Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα Χαρίτου

+34
ntina fan
Kornilia_Petrakitsa
JESSIE
verile_mistika
Antigoni!
ebelina2007
marakii
pythas2010
eirhnh-faih
noraki_love_97
stabatmater
kelly
anneliz_333
MaryLoo
loukitsa
aggeliki
giouli_edem
Καρ-Mik
evanna
DESPOINA
KatsaroYpotheto
Clarabelle
fotinaki
evaki-stefanakos
Foulitsa
ioannatsiakalou
Doris_
iloveeva+manos!!
manos 4 ever!!
soso
irini
koalaki
Χρύσα
ouki_loukanorikhgiamiazwh
38 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Σεπ 09, 2010 10:05 pm

Στην επόμενη θα αρχίσω προειδοποίηση! Ειπαμε υπάρχει ειδικό θέμα για σύγκριση!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Σεπ 10, 2010 8:13 am

soso έγραψε: livani livani livani
Ειλικρινά,βαριέμαι..
Α'ι' λοβ γιου,Ευα Χαρις! Heart2 inlove inlove
ΟΛΕ soutien

Να ξέρες πόσο σε καταλαβαίνω.Μαζί σου Ευαρα! Ε,ρε κ χωρίς ρόλο η θέα σκορπά το πανικό
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Σεπ 10, 2010 8:44 am

aggeliki έγραψε:
soso έγραψε: livani livani livani
Ειλικρινά,βαριέμαι..
Α'ι' λοβ γιου,Ευα Χαρις! Heart2 inlove inlove
ΟΛΕ soutien

Να ξέρες πόσο σε καταλαβαίνω.Μαζί σου Ευαρα! Ε,ρε κ χωρίς ρόλο η θέα σκορπά το πανικό

Mε παίζεται κι εμένα?Ω, πόσο βαριέμαι! Μαζί με την θεά θα την φορέσουμε την άσπρη μπλουζίτσα!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Σαβ Σεπ 11, 2010 1:03 am

DESPOINA έγραψε:
aggeliki έγραψε:
soso έγραψε: livani livani livani
Ειλικρινά,βαριέμαι..
Α'ι' λοβ γιου,Ευα Χαρις! Heart2 inlove inlove
ΟΛΕ soutien

Να ξέρες πόσο σε καταλαβαίνω.Μαζί σου Ευαρα! Ε,ρε κ χωρίς ρόλο η θέα σκορπά το πανικό

Mε παίζεται κι εμένα?Ω, πόσο βαριέμαι! Μαζί με την θεά θα την φορέσουμε την άσπρη μπλουζίτσα!

Vote for eva κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι η απόλυτη και μοναδική ΘΕΑΡΑ της Εδέμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kyma
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 5:09 pm

ειναι κουκλα η Ευα!!!!!μου αρεσει πολυ!!!!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Σεπ 11, 2010 9:01 pm

Εχει περασει τόσα!!!!!!!!!
καιρός να ευτυχίσει sfyr sfyr
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 12, 2010 4:03 pm

"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει"

Η Εύα είναι ένας άνθρωπος που μέχρι να γυρίσει στην Ελλάδα δεν ήξερε τι θα πει να παίρνεις αγάπη.

Ο πατέρας της ξυλοφόρτωνε τη μάνα της, η μάνα της την έκρυβε από τον κόσμο όταν έμεινε έγκυος σε νεαρή ηλικία μόνο και μόνο για να μην χάσει τον άντρα που αγαπούσε, την έστειλε εξόριστη στο Παρίσι για να μην την ντροπιάζει και την έκλεισε σε κλινική όταν την χρειαζόταν περισσότερο στερώντας της την μητρική αγάπη και το παιδί της. Αντί όταν βγήκε να την φέρει κοντά της την άφησε μόνη της σε μια ξένη χώρα να τα βγάλει πέρα. Με έναν άντρα να την τραβοπαλάει απο εδώ και απο εκεί (μαθημένη σε αυτό το πρότυπο από τον ίδιο της τον πατέρα δεν αντιδρούσε) και με φίλους που όταν τους πρωτοείδε την έκραξαν με το καλημέρα!

Λογικό κι επόμενο κι εκείνη να αντιδρά σε όλα...

"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει" λέει ο Πλάτων και συμφωνώ.

Και η Εύα αδίκησε κόσμο. Μα πάνω απο όλα αδίκησε τον εαυτό της!

Αδίκησε τη Μελίτα και το πλήρωσε βλέποντάς την στα πατώματα με τον Μάνο.

Αδίκησε τη Δάφνη και το πλήρωσε, έχασε σχεδόν τους φίλους της και την οικογένειά της. Αυτό που θεωρω ότι ήταν και το μοναδικό καθαρά δικό της σφάλμα το το πλήρωσε άσχημα. Το μετάνοιωσε όμως και αυτό αναγνωρίστηκε, ζήτησε συγχώρεση και συγχωρέθηκε!

Αδίκησε την κόρη της (αν και ποτέ δεν ήταν μαμά για τη Μαρίλια) και το πλήρωσε με την αδυναμία του παιδιού να την πει μαμά, το πλήρωσε χάνοντας τη μητρότητα.

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και η ζωή της υπήρξε δύσκολη! Αλλα την πήγε παρακάτω!

Σταμάτησε να ακολουθεί τυφλά την καρδιά της και από όταν ξεκίνησε να παίρνει αγάπη και ζεστασιά απο τους γύρω της το ανταπέδωσε στο έπακρο! Έμαθε πώς είναι να είσαι μέλος μια αγαπημένης και σφιχτά δεμένης παρέας και έχει σταθεί σε όλους και με το παραπάνω όπως έχουν κάνει κι εκείνοι για εκείνην!

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και όπως προείπα η Εύα αδικησε πάνω και πέρα απο όλους τον εαυτό της! Επέτρεπε να την πατά ο Μάνος στον οποίο έδωσε κυριολεκτικά τα πάντα! Κατάλαβε όμως κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να αδικεί τον εαυτό της, αποζήτησε μια δεύτερη ευκαιρία στην αγάπη και τον έρωτα με το Στέφανο και βρήκε και πάλι την ίδια γυναίκα στο κρεβάτι του άντρα της, μια γυναίκα που δεν έκανε καν τον κόπο να το μετανιώσει ή να αναγνωρίσει το λάθος αυτό αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα. Η Εύα που είναι και το θέμα μας όμως ποτέ δεν ζήτησε εκδίκηση από την εν λόγω κυρία. Δεν σταύρωσε άλλον επειδή ερωτεύτηκε γιατί ήξερε τι θα πει να είσαι ερωτευμένος.. Και το πλήρωσε και αυτό! Αντί να αναγνωριστει το μεγαλείο της ψυχής της είναι ο εαυτούλης που χάλασε τη ζωή της Μελίτας (κάπου εδώ χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο)

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και για αυτό είναι και πιασάρικο θέμα και ανέβασε τη σειρά στα ύψη! Και αυτές τις δυσκολίες περιμένω να δω να ξεπερνά αυτή η γυναίκα και να βρίσκει την πραγματική ευτυχία!!

Μια γυναίκα που το μόνο που ζήτησε είναι αγάπη, αποκλειστική και αληθινή αγάπη, δεν δεχομαι να αποζητά να βρεί μια κατασκήνωση την αίγλη της (λεφτά υπάρχουν, γίνεται αυτό), δεν δέχομαι να ζει μόνη ή να μου πουν ξαφνικά ότι αγάπησε άλλον μέσα σε ένα τρίμηνο/εξάμηνο όταν έχει πληγώθει τόσο και κατ΄εξακολούθηση (εκτός αν βάλει τσιπάκι στον Λευτέρη και τη Μελίτα να σιγουρευτεί ότι δεν θα συναντηθούν ΠΟΤΕ διαφορετικά δεν στέκει), δεν δέχομαι να μου πουν ότι έμεινε μόνη και βρήκε την αγάπη που έψαχννε στα παιδιά της και δεν δέχομαι να εξαφανιστεί για να μου πουν ότι ευτύχισε στο τελευταίο επεισόδιο με το Μάνο!

Δέχομαι να μου δείξουν την πορεία της μέσα απο αυτές τις δυσκολίες και το να βρεί τελικά την ευτυχία για να μπορέσω να το χαρώ λίγο παραπάνω από τα 2 επεισόδια που έδωσαν στο Εύα-Μάνος έτσι για να φύγει ένδοξα ο Μπουγιού!!!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από anneliz_333 Κυρ Σεπ 12, 2010 4:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει"

Η Εύα είναι ένας άνθρωπος που μέχρι να γυρίσει στην Ελλάδα δεν ήξερε τι θα πει να παίρνεις αγάπη.

Ο πατέρας της ξυλοφόρτωνε τη μάνα της, η μάνα της την έκρυβε από τον κόσμο όταν έμεινε έγκυος σε νεαρή ηλικία μόνο και μόνο για να μην χάσει τον άντρα που αγαπούσε, την έστειλε εξόριστη στο Παρίσι για να μην την ντροπιάζει και την έκλεισε σε κλινική όταν την χρειαζόταν περισσότερο στερώντας της την μητρική αγάπη και το παιδί της. Αντί όταν βγήκε να την φέρει κοντά της την άφησε μόνη της σε μια ξένη χώρα να τα βγάλει πέρα. Με έναν άντρα να την τραβοπαλάει απο εδώ και απο εκεί (μαθημένη σε αυτό το πρότυπο από τον ίδιο της τον πατέρα δεν αντιδρούσε) και με φίλους που όταν τους πρωτοείδε την έκραξαν με το καλημέρα!

Λογικό κι επόμενο κι εκείνη να αντιδρά σε όλα...

"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει" λέει ο Πλάτων και συμφωνώ.

Και η Εύα αδίκησε κόσμο. Μα πάνω απο όλα αδίκησε τον εαυτό της!

Αδίκησε τη Μελίτα και το πλήρωσε βλέποντάς την στα πατώματα με τον Μάνο.

Αδίκησε τη Δάφνη και το πλήρωσε, έχασε σχεδόν τους φίλους της και την οικογένειά της. Αυτό που θεωρω ότι ήταν και το μοναδικό καθαρά δικό της σφάλμα το το πλήρωσε άσχημα. Το μετάνοιωσε όμως και αυτό αναγνωρίστηκε, ζήτησε συγχώρεση και συγχωρέθηκε!

Αδίκησε την κόρη της (αν και ποτέ δεν ήταν μαμά για τη Μαρίλια) και το πλήρωσε με την αδυναμία του παιδιού να την πει μαμά, το πλήρωσε χάνοντας τη μητρότητα.

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και η ζωή της υπήρξε δύσκολη! Αλλα την πήγε παρακάτω!

Σταμάτησε να ακολουθεί τυφλά την καρδιά της και από όταν ξεκίνησε να παίρνει αγάπη και ζεστασιά απο τους γύρω της το ανταπέδωσε στο έπακρο! Έμαθε πώς είναι να είσαι μέλος μια αγαπημένης και σφιχτά δεμένης παρέας και έχει σταθεί σε όλους και με το παραπάνω όπως έχουν κάνει κι εκείνοι για εκείνην!

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και όπως προείπα η Εύα αδικησε πάνω και πέρα απο όλους τον εαυτό της! Επέτρεπε να την πατά ο Μάνος στον οποίο έδωσε κυριολεκτικά τα πάντα! Κατάλαβε όμως κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να αδικεί τον εαυτό της, αποζήτησε μια δεύτερη ευκαιρία στην αγάπη και τον έρωτα με το Στέφανο και βρήκε και πάλι την ίδια γυναίκα στο κρεβάτι του άντρα της, μια γυναίκα που δεν έκανε καν τον κόπο να το μετανιώσει ή να αναγνωρίσει το λάθος αυτό αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα. Η Εύα που είναι και το θέμα μας όμως ποτέ δεν ζήτησε εκδίκηση από την εν λόγω κυρία. Δεν σταύρωσε άλλον επειδή ερωτεύτηκε γιατί ήξερε τι θα πει να είσαι ερωτευμένος.. Και το πλήρωσε και αυτό! Αντί να αναγνωριστει το μεγαλείο της ψυχής της είναι ο εαυτούλης που χάλασε τη ζωή της Μελίτας (κάπου εδώ χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο)

Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και για αυτό είναι και πιασάρικο θέμα και ανέβασε τη σειρά στα ύψη! Και αυτές τις δυσκολίες περιμένω να δω να ξεπερνά αυτή η γυναίκα και να βρίσκει την πραγματική ευτυχία!!

Μια γυναίκα που το μόνο που ζήτησε είναι αγάπη, αποκλειστική και αληθινή αγάπη, δεν δεχομαι να αποζητά να βρεί μια κατασκήνωση την αίγλη της (λεφτά υπάρχουν, γίνεται αυτό), δεν δέχομαι να ζει μόνη ή να μου πουν ξαφνικά ότι αγάπησε άλλον μέσα σε ένα τρίμηνο/εξάμηνο όταν έχει πληγώθει τόσο και κατ΄εξακολούθηση (εκτός αν βάλει τσιπάκι στον Λευτέρη και τη Μελίτα να σιγουρευτεί ότι δεν θα συναντηθούν ΠΟΤΕ διαφορετικά δεν στέκει), δεν δέχομαι να μου πουν ότι έμεινε μόνη και βρήκε την αγάπη που έψαχννε στα παιδιά της και δεν δέχομαι να εξαφανιστεί για να μου πουν ότι ευτύχισε στο τελευταίο επεισόδιο με το Μάνο!

Δέχομαι να μου δείξουν την πορεία της μέσα απο αυτές τις δυσκολίες και το να βρεί τελικά την ευτυχία για να μπορέσω να το χαρώ λίγο παραπάνω από τα 2 επεισόδια που έδωσαν στο Εύα-Μάνος έτσι για να φύγει ένδοξα ο Μπουγιού!!!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!



συμφωνω απολυτα μαζι σου!!εχεις απολυτο δικαιο.εχει περασει παρα πολλα..πρεπει να ευτυχισει.της το χρωσταει η ζωη!!!! Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 99687
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από soso Κυρ Σεπ 12, 2010 4:58 pm

anneliz_333 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει"

Η Εύα είναι ένας άνθρωπος που μέχρι να γυρίσει στην Ελλάδα δεν ήξερε τι θα πει να παίρνεις αγάπη.

Ο πατέρας της ξυλοφόρτωνε τη μάνα της, η μάνα της την έκρυβε από τον κόσμο όταν έμεινε έγκυος σε νεαρή ηλικία μόνο και μόνο για να μην χάσει τον άντρα που αγαπούσε, την έστειλε εξόριστη στο Παρίσι για να μην την ντροπιάζει και την έκλεισε σε κλινική όταν την χρειαζόταν περισσότερο στερώντας της την μητρική αγάπη και το παιδί της. Αντί όταν βγήκε να την φέρει κοντά της την άφησε μόνη της σε μια ξένη χώρα να τα βγάλει πέρα. Με έναν άντρα να την τραβοπαλάει απο εδώ και απο εκεί (μαθημένη σε αυτό το πρότυπο από τον ίδιο της τον πατέρα δεν αντιδρούσε) και με φίλους που όταν τους πρωτοείδε την έκραξαν με το καλημέρα!

Λογικό κι επόμενο κι εκείνη να αντιδρά σε όλα...

"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει" λέει ο Πλάτων και συμφωνώ.

Και η Εύα αδίκησε κόσμο. Μα πάνω απο όλα αδίκησε τον εαυτό της!

Αδίκησε τη Μελίτα και το πλήρωσε βλέποντάς την στα πατώματα με τον Μάνο.
Σημειωτέον,την παραμονή του γάμου τους - ονειρου της επί 15 χρόνια,χρονική συγκυρία που το καθιστά ακόμη πιο τραγικό! Ή κατ'αλλους πιο δίκαιο..
Αδίκησε τη Δάφνη και το πλήρωσε, έχασε σχεδόν τους φίλους της και την οικογένειά της. Αυτό που θεωρω ότι ήταν και το μοναδικό καθαρά δικό της σφάλμα το το πλήρωσε άσχημα. Το μετάνοιωσε όμως και αυτό αναγνωρίστηκε, ζήτησε συγχώρεση και συγχωρέθηκε!
Και όχι μόνο!Το πληρωσε περιελθουσα στην ίδια κατασταση και σε ακόμη χειρότερη,μ'ένα παιδί στην κοιλιά και τον άντρα της να αποφασίζει -έστω και στο τέλος κατα δήλωσή του,να ζησει με κάποα άλλη..Και μαλιστα χωρίς επιστροφή,σε αντίθεση με το Νικόλα που επεστρεψε κι εδωσε στην Δαφνη την ευτυχία που άξιζε,για χάρη μάλιστα της οποίας έγκατελειψε και μια σπουδαία επαγγλματική ευκαιρία!
Αδίκησε την κόρη της (αν και ποτέ δεν ήταν μαμά για τη Μαρίλια) και το πλήρωσε με την αδυναμία του παιδιού να την πει μαμά, το πλήρωσε χάνοντας τη μητρότητα.
Μολονότι,η διαταραχή της επιλόχειας καταθλιψης,όπως και της επιλοχειας ψύχωσης σε σημαντικό βαθμό εξηγούν τα παραπάνω..Ηδη προσπαθησε,με όλους τους τρόπους να αποκαταστήσει τη μεταξύ τους σχέση!Και μαλιστα,χωρίς ποτέ να ζητήσει ΜΙΑ δραχμή από το φυσικό πατέρα της μικρής,στον οποιο και εν τέλει δόθηκαν τα χρήματα που της είχε δωρίσει για τις σπουδές της.Όχι αρκετό,αλλά αρκετά ενδεικτικό..
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και η ζωή της υπήρξε δύσκολη! Αλλα την πήγε παρακάτω!

Σταμάτησε να ακολουθεί τυφλά την καρδιά της και από όταν ξεκίνησε να παίρνει αγάπη και ζεστασιά απο τους γύρω της το ανταπέδωσε στο έπακρο! Έμαθε πώς είναι να είσαι μέλος μια αγαπημένης και σφιχτά δεμένης παρέας και έχει σταθεί σε όλους και με το παραπάνω όπως έχουν κάνει κι εκείνοι για εκείνην!
Τι να λέμε..Οικονομικά..Ηθικά..Συναισθηματικά ..Σε όλους ανεξαιρέτως!Στο Λουκακο που είναι η αδυναμία της και ηταν η πρωτη που τον συγχωρησε για το σκηνικό της αμνησίας,στη Νόρα με την οποία οι συζητησεις ήταν παντα βασισμενες στην αμοιβαια αγαπη,κι όχι στο "ακου τον δικό μου πόνο και σώπα" ,στο Νικόλα και τη Δαφνη όταν είχαν μεταξύ τους προβληματα,αλλα΄με την ελάχιστη οικονομική της συνδρομή για τη Δαφνη και την Εδέμ (ψίχουλα,αλλα η πραξη μετράει..και τόσα αλλα)
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και όπως προείπα η Εύα αδικησε πάνω και πέρα απο όλους τον εαυτό της! Επέτρεπε να την πατά ο Μάνος στον οποίο έδωσε κυριολεκτικά τα πάντα! Κατάλαβε όμως κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να αδικεί τον εαυτό της, αποζήτησε μια δεύτερη ευκαιρία στην αγάπη και τον έρωτα με το Στέφανο και βρήκε και πάλι την ίδια γυναίκα στο κρεβάτι του άντρα της, μια γυναίκα που δεν έκανε καν τον κόπο να το μετανιώσει ή να αναγνωρίσει το λάθος αυτό αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα. Η Εύα που είναι και το θέμα μας όμως ποτέ δεν ζήτησε εκδίκηση από την εν λόγω κυρία. Δεν σταύρωσε άλλον επειδή ερωτεύτηκε γιατί ήξερε τι θα πει να είσαι ερωτευμένος.. Και το πλήρωσε και αυτό! Αντί να αναγνωριστει το μεγαλείο της ψυχής της είναι ο εαυτούλης που χάλασε τη ζωή της Μελίτας (κάπου εδώ χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο)
Την οποία και έβαλε στο σπιτι της,όταν έκανε το μιξοκλαιον τουρ της μετά την αποκαλυψη της διαθηκης,με πρόθεση να την δώσει κουραγιο,μολονότι οι επιθέσεις είχαν σκοπό την ΙΔΙΑ και το παιδί ΤΗΣ (αλλα΄έπρεπε και η αλλη να'χει ένα δράμα),και μολονότι επισης,για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ,όχι ουσα αυτόπτης μαρτυρας πια,αλλα πληροφορούμενη την εξονυχιστική περιγραφή (γλιτώσαμε τη Live αναμετάδοση,παλι καλά), ΞΑΝΑΚΕΡΑΤΩΝΕΤΑΙ και ΞΑΝΑΔΙΑΛΥΕΤΑΙ η ζωή της για το ΙΔΙΟ παλι - εσαεί αθώο και καλοκαγαθο- προσωπο.
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και για αυτό είναι και πιασάρικο θέμα και ανέβασε τη σειρά στα ύψη! Και αυτές τις δυσκολίες περιμένω να δω να ξεπερνά αυτή η γυναίκα και να βρίσκει την πραγματική ευτυχία!!
Οι Λουκανορικοί σε αριθμό τηλεθεατών,και η γεννα της Ευας σε ποσοστό τηλεθεασης,όπως έγραψε ο λατρεμενος Μπουζ ήταν τα δύο ρεκόρ της φετινής Εδεμ!Τυχαίο???Δε νομίζω!

Μια γυναίκα που το μόνο που ζήτησε είναι αγάπη, αποκλειστική και αληθινή αγάπη, δεν δεχομαι να αποζητά να βρεί μια κατασκήνωση την αίγλη της (λεφτά υπάρχουν, γίνεται αυτό), δεν δέχομαι να ζει μόνη ή να μου πουν ξαφνικά ότι αγάπησε άλλον μέσα σε ένα τρίμηνο/εξάμηνο όταν έχει πληγώθει τόσο και κατ΄εξακολούθηση (εκτός αν βάλει τσιπάκι στον Λευτέρη και τη Μελίτα να σιγουρευτεί ότι δεν θα συναντηθούν ΠΟΤΕ διαφορετικά δεν στέκει), δεν δέχομαι να μου πουν ότι έμεινε μόνη και βρήκε την αγάπη που έψαχννε στα παιδιά της και δεν δέχομαι να εξαφανιστεί για να μου πουν ότι ευτύχισε στο τελευταίο επεισόδιο με το Μάνο!
Η Ευα τα ζητησε όλα!Και δεν αρκεστηκε ποτέ στις συμβασεις..ουτε καν τις ηθικές!
Όποιος μπορεί να της τα δωσει,με αυτόν πρέπει να ναι..
Υπογραμμίζω το "ΟΛΑ" και μενει να φανεί το "ΠΟΙΟΣ"
Και το υπογραμμίζω αδιαπραγματευτα.
Δέχομαι να μου δείξουν την πορεία της μέσα απο αυτές τις δυσκολίες και το να βρεί τελικά την ευτυχία για να μπορέσω να το χαρώ λίγο παραπάνω από τα 2 επεισόδια που έδωσαν στο Εύα-Μάνος έτσι για να φύγει ένδοξα ο Μπουγιού!!!
Κι εγώ μαζί σου!
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!





συμφωνω απολυτα μαζι σου!!εχεις απολυτο δικαιο.εχει περασει παρα πολλα..πρεπει να ευτυχισει.της το χρωσταει η ζωη!!!! Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 99687

Η Ευα εχει στοιχεία γυναικας που ποθείται και προδίδεται,που προκαλεί παθη,αλλα΄κυρίως η ίδια ¨καιγεται" αυτά..Μη περιμενοντας τώρα, να συγκροτησω αξιακό σύστημα,τα "ηθικα" σφαλματα,που χωρούν πολλή συζητηση και στον έρωτα ούτε καν τα αποδέχομαι (a l amour,comme a la guerre-δε βρίσκω τόνους)..τα οποία διεπραξε, τα πληρωσε με τα παραπάνω.
Ασε,που την πηραν και οι αδέκαστοι μπαρες στο κατόπι,οι μισοί εκ των οποίων έκαναν τα ίδια ή χειρότερα και οι άλλοι μισοί ετοιμάζονται..
Καθε χρόνο τη βαζουν να αποπειράται να αυτοκτονησει απαξ,να παει να παντρευτεί ή να παντρευεται και ο γαμος to be ή ο συντελεσμενος να διαλυεται πάντα για την απιστία παντα με την ίδια γυναικα.
Αρχίζει και γίνεται κωμική η ιστορία..Και γιατί έχει φάει πολλή επαναληψη,και γιατί έχει φάει πολύ εμπαθή επαναληψη..
Μια γυναικα τόσο γενναιόδωρη που μπαινει μπροστά σε σφαίρα,και επιστρεφει στον Μανο τις μετοχες του για να ορθοποδησει,μετα από αυτό που της έκανε,είναι μια γυναικα,που όσο λοβοτομημενο χαπατο κι να την κατεληξαν,εμενα δεν παυει να με γοητευει..Ξερω πολλές αιώνιες γκόμενες,ξερω πολλές που γιναν ερωμενες,ξέρω πολλες που διεκδίκησαν έναν αντρα, ξέρω πολλές βολεμενες σε Αγίες Οικογενειες, ξέρω ελάχιστες που θα μπορούσαν να κάνουν τα παραπάνω.
Και απλά γιατί διαφερει,και απλά γιατί η ανηφόρα όλο και σε κανα ύψωμα θα σε βγάλει..
Και απλά γιατί προηγήθηκε και επικρίθηκε,κι εστρωσε και τον δρόμο στους "δορυφόρους της"
Και άπλά γιατί προτίμησε απ΄το χει χορηγό το Μανο και να παίρνει ό,τι γουσταρει με πρόφαση το παιδί,να γυρίζει ακόμη και β διαλογής ταινίες..
Και άπλά γιατί τον αφησε τοτε να φυγει,για να γίνει αυτός που έγινε (θερμα συγχαρητηρια)..
Και απλά γιατί ποτέ δεν ανταπεδωσε το χαστουκι του Μελιτονίου,στις ΔΥΟ φορες που θα μπορούσε,αλλά εναντιώθηκε μόνο στους αντρες που αγαπησε,γιατί αυτοί όντως την πρόδωσαν,..
Και απλά γιατί δέν είναι η κόρη της Αγγελας,η φίλη του Λουκά,η γυναικα του Μανου,αλλα πανω απ'όλα η Ευα..
Και απλά γιατί την υποδύεται μια ηθοποιός που πετυχε να μην κανει καρικατουρα τον πιο ατεχνα και κακογραμμενα μεταλλαγμενο ρόλο των Μυστικών..
Περιμένω όσο τίποτα να δω τη δικαίωσή της.
Την Εδέμ,για όλους ανεξαιρετως θα την ήθελα..
Για την Ευα συγκεκριμενα,,και για την Ευα και μόνο ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΩ!
Heart2 Heart2 Heart2

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 12, 2010 6:10 pm

soso αυτό είναι σταυροβελονιά!!!

Υποκλίνομαι, συμφωνώ και επαυξάνω!

Και να προσθέσω ότι προτιμώ την Εύα με αυτόν που ήρθε με τη δική της φωτογραφία στο χέρι παρά το φίλο μας το Λευτεράκη που ηρθε για να εκδικηθεί για μια άλλη! Έλεος πια!!!

Δώστε σε αυτό το χαρακτήρα όσα του αξίζουν!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Δευ Σεπ 13, 2010 12:34 am

soso έγραψε:
anneliz_333 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει"

Η Εύα είναι ένας άνθρωπος που μέχρι να γυρίσει στην Ελλάδα δεν ήξερε τι θα πει να παίρνεις αγάπη.

Ο πατέρας της ξυλοφόρτωνε τη μάνα της, η μάνα της την έκρυβε από τον κόσμο όταν έμεινε έγκυος σε νεαρή ηλικία μόνο και μόνο για να μην χάσει τον άντρα που αγαπούσε, την έστειλε εξόριστη στο Παρίσι για να μην την ντροπιάζει και την έκλεισε σε κλινική όταν την χρειαζόταν περισσότερο στερώντας της την μητρική αγάπη και το παιδί της. Αντί όταν βγήκε να την φέρει κοντά της την άφησε μόνη της σε μια ξένη χώρα να τα βγάλει πέρα. Με έναν άντρα να την τραβοπαλάει απο εδώ και απο εκεί (μαθημένη σε αυτό το πρότυπο από τον ίδιο της τον πατέρα δεν αντιδρούσε) και με φίλους που όταν τους πρωτοείδε την έκραξαν με το καλημέρα!

Λογικό κι επόμενο κι εκείνη να αντιδρά σε όλα...

"Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει" λέει ο Πλάτων και συμφωνώ.

Και η Εύα αδίκησε κόσμο. Μα πάνω απο όλα αδίκησε τον εαυτό της!

Αδίκησε τη Μελίτα και το πλήρωσε βλέποντάς την στα πατώματα με τον Μάνο.
Σημειωτέον,την παραμονή του γάμου τους - ονειρου της επί 15 χρόνια,χρονική συγκυρία που το καθιστά ακόμη πιο τραγικό! Ή κατ'αλλους πιο δίκαιο..
Αδίκησε τη Δάφνη και το πλήρωσε, έχασε σχεδόν τους φίλους της και την οικογένειά της. Αυτό που θεωρω ότι ήταν και το μοναδικό καθαρά δικό της σφάλμα το το πλήρωσε άσχημα. Το μετάνοιωσε όμως και αυτό αναγνωρίστηκε, ζήτησε συγχώρεση και συγχωρέθηκε!
Και όχι μόνο!Το πληρωσε περιελθουσα στην ίδια κατασταση και σε ακόμη χειρότερη,μ'ένα παιδί στην κοιλιά και τον άντρα της να αποφασίζει -έστω και στο τέλος κατα δήλωσή του,να ζησει με κάποα άλλη..Και μαλιστα χωρίς επιστροφή,σε αντίθεση με το Νικόλα που επεστρεψε κι εδωσε στην Δαφνη την ευτυχία που άξιζε,για χάρη μάλιστα της οποίας έγκατελειψε και μια σπουδαία επαγγλματική ευκαιρία!
Αδίκησε την κόρη της (αν και ποτέ δεν ήταν μαμά για τη Μαρίλια) και το πλήρωσε με την αδυναμία του παιδιού να την πει μαμά, το πλήρωσε χάνοντας τη μητρότητα.
Μολονότι,η διαταραχή της επιλόχειας καταθλιψης,όπως και της επιλοχειας ψύχωσης σε σημαντικό βαθμό εξηγούν τα παραπάνω..Ηδη προσπαθησε,με όλους τους τρόπους να αποκαταστήσει τη μεταξύ τους σχέση!Και μαλιστα,χωρίς ποτέ να ζητήσει ΜΙΑ δραχμή από το φυσικό πατέρα της μικρής,στον οποιο και εν τέλει δόθηκαν τα χρήματα που της είχε δωρίσει για τις σπουδές της.Όχι αρκετό,αλλά αρκετά ενδεικτικό..
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και η ζωή της υπήρξε δύσκολη! Αλλα την πήγε παρακάτω!

Σταμάτησε να ακολουθεί τυφλά την καρδιά της και από όταν ξεκίνησε να παίρνει αγάπη και ζεστασιά απο τους γύρω της το ανταπέδωσε στο έπακρο! Έμαθε πώς είναι να είσαι μέλος μια αγαπημένης και σφιχτά δεμένης παρέας και έχει σταθεί σε όλους και με το παραπάνω όπως έχουν κάνει κι εκείνοι για εκείνην!
Τι να λέμε..Οικονομικά..Ηθικά..Συναισθηματικά ..Σε όλους ανεξαιρέτως!Στο Λουκακο που είναι η αδυναμία της και ηταν η πρωτη που τον συγχωρησε για το σκηνικό της αμνησίας,στη Νόρα με την οποία οι συζητησεις ήταν παντα βασισμενες στην αμοιβαια αγαπη,κι όχι στο "ακου τον δικό μου πόνο και σώπα" ,στο Νικόλα και τη Δαφνη όταν είχαν μεταξύ τους προβληματα,αλλα΄με την ελάχιστη οικονομική της συνδρομή για τη Δαφνη και την Εδέμ (ψίχουλα,αλλα η πραξη μετράει..και τόσα αλλα)
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και όπως προείπα η Εύα αδικησε πάνω και πέρα απο όλους τον εαυτό της! Επέτρεπε να την πατά ο Μάνος στον οποίο έδωσε κυριολεκτικά τα πάντα! Κατάλαβε όμως κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να αδικεί τον εαυτό της, αποζήτησε μια δεύτερη ευκαιρία στην αγάπη και τον έρωτα με το Στέφανο και βρήκε και πάλι την ίδια γυναίκα στο κρεβάτι του άντρα της, μια γυναίκα που δεν έκανε καν τον κόπο να το μετανιώσει ή να αναγνωρίσει το λάθος αυτό αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα. Η Εύα που είναι και το θέμα μας όμως ποτέ δεν ζήτησε εκδίκηση από την εν λόγω κυρία. Δεν σταύρωσε άλλον επειδή ερωτεύτηκε γιατί ήξερε τι θα πει να είσαι ερωτευμένος.. Και το πλήρωσε και αυτό! Αντί να αναγνωριστει το μεγαλείο της ψυχής της είναι ο εαυτούλης που χάλασε τη ζωή της Μελίτας (κάπου εδώ χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο)
Την οποία και έβαλε στο σπιτι της,όταν έκανε το μιξοκλαιον τουρ της μετά την αποκαλυψη της διαθηκης,με πρόθεση να την δώσει κουραγιο,μολονότι οι επιθέσεις είχαν σκοπό την ΙΔΙΑ και το παιδί ΤΗΣ (αλλα΄έπρεπε και η αλλη να'χει ένα δράμα),και μολονότι επισης,για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ,όχι ουσα αυτόπτης μαρτυρας πια,αλλα πληροφορούμενη την εξονυχιστική περιγραφή (γλιτώσαμε τη Live αναμετάδοση,παλι καλά), ΞΑΝΑΚΕΡΑΤΩΝΕΤΑΙ και ΞΑΝΑΔΙΑΛΥΕΤΑΙ η ζωή της για το ΙΔΙΟ παλι - εσαεί αθώο και καλοκαγαθο- προσωπο.
Δύσκολο, μα πολύ αξιέπαινο είναι να περάσει κανείς δίκαια τη ζωή του, όταν είχε τη δύναμη ν' αδικήσει...

Και για αυτό είναι και πιασάρικο θέμα και ανέβασε τη σειρά στα ύψη! Και αυτές τις δυσκολίες περιμένω να δω να ξεπερνά αυτή η γυναίκα και να βρίσκει την πραγματική ευτυχία!!
Οι Λουκανορικοί σε αριθμό τηλεθεατών,και η γεννα της Ευας σε ποσοστό τηλεθεασης,όπως έγραψε ο λατρεμενος Μπουζ ήταν τα δύο ρεκόρ της φετινής Εδεμ!Τυχαίο???Δε νομίζω!

Μια γυναίκα που το μόνο που ζήτησε είναι αγάπη, αποκλειστική και αληθινή αγάπη, δεν δεχομαι να αποζητά να βρεί μια κατασκήνωση την αίγλη της (λεφτά υπάρχουν, γίνεται αυτό), δεν δέχομαι να ζει μόνη ή να μου πουν ξαφνικά ότι αγάπησε άλλον μέσα σε ένα τρίμηνο/εξάμηνο όταν έχει πληγώθει τόσο και κατ΄εξακολούθηση (εκτός αν βάλει τσιπάκι στον Λευτέρη και τη Μελίτα να σιγουρευτεί ότι δεν θα συναντηθούν ΠΟΤΕ διαφορετικά δεν στέκει), δεν δέχομαι να μου πουν ότι έμεινε μόνη και βρήκε την αγάπη που έψαχννε στα παιδιά της και δεν δέχομαι να εξαφανιστεί για να μου πουν ότι ευτύχισε στο τελευταίο επεισόδιο με το Μάνο!
Η Ευα τα ζητησε όλα!Και δεν αρκεστηκε ποτέ στις συμβασεις..ουτε καν τις ηθικές!
Όποιος μπορεί να της τα δωσει,με αυτόν πρέπει να ναι..
Υπογραμμίζω το "ΟΛΑ" και μενει να φανεί το "ΠΟΙΟΣ"
Και το υπογραμμίζω αδιαπραγματευτα.
Δέχομαι να μου δείξουν την πορεία της μέσα απο αυτές τις δυσκολίες και το να βρεί τελικά την ευτυχία για να μπορέσω να το χαρώ λίγο παραπάνω από τα 2 επεισόδια που έδωσαν στο Εύα-Μάνος έτσι για να φύγει ένδοξα ο Μπουγιού!!!
Κι εγώ μαζί σου!
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!





συμφωνω απολυτα μαζι σου!!εχεις απολυτο δικαιο.εχει περασει παρα πολλα..πρεπει να ευτυχισει.της το χρωσταει η ζωη!!!! Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 99687

Η Ευα εχει στοιχεία γυναικας που ποθείται και προδίδεται,που προκαλεί παθη,αλλα΄κυρίως η ίδια ¨καιγεται" αυτά..Μη περιμενοντας τώρα, να συγκροτησω αξιακό σύστημα,τα "ηθικα" σφαλματα,που χωρούν πολλή συζητηση και στον έρωτα ούτε καν τα αποδέχομαι (a l amour,comme a la guerre-δε βρίσκω τόνους)..τα οποία διεπραξε, τα πληρωσε με τα παραπάνω.
Ασε,που την πηραν και οι αδέκαστοι μπαρες στο κατόπι,οι μισοί εκ των οποίων έκαναν τα ίδια ή χειρότερα και οι άλλοι μισοί ετοιμάζονται..
Καθε χρόνο τη βαζουν να αποπειράται να αυτοκτονησει απαξ,να παει να παντρευτεί ή να παντρευεται και ο γαμος to be ή ο συντελεσμενος να διαλυεται πάντα για την απιστία παντα με την ίδια γυναικα.
Αρχίζει και γίνεται κωμική η ιστορία..Και γιατί έχει φάει πολλή επαναληψη,και γιατί έχει φάει πολύ εμπαθή επαναληψη..
Μια γυναικα τόσο γενναιόδωρη που μπαινει μπροστά σε σφαίρα,και επιστρεφει στον Μανο τις μετοχες του για να ορθοποδησει,μετα από αυτό που της έκανε,είναι μια γυναικα,που όσο λοβοτομημενο χαπατο κι να την κατεληξαν,εμενα δεν παυει να με γοητευει..Ξερω πολλές αιώνιες γκόμενες,ξερω πολλές που γιναν ερωμενες,ξέρω πολλες που διεκδίκησαν έναν αντρα, ξέρω πολλές βολεμενες σε Αγίες Οικογενειες, ξέρω ελάχιστες που θα μπορούσαν να κάνουν τα παραπάνω.
Και απλά γιατί διαφερει,και απλά γιατί η ανηφόρα όλο και σε κανα ύψωμα θα σε βγάλει..
Και απλά γιατί προηγήθηκε και επικρίθηκε,κι εστρωσε και τον δρόμο στους "δορυφόρους της"
Και άπλά γιατί προτίμησε απ΄το χει χορηγό το Μανο και να παίρνει ό,τι γουσταρει με πρόφαση το παιδί,να γυρίζει ακόμη και β διαλογής ταινίες..
Και άπλά γιατί τον αφησε τοτε να φυγει,για να γίνει αυτός που έγινε (θερμα συγχαρητηρια)..
Και απλά γιατί ποτέ δεν ανταπεδωσε το χαστουκι του Μελιτονίου,στις ΔΥΟ φορες που θα μπορούσε,αλλά εναντιώθηκε μόνο στους αντρες που αγαπησε,γιατί αυτοί όντως την πρόδωσαν,..
Και απλά γιατί δέν είναι η κόρη της Αγγελας,η φίλη του Λουκά,η γυναικα του Μανου,αλλα πανω απ'όλα η Ευα..
Και απλά γιατί την υποδύεται μια ηθοποιός που πετυχε να μην κανει καρικατουρα τον πιο ατεχνα και κακογραμμενα μεταλλαγμενο ρόλο των Μυστικών..
Περιμένω όσο τίποτα να δω τη δικαίωσή της.
Την Εδέμ,για όλους ανεξαιρετως θα την ήθελα..
Για την Ευα συγκεκριμενα,,και για την Ευα και μόνο ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΩ!
Heart2 Heart2 Heart2

Κάλα, τι είπατε πάλι;;; Wow Θερμά συγχαρητήρια και στις 2 σας κορίτσια, γιατί γράψατε ουσιαστικά και τεκμηριωμένα πράγματα για τον πολυσχιδή και ανατρεπτικό αυτό χαρακτήρα της σειράς! Congrats Και εγώ περιμένω με ανυπομονησία τη στιγμή της πλήρους αποκατάστασης του χαρακτήρα της Έυας, γιατί είναι η πιο ταλαιπωρημένη από τους ήρωες της σειράς και γιατί η ζωή της έχει φτάσει άπειρες φορές σε τέλμα και συνεπώς,τώρα πια νομίζω πως ήρθε η ώρα για την πανυγηρική δικαίωσή της!!!!!!!! Είναι μια γυναίκα με ήθος, παρά τα όποια λάθη έχει κάνει και το λιγότερο που της αξίζει είναι η Εδέμ! Love Ας ελπίσουμε ότι δε θα την κατακρεουργήσουν ΚΑΙ τη φετινή σεζόν...
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από evanna Δευ Σεπ 13, 2010 3:40 pm

Koριτσια ειναι καταπληκτικα τα οσα γραψατε! : respect : Δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να τα πω καλυτερα οποτε με υπερκαλυψατε!

Δεν ειμαστε απαιτητικες και δεν ζηταμε τιποτα παραπανω για την Ευα απο οσα της αξιζουν! soutien
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Σεπ 13, 2010 3:45 pm

Κορίτσια μου προσκυνώ κι εγώ με τη σειρά μου για τα όσα γράψατε για τη ΘΕΑΡΑ !!!! : respect : : respect :
Και συμφωνώ με το Ευαννάκι, δε ζητάμε τίποτα παραπάνω από όσα αξίζουν στην Εύα !!!!!
soutien soutien
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Οκτ 08, 2010 1:49 pm

Κάπου διάβασα ότι η Νορα βλέπει ότι η Εύα είναι ευτυχισμένη πλέον και ότι αυτό την βοηθά να είναι ελαστική ελαστικότατη με τη Μελίτα και τις ατιμίες της..

Εγώ πάλι θυμάμαι ότι κάποτε ο Λουκάς πίσω απο το χαμόγελο της Εύας είδε τις σκιές στα μάτια της και αναρωτήθηκε πότε θα φύγουν.

Ότι ένας άνθρωπος είναι χαμογελαστός δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και ευτυχισμένος..

Πολλές φορές το φαίνεσθαι δεν συγχρονίζεται με το είναι μας και αυτό έχει γίνει ξεκάθαρο μέσα στη σειρά.

Είναι δυνατόν ποτέ κάποια λεφτά να έκαναν την Εύα ευτυχισμένη? Εχει το μωρό της ναι αλλα χρειάζεται και κάποιον να της προσφέρει τα πάντα για να είναι ολοκληρωμένη!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΤΕ?

Και μαζί με αυτόν..που εξαφανίστηκαν οι πραγματικοί και αληθινοί φίλοι της Εύας?

Που χαθηκε αυτή η διορατικότητα του Λουκά και όλων των υπολοίπων? Είναι τόσο λυπηρο... Snif



Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Παρ Οκτ 08, 2010 1:55 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 08, 2010 1:55 pm


Η Εύα σαφώς και ΔΕΝ είναι ευτυχισμένη
Αυτή τη στιγμή είναι μουδιασμένη
Το χειρότερο γι αυτήν είναι οτι δεν έχει που να στραφει
Πορεύτηκε χρόνια ολόκληρα με οδηγό την καρδιά και έφαγε χαστούκια το ένα πάνω στο άλλο
Προσπάθησε να πορευτεί με τη λογική αλλά δεν της έδωσαν καν την ευκαιρία
Δεν ξέρουμε που θα είχε οδηγηθεί η Εύα αν ο Στέφανος δεν είχε πέσει στα πατώματα με τη Μελίτα. Νομίζω οτι ο Στέφανος κλώτσησε την ευκαιρία να κατακτήσει ολοκληρωτικά την Εύα
Που μπορεί να στραφεί μια γυναίκα αν καρδιά και λογική την έχουν προδώσει;
Νομίζω οτι αυτό το χτύπημα με την απαγωγή του μωρού ίσως την αλλάξει ριζικά
Επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει να πει μέχρι εδώ και να αρχίσει να ανταποδίδει τα χτυπήματα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από kelly Παρ Οκτ 08, 2010 2:34 pm

Clarabelle έγραψε:
Η Εύα σαφώς και ΔΕΝ είναι ευτυχισμένη
Αυτή τη στιγμή είναι μουδιασμένη
Το χειρότερο γι αυτήν είναι οτι δεν έχει που να στραφει
Πορεύτηκε χρόνια ολόκληρα με οδηγό την καρδιά και έφαγε χαστούκια το ένα πάνω στο άλλο
Προσπάθησε να πορευτεί με τη λογική αλλά δεν της έδωσαν καν την ευκαιρία
Δεν ξέρουμε που θα είχε οδηγηθεί η Εύα αν ο Στέφανος δεν είχε πέσει στα πατώματα με τη Μελίτα. Νομίζω οτι ο Στέφανος κλώτσησε την ευκαιρία να κατακτήσει ολοκληρωτικά την Εύα
Που μπορεί να στραφεί μια γυναίκα αν καρδιά και λογική την έχουν προδώσει;
Νομίζω οτι αυτό το χτύπημα με την απαγωγή του μωρού ίσως την αλλάξει ριζικά
Επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει να πει μέχρι εδώ και να αρχίσει να ανταποδίδει τα χτυπήματα.

Συμφωνώ απόλυτα!Ούτε εμένα μου δείχνει ότι είναι ευτυχισμένη!Με το "μουδιασμένη" νομίζω με κάλυψες!
Γενικότερα,εγώ ήξερα μια Εύα πιο δραστήρια,πιο "τσαμπουκαλού",πιο αντράκι!Φυσικά και έχει ηρεμήσει και ωριμάσει πολύ μετά η γέννηση του παιδιού της όμως αυτό δεν σημαίνει πως η Εύα που ήξερα εγώ απ τον πρώτο κύκλο θα καθόταν να ανέχεται τόσα πράγματα χωρίς να αντιδρά!(και πρώτα πρώτα στο θέμα της Μελίτας που με τόση ανωτερότητα το συζητάει κιόλας)Να μου πεις,πως να δράσει,αντιδράσει,κινηθεί,δείξει κάτι απ τον χαρακτήρα της και τον δυναμισμό της όταν δεν έχει ιστορία??Βασικότατο αυτό...
Περιμένω κι εγώ μετα την απαγωγή που θα είναι και το τελειωτικό της χτύπημα να τα δει αλλιώς τα πράγματα και να τα βάλει με όλους και με όλα!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 08, 2010 2:43 pm


Το γεγονός οτι δεν αντέδρασε με τη Μελίτα το βρίσκω λογικό
Κατ αρχήν η Εύα δεν είναι κατινούλα να κατηγορεί την αντίζηλο κατηγόρησε τον άντρα που την ξεπούλησε
Δεύτερον είπε στη Μελίτα οτι εγώ τον έρωτα δεν τον κατηγόρησα ποτέ (τόσο πολύ Εύα αυτό που της είπε) και αν το ήξερα όλα θα ήταν διαφορετικά
Έγραψα προ ολίγου σε άλλο τοπικ οτι δεν τους εμπόδισε και δεν τους ενόχλησε στο παραμικρό
Αν δεί τώρα το Στέφανο και με τρίτο αμόρε πραγμα που σημαίνει οτι ο μεγάλος έρωτας ήταν φούσκα περιμένω να αντιδράσει
Ελπίζω τουλάχιστον να αντιδράσει και να μην εμφανιστεί μεταλαγμένο φυτό
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από stabatmater Παρ Οκτ 08, 2010 2:49 pm

Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι αυτό το χτύπημα με την απαγωγή του μωρού ίσως την αλλάξει ριζικά
Επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει να πει μέχρι εδώ και να αρχίσει να ανταποδίδει τα χτυπήματα.
Ίσως δε θα έπρεπε να απαντήσω σε αυτό το θέμα κ με συγχωρείτε που το κάνω.
Αν οι σεναριογράφοι θέλουν να αφήσουν τους ήρωές τους πιστούς στους χαρακτήρες τους, εν προκειμένω την Εύα, πιστεύω πως πρέπει πραγματικά να τη δούμε να τους βάζει όλους στη θέση τους. Περίπου έτσι μας συστήθηκε κ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχάσω αυτή της την εικόνα κ να τη συμπαθήσω, παρόλο που δέχομαι ότι έφαγε πολλές κατραπακιές κ πλήρωσε για τα λάθη της.
Η εγκυμοσύνη κ η γέννηση του παιδιού της τη γλύκαναν κ την ηρέμησαν, γι'αυτό άλλαξε σε μεγάλο βαθμό την κοσμοθεωρία της, όμως δε νομίζω ότι επέδρασαν ριζικά στο χαρακτήρα της. Η μόνη διαφορά, αν όντως αποφασίσει να "ανταποδώσει τα χτυπήματα" (δανείζομαι την έκφραση που χρησιμοποιήσες), που κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το λογικό, είναι ότι πλέον θα είναι πιο προσεκτική, ώστε να μη ρισκάρει να βλάψει το παιδί της.
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 08, 2010 2:59 pm


Και βέβαια να πεις τη γνώμη σου
Εδω μεσα ακούγονται όλες οι απόψεις
Η δική μου οπτική για την Εύα είναι πολύ διαφορετική
Η Εύα δάγκωσε αφού πρώτα την είχαν κακοποιήσει
Ο πατέρας ο βιασμός ο Μάνος το ψυχιατρειο και ξανά ο Μάνος πάτησαν πάνω στη ζωή της και κάποια στιγμή αντέδρασε με πολύ κακό τρόπο
Αυτό που με κάνει να αγαπώ αυτή την ηρωίδα είναι το γεγονός οτι αυτό που έκανε στη Δάφνη και το κατάλαβε και ζήτησε συγνώμη και προσπάθησε να το διορθώσει και νομίζω πάντα θα το κουβαλάει και πάντα θα κάνει προσπάθειες
Όμως ακόμη και μετά η Εύα συνέχισε να τρώει σφαλιάρες και πάλι απ τους ίδιους ανθρώπους
Κάποτε πρέπει να πει φτάνει δεν νομίζεις;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από stabatmater Παρ Οκτ 08, 2010 3:07 pm

Clarabelle έγραψε:
Και βέβαια να πεις τη γνώμη σου
Εδω μεσα ακούγονται όλες οι απόψεις
Η δική μου οπτική για την Εύα είναι πολύ διαφορετική
Η Εύα δάγκωσε αφού πρώτα την είχαν κακοποιήσει
Ο πατέρας ο βιασμός ο Μάνος το ψυχιατρειο και ξανά ο Μάνος πάτησαν πάνω στη ζωή της και κάποια στιγμή αντέδρασε με πολύ κακό τρόπο
Αυτό που με κάνει να αγαπώ αυτή την ηρωίδα είναι το γεγονός οτι αυτό που έκανε στη Δάφνη και το κατάλαβε και ζήτησε συγνώμη και προσπάθησε να το διορθώσει και νομίζω πάντα θα το κουβαλάει και πάντα θα κάνει προσπάθειες
Όμως ακόμη και μετά η Εύα συνέχισε να τρώει σφαλιάρες και πάλι απ τους ίδιους ανθρώπους
Κάποτε πρέπει να πει φτάνει δεν νομίζεις;

Ναι, φυσικά!
Συμφωνώ κ στο ότι ο χαρακτήρας της διαμορφώθηκε σύμφωνα με αυτά που έζησε κ δεν ξύπνησε μια ωραία πρωία κ είπε "θα τα κάνω όλα λίμπα!". Σε αυτό το κομμάτι μάλιστα μπορώ να ταυτιστώ μαζί της (δόξα τω Θεώ, δεν έχω περάσει τόσο άσχημα βέβαια). Και πάλι όμως θεωρώ πολύ ακραία τη συμπεριφορά της κ το γεγονός ότι το αναγνώρισε κ η ίδια μου δίνει έναν παραπάνω λόγο!
Πιστεύω όμως ότι ο άνθρωπος δεν αλλάζει χαρακτήρα από τη μια μέρα στην άλλη κ δυστύχως (ή ευτυχώς) όσα ζούμε στην παιδική κ εφηβική μας ηλικία γράφουν τόσο βαθιά μέσα μας, που είναι δύσκολο (αν όχι ακατόρθωτο) να απαλλαγούμε από αυτά. Γι'αυτό κ λέω πως η Εύα που έχουμε γνωρίσει πρέπει να τους βάλει όλους στη θέση τους, φυσικά χωρίς τις υπερβολές του παρελθόντος.
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από noraki_love_97 Κυρ Οκτ 10, 2010 3:25 pm

Η ΕΥΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ Κ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΨΩΓΗ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤ ΑΗ ΟΠΟΙΑ ΚΛΕΓΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από eirhnh-faih Τετ Οκτ 13, 2010 8:25 pm

ΦΑΙΗ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Η ΠΙΟ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΦΑΙΗ ΞΥΛΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eirhnh-faih

Θηλυκό Τόπος : ptolemaida
Ασχολίες : theatro

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Παρ Οκτ 15, 2010 3:26 pm

Eγώ προσωπικά δε θεωρώ ότι η Έυα μας συστήθηκε αλλιώς και μετά άλλαξε ριζικά και ξαφνικά. Απλά πιστεύω ότι από το σημείο από το οποίο ξεκινάει στον πρώτο κύκλο η ιστορία, η Έυα δε θα μπορούσε να έχει διαφορετική συμπεριφορά, με μια σημαντική εξαίρεση, βέβαια, το μέγα λάθος που έκανε να παντρευτεί το Νικόλα.. emmm Από κει και πέρα, θεωρώ ότι απλά χρειάστηκε σεναριακά χρόνος για να φανεί ξεκάθαρα το ποιον του χαρακτήρα της, ώστε να κατανοηθούν, να αιτιολογηθούν και να δικαιολογηθούν οι πράξεις της και οι αντιδράσεις της.. Flkia
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 15, 2010 4:07 pm


Η Εύα εξελίχθηκε αλλά ούτε κι εγώ πιστεύω οτι αλλοιώθηκε
Είναι η ίδια Εύα που προσέγγιζε την Νόρα επι εποχής Στέλιου και της έλεγε σε καταλαβαίνω κι ας ήταν για την παρέα τότε ο αποδιωπομπαίος
Είναι η ίδια Εύα που τώρα προσπαθεί να τα βρούν οι φίλοι της κι ας έμεινε εκείνη ολομόναχη. Δεν είναι εύκολο αυτό που κάνει αυτή τη στιγμή. Δείχνει μια γυναίκα που αγαπάει τους φίλους της και δεν λειτουργεί με τη λογική δεν βαριέσαι κι εγώ χώρισα τώρα θα συμβεί και στους άλλους.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 3 Empty ΦΑΙΗ ΘΕΑ

Δημοσίευση από noraki_love_97 Κυρ Νοε 07, 2010 7:34 pm

Η ΦΑΙΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΥΑΚΙ ΠΡΟΧΟΡΑ!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΛΙΓΟ!!!!!!!!
kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης