Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

+52
sarita
Foulitsa
Καρ-Mik
nikidanis
fantina
annoula!
ellie
dadela
jenoy
evanna
DESPOINA
Σεχραζατ!
Antigoni!
alkisti
nefelik
pasxalitsa
Ioanna T
soso
tsourdalitsa
fay66
maraki_ch
evaki16
tinaki18
JELSOMINA
katie007
Δ.Μπέλλος
Cancoon
kapetanissa
naive7
Caroline
anna-maria
κικκο
nora19
Dimitraaa
JESSIE
stephanos13
νοριτσα
$ofi@ loukakos + nora
rachel
Ntinaki Agapaei Petraki
marakii
taradoula
edem4ever
afroditi_norakii
gxnel
maria-loukanoraki
ntina fan
loukitsa
black_cat
spartiana
KatsaroYpotheto
Clarabelle
56 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 36 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 107
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από jenoy Σαβ Φεβ 05, 2011 8:37 pm

Βαρετος ο υπερηχος
θεα η Αμαλια
κουραστικη η Νταίζη
μου αρεσε η Μελίτα
με εκνευρισε η Εριεττα(γιατι πηγε αυτη να πει το Στεφανο οτι θα βγει, δεν εχει δικηγορους)
και αυτος ο Στεφανος πια , δεν ξερει πως να την ευχαριστησει!
ενταξει καποιο τροπο θα βρεις Στεφανακο

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από dadela Σαβ Φεβ 05, 2011 10:55 pm

Μόλις το είδσ το χθεσινό επεισόδιο και έχω να πω :
Λουκάς:Τραγελαφικος με την ατάκα "αυτός θα με κυκλοφορεί με τα σώβρακα έξω και θα με αποκαλεί γέρο" gelio gelio Κυριολεκτικά με αναζωογόνησε(ήμουν σε εκδρομή σκι απο τις 5 τ πρωί,τέλος πάντων).

Παιδιά, ο Τσαμπέλος με το πιστόλι?? /S ΈΛεος και προχθές μια από τα ίδια!!Κάθε φορά που τον βλέπω με το πιστόλι με πιάνει ένα πράγμα να διες πως το λένε...α ναι, νευρικό γέλιο(μπελικό θα έπρεπε να λέγεταια λά τι να κάνουμε)
Καλά, ατάκες Αμαλίας για άλλη μια φορά αφήσαν εποχή!!Γενικά, όταν πρίκειται για την Τιτανομέγιστη η κ.Ακρίτα, κεντάει.. Jump
Εριέττα-Λευτέρης αδιάφοροι σε αυτό το επεισόδιο.. GN2
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από ellie Σαβ Φεβ 05, 2011 11:36 pm

Nα πω και εγω τα ολιγα μου.
Αρχικα για το θεμα του υπερηχου. Ελεος ελεος ελεος. Το κακο δεν ηταν μονο οτι καηκε απειρως η σκηνη, αλλα και οτι οι κακομοιροι οι ηθοποιοι επρεπε να την διεκπεραιωσουν. Δηλαδη αυτες οι απαραδεκτες εκφρασεις που εκανε ο Πετρακης νομιζω θα μεινουν στην ιστορια. Απαραδεκτο...Δηλαδη ενταξει δεν λεω να την πει την βλακεια ο χαζομπαμπας, αλλα νομιζω το παραε...καναν! cake
Μου φανηκε ολο το σκηνικο αφου ειπε η γιατρος οτι δεν ειναι σε θεση γελοιο ελεος!!Μεχρι τοτε κατι παλευοταν με το χαιδεματακι της Νορας στον Λουκα.
Η σκηνη παλι με την παρεα πολυ πιο γλυκια και φυσιολογικη, με αντιδρασεις ενηλικων και οχι 10χρονων. Πραγματικα δεν θελω να ξερω τι θα γινει στη γεννα wall

Πραγματικα ειναι αδικια ολο αυτο!Κριμα για τους Λουκανορικους, κριμα για τους ηθοποιους, κριμα για την ιστορια αυτου του ζευγαριου. rules

Οσο για το υπολοιπο επεισοδιο. Βλεπω μια δυσαρεσκεια για την μαζωξη στης Μελιτας. Παιδια εδω κανανε μαζι χαρουμενοι και ευτυχισμενοι παρτυ, πρωτοχρονιες, ενα καρο πραγματα, και εδω κολλαμε. Το σπρωξιμο ειναι γνωστο, και στο κατω κατω την δευτερα απο οτι ειδα παλι κατινια σε ολο της το μεγαλειο θα δουμε..Ετσι να φαινεται η διαφορα soutien
Η Αμαλια με την Νταιζη πολυ καλες ατακες, ηταν μια ανασα στο επεισοδιο αν και παλι υπερβολη Αμαλιας παντα πολυ καλες.

Μακραν η χειροτερη ατακα του επεισοδιου (χειροτερη και απο την ατακα του Λουκα για τα αγορια) "η Νταιζη μας ενωνει" cake
Γελοια η σκηνη Λουκα Νικολα που γελαγαν σαν τα καθυστερημενα, αφου δεν φαινονταν ελεος cake

Γλυκουλα η πρωτη σκηνη Νορας Λουκα και αυτη με τον Χολιδη και την Μπεκατωρου πετυχημενη, οπως επισης και το τηλεφωνακι Δαφνης Ευας για τον υπερηχο. Πραγματικα μπορουν και καλυτερα. Γλυκουλα η σκηνουλα Δαφνης Νικολα.

Δεν ξερω αλλα πραγματικα ωρες ωρες ξενερωνω απειρως, αλλα δεν περιμενω τιποτα πλεον να ειναι καλο.
Σας φιλω Love

ΥΓ. Υπαρχουν υπεροχα βιντεακια απο αγαπημενες συμφορουμιτισες του πρωτου κυκλου μπας και νιωσουμε καλυτερα απο τις κρυαδες!!Εγω ηδη κανω επαναληψη!
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 12:00 am

Στο θέμα με τους πίνακες νομίζω ότι υπάρχουν 2 ενδεχόμενα: Το πρώτο είναι ότι ο Ρούσσος είπε ψέματα στη Νταίζη. Βέβαια, δεν καταλαβαίνω ποιο θα μπορούσε να είναι το κίνητρό του, αλλά δεν καταλαβαίνω και για ποιο λόγο της αποκάλυψε τόσο εύκολα ότι οι πίνακες είναι πλαστοί. Το δεύτερο, και κατά τη γνώμη μου πιο πιθανό ενδεχόμενο, είναι να της είπε την αλήθεια, την οποία γνώριζε από την εποχή που συνεργαζόταν με τον Αραβαντινό. Σε περίπτωση που όντως οι πίνακες είναι πλαστοί, δεν πιστεύω ότι η Εριέττα το γνώριζε. Αν γνώριζε ότι τους έχει ζωγραφίσει ο πατέρας της, δε νομίζω να τους έδινε σε κανέναν. Ο Στέφανος από την άλλη, αν και δεν αποκλείω τίποτα, μου φαίνεται υπερβολικό να δούλεψε τόσο πολύ την Εριέττα. Η απάντηση στο ερώτημα πώς γίνεται να μην είχε καταλάβει ότι οι πίνακες ήταν πλαστοί, νομίζω ότι έμμεσα έχει δοθεί από τον ίδιο το Ρούσσο, ο οποίος είχε πει ότι ο Αραβαντινός έφτιαχνε τόσο τέλεια αντίγραφα που ξεγελούσαν ακόμα και τους καλύτερους εκτιμητές, άρα είναι πιθανό να μην το κατάλαβε. Και διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι ο Στέφανος είναι έμπορος έργων τέχνης, όχι εκτιμητής. Μπορεί να έχει γνώσεις, αλλά έχω την εντύπωση ότι η δουλειά του εκτιμητή είναι τελείως διαφορετική... Είδαμε άλλωστε ότι και η Αμαλία, που μπορεί να μην είναι αυτή η δουλειά της άλλα είναι ζωγράφος και έχει κάποιες σχετικές γνώσεις, εντυπωσιάστηκε με τους πίνακες...

Nefelik, το σκέφτηκα κάπως αυτό το θέμα, και βρήκα , μετά από ψάξιμο, τη σκηνή που ο Στέφανος πάει να πάρει τους πίνακες απ'το σπίτι του για να τους δώσει στην Εριέττα. Η Αντιγόνη, έξαλλη, του φωνάζει να μην τους δώσει, γιατί η αξία τους είναι τεράστια και λέει χαρακτηριστικά "τους κρατούσα για μιά κακιά στιγμή!" κι απαντάει ο Στέφανος "τώρα είναι η κακιά στιγμή!" .... Λοιπον, μετά απ'αυτό, δεν πιστεύω οτι ο Στέφανος έδωσε πλαστούς πίνακες στην Εριέττα.
Υπάρχει μιά περίπτωση η Εριέττα, η οποία είναι πανέξυπνη και δεν την πιάνεις εύκολα κορόιδο, να έδωσε άλλους πίνακες στην Νταίζη, εν γνώσει της οτι ήταν πλαστοί, έστω κι αν ήταν έργα του αληθινού της πατέρα, που ίσως της είχε υποδείξει ποια ήταν ο Στέφανος, κι αυτό για να της "τη φέρει", αγανακτησμένη που η Νταίζη εκβιάζει για να σώσει τον ίδιο της τον αδελφό... Αυτό το λέω σε συνδυασμό και με την απαξιωτική αντίδραση της Εριέττας όταν η Νταίζη της ζητάει τα ρέστα για τους πλαστούς πίνακες, όπως διαβάσαμε στα προσεχώς....

Βέβαια, με τους σεναριογράφους δεν μπορείς για τίποτε να είσαι σίγουρος, αλλά από τα παραπάνω νομίζω οτι βγαίνει αυτό το συμπέρασμα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 06, 2011 1:32 am

JESSIE έγραψε:
Nefelik, το σκέφτηκα κάπως αυτό το θέμα, και βρήκα , μετά από ψάξιμο, τη σκηνή που ο Στέφανος πάει να πάρει τους πίνακες απ'το σπίτι του για να τους δώσει στην Εριέττα. Η Αντιγόνη, έξαλλη, του φωνάζει να μην τους δώσει, γιατί η αξία τους είναι τεράστια και λέει χαρακτηριστικά "τους κρατούσα για μιά κακιά στιγμή!" κι απαντάει ο Στέφανος "τώρα είναι η κακιά στιγμή!" .... Λοιπον, μετά απ'αυτό, δεν πιστεύω οτι ο Στέφανος έδωσε πλαστούς πίνακες στην Εριέττα.
Υπάρχει μιά περίπτωση η Εριέττα, η οποία είναι πανέξυπνη και δεν την πιάνεις εύκολα κορόιδο, να έδωσε άλλους πίνακες στην Νταίζη, εν γνώσει της οτι ήταν πλαστοί, έστω κι αν ήταν έργα του αληθινού της πατέρα, που ίσως της είχε υποδείξει ποια ήταν ο Στέφανος, κι αυτό για να της "τη φέρει", αγανακτησμένη που η Νταίζη εκβιάζει για να σώσει τον ίδιο της τον αδελφό... Αυτό το λέω σε συνδυασμό και με την απαξιωτική αντίδραση της Εριέττας όταν η Νταίζη της ζητάει τα ρέστα για τους πλαστούς πίνακες, όπως διαβάσαμε στα προσεχώς....

Βέβαια, με τους σεναριογράφους δεν μπορείς για τίποτε να είσαι σίγουρος, αλλά από τα παραπάνω νομίζω οτι βγαίνει αυτό το συμπέρασμα....
Κι εγώ θεωρώ αρκετά απίθανο το ενδεχόμενο να έδωσε ο Στέφανος εν γνώσει του πλαστούς πίνακες στην Εριέττα. Θα μπορούσε όμως ακόμα και η Αντιγόνη να μην ξέρει ότι οι πίνακες ήταν πλαστοί. Ή θα μπορούσε για κάποιον λόγο που δεν τον ξέρουμε να είπε ψέματα στον Στέφανο. Άλλωστε ακόμα κι αν ήταν πλαστοί οι πίνακες και η Αντιγόνη το γνώριζε, θα γνώριζε επίσης ότι αφού ήταν τόσο τέλεια αντίγραφα, θα μπορούσαν σε μια στιγμή ανάγκης να πουληθούν για ένα τεράστιο χρηματικό ποσό... (Άσε που όταν γυρίστηκε η συγκεκριμένη σκηνή, εδώ και αρκετούς μήνες, ίσως οι σεναριογράφοι να μην είχαν σκεφτεί τη συνέχεια και έτσι να δικαιολογείται και η αντίδραση της Αντιγόνης. Δεν θα ήταν και η πρώτη φορά...)

Από την άλλη, θεωρώ εξίσου απίθανο το ενδεχόμενο η Εριέττα να έδωσε εν γνώσει της πίνακες του πατέρα της στη Νταίζη. Αν ήθελε να της «τη φέρει», όπως λες, δεν θα της έδινε μαζί με τους πίνακες και ένα πολύ μεγάλο χρηματικό ποσό. Βέβαια, εδώ υπάρχει ο αντίλογος ότι άλλο είναι τα χρήματα και άλλο τα οικογενειακά κειμήλια. Αλλά και πάλι μου φαίνεται απίθανο να έδωσε πίνακες του πατέρα της, που έψαχνε με τόση αγωνία αν υπήρχαν, για να ξεγελάσει τη Νταίζη. Σε τελική ανάλυση, την ενδιέφερε περισσότερο να ξεγελάσει τη Νταίζη και να κρατήσει τα οικογενειακά κειμήλια της Αντιγόνης, όσο μεγάλη αξία κι αν είχαν, ή να κρατήσει τους πίνακες του πατέρα της; Όσο γι’ αυτό που λες ότι ο Στέφανος θα μπορούσε να της είχε υποδείξει τους πίνακες του πατέρα της, ναι, θα μπορούσε να είναι πιθανό. Αλλά εγώ θυμάμαι τον Στέφανο σε μια συζήτηση που είχαν κάνει να της λέει γενικά και αόριστα ότι πρέπει να έχει δει έργα του πατέρα της και ότι αν είναι αυτά που θυμάται ήταν εξαιρετικός στη δουλειά του. Και όπως έγραψα και παραπάνω, αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο Στέφανος είναι έμπορος έργων τέχνης, όχι εκτιμητής, και με δεδομένο ότι τα έργα του Αραβαντινού μπορούσαν να ξεγελάσουν ακόμα και τους καλύτερους εκτιμητές, θεωρώ πολύ δύσκολο να μπορούσε να αναγνωρίσει ένα έργο του αν το έβλεπε, αν δεν γνώριζε εκ των προτέρων ότι είναι δικό του. Επιπλέον, τέτοια σκηνή δεν έχουμε δει, οπότε μπορούμε μόνο να υποθέσουμε ότι ίσως να υπήρξε. Προσπάθησα όμως να βασιστώ σε όσα έχουμε δει μέχρι στιγμής.

Εκτός κι αν υποθέσουμε ότι η Εριέττα άλλαξε τους πίνακες και έδωσε στη Νταίζη πίνακες που ήξερε ότι είναι πλαστοί, αλλά δεν ήξερε ότι τους είχε ζωγραφίσει ο πατέρας της. Αυτό όμως δεν μπορεί να ισχύει. Η Εριέττα επιμένει, κι εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω, ότι οι δικές της δουλειές είναι νόμιμες. Άρα, αποκλείεται να αγόρασε η ίδια πλαστούς πίνακες όσο βρίσκεται στην Ελλάδα. Επομένως, το μόνο ενδεχόμενο που υπάρχει είναι ο Χατζηβασιλείου να είχε στην κατοχή του κάποιους πίνακες για τους οποίους η Εριέττα γνώριζε ότι ήταν πλαστοί. Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση όμως, ακριβώς επειδή είναι πανέξυπνη, το πρώτο πράγμα που θα σκεφτόταν όταν έμαθε τη δουλειά του πατέρα της θα ήταν να εξακριβώσει αν είναι δικοί του. Αυτό όμως δεν το είδαμε να συμβαίνει ούτε να το αναφέρει ποτέ στον Στέφανο, αλλά ακόμα κι αν είχε συμβεί και μάθαινε ότι όντως τους συγκεκριμένους πίνακες τους είχε ζωγραφίσει ο πατέρας της, δεν πιστεύω ότι θα τους έδινε για να ξεγελάσει καμμια Νταίζη.

Όσο για την απαξιωτική, όπως λες, αντίδραση της Εριέττας απέναντι στη Νταίζη, θα περιμένω να δω τη σκηνή για να βγάλω συμπέρασμα. Από την περίληψη και μόνο όμως, σκέφτομαι ότι θα μπορούσε να ισχύει αυτό που λες, αλλά θα μπορούσε να ισχύει και κάτι άλλο. Ίσως η Εριέττα να μην πίστεψε ότι οι πίνακες είναι πλαστοί και να θεώρησε ότι όλο αυτό είναι ένα κόλπο της Νταίζης με στόχο να αποσπάσει κάτι παραπάνω, και γι΄αυτό να της είπε ότι τώρα πια δεν είναι σε θέση να εκβιάζει για τίποτα. Εάν όντως χρησιμοποίησε αυτή την έκφραση, που θα το δούμε προσεχώς, εγώ καταλαβαίνω ότι το βλέπει σαν μια απόπειρα εκβιασμού από την πλευρά της Νταίζης για να αποσπάσει περισσότερα χρήματα. Μια τέτοια απόπειρα όμως δεν μπορεί να έχει αποτέλεσμα, αφού τα στοιχεία που είχε η Νταίζη τους τα έχει δώσει ήδη...

Μπορούμε όμως να αποκλείσουμε και το ενδεχόμενο ο Ρούσσος να είπε ψέματα στη Νταίζη και οι πίνακες να μην είναι πλαστοί;

Νομίζω όμως ότι είμαστε λίγο off-topic. Αυτή τη στιγμή μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Ας κάνουμε λίγη υπομονή και πιστεύω ότι η αλήθεια για αυτό το θέμα θα αποκαλυφθεί στα επόμενα επεισόδια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από annoula! Κυρ Φεβ 06, 2011 1:34 am

Γεια σας!!!!μετρια συνασθηματα για το χθεσινο επεισοδιο...

Απο τη μια εχουμε ΤΗΝ γελοιοτητα με το υπερηχο και απο την αλλη τον Μπελλο ή αλλιως πρακτορα 008(σορυ αδερφε, το 7 ειναι πιασμενο)που πραγματικα σε αυτες τις σκηνες δεν ηξερα τι να κανω,να γελασω ή να κλαψω;;
ειναι δυνατον ΑΥΤΟ το ζευγαρι να κανει ετσι σε μια τοσο σημαντικη στιγμη;;;που η Νορα εμεινε εγκυος απο θαυμα και ο αλλος χτυπιεται για να βγει κοριτσι(που ε-ε-ερχεται Love! )ελεος δηλαδη,αν κατσω να θυμηθω τον υπερηχο της Ευας που ηταν πραγματικα υπΕροχος και αποδειχθηκε περιτρανα με το Αγγελουδι που εφερε στον κοσμο( inlove ) αυτος ηταν για κλαματα...
Αμ το αλλο,κρυβονται ολοι να μη τους πιασει ΠΟΙΟΣ για θυμηστε μου;;;Ο ΜΠΕΛΛΟΣ xoxo
πωπω μου φαινεται πολυ περιεργο που ενας πανιβλακας που τον δουλευαν ολοι εγινε οπλοφορουμενος πανιβλακας που τον φοβουνται ολοι lmao
και που πηγαν να κρυφτουν οι φωστηρες μου;;;στης Μελιτας;;;ειδα καλα;;;θα το δει σαν εκδρομη λεει,το μυαλο σου εχει φτασει Αφρικη εσυ ακομα εδω εισαι;;;καταρχην ΠΟΣΑ δωματια εχει αυτο το σπιτι;;ηταν παλιοτερα ορφανοτροφειο;;;και εγω να δεχτω οτι εχει δωματια για εναν λοχο,η αλλη γιατι σφουγγαριζε πατωματα με τον απολυτο τοτε;;;γιατι δεν πηγαιναν σε ενα απο αυτα τα δωματια;;;(λεω σε περιπτωση που βαρεθηκαν το ιδιο συνεχεια ρε παιδι μου)ασε που εχουν αρχισει και οι ψευδαισθησεις,τη μια πιστευει οτι θα μπορουσε να την κουρασει ενα παιδι που το εβλεπε μονο οταν κοιμοταν(βλεπε Μαριουλης Heart2 ) και την αλλη δεν μπορει να κοιμαται με την Νταιζη να περιφερεται στο σπιτι της ΑΜΑΛΙΑΣ!!!!!!τι να πω,νομιζω οτι καποιος πρεπει να της μιλισει,να της εξηγησει ποσο βλαβερο ειναι το ποτο...Drinks ποσο johnnie να αντεξει ο ερμος ο οργανισμος;;;σε λιγο δε θα μπορεις να keep walking οχι τιποτα αλλο.... xaxa

Ο Ρουσσος που πηγε;;γιατι αυτος ο κυριουλης που τα ξεφουρνισε ολα με την μια στην Νταιζη μαλλον για σοι του Μπελλου μου εκανε....τωρα που τον πεδιλακι εμαθε οτι οι πινακες τρωνε μπανανες μαλλον πρεπει να κρυφτει και η Ερι και αφηστε με να μαντεψω θα παει στης Μελιτας;;;και φανταζομαι πριν κοιμηθουνε θα λεει η καθεμια πως φανταστηκε τη ζωη της διπλα στο Στεφανο...τι σας φαινεται περιεργο;; xoxo

Αυτα απο μεναααα!!!!τα λεμεεε!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 11:22 am

Nefelik, ο Στέφανος, εκτός από dealer, είναι και εκτιμητής, θυμάμαι που έλεγαν οτι αν είχε δεί τους πίνακες που έκλεψε ο Χρήστος απ'τον Χατζηβασιλείου (και αντικατέστησε ο Μάνος με πλαστούς), δεν θα είχαν πέσει στην παγίδα, γιατί θα καταλάβαινε οτι ήταν πλαστοί. Οσο για το οτι η σκηνή με Αντιγόνη γυρίστηκε πριν καιρό και άλλαξαν τα δεδομένα για τους σεναριογράφους, συμφωνώ, γι'αυτό είπα οτι μ'αυτούς τίποτε δεν είναι σίγουρο. Προσωπικά δεν νομίζω οτι η Εριέττα θα είχε πρόβλημα να "αποχωριστεί" δύο πλαστούς πίνακες του πατέρα της, δεν είναι και το καλλίτερο να τους κρατήσει για να της θυμίζουν πόσο στραβό δρόμο πήρε το ταλέντο του πατέρα της, οπότε σιγά την απώλεια... Υποθέτω οτι κι ο ίδιος ο Χατζηβασιλείου θα είχε στην κατοχή του πίνακες του Αραβαντινού, σε "στόκ", τους οποίους θα της υπέδειξε ο Στέφανος (έστω κι αν δεν μας έδειξαν τέτοια σκηνή!). Αλλιώς πώς είχε έτοιμους τους πλαστούς που αντικατέστησαν τους γνήσιους που έκλεψε ο Χρήστος? Κι αν έκανε αυτήν την κίνηση η Εριέττα για να ξεγελάσει τη Νταίζη, της βγάζω το καπέλλο! Βέβαια τα μετρητά δεν μπορούσε να τ'αποφύγει, κι έτσι αναγκάστηκε να της τα δώσει....
Οπωσδήποτε θα δούμε πώς θα το προχωρήσουν, αλλά δε νομίζω οτι θα μας δείξουν οτι ο Στέφανος έδωσε εν γνώσει του πλαστούς πίνακες στην Εριέττα, γιατί κάτι τέτοιο θα έφερνε τα πάνω κάτω στη σχέση τους. Οπότε περιμένουμε τη συνέχεια.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Φεβ 06, 2011 11:34 am


Προσωπικά εκτιμώ οτι αν η Εριέττα έδωσε εν γνώσει της πλαστούς πίνακες στη Νταίζη έδωσε και κάποια μετρητά έτσι ώστε και να την έχει πληρώσει για την πληροφορία που πήρε και να μην έχει πιαστεί κορόιδο
Αν όμως έχουν γίνει έτσι τα πράγματα και έχει κάνει την αντικατάσταση η Εριέττα αυτόματα καταλήγω στο συμπέρασμα οτι δεν είναι και τόσο εκτός κυκλώματος όσο θέλει να δείχνει.
Σημαίνει οτι ξέρει για τους πλαστούς και μάλιστα έχει στην κατοχή της κάποιους απ αυτούς εν γνώσει της.
Επίσης σημαίνει οτι δεν είναι τόσο συναισθηματική όσο μας άφηναν να πιστεύουμε κι όσο εκείνη αφήνει το Λουκά να πιστεύει εκτός κι αν είναι βαθειά χωμένη και έχει κι αυτή όπως ο Στέφανος μεγάλο στοκ σε πλαστούς πίνακες.
Δεν ξεχνάω οτι ρωτούσε το Ρούσσο που μπορούσε να βρει πίνακες του φυσικού της πατέρα. Τον δούλευε;
Όλα αυτά μένει να δούμε πως έχουν γίνει πριν καταλήξουμε σε συμπεράσματα βεβαίως. Τότε θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα μπορούμε να συζητάμε διαφορετικά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από jenoy Κυρ Φεβ 06, 2011 11:39 am

Καλημερα σε ολους
γιατι η Εριεττα ετρεξε να πει τα ευχαριστα στον Στέφανο και οχι καποιος αλλος-μανα, δικηγοροι κ.λ.π- και φυσικα να αναφερει οτι αυτη ενημερωσε την Μελίτα για να μην ανησυχει
ενταξει ποση υποκρισια απο την ξυνη Εριεττα , ποσο "τελεια" τα κανει όλα
εμενα η μαζωξη στο σπιτι της Μελιτας μου αρεσε και ξαναγινε προσφατα την πρωτοχρονια αρα γιατι μας κανει εντυπωση?
αν μαζευοταν δηλαδη στης κυριας Ερης θα ήταν καλυτερα?
επισης λογικη μου φανηκε η αντιδραση της Μελιτας στην περιληψη της Δευτερας που ειρωνευεται που προλαβε η Ερη να ειδοποιησει τον Στεφανο και να τονισει την " ΤΕΡΑΣΤΙΑ" προσφορα της σε αυτο
ας μην ήταν η Νταιζη να τους δωσει τη λυση στο πιατο και βλεπαμε τι θα εκανε η " μις Τελεια"

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 11:42 am

Μαρία, ο,τι έχει στην κατοχή της η Εριέττα είναι κληρονομιά απ'τον Χατζηβασιλείου. Εκείνη δεν είναι ειδήμων, για να είναι στο κύκλωμα. Γι'αυτό υποθέτω οτι, μετά από δική της επιθυμία, ο Στέφανος της υπέδειξε κάποιους απ'τους πίνακες που της άφησε Χατζηβασιλείου , που ήταν ζωγραφισμένοι απ'τον Αραβαντινό, άρα πλαστοί, κι απ'αυτούς διάλεξε η Εριέττα να δώσει στη Νταίζη. Οπωσδήποτε θα περιμένουμε να δούμε πώς θα μας το παρουσιάσουν....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από fantina Κυρ Φεβ 06, 2011 11:44 am

ενα μικρο και συγνωμη για την παρεμβαση .......
οταν εμπορευσαι εργα τεχνη και θελεις να πουλησεις καποιο ,συνηθως το συνοδευει και ενα πιστοποιητικο γνησιοτητας και ειδικοτερα αμα μιλαμε για εργα παλιοτερα και διασημων καλλιτεχνων .....ενα
και δευτερων .....δεν ειναι δυνατον να εμπορευσαι και να μην εχεις τουλαχιστον στοιχειωδεις γνωσεις για το αντικειμενο σου αλλα και να μην εχεις ,εχεις συνεργατες για αυτη την δουλεια ,αρα για μενα το ολο θεμα των πλαστων πινακων μαλλον ξεκιναει απο τον Στεφανο ,πρεπει να ηξερε τι εδωσε ...και για αυτο τα εδωσε και κοψοχρονια ......
ισως η ιστορια αυτη να γινεται για να αρχισει για πρωτη φορα να αμφισβητει η Ερι τον Στεφανο ..........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 11:57 am

fantina έγραψε:ενα μικρο και συγνωμη για την παρεμβαση .......
οταν εμπορευσαι εργα τεχνη και θελεις να πουλησεις καποιο ,συνηθως το συνοδευει και ενα πιστοποιητικο γνησιοτητας και ειδικοτερα αμα μιλαμε για εργα παλιοτερα και διασημων καλλιτεχνων .....ενα
και δευτερων .....δεν ειναι δυνατον να εμπορευσαι και να μην εχεις τουλαχιστον στοιχειωδεις γνωσεις για το αντικειμενο σου αλλα και να μην εχεις ,εχεις συνεργατες για αυτη την δουλεια ,αρα για μενα το ολο θεμα των πλαστων πινακων μαλλον ξεκιναει απο τον Στεφανο ,πρεπει να ηξερε τι εδωσε ...και για αυτο τα εδωσε και κοψοχρονια ......
ισως η ιστορια αυτη να γινεται για να αρχισει για πρωτη φορα να αμφισβητει η Ερι τον Στεφανο ..........

Επειδή ακριβώς ο Στέφανος ήξερε τι έδωσε, και με βάση τη σκηνή με την Αντιγόνη που ανέφερα, γνώμη μου είναι οτι ο Στέφανος έδωσε γνήσιους πίνακες, γιατί είχε άμεση ανάγκη από μετρητά για να συμπληρώσει τα λύτρα για τους απαγωγείς, σε μιά στιγμή που κι ο ίδιος δεν είχε ρευστό, αφού είδαμε οτι κάπου χρωστούσε... Η Εριέττα, έχοντας ήδη στην συλλογή του Χατζαβασιλείου αρκετούς πλαστούς πίνακες του Αραβαντινού, έδωσε απ'αυτούς στην Νταίζη. Ετσι εξηγείται και γιατί δεν "ίδρωσε" το αυτί της όταν η Νταίζη θα διαμαρτυρηθεί για την κοροιδία. Αλλιώς θα έπεφτε απ'τα σύννεφα!
Τώρα αν θέλουν να κόψουν κάθε ευκαιρία για την Εριέττα με το Στέφανο, (για να "σπρώξουν" Μελίτα!) θα το παρουσιάσουν οτι ο Στέφανος έδωσε πλαστούς πίνακες στην Εριέττα, ώστε να καταστρέψουν ακόμη και τη φιλία τους! Αλλά κάτι τέτοιο θα είναι αισχρό, κατά τη γνώμη μου!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 06, 2011 12:01 pm

JESSIE έγραψε:Nefelik, ο Στέφανος, εκτός από dealer, είναι και εκτιμητής, θυμάμαι που έλεγαν οτι αν είχε δεί τους πίνακες που έκλεψε ο Χρήστος απ'τον Χατζηβασιλείου (και αντικατέστησε ο Μάνος με πλαστούς), δεν θα είχαν πέσει στην παγίδα, γιατί θα καταλάβαινε οτι ήταν πλαστοί. Οσο για το οτι η σκηνή με Αντιγόνη γυρίστηκε πριν καιρό και άλλαξαν τα δεδομένα για τους σεναριογράφους, συμφωνώ, γι'αυτό είπα οτι μ'αυτούς τίποτε δεν είναι σίγουρο. Προσωπικά δεν νομίζω οτι η Εριέττα θα είχε πρόβλημα να "αποχωριστεί" δύο πλαστούς πίνακες του πατέρα της, δεν είναι και το καλλίτερο να τους κρατήσει για να της θυμίζουν πόσο στραβό δρόμο πήρε το ταλέντο του πατέρα της, οπότε σιγά την απώλεια... Υποθέτω οτι κι ο ίδιος ο Χατζηβασιλείου θα είχε στην κατοχή του πίνακες του Αραβαντινού, σε "στόκ", τους οποίους θα της υπέδειξε ο Στέφανος (έστω κι αν δεν μας έδειξαν τέτοια σκηνή!). Αλλιώς πώς είχε έτοιμους τους πλαστούς που αντικατέστησαν τους γνήσιους που έκλεψε ο Χρήστος? Κι αν έκανε αυτήν την κίνηση η Εριέττα για να ξεγελάσει τη Νταίζη, της βγάζω το καπέλλο! Βέβαια τα μετρητά δεν μπορούσε να τ'αποφύγει, κι έτσι αναγκάστηκε να της τα δώσει....
Οπωσδήποτε θα δούμε πώς θα το προχωρήσουν, αλλά δε νομίζω οτι θα μας δείξουν οτι ο Στέφανος έδωσε εν γνώσει του πλαστούς πίνακες στην Εριέττα, γιατί κάτι τέτοιο θα έφερνε τα πάνω κάτω στη σχέση τους. Οπότε περιμένουμε τη συνέχεια.....
Ούτε κι εγώ πιστεύω ότι ο Στέφανος έδωσε εν γνώσει τους πλαστούς πίνακες στην Εριέττα, για τον ίδιο λόγο που λες κι εσύ. Αφήνω όμως ένα πολύ μικρό παραθυράκι, γιατί όπως ακριβώς λες, με αυτούς τους σεναριογράφους ποτέ δεν ξέρεις. Πάντως, προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα μας δείξουν μια τέτοια εξέλιξη.

Απ’ ότι θυμάμαι η Νταίζη δε ζήτησε από την Εριέττα χρήματα, τους πίνακες της ζήτησε. Τα χρήματα προσφέρθηκε να της τα δώσει από μόνη της, προφανώς για να επιταχύνει τη διαδικασία. Άρα, δεν ήταν κάτι που δεν μπορούσε να αποφύγει...

Από εκεί και πέρα, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ να υποθέσω ότι είδαμε μια σκηνή που δεν είδαμε. Και δεν μπορώ γιατί είναι ένα σημαντικό γεγονός που αν είχε συμβεί θα έπρεπε να μας το είχαν δείξει. Τους είδαμε να συζητάνε για τους πίνακες, αλλά δεν τους είδαμε να κάνουν καμμια αναφορά στους πίνακες του Χατζηβασιλείου. Εκτός και αν οι σεναριογράφοι μας το φυλάνε για έκπληξη, τι να πω... Σε κάθε περίπτωση όμως, εγώ θυμάμαι την Εριέττα που έψαχνε με αγωνία να βρει δείγματα της δουλειάς του πατέρα της και εξακολουθώ να μην πιστεύω ότι θα τα έδινε τόσο εύκολα. Εκτός πια κι αν ο Χατζηβασιλείου είχε στην κατοχή του 2-3 αντίγραφα από τους πίνακες του Αραβαντινού, και δεν την πείραζε να δώσει το ένα...

Αν και δεν πολυθυμάμαι αυτό που λες, δεν ξέρω αν τους πίνακες που έκλεψε ο Χρήστος τους είχε ζωγραφίσει ο Αραβαντινός. Πάντως, επιμένω ότι ακόμα και εκτιμητής να είναι ο Στέφανος, έχει τονιστεί ότι τα αντίγραφα του Αραβαντινού ήταν τόσο τέλεια που ακόμα και εκτιμητές δεν μπορούσαν να τα ξεχωρίσουν. Αυτό νομίζω ότι είναι ένα στοιχείο που μας δείχνει ότι ενδεχομένως και για το Στέφανο να ήταν δύσκολο να αναγνωρίσει έναν πίνακα του Αραβαντινού (όχι έναν οποιονδήποτε πλαστό πίνακα) αν τον έβλεπε, εκτός κι αν ήξερε εκ των προτέρων ότι είναι πλαστός...

Πάντως εγώ αυτό που έβλεπα ήταν την Εριέττα να ενδιαφέρεται μόνο για το πότε θα βγει ο Στέφανος από τη φυλακή και να θέλει αυτό να γίνει όσο γίνεται πιο σύντομα. Δεν νομίζω ότι αυτό που την ενδιέφερε ήταν να δώσει μαθήματα στην Νταίζη...

Δεν έχει πολύ νόημα να το συζητάμε... Φαντάζομαι ότι θα μάθουμε την αλήθεια σύντομα... Προσωπικά δεν θα με πειράξει αν ο Στέφανος έδωσε πλαστούς πίνακες χωρίς να το γνωρίζει στην Εριέττα ούτε αν η Εριέττα τους έδωσε εν γνώσει της στη Νταίζη για να της δώσει ένα μάθημα (άλλωστε της χρειάζεται)... Αυτό που δεν θα ήθελα να δω, και πιστεύω ότι δεν θα το δούμε, είναι ο Στέφανος να της έδωσε πλαστούς πίνακες, ενώ γνώριζε ότι ήταν πλαστοί...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Φεβ 06, 2011 12:01 pm

fantina έγραψε:ενα μικρο και συγνωμη για την παρεμβαση .......
οταν εμπορευσαι εργα τεχνη και θελεις να πουλησεις καποιο ,συνηθως το συνοδευει και ενα πιστοποιητικο γνησιοτητας και ειδικοτερα αμα μιλαμε για εργα παλιοτερα και διασημων καλλιτεχνων .....ενα
και δευτερων .....δεν ειναι δυνατον να εμπορευσαι και να μην εχεις τουλαχιστον στοιχειωδεις γνωσεις για το αντικειμενο σου αλλα και να μην εχεις ,εχεις συνεργατες για αυτη την δουλεια ,αρα για μενα το ολο θεμα των πλαστων πινακων μαλλον ξεκιναει απο τον Στεφανο ,πρεπει να ηξερε τι εδωσε ...και για αυτο τα εδωσε και κοψοχρονια ......
ισως η ιστορια αυτη να γινεται για να αρχισει για πρωτη φορα να αμφισβητει η Ερι τον Στεφανο ..........


Κατ αρχήν δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Η συζήτηση είναι για όλους.
Αυτό που λες είναι απόλυτα σωστό για τις νόμιμες αγοραπωλησίες. Ο Στέφανος όμως εμπορεύεται κλεμένα έργα τέχνης. Αν κλαπεί απο ένα μουσείο ας πούμε ένα έργο τέχνης διάσημου καλλιτέχνη δεν είναι απαραίτητο να συνοδεύεται απ τα πιστοποιητικά του κι όμως γίνονται ανάρπαστα για ιδιωτικές συλλογές.
Νομίζω οτι ο Στέφανος πρέπει να έδωσε γνήσιους πίνακες αν κρίνω απ την έντονη αντίδραση της Αντιγόνης. Αλλωστε η Εριέττα δεν είναι αφελής όλα αυτά τα γνωρίζει γιατί όσο και να μην ανακατευόταν με τις δουλειές του πατέρα της πέντε πράγματα θα τα ήξερε. Αντίθετα η Νταίζη δεν είναι σε θέση να ξέρει απολύτως τίποτα για εμπόριο τέτοιου είδους εκτός κι αν στα μπουζουκομάγαζα κάνουν σεμινάρια τέχνης. Πιο εύκολα μπορώ να πιστέψω οτι η Εριέττα δούλεψε την άσχετη παρά οτι ο Στέφανος δούλεψε την Εριέττα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 06, 2011 12:06 pm

JESSIE έγραψε:
fantina έγραψε:ενα μικρο και συγνωμη για την παρεμβαση .......
οταν εμπορευσαι εργα τεχνη και θελεις να πουλησεις καποιο ,συνηθως το συνοδευει και ενα πιστοποιητικο γνησιοτητας και ειδικοτερα αμα μιλαμε για εργα παλιοτερα και διασημων καλλιτεχνων .....ενα
και δευτερων .....δεν ειναι δυνατον να εμπορευσαι και να μην εχεις τουλαχιστον στοιχειωδεις γνωσεις για το αντικειμενο σου αλλα και να μην εχεις ,εχεις συνεργατες για αυτη την δουλεια ,αρα για μενα το ολο θεμα των πλαστων πινακων μαλλον ξεκιναει απο τον Στεφανο ,πρεπει να ηξερε τι εδωσε ...και για αυτο τα εδωσε και κοψοχρονια ......
ισως η ιστορια αυτη να γινεται για να αρχισει για πρωτη φορα να αμφισβητει η Ερι τον Στεφανο ..........

Επειδή ακριβώς ο Στέφανος ήξερε τι έδωσε, και με βάση τη σκηνή με την Αντιγόνη που ανέφερα, γνώμη μου είναι οτι ο Στέφανος έδωσε γνήσιους πίνακες, γιατί είχε άμεση ανάγκη από μετρητά για να συμπληρώσει τα λύτρα για τους απαγωγείς, σε μιά στιγμή που κι ο ίδιος δεν είχε ρευστό, αφού είδαμε οτι κάπου χρωστούσε... Η Εριέττα, έχοντας ήδη στην συλλογή του Χατζαβασιλείου αρκετούς πλαστούς πίνακες του Αραβαντινού, έδωσε απ'αυτούς στην Νταίζη. Ετσι εξηγείται και γιατί δεν "ίδρωσε" το αυτί της όταν η Νταίζη θα διαμαρτυρηθεί για την κοροιδία. Αλλιώς θα έπεφτε απ'τα σύννεφα!
Τώρα αν θέλουν να κόψουν κάθε ευκαιρία για την Εριέττα με το Στέφανο, (για να "σπρώξουν" Μελίτα!) θα το παρουσιάσουν οτι ο Στέφανος έδωσε πλαστούς πίνακες στην Εριέττα, ώστε να καταστρέψουν ακόμη και τη φιλία τους! Αλλά κάτι τέτοιο θα είναι αισχρό, κατά τη γνώμη μου!
JESSIE, χωρίς να θέλω να κάνω υποδείξεις, νομίζω ότι ίσως είναι καλύτερα να περιμένουμε να δούμε τη σκηνή Εριέττας - Νταίζης, όπως και αυτές που θα ακολουθήσουν, για να κρίνουμε τις αντιδράσεις τους...
Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην αποκλείω το ενδεχόμενο η Αντιγόνη να γνώριζε ότι οι πίνακες ήταν πλαστοί (ακόμα και τότε θα μπορούσαν να πουληθούν για ένα τεράστιο χρηματικό ποσό), όπως και το ενδεχόμενο ο Ρούσσος να είπε ψέματα στη Νταίζη για κάποιο λόγο και τελικά οι πίνακες να μην είναι πλαστοί.
Σε ό,τι αφορά τη σκηνή με την Αντιγόνη πάντως, για μένα το πιο πιθανό ενδεχόμενο είναι τον Οκτώβριο που γυρίστηκε η σκηνή, οι σεναριογράφοι να μην είχαν αποφασίσει τί θα κάνουν το Φεβρουάριο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 12:08 pm

Μαρία, συμφωνώ, και η Νταίζη είναι πραγματικά αδαής σε ο,τιδήποτε περι τέχνης, θυμίζω το ανεκδιήγητο "αγρια φύση" που είπε στην Αμαλία , αντί για "νεκρή φύση"!!!

Nefelik, φυσικά και θα περιμένουμε, ασκήσεις πιθανοτήτων κάνουμε, έτσι κι αλλιώς!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Φεβ 06, 2011 12:11 pm

JESSIE έγραψε:Μαρία, συμφωνώ, και η Νταίζη είναι πραγματικά αδαής σε ο,τιδήποτε περι τέχνης, θυμίζω το ανεκδιήγητο "αγρια φύση" που είπε στην Αμαλία , αντί για "νεκρή φύση"!!!

Nefelik, φυσικά και θα περιμένουμε, ασκήσεις πιθανοτήτων κάνουμε, έτσι κι αλλιώς!


Αυτό δεν ξεχνιέται με τίποτα
Κατι τέτοια μικρά λεκτικά παιχνίδια έχουν απομείνει να ξεχωρίζουν τη σειρά γιατί το σενάριο πια έχει ολισθήσει (ανεπεστρεπτί φοβάμαι) σε σαπουνόπερα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 06, 2011 12:16 pm

jenoy έγραψε:Καλημερα σε ολους
γιατι η Εριεττα ετρεξε να πει τα ευχαριστα στον Στέφανο και οχι καποιος αλλος-μανα, δικηγοροι κ.λ.π- και φυσικα να αναφερει οτι αυτη ενημερωσε την Μελίτα για να μην ανησυχει
ενταξει ποση υποκρισια απο την ξυνη Εριεττα , ποσο "τελεια" τα κανει όλα
εμενα η μαζωξη στο σπιτι της Μελιτας μου αρεσε και ξαναγινε προσφατα την πρωτοχρονια αρα γιατι μας κανει εντυπωση?
αν μαζευοταν δηλαδη στης κυριας Ερης θα ήταν καλυτερα?
επισης λογικη μου φανηκε η αντιδραση της Μελιτας στην περιληψη της Δευτερας που ειρωνευεται που προλαβε η Ερη να ειδοποιησει τον Στεφανο και να τονισει την " ΤΕΡΑΣΤΙΑ" προσφορα της σε αυτο
ας μην ήταν η Νταιζη να τους δωσει τη λυση στο πιατο και βλεπαμε τι θα εκανε η " μις Τελεια"
Καλημέρα.
Αυτή είναι η αλήθεια, γιατί να μην του την πει; Ψέματα του είπε; Και του την είπε μόνο αφού τη ρώτησε ο Στέφανος. Τώρα το ότι η Μελίτα δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο και ο Στέφανος αυτό το ξέρει, είναι άλλο θέμα...
Επίσης, να σου θυμίσω ότι η Εριέττα είπε στον Στέφανο ότι η Νταίζη τον έσωσε και όταν τη ρώτησε τί ζήτησε απέφυγε να του απαντήσει... Επομένως, για ποια δική της τεράστια προσφορά πήγε να του μιλήσει;
Η Εριέττα έκανε ό,τι μπορούσε με τα μέσα που διέθετε και πάρα πολύ καλά έκανε. Το πρόβλημα δεν είναι η Εριέττα, το πρόβλημα το έχει η Μελίτα που επειδή δεν έχει τόσα χρήματα θεωρεί ότι η αγάπη της και η συμπαράστασή της δεν είναι αρκετή για να βοηθήσει τον Στέφανο και αισθάνεται ότι μειονεκτεί. Για αυτό όμως δεν φταίνε οι άλλοι. Τώρα βέβαια θα μου πεις, ποια αγάπη και ποια συμπαράσταση... Τέλος πάντων...
Όσο να ‘ναι, ούτε στην κατασκήνωση ούτε στο σπίτι της Εριέττας είδε η Εύα το Μάνο με τη Μελίτα μια μέρα πριν το γάμο της, ούτε έμενε με το Μάνο, ούτε άκουσε η Μαρίλια την Αμαλία να την αποκαλεί εξώγαμο, ούτε έκαιγε κεριά η Μελίτα με τον Στέφανο, για να μην θυμηθώ κι άλλα... Φυσικά μετά και την Πρωτοχρονιά αυτή ήταν μια απολύτως αναμενόμενη εξέλιξη. Είπαμε, τώρα σπρώχνουμε!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Φεβ 06, 2011 12:16 pm

Για μένα είναι απλό το θέμα.

Ο Στέφανος δεν είχε ρευστό και είχε ανάγκη και κόψιμο.
Η Εριέττα αγόρασε τους πίνακες
α) είτε ξέροντας ότι είναι πλαστοί
β) είτε μαθαίνοντάς το εκ των υστέρων
Και στις δύο περιπτώσεις το μούγκωσε και το κατάπιε γιατί ήξερε την ανάγκη του Στέφανου και γιατί ήθελε πραγματικά να τον βοηθήσει.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θα αποχωριζόταν έργα του βιολογικού της πατέρα που... πέρα από τη ανάγκη και κόψιμο (δική της πλέον) να βγει ο Στέφανος από τη φυλακή και δεν έδωσε κάποια αληθινα μια και πιστεύω θα είχαν για εκείνη μεγαλύτερη αξία του πατέρα της από οποιοδήποτε γνήσιο έργο τέχνης...

Αnnoula! είσαι απίστευτη! Ο σχολιασμός σου με έκανε και έλιωσα! Μπράβο κορίτσι μου!!!

Να δω Εύα και Μελίτα να ανταλλάσουν όνειρα για τη ζωή με το Στέφανο και θα τα έχω δει όλα! Αλήθεια αυτές οι κυρίες που γράφουν αυτή τη μπουρδα και είναι εμφανές ότι υπεραγαπούν την κατσαρή μουχρίτσα πώς θα συμπεριφέρονταν στη γυναίκα που θα βρίσκανε ανάσκελα όχι μία αλλα δύο φορές και με τους μοναδικούς δύο άντρες της ζωής τους που αγάπησαν??? ainta

Εντάξει μη σας βάζω δύσκολα ξέρω την απάντηση, σπρώχνουμε τώρα!!! Και η Εύα έχει γίνει ένας εξωγήινος χαρακτήρας που ευτυχώς για την Ξυλά είναι η πιο ταλαντούχα εκεί μέσα και μπορεί να το φέρει σε πέρας χωρίς να βγει γελοίο!!!

Όσο για τον υπέρηχο δεν θα το σχολιάσω γιατί θα συγχυστω. Ένα μόνο comment για τους Νικόλα/Δάφνη!!! 001-857/617-ΧΧΧΧΧ, πάρε τον ρημάδι τον αδερφό σου να στην πεί τη συνταγή! ΔΥΟ κόρες έχει, όχι μία!!!

ΥΓ. Μην αναφέρετε περιλήψεις ή τα παρακάτω παρακαλώ.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Φεβ 06, 2011 12:17 pm

nefelik έγραψε:
jenoy έγραψε:Καλημερα σε ολους
γιατι η Εριεττα ετρεξε να πει τα ευχαριστα στον Στέφανο και οχι καποιος αλλος-μανα, δικηγοροι κ.λ.π- και φυσικα να αναφερει οτι αυτη ενημερωσε την Μελίτα για να μην ανησυχει
ενταξει ποση υποκρισια απο την ξυνη Εριεττα , ποσο "τελεια" τα κανει όλα
εμενα η μαζωξη στο σπιτι της Μελιτας μου αρεσε και ξαναγινε προσφατα την πρωτοχρονια αρα γιατι μας κανει εντυπωση?
αν μαζευοταν δηλαδη στης κυριας Ερης θα ήταν καλυτερα?
επισης λογικη μου φανηκε η αντιδραση της Μελιτας στην περιληψη της Δευτερας που ειρωνευεται που προλαβε η Ερη να ειδοποιησει τον Στεφανο και να τονισει την " ΤΕΡΑΣΤΙΑ" προσφορα της σε αυτο
ας μην ήταν η Νταιζη να τους δωσει τη λυση στο πιατο και βλεπαμε τι θα εκανε η " μις Τελεια"
Καλημέρα.
Αυτή είναι η αλήθεια, γιατί να μην του την πει; Ψέματα του είπε; Και του την είπε μόνο αφού τη ρώτησε ο Στέφανος. Τώρα το ότι η Μελίτα δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο και ο Στέφανος αυτό το ξέρει, είναι άλλο θέμα...
Επίσης, να σου θυμίσω ότι η Εριέττα είπε στον Στέφανο ότι η Νταίζη τον έσωσε και όταν τη ρώτησε τί ζήτησε απέφυγε να του απαντήσει... Επομένως, για ποια δική της τεράστια προσφορά πήγε να του μιλήσει;
Η Εριέττα έκανε ό,τι μπορούσε με τα μέσα που διέθετε και πάρα πολύ καλά έκανε. Το πρόβλημα δεν είναι η Εριέττα, το πρόβλημα το έχει η Μελίτα που επειδή δεν έχει τόσα χρήματα θεωρεί ότι η αγάπη της και η συμπαράστασή της δεν είναι αρκετή για να βοηθήσει τον Στέφανο και αισθάνεται ότι μειονεκτεί. Για αυτό όμως δεν φταίνε οι άλλοι. Τώρα βέβαια θα μου πεις, ποια αγάπη και ποια συμπαράσταση... Τέλος πάντων...
Όσο να ‘ναι, ούτε στην κατασκήνωση ούτε στο σπίτι της Εριέττας είδε η Εύα το Μάνο με τη Μελίτα μια μέρα πριν το γάμο της, ούτε έμενε με το Μάνο, ούτε άκουσε η Μαρίλια την Αμαλία να την αποκαλεί εξώγαμο, ούτε έκαιγε κεριά η Μελίτα με τον Στέφανο, για να μην θυμηθώ κι άλλα... Φυσικά μετά και την Πρωτοχρονιά αυτή ήταν μια απολύτως αναμενόμενη εξέλιξη. Είπαμε, τώρα σπρώχνουμε!

Είναι απλό. Του το είπε γιατί ΑΥΤΗ δέχεται ο Στέφανος να την συναντήσει!!! Αυτό είναι που καίει και τη Μελιτούλα άλλωστε... sisi
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Φεβ 06, 2011 12:23 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Για μένα είναι απλό το θέμα.

Ο Στέφανος δεν είχε ρευστό και είχε ανάγκη και κόψιμο.
Η Εριέττα αγόρασε τους πίνακες
α) είτε ξέροντας ότι είναι πλαστοί
β) είτε μαθαίνοντάς το εκ των υστέρων
Και στις δύο περιπτώσεις το μούγκωσε και το κατάπιε γιατί ήξερε την ανάγκη του Στέφανου και γιατί ήθελε πραγματικά να τον βοηθήσει.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θα αποχωριζόταν έργα του βιολογικού της πατέρα που... πέρα από τη ανάγκη και κόψιμο (δική της πλέον) να βγει ο Στέφανος από τη φυλακή και δεν έδωσε κάποια αληθινα μια και πιστεύω θα είχαν για εκείνη μεγαλύτερη αξία του πατέρα της από οποιοδήποτε γνήσιο έργο τέχνης...

Από την άλλη, πώς θα μπορούσε να το ξέρει από την αρχή ή να το μάθει εκ των υστέρων;
Κι εγώ συμφωνώ ότι θα ήταν πιο εύκολο να δώσει αληθινά έργα (έστω και όχι αυτά που της έδωσε ο Στέφανος, αν δεν ήθελε τα οικογενειακά κειμήλια να καταλήξουν στα χέρια της Νταίζης) παρά έργα του βιολογικού της πατέρα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Φεβ 06, 2011 12:26 pm


Εγω θα διαφωνήσω σ'αυτό... Θεωρώ την Εριέττα πρακτικό άνθρωπο, δεν θα έκανε τη Νταίζη πάμπλουτη δίνοντάς της γνήσια έργα ανεκτίμητης αξίας, για να την "επιβραβεύσει" για τον εκβιασμό της, από την άλλη ξέροντας πιά τι ρόλο έπαιζε ο πατέρας της στην όλη "επιχείρηση" νομίζω οτι τα έργα του θα έπαψαν να έχουν στα μάτια της την όποια έννοια οικογενειακών κειμηλίων....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Φεβ 06, 2011 12:26 pm

Στην πρώτη περίπτωση πιθανών ξέρει απο τέχνη (μην ξεχνάμε με ποιους μεγάλωσε) και το έκοψε το μάτι της.

Στη δευτερη περίπτωση και από τέχνη να μην ξέρει υποτίθεται είναι εξαιρετική επιχειρηματίας. Μπορεί να τους έδωσε να τους εκτιμήσουν αφού τους αγόρασε.

Και στις δύο περιπτώσεις, αν δεν κρύβεται τίποτα από πίσω η κοπέλα το άφησε να περάσει έτσι γιατί δεν ήθελε να πληγώσει τον εγωισμό του Στέφανου ή γενικά να τον φέρει σε δύσκολη θέση και να τον χάσει από κοντά της. Άλλωτσε ξέρουμε ότι δέχεται αυτό το κομμάτι του Στέφανου με τις παρανομίες και τις εξαπατήσεις.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από fantina Κυρ Φεβ 06, 2011 12:27 pm

Clarabelle έγραψε:
fantina έγραψε:ενα μικρο και συγνωμη για την παρεμβαση .......
οταν εμπορευσαι εργα τεχνη και θελεις να πουλησεις καποιο ,συνηθως το συνοδευει και ενα πιστοποιητικο γνησιοτητας και ειδικοτερα αμα μιλαμε για εργα παλιοτερα και διασημων καλλιτεχνων .....ενα
και δευτερων .....δεν ειναι δυνατον να εμπορευσαι και να μην εχεις τουλαχιστον στοιχειωδεις γνωσεις για το αντικειμενο σου αλλα και να μην εχεις ,εχεις συνεργατες για αυτη την δουλεια ,αρα για μενα το ολο θεμα των πλαστων πινακων μαλλον ξεκιναει απο τον Στεφανο ,πρεπει να ηξερε τι εδωσε ...και για αυτο τα εδωσε και κοψοχρονια ......
ισως η ιστορια αυτη να γινεται για να αρχισει για πρωτη φορα να αμφισβητει η Ερι τον Στεφανο ..........


Κατ αρχήν δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Η συζήτηση είναι για όλους.
Αυτό που λες είναι απόλυτα σωστό για τις νόμιμες αγοραπωλησίες. Ο Στέφανος όμως εμπορεύεται κλεμένα έργα τέχνης. Αν κλαπεί απο ένα μουσείο ας πούμε ένα έργο τέχνης διάσημου καλλιτέχνη δεν είναι απαραίτητο να συνοδεύεται απ τα πιστοποιητικά του κι όμως γίνονται ανάρπαστα για ιδιωτικές συλλογές.
Νομίζω οτι ο Στέφανος πρέπει να έδωσε γνήσιους πίνακες αν κρίνω απ την έντονη αντίδραση της Αντιγόνης. Αλλωστε η Εριέττα δεν είναι αφελής όλα αυτά τα γνωρίζει γιατί όσο και να μην ανακατευόταν με τις δουλειές του πατέρα της πέντε πράγματα θα τα ήξερε. Αντίθετα η Νταίζη δεν είναι σε θέση να ξέρει απολύτως τίποτα για εμπόριο τέτοιου είδους εκτός κι αν στα μπουζουκομάγαζα κάνουν σεμινάρια τέχνης. Πιο εύκολα μπορώ να πιστέψω οτι η Εριέττα δούλεψε την άσχετη παρά οτι ο Στέφανος δούλεψε την Εριέττα.

ευχαριστω παρα πολυ αλλα ειμαι σε μονιμο πανικο οτι κατι δεν κανω καλα ....ελλειψη αυτο εκτιμησης λεει ο ψυχολογος .....που θα παει θα στρωσω ...
μιλαμε ομως για λεφτα ,και οπως λενε για πολλα λεφτα και οπως λεει ο Στεφανος οτι αμα μιλησει θα τους βαλει σε κινδυνο ...
ετσι οταν καποιος διαθετει τετοια αστρονομικα ποσα να αγορασει π.χ. ενα πινακα που μπορει να ειναι προιον κλοπης θελει να ειναι αυθεντικος ..........αρα και αν ακομη ο Στεφανος δεν του εχει δωσει κατι που να αποδεικνυει οτι ειναι αυθεντικος ,αυτος ο καποιος ειναι αδιανοητο να μην εχει δικο του εκτημητη ........
οσο για την Νταιζη ..ετσι που το πανε ....ποτε δεν ξερεις ...μεταξυ μικροφωνου και γαρυφαλλου να εκανε και μαθηματα
για την τεχνη .......και να μας βγει και ειδημονας .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 498 - Ημερομηνία 04-02-2011

Δημοσίευση από nikidanis Κυρ Φεβ 06, 2011 12:28 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Για μένα είναι απλό το θέμα.

Ο Στέφανος δεν είχε ρευστό και είχε ανάγκη και κόψιμο.
Η Εριέττα αγόρασε τους πίνακες
α) είτε ξέροντας ότι είναι πλαστοί
β) είτε μαθαίνοντάς το εκ των υστέρων
Και στις δύο περιπτώσεις το μούγκωσε και το κατάπιε γιατί ήξερε την ανάγκη του Στέφανου και γιατί ήθελε πραγματικά να τον βοηθήσει.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θα αποχωριζόταν έργα του βιολογικού της πατέρα που... πέρα από τη ανάγκη και κόψιμο (δική της πλέον) να βγει ο Στέφανος από τη φυλακή και δεν έδωσε κάποια αληθινα μια και πιστεύω θα είχαν για εκείνη μεγαλύτερη αξία του πατέρα της από οποιοδήποτε γνήσιο έργο τέχνης...




Υπάρχει και ακόμη ένα ενδεχόμενο.Μήπως κάνει παιχνίδι ο Πέτρος ενάντια στη Νταίζη και οι πίνακες είναι αυθεντικοί??? Άλλωστε ανέφερε ότι ο Αραβαντινός έκανε δυο και τρεις αντιγραφές ενός πίνακα,οπότε η Εριέττα δεν είχε κανένα πρόβλημα αν έδινε πίνακες που είναι πλαστοί ή αυθεντικοί αφού θέλει να βγάλει τον Στέφανο από την φυλακή με κάθε κόστος....
Και αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι η Αμαλία που υποτίθετε είναι ζωγράφος, άρα σπούδασε το αντικείμενο αυτό?
δεν κατάλαβε την διαφορά ότι οι πίνακες είναι πλαστοί...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης