Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

+54
mariannitaki
sarita
annoula!
JESSIE
ΤΖΕΛΑ
pelopidas
Χρύσα
loukasnora
Goofy!
tinaki18
melitaki-evaki
aggeliki
at
T2eNnh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
anastasia20
mimi
Ελένα
xara
annaki
manos 4 ever!!
anna90
mina
jim7
stefmel4ever
ilaeira
loukitsa
Izabella29
LYDIA
KonstantinaA
nicole
Black rose
Ezantakou
spy
Foulitsa
Melita4ever
iloveeva+manos!!
soso
Ntinaki1
CineFreak
Jennifer
viviP
laoura
ΡΕΓΓΙΝΑ
Cancoon
Clarabelle
elli
Καρ-Mik
hionati
evanna
Doris_
evangeliap2808
KatsaroYpotheto
mimi_loukas+nora
58 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μαρ 16, 2010 8:29 pm

Cancoon έγραψε:Από την άλλη διαπιστώνω ότι η μερίδα των τηλεθεατών που συμπαθεί την Εύα θα έβγαζε άνετα την Μελίτα στο εκτελεστικό απόσπασμα και η σφοδρότητα αυτών των αρνητικών συναισθημάτων με έχει εκπλήξει πολύ δυσάρεστα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου βγάζει το αντίθετο (προσωπική άποψη πάντα)

Από εκεί και πέρα εγώ τουλάχιστον δεν έχω τόσο δυνατά συναισθήματα για τη Μελίτα, αυτά τα προκαλεί η Εύα και μόνο!

Όμως κάποια στιγμή θέλω να ξεφτυλιστεί αγρίως η σερνάμενη για τα όσα κάνει, αυτό ναι! Γιατί δηλαδή να τα πληρώνουν όλα οι άλλοι και η μουλωχτή να τη βγάζει λάδι???

Και βέβαια μετά τις τελευταίες δημοσιεύσεις, επαναλαμβάνω για να μην είμαι και εκτός θέματος, ενα εκ των δύο ζευγαριών πιστεύω μόνο ότι μπορεί να διασωθεί, Εύα-Μάνος ή Εύα-Στέφανος διαφορετικά 4 άνθρωποι μονοι!

Το να πεθάνει κάποιος απο την παρέα πάντως το θεωρώ τη χείριστη των εξελίξεων κι ας είναι αυτός ο κάποιος ο Μάνος.

Θέλω όλοι στο τέλος να βρουν την Εδέμ τους!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 16, 2010 8:59 pm

Cancoon έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Και αυτός είναι ο λόγος που αυτός ο έρωτας πρέπει να έχει αίσιο τέλος: είναι καθαρός έρωτας,

Ο έρωτας Στέφανου και Μελίτας μόνο καθαρός δεν είναι. Είναι μια σχέση που προέκυψε απ το απόλυτο ξεπούλημα συναισθημάτων.

Αν υποθέσουμε οτι ο Στέφανος συγκρατούσε τα αισθήματά του και του ήρθε ξαφνικό με την Μελίτα τότε θα έπρεπε να δούμε άρνηση συναισθημάτων να δούμε εσωτερική πάλη και μετά αποδοχή. Δεν μπορεί ένας άντρας που συγκρατούσε τον εαυτό του χρόνια ολόκληρα να παραδοθεί και να το αποδεχτεί σε μια νύχτα. Δεν υπάρχει αυτό... Απ την άλλη για να νιώσεις ξαφνικό έρωτα πρέπει να είσαι ανοιχτός. Ο Στέφανος δυό επεισόδια πριν μυρίσει το ταίρι του και ξελογιαστεί, έκανε σαν τρελός για την Εύα μάλλον δεν ήταν ανοιχτός συναισθηματικά για να του συμβεί.

Η Μελίτα απ την άλλη ήταν μια γυναίκα που μόλις είχε βγει από ένα ερωτικό τρίγωνο. Σ αυτές τις περιπτώσεις μια γυναίκα που έχει πληγωθεί αναπτύσει άμυνες που την κάνουν να μην θέλει με τίποτα να εμπλακεί με δεσμευμένο για να μην ξαναπληγωθεί. Αυτό δεν το είδα. Αντίθετα την είδα να την πέφτει στο Στέφανο, να τον ξεμοναχιάζει να διαβάζει ποιήματα που κανονικά έπρεπε να του τα έχει φέρει στο κεφάλι, να ψαρεύει την Εύα και άλλα τέτοια ευτράπελα που μου δείχνουν οτι όχι μόνο δεν είχε άμυνες αλλά πηγαινε και γυρεύοντας.


Αυτήν την εσωτερική πάλη, μας την έδωσαν οι σεναριογράφοι απλόχερα και αναλυτικότατα, τόσο με τον μονόλογο του Στέφανου προς τη μητέρα του όπου ο ίδιος παραδεχόταν ακριβώς αυτό που γράφεις - ότι άλλαξε η ζωή του σε μια νύχτα - όσο και στα επεισόδια που ακολούθησαν στα οποία προσπαθούσε να κρατηθεί μακριά από τη Μελίτα για να ολοκληρώσει τα σχέδιά του και μάλιστα της είχε πει "αν αγκαλιαστούμε τώρα δεν θα χωρίσουμε ποτέ". Μου κάνει εντύπωση που τα διαγράφεις όλα αυτά.
Ως προς τη Μελίτα, εγώ, όπως ανέλυσα, αυτό που εκτιμώ σ' αυτήν είναι ακριβώς το ότι δεν κρατάει άμυνες αλλά συνεχίζει να ψάχνει τα δυνατά συναισθήματα.
Τέλος επισημαίνω το εξής. Εγώ ανήκω στη μερίδα των τηλεθεατών που συμπαθεί τη Μελίτα και θεωρεί την Εύα εντελώς λαικοδεύτερη. Εν τούτοις, ελπίζω οι σεναριογράφοι να βρουν μια πολύ καλή λύση για την ιστορία της. Από την άλλη διαπιστώνω ότι η μερίδα των τηλεθεατών που συμπαθεί την Εύα θα έβγαζε άνετα την Μελίτα στο εκτελεστικό απόσπασμα και η σφοδρότητα αυτών των αρνητικών συναισθημάτων με έχει εκπλήξει πολύ δυσάρεστα.


Συγνώμη αλλά εσωτερική πάλη επειδή το είπε στη μαμά του και την επομένη έτρεξε να αγοράσει ποιήματα εγώ δεν είδα. Εσωτερική πάλη του ενός επεισοδίου ήταν αυτό το πράγμα που μου παρουσίασαν. Για δε τις άμυνες της Μελίτας ούτε λόγος.
Εγώ πάλι την Εύα θα την έλεγα ακραία, λαικοδεύτερη ποτέ. Οι άνθρωποι οι δεύτεροι δεν είναι ικανοί για μεγάλα πράγματα και η Εύα μπαίνοντας μπροστά σε μια σφαίρα απέδειξε οτι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα. Ακόμη και το γεγονός οτι έχει το κουράγιο μπροστά στο σύζυγο και την πεθερά που δεν είναι κι ο πιο γλυκός άνθρωπος του κόσμου να υποστηρίζει αυτά που πιστεύει δείχνουν δύναμη.
Αντίθετα η Μελιτα είναι γυναικούλα. Το θάρρος να διεκδικήσει χωρίς τις πλάτες κανενός δεν το έχει και το απέδειξε. Ήθελε να λέει ο μπαμπάκας ναι για το αίσθημα να της λένε ολοι καλά κάνεις και μετά να παραδεχτεί οτι αγαπάει το Στέφανο ανοιχτά. Κι όταν τα πράγματα της ήρθαν στραβά πάλι μουλωχτά και ύπουλα προσπαθεί να διεκδικήσει. Μικρή και μίζερη
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Τρι Μαρ 16, 2010 9:46 pm

Clarabelle έγραψε:


Οι άνθρωποι οι δεύτεροι δεν είναι ικανοί για μεγάλα πράγματα και η Εύα μπαίνοντας μπροστά σε μια σφαίρα απέδειξε οτι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα.
Ειλικρινά δεν αντιλαμβανομαι γιατι θεωρεις τη πράξη αυτή της Εύας μεγάλη?
Απερίσκεπτη και επιπόλαια θα την έλεγα.Αδιαφόρησε για τη ζωη της και ηταν ετοιμη να τα θυσιασει ολα στο βωμο του αρρωστημενου ερωτα της.Δε σκέφτηκε ουτε στιγμη το παιδι της.Και προφανως δεν ειχε χρονο να σκεφτει-επραξε αυθορμητα.Απλα σε αυτον τον αυθορμητισμο απεδειξε πως η Μαρίλια δεν είναι ούτε μια στιγμή στο μυαλο της.Ολα για το Μάνο.Αρρωστημενο το λεω εγω αυτο και όχι "μεγάλο"
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 16, 2010 10:25 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Οι άνθρωποι οι δεύτεροι δεν είναι ικανοί για μεγάλα πράγματα και η Εύα μπαίνοντας μπροστά σε μια σφαίρα απέδειξε οτι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα.
Ειλικρινά δεν αντιλαμβανομαι γιατι θεωρεις τη πράξη αυτή της Εύας μεγάλη?
Απερίσκεπτη και επιπόλαια θα την έλεγα.Αδιαφόρησε για τη ζωη της και ηταν ετοιμη να τα θυσιασει ολα στο βωμο του αρρωστημενου ερωτα της.Δε σκέφτηκε ουτε στιγμη το παιδι της.Και προφανως δεν ειχε χρονο να σκεφτει-επραξε αυθορμητα.Απλα σε αυτον τον αυθορμητισμο απεδειξε πως η Μαρίλια δεν είναι ούτε μια στιγμή στο μυαλο της.Ολα για το Μάνο.Αρρωστημενο το λεω εγω αυτο και όχι "μεγάλο"


Το να πέσεις μπροστά χωρίς καν να το σκεφτείς για να σώσεις κάποιον που αγαπάς μόνο αρρωστημένο δεν μου φαίνεται. Το θαύμασα όταν είδα να το κάνει η Ρεγγίνα στη βέρα και το θαύμασα και όταν το έκανε η Εύα. Θέλει πολύ θάρρος να βάλεις το κορμί σου ασπίδα αλλά όταν το κάνεις χωρίς καν να το σκεφτείς απλά επειδή νιώθεις απέραντη αγάπη είναι πραγματικά μεγάλο. Προσωπική άποψη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Τρι Μαρ 16, 2010 10:32 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi_loukas+nora έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Οι άνθρωποι οι δεύτεροι δεν είναι ικανοί για μεγάλα πράγματα και η Εύα μπαίνοντας μπροστά σε μια σφαίρα απέδειξε οτι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα.
Ειλικρινά δεν αντιλαμβανομαι γιατι θεωρεις τη πράξη αυτή της Εύας μεγάλη?
Απερίσκεπτη και επιπόλαια θα την έλεγα.Αδιαφόρησε για τη ζωη της και ηταν ετοιμη να τα θυσιασει ολα στο βωμο του αρρωστημενου ερωτα της.Δε σκέφτηκε ουτε στιγμη το παιδι της.Και προφανως δεν ειχε χρονο να σκεφτει-επραξε αυθορμητα.Απλα σε αυτον τον αυθορμητισμο απεδειξε πως η Μαρίλια δεν είναι ούτε μια στιγμή στο μυαλο της.Ολα για το Μάνο.Αρρωστημενο το λεω εγω αυτο και όχι "μεγάλο"


Το να πέσεις μπροστά χωρίς καν να το σκεφτείς για να σώσεις κάποιον που αγαπάς μόνο αρρωστημένο δεν μου φαίνεται. Το θαύμασα όταν είδα να το κάνει η Ρεγγίνα στη βέρα και το θαύμασα και όταν το έκανε η Εύα. Θέλει πολύ θάρρος να βάλεις το κορμί σου ασπίδα αλλά όταν το κάνεις χωρίς καν να το σκεφτείς απλά επειδή νιώθεις απέραντη αγάπη είναι πραγματικά μεγάλο. Προσωπική άποψη.
H ειδοποιός διαφορά κατα τηναποψη μου είναι ότι ο Στράτος την άξιζε την αγαπη της Ρεγγινας..Όσα και να είχε κανει..Για το Μάνο δε θα μπορούσα να πω το ίδιο...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μαρ 16, 2010 10:34 pm

Αυτό όμως δεν αλλάζει την πράξη και των δύο γυναικών που είναι άξια θαυμασμού!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 16, 2010 10:37 pm


Η αγάπη όταν δίνεται καλό είναι να μη δίνεται κάτω απο προυποθέσεις και όρους. Αν θέλουμε να μιλάμε για αγάπη.
Το να αγαπάς αυτούς που σου το ανταποδίδουν είναι σημαντικό το να αγαπάς ακόμη και όταν δεν ελπίζεις σε ανταπόδωση είναι μεγάλο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Τρι Μαρ 16, 2010 10:38 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi_loukas+nora έγραψε:
Clarabelle έγραψε:



Οι άνθρωποι οι δεύτεροι δεν είναι ικανοί για μεγάλα πράγματα και η Εύα μπαίνοντας μπροστά σε μια σφαίρα απέδειξε οτι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα.

Ειλικρινά δεν αντιλαμβανομαι γιατι θεωρεις τη πράξη αυτή της Εύας μεγάλη?
Απερίσκεπτη και επιπόλαια θα την έλεγα.Αδιαφόρησε για τη ζωη της και ηταν ετοιμη να τα θυσιασει ολα στο βωμο του αρρωστημενου ερωτα της.Δε σκέφτηκε ουτε στιγμη το παιδι της.Και προφανως δεν ειχε χρονο να σκεφτει-επραξε αυθορμητα.Απλα σε αυτον τον αυθορμητισμο απεδειξε πως η Μαρίλια δεν είναι ούτε μια στιγμή στο μυαλο της.Ολα για το Μάνο.Αρρωστημενο το λεω εγω αυτο και όχι "μεγάλο"



Το να πέσεις μπροστά χωρίς καν να το σκεφτείς για να σώσεις κάποιον που αγαπάς μόνο αρρωστημένο δεν μου φαίνεται. Το θαύμασα όταν είδα να το κάνει η Ρεγγίνα στη βέρα και το θαύμασα και όταν το έκανε η Εύα. Θέλει πολύ θάρρος να βάλεις το κορμί σου ασπίδα αλλά όταν το κάνεις χωρίς καν να το σκεφτείς απλά επειδή νιώθεις απέραντη αγάπη είναι πραγματικά μεγάλο. Προσωπική άποψη.

συμφωνω μαζι σου...οταν πας να κανεις μια πραξη για καποιον που αγαπας δεν το σκεφτεσε...δεν ηταν μονο η κορη της που επρεπε να σκεφτει αλλα απλα εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτεσαι!!δεν μπορουμε να κατηγορησουμε την ευα κ για αυτο...δεν θα το πω καλη πραξη απλα δεν μπορω να την κατηγορησω κ για αυτο!!!
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από soso Τετ Μαρ 17, 2010 12:32 am

iloveeva+manos!! έγραψε:συμφωνω μαζι σου...οταν πας να κανεις μια πραξη για καποιον που αγαπας δεν το σκεφτεσε...δεν ηταν μονο η κορη της που επρεπε να σκεφτει αλλα απλα εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτεσαι!!δεν μπορουμε να κατηγορησουμε την ευα κ για αυτο...δεν θα το πω καλη πραξη απλα δεν μπορω να την κατηγορησω κ για αυτο!!!


Βασικά την Ευα την κατηγορούμε για τα παντα..
Είναι κατι σαν έθιμο,κατι σαν γούρι,κατι σαν χόμπυ..τολμώ να πω..

Για τη διαλυση του γαμου της Μελιτας,φταιει μόνο η Ευα/για τη διαλυση του μη γαμου της Δαφνης φταιει μόνο η Ευα/για τη μη τελεση γαμου dt Στεφ-Μελ,φταιει μόνο η Ευα/για την εγκυμοσύνη της σε λάθος ωρα,φταιει μονο η Ευα(έκλεψε σπερμα)/για την απόφαση της να ζει παθιασμενα πριν,φταίει μόνο η Ευα/για την απόφαση της να ζει γλυκά και φλώρικα τωρα,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι δεν είπε στο Μανο ότι έχουν παιδι,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι είπε στο Στεφανο ότι έχει παιδί,φταιει μόνο η Ευα/για το ότι ειχε καταθλιψη,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι έχει λιγουρες,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι ήταν αρρωστη με το Μανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι δεν ειναι άρρωστη με την Στεφανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι ανεχτηκε τα παντα από Μανο πέρυσι,φταιει η Ευα/για το ότι τον εκδικήθηκε μετα το αδειασμα,φταιει η Ευα/για το ότι μπήκε μπροστά στη σφαίρα, φταιει μόνο η Ευα/για το ότι η σφαιρα μπήκε μπροστά στην Ευα,φταίει μόνο η Ευα,ομοίως..

Το βρίσιμο που χει φαει η Ευα (και μεγαλοψύχως η Ξυλα),απ' όσους την αντιπαθούν,όχι ως προς την ποσότητα,αλλα ως προς την ποιότητα που το διακρίνει,δεν το χει φαει καμια άλλη στα τηλεοπτικά χρονικά..
Απορω ειλικρινά,με όσους βλέπουν ότι η επίθεση με αρνητικά σχολια ασκειται στη Μελίτα..

Και μη μου πείτε ότι ειμαι εκτός τόπικ.
Και για το τετραγωνο,η Ευα φταίει!
Αν αυτή η τσοντου και αχρηστη μανα,δε γκομενιζε στο Παρίσι και ήταν κλεισμενη στις Ουρσουλίνες,θα χαμε απλώς δυο ωραιότατες ευθείες!

Υγ.I love Eva+ Manos,έχεις ωραίο όνομα!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μαρ 17, 2010 12:38 am

soso έγραψε:
iloveeva+manos!! έγραψε:συμφωνω μαζι σου...οταν πας να κανεις μια πραξη για καποιον που αγαπας δεν το σκεφτεσε...δεν ηταν μονο η κορη της που επρεπε να σκεφτει αλλα απλα εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτεσαι!!δεν μπορουμε να κατηγορησουμε την ευα κ για αυτο...δεν θα το πω καλη πραξη απλα δεν μπορω να την κατηγορησω κ για αυτο!!!


Βασικά την Ευα την κατηγορούμε για τα παντα..
Είναι κατι σαν έθιμο,κατι σαν γούρι,κατι σαν χόμπυ..τολμώ να πω..

Για τη διαλυση του γαμου της Μελιτας,φταιει μόνο η Ευα/για τη διαλυση του μη γαμου της Δαφνης φταιει μόνο η Ευα/για τη μη τελεση γαμου dt Στεφ-Μελ,φταιει μόνο η Ευα/για την εγκυμοσύνη της σε λάθος ωρα,φταιει μονο η Ευα(έκλεψε σπερμα)/για την απόφαση της να ζει παθιασμενα πριν,φταίει μόνο η Ευα/για την απόφαση της να ζει γλυκά και φλώρικα τωρα,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι δεν είπε στο Μανο ότι έχουν παιδι,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι είπε στο Στεφανο ότι έχει παιδί,φταιει μόνο η Ευα/για το ότι ειχε καταθλιψη,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι έχει λιγουρες,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι ήταν αρρωστη με το Μανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι δεν ειναι άρρωστη με την Στεφανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι ανεχτηκε τα παντα από Μανο πέρυσι,φταιει η Ευα/για το ότι τον εκδικήθηκε μετα το αδειασμα,φταιει η Ευα/για το ότι μπήκε μπροστά στη σφαίρα, φταιει μόνο η Ευα/για το ότι η σφαιρα μπήκε μπροστά στην Ευα,φταίει μόνο η Ευα,ομοίως..

Το βρίσιμο που χει φαει η Ευα (και μεγαλοψύχως η Ξυλα),απ' όσους την αντιπαθούν,όχι ως προς την ποσότητα,αλλα ως προς την ποιότητα που το διακρίνει,δεν το χει φαει καμια άλλη στα τηλεοπτικά χρονικά..
Απορω ειλικρινά,με όσους βλέπουν ότι η επίθεση με αρνητικά σχολια ασκειται στη Μελίτα..

Και μη μου πείτε ότι ειμαι εκτός τόπικ.
Και για το τετραγωνο,η Ευα φταίει!
Αν αυτή η τσοντου και αχρηστη μανα,δε γκομενιζε στο Παρίσι και ήταν κλεισμενη στις Ουρσουλίνες,θα χαμε απλώς δυο ωραιότατες ευθείες!

Υγ.I love Eva+ Manos,έχεις ωραίο όνομα!

Τι να πώ...Είσαι θεά... : respect : : respect : : respect :
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από nicole Τετ Μαρ 17, 2010 3:08 am

cinefreak θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου...
καταρχην θεωρω λαθος που μπλέκτηκαν ετσι ολα τα ζευγαρια...υπηρχαν αλλες ιστοριες να προωθησουν...
παρολα αυτα αν θελουμε να μιλαμε για καποιο ρεαλισμο στο τελος...και η δικη μου αποψη ειναι οτι ενα ζευγαρι θα επιζησει και με πολυ μεγαλες πιθανοτητες καποιοι θα πεθανουν απο αυτη τη παρεα.

Προσωπικα με ολα αυτα που εχω δει μεχρι τωρα, πιστευω οτι το τελος θα ειναι το εξης:

Νορα-Λουκας: μαζι, εχουν κοινο μορφωτικο, κοινωνικο, οικονομικο επιπεδο, εχουν περασει μεγαλο μερος της ζωης τους μαζι, ακολουθουν το ιδιο επαγγελμα

Στεφανος - Μελιτα: επισης μαζι, θα μεγαλωνουν τη Νεφελη, το μωρο που θα γεννηθει και που πιστευω οτι είναι του Στεφανου (δεν νομιζω οτι θα γινει καποια ανατροπη σε αυτο) και θα προσεχουν και τη Μαριλια αν και θα ειναι συντομα ενηλικη, επισης εχουν ενα κοινο μορφωτικο, κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο και μας εδειξαν ενα ζευγαρι που αν και οι σεναριογραφοι το ξεκινησαν λιγο "αγαρμπα", δυο ατομα που για πρωτη φορα ερωτευτηκαν "ολοκληρωτικα" αλλα και που μπορουν συγχρονως να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη

Μανος-Ευα: οπως και αλλα μελη τονισαν ειναι ενα ζευγαρι ακραιο, "μυθιστορηματικο" και αυτοκαταστροφικο. Προσωπικη μου γνωμη, ειναι πως και οι δυο εχουν κανει παρα πολλα και οι πραξεις τους δεν μπορουν να συγκριθουν με κανενα αλλον στη σειρα...δεν πιστευω οτι ενα τετοιο ζευγαρι μπορει να μεγαλωσει παιδια η να ζησει για μεγαλο χρονικο διαστημα μια φυσιολογικη ζωη...μια λυση εξιλεωσης θα ηταν και οι δυο στο τελος να πεθανουν η θεωρω οτι σιγουρο καποιος απο τους δυο θα πεθανει...

Νικολας - Δαφνη: εχουν πολλα προβληματα επικοινωνιας και αποθημενα και οι δυο...δεν επρεπε να παντρευτουν εξαρχης...μαλλον θα χωρισουν, θα ακολουθησει ο καθενας το δρομο του και θα εχουν μια φιλικη σχεση λογω του παιδιου

Παντως δυο παρακλησεις προς την κα. Ακριτα αν διαβαζει αυτο το forum:

θα ηθελα καποια επεισοδια απο το καινουργιο κυκλο να αφιερωθουν στην Αντιγονη και στη Λυτρα (που ειναι ιδια η Μαριλια). Θεωρω οτι υπαρχουν πραγματα που δεν τα ξερουμε και θα ηθελα να τα δουμε γυριζοντας πισω στο παρελθον. Οπως ειχε τονισει και καποιο αλλο μελος, την Ευα απο πλευρας επαγγελματικου, οικογενειακου, ιατρικου κτλ επιπεδου δεν την λες την ιδανικη νυφη...και δεν πιστευω οτι η Αντιγονη εχει τοσο μεγαλο προβλημα με τη Μελιτα οσο λεει...κατι αλλο παιζει και δεν ειναι μονο η διαθηκη...πρεπει να εχει σχεση με το πολυ παρελθον
(ή ισως η Αντιγονη θεωρησε οτι θα ελεγχε καλυτερα μια νυφη σαν την Ευα με ολα τα προβληματα της παρα τη Μελιτα με δυο σταθερους και ισχυρους γονιους)

Επισης θα ηθελα να δω πιο αναλυτικα το πως ξεκινησε η σχεση του Μανου-Στεφανου και Ευας-Στεφανου...μου φαινεται πολυ περιεργο που το μεγκα εστειλε συνεργειο και τρεις ηθοποιους στο Παρισι προφανως κανοντας μεγαλα εξοδα στη παραγωγη και το μονο που εχουμε δει ειναι σκορπιες εικονες η flashback...

Καλως σας βρηκα!

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 17, 2010 11:00 am

nicole έγραψε:Στεφανος - Μελιτα: επισης μαζι, θα μεγαλωνουν τη Νεφελη, το μωρο που θα γεννηθει και που πιστευω οτι είναι του Στεφανου (δεν νομιζω οτι θα γινει καποια ανατροπη σε αυτο) και θα προσεχουν και τη Μαριλια αν και θα ειναι συντομα ενηλικη, επισης εχουν ενα κοινο μορφωτικο, κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο και μας εδειξαν ενα ζευγαρι που αν και οι σεναριογραφοι το ξεκινησαν λιγο "αγαρμπα", δυο ατομα που για πρωτη φορα ερωτευτηκαν "ολοκληρωτικα" αλλα και που μπορουν συγχρονως να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη.

Αυτό σαν σενάριο θα ήταν το τέλειο για το Μελίτάκι νομίζω που το βασικό της μέλημα είναι να εξαφανίσει την Εύα και να πάρει τη θέση της διακαώς! gelio Αυτή η παράγραφος ταιριάζει ΑΠΟΛΥΤΑ στο "Ότι κάνω βρίσκω μπροστά μου την Εύα" μότο της Μελίτας που επιτέλους παραδέχτηκε ότι είναι δεύτερη πάντα.. gelio

Πολύ θα ήθελε η Μελίτα να πάρει όλα όσα έχει η Εύα αλλα νομίζω ότι το βασικό είναι να καταλάβει ότι πρέπει να κάνει και κάτι μόνη της κι όχι να ζει μέσα απο την ζωή της Εύας και περιμένοντας το επόμενο βήμα της! Γιατί απο κάποια στιγμή και μετά όλη της η κάψα έιναι να την βγει στην Εύα και περιμένω πώς και τι πότε θα αποκαλυφθεί!

Επίσης δεν ερωτεύτηκε πρώτη φορα, η Μελίτα υπενθυμίζω δεν είναι πρώτη φορά που δεν έχει ανάσα μακριά απο έναν άντρα!

Επιπλέον, ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν θα ήθελα να δω τη σερνάμενη να μεγαλώνει το παιδί της Εύας που με το μένος που έχει το παιδί θα κακοπεράσει! Και βέβαια θα ήθελα να δω τη Μαρίλια να τους ξεφτιλίζει αναλόγως και τους δύο!

Γενικότερα πιστεύω ότι σε αυτό το τετραγωνάκι είναι κρίμα να ξεφτιλίζονται μόνο οι μισοί και σύντομα, πολύ σύντομα θα ζήσουμε την ξεφτίλα και των φτηνών απομιμήσεων που κάνουν τα ίδια αλλά θέλουν να λένε ότι είναι καλά παιδιά!

Το πιο ππιθανό σενάριο πάντως που πιστεύω ότι θα έχουμε μια ένδειξη φέτος πώς θα γίνει είναι Εύα-Μάνος ή Εύα-Στέφανος. Το να πεθάνει κάποιος από την παρέα το θεωρώ μεγάλη βλακεία μια και ξεκινήσαμε πέρισυ να βλέπουμε τη διαδρομή 6 ανθρώπων προς την Εδέμ τους και θα είναι χαζό να περιμένουμε και να μην την βρουν ποτέ!!!

Καλώς μας ήρθες!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Jennifer Τετ Μαρ 17, 2010 11:57 am

soso έγραψε:
iloveeva+manos!! έγραψε:συμφωνω μαζι σου...οταν πας να κανεις μια πραξη για καποιον που αγαπας δεν το σκεφτεσε...δεν ηταν μονο η κορη της που επρεπε να σκεφτει αλλα απλα εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτεσαι!!δεν μπορουμε να κατηγορησουμε την ευα κ για αυτο...δεν θα το πω καλη πραξη απλα δεν μπορω να την κατηγορησω κ για αυτο!!!


Βασικά την Ευα την κατηγορούμε για τα παντα..
Είναι κατι σαν έθιμο,κατι σαν γούρι,κατι σαν χόμπυ..τολμώ να πω..

Για τη διαλυση του γαμου της Μελιτας,φταιει μόνο η Ευα/για τη διαλυση του μη γαμου της Δαφνης φταιει μόνο η Ευα/για τη μη τελεση γαμου dt Στεφ-Μελ,φταιει μόνο η Ευα/για την εγκυμοσύνη της σε λάθος ωρα,φταιει μονο η Ευα(έκλεψε σπερμα)/για την απόφαση της να ζει παθιασμενα πριν,φταίει μόνο η Ευα/για την απόφαση της να ζει γλυκά και φλώρικα τωρα,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι δεν είπε στο Μανο ότι έχουν παιδι,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι είπε στο Στεφανο ότι έχει παιδί,φταιει μόνο η Ευα/για το ότι ειχε καταθλιψη,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι έχει λιγουρες,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι ήταν αρρωστη με το Μανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι δεν ειναι άρρωστη με την Στεφανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι ανεχτηκε τα παντα από Μανο πέρυσι,φταιει η Ευα/για το ότι τον εκδικήθηκε μετα το αδειασμα,φταιει η Ευα/για το ότι μπήκε μπροστά στη σφαίρα, φταιει μόνο η Ευα/για το ότι η σφαιρα μπήκε μπροστά στην Ευα,φταίει μόνο η Ευα,ομοίως..

Το βρίσιμο που χει φαει η Ευα (και μεγαλοψύχως η Ξυλα),απ' όσους την αντιπαθούν,όχι ως προς την ποσότητα,αλλα ως προς την ποιότητα που το διακρίνει,δεν το χει φαει καμια άλλη στα τηλεοπτικά χρονικά..
Απορω ειλικρινά,με όσους βλέπουν ότι η επίθεση με αρνητικά σχολια ασκειται στη Μελίτα..

Και μη μου πείτε ότι ειμαι εκτός τόπικ.
Και για το τετραγωνο,η Ευα φταίει!
Αν αυτή η τσοντου και αχρηστη μανα,δε γκομενιζε στο Παρίσι και ήταν κλεισμενη στις Ουρσουλίνες,θα χαμε απλώς δυο ωραιότατες ευθείες!

Είσαι απίστευτη! : respect : : respect :
Η Ευα (και η Ξυλά) όντως είχε δεχτεί μια επίθεση με πολύ υβριστικά σχόλια ολόκληρη την περσινή χρονιά και συνεχίζεται και φέτος.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 17, 2010 12:04 pm

soso έγραψε:
iloveeva+manos!! έγραψε:συμφωνω μαζι σου...οταν πας να κανεις μια πραξη για καποιον που αγαπας δεν το σκεφτεσε...δεν ηταν μονο η κορη της που επρεπε να σκεφτει αλλα απλα εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτεσαι!!δεν μπορουμε να κατηγορησουμε την ευα κ για αυτο...δεν θα το πω καλη πραξη απλα δεν μπορω να την κατηγορησω κ για αυτο!!!


Βασικά την Ευα την κατηγορούμε για τα παντα..
Είναι κατι σαν έθιμο,κατι σαν γούρι,κατι σαν χόμπυ..τολμώ να πω..

Για τη διαλυση του γαμου της Μελιτας,φταιει μόνο η Ευα/για τη διαλυση του μη γαμου της Δαφνης φταιει μόνο η Ευα/για τη μη τελεση γαμου dt Στεφ-Μελ,φταιει μόνο η Ευα/για την εγκυμοσύνη της σε λάθος ωρα,φταιει μονο η Ευα(έκλεψε σπερμα)/για την απόφαση της να ζει παθιασμενα πριν,φταίει μόνο η Ευα/για την απόφαση της να ζει γλυκά και φλώρικα τωρα,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι δεν είπε στο Μανο ότι έχουν παιδι,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι είπε στο Στεφανο ότι έχει παιδί,φταιει μόνο η Ευα/για το ότι ειχε καταθλιψη,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι έχει λιγουρες,φταιει μόνο η Ευα/για το οτι ήταν αρρωστη με το Μανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι δεν ειναι άρρωστη με την Στεφανο,φταίει μόνο η Ευα/για το ότι ανεχτηκε τα παντα από Μανο πέρυσι,φταιει η Ευα/για το ότι τον εκδικήθηκε μετα το αδειασμα,φταιει η Ευα/για το ότι μπήκε μπροστά στη σφαίρα, φταιει μόνο η Ευα/για το ότι η σφαιρα μπήκε μπροστά στην Ευα,φταίει μόνο η Ευα,ομοίως..

Το βρίσιμο που χει φαει η Ευα (και μεγαλοψύχως η Ξυλα),απ' όσους την αντιπαθούν,όχι ως προς την ποσότητα,αλλα ως προς την ποιότητα που το διακρίνει,δεν το χει φαει καμια άλλη στα τηλεοπτικά χρονικά..
Απορω ειλικρινά,με όσους βλέπουν ότι η επίθεση με αρνητικά σχολια ασκειται στη Μελίτα..

Και μη μου πείτε ότι ειμαι εκτός τόπικ.
Και για το τετραγωνο,η Ευα φταίει!
Αν αυτή η τσοντου και αχρηστη μανα,δε γκομενιζε στο Παρίσι και ήταν κλεισμενη στις Ουρσουλίνες,θα χαμε απλώς δυο ωραιότατες ευθείες!

Υγ.I love Eva+ Manos,έχεις ωραίο όνομα!


Για να είμαι εντός του ορίου των τριών λέξεων. ΘΕΑ ΘΕΑ ΘΕΑ : respect : : respect : : respect : : respect :
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 17, 2010 1:51 pm

nicole έγραψε:

Στεφανος - Μελιτα: επισης μαζι, θα μεγαλωνουν τη Νεφελη, το μωρο που θα γεννηθει και που πιστευω οτι είναι του Στεφανου (δεν νομιζω οτι θα γινει καποια ανατροπη σε αυτο) και θα προσεχουν και τη Μαριλια αν και θα ειναι συντομα ενηλικη, επισης εχουν ενα κοινο μορφωτικο, κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο και μας εδειξαν ενα ζευγαρι που αν και οι σεναριογραφοι το ξεκινησαν λιγο "αγαρμπα", δυο ατομα που για πρωτη φορα ερωτευτηκαν "ολοκληρωτικα" αλλα και που μπορουν συγχρονως να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη

Πάρα πολύ ωραία η ανάλυσή σου. Συμφωνώ.
Λυπάμαι, βέβαια, που ο Στέφανος και η Μελίτα δεν είχαν περισσότερο χρόνο και περισσότερες σκηνές κατά την αρχική περίοδο της σχέσης τους, αλλά θεωρώ ότι η σεναριακή γραμμή του ολοκληρωτικού έρωτά τους είναι σαφής και καθαρή. Θελω πολύ να τους δω σε αυτό που γράφεις: να ζουν μια φυσιολογική ζωή.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 17, 2010 2:05 pm

Cancoon έγραψε:
nicole έγραψε:

Στεφανος - Μελιτα: επισης μαζι, θα μεγαλωνουν τη Νεφελη, το μωρο που θα γεννηθει και που πιστευω οτι είναι του Στεφανου (δεν νομιζω οτι θα γινει καποια ανατροπη σε αυτο) και θα προσεχουν και τη Μαριλια αν και θα ειναι συντομα ενηλικη, επισης εχουν ενα κοινο μορφωτικο, κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο και μας εδειξαν ενα ζευγαρι που αν και οι σεναριογραφοι το ξεκινησαν λιγο "αγαρμπα", δυο ατομα που για πρωτη φορα ερωτευτηκαν "ολοκληρωτικα" αλλα και που μπορουν συγχρονως να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη

Πάρα πολύ ωραία η ανάλυσή σου. Συμφωνώ.
Λυπάμαι, βέβαια, που ο Στέφανος και η Μελίτα δεν είχαν περισσότερο χρόνο και περισσότερες σκηνές κατά την αρχική περίοδο της σχέσης τους, αλλά θεωρώ ότι η σεναριακή γραμμή του ολοκληρωτικού έρωτά τους είναι σαφής και καθαρή. Θελω πολύ να τους δω σε αυτό που γράφεις: να ζουν μια φυσιολογική ζωή.


Σας έχω καλύτερο. Να ζήσουν τον έρωτά τους χωρίς προβλήματα. Ας φύγουν οι δυό τους να ζήσουν τον απόλυτο και ας αφήσουν τη Νεφελίτσα το σπόρο και τη Μαρίλια με την Εύα και το Μάνο. Άλλωστε τι τους κρατάει εδώ; Τους γονείς της η Μελίτα είναι λαμόγια και τους ψιλοφτύνει, τα παιδιά τα θεωρούν εμπόδια, κανένα πρόβλημα.....
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μαρ 17, 2010 2:08 pm

Cancoon έγραψε:
nicole έγραψε:

Στεφανος - Μελιτα: επισης μαζι, θα μεγαλωνουν τη Νεφελη, το μωρο που θα γεννηθει και που πιστευω οτι είναι του Στεφανου (δεν νομιζω οτι θα γινει καποια ανατροπη σε αυτο) και θα προσεχουν και τη Μαριλια αν και θα ειναι συντομα ενηλικη, επισης εχουν ενα κοινο μορφωτικο, κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο και μας εδειξαν ενα ζευγαρι που αν και οι σεναριογραφοι το ξεκινησαν λιγο "αγαρμπα", δυο ατομα που για πρωτη φορα ερωτευτηκαν "ολοκληρωτικα" αλλα και που μπορουν συγχρονως να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη

Πάρα πολύ ωραία η ανάλυσή σου. Συμφωνώ.
Λυπάμαι, βέβαια, που ο Στέφανος και η Μελίτα δεν είχαν περισσότερο χρόνο και περισσότερες σκηνές κατά την αρχική περίοδο της σχέσης τους, αλλά θεωρώ ότι η σεναριακή γραμμή του ολοκληρωτικού έρωτά τους είναι σαφής και καθαρή. Θελω πολύ να τους δω σε αυτό που γράφεις: να ζουν μια φυσιολογική ζωή.

Για να καταλάβω, ετσι?
1) Θέλετε η Μελίτα και ο Στέφανος, όχι μόνο να μεγαλώσουν το παιδί του Μάνου και της Μελίτα (βλέπε Νεφέλη), αλλα και το παιδί του Στέφανου με την Ευα (αγέννητο βρέφος γένος αρσενικού) αλλα και την ...Μαρίλια, που δεν είναι παιδί κανενός, παρα της Ευας και του Μάνου??????

2) Λετε οτι η Μελίτα με τον Στέφανο δεν είχαν περισσότερο χρόνο και σκηνές οταν τα 40 απο τα 50 λεπτα του σήριαλ ήταν με αυτούς τους δύο??????

Αν ,ναι , θα πηδηχτώ απο το παράθυρο, και είμαι και στον 5ο... wall wall wall
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Jennifer Τετ Μαρ 17, 2010 2:13 pm

Σας έχω καλύτερο. Να ζήσουν τον έρωτά τους χωρίς προβλήματα. Ας φύγουν οι δυό τους να ζήσουν τον απόλυτο και ας αφήσουν τη Νεφελίτσα το σπόρο και τη Μαρίλια με την Εύα και το Μάνο. Άλλωστε τι τους κρατάει εδώ; Τους γονείς της η Μελίτα είναι λαμόγια και τους ψιλοφτύνει, τα παιδιά τα θεωρούν εμπόδια, κανένα πρόβλημα.....
Και όπως έχω ξαναπεί, όταν φύγουν να διαλέξουν μια μακρυνή χώρα, να μης τους βλέπουμε κι εμείς και να μας σπάνε τα νέυρα lol!

Για να καταλάβω, ετσι?
1) Θέλετε η Μελίτα και ο Στέφανος, όχι μόνο να μεγαλώσουν το παιδί του Μάνου και της Μελίτα (βλέπε Νεφέλη), αλλα και το παιδί του Στέφανου με την Ευα (αγέννητο βρέφος γένος αρσενικού) αλλα και την ...Μαρίλια, που δεν είναι παιδί κανενός, παρα της Ευας και του Μάνου??????

2) Λετε οτι η Μελίτα με τον Στέφανο δεν είχαν περισσότερο χρόνο και σκηνές οταν τα 40 απο τα 50 λεπτα του σήριαλ ήταν με αυτούς τους δύο??????

Αν ,ναι , θα πηδηχτώ απο το παράθυρο, και είμαι και στον 5ο...


Κι εγώ μαζί σου!!!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Τετ Μαρ 17, 2010 2:16 pm

από KatsaroYpotheto Today at 11:00 am
Πολύ θα ήθελε η Μελίτα να πάρει όλα όσα έχει η Εύα αλλα νομίζω ότι το βασικό είναι να καταλάβει ότι πρέπει να κάνει και κάτι μόνη της κι όχι να ζει μέσα απο την ζωή της Εύας και περιμένοντας το επόμενο βήμα της!

πολυ σωστα!η μελιτα πλεον πρεπει να μαθρι να ζει χωρις να περιμενει τι θα κανουν οι αλλοι πρωτα....η καποιος πρεπει να της πει τι θα κανει οπωσ τωρα π η αμαλια της ειπε να ''φτυσει'' λιγο το στεφανο επιτελους!!αλλα δεν μπορει ολη τησ η ζω η να εξαρταται απο τισ κινησεις του στεφανου η της ευας!κ πριν εξαρτιοταν απο το μανο!!
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Μαρ 17, 2010 2:17 pm

αυτα που λετε δεν γινονται τα παιδια εχουν αναγκη τους πραγματικους γονεις τους, οποιος και να ειναι ο μανος δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι πατερας της μαριλιας και της νεφελης οπως και ο στεφανος θα ειναι πατερας του παιδιου της ευας. Αφου αυτοι οι δυο ειναι εχθροι ειναι λογικο να μεγαλωνει ο ενας το παιδι του αλλου? και ειδικα βαση των κριτηριων που εχουν ο ενας για τον αλλο , αν το δω και αυτο τι να πω πια?

Και να αλλαξουν και γυναικες? αντικειμενα ειναι οι γυναικες? ο στεφανος ηθελε και παντρευτηκε δεν τον πιεσε κανεις, τι θελει τωρα και στηνεται καραουλι στο παραθυρο? ερχεται η μερα που η ευα θα μαθει χαζη δεν ειναι και θα ειναι χειροτερη η προδοσια του τοτε, καλυτερα να της ειχε πει την αληθεια και να μην την ειχε παντρευτει παρα που ειναι τοσο απομακρος και κρυος μαζι της.

Οσο για τη μελιτα ειναι στον κοσμο της, τι να πω? αφου εχει την οικονομικη ανεση πιο ευκολα θα μπορουσε να φτιαξει τη ζωη της αλλα γενικα κυνηγα λαθος αντρες, αφου συμφωνησαν με το στεφανο απο κοινου τελος τωρα τι ζητανε και οι δυο τους?

Επισης τα παιδια δεν ειναι βαλιτσες να πηγαινουν περα δωθε και συνεχεια να γνωριζουν τα νεα αμορε των μαναδων χρειαζονται και μια ψυχικη ισορροπια.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Μαρ 17, 2010 2:17 pm

εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ) και να πάνε στα πυρ τα εξώτερα, στα εξωτερικά, στα εσωτερικά, στην Εδέμ, στην Κόλαση, στο MIDAS HOTEL βρε αδερφέ, να ζήσουν ανενόχλητοι τους απόλυτους και καρμικούς τους έρωτες ... Congrats

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu

και αφήστε τα παιδάκια ΗΣΥΧΑ ... Penguin

Φιλάκια και καλό μεσημέρι !

Υ.Γ. Πότε πήρα προαγωγή σε "Μυστικοφανάκι" ??? γιουπιιιι !!! thanx !!!
Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Τετ Μαρ 17, 2010 2:32 pm

και μην ξεχναμε αυτο π ολοι εχουμε δει ...ο μανος ειναι υπεροχος πατερας...μακαρι να το ειχα κιεγς ειναι κ κουκλος gelio
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από soso Τετ Μαρ 17, 2010 3:18 pm

CineFreak έγραψε:εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ)

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu


gelio gelio gelio
Πεθαίνω!Πεθαίνω!
..και συμφωνώ με τις προτάσεις σου! lol! lol!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από elli Πεμ Μαρ 18, 2010 4:39 pm

CineFreak έγραψε:εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ) και να πάνε στα πυρ τα εξώτερα, στα εξωτερικά, στα εσωτερικά, στην Εδέμ, στην Κόλαση, στο MIDAS HOTEL βρε αδερφέ, να ζήσουν ανενόχλητοι τους απόλυτους και καρμικούς τους έρωτες ... Congrats

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu

και αφήστε τα παιδάκια ΗΣΥΧΑ ... Penguin

Φιλάκια και καλό μεσημέρι !

Υ.Γ. Πότε πήρα προαγωγή σε "Μυστικοφανάκι" ??? γιουπιιιι !!! thanx !!!
Flkia

Penguin Η καλύτερη πρόταση που έχω ακούσει..λέτε να συμβεί; lol!

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 3 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evangeliap2808 Πεμ Μαρ 18, 2010 4:46 pm

CineFreak έγραψε:εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ) και να πάνε στα πυρ τα εξώτερα, στα εξωτερικά, στα εσωτερικά, στην Εδέμ, στην Κόλαση, στο MIDAS HOTEL βρε αδερφέ, να ζήσουν ανενόχλητοι τους απόλυτους και καρμικούς τους έρωτες ... Congrats

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu

και αφήστε τα παιδάκια ΗΣΥΧΑ ... Penguin

Φιλάκια και καλό μεσημέρι !

Υ.Γ. Πότε πήρα προαγωγή σε "Μυστικοφανάκι" ??? γιουπιιιι !!! thanx !!!
Flkia

Χαχαχα!!!!Οι προτάσεις σου δεν υπάρχουν!! gelio gelio gelio
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης