φαίνεται αρχίζει να πέφτει στο επίπεπδό της! Ήταν δυνατό να ρωτήσει τέτοιο πράγμα; Ο Ρούσσος γιατί τόσο αποκαλυπτικός στο Νταιζουλίννννιιιιι; Τέτοια κάθαρση πια; Του Χρήστου του τα είπε κανείς τα μαντάτα τα τελευταία; Ο Λουκάς θα φάει πατατούλες!!! runaround Και τέλος........... ο Μπέλλος σήμερα πιο κακός από ποτέ!!! Ε; Όχι.,; Εμένα μου άρεσε και σήμερα.. oscar Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 498d
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Φεβ 04, 2011 10:52 pm

JESSIE έγραψε:
Είναι προφανές οτι προτίμησαν τη Μελίτα για ......προωθητικούς λόγους, με δυό λόγια να της δώσουν τηλεοπτικό χρόνο,
Ε, ναι. Το καταλάβαμε, το εμπεδώσαμε, απ' τ' αυτιά μας το 'χουν ΄βγάλει, και πάλι δε χωνεύεται το ρημάδι... Φτάνει, φτάνει, φτάνει όμως πια.....

JESSIE έγραψε:αλλά ίσως και με πρόθεση ν'ακούσουμε κι άλλα τέτοια συμπαθητικά που λέει, για να εμπεδώσουμε καλλίτερα τη διαφορά της απ'την Εριέττα....
Χαλαρά!!!! Τα όσα είδα στο προσεχώς μου σήκωσαν τις τρίχες!!!! Μα δε μαζεύεται με τίποτα όμως έτσι???


JESSIE έγραψε:Το βλέμμα του Στέφανου μ'ελιωσε, τι μπορεί να κάνει μόνο μ'ένα βλέμμα αυτός ο άνθρωπος!!!!
Γκαρσόν! 2 κουταλάκια!!!
(ε, κάποιος πρέπει να μας μαζέψει.... γιατί κι εγώ έλιωσα! Wink)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Παρ Φεβ 04, 2011 10:53 pm

[quote="JESSIE"]
kapetanissa έγραψε:
Το βλέμμα του Στέφανου μ'ελιωσε, τι μπορεί να κάνει μόνο μ'ένα βλέμμα αυτός ο άνθρωπος!!!!
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 66224045

Για αυτήν λέτε όλοι ε; Συμφωνώ..... oscar
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από katie007 Παρ Φεβ 04, 2011 10:55 pm

Νιαι ..καλα ειδες Charapelle ...kι εγω εφριξα ,,σαν <χανοι >την ακουγαν ολοι και η Ευα <σαν την μυγα μες το γαλα >φανταζε σε αυτον τον χωρο. και το περιβαλλον...αν ειναι δυνατον .. η συναξη των ..<.φτωχων συγγενων> ατην επαυλη της .ξενερως...τι καλαπου δεν το εβλεπα τοσον καιρο και ειχε παει η καρδουλα μου στην θεση της ...και λεγω <ω του θαυματος >ο Σ τεφ φυλακη και ευκαιρια για μενα να το ξαναδω ...αλλα ειτε μεσα ειτε εξω ειναι τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου ..οver,,το μηνυμα το λαβαμε κυριοι σεναριογραφοι..τα ηρεμηστικα στο.... τσεπακι ,,που να να γινει και η ηρωικη εξοδος του Απολυτου αχ ματακια μου...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Παρ Φεβ 04, 2011 11:10 pm

clarabel η ευα επαθε λοβοτομη απο αρχες τριτου κυκλου. επιασε πατο. οτι και να κανει τωρα τιποτα δεν με παραξενευει. και ελεος πια απο και ως που εγινε γαμπρος ο στεφανος στην αμαλια; με μερικα κρεβατια; και γιατι αφου ειναι ετσι η αμαλια ελεγε συνεχεια την ευα γκομενα του μανου; ε; δεν παμε καθολου καλα μου φαινετε ολα ισοπεδωθηκαν.ΟΧΙ ΚΥΡΑΤΣΑ ΑΜΑΛΙΑ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΚΟΜΕΝΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΖΩΗΣ ΗΤΑΝ 16 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ. ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙ Η ΜΑΡΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΗ.ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΕΩΚΩΠΗΣΕ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JELSOMINA Παρ Φεβ 04, 2011 11:13 pm

τέλειο, έτσι απλά μου άρεσαν όλοι.... ! : thanks :
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από tinaki18 Παρ Φεβ 04, 2011 11:47 pm

και ναι η πολυποθιτη κορη εφτασε ....ψυφισα τελιο μονο και μονο για τις σκηνες νορα λουκα στο γιατρο...σαν τρελος εκανε που αππεκτισε κορηηηηη .....αχ επιτελους το νορακι αυτο που επιθιμουσε εγινε πραγματικοτιτα!!!!!!!!!!!!!!


κατα αλλλα η ατακα η νταιζη μας ενωνει εντελως για πολλς σφαλιαρες
η μαριλια θεα τι να κανω με τα γεροντια και ειχε απολυτο δδικιο την σερνουν εκει ..επιδη μπλεκουυν αυτοι....
η εριετα καπως προκλιτικη μου φανηκε στον στεφανο ισα μωρε ποια εισαι ??
ο λευτερης προσπαθει να προστατεψει την παρεα και καλα κανει...και το ντουζουλινι εχει παρει τα χρηματα και τα διαμαντια και καποια στιγμη ευελπιστω να την πληρωση γιατι τοση απλιστια πια ελεος !!!!!!!!!!!!


υγ:ελπιζω οσονουπο να μην δω αλλλο επισοδιο με κεντρικο θεμα την νταιζη !!!νυσαφι πια Tigania xastouki
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Φεβ 05, 2011 12:23 am

Τελειο και απο μενα!!!
Ο υπερΥχος ηταν υπερΟχος!!! Λουκας θα γινει τελικα πολυ χαζομπαμπας!!!! Αλλα τον λατρευω!!!
Νταιζη-Αμαλια---------> Θεες!!! Δεν εχω λογια...... Η μια εραβε η αλλη ξυλωνε!!!
Παρεα της φεγγαροπετρας--------> Επιτελους βλεπουμε σκηνες με την παρεα!!! Αυτοι οι 5 ηθοποιοι εχουν απιστευτη χημεια!!!
Ευα-Δαφνη(τηλεφωνο)-------------> Πολυ ωραια σκηνη!!!!
Παρεα της φεγγαροπετρας στο σπιτι Μελιτας----------------> Ελεος ρε Μελιτα!!!! Η παρεα της φεγγαροπετρας παντα ηταν ενωμενη και μαζεμενη!!!!!! Απλως δεν σε φωναζαν!!! Τι να σε κανουν κιολας? Ακους εκει η Νταιζη μας ενωνει!!!
Στεφανος-Ερριετα--------------> Την ειδε και ελαμψε!!! Θελω τον Στεφανο μαζι της και οχι με την Μελιτα!!!! Γινεται???


Ενα oscar για τους: Ξυλα,Πετρακη,Δρακουλακη,Λαμπου,Πολυχρονιδη και Πεφανη!!!!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από maraki_ch Σαβ Φεβ 05, 2011 12:38 am

Clarabelle έγραψε:

Έχω αρχίσει να μην αναγνωρίζω κανέναν
Και δεν εισαι η μονη!!!

Είναι αυτός ο Ρούσσος; Ο έξυπνος; Ο μπασμένος σε όλα τα κόλπα; Παραδέχεται μπροστά στην Νταίζη οτι ανακατεύεται με πλαστά; Ότι ήξερε τον Αραβαντινό και ανήκε σε κύκλωμα εμπορίου πλαστών έργων τέχνης; Αυτά οι ξύπνιοι φροντίζουν να μην τα λένε ούτε στο παραμιλητό τους.
Πολυ περιεργη η συμπεριφορα του!!! Ειναι γνωστο οτι γενικοτερα σε ολες τις καταστασεις ειναι ψυχραιμος, αλλά σημερα με αφησε με πολλα ερωτηματικα!!!

Είναι αυτός ο Λουκάς; Ο ευαίσθητος; Που ξεχνάει οτι ήδη έχει ένα αγόρι που δεν έχει καταφέρει να το ζήσει και που λογικά γι αυτόν έπρεπε να είναι θέμα ευαίσθητο και κατηγορεί τα αγοράκια; Που δεν ενδιαφέρεται πρώτιστα να δει το μωρό του γερό και αρτιμελές αλλά να βεβαιωθεί οτι θα είναι κορίτσι; Που στερείται τη χαρά να το αντικρύσει και κάνει καραγκιοζιλίκια βγαίνοντας απ το ιατρείο λες και το φύλο του παιδιού είναι το κύριο ενδιαφέρον του; Είναι αυτός ο δικηγόρος που αγάπησα; Πως τον δείχνουν να εξευτελίζεται μέσα σε ένα ιατρείο σαν δεκαπεντάχρονο με εγκεφαλική βλάβη; Γιατί τέτοια αντιμετώπιση σε έναν ήρωα που αγάπησε το κοινό; Τόσο δύσκολο ήταν να τους γράψουν κάτι τρυφερό; Η πλάκα με την παρέα έφτανε χάθηκε να δουμε μια τρυφερή σκηνή στο ιατρείο;
Ασχολιαστη η σκηνη!!! Τοσος και τοσος κοσμος την περιμενε και την εδωσαν με τετοιο τροπο!! Μεγαλο Χ!!!

Είναι αυτή η Μαρίλια; Που πήγε εκείνο το παιδί που επιχειρηματολογούσε και τους κολούσε όλους στον τοίχο; Γιατί φέρεται σαν κακομαθημένο γλωσούδικο; Γιατί άρχισε να λέει βλακείες για γερουσία; Γιατί δεν τους είπε οτι δεν πηγαίνει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά την αποκαλούσε η Αμαλία εξώγαμο μπροστά σε όλους; Γιατί αλλοιώσανε τόσο το χαρακτήρα της; Που χάθηκε η Μαρίλια με τις αρχές και τα όνειρά της;
Ελα μου ντε!!!

Είναι αυτή η Εύα; Πάει να συγκατοικήσει με τη Μελίτα έστω και για ένα βράδυ; Πάει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά που προσπάθησαν να προστατευτούν η ίδια που μόλις είχε βγει απ το νοσοκομείο ήταν ανεπιθύμητη; Που θα κοιμηθεί στο δωμάτιο που μοιραζόταν με το Μάνο; Στον καναπέ με θέα το παρκέ που έπιασε την οικοδέσποινα ανάσκελα μια νύχτα πριν το γάμο της; Λοβοτομή της έχουν κάνει; Θα μείνει στο σπίτι στης κυράτσας που μπαίνει σφήνα και της διαλύει οτι ονειρεύεται; Για το θεό πως την εμφανίζουν άβουλη; Είναι αυτή η Εύα που πέταγε στα μούτρα τα φράγκα του Ρούσσου και όρθωνε το ανάστημά της κόντρα σε όλους για να υπερασπιστεί αυτόν που αγαπούσε; Αλλά βέβαια αν πάρει τη ζωή απ τα μαλλιά θα πρέπει και να τη δείχνουν και τώρα σπρώχνουν δεν προλαβαίνουν.
Τοσο καιρο μας εχουν δωσει να καταλαβουμε οτι ειναι αλλες οι προτεραιοτητες τους!! Με την Ευα θα ασχολουμαστε τωρα??? Grrr

Τόσο μεγάλη ανάγκη να έχουν την ωθούμενη σε κάθε επεισόδιο και σε κάθε πλάνο; Τι δουλειά έχει η Μελίτα με την ιστορία με τα διαμάντια και κουβαλήθηκαν όλοι στο σπίτι της; Δεν υπήρχε άλλος χώρος; Εντάξει ο Μάνος φρόντισε το δικό του το παιδί να έχει σπίτι αντίθετα με το Στέφανο που έχει αφήσει το δικό του φτωχό συγγενή στο σπίτι της γιαγιάς. Στην κατασκήνωση δεν μπορούσαν να τους μαζέψουν; Τα ράτζα τι τα έκαναν;
Η Μελιτα με ολα εχει σχεση.. Τωρα θα το μαθουμε??? Ελεος με το σκεπτικο τους πια!!!

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με το επεισόδιο.

Ας μαζέψει κάποιος την Αγγέλα Ας της πει κάποιος οτι η Εύα έχει γλώσσα κι οτι ο Άγγελος τουλάχιστον είναι δικό της παιδί κι εκείνη αποφασίζει γι αυτό. Δεν της έδωσε την ευκαιρία με τη Μαρίλια. Τι θέλει να παίρνει εκείνη τις αποφάσεις και για το μικρό;

Επιτέλους ας κλείσει κάποιος το στόμα του Στέφανου. Πόσο ανθρωπάριο μπορεί να είναι πια; Πηγαίνει η Εριέττα μες την καλή χαρά να του πει τα ευχάριστα. Της χρωστάει ξέρει οτι είναι ερωτευμένη μαζί του και το αντράκι της συμφοράς το πρώτο που τη ρωτάει είναι για τη γκόμενα; Πόσο άνανδρος και λίγος μπορεί να γίνει ακόμη; Δεν κρατιόταν να ρωτήσει τους δικηγόρους του για τη σφουγγαρίστρα;
Ας οψεται ο Απολυτος Ερωτας, μη χε....!!! Υποδειγμα σωστου αντρα ο Στεφανος, οπως παντα αλλωστε!!

Πόσο ακόμη θα μας μπουκώνουν με τον Μπέλλο να παριστάνει απολύτως ανεπιτυχώς τον γκάγκστερ; Τόσους ηθοποιούς που τόχουν το ζόρικο έχει η σειρά το ανεγκέφαλο προσπαθούν να μας πεισουν οτι τα οργάνωσε όλα;
Η επιτυχια σε ολο της το μεγαλειο!!!

Μέσα σε όλα αυτά γέλασα με δυό σκηνές

Η Αμαλία κυρία με διδακτορικό στη κατινιά και η τραγουδιάρα β διαλογής συνυπάρχουν και προκαλούν τρελό γέλιο. Ατακαδόρικη και ερμηνευτικά εξαιρετική σκηνή. Τουλάχιστον να γελάμε.

Ο Λουκάς να προσπαθεί να πει τα νέα στο Νικόλα κι ο Νικόλας να γελάει για να μην τον πάρουν είδηση τα κορίτσια όλα τα λεφτά. Ο Γιαννακόπουλος στις κωμικές σκηνές σαρώνει. Δεν κατάλαβα βέβαια τι είδους αντιμετώπιση είναι αυτή απέναντι στις γυναίκες. Δεν τους λένε την αλήθεια λες και ζούνε στον περασμένο αιώνα που οι γυναίκες δεν είχαν άποψη.
Καλε, για να μην τις πανικοβαλλουν!! Δεν ειδες τι φαεινη ιδεα ειχαν οι αντρες τελικα?? Η Μελιτα θα τους σωσει!! Μπουχαχα!!!

Μέσα σε 45 λεπτά επεισόδιο κάπου υπήρχαν και λίγες ενδιαφέρουσες σκηνές

Ο Ρούσσος είπε οτι η Εριέττα έδωσε στη Νταίζη πλαστούς πίνακες. Το ξέρει ή όχι; Κι αν το ξέρει έχει αλλάξει εκείνη τους πίνακες ή αγόρασε πλαστά απ το Στέφανο; Αν τους πλαστούς πίνακες τους πούλησε ο Στέφανος η Εριέττα το αγνοούσε ή τους πήρε εν γνώσει της σε μια προσπάθεια να τον βοηθήσει; Είναι δυνατόν ο Στέφανος να τη δούλεψε τόσο; Γιατί ο Στέφανος είναι σε θέση να ξεχωρίσει έναν πλαστό απο έναν γνήσιο πίνακα. Αν πάλι το γνώριζε πως έδωσε έργα του φυσικού της πατέρα που πριν λίγες μέρες έψαχνε αν υπάρχουν και ρωτούσε το Ρούσσο;
Ο Ρουσσος ποσο του κοβει και ειπε στην Νταιζη οτι οι πινακες ειναι πλαστοι??? Για να ανοιξει κι αλλες φασαριες??? Λες και δεν την ξερει... Μου εκανε τεραστια εντυπωση αυτο!!!

Η Εριέττα αποδεικνύει στο Στέφανο την αξιοπρέπεια της. Ειδοποίησε το κατινάκι. Εκείνο στη θέση της θα έκανε το ίδιο; Μάλλον όχι κι ο Στέφανος το ξέρει και τη θαυμάζει.
ΚΥΡΙΑ με ολα κεφαλαία!!!

Ο Λευτέρης με παραξένεψε. Ρωτάει ο Λουκάς αν γνωρίζει κάποιος που ήταν τα διαμάντια κι εκείνος το αρνείται κατηγορηματικά. Γιατί; Τα διαμάντια τα έχει δει η Εύα και ξέρει και τη θέση που τα έκρυβε. Θεωρεί λοιπόν οτι είναι αδύνατον να είναι αυτή; Την εμπιστεύεται τυφλά; Δεν ξέρω. Εκείνο που ξέρω είναι οτι είναι αξιοθαύμαστος. Ειδοποιεί το Λουκά να προστατέψει τους αθώους αφού εκείνος δεν είναι σε θέση να το κάνει και μένει μόνος του να αντιμετωπίσει τον κίνδυνο. Αντρίκεια συμπεριφορά. Πέρα για πέρα. Επιτέλους για την Εύα κάποιος που δείχνει να φοράει παντελόνια. Ελπίζω να μη δω κι άλλον έναν λεχρίτη με την πάροδο του χρόνου γιατί στη σειρά η παράδοση λέει οτι την Εύα την έχουν για να δέχεται χαστούκια.

Υγ. Είδα καλά; Στα προσεχώς η κατσαρή μουχρίτσα που χθες έλεγε οτι οφείλει ευγνωμοσύνη στην Εριέττα την ξεπληρώνει με θάψιμο; Στοιχημάτιζα χθες οτι δεν θα κρατούσε πάνω απο 3-4 επεισόδια. Λάθος έκανα. Μια μέρα κράτησε η ευγνωμοσύνη.


Οπως καταλαβαινεις, συμφωνω εντελως με το σχολιασμο σου!!! Μετριο απο μενα!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Φεβ 05, 2011 2:21 am

maria-loukanoraki έγραψε:Αν σας πω οτι μ'αρεσε πολυ το επεισοδιο θα με βρισετε;;;
Δεν ξερω γιατι αλλα μ αρεσε πολυ(εκτος των σημειων με Μελιτα,Νταιζη κλπ)

Και εγώ μαζί σου!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Σαβ Φεβ 05, 2011 2:28 am

Αμφιταλαντεύτηκα για λίγο ανάμεσα σε "καλό" και σε "μέτριο" αλλά έχω πολλά νεύρα για να είμαι επιηκής, οπότε μέτριο!

-Θα συμφωνήσω με τις περισσότερες, ο υπέρηχος καμένος εντελώς, με ένα Λουκά να κάνει σαν υστερικό! Το μόνο που μου άρεσε ήταν το μουσικό θέμα "la vie en rose"
και όπως είπε και η κα. Μαρία , θέλει κόρη το εμπεδώσαμε, αλλά τον γιο του που πέρσι διερήγνυε τα ιμάτια του ότι τον βάζει πάνω από όλους και από όλα (και δικαιολογημένα) έτσι γρήγορα τον ξέχασε?? Τι συμπεριφορά είναι αυτή και ειδικά από τον Λουκά!
-Η μάζωξη στο σπίτι της Μελίτας πως προέκυψε? άλλοι δεν έχουν σπίτια? τι το ιδιαίτερο έχει αυτό το σπίτι, ενετικό κάστρο είναι??
Η δε ατακά του Νικόλα "θα αλλάξουμε παραστάσεις" λες και θα πάνε στο Μπαλί, πολύ πετυχημένη! wall
Και άντε και το διαλέξανε, η Εύα έτσι χαλαρά, μέσα στο κέφι και το μπρίο το δέχτηκε! Μα πόσος πολιτισμός, έγκωσα!!!
'Οσο για την οικοδέσποινα, τόσο χολοσκασμένη είναι που ο απόλυτος της βρίσκεται στης φυλακής τα σίδερα που μόνο κορδέλες  "the party is here" δεν κρέμασε στο "οχυρό" της! Fskl
-Τον Μπέλλο ας τον συλλάβουν επιτέλους, που μου τον παρουσιάζουν σαν κράμα σχιζοφρενή δολοφόνου και Οσάμα Μπιν Λάντεν... Δεν πείθει κι ας πάρει και τα μπαζούκας, κι ας βάλει και το γυαλί, κι ας παριστάνει και τον Τομ Κρουζ στις "επικίνδυνες αποστολές"... το μόνο που μου 'ρχεται στο μυαλό βλέποντας τον είναι το γνωστο άσμα (-κόλαφος) "ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι δεν κολώωωωνειιιι" Rock
-Στα συν του επεισοδίου, η παρέα μαθαίνει το φυλό του μπεμπέ και φυσικά η μυστική συνταγή του Λουκά στο Νικόλα... πέθανα στο γέλιο! Γιανννακόπουλος : respect :
-Αμαλίτσα-Ρούσσος-Νταίζη κάνουν καλό παρεάκι τελικά! Ωραίες ατάκες (κορυφαία "σκαρφαλώνουν στα δέντρα") και όπως ήταν αναμενόμενο, καλές ερμηνείες!
-Τα επισκηπτήρια γιατί μου τα ********??? "Η Μελίτα το ξέρει?" ΈΛΕΟΣ δηλαδή ΈΛΕΟΣ, τι ατάκα, τι έμπνευση???
Πατώντας delete σ'αυτή την ατακούλα πάντως, η υπόλοιπη σκηνή μ'άρεσε, η χημεία φώναζε και αν δεν ήταν η προώθηση στη μέση, το Μελιτάκι θα ήταν χαμένο από χ-Έρι! Razz
-Ο έτερος υπόδικος δεν ρωτάω καν.... κάπου είναι, στα κάτεργα, στην απομόνωση, πάντως όχι στις οθόνες μας!

Αυτά! Καλό ξημέρωμα να 'χουμε και καλό Σ/Κ!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από soso Σαβ Φεβ 05, 2011 4:02 am

Άλλος για το γκριλ μας???!! soutien

*Η απόσταση ανάμεσα στο εύθυμο/ ανάλαφρο και το σαχλό είναι μικρη και καλύπτεται εύκολα.
Μέτρον άριστον.Τελεία.
Όσο ξενέρωτο (μου) ακούγεται,τόσο ακριβές σήμερα απεδείχθη.
Ήμαρτον,όμως. livani
*Ναι ναι,..η Ν-Τ-Α-Ι-Ζ-Η σας ενώνει!Αυτό έχουμε αντιληφθεί κι εμείς τον τελευταίο καιρό livani
Παει και το άσυλο.. (μέρες που'ναι) ..
Το ανέλαβε ΚΑΙ ΑΥΤΟ η πανταχού παρούσα.. livani
*Την Εύα μου,ποσο πιο βλαμμένη μπορείτε να την κάνετε;;;Τί αποβλάκωση ειναι αυτή;;;Πενθώ,λέμε Snif
Και εντελώς εκτός,αλλά τώρα το δα,ΤΙ @@@@@@@@ τη βάλανε να πει,ότι δεν μπορεί να 'ναι πάλι μόνη της??? ainta
Κι αφού της έχει μεινει τραύμα,προς τί τα κολλητιλίκια με αυτήν που ευθύνεται ΚΑΙ για τις δύο φορές που έμεινε μόνη της;;; ainta
Θέλω την Εύα φόνισσα και το Στεφανο χήρο.Τέλος.
Αφενός,χοίρος είναι ήδη,αφ'ετέρου αντικειμενικά,δεν είναι ΑΥΤΟ επικό φινάλε;;; Razz
Γάμους έχουμε ξαναδεί!Και με μεγάλη επιτυχία Razz
*Ο Λευτέρης αρχίζει και με απογοητεύει..Κάτι -ντεμί μου βγάζει,και δεν έχω χειρότερο..Παντα γενναιόδωροι,οι άτιμοι Angel !
*Αχ,Μάνοοοοοοοοοοοοοοοο..τι να κάνεις στα ξένα που σε στείλανε.. soutien
*Αγαπώ παρέα..Αγαπώ Νικόλα-Λουκά..Ο δε Γιαννακόπουλος,διανύει τη χρονιά του φέτος.. soutien
*Μαζεμένη εβδομάδα Εδέμ σε ff δημιουργεί παράκρουση.-
*Πάντως..είναι κορίτσι!
Και Clarabelle είσαι ΘΕΑ : respect :



soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Σαβ Φεβ 05, 2011 5:54 am

Και μετά από ένα καλό χθεσινό να μην έρθουμε στα ίσα μας?
Και αρχίζω από την αιώνια προωθούμενη.Καταρχήν έσκασα στα γέλια με το Νικόλα που είπε στη Δάφνη ότι κοντά στο βασιλικό ποτίζεται και η Μελίτα! sisi Αν την αποκαλείτε εσείς γλάστρα εμείς τι να πούμε?Είναι φαίνεται όμως αλεξίσφαιρη γλάστρα,εξ'ου και η επιμονή να μαζευτούν όλοι εκεί! Fskl Ολόκληρη κατασκήνωση τι την έχουμε,και θυμάμαι που είχαν μαζευτεί όταν ο Στέλιος κυνηγούσε τη Νόρα και ταράζομαι?Η οποία γλάστρα δεν πρέπει να ποτίζεται συχνά,διότι η ξινίλα διάχυτη.Στην αρχή να της λέει η Αμαλία τον πόνο της και να λέει''ούτε εμένα δεν είναι η καλύτερή μου''???ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΣ ΕΣΥ ΚΟΠΕΛΙΑ?Γιατί ακριβώς χαλάστηκες που η μανούλα σου πέρασε τη νύχτα με τη Νταίζη,δεν κοιμήθηκες από την αγωνία για τα ασημικά?(Καλά Αμαλία oscar ,ευχαριστήθηκα απίστευτα ατάκες της και εκφράσεις Κατρανίδη!)Και εφόσον χαλάστηκες,γιατί μετά άρχισες τα''Η Νταίζη μας ενώνει?''? livani κι εσύ Λουκά μου τα θες και τα λες?''Δώσε στη Μελίτα ρεπό'' Faint
Και ναι,στα επόμενα θάβει την Εριέττα γιατί πολύ κράτησε!
Για Λουκά-Νόρα συμφωνώ απόλυτα.Ένα θα σας πω,όταν ο Λουκάς μιλούσε στο μωρό και η γυναικολόγος αμέσως μετά είπε''ούτε με τις ΜΑΛάξεις γυρνάει''για μια στιγμή νόμιζα ότι άλλο μαλ...θα ακούσω!Μα τι έχουν κάνει σε αυτό το ζευγάρι,που μπορούσε να μας δώσει απίστευτα συναισθηματικές σκηνές με τη φιλία του και δεν μπορεί να γίνει τώρα,που υποτίθεται ότι βιώνει κάτι μοναδικό?Τι να πω μου έρχεται μια απίστευτη νοσταλγία για τον πρώτο κύκλο,πραγματικά θλίβομαι,όχι άλλο σεναριακό κάψιμο για ένα τόσο υπέροχο ζευγάρι.(by the way τι μπότες της φορέσαν της εγκύου?)
Αντίθετα δεν ξέρω,αλλά απολαμβάνω το Νικόλα και τη Δάφνη,τους διαλόγους και τη στοργή που βγάζουν μέσα στην καθημερινότητά τους.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.Καλά Γιαννακόπουλος όντως είναι στα καλύτερά του,ΛΑΤΡΕΨΑ στη σκηνή που γελόυσαν,και γενικώς
oscar
Επίσης μου άρεσε η Λάμπου στο επισκεπτήριο,ήταν πολύ φυσική στη χαρά της για τα καλά νέα που έφερνε.Το Σταύρου δεν μπορώ να τον βλέπω γιατί βλέπω Βέρα και πάλι συγχύζομαι.Μα να έχετε έναν ηθοποιό ταλαντούχο που έχει αποδείξει ότι μπορεί να χειριστεί πολύπλοκους,σκοτεινούς χαρακτήρες και ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ να τις έχει επωμιστεί ο σκληρός του Μαιαμι? livani βαριέμαι και να σχολιάσω τους στρατηγικούς ελιγμούς του...
Ο Λευτέρης σήμερα με μπέρδεψε λιγάκι δεν ξέρω αν φταίει το ότι δεν πολυπρόσεξα τις σκηνές του.Ας πούμε τι ακριβώς ισχυρίστηκε στο Λουκά?Ότι κάποιος μπήκε όσο ήταν στο νοσοκομείο,βρήκε τα διαμάντια,είπε δε βαριέσαι βρε αδελφέ,καλά κάθονται ας τα αφήσω να τα δείξει και στην Εύα ο άνθρωπΑΣ,έκανε γενική καθαριότητα xm και έφυγε?Εκτός αν ξέχασε και ο ίδιος ότι από τότε που γύρισε τα έχει ξαναδεί.Επίσης κυνηγημένος,επικηρυγμένος,δεν ξέρω τι,ένα τηλεφωνάκι στην Εύα θα μπορούσε να μας δείξει να κάνει,να μάθει τι κάνει,αν είναι ασφαλής,πολλά ζητάω?

Η Νταίζη σε ρόλο my precious vol.18433457 ασχολίαστο,της βγήκαν και πλαστοί οι πίνακες και θα μπει μέσα ρε παιδί μου... Fskl

gxnel έγραψε:

περιμενα να σκασει απο πουθενα και η Μπεκατωρου σημερα Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 191984


lmao πες τα και ο Χολίδης ^^

tsourdalitsa έγραψε:

-Τον Μπέλλο ας τον συλλάβουν επιτέλους, που μου τον παρουσιάζουν σαν κράμα σχιζοφρενή δολοφόνου και Οσάμα Μπιν Λάντεν... Δεν πείθει κι ας πάρει και τα μπαζούκας, κι ας βάλει και το γυαλί, κι ας παριστάνει και τον Τομ Κρουζ στις "επικίνδυνες αποστολές"... το μόνο που μου 'ρχεται στο μυαλό βλέποντας τον είναι το γνωστο άσμα (-κόλαφος) "ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι δεν κολώωωωνειιιι" Rock

lmao : respect : δεν κολώνει!

Για τα σοβαρά τώρα έχω να πω ότι η Clarabelle τα είπε όλα, πραγματικά oscar ,συνόψισε τη μετάλλαξη σε όλο της το μεγαλείο.

Μέτριο γιατί όπως και να το κάνουμε είναι κοριτσάκι,για την παρέα και για τον φασκιωμένο Αγγελούκο!!!Θέλω κι άλλο!!!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Σαβ Φεβ 05, 2011 9:13 am


Mε έχετε καλύψει όλες!

Η σκηνή του Υπέρηχου έκαψε ό,τι τρυφερό και αγαπησιάρικο μπορούσε να βγάλει, κρίμα και άδικο για τους Ηθοποιούς.
Εντάξει δώσατε στο κοινό αυτό που ήθελε, έπρεπε να το ξεμπουρλέψετε τόσο;

Η Μαρίλια από την άλλη, θεωρεί τους 35άρηδες γέρους; Εντάξει πάω να γραφτώ στα Καπή, εγώ που τα πλησιάζω... Έλεος όμως

Ο Μπέλλος, θα μπορεί κάλλιστα να γίνει νούμερο επιθεώρησης. Κατάντησε τόσο γραφικός και γελοίος που το μόνο που προκαλεί είναι γέλιο, να μην πω λύπηση για τον ηθοποιό.

Νταίζη-Ρούσσος-Αμαλία εξαιρετικοί, με ατάκες να πέφτουν βροχή. Ά, ρε άτιμο ταλέντο τι κάνεις. Τα λίγα Πολλά

Εριέτα-Στέφανος στη φυλακή, πολύ καλοί ως συνήθως. Αφήστε τον άνθρωπο να μας ξαναδείξει, Το έχει... Μην τον Χαντακώνεται...

Την κλαψοφουντούκω, απαξιώ γιατί αξία νομίζω της δίνουμε και είναι ΑΝΑΞΙΑ... Το μόνο που με χαροποιεί, είναι ότι οσονούπω θα ξαναδουλέψει το - στην υγειά μας mood-

Γιαννακόπουλος Εξαιρετικός χθες....

Εν αναμονεί....

Καλό μας ΣΚ


pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Φεβ 05, 2011 11:37 am

Τι να πει κανείς γι’ αυτό το επεισόδιο... Είχε μερικές ωραίες στιγμές και μερικές εντελώς χάλια...

Η σκηνή Νταίζης – Αμαλίας – Ρούσσου είχε πολύ γέλιο, όπως ήταν αναμενόμενο...

Για τον... υπέροχο και πολυαναμενόμενο υπέρηχο το μόνο που έχω να πω είναι ότι θέλαμε να δούμε το Λουκά χαζομπαμπά, όχι γελοίο. Υπάρχει μια μικρή διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο... sfyr Και λίγη συγκίνηση δεν θα έβλαπτε... Έτσι για αλλαγή...

Η σκηνή Λουκά – Νικόλα, όπου ο Νικόλας προσπαθούσε να γελάσει και να μάθει τα νέα ταυτόχρονα είχε πλάκα, αν και δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορούσαν να πουν την αλήθεια στην Εύα και τη Δάφνη. Η Νόρα έτσι κι αλλιώς την ήξερε...

Από τη σκηνή Αμαλίας – Μελίτας κρατάω την επιμονή της Μελίτας να επαναλαμβάνει ότι η Εριέττα βοήθησε ενώ εκείνη όχι, το γεγονός ότι ενδιαφέρεται πιο πολύ για το πώς θα είναι ΜΑΖΙ ΤΗΣ ο Στέφανος όταν βγει, παρά για το αν θα βγει, και την τελευταία φράση της Αμαλίας: «Η αγάπη πάντα αρκεί. Ή τουλάχιστον θα ‘πρεπε να αρκεί».( Έλα όμως που δεν αρκεί...) sfyr

Μου άρεσε που ο Λευτέρης έχει αγωνία για την παρέα και τον ενδιαφέρει πρώτα απ’ όλα να είναι όλοι ασφαλείς. Ξέρει ότι δεν έκλεψαν τα διαμάντια όσο ήταν στο νοσοκομείο, αφού τα έδειξε στην Εύα αργότερα, δεν το είπε όμως στο Λουκά, κι αυτό μάλλον δείχνει ότι της έχει απόλυτη εμπιστοσύνη και δεν του πέρασε καν από το μυαλό ότι η Εύα θα μπορούσε να έχει πάρει τα διαμάντια. Το ότι ο Λευτέρης και ο Λουκάς υποψιάζονται και τη Νταίζη για την κλοπή, λέτε να σημαίνει κάτι για τη συνέχεια; Η Εριέττα αναμενόμενο ήταν να μην πιστέψει ότι τα διαμάντια κλάπηκαν... Το κατάλαβε κι ο Λευτέρης αυτό...

Αγνοείται η παλιά Μαρίλια... Τη θέση της έχει πάρει ένα κακομαθημένο που διαμαρτύρεται συνεχώς άνευ λόγου... Όποιος την εντοπίσει παρακαλείται να ειδοποιήσει τους σεναριογράφους, μήπως και της ξαναδώσουν το ρόλο της στη σειρά...

Το ότι η Εύα, όπως και όλοι οι υπόλοιποι, πήγαν να μείνουν στο σπίτι της Μελίτας, δε νομίζω ότι χρειάζεται σχολιασμό... Το απόλυτο θέατρο του παραλόγου... wall Φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται να ρωτήσω, αν ήθελαν ένα μεγάλο σπίτι, για ποιο λόγο δεν πήγαν στην κατασκήνωση ή στο σπίτι της Εριέττας. Υπάρχουν 3 πιθανές απαντήσεις, διαλέξτε όποια θέλετε:

α) Πού αλλού θα βρει ο Λουκάς, που ήταν και ο εμπνευστής του σχεδίου, τις τηγανητές πατατούλες της Αμαλίας;

β) Μα να μην κάνουν παρέα στη Μελιτούλα, που είναι και κολλητή τους, όσο θα περιμένει με αγωνία να αποφυλακιστεί ο απόλυτός της;

γ) Τώρα σπρώχνουμε λέμε!!!

Χρειαζόταν όμως να ειδοποιήσουν τη Μελίτα να μην πάει στο γραφείο; Γιατί, αν δεν την ειδοποιούσαν θα πήγαινε; Όσο για το σχόλιο της Μελίτας ότι η Νταίζη τους ενώνει... Η παρέα μια χαρά ενωμένη ήταν, μεταξύ τους... Μ’ εκείνη γιατί να ενωθούν; Τόση ανάγκη την έχουν; Ναι, ξέχασα, εκείνη τους έχει... Το ότι εδώ ο κόσμος καίγεται κι η Μελίτα το βλέπει σαν διακοπές και θέλει να περάσει καλά, ας μην το σχολιάσω... Έτσι κι αλλιώς μόνο αυτό ξέρει να κάνει... sisi

Στο θέμα με τους πίνακες νομίζω ότι υπάρχουν 2 ενδεχόμενα: Το πρώτο είναι ότι ο Ρούσσος είπε ψέματα στη Νταίζη. Βέβαια, δεν καταλαβαίνω ποιο θα μπορούσε να είναι το κίνητρό του, αλλά δεν καταλαβαίνω και για ποιο λόγο της αποκάλυψε τόσο εύκολα ότι οι πίνακες είναι πλαστοί. ;/ Το δεύτερο, και κατά τη γνώμη μου πιο πιθανό ενδεχόμενο, είναι να της είπε την αλήθεια, την οποία γνώριζε από την εποχή που συνεργαζόταν με τον Αραβαντινό. Σε περίπτωση που όντως οι πίνακες είναι πλαστοί, δεν πιστεύω ότι η Εριέττα το γνώριζε. Αν γνώριζε ότι τους έχει ζωγραφίσει ο πατέρας της, δε νομίζω να τους έδινε σε κανέναν. Ο Στέφανος από την άλλη, αν και δεν αποκλείω τίποτα, μου φαίνεται υπερβολικό να δούλεψε τόσο πολύ την Εριέττα. Η απάντηση στο ερώτημα πώς γίνεται να μην είχε καταλάβει ότι οι πίνακες ήταν πλαστοί, νομίζω ότι έμμεσα έχει δοθεί από τον ίδιο το Ρούσσο, ο οποίος είχε πει ότι ο Αραβαντινός έφτιαχνε τόσο τέλεια αντίγραφα που ξεγελούσαν ακόμα και τους καλύτερους εκτιμητές, άρα είναι πιθανό να μην το κατάλαβε. Και διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι ο Στέφανος είναι έμπορος έργων τέχνης, όχι εκτιμητής. Μπορεί να έχει γνώσεις, αλλά έχω την εντύπωση ότι η δουλειά του εκτιμητή είναι τελείως διαφορετική... Είδαμε άλλωστε ότι και η Αμαλία, που μπορεί να μην είναι αυτή η δουλειά της άλλα είναι ζωγράφος και έχει κάποιες σχετικές γνώσεις, εντυπωσιάστηκε με τους πίνακες...

Ο Στέφανος με μπέρδεψε σήμερα... Από τη μια, ενώ ξέρει πώς αισθάνεται η Εριέττα, δεν παρέλειψε να τη ρωτήσει αν έχει μάθει η Μελίτα ότι θα βγει. Λες και δεν μπορούσε να ρωτήσει τους δικηγόρους του, τη μάνα του, κάποιον άλλον τέλος πάντων, ή λες και υπήρχε περίπτωση να κρύψουν ένα τόσο χαρμόσυνο νέο από την απόλυτη. wall Από την άλλη, όταν είδε την Εριέττα έλαμψε, εντυπωσιάστηκε όταν έμαθε ότι είχε ειδοποιήσει τη Μελίτα (γιατί; αναμενόμενο ήταν... ακόμα δεν έχει καταλάβει ότι είναι ΚΥΡΙΑ; ), και δεν ήξερε, λέει, πώς να την ευχαριστήσει. Το τελευταίο βλέμμα του δε ήταν απίστευτο... Love! Επίσης, σημειώνω ότι πριν ρωτήσει για την απόλυτή του, ρώτησε τί ζήτησε η Νταίζη και ότι εκείνη απέφυγε να του απαντήσει. Απ’ ότι είδα στα προσεχώς, νομίζω ότι αυτή τη λεπτομέρεια θα τη συνδυάσουμε με κάτι που θα δούμε στο επόμενο επεισόδιο...

Πολύ καλό για ελάχιστες σκηνές και κάποιες ερμηνείες... Άθλιο για τον καθόλου υπέροχο υπέρηχο, την άκυρη συγκέντρωση στο σπίτι της απάλευτης και για μερικές ακόμα πιο άκυρες ατάκες... Μέτριο θα το ψηφίσω τελικά...

Υ.Γ. Clarabelle, εκπληκτικός σχολιασμός! : respect : Κέρδισες και το στοίχημα. Ούτε 2 επεισόδια δεν κράτησε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από alkisti Σαβ Φεβ 05, 2011 2:51 pm

Αυτός ο παλιάτσος που κοπανιόταν , τον έβγαλαν έξω από το ιατρείο, ξανάβαλε το κεφάλι του μέσα και συνέχισε την παράσταση ήταν ο Λουκάς; Πολλά συγχωρώ σε έναν άντρα...την ηλιθιότητα με τίποτα.
Θεμιτή και σεβαστή η προτίμηση στην κόρη, αλλά όταν έχουμε ένα πρόσφατα αναγνωρισμένο αγοράκι για το οποίο ούτε φωνή , ούτε ακρόαση, το πράγμα γίνεται υβριστικό.
Έχει κάποια ειδική κατασκευή το σπίτι της Μελίτας που το καθιστά απροσπέλστο σε επιθέσεις; Για τη μάζωξη προτιμώ να μην το σχολιάσω,
Θα σχολιάσω όμως την κατάντια του Ρούσου, ο δε Ηλίας καλά θα κάνει να φύγει από τη σειρά και να αναλάβει ρόλο νταντάς- πιο πολλά θα βγάζει. Κρίμα, ηθοποιοί που η παρουσία τους και μόνο τιμά μια σειρά να υποβιβάζονται έτσι.
Ο Πέτρος λοιπόν το μόνο που κάνει τον τελευταίο καιρό είναι να υφίσταται την κατσάδα της γκροτεσκ συμβίας του και ενίοτε την απαξίωση της αχάριστης κόρης του. Ελπίζω προσεχώς σε κάτι αντάξιο της παρουσίας του...να φάει εκείνος τα διαμάντια ίσως; Είναι και κριτικός έργων τέχνης; Πώς μπόρεσε να καταλάβει την πλατογράφηση των πινάκων και γιατί να το ξεφουρνίσει στη Νταίζη;
Τέλος ο Λευτέρης....ξεκίνησε ελπιδοφόρος., παραμένει όμως στάσιμος για να μην πω ότι γίνεται χειρότερος.

ΥΓ. ΄Εκανα τρεις υπέρηχους για το φύλο του παιδιού προτού γεννήσω, αλλά μέχρι και την τελευταία στιγμή το κράτησε μυστικό, λόγω θέσης. Θα καταλογίσω στον γυναικολόγο μου ότι ούτε μια φορά δεν σκουντούσε την κοιλιά μου με το εργαλείο του υπέρηχου για να υποχρεώσει το μωρό να γυρίσει! Impatient
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Φεβ 05, 2011 4:26 pm

Περίμενα τον υπέρηχο πως και πως....Ήμουν χαρούμενη και με τους βαθμούς και έλεγα μακάρι να χαρώ κι άλλο.....
Γέλασα δεν μπορώ να πω, αλλά αυτά περιμέναμε από το ζευγάρι μας?
Όλοι νομίζω περιμέναμε να δούμε μια τρυφερή σκηνή με τους δυο τους να χαμογελάνε συγκινημένοι...Να χαίρονται με το φύλλο του παιδιού τους και να συζητάνε γι' αυτό. Και αντ' αυτού βλέπουμε μια σκηνή που όσο πλάκα και να είχε ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ το φελέκι μου μέσα!
Ο μόνος λόγος που δεν απογοητεύτικα τόσο είναι επειδή περισσότερο από όσο είμαι ήδη δεν μπορώ να γίνω... Εξάλλου δεν περιμένω κάτι καλύτερο...
Το επεισόδιο δεν το ψήφισα....Ελπίζω κάποια στιγμή να το ψηφίσω και μάλιστα τέλειο...Αλλά χλωμό το κόβω...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Σεχραζατ! Σαβ Φεβ 05, 2011 4:58 pm

Πρώτη και τελευταία φορά που ψηφίζω...
Άσχημο...
Ο μόνος λόγος που το βλέπω είναι η κοπελιά από πάνω...Εγώ την κόλλησα λέει και θα το βλέπω μέχρι το τέλος όπως και αυτή...
Αγάπησα τη Νόρα και το Λουκά , αυτοί δεν ξέρω ποιοι είναι...
Πάλι καλά που είναι και οι ηθοποιοί...Αλλά δεν νομίζω ότι φτάνει...
Σεχραζατ!
Σεχραζατ!

Τόπος : Ανδραβίδα Ηλείας!!!!
Ασχολίες : Χιλιες και μια νυχτες, Μυστικα της εδεμ, Ζωη της αλλης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Φεβ 05, 2011 5:22 pm

Clarabelle έγραψε:

Έχω αρχίσει να μην αναγνωρίζω κανέναν

Είναι αυτός ο Ρούσσος; Ο έξυπνος; Ο μπασμένος σε όλα τα κόλπα; Παραδέχεται μπροστά στην Νταίζη οτι ανακατεύεται με πλαστά; Ότι ήξερε τον Αραβαντινό και ανήκε σε κύκλωμα εμπορίου πλαστών έργων τέχνης; Αυτά οι ξύπνιοι φροντίζουν να μην τα λένε ούτε στο παραμιλητό τους.

Είναι αυτός ο Λουκάς; Ο ευαίσθητος; Που ξεχνάει οτι ήδη έχει ένα αγόρι που δεν έχει καταφέρει να το ζήσει και που λογικά γι αυτόν έπρεπε να είναι θέμα ευαίσθητο και κατηγορεί τα αγοράκια; Που δεν ενδιαφέρεται πρώτιστα να δει το μωρό του γερό και αρτιμελές αλλά να βεβαιωθεί οτι θα είναι κορίτσι; Που στερείται τη χαρά να το αντικρύσει και κάνει καραγκιοζιλίκια βγαίνοντας απ το ιατρείο λες και το φύλο του παιδιού είναι το κύριο ενδιαφέρον του; Είναι αυτός ο δικηγόρος που αγάπησα; Πως τον δείχνουν να εξευτελίζεται μέσα σε ένα ιατρείο σαν δεκαπεντάχρονο με εγκεφαλική βλάβη; Γιατί τέτοια αντιμετώπιση σε έναν ήρωα που αγάπησε το κοινό; Τόσο δύσκολο ήταν να τους γράψουν κάτι τρυφερό; Η πλάκα με την παρέα έφτανε χάθηκε να δουμε μια τρυφερή σκηνή στο ιατρείο;

Είναι αυτή η Μαρίλια; Που πήγε εκείνο το παιδί που επιχειρηματολογούσε και τους κολούσε όλους στον τοίχο; Γιατί φέρεται σαν κακομαθημένο γλωσούδικο; Γιατί άρχισε να λέει βλακείες για γερουσία; Γιατί δεν τους είπε οτι δεν πηγαίνει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά την αποκαλούσε η Αμαλία εξώγαμο μπροστά σε όλους; Γιατί αλλοιώσανε τόσο το χαρακτήρα της; Που χάθηκε η Μαρίλια με τις αρχές και τα όνειρά της;

Είναι αυτή η Εύα; Πάει να συγκατοικήσει με τη Μελίτα έστω και για ένα βράδυ; Πάει στο σπίτι που την προηγούμενη φορά που προσπάθησαν να προστατευτούν η ίδια που μόλις είχε βγει απ το νοσοκομείο ήταν ανεπιθύμητη; Που θα κοιμηθεί στο δωμάτιο που μοιραζόταν με το Μάνο; Στον καναπέ με θέα το παρκέ που έπιασε την οικοδέσποινα ανάσκελα μια νύχτα πριν το γάμο της; Λοβοτομή της έχουν κάνει; Θα μείνει στο σπίτι στης κυράτσας που μπαίνει σφήνα και της διαλύει οτι ονειρεύεται; Για το θεό πως την εμφανίζουν άβουλη; Είναι αυτή η Εύα που πέταγε στα μούτρα τα φράγκα του Ρούσσου και όρθωνε το ανάστημά της κόντρα σε όλους για να υπερασπιστεί αυτόν που αγαπούσε; Αλλά βέβαια αν πάρει τη ζωή απ τα μαλλιά θα πρέπει και να τη δείχνουν και τώρα σπρώχνουν δεν προλαβαίνουν.

Τόσο μεγάλη ανάγκη να έχουν την ωθούμενη σε κάθε επεισόδιο και σε κάθε πλάνο; Τι δουλειά έχει η Μελίτα με την ιστορία με τα διαμάντια και κουβαλήθηκαν όλοι στο σπίτι της; Δεν υπήρχε άλλος χώρος; Εντάξει ο Μάνος φρόντισε το δικό του το παιδί να έχει σπίτι αντίθετα με το Στέφανο που έχει αφήσει το δικό του φτωχό συγγενή στο σπίτι της γιαγιάς. Στην κατασκήνωση δεν μπορούσαν να τους μαζέψουν; Τα ράτζα τι τα έκαναν;

Έχω εκνευριστεί απίστευτα με το επεισόδιο.

Ας μαζέψει κάποιος την Αγγέλα Ας της πει κάποιος οτι η Εύα έχει γλώσσα κι οτι ο Άγγελος τουλάχιστον είναι δικό της παιδί κι εκείνη αποφασίζει γι αυτό. Δεν της έδωσε την ευκαιρία με τη Μαρίλια. Τι θέλει να παίρνει εκείνη τις αποφάσεις και για το μικρό;

Επιτέλους ας κλείσει κάποιος το στόμα του Στέφανου. Πόσο ανθρωπάριο μπορεί να είναι πια; Πηγαίνει η Εριέττα μες την καλή χαρά να του πει τα ευχάριστα. Της χρωστάει ξέρει οτι είναι ερωτευμένη μαζί του και το αντράκι της συμφοράς το πρώτο που τη ρωτάει είναι για τη γκόμενα; Πόσο άνανδρος και λίγος μπορεί να γίνει ακόμη; Δεν κρατιόταν να ρωτήσει τους δικηγόρους του για τη σφουγγαρίστρα;

Πόσο ακόμη θα μας μπουκώνουν με τον Μπέλλο να παριστάνει απολύτως ανεπιτυχώς τον γκάγκστερ; Τόσους ηθοποιούς που τόχουν το ζόρικο έχει η σειρά το ανεγκέφαλο προσπαθούν να μας πεισουν οτι τα οργάνωσε όλα;

Μέσα σε όλα αυτά γέλασα με δυό σκηνές

Η Αμαλία κυρία με διδακτορικό στη κατινιά και η τραγουδιάρα β διαλογής συνυπάρχουν και προκαλούν τρελό γέλιο. Ατακαδόρικη και ερμηνευτικά εξαιρετική σκηνή. Τουλάχιστον να γελάμε.

Ο Λουκάς να προσπαθεί να πει τα νέα στο Νικόλα κι ο Νικόλας να γελάει για να μην τον πάρουν είδηση τα κορίτσια όλα τα λεφτά. Ο Γιαννακόπουλος στις κωμικές σκηνές σαρώνει. Δεν κατάλαβα βέβαια τι είδους αντιμετώπιση είναι αυτή απέναντι στις γυναίκες. Δεν τους λένε την αλήθεια λες και ζούνε στον περασμένο αιώνα που οι γυναίκες δεν είχαν άποψη.

Μέσα σε 45 λεπτά επεισόδιο κάπου υπήρχαν και λίγες ενδιαφέρουσες σκηνές

Ο Ρούσσος είπε οτι η Εριέττα έδωσε στη Νταίζη πλαστούς πίνακες. Το ξέρει ή όχι; Κι αν το ξέρει έχει αλλάξει εκείνη τους πίνακες ή αγόρασε πλαστά απ το Στέφανο; Αν τους πλαστούς πίνακες τους πούλησε ο Στέφανος η Εριέττα το αγνοούσε ή τους πήρε εν γνώσει της σε μια προσπάθεια να τον βοηθήσει; Είναι δυνατόν ο Στέφανος να τη δούλεψε τόσο; Γιατί ο Στέφανος είναι σε θέση να ξεχωρίσει έναν πλαστό απο έναν γνήσιο πίνακα. Αν πάλι το γνώριζε πως έδωσε έργα του φυσικού της πατέρα που πριν λίγες μέρες έψαχνε αν υπάρχουν και ρωτούσε το Ρούσσο;

Η Εριέττα αποδεικνύει στο Στέφανο την αξιοπρέπεια της. Ειδοποίησε το κατινάκι. Εκείνο στη θέση της θα έκανε το ίδιο; Μάλλον όχι κι ο Στέφανος το ξέρει και τη θαυμάζει.

Ο Λευτέρης με παραξένεψε. Ρωτάει ο Λουκάς αν γνωρίζει κάποιος που ήταν τα διαμάντια κι εκείνος το αρνείται κατηγορηματικά. Γιατί; Τα διαμάντια τα έχει δει η Εύα και ξέρει και τη θέση που τα έκρυβε. Θεωρεί λοιπόν οτι είναι αδύνατον να είναι αυτή; Την εμπιστεύεται τυφλά; Δεν ξέρω. Εκείνο που ξέρω είναι οτι είναι αξιοθαύμαστος. Ειδοποιεί το Λουκά να προστατέψει τους αθώους αφού εκείνος δεν είναι σε θέση να το κάνει και μένει μόνος του να αντιμετωπίσει τον κίνδυνο. Αντρίκεια συμπεριφορά. Πέρα για πέρα. Επιτέλους για την Εύα κάποιος που δείχνει να φοράει παντελόνια. Ελπίζω να μη δω κι άλλον έναν λεχρίτη με την πάροδο του χρόνου γιατί στη σειρά η παράδοση λέει οτι την Εύα την έχουν για να δέχεται χαστούκια.

Υγ. Είδα καλά; Στα προσεχώς η κατσαρή μουχρίτσα που χθες έλεγε οτι οφείλει ευγνωμοσύνη στην Εριέττα την ξεπληρώνει με θάψιμο; Στοιχημάτιζα χθες οτι δεν θα κρατούσε πάνω απο 3-4 επεισόδια. Λάθος έκανα. Μια μέρα κράτησε η ευγνωμοσύνη.



Τα είπες όλα όμως! : respect : : respect :

Εσείς εκεί πάνω για ρίξτε μια ματιά σ αυτό το σχολιασμό.

Κ κάτι ακόμη

Γιατί τόση αποστροφή για τα αγοράκια; Πολύ εύκολα ξεχάσαμε τον Άρη αυτό το παιδί που πέρσι ο Λουκάς το έβαζε πάνω από όλους και από όλα.

Η πιο όμορφη στιγμή έγινε γελοία. Μπράβο βρε.

Μας ενώνει η Νταίζη Fskl Fskl
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από evanna Σαβ Φεβ 05, 2011 8:10 pm

Το χτεσινο επεισοδιο ηταν ''γυρω-γυρω ολοι και στη μεση ο Μπελλος''Μα το να τρεχουν ολοι να προφυλαχτουν απο το Δημητριο ειναι τουλαχιστον τραγελαφικο!Μα απο τον Μπελλο??????? lmao

Στα υπολοιπα τωρα.......

Κεφαλαιο Λουκονορακια:Η 1η σκηνουλα στο κρεβατι που συζητουσαν και ηταν αγκαλιτσα ηταν πολυ γλυκια και θυμισε κατι απο τα παλια Love! ....οποτε ειχαν αρχισει να αναπτερωνονται οι ελπιδες μου για τον υπερηχο!Μεγα λαθος..........Ηταν κειμενο αυτο που δοθηκε στο Παναγιωτη?Τι ηταν αυτα που τον εβαλαν να λεει για να προκαλεσει το γελιο!? imarton Τοσο δυσκολο τους ηταν να γραψουν μια συγκινητικη και τρυφερη σκηνουλα η οποια θα ειχε μεσα και μερικα χιουμοριστικα στοιχεια!? ainta Δεν αξιζει τετοιο καψιμο σε αυτο το ζευγαρι και ειναι κριμα!
Διαβαστε τουλαχιστον κανενα απο τα μωρουδιακα σεναριακια της Σοφιας,να παρετε καμια ιδεα της προκοπης!

Ο πανηγυρισμος της παρεας βεβαια για την κορη μου αρεσε πολυ! inlove Οπως και η συζητηση Λουκα-Νικολα στη συνεχεια......αν και δεν καταλαβα γιατι επρεπε να γελανε αφου δεν φαινονταν απο τη τζαμαρια!

Κατα τ'αλλα...
-Οι ειρωνικοτατες και καυστικες Νταιζη & Αμαλια μου αρεσαν πολυ! Klap
-Η σκηνη Εριεττας-Στεφανου για αλλη μια φορα ηταν υπεροχη!Το παρατηρησα και εγω το βλεμμα,η χημεια φωναζει λεμε! Love!
-Γελασα με τη πονηρη Δαφνουλα που ηθελε να εφαρμοσει τη συνταγη! ^^
-Παλι συγκεντρωση στης Μελιτας? livani Ημαρτον πια δεν τα αντεχω αλλο αυτα τα σουηδεζικα σκηνικα!
-Κουραστηκα με το Μπελλο,αντε να τον μπαγλαρωσουν να ηρεμησουμε!

Με πολλη επιεικια Καλο απο εμενα το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης