Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 21 από 24 Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από JELSOMINA Δευ Νοε 29, 2010 2:58 pm

Προσωπικά χαίρομαι, πάρα πολύ που ο στέφανος και η μελίτα θα είναι μαζί... και θεωρώ πωσ ανάμεσά τους, μια χαρά χημεία υπάρχει! Για τον στέφανο ευα δεν νομίζω οτι τίθεται κάποιο ζήτημα....αφού στη σειρά είναι τελείωσ αποξενωμένοι...τώρα σε ότι αφορά τη ερριέτα ίσωσ να μην είμαι αντικειμενική γιατί δε μου αρέσει καθόλου αυτή η ηθοποιόσ και έτσι δεν εκφέρω άποψη!
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Νοε 29, 2010 4:41 pm

JELSOMINA έγραψε:Προσωπικά χαίρομαι, πάρα πολύ που ο στέφανος και η μελίτα θα είναι μαζί... και θεωρώ πωσ ανάμεσά τους, μια χαρά χημεία υπάρχει! Για τον στέφανο ευα δεν νομίζω οτι τίθεται κάποιο ζήτημα....αφού στη σειρά είναι τελείωσ αποξενωμένοι...τώρα σε ότι αφορά τη ερριέτα ίσωσ να μην είμαι αντικειμενική γιατί δε μου αρέσει καθόλου αυτή η ηθοποιόσ και έτσι δεν εκφέρω άποψη!

γεια jelsomina....συμφωνω για στεφ-μελ....ειναι ΤΟ τελειο ζευγαρι και η χημεια τους ειναι απιστευτη....
για στεφ-ευα συμφωνω....εχει ληξει πλεον το θεμα....δεν υπαρχει καμια επαφη μεταξυ τους....
για στεφ-εριεττα εγω δεν βρισκω καμια χημεια...με την λαμπου ως ηθοποιο δεν εχω προβλημα...με την εριεττα ως ρολο εχω καθως θεωρω οτι κρυβει παρα πολλα και απλα υποκρινεται αυτη τη στιγμη....

νομιζω ομως οτι ειμαστε οφ τοπικ...σορυ.....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από despinam Τρι Νοε 30, 2010 7:56 pm

anastasia20 έγραψε:
JELSOMINA έγραψε:Προσωπικά χαίρομαι, πάρα πολύ που ο στέφανος και η μελίτα θα είναι μαζί... και θεωρώ πωσ ανάμεσά τους, μια χαρά χημεία υπάρχει! Για τον στέφανο ευα δεν νομίζω οτι τίθεται κάποιο ζήτημα....αφού στη σειρά είναι τελείωσ αποξενωμένοι...τώρα σε ότι αφορά τη ερριέτα ίσωσ να μην είμαι αντικειμενική γιατί δε μου αρέσει καθόλου αυτή η ηθοποιόσ και έτσι δεν εκφέρω άποψη!

γεια jelsomina....συμφωνω για στεφ-μελ....ειναι ΤΟ τελειο ζευγαρι και η χημεια τους ειναι απιστευτη....
για στεφ-ευα συμφωνω....εχει ληξει πλεον το θεμα....δεν υπαρχει καμια επαφη μεταξυ τους....
για στεφ-εριεττα εγω δεν βρισκω καμια χημεια...με την λαμπου ως ηθοποιο δεν εχω προβλημα...με την εριεττα ως ρολο εχω καθως θεωρω οτι κρυβει παρα πολλα και απλα υποκρινεται αυτη τη στιγμη....

νομιζω ομως οτι ειμαστε οφ τοπικ...σορυ.....

Και εγω συμφωνω και εγω με εσας κοριτσια!!! σορρυ για το οφφ τοπικ! για να ειμαι και εγω εντος ομως εχω να αναφερω οτι παρατηρω τωρινες σκηνες και οι σχεσεις μελιτας ευας εχουν βελτιωθει|! Δεν λεω ειναι και κολλητες αλλα μια οκ κουβεντα γινεται!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Τετ Δεκ 01, 2010 11:57 pm

αυτο ηταν στο θεμα νορα-λουκας αλλα για να μην ειμαστε εκτος ποσταρω απαντηση σε αυτο το τοπικ...


ειρηνη7 έγραψε:Εαν η ευα τοτε που ειχε μαθει απο την ιδια τη μελιτα οτι ειχε σχεση με το στεφανο, επεφτε απο την εδεμ, και δεν τη προλαβαινε ο λουκας, θα εφταιγε η δεν θα εφταιγε η μελιτα? Αρα λοιπον, μονη της εφτασε ως εδω και δεν τη λυπαμαι, απορω γιατι η νορα ασχολειται τοσο, και με εκνευριζει... Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 852852 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 274331 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 735655 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 103275 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297

σε αυτο το θεμα...οχι δεν θα εφταιγε η μελιτα....κανενας δεν αυτοκτονει για καποιον αλλο..
αυτοκτονει γιατι εχει ψυχολογικα προβληματα...
εχει η μελιτα θεματα αρνητικα στον χαρακτηρα της..ναι...
πρεπει να διορθωσει πραγματα επειγοντως πρωτα για τον εαυτο της αλλα και για το περιβαλλον με το οποιο η ιδια διαλεγει να συναναστρεφεται..σιγουρα ναι..
εκανε λαθη ..απολυτα ναι (εμφαση στο απολυτα)
ειναι κακομαθημανη και αγνωμων σε πολλα και σε ακομα περισσοτερα..αδιαμφησβητητο..

εκανε πραγματα που πληγωσαν την ευα και συνεβαλλαν στο να διαλυσουν καποια πραγματα στη ζωη της σαφεστατα..(δεν λεω της καταστρεψε τη ζωη γιατι αυτο δεν μπορει να το κανει καποιος ανθρωπος σε καποιον...γιατι η ζωη μας μας ανηκει και ειναι οι δικες μας πραξεις που μπορουν να την καταστρεψουν..οι αλλοι μπορουν να μας φτασουν μεχρι και τον πατο σε ακραιες καταστασεις αλλα η καταστροφη ειναι δυστυχως δικο μας προνομιο οταν δεν μιλαμε το να μας αφαιρεσει κανεις γεννετησια δικαιωματα και την ζωη μας)..αυτο εντεινε αρνητικα την ψυχολογια της ευας ποσο μαλλον που ηταν και εγκυος...δυστυχως ναι...δυστυχως για την ευα ..

αλλα αν η ευα αυτοκτονουσε σαφως η μελιτα θα ειχε το απολυτο μεριδιο ενοχων αλλα υπευθυνη δεν θα ηταν...σε αυτο αιτια θα ηταν ψυχολογικα προβληματα που η ευα ειχε πριν την μελιτα και γενικοτερα επρεπε να εχουν αντιμετωπιστει σωστα και ιατρικα κατι που απο ενα σημειο και επειτα ειδικοτερα απο την επιστροφη της στην ελλαδα δεν συνεβη...

βεβαια ολα αυτα ειναι προσωπικη μου αποψη..αλλα το θεμα αυτοκτονια και ευθυνες πιστευω ειναι μια πολυ γκριζα γραμμη...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Πεμ Δεκ 02, 2010 12:12 am

Οταν λεω υπευθυνη, το λεω μεταφορικα, φυσικα και δεν ειναι λυση η αυτοκτονια, το αντιθετο μαλιστα, αλλα και εσυ δεν πηγαινεις σε μια εγκυο γυναικα με τις ορμονες της αναστατωμενες, να της λες στα ισια, οτι συγγνωμη, αλλα εχω σχεση με τον ανδρα σου, αυτο θεωρω μεγαλο εγκλημα της μελιτας!!!Κατα τα αλλα νομιζω οτι πολλοι απο την παρεα με οσα εχουν περασει επρεπε να επισκευτουν ειδικο, αλλα? Rolling Eyes Aww Aww
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maria_sab Πεμ Δεκ 02, 2010 12:15 am

Συμφωνω και εγω ως προς αυτο...δεν μπορεις να κατηγορεις καποιον οτι υπευθυνος για κατι τετοιο ( ουτε η λεξη δε μου βγαινει)

Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, και αν οδηγηθει σε πραξη αντιστοιχη, τοτε για εμενα χρηζει βοηθειας και ναι τοτε ευθυνη του περιβαλλοντος του, ειναι να τον οδηγησει προς την κατευθυνση αυτη.

Αλλο να ευθυνεται καποιος για την κακια μου ψυχολογια, ή μια ασχημη συνθηκη που περναω, αλλο να με φερει στα ορια μου, αλλο να με κανει τα ξεπερασω...αλλα και παλι για την αυτοκυριαρχια μου ευθυνη μοναδικη εχω εγω...Ευθυνη θα ειχε η Μελιτα μονο αν την εβλεπε ετοιμη να να πηδηξει και αντι να την κρατησει, την εσπρωχνε κιολας.

Δεν ξερω αν ακουγεται καπως απολυτο αυτο που λεω, αλλα ετσι νιωθω για το θεμα αυτο...

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 12:23 am

ειρηνη7 έγραψε:Οταν λεω υπευθυνη, το λεω μεταφορικα, φυσικα και δεν ειναι λυση η αυτοκτονια, το αντιθετο μαλιστα, αλλα και εσυ δεν πηγαινεις σε μια εγκυο γυναικα με τις ορμονες της αναστατωμενες, να της λες στα ισια, οτι συγγνωμη, αλλα εχω σχεση με τον ανδρα σου, αυτο θεωρω μεγαλο εγκλημα της μελιτας!!!Κατα τα αλλα νομιζω οτι πολλοι απο την παρεα με οσα εχουν περασει επρεπε να επισκευτουν ειδικο, αλλα? Rolling Eyes Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 593737 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 593737

καλε ποιοι πολλοι...ολοι θα επρεπε να πανε Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

για μενα η μελιτα θα επρεπε να ειχε μιλησει στην ευα απο το πρωτο φιλι της με τον στεφανο στο εξοχικο....
τοτε που υποτιθεται πως προσπαθουσαν να αφησουν το παρελθον και να φτιαξουν μια φιλια που θα τους ενωνε με βαση τα οσα ειχαν περασει στο υπογειο....
περα απο το γεγονος το οτι δεν επρεπε να ειχε διαλεξει τοσο απομωνομενο μερος για την συναντηση...επρεπε αν ειχε τα κοτσια να ξεκαθαριζε το τι ειχε συμβει ...στην φιλη της!!!
απο κει και επειτα αν ηθελε να ειναι ειλικρινης ας ανοιγε το στοματακι της πριν τον γαμο της ευας και ας υποχρεωνε τον στεφανο να πανε μαζι και να ξεκαθαρισουν...αλλα εφοσον ουτε αυτο συνεβη και τελικα ο γαμος εγινε κοβεις καθε δεσμο και τελος...χτυπας πεντε εξι 100 φορες το κεφαλι σου στον τοιχο και δεν κανεις τιποτα...ποσο μαλλον οταν η ιδια η μελιτα τα ειχε βιωσει αυτα στον γαμο της με τον μανο...και εφοσον εφτασαν τα πραγματα εκει που εφτασαν και ηθελε η μελιτα να μιλησει στην ευα ας το εκανε μετα την γεννα του αγγελου..τοσα και τοσα μυστικα αυτο θα μπορουσε να το κρατησει..αλλα και ακομα να μην μπορουσε θα μπορουσε να ειχε διαλεξει αλλον τροπο...να το ελεγε καποιος αλλος στην ευα η να ηταν παρων και ο στεφανος...
αλλα το θεμα δεν ειναι οτι το εκανε απο κακια αλλα απο εγωκεντρισμο...να κανει αυτο που εκεινη θεωρουσε πως ηταν το σωστο..αν ηταν απο κακια θα το καταλαβαινα..θα ελεγα ηθελε να τα σαρωσει ολα και το εκανε..αλλα το οτι κρυφτηκε πισω απο το δαχτυλο της ειναι αλλο θεμα...
και ολα αυτα ερχονται απο μενα που καποτε συμπαθουσα αυτον τον χαρακτηρα....
κριμα...

παντως ενας ψυχιατρος εκει μεσα θα ηταν ενα και ενα....σε ολους ανεξαιρετως Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Πεμ Δεκ 02, 2010 12:31 am

maeveline έγραψε:
ειρηνη7 έγραψε:Οταν λεω υπευθυνη, το λεω μεταφορικα, φυσικα και δεν ειναι λυση η αυτοκτονια, το αντιθετο μαλιστα, αλλα και εσυ δεν πηγαινεις σε μια εγκυο γυναικα με τις ορμονες της αναστατωμενες, να της λες στα ισια, οτι συγγνωμη, αλλα εχω σχεση με τον ανδρα σου, αυτο θεωρω μεγαλο εγκλημα της μελιτας!!!Κατα τα αλλα νομιζω οτι πολλοι απο την παρεα με οσα εχουν περασει επρεπε να επισκευτουν ειδικο, αλλα? Rolling Eyes Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 593737 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 593737

καλε ποιοι πολλοι...ολοι θα επρεπε να πανε Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

για μενα η μελιτα θα επρεπε να ειχε μιλησει στην ευα απο το πρωτο φιλι της με τον στεφανο στο εξοχικο....
τοτε που υποτιθεται πως προσπαθουσαν να αφησουν το παρελθον και να φτιαξουν μια φιλια που θα τους ενωνε με βαση τα οσα ειχαν περασει στο υπογειο....
περα απο το γεγονος το οτι δεν επρεπε να ειχε διαλεξει τοσο απομωνομενο μερος για την συναντηση...επρεπε αν ειχε τα κοτσια να ξεκαθαριζε το τι ειχε συμβει ...στην φιλη της!!!
απο κει και επειτα αν ηθελε να ειναι ειλικρινης ας ανοιγε το στοματακι της πριν τον γαμο της ευας και ας υποχρεωνε τον στεφανο να πανε μαζι και να ξεκαθαρισουν...αλλα εφοσον ουτε αυτο συνεβη και τελικα ο γαμος εγινε κοβεις καθε δεσμο και τελος...χτυπας πεντε εξι 100 φορες το κεφαλι σου στον τοιχο και δεν κανεις τιποτα...ποσο μαλλον οταν η ιδια η μελιτα τα ειχε βιωσει αυτα στον γαμο της με τον μανο...και εφοσον εφτασαν τα πραγματα εκει που εφτασαν και ηθελε η μελιτα να μιλησει στην ευα ας το εκανε μετα την γεννα του αγγελου..τοσα και τοσα μυστικα αυτο θα μπορουσε να το κρατησει..αλλα και ακομα να μην μπορουσε θα μπορουσε να ειχε διαλεξει αλλον τροπο...να το ελεγε καποιος αλλος στην ευα η να ηταν παρων και ο στεφανος...
αλλα το θεμα δεν ειναι οτι το εκανε απο κακια αλλα απο εγωκεντρισμο...να κανει αυτο που εκεινη θεωρουσε πως ηταν το σωστο..αν ηταν απο κακια θα το καταλαβαινα..θα ελεγα ηθελε να τα σαρωσει ολα και το εκανε..αλλα το οτι κρυφτηκε πισω απο το δαχτυλο της ειναι αλλο θεμα...
και ολα αυτα ερχονται απο μενα που καποτε συμπαθουσα αυτον τον χαρακτηρα....
κριμα...

παντως ενας ψυχιατρος εκει μεσα θα ηταν ενα και ενα....σε ολους ανεξαιρετως Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
Και εμενα στην αρχη του εργου, στον πρωτο κυκλο την συμπαθουσα, ομως μετα απο αυτο, δεν τη παω με τιποτα!!!Και ας μη ξεχναμε οτι μετα απο οσα εγιναν με την ψευτικη πατροτητα του παιδιου, οτι δεν ηθελε να ξερει την παρεα, ομως μολις αρχισαν τα δυσκολα, τελικα βρεθηκε παλι μαζι τους, τι να πω?οΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ, ΟΠΩς ΤΑ ΛΕς ΕΙΝΑΙ, ΟΛΟΙ ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΟΥ... lmao Mmm imarton livani
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Δεκ 02, 2010 12:35 am


Maeveline συμφωνώ με όσα λες αλλά ξεχνάς κάτι
Η Αμαλία είχε κάνει σαφές και μάλιστα πολλές φορές στη Μελίτα οτι ο Ρούσσος ερωτεύτηκε τα παιδιά του πρώτα και μετά εκείνη και η Μελίτα θέλησε να προλάβει τη γέννηση του μωρού απο φόβο οτι μετά ο Στέφανος δεν θα ξεκολάει απ αυτό
Ήταν ξεκάθαρο οτι το έκανε γι αυτο το λόγο αρκεί να ξαναδεί κανείς τη σκηνή στο παγκάκι λίγο πριν πάει να μιλήσει στην Εύα
Έγινε ξεκάθαρα απο πρόθεση τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή και για ξεκάθαρο λόγο

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 12:40 am

ειρηνη7 έγραψε:[quoteΚαι εμενα στην αρχη του εργου, στον πρωτο κυκλο την συμπαθουσα, ομως μετα απο αυτο, δεν τη παω με τιποτα!!!Και ας μη ξεχναμε οτι μετα απο οσα εγιναν με την ψευτικη πατροτητα του παιδιου, οτι δεν ηθελε να ξερει την παρεα, ομως μολις αρχισαν τα δυσκολα, τελικα βρεθηκε παλι μαζι τους, τι να πω?

αυτο μπορω να το καταλαβω γιατι εστω οτι το εκανε εν θερμω...
αυτο που δεν μου αρεσει...ειναι πως σε μια φιλια πρεπει οι καταστασεις να ειναι αμφιδρομες...
παλιοτερα στον πρωτο κυκλο η μελιτα ειχε σταθει και στη νορα και στην δαφνη....
μετα αποκεντρωθηκε τελειως και πλεον βλεπω απο τη μια τη νορα να δινει συμπαρασταση στη μελιτα (προς τιμην της νορας αυτη η συμπεριφορα) αλλα η μελιτα μια φορα να πει στη νορα...σε βλεπω δεν εισαι καλα με το θεμα με τον λουκα ελα να μου μιλησεις δεν ειδα ...συνεπως στις πραξεις ωχρια ολη η κατασταση και τελικα το αποτελεσμα ειναι μονοπλευρο...και αυτο κανει ακομα περισσοτερο τα αρνητικα στοιχεια του χαρακτηρα της μελιτας να ειναι ιδιαιτερα εμφανη...


οΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ, ΟΠΩς ΤΑ ΛΕς ΕΙΝΑΙ, ΟΛΟΙ ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΟΥ... Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 191984 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 274331 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 103275 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297

σε αυτη τη περιπτωση...καημενε ψυχιατρεεε! Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 103275
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 12:44 am

Clarabelle έγραψε:
Maeveline συμφωνώ με όσα λες αλλά ξεχνάς κάτι
Η Αμαλία είχε κάνει σαφές και μάλιστα πολλές φορές στη Μελίτα οτι ο Ρούσσος ερωτεύτηκε τα παιδιά του πρώτα και μετά εκείνη και η Μελίτα θέλησε να προλάβει τη γέννηση του μωρού απο φόβο οτι μετά ο Στέφανος δεν θα ξεκολάει απ αυτό
Ήταν ξεκάθαρο οτι το έκανε γι αυτο το λόγο αρκεί να ξαναδεί κανείς τη σκηνή στο παγκάκι λίγο πριν πάει να μιλήσει στην Εύα
Έγινε ξεκάθαρα απο πρόθεση τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή και για ξεκάθαρο λόγο


μπορει να συνεβη και αυτο αλλα σε πιο υποσυνειδητο επιπεδο...ολα αυτα που ελεγε η αμαλια σιγουρα αφησαν αποτυπωμα στην μελιτα αλλα πιο πολυ συναισθηματικο νομιζω και μετα αντιδρουσε ενστικτωδως και με βαση τον κακομαθημενο χαρακτηρα της (και το οτι θεωρουσε πως ολα στο τελος θα της χαριστουν γιατι ολοι θα καταλαβαιναν και καλα πως ειναι το καλο παιδι και ερωτευτηκε) αυτο ειχε ολεθριες συνεπειες... το οτι η σταση της μελιτας δεν ηταν καθαρη ειναι το μονο σιγουρο παντως ...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Πεμ Δεκ 02, 2010 12:51 am

Φανταστείτε πού φτάσαμε η Φέλια να μην βρίσκει "καθαρή" τη στάση της Μελίτας!!!!!!!!!!!!!!,και η Εύα και η κολλητή της,να 'ναι οκ με αυτήν (τη στάση,εννοώ)..
livani livani livani
Τα ύστερα του κόσμου,λέμε!Και ξανα livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 12:57 am

soso έγραψε:Φανταστείτε πού φτάσαμε η Φέλια να μην βρίσκει "καθαρή" τη στάση της Μελίτας!!!!!!!!!!!!!!,και η Εύα και η κολλητή της,να 'ναι οκ με αυτήν (τη στάση,εννοώ)..
Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297
Τα ύστερα του κόσμου,λέμε!Και ξανα Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297


εγω το εχω ξαναπει...τα σημαδια για το 2012 πληθαινουν Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 191984

παντως δεν ειμαι φαν της μελιτας εδω και καιρο ....απο καποιο σημειο του δευτερου κυκλου και μετα....
απλα δεν μου αφησαν κανεναν γυναικειο χαρακτηρα που να μου αρεσει Razz ..γενικα δεν αφησαν κανεναν χαρακτηρα εδω που τα λεμε Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

τελικα οι μονοι γυναικειοι χαρακτηρες με επιπεδο ηταν η μαιρη και η ποπη Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 274331 ..η μια εγινε δεντρο και η αλλη ειδε και αποειδε και πηγε αλλου Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Πεμ Δεκ 02, 2010 1:08 am

maeveline έγραψε:
soso έγραψε:Φανταστείτε πού φτάσαμε η Φέλια να μην βρίσκει "καθαρή" τη στάση της Μελίτας!!!!!!!!!!!!!!,και η Εύα και η κολλητή της,να 'ναι οκ με αυτήν (τη στάση,εννοώ)..
Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297
Τα ύστερα του κόσμου,λέμε!Και ξανα Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297


εγω το εχω ξαναπει...τα σημαδια για το 2012 πληθαινουν Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 191984

παντως δεν ειμαι φαν της μελιτας εδω και καιρο ....απο καποιο σημειο του δευτερου κυκλου και μετα....
απλα δεν μου αφησαν κανεναν γυναικειο χαρακτηρα που να μου αρεσει Razz ..γενικα δεν αφησαν κανεναν χαρακτηρα εδω που τα λεμε Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

τελικα οι μονοι γυναικειοι χαρακτηρες με επιπεδο ηταν η μαιρη και η ποπη Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 274331 ..η μια εγινε δεντρο και η αλλη ειδε και αποειδε και πηγε αλλου Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

Θα 'ναι η δύναμη της πρωτης εντύπωσης,μάλλον (νευρολογικά διαπιστωμένο)!
Εξ ου και στο μυαλό μου είσαι πάντα η απολύτως ένθερμη φαν της Μελίτας!Και εξού και πάντα ως τώρα οι "αντικειμενικότροπες" αναφορές σου καταλήγουν στο ίδιο συμπερασμα!Εκτός της συγκεκριμενης,βέβαια,που χαιρετισα με ενθουσιασμό! lol!
(και όχι για κανέναν άλλο λόγο,αλλά γιατί προτιμώ τα δεδηλωμένα και τα ευθεία - γενικά από τα αντίθετά τους και αυτό ανεξαρτήτως αντικειμένου)
Η Πόλη δεν ξέρω ποια είναι,αλλά τη Μαίρη κι εγώ το συμπονώ!Άκλαυτη πήγε η δόλια από το μετέπειτα ψυχαναλυτή στα περί διαχείρισης θυμού του Μάνου,βεβαίως-βεβαίως lol!
Εννοείται,όλοι για τα μπάζα κατα τ'αλλα! livani

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 1:29 am

soso έγραψε:[
Θα 'ναι η δύναμη της πρωτης εντύπωσης,μάλλον (νευρολογικά διαπιστωμένο)!
Εξ ου και στο μυαλό μου είσαι πάντα η απολύτως ένθερμη φαν της Μελίτας!Και εξού και πάντα ως τώρα οι "αντικειμενικότροπες" αναφορές σου καταλήγουν στο ίδιο συμπερασμα!Εκτός της συγκεκριμενης,βέβαια,που χαιρετισα με ενθουσιασμό! lol!

βασικα φαν της μελιτας δεν υπηρξα ποτε..την θεωρουσα εναν βαρετο χαρακτηρα και μετα αδιαφορο....οταν δε η ερμηνεια της αρχισε να χωλαινει και να μην υπαρχει και καμια χημεια με τον στεφανο...απλα αλλαζα καναλι...
ημουν ενθερμη φαν του μανος-μελιτα αυτο ναι...και πολυ μαλιστα...λογω της χημειας που μου εβγαζαν στην οθονη και οχι λογο ιστοριας που δεν τους δοθηκε ποτε Razz

απο κει και επειτα σε γενικοτερες αναλυσεις και σε συγκρισεις χαρακτηρων..
αναγνωριζω την προοδο της ευας αλλα δεν ξεχναω και το παρελθον τα λαθη και τα ατοπηματα της...ολα αυτα παραμενουν στο μυαλο μου και στην κριση μου γιατι η αλλαγη της εγινε αποτομα ...και χωρις να δωθουν σωστα δικαιολογητικα αρχικως...
βεβαια μετα προοδευσε σε βαθος χρονου κατι που ειναι εμφανες αλλα ετσι κι αλλιως ο χαρακτηρας της ευας ανεκαθεν ηταν πολυπλευρος και με βαθος...
βεβαια πλεον σαν εξελιξη δεν μιλαμε για βαθος χρονου μιας και αν τυχαια περασει απο την οθονη και παλι καλα να λεμε...

οσο αφορα την αναλυση για τον χαρακτηρα της μελιτας ισχυουν τα ιδια..δεν ξεχναω τα καλα στοιχεια που εχει δειξει μεσα στη σειρα αλλα ουτε πλεον και τα αρνητικα που πληθαινουν με πολλαπλασιασμο σε αυξουσα....ολο το συνολο απογοητευτικοτατο...
απλα μαλλον δεν με αντιπροσωπευει κανενας χαρακτηρας και απο τις δυο....

ισως εχω να σχολιασω πιο πολλα για την ευα..ακομα και αρνητικα (σε αναλυσεις που συγκρινουν τον παρελθον με το παρον) γιατι ο χαρακτηρας της ευας δινει το περιθωριο για τετοιες αναλυσεις...

Η Πόλη δεν ξέρω ποια είναι

η ποπη ...χρυσο κοριτσι Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
ηταν η οικιακη βοηθος της μελιτας και του μανου στον πρωτο κυκλο...μεχρι και της ευας για ενα διαστημα οταν ειχε παει να μεινει με τον μανο στο σπιτι του...ολοι ηταν με ενα στομα μια φωνη...ποπηηηη Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573




,αλλά τη Μαίρη κι εγώ το συμπονώ!Άκλαυτη πήγε η δόλια από το μετέπειτα ψυχαναλυτή στα περί διαχείρισης θυμού του Μάνου,βεβαίως-βεβαίως lol!

τι σου κανει ομως ο ψυχαναλυτης να εχει εμπειρια στο θεμα Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 123796


Εννοείται,όλοι για τα μπάζα κατα τ'αλλα! Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 763297

η μονη σταθερα της σειρας νομιζω ειναι αυτη Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Πεμ Δεκ 02, 2010 1:55 am

Κρίμα!Αυτό θα πει κακό timing!Tώρα έπρεπε να 'σουν φαν της Μελίτας,που έχει ΚΑΙ ιστορία τουλάχιστον με το Στέφανο Razz, και φυσικά το πιο προκλητικό ever (απο καταβολής Εδέμ) ΟΛΙΚΟ συγχωροχάρτι για όσα έκανε (παντα απο τη μεγάλη της καρδιά βέβαια,δε φταίει εκείνη που η libido της είναι ακόμη μεγαλύτερη)..
Για τη σύγκριση αυτή καθαυτή βαριέμαι ως συνήθως..Και συμφωνώ με όλους!Απλά κι εδώ,παγίως,προτιμώ τα δεδηλωμένα και τα ευθεία με όλες τους τις συνέπεις,απ'τα ακριβως ιδίως αποτελεσμάτων,ενίοτε και χειρότερων, χαμηλοβλέποντα (αυτό αφορά εννοείται,μονο στη Μελίτα,δεν συνδέεται με το προηγούμενο ποστ)
Όσο για την αναφορά σου στην έλλειψη σκηνών της Εύας (άντε καλέ)..εγώ το 'χω πει,θα συγκολλω τις φωτογραφίσεις της Ξυλά,για να βγαίνουν σκηνές!(όχι τις κακές που σχολιάζεις,τις καλές μόνο το τονίζω Razz)
Απλά είχα εντυπωσιαστεί που δήλωνες αντικειμενική και έχουσα ίδιες αποστάσεις ΚΑΙ απ΄τις δυο ηρωίδες στα πρώτα σου ποστς.. όταν δε, συνέδεσα ΑΥΤΕΣ τις δηλώσεις σου με το όνομά σου έπαθα το απολυτο σοκ,για να μαι ακριβής!
Γι αυτό και θέλησα να λύσω αυτή την τεράστια απορία μου..
Και όπως πίστευα,λόγω της σοβαρότητας που αυτή,όντως, διαχρονικά και διατοπικά (sic) σε διακρίνει,με βοήθησες!
Υγ.Την Πόπη,την έγραψα Πόλη βλέπω,μια χαρά πάμε! lol!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από maeveline Πεμ Δεκ 02, 2010 2:22 am

soso έγραψε: Κρίμα!Αυτό θα πει κακό timing!Tώρα έπρεπε να 'σουν φαν της Μελίτας,που έχει ΚΑΙ ιστορία τουλάχιστον με το Στέφανο Razz,


μα εδω ειναι το θεμα..
ακομα και οταν ημουν φαν μανου-μελιτας ελεγα πως για να καταληξουν μαζι επρεπε ο μανος να αλλαξει αλλα να αλλαξει και η μελιτα..να αυτονομηθει..να ανεξαρτοποιηθει..να δειξει δυναμισμο...μια που τα ελεγα μια που δεν τα ειδα και ποτε Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573

οσο για την ιστορια της με τον στεφανο...ευχαριστω δεν θα παρω Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 558573
μια ιστορια προχειροστημενη ...χωρις βαση και λογικη..χωρις χημεια...με δυο χαρακτηρες που οχι απλα δεν με ενθουσιαζουν αλλα μου βγαζουν και αρνητισμο γιατι και οι δυο ειναι αλλα ντ αλλα...ομολογουμενως η μελιτα μεσα στο χαος που κυριαρχει κατω απο την μπερδεμενη μπουκλα ειναι πιο σταθερη απο τον στεφανο αλλα και παλι συγκρινομενες ανεμοδουρες ειναι..απλα αλλου φυσαει πιο πολυ....

και φυσικά το πιο προκλητικό ever (απο καταβολής Εδέμ) ΟΛΙΚΟ συγχωροχάρτι για όσα έκανε (παντα απο τη μεγάλη της καρδιά βέβαια,δε φταίει εκείνη που η libido της είναι ακόμη μεγαλύτερη)..

ετσι κι αλλιως η εδεμ τα συγχωροχαρτια τα μοιραζει απλοχερα...αλλα η μελιτα ηταν και τυχερη που η σειρα τελειωνει φετος και ετσι αποδοθηκε χαρη νωριτερα προς χαρη σεναριακης συνεχειας..λεμε τωρα Razz


Για τη σύγκριση αυτή καθαυτή βαριέμαι ως συνήθως..Και συμφωνώ με όλους!Απλά κι εδώ,παγίως,προτιμώ τα δεδηλωμένα και τα ευθεία με όλες τους τις συνέπεις,απ'τα ακριβως ιδίως αποτελεσμάτων,ενίοτε και χειρότερων, χαμηλοβλέποντα (αυτό αφορά εννοείται,μονο στη Μελίτα,δεν συνδέεται με το προηγούμενο ποστ)

εγω παλι και στις δυο περιπτωσεις..εξαρταται πως θα δωθουν...δεδηλωμενο η υπογειο..δεν ειμαι της αποψης πως ο ερωτας η ο σκοπος η δηλωση αγιαζει τα μεσα...
και τα σιγανα ποταμακια..και τα τσουναμι ..εχουν την δυνατοτητα να πνιξουν κοσμο...οποτε μετα εξαρταται και τι θυματα θα υπαρξουν...δεν υπαρχει δικαιολογηση για τα παντα...οχι παντα...εκτος αν μιλαμε για ενα εδεμικο συμπαν...


Όσο για την αναφορά σου στην έλλειψη σκηνών της Εύας (άντε καλέ)..εγώ το 'χω πει,θα συγκολλω τις φωτογραφίσεις της Ξυλά,για να βγαίνουν σκηνές!(όχι τις κακές που σχολιάζεις,τις καλές μόνο το τονίζω Razz)

ασχετο..η τελευταια φωτογραφιση..που εχει και η clarabelle για αβαταρ απλα θεικη...και βγαινει και το ματακι απο τον φωτισμο σε αποχρωση πρασινη...πολυ προσεγμενη δουλεια ..εξαισιο αποτελεσμα...

Απλά είχα εντυπωσιαστεί που δήλωνες αντικειμενική και έχουσα ίδιες αποστάσεις ΚΑΙ απ΄τις δυο ηρωίδες στα πρώτα σου ποστς.. όταν δε, συνέδεσα ΑΥΤΕΣ τις δηλώσεις σου με το όνομά σου έπαθα το απολυτο σοκ,για να μαι ακριβής!

παλαιοτερα ημουν καθαρα υποκειμενικη...(ειδικα οταν ημουν πιο ενεργη σε αλλους τοπους (tre sic..)...) οχι γιατι προτιμουσα την μελιτα αλλα γιατι δεν μου αρεσε καθολου ο χαρακτηρας της ευας...αλλα καθολου ομως!..οποτε σε συγκριση με την μελιτα παντα στους σχολιασμους μου η ευα ηταν σε δυσμενη θεση...αλλα αυτο ηταν λογω της κρισης μου προς την ευα...παντα εγραφα..η ευα εκανε αυτο...η ευα εκεινο...και μετα εμπαινε η συγκριση...ποτε δεν εγραφα η μελιτα εκανε αυτο η εκεινο...γιατι πολυ απλα ο χαρακτηρας της δευτερης ειχε μια υποτονικοτητα που εφτανε στα ορια του αδιαφορου και με κερδιζε μονο σαν ζευγαρι με τον μανο..
αργοτερα οταν ο χαρακτηρας της ευας αλλαξε αλλαξαν και τα σχολια μου αλλα αυτο δεν αλλαζε ολα οσα ειχε δειξει ο χαρακτηρας της ευας στο παρελθον...
ταυτοχρονα αλλαξε και ο χαρακτηρας της μελιτας..απο αδιαφορος εγινε αρνητικος...οποτε απο ενα σημειο και επειτα οι κριση και εκει αλλαξε...
και οι δυο γυναικειοι χαρακτηρες δεν μου ειναι προσιτοι η προσφιλης...
σαφως και αν παλαιοτερα 1 κυκλο θα διαλεγα μελιτα..δευτερο καμια...τριτο ευα....και ολα αυτα ανα περιοδους εναλλασσονται αλλα με βασικη αρχη οτι η διαλογη βασιζεται κατα πλειοψηφια στο μη χειρον βελτιστον...



Και όπως πίστευα,λόγω της σοβαρότητας που αυτή,όντως, διαχρονικά και διατοπικά (sic) σε διακρίνει,με βοήθησες!

αυτο για τη σοβαροτητα ομολογω πρωτη φορα το ακουω... Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 191984
....μου φαινεται περιεργο μαλλον γιατι δεν ειναι απο τους συνηθης χαρακτηρισμους που μου εχουν προσαψει ανα καιρους.. Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 191984 μαλλον το αντιθετο θα ελεγα(σοβαροτης μηδεν) Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 40499 ...αλλα χαιρομαι αν σου εχω βγαλει τετοια εικονα...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty ψ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Δεκ 15, 2010 3:58 pm

polykarpos έγραψε:Παιδία είστε λίγο άδικοι με την Μελίτα μην ξεχνάτε και τι κέρατο εχεί φάει απο τον Μάνο που ενώ ήταν παντρεμένος με την Μελίτα την κεράτωνε με την Εύα υπό κανόνικες συνθήκες αυτές οι δύο γυναίκες δεν θα μήλουσαν πότε επομένως όσο απαραδέκτη είναι η μια για της ερωτήκες της επιλόγες είναι και η άλλη γιατί παραβλέπεται συνέχως την συμπεριφόρα της Εύας και συνέχως υποβίβαζεται την Μελίτα μόνο *****δεν την εχέτε πεί , που στο κάτω κάτω της γράφης πότε δεν μπήκε σφήνα στην ζωή της Εύας αφού μετά τον γάμο της με τον Στεφάνο δεν είχε ερωτήκες σχέσεις μαζί του να ξεκαθαρίσω δεν είμαι φάν του απολύτου ερώτα ούτε του καρμίκου

+1 προειδοποίηση για απρεπες λεξιλόγιο.

Παρακαλώ να προσέχουμε πώς εκφραζόμαστε.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto

Και τι σχέση έχει αυτό? Οσες έχουν φάει κέρατο , θα πρέπει να της κάνουμε παρέα ακόμα και αν ποτε δεν μας σταθήκανε, ακόμα και αν μας λέγανε να κοψουμε το λαιμό μας? Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 17902 Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 17902
Οταν έφαγε το κέρατο απο τον Μάνο, όλοι την υποστηρίζανε, και την Ευα την σκυλοβρίζανε.
Κάνω λάθος?

Μετά τον γάμο, μια χαρά σφήνα μπήκε. Εκτός αν τα φιλάκια στα βίντεο του Μάνου ήταν μοντάζ, και τα σαγαπώ μαγαπάς τα είδα μόνο εγώ.

Τέλος, δεν την θέλουμε γιατί δεν είναι φίλη τους. Τέλος.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty ψ

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Δεκ 15, 2010 4:01 pm

polykarpos έγραψε:Παιδία είστε λίγο άδικοι με την Μελίτα μην ξεχνάτε και τι κέρατο εχεί φάει απο τον Μάνο που ενώ ήταν παντρεμένος με την Μελίτα την κεράτωνε με την Εύα υπό κανόνικες συνθήκες αυτές οι δύο γυναίκες δεν θα μήλουσαν πότε επομένως όσο απαραδέκτη είναι η μια για της ερωτήκες της επιλόγες είναι και η άλλη γιατί παραβλέπεται συνέχως την συμπεριφόρα της Εύας και συνέχως υποβίβαζεται την Μελίτα μόνο *****δεν την εχέτε πεί , που στο κάτω κάτω της γράφης πότε δεν μπήκε σφήνα στην ζωή της Εύας αφού μετά τον γάμο της με τον Στεφάνο δεν είχε ερωτήκες σχέσεις μαζί του να ξεκαθαρίσω δεν είμαι φάν του απολύτου ερώτα ούτε του καρμίκου

+1 προειδοποίηση για απρεπες λεξιλόγιο.

Παρακαλώ να προσέχουμε πώς εκφραζόμαστε.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto

Οταν η Μελίτα πήγε με το Μάνο ποαραμονές του γάμου της Ευας πατσίσανε αν δεν κάνω λάθος..
Οταν την ακούει μες στην τρέλα της απαγωγής, να λέει πως θα πάρει δευτερη ευκαιρία απο τη χ]ζωη και θα είναι με το Στέφανο και χωνεται ΠΑΛΙ ε τότε αυτό είναι ανηθικο..
Και δεν ζήτησε ποτέ συγνώμη, κατηγορησε την Ευα οτι τη βρίσκει μπροστά της..
Προσωπικά ούτε εγω είμαι φαν του καρμικού ούτε το απόλυτου( μάλλον της μειοψηφιας θα έλεγα) αλλά δεν μπορώ να μη δω οτι η Μελίτα έχει πατησει την Ευα και αυτό δεν δικαιολογείται δις!
Δεν υπάρχει λογική στο οτι την έχουν κολλητάρι τους!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Δεκ 15, 2010 4:07 pm

Τώρα που είμαστε εντός θέματος να πω στον Πολυκαρπο ότι ξεχνά ότι:

α) Η Εύα αναγνώρισε το λάθος της
β) δεν το έκανε δυο φορές στην ίδια γυναίκα
γ) όταν γνώρισε τοσο το Μάνο όσο και το Στέφανο ήταν εργένηδες.
δ) Η Μελίτα και φιλιότανε στα εξοχικά πριν ο Στεφανος χωρίσει και στο σπιτι της αφού παντρεύτηκε την Εύα
ε) δεν αναγνωρίζει κανένα λάθος στον εαυτό της, φταίει η Εύα που εν αγνοία της παντρεύτηκε και ποτέ ο στεφανος

Σίγουρα ξεχνάω πολλά αλλα σίγουρα έδειξα αυτό που ήθελα. Μην τρελαθούμε κιόλας. Πέρασε 6 ευτυχισμένα χρόνια γάμου και ενα βαρύ διαζύγιο και την άλλη την έχει βάλει κάτω και την πατάει και μάλιστα χωρις διακιολογητικά!



KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από polykarpos Τετ Δεκ 15, 2010 4:58 pm

Συμφόνω ότι η Μελίτα δεν φερέται λογίκα σε αυτή την σείρα κάνεις δεν φερέται λογίκα ,αλλα απο την άλλη δεν εχεί κάνει δα και το εγκλήμα πάντα ήταν ξεκάθαρη με τους παρτένερ της μόνο με τον Οδυσσέα ήταν φαούλ για μένα απο την άλλη εχούμε την Εύα που ήρθε να διεκδήκισει τον παντρεμένο καρμίκο της έρωτα όπου αν και ερώμενη του Μάνου απαίτουσε όχι να χωρίσει (εφσέβης πόθος ήταν στην άρχη ) αλλά να μην την αποκάλει κάν αγάπη του επείτα σπήτωθικε στο σπίτι της Μελίτας και το επαίζε κυρία επίτων τίμων για να μην ξεχάσω πως φερθήκε η Νώρα με τον Λούκα που ενώ δουλεύαν για τον πατέρα της αφήναν την κατα σύρροη απατήμενη στην κώσμαρα της και πάμε στο θέμα Στέφανος (και τονίζω δεν είμαι φάν του απόλυτου ερώς sisi ) Ήταν ξεκάθαρη η Εύα με τον Στέφανο ; επάψε να αγάπαει τον Μάνο; δεν νομίζω αργά η γρίγωρα στον Μάνο θα γυρνούσε , θυμάστε η Μελίτα να χε ερώτικη σχέση με τον Στέφανο όσο ήταν ο Στέφανος παντρέμενος με την ξανθία παναγιά εγώ θυμάμαι ότι εκάψαν ενα κέρι και κατα τα άλλα απλά μηλούσαν όποτε βρησκώτουσαν θυμάτε κανένας να χε αναλόγη συμπερίφορα η Εύα όταν διεκδήκουσε τον Μάνο;
polykarpos
polykarpos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Τετ Δεκ 15, 2010 5:06 pm

polykarpos έγραψε:Συμφόνω ότι η Μελίτα δεν φερέται λογίκα σε αυτή την σείρα κάνεις δεν φερέται λογίκα ,αλλα απο την άλλη δεν εχεί κάνει δα και το εγκλήμα πάντα ήταν ξεκάθαρη με τους παρτένερ της μόνο με τον Οδυσσέα ήταν φαούλ για μένα απο την άλλη εχούμε την Εύα που ήρθε να διεκδήκισει τον παντρεμένο καρμίκο της έρωτα όπου αν και ερώμενη του Μάνου απαίτουσε όχι να χωρίσει (εφσέβης πόθος ήταν στην άρχη ) αλλά να μην την αποκάλει κάν αγάπη του επείτα σπήτωθικε στο σπίτι της Μελίτας και το επαίζε κυρία επίτων τίμων για να μην ξεχάσω πως φερθήκε η Νώρα με τον Λούκα που ενώ δουλεύαν για τον πατέρα της αφήναν την κατα σύρροη απατήμενη στην κώσμαρα της και πάμε στο θέμα Στέφανος (και τονίζω δεν είμαι φάν του απόλυτου ερώς sisi ) Ήταν ξεκάθαρη η Εύα με τον Στέφανο ; επάψε να αγάπαει τον Μάνο; δεν νομίζω αργά η γρίγωρα στον Μάνο θα γυρνούσε , θυμάστε η Μελίτα να χε ερώτικη σχέση με τον Στέφανο όσο ήταν ο Στέφανος παντρέμενος με την ξανθία παναγιά εγώ θυμάμαι ότι εκάψαν ενα κέρι και κατα τα άλλα απλά μηλούσαν όποτε βρησκώτουσαν θυμάτε κανένας να χε αναλόγη συμπερίφορα η Εύα όταν διεκδήκουσε τον Μάνο;

Η Μελίτα είναι καταπλητική και εξαιρετική!
Ευγνωμων και σεβαστικιά κοπέλα..
Αλτρουίστρια και μεγαλόψυχη!
Α-γα-πα-με Μελίτα!
Η Μελίτα κυρία και η Εύα τσόλι!
Απλά δεν έχει καμία απολύτως θέση στην παρέα..
Είναι καραγκιοζιλίκια αυτά τα κολλητηλίκια!Ωπα!
Στην τελική,γιατί να συγχωρεί την σκύλα Εύα που της κατέστρεψε δις τη ζωή??
Μακριά απο την Εύα και την λαιμοκομμένη παρέα της.
Υγ.Ίσως βεβαια,εγώ να είμαι επηρεασμένη,γιατί είμαι τρελή φαν του απόλυτου έρωτος..Τους θέλω μόνο ΜΑΖΙ αυτούς τους δύο,χωρίς πολυκοσμία γύρω!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τετ Δεκ 15, 2010 5:10 pm, 2 φορές συνολικά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Δεκ 15, 2010 5:09 pm


Την Εύα μπορεί να την κατηγορήσει κανείς για διάφορα αλλά υπάρχουν καποια πράγματα που δεν μπορεί κανείς να τα αρνηθεί

1. Δεν ξύπνησε ένα πρωί με αλλοπρόσαλη συμπεριφορά. Την κακομεταχειρίστηκαν και αντέδρασε
2. Δεν εκανε ποτέ το ίδιο λάθος. Πάθαινε αλλά μαθαινε
3. Πληρωσε για όσα έκανε και πλήρωσε και τα λάθη άλλων

Αντίθετα η Μελίτα
1. Έκανε όσα κατηγόρησε γνωρίζοντας πολύ καλά που πήγαινε να μπλέξει
2. Δεν αναγνώρισε ποτέ τα λάθη της
3. Δεν έχει πληρώσει για κανένα απ τα δικά της τέρατα

Δεν υπάρχει η παραμικρή σύγκριση ανάμεσα στις δύο ηρωίδες. Η μια τραβάει ανήφορο κι η άλλη καταβαραθρώνεται κάθε μέρα που περνάει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Δεκ 15, 2010 5:10 pm

Η νορα και ο λουκας παντα φερθηκαν στην μελιτα κοσμια, και ενταξει αν και δεν το αξιζε στο ελαχιστο!!!Ας θυμηθουμε οταν στουκαρε μπεκρουλιαζοντας στην καντινα σαν τον ορεστη μακρη που κοντεψε να πατησει τον πεζο, ποιος την εβγαλε απο τη στενη?αν θυμαμαι καλα οι νορα και λουκας, που τους ειχε στειλει λιγο πιο πριν να κοψουν το λαιμο τους!!!Στη θεση τους βεβαια, ουτε θα ασχολιομουν με το να τη βγαλω εξω...Επιπλεον ας μην ξεχναμε τοσες φορες που η νορα κρατουσε τη νεφελη, και φετος η νορα της εδωσε δουλεια, την οποια δεν αξιζει, και εχει ενα υφος που μου τη δινει!!!Εμ, το λαθος ηταν της νορας που της εδωσε δουλεια, ας εβρισκε κατι αλλο...Επομενως, οχι μονο της εχουν φερθει ολοι με το γαντι, αλλα ειδικα νορα και λουκας, λυπαμαι αλλα της φερθηκαν πολυ καλυτερα απο οσο αξιζει το μελιτακι... imarton Mmm livani
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 21 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Δεκ 15, 2010 5:12 pm

1) Φιλήθηκαν και φλέρταραν και πριν ακόμα της κάνει την δεύτερη πρόταση
2) Φιλιόντουσαν και μετά το γάμο, τι τράβαγε ο Μάνος με το DVD? τις γλάστρες?

Εσένα αν στα έκανε η κοπέλα σου να της έλεγες και ευχαριστώ εγω πάντως θα χώριζα γιατί το θεωρώ κέρατο. Δεν εκαναν σεξ απλώς φιλιόντουσαν imarton

Όσο για την Εύα την είδες να φλερτάρει ή να κάνει το οτιδήποτε όσο ήταν παντρεμένη? Ήξερε πολύ καλά ο Στεφανος τα αισθήματά της και εκείνη στάθηκε κυρία και προσπάθησε να τα καταπολεμήσει.

Ο Στέφανος πάλι στάθηκε ανεντιμος απέναντι της και το ίδιο και η Μελίτα που σημειωτέον γνώρισε τον Στέφανο όταν ήταν με την Εύα.

Αμα θες να λες είμαι κυρία παραδέχεσαι και διορθώνεις τα λάθη σου όπως έκανε η Εύα, δεν πατάς πανω σε αυτά για να κάνεις τρις χειρότερα!!! Και βέβαια δεν κάνεις όσα σου έκαναν γιατί τότε είσαι απλά ένα τίποτα!!

Όσο για τη Νορα και το Λουκά της έχουν συμπεριφερθεί πολύ πιο ευγενικά απο ότι στη φίλη τους.

Και μόνο που της μιλάνε είναι φάουλ όχι που κάνουν ε και παρέα αλλα είπαμε οι σεναριογράφοι θέλουν εξορκισμό!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 21 από 24 Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης