Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα - Λουκάς

+84
μπουγιουριτσα
elenh
evaggelia*
zo0zo0ni
LaurelRose
MARINAKI_AGAPI_97
Eya-8ea
ouki_loukanorikhgiamiazwh
k@terinio-loukonoraki
ifigeneia1
dm10811
κικκο
trelli petrakitsa
nadiap
ProudMaslowqueen
christina123
rinaki
charmie258
MarCia
space
aglaitsa
zeta88
xristinaki_noraloukofan
koalaki
Lisa Nova
mariannitaki
zwi
dream_on
Ανυπέρ-Βλήτο
koukoumfkos
Nora&Loukas
afroditi_norakii
mary32
Ezantakou
maeveline
Καρ-Mik
xalkate
loukanorofan
Dimitraaa
l_aquila
ειρηνη7
feggaropetra
MARIANNALEX
a!
anna92
Mikaella
zouz0unii
ellie
trelh gia nora-louka
Caroline
FieryRed
maria_sab
anna-maria
νοριτσα
Μάνος Λύτρας
Clarabelle
JESSIE
loukasnora
fanlouknor
tzibirdika
ntinafer
st@cy
loukitsa
ellileo
Antigoni!
tweetyedem
noraki_love_97
Kornilia_Petrakitsa
kikitsa
black_cat
sofia
fay
fantina
$ofi@ loukakos + nora
KatsaroYpotheto
noratius
taradoula
edem4ever
Despinaki
fay66
mariavenetifoka
rachel
marakii
sifantid
88 απαντήσεις

Σελίδα 39 από 39 Επιστροφή  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από evaggelia* Τετ Νοε 16, 2011 5:43 pm

ευχαριστουμε πολυ!!!
εχω να πω οτι ηταν πολυ καλυτερες απο τις πρωτες σκηνες που ηταν μαζι και η δευτερη σκηνη ηταν πιο τρυφερη....αλλα ακομα δεν μας εχουν δειξει μια απολυτα τρυφερη σκηνη....ελπιζω να υπαρξει καποια στιγμη.... Rolling Eyes
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από marakii Τετ Νοε 16, 2011 5:51 pm

Ευχαριστούμε πολύ Γιώτα!:)

Αυτό το ''κάνεις σαν αρκούδα'' ήταν τόσο Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 397896 σκέτη γλύκα η δεύτερη σκηνή ''έτσι ναι'' (και 'μενα μου θύμισε τις σκηνές που η Νόρα έκανε παράπονα και ο Λουκάς την κάλμαρε με φιλιάΝόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 226538 ) .... Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 621900 και η πρώτη εκεί που η Νόρα έβαζε κραγίον και έσπρωχνε το Λουκά ,αναμένω να τα δω και στην τηλεόραση!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 16, 2011 7:23 pm

ΣΨ1 έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Επιτρέψτε μου μια μικρή παρέμβαση, την οποία μπορείτε και να αγνοήσετε τελείως, αν θέλετε.... Εχει μεσολαβήσει κάτι πολύ σημαντικό μεταξύ των παλιών, ρομαντικών και παθιάρικων ερωτικών σκηνών του Λουκά και της Νόρας και των τωρινών . Εχουν παντρευτεί, έχουν γίνει γονείς, ζούν μαζί στο ίδιο σπίτι, μοιράζονται το ίδιο κρεβάτι, κι έχουν συνειδητοποιήσει πιά, τόσο μέσα τους όσο και τυπικά, αφού υπάρχει ένα πιστοποιητικό γάμου, οτι ζούν ο ένας για τον άλλον, στηρίζουν ο ένας τον άλλον και θα'ναι πάντα εκεί ο ένας για τον άλλον. Αυτό από μόνο του αφαιρεί κάθε αίσθηση επείγουσας ανάγκης, κάθε αβεβαιότητα για τα αισθήματα του άλλου, ή αγωνία μήπως χάσεις το αγαπημένο σου πρόσωπο, οποτε και ο έρωτας αποκτάει άλλα χαρακτηριστικά, όχι απαραίτητα λιγώτερο έντονα, αλλά πάντως όχι αυτά πχ. του Χρήστου και της Νταίζης, που δεν ξέρουν αν θα είναι μαζί και αύριο και τι τους ξημερώνει.....
Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ το ζευγάρι Νόρα Λουκάς, όπως έχει εξελιχθεί μετά το γάμο και μετά το παιδί. Ξέρουν πιά τόσο καλά ο ένας τον άλλον, δεν υπάρχει μυστήριο μεν, αλλά δεν υπάρχει και ανταγωνιστικότητα, τα λένε όλα μεταξύ τους, και ο έρωτας υπάρχει πάντα εκεί, και βγαίνει στην επιφάνεια με τις πιό απίθανες και απρόοπτες αφορμές, αφού η ανησυχία και η αγωνία έχει αντικατασταθεί απ'τη βεβαιότητα και την --ευχάριστη-- συνήθεια....

Α βρε jessie ,μεσα στο μυαλο μου εισαι ωρες ωρες!Ακριβως αυτο σκεφτομουν πριν λιγο,ορμωμενη απο κατι που διαβασα στους χθεσινους σχολιασμους.Το παραπονο μια κοπελας,οτι επ σαν κατι παλια με τον ερωτα του Λουκα και της Νορας,δεν θα ξαναδουμε!Πως θα μπορουσαμε να δουμε κατι ιδιο.Οταν τα παντα αλλαζουν και ο ερωτας επισης.Και το να αλλαζει δεν ειναι κατι κακο,το θεμα ειναι να μην χανεται ,να μην εξαφανιζεται και στην θεση του να μην αφηνει τιποτα,οπως στην περιπτωση της Μελιτας!
Και συμφωνω απολυτα με οτι γραφεις,οτι ο ερωτας αποκταει αλλα χαρακτηριστικα ,οσο περναει ο καιρος και ειδικα οταν ερχεται ενα παιδι.Βεβαια ,το οτι αλλαζει κατι,σημαινει οτι εξελισσεται ,εξαλλου τιποτα δεν μπορει να μεινει στασιμο.
Παρ ολα αυτα εγω διεκρινα στις χθεσινες σκηνες ,το ιδιο παθος στα Λουκονορακια.Και μου αρεσαν παρα πολυ.Μου βγαζουν,παντα μου εβγαζαν πολλα πραγματα ,ερωτα,συντροφικοτητα,φιλια,αγαπη,ενδιαφερον,τα παντα μου βγαζει αυτη η σχεση καιτο καλο ειναι οτι τα ειδαμε ολα αυτα,να αρχιζουν και να τελειωνουν.
Πιστευω πως και ο ερωτας του Στεφανου και της Εριεττας ,εχει ολα αυτα τα χαρακτηριστικα,αλλα δυστυχως αυτο το ζευγαρι δημιουργηθηκε λιγο αργα και δεν θα το απολαυσουμε οσο επρεπε!

Σοφια (?) Απαντω σε αυτο το ποστ γιατι με αναφερει...Το Λουκανορικο ζευγος αγαπηθηκε ακριβως επειδη διαφερει απο τα υπολοιπα..δεν ειναι ενα συμβατικο ζευγαρι...Ειπα οτι δε θα ξαναδουμε σκηνες σαν αυτες του 2ου κ 3ου κυκλου συγκρινοντας την με την χθεσινη....Και πιστεψτε με δε φταιει ο γαμος και το παιδι που δε τις βλεπουμε πια..Φταινε οι σεναριογραφοι που ξεπετανε τις σκηνες τους και γραφουν οτι να ναι...Γιατι αν ηθελαν παπαδες θα εκαναν,...αλλα δεν εχουν χρονο γι αυτους και για κανεναν αλλον περα της μουρλης και της πονεμενης..Γιατι μη νομιζετε οτι σκεφτομαι μονο Νορα-Λουκα...Και οι σκηνες του Στεφ και της Ερης ποσα λεπτα διαρκουν σε καθε επεισοδιο? Καλα για Λευτερη -Ευα ας μη σχολιασω... lmao
Τελοσπαντων...Δεν ζηταω να βλεπω καθε μερα ερωτικες σκηνες (φυσικα και αυτο δεν γινεται εκ των πραγματων)...Θελω ομως οταν μας πετανε το τυρακι να θυμιζει τουλαχιστον κατι απο τα παλια..οχι να βλεπω τετοιες γελοιοτητες.....Δηλαδη που ξανακουστηκε να θες να κανεις και 2ο παιδι για να μην σε προσπερασει ο κολλητος σου????imarton Και στη πραγματικη ζωη να το πεις σε καποιον δε θα γελασει?
Σε καποιους αρεσε η σκηνη και το καταλαβαινω απολυτα....Εξαλλου απο το ολοτελα καλη και η Παναγιωτενα δε λενε? Φαινεται οτι εχω υψηλες προσδοκιες....ειχα δηλαδη....δεν εχω πια..απλα το παραπονο παραμενει... Razz
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 16, 2011 8:24 pm

tzibirdika έγραψε:Το Λουκανορικο ζευγος αγαπηθηκε ακριβως επειδη διαφερει απο τα υπολοιπα..δεν ειναι ενα συμβατικο ζευγαρι...Ειπα οτι δε θα ξαναδουμε σκηνες σαν αυτες του 2ου κ 3ου κυκλου συγκρινοντας την με την χθεσινη....Και πιστεψτε με δε φταιει ο γαμος και το παιδι που δε τις βλεπουμε πια..Φταινε οι σεναριογραφοι που ξεπετανε τις σκηνες τους και γραφουν οτι να ναι...Γιατι αν ηθελαν παπαδες θα εκαναν,...αλλα δεν εχουν χρονο γι αυτους και για κανεναν αλλον περα της μουρλης και της πονεμενης..Γιατι μη νομιζετε οτι σκεφτομαι μονο Νορα-Λουκα...Και οι σκηνες του Στεφ και της Ερης ποσα λεπτα διαρκουν σε καθε επεισοδιο? Καλα για Λευτερη -Ευα ας μη σχολιασω... lmao
Τελοσπαντων...Δεν ζηταω να βλεπω καθε μερα ερωτικες σκηνες (φυσικα και αυτο δεν γινεται εκ των πραγματων)...Θελω ομως οταν μας πετανε το τυρακι να θυμιζει τουλαχιστον κατι απο τα παλια..οχι να βλεπω τετοιες γελοιοτητες.....Δηλαδη που ξανακουστηκε να θες να κανεις και 2ο παιδι για να μην σε προσπερασει ο κολλητος σου????imarton Και στη πραγματικη ζωη να το πεις σε καποιον δε θα γελασει?
Σε καποιους αρεσε η σκηνη και το καταλαβαινω απολυτα....Εξαλλου απο το ολοτελα καλη και η Παναγιωτενα δε λενε? Φαινεται οτι εχω υψηλες προσδοκιες....ειχα δηλαδη....δεν εχω πια..απλα το παραπονο παραμενει... Razz

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Άλλωστε οι Λουκανορικοί έχουμε ξενερώσει μήνες τώρα, δεν είναι η πρώτη φορά. Με τίποτα δε συγκρίνεται η χθεσινή σκηνή με του επεισοδίου 406 στο παγκάκι που ο Λουκάς ζητάει από τη Νόρα να κάνουν ένα παιδί γιατί όταν την είδε πόσο καλά τα πάει με τη Νεφέλη κατάλαβε ότι θέλει όσο τίποτα ένα παιδί μαζί της. Ήταν τόσο τρυφερή και αγαπησιάρικη σκηνή και απόλυτα ταιριαστή με το συγκεκριμένο ζευγάρι. Τώρα βλέπουμε ένα Λουκά που ζητάει δεύτερο παιδί (καλά, αυτό ας μην το σχολιάσω), αμέσως μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη της Δάφνης. Με χάλασε πάρα πολύ να βλέπω το Λουκά που χαιρόταν με τη χαρά των φίλων του να ακούει τα νέα και η πρώτη του αντίδραση ήταν να ρίξει τη Νόρα στο κρεβάτι για να του κάνει και το γιο (κι αυτό ας μην το σχολιάσω). Όσο για τη σημερινή σκηνή επίσης φοβερά απογοητευτική. Ο Λουκάς αντί να αγκαλιάσει τη Δάφνη και να συγχαρεί το Νικόλα του πέταξε αμέσως κατάμουτρα ότι εκείνος θα κάνει δίδυμα για να τον ξεπεράσει κι ότι δε θα μείνει με ένα παιδί (ασχολίαστο κι αυτό). Δεν έβλεπε την ώρα να του αδειάσουν τη γωνιά για να βάλει μπρος να περάσει το Νικόλα στην τεκνοποίηση. Αυτός δεν είναι ο Λουκάς που ξέραμε, και γι΄αυτό το λόγο και μένα με ξενέρωσε η ερωτική σκηνή. Θα περίμενα κάτι καλύτερο και αυτοί οι ήρωες αξίζουν κάτι καλύτερο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 16, 2011 8:50 pm

Fay συμφωνω κι εγω μαζι σου και ειπες και κατι που ξεχασα να αναφερω...Με χαλασε πολυ που ο Λουκας με το που ακουσε τα νεα για εγκυμοσυνη Δαφνης αντι να χαρει σκεφτηκε αμεσως μη του παρει τη πρωτια ο Νικολας...Ο Λουκας που ξερουμε ολοι θα χαιροταν πραγματικα και θα το εδειχνε κανοντας μια αγκαλια τη Δαφνη και λεγοντας της συγχαρητηρια...Σημερα αντι να χαρει με τη χαρα των φιλων του τους εδιωχνε και αφου ειδε οτι δε φευγουν απλα τους αγνοησε φιλωντας και χουφτωνοντας τη Νορα μπροστα τους... Ε μα ειναι σοβαρα πραγματα αυτα? livani Ειπαμε να ειναι ασυγκρατητος αλλα οχι κι ετσι... Να μη θυμηθω οτι πεταξε παλι οτι εχει ενα μονο παιδι... Ee?

ΥΣ-->Ξεχασα να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω για τα βιντεο που ανεβαζετε. ))
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από maeveline Τετ Νοε 16, 2011 9:47 pm

καταρχας να ευχαριστησω την κοπελα που ανεβασε τα βιντεακια και να πω πως επαθα πολιτισμικο σοκ Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 558573 ειχα να δω παααααρα πολυ καιρο εδεμ και ειδα αυτο? Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 191984 τι εγινε ρε παιδια ?...ποσο καρβουνο εχει πεσει? Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 191984 να πω πως γελασα εκ των υστερων γιατι κατα τη διαρκεια μου βγαζε κατι γλοιωδες και γελοιο...οτι τι? πιανουν το τραγουδι μεινε μαζι μου εγκυος ειμαι πολυ φερεγγυος και ο λουκας θελει τα πρωτεια? Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 191984 δεν υπαρχει αυτο Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 191984

τελικα εχοντας σταματησει τη σειρα (κοινως εχοντας αποτοξινωθει απο τη συνηθεια γιατι μετα απο ενα σημειο τη σειρα δεν την εβλεπα παλια επειδη μου αρεσε αλλα επειδη ειχα κολλησει με την συνηθεια της καθημερινης) βλεποντας το τωρα αποκομμενα μου φαινεται ακομα χειροτερο...κριμα παντως γιατι καποτε ειχαν δειξει πως πολλα πραγματα ειχαν προοπτικες...περασμενα μεγαλεια τωρα εχουμε κοινες μηχανες σπερματος και ζωντανες θερμοκοιτιδες γιατι το παιχνιδι της αναπαραγωγης εχει περιεργους κανονες Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 621900 παει και το μετρο...

γενικοτερα συμφωνω με την σμα, την εζι, την στελλινα, και την fay δεν θα μπορουσα να τα γραψω καλυτερα...Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 195890

το προβλημα δεν ειναι οτι παντρευτηκαν και αλλαξε η δομη της σχεσης τους (αν ο γαμος εχει τετοιες παρενεργειες μακριααα Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 558573 , μετα το γαμο ηξερα πως αποκτας περαιτερω ευθυνες, γινεσαι οικογενειαρχης, φτιαχνεις ζεστα περιβαλλοντα για μικρα παιδια και οσους αγαπας, προχωρας με επικοινωνια, αν χαθει κατι απο το παθος αναπληρωνεται απο κατανοηση και συναισθημα... τωρα αν η εικονα του γαμου ειναι παλιμπαιδισμος, γελοιοτητα και μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι τι να πω απεχω απο αυτη τη λογικη της σειρας ..βεβαια υποτιθεται πως αυτες οι σκηνες ειναι ρεαλιστικες υπο "κωμικο" πρισμα?Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 558573 δεκτο φαινεται πως προσωπικα εχω τελειως αλλη αισθητικη και αισθηση το χιουμορ απολυτα σεβαστο δεν μπορουν σε ολους να αρεσουν τα ιδια...) το προβλημα ειναι πως αλλαξε η δομη του σεναριου...σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι...εγω ανηκω στους οχι...και ειναι κριμα γιατι καποτε μου αρεσε πολυ αυτο το ζευγαρι και απολαμβανα να βλεπω σκηνες τους και να σχολιαζω με κεφι και γελιο και εγω και πολλα αλλα ατομα και πλεον αυτο δεν παιζει πια...ειναι παντως κριμα γιατι οι ιδιοι οι σεναριογραφοι ειχαν αποδειξει πως οταν θελουν μπορουν να κανουν θαυματα...μαλλον η εποχη της κρισης ειναι πολυπλευρη...

οσο για τις ερωτικες σκηνες και αν ειναι ερωτικες....δεν νομιζω να απασχολει και κανεναν ιδιαιτερα αυτο....εμενα δεν με ειχε απασχολησει και πολυ...οκ σιγουρα μου αρεσαν τετοιες σκηνες αλλα αν με ρωτησει καποιος αλλες σκηνες τους μου εχουν μεινει στην μνημη..σκηνες πολυ πιο εντονες που σαφεστατα και τωρα θα μπορουσαν να εχουν και ας ειχαν και 100 παιδια ...λογος να γινεται ειναι πιο πολυ συζητησεις για παθος και μονο για αυτο, αλλου ειναι το προβλημα...ειμαι απολυτα σιγουρη πως αν δεν ξαναεδειχναν καμια ερωτικη σκηνη αλλα εδειχναν σκηνες ουσιαστικες με μια συζητηση, ενα αγγιγμα, με σοβαροτητα και γλυκυτητα οπως το ζευγαρι που καποτε συστηθηκε θα υπηρχε γενικη ικανοποιηση..αλλωστε αυτο το ζευγαρι μπορει να ειχε συστηθει ως ατακοδορικη αισιοδοξη νοτα ειχε σηκωσει και αλλες σκηνες πολυ πιο ουσιαστικες και γι αυτο και αγαπηθηκε...οχι επειδη ξαφνικα το βαφτισαν κωμικο να ξεχασουμε και αυτα που καποτε βλεπαμε...ναι μπορουν να υποστηριξουν κωμικες σκηνες αλλα εγω θυμαμαι πως η νορα ειχε δειξει και αλλες σκηνες μεσα απο την ιστορια με τον στελιο πως ο λουκας ειχε δειξει και αλλες σκηνες οταν υποστηριζε την ευα με το μυστικο της μαριλιας, τον νικολα οταν κινδυνευε να χασει την αδεια του και να μπει φυλακη, τον μανο οταν του πηρε το οπλο μεσα απο τα χερια να μην αυτοκτονησει...με τη νορα στην παραλια να μιλανε για την εκτρωση...για την απαγωγη της νεφελης, να ευχονται στα αστερια, να θελει να δωσει ο λουκας το χαπι στον στελιο, η νορα να του λεει πως αυτη ειναι η δυναμη του και θα τον στηριξει ...το parla piu piano..τον λουκα να βοηθαει τη δαφνη χωρις ανταλλαγματα και ηλιθια αστεια, τη νορα να προσπαθει να στησει ενα γραφειο μονη της αφου παραιτηθηκε απο τον ρουσσο και ο λουκας να της πληρωνει τα νοικια οταν δεν ειχε χρηματα, τον λουκα να συζητα με επιπεδο με ολους και για ολα και μονο στις καταλληλες στιγμες να κανει πλακα και ποτε στις πολυ ακαταλληλες...τον λουκα να σκοτωνει τον στελιο, να τον απειλει στο ψυχιατρειο , να αναφερει στη νορα ακομα και την παθηση της στοκχολμης...να μιλανε για την δεσποινα, για τον φωτη...

αυτες οι σκηνες με τις τωρινες δεν ειναι εξελιξη...μεταλλαξη ειναι...και καμια απο αυτες τις σκηνες δεν ηταν ερωτικη...και καμια απο αυτες τις σκηνες δεν ειναι σκηνη που δεν θα μπορουσε να δωθει σε ενα παντρεμενο ζευγαρι...γιατι ηταν σκηνες ουσιας...δεν μου αρεσαν οι σκηνες με την μυγοσκοτωστρα, με την ορεινη αρκαδια, με τον λουκα αρρωστο να ζηταει σπανακοπιτα?....φυσικα και ναι...αλλα εως ενος σημειου..με μετρο (χαθηκε και το μετρο και η μεζουρα)...σκηνες σαν αυτες της χαλκιδας, της νορας καρακατινας, του λουκα αναξιοπρεπη οχι δεν μου δημιουργουν καμια ελξη...το ακριβως αντιθετο...και το οτι ειναι μια σειρα και καποια πραγματα ειναι τραβηγμενα δεν μου λεει κατι...και ο πρωτος κυκλος τηλεοπτικη σειρα ηταν..και χιουμορ ειχε και σεναριο ειχε και χαρακτηρες με ουσια και βαθος...καπου καποτε σε μια αλλη σειρα προφανως...

αυτοι οι λογοι με εκαναν να σταματησω τη σειρα και βλεποντας τετοιες σκηνες ομολογω πως δεν το μετανιωνω και καθολου...

ο σοβαρος με χιουρορ δικηγορος και ο ιδεαλιστης παιδιατρος εξαφανιστηκαν και τωρα μιλαμε για αλλα ατομα....ατομα εκτος τοπου και χρονου στην καλυτερη...

φυσικα αυτη ειναι η δικη μου αποψη και δεν θελω να προσβαλλω κανεναν που εχει αλλη εικονα για τη σειρα αλλωστε ο καθενας εχει δικη του κριση και δεν γινεται σε ολους να αρεσουν τα ιδια πραγματα θα ηταν κατι πολυ βαρετο εξαλλου......

τωρα οσο αφορα τελικα τις σκηνες που ειδα...μπορω να πω πως μου θυμιζουν και κατι απο την ελληνικη πολιτικη πραγματικοτητα...ο κοσμος καιγεται και τι κανεις γιαννη? κουκια σπερνω αν ακουσεις μπες φυγε αν ακουσεις φυγε ελα...

αν δεν εγραφα ολα τα απο πανω παντως...μαλλον απλα θα ποσταρα αυτα που τα λενε και ολα https://www.youtube.com/watch?v=Xf6SdtNPm-U Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 0667 λουκακο τραγουδησε το καλε μου που εχεις και καλη φωνη σου ταιριαζει ...ενα η ρεγγινα ενα και ο αρης το ξεχασμενο , βαλε και τα πεντε εξι χιλιαδες με την κουνελα νορα ειναι να μην το τραγουδησεις το σουξεδακι?...Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 0667 τρεχουμε τωραααα... https://www.youtube.com/watch?v=J_wCf4_TbQE Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 0667
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 16, 2011 10:15 pm


Ο καθένας βλέπει το θέμα σύμφωνα με τα προσωπικά του κριτήρια και στάνταρς, αλλά φυσικά ένα σενάριο παίρνει μιά θέση, που συχνά είναι αδύνατον να ικανοποιήσει τους πάντες. Νομίζω οτι απ'την αρχή της σειράς, το ζευγάρι Νόρας και Λουκά, είτε σαν φίλοι, είτε σαν ερωτευμένοι, ήταν τελείως διαφορετικό απ'τα υπόλοιπα ζευγάρια, συνδύαζαν σοβαρότητα και τρέλλα, τρυφερότητα και αγάπη με σφοδρό επαγγελματικό και προσωπικό ανταγωνισμό, και γενικά οι αντιδράσεις τους ήταν αδύνατον να προβλεφθούν, γιατί δεν ήξερε κανείς σε τι ψυχική διάθεση θα ήταν κάθε συγκεκριμένη στιγμή. Πάντως καθ'όλη τη διάρκεια της σειράς, μας έχουν πείσει οτι αγαπιούνται βαθειά, κι ότι ..... δεν θα πλήξουμε μαζί τους. Αυτό ισχύει ακόμη και τώρα, που έχουν δεθεί με τα δεσμά του γάμου, και τίποτε δεν δείχνει οτι ο γάμος τους δημιουργεί.... παρενέργειες, απλά ο, τι παλιότερα το βίωναν σε υπερβολικό βαθμό, είτε αυτό ήταν απογοητεύσεις είτε χαρές, τώρα το βιώνουν στις πραγματικές του διαστάσεις, με μεγαλύτερη γνώση του συντρόφου τους και μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στον εαυτό τους. Αυτό τους κάνει πιό ώριμους, ώστε να μπορούν ακόμη και να παίξουν το θέατρό τους, να κάνουν τις φάρσες τους, χωρις να κινδυνεύουν να παρεξηγηθούν, όλα είναι στο παιχνίδι, κι όλα επιτρέπονται, αφού το βασικό είναι οτι ξέρουν τι ακριβώς αντιπροσωπεύει ο ένας για τον άλλον.
Είναι καλό και ρεαλιστικό να τους βλέπουμε σαν ανθρώπους, κι όχι σαν σύμβολα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από maeveline Τετ Νοε 16, 2011 10:38 pm

JESSI συμφωνω απολυτα στο οτι ενα σεναριο δεν μπορει να ικανοποιει τους παντες και φυσικα καλο ειναι να βλεπουμε τους οποιους χαρακτηρες σαν ανθρωπους και οχι σαν συμβολα...προσωπικα (και αναφερομαι προσωπικα σε μενα γιατι μονο για μενα μπορω να μιλησω με βεβαιοτητα και να εκφερω την δικη μου αποψη) αν διαλεγα να κανω καποιους χαρακτηρες προτυπα και συμβολα θα ηταν απο καποιο σοβαρο εργο που θα ειχε κατι να μου προσδωσει και οχι απο μια τηλεοπτικη απογευματινη σειρα που σαφως μπορει να δημιουργησει καποια κινητικοτητα και ευρυ κοινο αλλα ως εκει...εχοντας πει αυτο να πως πως αυτοι οι χαρακτηρες εν τη προκειμενη μου ηταν αγαπητοι γιατι ηταν το ζευγαρι της διπλανης πορτας...φιλοι, ανθρωπινοι, σε διαστασεις που εμοιαζαν πραγματικες και ας ειχαν να αντιμετωπισουν γεγονοτα ακραια...αλλα αυτο που αναφερεις περι ωριμοτητας τουλαχιστον μεχρι το σημειο της σειρας που ειχα δει εγω δεν το ειχα παρατηρησει...το αντιθετο θα ελεγα...εχασαν καθε στοιχειο ωριμοτητας, πρακτικης και συνασθηματικης...γελοιοποιηθηκαν περα οριων και το οτι ειναι ενα διαφορετικο ζευγαρι δεν ειναι αλλοθι στο να χανεται το μετρο και να μετατρεπονται αλλοτε ισορροπημενοι χαρακτηρες οχι απλα σε κατι διαφορετικο απο αυτο που συστηθηκαν αλλα σε κατι χωρις συνεπεια και λογικη...

τα στοιχεια που αναφερεις ειχαν φανει εως ενος σημειου και ηταν στοιχεια που με τραβηξαν και με εκαναν να θελω να δω πραγματα απο αυτο το ζευγαρι....αλλα μετα ξεκινησαν αμνησιες και το μετρο και η λογικη απουσιασε...(τουλαχιστον αυτο που θεωρω εγω λογικο και μετρημενο)...δεν με χαλαει το χιουμορ οταν ειναι αυτο ακριβως...χιουμορ...κωμικο...με χαλανε δηθεν κωμικες σκηνες που βγαινουν κωμικοτραγικες και αλλοιωνουν χαρακτηρες που καποτε ειχα διαλεξει να μου κανουν συντροφια στον ελευθερο χρονο μου...

μου αρεσε αυτο το ζευγαρι...το υποστηριξα...εκανα πολλα σχολια αλλα εντονα αλλα χιουμοριστικα...αλλα σε καμια περιπτωση δεν υπηρξε αποκλιση απο τον ρεαλισμο γιατι αν ειχε υπαρξει πολυ απλα θα συνεχιζα να βρισκω λογικη σε σκηνες χωρις λογικη εχοντας στο μυαλο μου οτι οι χαρακτηρες ειναι στο απυροβλητο και οτι το σεναριο δεν υπαρχει πιθανοτητα να χαλασει...ομως κατα την δικη μου οπτικη το σεναριο και χαλασε και αλλοιωσε τους χαρακτηρες του σε απιστευτα σημεια που αγγιξαν κατι παραπερα και απο το παραλογο...και καπου εκει θα ηταν αδυνατο να τους δω σαν ανθρωπους οταν συνεχως και για μεγαλο διαστημα μου τους παρουσιαζαν σαν καρτουν...

το αποτελεσμα για μενα απλο..σταματησα να παρακολουθω τη σειρα...αλλα σημερα ειπα να δω καποιες σκηνες μηπως και ειχε αλλαξει κατι απο την στιγμη που σταματησα να βλεπω τη σειρα...αλλαξε ναι...αλλα οχι προς το καλυτερο΄...και αυτο που ειδα δεν εχει σχεση ουτε με το πως εξελισσεται μια σχεση, ουτε με πραγματα που καποτε θα ηθελα να δω, ουτε με το αν το ζευγαρι αυτο ειναι συμβατικο η οχι...αυτο που ειδα ηταν κατι που προσπαθουσε να εκβιασει γελιο και καταφερνε ακριβως το αντιθετο και μια σκια δυο χαρακτηρων απο αυτο που ειχε συστηθει πριν 3μιση χρονια...

φυσικα το θεωρω αυτονοητο πως αυτο ειναι το δικο μου κριτηριο και γουστο και δεν θεωρω πως ολοι το εστερνιζονται αλλα τελικα η καθε οπτικη εχει και κατι να προσδωσει...

διαβαζοντας τις κριτικες και τα σχολια πολλων παιδιων και ατομων εχω δει πραγματα και εχω σκεφτει πραγματα που δεν θα ειχα παρατηρησει αλλιως ακομα και οταν αυτες οι αποψεις ηταν εκ διαμετρου αντιθετες με τις δικες μου...και το γεγονος ομως πως υπαρχουν αρκετες αποψεις που συγκλινουν στο οτι το ζευγαρι αυτο εχει μεταλλαχτει προς το χειροτερο, το μη ανεκτο και σαφεστατα δεν υπηρξε προοδος συναισθηματος και ουσιας αλλα ανεπαρκεια σε ολα τα επιπεδα και αυτο εχει τη σημασια του οπως και οταν φυσικα εμφανιζονται και θετικα σχολια...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από fay66 Τετ Νοε 16, 2011 11:10 pm

Ο Λουκάς πραγματικά είναι ένα άτομο που μέσα του έχει πολλά αισθήματα.
Μπορεί ο τρόπος του να είναι το λιγότερο παράξενος τώρα με το θέμα του δεύτερου παιδιού και να το επισπεύδει , ίσως νωρίτερα από ότι είχαν προγραμματίσει.
Όμως και η Νόρα τον ξέρει απέξω και ανακατωτά. Με το που της είπε η Δάφνη για την εγκυμοσύνη της ήξερε ποιες θα ήταν οι αντιδράσεις του. Και το βράδυ ,αφού τον προκάλεσε και δήλωσε ψόφιος-στο χθεσινό επεισόδιο αναφέρομαι-εκείνη τι του είπε; Αυτό που θα τον έκανε να αλλάξει γνώμη αμέσως και να πάνε για το γιο.
Είδαμε μια υπερβολή. Ναι. Κανείς δεν το αμφισβητεί. Όμως αυτό το ζευγάρι είναι των άκρων. Αν αυτά τα βλέπαμε από το Νικόλα και τη Δάφνη , ναι εκεί θα ήταν εντελώς εκτός τόπου και χρόνου.Όμως ο Λουκάς και η Νόρα έχουν ζήσει ακραίες καταστάσεις και οι δυο τους είναι πολύ δυναμικά άτομα. Λογικό λοιπόν και κατανοητό η όλη νέα κατάσταση που δημιουργείται.
Μπορεί η Νόρα να παραπονιέται από την "ταλαιπωρία" , αλλά το χθεσινό τουλάχιστον ήταν ένα ωραιότατο τέχνασμα για να πετύχει το σκοπό της...Αν ήθελε μπορούσε να μην του πει τίποτα και να την "γλίτωνε" προσωρινά. Η όλη της αντίδραση είναι τραβάτε με και ας κλαίω.
Με τα βιντεάκια είδαμε ότι αύριο θα του κάνει παράπονα , μέχρι και αρκούδα τον αποκαλεί. Εντάξει , αυτό είναι λογικό με την "επίδοση" που έχει επιδείξει τον τελευταίο εικοσιτετράωρο. Όμως και παλιά , όταν πρωτογνωρίστηκαν , ε , δεν έχαναν καμιά ευκαιρία...
Θα μου πείτε ότι είναι λιγουλάκι άγαρμπος. Ε , κάτι η στέρηση τόσων μηνών , κάτι η ζηλίτσα προς το Νικόλα , ε τι να κάνουμε.Μας βγήκε ασυγκράτητος. Η Νόρα ξέρει πάρα πολύ καλά ότι δεν την βλέπει σαν μηχανή αναπαραγωγής. Του κάνει αυτή τη σκηνή πιο πολύ για την ίδια. Να ακούσει αυτό που θέλει να ακούσει. Βγήκε από μια εγκυμοσύνη , έχει ένα μωράκι , αυξήθηκαν οι υποχρεώσεις , βλέπει το Λουκά ξετρελαμένο με το μωρό.Φοβάται μήπως έχει πέσει σε δεύτερη μοίρα , μήπως η αγάπη και κυρίως ο πόθος έχει εξανεμιστεί.Οι αντιδράσεις της απόλυτα δικαιολογημένες. Όσες έχουμε παιδιά , λίγο πολύ-όχι βέβαια τέτοιο αρκουδιάρισμα-αλλά αυτές τις ανασφάλειες τις βγάζεις. Είναι και ο Λουκάκος μας ψιλοαγαρμπούλης τώρα , ε δικαιολογείται.Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Υπερβολή , ναι υπερβολή , αλλά εδώ έχει και τη χάρη του. Αρκεί βέβαια να μην το παρατραβήξουν .Γιατί ναι τότε θα χάσει τη χάρη του.
Αλλά να σας πω προτιμώ να βλέπω το κυνηγητό τους παρά την κλάψα της Μελίτας και την αγιοποίηση της Νταιζάρας!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Νοε 16, 2011 11:13 pm

maeveline έγραψε:και το γεγονος ομως πως υπαρχουν αρκετες αποψεις που συγκλινουν στο οτι το ζευγαρι αυτο εχει μεταλλαχτει προς το χειροτερο, το μη ανεκτο και σαφεστατα δεν υπηρξε προοδος συναισθηματος και ουσιας αλλα ανεπαρκεια σε ολα τα επιπεδα και αυτο εχει τη σημασια του οπως και οταν φυσικα εμφανιζονται και θετικα σχολια...
Μα πρίν συμβούν όλα αυτά τα, "ρεαλιστικά ανθρώπινα" για κάποιους "γελοίες παρωδίες" για κάποιους άλλους, γεγονότα με το ζευγάρι, αυτό το τόπικ ήταν πέρα για πέρα ζωντανό.... μαζεύονταν 30 something ( valen ) άτομα και σχολιαζόταν η ΚΑΘΕ λεπτομέρεια....!!! Το γεγονός οτι όλοι αυτοί οι φαν εξαφανίστηκαν σημαίνει πολλά.... απογοήτευση κυρίως...!!!

Φέλια συμφωνώ σε ΟΛΑ... μέχρι τελείας.... : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 16, 2011 11:18 pm

JESSIE και fay66 συμφωνω απολυτα με οσα γραψατε!!!!!!!!Η αληθεια ειναι οτι κι εγω απολαμβανω τις σκηνες τους και οφειλω να ομολογησω οτι ως Λουκανορικη δεν ξενερωσα καθολου με το ζευγαρι ισα-ισα παντα μου αρεσει να τους βλεπω...Μπορει να μην ειμαι αντικειμενικη λογω συμπαθειας στους χαρακτηρες να παραβλεπω την οποια γελοιοτητα ή μεταλλαξη εχουν υποστει οι χαρακτηρες...Αλλα οπως ειπαμε και σε αυτο χαιρομαι πολυ που συμφωνουμε ολοι ο καθενας εχει αλλη οπτικη!!!!!Και συμφωνω με τη Φελια οτι παντα ειναι ενδιαφερον να διαβαζεις διαφορετικες αποψεις γιατι σε βαζει στη διαδικασια να σκεφτεις πραγματα που απο μονος σου δεν θα σκεφτοσουν...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Νοε 17, 2011 12:08 am

fay66 έγραψε: Ο Λουκάς πραγματικά είναι ένα άτομο που μέσα του έχει πολλά αισθήματα.
Μπορεί ο τρόπος του να είναι το λιγότερο παράξενος τώρα με το θέμα του δεύτερου παιδιού και να το επισπεύδει , ίσως νωρίτερα από ότι είχαν προγραμματίσει.
Όμως και η Νόρα τον ξέρει απέξω και ανακατωτά. Με το που της είπε η Δάφνη για την εγκυμοσύνη της ήξερε ποιες θα ήταν οι αντιδράσεις του. Και το βράδυ ,αφού τον προκάλεσε και δήλωσε ψόφιος-στο χθεσινό επεισόδιο αναφέρομαι-εκείνη τι του είπε; Αυτό που θα τον έκανε να αλλάξει γνώμη αμέσως και να πάνε για το γιο.
Είδαμε μια υπερβολή. Ναι. Κανείς δεν το αμφισβητεί. Όμως αυτό το ζευγάρι είναι των άκρων. Αν αυτά τα βλέπαμε από το Νικόλα και τη Δάφνη , ναι εκεί θα ήταν εντελώς εκτός τόπου και χρόνου.Όμως ο Λουκάς και η Νόρα έχουν ζήσει ακραίες καταστάσεις και οι δυο τους είναι πολύ δυναμικά άτομα. Λογικό λοιπόν και κατανοητό η όλη νέα κατάσταση που δημιουργείται.
Μπορεί η Νόρα να παραπονιέται από την "ταλαιπωρία" , αλλά το χθεσινό τουλάχιστον ήταν ένα ωραιότατο τέχνασμα για να πετύχει το σκοπό της...Αν ήθελε μπορούσε να μην του πει τίποτα και να την "γλίτωνε" προσωρινά. Η όλη της αντίδραση είναι τραβάτε με και ας κλαίω.
Με τα βιντεάκια είδαμε ότι αύριο θα του κάνει παράπονα , μέχρι και αρκούδα τον αποκαλεί. Εντάξει , αυτό είναι λογικό με την "επίδοση" που έχει επιδείξει τον τελευταίο εικοσιτετράωρο. Όμως και παλιά , όταν πρωτογνωρίστηκαν , ε , δεν έχαναν καμιά ευκαιρία...
Θα μου πείτε ότι είναι λιγουλάκι άγαρμπος. Ε , κάτι η στέρηση τόσων μηνών , κάτι η ζηλίτσα προς το Νικόλα , ε τι να κάνουμε.Μας βγήκε ασυγκράτητος. Η Νόρα ξέρει πάρα πολύ καλά ότι δεν την βλέπει σαν μηχανή αναπαραγωγής. Του κάνει αυτή τη σκηνή πιο πολύ για την ίδια. Να ακούσει αυτό που θέλει να ακούσει. Βγήκε από μια εγκυμοσύνη , έχει ένα μωράκι , αυξήθηκαν οι υποχρεώσεις , βλέπει το Λουκά ξετρελαμένο με το μωρό.Φοβάται μήπως έχει πέσει σε δεύτερη μοίρα , μήπως η αγάπη και κυρίως ο πόθος έχει εξανεμιστεί.Οι αντιδράσεις της απόλυτα δικαιολογημένες. Όσες έχουμε παιδιά , λίγο πολύ-όχι βέβαια τέτοιο αρκουδιάρισμα-αλλά αυτές τις ανασφάλειες τις βγάζεις. Είναι και ο Λουκάκος μας ψιλοαγαρμπούλης τώρα , ε δικαιολογείται.Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Υπερβολή , ναι υπερβολή , αλλά εδώ έχει και τη χάρη του. Αρκεί βέβαια να μην το παρατραβήξουν .Γιατί ναι τότε θα χάσει τη χάρη του.
Αλλά να σας πω προτιμώ να βλέπω το κυνηγητό τους παρά την κλάψα της Μελίτας και την αγιοποίηση της Νταιζάρας!!

συμφωνω απολυτα μαζι σου!!
μπορει ναι να ειναι υπερβολικος ο Λουκας αλλα ενταξει πια δεν ηταν και τοσο τραγικες οι σκηνες τους σημερα!!!δηλαδη ψαχνουμε το αρνητικο εκει που δεν υπαρχει...αποψη μου παντα!!

και ενταξει και παλιοτερα γεμιζαμε τους σχολιασμους με τα κυνηγητα τους στο γραφειο,με την ασυγκρατητη συμπεριφορα τους μπροστα στους αλλους...τωρα μας πειραξε τοσο?
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Νοε 17, 2011 12:41 am

gxnel έγραψε:και ενταξει και παλιοτερα γεμιζαμε τους σχολιασμους με τα κυνηγητα τους στο γραφειο,με την ασυγκρατητη συμπεριφορα τους μπροστα στους αλλους...τωρα μας πειραξε τοσο?
Για να είμαι ειλικρινείς ποτέ δεν μου άρεσαν τέτοιου είδους παρορμήσεις του Λουκά, μου έβγαζε κάτι "άβολο" αλλά τότε σε εκείνα τα επεισόδια το κατανοούσα γιατί ήταν στις αρχές της σχέσης τους και είχε μια λογική ας πούμε όλο αυτό..... επίσης ΤΟΤΕ την κυνηγούσε επειδή την ήθελε, όχι για να της κάνει παιδί....!!!! Τώρα έχουνε παντρευτεί και έχουν κάνει και ένα παιδί για το οποίο πρέπει να καταλάβουν οτι έχουν επιπλέον ευθύνες... όπως είπε πολύ καλά και η fay στον σχολιασμό του επεισοδίου, είναι το λιγότερο υπερβολική η επιμονή του Λουκά να κάνει δεύτερο παιδί απο την στιγμή που έχει είδη μια μικρούλα κόρη που δεν πρόλαβε να την γνωρίσει κάν....!!!
Δηλαδή αντί για αυτά τα κυνηγητά στο γραφείο, θα προτιμούσα να τους δώ σε μια σκηνή πάνω απο την κούνια της Ρεγγίνας να κάνουν όνειρα για το μέλλον της.... αυτό ναι, θα καθόμουν να το δώ και μια και δυο φορές και θα το σχολίαζα θετικά επειδή θα μου άρεσε όπως και τώρα σχολιάζω αρνητικά επειδή αυτά που βλέπω δεν μ'αρέσουν...!!!

Δεν έχω θέμα με τα Λουκανοράκια, έχω υπάρξει τρελή φαν τους αλλά δεν μπορώ να το παίξω ενθουσιασμένη απο την στιγμή που δεν μου αρέσει και δεν με ευχαριστεί αυτό που βλέπω... και νομίζω σαν άτομο που έχει αφιερώσει χρόνο σάυτό το ζευγάρι, έχω το δικαίωμα να πώ και την αρνητική μου γνώμη....!!! flower
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Νοε 17, 2011 12:46 am

φυσικα εχεις το δικαιωμα να πεις την αρνητικη τη θετικη και γενικα τη γνωμη σου....δεν ειχα καμια προθεση να "ειρωνευτω" τις διαφορετικες απο τη δικη μου αποψεις σε καμια περιπτωση Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 99687
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από ellileo Πεμ Δεκ 01, 2011 3:00 pm

δεν μπορω να φανταστω τι θα δειξει στην τηλεταινια με νορα λουκα....
εχω πολυ αγωνια.
απο τη μια τους σκεφτομαι στην γραφιαρα τους απεναντι στου ρουσου,απο την αλλη στα δικαστηρια να κερδιζουν δικη.
απο την αλλη στο σπιτι τους στην εδεμ...
δεν ξερω... εχω επισης αγωνια να δω ποσο μοιαζει η ρεγγινα στον χαρακτηρα στην νορα και στον λουκα.ποια στοιχεια εχει..μπορει να της αρεσει το τεννις,η δικηγορια και να λεει τον μπαμπα της λουκακο και αυτη..........αχ......... Love!
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από marakii Τρι Δεκ 06, 2011 9:45 pm

Όταν ο Λουκάς πήρε αγκαλιά τη Νόρα για να μην τρομάζει και να μη ''φοβάται'' όταν έβαζαν στα φορεία το Χρήστο και τη Νταίζη ,μου θύμισε την αγκαλιά που την είχε πάρει και που της έκρυβε το κεφάλι και της φίλαγε τα μαλλιά τότε στην αυτοκτονία του αστυνόμου Σταυρίδη για να μη φοβάται και στεναχωριέται!..Μπορεί η σημερινή να ήταν πολύ πολύ μικρή αλλά αυτοί οι δύο μαζί κεντάνε και ήταν τόσο γλυκιά εικόνα inlove
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Δεκ 07, 2011 9:32 pm

marakii έγραψε:Όταν ο Λουκάς πήρε αγκαλιά τη Νόρα για να μην τρομάζει και να μη ''φοβάται'' όταν έβαζαν στα φορεία το Χρήστο και τη Νταίζη ,μου θύμισε την αγκαλιά που την είχε πάρει και που της έκρυβε το κεφάλι και της φίλαγε τα μαλλιά τότε στην αυτοκτονία του αστυνόμου Σταυρίδη για να μη φοβάται και στεναχωριέται!..Μπορεί η σημερινή να ήταν πολύ πολύ μικρή αλλά αυτοί οι δύο μαζί κεντάνε και ήταν τόσο γλυκιά εικόνα inlove

Το ιδιο ακριβως σκεφτηκα κι εγω Μαρακι!!!Το εγραψα και στον σχολιασμο!!!!!Υπεροχοι και οι δυο τους!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από marakii Τετ Φεβ 29, 2012 10:28 pm

Moυ έχουν λείψει πολύ οι συζητήσεις σε αυτό το τόπικ , μήπως να κάναμε κάτι να το ξανακάναμε ενεργό , ίσως να αναφέραμε αγαπημένες σκηνές σε όλες τις σεζόν ή κάτι παρόμοιο (π.χ. να λέγαμε ποιες είναι από τις αγαπημένες μας χιουμοριστικές ,αγαπισιάρικες κ.τ.λ.) ,μια ιδέα ρίχνω :) !
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Φεβ 29, 2012 10:32 pm

Όντως και μένα μου ΄χουν λείψει...
Λοιπόν μία απ΄τις αγαπημένες μου σκηνές αναμεσά τους ήταν στο επεισόδιο 312, όταν ο Λουκάς της έδωσε το δαχτυλίδι για να μην τον ξεχάσει ποτέ.... (λες και θα τον ξεχνούσε...) τοτε που θα παντρευόταν την Νταίζη...
πολύ συγκινητικη σκηνή!!! Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 226538
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από marakii Πεμ Μαρ 01, 2012 3:08 pm

evaki16 έγραψε:Όντως και μένα μου ΄χουν λείψει...
Λοιπόν μία απ΄τις αγαπημένες μου σκηνές αναμεσά τους ήταν στο επεισόδιο 312, όταν ο Λουκάς της έδωσε το δαχτυλίδι για να μην τον ξεχάσει ποτέ.... (λες και θα τον ξεχνούσε...) τοτε που θα παντρευόταν την Νταίζη...
πολύ συγκινητικη σκηνή!!! Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 226538

Όντως πολύ συγκινητική σκηνή Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 226538 Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 94762και συναισθηματικά φορτισμένη

Γενικά αγαπώ όλες τους τις κοινές σκηνές και τις προ γίνουν ζευγάρι και τις μετά ,άλλη μία πολύ ωραία και από άποψη βλεμμάτων είναι αυτή Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 785868

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 J8fg42

και άλλη μία που συνδιάζει το παθιασμενοχιουμοριστικό είναι αυτή με τα φιλιά στο γραφείο στο 386 που τους κάνουν παράπονα η Δάφνη και ο Νικόλας Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 39 191984
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 39 από 39 Επιστροφή  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης