Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα - Λουκάς

+84
μπουγιουριτσα
elenh
evaggelia*
zo0zo0ni
LaurelRose
MARINAKI_AGAPI_97
Eya-8ea
ouki_loukanorikhgiamiazwh
k@terinio-loukonoraki
ifigeneia1
dm10811
κικκο
trelli petrakitsa
nadiap
ProudMaslowqueen
christina123
rinaki
charmie258
MarCia
space
aglaitsa
zeta88
xristinaki_noraloukofan
koalaki
Lisa Nova
mariannitaki
zwi
dream_on
Ανυπέρ-Βλήτο
koukoumfkos
Nora&Loukas
afroditi_norakii
mary32
Ezantakou
maeveline
Καρ-Mik
xalkate
loukanorofan
Dimitraaa
l_aquila
ειρηνη7
feggaropetra
MARIANNALEX
a!
anna92
Mikaella
zouz0unii
ellie
trelh gia nora-louka
Caroline
FieryRed
maria_sab
anna-maria
νοριτσα
Μάνος Λύτρας
Clarabelle
JESSIE
loukasnora
fanlouknor
tzibirdika
ntinafer
st@cy
loukitsa
ellileo
Antigoni!
tweetyedem
noraki_love_97
Kornilia_Petrakitsa
kikitsa
black_cat
sofia
fay
fantina
$ofi@ loukakos + nora
KatsaroYpotheto
noratius
taradoula
edem4ever
Despinaki
fay66
mariavenetifoka
rachel
marakii
sifantid
88 απαντήσεις

Σελίδα 38 από 39 Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από ellileo Δευ Νοε 14, 2011 9:46 pm

Αχ και γω το ειδα το κυπριακο....
ΤΕΛΕΙΟ ^^
μηπως,λεω μηπως καταφερε καποιος να το γράψει και να το ανεβασει;;;;
εεε; υπερτέλειες συμφορουμίτησες; huhu
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Νοε 14, 2011 10:45 pm

Ν:Φαινεται ο Νικολας αγαπη μου ειναι πολυ καλος...Καλυτερος απο σενα στο παιχνιδι της αναπαραγωγης...
Λ:Τωρα τελειωσες...
Ν:Δε φταιω εγω τα γεγονοτα...
Λ:Δεν ανεχομαι εγω να μου μιλαει ετσι η μανα του γιου μου...
Ν:Ποιανου;;;
Λ:Του γιου που θα σου κανω αποψε...
Ν:Τι λες Λουκα;;;
Λ:Ελα εδω... ^^
Ν:Σε παρακαλω Λουκα...Τι κανεις παιδι μου;;;;
Λ:Παιδι... ^^


Το εβαλα πολυ δυνατα και την ακουσα τη σκηνη...Φοβερη τι να λεμε;;;;; ^^ Ηταν και αστεια και εβαλα εναν διαλογο που μου αρεσε...Σιγα μην δε θελει η Νορα!!!!Αφου τον προκαλει... huhu
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από ειρηνη7 Δευ Νοε 14, 2011 10:58 pm

dm10811 έγραψε:Ν:Φαινεται ο Νικολας αγαπη μου ειναι πολυ καλος...Καλυτερος απο σενα στο παιχνιδι της αναπαραγωγης...
Λ:Τωρα τελειωσες...
Ν:Δε φταιω εγω τα γεγονοτα...
Λ:Δεν ανεχομαι εγω να μου μιλαει ετσι η μανα του γιου μου...
Ν:Ποιανου;;;
Λ:Του γιου που θα σου κανω αποψε...
Ν:Τι λες Λουκα;;;
Λ:Ελα εδω... ^^
Ν:Σε παρακαλω Λουκα...Τι κανεις παιδι μου;;;;
Λ:Παιδι... ^^


Το εβαλα πολυ δυνατα και την ακουσα τη σκηνη...Φοβερη τι να λεμε;;;;; ^^ Ηταν και αστεια και εβαλα εναν διαλογο που μου αρεσε...Σιγα μην δε θελει η Νορα!!!!Αφου τον προκαλει... huhu
αυτα ειπωθηκαν?τελεια, ανυπομονω να δω τη σκηνη αυριο... sfyr ^^ οσο για το οτι το θελει, εμ λογικο ειναι, τοσους μηνες σε απραξια λογω εγκυμοσυνης και λοχειας, αλλα και να εχεις τον λουκα διπλα σου, ειναι πολυ φυσικο...ευχαριστουμε παρα πολυ για τον διαλογο, δυστυχως εγω δεν μπορεσα να τον ακουσω... hihi
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Νοε 14, 2011 11:01 pm

ειρηνη7 έγραψε:
dm10811 έγραψε:Ν:Φαινεται ο Νικολας αγαπη μου ειναι πολυ καλος...Καλυτερος απο σενα στο παιχνιδι της αναπαραγωγης...
Λ:Τωρα τελειωσες...
Ν:Δε φταιω εγω τα γεγονοτα...
Λ:Δεν ανεχομαι εγω να μου μιλαει ετσι η μανα του γιου μου...
Ν:Ποιανου;;;
Λ:Του γιου που θα σου κανω αποψε...
Ν:Τι λες Λουκα;;;
Λ:Ελα εδω... ^^
Ν:Σε παρακαλω Λουκα...Τι κανεις παιδι μου;;;;
Λ:Παιδι... ^^


Το εβαλα πολυ δυνατα και την ακουσα τη σκηνη...Φοβερη τι να λεμε;;;;; ^^ Ηταν και αστεια και εβαλα εναν διαλογο που μου αρεσε...Σιγα μην δε θελει η Νορα!!!!Αφου τον προκαλει... huhu
αυτα ειπωθηκαν?τελεια, ανυπομονω να δω τη σκηνη αυριο... sfyr ^^ οσο για το οτι το θελει, εμ λογικο ειναι, τοσους μηνες σε απραξια λογω εγκυμοσυνης και λοχειας, αλλα και να εχεις τον λουκα διπλα σου, ειναι πολυ φυσικο...ευχαριστουμε παρα πολυ για τον διαλογο, δυστυχως εγω δεν μπορεσα να τον ακουσω... hihi

Ειπωθηκαν κι αλλα ωραια...Αν μπορουσα θα τα εγραφα αλλα εχω ενα προβληματακι...Τελος παντων αυριο θα τη δουμε τη σκηνη...και τι σκηνη!!!!!!!! huhu Συμφωνω ειναι λογικο... Συμφωνω με τον τροπο που το θετεις...hihi
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από ειρηνη7 Δευ Νοε 14, 2011 11:08 pm

αχ, τι ωραια, χαιρομαι, μετα απο τοσο καιρο και μια καπως ιδιαιτερη στιγμη, που αξιζει να την περιμενουμε, αντε να δουμε... hihi ^^ ^^
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Νοε 15, 2011 4:53 pm

Η συνέχεια της σκηνής... Love! ^^



Μπορείτε να δείτε και τις δύο άλλες σκηνές τους στο channel της κοπέλας που τις ανέβασε Wink
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από evaggelia* Τρι Νοε 15, 2011 5:37 pm

ευχαριστουμε πολυ!!!!
εγω αλλιως την περιμενα.... Rolling Eyes
την ηθελα σαν το παλιο καλο καιρο του δευτερου κυκλου που δειχνανε κατι απιστευτες σκηνες οταν εκαναν ερωτα.....
ελπιζω εστω και μια φορα να δειξουν να κανουν ερωτα οπως στο δευτερο κυκλο αν και δεν νομιζω.... Aww
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από rachel Τρι Νοε 15, 2011 5:53 pm

Ευχαριστουμε πολυ για τα προσεχως.... : thanks :

Απογοητευτικο το θεαμα, αλλο παθος και αλλο συναγωνισμος τεκνοποιησης.....
Κανενας ρομαντισμος, η Νορα με το φανελακι, σκηνες δευτερολεπτων.... Impatient

Ελπιζω τουλαχιστον η σκηνη στο γραφειο να ειναι πιο αυθορμητη.... Matakia

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από evaggelia* Τρι Νοε 15, 2011 5:57 pm

rachel έγραψε:Ευχαριστουμε πολυ για τα προσεχως.... : thanks :

Απογοητευτικο το θεαμα, αλλο παθος και αλλο συναγωνισμος τεκνοποιησης.....
Κανενας ρομαντισμος, η Νορα με το φανελακι, σκηνες δευτερολεπτων.... Impatient

Ελπιζω τουλαχιστον η σκηνη στο γραφειο να ειναι πιο αυθορμητη.... Matakia



ειναι εδω σε περιπτωση που δεν την ειδες και απλα κυνηγιουνται....δυστυχως Aww
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από rachel Τρι Νοε 15, 2011 6:45 pm

Θερμες ευχαριστιες για το βιντεακι.... ;D

Ομολογω πως αυτη μου αρεσε περισσοτερο απο τις αλλες, μου θυμισε λιγο απο τον ασυγκρατητο Λουκα του 2ου κυκλου.... ^^
Βεβαια ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ραπανακι στην συζητηση, το δραμα της Νταιζης...... ΕΛΕΟΣ!!!! wall

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Νοε 15, 2011 7:24 pm

Ευχαριστούμε πολύ για τα βιντεάκια.... flower

Εγώ πάντως ξενέρωσα με τις σκηνές.... Matakia τις βρήκα αστείες αλλά με την έννοια του γελοίου....!!!

Καταρχήν, τόσο καιρό δεν κάνουν τίποτα και θα κάνουν τώρα τρελίτσες επειδή έμαθαν οτι ο Νικόλας τους πρόλαβε στην τεκνοποίηση?? δηλαδή αυτό περίμεναν για να νιώσουν την ανάγκη να είναι "μαζί"?? αγώνας δρόμου είναι?? gelio έγώ ξέρω οτι δυο άνθρωποι που αγαπιούνται, αφιερώνουν χρόνο στην σχέση τους επειδή έχουν ανάγκη ο ένας τον άλλον, όχι επειδή το απαίτησε η περίσταση....

Επίσης βαρέθηκα αυτά τα λόγια και τις κινήσεις του Λουκά τύπου "Νόρα σε θέλω εδώ και τώρα" malli θα προτιμούσα κάτι πιο ρομαντικό.... μου δίνουν την εντύπωση οτι απλά και ξερά ικανοποιούνε τις ανάγκες τους για να περάσει η ώρα.... το οτι παντρεύτηκαν δε σημαίνει οτι έπαψαν να έχουν ανάγκη ο ένας τον άλλον.... χάδια, τρυφερά φιλιά, όμορφα λόγια.. αυτά είναι που μου λείπουν.... και δυστυχώς δε τα βλέπω.... και ούτε θα τα δώ εκτός και αν γίνω φαν Νταίζης-Χρήστου που έχουν τέτοιες σκηνές valen και αυτό ούτε με σφαίρες... valen


Κρίμα που το ζευγάρι αυτό αναλώθηκε με αυτό τον τρόπο και πλέον ούτε να γελάσω δε μπορώ...!!!!

Καλό βράδυ!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από feggaropetra Τρι Νοε 15, 2011 7:51 pm

Συμφωνώ σε όλα με την Έζη. Οι σκηνές ήταν ας πούμε χαριτωμένες, αλλά δεν είχαν ούτε συναίσθημα, ούτε ρομαντισμό. Θα προτιμούσα να δούμε μια πιο αγαπησιάρικη σκηνή αν όχι ερωτική, δεδομένου ότι δεν έχουμε δει καμία τέτοια φέτος -για να μην πω ούτε πέρυσι- και δεδομένου ότι αρκετές "γελοίες" σκηνές έχουμε δει μιας και είναι το "αστείο" ζευγάρι της παρέας, νομίζω πως ίσως κάπου χάθηκε το μέτρο. Αλλά τώρα ό,τι έγινε, έγινε. valen Θεωρώ πως δυο πράγματα έμειναν να μας κρατούν στη σειρά όσον αφορά αυτούς τους δύο. Η απίστευτη χημεία τους και μια γλυκιά ανάμνηση όσων έζησαν κάποτε κι εμείς μαζί τους. :)

Ευχαριστούμε πολύ που ανεβάσατε τις σκηνές κορίτσια! :)

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από marakii Τρι Νοε 15, 2011 8:10 pm

Mπορεί να έλειπε ο ρομαντισμός αλλά τα ευχαριστήθηκα τα αποσπασματάκια και αναμένω για το επεισόδιο!...όσο για σήμερα θεά η Νόρα μια χαρά τον ''δουλεύει'' το Λουκά τον ρώταγε με μαλαγανίες αν είναι πολύ κουρασμένος και αυτός έλεγε οτί ήθελε μόνο να κοιμηθεί και εκείνη αφού είδε οτί δεν πιάνουν τα κοπλάκια κάνει ''ε δε πάει άλλο θα του το πω''Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 397896
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Νοε 15, 2011 8:46 pm

Κορίτσια στο σημερινό επεισόδιο η Νόρα βάζει το Λουκά στη θέση του. Razz Με λίγα λόγια του λέει ότι θέλει τον παλιό καλό και τρυφερό Λουκά και ότι δεν της αρέσει που συμπεριφέρετε έτσι από τότε που έμαθε για την εγκυμοσύνη της Δάφνης. Ο Λουκάς της λέει ότι η εγκυμοσύνη της Δάφνης ήταν πρόσχημα για την συμπεριφορά του αυτή και ότι ο αληθινός λόγος που τα έκανε όλα αυτά ήταν γιατί του είχε λύψει πολύ η Νόρα και ότι τη θέλει συνέχεια κοντά του..... και κει που πηγαίναμε να δούμε μια τρυφερή σκηνούλα ... μας τη κόψανε γμτ : curse :

Αλλά γενικά θα συμφωνήσω με αυτά που έγραψε η Ezantakou.... Τις σκηνές που περιμένουμε μας τις γυρίζουν προς το αστείο και συνηθως είναι προς το γελείο αστείο. Rolling Eyes Και επειδή περιμένουμε για κάτι καλύτερο δεν τις απολαμβάνουμε ούτε και αυτές που μας δίνουν. Είναι κρίμα που δεν εκμεταλλεύτηκαν οι σεναριογράφοι αυτό το ζευγάρι για κατι καλύτερο πέραν της σαχλής κωμωδίας. Rolling Eyes Θυμάμε κάποτε πόσο ζωντανό και δραστήριο ήταν το συγκεκριμένο τοπικ... της μέρες που μαζευόμασταν και τα λέγαμε και περιμέναμε να έρθει η ώρα να δούμε επεισόδιο και να σχολιάσουμε το ζευγάρι. Έτσι όπως το προβάλουν πλέον δεν αξίζει..... Κριμα!!
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Νοε 16, 2011 11:05 am

Θα συμφωνήσω κατά κύριο λόγο με την Έζι!
Δεν με ενθουσίασαν οι σκηνές... Δεν είχαν ρομαντισμό για ερωτικές και αν προορίζονταν για κωμικές εγώ δεν έσκασα ούτε χαμόγελο... Τι σημαίνει δηλαδή πως η εγκυμοσύνη της Δάφνης ήταν πρόσχημα, αν του είχε λείψει η γυναίκα του ή αντίστοιχα αν της είχε λήψει ο άντρας της γιατί δεν το είπαν, γιατί δεν το έδειξαν, όπως ξέρουμε ότι μπορούν να το δείξουν... Χωρίς κυνηγητά ή υπερβολές περί αναπαραγωγής... Γιατί κάπου ανάμεσα στις αμέτρητες συζητήσεις για την Νταίζη, την Εριέττα, τον Αραβαντινό, το Ρούσσο, το Χρήστο, το Θάνο και τη Μελίτα δεν αφιέρωσαν και ένα λέπτο-δίλεπτο (μην είμαστε και πλεονέκτες) να πουν ο ένας στον άλλο "μου έλειψες", "χαθήκαμε" κάτι τελος πάντως που να αφορά τη σχέση τους... όχι δεν περιμένω βαχυστόχαστες συζήτησεις, δεν περιμένω εκ βαθέων εξομολογήσεις αλλά ένα "μου έλειψες", εσύ, η αγκαλιά σου, το χάδι σου, (κάτι ρε παιδί μου) δεν είναι τόσο δύσκολο να το πουν και δεν παίρνει και πολύ ώρα...
Έχω δηλώσει έδω και πολύ καιρό ξενερωμένη, δεν περίμενα να ξενερώσω τώρα... Ευχαριστούμε για τα βιντεάκια, τουλάχιστον ξέρουμε τι μας περιμένει!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 16, 2011 12:43 pm


Επιτρέψτε μου μια μικρή παρέμβαση, την οποία μπορείτε και να αγνοήσετε τελείως, αν θέλετε.... Εχει μεσολαβήσει κάτι πολύ σημαντικό μεταξύ των παλιών, ρομαντικών και παθιάρικων ερωτικών σκηνών του Λουκά και της Νόρας και των τωρινών . Εχουν παντρευτεί, έχουν γίνει γονείς, ζούν μαζί στο ίδιο σπίτι, μοιράζονται το ίδιο κρεβάτι, κι έχουν συνειδητοποιήσει πιά, τόσο μέσα τους όσο και τυπικά, αφού υπάρχει ένα πιστοποιητικό γάμου, οτι ζούν ο ένας για τον άλλον, στηρίζουν ο ένας τον άλλον και θα'ναι πάντα εκεί ο ένας για τον άλλον. Αυτό από μόνο του αφαιρεί κάθε αίσθηση επείγουσας ανάγκης, κάθε αβεβαιότητα για τα αισθήματα του άλλου, ή αγωνία μήπως χάσεις το αγαπημένο σου πρόσωπο, οποτε και ο έρωτας αποκτάει άλλα χαρακτηριστικά, όχι απαραίτητα λιγώτερο έντονα, αλλά πάντως όχι αυτά πχ. του Χρήστου και της Νταίζης, που δεν ξέρουν αν θα είναι μαζί και αύριο και τι τους ξημερώνει.....
Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ το ζευγάρι Νόρα Λουκάς, όπως έχει εξελιχθεί μετά το γάμο και μετά το παιδί. Ξέρουν πιά τόσο καλά ο ένας τον άλλον, δεν υπάρχει μυστήριο μεν, αλλά δεν υπάρχει και ανταγωνιστικότητα, τα λένε όλα μεταξύ τους, και ο έρωτας υπάρχει πάντα εκεί, και βγαίνει στην επιφάνεια με τις πιό απίθανες και απρόοπτες αφορμές, αφού η ανησυχία και η αγωνία έχει αντικατασταθεί απ'τη βεβαιότητα και την --ευχάριστη-- συνήθεια....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 16, 2011 1:19 pm

JESSIE έγραψε:
Επιτρέψτε μου μια μικρή παρέμβαση, την οποία μπορείτε και να αγνοήσετε τελείως, αν θέλετε.... Εχει μεσολαβήσει κάτι πολύ σημαντικό μεταξύ των παλιών, ρομαντικών και παθιάρικων ερωτικών σκηνών του Λουκά και της Νόρας και των τωρινών . Εχουν παντρευτεί, έχουν γίνει γονείς, ζούν μαζί στο ίδιο σπίτι, μοιράζονται το ίδιο κρεβάτι, κι έχουν συνειδητοποιήσει πιά, τόσο μέσα τους όσο και τυπικά, αφού υπάρχει ένα πιστοποιητικό γάμου, οτι ζούν ο ένας για τον άλλον, στηρίζουν ο ένας τον άλλον και θα'ναι πάντα εκεί ο ένας για τον άλλον. Αυτό από μόνο του αφαιρεί κάθε αίσθηση επείγουσας ανάγκης, κάθε αβεβαιότητα για τα αισθήματα του άλλου, ή αγωνία μήπως χάσεις το αγαπημένο σου πρόσωπο, οποτε και ο έρωτας αποκτάει άλλα χαρακτηριστικά, όχι απαραίτητα λιγώτερο έντονα, αλλά πάντως όχι αυτά πχ. του Χρήστου και της Νταίζης, που δεν ξέρουν αν θα είναι μαζί και αύριο και τι τους ξημερώνει.....
Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ το ζευγάρι Νόρα Λουκάς, όπως έχει εξελιχθεί μετά το γάμο και μετά το παιδί. Ξέρουν πιά τόσο καλά ο ένας τον άλλον, δεν υπάρχει μυστήριο μεν, αλλά δεν υπάρχει και ανταγωνιστικότητα, τα λένε όλα μεταξύ τους, και ο έρωτας υπάρχει πάντα εκεί, και βγαίνει στην επιφάνεια με τις πιό απίθανες και απρόοπτες αφορμές, αφού η ανησυχία και η αγωνία έχει αντικατασταθεί απ'τη βεβαιότητα και την --ευχάριστη-- συνήθεια....

Α βρε jessie ,μεσα στο μυαλο μου εισαι ωρες ωρες!Ακριβως αυτο σκεφτομουν πριν λιγο,ορμωμενη απο κατι που διαβασα στους χθεσινους σχολιασμους.Το παραπονο μια κοπελας,οτι επ σαν κατι παλια με τον ερωτα του Λουκα και της Νορας,δεν θα ξαναδουμε!Πως θα μπορουσαμε να δουμε κατι ιδιο.Οταν τα παντα αλλαζουν και ο ερωτας επισης.Και το να αλλαζει δεν ειναι κατι κακο,το θεμα ειναι να μην χανεται ,να μην εξαφανιζεται και στην θεση του να μην αφηνει τιποτα,οπως στην περιπτωση της Μελιτας!
Και συμφωνω απολυτα με οτι γραφεις,οτι ο ερωτας αποκταει αλλα χαρακτηριστικα ,οσο περναει ο καιρος και ειδικα οταν ερχεται ενα παιδι.Βεβαια ,το οτι αλλαζει κατι,σημαινει οτι εξελισσεται ,εξαλλου τιποτα δεν μπορει να μεινει στασιμο.
Παρ ολα αυτα εγω διεκρινα στις χθεσινες σκηνες ,το ιδιο παθος στα Λουκονορακια.Και μου αρεσαν παρα πολυ.Μου βγαζουν,παντα μου εβγαζαν πολλα πραγματα ,ερωτα,συντροφικοτητα,φιλια,αγαπη,ενδιαφερον,τα παντα μου βγαζει αυτη η σχεση καιτο καλο ειναι οτι τα ειδαμε ολα αυτα,να αρχιζουν και να τελειωνουν.
Πιστευω πως και ο ερωτας του Στεφανου και της Εριεττας ,εχει ολα αυτα τα χαρακτηριστικα,αλλα δυστυχως αυτο το ζευγαρι δημιουργηθηκε λιγο αργα και δεν θα το απολαυσουμε οσο επρεπε!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από feggaropetra Τετ Νοε 16, 2011 1:37 pm

JESSIE έγραψε:
Επιτρέψτε μου μια μικρή παρέμβαση, την οποία μπορείτε και να αγνοήσετε τελείως, αν θέλετε.... Εχει μεσολαβήσει κάτι πολύ σημαντικό μεταξύ των παλιών, ρομαντικών και παθιάρικων ερωτικών σκηνών του Λουκά και της Νόρας και των τωρινών . Εχουν παντρευτεί, έχουν γίνει γονείς, ζούν μαζί στο ίδιο σπίτι, μοιράζονται το ίδιο κρεβάτι, κι έχουν συνειδητοποιήσει πιά, τόσο μέσα τους όσο και τυπικά, αφού υπάρχει ένα πιστοποιητικό γάμου, οτι ζούν ο ένας για τον άλλον, στηρίζουν ο ένας τον άλλον και θα'ναι πάντα εκεί ο ένας για τον άλλον. Αυτό από μόνο του αφαιρεί κάθε αίσθηση επείγουσας ανάγκης, κάθε αβεβαιότητα για τα αισθήματα του άλλου, ή αγωνία μήπως χάσεις το αγαπημένο σου πρόσωπο, οποτε και ο έρωτας αποκτάει άλλα χαρακτηριστικά, όχι απαραίτητα λιγώτερο έντονα, αλλά πάντως όχι αυτά πχ. του Χρήστου και της Νταίζης, που δεν ξέρουν αν θα είναι μαζί και αύριο και τι τους ξημερώνει.....
Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ το ζευγάρι Νόρα Λουκάς, όπως έχει εξελιχθεί μετά το γάμο και μετά το παιδί. Ξέρουν πιά τόσο καλά ο ένας τον άλλον, δεν υπάρχει μυστήριο μεν, αλλά δεν υπάρχει και ανταγωνιστικότητα, τα λένε όλα μεταξύ τους, και ο έρωτας υπάρχει πάντα εκεί, και βγαίνει στην επιφάνεια με τις πιό απίθανες και απρόοπτες αφορμές, αφού η ανησυχία και η αγωνία έχει αντικατασταθεί απ'τη βεβαιότητα και την --ευχάριστη-- συνήθεια....

Εντάξει, είναι από ποια οπτική γωνία θα το δεις… Δε διαφωνώ εντελώς μ’αυτά που λες. Αν και όλο αυτό έτσι όπως το λες μου θυμίζει λίγο μια αγάπη "δεδομένη" λόγω του γάμου κι αυτό δε μου πολυαρέσει… Αυτό που κυρίως με "ενοχλεί" όμως ας πούμε λίγο σ’αυτούς τους δύο, είναι η "γελοιότητα" που υπάρχει κάποιες φορές στις σκηνές τους. Πιστεύω πως έπρεπε στη ζυγαριά να είναι λίγο λιγότερο το κωμικό στοιχείο και λίγο περισσότερο το συναισθηματικό. Αυτό. Δε σημαίνει πως δε μου αρέσουν μαζί, πως δε χαίρομαι να τους βλέπω αγαπημένους, πως δε μου αρέσει η τροπή που έχει πάρει η σχέση τους. Φυσικά και προτιμώ να τα λένε και να τα μοιράζονται όλα μεταξύ τους –πια-, φυσικά και θέλω να τους βλέπω αγαπημένους, φυσικά και δε θέλω να αποβάλλουν αυτό το παιχνιδιάρικο και "κωμικό" που έχουν στη συμπεριφορά τους, ειδικά ο Λουκάς, αλλά όλα με μέτρο. Σκηνές σαν κι αυτές του αποψινού επεισοδίου δε μου είναι αποκρουστικές, απλώς θα ήθελα να δω και κάτι παραπάνω. Να μην υπάρχουν μόνο τέτοιες. Και δεν εννοώ απαραίτητα ερωτική σκηνή. Κάτι με λίγο συναίσθημα παραπάνω… Ίσως είμαι πολύ ρομαντική, δεν ξέρω. valen Κάπου διάβασα πως στο επόμενο επεισόδιο ο Λουκάς της εξηγεί πως η εγκυμοσύνη της Δάφνης ήταν απλά η αφορμή για να ξυπνήσει μέσα του το… "πάθος" ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι. Ας μην το προδικάζω, θα περιμένω να δω το παρακάτω πρώτα.

Παρ ολα αυτα εγω διεκρινα στις χθεσινες σκηνες ,το ιδιο παθος στα Λουκονορακια.

Το ίδιο πάθος, αλλά ένα πάθος που πήγαζε από ένα γεγονός, μια αφορμή, κι όχι από τη δική τους ανάγκη να είναι ο ένας κοντά στον άλλον. Τουλάχιστον εκ πρώτης όψεος. Ήταν κάπως σαν... αγώνας δρόμου να προλάβουν το Νικόλα...

Για Στέφανο και Εριέττα θα συμφωνήσω πως υπό άλλες συνθήκες, θα μπορούσε να είναι ένα πολύ ενδιαφέρον τηλεοπτικό ζευγάρι. Είχαν τις προοπτικές. Δεν τους συγκρίνω όμως με τη Νόρα και το Λουκά, όχι επειδή η αγάπη τους είναι μικρότερη ή λιγότερο παθιασμένη, απλά είναι διαφορετική. Κι αυτό είναι καλό, δεν είναι ωραίο να βλέπουμε τα ίδια. :)


feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 16, 2011 2:39 pm

Εγω παλι ειμαι περισσοτερο της αποψης της Σοφιας και της JESSIE...Νομιζω οτι η JESSIE αναφερει ενα πολυ σημαντικο στοιχειο...Οτι πλεον μετα απο πολλες δυσκολιες αυτοι οι δυο ειναι μαζι χωρις εμποδια και φοβους...Εχει φυγει εκεινη η αγωνια για το αν θα τα καταφερουν γιατι απλα τα καταφεραν...Εχουν ενα παιδι,μια κοινη ζωη και απειρα προβληματα...Οποτε για μενα τουλαχιστον ειναι απολυτα φυσιολογικο να μην υπαρχει το ιδιο παθος(αν και δεν ξερω αν ειναι αυτη η σωστη λεξη...ισως να πρεπει να πω αναγκη ή αγωνια) οπως στην πρωτη τους φορα ας πουμε ή σε καποια επανασυνδεση...Πλεον ειναι δεδομενο οτι θα βρεθουν επειδη εχουν αναγκη ο ενας τον αλλον στη ζωη τους και αυτο μπορει να φαινεται λιγο απλο χωρις ρομαντισμο ή παθος απλα ενα καθηκον ή μια σωματικη αναγκη...Ειναι αρκετα ρεαλιστικο(αν και σε μια σειρα ο ρεαλισμος δεν ειναι απαραιτητος) αλλα και παλι δεν ειναι μονο ετσι...Και εγω ειδα παθος,παιχνιδι,ναζια,κρυμμενες λεξεις και υποννοουμενα...Το ''παιχνιδι της αναπαραγωγης'' ηταν ενα απλο προσχημα για να ξεκινησει το παιχνιδι...Νομιζω οτι οι σεναριογραφοι εκμεταλλευτηκαν αυτην την εξελιξη της εγκυμοσυνης για να δωσουν ενα ευρυ φασμα της σχεσης της Νορας και του Λουκα...Εμπλεξαν το κωμικο με το ερωτικο και στη συνεχεια θα ερθουν και τα πιο ρομαντικα...Βεβαια κι εγω θα ηθελα να τους βλεπω πιο συχνα σε χαλαρες στιγμες να λενε απλα μου ελειψες και θα το χαιρομουν πολυ αλλα νομιζω οτι και οι αλλοι χρειαζονται τον χωρο τους...Επισης αν γινοταν και συνεχεια ισως να εχανε την αξια του...Εχουνε ηδη δει σκηνες να λενε οτι ελειψαν ο ενας στον αλλον...

Προσωπικα τους χαρηκα και μου αρεσαν πολυ και οι σκηνες που πολυ ευγενικα ανεβασε μια κοπελα!!!!!!!Αλλα ο καθενας εχει την αποψη του και ειναι αδυνατον να συμβαδιζουν ολες οι γνωμες...Οπως πολυ σωστα αναφερθηκε η οπτικη γωνια παιζει ρολο...Ευχομαι μονο να ερθουν σκηνες που πραγματικα θα τις απολαυσουμε ολοι ή τουλαχιστον οσο το δυνατον περισσοτεροι!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Lisa Nova Τετ Νοε 16, 2011 3:21 pm

Ανέβασα τις σκηνές τους από το επεισόδιο 610. Η πρώτη είναι η συνέχεια του γραφείου



Και η δεύτερη είναι η σκηνή που σας έλεγα με τη Νόρα να κάνει παράπονα στο Λουκά ότι τη βλέπει σαν μηχανή αναπαραγωγής. Τη βρήκα γλυκούλα, ιδιαίτερα προς το τέλος.... μου θυμήσαν λίγο τις αρχές της σχέσης τους. Love!



Ελπίζω να σας αρέσουν! Wink
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Νοε 16, 2011 3:26 pm

Δεν μπορώ έτσι όμως ρε συ Λουκά, δεν μπορώ! Κάνεις σαν αρκούδα χαχαχχαχαχα
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από feggaropetra Τετ Νοε 16, 2011 3:43 pm

Δε διαφωνούμε τόσο, εννοείται πως μια σχέση περνάει σε άλλο επίπεδο με την πάροδο του χρόνου, ειδικά όταν έρχεται ένα παιδί. Οι ανθρώπινες σχέσεις εξελίσσονται. Και φυικά είναι το πιο σημαντικό που είναι μαζί κι αγαπημένοι παρά τα όποια εμπόδια συνάντησαν. Αυτό λέει πολλά. Είναι μια αγάπη που δεν κατάφεραν οι δυσκολίες να την τσακίσουν, το αντίθετο. Απλά εγώ θα ήθελα στις συγκεκριμένες σκηνές λίγη τρυφερότητα παραπάνω. :)
Lisa Nova σε ευχαριστούμε πολύ που ανέβασες τις σκηνές! :)
Επανόρθωσε κάπως ο Λουκάς. Η τελευταία σκηνή ήταν πιο γλυκιά. Love! "Έτσι ναι" που λέει και η Νόρα. valen


Έχει επεξεργασθεί από τον/την feggaropetra στις Τετ Νοε 16, 2011 3:46 pm, 1 φορά

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 16, 2011 3:46 pm

Δεν εχω τι να πω!!!!Απλα οτι τους λατρευω!!!!Και η Ευα τι πλακα θεε μου!!!!!!Κατι τετοια κωμικα της πανε γαντι!!!!!Αλλα πραγματικα ελιωσα!!!! Love! Η πρωτη μου θυμισε εκεινη τη φοβερη σκηνη που πηγαν στο γραφειο η Δαφνη με τον Νικολα να που για τις αποπειρες στην Ευα και οι αλλοι εκαναν γλυκες!!!!!

Και η δευτερη μου αρεσε πολυ!!!!! inlove Αυτο με την αρκουδα φοβερο!!!!!! gelio Και πριν μαθει για την εγκυμοσυνη της Δαφνης ηταν τελειος στο κρεβατι,ε,Νορακι;;;;Κριμα που δεν πηρε και εμας το ματι μας λιγη τελειοτητα... ^^

Ευχαριστουμε παρα πολυ!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από fay66 Τετ Νοε 16, 2011 3:55 pm

Να΄σαι καλά κορίτσι μου που τις ανέβασες!!
Ευχαριστούμε πολύ!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 38 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Νοε 16, 2011 5:37 pm

Κορίτσια ο καθένας έχει τη δική του άποψη για το θέμα αυτό και είναι αποδεκτή... δε γίνεται να συμφωνούμε όλοι.... απλά εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά...!!!
Όπως είπα και χθές, πλέον ούτε να γελάσω δεν μπορώ με τις σκηνές που έχουν τα Λουκανοράκια...!!! και παλιότερα ήταν η "κωμική νότα" της σειράς αλλά τουλάχιστον δεν ήταν γελοίοι....!! Όπως είπε η Στελλίνα κάπου στην πορεία έχασαν το μέτρο και εκεί θεωρώ έχασαν την αυθεντικότητα τους, έχασαν αυτό το "στοιχείο" που εμένα τουλάχιστον με κέρδιζε σαν τηλεθεάτρια.... γιατί σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να συγκρίνω τον Λουκά του 1-2 κύκλου με τον Λουκά του 3-4 κύκλου και την Νόρα αντίστοιχα... άλλοι άνθρωποι έγιναν.... ξεμωράθηκαν τελειώς....!!!
Όσο για τον γάμο και την τυπηκότητα της σχέσης τους, δεν πιστεύω οτι πρέπει να αλλάξουν και πολλά... κανείς δεν είναι δεδομένος όσο χαρτιά και να τον κρατάνε κοντά σου... ο γάμος έγινε σαν μια γιορτή για να επισημοποιήσουν την σχέση τους, όχι για να "τυλίξουν" ο ένας τον άλλον (αυτή είναι δική μου έκφραση, μην παρεξηγηθώ..) το οτι έγιναν γονείς επίσης πρέπει να τους κάνει πιο υπεύθυνους, πρέπει να έχουν απόλυτη επίγνωση της συμπεριφοράς τους πρός τη Ρεγγίνα και ύστερα να σκεφτούν για άλλο παιδί χωρίς βεβαίως να επηρεάζονται απο τις αναπαραγωγικές ικανότητες του κάθε Νικόλα....!!!



Lisa Nova σ'ευχαριστούμε πολύ για τα βιντεάκια.... flower
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 38 από 39 Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης