Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 40 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Ιουν 19, 2011 11:55 pm

Επίσης εγώ στη σειρά θα ήθελα να δω και πολλά ταξίδια.... θα ήθελα ένα ταξιδάκι για τον Στέφανο και την Έρη να ηρεμήσουν λίγο τα παιδιά, ένα ταξίδι για την παρέα της Φεγγαρόπετρας.... όλοι μαζί να γελάσουμε και λιγάκι και τέλος ένα ταξιδάκι για Πέτρο και Αμαλία!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Δευ Ιουν 20, 2011 10:09 am

JESSIE έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
JESSIE έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
JESSIE έγραψε:Παρ'όλο οτι το τόπικ δεν είναι το κατάλληλο, θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Roria, η Μάντυ Λάμπου δεν είναι μόνο μια πραγματική "θεά" στην εμφάνιση, αλλά και μιά ηθοποιός που μπορεί να βγάλει συναίσθηματα και να σταθεί επάξια δίπλα στον Σταύρου, που είναι και το κυρίως ζητούμενο. Αυτό άλλωστε ήταν που "μέτρησε" και για τους σεναριογράφους, που τον έβγαλαν απ'τον κόπο να προσπαθεί μόνος του για έναν ολόκληρο κύκλο να απογειώσει τις κοινές σκηνές του με τη Μελίτα, παρά τις φιλότιμες προσπάθειές της για να τις χαντακώσει, .... και του έδωσαν μιά παρτενέρ που του αξίζει....


ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ, ΑΠ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ.

Οταν γράφω κάτι, είναι ευνόητο οτι αντανακλά τις προσωπικές μου απόψεις, άρα δεν είμαι εγώ αυτή που γενικεύω....
Αυτό που βλέπω με τα μάτια μου, είναι οτι για ολόκληρο τον 3ο κύκλο ο Στέφανος είναι με την Εριέττα, και εγώ προσωπικά χαίρομαι πολύ γι'αυτό, γιατί πραγματικά λυπόμουν τον Σταύρου να προσπαθεί να παίξει δίπλα στις εξεζητημένες και σχεδόν υστερικές απόπειρες της Παπά ν'αποδώσει "δραματικά" το ρόλο της ..... Τι εννοείς οτι οι δικές σου πληροφορίες είναι εκ διαμέτρου αντίθετες απ'αυτήν την άποψη, έχεις κάποιες ιδιαίτερες γνωριμίες με την παραγωγή, ή με τους σεναριογράφους ?

NAI, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ, ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΕΠΑΞΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ, ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, ΑΠΛΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ) ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΡΘΙΟΣ.
ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΖΩΝΤΑΝΕΥΕΙ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΝΕΑΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΓΝΩΡΙΜΙΑ, ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ, ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΦΕΤΟΣ.
ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ. ΜΙΑ ΕΞ ΗΜΩΝ ΕΚΟΛΑΠΤΩΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΚΥΚΛΟ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ.

Παρ'όλο που το θέμα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, αφού ξεκίνησα να γράψω ένα στυλιστικό σχόλιο και μόνο, ωστόσο σου απαντώ....
Είναι λογικό να υποθέσω οτι έτσι σκέφτηκαν οι σεναριογράφοι, αφού από το τέλος του 2ου κύκλου μέχρι το τέλος του 3ου κύκλου, όπου είμαστε σήμερα, ο Στέφανος και η Μελίτα έχουν χωρίσει, και ο Στέφανος είναι με την Εριέττα. Επί πλέον, ο χαρακτήρας της Μελίτας προβάλλεται από τους ίδιους αυτούς σεναριογράφους σαν εγωκεντρικός, ανώριμος και εκδικητικός, και αυτό, απ'όσα διαβάζουμε, θα συνεχιστεί και στον 4ο κύκλο. Την σιγουριά μου λοιπον δε την βασίζω σε αυταπάτες, οι ίδιοι οι σεναριογράφοι μου την έδωσαν.
Οσο για το χαρακτηρισμό σου ότι ο Σταύρου φέτος "κοιμάται όρθιος" και οι μόνες σκηνές που ζωντανεύει είναι με την Παπά, το δικό μου σχόλιο είναι οτι ο Σταύρου είναι ηθοποιός, και αποδίδει πάντα όσα του ζητάει ο ρόλος. Είναι λοιπον ήρεμος, γιατί αυτό του ζητάει ο ρόλος σ'αυτή τη φάση της ζωής του. Είναι ηρεμος, γιατί αναγνωρίζει την αγάπη που του προσφέρει η Εριέττα, και δεν έχει να αποδείξει τίποτε απέναντί της, γιατί εκείνη τον εμπιστεύεται και τον καταλαβαίνει. Με τη Μελίτα όμως, η οποία πάντα τον αμφισβητούσε και τον απέρριπτε για χίλιους δυό λόγους, φυσικό είναι ακόμη κι αυτός ο χαμηλών τόνων άνθρωπος να γίνεται έξαλλος, και να υψώνει τη φωνή του για να την βάλει στη θέση της.... Ναί, κι εγώ το ευχαριστιέμαι να βλέπω τη Μελίτα να εξευτελίζεται απ'τον Στέφανο, όταν "ζωντανεύει" μαζί της, αλλά για εντελώς άλλους λόγους....
Τώρα για την απάντηση του κ. Σταύρου σε κάποια φάν, έψαξα στο κείμενό σου αλλά δεν τη βρήκα.... Πώς να βγάλει κανείς συμπέρασμα από κάτι που δεν αναφέρεται? Ετσι κι αλλιώς δεν μπορεί κανείς να βασιστεί σε λόγια που εύκολα παρανοούνται, όταν για το ίδιο θέμα έχουμε ΓΡΑΜΜΕΝΗ την απάντηση του κ. Σταύρου σε συνέντευξη, όπου είπε οτι νιώθει οτι η γυναίκα αυτή (αναφερόμενος στην Εριέττα), μπορεί να είναι ο μεγάλος έρωτας της ζωής του.... Αυτή η δήλωση εμένα μου αρκεί και μου περισσεύει σαν πληροφορία!
JESSIE, συμφωνώ απόλυτα. : respect :

Σχετικά τώρα με τις πληροφορίες, δεν θα ήθελα να σταθώ σε αυτές που κάποιοι έχουμε ή... δεν έχουμε, αλλά σε ό,τι είναι δημοσίως γνωστό και το γνωρίζουμε ή μπορούμε να το δούμε και να το διαβάσουμε όλοι.

Αν δεν κάνω λάθος, οι τελευταίες παραστάσεις του έργου που πρωταγωνιστούσε ο κ. Σταύρου δόθηκαν γύρω στα μέσα Μαΐου στην Κύπρο. Πριν από αυτό το έργο είχε παιχτεί στην Πάτρα και στην Κρήτη, ακόμα πιο πριν (γύρω στο Πάσχα) στη Θεσσαλονίκη και μέχρι τέλος Μαρτίου περίπου στην Αθήνα. Δεν γνωρίζω πού ακριβώς τον παρακολούθησε η εκκολαπτόμενη συνάδελφός του, όπως δεν γνωρίζω και τι ακριβώς της είπε, μια και δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά. Ειδικά ΑΝ τον παρακολούθησε στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη όμως (αλλά και για αργότερα ουσιαστικά το ίδιο ισχύει), προφανώς μιλάμε για μια περίοδο που ο Στέφανος στη σειρά ή ήταν με τη Μελίτα ή είχαν χωρίσει μεν, αλλά γραφόταν παντού ότι ο χωρισμός θα είναι μίνι. Τελικά, απ’ ότι φάνηκε οι σεναριογράφοι μάλλον αποφάσισαν να τον κάνουν μάξι και αυτό δεν μπορώ να το θεωρήσω τυχαίο... Ό,τι και να είπε όμως ο πρωταγωνιστής, προφανώς δεν μπορούσε να γνωρίζει τι θα γίνει στη συνέχεια. Ούτε οι ίδιοι οι σεναριογράφοι το γνώριζαν και θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας ότι οι ηθοποιοί μαθαίνουν τι θα γίνει παρακάτω μόλις πάρουν το σενάριο, δηλαδή όλο το χειμώνα γνώριζαν τι θα γίνει περίπου 10 επεισόδια μετά από αυτά που παρακολουθούσαμε εμείς. Και να το γνώριζε όμως, είναι προφανές ότι δεν θα μπορούσε να το αποκαλύψει (φαντάζομαι ότι υπάρχει και σχετικός όρος στα συμβόλαια όλων των ηθοποιών), όπως επίσης είναι προφανές ότι όλοι οι ηθοποιοί ακολουθούν τη γραμμή των σεναριογράφων, η οποία λέει ότι δεν πρέπει ποτέ να απογοητεύουν κανένα τμήμα του κοινού...

Για μένα, πολύ μεγαλύτερη σημασία από όλα αυτά έχει η δήλωση του κ. Σταύρου, που αναφέρει και η JESSIE, η οποία δείχνει σαφώς ποια είναι η αίσθησή του για το που πρέπει να πάει ο ρόλος του. Και απ’ ότι ξέρω, οι σεναριογράφοι δίνουν μεγάλη σημασία στη δυναμική των χαρακτήρων και λένε ότι αυτή τους οδηγεί, ανεξάρτητα από το τι είχαν οι ίδιοι στο μυαλό τους αρχικά. Οπότε μάλλον δεν μπορούν να αγνοήσουν ούτε τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών τους, ούτε την εμφανέστατη χημεία Στέφανου – Εριέττας, ούτε το ταλέντο των δύο ηθοποιών. Άλλωστε, αυτά προφανώς τα βλέπουν και οι ίδιοι οι σεναριογράφοι, αλλιώς δεν θα έβαζαν το Στέφανο έναν ολόκληρο κύκλο να έχει συνεχώς σκηνές με την Εριέττα. Εκτός κι αν αυτό το έκαναν για να έχει μια παρτενέρ που να είναι αντάξιά του υποκριτικά (επειδή αλλιώς δεν θα μπορούσε να βγει η σειρά) και στο τέλος τον αφήσουν με μια ανάξιά του, που έχουν αντιληφθεί και οι ίδιοι ότι οι τηλεθεατές δεν θα άντεχαν να τους βλέπουν μαζί όλη τη σεζόν... Έτσι όμως θα ακυρώσουν όσα έχτιζαν όλο αυτό το διάστημα και δεν πιστεύω ότι θέλουν να το κάνουν...

Επίσης, μεγάλη σημασία για μένα έχουν όχι τόσο αυτά που λένε οι συντελεστές, αλλά κυρίως αυτά που υπονοούν, χωρίς πολλές φορές ούτε οι ίδιοι να το αντιλαμβάνονται... Θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας ότι όταν ένας ηθοποιός δίνει μια συνέντευξη ή κάνει μια δήλωση, έχει στο μυαλό του τα επεισόδια που γυρίζονται εκείνη την περίοδο και για τα οποία εμείς μπορεί να μην ξέρουμε τίποτα, και σαφώς δεν μπορεί να αποκαλύψει και τίποτα. Δεν γίνεται όμως να μην έχει επηρεαστεί από τις σκηνές που γυρίζει, και ο τρόπος που επιλέγει να πει κάποια πράγματα, μερικές φορές δείχνει πολύ περισσότερα από αυτά που λέει... Αυτό το έχω παρατηρήσει τόσο σε γραπτές συνεντεύξεις του κ. Σταύρου και της κας Λάμπου, όσο και σε κάποιες τηλεοπτικές συνεντεύξεις της κας Λάμπου, ιδιαίτερα το τελευταίο διάστημα (γιατί ο κ. Σταύρου δυστυχώς τις τηλεοπτικές συνεντεύξεις τις αποφεύγει)... Μερικές φορές είναι χρήσιμο αυτό που λένε οι Άγγλοι... Read between the lines…

Υ.Γ. Evaki, κι εγώ θα ήθελα να δω τα ταξιδάκια που αναφέρεις και κυρίως τα δύο πρώτα!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Δευ Ιουν 20, 2011 12:11 pm

Nefelik και jessie : respect : τα είπατε όλα. Κρίνουμε με βάση αυτά που ξέρουμε και αυτά που βλέπουμε τα οποία έχουν μια συγκεκριμένη βαρύτητα. Προπάντων δεν μπορώ να αγνοήσω τη δυναμική των χαρακτήρων και το πού αυτή οδηγεί, από τη στιγμή μάλιστα που οι σεναριογράφοι σχεδόν σε κάθε συνέντευξή τους τονίζουν τη σημασία αυτής της παραμέτρου στις επιλογές τους. Και ειναι λογικό, αφού μιλάμε για χαρακτήρες ζωντανούς και όχι χάρτινους. Από το ζευγάρι Στέφανου-Μελίτας όλοι θυμούνται μόνο τις ερωτικές σκηνές (για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, οφείλω να προσθέσω!). Τίποτα άλλο.
Αλλά γενικά έχω την αίσθηση ότι το ζητούμενο είναι να μπορούν με οικονομία εκφραστικών μέσων να εξωτερικευτούν συναισθήματα και ψυχικές καταστάσεις, ώστε ο θεατής να συγκινείται και να συμμετέχει σε αυτό που βλέπει. Και ο Στέφανος με την Εριέττα μας το προσφέρουν απλόχερα. Αρκεί να θυμηθώ μια μόνο στιγμή από τις πολλές: την έκφρασή της και το βλέμμα της όταν της έλεγε ότι θέλει να ζήσει το παρόν και το μέλλον του μαζί της. Ένα "κι εγώ" απάντησε μόνο, αλλά είχε ήδη πει πολύ περισσότερα από αυτό με το πρόσωπό της. Όσο για τον Σταύρου, αυτή η ικανότητα να εκφράζει με το πρόσωπο, τα μάτια, τα χέρια, τις σιωπές του ακόμα πράγματα που θα χρειάζονταν τόμοι για να γραφτούν, αποτελεί σήμα κατατεθέν της υποκριτικής του. Γι' αυτό υποστηρίζουμε πολλοί ότι ταιριάζουν εξαιρετικά οι δύο ηθοποιοί από άποψη υποκριτικού κώδικα, χώρια η εγγενής τους χημεία που ήταν εμφανής από την εποχή της Βέρας ακόμα, όταν μάλιστα στη Βέρα υπήρχε Η χημεία που έσβηνε όλες τις άλλες.
Τώρα σε μια γενική αποτίμηση του δεύτερου και του τρίτου κύκλου πολλά θα μπορούσε να πει κανείς. Στο δεύτερο κύκλο ο Στέφανος ήταν για μεγάλο διάστημα βασικός μοχλός των εξελίξεων οι οποίες τον έφεραν στο κέντρο των γεγονότων και της ζωής της Εύας, του Μάνου και της παρέας γενικότερα. Από τη στιγμή που έμπλεξε με τη Μελίτα η θέση του έγινε πιο περιφερειακή και περιορίστηκε κυρίως στα ερωτικά τρίγωνα. Αυτό άλλαξε στο τέλος του περσινού κύκλου με τις αποκαλύψεις για την Αντιγόνη. Φέτος είναι και πάλι σημαντική η παρουσία του, αλλά πιο έμμεσα, ανάλογα βέβαια και με την ιστορία που βρίσκεται πιο έντονα στο προσκήνιο κάθε φορά.
Όμως όλες οι παράπλευρες ιστορίες στην πορεία ενσωματώθηκαν στην κεντρική με συνεκτικό κρίκο τη δράση της παλιάς παρέας κι όλες οι προσωπικές σχέσεις και οι ερωτικές ιστορίες έχουν πια αποκτήσει τη φυσιογνωμία τους κι έχουν πάρει το δρόμο τους, εκτός από όσες δεν άντεξαν έξω από τις συνθήκες εργαστηρίου, στον καθαρό αέρα, οπότε, πολύ ορθά, διαλύθηκαν. Τώρα περιμένουμε να δούμε την κορύφωση όσων βλέπαμε μέχρι το τέλος του τρίτου κύκλου.
Υ.Γ. Evaki, καλή μου, φοβάμαι ότι θα σε απογοητεύσω. Με τις περικοπές που γίνονται όχι ταξίδι δεν θα δούμε μάλλον, αλλά ούτε μια έξοδο σε εστιατόριο ή σε καφετέρια. Το πιο μακρινό ταξίδι που προβλέπω είναι μέχρι το ...μπαρ του Χρήστου!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Δευ Ιουν 20, 2011 3:40 pm

Ειρθα κι εγω η μουρλη!παντα εκτος τοπου και χρονου να πω τν πονο μου!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??????ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΟΥΝΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ?????ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ?ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ?ΤΙ???????ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΩΟΤΥΠΟ???ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ "ΦΑΝΕ" ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ???ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τετ Ιουν 22, 2011 7:52 pm

noraki_love_97 έγραψε:Ειρθα κι εγω η μουρλη!παντα εκτος τοπου και χρονου να πω τν πονο μου!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??????ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΟΥΝΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ?????ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ?ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ?ΤΙ???????ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΩΟΤΥΠΟ???ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ "ΦΑΝΕ" ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ???ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!


Ελα΄μου ντε!!!!!και εγω αυτό αναρωτιέμαι!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Τετ Ιουν 22, 2011 9:22 pm

alex1 έγραψε:
noraki_love_97 έγραψε:Ειρθα κι εγω η μουρλη!παντα εκτος τοπου και χρονου να πω τν πονο μου!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??????ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΟΥΝΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ?????ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ?ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ?ΤΙ???????ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΩΟΤΥΠΟ???ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ "ΦΑΝΕ" ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ???ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!


Ελα΄μου ντε!!!!!και εγω αυτό αναρωτιέμαι!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ? ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από μπουγιουριτσα Πεμ Ιουν 23, 2011 3:41 pm

εγω θελω να γυρισει πισω στην ΕΔΕΜ ο Παναγωιτης μας!!!!!!!!!!
Μετα την σημερινη του συνεντευξη καταλαβα οτι θελει πολυ να γυρισει,αλλα η Ακριτα δεν του κανει προταση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπουγιουριτσα στις Πεμ Ιουν 23, 2011 3:42 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : αλαξα χρωμα)
μπουγιουριτσα
μπουγιουριτσα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη με τον Μπουγιουρη
Ασχολίες : Τα μυστικα της ΕΔΕΜ,Παναγιωτης Μπουγιουρης,Τραγουδι πολυ τραγουδι,χορος χιπ χοπ.ΙΝΤΕΡΝΕΤ,κοσμημα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 23, 2011 4:27 pm

Ο Μάνος ήταν αυτός που γύρω του είχε τυλιχτεί όλη η ιστορία των μυστικών.
Όταν ο Μπουγιούρης έφυγε απ τη σειρά η ιστορία του έκλεισε έστω βιαστικά και πρόχειρα.
Τα επεισόδια που έμειναν είναι ελάχιστα.
Ακόμη κι αν γυρίσει στο φινάλε η διαδρομή χάθηκε και δεν μπορεί και πάλι να δέσει με την ιστορία.
Να τον δούμε σε μια επισκεψούλα στο φινάλε απλά για να μας πουν οτι είναι καλά εκεί που βρίσκεται το καταλαβαίνω.
Δεν έχει πια όμως νόημα να γυρίσει.
Τα παιδιά του αντιμετωπίζουν τα προβλήματά τους χωρίς την παρουσία του και η Εύα πήγε παρακάτω.
Δώρο άδωρο τώρα πια.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Πεμ Ιουν 23, 2011 5:46 pm

Κι εγώ κατάλαβα ότι ο Μπουγιούρης θέλει παρα πολύ να γυρίσει!
Ποτε δεν έχει δωσει τέτοια συνέντευξη,τέτοιων ύμνων στην Ακρίτα,καποια εποχή μάλιστα,πρόσφατα έλεγε ότι καλλιτεχνικά η Εδεμ ό,τι ήταν να δωσει το έδωσε,ότι προσωπικές σχέσεις δεν είχε ποτέ με την Ακρίτα ,ότι ηταν λαθος της να δημοσιεύσει τα mails κοκ!
Μου φανηκε μεγαλη η στροφή του σήμερα σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.-γιατί καλά λόγια ελεγε και περυσι τέτοια εποχή,αλλά όχι τόσο!
Είχε γραψει κι ο Μπουζιώτης στο Καρφί,καποια πραγματα (ότι ρίχνει γεφυρες κτλ) το προηγούμενο Σαββατο και μαλιστα έλεγε ότι θα φανεί, αν τελικά πρόκειται όντως να γυρίσει καθότι "Κυριακή κοντή γιορτή".
Ηταν η πρώτη φορά ,που το άφηνε κάπως ανοιχτό το θέμα -πάντα με το αμίμητο προσωπικό του στυλ lmao !
Τέλος πάντων,τώρα δεν έχει νόημα,κανένα πια.
Όσα σκέφτονται αυτή τη στιγμή όλοι οι εμπλεκόμενοι συντελεστες,έπρεπε να τα είχαν σκεφτεί περυσι.
*σε-βό-μα-στε-ομα-δι-κά-το-κοι-νό-* livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 23, 2011 6:55 pm

Δηλαδή πώς βγάζουμε συμπέρασμα για το πώς σκέφτονται αυτοί τη στιγμή οι συντελεστές? Μόνο το Μπουγιούρη ακούσαμε να κάνει στροφή και να ρίχνει γέφυρες κλπ. (απ'όσα λέτε δηλαδή γιατί τη συνέντευξη δεν την διάβασα)... Μόνο που κι αυτός ακόμη, σεβόμενος το κοινό του, θα έπρεπε μιά τέτοια κίνηση να την είχε κάνει πέρσυ, ώστε τα πράγματα να μην φτάσουν εκεί που έφτασαν. Τώρα είναι μάλλον αργά για μεταστροφές, γιατί η ιστορία προχώρησε χωρις αυτόν, τα τωρινά γεγονόταν δεν τον αφορούν, και ο μόνος λόγος για μία επανεμφάνισή του θα ήταν για να σώσει τη Νεφέλη και να βοηθήσει τη Μαρίλια...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 23, 2011 7:54 pm

Παιδιά δεν είναι η πρώτη φορά νομίζω που ζήτησε συγγνώμη ο Παναγιώτης που έφυγε απο τη σειρά. Και ίσως να είμαι η μόνη αλλά δεν θέλω να επιστρέψει στη σειρά. Μόνο στο τέλος ? Έτσι έχει χαθεί όλη η ιστορία. και γιατί να επιστρέψει ? Η Εύα μια χαρά είναι με τον Λευτέρη.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Πεμ Ιουν 23, 2011 8:12 pm

Σοφία,όχι δεν είσαι η μόνη!Ηδη κι εγώ και η Αγγελική,απ'ό,τι κατάλαβα κι η Τζέσσι έχουμε τοποθετηθεί αναλογα.
Προσωπικά,το θεωρώ και εξαιρετικά ακομψο το να γίνει,για τον ηθοποιό που τον "αντικατεστησε" σε καποια ζητηματα της σειράς.
Μακαρι αφού "ειχε χασει τον εαυτό του" να τον έβρισκε νωρίτερα,όσο,δηλαδή παρακαλάγαμε αρκετοί απ΄το κοινό να μη φυγει -δημοσίως και ιδιωτικά από,τι ξέρω.
Και μακαρι,αφού "θα τα πουνε οι δυο τους",να τα λεγανε χωρίς mails,όταν έπρεπε,..αντί να διαψέυδουν δημοσίως τις φημες αποχώρησης και να την έχουν ΗΔΗ συμφωνήσει δουλεύοντας μας απο κοινού επι ΜΗΝΕΣ.
Κακό στην εικόνα όλων κανει η ανακίνηση αυτού του θέματος και πλεον είμαστε και όλοι πιο ψυλιασμένοι!
Δυστυχώς!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Πεμ Ιουν 23, 2011 8:34 pm

Τον Μπουγιούρη τον πάω με 1000!!! Είναι ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς..... και ήμουν είμαι και θα είμαι φανατική του ζευγαριού Μάνος-Εύα....
Το να γυρίσει ο Μπουγιούρης στο τελευταίο επεισόδιο της σειράς ή στα τελευταία επεισόδια της σειράς δεν ξέρω αν έχει κάποιο όφελος..... Ίσως αν είχαν διαμορφώσει αλλιώς τον χαρακτήρα του Λευτέρη και να μας είχαν προετοιμάσει το έδαφος για την επιστροφή του Μάνου τότε ναι θα ήμουν από τις πρώτες που θα χαιρόμουν με την επιστροφή του και θα έκανα πως και πως για να τον δω ξανά σε ερωτικές σκηνές με την Εύα και σε σκηνές με την παρέα με τις κόρες του και με τον πατέρα του....
Τώρα είμαι ειλικρινά πολύ μπερδεμένη.... από τη μία θέλω τόσο πολύ να έρθει αλλά από την άλλη έχω και κάποιους δισταγμούς δίοτι αν έρθει η σειρά θα γίνει πολύ μπάχαλο....
Για να δούμε τι θα δούμε.....
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Πεμ Ιουν 23, 2011 8:49 pm

Βαλτε κι εμένα στον κατάλογο όσων δεν θέλουν μια επιστροφή Μπουγιούρη.
Δεν "κολλάει" με τις ιστορίες έτσι όπως εξελίχθηκαν. Υπάρχουν ένα σωρό ανοιχτά μέτωπα και εκκρεμείς υποθέσεις και τα επεισόδια που απομένουν είναι ελάχιστα. Εξάλλου, όπως έχω κι άλλες φορές γράψει, με ενδιαφέρει να απολαύσω τα ζευγάρια της σειράς όπως έχουν ήδη διαμορφωθεί και να τα χορτάσω εν όψει του τέλους. Θα μου φαινόταν άτοπο και απώλεια πολύτιμου χρόνου οποιοδήποτε πισωγύρισμα σε σχέση με αυτό το θέμα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Ιουν 23, 2011 10:34 pm

Aν υπάρχει σαν ενδεχόμενο,να επιστρέψει ο Μπουγιούρης(Μάνος),καλό θα είναι αν φυσικά πληρώσει για τα όσα έχει κάνει και όχι απλά,να μας δείξουν να παίρνει την ρεβάνς!!!!!!!!!

Και φυσικά με τα όσα έχουν προηγηθεί,δεν θα έπρεπε η Εύα,να γυρίσει κοντά του.Ο Λευτέρης έχει δείξει οτι την αγαπάει,χωρίς δεύτερες σκέψεις,και φυσικά της συμπεριφέρεται σαν άνθρωπο!!!!!!!

Η γνώμη μου,είναι οτι ο ρόλος του Μάνου,έχει τελειώσει!!!!!δεν μπορεί να υπάρξει συνέχεια,και ο πρώτος λόγος που το πιστεύω είναι τα 47 επ.που υπολείπονται!!!!!!!!


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Ιουν 24, 2011 12:56 am


Νομίζω οτι το μυστήριο για την "στροφή" του Μπουγιούρη που περιέγραψε πιό πάνω η Soso, λύνεται εύκολα, αν διαβάσουμε το σημερινό Ζάππινγκ!
Ο Κυρίτσης εχει στα σκαριά νέο σήριαλ, τρείς φορές την εβδομάδα, και ποιός θα ήθελε πάρα πολύ να έχει ένα ρόλο σ'αυτό? Ο Μπουγιούρης φυσικά! Οπότε εξηγούνται οι "ύμνοι" στην Ακρίτα κι όλα τα υπόλοιπα, αν σκεφτούμε πόσο δεμένη παραμένει η Ακρίτα με τον Κυρίτση, και πόσο η γνώμη της μετράει, έστω κι αν δεν θα συμμετέχει κι εκείνη στην συγγραφή του νέου σήριαλ!
Δεν είναι λοιπον για μιά "επιστροφή" δύο ή τριών επεισοδίων στην Εδέμ που ενδιαφέρεται ο Μπουγιούρης, προσβλέπει στο αμέσως μετά την Εδέμ σενάριο, και προετοιμάζει το έδαφος καταλλήλως! Δεν ξέρω όμως αν αυτό το "έδαφος" είναι πλέον τόσο "καλλιεργήσιμο" όσο το θεωρεί!!!! Μάλλον τελείως "άγονο" το βλέπω για την σπορά που επιδιώκει ο Μπουγιούρης!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουν 24, 2011 9:20 am


Δεν καταλαβαίνω ποιό νόημα θα μπορούσε να έχει τώρα πια μια ενδεχόμενη επαναφορά του Μάνου
Ίσως αν στο φινάλε βρεθούν κάποια χρόνια μπροστά όπως έγινε στη βέρα θα μπορούσε να έχει μια ολιγόλεπτη παρουσία γιατί όπως κι αν το δούμε αυτό που τράβηξε τον κόσμο απ αυτή τη σειρά ήταν η παρέα της φεγγαρόπετρας κι ο Μάνος είναι μέλος της.
Αυτή τη στιγμή όμως η σειρά πραγματεύεται μια ιστορία στην οποία η παρέα της φεγγαρόπετρας δεν έχει την παραμικρή συμμετοχή. Κατ εμέ άλλωστε εκεί έγκειται η φετεινή της αποτυχία σε σχέση με τις άλλες χρονιές.
Έτσι κι αλλιώς η παρέα της φεγγαρόπετρας που έβαλλε πλάτη για να γίνει αυτή η σειρά αγαπητή παραγκωνίστηκε και το στοίχημα για την Εύα που ήταν η μόνη τους εκρεμότητα απ αυτήν την παλιά ιστορία χάθηκε μιας και ξεπέταξαν την ιστορία της με το Λευτέρη με μισόλεπτα
Τι νόημα θα είχε λοιπόν μια επιστροφή του Μάνου;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Ιουν 24, 2011 12:50 pm

Κι εγω θα πω οτι δεν υπαρχει πια λογος επιστροφης του Μανου.
Η ιστορια εχει κυλισει ενα χρονο χωρις αυτον,η Ευα προχωρησε
χωρις αυτον και οπως λεει και ο alex Μάνος χωρις Ευα δεν υφι-
σταται,οποτε δεν λεει να γυρισει τωρα πια.
Βεβαια ο Μπουγιουρης φυσικα και θα θελει να συμμετεχει στα τε-
λευταια επεισοδια της σειρας,τρελος θα ηταν αμα δεν ηθελε.Ομως κι
εγω πιστευω οτι πια δεν χωραει μεσα στην ιστορια!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Ιουν 24, 2011 12:58 pm

Διαβασα στις πισω σελ για την αξια των ηθοποιων και εχω λιγο διαφορετικη
γνωμη.
Ξεχωριζω τους Αρζογλου-Κατρανιδη-Πεφανη- και ολους τους υπολοιπους νεους ηθοποιους τους κατατασω περιπου ιδια.Δηλ δεν πιστευω οτι ο Σταυρου
ειναι κατι το εξαιρετικο,ας πουμε δεν ειναι Λ Ολιβιε για να θελει και μια
Β Λη διπλα του.Μια χαρα ηταν και η Παπα και η Ξυλα και επισης τωρα και
η Λαμπου μια χαρα ειναι διπλα του.
Ισως απ τις νεες ηθοποιους θα ξεχωριζα την Πολυχρονιδη και την Γεωργονη
που νομιζω οτι ειναι ενα τσακ πιο μπροστα απ τις αλλες,αλλα αυτο ειναι και
τελειως υποκειμενικο.
Οσο για την Παπα,μια χαρα εδειξε αυτο που επρεπε να δειξει.Δηλ το ερωτικο
παθος.Αυτο κληθηκε να κανει και το εκανε καλα πιστευω.Δηλ λεω οτι δεν
πρεπει να συγχεουμε χαρακτηρες και ηθοποιους.Η Μελιτα ειναι για τον κουβα
πια,αλλα η Παπα ειναι μια καλη ηθοποιος.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από l_aquila Παρ Ιουν 24, 2011 1:01 pm

ΣΨ1 έγραψε:Κι εγω θα πω οτι δεν υπαρχει πια λογος επιστροφης του Μανου.
Η ιστορια εχει κυλισει ενα χρονο χωρις αυτον,η Ευα προχωρησε
χωρις αυτον και οπως λεει και ο alex Μάνος χωρις Ευα δεν υφι-
σταται,οποτε δεν λεει να γυρισει τωρα πια.
Βεβαια ο Μπουγιουρης φυσικα και θα θελει να συμμετεχει στα τε-
λευταια επεισοδια της σειρας,τρελος θα ηταν αμα δεν ηθελε.Ομως κι
εγω πιστευω οτι πια δεν χωραει μεσα στην ιστορια!

Συγγνώμη αυτό το συμπέρασμα απο που βγαίνει ? Το ότι ο Μπουγιούρης θέλει να συμμετέχει στα τελευταία επεισόδια. Αν ήθελε θα είχε μείνει όλη τη χρονιά. Το ότι τα είπε όπως τα είπε δεν σημαίνει ότι θέλει και να γυρίσει. Έφυγε για τους λόγους που έφυγε και το πως είναι οι σχέσεις τους κανείς δεν το ξέρει. Και συμφωνώ δεν πιστεύω ότι χωράει μέσα στη ιστορία έτσι όπως έχει γίνει.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουν 24, 2011 1:30 pm


Πως φτάσαμε να μιλάμε για τους ηθοποιούς απορίας άξιον αλλά τα καταφέραμεsisi
Νομίζω οτι οι μεγάλοι σε ηλικία είναι σε άλλη κατηγορία και για μένα τουλάχιστον μεγάλη αγάπη είναι ο κύριος Αρζόγλου αλλά εκτίμησα ιδιαίτερα την κυρία Παπαδημητρίου που ομολογώ δεν είχα ξαναδεί και βεβαίως τον κύριο Κατρανίδη και την κυρία Πεφάνη γνωστούς και με μεγάλη διαδρομή
Απ τα νεαρά παιδιά που συμμετέχουν στη σειρά προσωπική εκτίμηση και πάλι για να μη παρεξηγηθώ ξεχωρίζει με διαφορά η Φαίη Ξυλά που άλλωστε και σε τούτη τη σειρά έχει δώσει τις πιο δύσκολες και αλησμόνητες σκηνές και ακολουθούν Γεωργόνη και Πολυχρονίδη (άσχετα αν στο ρόλο της κακιάς δεν με έπεισε στο ελάχιστο) απ τα κορίτσια
Απ τα αγόρια ξεχωριστοί με διαφορά απ τους λοιπούς υποκριτικά και πάλι προσωπική εκτίμηση είναι ο Μπισμπίκης και ο Σταύρου. Εαν δεν είχε αποχωρήσει απ τη σειρά θα έβαζα μαζί τους και τον Μπουγιούρη.
Σίγουρα είναι καθαρά υποκειμενικές οι προτιμήσεις του καθενός μας αλλά είμαι απ αυτούς που πάντοτε συνυπολογίζω και την διαδρομή κάθε ηθοποιού κι όχι το ρόλο του σε μια συγκεκριμένη σειρά/ταινία/θεατρικό
Για μένα είναι διαφορετικό πράγμα ο ρόλος και το πόσο αγαπητός ή μισητός είναι στο κοινό και διαφορετικό η ποιότητα του ηθοποιού.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Ιουν 24, 2011 1:53 pm

Clarabelle έγραψε:[font=Georgia]
Πως φτάσαμε να μιλάμε για τους ηθοποιούς απορίας άξιον αλλά τα καταφέραμεsisi
Νομίζω οτι οι μεγάλοι σε ηλικία είναι σε άλλη κατηγορία και για μένα τουλάχιστον μεγάλη αγάπη είναι ο κύριος Αρζόγλου αλλά εκτίμησα ιδιαίτερα την κυρία Παπαδημητρίου που ομολογώ δεν είχα ξαναδεί και βεβαίως τον κύριο Κατρανίδη και την κυρία Πεφάνη γνωστούς και με μεγάλη διαδρομή
Απ τα νεαρά παιδιά που συμμετέχουν στη σειρά προσωπική εκτίμηση και πάλι για να μη παρεξηγηθώ ξεχωρίζει με διαφορά η Φαίη Ξυλά που άλλωστε και σε τούτη τη σειρά έχει δώσει τις πιο δύσκολες και αλησμόνητες σκηνές και ακολουθούν Γεωργόνη και Πολυχρονίδη (άσχετα αν στο ρόλο της κακιάς δεν με έπεισε στο ελάχιστο) απ τα κορίτσια
Απ τα αγόρια ξεχωριστοί με διαφορά απ τους λοιπούς υποκριτικά και πάλι προσωπική εκτίμηση είναι ο Μπισμπίκης και ο Σταύρου. Εαν δεν είχε αποχωρήσει απ τη σειρά θα έβαζα μαζί τους και τον Μπουγιούρη.
Σίγουρα είναι καθαρά υποκειμενικές οι προτιμήσεις του καθενός μας αλλά είμαι απ αυτούς που πάντοτε συνυπολογίζω και την διαδρομή κάθε ηθοποιού κι όχι το ρόλο του σε μια συγκεκριμένη σειρά/ταινία/θεατρικό
Για μένα είναι διαφορετικό πράγμα ο ρόλος και το πόσο αγαπητός ή μισητός είναι στο κοινό και διαφορετικό η ποιότητα του ηθοποιού.
[/font]

Κι ομως τα καταφεραμε να μιλαμε και για τους ηθοποιους,για την αξια τους! lmao
Εννοειται οτι θεωρω τον Μπουγιουρη εναν απ τους καλυτερους νεους ηθοποιους που εχουμε.
Δεν τον εγραψα γιατι δεν συμμετεχει στην σειρα πια.Και ο Σταυρου ειναι πολυ καλος.Για να
πω την αληθεια για μετριο τον ειχα,αλλα φετος τον ειδα στη θεατρικη δουλεια του και μου
αρεσε πολυ!!
Και clarabelle μηπως να ανοιγαμε κανενα τοπικ για τον EZEL;;;;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Ιουν 24, 2011 1:58 pm

l_aquila έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Κι εγω θα πω οτι δεν υπαρχει πια λογος επιστροφης του Μανου.
Η ιστορια εχει κυλισει ενα χρονο χωρις αυτον,η Ευα προχωρησε
χωρις αυτον και οπως λεει και ο alex Μάνος χωρις Ευα δεν υφι-
σταται,οποτε δεν λεει να γυρισει τωρα πια.
Βεβαια ο Μπουγιουρης φυσικα και θα θελει να συμμετεχει στα τε-
λευταια επεισοδια της σειρας,τρελος θα ηταν αμα δεν ηθελε.Ομως κι
εγω πιστευω οτι πια δεν χωραει μεσα στην ιστορια!

Συγγνώμη αυτό το συμπέρασμα απο που βγαίνει ? Το ότι ο Μπουγιούρης θέλει να συμμετέχει στα τελευταία επεισόδια. Αν ήθελε θα είχε μείνει όλη τη χρονιά. Το ότι τα είπε όπως τα είπε δεν σημαίνει ότι θέλει και να γυρίσει. Έφυγε για τους λόγους που έφυγε και το πως είναι οι σχέσεις τους κανείς δεν το ξέρει. Και συμφωνώ δεν πιστεύω ότι χωράει μέσα στη ιστορία έτσι όπως έχει γίνει.

Κοιτα Σοφια,υποθετικα λεω οτι ο Μπουγιου θα ηθελε να συμμετεχει στα τελευταια επισοδια της σειρας!
Πιστευω οτι αν ειχε μια τετοια προταση θα την δεχοταν.Και γιατι να μην δεχτει να ειναι σε μια σειρα που
σπαει ταμεια 3 χρονια που παιζεται.Δεν ειναι κακο λοιπον να θελει να ειναι.
Και επισης να πω οτι λατρευω Μπουγιουρη!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουν 24, 2011 2:01 pm


Αν κατάλαβα καλά μιλάς για κάποια σειρά;
Μπορείς να ανοίξεις ένα τόπικ στον τομέα θέατρο κινημάτογράφος τηλεόραση
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Ιουν 24, 2011 2:10 pm

Clarabelle έγραψε:
Αν κατάλαβα καλά μιλάς για κάποια σειρά;
Μπορείς να ανοίξεις ένα τόπικ στον τομέα θέατρο κινημάτογράφος τηλεόραση

Mιλαω για ΤΗΝ σειρα χαχαχαχχαχααχαχ
Σ ευχαριστω ,θα ανοιξω εγω το τοπικ!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 40 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης