Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Μαρ 19, 2010 4:15 pm

Παιδια εγω συνηθως δεν ασχολουμε και τοσο με αλλους εκτος απο Νορα και Λουκα(ξερετε κολλημα)αλλα θελω να πω κατι.....Γενικα......Η Ευα εχει κανει πολλα λαθη τα οποια ομως προσπαθει να διορθωσει..εγω προσωπικα φετος βλεπω καθημερινα μια αλλη Ευα....καμια μα καμια σχεση με την περσινη Ευα.....οσο για την Μελιτα ειναι μια κοπελα που εχει περασει πολλα συμφωνω.....εχει κανει και πει ομως αλλα τοσα!!!!Μιλαμε για επιπεδο Μελιτας......απο την στιγμη που κατηγορει την Ευα συνεχως"Εγω δεν ειμαι Ευα" ακομα και χωρις να το πει εκεινη(δεν σταματαει την μανα της οταν εκεινη την λεει"ντεκαπαζ",εκφρασεις του τυπου"μας νικησε η Ευα" και τετοια)θεωρειται οτι μπορει να ειναι καλυτερη απο την Ευα??????Εγω οχι!!!!Ποσες φορες την εχει βρισει ετσι η Ευα???Καμια!!!Ολο"η Μελιτα ειναι καλο παιδι,δεν φταιει η Μελιτα"ειναι!!!!!!!Λοιπον???Εμενα αυτη ειναι η αποψη μου......
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Mελιτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 4:53 pm

εδω θα λεμε την αποψη μας για τη μελιτα

ρολος:προσοπικα βρισκω το ρολο της χειροερο και απο της νταιζης γιατι με τη νταιζη ξερεις με τι εχεις να κανεις
η μελιτα το παιζει κυρια και απο μεσα της πηγαζει η κακια
περσι θεωρουσε την ευα πορνη(να το πω κομψα)που διελησε το γαμο της με το μανο και τωρα κανει αυτα που κοροιδευε και εβριζε
εχει δηλωσει πολλες φορες:"εγω δεν ειμαι ευα δεν θα μπω αναμεσα στο ζευγαρι" και κανει τα ιδια
επισης ποτε δεν παραδεχτηκε τα λαθη της σε αντιθεση με την ευα(π.χ.:η μελιτα δεν παραδεχτηκε ποτε οτι ηταν λαθος η συναντηση με το στεφανο ακομη κι αν μιλουσαν μονο ενω η ευα παραδεχτηκε το λαθος της με το νικολα)οποτε θεωρω τη μελιτα κατωτερου επιπεδου και κακοψυχη

Εξωτερικη εμφανιση:αν το παρεις εξωτερικα η ομορφια της ειναι κρυα(βορειος πολος ειναι η κοπελια αλλα να μην το σχολιασω) σε αντιθεση με ολων των υπολιπων κοριτσιων στη καταταξη με της πιο ωραιες θα την εβαζα 5η στις 7 με αυτη τη καταταξη:
7)αγγελα
6)αμαλια
5)μελιτα
4)μαριλια
3)δαφνη
2)νορα
1)ευα
η μελιτα με το μανο:προσοπικα πιστευω πως δεν εχουν καθολου χημεια

η μελιτα με το στεφανο:πιστυω πως εχουν χημεια μα οχι τοση οση η ευα με το στεφανο και φυσικα οχι τοση η ευα με το μανο(γενικως με οποιον και να ναι η ευα εχει χημεια αλλα τη θελω με το μανο)θελω τη μελιτα με το στεφανο μονο και μονο για ενα λογο(και αν αναλαβει αυτη τη δουλεια ο στεφανος τοτε τα σηλιπιτιρια μου και την ευχη μου για καλο κουραγιο στο παιδι γιατι ειναι ακατωρθοτο)θελω λοιπον το στεφανο με τη μελιτα για να μπορεσει να τη κανει ανθρωπο

νεφελη:προσοπικα πιστεβω πως η νεφελη πρεπει να μεινει με το μανο και την ευα και η μελιτα να την βλεπει δεν της αξιζει(κατα τη γνομη μου παντα)ενα τετοιο αγγελουδι σαν το νεφελακι

στμπερασμε:αντιαπθω τη μελιτα και τη θεωρω κακο ανθρωπο και υποκριτρια και φυσικα βορειο πολο στην εξωτερικη της εμφανιση δηλαδη τη βρισκω κρυα


θα παρακαλουσα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Απρ 02, 2010 5:01 pm

Θεέ μου κακία!Και μένε μου την δίνει η Εύα και όλοι πιστεύω έχουμε χαρακτήρες που μας νευριάζουν,αλλά αυτό δεν τον έχω ξαναδεί!
Δεν χρειάζεται νομίζω να σου πω πως είσαι υπέρ του δέοντως υποκειμενική και πως τα περισσότερα από αυτά που λες είναι κατα την γνώμη μου τρελές υπερβολές!
Το γεγονός πως επικροτείς την βία που της άσκησε ο Μάνος είναι πολύ κακό δείγμα...να το προσέξεις...σου εύχομαι ποτέ να μην το ζήσεις από τον σύντροφό σου πάντως!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Παρ Απρ 02, 2010 5:10 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!ΜΑ ΟΛΑ
Με μια μικρή τροποποίση.Όπου Μελίτα βάλε Εύα!!!!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 5:14 pm

Izabella29 έγραψε:Θεέ μου κακία!Και μένε μου την δίνει η Εύα και όλοι πιστεύω έχουμε χαρακτήρες που μας νευριάζουν,αλλά αυτό δεν τον έχω ξαναδεί!
Δεν χρειάζεται νομίζω να σου πω πως είσαι υπέρ του δέοντως υποκειμενική και πως τα περισσότερα από αυτά που λες είναι κατα την γνώμη μου τρελές υπερβολές!
Το γεγονός πως επικροτείς την βία που της άσκησε ο Μάνος είναι πολύ κακό δείγμα...να το προσέξεις...σου εύχομαι ποτέ να μην το ζήσεις από τον σύντροφό σου πάντως!

το εχω ζησει χωρις να μου αξιζει κι ολας τουλαχιστον στη μελιτα αξιζε επισης ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου η κακια που λες οτι πηγαζει απο μεσα μου εμενα με προσβαλει
εγω σου ευχομαι να μην γινεις ποτε σαν τη μελιτα
επισης ολα αυτα που ειπα τα ενοω και δεν ειναι υποκιμενικα αλλα αντικιμενικα κατα τη ταπεινη μου γνομη
επισης εδω δεν σχολιαζουμε αυτα που γραφει ο παραπανω αλλα λεμε τη γνομη μας για την μελιτα ευχαριστω
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 5:15 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!ΜΑ ΟΛΑ
Με μια μικρή τροποποίση.Όπου Μελίτα βάλε Εύα!!!!
ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Απρ 02, 2010 5:20 pm

Εμένα ο ρόλος της με έχει εκνευρίσει φέτος...Ενώ μέχρι περισι τη συμπαθούσα παρα πολύ..και γενικώς τη θεωρουσα το απολυτο θυμα της ιστοριας,ακομα και την τελευταια νυχτα με το Μάνο δικαιολογησα, φέτος ακουω πάλι μεγάλα λόγια και μάλιστα σε συντομο χρονικό διαστημα... Και οτι βάζει το Στεφανο πα΄νω απο ολους και όλα, είναι τραβηγμενο απο τα μαλλια...Καταλαβαινω πως μπορει να ερωτευτηκε αλλά αυτο δεν δικαιολογει τις πράξεις τις...Θεωρω γελοιο να μας τη δειχνουν στο τέλος του πρωτου κυκλου καταρρακωμενη απο το γαμο του Μάνου καιι στο δευτερο κύκλο παλι καταρρακωμενη(και στον ιδιο καναπε) απο το γάμο του Στεφανου παλι με την Ευα..Την ακυρώσανε σαν χαρακτήρα για μένα....
Επίσης θεωρώ οτι κάνει λάθη με το παιδί της, στο οτι εχει βάλει δυο διαφορετικους αντρες μεσα στο σπιτι της και κοντα στο παιδι της,τα υπολοιπα είναι ψιλα γραμματα για μενα μπροστα σ' αυτο... Και άνετα μπορουσε να Νεφελάκι κάτι να έχει δει.
Εγω τον ερωτα της δεν τον εχω ποάρει και τόσο σοβαρά,δεν μου το δινει αυτο μια γυναίκα που πριν λιγο καιρο χτυπιοτανε για άλλον και επισης θεωρω τραγικό το να σκεφτεται τη μοιρα θα έχει εκεινη αν χαλάσιε ο γάμος της Ευας με το Στέφανο..
Την προτιμουσα με το Μάνο,για μένα απο αποψη χημειας ηταν απο τα καλυτερα ζευγαρια της Εδεμ ακι αν ο Μάνος δεν με είχε εκνευρισει τόσο με τη συμπεριφορά τους παλί μαζί θα τους ηθελα..Μου αρέσουν όλες τους οι σκηνές..θεωρω οτι εβγαιναν πολυ φυσικες με το Μάνμο ενω με το Στεφανο δεν μου το βγάζει αυτο..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Παρ Απρ 02, 2010 5:31 pm

noritsa fwka4ever έγραψε:
mimi_loukas+nora έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!ΜΑ ΟΛΑ
Με μια μικρή τροποποίση.Όπου Μελίτα βάλε Εύα!!!!
ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου
Που είδες την ένταση? scratch Απλά είπα τη γνώμη μου απλά και λιτά...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 5:37 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:
noritsa fwka4ever έγραψε:
mimi_loukas+nora έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!ΜΑ ΟΛΑ
Με μια μικρή τροποποίση.Όπου Μελίτα βάλε Εύα!!!!
ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου
Που είδες την ένταση? scratch Απλά είπα τη γνώμη μου απλά και λιτά...
τα κεφαλαια δηλωνουν ενταση τουλαχιστον αυτο εμαθα εγω στο φροντηστξριο υπολογιστων που πηγαινω
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Απρ 02, 2010 5:39 pm

noritsa fwka4ever έγραψε: το εχω ζησει χωρις να μου αξιζει κι ολας τουλαχιστον στη μελιτα αξιζε επισης ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου η κακια που λες οτι πηγαζει απο μεσα μου εμενα με προσβαλει
εγω σου ευχομαι να μην γινεις ποτε σαν τη μελιτα
επισης ολα αυτα που ειπα τα ενοω και δεν ειναι υποκιμενικα αλλα αντικιμενικα κατα τη ταπεινη μου γνομη
επισης εδω δεν σχολιαζουμε αυτα που γραφει ο παραπανω αλλα λεμε τη γνομη μας για την μελιτα ευχαριστω


Για να μην παρεξηγούμαστε εγώ δεν έχω καμία ένταση,απλώς διαπιστώνω πως υπάρχει έντονη εμπάθεια.
Επίσης γιατί δεν μπορώ να σχολιάζω τι λέει ο παραπάνω?Εσύ δεν το κάνεις αυτό?Όλοι έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε αυτά που λέει ο άλλος.
Πολύ λυπηρό να ακούω πως έχεις υποστεί την βία και εύχομαι να έφυγες αμέσως από την σχέση που στην προκάλεσε,αλλά είναι εξίσου λυπηρό από άτομο που έχει δεχθεί βία να ακούω πως θεωρεί δικαιολογημένη την πράξη αυτή του Μάνου.Η βία ποτέ και με τίποτα δεν δικαιολογείται,εκτός αν είναι για άμυνα!
Τέλος και γω εύχομαι να μην γίνω σαν την Μελίτα,γιατί δεν ήθελα να είμαι τόσο αδύναμο άτομο,ούτε να περάσω όλα αυτά που πέρασε χωρίς να φταίει σε τίποτα.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 7:22 pm

Izabella29 έγραψε:
noritsa fwka4ever έγραψε: το εχω ζησει χωρις να μου αξιζει κι ολας τουλαχιστον στη μελιτα αξιζε επισης ζητησα να μην διμιοργηθουν εντασεις απο τους φαν της μελιτας γιατι αυτη ειναι η αποψη μου η κακια που λες οτι πηγαζει απο μεσα μου εμενα με προσβαλει
εγω σου ευχομαι να μην γινεις ποτε σαν τη μελιτα
επισης ολα αυτα που ειπα τα ενοω και δεν ειναι υποκιμενικα αλλα αντικιμενικα κατα τη ταπεινη μου γνομη
επισης εδω δεν σχολιαζουμε αυτα που γραφει ο παραπανω αλλα λεμε τη γνομη μας για την μελιτα ευχαριστω


Για να μην παρεξηγούμαστε εγώ δεν έχω καμία ένταση,απλώς διαπιστώνω πως υπάρχει έντονη εμπάθεια.
Επίσης γιατί δεν μπορώ να σχολιάζω τι λέει ο παραπάνω?Εσύ δεν το κάνεις αυτό?Όλοι έχουμε το δικαίωμα να σχολιάζουμε αυτά που λέει ο άλλος.
Πολύ λυπηρό να ακούω πως έχεις υποστεί την βία και εύχομαι να έφυγες αμέσως από την σχέση που στην προκάλεσε,αλλά είναι εξίσου λυπηρό από άτομο που έχει δεχθεί βία να ακούω πως θεωρεί δικαιολογημένη την πράξη αυτή του Μάνου.Η βία ποτέ και με τίποτα δεν δικαιολογείται,εκτός αν είναι για άμυνα!
Τέλος και γω εύχομαι να μην γίνω σαν την Μελίτα,γιατί δεν ήθελα να είμαι τόσο αδύναμο άτομο,ούτε να περάσω όλα αυτά που πέρασε χωρίς να φταίει σε τίποτα.
ε οχι και δεν φταιει τωρα τελος παντων εεχεις την αποψη σου εχω τη δικη μου
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Παρ Απρ 02, 2010 7:29 pm

Νομιζω οτι ειναι ειναι περιττο να βγαζουμε τετοια εμπαθεια προς ενα χαρακτηρα!Και εμενα με εκνευριζει απιστευτα και ποτε μου δεν την συμπαθησα αλλα ο καθενας εχει την αποψη του!Στον πρωτο κυκλο της εδινα και κανα δικιο αλλα φετος το κακο εχει παραγινει!Κανει οσα περυσι εκραζε με το χειροτερο τροπο!Δεν θα το αναλυσω περαιτερω ομως γιατι τα εχω πει ουκ ολιγες φορες στο τοπικ ''Μελιτα-Ευα''!Και οσο για τα χθεσινα με το Μανο τον προκαλεσε και μαλιστα πολυ αλλα ΔΕΝ ειχε κανενα δικαιωμα να σηκωσει το χερι του!

Γενικως ο χαρακτηρας της δεν μου αρεσει και μου ειναι σχετικα αδιαφορη!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evangeliap2808 Παρ Απρ 02, 2010 8:06 pm

Ελπίζω,μου επιτρέπεται να πω την άποψη μου...
Καταρχάς,τι αναλύουμε την ομορφιά της;Βασικά την Χρύσα θίγεις..Άποψη μου είναι πως η κοπέλα χαμογελά και γεμίζει το πλάνο με φως...Τη θεωρώ από τις ομορφότερες παρουσίες φέτος στη TV.Επίσης θα πω κάτι που έχω ξανα πει...η κοπέλα μπορεί από την μία να είναι γλυκιά και τρυφερή και από την άλλη "θυλικό" με τα όλα του...
Στέφανος-Μελίτα:Μια χαρά άνθρωπος είναι η Μελίτα.Αντιθέτως εκείνος πρέπει να μάθει να αναλαμβάνει τις ευθύνες του.Όσο για την χημεία είναι άποψη του καθενός.
Νεφέλη:Ναι...να μείνει το παιδί με άλλη μητέρα..πραγματικά,θεωρείς πως η Μελίτα είναι χειρότερος γονιός από τον Μάνο;;Γιατί εγώ θυμάμε πως όταν γεννούσε η Μελίτα εκείνος ήταν με την Εύα..και ας μην αρχίσω ότι άλλο έχει κάνει στο παιδί και στην μάνα του γιατί θα χρειαστεί βιβλίο ολόκληρο..
Συμπέρασμα:
Η Μελίτα μια χαρά άνθρωπος είναι,απλά κάνει λάθη όπως όλοι μας.Αυτό που θέλω για εκείνη είναι να ζήσει ευτιχισμένη,και όταν περάσει η μπόρα που την περιμένει,να βγει πιό δυνατή και να τους διατανοστείλει όλους.Και η Εύα είχε πει κάποτε,πως θα είναι καλη σύζυγος στο Νικόλα..δεν θέλω να πω κάτι για την ίδια απλά λέω πως όλοι λέμε λόγια που δεν τα εννοούμε,πραγματικά...λόγια του αέρα(βλ.εγω δεν είναι Εύα).
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Παρ Απρ 02, 2010 9:56 pm

Σαν χαρακτηρας: Πέρσυ είπε πολλά και έκρινε πολύ καταστάσεις, αδυναμίες των άλλων..Φέτος κάνει τα ίδια..Δεν θα κατανοήσω ΠΟΤΕ ότι μόλις πληγώθηκε από τον τρίγωνο Μάνος-Μελίτα-Εύα μπήκε σε ένα ακόμα και ειδικά με την ίδια "αντίζηλο".. Για μένα χρησιμοποίησε καθαρά τον Οδυσσέα απλά και μόνο για να ξεπεράσει το Μάνο, τον έμπασε στο σπίτι της με τη Νεφέλη μέσα τον κεράτωσε κιόλας και τον χώρισε.. Την αντιπάθησα ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ τότε μετά την απαγωγή.. Θυμάμαι την σκηνή που στο μπουντρούμι έκλαιγε και έλεγε ότι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΦΙΛΟΥΣ και άραγε θα ενδιαφερθεί κανείς για εκείνη? Μόλις την έκαναν μέλος της παρέας όμως μια χαρά έβγαινε για καφεδάκι με την Εύα και την ψάρευε για την ευτυχία με τον Στέφανο και όταν μαγείρευαν σπίτι της έσκυβε το κεφάλι για το σκηνικό που είχε δει η Εύα την νύχτα πριν το γάμο της με το κελεπούρι γιατί υποτίθεται ντρεπόταν..Δεν μου λέει κάτι ότι ζήτησε συγγνώμη για την ίδια για το σφουγγάρισμα με το Μάνο.. Η συγγνώμη μετράει όταν πραγματικά έχεις καταλάβει το λάθος σου και φυσικά με την προυπόθεση ότι δεν θα το ξανακάνεις.
Σαν μάνα: Το παιδάκι της όταν ερωτεύτηκε το παράτησε..Μας έδειχναν οι σεναριογράφοι ότι δεν ασχολείται μαζί του. Δεν νομίζω να μας τα έδειξαν αυτά καταλάθος.. Θεωρώ όμως ότι μια μάνα ναι μεν μπορεί να έχει τις άσχημες στιγμές της αλλά πάνω απ όλα και πριν απ όλα πρέπει να είναι ΜΑΝΑ και μετά γυναίκα.. (για να μην παρεξηγηθούμε δεν θεωρώ καλύτερη μάνα την Εύα, η καλύτερη μάνα της σειράς για μένα είναι ο Οδυσσέας).
Σαν φίλη: Για φίλη μου δεν θα την ήθελα... Πάντα είναι πιο σημαντικά τα δικά της προβλήματα.. Πήγαινε η Νόρα σπίτι της και πάντα η Μελίτα έλεγε τον δικό της πόνο. Παντρευόταν ο Λουκάς την επόμενη μέρα και η Μελίτα παράτησε την Νόρα που της είχε σταθεί γιατί άκουσε ότι ο απόλυτος ξημεροβραδιάζεται στα παράθυρα.
Σαν ομορφιά: Η ομορφιά είναι πολύ υποκειμενική για μένα..Υπάρχουν άνθρωποι που δεν τους αρέσει η Τζολί ή η Λίμα..Πάντως για μένα είναι γλυκιά κοπέλα, έχει γήινη ομορφιά και ωραία χαρακτηριστικά..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 10:59 pm

anna90 έγραψε:Σαν χαρακτηρας: Πέρσυ είπε πολλά και έκρινε πολύ καταστάσεις, αδυναμίες των άλλων..Φέτος κάνει τα ίδια..Δεν θα κατανοήσω ΠΟΤΕ ότι μόλις πληγώθηκε από τον τρίγωνο Μάνος-Μελίτα-Εύα μπήκε σε ένα ακόμα και ειδικά με την ίδια "αντίζηλο".. Για μένα χρησιμοποίησε καθαρά τον Οδυσσέα απλά και μόνο για να ξεπεράσει το Μάνο, τον έμπασε στο σπίτι της με τη Νεφέλη μέσα τον κεράτωσε κιόλας και τον χώρισε.. Την αντιπάθησα ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ τότε μετά την απαγωγή.. Θυμάμαι την σκηνή που στο μπουντρούμι έκλαιγε και έλεγε ότι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΦΙΛΟΥΣ και άραγε θα ενδιαφερθεί κανείς για εκείνη? Μόλις την έκαναν μέλος της παρέας όμως μια χαρά έβγαινε για καφεδάκι με την Εύα και την ψάρευε για την ευτυχία με τον Στέφανο και όταν μαγείρευαν σπίτι της έσκυβε το κεφάλι για το σκηνικό που είχε δει η Εύα την νύχτα πριν το γάμο της με το κελεπούρι γιατί υποτίθεται ντρεπόταν..Δεν μου λέει κάτι ότι ζήτησε συγγνώμη για την ίδια για το σφουγγάρισμα με το Μάνο.. Η συγγνώμη μετράει όταν πραγματικά έχεις καταλάβει το λάθος σου και φυσικά με την προυπόθεση ότι δεν θα το ξανακάνεις.
Σαν μάνα: Το παιδάκι της όταν ερωτεύτηκε το παράτησε..Μας έδειχναν οι σεναριογράφοι ότι δεν ασχολείται μαζί του. Δεν νομίζω να μας τα έδειξαν αυτά καταλάθος.. Θεωρώ όμως ότι μια μάνα ναι μεν μπορεί να έχει τις άσχημες στιγμές της αλλά πάνω απ όλα και πριν απ όλα πρέπει να είναι ΜΑΝΑ και μετά γυναίκα.. (για να μην παρεξηγηθούμε δεν θεωρώ καλύτερη μάνα την Εύα, η καλύτερη μάνα της σειράς για μένα είναι ο Οδυσσέας).
Σαν φίλη: Για φίλη μου δεν θα την ήθελα... Πάντα είναι πιο σημαντικά τα δικά της προβλήματα.. Πήγαινε η Νόρα σπίτι της και πάντα η Μελίτα έλεγε τον δικό της πόνο. Παντρευόταν ο Λουκάς την επόμενη μέρα και η Μελίτα παράτησε την Νόρα που της είχε σταθεί γιατί άκουσε ότι ο απόλυτος ξημεροβραδιάζεται στα παράθυρα.
Σαν ομορφιά: Η ομορφιά είναι πολύ υποκειμενική για μένα..Υπάρχουν άνθρωποι που δεν τους αρέσει η Τζολί ή η Λίμα..Πάντως για μένα είναι γλυκιά κοπέλα, έχει γήινη ομορφιά και ωραία χαρακτηριστικά..
οντως η ομορφια ειναι υποκιμενικη και συμφωνω με ολα τα υπολιπα δεν θα μπορουσες να την περιγραψεις καλυτερα
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Melita4ever Παρ Απρ 02, 2010 11:03 pm

καλά γίνετε να συγκρίνουμαι την Μελίτα με την Εύα μην τρελαθούμε τελείως!Η Μελίτα δεν πάει στα αυτοκίνητα με τον Στέφανο και να του λεει δεν είμαι σίγουρη για την οικογενειακή σας ευτιχία να του λέει εγώ είμαι γυναίκα σου και να τον φιλάει μην τρελαθούμε εντάξει.Πείτε στην Εύα να πάει να γυρίσει καμία ωραία ταινιούλα σαν και αυτές που γύριζε στο Παρίσι και την Μελίτα να την αφήσει στην ησυχία της!

Melita4ever
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Παρ Απρ 02, 2010 11:08 pm

Melita4ever έγραψε:καλά γίνετε να συγκρίνουμαι την Μελίτα με την Εύα μην τρελαθούμε τελείως!Η Μελίτα δεν πάει στα αυτοκίνητα με τον Στέφανο και να του λεει δεν είμαι σίγουρη για την οικογενειακή σας ευτιχία να του λέει εγώ είμαι γυναίκα σου και να τον φιλάει μην τρελαθούμε εντάξει.Πείτε στην Εύα να πάει να γυρίσει καμία ωραία ταινιούλα σαν και αυτές που γύριζε στο Παρίσι και την Μελίτα να την αφήσει στην ησυχία της!
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα...!Αλλά δεν νομίζω κάπου στο ποστ μου να υπονόησα ας πούμε ότι η Εύα είναι καλύτερη..Εκτός και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο από το avatar ή την υπογραφή μου...!Ουτως η άλλως εδώ δεν είναι το topic για την σύγκριση Μελίτας-Εύας..Υπάρχει ανάλογο.
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Melita4ever Παρ Απρ 02, 2010 11:09 pm

anna90 έγραψε:
Melita4ever έγραψε:καλά γίνετε να συγκρίνουμαι την Μελίτα με την Εύα μην τρελαθούμε τελείως!Η Μελίτα δεν πάει στα αυτοκίνητα με τον Στέφανο και να του λεει δεν είμαι σίγουρη για την οικογενειακή σας ευτιχία να του λέει εγώ είμαι γυναίκα σου και να τον φιλάει μην τρελαθούμε εντάξει.Πείτε στην Εύα να πάει να γυρίσει καμία ωραία ταινιούλα σαν και αυτές που γύριζε στο Παρίσι και την Μελίτα να την αφήσει στην ησυχία της!
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα...!Αλλά δεν νομίζω κάπου στο ποστ μου να υπονόησα ας πούμε ότι η Εύα είναι καλύτερη..Εκτός και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο από το avatar ή την υπογραφή μου...!Ουτως η άλλως εδώ δεν είναι το topic για την σύγκριση Μελίτας-Εύας..Υπάρχει ανάλογο.
όχι γενικά μιλάω δεν είπα κάτι συγκεκριμένο για εσένα...

Melita4ever
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 11:15 pm

Melita4ever έγραψε:καλά γίνετε να συγκρίνουμαι την Μελίτα με την Εύα μην τρελαθούμε τελείως!Η Μελίτα δεν πάει στα αυτοκίνητα με τον Στέφανο και να του λεει δεν είμαι σίγουρη για την οικογενειακή σας ευτιχία να του λέει εγώ είμαι γυναίκα σου και να τον φιλάει μην τρελαθούμε εντάξει.Πείτε στην Εύα να πάει να γυρίσει καμία ωραία ταινιούλα σαν και αυτές που γύριζε στο Παρίσι και την Μελίτα να την αφήσει στην ησυχία της!
ειπα απο την αρχη στους φαν της μελιτας να μην δημιουργουν εντασεις ο καθενας λεει την αποψη του αλλα αν εσυ καταλαβαινεις μονο σε αυτη τη γλωσα τοτε θα σου απαντησω ετσι
δεν εχει συμασια τη ταινιες γυριζεις γιατι μπορει να το κανεις λογο χρηματων και να αναγκαζεσε να τις γυρισεις συμασια ειναι τη εχεις στη ψυχη σου και αυτο που ειπαι η αννα ειναι απολυτα σωστο δεν θα παρατουσα ποτε τη φιλη μου ενω την επομενη μερα πεντρυετε ο αντρας της ζωης της μια αλλη για να παω να βρω το δικο μου ερωτα και να του πς"ειμαι στο απεναντι παραθυρο και σε αγαπαω"και φυσικα συγγρινουμε τη μελοτα και την ευα και σιγουρα βγαινει νικιτρια η μελιτα
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Παρ Απρ 02, 2010 11:16 pm

ελα μου ντε παμε να συγκρινουμε τι?την αθωα κοπελιτσα μελιτα με την ευα την κακια???πιστευω οτι την εχεις υπερεκτιμησει τη μελιτα..δεν εχει κατι καλο να παρεις απο το χαρακτηρα της..οκ καλη αλλα πολυ θυμα το παιζει ρε παιδι μ δεν γινετε αλλο....η ''καλη μελιτα''
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Melita4ever Παρ Απρ 02, 2010 11:17 pm

δεν έχω όρεξη να μαλώνω για μία ξανθιά ανθρωποφοβηκία τα παραπωνά σας για την Μελίτα στο ανάλογο τόπικ εδώ ας μείνουν μόνο όσοι τους αρέσει η Μελίτα.Εντάξει;

Melita4ever
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Παρ Απρ 02, 2010 11:20 pm

δεν μπορουμε να λεμε τη γνωμη μας??απλα μπορει να γινετε μια ''συγκριση''....σε αυτο το τοπικ μπαινουμε μονο για να θαυμασουμε τη μελιτα?
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 11:22 pm

εγω διαφωνω γιατι να μεινουν μονο οι φαν της μελιτας στο τοπικ σχολιαζουμε τη μελιτα οχι μονο τα καλα αλλα και τα αρνητικα και εγω δεν εχω ορεξη να τσακωθω για μια κοπελια που δεν τειρει αυτα που λεει πχ:"εγω δεν ειμαι ευα"και μετα περνει το στεφ. τηλ. και λεει "ηθελα απλως να ακουσω τη φωνη σου"
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Παρ Απρ 02, 2010 11:23 pm

iloveeva+manos!! έγραψε:δεν μπορουμε να λεμε τη γνωμη μας??απλα μπορει να γινετε μια ''συγκριση''....σε αυτο το τοπικ μπαινουμε μονο για να θαυμασουμε τη μελιτα?
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evangeliap2808 Παρ Απρ 02, 2010 11:26 pm

Βασικά,υπάρχει τόπικ για να συγκρίνουμε Εύα-Μελίτα.Επειδή όμως όσοι δεν χωνευούν την Μελίτα,την συγκρίνουν με την Εύα και το αντίθετο,γίνονται παρεξηγήσεις...
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης