Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Παρ Ιουν 24, 2011 3:28 pm

Δυο λόγια κι από μένα για τους ηθοποιούς:
Παπαδημητρίου, Αρζόγλου, Σταύρου, Κατρανίδης, Ξυλά, Πεφάνη βρίσκονται κατά τη γνώμη μου σε σαφώς άλλο επίπεδο. Αυτό γίνεται εμφανές όχι μόνο από τις ερμηνείες τους στα Μυστικά αλλά και από την όλη καλλιτεχνική διαδρομή τους μέχρι τώρα.
Αμφιταλαντεύτηκα για το αν θα έπρεπε να εντάξω σε αυτή την κατηγορία τους Λάμπου, Μπισμπίκη. Τελικώς δεν το έκανα, γιατί δεν έχω επαρκή δεδομένα, δηλαδή δεν τους έχω δει σε κάτι άλλο, εκτός των Μυστικών και της Βέρας για τη Μάντυ Λάμπου. Ωστόσο, ειδικά τη δεύτερη, την κατατάσσω αναμφίβολα στα σημαντικά ταλέντα, γιατί την έχω δει σε πολλές και δύσκολες σκηνές και στις δύο σειρές και ήταν συνολικά εξαιρετική.
Τέλος ιδιαίτερη μνεία νομίζω ότι οφείλω να κάνω στον Παναγιώτη Πετράκη και στη Μαριάννα Πολυχρονίδη, γιατί μπορεί να μην διαθέτουν αμιγή δραματική στόφα, αλλά το ταλέντο τους είναι πολύπλευρο και καλύπτει πτυχές της υποκριτικής, αλλά και της μουσικής για την οποία εξάλλου και οι δύο δείχνουν να ενδιαφέρονται περισσότερο.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Ιουν 24, 2011 4:27 pm

Μιας και μιλάμε για ηθοποιούς πιστεύω πως όλοι οι ηθοποιοί στη σειρά οι οποίοι είναι μεγαλύτερης ηλικίας είναι άψογοι και πολύ ταλαντούχοι με αδυναμία στον κ. Κατρανίδη : respect :
Από τους νεότερους ηθοποιούς η Ξυλά με τον Σταύρου και τον Μπουγιούρη (όταν έπαιζε) είναι κορυφαίοι...... Έχουν έρθει αντιμέτωποι με δυσκόλους ρόλους και έχουν καταφέρει να βγάλουν ένα αξιοπρεπές και όμορφο αποτέλεσμα..... Η Εύα είναι ένας πανδύσκολος και περίπλοκος ρόλος τον οποίο η Φαίη τον έκανε δικό της και εμείς την θαυμάζουμε και ως Εύα....
Βέβαια στη σειρά όλοι οι ηθοποιοί έχουν εξέλιξη και γίνονται όλο ένα και καλύτεροι μέρα με την μέρα.....(π.χ Αντιγόνη Δρακουλάκη)
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Παρ Ιουν 24, 2011 10:11 pm

roria έγραψε:Δυο λόγια κι από μένα για τους ηθοποιούς:
Παπαδημητρίου, Αρζόγλου, Σταύρου, Κατρανίδης, Ξυλά, Πεφάνη βρίσκονται κατά τη γνώμη μου σε σαφώς άλλο επίπεδο. Αυτό γίνεται εμφανές όχι μόνο από τις ερμηνείες τους στα Μυστικά αλλά και από την όλη καλλιτεχνική διαδρομή τους μέχρι τώρα.
Αμφιταλαντεύτηκα για το αν θα έπρεπε να εντάξω σε αυτή την κατηγορία τους Λάμπου, Μπισμπίκη. Τελικώς δεν το έκανα, γιατί δεν έχω επαρκή δεδομένα, δηλαδή δεν τους έχω δει σε κάτι άλλο, εκτός των Μυστικών και της Βέρας για τη Μάντυ Λάμπου. Ωστόσο, ειδικά τη δεύτερη, την κατατάσσω αναμφίβολα στα σημαντικά ταλέντα, γιατί την έχω δει σε πολλές και δύσκολες σκηνές και στις δύο σειρές και ήταν συνολικά εξαιρετική.
Τέλος ιδιαίτερη μνεία νομίζω ότι οφείλω να κάνω στον Παναγιώτη Πετράκη και στη Μαριάννα Πολυχρονίδη, γιατί μπορεί να μην διαθέτουν αμιγή δραματική στόφα, αλλά το ταλέντο τους είναι πολύπλευρο και καλύπτει πτυχές της υποκριτικής, αλλά και της μουσικής για την οποία εξάλλου και οι δύο δείχνουν να ενδιαφέρονται περισσότερο.

ΔΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
Η ΠΑΠΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΧΡΟΝΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΛΑΜΠΟΥ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΣΕΖΟΝ ΤΩΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ, ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ, ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ,ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΕΣ, (ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ, ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΑΛΕΝΤΑ, ΒΛΕΠΕ ΛΑΜΠΟΥ??

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΠΟΙΑ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΟΥ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ??
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥΩΡΗ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΖΑΜΑΡΙΑ.
ΘΕΑΤΡΙΚΑ ΤΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΕΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ??

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΜΕΛΙΤΑ,ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑ, ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ntinafer Παρ Ιουν 24, 2011 10:44 pm

οσο αφορα τους ηθοποιους θα εκθεσω την προσωπικη μου αποψη παντα...

απο τους μεγλυτερους αναγνωριζω φυσικα κατρανιδη και πεφανη αλλα στον αρζογλου εχω πολλες ενστασεις... τον βρισκω ακρως βαρετο και επειδη ειναι μεγαλυτερος δεν πιστευω πως πρεπει σωνει και καλε να τον ενταξω στους καλους ηθοποιους...

απο τους νεαρους ηθποιους ξεχωριζει πιστευω ο μπουγιουρης που αν και δεν τον πηγαινα καθολου σαν μανο και γενικως δεν του εχω ιδιαιτερη αδυναμια σαν ηθοποιο δεν αναιρω τις υποκριτικες του ικανοτηες... επισης ο πετρακης ο οποιος χρονο με το χρονο βελτιωνεται και πλεον θα τον χαρακτηριζα εναν πολυ καλο ηθοποιο...... καποιες φορες ισως γινεται υπερβολικος οπως στο τελευταιο επεισοιδο αλλα σ'αυτο φταιει κατα πολυ το σεναριο... πολυ καλος επισης ο μπισμπικης αν και πιστευω πως δε του δοθηκαν σκηνες για να αναδειξει το ταλεντο του... τον σταυρου προσωπικα τον βρισκω υποτονικο και τον γιαννακοπουλο επειεικως ανεπαρκη...

απο τις νεαρες ηθοποιους ξεχωριζω τη δρακουλακη που εκτος απο ορισμενες στιγμες εχει αποδειξει την υποκριτικη της δεινοτητα.... τις ερμηνειες της τις βρισκω απολυτες φυσικες και γενικως τη βρισκω την καλυτερη απο τις ηθοποιους των μυστικων και δεν το λεω λογω αδυναμιας στο ρολοτ της... μετα θα εβαζα τη γεωργονη η οποια εχει αποδειξει κι αυτη οτι ειναι πολυ καλη... οσον αφορα την ξυλα στον πρωτο κυκλο δε μου αρεζε καθολου... στη συνεχεια ομως βελτιωθηκε υποκριτικα... το αντιθετο συμβανει με την παπα. στον πρωτο κυκλο ηταν παρα πολυ καλη αλλα στη συνεχεια αφ'οτου της δοθηκε η ιστορια με το στεφανο πηρε την κατηφορα και πλεον δε συμμαζευεται... την πολυχρονιδη δυσκολευομαι να την χαρακτηρισω γιατι ο ρολος της πιστευω δεν της εδωσε τη δυνατοτητα να αποδειξει αυτο που ειναι αλλα επαναλαμβανοταν συνεχως...

αυτα απο μενα... ))
ntinafer
ntinafer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από amcy Παρ Ιουν 24, 2011 10:59 pm

Πιστευω πως δεν πρεπει να κρινουμε τους ηθοποιους,απο μονο μια δουλεια,καθως αν μας αρεσουν η οχι,πολλες φορες εξαρταται και απο το σεναριο,για το οποιο δεν φερουν ευθυνη φυσικα. Για αυτο και πολλες φορες θεωρουμε πως υπαρχουν σκαμπανευσματα στην αποδοση τους,ενω στην ουσια τους βλεπουμε με διαφορετικο ματι λογω σεναριου.

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Παρ Ιουν 24, 2011 11:21 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
roria έγραψε:Δυο λόγια κι από μένα για τους ηθοποιούς:
Παπαδημητρίου, Αρζόγλου, Σταύρου, Κατρανίδης, Ξυλά, Πεφάνη βρίσκονται κατά τη γνώμη μου σε σαφώς άλλο επίπεδο. Αυτό γίνεται εμφανές όχι μόνο από τις ερμηνείες τους στα Μυστικά αλλά και από την όλη καλλιτεχνική διαδρομή τους μέχρι τώρα.
Αμφιταλαντεύτηκα για το αν θα έπρεπε να εντάξω σε αυτή την κατηγορία τους Λάμπου, Μπισμπίκη. Τελικώς δεν το έκανα, γιατί δεν έχω επαρκή δεδομένα, δηλαδή δεν τους έχω δει σε κάτι άλλο, εκτός των Μυστικών και της Βέρας για τη Μάντυ Λάμπου. Ωστόσο, ειδικά τη δεύτερη, την κατατάσσω αναμφίβολα στα σημαντικά ταλέντα, γιατί την έχω δει σε πολλές και δύσκολες σκηνές και στις δύο σειρές και ήταν συνολικά εξαιρετική.
Τέλος ιδιαίτερη μνεία νομίζω ότι οφείλω να κάνω στον Παναγιώτη Πετράκη και στη Μαριάννα Πολυχρονίδη, γιατί μπορεί να μην διαθέτουν αμιγή δραματική στόφα, αλλά το ταλέντο τους είναι πολύπλευρο και καλύπτει πτυχές της υποκριτικής, αλλά και της μουσικής για την οποία εξάλλου και οι δύο δείχνουν να ενδιαφέρονται περισσότερο.

ΔΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
Η ΠΑΠΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΧΡΟΝΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΛΑΜΠΟΥ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΣΕΖΟΝ ΤΩΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ, ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ, ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ,ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΕΣ, (ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ, ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΑΛΕΝΤΑ, ΒΛΕΠΕ ΛΑΜΠΟΥ??

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΠΟΙΑ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΟΥ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ??
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥΩΡΗ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΖΑΜΑΡΙΑ.
ΘΕΑΤΡΙΚΑ ΤΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΕΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ??

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΜΕΛΙΤΑ,ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑ, ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
Κι εγώ δυσκολεύομαι να καταλάβω για ποιο λόγο η Λάμπου μπερδεύεται με την Εριέττα ή μάλλον όχι με την Εριέττα ως προσωπικότητα, αλλά με την αντίζηλο της Μελίτας. Όσο για τη δυσκολία της ερμηνείας της, σίγουρα έχει χρειαστεί να παίξει πολύ πιο δύσκολες σκηνές από την Παπά (ενδεικτικά να αναφέρω τα επεισόδια 474, 475, 549 και όχι μόνο). Επίσης, να επισημάνω απλώς ότι η Λάμπου δεν έχει μία δεκαετία παραπάνω στο χώρο από την Παπά. Για την ακρίβεια, έχουν σχεδόν τα ίδια χρόνια στο χώρο, άντε να ξεκίνησαν την καριέρα τους με 2-3 χρόνια διαφορά. Η Παπά έχει ήδη πάνω από δέκα χρόνια στο χώρο. Το ότι πριν τα «Μυστικά» δεν την ήξερε κανείς, επειδή έπαιζε κυρίως σε ΔΗΠΕΘΕ της επαρχίας, είναι άλλο θέμα... Αυτή την επιμονή των φανς της Μελίτας να προσπαθούν να υποτιμήσουν όχι μόνο την αντίζηλό της ως χαρακτήρα, αλλά και την ηθοποιό που την υποδύεται, για να βγάλουν καλύτερη τη Μελίτα (ή την Παπά, ανάλογα με την περίπτωση), δεν θα την καταλάβω ποτέ...

Προσωπικά την Παπά τη θεωρώ ατάλαντη, αλλά όχι επειδή αντιπαθώ τη Μελίτα (που κι αυτό ισχύει) ούτε επειδή την μπερδεύω με τη Μελίτα. Για παράδειγμα, και τη Νταίζη την αντιπαθώ, αλλά η Πολυχρονίδη πιστεύω ότι έχει ταλέντο. Για την Παπά απλά πιστεύω ότι δεν έχει ταλέντο. Και απ’ ότι βλέπω δεν το πιστεύω μόνο εγώ... Όσο για την παράσταση, δεν πηγαίνουν όλες οι παραστάσεις σε περιοδεία ούτε όσες δεν πηγαίνουν είναι αποτυχημένες, και η συγκεκριμένη προφανώς δεν θα πήγαινε αν δεν πρωταγωνιστούσε ο Κατρανίδης, αλλά ένας άγνωστος και ατάλαντος ηθοποιός.

Υ.Γ. Η Roria απλώς σχολίασε κάποιους ηθοποιούς που της αρέσουν, δεν ανέφερε καν την Παπά και δεν τη σύγκρινε ούτε με τη Λάμπου ούτε με κανέναν άλλον. Δεν θέλω να παραστήσω τον συνήγορό της, αλλά αυτή είναι η προσωπική της άποψη, με την οποία τυχαίνει να συμφωνώ απόλυτα. Γιατί να εντάξει στα σημαντικά ταλέντα κάποια που δεν τη θεωρεί σημαντικό ταλέντο; Υποχρεωτικό είναι;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Σαβ Ιουν 25, 2011 1:07 am

Nefelik μου, βρήκα το σχόλιό σου ως συνήθως απολαυστικό. Ειδικά όμως το υστερόγραφο όντως συνοψίζει με τον καλύτερο τρόπο την απάντησή μου. Θα προσθέσω δυο πράγματα ακόμα:
Πρώτον, όπως έγραψα και πιο πάνω, τη Μαντυ Λάμπου την έχω δει στη Βέρα και στα Μυστικά. Η άποψή μου για εκείνη σχηματίστηκε κατά βάση στη Βέρα όπου έπαιξε και στους τρεις κύκλους, σε έναν ρόλο ιδιαίτερα απαιτητικό και με πάρα πολλά σκαμπανεβάσματα και δύσκολες σκηνές. Και είχα εκπλαγεί με την απόδοσή της, γιατί δεν την ήξερα καθόλου προηγουμένως. Νομίζω μάλιστα πως αναλογη έκπληξη είχαν δοκιμάσει και οι ίδιοι οι σεναριογράφοι, αν θυμάμαι καλά από κάποιες συνεντεύξεις τους.
Για αυτό και χαρηκα όταν έμαθα ότι θα ενταχθεί στο καστ των Μυστικών. Εδώ μου άρεσε επίσης πολύ γιατί κατάφερε, αν και μπήκε αργά, να ενσωματωθεί πλήρως, να δέσει εξαιρετικά με τον Σταύρου και να πλάσει με μεγάλη άνεση έναν εντελώς διαφορετικό ρόλο ο οποίος ακριβώς επειδή δεν έχει τις μεγάλες εξάρσεις που είχε ο ρόλος της Αλίκης στη Βέρα, απαιτεί ενότητα ερμηνευτική, αλήθεια και σημασία στη λεπτομέρεια. Προσωπικά τα βρήκα και τα τρία αυτά στοιχεία στην ερμηνεία της (νομίζω ότι σε άλλο σχόλιο έφερα και ένα παράδειγμα, από το επεισόδιο όπου γίνονται ζευγάρι με το Στέφανο). Γι' αυτό το λόγο και την ανέφερα ξεχωριστά, αν και δεν την συμπεριέλαβα στην πρώτη κατηγορία που για μένα απαρτίζεται από το βαρύ πυροβολικό της σειράς, όχι γιατί δεν το αξίζει ενδεχομένως, αλλά γιατί, όπως τόνισα, δεν διαθέτω επαρκή δεδομένα, αφού την έχω δει μόνο σε αυτές τις δύο σειρές.
Δεύτερο και βασικότερο: στο σχόλιό μου δεν ανέφερα βασικούς συντελεστές της σειράς, όπως για παράδειγμα τη Γεωργόνη ή το Γιαννακόπουλο και, το κυριότερο, την Αντιγόνη Δρακουλάκη, παρόλο που μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής. Σε ένα φόρουμ όπου η πλειοψηφία των μελών σαφέστατα είναι φαν του Λουκά και της Νόρας και των ηθοποιών που τους υποδύονται, κανένας δεν διαμαρτυρήθηκε, προφανώς γιατί εξέφρασα την προσωπική μου άποψη για το ποιους ηθοποιούς ξεχωρίζω ιδιαίτερα, χωρίς να κρίνω αρνητικά κάποιον από τους υπόλοιπους. Και όσο γίνεται να εξηγήσει κανείς τις προτιμήσεις του, νομίζω ότι εξήγησα και τις δικές μου.
Μου αρέσουν αυτοί που μου αρέσουν λοιπόν, όπως και σε κάθε άλλο μέλος και σε κάθε τηλεθεατή. Τόσο απλά.
Τα υπόλοιπα θα τα δείξει ο χρόνος.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 25, 2011 8:00 am

Καλημέρα! Δεν ξέρω πως η κουβέντα πήγε στις προτιμήσεις μας στους ηθοποιούς, αλλά αφού πήγε, ας γράψω κι εγώ τις δικές μου, που προφανώς αφορούν εμένα και κανέναν άλλον. Ωστόσο δεν μπορώ να μην συμφωνήσω με τις προτιμήσεις της Roria, αφού πολύ απλά είναι απόλυτα ίδιες με τις δικές μου. Πιστεύω οτι οι ηθοποιοί που δίνουν κύρος και ποιότητα στη σειρά, από ερμηνευτικής απόψεως, είναι η κα Παπαδημητρίου, ο κος Αρζόγλου , η κα Πεφάνη , ο κος Κατρανίδης, και από τους νεώτερους ο κος Σταύρου , βασικά, όπως και η κα Ξυλά και η κα Λάμπου. Χωρις την παρουσία τους και την υποκριτική τους δεινότητα, η σειρά θα ήταν πολύ φτωχότερη, και συνηθισμένη..... Και σε αντίθεση με άλλους, δεν δίνω καμμία σημασία στην προιστορία του καθενός απ'τους ηθοποιούς, για να κρίνω την απόδοσή τους. Κάθε καινούργιος ρόλος είναι για κάθε ηθοποιό μία καινούργια πρόκληση, ένα crush test , δίνουν εξετάσεις κάθε φορά σαν να είναι η πρώτη τους φορά.... Πριν δώ τον κ.Σταύρου στη Βέρα στο δεξί, δεν ήξερα τίποτε γι'αυτόν, γιατί δεν έβλεπα καθημερινές σειρές, ούτε παρακολουθούσα τόσο επισταμένως τα θεατρικά δρώμενα, για να τον γνωρίζω.... Ωστόσο, η παρουσία του και η ερμηνεία του σαν Στράτος, ήταν για μένα αρκετή για να τον επιβάλει μέσα μου σαν μοναδικό ταλέντο, και για χάρη του έψαξα και βρήκα και τις άλλες σειρές που συμμετείχε για να τον απολαύσω και σ'αυτές, και φυσικά να παρακολουθώ τις θεατρικές παραστάσεις όπου εμφανίζεται.
Το ίδιο συνέβη και με την κα Παπαδημητρίου, η παρουσία της στα Μυστικά άρκεσε για να τη θεωρήσω μιά μεγάλη ηθοποιό, κι ας μην την ήξερα από πριν, κι ας μη γνώριζα την πορεία της μέχρι τότε.... Τρίτο παράδειγμα, η κα Πεφάνη, ούτε αυτήν την ήξερα, αλλά το ταλέντο της με συνεπήρε με την πρώτη φορά που την είδα στα Μυστικά.... Και για να πώ την αλήθεια, ούτε την κα Ξυλά είχα δεί προηγουμένως, κι ας είχε μια άλφα πορεία στο χώρο, αλλά και η δική της ερμηνεία στα Μυστικά την έκανε να ξεχωρίσει στα μάτια μου....
Για τους υπόλοιπους ηθοποιούς της σειράς, τους αξίζουν συγχαρητήρια γιατί κατ'αρχήν έδεσαν μεταξύ τους, δημιούργησαν ρόλους-τύπους , έδωσαν ενδιαφέρουσες στιγμές, δεν μπορώ βέβαια να πώ οτι με συνεπήραν με τη συνολική ερμηνεία τους ωστε να τους θεωρήσω μεγάλους ηθοποιούς, ωστόσο έχουν κάνει μεγάλες προσπάθειες και είμαι σίγουρη οτι θα βελτιώνονται συνεχώς. Ειδικά για την κα Παπά, όμως, και χωρις να είμαι προκατειλημένη, γιατί επίσης δεν την ήξερα από πριν, είτε είχε παίξει σε δέκα σήριαλ ή σε δέκα θεατρικά είτε σε κανένα, το ίδιο και το αυτό είναι για μένα, δυστυχώς όμως δεν με έπεισε για τα υποκριτικά της προσόντα. Δεν υπήρξε ούτε μία σκηνή στην οποία να με εντυπωσιάσει με το ταλέντο της, αντίθετα είναι άπειρες οι σκηνές που με εκνεύρισε με το εξεζητημένο και υπερβολικό της παίξιμο. Μοιάζει να είναι μονίμως στην πρίζα, και περιμένεις κάθε φορά να ηλεκτριστούν τα μαλλιά της και να σηκωθούν όρθια, απ'την τόση προσπάθεια να το παίξει ρεαλιστική και δραματική, χωρις επιτυχία... Δεν "αφήνεται", δεν είναι φυσική, είναι γεμάτη νευρικά "τίκ" και γενικά χαλάει τη συνοχή κάθε σκηνής που εμφανίζεται... Ειδικά σαν το έτερο ήμισυ του Σταύρου, που υποτίθεται είναι η μεγάλη της αγάπη, τα έκανε μαντάρα, ήταν μονίμως "αλλού" κι όχι δίπλα του, μαζί του, έβλεπες καθαρά οτι παίζει για τον εαυτό της και μόνο, προβάλοντας το δικό της στύλ, χωρις να δένει ούτε στιγμή με τον παρτενέρ της. Πιστεύω οτι χρειάζεται πολύ δουλειά, πολύ κόπο, για ν'αποβάλει την αυτοπροβολή της όταν παίζει, κι αυτό θα είναι μόνο η αρχή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Σαβ Ιουν 25, 2011 2:12 pm

XAXAXAXAXAXAXAAXAXAXΑXAXA........
ΓΕΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΔΑΚΡΥΩΝ!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΠΑΠΑ, ΣΤΟ 1ο ΚΥΚΛΟ ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΓΙΟΥΡΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΛΕΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ...ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ, ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΤΗΣ ΤΑΛΕΝΤΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΤΗΚΕ, ΑΠ'ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!
ΑΥΤΟ ή ΤΟ ΕΧΕΙΣ ή ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!
ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΠΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΕΝΤΟ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ, Ω ΓΕΓΟΝΕ ΓΕΓΟΝΕ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΕΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ...
ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΔΕΙ Η ΛΑΜΠΟΥ.
ΤΥΧΑΙΟ??
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!
ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ.
ΠΕΡΣΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΕΝΤΟΥΣΕ.
ΟΛΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ. ΡΥΘΜΙΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ?
ΠΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΝ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ?? ΚΑΜΙΑ!!
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Ιουν 25, 2011 3:03 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Και εγώ είμαι σε αυτούς που λένε "ΠΕΡΥΣΙ" αλλά για τελείως διαφορετικόυς λόγους.... Στους 2 πρώτους κύκλους η σειρά είχε να κάνει με θέματα που αφορούσαν την παρέα και μόνο..... την παρέα που αγάπησε ο περισσότερος κόσμος και την παρέα η οποία ήταν και ένας από τους κύριους λόγους που έκανε πολλόυς να δουν τη σειρά.... Στον 3ο κύκλο ασχοληθήκαμε με τα διαμάντια.... ένα θέμα που αφορά την παρέα αλλά όχι άμεσα..... π.χ Αφορά τον Λευτέρη και την Εριέττα. Για αυτούς νοιάζονται τόσο η Εύα όσο και ο Λουκάς και μαζί τους και όλη η παρέα..... Στον 3ο κύκλο το γεγονός το οποίο με χαροποίησε ήταν πως ο Στέφανος είναι με την Ερη.... καθώς επίσης και η γέννηση της μικρής inlove inlove inlove
Εύχομαι και στον 4ο κύκλο να είναι μαζί!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 25, 2011 3:07 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:XAXAXAXAXAXAXAAXAXAXΑXAXA........
ΓΕΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΔΑΚΡΥΩΝ!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΠΑΠΑ, ΣΤΟ 1ο ΚΥΚΛΟ ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΓΙΟΥΡΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΛΕΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ...ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ, ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΤΗΣ ΤΑΛΕΝΤΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΤΗΚΕ, ΑΠ'ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!
ΑΥΤΟ ή ΤΟ ΕΧΕΙΣ ή ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!
ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΠΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΕΝΤΟ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ, Ω ΓΕΓΟΝΕ ΓΕΓΟΝΕ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΕΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ...
ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΔΕΙ Η ΛΑΜΠΟΥ.
ΤΥΧΑΙΟ??
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!
ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ.
ΠΕΡΣΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΕΝΤΟΥΣΕ.
ΟΛΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ. ΡΥΘΜΙΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ?
ΠΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΝ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ?? ΚΑΜΙΑ!!
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Αν απευθύνεσαι σε μένα, αφ'ενός χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις μέχρι δακρύων, αλλά αφ'ετέρου λυπάμαι για τον τόνο που χρησιμοποιείς απέναντί μου! Μήπως θεώρησες οτι σου απέδωσα ευθύνη για την αταλαντοσύνη της Παπά και μου επιτίθεσαι έτσι? Ξεκαθάρισα απ'την αρχή οτι γράφω τις προσωπικές μου απόψεις.... Επίσης, αν διάβασες το κείμενό μου, θα δείς οτι δεν διαχώρισα σε καμμία στιγμή την "απόδοση" της Παπά στον 1ο κύκλο, με το Μάνο, από την απόδοσή της στους υπόλοιπους κύκλους.... Απ'την αρχή το ταλέντο της ήταν του ιδίου επιπέδου, απλά, όσο ο ρόλος της παρέμενε δεύτερος, και χωρις ιδιαίτερες απαιτήσεις, τα έβγαζε πέρα αξιοπρεπώς και δεν "χτυπούσε" τόσο στο μάτι... Είχε και το αβαντάζ της απατημένης, οπότε προκαλούσε μιά άλφα συμπάθεια..... Οταν όμως την προώθησαν σε πρωταγωνίστρια, την έκαναν ζευγάρι με το Σταύρου, και έπρεπε να ανταποκριθεί σ'ένα ρόλο με περισσότερες απαιτήσεις, τότε φάνηκαν όλες οι ελλείψεις της. Εκτός των ξέφρενων ερωτικών σκηνών, που παρουσιάστηκαν πιό τολμηρές, όχι γιατί έτσι έλεγε το σενάριο, αλλά με τον τρόπο που τις απέδωσε η Παπά, σε καμμία απ'τις υπόλοιπες σκηνές τους δεν στάθηκε ικανή να "δείξει" στην οθόνη αυτόν τον μεγάλο έρωτα που με λόγια έλεγε οτι αισθανόταν.
Για τα υπόλοιπα που γράφεις σχετικά με τον Σταύρου, και την αλλαγή του ρόλου του, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.... Θέλεις να πείς οτι στον 2ο κύκλο του έδωσαν μεγάλο ρόλο λόγω της σχέσης του με την Παπά, και στον 3ο, τον έκαψαν, επειδή έπαψε να είναι με την Παπά? Τι να πώ, το ακούσαμε κι αυτό!!!! Ευτυχώς, ξέρω τι βλέπω, και δεν χρειάζομαι "λυσάρι" άλλων για να δώ τη σειρά.... Οπότε ας αναφέρεται ο καθένας μας στον εαυτό του και ας επιτρέψει στους υπόλοιπους να έχουν τη δική τους άποψη, χωρις προσβλητικές παρεμβάσεις....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Σαβ Ιουν 25, 2011 3:14 pm

JESSIE έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:XAXAXAXAXAXAXAAXAXAXΑXAXA........
ΓΕΛΑΩ ΜΕΧΡΙ ΔΑΚΡΥΩΝ!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΠΑΠΑ, ΣΤΟ 1ο ΚΥΚΛΟ ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΓΙΟΥΡΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΛΕΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ...ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ, ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΤΗΣ ΤΑΛΕΝΤΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΤΗΚΕ, ΑΠ'ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!
ΑΥΤΟ ή ΤΟ ΕΧΕΙΣ ή ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!
ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΠΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΕΝΤΟ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ, Ω ΓΕΓΟΝΕ ΓΕΓΟΝΕ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΕΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ...
ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΔΕΙ Η ΛΑΜΠΟΥ.
ΤΥΧΑΙΟ??
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!
ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ.
ΠΕΡΣΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΕΝΤΟΥΣΕ.
ΟΛΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ. ΡΥΘΜΙΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ?
ΠΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΝ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ?? ΚΑΜΙΑ!!
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Αν απευθύνεσαι σε μένα, αφ'ενός χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις μέχρι δακρύων, αλλά αφ'ετέρου λυπάμαι για τον τόνο που χρησιμοποιείς απέναντί μου! Μήπως θεώρησες οτι σου απέδωσα ευθύνη για την αταλαντοσύνη της Παπά και μου επιτίθεσαι έτσι? Ξεκαθάρισα απ'την αρχή οτι γράφω τις προσωπικές μου απόψεις.... Επίσης, αν διάβασες το κείμενό μου, θα δείς οτι δεν διαχώρισα σε καμμία στιγμή την "απόδοση" της Παπά στον 1ο κύκλο, με το Μάνο, από την απόδοσή της στους υπόλοιπους κύκλους.... Απ'την αρχή το ταλέντο της ήταν του ιδίου επιπέδου, απλά, όσο ο ρόλος της παρέμενε δεύτερος, και χωρις ιδιαίτερες απαιτήσεις, τα έβγαζε πέρα αξιοπρεπώς και δεν "χτυπούσε" τόσο στο μάτι... Είχε και το αβαντάζ της απατημένης, οπότε προκαλούσε μιά άλφα συμπάθεια..... Οταν όμως την προώθησαν σε πρωταγωνίστρια, την έκαναν ζευγάρι με το Σταύρου, και έπρεπε να ανταποκριθεί σ'ένα ρόλο με περισσότερες απαιτήσεις, τότε φάνηκαν όλες οι ελλείψεις της. Εκτός των ξέφρενων ερωτικών σκηνών, που παρουσιάστηκαν πιό τολμηρές, όχι γιατί έτσι έλεγε το σενάριο, αλλά με τον τρόπο που τις απέδωσε η Παπά, σε καμμία απ'τις υπόλοιπες σκηνές τους δεν στάθηκε ικανή να "δείξει" στην οθόνη αυτόν τον μεγάλο έρωτα που με λόγια έλεγε οτι αισθανόταν.
Για τα υπόλοιπα που γράφεις σχετικά με τον Σταύρου, και την αλλαγή του ρόλου του, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.... Θέλεις να πείς οτι στον 2ο κύκλο του έδωσαν μεγάλο ρόλο λόγω της σχέσης του με την Παπά, και στον 3ο, τον έκαψαν, επειδή έπαψε να είναι με την Παπά? Τι να πώ, το ακούσαμε κι αυτό!!!! Ευτυχώς, ξέρω τι βλέπω, και δεν χρειάζομαι "λυσάρι" άλλων για να δώ τη σειρά.... Οπότε ας αναφέρεται ο καθένας μας στον εαυτό του και ας επιτρέψει στους υπόλοιπους να έχουν τη δική τους άποψη, χωρις προσβλητικές παρεμβάσεις....

θα συμφωνησω........στον πρωτο κυκλο που ειχε εναν ρολο χωρις πολλες απαιτησεις μπορουσε να ανταπεξελθει αρκετα καλα, απο την στιγμη ομως που πηρε εναν απο τους πρωταγωνιστηκους με περισσοτερες απαιτησεις δεν μπορω να πω οτι εχει ανταπεξελθει οπως επρεπε το ειποκρητικο της ταλεντο εμεινε το ιδιο...δεν μπορω να το πω ακριβως αταλαντη οπως εχει αναφερθει απο καποιον αλλο αλλα δεν νομιζω πως ειναι αρκετα ανταξια(ακομα τουλαχιστον) να σταθει διπλα στον Σταυρου ή στον Κατρανιδη....αυτο που παρατηρησα εγω ειναι οτι ή θα ηταν τελειως ανεκφραστη ή πολυ υπερβολικη! εγω προσωπικα αυτο βλεπω και νομιζω [ως εχω το δικαιωμα να το δηλωσω!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Σαβ Ιουν 25, 2011 3:30 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Πρώτον δε νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ''μικρόκοσμος'' ένα φόρουμ με 4600 και πλέον μέλη. Δεύτερον αφού δε σε νοιάζει τι λέγεται εδώ μέσα γιατί κάνεις τον κόπο να μπαίνεις και να διαβάζεις και επιπλέον να απαντάς σε απόψεις που σου είναι αδιάφορες; Και τρίτον να υπενθυμίσω ότι τα Μυστικά της Εδέμ δεν είναι η ιστορία του Στέφανου αλλά η ιστορία μιας παρέας που γνωρίσαμε στον πρώτο κύκλο και σιγά σιγά παραμερίστηκε για να μπουν στο προσκήνιο νέες ιστορίες, ανάμεσά τους και του Στέφανου Καρτάλη. Μπορεί ο Μάνος να έφυγε αλλά παραμένουν άλλοι πέντε που εξακολουθούν να είναι οι πρωταγωνιστές. Και τέλος η σειρά είχε υπόθεση και πλοκή όταν το σενάριο επικεντρωνόταν σ' αυτούς τους πρωταγωνιστές και όχι βέβαια στον έρωτα του Στέφανου και της Μελίτας. Μετά χάθηκε η μπάλα με τα γνωστά αποτελέσματα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Σαβ Ιουν 25, 2011 3:35 pm

fay έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Πρώτον δε νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ''μικρόκοσμος'' ένα φόρουμ με 4600 και πλέον μέλη. Δεύτερον αφού δε σε νοιάζει τι λέγεται εδώ μέσα γιατί κάνεις τον κόπο να μπαίνεις και να διαβάζεις και επιπλέον να απαντάς σε απόψεις που σου είναι αδιάφορες; Και τρίτον να υπενθυμίσω ότι τα Μυστικά της Εδέμ δεν είναι η ιστορία του Στέφανου αλλά η ιστορία μιας παρέας που γνωρίσαμε στον πρώτο κύκλο και σιγά σιγά παραμερίστηκε για να μπουν στο προσκήνιο νέες ιστορίες, ανάμεσά τους και του Στέφανου Καρτάλη. Μπορεί ο Μάνος να έφυγε αλλά παραμένουν άλλοι πέντε που εξακολουθούν να είναι οι πρωταγωνιστές. Και τέλος η σειρά είχε υπόθεση και πλοκή όταν το σενάριο επικεντρωνόταν σ' αυτούς τους πρωταγωνιστές και όχι βέβαια στον έρωτα του Στέφανου και της Μελίτας. Μετά χάθηκε η μπάλα με τα γνωστά αποτελέσματα.

Θα συμφονισω μαζι σου!η παρεα της φεγγαροπετρρας αρχιζει και χανεται σιγα σιγα! αλυωνεται και στο πρωσκηνιο μπαινουν αλλα πραγματα και η παρεα αρχιζει σιγα σιγα και μπαινει σε δευερη μοιρα!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από katie007 Σαβ Ιουν 25, 2011 4:00 pm

Λυκε ,λυκε εισαι εδω??Διερωτωμαι <τι ταχα να γυρευει ενας κασμοπολιτης λυκος στον <ικροκοσμο τον δικο μας>>?Ααααα ξεχασα ..σε κανουμε να γελας μεχρι δακρυων..Κιεσυ?Αυτο εινα το ευχαριστω σου βρε?>Υ.Γ κοριτσια ,ειμα καλα..αλλα ,οπως βλεπετε ,ο λυκος (ονομα και πραμα)καραδοκε.ι.Δεν θα του κανω την χαρη......τρεχω..roria ,jessie ,nefelik ,ποοοοοοση χαρα παιρνω οταν σας διαβαζω ......παρεουλα μου....Σας χαιρετω οοολες.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Ιουν 25, 2011 4:01 pm

KAKOS LYKOS έγραψε: ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΠΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΕΝΤΟ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ, Ω ΓΕΓΟΝΕ ΓΕΓΟΝΕ.
Γιατί; Εγώ έχω χαμηλή νοημοσύνη, που δεν το έχω καταλάβει; Το μόνο που έχω καταλάβει σχετικά με την Παπά είναι για ποιο λόγο και με ποιον τρόπο, από εκεί που είχε ένα δεύτερο ρόλο στον πρώτο κύκλο, ξαφνικά έγινε πρωταγωνίστρια...

KAKOS LYKOS έγραψε: ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΕΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ...
ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΔΕΙ Η ΛΑΜΠΟΥ.
ΤΥΧΑΙΟ??
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!
Έχω ξαναγράψει ότι κατά τη γνώμη μου η Παπά με το Σταύρου δεν δένει ούτε αν τους δέσουν τον ένα δίπλα στον άλλον και τους βάλουν να παίξουν... Τέτοιες σκηνές, όπως αυτά τα ατέλειωτα σφουγγαρίσματα που τις κατέστρεφε η Παπά με τις υπερβολές της, μήπως και φανεί ότι έχει χημεία με το Σταύρου, δεν χρειάζεται να τις δει η Λάμπου και ευτυχώς δεν θα τις δούμε ούτε εμείς, γιατί η Λάμπου με το Σταύρου έχουν και ταλέντο και χημεία. Με αυτούς τους δύο έχουμε ήδη δει πολύ καλύτερες σκηνές από αυτές που βλέπαμε με την Παπά και ελπίζω στο μέλλον να δούμε ακόμα περισσότερες...

KAKOS LYKOS έγραψε:ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ.
Σε αυτό συμφωνώ. Πέρυσι προσπάθησαν να μας πείσουν για τον απόλυτο έρωτα Στέφανου – Μελίτας, είδαν ότι δεν πέτυχε η συνταγή και τι έκαναν; Έφεραν την Εριέττα, επέλεξαν για το ρόλο μια ηθοποιό που είχε ξανασυνεργαστεί με το Σταύρου και ήξεραν τη χημεία τους, και τον έβαλαν να παίζει συνεχώς μαζί της. Άρα ναι, ξέρουν πολύ καλά ποιος δένει με ποιον...

KAKOS LYKOS έγραψε:ΠΕΡΣΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΕΝΤΟΥΣΕ.
ΟΛΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΝ ΓΥΡΩ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ. ΡΥΘΜΙΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ?
ΠΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΝ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ?? ΚΑΜΙΑ!!
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ.
Αυτό είναι θέμα σεναρίου και σε αυτό το θέμα γενικότερα έχουν χάσει λίγο τη μπάλα. Εγώ προσωπικά τώρα κρίνω σκηνές και ερμηνείες, όχι το σενάριο και την πλοκή στο σύνολό της... Και τι σχέση έχει το αν είναι ο Στέφανος στο επίκεντρο των εξελίξεων με το αν είναι με τη Μελίτα; Αν ήθελαν, οι ίδιοι οι σεναριογράφοι θα τον είχαν αφήσει και στο επίκεντρο και με τη Μελίτα... Μήπως θέλεις να μας πεις ότι ο Σταύρου δεν ήθελε για παρτενέρ του την Παπά και οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να τον τιμωρήσουν αλλάζοντας το σενάριο; Γιατί εγώ από αυτά που γράφεις άλλο νόημα δεν μπορώ να βγάλω...

KAKOS LYKOS έγραψε: ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
Αυτός ο «μικρόκοσμος» έχει πάνω από 4.500 μέλη. Μπορεί να μη σχολιάζουν όλοι, αλλά φαντάζομαι ότι αν θέλουν, έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν... Το γεγονός ότι δεν το κάνουν, μάλλον σημαίνει ότι συμφωνούν με τα σχόλια της πλειοψηφίας αυτών που σχολιάζουν... Αυτό άλλωστε φαίνεται και από τις ψηφοφορίες... Πάντως και εκτός του forum, μάλλον σε διαφορετικούς πλανήτες θα πρέπει να ζούμε, γιατί εγώ ακούω ότι ο Σταύρου με τη Λάμπου έχουν φοβερή χημεία, ενώ με την Παπά δεν ταίριαζε καθόλου...

KAKOS LYKOS έγραψε: ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!
Η σειρά γενικότερα πέρυσι είχε πλοκή, αλλά αυτό δεν είχε να κάνει με το γεγονός ότι ο Στέφανος ήταν με τη Μελίτα, ούτε η σειρά ήταν χειρότερη φέτος, επειδή τον περισσότερο καιρό ο Στέφανος δεν ήταν με τη Μελίτα. Αυτό μάλλον ήταν ένα από τα θετικά στοιχεία του τρίτου κύκλου...

Όπως λέει κι ένα γνωστό τραγούδι, «αν μας αντέξει το σκοινί, θα φανεί στο χειροκρότημα...» Το ποιοι θα αντέξουν και θα κάνουν καριέρα μετά τα «Μυστικά» θα φανεί αφού τελειώσει η σειρά... Βέβαια, για κάποιους που είχαν ήδη σημαντικές ερμηνείες στο ενεργητικό τους και πριν τα «Μυστικά» έχει φανεί ήδη... Για κάποιους άλλους πάλι όχι...

Υ.Γ. Katie, κι εμείς χαιρόμαστε όταν διαβάζουμε μηνύματά σου!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Σαβ Ιουν 25, 2011 4:28 pm

ntinafer έγραψε:το αντιθετο συμβανει με την παπα. στον πρωτο κυκλο ηταν παρα πολυ καλη αλλα στη συνεχεια αφ'οτου της δοθηκε η ιστορια με το στεφανο πηρε την κατηφορα και πλεον δε συμμαζευεται... :


JESSIE...
ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΗΣ ΠΑΠΑ ΜΕΤΑΞΥ 1ου ΚΑΙ 2ου ΚΥΚΛΟΥ, ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ.

ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΧΟΛΙΑ, ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΩΝ ΛΕΠΤΩΝ!
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Σαβ Ιουν 25, 2011 4:55 pm

katie μου, χαιρόμαστε αφάνταστα που όλα πάνε καλά και σε ευχαριστούμε πολύ-πολύ για το μήνυμά σου. Δεν θέλουμε να κουράζεσαι, αλλά πότε-πότε έτσι, να μας λες τα νέα σου σε δυο αράδες flower
Δεν θέλω να μακρηγορήσω για ένα θέμα που το έχουμε αναλύσει από όλες τις πλευρές σε αυτό τον αδιάφορο ...μικρόκοσμο. Πιστεύω ότι το αλφάβητο για έναν ηθοποιό είναι το βλέμμα του. Για αρχή το μάτι πρέπει να παρακολουθεί αυτά που λέει το στόμα (όταν μιλάμε για καλό ηθοποιό ενίοτε πρέπει και να προηγείται). Προσωπικά αυτό είναι και το πρώτο που προσέχω στο παίξιμο κάποιου. Είναι μια γενική εκτίμηση, μιας και η κουβέντα ήρθε στους ηθοποιούς και στην υποκριτική τέχνη. Τελεία ως προς αυτό.
Ως προς το ρόλο του Στέφανου τώρα. Πραγματικά από το τέλος του πρώτου κύκλου όταν εντάχθηκε στη σειρά και για μεγάλο μέρος του δεύτερου κύκλου ο Στέφανος ήταν ο καταλύτης των εξελίξεων. Είχε σχέση με την Εύα, προηγούμενα με το Μανο και το Ρούσσο, είχε εμπλακεί στη ζωή της παρέας και είχε και μια κρυφή ζωή ο ίδιος με τη μητέρα του και το Χρήστο.
Από τη στιγμή που η ιστορία του συχετίστηκε με τη Μελίτα, αυτός ο καταλυτικός ρόλος ατόνησε κι άρχισαν τα σφουγγαρίσματα τα οποία έχουν κριθεί και εντός του μικρόκοσμου και εντός του μακρόκοσμου.
Ευτυχώς όμως ακολούθησαν οι συγκλονιστικές αποκαλύψεις για το ρόλο της Αντιγόνης, ο "απόλυτος" διαλύθηκε στα εξ ων συνετέθη και ο Στέφανος αντιμετώπισε μόνος του αυτή την οριακή κατάσταση που έδωσε την ευκαιρία και στον ηθοποιό να μας χαρίσει πολύ σημαντικές ερμηνευτικά στιγμές. Έτσι τέλειωσε ο δεύτερος κύκλος και στον τρίτο, με την είσοδο και της Εριέττας και με τις ιστορίες που αυτή ενεργοποίησε, ειδικά με το ρόλο της παλιάς παρέας, δόθηκε άλλη τροπή και συνεχίστηκε η ιστορία με αρκετά κεντρικά πρόσωπα στα οποία προφανώς συγκαταλέγεται και ο Στέφανος. Δεν συνδέθηκε μάλιστα μόνο με μια ιστορία αλλά με περισσότερες, όπως συνέβη και με άλλους ηθοποιούς.
Έτσι κι αλλιώς η σειρά ήταν εξαρχής πολυπρόσωπη με πολλούς πρωταγωνιστές, είχε διαφορετική δομή από τη Βέρα λόγου χάριν. Αυτό επίσης το έχουμε σχολιάσει διεξοδικά στο σχετικό τόπικ.
Και τέλος για το φόρουμ: ο αριθμός των μελών είναι κάτι παραπάνω από ενδεικτικός, ακόμα πιο ενδεικτικά όμως είναι τα σχόλια, η τεκμηρίωση και το επίπεδό τους, στη συντριπτική τους πλειονότητα τουλάχιστον. Έχουν εκφραστεί εδώ μέσα όλες οι απόψεις για ο,τιδήποτε σχετίζεται με τη σειρά. Και με αναλογία απολύτως αντιπροσωπευτική, όπως μου έχει δοθεί η ευκαιρία να διαπιστώσω.
Και για να εκφέρω πάλι μια προσωπική άποψη, εδώ υπάρχουν φαν όλων των ηθοποιών της σειράς. Και όλοι μπορεί σε κάποιες στιγμές να υπερβάλαμε σε κάποια θετική ή αρνητική εκτίμηση, να αστειευτήκαμε, να συγκινηθήκαμε, να διαφωνήσαμε, ακόμα και κάπως έντονα. Εκτιμώ πολύ όμως το γεγονός ότι δεν έχω δει τους φαν σχεδόν κανενός ηθοποιού να απαξιώνουν τους φαν κάποιου άλλου ή να προσπαθούν να παρουσιάσουν το άσπρο μαύρο στα πλαίσια ενός "υπερβάλλοντος ζήλου". Σχεδόν.

roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Σαβ Ιουν 25, 2011 5:01 pm

nefelik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
ΔΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
Η ΠΑΠΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΧΡΟΝΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΛΑΜΠΟΥ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΣΕΖΟΝ ΤΩΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ, ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ, ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ,ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΕΣ, (ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ, ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΑΛΕΝΤΑ, ΒΛΕΠΕ ΛΑΜΠΟΥ??

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΠΟΙΑ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΛΑΜΠΟΥ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ??
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥΩΡΗ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΖΑΜΑΡΙΑ.
ΘΕΑΤΡΙΚΑ ΤΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΕΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ??

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΜΕΛΙΤΑ,ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑ, ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
Κι εγώ δυσκολεύομαι να καταλάβω για ποιο λόγο η Λάμπου μπερδεύεται με την Εριέττα ή μάλλον όχι με την Εριέττα ως προσωπικότητα, αλλά με την αντίζηλο της Μελίτας. Όσο για τη δυσκολία της ερμηνείας της, σίγουρα έχει χρειαστεί να παίξει πολύ πιο δύσκολες σκηνές από την Παπά (ενδεικτικά να αναφέρω τα επεισόδια 474, 475, 549 και όχι μόνο). Επίσης, να επισημάνω απλώς ότι η Λάμπου δεν έχει μία δεκαετία παραπάνω στο χώρο από την Παπά. Για την ακρίβεια, έχουν σχεδόν τα ίδια χρόνια στο χώρο, άντε να ξεκίνησαν την καριέρα τους με 2-3 χρόνια διαφορά. Η Παπά έχει ήδη πάνω από δέκα χρόνια στο χώρο. Το ότι πριν τα «Μυστικά» δεν την ήξερε κανείς, επειδή έπαιζε κυρίως σε ΔΗΠΕΘΕ της επαρχίας, είναι άλλο θέμα... Αυτή την επιμονή των φανς της Μελίτας να προσπαθούν να υποτιμήσουν όχι μόνο την αντίζηλό της ως χαρακτήρα, αλλά και την ηθοποιό που την υποδύεται, για να βγάλουν καλύτερη τη Μελίτα (ή την Παπά, ανάλογα με την περίπτωση), δεν θα την καταλάβω ποτέ...

Προσωπικά την Παπά τη θεωρώ ατάλαντη, αλλά όχι επειδή αντιπαθώ τη Μελίτα (που κι αυτό ισχύει) ούτε επειδή την μπερδεύω με τη Μελίτα. Για παράδειγμα, και τη Νταίζη την αντιπαθώ, αλλά η Πολυχρονίδη πιστεύω ότι έχει ταλέντο. Για την Παπά απλά πιστεύω ότι δεν έχει ταλέντο. Και απ’ ότι βλέπω δεν το πιστεύω μόνο εγώ... Όσο για την παράσταση, δεν πηγαίνουν όλες οι παραστάσεις σε περιοδεία ούτε όσες δεν πηγαίνουν είναι αποτυχημένες, και η συγκεκριμένη προφανώς δεν θα πήγαινε αν δεν πρωταγωνιστούσε ο Κατρανίδης, αλλά ένας άγνωστος και ατάλαντος ηθοποιός.

Υ.Γ. Η Roria απλώς σχολίασε κάποιους ηθοποιούς που της αρέσουν, δεν ανέφερε καν την Παπά και δεν τη σύγκρινε ούτε με τη Λάμπου ούτε με κανέναν άλλον. Δεν θέλω να παραστήσω τον συνήγορό της, αλλά αυτή είναι η προσωπική της άποψη, με την οποία τυχαίνει να συμφωνώ απόλυτα. Γιατί να εντάξει στα σημαντικά ταλέντα κάποια που δεν τη θεωρεί σημαντικό ταλέντο; Υποχρεωτικό είναι;

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΛΕΚΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.

ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ Ο ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΕΝΕΡ (2 ΑΤΟΜΑ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ) ΜΙΑ ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΗ??
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΕΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ

Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΛΕΣ, ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ, ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΣΗΜΟΣ ΚΑΙ ΑΤΑΛΑΝΤΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.
Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΤΥΧΕ ΛΟΓΩ ΑΤΑΛΑΝΤΟΣΥΝΗΣ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ Σ'ΑΥΤΗΝ.
ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ Σ'ΑΥΤΟ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΛΑΜΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΠΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΣΟΒΑΡΑ.
Η ΛΑΜΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ Η ΠΑΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Η ΛΑΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΠΑΠΑ 10 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΧΡΟΝΙΑ.
ΔΗΛ. ΠΡΙΝ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?
ΨΑΧΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.


Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ, ΟΤΙ ΣΤΟ 7685 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΟ 1 ΚΑΙ 37 ΛΕΠΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΒΛΕΜΑ ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΚΟΒΕΙ ΑΝΑΣΑ, ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ή ΚΑΚΗ, ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.
ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ, ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ, ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΠΑΠΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΕΣ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Σαβ Ιουν 25, 2011 5:19 pm

fay έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Πρώτον δε νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ''μικρόκοσμος'' ένα φόρουμ με 4600 και πλέον μέλη. Δεύτερον αφού δε σε νοιάζει τι λέγεται εδώ μέσα γιατί κάνεις τον κόπο να μπαίνεις και να διαβάζεις και επιπλέον να απαντάς σε απόψεις που σου είναι αδιάφορες; Και τρίτον να υπενθυμίσω ότι τα Μυστικά της Εδέμ δεν είναι η ιστορία του Στέφανου αλλά η ιστορία μιας παρέας που γνωρίσαμε στον πρώτο κύκλο και σιγά σιγά παραμερίστηκε για να μπουν στο προσκήνιο νέες ιστορίες, ανάμεσά τους και του Στέφανου Καρτάλη. Μπορεί ο Μάνος να έφυγε αλλά παραμένουν άλλοι πέντε που εξακολουθούν να είναι οι πρωταγωνιστές. Και τέλος η σειρά είχε υπόθεση και πλοκή όταν το σενάριο επικεντρωνόταν σ' αυτούς τους πρωταγωνιστές και όχι βέβαια στον έρωτα του Στέφανου και της Μελίτας. Μετά χάθηκε η μπάλα με τα γνωστά αποτελέσματα.

1ον. ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΤΑΣΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ.

2ον.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΝΑΝ, ( ΕΝΩ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ) ΟΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ:
"Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΟ, ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΟ, ΑΡΑ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ", ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ.

3ον. ΕΜΜΕΝΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΕΡΥΣΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΕΝΤΟΥΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ, ΦΕΤΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑ ΣΕ ΧΕΙΜΕΡΙΑ ΝΑΡΚΗ.
ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΑΙ??

ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΟΤΙ 45 ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ!!
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Σαβ Ιουν 25, 2011 5:27 pm

katie007 έγραψε:Λυκε ,λυκε εισαι εδω??Διερωτωμαι <τι ταχα να γυρευει ενας κασμοπολιτης λυκος στον <ικροκοσμο τον δικο μας>>?Ααααα ξεχασα ..σε κανουμε να γελας μεχρι δακρυων..Κιεσυ?Αυτο εινα το ευχαριστω σου βρε?>Υ.Γ κοριτσια ,ειμα καλα..αλλα ,οπως βλεπετε ,ο λυκος (ονομα και πραμα)καραδοκε.ι.Δεν θα του κανω την χαρη......τρεχω..roria ,jessie ,nefelik ,ποοοοοοση χαρα παιρνω οταν σας διαβαζω ......παρεουλα μου....Σας χαιρετω οοολες.....


ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ, ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ??
ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΜΟΝΟ ΩΣ ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ... (ΠΙΘΑΝΟΝ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ)

Α! ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Ιουν 25, 2011 5:40 pm

KAKOS LYKOS έγραψε: ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ Ο ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΕΝΕΡ (2 ΑΤΟΜΑ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ) ΜΙΑ ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΗ??
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΕΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ
Ειλικρινά, θέλεις να σου απαντήσω σε αυτό; Ναι, στο συγκεκριμένο θέμα έχω καλύτερη κρίση και αντίληψη από εκείνον και οι λόγοι είναι γνωστοί σε όλους μας... Άλλωστε, ο τελικός κριτής είναι πάντα το κοινό...

KAKOS LYKOS έγραψε: Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΛΕΣ, ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ, ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΣΗΜΟΣ ΚΑΙ ΑΤΑΛΑΝΤΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.
Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΤΥΧΕ ΛΟΓΩ ΑΤΑΛΑΝΤΟΣΥΝΗΣ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ Σ'ΑΥΤΗΝ.
ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ Σ'ΑΥΤΟ.
Αυτό που εννοούσα ήταν ότι η παράσταση δεν πήγε σε περιοδεία επειδή έπαιζε η Παπά, όπως άφησες να εννοηθεί, αλλά επειδή έπαιζε ο Κατρανίδης. Επίσης, δεν θυμάμαι να ανέφερες συγκεκριμένη παράσταση, αναφέρθηκες γενικά και αόριστα σε άλλους ηθοποιούς της σειράς, βάζοντάς τους όλους στο ίδιο τσουβάλι, για να καταλήξεις ότι η Παπά είναι καλύτερη ηθοποιός, επειδή η παράσταση στην οποία συμμετείχε (και στην οποία εντελώς τυχαία πρωταγωνιστούσε και ο Κατρανίδης) πήγε σε περιοδεία.

KAKOS LYKOS έγραψε: ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΛΑΜΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΠΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΣΟΒΑΡΑ.
Η ΛΑΜΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ Η ΠΑΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Η ΛΑΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΠΑΠΑ 10 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΧΡΟΝΙΑ.
ΔΗΛ. ΠΡΙΝ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?
ΨΑΧΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.
Αν και δεν είναι ευγενικό όταν αναφερόμαστε σε κυρίες να λέμε την ηλικία τους, επειδή με προκαλείς και πραγματικά αυτά που γράφεις είναι αστεία, να σου απαντήσω ότι η Λάμπου γεννήθηκε στις 30/6/1976 και η Παπά στις 11/6/1979. Αν κάνεις την αφαίρεση, μάλλον δεν βγαίνει 10...

Δεν θα έλεγα ότι ψαχνόταν ακριβώς, τουλάχιστον όχι για πολλά χρόνια... Απ’ ότι ξέρω παρουσίαζε μια εκπομπή στα 19 της και ήταν σε ένα συγκρότημα παράλληλα με τη δραματική σχολή, γιατί τυχαίνει να έχει και πολύ καλή φωνή. Μήπως και για τον Πετράκη και την Πολυχρονίδη θα πρέπει να πούμε ότι ψάχνονται και να τους κρίνουμε αρνητικά γι’ αυτό; Απ’ ότι ξέρω από όταν τελείωσε τη σχολή ασχολείται μόνο με την υποκριτική και έχει δώσει κάποια πολύ σημαντικά δείγματα του ταλέντου της. Για την Παπά όμως που είναι ήδη πάνω από δέκα χρόνια στο χώρο, αλλά πριν τα «Μυστικά» δεν είχε κάνει τίποτα αξιόλογο, δεν βλέπω να λες κάτι...

KAKOS LYKOS έγραψε: Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ, ΟΤΙ ΣΤΟ 7685 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΟ 1 ΚΑΙ 37 ΛΕΠΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΒΛΕΜΑ ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΚΟΒΕΙ ΑΝΑΣΑ, ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ή ΚΑΚΗ, ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.
Αναρωτήθηκες ποια είναι η δυσκολία του ρόλου της και απλά σου ανέφερα ενδεικτικά μερικά επεισόδια που είχε πολύ πιο δύσκολες και απαιτητικές σκηνές από την Παπά, και τις ερμήνευσε εξαιρετικά. Φυσικά η ερμηνεία της τόσο στα «Μυστικά» συνολικά όσο και σε όσες άλλες σειρές την έχω δει, κατά τη γνώμη μου και απ’ ότι βλέπω όχι μόνο τη δική μου, είναι επίσης εξαιρετική.

KAKOS LYKOS έγραψε: ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ, ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ, ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΠΑΠΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΕΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ.
Από ποιον είναι επιβεβαιωμένο; Μήπως από τον Κατρανίδη που την επέλεξε για συμπρωταγωνίστρια στο θέατρο;

Απλά να επισημάνω ότι οι τηλεθεατές που έχουν στα σπίτια τους μηχανάκια της AGB και διαμορφώνουν τις τηλεθεάσεις με βάση τις οποίες καθορίζεται και η πολιτική των καναλιών, είναι πολύ λιγότεροι από 4.500, που είναι τα μέλη του forum. Άρα, μιλάμε για έναν ακόμα μικρότερο μικρόκοσμο, ο οποίος όμως ενδιαφέρει πολύ τα κανάλια, προφανώς γιατι θεωρούν ότι οι απόψεις του αντικατοπτρίζουν σε μεγάλο βαθμό τις απόψεις του συνόλου των τηλεθεατών... Αλλά αφού θεωρείς το forum μικρόκοσμο και δεν θέλεις να πείσεις κανέναν, γιατί συνεχίζεις να απαντάς; Εσύ έχεις τις απόψεις σου κι εμείς τις δικές μας. Δεν χρειάζεται να μας επιτίθεσαι, επειδή δεν θεωρούμε την Παπά καταπληκτική ηθοποιό. Τι να κάνουμε... Γούστα είναι αυτά...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Σαβ Ιουν 25, 2011 5:44 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 25, 2011 5:42 pm

Εμένα προσωπικά η Παπά δεν μ'ενδιαφέρει καθόλου, δεν μου κάνει κλίκ σαν ηθοποιός, αλλά αυτό είναι κάτι που συμβαίνει και με άλλους ηθοποιούς, δεν είναι η μόνη. Βγαίνουν τόσοι ηθοποιοί, κι όλοι θα βρούν το δρόμο τους, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, άλλοι με το ταλέντο τους, άλλοι χρησιμοποιώντας γνωριμίες και μέσα, άλλοι προσπαθώντας να βελτιώσουν την τέχνη τους, άλλοι φροντίζοντας κυρίως την εμφάνισή τους, και επιδιώκοντας να είναι πάντα στην επικαιρότητα, κλπ κλπ... Υπάρχει δουλειά για όλους, ακόμη και για τους ατάλαντους λοιπον.... Κάπου θα βρούν να χωθούν κι αυτοί....
Οσοι στηρίζουν την Παπά, όμως, καλό θα είναι να στέκονται και να εξηγούν τα δικά της καλά σημεία, κι όχι να προσπαθούν να την αναδείξουν απλά ρίχνοντας λάσπη σ'όσους θεωρούν οτι είναι αντίζηλες της θέσης της, σαν ηθοποιοί πάντα, έτσι? Εγώ την θεωρώ μέτρια σαν ηθοποιό, υπάρχουν όμως και πολύ χειρότερες, κι έτσι δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αυτό..... Ομως το να την προωθήσουν σε παρτενέρ του Σταύρου με στεναχωρεί, γιατί θεωρώ οτι σαν συνάδελφοι ηθοποιοί δεν είχαν ούτε ένα κοινό κώδικα, κι αν δεν έγιναν γελοίες οι σκηνές τους οφείλεται αποκλειστικά στην δική του "προσαρμοστικότητα" και ικανότητα να σώσει τις καταστάσεις.. Οσο για το θεατρικό με τον κ. Κατρανίδη, δεν μου χρειάζεται σαν δικαιολόγηση της αξίας της Παπά, το είδα το έργο, και σ'όλη τη διάρκειά του λυπόμουν τον κ. Κατρανίδη που χαράμισε το ταλέντο του δίπλα σε μία παρτενέρ σαφώς κατώτερή του αλλά και κατώτερη του ίδιου του ρόλου που της εμπιστεύτηκε.... Φυσικά δεν το αντιμετωπίζουν όλοι με τον ίδιο τρόπο.... Η εισπρακτική επιτυχία θεωρείται πρώτη προτεραιότητα, και είναι γεγονός οτι τα τηλεοπτικά πρόσωπα είναι εύκολα αναγνωρίσιμα και άρα έχουν την επιτυχία τους και στο θέατρο για το λόγο αυτόν. Δεν λένε "πάμε να δούμε ένα καλό έργο, με καλούς ηθοποιούς", λένε "πάμε να δούμε τη Μελίτα, να της μιλήσουμε, να πάρουμε αυτόγραφα, είναι θεά!!!"
Υπάρχει λοιπον θέση για όλους.... Η δύναμη των μήντια είναι αναμφισβήτητη και μπορεί να αναδείξει τους πάντες σε "μεγάλους", αρκεί να τους αναλάβει.... Η διάρκεια είναι αυτό που μετράει, και σε βάθος χρόνου, ο καθένας παίρνει,στη συνείδηση του κοινού , τη θέση που πραγματικά του αξίζει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Σαβ Ιουν 25, 2011 6:20 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
fay έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ, Σ'ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΞΩ, ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ.
ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ- ΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ- ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΦΕΤΟΣ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΕΡΣΥΣΙ!
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΟΚΗ Η ΣΕΙΡΑ!

Πρώτον δε νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ''μικρόκοσμος'' ένα φόρουμ με 4600 και πλέον μέλη. Δεύτερον αφού δε σε νοιάζει τι λέγεται εδώ μέσα γιατί κάνεις τον κόπο να μπαίνεις και να διαβάζεις και επιπλέον να απαντάς σε απόψεις που σου είναι αδιάφορες; Και τρίτον να υπενθυμίσω ότι τα Μυστικά της Εδέμ δεν είναι η ιστορία του Στέφανου αλλά η ιστορία μιας παρέας που γνωρίσαμε στον πρώτο κύκλο και σιγά σιγά παραμερίστηκε για να μπουν στο προσκήνιο νέες ιστορίες, ανάμεσά τους και του Στέφανου Καρτάλη. Μπορεί ο Μάνος να έφυγε αλλά παραμένουν άλλοι πέντε που εξακολουθούν να είναι οι πρωταγωνιστές. Και τέλος η σειρά είχε υπόθεση και πλοκή όταν το σενάριο επικεντρωνόταν σ' αυτούς τους πρωταγωνιστές και όχι βέβαια στον έρωτα του Στέφανου και της Μελίτας. Μετά χάθηκε η μπάλα με τα γνωστά αποτελέσματα.

1ον. ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΤΑΣΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ.

2ον.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΝΑΝ, ( ΕΝΩ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ) ΟΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ:
"Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΟ, ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΟ, ΑΡΑ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ", ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ.

3ον. ΕΜΜΕΝΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΕΡΥΣΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΕΝΤΟΥΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ, ΦΕΤΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑ ΣΕ ΧΕΙΜΕΡΙΑ ΝΑΡΚΗ.
ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΑΙ??

ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΟΤΙ 45 ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ!!

Ασφαλώς και δεν έχεις την υποχρέωση να πείσεις κανέναν, άλλωστε σ' αυτό το φόρουμ, έστω κι αν είναι μικρόκοσμος σε σχέση με τους τηλεθεατές γενικά, ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του και κανείς δεν είναι αναγκασμένος να την επιβάλει και στους άλλους. Έχεις τη γνώμη σου όπως ο καθένας και φυσικά πρέπει όλες οι γνώμες να ακούγονται αλλά και όλοι να σεβόμαστε την άποψη του άλλου ακόμη κι αν διαφωνούμε κάθετα. Αυτό που έχει σημασία είναι να σεβόμαστε τα άλλα μέλη και την ελευθερία τους να εκφράζονται καθώς και το χώρο που μας φιλοξενεί.
Για το Στέφανο θα συμφωνήσω στο εξής. Όταν πρωτοήρθε στο τέλος του πρώτου κύκλου ο ρόλος του ήταν πολλά υποσχόμενος και σίγουρα είχε υπόθεση στα χέρια του αλλά δυστυχώς από τα μέσα του δεύτερου κύκλου, όταν δηλαδή άρχισε η σχέση του με τη Μελίτα άρχισε να γίνεται βαρετός και υποτονικός σαν ρόλος. Είναι τυχαίο που την ίδια εποχή που κυριαρχούσε ο απόλυτος στις σκηνές του με άλλους χαρακτήρες, όπως η Αντιγόνη, η Εύα, ο Ρούσσος, η παρέα, ο Στέφανος όντως κεντούσε; Για παράδειγμα όταν ανακάλυψε τα ψέματα της μητέρας του με τη διαθήκη του πατέρα του η σκηνή του με την Αντιγόνη ήταν συγκλονιστική. Αντίθετα οι σκηνές του με τη Μελίτα και δε μιλάω μόνο για τις ερωτικές που προτιμώ να μην τις σχολιάσω αλλά γενικότερα για τις κοινές τους σκηνές η διαφορά ήταν μεγάλη, η χημεία ανύπαρκτη, και τότε ήταν που ο Στέφανος έμοιαζε να κοιμάται και φυσικά δεν έχει να κάνει με τον ηθοποιό. Αλλά και η ιστορία τους δεν είχε σταθερές βάσεις από την αρχή, μια ερωτική σχέση που ξεκίνησε από σαρκική έλξη και αναλώθηκε κυρίως σ΄αυτήν, δυο άνθρωποι που δεν είχαν κοινά βιώματα αλλά αμοιβαία αντιπάθεια κυριεύονται από ξαφνικό πάθος που εκτονώνεται σε πατώματα και σκάλες αλλά στις πιο δύσκολες στιγμές όπως όταν χάθηκε το παιδί τους απομακρύνονται κι αποξενώνονται αντί να σταθούν ο ένας δίπλα στον άλλο. Επιπλέον η Μελίτα έδιωχνε το Στέφανο και τον κατηγορούσε για επίδοξο δολοφόνο του παιδιού του, δεν τον πίστεψε ποτέ και δεν τον άκουσε καν όταν της το ζητούσε ξανά και ξανά. Είναι αγάπη αυτό; Και ο Στέφανος αφού της είπε ότι είναι η γυναίκα της ζωής του το ίδιο βράδυ πάει και κοιμάται με την Εριέττα. Είναι έρωτας αυτό; Και κατόπιν η Μελίτα όταν μαθαίνει ότι είναι πλέον με άλλη γυναίκα τον διεκδικεί πάλι και ζητάει δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες. Και αυτό μας σέρβιραν οι σεναριογράφοι πέρυσι για απόλυτο έρωτα. Δεν είναι παράξενο λοιπόν που διαλύθηκε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλύτερος ο ρόλος του Στέφανου με την Εριέττα, σίγουρα όμως δεν καταστρέφεται όπως με την ιστορία με τη Μελίτα. Πιστεύω όμως ότι μετά από τόσες μεταστροφές ο χαρακτήρας του Στέφανου δε μοιάζει καθόλου με αυτόν που ήρθε σαν εκδικητής για τη μάνα του και διεκδικητής της Εύας. Κρίμα γιατί ο ηθοποιός μπορούσε να απογειώσει το ρόλο αλλά δεν τον βοήθησε το σενάριο.
Τέλος να δηλώσω ότι αναφέρθηκα στην παρέα μόνο και μόνο για να τονίσω αυτό που ξεχνάμε καμιά φορά, πως η σειρά ξεκίνησε με πρωταγωνιστές αυτούς τους έξη και όχι το Στέφανο ή τη Μελίτα ή τη Νταίζη ή την Αντιγόνη. Η σειρά σαφώς είναι πολυπρόσωπη αλλά το σεναριακό βάρος θα μπορούσε να δοθεί στους κεντρικούς ήρωες της Εδέμ, κάτι που γινόταν σε όλο τον πρώτο κύκλο και αν θυμάμαι καλά μια χαρά έβγαιναν τα επεισόδια τότε μέχρι το φινάλε της σεζόν γιατί οι ήρωες είχαν να κάνουν με σοβαρές καταστάσεις που στήριζαν πολύ καλά την εξέλιξη της πλοκής χωρίς παλιμπαιδισμούς και σαχλαμάρες όπως αυτά που βλέπουμε τελευταία.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Σαβ Ιουν 25, 2011 6:27 pm

Έχοντας διαβασει ολα τα ποστ εχω να πω( ή μαλλον να γραψω τα εξεις):
Δεν μπορουμε να κρινουμε εναν ηθοποιο απο μια και μονο δουλεια αλλα απο αυτα που βλεπω ως τηλεθεατης νομιζω πως εχω το δικαιωμα να γραψω την δικη μου αποψη!Η κα Παπα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει ως ηθοποιος πολλες φορες δεν μπορεις να καταλαβεις τι νιωθει ως τηλεοπτικη Μελιτα...λεει μερικα λογια και δεν μπορεις να καταλαβεις συναισθημα!εννοω οτι δεν γινεται απλως να πεταει τις ατακες χωρις να δειξει με την εκφραση της τι θελει να πει! επεισης θα συμφωνισω στο οτι εχουν μπει σχεδος μαζι στον χωρο η κα Παπα με την κα Λαμπου ως ΗΘΟΠΟΙΟΙ! Καθως η κυρια Λαμπου εχει δηλωσει οτι ηταν μελος ενος συγκροτηματος αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με την υποκρητικη και αυτον τον κλαδο! επεισης δεν νομιζω να ειναι τυχαιο που η κα Λαμπου εχει ξανασυνεργαστει με μια μεγαλη καθημερινη σειρα(Βερα στο δεξι) ενω η κα Παπα οχι, με το οτι ηταν και οι 2 στον χωρο εκεινη την εποχη....οσον αφορα για τον κυριο Κατρανιδη, ακουγονται πολλα και μεταξει ανθρωπων του χωρου και μεταξυ απλων θεατων για τον λογο τον οποιο διαλεξε την κα Παπα για συνπρωταγωνηστρια! γνωστοι μου παντως που εχουν παει να δουνε την παρασταση δεν εχουν πει και τα καλυτερα λογια για τις υποκρητικες ικανοτητες της κυριας Παπα! ετσι κι αλλιως ο θεατης στο τελος αποφασιζει για το τι αξιζει καθε ηθοποιος γιατι το κοινο κοιταει το αποτελεσμα πανω στην σκηνη και οχι τι συμβαινει πισω στα παρασκηνια! οσον αφορα την συγκριση με την κα Λαμπου δεν νομιζω πως ειναι στο ιδιο κυμα........κατα τη δικη μου γνωμη παντα η κα Λαμπου ειναι πιο εκφραστικη και "αληθινη" απο την κα Παπα..και αυτο δεν το εχω δει μονο στα Μυστικα αλλα και στην Βερα(οχι βαιβεα στην τηλεοραση καθως δεν παρακολουθουσα εκεινη την εποχη καθημερινες σειρες)
Θελω επεισης να πω πως ειμαι μια απο αυτους που ανεφεραν την παρεα γιατι το τοποικ ονομαζεται "ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ" ΚΑΙ ΟΧΙ "ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΠΑΠΑ".......
την κα Παπα μπορει να μην την βοηθα το σεναιρο αλλα αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι δεν μπορει να μπει στο ιδιο κυμα με τον κο Σταυρου και αυτο το ερχω δει απο πολλες σκηνες στα Μυστικα οσο αντεχα γιατι αλλαζα καναλι λογω βαρεμαρας....οσον αφορα τον κυριο Σταυρου ο οποιος "χαθηκε" στον 3ο κυκλο εχω την εντυποση πως ειναι λογο σεναριου γιατι αν προσεξετε επαιζε πιο σημαντικο ρολο την προηγουμενη σεζον, και δεν νομιζω πως φταιει η κα Λαμπου γι'αυτο! Αυτο που δεν βλεπω αναμεσα στην κα Παπα και στον κυριο Σταυρου ειναι οτι δεν υπαρχει χημεια μεταξει τους και νιωθω τον κο Σταυρου να χανεται και να υποτημαται! δεν νομιζω ομως πως ειναι τυχαιο οτι τελικα ο τηλεοπτικος Στεφανος κατεληξε ζευγαρη με την τηλεοπτικη Εριεεττα και οχι την τηλεοπτικη Μελιτα......μπορει ως ρολος να μην την συμπαθω την Μελιτα αλλα την κα Παπα πολλες φορες δεν μπορω να την καταλαβω ως προς τον τροπο που εκφραζεται......ετσι κι αλλιως την πρωτη φορα που εμφανιστηκε ο κος Σταυρου δεν τον χονευα ως Στεφανο αλλα ως ΗΘΟΠΟΙΟ διεκρινα το ταλεντο του!το ιδιο και με την κα Πολυχτνιδη(τηλεοπτικη Νταιζη)

Αυτο που με ενοχλησε ιδιετερα ειναι η αναφορα ως μικροκοσμος στο φορουμ το οποιο μην ξεχναμε ειναι κοινο! και ειναι το κοινο που λεει τη γνωμη του ξεκαθαρα και βρισκει τροπο να εκφρασει τις εντυπωσεις του για την σειρα!Μπορει σε αυτο το φορουμ να μην ειναι ολοι η τηλεθεατες που παρακολουθουν τη σειρα αλλα ειναι ενα αρκετα μεγαλο μερος τηλεθεατων...και δεν μπορει να χαρακτηριστει μικροκοσμος! δεν νομιζω πως πρεπει να "πλακαωνομαστε" μεσω ποστ αλλα να εκφραζουμε τη δικη μας γνωμη και οι υπολειποι πρεπει να τη σεβονται!!!!Τελος μια παρακληση σε ορισμενους θαυμαστες της κας Παπα, οχι σε ολους, γιατι δεν το κανουν ολοι αυτο!: μην προσπαθητε να αναδειξετε την κα Παπα "ριχνοντας λασπη" στους υπολειπους ηθοποιους της σειρας αλλα να προσπαθησετε να βρειτε τα καλα απο την ηθοποιο και να ειστε δικαιοι απεναντι σε ολους τους ηθοποιους της σειρας οχι μονο σε αυτον που ειμαστε φανατικοι θαυμαστες!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης