Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

+33
Jennifer
Materialgirl
anna90
Pennaki.......!!
jim7
Καρ-Mik
orfeasm
Black rose
annaki
jo8
evanna
nora_oscar
laoura
spy
soso
ebelina2007
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ioulieta
nora_loukas_love
LYDIA
nikidanis
Ezantakou
Amalia_1297
Izabella29
katie007
Foulitsa
$ofi@ loukakos + nora
xristina79
DESPOINA
loukitsa
Ntinaki1
anastasia20
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap51%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 51% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap29%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 29% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap10%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 63
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Μαρ 15, 2010 1:17 pm

Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε στην Δάφνη είναι ότι ενώ στον Νικόλα πετάει με την μία το θέμα της Εύας όταν τσακώνονται ( και πολύ λογικό αφού κακά τα ψέμματα δεν το έχει ξεπεράσει) στην Εύα αντί να κάτσει στα ίσια και να της πει ότι έχει ακόμα πρόβλημα μαζί της( γιατί έχει και με αυτήν και με τον Νικόλα )για αυτό που της έκαναν ένα χρόνο πρίν, κάθεται και το παίζει χαλαρή σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα. Κάθεται, συζητάει, πίνουν καφέδάκι το παίζουν οι καλύτερες φίλες αλλά δεν τόλμησε την Παρασκευή να της πεί συν τοις άλλοις, ότι πάνω στον καυγά με τον Νικόλα του κοπάνησε και αυτό που της έκαναν πέρσυ και οι 2! Και από την στιγμή που τον συγχώρεσε και τον παντρεύτηκε δεν το κοπανάς καν αυτό το θέμα πια. Ας μην τον συγχωρούσε στο φινάλε. Αφού τον παντρεύτηκε και τον συγχώρησε μη μιλάει, ούτε είναι σωστό σε κάθε καυγά να του πετάει την βλακεία του όταν όλες τις άλλες μέρες ούτε που το αναφέρει και με την Εύα έχουν φτάσει στο σημείο να κάνουν κουβεντούλα ακόμα και για το που έπιασε η Εύα το παιδί.

Και κάτι άλλο για την Παρασκευή:
Μπορεί η Καρτάλω να είναι ό,τι είναι, να έχει τα όποια σχέδια να είναι ένα τέρας της φύσης, η χειρότερη όλων, αλλά ρε παιδιά δεν είπε στην Εύα ( ειδικά την Παρασκευή) κάτι τρομερό ώστε η άλλη να απαντήσει τόσο απότομα.... για να μη πω με θράσσος, και ας φανεί υπερβολή.Εντάξει, στο φινάλε πέρα από τα όποια σχέδιά της ( που κανείς ακόμα δεν τα ξέρει) το μόνο που της είπε είναι να προσέχει και να μην κουράζεται! Δηλαδή τι έπρεπε να της πει; Εντάξει κορίτσι μου να πηγαίνεις να ξενυχτάς και να κουράζεσαι έστω να συγχίζεται; Δηλαδή ήταν τρόπος τώρα αυτός της Εύας; Ακους εκεί κατανοητό;;; Εντάξει καλέ ηρέμησε. Όταν θα σου κάνει τα τέρατα να το καταλάβω! Και οι φίλοι μου είναι το παν ( ναι ασε το έχουμε δει στο παρελθόν)..
Και ας είχε ενημερώσει τον Στέφανο πριν. Οκ, η άλλη είπε μια κουβέντα τι έγινε; Μιλάω πάντα για τώρα που κανείς δεν ξέρει τα σχέδιά της Καρτάλως. Δεν ξέρω υπερβολή μου φάνηκε αυτό. Και πήγε μετά και στον άλλον και του τα έψαλλε για την μάνα του λες και έφταιγε αυτός που η Αντιγόνη όταν έλειπε ο γιος της, είπε στην Εύα να προσέχει. Βέβαια, για να του κάνει εκεί την παρατήρηση δεν συγχίστηκε ούτε θίχτηκε σαν την άλλη φορά με το "Αμάν ρε Εύα μη με πρήζεις" αλλά τεσπα.
Αν έχει η Εύα νεύρα για το πως μίλησε η Καρτάλω τις προάλλες για τον Μάνο, ας κάτσει να σκεφτεί πρώτα ότι αυτός ο Μάνος καλώς ή κακώς την έστειλε κάποτε την Αντιγόνη φυλακή οπότε το πιο φυσιολογικό είναι να μην έχει την καλύτερη γνώμη για αυτόν. Όχι που είπε στους άλλους ( Νόρα και Λουκά)"απο που και ως που τον ξέρει τον Μάνο";; Έλεος καλέ!!

Αυτά και ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν αλλά είναι η γνώμη μου. Και εννοείται ότι δεν είμαι με την Καρτάλω σε καμία περίπτωση!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 2:04 pm

Ntinaki1 έγραψε:
Και κάτι άλλο για την Παρασκευή:
Μπορεί η Καρτάλω να είναι ό,τι είναι, να έχει τα όποια σχέδια να είναι ένα τέρας της φύσης, η χειρότερη όλων, αλλά ρε παιδιά δεν είπε στην Εύα ( ειδικά την Παρασκευή) κάτι τρομερό ώστε η άλλη να απαντήσει τόσο απότομα.... για να μη πω με θράσσος, και ας φανεί υπερβολή.Εντάξει, στο φινάλε πέρα από τα όποια σχέδιά της ( που κανείς ακόμα δεν τα ξέρει) το μόνο που της είπε είναι να προσέχει και να μην κουράζεται! Δηλαδή τι έπρεπε να της πει; Εντάξει κορίτσι μου να πηγαίνεις να ξενυχτάς και να κουράζεσαι έστω να συγχίζεται; Δηλαδή ήταν τρόπος τώρα αυτός της Εύας; Ακους εκεί κατανοητό;;; Εντάξει καλέ ηρέμησε. Όταν θα σου κάνει τα τέρατα να το καταλάβω! Και οι φίλοι μου είναι το παν ( ναι ασε το έχουμε δει στο παρελθόν)..
Και ας είχε ενημερώσει τον Στέφανο πριν. Οκ, η άλλη είπε μια κουβέντα τι έγινε; Μιλάω πάντα για τώρα που κανείς δεν ξέρει τα σχέδιά της Καρτάλως. Δεν ξέρω υπερβολή μου φάνηκε αυτό. Και πήγε μετά και στον άλλον και του τα έψαλλε για την μάνα του λες και έφταιγε αυτός που η Αντιγόνη όταν έλειπε ο γιος της, είπε στην Εύα να προσέχει. Βέβαια, για να του κάνει εκεί την παρατήρηση δεν συγχίστηκε ούτε θίχτηκε σαν την άλλη φορά με το "Αμάν ρε Εύα μη με πρήζεις" αλλά τεσπα.
Αν έχει η Εύα νεύρα για το πως μίλησε η Καρτάλω τις προάλλες για τον Μάνο, ας κάτσει να σκεφτεί πρώτα ότι αυτός ο Μάνος καλώς ή κακώς την έστειλε κάποτε την Αντιγόνη φυλακή οπότε το πιο φυσιολογικό είναι να μην έχει την καλύτερη γνώμη για αυτόν. Όχι που είπε στους άλλους ( Νόρα και Λουκά)"απο που και ως που τον ξέρει τον Μάνο";; Έλεος καλέ!!

Αυτά και ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν αλλά είναι η γνώμη μου. Και εννοείται ότι δεν είμαι με την Καρτάλω σε καμία περίπτωση!

Προς επίρρωση αυτού που λες, με εντυπωσίασε το γεγονός ότι η Αντιγόνη φέρθηκε πολύ έξυπνα σε αυτήν την συζήτησή της με της Εύα. Βλέποντας, δηλαδή, ότι αυτή που παρεκτρέπεται είναι η Εύα, η Αντιγόνη κράτησε την ευγενική συμπεριφορά και το χαμόγελο μέχρι τέλους. Μέχρι που προσφέρθηκε να της ετοιμάσει και κάτι αν θυμάμαι καλά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Μαρ 15, 2010 2:14 pm

Cancoon έγραψε:
Προς επίρρωση αυτού που λες, με εντυπωσίασε το γεγονός ότι η Αντιγόνη φέρθηκε πολύ έξυπνα σε αυτήν την συζήτησή της με της Εύα. Βλέποντας, δηλαδή, ότι αυτή που παρεκτρέπεται είναι η Εύα, η Αντιγόνη κράτησε την ευγενική συμπεριφορά και το χαμόγελο μέχρι τέλους. Μέχρι που προσφέρθηκε να της ετοιμάσει και κάτι αν θυμάμαι καλά.

Χεχε ο παλιός είναι αλλιώς καλέ!

Σιγά μην ξέφευγε η Αντιγόνη!!!

Η Εύα δεν είναι άνθρωπος να λειτουργεί με τακτική και διπλωματία, η Αντιγόνη ξέρει καλά πώς να μην την πετάξουν μακριά απο τον διάδοχο gelio


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από CineFreak Δευ Μαρ 15, 2010 2:19 pm

αν και δεν είμαι Ευική (σώωωωωωπα Tongue !!!) πιστεύω ότι η συμπεριφορά της προς την Καρτάλω ήτο η πρέπουσα ... σταθερά αλλά ευγενικά θέτει τα όριά της και στον ενοχικό σύζυγο που δε ξεκολλάει από τα φουστάνια της μανούλας, αλλά και τη σατάνω πεθερά που σφάζει με το βαμβάκι ... η συμπεριφορά της προς το Καρταλέικο είναι η μόνη που εγκρίνω από το όλο του χαρακτήρα της ...

Klap
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 2:20 pm

Κοίταξε, επειδή έχω περάσει άπειρες εργατοώρες υπέρ του σεβασμού απέναντι στο γυναικείο φύλο, αν θέλεις μην χρησιμοποιείς αυτό τον όρο "διάδοχος", γιατί συγχύζομαι.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 2:23 pm

Cancoon έγραψε:Κοίταξε, επειδή έχω περάσει άπειρες εργατοώρες υπέρ του σεβασμού απέναντι στο γυναικείο φύλο, αν θέλεις μην χρησιμοποιείς αυτό τον όρο "διάδοχος", γιατί συγχύζομαι.


Δυστυχώς για την Αντιγόνη αυτό είναι το μωρό διάδοχος. Δεν νομίζω οτι θα έδειχνε τον ίδιο ενθουσιασμό αν δεν υπήρχε η διαθήκη στη μέση. Ένα αγέννητο ακόμη πλάσμα που όλοι το είδαν με διαφορετικό τρόπο αλλά δυστυχώς ελάχιστοι το είδαν σαν δώρο. Βασική μου αντίρηση απ την αρχή αυτής της εγκυμοσύνης.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 2:28 pm

Ως προς την εγκυμοσύνη, θεωρώ ότι ήταν μεγάλη σεναριακή αστοχία, γιατί η λογική του να έχουν παιδιά όλοι με όλους συναντάται μόνο στις πιο παρωχημένες αμερικανικές σαπουνόπερες. Για μένα η σειρά θα ξανακερδίσει ένα μέρος της αξιοπρέπειάς της αν το παιδί αυτό, έστω και με τον πιο απίθανο τρόπο, αποδειχτεί ότι είναι του Μάνου.

Ως προς το φύλο του μωρού, αν το ότι είναι αγόρι συνδεθεί με κάποια ιδιαίτερα προνόμια εν έτει 2010, θα το θεωρήσω απλά αισχρό.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 2:36 pm

Cancoon έγραψε:Ως προς την εγκυμοσύνη, θεωρώ ότι ήταν μεγάλη σεναριακή αστοχία, γιατί η λογική του να έχουν παιδιά όλοι με όλους συναντάται μόνο στις πιο παρωχημένες αμερικανικές σαπουνόπερες. Για μένα η σειρά θα ξανακερδίσει ένα μέρος της αξιοπρέπειάς της αν το παιδί αυτό, έστω και με τον πιο απίθανο τρόπο, αποδειχτεί ότι είναι του Μάνου.

Ως προς το φύλο του μωρού, αν το ότι είναι αγόρι συνδεθεί με κάποια ιδιαίτερα προνόμια εν έτει 2010, θα το θεωρήσω απλά αισχρό.


Διαφωνώ κάθετα. Αν μας πουν οτι το παιδί είναι του Μάνου σημαίνει οτι ακυρώνουν αυτόματα τους δυό πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειράς.
Η Εύα δεν είναι η γυναίκα που θα φορτώσει σε έναν άντρα ένα παιδί προκειμένου να την παντρευτεί αποδεδειγμένα.
Ο Μάνος πάλι αν ήξερε οτι υπάρχει έστω και η παραμικρή πιθανότητα να είναι δικό του το παιδί θα είχε δράσει ανάλογα.
Συμφωνώ όμως οτι το να δω δυό άντρες να ανταλλάσουν γυναίκες και παιδιά θα είναι τραγικό.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 2:39 pm

Clarabelle έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ως προς την εγκυμοσύνη, θεωρώ ότι ήταν μεγάλη σεναριακή αστοχία, γιατί η λογική του να έχουν παιδιά όλοι με όλους συναντάται μόνο στις πιο παρωχημένες αμερικανικές σαπουνόπερες. Για μένα η σειρά θα ξανακερδίσει ένα μέρος της αξιοπρέπειάς της αν το παιδί αυτό, έστω και με τον πιο απίθανο τρόπο, αποδειχτεί ότι είναι του Μάνου.

Ως προς το φύλο του μωρού, αν το ότι είναι αγόρι συνδεθεί με κάποια ιδιαίτερα προνόμια εν έτει 2010, θα το θεωρήσω απλά αισχρό.


Διαφωνώ κάθετα. Αν μας πουν οτι το παιδί είναι του Μάνου σημαίνει οτι ακυρώνουν αυτόματα τους δυό πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειράς.
Η Εύα δεν είναι η γυναίκα που θα φορτώσει σε έναν άντρα ένα παιδί προκειμένου να την παντρευτεί αποδεδειγμένα.
Ο Μάνος πάλι αν ήξερε οτι υπάρχει έστω και η παραμικρή πιθανότητα να είναι δικό του το παιδί θα είχε δράσει ανάλογα.
Συμφωνώ όμως οτι το να δω δυό άντρες να ανταλλάσουν γυναίκες και παιδιά θα είναι τραγικό.

Πολυ φοβάμαι οτι αυτό θα γίνει... Εχουμε όμως έτοιμη και την φάρμα ... lol! lol!

Θεωρώ απίθανο το παιδί να είναι του Μάνου. Ημερολογιακά ΔΕΝ στέκει.Αλλωστε οπως είπε και η Clarabelle, ο Μάνος, και την παραμικρή υποψία να είχε οτι το παιδι είναι δικό του, δεν θα το αφηνε έτσι....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 2:51 pm

Μα για να αποφύγουμε τη φάρμα, όπως λες, είναι που πρέπει να δοθεί αυτή η σεναριακή λύση (πατέρας να είναι ο Μάνος).
Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι οι σεναριογράφοι μπορούν να βρουν μια ανώδυνη λύση που αφενός δεν θα καθιστά την Εύα αυτό που περιγράφηκε ανωτέρω (γυναίκα που φορτώνει κλπ κλπ) και αφετέρου θα δικαιολογεί τη συμπεριφορά του Μάνου.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Μαρ 15, 2010 2:54 pm

Αφενός είμαστε σε λάθος θέμα! χαχα

Αφετέρου μια λύση πολύ καλή θα ήταν η Εύα να μείνει με τον Στέφανο να μεγάλώσουν το παιδάκι τους.

Κατά τρίτον επειδή δεν θα προλάβω να σχολιάσω και επειδή πρέπει να πω και κάτι εντός θέματος να πω ότι το κλείσιμο του επεισοδίου με Γιαννακόπουλο και Πετράκη ήταν απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 2:57 pm

Cancoon έγραψε:Μα για να αποφύγουμε τη φάρμα, όπως λες, είναι που πρέπει να δοθεί αυτή η σεναριακή λύση (πατέρας να είναι ο Μάνος).
Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι οι σεναριογράφοι μπορούν να βρουν μια ανώδυνη λύση που αφενός δεν θα καθιστά την Εύα αυτό που περιγράφηκε ανωτέρω (γυναίκα που φορτώνει κλπ κλπ) και αφετέρου θα δικαιολογεί τη συμπεριφορά του Μάνου.

H σεναριακη λύση είναι να μην προκύψει κανένα ζευγάρι εκ των τεσσάρων...
Γιατι θα πρέπει κάποιος να καταλήξει με κάποιον στην τελική? (απο το τετράγωνο εννοω)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Μαρ 15, 2010 3:01 pm

Clarabelle έγραψε:
Διαφωνώ κάθετα. Αν μας πουν οτι το παιδί είναι του Μάνου σημαίνει οτι ακυρώνουν αυτόματα τους δυό πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειράς.
Η Εύα δεν είναι η γυναίκα που θα φορτώσει σε έναν άντρα ένα παιδί προκειμένου να την παντρευτεί αποδεδειγμένα.
Ο Μάνος πάλι αν ήξερε οτι υπάρχει έστω και η παραμικρή πιθανότητα να είναι δικό του το παιδί θα είχε δράσει ανάλογα.
Συμφωνώ όμως οτι το να δω δυό άντρες να ανταλλάσουν γυναίκες και παιδιά θα είναι τραγικό.

Με κάλυψες απόλυτα..
Ειδικά μιλώντας για την απόλυτη ακύρωση των παρουσιαζομενων χαρακτηρων..
Ασε που προφανώς ΟΥΤΕ μ αυτήν την εξέλιξη γλιτώνουμε την προσομοιωση με παρωχημενη αμερικανική σαπουνόπερα ..
Ακομη και πρακτικά,ομως,και όχι δραματουργικά μιλώντας, σε μια σειρά στην οποία διαφαίνεται η πρόθεση σχετικής εγγυτητας πραγματικής και σεναριακής ημερομηνίας (με σταθμό τις γιορτες,τις σχόλες και τις επετείους),δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση το παιδί ν' αποδειχθεί του Μανου.. (επιχειρημα για το απλώς μη λογικό του πραγματος δε θετω,..ουτε καν το λογικοφανές δεν έχει ακόμη κατακτηθεί)
Κατ εμέ η ανταλλαγή "γυναικόπαιδων" -που πολλάκις στην Εδέμ αντιμετωπίζονται ως ειδικός πληθυσμός- είναι αμιγώς κωμική,και όχι τραγική..
Και σίγουρα για τους έχοντες -υπο οποιαδήποτε ιδιότητα- στοιχειωδεις ευαισθησίες ως προς τα κοινωνικά κτλ.,τα νεα είναι σταθερά δυσάρεστα,επί μιάμιση σεζόν..
Εδώ -μέχρι και- ο Στεφανουκος κανει λόγο για "κινούμενο στόχο σε δικά του χωράφια"..,στην ειδική μεταχείριση ενός παδιού λογω φύλου,θα κολλησουμε (μολονότι σαφώς βαρύτερο) ;;;
Απογοητευτικό,αλλά σχετικά συνεπές ως προς αυτά που παρακολουθούμε..
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 3:06 pm

Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:Μα για να αποφύγουμε τη φάρμα, όπως λες, είναι που πρέπει να δοθεί αυτή η σεναριακή λύση (πατέρας να είναι ο Μάνος).
Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι οι σεναριογράφοι μπορούν να βρουν μια ανώδυνη λύση που αφενός δεν θα καθιστά την Εύα αυτό που περιγράφηκε ανωτέρω (γυναίκα που φορτώνει κλπ κλπ) και αφετέρου θα δικαιολογεί τη συμπεριφορά του Μάνου.

H σεναριακη λύση είναι να μην προκύψει κανένα ζευγάρι εκ των τεσσάρων...
Γιατι θα πρέπει κάποιος να καταλήξει με κάποιον στην τελική? (απο το τετράγωνο εννοω)

Εμένα μου αρέσει ο έρωτας. Και θέλω οι ερωτευμένοι να καταλήγουν μαζί.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 3:07 pm

Cancoon έγραψε:
Εμένα μου αρέσει ο έρωτας. Και θέλω οι ερωτευμένοι να καταλήγουν μαζί.

Δεν γίνεται πάντα αυτό. Αν θέλουμε να είναι λίγο ρεαλιστική αυτή η σειρά, έστω και μετά απο όλα αυτά τα κουλουβάχατα, κανείς δεν θα καταλήξει με κανέναν...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Μαρ 15, 2010 3:10 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Αφενός είμαστε σε λάθος θέμα! χαχα

Αφετέρου μια λύση πολύ καλή θα ήταν η Εύα να μείνει με τον Στέφανο να μεγάλώσουν το παιδάκι τους.

Δυστυχώς,γιατί είναι γνωστή η μεγάλη μου αδυναμία σε καρμικό (sic) ,θα συμφωνησω απολυτα μαζί σου.. ((
Με εναλλακτική εκδοχή,αυτην της Mik!
((
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 3:13 pm

Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Εμένα μου αρέσει ο έρωτας. Και θέλω οι ερωτευμένοι να καταλήγουν μαζί.

Δεν γίνεται πάντα αυτό. Αν θέλουμε να είναι λίγο ρεαλιστική αυτή η σειρά, έστω και μετά απο όλα αυτά τα κουλουβάχατα, κανείς δεν θα καταλήξει με κανέναν...

Ούτε ρεαλισμό ούτε νατουραλισμό - έρωτα θέλουμε.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 3:13 pm

soso έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Αφενός είμαστε σε λάθος θέμα! χαχα

Αφετέρου μια λύση πολύ καλή θα ήταν η Εύα να μείνει με τον Στέφανο να μεγάλώσουν το παιδάκι τους.

Δυστυχώς,γιατί είναι γνωστή η μεγάλη μου αδυναμία σε καρμικό (sic) ,θα συμφωνησω απολυτα μαζί σου.. ((
Με εναλλακτική εκδοχή,αυτην της Mik!
((

Ενναλακτική εννοώντας να μείνουν μόνοι τους όλοι ή την φάρμα??? gelio gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 3:15 pm

Cancoon έγραψε:
Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Εμένα μου αρέσει ο έρωτας. Και θέλω οι ερωτευμένοι να καταλήγουν μαζί.

Δεν γίνεται πάντα αυτό. Αν θέλουμε να είναι λίγο ρεαλιστική αυτή η σειρά, έστω και μετά απο όλα αυτά τα κουλουβάχατα, κανείς δεν θα καταλήξει με κανέναν...

Ούτε ρεαλισμό ούτε νατουραλισμό - έρωτα θέλουμε.

Και γω θέλω τα χρήματα του Warren Buffet.Τι σχέση έχει αυτό?
Το θέμα μας είναι τι είναι λογικό, και έστω αληθοφανές (ετσι όπως τα κάνανε).
Νομίζω ουτως η άλλως ειναι δραματική σειρα, οχι ρομαντική κομεντι.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 3:20 pm

soso έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Αφενός είμαστε σε λάθος θέμα! χαχα

Αφετέρου μια λύση πολύ καλή θα ήταν η Εύα να μείνει με τον Στέφανο να μεγάλώσουν το παιδάκι τους.

Δυστυχώς,γιατί είναι γνωστή η μεγάλη μου αδυναμία σε καρμικό (sic) ,θα συμφωνησω απολυτα μαζί σου.. ((
Με εναλλακτική εκδοχή,αυτην της Mik!
((


Νομίζω κι εγώ οτι με δεδομένο οτι η Μαρίλια έχει μια ηλικία που δεν έχει ανάγκη το μπαμπάκα και τη μανούλα κι εγώ συμφωνώ. Διαφορετικά προβλέπω στο τρίτο κύκλο να μοιράζουν τα παιδιά και να ξεσπάει ο πόλεμος εκει να έχουμε να ασχολούμαστεlol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 3:21 pm

Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Εμένα μου αρέσει ο έρωτας. Και θέλω οι ερωτευμένοι να καταλήγουν μαζί.

Δεν γίνεται πάντα αυτό. Αν θέλουμε να είναι λίγο ρεαλιστική αυτή η σειρά, έστω και μετά απο όλα αυτά τα κουλουβάχατα, κανείς δεν θα καταλήξει με κανέναν...

Ούτε ρεαλισμό ούτε νατουραλισμό - έρωτα θέλουμε.

Και γω θέλω τα χρήματα του Warren Buffet.Τι σχέση έχει αυτό?
Το θέμα μας είναι τι είναι λογικό, και έστω αληθοφανές (ετσι όπως τα κάνανε).
Νομίζω ουτως η άλλως ειναι δραματική σειρα, οχι ρομαντική κομεντι.

Δυστυχώς τα χρήματα του Warren Buffet δεν μπορεί να σου τα δώσει μια τηλεοπτική σειρά.
Από την άλλη, όπως λένε οι αξιαγάπητοι γείτονες, "l'amore onesto non è né vergogna, né peccato".
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 3:24 pm

Cancoon έγραψε:
Δυστυχώς τα χρήματα του Warren Buffet δεν μπορεί να σου τα δώσει μια τηλεοπτική σειρά.
Από την άλλη, όπως λένε οι αξιαγάπητοι γείτονες, "l'amore onesto non è né vergogna, né peccato".

To σχόλιο με τον Warren (στον ενικό, το φιλαράκι gelio gelio ) το έκανα, για να δείξω οτι το τι θέλω δεν έχει σχέση με το τι μπορώ να έχω.
Σαφώς και είναι μια τηλεοπτική σειρα, αλλα αυτη η σειρά είναι ένα δημιουργημα 2 ανθρωπων, και έχουν κάποια πράγματα στο μυαλό τους μεχρι της ως τώρα δρομολογήσεις.
Το να βγει το παιδί του Μάνου, γιατι μόνο έτσι μας ''καθεται'' η σχέση Στέφανου-Μελίτας, είναι τελειώς κουλό.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Μαρ 15, 2010 3:26 pm

Mik έγραψε:
soso έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Αφενός είμαστε σε λάθος θέμα! χαχα

Αφετέρου μια λύση πολύ καλή θα ήταν η Εύα να μείνει με τον Στέφανο να μεγάλώσουν το παιδάκι τους.

Δυστυχώς,γιατί είναι γνωστή η μεγάλη μου αδυναμία σε καρμικό (sic) ,θα συμφωνησω απολυτα μαζί σου.. ((
Με εναλλακτική εκδοχή,αυτην της Mik!
((

Ενναλακτική εννοώντας να μείνουν μόνοι τους όλοι ή την φάρμα??? gelio gelio gelio


Snif Snif Snif
Και για να μαι ειλικιρινής,επειδή κι εγώ ψηφίζω ερωτα,που σημαινει καταψηφίζω την αμοιβαία έλλειψή του,ίσως το "μόνοι" να 'ναι η αποκλειστική εναπομεινασα λύση..
Ο καθενας από τετραγωνο, την πλευρα του και σπίτι του!

Υγ. Εξαλλου,εκκρεμει κι ένας Γεωργούλης για φινάλε!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 3:31 pm

Εγώ θεωρώ ότι η σχέση Στέφανου - Μελίτας μας κάθεται έτσι κι αλλιώς - με παιδιά δικά τους, άλλων, γειτόνων κλπ. Προτιμώ όμως τις καθαρές λύσεις και γι' αυτό ψηφίζω αυτό το σενάριο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 3:32 pm

Cancoon έγραψε:Εγώ θεωρώ ότι η σχέση Στέφανου - Μελίτας μας κάθεται έτσι κι αλλιώς - με παιδιά δικά τους, άλλων, γειτόνων κλπ. Προτιμώ όμως τις καθαρές λύσεις και γι' αυτό ψηφίζω αυτό το σενάριο.

Αρα, το παιδί του Μάνου θα το μεγαλώνει ο Στέφανος? Αυτο ψηφίζεις?? gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης