Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

+45
marakii
ntina fan
Foulitsa
gabi05
margaret10
edem4ever
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
nikidanis
verile_mistika
manos 4 ever!!
vandimaniac
LYDIA
Δάφνη
evangeliap2808
masoul
KonstantinaA
Doris_
$ofi@ loukakos + nora
angel_patra
soso
ΡΕΓΓΙΝΑ
charmie258
donakon
xara
KatsaroYpotheto
aggeliki
marializ25
konstantina
DESPOINA
mimi
stefanos-melita
Ntinaki1
kikialex
Dorina <3 Πέτρος
evanna
sifantid
mimi_loukas+nora
jim7
anastasia20
Ήβη
zwi
Clarabelle
Pennaki.......!!
Καρ-Mik
panda
49 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιαν 10, 2010 7:23 pm


Επειδή η χαρά μου θύμισε μια απ τις δυνατότερες σκηνές της βέρας να πω οτι η συγκεκριμενη σκηνή θα μου μείνει αλησμόνητη όχι για τις εξελίξεις αλλά για τις ερμηνείες.
Αυτό είναι για μένα καλή χημεία. Πονούσαν και μαζί τους πονούσαμε κι εμείς.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από donakon Σαβ Ιαν 16, 2010 3:02 am

Τι μου θυμήσατε... Τουμασάτου-Σταύρου... Αχ τέτοιο ζευγάρι ποτέ ξανά... κι εγώ βαριέμαι σκηνές Μελίτας - Στέφανου, και είμαι τυχερή που το βλέπω από το ιντερνετ έτσι το προχωράω..
Τώρα στο θέμα μας...
Υπάρχουν πολλές ομοιότητες.. Κυρίως... Δυνατές φιλίες, δυνατοί έρωτες. Κάποια πράγματα που ξεφεύγουν από την καθημερινότητα, όπως απαγωγές (Νεφέλυ, Ειρήνη, Νόρα κτλ) δολοφονίες, σχέδια εκδίκησης. Επίσης, η παρέα από μικρή ηλικία είχε τύψεις για ένα φόνο που δεν έγινε από όλους τελικά, το ίδιο και τα κορίτσια στην Βέρα, μόνο που σ'αυτούς αναστήθηκε. Ακόμη, άνθρώπους που επιστρέφουν μόνο από εκδίκηση και ζουν γι'αυτην (Άγγελος, Στράτος, Αντιγόνη και εν μέρει Στέφανος). Είμαι σίγουρη ότι αν σκεφτώ θα βρω κι άλλες, προς το παρόν αυτές.
Α! θα πω κακία αλλά... Και μια υστερικιά που αρχικά ήτανε αθώα και κυρία αλλά για χάρη ενος έρωτα ξεκατινιάζεται, τον οποίο ρόλο δεν άντεχα στην Βέρα αλλά ούτε και εδώ. (Δεν μιλάω για άλλες αλλά για την Δώρα και την Μελίτα, εννοείται σαν χαρακτήρες στη σειρά μιλάω πάντα έτσιWink
donakon
donakon
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : είμαι από Κύπρο αλλά σπουδάζω Αγγλία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από xara Σαβ Ιαν 16, 2010 2:01 pm

Και καποιες αλλες ομοιοτητες ειναι:
-Οι 4 φιλες στην Βερα ειχαν "σκοτωσει"καποιον και τον ειχαν θαψει κατω απο ενα δεντρο. Ο Ηλιας κι αυτος σκοτωσε την γυναικα του και την εθαψε κατω απο ενα δεντρο.
-Στον 2ο κυκλο ερχεται ενας νεος χαρακτηρας οπου ανατρεπει τα παντα (Αγγελος-Στεφανος)
-Το "σκακι". Ο Αμυρρας κλασικα επαιζε σκακι, ετσι κι ο Στεφανος παιζει σκακι.!!!
-Ο Στρατος "πλησιασε" την Ρεγγινα με σκοπο να την εκδικηθει για τον θανατο του αδερφου του. Ο Στελιος "πλησιασε" την Νορα με σκοπο να την εκδικηθει γαι τον θανατο του παιδιου και της γυναικας του.
Αυτα μου ερχονται τωρα!!! :D :D
xara
xara
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ηλιουπολη
Ασχολίες : θεατρο, τεννις, μουσικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από charmie258 Σαβ Ιαν 16, 2010 2:48 pm

Ενας γαμος παραλιγο να γινει...
Αρεσκονται οι σεναριογραφοι σε ερωτες αδιεξοδους που τους φτανουν στα σκαλια της εκκλησιας.. (βλ. Ρεγγινα-Στρατος, Ευα-Μανος, Ευα-Στεφανος, Λουκας-Νταιζη)

Αυτο που πραγματικα δε θα αντεξω να δω ειναι να γινεται ο ερωτας Λουκα-Νορας αντιστοιχος με Στρατου-Ρεγγινα.. Ειμαστε αλλου αλλα βρισκομαστε μεταξυ μας γιατι δεν μπορουμε να κρυψουμε τον ερωτα μας..

Δεν ειναι ιδιες ιστοριες βρε παιδια!! Πως να το κανουμε??

Συμφωνω και με ολα οσα προηγηθηκαν περι εκδικησεων κλπ!!!

Οσον αφορα τελος τη συγκριση Στρατου-Ρεγγινας και Στεφανου-Μελιτας το δευτερο απλα εξαφανιζεται...
Βασικα οτι και να βαλεις μπροστα στο πρωτο εξαφανιζεται και το μονο που εχει τετοια φοντα στη χημεια στη σειρα ειναι το ζευγος Νορα-Λουκας, ολα τ'αλλα κατ'εμε ειναι αστ(ρ)α να πανε..!!
charmie258
charmie258
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από ΡΕΓΓΙΝΑ Πεμ Φεβ 11, 2010 4:13 am

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕΒΑΣΤΟΙ ΟΙ ΦΑΝΣ ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ-ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΗΤΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ Ν ΜΗΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΧΗΜΕΙΑ....ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΜΕΝΟΙ...ΔΛΔ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗ ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΤΙ?ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΑΝ ΗΘΟΠΟΙΟΣ?ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ν ΕΧΕΙ ΧΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΠΑ?ΕΝΤΑΞΕΙ,ΕΙΠΑΜΕ!!!ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΦΑΝ ΣΤΕΦ-ΜΕΛ Κ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΠΑΠΠΑ Κ ΑΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ...ΕΚΑΣΤΟΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ!!!ΡΕΓΓΙΝΑ-ΣΤΡΑΤΟΣ=ΒΕΡΑ ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ=ΜΥΣΤΙΚΑ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΓΑΠΕΣ...ΜΕ ΑΛΛΑ ΤΡΟΠΗ Η ΚΑΘΕΜΙΑ Κ ΑΛΛΗ ΑΠΟΔΩΣΗ..ΑΔΙΕΞΩΔΕΣ ΜΕΝ Κ ΕΠΙΠΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΣΜΕΝΕΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ...Κ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΝΤΩΣ ΣΚΙΖΟΥΝ Κ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΛΑΣΑΡΑΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ-ΡΕΓΓΙΝΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΡΕΛΗ ΦΑΝ Κ Μ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Κ Η ΛΟΥΠΗ Τ Ν ΠΩ ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ : respect : ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ "ΣΤΡΑΤΟΥ" Κ ΔΥΣΚΟΛΑ Η ΠΑΡΤΕΝΕΡ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΘΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ Κ ΤΗ ΣΚΙΑ ΤΟΥ"ΣΤΡΑΤΟΥ-ΡΕΓΓΙΝΑ" Κ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ Κ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ Η "ΒΕΡΑ" ΤΩΝ "ΜΥΣΤΙΚΩΝ"..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Ν Τ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Κ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΤΕΦ-ΜΕΛ ΜΕΤΡΑΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ Κ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ(ΜΗΝ ΠΕΣΕΤΕ Ν Μ ΦΑΤΕ! door ΕΙΠΑ ΤΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ,ΟΧΙ ΟΛΗ)ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ Κ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ Ν ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...Α!Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΚΑΛΗ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΟΧΙ Κ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΟΥΣΕ ΠΙΑ ΓΡΑΦΙΚΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ "ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ",ΣΤΗ "ΒΕΡΑ" Κ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ 2 ΣΕΖΟΝ...Ε ΦΤΑΝΕΙ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ.ΜΗΝ ΜΟΥ ΝΕΥΡΙΑΣΕΤΕ :wink2: ΤΗ ΓΝΩΜΗ Μ ΛΕΩ..! Flkia
ΡΕΓΓΙΝΑ
ΡΕΓΓΙΝΑ
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου κοσμο...οπου ολα τα ονειρα γινονται πραγματικοτητα κ οι αγαπες δεν τελειωνουν ζουν παντα κ για παντα!!!
Ασχολίες : Σπουδες-Χορος-Μουσικη-Θεατρο-Α!Κ ΝΑ ΖΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 11, 2010 9:53 am


Tις τελευταίες ημέρες γίνεται φανερή μια μεγάλη διαφορά ανάμεσα στη βέρα και τα μυστικά.
Απόσταση τεράστια στην ποιότητα του διαλόγου.
Έβλεπα τον Ηλία να λέει στο Μάνο κουράγιο γιέ μου και θυμηθηκα το Διαμαντή σε παρόμοια κατάσταση να μιλάει στο Στράτο για τον πανδαμάτορα χρόνο.
Αλλο επίπεδο η βέρα πως να το κάνουμε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από soso Πεμ Φεβ 11, 2010 1:39 pm

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Ν Τ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Κ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΤΕΦ-ΜΕΛ ΜΕΤΡΑΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ Κ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ(ΜΗΝ ΠΕΣΕΤΕ Ν Μ ΦΑΤΕ! door ΕΙΠΑ ΤΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ,ΟΧΙ ΟΛΗ)[/quote]

Δεν εννοείς φαντάζομαι "τη μεγαλύτερη μερίδα του κοινού" από τα υπόλοιπα ζευγάρια,γιατι τα δεδομένα ( fans fb, agb) δείχνουν ότι είναι μακράν τελευταίο σε προτιμήσεις και δημοφιλία..
Αν εννοείς,ότι από το σύνολο των τηλεθεατών εχουν "πείσει" τους περισσότερους για τον απόλυτό τους,αυτό κι αν σηκώνει τρελή συζήτηση (με δεδομένα,επίσης),που όμως αφού "αγαπάς",μάλλον δεν υπάρχει λόγος να γινει..
Όσο για γ κύκλο,έχεις δίκιο!Εκεί θα φανούν όλα για όλους.
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Φεβ 11, 2010 2:34 pm

1) VASIA μου τα νούμερα της AGB άλλα λένε.
2) Μία σύγκριση με την ΒΕΡΑ δεν είναι δυνατή πριν ολοκληρωθεί η σειρά με τα ΜΥΣΤΙΚΑ, οποιαδήποτε σύγκριση είναι εσφαλμένη, ακόμα και η σύγκριση χαρακτήρων είναι εσφαλμένη καθώς αυτοί εδώ ακόμα εξελίσονται. Ποιός γνωρίζει ποιός είναι ο Στέφανος; όποιος έλεγε μέχρι χθες ότι θα είναι ζευγάρι με την Μελίτα τώρα τα γεγονότα το ανατρέπουν, ο χαρακτήρας του αλλάζει ποιός θα είναι ο πραγματικός ή που θα καταλήξει ουδείς το γνωρίζει, γι αυτό μην προτρέχουμε.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από angel_patra Πεμ Φεβ 11, 2010 3:03 pm

[quote="Clarabelle"]
Tις τελευταίες ημέρες γίνεται φανερή μια μεγάλη διαφορά ανάμεσα στη βέρα και τα μυστικά.
Απόσταση τεράστια στην ποιότητα του διαλόγου.
Έβλεπα τον Ηλία να λέει στο Μάνο κουράγιο γιέ μου και θυμηθηκα το Διαμαντή σε παρόμοια κατάσταση να μιλάει στο Στράτο για τον πανδαμάτορα χρόνο.
Αλλο επίπεδο η βέρα πως να το κάνουμε.
[/quot

Συμφωνω απολυτα μαζι σου..!! αλλο επιπεδο οντως.. κ το ζευγαρι στρατος-ρεγγινα το καλυτερο με διαφορα κατα τη γνωμη μου..
angel_patra
angel_patra
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στο σπιτι του Στεφανου... (χιχι)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Πεμ Φεβ 11, 2010 5:38 pm

πιστευω οτι και η βερα και τα μυστικα ειναι δυο σειρες καταπληκτηκες. μεχρι στιγμης μουα αρεσει λιγο περισοτερο τα μυστικα αλλα δν μπορω να εχω ολοκληρωμενη γνωμη γιατι η σειρα δν εχει τελειωσει και επιπλεον τον 1ο κυκλο τηε βερας δεν τον θυμαμαι καθολου ημουν και 10 χρονων και δεν την πολυ εβλεπα....θυμαμαι πολυ καλα ομως τον τελευταιο κυκλο ο οποιος ηταν εκπληκτηκος..............οταν ολοκληροθουν και τα μυστικα θα εχω και εγω μια τελικη γνωμη..αλλα οπως ειπα μεχρι στιγμης προτειμο τα μυστικα,.....
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Doris_ Πεμ Φεβ 11, 2010 11:04 pm

[quote="angel_patra"]
Clarabelle έγραψε:
Tις τελευταίες ημέρες γίνεται φανερή μια μεγάλη διαφορά ανάμεσα στη βέρα και τα μυστικά.
Απόσταση τεράστια στην ποιότητα του διαλόγου.
Έβλεπα τον Ηλία να λέει στο Μάνο κουράγιο γιέ μου και θυμηθηκα το Διαμαντή σε παρόμοια κατάσταση να μιλάει στο Στράτο για τον πανδαμάτορα χρόνο.
Αλλο επίπεδο η βέρα πως να το κάνουμε.
[/quot

Συμφωνω απολυτα μαζι σου..!! αλλο επιπεδο οντως.. κ το ζευγαρι στρατος-ρεγγινα το καλυτερο με διαφορα κατα τη γνωμη μου..

Ξερω πως ειναι βαρετο,αλλα συμφωνω με τα κοριτσια.
Για μενα δεν τιθεται θεμα συγρισης αλλα,δυστυχως με βαζουν σε αυτο το τρυπακι για ΕΝΑΝ & ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ...γιατι προκειται για το ΙΔΙΟ συγγραφικο διδυμο,με τον ιδιο τροπο σκεψης ...!!!
Προσωπικα,ΔΕΝ περιμενω να δω εναν δευτερο ΣΤΡΑΤΟ,μια δευτερη ΡΕΓΓΙΝΑ,ΕΛΣΑ,ΑΝΔΡΕΑ(οπως εχει αναφερθει σε παλαιοτερο ποστ)μια ιστορια σαν της "Βερας" ΔΕΝ επαναλαμβανεται ακομη & αν ξαναγραφτει,απο τους ιδιους ανθρωπους...απλα οταν ξεκινησα να παρακολουθω "Μυστικα",(μετα την αφιξη του Αλεξανδρου)πιστευα πως θα δω κατι φρεσκο,δυνατο,συναρπαστικο,αφου εμπαινε στην πλοκη ενα τοσο "ΔΥΝΑΤΟ ΧΑΡΤΙ"!!!
Αντιθετα βλεπω επαναληψη της ιστοριας...& νιωθω πως με υποτιμουν πασαρωντας μου μια σχεση ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ & ΚΑΜΙΑ ΒΑΣΗ ΩΣ ...τον απολυτο ερωτα,την στιγμη που κατι τετοιο το εχω δει & ΖΗΣΕΙ στο ΕΠΑΚΡΟ...δυομιση χρονια πριν...!!!!
Απο δυο ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ,που ηξεραν να σου ΜΕΤΑΔΩΣΟΥΝ καθε συναισθημα,με τοση ευκολια,που πολλες φορες ΔΕΝ χρειαζοταν καν να μιλησουν...ενα τους βλεμμα αρκουσε,να ΣΕ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕΙ!!!
Γι' αυτο & δεν θα αναφερω συγκεκριμενες διαφορες η' ομοιοτητες...ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ!
Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος που συνεχιζω να βρισκομαι σε αυτη την παρεα ειναι ο κ.Σταυρου & η ελπιδα πως καποια στιγμη θα γινει το μπαμ,
που θα με ξαφνιασει ευχαριστα,δημουργωντας ιστοριες & ρολους ανταξιους των ηθοποιων,& αυτης της "σατανικης πενας" που ολοι ΛΑΤΡΕΨΑΜΕ!!!
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Φεβ 12, 2010 12:46 am

ΑΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ TOPIC ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ.

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΑΚΟΜΑ, Η ΑΚΡΙΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΒΕΡΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΥΧΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΚΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΒΕΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΡΑΣΕΙΣ.

Η ΒΕΡΑ ΕΙΧΕ ΔΥΝΑΤΟ CAST ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΑΨΟΓΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΔΕΝΑΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΟ MEGA ΜΗΠΩΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ TREILER ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΦΛΟΜΩΣΕΙ ΣΤΑ TREILER ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΦΥΛΛΑΔΕΣ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ. ΣΤΗ ΒΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ.

ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ. ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΒΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΧΑΡΑΓΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΕΒΑΖΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΤΑΓΟ.

ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΒΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΟΒΟΤΑΝ Η ΑΝΑΣΑ, ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ, ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΣΕ ΤΑΞΙΔΕΥΕ, ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΛΑΙΣ, ΝΑ ΓΕΛΑΣ, ΝΑ ΠΟΝΑΣ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΑ, ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΣΑΝ " ΣΤΡΑΤΟΥ -ΡΕΓΓΙΝΑΣ" ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΜΑΖΙ.

ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ? ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΧΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Φεβ 12, 2010 1:00 am

kikialex έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ BLOG TOY MEGA ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ & Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΡΙΖΙΚΑ & ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΖΕΥΓΑΡΙ & ΣΤΗΝ ΤV ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΙΣΘΗΣΙΑΚΗ & ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ & ΤΡΕΜΕΙ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝΔΡΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΕΔΩ
ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΛΕΣ? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ. Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑΚΙΓΙΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ. ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΠΑ. Η ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ, ΚΑΤΕΧΕΙ ΑΨΟΓΑ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΕΚΦΡΑΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΑΡΤΕΝΕΡ?

ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ "ΡΕΓΓΙΝΑΣ- ΣΤΡΑΤΟΥ" ΜΕ "ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ"? ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ Η ΚΟΛΑΣΗ. ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΑΠΠΑ ΣΕ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ, ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΩΡΑ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από masoul Παρ Φεβ 12, 2010 2:56 am

alexandra35 θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!!! Σκηνές σαν αυτές με "Ρεγγίνα -Στράτο" δεν παίζει να ξαναυπάρξουν.
Και δεν μπορώ να ακούω να συγκρίνουνε την Παππά με την Τουμασάτου μην τρελαθούμε κιόλας!!!!!Η Τουμασάτου επειδή την έχω δει και στο θέατρο είναι απίστευτη , η Παππά το προσπαθεί αλλα δε βλέπω να της βγαίνει...... Neutral
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Doris_ Παρ Φεβ 12, 2010 3:52 am

Η Μαριαννα ειναι απιστευτο ΤΑΛΕΝΤΟ....ΗΘΟΠΟΙΟΣ αλλης κλασης...μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα....!!!
Την εχω γνωρισει & παρακολουθησει στο θεατρο.Πραγματικα, ενα πραγμα εχω καταλαβει...ΜΠΟΡΕΙ να ΕΡΜΗΝΕΥΕΙ δραμα Snif Snif & στο λεπτο να γυρισει σε κωμωδια, gelio gelioπαρασυρωντας το θεατη τοσο ομαλα.Εχει εναν ΜΟΝΑΔΙΚΟ τροπο να σε ταξιδευει στα δικα της μονοπατια!!!!
(Στιγμες σαν του Στρατου & της Ρεγγινας ΦΥΣΙΚΑ δεν θα ξαναυπαρξουν... ουτε σαν ιστορια,ουτε ερμηνευτικα!!!!)
Προσωπικα,πιστευω πως η κ.Παππα δεν διαθετει κατι τετοιο!!!
Ισως με τον καιρο,καλυτερευσει υποκριτικα αλλα,μερικα πραγματα ειναι να τα εχειιιις!!!! :wink2: :wink2:
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από evangeliap2808 Σαβ Φεβ 20, 2010 12:47 am

Να πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι είναι καν σωστό να συγκρίνουμε αυτές τις 2 σειρές ειδικά για ζευγάρια όπως «Στεφανο-Μελιτα»..
1)Η σειρά δεν έχει τελειώσει ακόμα για να καταλάβουμε και να έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη για τους χαρακτήρες…
2)Μην ξεχνάμε ότι Τουμασατου με Στρατου ήταν ζευγάρι στην πραγματικότητα(χωρίς να θέλω να πω κάτι για το ταλέντο τους που είναι κορυφαίο…ας είμαστε αντικειμενικοί!)
3)Οι ερωτικές σκηνές δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση…αντιθέτως!
4)Σαν σειρά η «Βέρα» έχει σαφώς ένα άλλο επίπεδο .Μιλάμε για τεράστια χημεία μεταξύ των ηθοποιών γενικότερα.
5)Υπάρχει και κάτι ακόμα…τα μυστικά έχουν ένα πολύ μεγάλο ελαττώματα .Που είναι τα πρότυπα ;Στα τελευταία επεισόδια νομίζω ότι βλέπω σαπουνόπερα .Τι παρουσιάζει ;Τι πρότυπα ακριβώς; Παρέας;Αγάπης; Συνεργατών;Φιλίας;Είναι σαν να βλέπω αμερικανική σειρά που οι ηθοποιοί έχουν χάσει τελείως το νόημα αυτού που αντιπροσωπεύουν και μόνο ήθος δεν ποιούν τελικά.Τι να πω;
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Δάφνη Κυρ Φεβ 21, 2010 2:23 am

Είναι λογική η σύγκριση. Πέρα από το ότι πρόκειται όχι μόνο για τους ίδιους σεναριογράφους και σκηνοθέτες αλλά και αρκετοί ηθοποιοί της Βέρας πέρασαν στην Εδέμ-Μπουγιούρης, Κατρανίδης Σταύρου....
πρωταγωνιστές και εκεί πρωταγωνιστές και εδώ...΄
Επίσης το σενάριο μοιάζει αρκετά καθώς κινείται σχεδόν στα ίδια επίπεδα μια παρέα φίλων που κρατά ένα μυστικό μιας δολοφονίας(εν βρασμώ) και τα ερωτικά μπερδέματα μεταξύ τους και με τους γύρω τους.... Η τελική κρίση αφήνεται στους τηλεθεατές. Προσωπική μου άποψη η Βέρα στο Δεξί μακράν καλύτερη, με χαρακτήρες που η εξέλιξή τους σε κρατούσε καθηλωμένο και οι χημείες μεταξύ των ηθοποιών άπιαστες.... lol!
Δάφνη
Δάφνη
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στον κόσμο μου.............

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από LYDIA Κυρ Φεβ 21, 2010 8:29 pm

Δάφνη έγραψε:Είναι λογική η σύγκριση. Πέρα από το ότι πρόκειται όχι μόνο για τους ίδιους σεναριογράφους και σκηνοθέτες αλλά και αρκετοί ηθοποιοί της Βέρας πέρασαν στην Εδέμ-Μπουγιούρης, Κατρανίδης Σταύρου....
πρωταγωνιστές και εκεί πρωταγωνιστές και εδώ...΄
Επίσης το σενάριο μοιάζει αρκετά καθώς κινείται σχεδόν στα ίδια επίπεδα μια παρέα φίλων που κρατά ένα μυστικό μιας δολοφονίας(εν βρασμώ) και τα ερωτικά μπερδέματα μεταξύ τους και με τους γύρω τους.... Η τελική κρίση αφήνεται στους τηλεθεατές. Προσωπική μου άποψη η Βέρα στο Δεξί μακράν καλύτερη, με χαρακτήρες που η εξέλιξή τους σε κρατούσε καθηλωμένο και οι χημείες μεταξύ των ηθοποιών άπιαστες.... lol!
Συμφωνω απολυτα.Σαν τη Βερα,τιποτα,ουτε τωρα κ ουτε στο εγγυς μελλον.
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από masoul Κυρ Φεβ 21, 2010 9:09 pm

LYDIA έγραψε:
Δάφνη έγραψε:Είναι λογική η σύγκριση. Πέρα από το ότι πρόκειται όχι μόνο για τους ίδιους σεναριογράφους και σκηνοθέτες αλλά και αρκετοί ηθοποιοί της Βέρας πέρασαν στην Εδέμ-Μπουγιούρης, Κατρανίδης Σταύρου....
πρωταγωνιστές και εκεί πρωταγωνιστές και εδώ...΄
Επίσης το σενάριο μοιάζει αρκετά καθώς κινείται σχεδόν στα ίδια επίπεδα μια παρέα φίλων που κρατά ένα μυστικό μιας δολοφονίας(εν βρασμώ) και τα ερωτικά μπερδέματα μεταξύ τους και με τους γύρω τους.... Η τελική κρίση αφήνεται στους τηλεθεατές. Προσωπική μου άποψη η Βέρα στο Δεξί μακράν καλύτερη, με χαρακτήρες που η εξέλιξή τους σε κρατούσε καθηλωμένο και οι χημείες μεταξύ των ηθοποιών άπιαστες.... lol!
Συμφωνω απολυτα.Σαν τη Βερα,τιποτα,ουτε τωρα κ ουτε στο εγγυς μελλον.

Συμφωνώ μαζί σας!!!! Η Βέρα ήταν κλάσεις ανώτερη από αυτό που βλέπουμε τώρα. Όχι πως δεν είναι ωραίο αλλά κάποια πράγματα είναι πολύ βαρετά, ειδικά αυτό το κλάμα της Μελίτας με ξενερώνει οιχτρά, δεν μπορώ καν να το βλέπω.... σε αντίθεση με τις ζήλειες της Δώρας στο Στράτο που σου σπάγανε τα νεύρα αλλά η κοπέλα τουλάχιστον το είχε, έβλεπες ότι το ένιωθε και όχι απλά έλεγε το ποιηματάκι που έπρεπε να πει!!!! Περιμένω πως και πως πέρα από το Νόρα-Λουκάς να αρχίσουν πάλι τα μπλεξίματα με Μάνο, Στέφανο κλπ κλπ μήπως δούμε και κάτι ενδιαφέρον!!!!
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από vandimaniac Πεμ Φεβ 25, 2010 3:33 pm

paidia simfono me olous oson afora tis siggkriseis alla pisteuo oti sta mistika to mono zeugari pou mporei na ftasei to zeugos stratos-reggina apo tin vera einai i nora me ton louka !!!fantazeste kanena allo zeugari apo ta mustika pou na mporei na kanei me ton idio tropo tis "kathimerines stigmes " ,tin krevatomourmoura k.a ?kai gia na katalavaite ti ennoe fantazeste kanena allo zeugari na kanei kalitera mia stigmi san kai ayti :https://www.youtube.com/watch?v=MOLoRJRYTt0&feature=player_embedded# ?

vandimaniac


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 25, 2010 3:40 pm

vandimaniac έγραψε:paidia simfono me olous oson afora tis siggkriseis alla pisteuo oti sta mistika to mono zeugari pou mporei na ftasei to zeugos stratos-reggina apo tin vera einai i nora me ton louka !!!fantazeste kanena allo zeugari apo ta mustika pou na mporei na kanei me ton idio tropo tis "kathimerines stigmes " ,tin krevatomourmoura k.a ?kai gia na katalavaite ti ennoe fantazeste kanena allo zeugari na kanei kalitera mia stigmi san kai ayti :https://www.youtube.com/watch?v=MOLoRJRYTt0&feature=player_embedded# ?


Καλώς ήρθες στην παρέα
Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους κανόνες του φορουμ
Η γλώσσα που χρησιμοποιούμε είναι η Ελληνική
Τώρα όσο για τα ζευγάρια φοβάμαι οτι τα έκαψαν χωρίς δυνατότητα ανάκαμψης. Σίγουρα πάντως στη βέρα εκτός απ το τοπ ζευγάρι Στράτος Ρεγγίνα μετρούσαν και όλα τα υπόλοιπα. Εδώ έτσι όπως όλοι έχουν πάει με όλους τι πιθανότητες μπορούν να έχουν; Φτάσαμε στο σημείο να λέμε οτι η μόνη που τουλάχιστον έχει σταθερά συναισθήματα είναι η Εύα. Τουλάχιστον αυτή δεν πούλησε μέχρι τώρα έρωτα σε άλλον εκτός απ το Μάνο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από vandimaniac Πεμ Φεβ 25, 2010 3:46 pm

συγγνωμη αλλα ειναι καινουργιο το λαπτοπ και δεν το εχω μαθει ακομα!οσο για την ευα εχεις δικιο ειναι η μονη σταθερη εκει μεσα.απλως τις ωραιες καθημερινες σκηνες με τους μικροτσακωμους,τις ζηλιες και τις σποντουλες μονο η νορα και ο λουκας μπορουν να της κοπιαρουν γνωμη μου ειναι αυτη !!οσο για τα ζευγαρια πιστευω οτι δεν τα εκαψαν κατι καινουργιο θα σκεφτουν για να υπαρξει ανατροπη!!!!!!!!!!

vandimaniac


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από xara Πεμ Φεβ 25, 2010 4:05 pm

Επειδή ακούστηκε και πιο πάνω πως το γεγονός ότι ο Σταύρου είχε ΑΨΟΓΗ χημεία με την Τουμασάτου, δεν πάει να πει ότι δεν έχει καλή χημεία με καμία άλλη π.χ την Παπά...Εννοείται πως ένας ηθοποιός δεν έχει καλή χημεία μόνο με έναν άλλον, αν ήταν έτσι, ζήτω που καήκαμε... Και ο Μπουγιούρης ταίριαζε πολύ με την Μουτάφη, αλλα φυσικά και μου αρέσει και με την Ξυλά...Έχω λοιπόν να πω πως ο Σταύρου για εμένα (το τονίζω) δεν έχει καμία χημεία με την Παπά, κι όχι επειδή την συγκρίνω με την Τουμασάτου, απλά δεν μου κολλάνε. Με την Ξυλά για παράδειγμα έχει 100 φορές καλύτερη χημεία απ' ότι με την Παπά!!!
xara
xara
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ηλιουπολη
Ασχολίες : θεατρο, τεννις, μουσικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 25, 2010 5:05 pm

xara έγραψε:Επειδή ακούστηκε και πιο πάνω πως το γεγονός ότι ο Σταύρου είχε ΑΨΟΓΗ χημεία με την Τουμασάτου, δεν πάει να πει ότι δεν έχει καλή χημεία με καμία άλλη π.χ την Παπά...Εννοείται πως ένας ηθοποιός δεν έχει καλή χημεία μόνο με έναν άλλον, αν ήταν έτσι, ζήτω που καήκαμε... Και ο Μπουγιούρης ταίριαζε πολύ με την Μουτάφη, αλλα φυσικά και μου αρέσει και με την Ξυλά...Έχω λοιπόν να πω πως ο Σταύρου για εμένα (το τονίζω) δεν έχει καμία χημεία με την Παπά, κι όχι επειδή την συγκρίνω με την Τουμασάτου, απλά δεν μου κολλάνε. Με την Ξυλά για παράδειγμα έχει 100 φορές καλύτερη χημεία απ' ότι με την Παπά!!!


Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Προσωπικά μου άρεσε η ιδέα να τον δούμε σε άλλο ρόλο και με άλλη παρτεναίρ, άλλωστε στα φτερά του έρωτα ήταν καταπληκτικός με τη Ρήγου αν δεν κάνω λάθος. Απλά με την Παππά δεν μου κολλουν καθόλου. Αντίθετα με την Ξυλά καταφέρνουν να κάνουν καταπληκτικές σκηνές παρόλο που το σενάριο δεν τους αβαντάρει. Απ την σκηνή στην παραλία στο τελευταίο επεισόδιο της περασμένης σεζόν φάνηκε καθαρά η καλή υποκριτική επαφή. Αυτή η συνενόηση με τα μάτια θα μου μείνει αξέχαστη. Προσωπικά δεν με ενοχλεί αν θα εμφανίζονται εραστές σύζυγοι φίλοι ή εχθροί απλά απολαμβάνω τις σκηνές τους ιδιαίτερα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΔΕΜ - ΒΕΡΑ ομοιότητες και διαφορές χαρακτήρων και ιστορίας

Δημοσίευση από xara Πεμ Φεβ 25, 2010 8:16 pm

Clarabelle έγραψε:
xara έγραψε:Επειδή ακούστηκε και πιο πάνω πως το γεγονός ότι ο Σταύρου είχε ΑΨΟΓΗ χημεία με την Τουμασάτου, δεν πάει να πει ότι δεν έχει καλή χημεία με καμία άλλη π.χ την Παπά...Εννοείται πως ένας ηθοποιός δεν έχει καλή χημεία μόνο με έναν άλλον, αν ήταν έτσι, ζήτω που καήκαμε... Και ο Μπουγιούρης ταίριαζε πολύ με την Μουτάφη, αλλα φυσικά και μου αρέσει και με την Ξυλά...Έχω λοιπόν να πω πως ο Σταύρου για εμένα (το τονίζω) δεν έχει καμία χημεία με την Παπά, κι όχι επειδή την συγκρίνω με την Τουμασάτου, απλά δεν μου κολλάνε. Με την Ξυλά για παράδειγμα έχει 100 φορές καλύτερη χημεία απ' ότι με την Παπά!!!


Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Προσωπικά μου άρεσε η ιδέα να τον δούμε σε άλλο ρόλο και με άλλη παρτεναίρ, άλλωστε στα φτερά του έρωτα ήταν καταπληκτικός με τη Ρήγου αν δεν κάνω λάθος. Απλά με την Παππά δεν μου κολλουν καθόλου. Αντίθετα με την Ξυλά καταφέρνουν να κάνουν καταπληκτικές σκηνές παρόλο που το σενάριο δεν τους αβαντάρει. Απ την σκηνή στην παραλία στο τελευταίο επεισόδιο της περασμένης σεζόν φάνηκε καθαρά η καλή υποκριτική επαφή. Αυτή η συνενόηση με τα μάτια θα μου μείνει αξέχαστη. Προσωπικά δεν με ενοχλεί αν θα εμφανίζονται εραστές σύζυγοι φίλοι ή εχθροί απλά απολαμβάνω τις σκηνές τους ιδιαίτερα.

Συμφωνώ μαζι σου!!! Ακόμα και τωρα που ο Στέφανος είναι "αλλού" έχουν μια πολύ καλή και γλυκιά επικοινωνία!!! Δεν χρειάζεται χρόνος κατά την γνώμη μου να σου κάνει ένα δίδυμο το "κλικ", αυτά γίνονται απο την πρώτη σκηνή που θα τους δεις μαζί, όπως έγινε με τον Στράτο και την Ρεγγίνα, τον Λουκά και την Νόρα, τον Μάνο και την Εύα, τον Αντρέα και την Έλσα και 1000 άλλα τηλεοπτικά δίδυμα!!!
xara
xara
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ηλιουπολη
Ασχολίες : θεατρο, τεννις, μουσικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης