Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

+54
mariannitaki
sarita
annoula!
JESSIE
ΤΖΕΛΑ
pelopidas
Χρύσα
loukasnora
Goofy!
tinaki18
melitaki-evaki
aggeliki
at
T2eNnh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
anastasia20
mimi
Ελένα
xara
annaki
manos 4 ever!!
anna90
mina
jim7
stefmel4ever
ilaeira
loukitsa
Izabella29
LYDIA
KonstantinaA
nicole
Black rose
Ezantakou
spy
Foulitsa
Melita4ever
iloveeva+manos!!
soso
Ntinaki1
CineFreak
Jennifer
viviP
laoura
ΡΕΓΓΙΝΑ
Cancoon
Clarabelle
elli
Καρ-Mik
hionati
evanna
Doris_
evangeliap2808
KatsaroYpotheto
mimi_loukas+nora
58 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μάης 12, 2010 5:51 pm

evanna έγραψε:
Και προτιμουσα φυσικά Μάνο Μελίτα,Στέφανο-Ευα αλλά αυτό έιναι μια άλλη ιστορία... lol!
Μια χαρα τα ελεγες Foulitsa μου,αυτο τι το ηθελες! gelio



gelio gelio Το ξερα οτι κάπου εδώ θα τα χαλάσουμε...Αλλά η Παππά με το Μπουγούρη μου άρεσανε τρελά,όπως και η Ξυλά με το Σταύρου,άσε που εγώ πόστευα οτι ο Στέφανος θα έρθει και θα δώσει στην Ευα την ευτυχία που της αξίζει...Βαθειά νυχτωμένη...

Τώρα με τις εξελίξεις και την αποχωρηση του Μπουγιού σαν να μαλάκωσα λίγο με το ζευγαράκι αλλά δεν θέλω η Ευα να γυρίσει εκεί που την πατήσανε.....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evanna Τετ Μάης 12, 2010 5:59 pm

Foulitsa έγραψε:
evanna έγραψε:
Και προτιμουσα φυσικά Μάνο Μελίτα,Στέφανο-Ευα αλλά αυτό έιναι μια άλλη ιστορία... lol!
Μια χαρα τα ελεγες Foulitsa μου,αυτο τι το ηθελες! gelio



gelio gelio Το ξερα οτι κάπου εδώ θα τα χαλάσουμε...Αλλά η Παππά με το Μπουγούρη μου άρεσανε τρελά,όπως και η Ξυλά με το Σταύρου,άσε που εγώ πόστευα οτι ο Στέφανος θα έρθει και θα δώσει στην Ευα την ευτυχία που της αξίζει...Βαθειά νυχτωμένη...

Τώρα με τις εξελίξεις και την αποχωρηση του Μπουγιού σαν να μαλάκωσα λίγο με το ζευγαράκι αλλά δεν θέλω η Ευα να γυρίσει εκεί που την πατήσανε.....
Σε καταλαβαινω,ο καθενας εχει την αποψη του αλλωστε!Αλλα εγω που κολλησα απο το πρωτο επεισοδιο με Μανο-Ευα γνωμη δεν αλλαζω,οτι και αν γινει! Razz (Αυτη η αντικειμενικοτητα μου με τρελαινει! lol! )
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μάης 12, 2010 6:02 pm

evanna έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
evanna έγραψε:
Και προτιμουσα φυσικά Μάνο Μελίτα,Στέφανο-Ευα αλλά αυτό έιναι μια άλλη ιστορία... lol!
Μια χαρα τα ελεγες Foulitsa μου,αυτο τι το ηθελες! gelio



gelio gelio Το ξερα οτι κάπου εδώ θα τα χαλάσουμε...Αλλά η Παππά με το Μπουγούρη μου άρεσανε τρελά,όπως και η Ξυλά με το Σταύρου,άσε που εγώ πόστευα οτι ο Στέφανος θα έρθει και θα δώσει στην Ευα την ευτυχία που της αξίζει...Βαθειά νυχτωμένη...

Τώρα με τις εξελίξεις και την αποχωρηση του Μπουγιού σαν να μαλάκωσα λίγο με το ζευγαράκι αλλά δεν θέλω η Ευα να γυρίσει εκεί που την πατήσανε.....
Σε καταλαβαινω,ο καθενας εχει την αποψη του αλλωστε!Αλλα εγω που κολλησα απο το πρωτο επεισοδιο με Μανο-Ευα γνωμη δεν αλλαζω,οτι και αν γινει! Razz (Αυτη η αντικειμενικοτητα μου με τρελαινει! lol! )


Ετσι να επιμένεις!!!!Αντε μπας και τη δουν αυτη την επιμονή οι απο πάνω και μείνει και του χρόνου μαζί μας ο Μπουγιούρης...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evangeliap2808 Τετ Μάης 12, 2010 6:03 pm

evanna έγραψε:Γραφεις παρα πολυ ωραια Ευαγγελια!Και χαιρομαι που βλεπω μια πιο αντικειμενικη αποψη αν και εισαι φαν του συγκεκριμενου ζευγαριου!
Ισως εχεις δικιο στο οτι ο χρονος που γνωριζεις καποιον δεν εχει μεγαλη σημασια αλλα ειναι αυτο που λεει η Foulitsa,αυτη η σχεση δοθηκε τοσο βεβιασμενα και αποτομα γι'αυτο και δεν επεισε πολλους!
Παίζει ρόλο και η προχειρότητα που δόθηκε στη σχέση τους,έχεις δίκιο..αυτό ισχύει ειδικά για άτομα που είναι φανς της παρέας,και έχουν συνηθίσει σε έρωτες μακροχρόνιους κλπ κλπ..
Υγ.Ευχαριστώ πολύ! red
Υγ.2 Foulitsa να σου πω την αλήθεια αν και ο χαρακτήρας του Μάνου ήταν (υπό πίεση βάζω αόριστο) για να τον πάρεις με τις ντομάτες και δεν τον ήθελα με τη Μελίτα πάντα έβλεπα τεράστια χημεία σε Μπουγιούρη-Παπά (Έτσι δεν γράφεται;Άκουσα πως βγαίνει από το Παπαδοπούλου,άρα είμαστε και συνονόματες.. Palamakia ) και ενθουσιάστηκα τότε με τις φήμες που έλεγαν για πιθανή σχέση τους στην πραγματικότητα.... slap
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μάης 12, 2010 6:08 pm

evangeliap2808 έγραψε:

Υγ.2 Foulitsa να σου πω την αλήθεια αν και ο χαρακτήρας του Μάνου ήταν (υπό πίεση βάζω αόριστο) για να τον πάρεις με τις ντομάτες και δεν τον ήθελα με τη Μελίτα πάντα έβλεπα τεράστια χημεία σε Μπουγιούρη-Παπά (Έτσι δεν γράφεται;Άκουσα πως βγαίνει από το Παπαδοπούλου,άρα είμαστε και συνονόματες.. Palamakia ) και ενθουσιάστηκα τότε με τις φήμες που έλεγαν για πιθανή σχέση τους στην πραγματικότητα.... slap



Κεντάγανε μαζί οπως κεντάνε ακόμα στις κοινές τους σκηνές..Μου βγάζουν απίστευτη ένταση..Σε ερωτικές σκηνές,σε τσακωμούς στα πάντα..Αλλά το ζευγαράκι κάηκε,οπότε τωρα παμε για άλλα...Ισως επειδή έχω δει καλύτερη version να μην αντέχω τη Μελίτα με το Στέφανο..Εχεις δίκιο Παπα γράφεται,το κοίταξα στο πρόγραμμα του θεατρου...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Παρ Μάης 14, 2010 4:10 pm

ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΗΜΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕΛΙΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΞΕΝΕΡΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΜΕΛΙΤΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΕΤΩ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ,ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΙΑ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Ο ΜΑΝΟΣ ΤΩΡΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ ΕΥΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΣ ΒΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 1:02 pm

Σαφώς και όχι!Γενικότερα η εγκυμοσύνη της Μελίτας ήταν μεγάλο λάθος των σεναριογράσων (λόγω της ανύπαρκης ρεαλιστικότητας),πόσο μάλλον το χάσιμο του μωρού!Σαφώς είναι απλά ένας ρόλος και η σειρά μια σειρά,και ένα βιβλίο απλώς ένα βιβλίο μα όλα υπάρχουν για έκφρασουν ένα συναίσθημα ή να μας δείξουν στη ζωή μία άλλη οπτική γωνία.
Η σερά μετά τον πρώτο κύκλο δε νομίζω να έχει κοινό που να ενδιαφέρεται για τις υπέροχες storylines , ή ακόμα περισσότερο για τη σωστότατη απεικόνηση των χαρακτήρων!Μη τρελαθούμε...Απλώς οι περισότεροι από μας έχουμε κολλήσει με ένα ζευγάρι ή ένα συγκεκριμένο χαρακτήρα, και αυτό είναι όλο.Δε μπορώ,λοιπόν να κατηγορήσω τους υπόλοιπους θεατές που έχουν βαρεθεί.Και έχουν βαρεθεί ακριβώς για τον παραπάνω λόγο.


Πάνω σ'αυτά , θα ήθελα να πώ την άποψή μου , γιατί πραγματικά μπερδεύομαι. Ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά μη ξέροντας τίποτε για κανέναν, εκτός από Μπουγιούρη ,Κατρανίδη και Αρτζόγλου, και ο μόνος λόγος ήταν οτι ήταν μιά σειρά της Ακρίτα και του Κυρίτση, το στύλ των οποίων εκτιμούσα και μου έδινε τη σιγουριά οτι θα δώ κάτι καλό. Και δεν διαψεύστηκα. Μου άρεσε ο πρώτος κύκλος, και γι'αυτό το λόγο και μονο συνέχισα να βλέπω και τον δεύτερο, και συνεχίζω και με τον τρίτο. Δεν δέθηκα με κανένα ζευγάρι, με κανένα ρόλο αποκλειστικά, δέθηκα με την ιστορία, ανθρώπων που νομίζουν οτι ορίζουν τη μοίρα τους κι όμως η ζωή τους είναι "αλυσοδεμένη" από παλιές αμαρτίες και μυστικά που βγαίνουν σιγά σιγά στο φώς.... Κι ο κύκλος των "δεμένων" από τα μυστικά αυτά διευρίνεται με κάθε κύκλο, έτσι που δεν γίνεται να μείνει κάποιος απ'αυτούς αδέσμευτος από τους υπόλοιπους, αφού τους αφορούν όλους, σε μικρότερο ή μεγαλύτερο ποσοστό, τα μυστικά αυτά. Αυτό, σαν storyline, είναι πολύ ενδιαφέρον και συνεχίζει να είναι και στην τρίτη χρονιά, όπου μας υποσχέθηκαν οτι θα αποκαλυφθούν τα πάντα και ο καθένας θα βρεί το δρόμο του.
Από μάς λοιπον εξαρτάται να δούμε την ομορφιά του έργου. Αν το δούμε σαν ένα σύνολο, ολα οσα διαδραματίζονται μας ενδιαφέρουν και μας ιντριγκάρουν, αν το δούμε στο στενό πλαίσιο ενός ζευγαριού ή ενός ρόλου που μας έκανε κλίκ, τότε φυσικό είναι να μην μας αρέσει τίποτε πέραν του ζευγαριου ή του ρόλου που προτιμάμε.... Γι'αυτό βλέπουμε στο ίδιο επεισόδιο να υπάρχουν οι χαρακτηρισμοί "τέλειο" και "άθλιο" σε αντίστοιχες αναλογίες. Και δεν υποστηρίζω να μην έχουμε προτιμήσεις, προς Θεού, αλλά να μην τις αφήνουμε να μας κυριεύουν τόσο ώστε να μας χαλάνε τη χαρά της παρακολούθησης ενός από τα καλύτερα σήριαλ που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην ελληνική τηλεόραση . Ο δικός μου "αγαπημένος" είναι ο Σταύρου, αλλά έβλεπα τον 1ο κύκλο εξ ίσου φανατικά όπως βλέπω και τους υπόλοιπους. Και δεν βαριόμουν επειδή δεν ήταν στο κάστ.... Ολοι κάνουν το καλύτερο δυνατόν γιά να βλέπουμε ένα καλό αποτέλεσμα, και είναι άσχημο, κατ'εμέ, να το απορρίπτουμε έτσι απλά επειδή κατα τη γνώμη μας δεν προβάλλεται το ζευγάρι ή ο χαρακτήρας που αγαπάμε όσο θα θέλαμε ή με τον τρόπο που θα θέλαμε. Για παράδειγμα, συμφωνώ με όσους επισημαίνουν οτι η Παπα δεν είναι στο ύψος του ρόλου της σαν η ηρωίδα που ζεί τον "απόλυτο" έρωτα και αυτό επιρρεάζει τις κοινές σκηνές της με το Σταύρου. Από την άλλη, δεν είναι και για πέταμα, απλώς δεν μπορεί να συγκριθεί με το πρότυπο που έχουμε από Σταύρου Τουμασάτου. Δεν είναι και προς θάνατον αυτό, δεδομένου οτι τέτοιο δέσιμο ζευγαριού δεν έχουμε ξαναδεί, κι ούτε θα ξαναδούμε... Θα ήθελα, αν γινόταν, να υπήρχε εναλλακτική λύση για Στέφανο, αλλά αν οι σεναριογράφοι επιμείνουν να τους έχουν μαζί, θα το δεχτώ χωρις αγανάκτηση, γιατί θα έχουν τους λόγους τους να το δείξουν έτσι.
Εν κατακλείδι, δεν θέλω να χαλάσω την ωραία αίσθηση που μου αφήνει κάθε επεισόδιο, επειδή ο δικός μου "ηρωας" δεν προβλήθηκε σ'αυτό όπως θα ήθελα. Μιά σειρά και μάλιστα πολυπρόσωπη βλέπουμε, δεν βλέπουμε ιστορία με ένα ή δύο πρόσωπα , υπάρχουν τα θεατρικά μονόπρακτα γιά τέτοιου είδους αποκλειστικές προτιμήσεις.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 26, 2010 1:20 pm

Jessie, διαφωνώ.!
Η σειρά μας παρουσιάστηκε ως μια παρέα 6 ατόμων, με την ζωή τους και τα μυστικά τους, και κάποιους άλλους χαρακτήρες που πλαγίως δένανε με τους υπόλοιπους.
Εγω παραλληλίζω (χωρίς να συγκρίνω), τις 4 πρωταγωνιστριες που γνωρίσαμε στο sex and the city, και τους 6 που γνωρίσαμε στα Φιλαράκια.
Δεν μπορώ να φανταστώ σχεδόν εναν ολοκληρο κύκλο να μην ασχολείτε με αυτούς. Δεν είναι λογικό.
Μπορω να καταλάβω, οτι σίγουρα θα δοθεί κάποιος χρόνος στους υπόλοιπους, αλλα ''κάποιος χρόνος''.
Αν και δεν είμαι φαν της Ευας, μου φαίνεται απίστευτο η μια ηρωίδα απο τους 6 ( ή 5 πια), να έχουν παίξει 6 επεισόδια (το 1 απο αυτά δίωρο) και να μην εμφανίζεται πάνω απο 5 λεπτα. Και ναι, θα μπορούσε να εμφανιστεί παραπάνω αν δεν μας δείχνανε 5 φορές το πως πέθανε η τεφρα-Βέρα, την Μελίτα να προσπαθεί να πιάσει το τηλέφωνο ακόμα 3-4 φορές, και την Μελίτα με το Νεφελάκι να πηγαίνει και να γυρνάει απο το νοσοκομείο, που δεν υπήρχε κανένας λόγος καν να δείξουν κάτι τέτοιο μιας και δεν πρόσφερε τίποτα στην πλοκή και στην συνέχεια.

Οσο και να μην θες να το δεις απο την ματιά ενός χαρακτήρα ή ενός ζευγαριου, κάποια πράγματα χτυπανε στο μάτι υπερβολικά.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 26, 2010 1:27 pm

Jessie δεν είπε κανείς ότι μια σειρά πρέπει να στηρίζεται πάνω σε ένα ζευγάρι ή σε ένα άτομο μόνο, όμως εγω που βλέπω φανατικά απο τον πρώτο κύκλο ξεκίνησα και αγαπησα μια παρεα παιδιών που έκανε ευχες και πορώθηκα παρατηρώντας τις ζωές τους να εξελίσσονται και μέσα σε όλα και το περιβάλλον γύρω τους. Αυτό που με χαλάει είναι που οι ιστορίες και οι ήρωες που με έκαναν να πορωθώ κατέληξαν να είναι το περιβάλλον των νέων ηρώων που ποσώς με ενδιαφέρουν ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ καθώς δεν είναι αυτοί που αγάπησα και με πόρωσαν. Αν μιλούσαμε για μια καινούρια σειρά σαφώς είναι ενδιαφέρον το στόρυ, όμως εγω κάθομαι για να δω πώς θα εξελιχθεί η ιστορία των ηρώων που αγαπώ και όταν αντ'αυτού βλέπω άλλους είναι λογικό να εκνευρίζομαι.

Οι συγκρίσεις με τη Βέρα ειδικά σε σκηνές σαν τη φαντασίωση της Νόρας είναι αναπόφευκτες νομίζω.. Είναι μια σειρά που αγαπήθηκε όσο καμμία άλλη, δεν παίζει να σταματήσει να συζητιέται για χρόνια ακόμα οπότε αν δεν ήθελαν να κάνουμε συγκρίσεις δεν θα έπρεπε να δείχνουν παρόμοια πραγματα. Δεν φταίμε εμείς που βλέπουμε και ξαναβλέπουμε Βέρα και την έχουμε μάθει απέξω χεχε

Αλλα για μένα το χειρότερο είναι ότι είδα ενα εξαιρετικό απο άποψη ερμηνειών επεισόδιο το οποίο με απογοήτευσε πλήρως. Γιατί αν ήθελα να δω να κερδίζουν οι ύπουλοι θα παρατηρούσα το χωρο γύρω μου, δεν θα άνοιγα την tv... Και γιατί πλέον ακόμα και αυτά τα επεισόδια που έχουν τόσο εξαιρετικές σκηνές δεν μπορώ να τα δω με καλό μάτι γιατί έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου ότι κάποια στιγμή ο καθένας θα πάρει αυτό που του αναλογεί.

Αν είχα εμπιστοσύνη και ήξερα ότι στο τέλος δεν θα ευτυχήσει ένας έρωτας που ξεκίνησε απο διπλό ξεπούλημα ή ότι στο τέλος η Νταίζη θα πληρώσει ή ότι θα βρεθεί κάποιος να δωσει τα παντα στην Εύα που είναι Η ΜΟΝΗ που δεν έχει πάρει ποτέ τίποτα σε σύγκριση με τα όσα έδωσε εννοείται θα τα έβλεπα με διαφορετικό μάτι.

Όπως έχει δηλώσει και η κα Ακρίτα οι ήρωές της είναι γκρίζοι, στο μυαλό του κόσμου όμως ξεχωρίζει ο καλός και ο κακός. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε φτάσει στην τρίτη χρονια και εκτός που οι μισοί δεν ξέρουμε καν αν είναι καλοί ή κακοί, οι (δικοί μου) κακοί ακόμα κερδίζουν, και το χειρότερο? Προβλέπεται και στο τέλος να βγουν κερδισμένοι και αυτό όσο να πεις εμένα με ξενερώνει.

Όπως είπες ο κύκλος διευρύνεται μόνο που μετατοπίστηκε εντελώς το κέντρο οπότε κάπου εκεί εγω χάθηκα. Και συμφωνώ μαζί σου ότι "Θα ήθελα, αν γινόταν, να υπήρχε εναλλακτική λύση για Στέφανο" αλλά αν δεν γίνεται απλώς για μενα χάθηκε το παιχνίδι, γιατί οπως προείπα αμα ήθελα να δω να κερδίζεται η ευτυχία (όπως την καταλαβαίνει ο καθένας) πατώντας πάνω σε πτώματα το έβλεπα και γύρω μου δεν χρειαζόταν καν να ανοίξω την τηλεόραση.

Καλή η ρεαλιστικότητα αλλα αν στο τέλος στη μυθοπλασία δεν επέλθει και η δικαίωση που δεν δίνει η ζωή τι να την κάνεις?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 1:36 pm

Καρ-Mik έγραψε:Jessie, διαφωνώ.!
Η σειρά μας παρουσιάστηκε ως μια παρέα 6 ατόμων, με την ζωή τους και τα μυστικά τους, και κάποιους άλλους χαρακτήρες που πλαγίως δένανε με τους υπόλοιπους.
Εγω παραλληλίζω (χωρίς να συγκρίνω), τις 4 πρωταγωνιστριες που γνωρίσαμε στο sex and the city, και τους 6 που γνωρίσαμε στα Φιλαράκια.
Δεν μπορώ να φανταστώ σχεδόν εναν ολοκληρο κύκλο να μην ασχολείτε με αυτούς. Δεν είναι λογικό.
Μπορω να καταλάβω, οτι σίγουρα θα δοθεί κάποιος χρόνος στους υπόλοιπους, αλλα ''κάποιος χρόνος''.
Αν και δεν είμαι φαν της Ευας, μου φαίνεται απίστευτο η μια ηρωίδα απο τους 6 ( ή 5 πια), να έχουν παίξει 6 επεισόδια (το 1 απο αυτά δίωρο) και να μην εμφανίζεται πάνω απο 5 λεπτα. Και ναι, θα μπορούσε να εμφανιστεί παραπάνω αν δεν μας δείχνανε 5 φορές το πως πέθανε η τεφρα-Βέρα, την Μελίτα να προσπαθεί να πιάσει το τηλέφωνο ακόμα 3-4 φορές, και την Μελίτα με το Νεφελάκι να πηγαίνει και να γυρνάει απο το νοσοκομείο, που δεν υπήρχε κανένας λόγος καν να δείξουν κάτι τέτοιο μιας και δεν πρόσφερε τίποτα στην πλοκή και στην συνέχεια.

Οσο και να μην θες να το δεις απο την ματιά ενός χαρακτήρα ή ενός ζευγαριου, κάποια πράγματα χτυπανε στο μάτι υπερβολικά.

Η παρεξήγηση που γίνεται είναι ακριβώς αυτή, οτι η σειρά αφορά τα Μυστικά της Εδέμ, και λέγοντας εδέμ, εννοούμε την προσωπική ευτυχία, την επίτευξη των ονείρων καθενός. Αλλιώς θα την ονόμαζαν "οι περιπέτειες της παρεας της φεγγαρόπετρας". Το sex and the city παρουσίαζε τις ζωές αυτών των 4 κοριτσιών, αλλά ήταν εβδομαδιαία σειρά (αν δεν απατώμαι) οπότε η διαφορά του περιεχομένου κάθε επεισοδίου είναι τεράστια εν σχέσει με μία καθημερινή σειρά. Επίσης αφού θέλουμε να συνεχιστεί η σειρά για τρία χρόνια (όσοι το θέλουμε τελος πάντων), πρέπει να δεχτούμε οτι κάθε χρονιά θα εστιάζει και σε κάποια νέα πρόσωπα που όμως ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ με τα προηγούμενα. Εχεις δίκιο γιά τα περιττά που αναφέρεις, όμως τό ίδιο μπορεί να ειπωθεί γενικώτερα και με άλλα "γεμίσματα" με άλλους χαρακτήρες σε άχρηστες σκηνές (για μένα όλη η περσινή σκηνή στη Χαλκίδα ήταν και άχρηστη και αταίριαστη με το όλο στύλ του σήριαλ) και πρέπει να τα βλέπουμε σαν αναπόφευκτο κακό μιας καθημερινής σειράς. Γιατί κι αν δεν υπήρχαν, τι εξελίξεις θα μπορούσαν να βάλουν για την Εύα π.χ. , ώστε αυτά που την αφορούν να μην "καούν" σε μερικά επεισόδια αλλά να ξετυλιχτούν σταδιακά με την πρόοδο του έργου. Αυτό που θέλω να πώ είναι να χαλαρώσουμε και να χαιρόμαστε κάθε επεισόδιο χωρις να ψάχνουμε αφορμές για γκρίνιες και δυσαρέσκειες, που μόνο τη διάθεσή μας χαλάνε στην τελική. Εκτός αν το κάνουμε για να έχει ενδιαφέρον η συμμετοχή στο φόρουμ, να "ανάβουν τα αίματα" δηλαδή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 26, 2010 1:38 pm


JESSIE σε γενικές γραμμές συμφωνώ και διαφωνώ.
Ξεκίνησα κι εγώ επίσης να παρακολουθώ την σειρά απ το πρώτο της επεισόδιο και ακριβώς για τους ίδιους λόγους με σένα
Τη σειρά σαφώς και πρέπει να τη βλέπουμε σαν σύνολο και έχεις δίκιο σ αυτό μόνο που εδώ ακριβώς είναι η πρώτη δική μου διαφωνία κι ίσως η μεγαλύτερη
Κατά την δική μου άποψη έχει χάσει τη συνέχειά της κι αυτό είναι το κυριότερο που με κάνει να δυσανασχετώ
Οι ήρωες προκειμένου να υποστηριχτούν κάποιες νέες ιστορίες λειτουργούν εκτός χαρακτήρα
Το απίστευτο ξεκατίνιασμα της Νόρας στο μεγαλύτερο μέρος της περασμένης σεζόν και η αντίδραση της Εύας στη φυγή του Μάνου είναι τα πιο πρόχειρα παραδείγματα που μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή
Στο χθεσινό επεισόδιο για να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος (μια και βρισκόμαστε στο σχολιασμό επεισοδίου) είδαμε την Αμαλία να ζητάει απ τον Πέτρο να φερθεί σαν πατέρας για τη Νεφέλη αν η Μελιτα κι η ίδια πάθουν κάτι. Όμως αυτό το παιδί έχει πατέρα και μάλιστα έναν πατέρα που το λατρεύει. Δεν είναι δυνατόν στην προσπάθεια να φορτιστεί συναισθηματικά το κοινό να αναιρούνται όσα είδαμε δύο χρόνια τώρα
Ο Σταύρου είναι ένας κι απ τους δικούς μου αγαπημένους γιατί υπήρξα φανατική τηλεθεάτρια της βέρας
Όταν μπήκε στη σειρά ενθουσιάστηκα κυρίως γιατί δεν θύμισε Στράτο στο παραμικρό.
Έμοιαζε να είναι ένας γοητευτικός επικύνδυνος τύπος που όμως κοντρολάριζε συναισθήματα και ακραίες συμπεριφορές και γοητεύτηκα
Ξαφνικά για έναν έρωτα που ήρθε απ το πουθενά και χωρίς να ταιριάζει στο προφίλ του ήρωα που μου είχαν εμφανίσει βρέθηκε να αφήνει πίσω το χαρακτήρα που μου είχε παρουσιάσει και άρχισε να κλαίει το κερί.
Σε μια νύχτα πάλι όπως μεταμορφώθηκε απο επικύνδινος σε λαπά μεταμορφώθηκε απο λαπά σε πιστολέρο.
Ήρθε διεκδικώντας την Εύα και βρέθηκε να κλαψουρίζει για τη Μελίτα και σε μια προσπάθεια να υποστηριχτεί αυτός ο έρωτας έγινε Στράτος.
Η κυρία Παπά σαφώς και δεν είναι για πέταμα. Στον πρώτο κύκλο που ο ρόλος της ήταν εύκολος ανταπεξήλθε αξιοπρεπώς. Βέβαια η όποια σύγκριση με την κυρία Τουμασάτου η οποία έχει διαδρομή μεγάλη είναι ατυχής. Ίσως γι αυτό όταν είδα μετά απο μιά συνεύρεση να επαναλμβάνεται μεταξύ Στέφανου Μελίτας ένας εκ των διαλόγων Ρεγγίνας Στράτου στο Λουτράκι χαλάστηκα τόσο μα τόσο πολύ.
Το ότι είμαι ακόμη εδώ και παρακολουθώ κάτι που τον τελευταίο καιρό με χαλάει σημαίνει οτι έχω ακόμη ελπίδες οτι κάτι μπορεί να διορθωθεί. Αν δω οτι αυτό δεν γίνεται τι να κάνουμε θα κρατήσω στη μνήμη μου τους δύο κύκλους της σειράς που ομολογουμένως αγάπησα και θα σκεφτώ οτι κάπου η Νόρα κι ο Λουκάς έκαναν μια όμορφη οικογένεια ο Νικόλας κι η Δάφνη απέκτησαν κι άλλα παιδιά και τα μεγαλώνουν όμορφα κι οτι η Εύα κάποτε θα βρεί έναν άντρα να της προσφέρει οτι πρόσφερε κι αυτή δηλαδή τα πάντα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 1:43 pm

"Κατσαρό Υπόθετο" - μακάρι να ήξερα το όνομά σου γιατί μ'αυτό το νίκ δυσκολεύομαι, τέλος πάντων, αφού κι εσύ, όπως κι εγώ, βλέπαμε τόσο πολύ βέρα που την έχουμε μάθει απ'έξω, θα έπρεπε να είσαι σίγουρη οτι στο τέλος θα δικαιωθούν όλοι οσοι δεν έχουν κάνει κακό, θα πληρώσουν όσοι έκαναν κακό και δεν μετάνοιωσαν, αλλά και θα δικαιωθούν, αφού πληρώσουν το τίμημα, όσοι έκαναν κακό για κάποιους λόγους ή χωρις να το θέλουν. Δεν έχω αμφιβολίες γι'αυτό, και δεν προβληματίζομαι. Αν η Μελίτα καταλήξει με το Στέφανο, (που δεν το πιστεύω) θα έχει πληρώσει προηγουμένως το τίμημα με τρόπο που να αλλάξει εντελώς σαν χαρακτήρας και να πληρώσει για όσο κακό έκανε αθελά της ίσως. Το ίδιο και οι υπόλοιποι. Μην χάνουμε την εμπιστοσύνη μας στους σεναριογράφους. Στη Βέρα υπήρχε κάποιους που δενν πλήρωσε κατα πως του άξιζε ή κάποιους που βρήκε την ευτυχία χωρις να του αξίζει? Αυτά να σκεπρόμαστε και τίποτε περισσότερο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evanna Κυρ Σεπ 26, 2010 1:47 pm

Συμφωνω με τις προλαλησασσες(Καρ-Mik,KatsaroYpotheto & Clarabelle)!Ναι μεν ειναι φυσικο και επομενο να μετατοπιζεται το κεντρο βαρους της ιστοριας γιατι με 6 ατομα τρια χρονια καθημερινο δεν βγαινει αλλα χανουμε αυτους που ξεραμε βλεποντας τις περισσοτερες φορες ανουσιες σκηνες!Οι βασικοι πλεον αντι να πλαισιωνονται,πλαισιωνουν αλλους και με ενοχλει οπως και πολλους αλλους νομιζω!

Προσωπικα μεχρι στιγμης δεν εχω κατι να περιμενω απλα παρακολουθω μπας και αλλαξουν τα πραγματα και διορθωθει καπως η κατασταση! Rolling Eyes
Προσπαθω να εχω εμπιστοσυνη τους σεναριογραφους και ελπιζω στο τελος οι ηρωες να παρουν ο καθενας ο,τι του αξιζει!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 26, 2010 1:47 pm

JESSIE έγραψε:
Η παρεξήγηση που γίνεται είναι ακριβώς αυτή, οτι η σειρά αφορά τα Μυστικά της Εδέμ, και λέγοντας εδέμ, εννοούμε την προσωπική ευτυχία, την επίτευξη των ονείρων καθενός. Αλλιώς θα την ονόμαζαν "οι περιπέτειες της παρεας της φεγγαρόπετρας". Το sex and the city παρουσίαζε τις ζωές αυτών των 4 κοριτσιών, αλλά ήταν εβδομαδιαία σειρά (αν δεν απατώμαι) οπότε η διαφορά του περιεχομένου κάθε επεισοδίου είναι τεράστια εν σχέσει με μία καθημερινή σειρά. Επίσης αφού θέλουμε να συνεχιστεί η σειρά για τρία χρόνια (όσοι το θέλουμε τελος πάντων), πρέπει να δεχτούμε οτι κάθε χρονιά θα εστιάζει και σε κάποια νέα πρόσωπα που όμως ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ με τα προηγούμενα. Εχεις δίκιο γιά τα περιττά που αναφέρεις, όμως τό ίδιο μπορεί να ειπωθεί γενικώτερα και με άλλα "γεμίσματα" με άλλους χαρακτήρες σε άχρηστες σκηνές (για μένα όλη η περσινή σκηνή στη Χαλκίδα ήταν και άχρηστη και αταίριαστη με το όλο στύλ του σήριαλ) και πρέπει να τα βλέπουμε σαν αναπόφευκτο κακό μιας καθημερινής σειράς. Γιατί κι αν δεν υπήρχαν, τι εξελίξεις θα μπορούσαν να βάλουν για την Εύα π.χ. , ώστε αυτά που την αφορούν να μην "καούν" σε μερικά επεισόδια αλλά να ξετυλιχτούν σταδιακά με την πρόοδο του έργου. Αυτό που θέλω να πώ είναι να χαλαρώσουμε και να χαιρόμαστε κάθε επεισόδιο χωρις να ψάχνουμε αφορμές για γκρίνιες και δυσαρέσκειες, που μόνο τη διάθεσή μας χαλάνε στην τελική. Εκτός αν το κάνουμε για να έχει ενδιαφέρον η συμμετοχή στο φόρουμ, να "ανάβουν τα αίματα" δηλαδή....

Την λέξη εδέμ, ο καθένας την μεταφράζει διαφορετικά. Εγώ οταν ξεκίνησα να βλέπω, εδέμ μου παρουσιάσανε τον χώρο που 6 παιδιά μεγάλωσανε, και εκεί λάβανε χώρα τα μυστικα τους. Ο βιασμός και η εγκυμοσύνη της Ευας, ο θάνατος του Φωτη, κτλ
Αν θεωρούσαν οτι ο καθένας θα έπρεπε να βρεί την εδέμ του, ίσως έπρεπε να ήταν διαφορετικός ο τίτλος. Ο δρόμος για την Εδέμ, ίσως?
Αν δεν κάνω λάθος, οι ίδιοι οι δημιουργοί των μυστικών, είπαν οτι είναι καθημερινή σειρά με προδιαγραφές εβδομαδιαίου. Αρα, μπορώ να την συγκρίνω άνετα με μια εβδομαδιαία σειρα. Και οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες όταν υπάρχουν τέτοιες δηλώσεις. Αν δηλώνεις οτι έχει προδιαγραφές εβδομαδιαίου, θα πρέπει να περιμένεις να κριθεί και όπως κάποιο εβδομαδιαίο. Τοσο απλά, και δεν θα σταματήσω να το κάνω.

Οι περισσότεροι έχω την εντύπωση οτι δεν θέλανε να συνεχιστεί η σειρά για 3η χρονιά και θα ήταν ευχαριστημένοι αν έκλεινε στον δευτερο κύκλο. Το προσπερνάω όμως αυτό, μιας και ούτως ή αλλως συνεχίζεται και στον τρίτο, και πρέπει να κρίνουμε τον τρίτο κύκλο.
Δεν θα διαφωνήσω με το σκηνικό στην Χαλκίδα, αλλα πίστεψε με, αν ψάξεις τους σχολιασμούς, θα δείς οτι και οι φαν του ζευγαριου και αυτοί που δεν είναι φανς, το κράξανε γιατι ήταν τρομερά κουραστικό επεισόδιο.

Το φόρουμ είχε πάντα συμμετοχή, και χωρίς να υπάρχουν γκρίνιες, και έτσι θεωρώ απλώς ασχετο το σχόλιο σου.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 26, 2010 1:49 pm

JESSIE έγραψε:Αυτό που θέλω να πώ είναι να χαλαρώσουμε και να χαιρόμαστε κάθε επεισόδιο χωρις να ψάχνουμε αφορμές για γκρίνιες και δυσαρέσκειες, που μόνο τη διάθεσή μας χαλάνε στην τελική.

Σε καμμία περίπτωση δεν ποστάρουμε τις αντιρρήσεις μας μόνο και μόνο για να έχουμε να λέμε στο φόρουμ. Αμα θέλαμε κάτι τέτοιο θα μπαίναμε σε ένα φόρουμ του Ολυμπιακού να αρχίσουμε να βρίζουμε την ομάδα να έχουμε να σφαζόμαστε να γίνεται τζέρτζελο.

Ελπίζω δε να μην υπονοείς ότι είμαστε καθοδηγούμενοι από το κανάλι γιατί έχω ακούσει διάφορα κατά καιρούς αλλά σε διαβεβαιώ ότι ουδεμία σχέση έχουμε. Το φόρουμ δημιουργήθηκε απο ανθρώπους που αγαπησαν τη σειρά και ήθελαν έναν ιστοτοπο να μπορούν να συζητούν ευγενικά τις εξελίξεις! (Μπορεί και να μην το εννοείς έτσι αλλα το ξεκαθαρίζω γιατί είμαι λιγάκι ευαίσθητη σε αυτό το θέμα)

Όσον αφορα δε το κομμάτι σε παράθεση σου εξήγησα ότι αν ήξερα ότι όλο αυτό οδηγεί σε δικαίωση των ηρώων που αγαπήσαμε και μας έκαναν να κολλήσουμε έτσι σαφώς και θα το ευχαριστιόμουν περισσότερο. Αυτό βέβαια προϋποθέτει να δω και τη διαδρομή τους προς την Εδέμ.. Πάντως την εμπιστοσύνη μου δεν την έχω χάσει ακόμα εντελώς για αυτό και με βλέπεις εδώ ανελλιπώς κάθε μέρα (με λιγοστές εξαιρέσεις, άνθρωποι είμαστε δεν έχουμε νεύρα απο ατσάλι valen )

Πάντως αναφορικά με τη σύνδεση των νέων προσώπων, αυτή τη στιγμή με εξαίρεση μια υπόθεση δύο δικηγόρων καμμία άλλη σύνδεση δεν βλέπω με τους ήρωες της παρέας και τους νεοφερμένους... Δίνω χρόνο αλλα δεν μπορώ να μη λέω πόσο χαλιέμαι. Άλλωτσε όπως έχεις ελπίζω καταλάβει την αγαπάμε αυτή τη σειρά για αυτό εκφραζόμαστε τόσο έντονα, αλλιώς θα την παρατούσαμε κι απο εδώ παν κι άλλοι!

ΥΓ. Το όνομά μου είναι Τζίνα, αλλά ακούω και στο KatsaroYpotheto μια χαρά μόνο αν μπορείς γράφε το σε μία λέξη, ευχαριστώ. valen


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 1:55 pm

Κλαραμπέλ, κι εγώ συμφωνώ σε πολλά μαζί σου, κυρίως στις "μεταμορφώσεις" του χαρακτήρα του Στέφανου, για τις οποίες υπάρχουν κάποιες εκδοχές. Η οι σεναριογράφοι ξεκίνησαν με την πολύ καλή κατά τη γνώμη μου εμφάνιση ενός χαρακτήρα εντελώς αντίθετου από του Στράτου , που είχε όμως τα ίδια αποτελέσματα μ'αυτόν στην επίτευξη των στόχων του, αλλά αυτό το είδος χαρακτήρα δεν είχε απήχηση στα "ελληνικά" δεδομένα περί του άνδρα του σωστού κλπ κλπ, οπότε αναγκάστηκαν να τον αλλάξουν, ή το όλο θέμα το έχουν σκεφτεί από την αρχή, και όλα οσα είδαμε μέχρι τώρα αποτελούν "ρόλους" που έπαιξε και παίζει ο Στέφανος για να κερδίσει τους σκοπούς του, τους οποίους δεν έχουμε μάθει ακόμη. Πάντως τέτοιες μεταστροφές χαρακτήρων είναι συνήθεις με τους Ακρίτα Κυρίτση, οπότε ας μην τις παίρνουμε και πολύ τοις μετρητοίς, γίνονται "ποιητική αδεία" ώστε να προχωρήσει το έργο. Ας αφήσουμε την αληθοφάνεια για τα δελτία ειδήσεων και ας τους παραχωρήσουμε το δικαίωμα να μεταλλάσουν τους ήρωές τους, αρκεί να μας δίνουν κάποια ικανοποιητικά (όσο γίνεται) δικαιολογητικά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 26, 2010 1:57 pm

Εγώ πάλι διαφωνώ με τη μεταμόρφωση, ειδικά αν όπως γράφτηκε στο mega ο Στέφανος δεν είναι αυτό που φαίνεται άρα και αυτά που βλέπαμε έχουν και μια δεύτερη ανάγνωση. Άλλωστε όπως είπα και πιο πάνω για μένα η έκρηξη του Στέφανου είχε να κάνει με την οικογένειά του και όχι με τον έρωτά του (που δεν δέχομαι αλλα αυτό είναι άλλο). Ο Στέφανος αναγνώρισε στον αόρατο εχθρό το πρόσωπο της μάνας του και αυτό είναι πολύ για να το αντέξει!! Ήδη είχε ξεφύγει με τις απόπειρες κατά της Εύας οπότε αυτό που έγινε τώρα ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 2:00 pm

ΟΚ Τζίνα, κατ'αρχήν να σου πώ οτι ουδέποτε μου πέρασε από το μυαλό οτι κάνουμε "τζερτζελέ" επίτηδες, ή οτι είμαστε καθοδηγούμενοι, μα είναι δυνατόν να σκεφτεί κανείς κάτι τέτοιο?

Δεν θα επεκταθώ , αλλά γνώμη μου είναι οτι καλά κάνουμε και δίνουμε χρόνο, νομίζω οτι όλοι οι καινούργιοι έχουν σύνδεση με τους παλιούς και θα παίξουν ρόλο στη ζωή και την ευτυχία τους. Οπότε το σύνθημα κατ'εμέ πρέπει να είναι, περιμένουμε και ευελπιστούμε, με πεποίθηση όμως, γιατί έχουμε προιστορία με τους συγγραφείς τους οποίους και εμπιστευόμαστε.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 26, 2010 2:03 pm


Τζίνα αυτή θα ήταν η πιο λογική εξήγηση αλλά δόθηκε με αφορμή την αποβολή της Μελίτας οπότε μοιραία έγινε η σύνδεση
Συνυπολόγισε οτι όταν η Εύα δεχόταν τις επιθέσεις τη μιά μετά την άλλη ο Στέφανος έβγαζε εισιτήρια για Παρίσι και νάτο το ξενέρωμα
Όπως και να το κάνουμε επειδή οι σεναριογράφοι έχουν αντιπαραβάλλει δυο συνεχόμενες σεζόν αυτές τις δύο με χαλάει να βλέπω κάποιον να σκοτώνεται για τη Μελιτα όταν για την Εύα ετοιμάζουν το Λευτερη που ακόμη κλαίει τη μακαρίτισα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 26, 2010 2:06 pm

JESSIE έγραψε:ΟΚ Τζίνα, κατ'αρχήν να σου πώ οτι ουδέποτε μου πέρασε από το μυαλό οτι κάνουμε "τζερτζελέ" επίτηδες, ή οτι είμαστε καθοδηγούμενοι, μα είναι δυνατόν να σκεφτεί κανείς κάτι τέτοιο?
Είναι αλλα χαίρομαι που το ξεκαθαρίζεις και ευχαριστώ.

JESSIE έγραψε:Δεν θα επεκταθώ , αλλά γνώμη μου είναι οτι καλά κάνουμε και δίνουμε χρόνο, νομίζω οτι όλοι οι καινούργιοι έχουν σύνδεση με τους παλιούς και θα παίξουν ρόλο στη ζωή και την ευτυχία τους. Οπότε το σύνθημα κατ'εμέ πρέπει να είναι, περιμένουμε και ευελπιστούμε, με πεποίθηση όμως, γιατί έχουμε προιστορία με τους συγγραφείς τους οποίους και εμπιστευόμαστε.....
Δίνουμε δίνουμε, είναι Κυριακή και είμαστε online δεν είμαστε?

Πάντως Clarabelle αν και διαφωνώ για τα κίνητρα του Στέφανου ένα δίκιο το εχεις! Η πιο καταπληκτική σκηνή του προχτεσινού επεισοδίου για μένα, ο πυροβολισμός του Χρήστου, με άφησε με μια πικρή γεύση ακριβώς για αυτό!

Καλά τον ξεφτιλίσαμε πάλι το σχολιασμό με το off topic...
Razz
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 2:06 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εγώ πάλι διαφωνώ με τη μεταμόρφωση, ειδικά αν όπως γράφτηκε στο mega ο Στέφανος δεν είναι αυτό που φαίνεται άρα και αυτά που βλέπαμε έχουν και μια δεύτερη ανάγνωση. Άλλωστε όπως είπα και πιο πάνω για μένα η έκρηξη του Στέφανου είχε να κάνει με την οικογένειά του και όχι με τον έρωτά του (που δεν δέχομαι αλλα αυτό είναι άλλο). Ο Στέφανος αναγνώρισε στον αόρατο εχθρό το πρόσωπο της μάνας του και αυτό είναι πολύ για να το αντέξει!! Ήδη είχε ξεφύγει με τις απόπειρες κατά της Εύας οπότε αυτό που έγινε τώρα ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι!


Συμφωνώ οτι ο Στέφανος εκδικείται αυτή τη στιγμή όσους επετέθηκαν σε δικούς του ανθρώπους, δηλ. την Εύα, τον Αγγελο, τη Μελίτα, το αγέννητο παιδί του, και ακριβώς επειδή ο άνθρωπος που επετέθηκε ήταν η ίδια του η μάνα, την οποία είχε σε βάθρο και λάτρευε, κάνει την πληγή ακόμη βαθύτερη. Νομίζω οτι και ο Μάνος να ήταν στη θέση του Στέφανου, είτε είχαν χτυπήσει τη Μελίτα, είτε την Εύα, είτε οποιονδήποτε από τους δικούς του ανθρώπους, έτσι θα αντιδρούσε. Κι έτσι δικαιολογώ και την μετατροπή του Στέφανου που έχασε εντελώς την ψυχραιμία του στη φάση αυτή.
Πιστεύω οτι θα τη βρεί γρήγορα και θα δρομολογήσει εκδίκηση με τον τρόπο που ξέρει καλύτερα, δηλαδή με σχέδιο και πρόγραμμα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 26, 2010 2:13 pm

JESSIE έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Εγώ πάλι διαφωνώ με τη μεταμόρφωση, ειδικά αν όπως γράφτηκε στο mega ο Στέφανος δεν είναι αυτό που φαίνεται άρα και αυτά που βλέπαμε έχουν και μια δεύτερη ανάγνωση. Άλλωστε όπως είπα και πιο πάνω για μένα η έκρηξη του Στέφανου είχε να κάνει με την οικογένειά του και όχι με τον έρωτά του (που δεν δέχομαι αλλα αυτό είναι άλλο). Ο Στέφανος αναγνώρισε στον αόρατο εχθρό το πρόσωπο της μάνας του και αυτό είναι πολύ για να το αντέξει!! Ήδη είχε ξεφύγει με τις απόπειρες κατά της Εύας οπότε αυτό που έγινε τώρα ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι!


Συμφωνώ οτι ο Στέφανος εκδικείται αυτή τη στιγμή όσους επετέθηκαν σε δικούς του ανθρώπους, δηλ. την Εύα, τον Αγγελο, τη Μελίτα, το αγέννητο παιδί του, και ακριβώς επειδή ο άνθρωπος που επετέθηκε ήταν η ίδια του η μάνα, την οποία είχε σε βάθρο και λάτρευε, κάνει την πληγή ακόμη βαθύτερη. Νομίζω οτι και ο Μάνος να ήταν στη θέση του Στέφανου, είτε είχαν χτυπήσει τη Μελίτα, είτε την Εύα, είτε οποιονδήποτε από τους δικούς του ανθρώπους, έτσι θα αντιδρούσε. Κι έτσι δικαιολογώ και την μετατροπή του Στέφανου που έχασε εντελώς την ψυχραιμία του στη φάση αυτή.
Πιστεύω οτι θα τη βρεί γρήγορα και θα δρομολογήσει εκδίκηση με τον τρόπο που ξέρει καλύτερα, δηλαδή με σχέδιο και πρόγραμμα....

Xαιρομαι που (παίζει να είσαι η μοναδική χαχα) που συμφωνούμε! Γιατί έτσι όπως βγήκε προς τα έξω το όλον αμέσως το μυαλό όλων πήγε στο ότι όλα γίνονται για τη Μελίτα. Όμως για μένα οι δύο γυναίκες δεν θα έπρεπε καν να βρίσκονται σε ίση μοίρα όπως τις τοποθετείς στην πρότασή σου και εκεί έγκειται η έλλειψη εμπιστοσύνης μου στη σειρά, γιατί αυτό που βλέπω τις βάζει ακριβώς στην ίδια μοίρα ενώ πέρασε και δεν ακούμπησε..

Η μία εχει προσφέρει τα πάντα και δεν έχει ζήσει τίποτα (παιδική ηλικία / εφηβεία / ολοκληρωμένο έρωτα / γαμο) ούτε και έχει λάβει τίποτα σε σύγκριση με τα όσα έχει πάρει η άλλη που το μόνο που έχει ζήσει είναι ενάμιση άσχημο χρόνο, ενω μέχρι τότε είχε μια τέλεια ζωή στην οποία ήταν τρισευτυχισμένη και έζησε τα παιδικά της χρόνια, τη μητρότητα, τον έρωτα και έξι χρόνια τέλειου γάμου.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Σεπ 26, 2010 2:25 pm

Εγω πιστεύω οτι ο Στέφανος δεν βάζει στη ζυγαριά αυτή τη στιγμή ποιός ή ποιά έχει μεγαλύτερη θέση στη ζωή του ή στην καρδιά του. Θεωρεί οτι με τις επιθέσεις αυτές επιτίθενται στον ίδιον, σαν άνθρωπο, και αυτό θελει να εκδικηθεί. Δεν τον νοιάζει τόσο αν τον θεωρούν υπαίτιο αυτόν για όσα έγιναν, τον νοιάζει όμως οτι τόλμησαν να χτυπήσουν αυτόν μέσω δικών του ανθρώπων.
Για τις δύο γυναίκες δεν θα προχωρήσω σε περισσότερα, γιατί σίγουρα θα βγούμε εκτός θέματος, η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.... Για μένα και οι δύο φταίνε εξ ίσου, γι'αυτό νομίζω άλλωστε οτι Μάνος Στέφανος δεν είναι οι σύντροφοι που θα τις κάνουν ευτυχισμένες. Αλλά ποιός μ'ακούει εμένα?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 26, 2010 2:32 pm

JESSIE έγραψε:Εγω πιστεύω οτι ο Στέφανος δεν βάζει στη ζυγαριά αυτή τη στιγμή ποιός ή ποιά έχει μεγαλύτερη θέση στη ζωή του ή στην καρδιά του. Θεωρεί οτι με τις επιθέσεις αυτές επιτίθενται στον ίδιον, σαν άνθρωπο, και αυτό θελει να εκδικηθεί. Δεν τον νοιάζει τόσο αν τον θεωρούν υπαίτιο αυτόν για όσα έγιναν, τον νοιάζει όμως οτι τόλμησαν να χτυπήσουν αυτόν μέσω δικών του ανθρώπων.
Για τις δύο γυναίκες δεν θα προχωρήσω σε περισσότερα, γιατί σίγουρα θα βγούμε εκτός θέματος, η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.... Για μένα και οι δύο φταίνε εξ ίσου, γι'αυτό νομίζω άλλωστε οτι Μάνος Στέφανος δεν είναι οι σύντροφοι που θα τις κάνουν ευτυχισμένες. Αλλά ποιός μ'ακούει εμένα?


Αυτές οι δύο υπήρξαν θύματα και θύτες
Η διαφορά έγκειται στο προφίλ της κάθε μιάς
Πράξεις που για την Εύα ήταν αποτέλεσμα της κακομεταχείρησης και των βιωμάτων της για τη Μελίτα ήταν αδικαιολόγητες
Δεν μπορώ να τις βάλλω στην ίδια μοίρα γιατί απλά η μία πήρε και η άλλη έδωσε η μία κατάλαβε τα λάθη της κι η άλλη όχι
Και εχεις δίκιο έχουμε ξεφύγει εντελώς Razz
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 10 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Σεπ 26, 2010 2:34 pm

JESSIE έγραψε:Εγω πιστεύω οτι ο Στέφανος δεν βάζει στη ζυγαριά αυτή τη στιγμή ποιός ή ποιά έχει μεγαλύτερη θέση στη ζωή του ή στην καρδιά του. Θεωρεί οτι με τις επιθέσεις αυτές επιτίθενται στον ίδιον, σαν άνθρωπο, και αυτό θελει να εκδικηθεί. Δεν τον νοιάζει τόσο αν τον θεωρούν υπαίτιο αυτόν για όσα έγιναν, τον νοιάζει όμως οτι τόλμησαν να χτυπήσουν αυτόν μέσω δικών του ανθρώπων.
Για τις δύο γυναίκες δεν θα προχωρήσω σε περισσότερα, γιατί σίγουρα θα βγούμε εκτός θέματος, η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.... Για μένα και οι δύο φταίνε εξ ίσου, γι'αυτό νομίζω άλλωστε οτι Μάνος Στέφανος δεν είναι οι σύντροφοι που θα τις κάνουν ευτυχισμένες. Αλλά ποιός μ'ακούει εμένα?

Δηλαδή για την Εύα ο κατάλληλος, κατ όπως το παν το πράγμα, θα είναι ο Λευτέρης; gelio gelio gelio gelio gelio gelio αυτός είναι ποιό άξιος από τους άλλους; gelio gelio gelio gelio gelio gelio Αυτό να δω και θα wall για τον χρόνο πούχασα
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης