Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

+54
mariannitaki
sarita
annoula!
JESSIE
ΤΖΕΛΑ
pelopidas
Χρύσα
loukasnora
Goofy!
tinaki18
melitaki-evaki
aggeliki
at
T2eNnh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
anastasia20
mimi
Ελένα
xara
annaki
manos 4 ever!!
anna90
mina
jim7
stefmel4ever
ilaeira
loukitsa
Izabella29
LYDIA
KonstantinaA
nicole
Black rose
Ezantakou
spy
Foulitsa
Melita4ever
iloveeva+manos!!
soso
Ntinaki1
CineFreak
Jennifer
viviP
laoura
ΡΕΓΓΙΝΑ
Cancoon
Clarabelle
elli
Καρ-Mik
hionati
evanna
Doris_
evangeliap2808
KatsaroYpotheto
mimi_loukas+nora
58 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από LYDIA Πεμ Μαρ 18, 2010 11:01 pm

CineFreak έγραψε:εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ) και να πάνε στα πυρ τα εξώτερα, στα εξωτερικά, στα εσωτερικά, στην Εδέμ, στην Κόλαση, στο MIDAS HOTEL βρε αδερφέ, να ζήσουν ανενόχλητοι τους απόλυτους και καρμικούς τους έρωτες ... Congrats

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu

και αφήστε τα παιδάκια ΗΣΥΧΑ ... Penguin

Φιλάκια και καλό μεσημέρι !

Υ.Γ. Πότε πήρα προαγωγή σε "Μυστικοφανάκι" ??? γιουπιιιι !!! thanx !!!
Flkia

Κορυφαια η αναλυση σου,εχω 'πεθανει'στο γελιο...
Απλα δεν παιζεσαι...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μαρ 19, 2010 12:25 am

Λοιπόν εγώ να πω πως δεν πιστεύω πως γίνεται να καταλήξουν 2 ζευγάρια από αυτούς τους τέσσερις.Για μένα η Εύα και ο Μάνος δεν γίνεται να καταλήξουν μαζί σε καμία περίπτωση.Δεν είναι υγιές και φυσιολογικό!
Θα μπορούσε να μην δημιουργηθεί κανένα ζευγάρι και αυτό θα ήταν προτιμότερο από το να δημιουργηθούν 2.
Είμαι φαν Μελίτας-Στέφανου και θα ήθελα να καταλήξουν μαζί γιατί αυτοί τουλάχιστον κατ'εμε έχουν μια ιστορία που θα μπορούσε να προχωρήσει και να ανθίσει επιτέλους και δεν υπάρχουν ανάμεσά τους ούτε βιασμοί,ούτε ξύλο,ούτε κοροιδία με το κιλό,ούτε τίποτε τόσο φοβερό ώστε να μην στέκει να είναι μαζί.
Αυτά και από μένα!Επίσης CineFreak τα σπάς!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Μαρ 20, 2010 2:48 am

CineFreak έγραψε:εγώ πάντως λέω, να παρατήσουν ΟΛΟΙ/ΕΣ του τετραγώνου τα παιδιά στις γιαγιάδες (ανατροφή-εγγύηση: ή Αλ Καπόνε θα βγούν ή μηχανοδηγοί στο Τραμ) και να πάνε στα πυρ τα εξώτερα, στα εξωτερικά, στα εσωτερικά, στην Εδέμ, στην Κόλαση, στο MIDAS HOTEL βρε αδερφέ, να ζήσουν ανενόχλητοι τους απόλυτους και καρμικούς τους έρωτες ... Congrats

Να παρουν μαζί τους
- ένα μπουκάλι Dom Perignon (γατί ποτέ δεν ξέρει ΠΟΥ θα σου χρειαστεί),
- ένα ζευγάρι τρέσες για την Εύα να φτάσει η μπούκλα στη μέση,
- ένα ισιωτικό σίδερο για τη Μελίτα, διότι νισάφι με το κατσαρόμαλλο,
- και το γνωστό σε όλους μας λευκό λιωμένο κερί, που ΜΠΟΡΕΙ να έχει και αυτό πολλαπλές χρήσεις ... huhu

και αφήστε τα παιδάκια ΗΣΥΧΑ ... Penguin

Φιλάκια και καλό μεσημέρι !

Υ.Γ. Πότε πήρα προαγωγή σε "Μυστικοφανάκι" ??? γιουπιιιι !!! thanx !!!
Flkia


gelio gelio Φοβερός σχολιασμός επίσης να πώ...ότι το τετραγωνο της συμφοράς είναι όλοι αυτοί (με μια δόση χιουμορ το λεω και διχως να θέλω να θίξω κανέναν) sss
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από LYDIA Δευ Μαρ 22, 2010 11:28 pm

hionati έγραψε:γεια μενα για να δημιουργηθει,να διατηρηθει και να καταληξει βεβαια μαζι απαιτει 2 απλα συστατικα...
ΧΗΜΕΙΑ στους δυο παρτενερ και ΣΤΟΡΥ απο πλευρας σεναριου....οποτε εχουμε και λεμε...
1)ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ=υπηρχε και υπαρχει ερωτας και απο τις δυο πλευρες και ενω μεχρι προσφατα η μονη που αγαπουσε ηταν η ευα φετος το στορυ θελει και το μανο τρελο απο αγαπη για την ευα...ακολουθωντας λοιπον το σεναριο ,το στορυ υπαρχει...οσο για τη χημεια αν και δεν με τρελαινουν η ευα παντα με επειθε οτι με το μανο ζουσε εναν ερωτα περα απο τα ορια...γι αυτο και μονο δινω μια χημεια ας πουμε 65%...και προσωπικα χωρις να ειμαι φαν θα ηθελα να δω να δικαιωνεται αυτος ο παιδικος ερωτας με το μανο βεβαια να εχει μετανιωσει ειλικρινα και να αλλαξει...συν του οτι η ευα μονο πλαι του θα ειναι ευτυχισμενη..κακα τα ψεματα μπορει να γινεται μανουλα αλλα ο μανος θα ειναι παντα το ανεκπληρωτο ονειρο της...η σχεση τους ειναι απο αυτες που ενω μπορεις να ξερεις οτι ειναι το μεγαλυτερο λαθος ειναι απλα κατι απο το οποιο δεν μπορεις να ξεφυγεις...εκτος αν καταφερουν επιτελους να βρουν τη χρυση τομη...τους το ευχομαι επιτελους...
2)ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ=θεωρω οτι το στορυ ειναι υπο του μηδενος για αυτους τους δυο...δυο ανθρωποι που τρεφουν τρυφεροτητα,κατανοηση,σεβασμο και αγαπη? ο ενας για τον αλλον....η σχεση τους ειναι προβληματικη οχι τοσο γιατι λειπει ο μεγαλος ερωτας αλλα γιατι υπαρχει και απο τις δυο πλευρες ο τριτος ανθρωπος....και η οποια αγαπη υπαρχει μεταξυ τους φαινεται να μην αρκει...αλλιως πως να δικαιολογησεις τις ισως τρυφερες κουβεντες αλλα απομακρες και ψυχρες κινησεις μεταξυ τους...καλιστα θα μπορουσαν να ειναι κολλητοι που εκαναν σεξ και θα αποκτησουν ενα παιδι...θεωρω οτι αυτη η ελλειψη στενοτερης επαφης και δεν εννοω τιποτα αλλο απο μια αγκαλια ή ενα φιλι οδηγει στο γεγονος οτι κανενας απο τους δυο δεν εχει ορεξη για αγαπες και φιλακια καθως ζουν σε εναν αναγκαστικο γαμο...συνεπως το να καταληξουν μαζι θεωρω οτι ειναι ανεφικτο καθως η σχεση τους στηριζεται στο ψεμα και ειναι απλως μια παρωδια...οσο για τη χημεια επειδη η αποψη μου για το ζευγαρι ειναι η χειροτερη τονιζω πως προκειται για προσωπικη εκτιμηση...θεωρω οτι η χημεια τους μολις που αγγιζει ενα 20% και αυτο το βαζω επειδη απλα ο αλεξ ειναι υπεροχος ακομη και αν με με την ευα το παλευει πολυ...
3)ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ=μεχρι και το καλοκαιρι η στορια τους ειχε τα φοντα να εξελιχθει...η μελιτα ηταν κολλημενη και ο μανος ειχε τιναξει το γαμο του στον αερα για να κοιμηθει με την πρωην...μετα ομως την εξελιξη της ιστοριας δεν υπαρχει γυρισμος...αυτο το ζευγαρι υπηρξε απο τα πιο ομορφα και θελκτικα...η ιστορια τους ηταν περιπετειωδης και ενδιαφερουσα...η αγαπη τους και ο ερωτας τους αγγιξε πολλους...ωστοσο η εξελιξη της σειρας οχι μονο θελησε να δωσει τελος στην ιστορια τους αλλα την κατακρεουργησε...το να καταληξουν μαζι ειναι σιγουρο οτι δεν αποτελει ενδεχομενο...η ιστορια απλα συνεχιστηκε και τους προσπερασε σα ζευγαρι...το μονο που εμεινε ειναι η χημεια τους που ηταν οντως εκρηκτικη...δενανε υπεροχα μαζι...απο τα αγαπημενα μου ζευγαρια...παναγωτης και χρυσα υπεροχοι...θα εδινε ενα 85%...
4)ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ=το αγαπημενο μου ζευγαρι...γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε...απο τις πιο καθαρες και αληθινες για μενα σχεσεις...η ιστορια τους αρχισε εδω και καιρο αλλα εχει πολυ ψωμι καθως τωρα ζουμε την καταπιεση απο τα πρεπη ενος ερωτα που θα μας απασχολησει στο μελλον...το σεναριο μας εδωσε την εικονα οτι ο στεφανος ενιωσε για πρωτη φορα τοσο δυνατα συναισθηματα για τη μελιτα και εκεινη βγηκε απο τα ορια και τη λογικη της για χαρη του...η ιστορια τους εχει πολυ δρομο μεχρι του χρονου και ανυπομονω να δω τη διαδρομη και την ευτυχη καταληξη...ακομη και αν τωρα δεν ειναι μαζι και ο στεφανος ειναι παντρεμενος με την ευα νομιζω οτι ο τοσο δυνατος και απολυτος ερωτας τους θα κανει την υπερβαση...οσο για τη χημεια για μενα παιρνει ενα 95%...και οι δυο χρυσα και αλεξανδρος ειναι υπεροχοι και δενουν εξαιρετικα καθως μαγνητιζουν σε καθε σκηνη...απλα το στρατος-ρεγγινα που αγγιζει το 1000% ειναι δυσκολα συναγωνισιμο...
οσο για το ρεαλισμο για μενα ρεαλιστικο θα ηταν να μεινουν τα ζευγαρια στεφανος -μελιτα και ευα-μανος...ή ο καθενας μονος του...οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος δε στεκει σεναριακα...και το να μεινει μονο το ευας-μανος ή το στεφ-μελ θα ηταν αδικο για το αλλο ζευγαρι καθως και οι 4 αξιζουν να βρουν την ευτυχια...και οι 4 πλη του μανου ο οποιος πιστευω οτι θα ανατρεψει το κακο κλιμα στα προσεχως...
οσο για τα παιδια αν και ευχομαι να γινει η ανατροπη και το παιδι να ειναι του μανου...αν τελικα ειναιι του στεφανου θα με χαλασει μεν αλλα απο την αλλη ενα παιδι δεν μπορει να δεσει δυο ανθρωπους που δε θελουν να ειναι μαζι...και αυτο ειναι ακρως ρεαλιστικο...αν μανος-μελιτα και στεφ-ευα μενανε μαζι για τα παιδια υπο τις υπαρχουσες συνθηκες μεσα σε ενα χρονο το πολυ θα χωριζανε...
ουφ τελειωσα...ελπιζω να μη σας κουρασα.. Love!

hionati μου συμφωνω μαζι σου,κεντας παλι...
Απλα η χημεια? Στεφανου -Ευας ειναι ανυπαρκτη... gelio gelio
[b]Ο Στεφανος με την Μελιτα εχουν μια κ μοναδικη επιλογη,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΩΜΑ...
Heart2
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από ilaeira Τρι Μαρ 23, 2010 8:18 pm

δεν αντεχω το στεφανομελιταιο πυρετο.η μελιτα δεν ταιριαζει με κανεναν αλλον παρα μονο με το μαναρο.τελος.

ilaeira


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μαρ 24, 2010 2:22 am

ilaeira έγραψε:δεν αντεχω το στεφανομελιταιο πυρετο.η μελιτα δεν ταιριαζει με κανεναν αλλον παρα μονο με το μαναρο.τελος.

Συμφωνώ!Συμφωνώ!Συμφωνώ!!!!!!
Είπα οτι συμφωνώ?? lol!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Τετ Μαρ 24, 2010 5:49 pm

Ας πω και εγω την αποψη μου επι του θεματος.Λοιπον,πιστευω πως θα καταληξουμε με 2 ζευγαρια(Στεφανος-Μελιτα και Μανος-Ευα).Αυτο μας εχουν αφησει να καταλαβουμε οι σεναριογραφοι!Και επειδη εχω διαβασει τι εχετε γραψει,σας απαντω :γιατι ολα αυτα που εχουν συμβει δεν ειναι σαπουνοπερα???Εχουν συμβει ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ και ειναι ολοι αγαπημενοι και κυριως μαζι και προσπαθουν να βρουν την ευτυχια ενωμενοι,μετα απο ολα οσα εχουν συμβει.Δεν θα αρχισω να παραθετω τα γεγονοτα γιατι ειναι και πολλα και βαριεμαι να τα γραφω και πιστευω πως ολοι τα γνωριζουμε λιγο-πολυ..Πορ'ολα αυτα ομως τους βλεπουμε και τους λατρευουμε γιατι ετσι μας το εδωσαν.Δεν μας το'δωσαν σαν σαπουνοπερα,αν και εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα του!Και ενας αλλος λογος ειναι οτι δεν σας πειραξε ακριβως επειδη αυτο θελατε,θελετε και θελουμε ολοι!!Και για αυτο ακριβως δεν μας πειραζει,αφου συμπαθουμε ιδιαιτερα καποιον απο τους ηρωες η ζευγαρι.Τελος καποια μελη θελουν μονο Μανο-Ευα,γιατι ξερουν πως αυτοι οι 2 θα ειναι στα σιγουρα μαζι.Το ειχε δηλωσει και η Ακριτα αλλωστε.Να τους ελεγαν πως Στεφανος-Μελιτα ειναι 100% μαζι και οτι μπορει να μην ειναι Μανος-Ευα μαζι,και θα σου'λεγα εγω για ποτε θα πριτιμουσαν 2 ζευγαρια κα οχι ενα!

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 24, 2010 6:41 pm

stefmel4ever έγραψε:Ας πω και εγω την αποψη μου επι του θεματος.Λοιπον,πιστευω πως θα καταληξουμε με 2 ζευγαρια(Στεφανος-Μελιτα και Μανος-Ευα).Αυτο μας εχουν αφησει να καταλαβουμε οι σεναριογραφοι!Και επειδη εχω διαβασει τι εχετε γραψει,σας απαντω :γιατι ολα αυτα που εχουν συμβει δεν ειναι σαπουνοπερα???Εχουν συμβει ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ και ειναι ολοι αγαπημενοι και κυριως μαζι και προσπαθουν να βρουν την ευτυχια ενωμενοι,μετα απο ολα οσα εχουν συμβει.Δεν θα αρχισω να παραθετω τα γεγονοτα γιατι ειναι και πολλα και βαριεμαι να τα γραφω και πιστευω πως ολοι τα γνωριζουμε λιγο-πολυ..Πορ'ολα αυτα ομως τους βλεπουμε και τους λατρευουμε γιατι ετσι μας το εδωσαν.Δεν μας το'δωσαν σαν σαπουνοπερα,αν και εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα του!Και ενας αλλος λογος ειναι οτι δεν σας πειραξε ακριβως επειδη αυτο θελατε,θελετε και θελουμε ολοι!!Και για αυτο ακριβως δεν μας πειραζει,αφου συμπαθουμε ιδιαιτερα καποιον απο τους ηρωες η ζευγαρι.Τελος καποια μελη θελουν μονο Μανο-Ευα,γιατι ξερουν πως αυτοι οι 2 θα ειναι στα σιγουρα μαζι.Το ειχε δηλωσει και η Ακριτα αλλωστε.Να τους ελεγαν πως Στεφανος-Μελιτα ειναι 100% μαζι και οτι μπορει να μην ειναι Μανος-Ευα μαζι,και θα σου'λεγα εγω για ποτε θα πριτιμουσαν 2 ζευγαρια κα οχι ενα!

Πες τα κοπέλα μου. Προσυπογράφω.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μαρ 24, 2010 6:52 pm

stefmel4ever έγραψε:Ας πω και εγω την αποψη μου επι του θεματος.Λοιπον,πιστευω πως θα καταληξουμε με 2 ζευγαρια(Στεφανος-Μελιτα και Μανος-Ευα).Αυτο μας εχουν αφησει να καταλαβουμε οι σεναριογραφοι!Και επειδη εχω διαβασει τι εχετε γραψει,σας απαντω :γιατι ολα αυτα που εχουν συμβει δεν ειναι σαπουνοπερα???Εχουν συμβει ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ και ειναι ολοι αγαπημενοι και κυριως μαζι και προσπαθουν να βρουν την ευτυχια ενωμενοι,μετα απο ολα οσα εχουν συμβει.Δεν θα αρχισω να παραθετω τα γεγονοτα γιατι ειναι και πολλα και βαριεμαι να τα γραφω και πιστευω πως ολοι τα γνωριζουμε λιγο-πολυ..Πορ'ολα αυτα ομως τους βλεπουμε και τους λατρευουμε γιατι ετσι μας το εδωσαν.Δεν μας το'δωσαν σαν σαπουνοπερα,αν και εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα του!Και ενας αλλος λογος ειναι οτι δεν σας πειραξε ακριβως επειδη αυτο θελατε,θελετε και θελουμε ολοι!!Και για αυτο ακριβως δεν μας πειραζει,αφου συμπαθουμε ιδιαιτερα καποιον απο τους ηρωες η ζευγαρι.Τελος καποια μελη θελουν μονο Μανο-Ευα,γιατι ξερουν πως αυτοι οι 2 θα ειναι στα σιγουρα μαζι.Το ειχε δηλωσει και η Ακριτα αλλωστε.Να τους ελεγαν πως Στεφανος-Μελιτα ειναι 100% μαζι και οτι μπορει να μην ειναι Μανος-Ευα μαζι,και θα σου'λεγα εγω για ποτε θα πριτιμουσαν 2 ζευγαρια κα οχι ενα!

Εγώ θεωρώ λάθος και τα δυο ζευγάρια...Δηλαδή απο άσπονδοι εχθροί θα γίνουν μια τρελή τρελή οικογένεια..????
Και θα ήθελα για την Εύα εναν αντρα να την διεκδηκήσει και να την αγαπήσει με την ίδια δυναμη που αγαπάει και εκείνη για να είναι ευτυχισμενη...και ο Μάνος δεν πρόκειται να με πείσει ποτε για αυτό όσο και αν αλλάξει..Τόσες φορές την έχει αδειάσει...
Και για τη Μελίτα θα ήθελα κάτι άλλο,οζι κάτι πα΄λι δοκιμασμένο απο την Εύα,καταντάει γελοίο κατα τη γνώμη μιυ....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Τετ Μαρ 24, 2010 9:56 pm

Cancoon έγραψε:
stefmel4ever έγραψε:Ας πω και εγω την αποψη μου επι του θεματος.Λοιπον,πιστευω πως θα καταληξουμε με 2 ζευγαρια(Στεφανος-Μελιτα και Μανος-Ευα).Αυτο μας εχουν αφησει να καταλαβουμε οι σεναριογραφοι!Και επειδη εχω διαβασει τι εχετε γραψει,σας απαντω :γιατι ολα αυτα που εχουν συμβει δεν ειναι σαπουνοπερα???Εχουν συμβει ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ και ειναι ολοι αγαπημενοι και κυριως μαζι και προσπαθουν να βρουν την ευτυχια ενωμενοι,μετα απο ολα οσα εχουν συμβει.Δεν θα αρχισω να παραθετω τα γεγονοτα γιατι ειναι και πολλα και βαριεμαι να τα γραφω και πιστευω πως ολοι τα γνωριζουμε λιγο-πολυ..Πορ'ολα αυτα ομως τους βλεπουμε και τους λατρευουμε γιατι ετσι μας το εδωσαν.Δεν μας το'δωσαν σαν σαπουνοπερα,αν και εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα του!Και ενας αλλος λογος ειναι οτι δεν σας πειραξε ακριβως επειδη αυτο θελατε,θελετε και θελουμε ολοι!!Και για αυτο ακριβως δεν μας πειραζει,αφου συμπαθουμε ιδιαιτερα καποιον απο τους ηρωες η ζευγαρι.Τελος καποια μελη θελουν μονο Μανο-Ευα,γιατι ξερουν πως αυτοι οι 2 θα ειναι στα σιγουρα μαζι.Το ειχε δηλωσει και η Ακριτα αλλωστε.Να τους ελεγαν πως Στεφανος-Μελιτα ειναι 100% μαζι και οτι μπορει να μην ειναι Μανος-Ευα μαζι,και θα σου'λεγα εγω για ποτε θα πριτιμουσαν 2 ζευγαρια κα οχι ενα!

Πες τα κοπέλα μου. Προσυπογράφω.
Ευχαριστω!!Ευτυχως που υπαρχεις και εσυ γιατι θα τρελαθουμε τελειως!!! wall

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Τετ Μαρ 24, 2010 11:02 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Ο καθένας έχει την άποψή του βρε παιδιά. Για μένα κανείς δεν έχει την χημεία Στέφανου και Μελίτας στην σειρά. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι την ίδια άποψη εννοείται. Όσο για την ιστορία της σειράς εμένα τώρα τελευταία απο τον φόνο του Χατζηβασιλείου και μετά μου αρέσει.
Τώρα, ο απόλυτος έρωτας Στέφανου και Μελίτας που άλλους δεν πείθει εμένα με πείθει και πολύ μάλιστα σε αντίθεση με Στέφανο και Εύα και Μάνο Εύα...
Τεσπά εγώ προσωπικά χαίρομαι για τις εξελίξεις. :cheers:

Εκεί είναι το θέμα, ότι λέμε ότι ο Στέφανος και η Μελίτα ας κάνουν ότι ατιμία μπορούν αρκεί να είναι μαζί (κι ας έκραζαν ακριβώς τα ίδια) και λέμε ότι είναι και καλό αυτό ενώ όταν τα έκαναν οι άλλοι που είχαν και μία ιστορία μας χάλαγε!

Αυτό είναι που λέμε δύο μετρα και δύο σταθμά!Εμ δεν γίνεται!

Η είναι όλοι τους άτιμοι ή κανείς!!
Συγνωμη βρε παιδια,αλλα διαφορετικη σειρα βλεπω εγω???Που το ειδατε οτι ο Στεφανος και η Μελιτα συνεχιζουν την σχεση τους πισω απο τη πλατη της Ευας???Γιατι εγω βλεπω 2 εγκλωβισμενους ερωτευμενους ανθρωπους που θελουν αλλα δεν μπορουν,μπορει να συναντιουνται αλλα ουτε ενα φιλακι δεν εχουν δωσει μετα τον γαμο του με την Ευα!!Σε αντιθεση με την Ευα και τον Μανο που μια χαρα γλωσσοφιλιθηκαν!!!Και κανεις δεν τολμησε να πει κατι!!Αν 1 φιλακι ειχε πεσει με Στεφανο-Μελιτα θα τους ειχατε κραξει,θα τους ειχατε διαπομπευσει δημοσια!!!Ναι ναι,μην μου απαντησετε!!Ξερω,ξερω αυτος ο ερωτας εχει ΙΣΤΟΡΙΑ!!Αυτος και η Ακροπολη!!Ελεος,δηλαδη!!!Και εκεινη η συναντηση που εγινε την νυχτα του φονου μονο μιλουσαν!!! ΥΓ.Μπορει η Ευα να ειναι στην αγνια της,εν μερει.αλλα μια χαρα παει καθε τρεις και λιγο στον Μανο δηθενταχαμου για να ξεκαθαρησουν(και του ''κουνιεται'').Και τον Στεφανακο τον εχει σουζα!!Δεν τολμα να αναπνευσει ο ανθρωπος αν δεν παρει την αδεια της!!!Οποτε οχι δεν την λυπαμαι!Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!!Και δεν κατ΄λαβαινω γιατι ολοι πρεπει να την λυπομαστε!!!

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 24, 2010 11:26 pm

stefmel4ever έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Ο καθένας έχει την άποψή του βρε παιδιά. Για μένα κανείς δεν έχει την χημεία Στέφανου και Μελίτας στην σειρά. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι την ίδια άποψη εννοείται. Όσο για την ιστορία της σειράς εμένα τώρα τελευταία απο τον φόνο του Χατζηβασιλείου και μετά μου αρέσει.
Τώρα, ο απόλυτος έρωτας Στέφανου και Μελίτας που άλλους δεν πείθει εμένα με πείθει και πολύ μάλιστα σε αντίθεση με Στέφανο και Εύα και Μάνο Εύα...
Τεσπά εγώ προσωπικά χαίρομαι για τις εξελίξεις. :cheers:

Εκεί είναι το θέμα, ότι λέμε ότι ο Στέφανος και η Μελίτα ας κάνουν ότι ατιμία μπορούν αρκεί να είναι μαζί (κι ας έκραζαν ακριβώς τα ίδια) και λέμε ότι είναι και καλό αυτό ενώ όταν τα έκαναν οι άλλοι που είχαν και μία ιστορία μας χάλαγε!

Αυτό είναι που λέμε δύο μετρα και δύο σταθμά!Εμ δεν γίνεται!

Η είναι όλοι τους άτιμοι ή κανείς!!
Συγνωμη βρε παιδια,αλλα διαφορετικη σειρα βλεπω εγω???Που το ειδατε οτι ο Στεφανος και η Μελιτα συνεχιζουν την σχεση τους πισω απο τη πλατη της Ευας???Γιατι εγω βλεπω 2 εγκλωβισμενους ερωτευμενους ανθρωπους που θελουν αλλα δεν μπορουν,μπορει να συναντιουνται αλλα ουτε ενα φιλακι δεν εχουν δωσει μετα τον γαμο του με την Ευα!!Σε αντιθεση με την Ευα και τον Μανο που μια χαρα γλωσσοφιλιθηκαν!!!Και κανεις δεν τολμησε να πει κατι!!Αν 1 φιλακι ειχε πεσει με Στεφανο-Μελιτα θα τους ειχατε κραξει,θα τους ειχατε διαπομπευσει δημοσια!!!Ναι ναι,μην μου απαντησετε!!Ξερω,ξερω αυτος ο ερωτας εχει ΙΣΤΟΡΙΑ!!Αυτος και η Ακροπολη!!Ελεος,δηλαδη!!!Και εκεινη η συναντηση που εγινε την νυχτα του φονου μονο μιλουσαν!!! ΥΓ.Μπορει η Ευα να ειναι στην αγνια της,εν μερει.αλλα μια χαρα παει καθε τρεις και λιγο στον Μανο δηθενταχαμου για να ξεκαθαρησουν(και του ''κουνιεται'').Και τον Στεφανακο τον εχει σουζα!!Δεν τολμα να αναπνευσει ο ανθρωπος αν δεν παρει την αδεια της!!!Οποτε οχι δεν την λυπαμαι!Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!!Και δεν κατ΄λαβαινω γιατι ολοι πρεπει να την λυπομαστε!!!


Αν βλέπεις την Εύα να επωφελείται απ αυτή την κατάσταση τότε μάλλον ναι βλέπουμε άλλη σειρά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Πεμ Μαρ 25, 2010 1:30 pm

Clarabelle έγραψε:
stefmel4ever έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Ο καθένας έχει την άποψή του βρε παιδιά. Για μένα κανείς δεν έχει την χημεία Στέφανου και Μελίτας στην σειρά. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι την ίδια άποψη εννοείται. Όσο για την ιστορία της σειράς εμένα τώρα τελευταία απο τον φόνο του Χατζηβασιλείου και μετά μου αρέσει.
Τώρα, ο απόλυτος έρωτας Στέφανου και Μελίτας που άλλους δεν πείθει εμένα με πείθει και πολύ μάλιστα σε αντίθεση με Στέφανο και Εύα και Μάνο Εύα...
Τεσπά εγώ προσωπικά χαίρομαι για τις εξελίξεις. :cheers:

Εκεί είναι το θέμα, ότι λέμε ότι ο Στέφανος και η Μελίτα ας κάνουν ότι ατιμία μπορούν αρκεί να είναι μαζί (κι ας έκραζαν ακριβώς τα ίδια) και λέμε ότι είναι και καλό αυτό ενώ όταν τα έκαναν οι άλλοι που είχαν και μία ιστορία μας χάλαγε!

Αυτό είναι που λέμε δύο μετρα και δύο σταθμά!Εμ δεν γίνεται!

Η είναι όλοι τους άτιμοι ή κανείς!!
Συγνωμη βρε παιδια,αλλα διαφορετικη σειρα βλεπω εγω???Που το ειδατε οτι ο Στεφανος και η Μελιτα συνεχιζουν την σχεση τους πισω απο τη πλατη της Ευας???Γιατι εγω βλεπω 2 εγκλωβισμενους ερωτευμενους ανθρωπους που θελουν αλλα δεν μπορουν,μπορει να συναντιουνται αλλα ουτε ενα φιλακι δεν εχουν δωσει μετα τον γαμο του με την Ευα!!Σε αντιθεση με την Ευα και τον Μανο που μια χαρα γλωσσοφιλιθηκαν!!!Και κανεις δεν τολμησε να πει κατι!!Αν 1 φιλακι ειχε πεσει με Στεφανο-Μελιτα θα τους ειχατε κραξει,θα τους ειχατε διαπομπευσει δημοσια!!!Ναι ναι,μην μου απαντησετε!!Ξερω,ξερω αυτος ο ερωτας εχει ΙΣΤΟΡΙΑ!!Αυτος και η Ακροπολη!!Ελεος,δηλαδη!!!Και εκεινη η συναντηση που εγινε την νυχτα του φονου μονο μιλουσαν!!! ΥΓ.Μπορει η Ευα να ειναι στην αγνια της,εν μερει.αλλα μια χαρα παει καθε τρεις και λιγο στον Μανο δηθενταχαμου για να ξεκαθαρησουν(και του ''κουνιεται'').Και τον Στεφανακο τον εχει σουζα!!Δεν τολμα να αναπνευσει ο ανθρωπος αν δεν παρει την αδεια της!!!Οποτε οχι δεν την λυπαμαι!Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!!Και δεν κατ΄λαβαινω γιατι ολοι πρεπει να την λυπομαστε!!!


Αν βλέπεις την Εύα να επωφελείται απ αυτή την κατάσταση τότε μάλλον ναι βλέπουμε άλλη σειρά.
Clarabelle μου,μην διαστρευλωνεις αυτα που εχω γραψει!!!Ποτε δεν δηλωσα οτι η Ευα επωφελειται της ολης καταστασης,αλλα οτι την απολαμβανει!!!Δηλαδη,δεν τη χαλαει που ο Μανος ειναι στα πατωματα για χαρη της,την διεκδικει,αυτη του ριχνει ''χυλοπιτες'',ενω του ''ψιλοκουνιεται'',κανει ''τσαχπινιες'' και καθε τρεις και λιγο βρισκεται στο γραφειο του για να ''ξεκαθαρισουν'' τα πραγματα,εκθειαζοντας του την υποτιθεμενη ''ευτυχια'' της με τον Στεφανο και την πολυαγαπημενη πεθερουλα της!Και εχει και τον Στεφανο σουζα, κιχ δεν μπορει να πει ο ανθρωπος!!!

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 25, 2010 1:36 pm

Clarabelle μου,μην διαστρευλωνεις αυτα που εχω γραψει!!!Ποτε δεν δηλωσα οτι η Ευα επωφελειται της ολης καταστασης,αλλα οτι την απολαμβανει!!!Δηλαδη,δεν τη χαλαει που ο Μανος ειναι στα πατωματα για χαρη της,την διεκδικει,αυτη του ριχνει ''χυλοπιτες'',ενω του ''ψιλοκουνιεται'',κανει ''τσαχπινιες'' και καθε τρεις και λιγο βρισκεται στο γραφειο του για να ''ξεκαθαρισουν'' τα πραγματα,εκθειαζοντας του την υποτιθεμενη ''ευτυχια'' της με τον Στεφανο και την πολυαγαπημενη πεθερουλα της!Και εχει και τον Στεφανο σουζα, κιχ δεν μπορει να πει ο ανθρωπος!!!


Προφανώς βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά. Εμένα όλο αυτό που περιγράφεις μου φαίνεται διαστρεύλωση της πραγματικότητας.
Εγώ πάλι βλέπω τη Μελιτα και το Στέφανο να μην έχουν ξεκόψει ούτε μια στιγμή. Όπως τα βλέπει κανείς. Εξάλλου για μένα η σχέση τους είναι βρώμικη γιατί ξεκίνησε απο πούλημα για άλλους είναι ρομαντική.
Η Εύα όπως το βλέπω εγώ δεν κουνήθηκε και δεν έκανε τσαχπινιές. Ο Μάνος ναι την κυνηγάει αλλά αυτό δεν είναι τωρινό απ την αρχή της σεζον το ίδιο κάνει. Τώρα αν βλέπεις τις χυλόπιτες που του ρίχνει σαν κατι κακό τι να πω. Απλά διαφορά απόψεων.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Μαρ 25, 2010 2:00 pm

Λοιπόν τα τέσσερα τελικά ζευγάρια (μην ξεχνάτε Λουκά-Νόρα και Νικόλα-Δάφνη) είναι ο ορισμός της σαπουνόπερας. Σκεφτήτε το, 8 άτομα 4 ζευγάρια η τέλεια σαπουνόπερα. Τι ευτυχισμένο τέλος. Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα. Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Πεμ Μαρ 25, 2010 2:48 pm

Clarabelle έγραψε:
Clarabelle μου,μην διαστρευλωνεις αυτα που εχω γραψει!!!Ποτε δεν δηλωσα οτι η Ευα επωφελειται της ολης καταστασης,αλλα οτι την απολαμβανει!!!Δηλαδη,δεν τη χαλαει που ο Μανος ειναι στα πατωματα για χαρη της,την διεκδικει,αυτη του ριχνει ''χυλοπιτες'',ενω του ''ψιλοκουνιεται'',κανει ''τσαχπινιες'' και καθε τρεις και λιγο βρισκεται στο γραφειο του για να ''ξεκαθαρισουν'' τα πραγματα,εκθειαζοντας του την υποτιθεμενη ''ευτυχια'' της με τον Στεφανο και την πολυαγαπημενη πεθερουλα της!Και εχει και τον Στεφανο σουζα, κιχ δεν μπορει να πει ο ανθρωπος!!!


Προφανώς βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά. Εμένα όλο αυτό που περιγράφεις μου φαίνεται διαστρεύλωση της πραγματικότητας.
Εγώ πάλι βλέπω τη Μελιτα και το Στέφανο να μην έχουν ξεκόψει ούτε μια στιγμή. Όπως τα βλέπει κανείς. Εξάλλου για μένα η σχέση τους είναι βρώμικη γιατί ξεκίνησε απο πούλημα για άλλους είναι ρομαντική.
Η Εύα όπως το βλέπω εγώ δεν κουνήθηκε και δεν έκανε τσαχπινιές. Ο Μάνος ναι την κυνηγάει αλλά αυτό δεν είναι τωρινό απ την αρχή της σεζον το ίδιο κάνει. Τώρα αν βλέπεις τις χυλόπιτες που του ρίχνει σαν κατι κακό τι να πω. Απλά διαφορά απόψεων.
Καταρχας,και η Ευα και ο Στεφανος εχουν προδωσει τον γαμο τους και τους ορκους που εδωσαν!!!Και για να διευκρινισω κατι,η προδωσια δεν σημαινει απαραιτητα να εχεις απατησει τον αντρα σου με καποιον αλλο!!Αν και η Ευα μια χαρα το ευχαριστηθηκε το φιλι,και μπραβο της,μεγια της και χαρα της!!Αλλωστε αυτος ειναι ο ''καρμικος''της ερωτας,και ο γαμος εγινε απο συμβιβασμο και απο τα 2 μελη!Το ειχε πει η ιδια η Ευα στη μανα της!Αλλα μην ξεχναμε πως ο Στεφανος οσο πρωτογνωρο κι αν ειναι αυτο που νιωθει,κρατιεται με νυχια και με δοντια!!Οποτε δεν την εχει απατησει με την στενη εννοια του ορου!!και κατι αλλο:αν ο Στεφανος και η Μελιτα ειχαν δωσει 1 φιλακι θα τους ειχατε διαπομπευσει δημασια!!!Και δευτερον,δεν καταλαβαινω γιατι η σχεση τους ειναι βρωμικη??Ειναι εγκλημα να ερωτευεσαι??Και τελος,οντως βλεπουμε τα πραγματα απο μια αλλη οπτικη γωνια.Αφου,εγω ειδα μια Ευα στα τελευταια επισοδια καθε τρεις και λιγο στο γραφειο του Μανου.Τη μια να τον ''ανακρινει''αν εχει παρει τον πινακα και του λεει οτι θα απογοητευτει πολυ αν το εχει κανει.Την αλλη,να του λεει να τον επιστρεψει.την παραεπομενη να του λεει τι καλος που ειναι ο αντρουλης της και την αλλη να του λεει πως αυτος φταιει για την διαλυση του Νικολα με τη Δαφνη.Μπορω να συνεχισω,ξερεις...Αυτα δεν ειναι περισσοτερα απο τα τηλεφονα Στεφανου-Μελιτας??? Wow

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 25, 2010 3:41 pm

1) Δεν είσαστε στο σωστό τόπικ.
2) Ο Μάνος με την Εύα δεν φιλήθηκαν, την φίλησε, τον χαστούκισε, την ξαναφίλησε και τον τούρτωσε.
3) Η Εύα και ο Στέφανος είναι οι δύο σύζυγοι του γάμου τουτου που αν θέλουν χωρίζουν αν θέλουν μένουν μαζί, οι λοιποι τρίτοι που μπλέκονται είναι οι τρεις χειρότεροι μόνο που ο ένας διεκδικεί ανοιχτά εδώ και καιρό, ενώ η άλλη η μουλωχτή διεκδικεί με τηλεφωνάκια και σ'αγαπώ ενώ δηλώνει ότι ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ εκείνη δεν θα έκανε τέτοια (jamais στη γαλλικήν) Μάνος - Μελίτα σημειώσατε 1-0 συνεπώς..
4) Η Εύα μπορεί να επισκέπτεται το Μάνο γιατί τον νοιάζεται (κατι που ουδέποτε έκρυψε) αλλά δεν του λέει οτι τον αγαπάει και ότι κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μείνει πιστή στο γάμο της Εύα - Στέφανος σημειώσατε 1-0 συνεπώς... (Και σε καμμία περίπτωση δεν τον επισκέπτεται για να επιβεβαιώνεται παρακαλώ)
5) Η Εύα και ο Στέφανος δεν είδα να προκαλούν κανέναν, η Μελίτα έπαιρνε τηλέφωνα και ο Μάνος διεκδικεί..
6) Η Ευα κανένα Στέφανο δεν έχει σούζα, δεν απαίτησε τίποτα παραπάνω απο τα όσα ο κύριος πρόσφερε, γάμο και οικογένεια, απλά ο μεσιέ θέλει και το παραθυράτο κάτι που λυπάμαι αλλα δεν γίνεται.. Συνεπώς ακυρο το επιχείρημα, αν δεν ήθελε ο Στέφανος τίποτα δεν θα έκανε, απλά θέλει..
7) Επιμένουμε να λέμε οτι Στέφανος και Μελίτα δεν έκαναν κατι κακό (χωρίς να ξέρει κανείς μας συμφωνοι) αλλα αν όχι, τότε γιατί δεν το λένε και παραέξω αλλα θα φτάσει ο άλλος να μπει φυλακή? Αν ήταν καθαρή η σχέση τους απο την αρχή μέχρι το τέλος που δεν ήρθε ποτε, θα την είχαν εμφανίσει αλλα και βρώμικα ξεκίνησε και μουλωχτά συνεχίστηκε και δεν τελείωσε ποτε!
8.) Στέφανος - Μελίτα και Μάνος διέλυσαν ακόμα έναν γάμο της Εύας ενώ η Εύα διέλυσε μόνο αυτόν της Μελίτας και του Μάνου. Τώρα που η σερνάμενη το κάνει δεύτερη φορά γιατί ΠΑΛΙ την δικαιολογούμε? (Μην ξεχνάμε οτι παραδέχτηκε οτι αυτό θέλει κι ότι εκείνη θα έχει πιο αίσια κατάληξη απο την Εύα)
9) Γιατί να μην λυπηθούμε μια γυναίκα που γύρισε να διεκδικήσει τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ερωτά της, έφαγε τα μούτρα της πανηγυρικά και ενω προσπαθεί να πάει παρακάτω ΠΑΛΙ ο σύζυγος σέρνεται με την ίδια γυναίκα στα παρκε? Και πρέπει να λυπηθουμε αυτή που έζησε 7 ευτυχισμένα χρόνια γάμου τα οποια διαλύθηκαν και ούτε κουνήθηκε να προσπαθήσει να μην γίνουν ρημαδιό ενώ τώρα προσπαθεί για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ να διαλύσει το γάμο της Εύας?

Συμπέρασμα: Είτε όσα έκανε η Εύα με το Μάνο κάποτε ήταν άτιμα και το ίδιο και αυτά του Στέφανου με τη Μελίτα, είτε όλοι τους έχουν το ακαταλόγιστο λόγω έρωτα. (αυτό εννούσα και πρίν) Δεν μπορεί η Ευα να ήταν ατιμη αλλα η Μελίτα η καλή.

Συμπέρασμα 2: Η Μελίτα πόσες φορές πρέπει να πάρει το ακαταλόγιστο (χωρίς ξεφτίλα που όσο ναναι οι originals την έχουν υποστεί) γιατί και με το Μάνο σερνότανε λόγω έρωτος και τώρα με τον Στεφανο κάνει τα ίδια.

Συμπέρασμα 3: Όταν δηλώνεις "Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!" και η Clarabelle λέει "Αν βλέπεις την Εύα να επωφελείται απ αυτή την κατάσταση τότε μάλλον ναι βλέπουμε άλλη σειρά" δεν βλέπω καμμία διαστρέβλωση (ασχετο)

Τα ποστ με πρώτη ευκαιρία θα τα μεταφέρω στο σωστό σημείο.


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mina Πεμ Μαρ 25, 2010 3:47 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:1) Δεν είσαστε στο σωστό τόπικ.
2) Ο Μάνος με την Εύα δεν φιλήθηκαν, την φίλησε, τον χαστούκισε, την ξαναφίλησε και τον τούρτωσε.
3) Η Εύα και ο Στέφανος είναι οι δύο σύζυγοι του γάμου τουτου που αν θέλουν χωρίζουν αν θέλουν μένουν μαζί, οι λοιποι τρίτοι που μπλέκονται είναι οι τρεις χειρότεροι μόνο που ο ένας διεκδικεί ανοιχτά εδώ και καιρό, ενώ η άλλη η μουλωχτή διεκδικεί με τηλεφωνάκια και σ'αγαπώ ενώ δηλώνει ότι ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ εκείνη δεν θα έκανε τέτοια (jamais στη γαλλικήν) Μάνος - Μελίτα σημειώσατε 1-0 συνεπώς..
4) Η Εύα μπορεί να επισκέπτεται το Μάνο γιατί τον νοιάζεται (κατι που ουδέποτε έκρυψε) αλλά δεν του λέει οτι τον αγαπάει και ότι κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μείνει πιστή στο γάμο της Εύα - Στέφανος σημειώσατε 1-0 συνεπώς... (Και σε καμμία περίπτωση δεν τον επισκέπτεται για να επιβεβαιώνεται παρακαλώ)
5) Η Εύα και ο Στέφανος δεν είδα να προκαλούν κανέναν, η Μελίτα έπαιρνε τηλέφωνα και ο Μάνος διεκδικεί..
6) Η Ευα κανένα Στέφανο δεν έχει σούζα, δεν απαίτησε τίποτα παραπάνω απο τα όσα ο κύριος πρόσφερε, γάμο και οικογένεια, απλά ο μεσιέ θέλει και το παραθυράτο κάτι που λυπάμαι αλλα δεν γίνεται.. Συνεπώς ακυρο το επιχείρημα, αν δεν ήθελε ο Στέφανος τίποτα δεν θα έκανε, απλά θέλει..
7) Επιμένουμε να λέμε οτι Στέφανος και Μελίτα δεν έκαναν κατι κακό (χωρίς να ξέρει κανείς μας συμφωνοι) αλλα αν όχι, τότε γιατί δεν το λένε και παραέξω αλλα θα φτάσει ο άλλος να μπει φυλακή? Αν ήταν καθαρή η σχέση τους απο την αρχή μέχρι το τέλος που δεν ήρθε ποτε, θα την είχαν εμφανίσει αλλα και βρώμικα ξεκίνησε και μουλωχτά συνεχίστηκε και δεν τελείωσε ποτε!
8.) Στέφανος - Μελίτα και Μάνος διέλυσαν ακόμα έναν γάμο της Εύας ενώ η Εύα διέλυσε μόνο αυτόν της Μελίτας και του Μάνου. Τώρα που η σερνάμενη το κάνει δεύτερη φορά γιατί ΠΑΛΙ την δικαιολογούμε? (Μην ξεχνάμε οτι παραδέχτηκε οτι αυτό θέλει κι ότι εκείνη θα έχει πιο αίσια κατάληξη απο την Εύα)
9) Γιατί να μην λυπηθούμε μια γυναίκα που γύρισε να διεκδικήσει τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ερωτά της, έφαγε τα μούτρα της πανηγυρικά και ενω προσπαθεί να πάει παρακάτω ΠΑΛΙ ο σύζυγος σέρνεται με την ίδια γυναίκα στα παρκε? Και πρέπει να λυπηθουμε αυτή που έζησε 7 ευτυχισμένα χρόνια γάμου τα οποια διαλύθηκαν και ούτε κουνήθηκε να προσπαθήσει να μην γίνουν ρημαδιό ενώ τώρα προσπαθεί για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ να διαλύσει το γάμο της Εύας?

Συμπέρασμα: Είτε όσα έκανε η Εύα με το Μάνο κάποτε ήταν άτιμα και το ίδιο και αυτά του Στέφανου με τη Μελίτα, είτε όλοι τους έχουν το ακαταλόγιστο λόγω έρωτα. (αυτό εννούσα και πρίν) Δεν μπορεί η Ευα να ήταν ατιμη αλλα η Μελίτα η καλή.

Συμπέρασμα 2: Η Μελίτα πόσες φορές πρέπει να πάρει το ακαταλόγιστο (χωρίς ξεφτίλα που όσο ναναι οι originals την έχουν υποστεί) γιατί και με το Μάνο σερνότανε λόγω έρωτος και τώρα με τον Στεφανο κάνει τα ίδια.

Συμπέρασμα 3: Όταν δηλώνεις "Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!" και η Clarabelle λέει "Αν βλέπεις την Εύα να επωφελείται απ αυτή την κατάσταση τότε μάλλον ναι βλέπουμε άλλη σειρά" δεν βλέπω καμμία διαστρέβλωση (ασχετο)

Τα ποστ με πρώτη ευκαιρία θα τα μεταφέρω στο σωστό σημείο.



Τζίνα όλα όσα είπες είναι απολύτως σωστά!!! : respect : Agree

Και τώρα το σταματώ εδώ!!!! Είμαστε όφτοπικ!!!! emmm
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Πεμ Μαρ 25, 2010 4:10 pm

jim7 έγραψε:Λοιπόν τα τέσσερα τελικά ζευγάρια (μην ξεχνάτε Λουκά-Νόρα και Νικόλα-Δάφνη) είναι ο ορισμός της σαπουνόπερας. Σκεφτήτε το, 8 άτομα 4 ζευγάρια η τέλεια σαπουνόπερα. Τι ευτυχισμένο τέλος. Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα. Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Και τι δηλαδη προτεινεις??Να υπαρξουν 3 ζευγαρια εκτος απο Στεφανο-Μελιτα,επειδη δεν ανηκει στην παρεα της Φεγγαροπετρας ή επειδη δεν εχει 15 χρονια προιστορια ή γιατι δεν πειθει καποιους??? nteni

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από stefmel4ever Πεμ Μαρ 25, 2010 4:49 pm

Τζινα μου,σε ποιο τοπικ θες να σου απαντησω???Οχι τιποτα αλλο,αλλα μπορω να σου καταρριψω ενα-ενα τα επιχειρηματα σου!!!

stefmel4ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 25, 2010 5:11 pm

Μισό τα μεταφέρω στο τόπικ για την τετράδα οκ? Απαντησε εκεί :D
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 25, 2010 5:14 pm

stefmel4ever έγραψε:
jim7 έγραψε:Λοιπόν τα τέσσερα τελικά ζευγάρια (μην ξεχνάτε Λουκά-Νόρα και Νικόλα-Δάφνη) είναι ο ορισμός της σαπουνόπερας. Σκεφτήτε το, 8 άτομα 4 ζευγάρια η τέλεια σαπουνόπερα. Τι ευτυχισμένο τέλος. Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα. Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Και τι δηλαδη προτεινεις??Να υπαρξουν 3 ζευγαρια εκτος απο Στεφανο-Μελιτα,επειδη δεν ανηκει στην παρεα της Φεγγαροπετρας ή επειδη δεν εχει 15 χρονια προιστορια ή γιατι δεν πειθει καποιους??? nteni

Εδώ έπεσες έξω ο jim7 θέλει τον καθένα απο την τετράδα του τόπικ μόνο του!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Μαρ 25, 2010 6:07 pm

Το katsaro ypotheto τόπιασε
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από anna90 Πεμ Μαρ 25, 2010 6:12 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:1) Δεν είσαστε στο σωστό τόπικ.
2) Ο Μάνος με την Εύα δεν φιλήθηκαν, την φίλησε, τον χαστούκισε, την ξαναφίλησε και τον τούρτωσε.
3) Η Εύα και ο Στέφανος είναι οι δύο σύζυγοι του γάμου τουτου που αν θέλουν χωρίζουν αν θέλουν μένουν μαζί, οι λοιποι τρίτοι που μπλέκονται είναι οι τρεις χειρότεροι μόνο που ο ένας διεκδικεί ανοιχτά εδώ και καιρό, ενώ η άλλη η μουλωχτή διεκδικεί με τηλεφωνάκια και σ'αγαπώ ενώ δηλώνει ότι ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ εκείνη δεν θα έκανε τέτοια (jamais στη γαλλικήν) Μάνος - Μελίτα σημειώσατε 1-0 συνεπώς..
4) Η Εύα μπορεί να επισκέπτεται το Μάνο γιατί τον νοιάζεται (κατι που ουδέποτε έκρυψε) αλλά δεν του λέει οτι τον αγαπάει και ότι κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μείνει πιστή στο γάμο της Εύα - Στέφανος σημειώσατε 1-0 συνεπώς... (Και σε καμμία περίπτωση δεν τον επισκέπτεται για να επιβεβαιώνεται παρακαλώ)
5) Η Εύα και ο Στέφανος δεν είδα να προκαλούν κανέναν, η Μελίτα έπαιρνε τηλέφωνα και ο Μάνος διεκδικεί..
6) Η Ευα κανένα Στέφανο δεν έχει σούζα, δεν απαίτησε τίποτα παραπάνω απο τα όσα ο κύριος πρόσφερε, γάμο και οικογένεια, απλά ο μεσιέ θέλει και το παραθυράτο κάτι που λυπάμαι αλλα δεν γίνεται.. Συνεπώς ακυρο το επιχείρημα, αν δεν ήθελε ο Στέφανος τίποτα δεν θα έκανε, απλά θέλει..
7) Επιμένουμε να λέμε οτι Στέφανος και Μελίτα δεν έκαναν κατι κακό (χωρίς να ξέρει κανείς μας συμφωνοι) αλλα αν όχι, τότε γιατί δεν το λένε και παραέξω αλλα θα φτάσει ο άλλος να μπει φυλακή? Αν ήταν καθαρή η σχέση τους απο την αρχή μέχρι το τέλος που δεν ήρθε ποτε, θα την είχαν εμφανίσει αλλα και βρώμικα ξεκίνησε και μουλωχτά συνεχίστηκε και δεν τελείωσε ποτε!
8.) Στέφανος - Μελίτα και Μάνος διέλυσαν ακόμα έναν γάμο της Εύας ενώ η Εύα διέλυσε μόνο αυτόν της Μελίτας και του Μάνου. Τώρα που η σερνάμενη το κάνει δεύτερη φορά γιατί ΠΑΛΙ την δικαιολογούμε? (Μην ξεχνάμε οτι παραδέχτηκε οτι αυτό θέλει κι ότι εκείνη θα έχει πιο αίσια κατάληξη απο την Εύα)
9) Γιατί να μην λυπηθούμε μια γυναίκα που γύρισε να διεκδικήσει τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ερωτά της, έφαγε τα μούτρα της πανηγυρικά και ενω προσπαθεί να πάει παρακάτω ΠΑΛΙ ο σύζυγος σέρνεται με την ίδια γυναίκα στα παρκε? Και πρέπει να λυπηθουμε αυτή που έζησε 7 ευτυχισμένα χρόνια γάμου τα οποια διαλύθηκαν και ούτε κουνήθηκε να προσπαθήσει να μην γίνουν ρημαδιό ενώ τώρα προσπαθεί για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ να διαλύσει το γάμο της Εύας?

Συμπέρασμα: Είτε όσα έκανε η Εύα με το Μάνο κάποτε ήταν άτιμα και το ίδιο και αυτά του Στέφανου με τη Μελίτα, είτε όλοι τους έχουν το ακαταλόγιστο λόγω έρωτα. (αυτό εννούσα και πρίν) Δεν μπορεί η Ευα να ήταν ατιμη αλλα η Μελίτα η καλή.

Συμπέρασμα 2: Η Μελίτα πόσες φορές πρέπει να πάρει το ακαταλόγιστο (χωρίς ξεφτίλα που όσο ναναι οι originals την έχουν υποστεί) γιατί και με το Μάνο σερνότανε λόγω έρωτος και τώρα με τον Στεφανο κάνει τα ίδια.

Συμπέρασμα 3: Όταν δηλώνεις "Ειναι η μονη που επωφελειται απο την ολη κατασταση!" και η Clarabelle λέει "Αν βλέπεις την Εύα να επωφελείται απ αυτή την κατάσταση τότε μάλλον ναι βλέπουμε άλλη σειρά" δεν βλέπω καμμία διαστρέβλωση (ασχετο)

Τα ποστ με πρώτη ευκαιρία θα τα μεταφέρω στο σωστό σημείο.


Τζίνα μου... : respect : : respect :
Καλύτερα δεν θα μπορούσε να το θέσει κάνεις...!
Και εννοείται συμφωνώ ΣΕ ΟΛΑ...!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 4 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από soso Πεμ Μαρ 25, 2010 6:19 pm

Προς katsaro ypotheto : respect : : respect : : respect :

Τελικά η ανταλλαγή επιχειρημάτων,δεν εχει πολύτως καμία αξία ή σημασία,γιατί παρά την ορθότητα και την πειστικότητα,που ενδεχομένως έχουν,ουδείς αλλάζει γνώμη!
Αυτό το τόπικ,πάντως,εξελίσσεται σε πολύυυυυυυυυυυυυυ ενδιαφέρον τόπικ!
Ως προς τα ζευγάρια,στα οποία συμμετέχουν και δύο υποδειγματα αντρών-μην ξεχνάμε,το συνολικό φιναλε με 4 αγαπημενα ζευγαρια ειναι και παρατραβηγμένο και κάπως παιδικό!Βέβαια,με μεγαλη σεναριακή μαγκιά,ενδεχομένως θα μπορούσαν καποια να διασωθούν,αλλα μενει να δούμε αν τη μαγκιά και την ευρηματικότητα θα την επιδείξουν αυτοι που πρέπει (κι εμείς,όσο και να σκούζουμε (sic),δε συμπεριλαμβανομαστε στην παραπάνω ολιγομελή ομάδα)
Τα δεδομένα δείχνουν ότι το μπουκωμα με τον απόλυτο σε 47' απ τα 50',δεν είχε ενθουσιώδη υποδοχή(από αποψη τηλεθέασης),και δεδομένο είναι επίσης,ότι η ιστορία τους ειναι η πιο ξαφνική και προχειροδοσμενη δραματουργικά απ΄όλες!
Ο Στέφανος που ηρθε φέτος στη σειρα με την φωτογραφία της Ευας ερωτευτηκε τη Μελίτα,και η Μελίτα που από περυσι μεχρι ΚΑΙ τις αρχές του φετινού κυκλου κλαιγόταν για το Μανο,εγιναν ζευγαρι καποιων εβδομαδων,μετά το περας των οποίων αναρωτιόνταν πώς "θα ΜΑΘΟΥΝ να ζουν ο ενας χωρίς τον αλλον" κι επίσης μετά το πέρας των οποίων η μία έγινε τελειωμενη κατίνα και ο αλλος τελειωμενος φλώρος!
Όσο για αυτά που λεει η Ακρίτα,και δήθεν υποκινούν καποιους από μας να λεμε πως δε στεκει το 2 στα 2, α.σ' αυτή τη διαπίστωση μας υποκινεί μαλλον η λογική μας και β.η Ακριτα άλλα λεει,αλλα κανει κι αλλα εννοεί (ώπα),όπως προσφάτως απέδειξε!Διατηρεί το δικαιωμα ν' αλλάζει γνώμη,το χει ήδη ασκήσει και τίποτα δεν αποκλείεται!Δικό τους πρωτότυπο δημιούργημα είναι,αναθεωρούν όσες φορές γουστάρουν!Και καλα κανουν!Κατ΄εμέ,δεν έχει αποφασιστεί τίποτα ακόμη!

Υγ. Cheer HB Doro
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης