Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

+36
Evelyn
CineFreak
NATALITSA_LOUKITSA
nat
rachel
aggeliki
nima
nicole
Cancoon
ellie
Katrin
ellileo
evapop
Izabella29
Lyn
milia
jim7
nikidanis
KatsaroYpotheto
KonstantinaA
kelly
sarita
soso
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
LYDIA
pasxalitsa
evanna
Ezantakou
Καρ-Mik
anastasia20
Ελένα
Foulitsa
charmie258
loukitsa
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 62
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Απρ 26, 2010 9:15 pm

Foulitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Κρατώ το βλέμμα Σταύρου στον καυγά με την ΑΝτιγόνη και τη σκηνή με τον Κυριάκο


Πειράζει που αυτό το βλέμα στη σκηνή με τον Κυριάκο με παραπέμπει σε κάτι άλλο αλλά σε έρωτα όχι;
Μου φάνηκε ύποπτο :wink2:

Και πάνω που είχα αρχισει να πιστευω οτι είμαι παρανοικη και ονειρευομαι συνομωσιες...Δεν είναι ατάλαντος ο άνθρωπος,αυτο το βλέμμα ήταν όντως ύποπτο!! Σαν κάτι να περίμενε...

Μόνο Ατάλαντο δεν μπορεί κάποιος να πει τον Αλέξανδρο Σταύρου. Το βλέμμα αυτό είναι ίσως προοικονομία..... Είναι πάντως το καθαρό βλέμμα Σταύρου που όλοι αγαπάμε Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από ellileo Δευ Απρ 26, 2010 9:17 pm

ψηφίζω πολυ καλο για νορα λουκα!!!δεν ψηφιζω τελειο γιατι βαριεμαι ολους τους αλλους τωρα τελευταια!!!
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Απρ 26, 2010 9:42 pm

kelly έγραψε:Πολύ καλό σήμερα απο μένα το επεισόδιο!!!Αναλυτικότερα:

Εύα-Αγγέλα-Κυριάκος: Δεν θα πω και πολλά για τον Κυριάκο γενικότερα,μόνο αυτό gelio Ο άνθρωπος αυτός είναι ο σουρεαλισμός προσωποποιημένος!!!Δεν μπορεί να τα πιστεύει αυτά που λέει!!!Οι αντιδράσεις της Εύας και της Αγγέλας επίσης ξεκαρδιστικές!!!

Εύα-Μάνος:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!Σκηνούλα με Μάνο-Εύα!!!Πολύ γλυκειά!!Το αγόρι έμαθε ότι η Εύα επέστρεψε,τον έλουσε κρύος ιδρώτας και έτρεξε να το επιβεβαιώσει!Κακώς όπως του απάντησε και η Εύα διότι μετά απ όσα έχουν περάσει μαζί θα έπρεπε να την ξέρει..Δεν νομίζω βέβαια πως δεν ξέρει τον χαρακτήρα της απλά επειδή ο Μάνος έχει εκρηκτικό και παρορμητικό χαρακτήρα άκουσε κάτι και χωρίς να το σκεφτεί έσπευσε να το επιβεβαιώσει!Να ξαναπώ εγώ ότι αυτό το "μάτια μου" που της λέει και το ύφος του που γλυκαίνει με λιώνει?? Love

Λουκάς-Νόρα: Επιτέλους το ζευγαράκι συγκατοικεί!!!!Είναι ακριβώς όπως θέλουμε να τους βλέπουμε!!Αγαπημένους,να πειράζονται όπως και όταν ήταν μόνο φίλοι και τα μοναδικά τους προβλήματα να είναι αυτά της καθημέρινότητάς τους!!(βέβαια ας μη φάμε,έχουνε γλαρόσουπα οι σεναριογράφοι με μια Νταίζει που καραδοκεί και θα τη σχολιάσω παρακάτω)
στυλιστική παρέμβαση:γιατί φοράνε συνέχεια τα ίδια παπούτσια στη Νόρα??Τόσος ντόρος έγινε με το Λουκά για την ντουλάπα της,δεν έχει ένα άλλο ζευγαράκι να φορέσει??

Λουκάς-Νταίζη:Έχω αρχίσει και το βαριέμαι πάαααααρα πολύ αυτό το θέμα με τους εκβιασμούς!!!Σε όλες τις σειρές-καθημερινές και μη-στις οποίες έχει "παίξει"το βαριέμαι!!Δεν μπορεί να το τραβάνε τόσο το θέμα!!Ξέρω πως κάπως πρέπει να δοθεί το θέμα της Νταίζης αλλά αυτός ο τρόπος εμένα προσωπικά με κουράζει απίστευτα!Ο Λουκάκος έπαθε έμφραγμα όταν άκουσε το ποσόν και κυρίως γιατί τώρα ίσως συνειδητοποίησε για τα καλά ότι αυτό το λαμόγιο θα το βρίσκουν πάντα μπροστά τους!!Η λύση του με το πλανητάριο πολύ γέλιο!!

Μελίτα-Μάνος: Μου άρεσε πολύ αυτή η σκηνή κυρίως εξαιτίας του Μάνου!!Μη με γελούν τα μάτια μου καλε??Ο Μάνος συζητά για τον Καρτάλη ήρεμος?Χωρίς να ουρλιάζει και να απειλεί?Έτσι θέλω να τον βλεπω αυτόν τον χαρακτήρα και όχι να τον καίνε δείχνοντάς τον υπαίτιο για τα πάντα!Ο Μάνος σ αυτή τη σκηνή φάνηκε ότι νοιάζεται για το παιδί του πραγματικά και ότι δεν είναι εγωισμός αυτό που τον κάνει να μην θέλει τον Καρτάλη δίπλα του!Βλέποντας αυτή τη σκηνή και ακούγοντας τα όσα έλεγε η Σουβλίτσα θυμήθηκα τον πρώτο κύκλο,όταν η Εύα πήγε την Νεφέλη βόλτα και τη στιγμή που η Μελίτα ήθελε να ξεκατινιαστούν δημοσίως ο Στέλιος απήγαγε το παιδί..Θυμάμαι πόσα είχε ακούσει η Εύα τότε που τόλμησε και μόνο να πάει το παιδί ΤΗΣ στην παιδική χαρά και ειλικρινά παρόλο που τη περσινά λάθη της Εύας με έκαναν τότε να την αντιπαθώ την είχα λυπηθεί αφάνταστα..Για ποιά λογική μιλάς τωρα κιουρία??Τα ξέχασες τα δικά σου??Τουλάχιστον ο Μάνος ό,τι κάνει το κάνει σχετικά με το παιδί του και όχι επειδή ο Καρτάλης τα έμπλεξε μαζί σου και θέλει μέσω του παιδιού να σε εκδικηθεί όπως έκανες εσύ πέρσι..Και φτάνουμε στην τρομερή ατάκα του επεισοδίου->ΜΕΛΙΤΑ:"ΩΡΙΜΑΣΑ" gelio gelioΘα ήθελα στο κομβικό αυτό σημείο να παραθέσω εν συντομία τα στάδια ωρίμανσης της Μελίτας:

Στάδιο πρώτο: : Είμαι παντρεμένη,ερωτευμένη με τον άντρα μου,μαθαίνω ότι έχει παράλληλη σχέση,πληγώνομαι ανεπανόρθωτα και χωρίζουμε.
Στάδιο δεύτερο: Γίνομαι φίλη με την ερωμένη του άντρα μου διότι καταλαβαίνω ότι μας εχει κοροιδέψει και τις δύο εξίσου και έτσι έχουμε μια φυσιολογική επαφή.
Στάδιο τρίτο: Βρίσκω έναν αναπληρωματικό διότι ο πρώην μου τα βρήκε με την ερωμένη του-φίλη μου και εγώ δεν μπορώ να μείνω ξεκρέμαστη,με τον οποίο κοιμάμαι αλλά ουσιαστικά κοροιδεύω γιατί με κάθε ευκαιρία τον αποφεύγω και ξεσπάω τα νεύρα μου πάνω του.
Στάδιο τέταρτο: Καλώ τον πρώην μου μια μέρα πρίν το γάμο του στο σπίτι μου,ούσα απελπισμένη και ζητάω αγκαλίτσες και φιλάκια.
Στάδιο πέμπτο: Αφού η τέως ερωμένη του τέως άντρα μου με συγχωρεί για το bachelor που του χάρισα,γινόμαστε ξανά φίλες καρδιακές με σημαία μας μια πέτρα.
Στάδιο έκτο:Ερωτεύομαι το καινούριο ταίρι της καρδιακής μου φίλης και τέως ερωμένης του τέως άντρα μου,ανταλλασουμε και μ αυτόν μερικές αγκαλίτσες,φιλάκια,κρεβατάκια με αποτέλεσμα να χωρίσω την παντρεμένη και έγγυο τέως ερωμένη του τέως άντρα μου από τον απόλυτο και αγιάτρευτο παροντικό έρωτά μου.
Εύγε ώριμη Μελίτα λοιπόν..

Αμαλία-Κυριάκος: Τα μεγάλα πνεύματα ξανασυναντιούνται!Ομολογώ πως οι δυό τους όσες αρλούμπες και αν λένε είναι απολαυστικοί!!Με έχουν ιντριγκάρει πάρα πολύ αυτά που ισχυρίζεται ο Κυριάκος ότι μπορούν να κάψουν τον Στέφανο!!Να δω τη Σουβλίτσα να ξημεροβραδιάζεται έξω απ τα κελιά και απ τα επισκεπτήρια και τι στον κόσμο!Βέβαια αυτό θα σήμαινε περισσότερες τσιρίδες οπότε δεν ξέρω αν αυτό οφελήσει το νευρικό μας σύστημα!!

Νόρα-Λουκάς:Νομίζω πως αυτή η σκηνή ήταν ένας φόρος τιμής στις Λουκανορικές μας!!Απλά υπέροχη....Το σκηνικό,τα λόγια τους,ο χορός τους,τα συναισθήματά τους,η στήριξη που δείχνει πλέον φανερά και ολόψυχα η Νόρα στον Λουκα..Όλα δεμένα με έναν υπέροχο τρόπο.. Love!

Αυτά από μένα για σήμερα...

Τα πήρες όλα κι έφυγες,λέμε!
Δικαιωματικά και παμψηφεί! oscar
.. : respect : Respect.( και ολογράφως για extra έμφαση!)
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Katrin Δευ Απρ 26, 2010 9:49 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ,ΑΛΛΑ
ΗΜΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΨΗΦΙΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΜΟΝΟ ΛΟΓΩ ΝΤΑΙΖΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ.ΑΦΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΗΔΗ?ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΕΥΩΡΙΑ ΠΟΥ Η ΜΟΥΛΩΧΤΗ ΝΥΦΙΤΣΑ Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΕΚΡΥΨΕ, ΜΠΟΡΕΙ Η ΝΤΑΙΖΗ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΔΙ??ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..

ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ.

ΡΟΥΣΣΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ =ΦΟΒΕΡΕΣ ΑΤΑΚΕΣ.

ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΣΕ ΣΤΡΙΜΩΞΕ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ, Ε?"ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ, ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ..."-ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΒΟΥΤΣΑΣ.

ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ=ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΑΘΟΣ

ΜΑΝΟΣ=ΤΗΝ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ....

ΜΠΕΛΛΟ -ΜΟΥΛΩΧΤΗ ΝΥΦΙΤΣΑ=ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΕΚ' ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, Ε??ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΤΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ....

ΤΕΛΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ Η ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΝΗ ΑΓΑΠΗ....!!!!!!!!!!!

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από kelly Δευ Απρ 26, 2010 9:55 pm

soso έγραψε:
kelly έγραψε:Πολύ καλό σήμερα απο μένα το επεισόδιο!!!Αναλυτικότερα:

Εύα-Αγγέλα-Κυριάκος: Δεν θα πω και πολλά για τον Κυριάκο γενικότερα,μόνο αυτό gelio Ο άνθρωπος αυτός είναι ο σουρεαλισμός προσωποποιημένος!!!Δεν μπορεί να τα πιστεύει αυτά που λέει!!!Οι αντιδράσεις της Εύας και της Αγγέλας επίσης ξεκαρδιστικές!!!

Εύα-Μάνος:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!Σκηνούλα με Μάνο-Εύα!!!Πολύ γλυκειά!!Το αγόρι έμαθε ότι η Εύα επέστρεψε,τον έλουσε κρύος ιδρώτας και έτρεξε να το επιβεβαιώσει!Κακώς όπως του απάντησε και η Εύα διότι μετά απ όσα έχουν περάσει μαζί θα έπρεπε να την ξέρει..Δεν νομίζω βέβαια πως δεν ξέρει τον χαρακτήρα της απλά επειδή ο Μάνος έχει εκρηκτικό και παρορμητικό χαρακτήρα άκουσε κάτι και χωρίς να το σκεφτεί έσπευσε να το επιβεβαιώσει!Να ξαναπώ εγώ ότι αυτό το "μάτια μου" που της λέει και το ύφος του που γλυκαίνει με λιώνει?? Love

Λουκάς-Νόρα: Επιτέλους το ζευγαράκι συγκατοικεί!!!!Είναι ακριβώς όπως θέλουμε να τους βλέπουμε!!Αγαπημένους,να πειράζονται όπως και όταν ήταν μόνο φίλοι και τα μοναδικά τους προβλήματα να είναι αυτά της καθημέρινότητάς τους!!(βέβαια ας μη φάμε,έχουνε γλαρόσουπα οι σεναριογράφοι με μια Νταίζει που καραδοκεί και θα τη σχολιάσω παρακάτω)
στυλιστική παρέμβαση:γιατί φοράνε συνέχεια τα ίδια παπούτσια στη Νόρα??Τόσος ντόρος έγινε με το Λουκά για την ντουλάπα της,δεν έχει ένα άλλο ζευγαράκι να φορέσει??

Λουκάς-Νταίζη:Έχω αρχίσει και το βαριέμαι πάαααααρα πολύ αυτό το θέμα με τους εκβιασμούς!!!Σε όλες τις σειρές-καθημερινές και μη-στις οποίες έχει "παίξει"το βαριέμαι!!Δεν μπορεί να το τραβάνε τόσο το θέμα!!Ξέρω πως κάπως πρέπει να δοθεί το θέμα της Νταίζης αλλά αυτός ο τρόπος εμένα προσωπικά με κουράζει απίστευτα!Ο Λουκάκος έπαθε έμφραγμα όταν άκουσε το ποσόν και κυρίως γιατί τώρα ίσως συνειδητοποίησε για τα καλά ότι αυτό το λαμόγιο θα το βρίσκουν πάντα μπροστά τους!!Η λύση του με το πλανητάριο πολύ γέλιο!!

Μελίτα-Μάνος: Μου άρεσε πολύ αυτή η σκηνή κυρίως εξαιτίας του Μάνου!!Μη με γελούν τα μάτια μου καλε??Ο Μάνος συζητά για τον Καρτάλη ήρεμος?Χωρίς να ουρλιάζει και να απειλεί?Έτσι θέλω να τον βλεπω αυτόν τον χαρακτήρα και όχι να τον καίνε δείχνοντάς τον υπαίτιο για τα πάντα!Ο Μάνος σ αυτή τη σκηνή φάνηκε ότι νοιάζεται για το παιδί του πραγματικά και ότι δεν είναι εγωισμός αυτό που τον κάνει να μην θέλει τον Καρτάλη δίπλα του!Βλέποντας αυτή τη σκηνή και ακούγοντας τα όσα έλεγε η Σουβλίτσα θυμήθηκα τον πρώτο κύκλο,όταν η Εύα πήγε την Νεφέλη βόλτα και τη στιγμή που η Μελίτα ήθελε να ξεκατινιαστούν δημοσίως ο Στέλιος απήγαγε το παιδί..Θυμάμαι πόσα είχε ακούσει η Εύα τότε που τόλμησε και μόνο να πάει το παιδί ΤΗΣ στην παιδική χαρά και ειλικρινά παρόλο που τη περσινά λάθη της Εύας με έκαναν τότε να την αντιπαθώ την είχα λυπηθεί αφάνταστα..Για ποιά λογική μιλάς τωρα κιουρία??Τα ξέχασες τα δικά σου??Τουλάχιστον ο Μάνος ό,τι κάνει το κάνει σχετικά με το παιδί του και όχι επειδή ο Καρτάλης τα έμπλεξε μαζί σου και θέλει μέσω του παιδιού να σε εκδικηθεί όπως έκανες εσύ πέρσι..Και φτάνουμε στην τρομερή ατάκα του επεισοδίου->ΜΕΛΙΤΑ:"ΩΡΙΜΑΣΑ" gelio gelioΘα ήθελα στο κομβικό αυτό σημείο να παραθέσω εν συντομία τα στάδια ωρίμανσης της Μελίτας:

Στάδιο πρώτο: : Είμαι παντρεμένη,ερωτευμένη με τον άντρα μου,μαθαίνω ότι έχει παράλληλη σχέση,πληγώνομαι ανεπανόρθωτα και χωρίζουμε.
Στάδιο δεύτερο: Γίνομαι φίλη με την ερωμένη του άντρα μου διότι καταλαβαίνω ότι μας εχει κοροιδέψει και τις δύο εξίσου και έτσι έχουμε μια φυσιολογική επαφή.
Στάδιο τρίτο: Βρίσκω έναν αναπληρωματικό διότι ο πρώην μου τα βρήκε με την ερωμένη του-φίλη μου και εγώ δεν μπορώ να μείνω ξεκρέμαστη,με τον οποίο κοιμάμαι αλλά ουσιαστικά κοροιδεύω γιατί με κάθε ευκαιρία τον αποφεύγω και ξεσπάω τα νεύρα μου πάνω του.
Στάδιο τέταρτο: Καλώ τον πρώην μου μια μέρα πρίν το γάμο του στο σπίτι μου,ούσα απελπισμένη και ζητάω αγκαλίτσες και φιλάκια.
Στάδιο πέμπτο: Αφού η τέως ερωμένη του τέως άντρα μου με συγχωρεί για το bachelor που του χάρισα,γινόμαστε ξανά φίλες καρδιακές με σημαία μας μια πέτρα.
Στάδιο έκτο:Ερωτεύομαι το καινούριο ταίρι της καρδιακής μου φίλης και τέως ερωμένης του τέως άντρα μου,ανταλλασουμε και μ αυτόν μερικές αγκαλίτσες,φιλάκια,κρεβατάκια με αποτέλεσμα να χωρίσω την παντρεμένη και έγγυο τέως ερωμένη του τέως άντρα μου από τον απόλυτο και αγιάτρευτο παροντικό έρωτά μου.
Εύγε ώριμη Μελίτα λοιπόν..

Αμαλία-Κυριάκος: Τα μεγάλα πνεύματα ξανασυναντιούνται!Ομολογώ πως οι δυό τους όσες αρλούμπες και αν λένε είναι απολαυστικοί!!Με έχουν ιντριγκάρει πάρα πολύ αυτά που ισχυρίζεται ο Κυριάκος ότι μπορούν να κάψουν τον Στέφανο!!Να δω τη Σουβλίτσα να ξημεροβραδιάζεται έξω απ τα κελιά και απ τα επισκεπτήρια και τι στον κόσμο!Βέβαια αυτό θα σήμαινε περισσότερες τσιρίδες οπότε δεν ξέρω αν αυτό οφελήσει το νευρικό μας σύστημα!!

Νόρα-Λουκάς:Νομίζω πως αυτή η σκηνή ήταν ένας φόρος τιμής στις Λουκανορικές μας!!Απλά υπέροχη....Το σκηνικό,τα λόγια τους,ο χορός τους,τα συναισθήματά τους,η στήριξη που δείχνει πλέον φανερά και ολόψυχα η Νόρα στον Λουκα..Όλα δεμένα με έναν υπέροχο τρόπο.. Love!

Αυτά από μένα για σήμερα...

Τα πήρες όλα κι έφυγες,λέμε!
Δικαιωματικά και παμψηφεί! oscar
.. : respect : Respect.( και ολογράφως για extra έμφαση!)

Yes!!!Πήρα το πολυπόθητο oscar απ τη soso!!!χιχι!Σ'ευχαριστώ πολύ soso μου!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 26, 2010 10:14 pm


Ας σχολιάσω κι εγώ.

Σήμερα το επεισοδιάκι ξεκίνησε με γέλιο. Κυριάκος στο προσκήνειο και γέλιο πάνε πακέτο. Ο Κυριάκος ο άρχοντας ήρθε και ζητάει και το όνομά του στο εγγόνι. Όλα για την οικογένεια. Να το ξέρετε αυτός η Αντιγόνη η Αμαλία και η Νταίζη όλα για την οικογένεια. Τρεις κυρίες και ο Κυριάκος κόκορας και αρχηγός.
Έκανε και τις επισκεψούλες του και άρχισε το ανακάτεμα.
Πήγε στην Αντιγόνη εξήγησε οτι το εγγόνι πρέπει απαραιτήτως να πάρει το όνομά του διότι τόσες θυσίες έχει κάνει για την οικογένεια και πρέπει να πάρει κι αυτός μια χαρά, πέταξε μια έμμεση απειλή ζήτησε και το κατιτίς του αλλά πριν φύγει έκανε χειροφίλημα πέταξε και το Γαλλικό του μην τον περάσει η συμπεθέρα για αμόρφωτο έριξε και το κομπλιμάν του.
Στη συνέχεια θυμήθηκε την παλιά του γνωστή την Αμαλίτσα. Πέρσι ήταν συνεργάτες φέτος αντίπαλοι. Επειδή είχαν και παλιά γνωριμία της έδωσε εναλλακτικές. Η διώχνετε το Στέφανο ή τον κλείνω φυλακή και είχε και τρίτη λύση και μόλις είδα το ύφος της Αμαλίας θυμήθηκα εκείνο το καταπληκτικό στριπ τιζ και το γαλάζιο σώβρακο του Κυριάκου και λύθηκα στα γέλια.
Τελευταία στάση στο μπούλη ο οποίος μάλλον προτίμησε το σπίτι της ώριμης γιατί έχει ακόμη κρύο για να κοιμηθεί σε παγκάκι και τους έκοψε πάνω στο φαγητό. Ο μικρός στην αρχή πούλησε τσαμπουκά, αλλά ο Κυριάκος τον ρούμπωσε. Μάθαμε με τι τον κρατάει λοιπόν. Γνώρισε στη φυλακή έναν απ αυτούς που έκαναν την κλοπή των πινάκων. Το ύφος του Στέφανου την ώρα που χτύπησε το κουδούνι ύποπτο.

Το εξοργιστικό του επεισοδίου η Νταίζη. Αδυνατώ να καταλάβω τι είδους λύση έδωσαν οι τρείς δικηγόροι που περνιούνται για τζιμάνια. Νόμιζα οτι είχαν κατοχυρώσει την κηδεμονία του μικρού απ τον Οδυσσέα πριν γράψουν στη Νταίζη το σπίτι. Αν δεν κατάφεραν να χειριστούν μια μικροεκβιάστρια απορώ πως τα βγάζουν πέρα με τα δύσκολα. Τραβάει όλο αυτό το θέμα του εκβιασμού και θα συμφωνήσω με κάποια που έγραφε οτι είναι κουραστικό.

Ο Μπέλλος σήμερα αρχικά με έκανε να τον λυπηθώ και στη συνέχεια με εκνεύρισε. Ο τύπος ετοιμάζεται να πάρει χοντρή εκδίκηση, και μάλιστα επαγγελματική όπως μας διευκρίνισε. Φίλε με τη Νόρα δεν είχες κάτι που να δικαιολογεί όλο αυτό το μίσος. Μου φαίνεται οτι έχει αρχίσει να το στήνει και όλα αυτά με την προσφορά δουλειάς στο Μάνο θα γίνουν στα πλαίσια της δικής του κομπίνας. Καραδοκεί όμως το αρπακτικό και θα βρει κι αυτός το μάστορά του. Πάντως το χαρακτηρισμό χάπατο δεν τον παίρνω πίσω. Ακου η Νταίζη πληγωμένη. Το ανέκδοτο της ημέρας ήταν αυτό.

Το απόλυτα ξενέρωτο ζευγαράκι σήμερα το είδαμε σε μικρές δόσεις και δεν μου προκάλεσε εκνευρισμό μόνο γέλιο. Να δώ πότε θα ξεπεράσουν το σύνδρομο της ανοιχτής πόρτας. Η απόλυτα ερωτευμένη μας έδειξε τη χαρά της κλασικά λαχανιάζοντας και ο απόλυτος μας έδειξε οτι είναι μάλλον καλύτερος απ τη μάνα κουράγιο, γιατί απ ότι είδα αυτός σκέφτηκε το Νεφελάκι το Μελιτόνι αν του έλεγε έρχομαι τώρα κανένα πρόβλημα δεν θα είχε.

Ο Στέφανος απο large έγινε ταπί. Η μανούλα έκοψε το χαρτζιλίκι και το αγόρι τα πήρε άσχημα. Αν υποψιαστώ οτι τα πάντα ανήκουν στον απόγονο της Εύας θα γελάω μια βδομάδα.

Η παρέα σήμερα επισήμανε και όχι μια φορά, αυτό που λέω εδώ και τρεις μήνες. Είναι όλοι ταπί. Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει κάποιος που επιδιώκει να εκδικηθεί όλη την παρέα, αλλά το αποτέλεσμα αυτό δείχνει. Ελπίζω πίσω απ όλο αυτό να κρύβεται ο Στέφανος και να μην είναι απλά ο ερωτοχτυπημένος χαλβάς της απόλυτης κατίνας ο ρόλος του, γιατί είναι κρίμα για τον ηθοποιό.

Ο Μάνος τελικά τσίμπησε απ το δούλεμα του δικηγορικού ζεύγους και όρμησε με το κεφάλι, αντίδραση απόλυτα πιστή με το χαρακτήρα του. Μου άρεσε που μόλις κατάλαβε την πατάτα που έκανε, έβαλε το κεφάλι κάτω και άρχισε τα συγνώμη ρε μάτια μου. Α βρε Μάνο το καταλάβαμε οτι όταν σκέπτεσαι την Εύα με το Στέφανο χτυπάς κόκκινο δεν χρειαζόταν να μας το πεις αγορίνα μου. Πάλι η σκηνούλα τους δίλεπτη. Επιτέλους καταλήξαμε να βλέπουμε περισσότερο το Μπέλλο με τη Νταίζη απ το Μάνο με την Εύα. Ακούει κανείς;
Πήγε κι απ τη Μελίτα να βρει μια άκρη. Η ώριμη πάντως είναι σίγουρη οτι δεν θέλει να της κάνει κακό ο Στέφανος και οτι δεν έχει κίνδυνο το παιδί κοντά του. Και επίσης κατάλαβα καλά; Ρωτάει ποιός ορίζει το σωστό; Δηλαδή θεωρεί ότι έκανε το σωστό; Το Μάνο πάντως δεν τον αδικώ που ανησυχεί, πολλές συμπτώσεις και όλοι γύρω του στα χειρότερά τους, αν δεν πρόσεχε το παιδί του θα τον θεωρούσα λάθος.

Το ζευγαράκι επιτέλους συγκατοικεί. Ο Λουκάκος πήγε στο σπίτι της Νόρας αμέσως μετά τον εκβιασμό της Νταιζάρας αλλά η Νόρα ξέρει πάντοτε να τον κάνει να νοιώθει όμορφα. Αυτά ειναι τα ωραία. Όχι ξεκατινιάσματα και γελοίοι καυγάδες. Συμπαράσταση στο πρόβλημα και κοινή πορεία. Μου άρεσε που η Νόρα προσπάθησε να βρεί λύση χωρίς να τον κάνει να αισθανθεί άσχημα. Αυτό ναι είναι αγάπη.
Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι άλλο γιατί τα έσβησε όλα η τελευταία σκηνή με το τανγκο. Χάθηκε να μη μας βάλλουν στη μέση τη Νταίζη; Δεν μπορούσαν να μας αφήσουν να φανταστούμε την τέλεια νύχτα και να εμφανιστεί το πεδιλάκι το πρωί;

Το επεισόδιο πολύ καλό μόνο για τη σκηνή Μάνου Εύας και τη σκηνή Λουκά Νόρας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Απρ 26, 2010 10:22 pm

Clarabelle έγραψε:
Ας σχολιάσω κι εγώ.

Σήμερα το επεισοδιάκι ξεκίνησε με γέλιο. Κυριάκος στο προσκήνειο και γέλιο πάνε πακέτο. Ο Κυριάκος ο άρχοντας ήρθε και ζητάει και το όνομά του στο εγγόνι. Όλα για την οικογένεια. Να το ξέρετε αυτός η Αντιγόνη η Αμαλία και η Νταίζη όλα για την οικογένεια. Τρεις κυρίες και ο Κυριάκος κόκορας και αρχηγός.
Έκανε και τις επισκεψούλες του και άρχισε το ανακάτεμα.
Πήγε στην Αντιγόνη εξήγησε οτι το εγγόνι πρέπει απαραιτήτως να πάρει το όνομά του διότι τόσες θυσίες έχει κάνει για την οικογένεια και πρέπει να πάρει κι αυτός μια χαρά, πέταξε μια έμμεση απειλή ζήτησε και το κατιτίς του αλλά πριν φύγει έκανε χειροφίλημα πέταξε και το Γαλλικό του μην τον περάσει η συμπεθέρα για αμόρφωτο έριξε και το κομπλιμάν του.
Στη συνέχεια θυμήθηκε την παλιά του γνωστή την Αμαλίτσα. Πέρσι ήταν συνεργάτες φέτος αντίπαλοι. Επειδή είχαν και παλιά γνωριμία της έδωσε εναλλακτικές. Η διώχνετε το Στέφανο ή τον κλείνω φυλακή και είχε και τρίτη λύση και μόλις είδα το ύφος της Αμαλίας θυμήθηκα εκείνο το καταπληκτικό στριπ τιζ και το γαλάζιο σώβρακο του Κυριάκου και λύθηκα στα γέλια.
Τελευταία στάση στο μπούλη ο οποίος μάλλον προτίμησε το σπίτι της ώριμης γιατί έχει ακόμη κρύο για να κοιμηθεί σε παγκάκι και τους έκοψε πάνω στο φαγητό. Ο μικρός στην αρχή πούλησε τσαμπουκά, αλλά ο Κυριάκος τον ρούμπωσε. Μάθαμε με τι τον κρατάει λοιπόν. Γνώρισε στη φυλακή έναν απ αυτούς που έκαναν την κλοπή των πινάκων. Το ύφος του Στέφανου την ώρα που χτύπησε το κουδούνι ύποπτο.

Το εξοργιστικό του επεισοδίου η Νταίζη. Αδυνατώ να καταλάβω τι είδους λύση έδωσαν οι τρείς δικηγόροι που περνιούνται για τζιμάνια. Νόμιζα οτι είχαν κατοχυρώσει την κηδεμονία του μικρού απ τον Οδυσσέα πριν γράψουν στη Νταίζη το σπίτι. Αν δεν κατάφεραν να χειριστούν μια μικροεκβιάστρια απορώ πως τα βγάζουν πέρα με τα δύσκολα. Τραβάει όλο αυτό το θέμα του εκβιασμού και θα συμφωνήσω με κάποια που έγραφε οτι είναι κουραστικό.

Ο Μπέλλος σήμερα αρχικά με έκανε να τον λυπηθώ και στη συνέχεια με εκνεύρισε. Ο τύπος ετοιμάζεται να πάρει χοντρή εκδίκηση, και μάλιστα επαγγελματική όπως μας διευκρίνισε. Φίλε με τη Νόρα δεν είχες κάτι που να δικαιολογεί όλο αυτό το μίσος. Μου φαίνεται οτι έχει αρχίσει να το στήνει και όλα αυτά με την προσφορά δουλειάς στο Μάνο θα γίνουν στα πλαίσια της δικής του κομπίνας. Καραδοκεί όμως το αρπακτικό και θα βρει κι αυτός το μάστορά του. Πάντως το χαρακτηρισμό χάπατο δεν τον παίρνω πίσω. Ακου η Νταίζη πληγωμένη. Το ανέκδοτο της ημέρας ήταν αυτό.

Το απόλυτα ξενέρωτο ζευγαράκι σήμερα το είδαμε σε μικρές δόσεις και δεν μου προκάλεσε εκνευρισμό μόνο γέλιο. Να δώ πότε θα ξεπεράσουν το σύνδρομο της ανοιχτής πόρτας. Η απόλυτα ερωτευμένη μας έδειξε τη χαρά της κλασικά λαχανιάζοντας και ο απόλυτος μας έδειξε οτι είναι μάλλον καλύτερος απ τη μάνα κουράγιο, γιατί απ ότι είδα αυτός σκέφτηκε το Νεφελάκι το Μελιτόνι αν του έλεγε έρχομαι τώρα κανένα πρόβλημα δεν θα είχε.

Ο Στέφανος απο large έγινε ταπί. Η μανούλα έκοψε το χαρτζιλίκι και το αγόρι τα πήρε άσχημα. Αν υποψιαστώ οτι τα πάντα ανήκουν στον απόγονο της Εύας θα γελάω μια βδομάδα.

Η παρέα σήμερα επισήμανε και όχι μια φορά, αυτό που λέω εδώ και τρεις μήνες. Είναι όλοι ταπί. Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει κάποιος που επιδιώκει να εκδικηθεί όλη την παρέα, αλλά το αποτέλεσμα αυτό δείχνει. Ελπίζω πίσω απ όλο αυτό να κρύβεται ο Στέφανος και να μην είναι απλά ο ερωτοχτυπημένος χαλβάς της απόλυτης κατίνας ο ρόλος του, γιατί είναι κρίμα για τον ηθοποιό.

Ο Μάνος τελικά τσίμπησε απ το δούλεμα του δικηγορικού ζεύγους και όρμησε με το κεφάλι, αντίδραση απόλυτα πιστή με το χαρακτήρα του. Μου άρεσε που μόλις κατάλαβε την πατάτα που έκανε, έβαλε το κεφάλι κάτω και άρχισε τα συγνώμη ρε μάτια μου. Α βρε Μάνο το καταλάβαμε οτι όταν σκέπτεσαι την Εύα με το Στέφανο χτυπάς κόκκινο δεν χρειαζόταν να μας το πεις αγορίνα μου. Πάλι η σκηνούλα τους δίλεπτη. Επιτέλους καταλήξαμε να βλέπουμε περισσότερο το Μπέλλο με τη Νταίζη απ το Μάνο με την Εύα. Ακούει κανείς;
Πήγε κι απ τη Μελίτα να βρει μια άκρη. Η ώριμη πάντως είναι σίγουρη οτι δεν θέλει να της κάνει κακό ο Στέφανος και οτι δεν έχει κίνδυνο το παιδί κοντά του. Και επίσης κατάλαβα καλά; Ρωτάει ποιός ορίζει το σωστό; Δηλαδή θεωρεί ότι έκανε το σωστό; Το Μάνο πάντως δεν τον αδικώ που ανησυχεί, πολλές συμπτώσεις και όλοι γύρω του στα χειρότερά τους, αν δεν πρόσεχε το παιδί του θα τον θεωρούσα λάθος.

Το ζευγαράκι επιτέλους συγκατοικεί. Ο Λουκάκος πήγε στο σπίτι της Νόρας αμέσως μετά τον εκβιασμό της Νταιζάρας αλλά η Νόρα ξέρει πάντοτε να τον κάνει να νοιώθει όμορφα. Αυτά ειναι τα ωραία. Όχι ξεκατινιάσματα και γελοίοι καυγάδες. Συμπαράσταση στο πρόβλημα και κοινή πορεία. Μου άρεσε που η Νόρα προσπάθησε να βρεί λύση χωρίς να τον κάνει να αισθανθεί άσχημα. Αυτό ναι είναι αγάπη.
Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι άλλο γιατί τα έσβησε όλα η τελευταία σκηνή με το τανγκο. Χάθηκε να μη μας βάλλουν στη μέση τη Νταίζη; Δεν μπορούσαν να μας αφήσουν να φανταστούμε την τέλεια νύχτα και να εμφανιστεί το πεδιλάκι το πρωί;

Το επεισόδιο πολύ καλό μόνο για τη σκηνή Μάνου Εύας και τη σκηνή Λουκά Νόρας

Τι ωραίος σχολιασμός...
Και πόσο συμφωνώ.. Συμφωνώ περισσότερο απο κάθε άλλη φορά με τον σχολιασμό σου.. Με όλα όμως...
oscar : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από ellie Δευ Απρ 26, 2010 10:33 pm

Θα συμφωνήσω πάρα πάρα πολύ με τον Jim7 και την Clarabelle και όσους άλλους εξέφρασαν την αγανάκτηση τους για την βλακεία με τον εκβιασμό της Νταίζης, που δεν στέκει ούτε νομικά ούτε τίποτα και βλέπεις τόσους έξυπνους ανθρώπους να τρέχουνε αβοήθητοι και απελπισμένοι...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ δεν είμαστε βλάκες(συγνώμη κίολας).Κάποια στιγμή θα πρέπει να κοπούν οι βλακείες.Κάτι αντίστοιχο με τους συνεχόμενους απαράδεκτους καβγάδες Νόρας-Λουκά και αυτό.Και αυτό που κάθε φορά που η Νόρα και ο Λουκάς έχουν μια καλή σκηνή πρέπει ντε και καλά να τους διακόψει κάποιος και είναι πάντα η Νταίζη..Φτάνει κάτι καινούργιο pleeease
TutTut
Κατά τα άλλα η σκηνή που διεκόπει ήταν πάρα πολύ ωραία κύριως γιατί έδειξε πως αυτοί οι δύο θα τα περάσουν όλα πια μαζί και όσο και αν χτυπιούνται κάποιοι Love!
Ο Κυριάκος θα τους τυλίξει όλους σε μια κόλλα χαρτί μου φαίνεται...
Άντε γενικά χρειάζεται κάτι καινουργιο το όλο σκηνικό...
Πάμε για κάτι πιο έντονο και καλό ε?? Opados
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από kelly Δευ Απρ 26, 2010 10:54 pm

Clarabelle έγραψε:
Το ύφος του Στέφανου την ώρα που χτύπησε το κουδούνι ύποπτο.

Ελπίζω πίσω απ όλο αυτό να κρύβεται ο Στέφανος και να μην είναι απλά ο ερωτοχτυπημένος χαλβάς της απόλυτης κατίνας ο ρόλος του, γιατί είναι κρίμα για τον ηθοποιό.


Δεν φαντάζεσαι το πόσο θέλω να είναι ύποπτο αυτό το ύφος!Και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν τον είδα!Μακάρι να υπάρχει κάτι γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ο ρόλος του κυρίου Σταύρου και σε μια σειρά όπως τα μυστικά που όπως λέει και ο τίτλος τους κρύβουν συνεχώς μυστήρια περιορίζεται σ'αυτό που αναφέρεις!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 26, 2010 11:01 pm

kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Το ύφος του Στέφανου την ώρα που χτύπησε το κουδούνι ύποπτο.

Ελπίζω πίσω απ όλο αυτό να κρύβεται ο Στέφανος και να μην είναι απλά ο ερωτοχτυπημένος χαλβάς της απόλυτης κατίνας ο ρόλος του, γιατί είναι κρίμα για τον ηθοποιό.


Δεν φαντάζεσαι το πόσο θέλω να είναι ύποπτο αυτό το ύφος!Και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν τον είδα!Μακάρι να υπάρχει κάτι γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ο ρόλος του κυρίου Σταύρου και σε μια σειρά όπως τα μυστικά που όπως λέει και ο τίτλος τους κρύβουν συνεχώς μυστήρια περιορίζεται σ'αυτό που αναφέρεις!


Φανατική τηλεθεάτρια της βέρας νομίζω οτι γνωρίζω το ύφος του κυρίου Σταύρου. Πολλές φορές υπάρχει αυτό το κάτι στο βλέμα του που με κάνει να υποπτεύομαι οτι κάτι κρύβει. Σήμερα την ώρα που η Μελίτα πήγε να ανοίξει την πόρτα το ύφος του δεν ήταν του τύπου μας διέκοψαν, αλλα σαν να έπαιρνε το μυαλό στροφές γι αυτο που θα αντιμετωπίσει.
Ίσως πάλι να μη με πείθει απλά επειδή ανάμεσα σ αυτόν και την Παπά δεν βλέπω καμιά επαφή. Κάποιοι βλέπουν ίσως χημεία μεταξύ τους εγώ πάλι τους βλέπω και θέλω να γελάσω δεν μου κολάνε με τίποτα. Με τα λόγια λένε ζούμε το μεγάλο έρωτα αλλά δεν το εισπράττω. Και το λέω εγώ που έκανα τούμπες όταν μπήκε στη σειρά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από kelly Δευ Απρ 26, 2010 11:09 pm

Clarabelle έγραψε:
kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Το ύφος του Στέφανου την ώρα που χτύπησε το κουδούνι ύποπτο.

Ελπίζω πίσω απ όλο αυτό να κρύβεται ο Στέφανος και να μην είναι απλά ο ερωτοχτυπημένος χαλβάς της απόλυτης κατίνας ο ρόλος του, γιατί είναι κρίμα για τον ηθοποιό.


Δεν φαντάζεσαι το πόσο θέλω να είναι ύποπτο αυτό το ύφος!Και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν τον είδα!Μακάρι να υπάρχει κάτι γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ο ρόλος του κυρίου Σταύρου και σε μια σειρά όπως τα μυστικά που όπως λέει και ο τίτλος τους κρύβουν συνεχώς μυστήρια περιορίζεται σ'αυτό που αναφέρεις!


Φανατική τηλεθεάτρια της βέρας νομίζω οτι γνωρίζω το ύφος του κυρίου Σταύρου. Πολλές φορές υπάρχει αυτό το κάτι στο βλέμα του που με κάνει να υποπτεύομαι οτι κάτι κρύβει. Σήμερα την ώρα που η Μελίτα πήγε να ανοίξει την πόρτα το ύφος του δεν ήταν του τύπου μας διέκοψαν, αλλα σαν να έπαιρνε το μυαλό στροφές γι αυτο που θα αντιμετωπίσει.
Ίσως πάλι να μη με πείθει απλά επειδή ανάμεσα σ αυτόν και την Παπά δεν βλέπω καμιά επαφή. Κάποιοι βλέπουν ίσως χημεία μεταξύ τους εγώ πάλι τους βλέπω και θέλω να γελάσω δεν μου κολάνε με τίποτα. Με τα λόγια λένε ζούμε το μεγάλο έρωτα αλλά δεν το εισπράττω. Και το λέω εγώ που έκανα τούμπες όταν μπήκε στη σειρά.

Και εγώ αυτό που βλέπω σ αυτό το ζευγάρι είναι μια υπερβολική προσπάθεια της κυρίας Παπά να βγάλει συναισθήματα(για άλλους με επιτυχία για μένα πάλι όχι)και τον Στέφανο σαν ρόλο να σκέφτεται πολύ στις ερωτικές τους σκηνές!Δεν μου βγάζει άνεση,χαλαρότητα αλλά ότι πάντα υπάρχει κάτι πίσω απ'αυτά!Δεν λέω άλλα,ούτε αφήνω πολύ την φαντασία μου να οργιάσει γιατί φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ πάρα πολύ απ'την εξέλιξη!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Απρ 26, 2010 11:13 pm

Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Απρ 26, 2010 11:20 pm

Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nicole Δευ Απρ 26, 2010 11:25 pm

Ας σχολιασω και εγω:

Νταιζάρα: πως τα πετας ετσι κοπελα μου!! θα σου μεινει ο αλλος!!! αλλα δεν φταις εσυ αλλοι φταινε που δεν σου κοψαν την φορα απ την αρχη...

Λουκακο: γλυκε μου...ατομα σαν την Νταιζη και το Κυριακο τα πατας κατω απ την αρχη...αλλιως "δωσε θαρρος στο χωριατη να σου ανεβει στο κρεβατι"...μεχρι το παιδι να παει φανταρος, πολυ φοβαμαι οτι θα πληρωνεις...το ιδιο προβλημα εχουν και η Αγγελα και η Ευα με τον Κυριακο....

Μπελλος: εχω μεινει εκπληκτη Wow ισως η πρωτη φορα που συμφωνω με αυτα που ελεγε...παντως ο τροπος που σχολιασε την ερασιτεχνικη εκδικηση της Νταιζης λεει πολλα...φανταζομαι θα δουμε γλυκε μου και την δικια σου "επαγγελματικη εκδικηση" στο μελλον, ετσι?...

Νορακι: αστο.....το χασαμε το κορμι πατριωτισσααααααααα...κριμα....βασιλισσα θα σε ειχε...σου αγορασε και την Εδεμ τρομαρα σου...τωραααααααα θα τα φαει και αυτα το Νταιζουλινι.....

Μανωλακι: τι εγινε? εχουμε κλ*** μεντες? τωρα συζηταμε ηρεμα ετσι? να μου πεις με μια μηνυση πανω απο το κεφαλι μας δεν εχουμε και αλλη επιλογη, περα απο τον "πολιτισμο & τη συζητηση" gelio

Κυριακο: σε παρεξηγησα αυτη τη φορα...νομιζα οτι απλως θα βλεπαμε το συνηθισμενο γελιο και την καρικατουρικη φιγουρα σου...αλλα εκτος απο το τρελλο γελιο που ριχνουμε...εσυ κατι ξερεις τελικα...οψομεθα!!

Ευακι: παρεξηγηθηκαμε γιατι η αγαπη μας ειπε οτι το τραβαει ο οργανισμος μας το δουλεμα?...αφου δεν τον ενημερωσαν σωστα...δεν φταιει αυτο το κακομοιρο, αλλωστε δεν ειπε και κανενα ψεμα, εδω που τα λεμε gelio

Οσο για το Κυριακο...συμφωνω μαζι σου...ασε τον "επαγγελματια" να κανει παιχινδι...γιατι εσυ λειτουργεις πολυ παρορμητικα...

Ρε Μελιτακι....ελεος, αρχισε να διωχνεις κοσμο απο αυτη τη ρημαδοβιλαρα επιτελους....μπαστε σκυλοι αλεστε ειναι...μην ανοιξεις και μια φορα αυτη τη ρημαδοπορτα... :wink2: ξεφορτωθηκαμε Μανο-Ευα και θα φορτωθουμε Κυριακο-Αντιγονη?

Αλεξανδρε...εκτος απο το δραματικο..τελικα εχεις και το κωμικο...με την ατακα "το βαφτισαμε κιολας?" και το υφος σου στη σκηνη με το Κυριακο...επεσα κατω απο τα γελια...

αλλα λυσε μου μια απορια? τα ατομα που εκαναν τη ληστεια στο Χατζηβασιλειου δεν υποτιθεται οτι φυγαδευτηκαν στο εξωτερικο...πως βρεθηκαν στο κελι 33 παρεα με τον Κυριακο, οεο?

Μπλοκαρισμα λογαριασμων:καλα κα Ακριτα μου...το σχολιασα και παλιοτερα...γελοιο και ακυρο σκηνικο για 2010 ειδικα στη περιπτωση του Στεφανου...40κατι επιχειρηματιας, εμπορος εργων τεχνης, σοβαρος επενδυτης και δεν εχει προσωπικους λογαριασμους? θα μπορουσατε να βρειτε και καλυτερο τεχνασμα...

Παντως κα Ακριτα μου σας δινω το oscar γιατι στα τελευταια επεισοδια, χαιρομαι ιδιαιτερα να βλεπω οτι επιβεβαιωνονται αυτα που ελεγα...τελικα σε αυτη τη ζωη ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ (βλεπε Μελιτα, Ρουσσος, Αμαλια, Στεφανος, Αντιγονη, Μπελλος) και οι ΚΑΠΑΤΣΕΣ (βλεπε Νταιζη) περνανε καλα gelio

Λουκας-Νορα: δυο μεγαλοδικηγοροι, ξεκινησαν απο μεγαλο δικηγορικο γραφειο, αντιπροεδροι και partners, ασχολουνταν με μεγαλουποθεσεις οπως αθωωσεις γιατρων και τωρα ειναι αφραγκοι, μια μπουζουξου τους χτυπαει το ντεφι κανονικοτατα και οι γονεις της Νορας πληρωνουν το σπιτι της... (μεταξυ μας κα Ακριτα μου...τιποτα δεν εβγαλαν απο το Ρουσσο?...εγω κατι μεγαλοδικηγορους που ξερω μονο αφραγκους δεν τους λες...)

Μανος:, εμπλεξε προσωπικα με επαγγελματικα...ξεκινησε ο σουπερντουπερ επιχειρηματιας, καρδιοκατακτητης και αρχιλαμογιο...και απο οτι μαθαινω θα καταληξει υπαλληλος του Μπελλου...υποτιθεται οτι ειναι και ο πρωταγωνιστης του σηριαλ, ετσι? gelio

Νικολας: ειχε την ευκαιρια να κανει τη μεγαλη καριερα στην Αμερικη...και εμεινε να μιλαει για τις αυπνες νυχτες του και να βλεπει τη γυναικα του να τον εχει χεσμενο δινωντας περισσοτερη σημασια στον αδερφο και τον πατερα της...παρα στον ιδιο

Δαφνη: τα ξεπουλησε ολα...μια καλη δουλεια της εκατσε...και εμπλεξε τα επαγγελματικα με τα προσωπικα...

Ευα: τι να λεμε που δεν εχουμε ηδη πει? απο την μια εποχικη δουλεια στην αλλη, με δυο παιδια στην αγκαλια και ψυχολογικα προβληματα...

Επισης γελαω τρελλα στα τελευταια επεισοδια που οι παραπανω αντι να κοιτανε τα χαλια τους, ασχολουνται ακομα με την Μελιτα, η οποια πλουσια γεννηθηκε, εχει τη βιλαρα της, το παιδακι της, εχει λυσει το βιωτικο της προβλημα και εχει ολο τον απλετο χρονο να ασχοληθει με τα γκομενικα της.... gelio

Μελιτααααααα......το ξερεις, εγω προτιμω να βλεπω εσενα και τα γκομενικα σου παρα τους υπολοιπους να μιζεριαζουν...don't worry...σε εσενα θα καταληξουν ολα στο τελος...και ο Στεφανος, και τα παιδια, και οι περιουσιες...ως γνωστον τα λεφτα πανε στα λεφτα (απειρα τα παραδειγματα στο διεθνες και εγχωριο jet set) και αν κρινω απο τα τελευταια επεισοδια προφανως συμφωνουν και οι Ακριτοκυριτσαιοι gelio

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Απρ 26, 2010 11:27 pm

nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Απρ 26, 2010 11:29 pm

Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Απρ 26, 2010 11:37 pm

nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο

Φυσικά και επειδή δεν την δέιχνουν δεν σημαίνει πως εξαφανίστηκε το παιδί,αλλά γενικώς σοβαρές σκηνές με το παιδί δεν νομίζω να υπονοούνται.Φυσικά και ένα μικρό παιδάκι δεν μπορεί να είναι στα γυρίσματα συνεχώς και ούτε θα μας δείχνουν σκηνές ρουτίνας,όπως την Μελίτα να την παίρνει από το σχολικό κάθε μέρα,την Μελίτα να της βράζει αυγό και άλλα τέτοια.Πιστεύω όμως πως αν ήταν να γνώριζε πρώτη φορά τον Στέφανο θα το έδειχναν.Σιγά μην φιλιούνται στην πόρτα και το παιδί παίζει δίπλα με τις κούκλες...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 26, 2010 11:38 pm

nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο


Να σημειώσω οτι η Μελίτα δεν σκέφτηκε καν το παιδί. Ο Στέφανος αρνήθηκε να συζήσουν απο τώρα και έφερε τη συζήτηση στο παιδί. Εγώ βέβαια δεν καταλαβαίνω οταν είναι εκεί όλες τις ώρες το βράδυ τους μάρανε; Ίσως βέβαια και να μη θέλει να συζήσουν απο τώρα. Θα δούμε....
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Απρ 26, 2010 11:40 pm

Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο

Φυσικά και επειδή δεν την δέιχνουν δεν σημαίνει πως εξαφανίστηκε το παιδί,αλλά γενικώς σοβαρές σκηνές με το παιδί δεν νομίζω να υπονοούνται.Φυσικά και ένα μικρό παιδάκι δεν μπορεί να είναι στα γυρίσματα συνεχώς και ούτε θα μας δείχνουν σκηνές ρουτίνας,όπως την Μελίτα να την παίρνει από το σχολικό κάθε μέρα,την Μελίτα να της βράζει αυγό και άλλα τέτοια.Πιστεύω όμως πως αν ήταν να γνώριζε πρώτη φορά τον Στέφανο θα το έδειχναν.Σιγά μην φιλιούνται στην πόρτα και το παιδί παίζει δίπλα με τις κούκλες...


τοσο καιρο ομως που μπαινοβγαινει ο Στεφανος επρεπε να ειχε γινει η πρωτη επαφη ....με τον Οδυσσεα τον ειχει δει πολυ γρηγοροτερα
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nima Δευ Απρ 26, 2010 11:41 pm

λοιπόν ενα μίνι σχολιασμό και απο μένα


ΓΕΛΑΣΑ

Με σκηνές Κυριάκο-Ευα-Αγγέλα, Κυριάκο - Συμπεθέρα ( Κυριάκος ιζ μπακ με άγριες διαθέσεις Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 397896 )

ΓΕΛΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΑ
τους
Αμαλία - Κυριάκο , Μάνο - Λούκα και την κοριτσοπαρεα ( ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΚΑΛΟΎΠΙ Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 226538 )

ΤΣΑΝΤΊΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΊΣΤΗΚΑ Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 183794 Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 315438

Με τη Νταιζη και το Μπελλο !

ΧΑΡΗΚΑ Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 531955

με τη σκηνή Ευα -Μανο, σύντομη μεν αλλα πολυ ωραία

ΒΑΡΕΘΗΚΑ : Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Sleep

με Στεφανο - Μελιτα!

ΓΕΛΑΣΑ, ΑΠΟΛΑΥΣΑ, ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΛΙΩΣΑ ΜΕ : Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 397896 Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 785868 Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 80740 Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 226538

όλες της σκηνές Νορα Λουκα! Θα ελεγα πιο πολλα αλλα η τελευταία σκηνή ήταν τόσο τέλεια που εχω γίνει ένα με το χαλί
nima
nima
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : οπου με βγαλει ο ανεμος

https://www.youtube.com/user/Nitsa1980?feature=mhw4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Απρ 26, 2010 11:44 pm

nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο

Φυσικά και επειδή δεν την δέιχνουν δεν σημαίνει πως εξαφανίστηκε το παιδί,αλλά γενικώς σοβαρές σκηνές με το παιδί δεν νομίζω να υπονοούνται.Φυσικά και ένα μικρό παιδάκι δεν μπορεί να είναι στα γυρίσματα συνεχώς και ούτε θα μας δείχνουν σκηνές ρουτίνας,όπως την Μελίτα να την παίρνει από το σχολικό κάθε μέρα,την Μελίτα να της βράζει αυγό και άλλα τέτοια.Πιστεύω όμως πως αν ήταν να γνώριζε πρώτη φορά τον Στέφανο θα το έδειχναν.Σιγά μην φιλιούνται στην πόρτα και το παιδί παίζει δίπλα με τις κούκλες...


τοσο καιρο ομως που μπαινοβγαινει ο Στεφανος επρεπε να ειχε γινει η πρωτη επαφη ....με τον Οδυσσεα τον ειχει δει πολυ γρηγοροτερα

Τον Οδυσσέα ως καθηγητή τον είχε γνωρίσει όμως,αν και ήταν και μικρό το παιδί γενικώς για να έχει και συνείδηση του τι είναι καθηγητής,φίλος και άλλα τέτοια.Ως γνωστούς θα τους έβλεπε όλους λογικά.
Σχετικα πάντως με την γνωριμία Στέφανου-Νεφέλης μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.Δεν έχει δείξει τίποτα το ανάλογο.Εγώ για την ώρα κρατάω πως δεν τον έχει συναντήσει.Αν ισχύει κάτι άλλο λογικά θα το μάθουμε...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Απρ 26, 2010 11:44 pm

nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:Ψιλοβαρέθηκα με το επεισόδιο όπου για άλλη μια φορά βλέπαμε πόρτες να ανοίγουν και να κλείνουν.
Το σκηνικό με τα χρήματα με άφησε άφωνη - είναι δυνατόν άντρας κοντά 40 ετών να μην έχει προσωπικό λογαριασμό, ένα vault, μια θυρίδα βρε αδερφέ! Μα τι συμπλεγματική σχέση μάνας – γιου είναι αυτή.
Δεν πειράζει, θα το δεχτούμε κι αυτό οι άμοιροι τηλεθεατές. Ξαναζούν, έτσι, ένδοξες στιγμές όλες οι κακιές πεθερές που στα μελό της δεκαετίας του 60 (Βοσκόπουλος/Δούκισσα κλπ κλπ) απέκλειαν το γιο τους από την οικογενειακή περιουσία και συνήθως πετούσαν και μια ατάκα “να δω πώς θα ζήσετε τώρα που αντί για λεφτά θα έχετε την αγάπη σας”.
Γενικά από κακιές μια χαρά πάει το σίριαλ: η Νταίζη έχει ξεπεράσει πάρα πολλές. Εκείνο το “τόσο καιρό μας πούλαγες παραμύθια” ήταν, όμως, ατάκα που την χρωστούσε η Νταίζη στον Λουκά. Για το ότι η απάντηση του Λουκά ήταν απλώς “πού θα βρω 20 χιλιάρικα” δεν το σχολιάζω καν.
Πολύ νορμάλ κίνηση από μέρους της Μελίτας και του Στέφανου να σκεφτούν την προσαρμογή του παιδιού της στη νέα κατάσταση. Κι εσύ Μάνο άκου τον φίλο σου τον Λουκά. Η βιαιοπραγία του συζύγου προς την σύζυγο πάντα βαραίνει αρνητικά ως προς την επιμέλεια του παιδιού. Αντίθετα, τα γκομενικά των συζύγων δεν θεωρούνται κριτήριο για την καταλληλότητά τους ως γονέων – και αυτό πρωτίστως συμφέρει εσένα τον ίδιο.

Θαύμα θαύμα! Είδαμε φουλ χαμόγελο από τον Σταύρου!


που σκεφτηκαν το παιδι και δεν το ειδα εγω??? με το που εφυγε απο το σπιτι που τον χανεις που τον βρισκεις στης Μελιτας ειναι......τωρα αν η Μελιτα μιλαει μονο για τα βραδια και οχι για ολο το 24 που ο Στεφανος ειναι στον καναπε μιλαει με την μαμα,που ειναι στην τραπειζι και τρωνε που πινει καφε με τη μαμα ,που μιλαειι στις πορτες με τη μαμα αυτο δεν θα πειραξει το παιδι??? wall

Εγώ πάλι δεν είδα ποτέ η Νεφέλη να συναντά τον Στέφανο και θεωρώ απολύτως φυσιολογικό μια μάνα που θέλει να ξαναφτιάξει την ζωή της να ενδιφέρεται να γνωρίσει το παιδί της σιγά-σιγά τον νέο της σύντροφο.

επειδη το παιδι δεν το δειχνουν δεν σημαινει οτι δεν ειναι και στο σπιτι εκτος αν καταλαβα καλα την εχουν εσωκλειστη ήήήήή την δειχνουν οποτε μας συμφερει στο σεναριο

Φυσικά και επειδή δεν την δέιχνουν δεν σημαίνει πως εξαφανίστηκε το παιδί,αλλά γενικώς σοβαρές σκηνές με το παιδί δεν νομίζω να υπονοούνται.Φυσικά και ένα μικρό παιδάκι δεν μπορεί να είναι στα γυρίσματα συνεχώς και ούτε θα μας δείχνουν σκηνές ρουτίνας,όπως την Μελίτα να την παίρνει από το σχολικό κάθε μέρα,την Μελίτα να της βράζει αυγό και άλλα τέτοια.Πιστεύω όμως πως αν ήταν να γνώριζε πρώτη φορά τον Στέφανο θα το έδειχναν.Σιγά μην φιλιούνται στην πόρτα και το παιδί παίζει δίπλα με τις κούκλες...


τοσο καιρο ομως που μπαινοβγαινει ο Στεφανος επρεπε να ειχε γινει η πρωτη επαφη ....με τον Οδυσσεα τον ειχει δει πολυ γρηγοροτερα

που να προλάβουν οι χριστιανοί;;;πάνω που αποφάσισαν να είναι μαζί έρχεται η άλλη και ανακοινώνει το χαρμόσυνο....
και να θέλουν δεν τους αφήνουν οι άλλοι....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nicole Δευ Απρ 26, 2010 11:48 pm

Η προσωπικη μου αποψη για τη Νεφελη ειναι οτι γινεται ντορος και πολυ κακο για το τιποτα...προφανως το κοριτσακι ειναι μικρο και δεν μπορει να συμμετεχει συνεχως στα γυρισματα...πιστευω οτι δειξανε περισσοτερες σκηνες στο πρωτο κυκλο και στα μισα του δευτερου..γιατι υπηρχε το τριγωνο Μανος - Μελιτα -Ευα και ηθελαν να τονισουν καποια πραγματα οπως απαγωγες, διαζυγιο γονιων, ψυχολογια παιδιου κτλ τωρα μπηκαν στο παιχινιδι και αλλα παιδια οπως το μωρο της Ευας, η κηδεμονια του Αρη και η Νεφελη ξεχαστηκε...ισως τη δειξουν ξανα τωρα με το Στεφανο...κατα τα αλλα θεωρω οτι το σεναριο υποννοει οτι ειναι με τη Μελιτα, Αμαλια και το Ρουσσο και το παιδακι ειναι μια χαρα...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Απρ 26, 2010 11:49 pm

ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΚΗΝΕΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.
ΣΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ Η ΝΟΡΑ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑ. ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ.
ΤΟ ΤΑΝΓΚΟ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!! Heart2 Heart2

Ο ΜΑΝΟΣ ΖΗΛΕΨΕ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΚΗΝΗ ΣΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ.
Ο ΜΑΝΑΡΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΕ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΛΙΩΝΕΙ!! Heart2 Heart2

Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟ ΑΝΤΡΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟ.

ΤΟ ΚΑΤΙΝΑΡΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΠΕ ΑΣ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΓΙΑΤΙ; ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ;

Η ΝΤΑΙΖΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ; ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ!
Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΧΟΝΤΡΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ.

ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΕΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΥΑ -ΜΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από rachel Τρι Απρ 27, 2010 12:04 am

jim7 έγραψε:Κυρίες και κύριοι σεναριογράφοι μας έχετε @#%&%#@@@. Δεν πάει άλλο πλέον.

Ο Λουκάς έγραψε το σπίτι του, σε ένα παιδί που δεν τόχει αναγνωρίσει σαν γονική παροχή wall
Το παραβλέπω, αφού η Νταίζη υπέγραψε χαρτί για τον Άρη να μείνει με τον Οδυσσέα, τώρα με τι τον εκβιάζει, αφού κατά την δική σας εκδοχή, ο εκβιασμός με το παιδί εξουδετερώθηκε με το γράψιμο του σπιτιού; Εκτός και εάν είναι τόσο ηλίθιοι όλοι τους Πέτρος, Λουκάς, Νόρα και η Νταίζη είναι το τσακάλι και δεν έγινε έτσι και του έφαγε το σπίτι χωρίς να διασφαλίσει το παιδί του. wall
Δεν μπορείτε να βρείτε κάτι ποιό έξυπνο για να βασανίσετε άμα θέλετε το ζευγάρι. Αν θέλετε μπορούμε να σας δώσουμε ιδέες, δεν είναι ντροπή.
Τώρα το γιατί πρέπει να το βασανίσετε και γενικά να βασανίζετε όλα τα ζευγάρια δεν το καταλαβαίνω. Είδατε ότι το ζευγάρι τραβάει και είπατε να το ............(μαζοχισμός και αυτός).

Καλά πόσο ηλίθιο θα παρουσιάσετε αυτόν τον Μπέλλο. Λέγαμε ο έρωτας τον έχει βαρέσει κατακούτελα και κάνει ότι κάνει με την Νόρα. Τώρα με την Νταίζη τι, πάλι ερωτευμένος είναι; wall

Μήπως πρέπει να σοβαρευτείτε λίγο, πόσο ποιό χαμηλά θα την φτάσετε την σειρά; ΝΤΡΟΠΗ. Την καταντήσατε χειρότερη και από μια σαπουνόπερα της σειράς. Επειδή η "Ζωή της άλλης" που είναι σαπουνόπερα ολκής και κάνει νούμερα, βουρ και εμείς στον πατσά για τα νούμερα, αμάν πια Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 C010 Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 3 K040

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Επιτελους ποση χαμηλη νοημοσυνη νομιζουν οτι εχουν οι τηλεθεατες πια???
Γενικα το ολο σκηνικο με την Νταιζαρα εχει κουρασει απιστευτα καιρο τωρα... Αυτην την εμετικη εμμονη των συγγραφεων με τους εκβιασμους και τα καπριτσια της δεν την καταλαβαινω... ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!!!
Μεχρι και προβα γαμου ανεχτηκαμε να την δουμε να κανει στηριζομενη παλι σε εκβιασμο... αλλα το σημερινο σκηνικο ειναι εντελως ακυρο και δεν στεκει σεναριακα...
Υποτιθεται οτι μετα τις υπογραφες οι εκβιασμοι τελος... και αντ'αυτου παλι στα ιδια και στα ιδια γυρναμε...ΓΚΩΣΑΜΕ ΠΙΑ!!!
Πως περιμενουν να δεχτουμε κατι οταν οι ιδιοι οι συγγραφεις το ακυρωνουν απο την μη συνοχη των επεισοδιων... και ειδικα οταν αυτο το "σπουδαιο σεναριακο ευρημα" το χρησιμοποιουν με τον πιο εκνευριστικο και εριστικο τροπο σ' ολο σχεδον τον 2ο κυκλο!!!
Δηλαδη η εμπνευση των συγγραφεων ως εμποδια στην σχεση Νορας-Λουκα θα ειναι ειτε γελοια σκηνικα με ψευτικες φωτο,ειτε ξανα μανα εκβιασμους αλα Νταιζαρα??? ΕΛΕΟΣ!!!

Τελειωνοντας θελω να επαναλαβω...ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΝΑ ΛΕΡΩΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ!!! pleeease

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης