Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα Χαρίτου

+34
ntina fan
Kornilia_Petrakitsa
JESSIE
verile_mistika
Antigoni!
ebelina2007
marakii
pythas2010
eirhnh-faih
noraki_love_97
stabatmater
kelly
anneliz_333
MaryLoo
loukitsa
aggeliki
giouli_edem
Καρ-Mik
evanna
DESPOINA
KatsaroYpotheto
Clarabelle
fotinaki
evaki-stefanakos
Foulitsa
ioannatsiakalou
Doris_
iloveeva+manos!!
manos 4 ever!!
soso
irini
koalaki
Χρύσα
ouki_loukanorikhgiamiazwh
38 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από pythas2010 Κυρ Νοε 07, 2010 8:34 pm

Η Εύα είναι η συμπάθειά μου από την σειρά και θέλω πάντα το καλύτερο γι' αυτήν...

pythas2010
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από marakii Τρι Δεκ 14, 2010 5:27 pm

η Εύα δεν μου αρεσε πολύ σαν ρόλος έκανε τραγικά λάθη στον 1ο κύκλο και μου έσπαγε τα νεύρα ακόμη και όταν δεν ανακατεβόταν στους υπόλοιπους
στον 2ο κύκλο έφτια3ε δηλαδή έγινε καλός άνθρωπος , εντά3ει δεν είναι κακός ο ρόλος της απλώς πιστεύω πως υπάρχουν πολοί πιο δυναμικοί χαρακτήρες
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Δεκ 29, 2010 1:01 am

Το Ευακι μας χαμογελά ξανα
και φωτιζεται όλο το πλάνο!
Efxi inlove Scandal
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Δεκ 29, 2010 1:34 pm

Εγώ σαν τηλεθεάτρια μετά από δύο συναπτά στραπάτσα βλ. ενθουσιάστηκα με το μεσιέ Καρτάλη που ήρθε με τη φώτο της ανα χείρας και έφαγα τα μούτρα μου & ενθουσιάστηκα που επιτέλους θα αποκτούσε το απο 20τίας όνειρό της και έφαγα ξανά τα μούτρα μου, είμαι εξαιρετικά κουμπωμένη να ενθουσιαστώ και τρίτη φορά!

Παρόλαυτά διαβάζουμε ότι η Εύα με δύο καφέδες και 3 φιλιά να αρχίζει να κάνει όνειρα με το Λευτέρη, πάμε καλά?

Αλλά να μου πεις εγώ όσο και να θεωρούσα τη Μελίτα θύμα του Μάνου και όσο κι αν δεν τη μισούσα, δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω παρέα μαζί της, ούτε να της προξενεεύω τον δεύτερο άντρα που βρήκα να κάνει σεξ μαζί της, οπότε το λιγότερο περίεργο είναι που κολακεύεται από το Λευτέρη!

Διαβάζω όμως τις μέγιστες βλακείες ότι ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ η Εύα θα μπλέξει με έναν άντρα που θα την απογοητεύσει! ΓΙΑΤΙ??? Είναι το λιγότερο ΑΔΙΚΟ τέτοια κακομεταχείρηση για το μοναδικό χαρακτήρα που έχει δώσει ΤΟΣΑ για την αγάπη!!! Είναι εξαιρετικά άδικο που δεν μπορούμε καν να χαρούμε αυτά τα χαμόγελα με τις μ@#$ες που ξέρουμε ότι θα ακολουθήσουν!!! Ε-ΛΕ-ΟΣ!!

Δεν θέλω την Εύα να παλεύει για την ευτυχία της μόνη της και να τη βρει στο τελευταίο επεισόδιο! Θέλω να παλεύει με έναν άνθρωπο δίπλα της!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!

Η Εύα πλήρωσε όλα της τα λάθη στο υπερδιπλάσιο και άλλοι δεν έχουν καν παραδεχτεί το οτιδήποτε! Η Εύα έδωσε τα πάντα για το Μάνο, στάθηκε άξια δίπλα στο Στέφανο και έχει δώσει απέραντη αγάπη!!! Και πήρε τι???

Ο Νικόλας παράτησε το όνειρο της ζωής του για τη Δάφνη!
Ο Λουκάς πάλεψε με το Στέλιο για τη Νόρα!
Και ο Στέφανος με το Μάνο ξάπλωσαν με την ελαφρών ηθών για την Εύα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ με έναν άνθρωπο που να της αξίζει!!! Τι να τον κάνω τον Λευτέρη αμα είναι μπλεγμένος και τελικά μας βγει κακός? Εδω ο Στέφανος της έκανε τόσα και δεν έχει πληρώσει τίποτα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

Και το νεφρό μας πίσω λέμε!!! soutien

Αν δεν δω το Λευτέρη να τα δίνει όλα για πάρτη της δεν τον θέλω!
Αν δεν δω να τιμωρούνται λίγο και οι υπόλοιποι της σειράς δεν θα ικανοποιηθώ!!!

Αυτά για σήμερα sisi Τέλος παραληρήματος!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Δεκ 29, 2010 8:26 pm

Δωσε και σωσε Υποθετακι...!
Να υπαρχει μια δικαιοσυνη ντε!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από ebelina2007 Τετ Δεκ 29, 2010 11:58 pm

Απο οτι φαινεται δεν νομιζω να ερθει δικαιωση για μας..
Εχουν ξεχασει τα παλια που εμεις θυμομαστε....και για αυτο φετος αλλα λεν την μια κ αλλα την αλλη...
Νομιζω παντως πως ολοι θελουμε να ερθει τιμωρια για καποιους που κατεστρεψαν ζωες και ξεχαστηκε το θεμα σε 2 επεισοδια!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από evanna Πεμ Δεκ 30, 2010 11:34 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Εγώ σαν τηλεθεάτρια μετά από δύο συναπτά στραπάτσα βλ. ενθουσιάστηκα με το μεσιέ Καρτάλη που ήρθε με τη φώτο της ανα χείρας και έφαγα τα μούτρα μου & ενθουσιάστηκα που επιτέλους θα αποκτούσε το απο 20τίας όνειρό της και έφαγα ξανά τα μούτρα μου, είμαι εξαιρετικά κουμπωμένη να ενθουσιαστώ και τρίτη φορά!

Παρόλαυτά διαβάζουμε ότι η Εύα με δύο καφέδες και 3 φιλιά να αρχίζει να κάνει όνειρα με το Λευτέρη, πάμε καλά?

Αλλά να μου πεις εγώ όσο και να θεωρούσα τη Μελίτα θύμα του Μάνου και όσο κι αν δεν τη μισούσα, δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω παρέα μαζί της, ούτε να της προξενεεύω τον δεύτερο άντρα που βρήκα να κάνει σεξ μαζί της, οπότε το λιγότερο περίεργο είναι που κολακεύεται από το Λευτέρη!

Διαβάζω όμως τις μέγιστες βλακείες ότι ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ η Εύα θα μπλέξει με έναν άντρα που θα την απογοητεύσει! ΓΙΑΤΙ??? Είναι το λιγότερο ΑΔΙΚΟ τέτοια κακομεταχείρηση για το μοναδικό χαρακτήρα που έχει δώσει ΤΟΣΑ για την αγάπη!!! Είναι εξαιρετικά άδικο που δεν μπορούμε καν να χαρούμε αυτά τα χαμόγελα με τις μ@#$ες που ξέρουμε ότι θα ακολουθήσουν!!! Ε-ΛΕ-ΟΣ!!

Δεν θέλω την Εύα να παλεύει για την ευτυχία της μόνη της και να τη βρει στο τελευταίο επεισόδιο! Θέλω να παλεύει με έναν άνθρωπο δίπλα της!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!

Η Εύα πλήρωσε όλα της τα λάθη στο υπερδιπλάσιο και άλλοι δεν έχουν καν παραδεχτεί το οτιδήποτε! Η Εύα έδωσε τα πάντα για το Μάνο, στάθηκε άξια δίπλα στο Στέφανο και έχει δώσει απέραντη αγάπη!!! Και πήρε τι???

Ο Νικόλας παράτησε το όνειρο της ζωής του για τη Δάφνη!
Ο Λουκάς πάλεψε με το Στέλιο για τη Νόρα!
Και ο Στέφανος με το Μάνο ξάπλωσαν με την ελαφρών ηθών για την Εύα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ με έναν άνθρωπο που να της αξίζει!!! Τι να τον κάνω τον Λευτέρη αμα είναι μπλεγμένος και τελικά μας βγει κακός? Εδω ο Στέφανος της έκανε τόσα και δεν έχει πληρώσει τίποτα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

Και το νεφρό μας πίσω λέμε!!! soutien

Αν δεν δω το Λευτέρη να τα δίνει όλα για πάρτη της δεν τον θέλω!
Αν δεν δω να τιμωρούνται λίγο και οι υπόλοιποι της σειράς δεν θα ικανοποιηθώ!!!

Αυτά για σήμερα sisi Τέλος παραληρήματος!

Πες τα χρυσοστομη.........μια ηρωιδα που εχει περασει τα πανδεινα,που εχει τιμωρηθει ξανα και ξανα για τα λαθη για τα οποια εχει μετανιωσει και με το παραπανω,και που εχει λαβει ελαχιστα σε συγκριση με οσα εχει προσφερει ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο και αδικο να βρισκεται στο τελευταιο κυκλο με καποιον που παλι κρυβει πραγματα και ειναι πολυ πιθανο να την πληγωσει ΚΑΙ αυτος! livani
Και δικαιολογια σε ολα αυτα απο τους ανωθεν ειναι οτι η Ευα δεν ξερει να διαλεγει αντρες........!Με προϊδεαζουν δηλαδη οτι και ΠΑΛΙ δεν θα βρει την ευτυχια που της αξιζει!

Ας προσεξουν τουλαχιστον λιγο παραπανω την ιστορια με τον Λευτερη και ας της δωσουν χρονο στα επεισοδια μπας και δουμε κατι που να μας ικανοποιησει!
Α!Και ας αρχισουν μερικες-μερικες να πληρωνουν για τα λαθη τους,μηπως επελθει η πολυποθητη δικαιοσυνη καποια στιγμη!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Δεκ 31, 2010 3:19 pm

Για να είμαι ειλικρινής όταν ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά- λίγο πριν τη δίκη του Νικόλα- η Εύα δεν μου ήταν αντιπαθής...Δεν ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θαύμαζα την ο ομορφιά της αν και την θεωρούσα λίγο ψυχρή.
Όταν τελείωσε η σειρά και αφού ήμουν πλέον πιο κολλημένη και από κολλημένη με Νόρα και Λουκά, άρχισα να βλέπω τα επεισόδια από το Livemovies...Τα είδα μέσα σε δυο- τρεις εβδομάδες. Μου την έσπαγε η συμπεριφορά της Εύας...Δεν την μπορούσα. Πιο πολύ όμως δεν μπορούσα να καταλάβω πως μπορούσε να είναι με έναν άνθρωπο που την είχε βιάσει και μάλιστα σε μια τέτοια ηλικία...
Ακόμα και αν το ήθελε και αυτή καταβάθος δεν παύει να είναι βιασμός.
Όσο εξελισσόταν ο χαρακτήρας της και έβγαιναν όλα στη φόρα άρχισε να μου γίνεται πιο συμπαθής..Και εκεί που συμπαθούσα τη Μελίτα -επειδή δεν έβλεπα τις σκηνές της ποτέ, μόνο Λουκα-Νόρα-Εύα-Μάνο -Ρούσσο και Αμαλία έβλεπα πάντα-σαν απατημένη που ήταν , 'αρχισα να αλλάζω γνώμη και να είμαι με την Εύα...Ειδικά δεν την νύχτα πριν το γάμο φάνηκε ποια είναι κυρία και πια όχι...

Στο δεύτερο κύκλο άρχισε να μου αρέσει ακόμα πιο πολύ..Έδειχνε τόσο δυναμική στην αρχή...Τόσο σίγουρη για αυτό που ήθελε να κάνει στο Μάνο ( Snif )!!! Λάτρευα τις σκηνές της με τον Λουκά και περίμενα πω και πως να τα φτιάξουν με το Μάνο...Οι δυο τους αποτελούσαν το δεύτερο αγαπημένο μου ζευγάρι στη σειρά- καθότι θεωρώ Νικόλα και Δάφνη ξενέρωτο ζευγάρι- και έβλεπα και δικές τους σκηνές όταν έχανα το επεισόδιο...Ειδικά προς το τέλος εκεί που είχε γεννήσει μου άρεσαν τρελά...Απορώ γιατί έβαζαν το Μπουγιούρη πάντα σοβαρό στην αρχή..Το ' χει ο άνθρωπος....
Η τελευταία σκηνή με τις σκιές μόνο δεν μου άρεσε..Πολύ fake.....

Στο τρίτο κύκλο- όσο παίζει- είναι πια από τους αγαπημένες μου...
Αυτή που μετά τα Λουκανοράκια θα ξαναδώ και θα ξαναδώ σκηνή της.
Αυτή που θα λιώνω να βλέπω με το μωράκι...
Αυτή που θα της βγάζω το καπέλο που μετά από όσα πέρασε συνεχίζει να στέκεται όρθια και να χαμογελά...
Ακόμα κι αν δεν μου αρέσει που μιλά στη Μελίτα ...(να την φτύνει με το που τη βλέπει έπρεπε αλλά είναι ανώτερος άνθρωπος)
Ακόμα και αν δεν την δείχνει τόσο πολύ -άφαντη είναι βασικά το κερατό μου- όπου εμφανίζεται λάμπει όλος ο χώρος..Είτε είναι με φόρμα είτε με τουαλέτα...

Θέλω να είναι ευτυχισμένη με τον Λευτέρη ή χωρίς, αρκεί να είναι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!
Γίνεται?
Αυτά από μένα!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από marakii Σαβ Ιαν 01, 2011 5:00 pm

Λοιπόν η Εύα ...... η Εύα μπορώ να πω οτί ήταν ο χαρακτήρας που από την αρχή δεν μου τραβούσε το ενδιαφέρον.....ακόμη και σ αυτό το πρώτο επεισόδιο που γυρνούσε από Παρίσι δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον....Φαινόταν ως απόλυτη και αυτό μου την έσπαγε φαιρόταν σαν το κακομαθημένο που θέλει και τα έχει όλα δικά της (αναφέρομαι στον Μάνο που τότε ήταν παντρεμένος με τη Μελίτα) ανακατεβόταν παντού και δυέλισε τη ζωή της κολλητής της μόνο και μόνο από πείσμα επειδή ''αγαπούσε το Μάνο'' εντάκσει βαίβεα κατάλαβε το λάθος της και το μετάνιωσε....Έχω να πω πως από άποψη ερμινείας δεν μου τραβούσε το ενδιαφέρον ..δεν μου ΄΄εβγαζε συναίσθημα στις δραματικές της σκηνές ...μου έβγαζε κάτι το προσποιητό...Στο 2ο κύκλο είδα βελτίωση -πρόοδο- πάλι δεν λέω πος ο ρόλος της Εύας ήταν ο αγαπημένος μου....επίσης αυτό που είχε με τον Μάνο δεν μπορώ να το αποκαλέσω έρωτα..εκτός από τον τελευταίο καιρό του 2ου κύκλου...αυτό που είχε με τον Μάνο αυτόν τον 1μισι χρόνο το αποκαλώ αρρωστημένο έρωτα...ε3άρτηση , αρρώστια...όχι αγάπη πάντως...δεν μου άρεσε η σχέση τους......Οσο αναφορά τη σχέση της με το Στέφανο δεν μπορούμε να κατηγορούμε μόνο την Μελίτα φταίει και ο Στέφανος..δεν είναι το αθώο ανήλικο..Τέλως πάντων η Εύα σαν ρόλος δεν με 3ετρελαίνει....σίγουρα έχει περάσει πολλά και της α3ίζει ευτυχία και μακάρι να την βρει δίπλα στον Λευτέρη ή ακόμη και δίπλα στο Μάνο ο οποίος έχει πια μάθει να την αγαπά ...Δεν 3έρω πως και με ποιον θα είναι ευτυχισμένη..όμως της α3ίζει και θα είναι..............
Επίσης να προσθέσω οτί αναφέρομαι αποκλειστικά στον ρόλο της Εύας και όχι στην Φαίη Ξυλά που μόνο και μόνο που με έκανε να μην συμπαθώ τόσο τον ρόλο Εύα σημαίνει οτί είναι καλή ηθοποιός

Συγνώμη για το διπλοπωστάρισμα
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από soso Δευ Ιαν 03, 2011 1:35 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Εγώ σαν τηλεθεάτρια μετά από δύο συναπτά στραπάτσα βλ. ενθουσιάστηκα με το μεσιέ Καρτάλη που ήρθε με τη φώτο της ανα χείρας και έφαγα τα μούτρα μου & ενθουσιάστηκα που επιτέλους θα αποκτούσε το απο 20τίας όνειρό της και έφαγα ξανά τα μούτρα μου, είμαι εξαιρετικά κουμπωμένη να ενθουσιαστώ και τρίτη φορά!

Παρόλαυτά διαβάζουμε ότι η Εύα με δύο καφέδες και 3 φιλιά να αρχίζει να κάνει όνειρα με το Λευτέρη, πάμε καλά?

Αλλά να μου πεις εγώ όσο και να θεωρούσα τη Μελίτα θύμα του Μάνου και όσο κι αν δεν τη μισούσα, δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω παρέα μαζί της, ούτε να της προξενεεύω τον δεύτερο άντρα που βρήκα να κάνει σεξ μαζί της, οπότε το λιγότερο περίεργο είναι που κολακεύεται από το Λευτέρη!

Διαβάζω όμως τις μέγιστες βλακείες ότι ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ η Εύα θα μπλέξει με έναν άντρα που θα την απογοητεύσει! ΓΙΑΤΙ??? Είναι το λιγότερο ΑΔΙΚΟ τέτοια κακομεταχείρηση για το μοναδικό χαρακτήρα που έχει δώσει ΤΟΣΑ για την αγάπη!!! Είναι εξαιρετικά άδικο που δεν μπορούμε καν να χαρούμε αυτά τα χαμόγελα με τις μ@#$ες που ξέρουμε ότι θα ακολουθήσουν!!! Ε-ΛΕ-ΟΣ!!

Δεν θέλω την Εύα να παλεύει για την ευτυχία της μόνη της και να τη βρει στο τελευταίο επεισόδιο! Θέλω να παλεύει με έναν άνθρωπο δίπλα της!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!

Η Εύα πλήρωσε όλα της τα λάθη στο υπερδιπλάσιο και άλλοι δεν έχουν καν παραδεχτεί το οτιδήποτε! Η Εύα έδωσε τα πάντα για το Μάνο, στάθηκε άξια δίπλα στο Στέφανο και έχει δώσει απέραντη αγάπη!!! Και πήρε τι???

Ο Νικόλας παράτησε το όνειρο της ζωής του για τη Δάφνη!
Ο Λουκάς πάλεψε με το Στέλιο για τη Νόρα!
Και ο Στέφανος με το Μάνο ξάπλωσαν με την ελαφρών ηθών για την Εύα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ με έναν άνθρωπο που να της αξίζει!!! Τι να τον κάνω τον Λευτέρη αμα είναι μπλεγμένος και τελικά μας βγει κακός? Εδω ο Στέφανος της έκανε τόσα και δεν έχει πληρώσει τίποτα!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

Και το νεφρό μας πίσω λέμε!!! soutien

Αν δεν δω το Λευτέρη να τα δίνει όλα για πάρτη της δεν τον θέλω!
Αν δεν δω να τιμωρούνται λίγο και οι υπόλοιποι της σειράς δεν θα ικανοποιηθώ!!!

Αυτά για σήμερα sisi Τέλος παραληρήματος!


: respect : : respect : : respect :
Υγ. Και το νεφρί μας πίσω! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 8:26 pm

Επιτέλους χαμόγελα να λιώνουμε!!!

Σήμερα ήταν τέλειες ολες οι σκηνές!

ξετρελάθηκα με τα του Λευτέρη ειδικά το sms και το ύφος της και μετά που κοιτούσε τον Άγγελο και την κοιτούσε και αυτός τι γλύκα!!!

Έλιωσα με τις ατάκες στο τραπέζι που βιαζόταν να φύγει και το βλέμμα που έριξε στο Λουκά για τη σπόντα για το Μάνο lmao

ΤΡΟΜΕΡΗ!!!!

Τη θέλω ευτυχισμένη!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!! Όχι στο τελευταίο επεισόδιο μόνο!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από verile_mistika Τετ Ιαν 19, 2011 2:38 pm

Πραγματικα την χαρηκα ...!! τι βλεμμα ηταν αυτο : respect : Εδειξε τι αξιζει και με το παραπανω επιτελους δηλαδη ..

Μακαρι να συνεχισει ετσι(οχι να κλαει προς θεου)αλλα μου δειχνει μονο και μονο με το βλεμμα της τοσα συναισθηματα ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 04, 2011 11:22 pm




Καθώς η σειρά κοντοζυγώνει στο τέλος της και με αφορμή το γάμο του Λουκά με τη Νόρα που ήταν η τελευταία εκρεμμότητα και γι αυτό το ζευγάρι μιας κι ο Νικόλας με τη Δάφνη είναι ήδη μαζί και καλά, προσπαθώ να κάνω έναν απολογισμό τι έχει γίνει με την Εύα

Όταν έκαναν τις πρώτες τους ευχές είχε ζητήσει να γίνει ηθοποιός
Νομίζω είναι η μοναδική που δεν κατάφερε να εκπληρώσει την ευχή της και συμβιβάστηκε με κάτι παρεμφερές. Ηθοποιός δεν έγινε συμβιβάστηκε ως μοντέλο.

Ακούστηκε κάποτε οτι στην ουσία η ευχή της είχε σαν σκοπό να γίνει ισάξια του Μάνου για να ζήσει μαζί του οπότε ακόμη κι αν η ευχή αφορούσε αυτόν πάλι δεν την εκπλήρωσε.

Η Εύα ήταν η ηρωίδα που ζητούσε απ το Μάνο ένα γυάλινο πύργο για να βλέπουν όλοι την ευτυχία της και πήρε απ αυτόν μια ζωή κρυμένη στη σκιά.

Η Εύα μαζί με τη Δάφνη ήταν οι δύο ηρωίδες που ερωτεύτηκαν απο παιδιά το Μάνο και τον Νικόλα αντίστοιχα κι ενώ η Δάφνη κέρδισε μια ζωή μαζί του και μάλιστα ο Νικόλας θυσίασε μια μεγάλη καριέρα για χάρη της η Εύα δεν πήρε απ το Μάνο τίποτα.

Κι όμως αν το καλοσκεφτεί κανείς υπέφερε πολλαπλάσια γι αυτόν και πρόσφερε μέχρι και τη ζωή της

Δεν βάζω στο λογαριασμό τη Νόρα γιατί δεν είμαι αμνήμων. Η Νόρα ερωτεύτηκε το Στέλλιο τρελά και έκανε ακραία πράγματα γι αυτόν που σημαίνει οτι ο έρωτάς της για το Λουκά είναι απολύτως πρόσφατος κι ας προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο.

Απ τις τρείς κοπέλες της παρέας είναι η μόνη με δύο παιδιά. Η διαφορά της με τις άλλες είναι οτι οι δύο άντρες που τους πρόσφερε το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να προσφέρει μια γυναίκα είδαν τα παιδιά της σαν βάρος. Ο Μάνος παραδέχτηκε οτι ακόμη κι αν του το είχε πει θα είχε φύγει κι ο Στέφανος το άκουσε σαν καταδίκη. Ποτέ δεν πήρε την ικανοποίηση που παίρνει μια γυναίκα να δει στα μάτια του άντρα που του προσφέρει ένα παιδί τη χαρά

Όταν έκαναν τις δεύτερες ευχές τους αυτές της ωριμότητας υποτίθεται, η Εύα ευχήθηκε να πάρει ένα κομάτι γής που την κρατούσε δεμένη με τις αναμνήσεις της. Νομίζω είναι το πιο θλιβερό απ όλα. Μια γυναίκα χωρίς όνειρα. Δεν μου λέει κάτι να πάρει πίσω την Εδέμ. Ξέρω οτι κάποια στιγμή είναι το μοναδικό πράγμα που θα της δώσουν αλλά δεν μου αρκεί

Νομίζω οτι τελικα απ τους έξι αυτής της παρέας η Εύα ήταν αυτή που ξεκίνησε απο το απολύτως τίποτα μιας και δεν υπήρχαν καν γονείς να της σταθούν ούτε σαν παιδί ούτε σαν έφηβη ούτε σαν νέα γυναίκα (θεωρώ την Αγγέλα απόλυτα ανεπαρκή μάνα για την Εύα κι ας έγινε στην πορεία καλή μάνα για την Μαρίλια) και τώρα απλά έχει κάτι ελάχιστο που για να το αποκτήσει πόνεσε και διαλύθηκε κατ επανάληψιν σίγουρα όμως οχι αυτό που θα άξιζε μια γυναίκα σαν την Εύα με πάθος για τη ζωή και με απέραντη αγάπη που δεν διστάζει να την προσφέρει. Μέχρι τώρα κατάφερε απλά να αποκτήσει μια ισορροπία σαν άτομο και αυτοεκτίμηση πράγματα που αν η μάνα της είχε κάνει αυτό που όφειλε θα τα είχε χρόνια πριν.

Θα ήθελα κάποια στιγμή να τη δω ξανά ερωτευμένη. Όχι αυτό που βλέπω τώρα δεν μου αρκεί. Θέλω να ξαναδώ εκείνη την Εύα που για τον έρωτα έδινε τα πάντα κι ήταν ικανή να κάνει οτιδήποτε για να λύσει όλα τα προβλήματα. Προς το παρόν μου δείχνουν έναν Λευτέρη ερωτευμένο και μια Εύα συγκρατημένη. Δεν με πείθει αυτό που βλέπω. Θέλει χρόνο και χώρο αυτή η σχέση για να πείσει κυρίως επειδή ο έρωτας της με το Μάνο ήταν τόσο διαφορετικός και τόσο παράφορος

Δέχομαι οτι ωρίμασε και σίγουρα δεν θα κάνει ξανά τρέλες αλλά θέλω να τη δω να αποτινάζει την κηδεμονία της Αγγέλας. Ήρθε πια η ώρα να παίρνει εκείνη τις αποφάσεις και η μάνα της να κάνει πίσω και να τις δέχεται. Κατάφερε να σταθεί όρθια καιρός να φύγει απ τη φωλιά. Αν νοιώθει έρωτα για το Λευτέρη καιρός να τον βάλει μέσα στη ζωή της και δίπλα στα παιδιά της γιατί αυτά τα παιδιά είναι κομάτι της. Βλέπω όμως οτι ο καιρός τελειώνει και δυστυχώς μου δείχνουν απλά μια ερωτική σχέση σε μονόλεπτα. Όχι μια σχέση ζωής.

Τελικά έφιαξαν μια πολυδιάστατη και ενδιαφέρουσα ηρωίδα και όταν κάτι στράβωσε στη σειρά μιας και τους έφυγε ο πρωταγωνιστής τους δεν κατάφεραν να τη διαχειριστούν και να την οδηγήσουν και απλά την εγκατέλειψαν δηλώνοντας έτσι την αδυναμία τους με μια πρωτοφανή ξεπέτα της ηρωίδας που κύλησε την πρώτη πέτρα για να ξεκινήσει το παραμύθι τους. Κρίμα....

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 05, 2011 1:12 am


Ξαναμπήκα για μιά τελευταία, "ξενύχτικη" ματιά , και διάβασα την ωραία ανάλυση για την Εύα από τη Μαρία. Θα πώ κι εγώ τι πιστεύω, όχι έτσι αναλυτικά, γιατι δεν μπορώ να συγκεντρώσω το μυαλό μου, αλλά με λίγα λόγια. Δεν ήταν και το πιό εύκολο πράγμα να "διαχειριστούν" το ρόλο της Εύας μετά την αποχώρηση του Μάνου και να φτιάξουν μιά αντίστοιχη ιστορία γι'αυτήν στον τελευταίο κύκλο. Η Εύα έζησε τον μεγάλο έρωτα για το Μάνο, έδωσε πολλά γι'αυτόν, έκανε τρέλλες γι'αυτόν, έφτασε κοντά στο θάνατο γι'αυτόν, και σε αντιστάθμισμα πήρε λίγα ψίχουλα, κάτι στιγμές ευτυχίας μόνο, για νά'ρθει στο τέλος και η ολοκληρωτική εγκατάλειψη απ'αυτόν. Δεν είναι δυνατόν να ξαναζήσει ένα έρωτα τόσο έντονο και δυνατό. Θα ξανα-ερωτευτεί, αλλά με άλλο τρόπο, χωρις να δίνει συνεχώς, αλλά επιδιώκοντας να πάρει κάτι πίσω κι αυτή, να νιώσει την αίσθηση οτι την αγαπουν άνευ όρων, κρατώντας πάντα κάτι για τον εαυτό της... Είναι τελείως φυσιολογικό αυτό, και είναι και ο μόνος τρόπος για να βρεί κανείς την ευτυχία. Οταν τα δίνεις όλα και δεν παίρνεις πίσω ούτε τα μισά, δεν υπάρχει ισορροπία, και χωρις αυτήν, δεν γίνεται να είσαι ευτυχισμένος. Είναι λοιπον η Εύα που "τραινάρει" τη σχέση της με το Λευτέρη, αυτή που τον "τεστάρει" ακόμη, και προτιμάει να μείνει στην ειδυλλιακή πλευρά του έρωτα χωρις να παίρνει πρωτοβουλίες για να κάνει αυτή τη σχέση πιό σοβαρή, όπως ήδη έχει αρχίσει να της ζητάει επίμονα ο Λευτέρης.... Αλλωστε μέχρι τώρα δεν μπορούσε να φύγει απ'το πατρικό της, δεν είχε τα οικονομικά φόντα για κάτι τέτοιο. Τώρα ξέρουμε οτι θα ξαναβρεί την περιουσία του Αγγελου, κι άρα θα έχει τα μέσα να κάνει κάποιες κινήσεις απεξάρτησης απ'την Αγγέλα. Βέβαια η Μαρίλια θα πρέπει να "θυσιαστεί" κατά κάποιο τρόπο, γιατί εκείνη δεν θ'αφήσει ποτέ την Αγγέλα μόνη της, αυτήν νιώθει σαν μητέρα, μ'αυτήν μεγάλωσε.... Πιστεύω οτι έχουμε αρκετό χρόνο μπροστά μας για να δούμε πράγματα από την Εύα, και να μην αρκεστεί στα όνειρα πιά, αλλά να κάνει την αρχή μιας ευτυχισμένης κοινής ζωής με το Λευτέρη. Θα είναι ουτοπία όμως να περιμένουμε έναν δεύτερο μεγάλο (αλλά καταστροφικό) έρωτα όπως είχε με το Μάνο... Αντίθετα, μιά αγάπη γλυκιά και συντροφική, είναι αυτό που της χρειάζεται και που νομίζω ολοι μας θα προτιμούσαμε να έχουμε στη ζωή μας.
Αλλωστε στην ίδια θέση βρίσκεται και ο Στέφανος, πλησιάζουμε προς το τέλος και δεν έχει βρεί την ευτυχία ούτε έναν έρωτα όπως τον ονειρευόταν. Το πάθος για τη Μελίτα, μόνο μπερδέματα του έφερε, και φαίνεται οτι κι αυτός θα διαλέξει τελικά έναν έρωτα άλλου είδους, λιγώτερο παράφορο αλλά με στοιχεία τέτοια που θα του χαρίσουν μιά ευτυχισμένη ζωή. Ισως αυτό θέλουν να μας δείξουν τελικά οι σεναριογράφοι, οτι οι "μεγάλοι" έρωτες δεν είναι απαραίτητα και οι καλύτεροι.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 05, 2011 1:12 pm

Η Εύα ποτέ δεν ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας..

Αλλα στην 3η σεζόν άλλαξα γνώμη...Μου άρεσε πολύ.. Την έβλεπα να γελάει και να το ΝΙΩΘΕΙ..
Αυτό έγινε μόνο με το Λευτέρη... Χαίρομαι να την βλεπω να χαμογελάει..Θελω να είναι πραγματικά ευτυχισμένη
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Μαρ 05, 2011 5:36 pm

Ας μπω κι εγώ στην κουβέντα σας
Η Εύα είναι μια ηρωίδα που ή την αγαπάς ή τη μισεις κι εγώ τη λάτρεψα απ την αρχή. Δεν είχε πάνω της τίποτα μίζερο και τίποτα μικρό.
Το να αγαπήσει με έναν τρόπο μίζερο όπως τον περιγράφει η Τζέσσυ σημαίνει αποτυχία γι αυτή την ηρωίδα κατά τη γνώμη μου. Σίγουρα δεν περιμένω να δω την τρέλα του έρωτά της για το Μάνο αυτή την τρέλα που την οδήγησε να μπει μπροστά απο μιά σφαίρα, αλλά θέλω να δώ έρωτα όχι συμβιβασμό.
Αυτό που μου δείχνουν τώρα είναι περίπου αυτό που μου έδειχναν την πρώτη σεζόν. Τότε η Εύα πρόσφερε κι ο Μάνος έδινε μόνο τα απαραίτητα. Τώρα ο Λευτέρης δείχνει έτοιμος να δώσει τα πάντα κι η Εύα κρατάει αποστάσεις και στεγανά.
Ερωτας δεν είναι μόνο ο καταστροφικός είναι κι αυτός που παίρνει και ανταποδίδει.
Αναρωτιέμαι τι θέλουν να μας δείξουν μ αυτά που βλέπω.
Ας πούμε περίμενα όταν ο Λευτέρης έμαθε την αλήθεια για την Άννα και την εντολή και λύγισε να δω τη στήριξη της Εύας και δεν είδα το παραμικρό.
Αυτό με κάνει να σκέπτομαι οτι ξεπετάνε την ηρωίδα με μονόλεπτα απλά για να πουν θέλετε χάπυ εντ πάρτε το.
Με τη Τζέσσυ θα συμφωνήσω ότι ούτε ο Στέφανος έχει βρει το δρόμο του αλλά υπάρχει μια μεγάλη διαφορά Η Εύα έχασε τον έρωτα επειδή άλλοι το επέλεξαν με τις πράξεις τους του Στέφανου αντίθετα ήταν δική του επιλογή η λίγη και μίζερη.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 05, 2011 6:51 pm

Aggeliki, αν αυτό που περιέγραψα σου φάνηκε σαν κάτι μίζερο ή σαν συμβιβασμός, τότε φταίω γιατί δεν το διατύπωσα σωστά ή δεν απέδωσα όσα εννοούσα με πιό ξεκάθαρο τρόπο. Γιατί για μένα μίζερη (με την έννοια της δυστυχίας) ήταν η αγάπη Εύας και Μάνου. Για μένα είναι μιζέρια να θέλεις κάποιον με πάθος κι αυτός να σε ξεπετάει όποτε του κάνει κέφι και να σε πετάει όταν έχει πιό σημαντικά πράγματα να κάνει.... Είναι μιζέρια να σε βλέπει στα σκοτεινά, γιατί είσαι παράνομη, να μην σε κάνει μέρος της ζωής του, και να σε κρατάει συνεχώς στο σκοτάδι για τις προθέσεις και τα αληθινά του αισθήματα. Η αγάπη της Εύας και του Λευτέρη είναι το ακριβώς αντίθετο, είναι φανερή, καμαρώνουν γι'αυτήν αντί να την κρατουν κρυφή, διασκεδάζουν μαζί, γελάνε μαζί, λένε αλήθειες ο ένας στον άλλον, και η έλξη που υπάρχει μεταξύ τους κάνει μπάμ . Δεν υπάρχει κανένας συμβιβασμός, η Εύα ήταν στα μαύρα πανιά οταν υπήρχε το ενδεχόμενο να φύγει ο Λευτέρης, και η ευτυχία της που τελικά δεν χρειάστηκε να γίνει αυτό, και που την έχει πάνω απ'όλα, είναι έκδηλη και δηλωμένη κι από την ίδια. Ομως δεν είναι εύκολο να "αφεθείς" ολοκληρωτικά σε μιά νέα σχέση, όταν έχεις περάσει όσα πέρασε η Εύα. Σ'αυτό και μόνο σ'αυτό οφείλεται το "κράτημά" της , σύν το γεγονός οτι η Αγγέλα της έκανε ξανά πλύση εγκεφάλου να έχει το νού της με το Λευτέρη (ενώ στην αρχή της είχε φανεί ειλικρινής και καθαρός, αλλά μάνα είναι κι αυτή και φοβάται, μετά τα προηγούμενα στραπάτσα....)
Αν η Εύα δεν είχε περάσει την τραυματική εμπειρία του Μάνου, δεν θα είχε κανένα ενδοιασμό να ανταπωδώσει στο φούλ την αγάπη του Λευτέρη, κι αυτο θα γίνει σταδιακά, αφού ο Λευτέρης και υπομονή και επιμονή διαθέτει. Αυτά με την προυπόθεση οτι οι σεναριογράφοι δεν ετοιμάζουν πάλι κανένα χουνέρι για την Εύα, αλλά δεν το πιστεύω, νομίζω οτι αυτή τη φορά η ευτυχία την περιμένει στη γωνία, και δεν είναι ούτε μίζερη, ούτε συμβιβασμός.
Η σύγκριση με το Στέφανο έγινε από μένα σχετικά με τον έρωτα που έχει για τη Μελίτα, και την συμπάθεια που νιώθει για την Εριέττα. Η ερωτική ιστορία του με την Εύα έχει κάνει τον κύκλο της από τους σεναριογράφους, και δεν υπάρχει επιστροφή, οπότε δεν αναφερόμουν σ'αυτό... Για μένα λοιπον, ο έρωτας του Στέφανου για τη Μελίτα, ήταν εξ ίσου καταστροφικός όσο αυτός της Εύας για το Μάνο. Του ανέτρεψε όλες τις ισορροπίες, τον έκανε να χάσει τον έλεγχο της ζωής του, να κάνει πράγματα κόντρα στα πιστεύω του και σίγουρα δεν τον έκανε ευτυχισμένο. Γιατί η αγάπη της Μελίτας γι'αυτόν ήταν λίγη και εγωιστική, όπως και η αγάπη του Μάνου για την Εύα δεν ήταν αντίστοιχη της δικής της προς αυτόν. Μόνο όταν ο Στέφανος βγάλει τη Μελίτα από μέσα του κι ελευθερώσει τον εαυτό του απ'αυτό το πάθος, θα καταλάβει τα αισθήματα που έχει για την Εριέττα και θα ανταποκριθεί στον δικό της αληθινό έρωτα , που θα τους οδηγήσει και τους δύο στην ευτυχία.
Με δυό λόγια, για μένα, το να μοιράζεσαι με κάποιον μιά αγάπη επί ίσοις όροις δεν είναι ούτε μιζέρια , ούτε συμβιβασμός, είναι απλά η ευτυχία.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Μαρ 05, 2011 7:17 pm


Δεν εννοούσα οτι ο Στέφανος θα έπρεπε να είναι με την Εύα άλλωστε δεν θα τον ήθελα μετά απ αυτό που της έκανε. Μάλλον παρανόησες

____________________________
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μαρ 05, 2011 7:23 pm


Ας επαναδιατυπώσω λοιπόν γιατί πράγματι αυτό που βλέπω κι εγώ είναι μιζέρια

Όταν τα κορίτσια σ εκείνο το υπόγειο προσπαθούσαν να εξηγήσουν γιατί αυτή η παρέα έδεσε τόσο πολύ, είπαν οτι όλοι μαζί κάνουν τον τέλειο άνθρωπο. Είπαν λοιπόν φιλόδοξος σαν το Μάνο παθιασμένος σαν την Εύα καλόκαρδος σαν την Δάφνη αλτρουιστής σαν τον Νικόλα και καλός φίλος σαν το Λουκά και τη Νόρα

Το βασικό χαρακτηριστικό που έδωσαν στην Εύα ήταν το πάθος και το έδωσαν άνθρωποι που την γνώριζαν όλη της τη ζωή

Για μένα το πάθος δεν περιορίζεται στον ερωτικό τομέα. Η Εύα με το να έρθει και να διεκδικήσει έδειξε πάθος για τη ζωή. Σωστά ή λάθος ποτέ δεν κρύφτηκε πίσω απ το δάχτυλό της. Υπερασπίστηκε τα δίκια της και παραδέχτηκε τα λάθη της ανοιχτά και ξεκάθαρα. Αντιμετώπιζε τα πάντα κατα πρόσωπο. Αυτό ήταν το βασικό της χαρακτηριστικό.

Αυτή τη σεζόν βλέπω μια γυναίκα που προχωράει με μικρά μίζερα βηματάκια. Θέλει την Εδέμ και απ όσο είδες και στο τρέιλερ θα έχει τα χρήματα να την αγοράσει. Και τι θα κάνει; Θα στείλει το Λουκά να διαπραγματευτεί με την Αντιγόνη.

Σίγουρα τα στραπάτσα την άλλαξαν αλλά πια δεν είναι η Εύα Και δεν ήταν μόνο το στραπάτσο του Μάνου όσο κι αν δεν θέλεις να το δεχτείς

Η Εύα η παθιασμένη που δεν σταματούσε μπροστά στα εμπόδια (μη ξεχνάς τι πέρασε κι όμως με κάποιο τρόπο πάντα στύλωνε τα πόδια και πήγαινε παρακάτω) θα πήγαινε η ίδια να διεκδικήσει. Θα έβαζε την Αντιγόνη απέναντι και θα την αντιμετώπιζε. Θα πήγαινε στο Στέφανο και θα του μιλούσε. Ας μη ξεχνάμε οτι αυτός ο άντρας είναι ο πατέρας του παιδιού της κι αν τον πιστέψουμε οτι πάντα την έβλεπε σαν τρόπαιο της χρωστάει για τη ζωή που της σακάτεψε. Θα ζητούσε λοιπόν και τη δική του μεσολάβηση. Η Εύα που γνώριζα θα γύριζε τον κόσμο ανάποδα ίσως όχι με το κεφάλι κάτω όπως έκανε κάποτε μια και πια ωρίμασε αλλά με πείσμα και επιμονή.

Δεν είναι λοιπόν μόνο η σχέση της με το Λευτέρη που αντιμετωπίζεται με μίζερο τρόπο ένα λεπτάκι ξεπέτα κάθε δεύτερο επεισόδιο

Στα πλαίσια της ώθησης ρόλων και ηθοποιών λοβοτόμησαν την Εύα και την έκαναν άβουλη και άτολμη για να αποφύγουν να της δώσουν σκηνές και χρόνο στα επεισόδια . Αυτομάτως λοιπόν η ηρωίδα τους είναι νεκρή και στη θέση της είναι κάποια άλλη.

Προσωπικά δεν θέλω το Στέφανο ούτε σε απόσταση χιλιομέτρου απ την Εύα. Δεν μπορώ όμως να μη δω ότι δεν δίνουν καν σκηνές του Στέφανου με το παιδί με αποτέλεσμα να φαίνεται άθλιος πατέρας σε μια προσπάθεια να μην δώσουν σκηνές στην Εύα που μάλλον πήρε τη θέση του Μπουγιούρη εκτός απο τους τίτλους και στην απαξίωση του ρόλου της.

Για μένα που πάντα με ενδιέφεραν οι πολυεπίπεδοι χαρακτήρες και όχι τα μονοδιάστατα πλάσματα είναι απαξίωση της ηρωίδας που αγάπησα και πια δεν πιστεύω οτι θα δω την υπόλοιπη διαδρομή της γιατί απλά την ακύρωσαν. Παρακολουθώ πια τη σειρά απο συνήθεια και λόγω του φόρουμ.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Μαρ 05, 2011 8:00 pm

Ωπα, με τίποτα δεν θα έλεγα ότι είναι μίζερο αυτό που δείχνουν με Λευτέρη-Εύα, τσιγγούνικο ναι, 1 λεπτό το επεισόδιο δεν βλέπουμε σχέση ξεπέτα βλέπουμε. Είναι η αρχή της σχέσης χωρίς σημαντικά προβλήματα οπότε λογικό να ζουν στο ροζ συννεφάκι τους. Οι σχέσεις όμως δεν είναι μόνο αγκαλίτσες κ φιλάκια όπως νομίζει η Μελίτα. Ελπίζω να δω αυτή την σχέση κ στα δύσκολα όχι μόνο να μου παρουσιάσουν μια χαζοχαρούμενη σχέση κ να μου πουν ότι η Εύα βρήκε την ευτυχία. Η Εύα πλέον είναι μια ώριμη γυναίκα που έχει μάθει από τα λάθη της δεν είναι εύκολο να αφεθεί, αλλά δεν είναι λογικό να μη στηρίζει τον ανθρωπο της. Θα συμφωνήσω με την Μαρία χαρακτηριστικό της Εύας είναι το πάθος. Πάθος για την ζωή. Αυτό που εγώ βλέπω δεν είναι η Εύα, είναι μια άλλη που δεν την ξέρω.Έπαψε να παλεύει, να διεκδικεί την κατάντησα μίζερη κ λίγη για να δικαιώσουν το Μελιτόνι. Απαράδεκτο.


DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 05, 2011 8:04 pm

Mαρία, μιλάς για την αντιμετώπιση της Εύας στον γ κύκλο με μίζερο τρόπο. Αν εννοείς οτι δεν της δίνουν αρκετό χρόνο για να καταλάβουμε πως αισθάνεται, και πως βλέπει τα πράγματα, ίσως έχεις δίκιο, χρειάζεται περισσότερος χρόνος για να καταλάβουμε αυτήν την ηρωίδα. Εγώ μίλησα για το ότι η αγάπη που την συνδέει με το Λευτέρη, δεν είναι μίζερη, ούτε συμβιβασμός, μιζέρια και συμβιβασμός ήταν να είσαι υποχείριο κάποιου σαν το Μάνο και να παλεύεις για ένα όνειρο που ουσιαστικά δεν αξίζει....
Το γνώρισμα της Εύας λοιπον ήταν το πάθος, και το ότι δεν σταματούσε μπροστά στα εμπόδια, ενώ τώρα , πιστευεις, την έκαναν άβουλη και άτολμη. Εγω άλλα βλέπω και θα σου εξηγήσω... Τότε που την κυριαρχούσε το πάθος, έκανε πράγματα που μάλλον σε ένα άβουλο άτομο ταίριαζαν. Η απόπειρα αυτοκτονίας δεν είναι απόδειξη παραίτησης και αβουλίας? Η αποδοχή του ρόλου της μαιτρέσσας δεν δείχνει έλλειψη αυτοεκτίμησης? Η εγκατάλειψη της τύχης του παιδιού σου στα χέρια κάποιας άλλης, μοιάζει σαν πράξη τόλμης, ή σαν παραδοχή οτι δεν μπορείς να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου? Κι όταν έρχεται ακόμη μιά φορά η προδοσία απ'τον έρωτά σου, μιά μέρα πριν το γάμο σας, το να εγκαταλείπεις αμέσως τον αγώνα και να σηκώνεις τα χέρια ψηλά, δεν δείχνει οτι δεν αντέχεις τις αντιξοότητες? Και τέλος, το να αποφασίσεις να κάνεις δεσμό, να κάνεις παιδί, και να παντρευτείς κάποιον ΧΩΡΙΣ να τον αγαπάς, και γνωρίζοντας οτι ούτε αυτός δεν σε αγαπά, δεν δείχνει άτομο που διαλέγει το συμβιβασμό αντί του αγώνα? Για να μην μιλήσω για τον ψυχικό κλονισμό, τις σταγόνες, το χάσιμο του προσανατολισμού, και τέλος την απόφαση να πέσει από ένα γκρεμό, με ένα μωρό στην κοιλιά, γιατί κάποιος δεν της είπε όλη την αλήθεια για το εαυτό του και τα αισθήματά του.... Αυτά όλα ήταν η παλιά Εύα, μιά γυναίκα με πάθος, μεν, αλλά που το πάθος την έφτασε στο να χάσει τον εαυτό της και την οντότητά της, σαν γυναίκα αλλά και σαν άνθρωπος....
Κάποτε, μετά απ'όλα αυτά, έγινε το κλίκ μέσα της, και πιστεύω απόλυτα οτι αυτό ήταν η γέννηση του γιού της, και είδε τα πράγματα στις σωστές τους διαστάσεις και με τη σωστή προοπτική. Η τωρινή Εύα δεν πρόκειται να κάνει καμμία από τις παραπάνω ενέργειες, γιατί έβαλε μυαλό, κρίνει και μετά πράττει. Και αν χρειάζεται να κάνει κάτι, που θα είναι προς όφελός της, θα το κάνει, αλλά θα διαλέξει την καλύτερη μέθοδο για να το πετύχει, κιι όχι κάτι που θα φέρει και τη δική της καταστροφή στην διαδικασία .... Την είδαμε , τότε που ο Στέφανος ήταν στη φυλακή, να τον προτρέπει να μιλήσει, γιατί αλλιώς το παιδί του δεν θα το γνωρίσει σαν πατέρα. Την είδαμε να παίρνει ενεργό μέρος στην αποκατάσταση των σχέσεων των φίλων της, βάζοντας τη λογική μαζί με την μαχητικότητα σε δράση... Και φυσικά θα στείλει το Λουκά να διαπραγματευτεί με την Αντιγόνη, γιατί το να το κάνει η ίδια θα ήταν ανόητο, αφού ο Λουκάς έχει πιό πειστικούς τρόπους να το κάνει, σαν δικηγόρος, και αφού η ίδια απεχθάνεται τόσο την Αντιγόνη, που ούτε να τη βλέπει δε θέλει. Οσο για το Λευτέρη, μιά χαρά τα πάει, την κάνει ευτυχισμένη και δεν είναι βιαστική για να βάλει κάποιον αφέντη στη ζωή της. Εγώ βρίσκω την καινούργια Εύα πολύ πιό ισορροπημένη, πολύ πιό ευτυχισμένη και πολύ πιό έξυπνη απ'την παλιά Εύα! Και είναι ευχής έργον που εξελίχτηκε έτσι, γιατί δυστυχώς άλλη είναι συνήθως η κατάληξη τέτοιων παθιασμένων ατόμων ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μαρ 05, 2011 8:29 pm


Βλέπουμε την ηρωίδα εντελώς διαφορετικά νομίζω
Η Εύα ήταν δυνατή και αδύναμη συγχρόνως
Αν το καλοσκεφτείς έχουμε μια γυναίκα
Που έζησε μέσα στη βία τα πιο ευαίσθητα χρόνια της ζωής της σαν παιδί δηλαδή
Που στη συνέχεια είδε τον εφηβικό της έρωτα να παίρνει και πάλι με τη βία τον έρωτά της κάτι που για τα άτομα που βιώνουν τη βία συνήθως φαίνεται φυσιολογικό
Που υποχρεώθηκε απ την άγνοια ενός μικρού παιδιού σε μια εγκυμοσύνη
Που η μάνα του αντί να το στηρίξει το έκρυβε απ τον κοσμο μέχρι να το απομακρύνει, πράγμα που για μένα ήταν η σταγόνα που ξεχείλησε το ποτήρι και την έστειλε στο ίδρυμα για δυό χρόνια
Που η ίδια του η μάνα το παράτησε στο εξωτερικό όταν βγήκε απ το ίδρυμα αντί να το φέρει δίπλα της και δίπλα στο μωρό και να βοηθήσει να δεθούν γιατί όπως η ίδια η Αγγέλα παραδέχτηκε πήρε μια δεύτερη ευκαιρία για τον ευατό της με τη Μαρίλια στερώντας την όμως απ την κόρη της την ίδια στιγμή
Δεν ήταν παράξενο που στη συνέχεια ο Μάνος την κράτησε δέσμια σ αυτόν τον παιδικό έρωτα με υπσχέσεις
Κι όμως όταν ήρθε και της είπε παντρεύομαι βρήκε τη δύναμη να τον αφήσει κι έκανε το τραγικότερο λάθος της ζωής της να γυρίσει δίπλα του όταν ήρθε και πάλι και της έταξε
Λογικά αυτή η γυναίκα αν δεν είχε τεράστια θέληση για ζωή δεν θα είχε ανακάμψει ποτέ
Νομίζω οτι το πρώτο βήμα για την ωριμότητα το έκανε όταν αποφάσισε οτι δεν πρέπει να αφήσει τη ζωή της να συνεχιστεί έτσι και γύρισε να διεκδικήσει
Θεωρώ λογικό με τέτοια βιώματα να αργήσει να ωριμάσει αλλά το έκανε. Με λάθη ναι αλλά το έκανε. Μια αδύναμη γυναίκα θα είχε απλά καταστραφεί
Αυτό που λες εσύ αδυναμία εγώ το λέω δύναμη.
Δύναμη να παλεύει όταν όλα στη ζωή της ήταν δύσκολα
Δύναμη να αγαπάει όταν της φέρονται άθλια
Δύναμη να λέει στη Δάφνη όταν προέκυψε το ζήτημα με το Λευτέρη έχεις δίκιο που με κατηγορείς απλά νόμιζα οτι το είχες ξεπεράσει.
Δεν αρνήθηκε ποτέ τα λάθη της
Δεν μίσησε ποτέ το Μάνο και πάντα τον βοηθούσε να στέκεται όρθιος ακόμη κι όταν τη διέλυσε
Δεν κατηγόρησε ποτέ την Αγγέλα γιατί ζύγισε δίπλα στα λάθη της και την προσφορά της
Δεν κατηγόρησε ποτέ τη Μελίτα αλλά πάντα ζητούσε εξηγήσεις απο τους άντρες που την άδειαζαν κι όχι απ την αντίζηλο
Σεβάστηκε την επιθυμία του Στέφανου για μιά άλλη γυναίκα και δεν του δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα παρόλο που αυτή ή άλλη γυναίκα είχε δημιουργήσει χίλια προβλήματα σ αυτήν, εκείνη σεβαστηκε τον άντρα που έκανε μαζί του ένα παιδί
Αυτό εγώ το λέω δύναμη
Το να μου δείχνουν τώρα μια γυναικούλα που μετράει μίζερα τι παίρνει και τι δίνει είναι μετάλλαξη του χαρακτήρα της.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από soso Σαβ Μαρ 05, 2011 8:49 pm

Ως ξανθό πτώμα σήμερα,αναγκαστικά θα μαι σχετικά λακωνική !(!!!!)
Εμένα αυτό που αρχίζει να μ'εκνευρίζει με το θέμα Ευα-Λευτέρης
(πέραν του ΑΔΙΑΝΟΗΤΟΥ του χρόνου ainta ένεκα σπρωξίματος αλλων ,που το ξεπερνώ,γιατί είναι αποτυχημένο -το σπρώξιμο,εννοώ)..
..είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που μου άρεσε εξ αρχής!
Η εφηβική και χαζοχαρούμενη διάσταση!
Ναι είναι υπέροχοι σ'αυτές τις υποψίες σκηνών,ναι είναι κάτι που για πρώτη φορά ζει και απολαμβάνει η Εύα, ναι τη βλέπω να λάμπει και να'ναι ξένοιαστη,ναι είναι σημαντικό στοιχείο αυτό του αρχικού στάδιου μιας σχεσης...ναι..ναι..ναι soutien
ΑΛΛΑ,
γενικά αν δεν έχει και μια άλφα μελούρα ο έρωτας (και δη ο τηλεοπτικος) δεν τον ευχαριστιέσαι,βρε παιδί μου..
Ας είναι ελεγχόμενη,ούτως ή αλλως δεν υπάρχει χρόνος για πολλά δράματα..
αλλά μία άλφα κρίση..έναν άλφα χωρισμό..ένα μίνι κλάμα..κάτι θα ΄θελα να δω
..κατι δηλωτικό μεγάλου αισθηματος κι όχι καλής χαράς (μόνο)!
Εμένα το "περνάμε καλά" δε μου αρκεί.-
θέλω να πειστώ,ότι ακόμη κι αν γύριζε ο Μάνος η Εύα πάλι το Λευτέρη θα διάλεγε..γιατί αυτός την έκανε να τον ξεπεράσει ..και γιατί είναι ερωτευμένη μαζί του βαθιά και πραγματικά..όχι γιατί είναι απλά το second best για εκείνη!
Αν είναι να 'χεις το second best,καλύτερα να είσαι μόνη..
Διαφορετικός έρωτας,γιατί είναι φωτεινός..γιατί είναι ενήλικος..αλλά θέλω να δω το μέγεθός του..
και να 'ναι μεγάλος έρωτας.Ο μεγάλος έρωτας..
Αρκούν ελάχιστες σκηνές για να το αποδώσουν,και έχει σίγουρα έρθει ο καιρός που είναι αναγκαίο!
Δεν αξίζουν τα ημίμετρα!Αποτυχία είναι παντού,και ειδικά στη μυθοπλασία!
Υγ.Αντιστοιχως πχ.,και η Ερι δεν έχει νόημα να ΄ναι το second best του Στέφανου.. κοκ..
Υγ.Clarabelle πολλά : respect : : respect : : respect :
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 05, 2011 8:55 pm


Κορίτσια, δεν μιλάμε καθόλου για second best! Αλλα αντίθετα, για το BEST που το ανακαλύψαμε λίγο αργά, αφού φάγαμε τα μούτρα μας με αυτά που θεωρούσαμε best αλλά ήταν worst και καταιδρωμένα!!!!

Γιατί σχεδόν ποτέ ο πρώτος έρωτας δεν είναι ο καλύτερος της ζωής μας, γιατί είναι ευλογία να βρίσκουμε το ΣΩΣΤΟ ταίρι μας, έστω και μετά από περιπέτειες με αταίριαστους έρωτες, που απλά έτυχε να έρθουν προγενέστερα στη ζωή μας.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα Χαρίτου - Σελίδα 4 Empty Απ: Εύα Χαρίτου

Δημοσίευση από ntina fan Σαβ Μαρ 05, 2011 9:01 pm

η ευα ζει τωρα ηρεμα δεν εχουμε με ολες τις σχεσεις παθος και ερωτα καθε φορα αγαπαμε διαφορετικα. τωρα ηρθε η ωρα της να κερδισει την θεση της ως μανα. πουθενα η ευα με την μαριλια. και αυτο θελω να δω. ο μανος εγραψε πανω της και καλα εκανε. ΑΥΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ Η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ. Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΥΛΑΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕ ΠΕΡΙΣΙ. ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΑ ΕΧΟΥΝ ΜΗΔΕΝ ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΔΕΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΧΑΘΗΚΕ!!!!!!
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης