Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 10:41 pm

Ε δεν πιστεύω να είμαι η μόνη! (Εκτός της γιαγιάς και του παππού σου!) :oops:

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:44 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Όταν λέει στην Αμαλία ότι σε αντιθεση με την Εύα εκείνη θα κάνει το ίδιο αλλα θα έχει άλλη κατάληξη εσύ δεν βλέπεις ότι θέλει να χαλάσει ένα γάμο και να βγει κερδισμένη απο αυτό? Αυτό δεν ενέχει δόλο??

ΥΓ. Η απάντηση "κοιτα κανονικα δεν επαναλαμβανω το μαθημα...ειδικα σε αγορια που δεν διαβαζουν..." με ελιωσε στο γέλιο! χαχα

λυπαμαι..δε βλεπω δολο..απλα την αυταπατη ή την ελπιδα να θελεις της μελιτας οτι ολα θα αλλαξουν με ενα μαγικο τροπο και θα ειναι με τον αντρα που αγαπα...
δυστυχως ή ευτυχως δεν μπορεις να δεις τη μελιτα μεσα απο τα ματια μου ουτε και εγω βεβαια μεσα απο τα δικα σου...
αληθεια ασχετο αλλα καπου ειχα διαβασει οτι εχεις μπλε ματια δε θυμαμαι...τα δικα μου ειναι πρασινα ... flower
οσο για το σχολιο που λες...ειναι αληθεια...τα αγορακια συνεχεια δεν διαβαζουν και μετα αντιγραφουν απο εμας τα κοριτσακια...
ειδες που τελικα για ολα οι αντρες φταινε σε αυτη τη ζωη???gelio
και βεβαια και οι γυναικες που ειναι ντιπ χαζες και καθονται και τους ανεχονται...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:48 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Alexia-Sofia έγραψε:A kαλά είσαι...το τι βρισίδι ρίχνω στα φωναχτά δεν λέγεται!Ειδικά τα φάσκελα δίνουν και παίρνουν!Εγώ προσωπικά δεν περίμενα ποτέ να φτάσω να βρίζω την Μελίτα αλλά το κάνω!Εχει ξεφτιλιστεί πολύ τελευταία!Όμως δεν μπορείς να την πείς κακιά μωρε!Και αν έχω δει σε σειρές κακομαθημένα κοριτσάκια που λυσσάνε αν δεν γίνει το δικό τους και είναι παντελώς αχώνευτες!Ομως δεν είναι έτσι η Μελίτα.Ναι έχει πέσει πολύ χαμηλά,ναι κάνει βλακείες που δεν πίστευα ποτέ πως θα κάνει,ναι τελευταία είναι στην καρακοσμαρα της,ναι πρέπει να ξεκολλήσει απο τον καναπέ και να κάνει καμία δουλειά να συντηρήσει τον εαυτό της και το παιδί της και ναι πρέπει να ξεκόψεια απο τον Στέφανο!Αλλα κακιά δεν μπορώ να την πώ!!

Μ'αρέσει που κορόιδευα τη γιαγιά και τον παππού μου! Δεν είμαστε καλά, δεν έχουμε μυαλό, είμαστ'αρρωστοι με το καθημερινό!! gelio

εγω μπορω να πω απο την εποχη της δωρας ειμαι πιο ψυχραιμη...οταν εβλεπα βερα προσπαθουσα να βρω τι φαγωσιμο θα μπορουσε να της πεταξω στην τηλεοραση τη στιγμη που την ακουγα να λεει τα απιστευτα για τη ρεγγινα...και το βρηκα...κατι που να μπορω να πεταξω χωρις να χαλασει και η τηλ...και το βρηκα ...ντοματες...αλλα δυστυχως δεν ειχαμε...νομιζω ειχε περσει η εποχη τους...παντως και κατι Fskl που εριχνα την κανανε τη δουλεια τους...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 10:50 pm

hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Όταν λέει στην Αμαλία ότι σε αντιθεση με την Εύα εκείνη θα κάνει το ίδιο αλλα θα έχει άλλη κατάληξη εσύ δεν βλέπεις ότι θέλει να χαλάσει ένα γάμο και να βγει κερδισμένη απο αυτό? Αυτό δεν ενέχει δόλο??

ΥΓ. Η απάντηση "κοιτα κανονικα δεν επαναλαμβανω το μαθημα...ειδικα σε αγορια που δεν διαβαζουν..." με ελιωσε στο γέλιο! χαχα

λυπαμαι..δε βλεπω δολο..απλα την αυταπατη ή την ελπιδα να θελεις της μελιτας οτι ολα θα αλλαξουν με ενα μαγικο τροπο και θα ειναι με τον αντρα που αγαπα...
δυστυχως ή ευτυχως δεν μπορεις να δεις τη μελιτα μεσα απο τα ματια μου ουτε και εγω βεβαια μεσα απο τα δικα σου...
αληθεια ασχετο αλλα καπου ειχα διαβασει οτι εχεις μπλε ματια δε θυμαμαι...τα δικα μου ειναι πρασινα ... flower
οσο για το σχολιο που λες...ειναι αληθεια...τα αγορακια συνεχεια δεν διαβαζουν και μετα αντιγραφουν απο εμας τα κοριτσακια...
ειδες που τελικα για ολα οι αντρες φταινε σε αυτη τη ζωη???gelio
και βεβαια και οι γυναικες που ειναι ντιπ χαζες και καθονται και τους ανεχονται...

1) Αρα και η Εύα ζούσε μέσα στην αυταπάτη ότι θα γυρίσει ο Μανος κοντά της? Δεν καταλαβαίνω γιατί η μία με δόλιο τρόπο χάλασε το γάμο της άλλης ενώ η άλλη απλά ελπίζει παίρνοντας τηλέφωνο να χαλάσει ο γάμος και αυτά τα δύο δεν είναι ίδια!
2) Όχι γαλάζια, πράσινα!
3) Ασε εγω στο πανεπιστήμιο άφησα μια φοράν έναν και αντέγραψε αυτός πέρασε εγω όχι (με ποια λογική μη ρωτήσεις, του παραλόγου μάλλον gelio) το ξέρω ότι τα αγοράκια την ατιμία την έχουν πιο πρόχειρη χιχι

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 10:56 pm

Μη μου θυμίζεις την Δώρα!!!!!!!!!!!!!! Grrr Grrr Grrr Δεν υπάρχει χειρότερη!!!Αχ τυχερές και οι δύο πρασινομάτες!Λατρεύω τα πράσινα μάτια!Σόρι για το όφ τόπικ!!!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 18, 2010 11:00 pm


Εγώ στον α κύκλο τη Δώρα την καταλάβαινα και αν θέλεις τη συμπονούσα. Στο δεύτερο ήθελα να της φέρω καπέλο ότι κρατούσα στα χέρια μου. Σαν τη Μελίτα ένα πράγμα. Πέρσυ καπου τη λυπόμουν φέτος ούτε να τη φτύσω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 11:04 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Μη μου θυμίζεις την Δώρα!!!!!!!!!!!!!! Grrr Grrr Grrr Δεν υπάρχει χειρότερη!!!Αχ τυχερές και οι δύο πρασινομάτες!Λατρεύω τα πράσινα μάτια!Σόρι για το όφ τόπικ!!!

ξερεις ομως εμας τις πρασινοματες πως μας πιανει το ματι που λεει και η γιαγια μου... gelio
ασε...εχεις ακουσει που λενε βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6...ε αυτο..
εχω πονοκεφαλο...εχεις ματι η γιαγια μου...εχω νευρα και μαλωνω με τον αδερφο μου...εχουμε και οι δυο ματι...βεβαια ο αδερφος μου εχει μαυρα ματια αλλα μαλλον το μεταφερω εγω με τηλεπαθεια το ματι...σε λιγο θα εξελιχθει σε τυφλοσουρτης ετσι πως παμε...θα μερωταει η γιαγια τι εχεις και αντι να λεω πονοδοντο θα λεω ματι...
και μετα θα τρεχουμε να περνουμε τα νερα και τα λαδια για το ξεματιασμα...
και βεβαια η κλασικη ερωτηση καθε πεντε λεπτα...χασμουρηθηκες???ειδες που σου το ειπα εγω ματτι ηταν...να την ακους τη γιαγια...
και να εχω και τον αδερφο μου ναβριζει σιγανα μην τον ακουσει η γιαγια που ειναι και μεγαλη γυναικα...
τελειως οφ τοπικ αλλα τα θυμηθηκα και γελουσα μονη μου...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 11:06 pm

Εγώ πάλι ούτε στον πρώτο,ούτε στον δεύτερο δεν την άντεχα!!!
Να σε ρωτήσω κάτι?Δηλαδή αν η Μελίτα πληρώσει τα λάθη της και επανορθώσει,θα αλλάξεις γνώμη για αυτήν?

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 11:07 pm

Χαχαχαχα!Εγώ πάλι δεν πιστεύω στο μάτι!Δεν ματιάζω αλλά και δεν ματιάζομαι!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 11:08 pm

Clarabelle έγραψε:
Εγώ στον α κύκλο τη Δώρα την καταλάβαινα και αν θέλεις τη συμπονούσα. Στο δεύτερο ήθελα να της φέρω καπέλο ότι κρατούσα στα χέρια μου. Σαν τη Μελίτα ένα πράγμα. Πέρσυ καπου τη λυπόμουν φέτος ούτε να τη φτύσω


Συμφωνώ απόλυτα!!!!Εμένα περσυ η συμπαθειά μου ήταν η Μελίτα.. Καλά η Δώρα απο την αρχή με εκνεύριζε.....Ψήφιζα Ρεγγίνα δαγκωτό!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 11:08 pm

hionati έγραψε:
Alexia-Sofia έγραψε:Μη μου θυμίζεις την Δώρα!!!!!!!!!!!!!! Grrr Grrr Grrr Δεν υπάρχει χειρότερη!!!Αχ τυχερές και οι δύο πρασινομάτες!Λατρεύω τα πράσινα μάτια!Σόρι για το όφ τόπικ!!!

ξερεις ομως εμας τις πρασινοματες πως μας πιανει το ματι που λεει και η γιαγια μου... gelio
ασε...εχεις ακουσει που λενε βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6...ε αυτο..
εχω πονοκεφαλο...εχεις ματι η γιαγια μου...εχω νευρα και μαλωνω με τον αδερφο μου...εχουμε και οι δυο ματι...βεβαια ο αδερφος μου εχει μαυρα ματια αλλα μαλλον το μεταφερω εγω με τηλεπαθεια το ματι...σε λιγο θα εξελιχθει σε τυφλοσουρτης ετσι πως παμε...θα μερωταει η γιαγια τι εχεις και αντι να λεω πονοδοντο θα λεω ματι...
και μετα θα τρεχουμε να περνουμε τα νερα και τα λαδια για το ξεματιασμα...
και βεβαια η κλασικη ερωτηση καθε πεντε λεπτα...χασμουρηθηκες???ειδες που σου το ειπα εγω ματτι ηταν...να την ακους τη γιαγια...
και να εχω και τον αδερφο μου ναβριζει σιγανα μην τον ακουσει η γιαγια που ειναι και μεγαλη γυναικα...
τελειως οφ τοπικ αλλα τα θυμηθηκα και γελουσα μονη μου...

Εγω πιστεύω στο μάτι! Λες μήπως να ρίχναμε ένα ξεμάτιασμα στις κοπέλες της σειράς μπας και ξυπνήσουν και δουν τι χαιβάνια είναι και οι δύο τους???

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 11:10 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Εγώ πάλι ούτε στον πρώτο,ούτε στον δεύτερο δεν την άντεχα!!!
Να σε ρωτήσω κάτι?Δηλαδή αν η Μελίτα πληρώσει τα λάθη της και επανορθώσει,θα αλλάξεις γνώμη για αυτήν?

Εγω προσωπικά δεν βλέπω πώς μπορεί να αλλάξει και να επανορθώσει? Θα κάνει τι? Θα κόψει τη σχέση μαχαίρι? Θα την παραδεχτώ αν δω ότι δεν μπλέκεται στο γάμο αλλα εδώ λέει ότι θέλει να τον διαλύσει είναι δυνατόν? Δεν δείχνει καμμία μετάνοια!

Ασε που η Μελίτα δεν έπρεπε ΚΑΝ να το έχεικανει όλο αυτό γιατί έχει βρεθεί στη θέση της Εύας! Αρα μάλλον παίζει κι αυτό το ρόλο του, κρύβει ακόμη κακία και πίκρα και θέλει να της την πει!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 11:14 pm

oriana έγραψε:
evangeliap2808 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Ακριβώς, ούτε ένα μήνα δεν άντεξαν να το παίξουν κύριοι αλλα δεν είναι Μάνος και Εύα Αυτοί! Σε αυτό μαζί τους, είναι χειρότεροι! Αυτό που κάνουν δηλαδή τώρα είναι σωστό? Δεν ντρέπονται! Τόσες ευκαιρίες του έδωσε η Εύα του κυρίου! Όσο για την άλλη μου αρέσει που τα έχει περάσει κι όμως τα κάνει, σα δε ντρέπεται!!!

Έχεις δίκιο.Στο κάτω κάτω η Εύα είχε δώσει χίλιες δυο ευκαιρίες στον Στέφανο να πει την αλήθεια,και ένας λόγος που δεν μαρέσει το διδυμο Εύα-Στέφανος είναι που η σχέση τους δεν στιρίζεται στην ειλικρίνεια(τουλάχιστον από το μέρος του Στέφανου,γιατί την Εύα την θεωρώ απόλυτα σωστή).
Υποκειμενικά,χαίρομαι που επιτέλους θα ειναι μαζί...αξίζουν να είναι ευτυχισμένοι.Και οι δύο εχουν προδωθεί στο παρελθόν...
Ασε με όμως να πω πως ο έρωτας ειναι κατι πολυ ομορφο μεταξύ δύο ερωτευμένων και δεν ξέρω γιατί θα πρέπει όταν αναφερόμαστε στη σχέση τους να ακούγεται βρώμικο.

η διαφορα ομως ειναι οτι η Ευα δεν ειναι ερωτευμενη με το Στεφανο οπως ηταν η Μελιτα με το Μανο κ οτι η Μελιτα μετα το γαμο τους δεν εκανε τιποτα,ουτε φιλι ουτε ερωτα,απλα μερικές συναντησεις στις οποιες κανεις απ'τους δυο δε ζήτησε κατι παραπανω.

Δηλαδή η Εύα ήταν ερωτευμένη με τον Μάνο και μετά ερωτεύτηκε το Στέφανο και για αυτό πρέπει να πούμε δεν πειράζει που είναι ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ που χαλάει το γάμο της Εύας? Δεν γίνεται να τις συγχωρούνται όλα! Ή τον έναν αγάπησε ή τον άλλο και πρέπει να διαλέξει για ποιο απο όλα θα πληρώσει! Και βεβαια ας σταματήσει να λέει οτι δεν είναι Εύα και δεν κάνει εκείνη αυτά τα πράγματα γιατί καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 11:16 pm

Δηλαδή εσείς συμπαθούσατε την Εύα και στον Α κύκλο?Γιατί εγώ νόμιζα πως την συμπαθήσατε μετά την αλλαγή της.Για αυτό ρώτησα αν θα εκανες το ίδιο και στην περίπτωση της Μελίτας.Και πάλι θα σου πω πως δεν βλέπω κακια και δολο απο την μερια της.Μόνο αφέλεια,βλακεία και ξεφτίλα

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 11:21 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Δηλαδή εσείς συμπαθούσατε την Εύα και στον Α κύκλο?Γιατί εγώ νόμιζα πως την συμπαθήσατε μετά την αλλαγή της.Για αυτό ρώτησα αν θα εκανες το ίδιο και στην περίπτωση της Μελίτας.Και πάλι θα σου πω πως δεν βλέπω κακια και δολο απο την μερια της.Μόνο αφέλεια,βλακεία και ξεφτίλα

Εγώ προσωπικά υποστήριζα Μελίτα,μου άρεσε και με το Μάνο πολυ και τη θεωρουσα και τον αδυναμο κρίκο της ιστοριας...Αυτο σε οτι αφορά τη σχέση της με το Μάνο..Μετλά το πράγμα με το Στέφανο στράβωσε..κάπως μου έκατσε αυτη η σχέση....Λίγο υπερβολή,λίγο δήθεν...Εγώ είμαι τρελά φαν της Εύας στο δευτερο κύκλο, δεν λέω οτι τη μισουσα κιολας,αλλα είναι απο τους χαρακτήρες που έχουν εξελιχθεί πολύ...
Καλό σας βράδυ κορίτσια και καλή συνέχεια...Φευγω για cinema...Να ξεφύγει και λίγο το μάτι απο το καθημερινό...
:D
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 11:22 pm

Οχι εγω μέχρι και το τελευταιο επεισόδιο πέρισυ ήθελα τη Μελίτα με τον Μάνο! (αυτό μας τελείωσε μου πηρε καιρό αλλα το εμπέδωσα Razz) όμως θεωρώ απαράδεκτο να κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν και ΕΙΔΙΚΑ όταν το έχεις ζήσει στο πετσί σου!

Η Εϋα πέρσι ήταν μουρλοκομείο και στην αρχή δεν την ήθελα, όμως απο κάποια στιγμή και μετά την είδα να αλλάζει και την συμπάθησα (βέβαια και παλι Μάνο Μελίτα ήθελα αλλα αυτό είναι άλλο)

Όταν όμως είδα τη Μελίτα να κάνει όσα έκανε με τον Στέφανο τρελάθηκα, όπως προείπα το θεωρώ απαράδεκτο!

Για μένα η μία εχει ανοδική πορεία και η άλλη καθοδική και συγκεκριμένα θεωρώ ότι κινητήριος δύναμη της Μελίτας είναι ΚΑΙ (όχι μόνο αλλα και) το να την βγει στην Εύα.

Το ξαναείπα στη θέση της Μελίτας εγω το φιλί του Στεφ θα το κάρφωνα, εκείνη δεν το έκανε μην χαλάσουν και οι σχέσεις τους, καθόταν και τον ονειρευόταν και χωρίς δεύτερη σκέψη έκανε σχέση μαζί του, για μένα αυτά δεν είναι σωστά πράγματα.

Στην τελική η Εύα μπήκε στο γάμο του Μάνου μέσα 2 χρόνια μετά, ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ μια σχέση που είχε ξεκιήσει απο παλιά και είχε μια ιστορία ενώ η Μελίτα χώθηκε σε μια σχέση χωρίς να τη συνδέει τιποτα με τον άλλον και τώρα χώνεται σε έναν γάμο επίσης χωρίς να την δένει με το Στέφανο τίποτε άλλο απο κάποιες βραδιές, δεν τον ξέρει, τα αισθήματά της είναι ρηχά και επιπόλαια πιστεύω κι αυτό πηγάζει απο την ευκολία της να λέει σ'αγαπω

ΥΓ. Foulitsa αν δεις το 180 Μοίρες πες μια κριτική, σκέφτομαι να πάωψ αύριο γιαυτό χιχι Καλά να περάσεις!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Μαρ 18, 2010 11:24 pm, 2 φορές συνολικά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 11:23 pm

Καληνυχτα και σε σενα!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 11:28 pm

Να σου πω κάτι?Εγώ ήμουν Μανομελιτική μέχρι το κόκκαλο!Αλλά το ζευγάρι αυτό,πάει κάηκε!Μετά επιχείρησα να δώ με καλό μάτι την επερχόμενη σχέση Στέφανου-Μελίτας αλλά στην πορεία ξενέρωσα απίστευτα με τον τρόπο που δώθηκε η σχέση τους!Πλέον είμαι πλήρως απογοητευμένη και δεν υποστηρίζω κανένα ζευγάρι!Για μένα και η σειρά έχει χαλάσει πάρα πολύ και οι χαρακτήρες επίσης.Οπότε δεν θα επεκταθώ παραπάνω...Καληνύχτα και απο μενα και καλή συνέχεια!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 11:29 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Οχι εγω μέχρι και το τελευταιο επεισόδιο πέρισυ ήθελα τη Μελίτα με τον Μάνο! (αυτό μας τελείωσε μου πηρε καιρό αλλα το εμπέδωσα Razz) όμως θεωρώ απαράδεκτο να κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν και ΕΙΔΙΚΑ όταν το έχεις ζήσει στο πετσί σου!

Η Εϋα πέρσι ήταν μουρλοκομείο και στην αρχή δεν την ήθελα, όμως απο κάποια στιγμή και μετά την είδα να αλλάζει και την συμπάθησα (βέβαια και παλι Μάνο Μελίτα ήθελα αλλα αυτό είναι άλλο)

Όταν όμως είδα τη Μελίτα να κάνει όσα έκανε με τον Στέφανο τρελάθηκα, όπως προείπα το θεωρώ απαράδεκτο!

Για μένα η μία εχει ανοδική πορεία και η άλλη καθοδική και συγκεκριμένα θεωρώ ότι κινητήριος δύναμη της Μελίτας είναι ΚΑΙ (όχι μόνο αλλα και) το να την βγει στην Εύα.

Το ξαναείπα στη θέση της Μελίτας εγω το φιλί του Στεφ θα το κάρφωνα, εκείνη δεν το έκανε μην χαλάσουν και οι σχέσεις τους, καθόταν και τον ονειρευόταν και χωρίς δεύτερη σκέψη έκανε σχέση μαζί του, για μένα αυτά δεν είναι σωστά πράγματα.

Στην τελική η Εύα μπήκε στο γάμο του Μάνου μέσα 2 χρόνια μετά, ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ μια σχέση που είχε ξεκιήσει απο παλιά και είχε μια ιστορία ενώ η Μελίτα χώθηκε σε μια σχέση χωρίς να τη συνδέει τιποτα με τον άλλον και τώρα χώνεται σε έναν γάμο επίσης χωρίς να την δένει με το Στέφανο τίποτε άλλο απο κάποιες βραδιές, δεν τον ξέρει, τα αισθήματά της είναι ρηχά και επιπόλαια πιστεύω κι αυτό πηγάζει απο την ευκολία της να λέει σ'αγαπω

ΥΓ. Foulitsa αν δεις το 180 Μοίρες πες μια κριτική, σκέφτομαι να πάωψ αύριο γιαυτό χιχι Καλά να περάσεις!

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο,ειδικα σε οτι αφορα Μανο-Μελιτα γιατι ηταν και το αγαπημενο μου ζευγαρι..!!!
Θα δω την Αλικη στη Χωρα των θαυματων...Το 180 μοιρες θελω να το δω...αλλα έχω μια αδυναμια στον Burton οποτε προγηγειται!!!!! :D
Καληνύχτα σε όλους!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Μαρ 19, 2010 12:04 am

Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους η Ευα ειχε ενα παρελθον με το Μανο και τον αγαπουσε περισσοτερο και απο τη ζωη της και αυτο το απεδειξε περιτρανα. Ποτε δεν του απαιτησε χρηματα, μεγαλεια και την τελεια ζωη, ηθελε να ζησει ηρεμα μαζι του τον ερωτα τους και να ειναι ευτυχισμενοι.

Οταν εκεινος την πουλησε και παντρευτηκε τη Μελιτα για να κατακτησει τον κοσμο οπως ελεγε εκεινη τον αφησε για 2 χρονια εκανε σχεση με το Στεφανο αλλα η μεγαλη της αγαπη παντα ηταν ο Μανος ποτε δεν το αρνηθηκε ακομα και τωρα που παντρευτηκε το Στεφανο του ξεκαθαρισε τα πραγματα.

Ο Μανος ομως με ψεμματα την εφερε παλι κοντα του και η αγαπη της και η εξαρτηση της απο αυτον την εκανε να πιστεψει τα παραμυθια του και να ξαναειναι μαζι. Οταν ομως ανακαλυπτε μερα με τη μερα τα ψεμματα του οτι δεν προκειται να χωρισει, οτι εκμεταλευοταν την αγαπη της και της φεροταν με τετοιο τροπο απο αγανακτηση συμπεριφερθηκε ετσι και κατεληξε να τα πει και στη Μελιτα, την επνιξε η προδοσια του Μανου απεναντι της, σωστη κινηση δεν ηταν αλλα ηταν κινηση απελπισιας.

Ολη η ζωη της εξαρτοταν απο το Μανο θλιβερο αυτο αλλα ετσι ηταν η Ευα, δεν ηταν κακια η μοχθηρη, πληγωμενη, παρατημενη και ανικανη να φτιαξει τη ζωη της οπως επρεπε, ο Μανος για εκεινη ηταν σαν "ναρκωτικο" που δεν μπορουσε να απεξαρτηθει και τελικα το πληρωσε πολυ ακριβα.

Αλλα και αυτο που ζει τωρα με το Στεφανο η Ευα ειναι αλλη μια πληγη, αλλη μια προδοσια πισω απο την πλατη της υπαρχει παλι παρασκηνιο, εχει εμπιστοσυνη στο Στεφανο και τον εκτιμα θεωρει οτι της λεει την αληθεια και οτι την παντρευτηκε απο αγαπη αλλα εκεινος μονο σαν νιοπαντρος και σαν ερωτευμενος αντρας δεν φερεται και πιστευω οτι η Ευα το καταλαβαινει, το εισπρατει απλα δεν εχει ανακαλυψει την αιτια ακομα.

Η Μελιτα τωρα ειναι αχαρακτηριστη για μενα, βιωσε τον πονο και το κενο, εχασε τη γη κατω απο τα ποδια της οταν ανακαλυψε πως ο γαμος της ηταν ενα ψεμμα και αντι να τραβηξει μια γραμμη και να φτιαξει τη ζωη της και να κοιταξει το παιδι της ριχνει παντα ευθυνες στους αλλους και για αλλη μια φορα μπλεκει με αντρα που πριν ειχε σχεση η Ευα, αντε και για το Μανο δεν ηξερε, για το Στεφανο ομως ηξερε οτι ηταν ετοιμη να παντρευτουν στο Παρισι, στην Ελλαδα συζουσε με την Ευα, εκανε και το ατοπημα και κοιμηθηκε με το Μανο παραμονη του γαμου του εκει εφταιγε και εκεινος κατα πολυ βεβαια δεν τον αναγκασε η Μελιτα .

Οσον αφορα το Στεφανο ομως το πρωτο φιλι δοθηκε οταν τον ξεμοναχιασε στο εξοχικο, δεν υπηρχε ενα μερος στην Αθηνα οπου μπορουσαν να πανε να μιλησουν? επρεπε να τον παει στην αλλη ακρη? εκει που τον κατεκρινε και εψαχνε να βρει τι κρυβει οταν ξαφνικα εκει που χορευαν μετα την απαγωγη της ειπε εκεινος οτι το αρωμα της μυριζει ερωτα την εριξε ανασκελα και της ηρθε ο ερωτας?

Και αφου εκανε προταση γαμου στην Ευα μετα το φιλι τους ασχετα αν η Ευα δεν δεχτηκε, τοση ηταν η αξιοπρεπεια της? να ειναι παλι δευτερη? και απο που ξεφυτρωσε αυτος ο μεγαλος ερωτας που δεν αφησαν παρκε, σκαλα, τραπεζι και δοκαρι αξεσκονιστο? τι προλαβαν να ζησουν και αυτος κλαιει πανω απο ενα λιωμενο κερι και εκεινη βρισκει ολο προφασεις να τον βρει και να του τηλεφωνει?

Κατα τα τ' αλλα δεν ειναι Ευα και ουτε θα κανει οτι εκανε η Ευα σε αυτη, τον αντρα της Ευας ομως τον κυνηγα, και πολυ ευχαριστως αν την ξαπλωνε δεν θα ελεγε οχι. Γιατι ανακατευεται τωρα αυτη στη ζωη της Ευας? Αφου αγαπιοντουσαν τοσο πολυ με το Στεφανο ας ειχαν τα κοτσια να το παραδεχτουν και οχι να λενε στο ενα παραθυρο εισαι εσυ και στο απεναντι εγω. Αυτα τα θεωρω γελοιοτητες και για μενα δεν εχει βαση αυτος ο ερωτας.

Ολα αυτα που ακουγονται μου φαινονται ανυποστατα. Η Μελιτα καταντησε χειροτερη απο την Ευα, η Ευα ειχε παρελθον και καθε λογο απεναντι στο Μανο γιατι της εκανε τη ζωη κολαση, εκεινη ερχεται τωρα με τη σειρα της να παρει τη ρεβανς? και καλα δεν το σχεδιασε της προεκυψε ο ερωτας.

Οταν εχεις υπαρξει μια φορα 2η στη ζωη ενος αντρα και εχεις αξιοπρεπεια και υπερηφανεια δεν ξαναμπαινεις ποτε ξανα στην ιδια διαδικασια, θελεις μια καθαρη ζωη και εναν αντρα μονο για σενα οχι να τον μοιραζεσαι, αυτο ειναι καταντια οχι ζωη.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 19, 2010 10:48 am

Κωνσταντίνα μου συμφωνώ απόλυτα με την ανάλυση σου! Και το χειρότερο είναι ότι χρησιμοποιούν και οι δύο απομιμήσεις δικαιολογίά για την ατιμία τους το γεγονός ότι η Εύα δεν είναι ερωτευμένη! Λες και αυτό τους δίνει το δικαίωμα να πατήσουν πάνω της ακόμα μια φορα..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 19, 2010 1:47 pm

Μεταφέρω κάποια ποστ απο τις δημοσιεύσεις.

Clarabelle έγραψε:
marializ25 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Όχι δεν θα κάτσει να κοιτάει αφού θα γίνει καυγάς από ότι κατάλαβα ή μάλλον θα είναι οι 2 τους Μάνος Μελίτα όταν γίνει ο καυγάς και θα μπεί ο Στέφανος.... θα το δούμε... αφού λέει ότι τα πράγματα θα φτάσουν σε οριακό σημείο.
Πάντως ο Μάνος δεν μας τα λέει καλά. Τι ήταν αυτό; Να την χτυπήσει; Να ελέγξει τα νεύρα του, εκρεμμεί και η δίκη για βιαοπραγίες στο παρελθόν. Και δεν έχω καταλάβει και τον λόγο. Οκ θα θυμώσει αλλά στο φινάλε έχουν χωρίσει.Άλλο αυτό και άλλο να την χτυπήσει.


Απ όσο κατάλαβα δεν θυμώνει γιατί έχει σχέση με το Στέφανο αλλά γιατί μπαίνει πάλι στη μέση στη ζωή της Εύας. Εδώ που τα λέμε της διάλυσε ένα γάμο και πάει με το καλό για το δεύτερο.
Αυτό που θέλω να δω είναι το Μάνο να υπερασπίζεται στην Εύα το Στέφανο και να της λέει οτι είναι αθώος. Το γέλιο της αρκούδας θα ρίξω.

θυμωνει επειδη μπαινει παλι στη μεση? αυτο το παλι δε μου αρεσει...διοτι ο μανος εβαλε τη μελιτα στη διαδικασια του γαμου...που να το ξερε η αμοιρη η μελιτα οτι και γκομενα πισω απο την πλατη της....ελεος πια δλδ ..ο μανος φταιει που ειχε και γυναικα και ερωμενη..σε αυτη τη φαση οντως η μελιτα το κανε ξερωντας οτι ο στεφανος ητανε της ευας αλλα και παλι δεν υπαρχει αυτο το ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.... και επιπλεον με ποιο δικαιωμα θυμωνει ο μανος με την μελιτα? και σηκωνει και το χερακι του κι απο πανω? ελεος δλδ..επειδη ειναι αντρας σηκωνει και το χερακι ετσι για να υπενθυμιζει οτι αντρες σαν αυτον ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ


Eλσάκι μου μπαίνει ΠΑΛΙ και επιμένω σ αυτό. Να σου πω επειδή δεν παρακολουθούσες πέρσυ οτι αν η Μελίτα δεν κοιμόταν με το Μάνο την παραμονή του γάμου τώρα η Εύα θα ήταν παντρεμένη μαζί του και ο δρόμος για το Στέφανο ανοιχτός. Δεν εννοώ οτι έφταιγε μόνο αυτή αλλά έφταιγε ΚΑΙ αυτή. Της διαλύει ή τουλάχιστον προσπαθεί να της διαλύσει τη ζωή δεύτερη φορά.
Όσο για τη χειροδικία θα με βρεις απολυτως σύφμωνη. Δεν δικαιολογείται με τίποτα.
Τώρα για το αν αλλάζουν οι άνθρωποι θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη. Άλλωστε εσύ έχεις παρακολουθήσει έναν που συστήθηκε στο κοινό φονιάς εκ προμελέτης και που βιαιοπραγούσε και όμως άλλαξε:wink2:

marializ25 έγραψε:
Eλσάκι
μου μπαίνει ΠΑΛΙ και επιμένω σ αυτό. Να σου πω επειδή δεν
παρακολουθούσες πέρσυ οτι αν η Μελίτα δεν κοιμόταν με το Μάνο την
παραμονή του γάμου τώρα η Εύα θα ήταν παντρεμένη μαζί του και ο δρόμος
για το Στέφανο ανοιχτός. Δεν εννοώ οτι έφταιγε μόνο αυτή αλλά έφταιγε
ΚΑΙ αυτή. Της διαλύει ή τουλάχιστον προσπαθεί να της διαλύσει τη ζωή
δεύτερη φορά.
Όσο για τη χειροδικία θα με βρεις απολυτως σύφμωνη. Δεν δικαιολογείται με τίποτα.
Τώρα
για το αν αλλάζουν οι άνθρωποι θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική
άποψη. Άλλωστε εσύ έχεις παρακολουθήσει έναν που συστήθηκε στο κοινό
φονιάς εκ προμελέτης και που βιαιοπραγούσε και όμως άλλαξεΕύα - Μελίτα - Σελίδα 3 692872

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑΣ....ΑΚΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ...ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΜΑΝΩΛΑΚΗ....ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΕΛΕΟΣ...ΔΛΔ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ...ΔΛΔ ΝΙΩΘΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΛΕΕΙ: ΘΑ ΔΙΑΛΥΣΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ? ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ..

ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ..ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ..ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΑΣΧΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ: Η ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ?
ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΛΙ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΥΑ...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΛΔ..ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΝΤΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ...
ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝΕ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ..ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝΕ ΝΩΡΙΣ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΚΟΥΛΟ( ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ) .ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΘΕΛΩ Η ΕΥΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΣΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ... ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ....


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ..ΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ..ΑΛΛΑ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΜΟΝΑΧΟΣ ΤΟΥ..ΑΦΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ...ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΙΕΣΑΙ..

Ο ΜΑΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ , ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΛΑΣΠΩΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ

KatsaroYpotheto έγραψε:Εννοείς ότι η Μελίτα δεν το κάνει με βασικό στόχο να βλάψει την Εύα?

Αφενός να σου θυμήσω ότι έχει βγάλει κακία απέναντι στην Εύα δηλώνοντας ότι τη βρίσκει μπροστά της αλλα και πάλι θα κάνω πίσω και θα δεχτώ ότι δεν είναι στόχος της η Εύα, αλλαζει κάτι?

Είναι ή δεν είναι η δεύτερη φορά που θα χαλάσει ο γάμος της Εύας επειδή η ο σύντροφος της θα πάει με τη Μελίτα? Δεχομαι ότι δεν θέλει να την βλάψει, δεν μπορείς να μην δεχτείς όμως ότι αυτό κάνει και ότι αν ήθελε να λέει ότι είναι σωστή θα έπρεπε να μην το κάνει.

Γιατί και την προηγούμενη φορά σαν δικαιολογία για την πράξη της έδωσεε ακριβώς τον ίδιο λόγο, ότι επρόκειτο για τον μεγάλο της έρωτα!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 19, 2010 2:01 pm

Εννοείς ότι η Μελίτα δεν το κάνει με βασικό στόχο να βλάψει την Εύα?



δε σηκωθηκε ενα πρωι παντως και ειπε: τι να κανω σημερα? α ναι θα παω να τα φτιαξω με τον στεφανο.....για να βλαψω και την ευα που την εχω απωθημενο

Αφενός
να σου θυμήσω ότι έχει βγάλει κακία απέναντι στην Εύα δηλώνοντας ότι τη
βρίσκει μπροστά της αλλα και πάλι θα κάνω πίσω και θα δεχτώ ότι δεν
είναι στόχος της η Εύα, αλλαζει κάτι?




και βεβαια δεν αλλαζει απλα οπως προειπα δε το κανε με σκοπο...αυτο που λεει οτι εινια μπροστα της οντως ειναι κακια δεν αντιλεγω... αλλα στο θεμα του γαμου της ηταν οντως μπροστα της Η ΕΥΑ...εκεινη ηρθε να διεκδικησει τον αντρα της...εκειν αναστατωσε την ζωη της και την οικογενεια της οχι το αντιθετο......

αλλα εδω ναι οντως φταιει η μελιτα...και το κανει συνειδητα...αυτο που λεει ειναι λαθος αλλα και παλι τι να κανουμε αν ερωτευτηκε τον στεφανο..στο κατω κατω δε του ριχτηκε αυτη ...ισα ισα που προσπαθησε να τον απομακρυνει...αυτος της κολλουσε τουλαχιστον τις περισσοτερες φορες..δε λεω οτι δεν εχε ευθυνη ..εχει απλα ετσι ηρθανε τα πραγματα.....οπως βλεπεις προσπαθω να το δω ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ...και την κατηγορω την μελιτα και την καταλαβαινω...

Είναι ή δεν είναι η
δεύτερη φορά που θα χαλάσει ο γάμος της Εύας επειδή η ο σύντροφος της
θα πάει με τη Μελίτα? Δεχομαι ότι δεν θέλει να την βλάψει, δεν μπορείς
να μην δεχτείς όμως ότι αυτό κάνει και ότι αν ήθελε να λέει ότι είναι
σωστή θα έπρεπε να μην το κάνει.



ΝΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ.....



Γιατί και την προηγούμενη φορά
σαν δικαιολογία για την πράξη της έδωσε ακριβώς τον ίδιο λόγο, ότι
επρόκειτο για τον μεγάλο της έρωτα!



ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ Η ΜΕΛΙΤΑ...


Εγώ να δεχτώ οτι δεν το κάνει επίτηδες αν και διατηρώ αμφιβολίες
Αλλάζει αυτό κάτι; Πάλι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Μαζί με το Στέφανο (γιατί κι αυτός μεθόδευσε διάφορα) διαλύσανε μια φορά τη ζωή της Εύας και ετοιμάζονται να το κάνουν δεύτερη φορά.
Και για να μην παρεξηγηθώ και οι ευθύνες του Μάνου στο τραπέζι αλλά τωρα μιλάμε γι αυτούς τους δύο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από marializ25 Παρ Μαρ 19, 2010 2:05 pm

Clarabelle έγραψε:Εννοείς ότι η Μελίτα δεν το κάνει με βασικό στόχο να βλάψει την Εύα?



δε σηκωθηκε ενα πρωι παντως και ειπε: τι να κανω σημερα? α ναι θα παω να τα φτιαξω με τον στεφανο.....για να βλαψω και την ευα που την εχω απωθημενο

Αφενός
να σου θυμήσω ότι έχει βγάλει κακία απέναντι στην Εύα δηλώνοντας ότι τη
βρίσκει μπροστά της αλλα και πάλι θα κάνω πίσω και θα δεχτώ ότι δεν
είναι στόχος της η Εύα, αλλαζει κάτι?




και βεβαια δεν αλλαζει απλα οπως προειπα δε το κανε με σκοπο...αυτο που λεει οτι εινια μπροστα της οντως ειναι κακια δεν αντιλεγω... αλλα στο θεμα του γαμου της ηταν οντως μπροστα της Η ΕΥΑ...εκεινη ηρθε να διεκδικησει τον αντρα της...εκειν αναστατωσε την ζωη της και την οικογενεια της οχι το αντιθετο......

αλλα εδω ναι οντως φταιει η μελιτα...και το κανει συνειδητα...αυτο που λεει ειναι λαθος αλλα και παλι τι να κανουμε αν ερωτευτηκε τον στεφανο..στο κατω κατω δε του ριχτηκε αυτη ...ισα ισα που προσπαθησε να τον απομακρυνει...αυτος της κολλουσε τουλαχιστον τις περισσοτερες φορες..δε λεω οτι δεν εχε ευθυνη ..εχει απλα ετσι ηρθανε τα πραγματα.....οπως βλεπεις προσπαθω να το δω ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ...και την κατηγορω την μελιτα και την καταλαβαινω...

Είναι ή δεν είναι η
δεύτερη φορά που θα χαλάσει ο γάμος της Εύας επειδή η ο σύντροφος της
θα πάει με τη Μελίτα? Δεχομαι ότι δεν θέλει να την βλάψει, δεν μπορείς
να μην δεχτείς όμως ότι αυτό κάνει και ότι αν ήθελε να λέει ότι είναι
σωστή θα έπρεπε να μην το κάνει.



ΝΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ.....



Γιατί και την προηγούμενη φορά
σαν δικαιολογία για την πράξη της έδωσε ακριβώς τον ίδιο λόγο, ότι
επρόκειτο για τον μεγάλο της έρωτα!



ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ Η ΜΕΛΙΤΑ...


Εγώ να δεχτώ οτι δεν το κάνει επίτηδες αν και διατηρώ αμφιβολίες
Αλλάζει αυτό κάτι; Πάλι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Μαζί με το Στέφανο (γιατί κι αυτός μεθόδευσε διάφορα) διαλύσανε μια φορά τη ζωή της Εύας και ετοιμάζονται να το κάνουν δεύτερη φορά.
Και για να μην παρεξηγηθώ και οι ευθύνες του Μάνου στο τραπέζι αλλά τωρα μιλάμε γι αυτούς τους δύο


μα λεω δεν αλλαζει κατι..το ιδιο αποτελεσμα απλα αυτη φορα δε το κανει με σκοπο.....δε το αρχισε με σκοπο απλα στη διαδρομη καταλαβαινει οτι θα υπαρχει αυτο το αποτελεσμα..και ειμαι εντελως αντικειμενικη πανω σε αυτο θεμα..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕ ΜΕΛΙΤΑ αλλα ουτε και μενα προσωπικα μου αρεσει που διαλυουν την ευα.....τουλαχιστον ο στεφανος ειναι πολυ περισσοτερο υπευθυνος εφοσον ηθελε να τις εξασφαλισει μια καλη ζωη ..και διαφορετικη απο οτι της προσφερε ο μανος

marializ25
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 19, 2010 2:19 pm

μα λεω δεν αλλαζει κατι..το ιδιο αποτελεσμα απλα αυτη φορα δε το κανει με σκοπο.....δε το αρχισε με σκοπο απλα στη διαδρομη καταλαβαινει οτι θα υπαρχει αυτο το αποτελεσμα..και ειμαι εντελως αντικειμενικη πανω σε αυτο θεμα..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕ ΜΕΛΙΤΑ αλλα ουτε και μενα προσωπικα μου αρεσει που διαλυουν την ευα.....τουλαχιστον ο στεφανος ειναι πολυ περισσοτερο υπευθυνος εφοσον ηθελε να τις εξασφαλισει μια καλη ζωη ..και διαφορετικη απο οτι της προσφερε ο μανος


Eγώ πάλι βλέπω οτι η Εύα παίρνει απ το Στέφανο το απολύτως τίποτα. Ήταν μικρόψυχο εκ μέρους του να παντρευτεί μια γυναίκα και να έχει στο μυαλό του μια άλλη γιατί απλά ξέρει και αυτός και η Μελίτα οτι η Εύα στη ζωή της μπορεί να έκανε χίλια λάθη αλλά πρόσφερε ατελείωτη αγάπη και κανένας δεν της την επέστρεψε.
Προσπαθούν να με πείσουν οτι η Μελίτα υπέφερε πολύ αλλα δεν ξεχνώ οτι μέχρι τη στιγμή που την πρωτογνωρίσαμε ήταν μια ευτυχισμένη γυναίκα αρα έχει ζήσει και τη χαρά και την ευτυχία αντίθετα με την Εύα που στη ζωή της δεν έζησε τίποτα ποτέ.
Οπότε πλέον εγώ αυτό που ζητάω είναι ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. Στο περιθώριο των ιστοριών της παρέας δεν με αφορά τι θα κάνουν οι άλλοι. Αυτό που θέλω είναι να δω την ηρωίδα που παρακολουθώ απ την αρχή ευτυχισμένη είτε με το Μάνο είτε με το Στέφανο. Θέλω να δω τους έξι να βρίσκουν την Εδέμ τους.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης