Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

+36
Evelyn
CineFreak
NATALITSA_LOUKITSA
nat
rachel
aggeliki
nima
nicole
Cancoon
ellie
Katrin
ellileo
evapop
Izabella29
Lyn
milia
jim7
nikidanis
KatsaroYpotheto
KonstantinaA
kelly
sarita
soso
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
LYDIA
pasxalitsa
evanna
Ezantakou
Καρ-Mik
anastasia20
Ελένα
Foulitsa
charmie258
loukitsa
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap32%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 32% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap34%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 34% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap23%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 23% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 62
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Απρ 27, 2010 12:04 am

nicole έγραψε:Ας σχολιασω και εγω:

Νταιζάρα: πως τα πετας ετσι κοπελα μου!! θα σου μεινει ο αλλος!!! αλλα δεν φταις εσυ αλλοι φταινε που δεν σου κοψαν την φορα απ την αρχη...

Λουκακο: γλυκε μου...ατομα σαν την Νταιζη και το Κυριακο τα πατας κατω απ την αρχη...αλλιως "δωσε θαρρος στο χωριατη να σου ανεβει στο κρεβατι"...μεχρι το παιδι να παει φανταρος, πολυ φοβαμαι οτι θα πληρωνεις...το ιδιο προβλημα εχουν και η Αγγελα και η Ευα με τον Κυριακο....

Μπελλος: εχω μεινει εκπληκτη Wow ισως η πρωτη φορα που συμφωνω με αυτα που ελεγε...παντως ο τροπος που σχολιασε την ερασιτεχνικη εκδικηση της Νταιζης λεει πολλα...φανταζομαι θα δουμε γλυκε μου και την δικια σου "επαγγελματικη εκδικηση" στο μελλον, ετσι?...

Νορακι: αστο.....το χασαμε το κορμι πατριωτισσααααααααα...κριμα....βασιλισσα θα σε ειχε...σου αγορασε και την Εδεμ τρομαρα σου...τωραααααααα θα τα φαει και αυτα το Νταιζουλινι.....

Μανωλακι: τι εγινε? εχουμε κλ*** μεντες? τωρα συζηταμε ηρεμα ετσι? να μου πεις με μια μηνυση πανω απο το κεφαλι μας δεν εχουμε και αλλη επιλογη, περα απο τον "πολιτισμο & τη συζητηση" gelio

Κυριακο: σε παρεξηγησα αυτη τη φορα...νομιζα οτι απλως θα βλεπαμε το συνηθισμενο γελιο και την καρικατουρικη φιγουρα σου...αλλα εκτος απο το τρελλο γελιο που ριχνουμε...εσυ κατι ξερεις τελικα...οψομεθα!!

Ευακι: παρεξηγηθηκαμε γιατι η αγαπη μας ειπε οτι το τραβαει ο οργανισμος μας το δουλεμα?...αφου δεν τον ενημερωσαν σωστα...δεν φταιει αυτο το κακομοιρο, αλλωστε δεν ειπε και κανενα ψεμα, εδω που τα λεμε gelio

Οσο για το Κυριακο...συμφωνω μαζι σου...ασε τον "επαγγελματια" να κανει παιχινδι...γιατι εσυ λειτουργεις πολυ παρορμητικα...

Ρε Μελιτακι....ελεος, αρχισε να διωχνεις κοσμο απο αυτη τη ρημαδοβιλαρα επιτελους....μπαστε σκυλοι αλεστε ειναι...μην ανοιξεις και μια φορα αυτη τη ρημαδοπορτα... :wink2: ξεφορτωθηκαμε Μανο-Ευα και θα φορτωθουμε Κυριακο-Αντιγονη?

Αλεξανδρε...εκτος απο το δραματικο..τελικα εχεις και το κωμικο...με την ατακα "το βαφτισαμε κιολας?" και το υφος σου στη σκηνη με το Κυριακο...επεσα κατω απο τα γελια...

αλλα λυσε μου μια απορια? τα ατομα που εκαναν τη ληστεια στο Χατζηβασιλειου δεν υποτιθεται οτι φυγαδευτηκαν στο εξωτερικο...πως βρεθηκαν στο κελι 33 παρεα με τον Κυριακο, οεο?

Μπλοκαρισμα λογαριασμων:καλα κα Ακριτα μου...το σχολιασα και παλιοτερα...γελοιο και ακυρο σκηνικο για 2010 ειδικα στη περιπτωση του Στεφανου...40κατι επιχειρηματιας, εμπορος εργων τεχνης, σοβαρος επενδυτης και δεν εχει προσωπικους λογαριασμους? θα μπορουσατε να βρειτε και καλυτερο τεχνασμα...

Παντως κα Ακριτα μου σας δινω το oscar γιατι στα τελευταια επεισοδια, χαιρομαι ιδιαιτερα να βλεπω οτι επιβεβαιωνονται αυτα που ελεγα...τελικα σε αυτη τη ζωη ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ (βλεπε Μελιτα, Ρουσσος, Αμαλια, Στεφανος, Αντιγονη, Μπελλος) και οι ΚΑΠΑΤΣΕΣ (βλεπε Νταιζη) περνανε καλα gelio

Λουκας-Νορα: δυο μεγαλοδικηγοροι, ξεκινησαν απο μεγαλο δικηγορικο γραφειο, αντιπροεδροι και partners, ασχολουνταν με μεγαλουποθεσεις οπως αθωωσεις γιατρων και τωρα ειναι αφραγκοι, μια μπουζουξου τους χτυπαει το ντεφι κανονικοτατα και οι γονεις της Νορας πληρωνουν το σπιτι της... (μεταξυ μας κα Ακριτα μου...τιποτα δεν εβγαλαν απο το Ρουσσο?...εγω κατι μεγαλοδικηγορους που ξερω μονο αφραγκους δεν τους λες...)

Μανος:, εμπλεξε προσωπικα με επαγγελματικα...ξεκινησε ο σουπερντουπερ επιχειρηματιας, καρδιοκατακτητης και αρχιλαμογιο...και απο οτι μαθαινω θα καταληξει υπαλληλος του Μπελλου...υποτιθεται οτι ειναι και ο πρωταγωνιστης του σηριαλ, ετσι? gelio

Νικολας: ειχε την ευκαιρια να κανει τη μεγαλη καριερα στην Αμερικη...και εμεινε να μιλαει για τις αυπνες νυχτες του και να βλεπει τη γυναικα του να τον εχει χεσμενο δινωντας περισσοτερη σημασια στον αδερφο και τον πατερα της...παρα στον ιδιο

Δαφνη: τα ξεπουλησε ολα...μια καλη δουλεια της εκατσε...και εμπλεξε τα επαγγελματικα με τα προσωπικα...

Ευα: τι να λεμε που δεν εχουμε ηδη πει? απο την μια εποχικη δουλεια στην αλλη, με δυο παιδια στην αγκαλια και ψυχολογικα προβληματα...

Επισης γελαω τρελλα στα τελευταια επεισοδια που οι παραπανω αντι να κοιτανε τα χαλια τους, ασχολουνται ακομα με την Μελιτα, η οποια πλουσια γεννηθηκε, εχει τη βιλαρα της, το παιδακι της, εχει λυσει το βιωτικο της προβλημα και εχει ολο τον απλετο χρονο να ασχοληθει με τα γκομενικα της.... gelio

Μελιτααααααα......το ξερεις, εγω προτιμω να βλεπω εσενα και τα γκομενικα σου παρα τους υπολοιπους να μιζεριαζουν...don't worry...σε εσενα θα καταληξουν ολα στο τελος...και ο Στεφανος, και τα παιδια, και οι περιουσιες...ως γνωστον τα λεφτα πανε στα λεφτα (απειρα τα παραδειγματα στο διεθνες και εγχωριο jet set) και αν κρινω απο τα τελευταια επεισοδια προφανως συμφωνουν και οι Ακριτοκυριτσαιοι gelio

Nicole συμφωνώ σε όλα!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nat Τρι Απρ 27, 2010 1:35 am

Η σημαντική σκηνή της ημέρας, κατά τη γνώμη μου, είναι η... υπόσχεση του Μπέλλου για επαγγελματική εκδίκηση.
Λέτε η δουλειά στον Μάνο να είναι η πρώτη πράξη της εκδίκησης?

nat
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Τρι Απρ 27, 2010 5:07 am

θα προσπαθησω να σχολιασωωω διοτι επεισοδιο ειδα τωρα ...και κοπηκα στο τελος κολαση και απαπαπαπαππαπαππα


το θεμα το μεγαλο ειναιι......kυριακος Is back on line////θα ζησουμε μεγαλες στιγμες παλιι

Νταιζη: μπαστα μπαστα κοπελια σιγα σιγα με το μαλακο τα τρως λιγο λιγο μη πνιγεις...τι ειναι μωρε 20.000 φευγωντας τα αφηνει στο τραπεζακι για τα απαραιτητα....ημαρτον!!!!!

Λουκακος: τωρα αρχιζουν τα δυσκολα τωρα τον ελενχο την αφησες να χασει και τωραααααααα

Μανος: ελεος ρε ποσο θρασος....χαλαρωσε λιγο εκανε και εκεινος οτι εκανε και παει τι να ζητησει και τα ρεστα.....και απο πια απο τη ευα που τη σκοτωσε απειρες φορες.......

μελιτα καρταλης δε θελω αλλες σκηνες με μελιτα ελεος τις εχει πει κανεις οτι οι ερωτευμενες εχουν και αυτη τη καθυστερημενη φατσα με το χαμογελο διαρκειας και ανασα λεγε με βασιλη καρα ...ημαρτον......

τα ξεχνω ολα ολα και μενω στη συγκατοικηση λουκα νορα χωρο στη ντουλαπα η οχι με τα ρουχα στο πατωμα η και χωρις αυτα αμα ειναι ερχεται ο λουκακος στο σπιτι...τελος..με ενα κατσαρολικο η και κανενα το θεμα ειναι ειναι μαζι κι θα τα καταφερουν θα δουλεψουν για παρτη τους και ολα καλα

τι σκηνη τι ρομαντικο τι τανγκο τι τι να πω....ευχη να βλεπουμε και αλλες τετοιες σκηνες χωρις παρεμβολες στο τελος βεβαια αλλα αλλα
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Απρ 27, 2010 9:07 am

πλήξη θανάσιμη χτες ...

20000 μούτζες (και κλωτσές και μπουνιές) στη Νταίζη xastouki ... ΓΙΑΤΙ σε αυτήν τη σειρά δε βαράνε τις "σωστές" γυναίκες ΑΠΟΡΩ !!! έπρεπε να είχε το Μάνο απέναντί της η Νταίζω να κάνει νούμερα, να την πιάσει από την αλογοουρά και να τη γυρίσει 30 σβούρες ... αλλά βρίσκει και τα κάνει η σκυλέγκω, έχει απέναντί της τον Λουκουμά του αιώνα (με τη βιόλα τη Νόρα από δίπλα, να θεωρεί ότι η μόνη λύση είναι να της δώσει η ίδια τις οικονομίες της - όρσε και σύ βλακέντια Fskl ...) - όσο για τον Μπέλλο, άλλος κατίνος και αυτός πολύ χαμηλά έπεσε κρίμα και τον είχα λυπηθεί... θα πέσει και στο κλισέ "ο επιχειρηματίας και η τραγουδιάρα που του τα τρώει" και θα δει τα φράγκα του να εξανεμίζονται ...αφήστε που προβλέπω τη Νταίζη να γίνεται κυρία Μπέλλου στον 3ο κύκλο και να τρώει την Εδέμ πασατέμποGum ....!!!

πρόσεξε Στέφανε, μην υψώνεις πολύ τη φωνή στη μανούλα γιατί θα σε κάνει ΝΤΑ !!! ορίστε μας, πόσο αχάριστα είναι τα σημερινά παιδιά, να θέλουν να ζήσουν ανεξάρτητα τη ζωή τους εναντιον των επιθυμιών των γονέων τους ... ΑΙΣΧΟΣ - επιστροφή στο 1800 γρήγορα Penguin !!!!!!

η Εύα να είναι η μόνη που μίλησε σύμφωνα με την εποχή της στο επεισόδιο ... ζήσαμε να το δούμε και αυτό (όπως είπε και η θεά Αμαλία) -Kotsides
παρόλα αυτά το ότι η Εύα χαίρεται που ο Κυριάκος θα τα κάνει μπαχαλο, ενώ η Μελίτα θέλει ακόμα να στηρίξει τη Δάφνη, παρά το οικογενειακό Γεραλίδικο ξέχεσμα, δείχνει (παρά την αέναη προσπάθεια των σεναριογράφων) τη διαφορά επιπέδου ανάμεσα στις 2 γυναίκες ... γιατί ακόμα και στην κατινιά, υπάρχει διαφορά και διαβάθμιση :wink2: ...

Φιλάκια (νυστάζωωωωωω.... )

Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 27, 2010 9:16 am

CineFreak μου λατρευω να διαβάζω τους σχολιασμούς σου αν και δεν συμφωνώ...

Επέτρεψε μου να νομίζω οτι η Μελίτα θα ζητήσει απο την Δάφνη να συνεχίσουν την συνεργασία όχι απο ανωτερότητα αλλα γιατι βλέπει το κοψιμο του χαρτζηλικιού απο τον Ρούσσο όλο και να πλησιάζει....

ΥΓ: Φραπες!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Evelyn Τρι Απρ 27, 2010 11:24 am

Mik έγραψε:CineFreak μου λατρευω να διαβάζω τους σχολιασμούς σου αν και δεν συμφωνώ...

Επέτρεψε μου να νομίζω οτι η Μελίτα θα ζητήσει απο την Δάφνη να συνεχίσουν την συνεργασία όχι απο ανωτερότητα αλλα γιατι βλέπει το κοψιμο του χαρτζηλικιού απο τον Ρούσσο όλο και να πλησιάζει....

ΥΓ: Φραπες!!!

Μπορεί το σενάριο , σύμφωνα με τη γενική πεποίθηση, να " μπάζει" , ωστόσο υπάρχουν ΚΑΠΟΙΕΣ
λεπτομέρειες που με κάνουν να έχω την αίσθηση ότι κάποιοι από όλους προσέχουν πολύ τη δουλειά τους ....
Να υπενθυμίσω λοιπόν ότι η σκηνή Στέφανου-Μελίτας με τη συζήτηση και τον προβληματισμό και των δύο για την οικονομική κατάσταση της Δάφνης , προηγήθηκε χρονικά των απειλών του Ρούσσου περί "αποκλήρωσης".....όπως και η σχετική " συζήτηση" Μάνου-Μελίτας πάνω στο θέμα....

Δεν διαφωνώ στο να αντιπαθούμε κάποιους χαρακτήρες...και σε μένα συμβαίνει....
αρκεί να μην βλέπουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ κάτω από το πρίσμα αυτής της αντιπάθειας.....
αλλοιώνει την οπτική μας, πιστεύω...και καμμιά φορά, ακυρώνει και την οπτική των ίδιων των σεναριογράφων , φοβάμαι.....(και μιλάω γενικά, εννοείται).....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Evelyn στις Τρι Απρ 27, 2010 11:34 am, 1 φορά
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 27, 2010 11:32 am

Evelyn έγραψε:
Mik έγραψε:CineFreak μου λατρευω να διαβάζω τους σχολιασμούς σου αν και δεν συμφωνώ...

Επέτρεψε μου να νομίζω οτι η Μελίτα θα ζητήσει απο την Δάφνη να συνεχίσουν την συνεργασία όχι απο ανωτερότητα αλλα γιατι βλέπει το κοψιμο του χαρτζηλικιού απο τον Ρούσσο όλο και να πλησιάζει....

ΥΓ: Φραπες!!!

Μπορεί το σενάριο , σύμφωνα με τη γενική πεποίθηση, να " μπάζει" , ωστόσο υπάρχουν ΚΑΠΟΙΕΣ
λεπτομέρειες που με κάνουν να έχω την αίσθηση ότι κάποιοι από όλους προσέχουν πολύ τη δουλειά τους ....
Να υπενθυμίσω λοιπόν ότι η σκηνή Στέφανου-Μελίτας με τη συζήτηση και τον προβληματισμό και των δύο για την οικονομική κατάσταση της Δάφνης , προηγήθηκε χρονικά των απειλών του Ρούσσου περί "αποκλήρωσης".....όπως και η σχετική συζήτηση Μάνου-Μελίτας πάνω στο θέμα....

Δεν διαφωνώ στο να αντιπαθούμε κάποιους χαρακτήρες...και σε μένα συμβαίνει....
αρκεί να μην βλέπουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ κάτω από το πρίσμα αυτής της αντιπάθειας.....
αλλοιώνει την οπτική μας.....

Δεν θα έλεγα οτι αντιπαθώ κάποιον χαρακτήρα εκεί μέσα.Μάλλον βαριέμαι ή δεν με πείθουν οι προθέσεις τους.Αν παρακολουθούσες τα ποστ μου απο τότε που γράφτηκα θα το έβλεπες. Τελος πάντων....

Για τον Μάνο δεν έχω να σχολιάσω, γιατι δεν αναφέρθηκα καθόλου σε αυτο.
Πράγματι, προηγήθηκε η σκηνή χρονικά, αλλα η κίνηση της Μελίτας να τα βρει μ ετην Δάφνη έγινε ΤΩΡΑ. Ούτε όταν τσακωθήκανε, ούτε αρκετό καιρό μετά, όταν θα έχουν καταλαγιάσει λίγο τα πράγματα...Εγινε ΤΩΡΑ. Οταν μαθανε και ο Στέφανος και η Μελίτα οτι τους κόβουνε το χαρτζηλικι.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Evelyn Τρι Απρ 27, 2010 11:41 am

Δεν διαφωνώ....η πρόθεση όμως μπορεί να προυπήρχε....δεν είμαστε σε θέση να το πούμε με απόλυτη σιγουριά, και πολύ περισσότερο να το θεωρήσουμε σαν δεδομένο.....
Αυτά από μένα.....δεν είναι άλλωστε και το πιο σημαντικό σημείο της σειράς , για να επιμείνει κανείς ....
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 27, 2010 11:42 am

Evelyn έγραψε:Δεν διαφωνώ....η πρόθεση όμως μπορεί να προυπήρχε....δεν είμαστε σε θέση να το πούμε με απόλυτη σιγουριά, και πολύ περισσότερο να το θεωρήσουμε σαν δεδομένο.....
Αυτά από μένα.....δεν είναι άλλωστε και το πιο σημαντικό σημείο της σειράς , για να επιμείνει κανείς ....

Χαχα, σε αυτό θα συμφωνήσω gelio Εχουμε Κυριάκο εν όψη runaround
Θέλει και Κυριάκο τζούνιορ !! Penguin
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Απρ 27, 2010 11:44 am

Mik έγραψε:
Evelyn έγραψε:Δεν διαφωνώ....η πρόθεση όμως μπορεί να προυπήρχε....δεν είμαστε σε θέση να το πούμε με απόλυτη σιγουριά, και πολύ περισσότερο να το θεωρήσουμε σαν δεδομένο.....
Αυτά από μένα.....δεν είναι άλλωστε και το πιο σημαντικό σημείο της σειράς , για να επιμείνει κανείς ....

Χαχα, σε αυτό θα συμφωνήσω gelio Εχουμε Κυριάκο εν όψη runaround
Θέλει και Κυριάκο τζούνιορ !! Penguin


Χαχαχαχαχαχαχαχα!
"Πώς μπόρεσες να το κάνεις αυτό στον Κυριάκο σου??"
"Τον ποιό μου?"

Λιώνω!! gelio gelio
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nicole Τρι Απρ 27, 2010 11:54 am

Ουτως η αλλως ο Ρουσσος δεν νομιζω να αποκληρωσει την Μελιτα...ετσι τα λεει...φανταζεστε κρεβατομουρμουρα απο την Αμαλια gelio μαρτυριο θα ειναι...

Και περα απο την πλακα...εχουν ηδη ενα παιδι "χαμενο στο πλανητη γη" δεν νομιζω οτι θα θελουν να εξωθησουν και τη Μελιτα στα ακρα που εχει και τη Νεφελη, το μοναδικο τους εγγονι...

Τωρα για την Αντιγονη και αυτη δεν νομιζω οτι θα το τραβηξει το θεμα με το μπλοκαρισμα λογαριασμων ειδικα αν θα μπει στη φυλακη...

και επιπλεον δεν ειμαι και σιγουρη αν ολο αυτο στεκει και νομικα...δεδομενου οτι για καιρο ηταν σε ιδρυμα / σε κωμα και ο Στεφανος προφανως δουλευε ολα αυτα τα χρονια...λογικα θα μπορει να κινηθει νομικα με καποιο τροπο εαν η μητερα του επιμεινει στην αποφαση της...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Απρ 27, 2010 12:38 pm

Mik έγραψε:CineFreak μου λατρευω να διαβάζω τους σχολιασμούς σου αν και δεν συμφωνώ...

Επέτρεψε μου να νομίζω οτι η Μελίτα θα ζητήσει απο την Δάφνη να συνεχίσουν την συνεργασία όχι απο ανωτερότητα αλλα γιατι βλέπει το κοψιμο του χαρτζηλικιού απο τον Ρούσσο όλο και να πλησιάζει....

ΥΓ: Φραπες!!!

Συμφωνω και γω ο μπαμπακούλης είπε στην κορουλα no money no honey φτωχολογιά καταραμένη θα πέσει πείνα.....και έχει και ένα παιδι
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τρι Απρ 27, 2010 12:42 pm

Βαρετό το χτεσινο.

Στέφανος Μελίτα τέλεια σκηνή Jump Αγκαλιές φιλιά γούτσου γούτσου! Μου αρέσει πολύ αυτό το ζευγάρι και το χαμόγελο του Στέφανου όλα τα λεφτά!

Ο Κυριάκος Online γύρισε και εννοείται ότι η σκηνή με την Αμαλία ήταν τέλεια.

Η Εύα καλά τα είπε στον Μάνο αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που συγχωρεί κάποιον που της έχει κάνει κακό οπότε λογικά το σκέφτηκε ο Μάνος με την μόνη διαφορά ότι ο Στέφανος δεν της έχει κάνει κακό.

Δεν νομίζω ότι η Μελίτα θυμήθηκε την συνεργασία με την Δάφνη μετά την απειλή του Ρούσσου, γιατί την Παρασκευή φάνηκε ολοκάθαρα η ανησυχία της για την Δάφνη που είχε επενδύσει πάνω σε αυτή την συνεργασία. Και μάλιστα θυμάμαι που είπε στον Στέφανο πρέπει να καταλάβει ότι την συμφέρει αυτή η συνεργασία και πρέπει να συνεχιστεί ακόμα και αν δεν είμαι εγώ μέσα ή δια αντιπροσώπου κάτι τέτοιο είπε... οπότε δεν νομίζω ότι το κάνει για τον εαυτό της.

Λουκάς-Μάνος: Έτσι Λουκά πες τα! Εκταμιεύατε τον Μανωλιό με τα βρώμικα χρήματα ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Και έτσι είναι. Από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου αγοράστηκε η έκταση για την Δάφνη, με τα βρώμικα χρήματα θα φυγαδεύατε την Νόρα στο εξωτερικό,η Εύα τα συνολάκια στο Παρίσι και τις ανέσεις τόσων χρόνων από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου τις είχε... (και το έχει αναφέρει η ίδια στα πρώτα επεισόδια του πρώτου κύκλου όταν την ρώτησε η μάνα της από που έβρισκε τόσο καιρό και τους έστελνε χρήματα...) κατά τα άλλα μόνο η Μελίτα έτρωγε τα χρήματα του μπαμπά και του Μάνου τόσο καιρό αλλά και όλοι οι υπόλοιποι βολεύονταν. Η ίδια η Νόρα είπε χτες ότι το σπίτι που μένει οι γονείς της το πληρώνουν. Το σπίτι του Λουκά που το έδωσε στον Άρη ήταν από τους γονείς του.Οπότε δεν χρειάζεται να είσαι κόρη Ρούσσου για να έχεις κάποια πράγματα έτοιμα από τους γονείς σου....

Βγάλτε αυτά τα άθλια μαυρα παπούτσια από την Νόρα και τις μπότες της Δάφνης από τον Νοέμβριο τις ίδιες φοράει( οι μπότες μου αρέσουν αλλά τις βαρέθηκα να τις βλέπω στα πόδια της)!
Αυτά!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από annaki Τρι Απρ 27, 2010 12:45 pm

Απορώ από πού ορμώμενοι υποστηρίζαμε ότι οι σεναριογράφοι δε συνεργάζονται, αφού τα επεισόδια κι οι χαρακτήρες παρουσιάζουν πλήρη ομοιογένεια, για να μην πω απόλυτη εξομοίωση! Ελάχιστες μόνο απ' τις κοινές σταθερές που παρατήρησα:
1. Οι γονείς παίζουν μπάλα, τα παιδιά καταγράφουν το σκορ! Εξαιρείται ο Ηλίας που παίζει με τα νεύρα μας!
2. Οι γονείς ταΐζουν, τα παιδιά μασάνε! Εξαιρείται Κυριάκος ο πρεσβύτερος και ο κ. Φωκάς που τα σκάει μεν, αλλά εν αγνοία του!
3. Οι άφταστοι στην κουζίνα φεγγαροπετρίτες (πλην Νικόλα που μονίμως νυστάζει, συν Στέφανου που μονίμως κοιμάται) ετοιμάζουν για τις ακαμάτες φεγγαροπετρίτισσες λουκούλλεια δείπνα, τα οποία διακόπτουν πάντα ανεπιθύμητοι επισκέπτες! Εξαιρούνται Τιτανομέγιστοι: ίδιοι ρόλοι, αντίστροφη διανομή γιατί πώς θα μπορούσαν να συγκαταλεχθούν στην πλέμπα άλλωστε!
4. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες - ανεξαρτήτως φύλου, κλάσης και γενιάς - τα μονά έτη δηλώνουν κροίσοι, τα ζυγά άφραγκοι!
5. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες, μέχρι πρότινος, είχαν το ίδιο ring tone κι όλες οι φεγγαροπετρίτισσες επίσης! Εξαιρείται η Εύα που το άλλαξε λίαν προσφάτως στα πλαίσια της ευρύτερης ανανέωσής της!

Ερώτηση 1η: Πού ακριβώς τις είδε γραμμένες ως ποινικά αδικήματα ο Λουκάς την αθέτηση υπόσχεσης και τη δόλια υφαρπαγή υπογραφής για να σηκώσουν και μήνυση; wallΜου 'ρθε να φάω τα δικόγραφα! Και έστω ότι στοιχειοθετείται ποινική ευθύνη, δε μπορούν ολόκληροι παρ' Αρείω να φέρουν βόλτα ένα σούργελο; Και μόνο πνευματικά τέκνα του Ρούσσου να δηλώσουν στη χώρα του ''ό,τι δηλώσεις είσαι'', την έχουν τη δίκη! Ο Κούγιας δηλαδή, που έχει πλακώσει στο ξύλο όποιον μιλάει Ελληνικά, πώς εξακολουθεί, όχι μόνο να κυκλοφορεί αμολητός, αλλά και να αγορεύει ανενόχλητος;

Ερώτηση 2η (ρητορική υποθέτω αλλά, επειδή συμπάσχω με τη λανθάνουσα αγανάκτηση της συμφορουμίτσας, την απαντώ):
$ofi@ loukakos + nora έγραψε:τελειο για το ρομαντικο δειπνο που ετοιμασε ο λουκας μου...ααχχ πειτε μου υπαρχουν τετοιοι αντρες?
Το συζητάς βρε; Βρίθει ο τόπος από Λουκάδες! Γιάννη να φωνάξεις στο δρόμο, μιλιούνια θα μαζευτούν! Tongue
Ο Λουκάς μάλλον είναι ο άντρας των ονείρων της κ. Ακρίτα, εξ ου και η τόσο πρόδηλη μεροληψία υπέρ του! Στην πραγματικότητα κάνας Νικόλας το πολύ κι ευχαριστώ να λέμε γιατί κυκλοφορούν και Μάνοι και Στέφανοι κι όχι σε τόσο ραφιναρισμένο αμπαλάζ! Γιατί, κακά τα ψέματα, μπορεί το περιεχόμενο να 'ναι μάπα, αλλά τουλάχιστον πληρώνεις θέαμα!Love!

Ερώτηση 3η: Οι μέτοχοι της Εμπορικής τί σκέφτονται όταν κατά καιρούς παραχωρούν τα υποκαταστήματά τους για τα γυρίσματα; Διαφήμιση επιδιώκουν ή δυσφήμηση; Ποιος νουνεχής άνθρωπος θα εμπιστευθεί μια τράπεζα οι πελάτες της οποίας, ως επί το πλείστον, έχουν λαμπρή σταδιοδρομία και άδεια τσέπη;scratch

Καλό μόνο για Piazzolla και Pacino-σεφ! Heart2 Μια θερμή παράκληση μόνο, προς τους σκηνοθέτες αυτή τη φορά: Καταργήστε τα κεριά απ' τις ρομαντικές σκηνές, φροντίσατε να μας προκαλούν δυσάρεστους συνειρμούς (η γιαγιά μου ούτε το καντήλι δεν ανάβει πλέον) κι έχουν πάψει προ πολλού να φτιάχνουν ατμόσφαιρα!

Υγ. 2: Ένα συλλογικό : respect :@ kelly για την ταχεία ωρίμανση και επικείμενη αποσύνθεση της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Mik για τη μεγαλοθυμία της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Clarabelle γιατί γράφει πριν από εμάς για εμάς, @ jim7 για μανιφέστο κατά τηλε-σαπουνιών και @ soso γιατί, εν τέλει είναι σαν τη Heineken: έτσι μας αρέσει!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Ελένα Τρι Απρ 27, 2010 12:49 pm

ένα όσκαρ από μένα στη Nicole για τον σχολιασμό της!!
Nicole συμφωνώ απόλυτα!! Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 96572
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Απρ 27, 2010 12:53 pm

annaki έγραψε:Απορώ από πού ορμώμενοι υποστηρίζαμε ότι οι σεναριογράφοι δε συνεργάζονται, αφού τα επεισόδια κι οι χαρακτήρες παρουσιάζουν πλήρη ομοιογένεια, για να μην πω απόλυτη εξομοίωση! Ελάχιστες μόνο απ' τις κοινές σταθερές που παρατήρησα:
1. Οι γονείς παίζουν μπάλα, τα παιδιά καταγράφουν το σκορ! Εξαιρείται ο Ηλίας που παίζει με τα νεύρα μας!
2. Οι γονείς ταΐζουν, τα παιδιά μασάνε! Εξαιρείται Κυριάκος ο πρεσβύτερος και ο κ. Φωκάς που τα σκάει μεν, αλλά εν αγνοία του!
3. Οι άφταστοι στην κουζίνα φεγγαροπετρίτες (πλην Νικόλα που μονίμως νυστάζει, συν Στέφανου που μονίμως κοιμάται) ετοιμάζουν για τις ακαμάτες φεγγαροπετρίτισσες λουκούλλεια δείπνα, τα οποία διακόπτουν πάντα ανεπιθύμητοι επισκέπτες! Εξαιρούνται Τιτανομέγιστοι: ίδιοι ρόλοι, αντίστροφη διανομή γιατί πώς θα μπορούσαν να συγκαταλεχθούν στην πλέμπα άλλωστε!
4. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες - ανεξαρτήτως φύλου, κλάσης και γενιάς - τα μονά έτη δηλώνουν κροίσοι, τα ζυγά άφραγκοι!
5. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες, μέχρι πρότινος, είχαν το ίδιο ring tone κι όλες οι φεγγαροπετρίτισσες επίσης! Εξαιρείται η Εύα που το άλλαξε λίαν προσφάτως στα πλαίσια της ευρύτερης ανανέωσής της!

Ερώτηση 1η: Πού ακριβώς τις είδε γραμμένες ως ποινικά αδικήματα ο Λουκάς την αθέτηση υπόσχεσης και τη δόλια υφαρπαγή υπογραφής για να σηκώσουν και μήνυση; wallΜου 'ρθε να φάω τα δικόγραφα! Και έστω ότι στοιχειοθετείται ποινική ευθύνη, δε μπορούν ολόκληροι παρ' Αρείω να φέρουν βόλτα ένα σούργελο; Και μόνο πνευματικά τέκνα του Ρούσσου να δηλώσουν στη χώρα του ''ό,τι δηλώσεις είσαι'', την έχουν τη δίκη! Ο Κούγιας δηλαδή, που έχει πλακώσει στο ξύλο όποιον μιλάει Ελληνικά, πώς εξακολουθεί, όχι μόνο να κυκλοφορεί αμολητός, αλλά και να αγορεύει ανενόχλητος;

Ερώτηση 2η (ρητορική υποθέτω αλλά, επειδή συμπάσχω με τη λανθάνουσα αγανάκτηση της συμφορουμίτσας, την απαντώ):
$ofi@ loukakos + nora έγραψε:τελειο για το ρομαντικο δειπνο που ετοιμασε ο λουκας μου...ααχχ πειτε μου υπαρχουν τετοιοι αντρες?
Το συζητάς βρε; Βρίθει ο τόπος από Λουκάδες! Γιάννη να φωνάξεις στο δρόμο, μιλιούνια θα μαζευτούν! Tongue
Ο Λουκάς μάλλον είναι ο άντρας των ονείρων της κ. Ακρίτα, εξ ου και η τόσο πρόδηλη μεροληψία υπέρ του! Στην πραγματικότητα κάνας Νικόλας το πολύ κι ευχαριστώ να λέμε γιατί κυκλοφορούν και Μάνοι και Στέφανοι κι όχι σε τόσο ραφιναρισμένο αμπαλάζ! Γιατί, κακά τα ψέματα, μπορεί το περιεχόμενο να 'ναι μάπα, αλλά τουλάχιστον πληρώνεις θέαμα!Love!

Ερώτηση 3η: Οι μέτοχοι της Εμπορικής τί σκέφτονται όταν κατά καιρούς παραχωρούν τα υποκαταστήματά τους για τα γυρίσματα; Διαφήμιση επιδιώκουν ή δυσφήμηση; Ποιος νουνεχής άνθρωπος θα εμπιστευθεί μια τράπεζα οι πελάτες της οποίας, ως επί το πλείστον, έχουν λαμπρή σταδιοδρομία και άδεια τσέπη;scratch

Καλό μόνο για Piazzolla και Pacino-σεφ! Heart2 Μια θερμή παράκληση μόνο, προς τους σκηνοθέτες αυτή τη φορά: Καταργήστε τα κεριά απ' τις ρομαντικές σκηνές, φροντίσατε να μας προκαλούν δυσάρεστους συνειρμούς (η γιαγιά μου ούτε το καντήλι δεν ανάβει πλέον) κι έχουν πάψει προ πολλού να φτιάχνουν ατμόσφαιρα!

Υγ. 2: Ένα συλλογικό : respect :@ kelly για την ταχεία ωρίμανση και επικείμενη αποσύνθεση της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Mik για τη μεγαλοθυμία της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Clarabelle γιατί γράφει πριν από εμάς για εμάς, @ jim7 για μανιφέστο κατά τηλε-σαπουνιών και @ soso γιατί, εν τέλει είναι σαν τη Heineken: έτσι μας αρέσει!

Πώς τα γράφεις έτσι όμως gelio gelio
Απο σήμερα και στο εξής, αντί για κεριά να φτιάχνουν ατμόσφαιρα με "φαναράκια", ναι μέν θα είναι πιό ακριβά αλλά θα είναι και πιό ρομαντικά gelio

Πολύ ωραίος σχολιασμός και συμφωνώ : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 27, 2010 12:57 pm

Ntinaki1 έγραψε:
Λουκάς-Μάνος: Έτσι Λουκά πες τα! Εκταμιεύατε τον Μανωλιό με τα βρώμικα χρήματα ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Και έτσι είναι. Από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου αγοράστηκε η έκταση για την Δάφνη, με τα βρώμικα χρήματα θα φυγαδεύατε την Νόρα στο εξωτερικό,η Εύα τα συνολάκια στο Παρίσι και τις ανέσεις τόσων χρόνων από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου τις είχε... (και το έχει αναφέρει η ίδια στα πρώτα επεισόδια του πρώτου κύκλου όταν την ρώτησε η μάνα της από που έβρισκε τόσο καιρό και τους έστελνε χρήματα...) κατά τα άλλα μόνο η Μελίτα έτρωγε τα χρήματα του μπαμπά και του Μάνου τόσο καιρό αλλά και όλοι οι υπόλοιποι βολεύονταν. Η ίδια η Νόρα είπε χτες ότι το σπίτι που μένει οι γονείς της το πληρώνουν. Το σπίτι του Λουκά που το έδωσε στον Άρη ήταν από τους γονείς του.Οπότε δεν χρειάζεται να είσαι κόρη Ρούσσου για να έχεις κάποια πράγματα έτοιμα από τους γονείς σου....

Εδω κάνεις ένα μεγάλο λάθος στην σύγκριση.
Ο Λουκάς, το μόνο που ''βρήκε'' ηταν το σπίτι. Ξέρουμε οτι είναι μόνος του εδω και πολλά χρόνια, αρα στην ζωή του πορευτηκε μόνος.
Μονος του σπούδασε, δικά του λεφτά έδινε στην μάνα του Φώτη, ακόμα και δικά του λεφτα πλήρωσε για το γραφειο τους, κτλ κτλ

Η Νόρα απο την άλλη, μέχρι και πέρυσι, ξέραμε οτι μένει σε ενοίκιο, αρα αν το αγόρασανε θα το αγοράσανε φέτος, και μπορει-ποιος ξέρει να της το κάνανε δώρο.

Επίσης, άλλο να έχεις ένα σπίτι απο τους δικούς σου δώρο/περιουσία , οπως έχω και εγω, και άλλο να ζεις με τα λεφτά τους στα 30 φευγα, χωρις να έχεις κουνήσει τον πισινούλη σου για να δουλέψεις.

Τέλος ο Μάνος απο μόνος του έδωσε την έκταση στην Δάφνη και απο μόνος του έδωσε τα λεφτά στην Νόρα.
Κανείς δεν του τα ζήτησε...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Απρ 27, 2010 12:59 pm

Mik έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:
Λουκάς-Μάνος: Έτσι Λουκά πες τα! Εκταμιεύατε τον Μανωλιό με τα βρώμικα χρήματα ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Και έτσι είναι. Από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου αγοράστηκε η έκταση για την Δάφνη, με τα βρώμικα χρήματα θα φυγαδεύατε την Νόρα στο εξωτερικό,η Εύα τα συνολάκια στο Παρίσι και τις ανέσεις τόσων χρόνων από τα βρώμικα χρήματα του Μάνου τις είχε... (και το έχει αναφέρει η ίδια στα πρώτα επεισόδια του πρώτου κύκλου όταν την ρώτησε η μάνα της από που έβρισκε τόσο καιρό και τους έστελνε χρήματα...) κατά τα άλλα μόνο η Μελίτα έτρωγε τα χρήματα του μπαμπά και του Μάνου τόσο καιρό αλλά και όλοι οι υπόλοιποι βολεύονταν. Η ίδια η Νόρα είπε χτες ότι το σπίτι που μένει οι γονείς της το πληρώνουν. Το σπίτι του Λουκά που το έδωσε στον Άρη ήταν από τους γονείς του.Οπότε δεν χρειάζεται να είσαι κόρη Ρούσσου για να έχεις κάποια πράγματα έτοιμα από τους γονείς σου....

Εδω κάνεις ένα μεγάλο λάθος στην σύγκριση.
Ο Λουκάς, το μόνο που ''βρήκε'' ηταν το σπίτι. Ξέρουμε οτι είναι μόνος του εδω και πολλά χρόνια, αρα στην ζωή του πορευτηκε μόνος.
Μονος του σπούδασε, δικά του λεφτά έδινε στην μάνα του Φώτη, ακόμα και δικά του λεφτα πλήρωσε για το γραφειο τους, κτλ κτλ

Η Νόρα απο την άλλη, μέχρι και πέρυσι, ξέραμε οτι μένει σε ενοίκιο, αρα αν το αγόρασανε θα το αγοράσανε φέτος, και μπορει-ποιος ξέρει να της το κάνανε δώρο.

Επίσης, άλλο να έχεις ένα σπίτι απο τους δικούς σου δώρο/περιουσία , οπως έχω και εγω, και άλλο να ζεις με τα λεφτά τους στα 30 φευγα, χωρις να έχεις κουνήσει τον πισινούλη σου για να δουλέψεις.

Τέλος ο Μάνος απο μόνος του έδωσε την έκταση στην Δάφνη και απο μόνος του έδωσε τα λεφτά στην Νόρα.
Κανείς δεν του τα ζήτησε...


Βάσω μου μη τα λες αυτά. Ο Μάνος είναι το απόλυτο καθίκι στο β κύκλο. Μόνο την πτώση των διδύμων πύργων δεν του χρέωσαν. Την άλλη πλευρά που βλέπαμε πέρσι έναν ολόκληρο χρόνο τη θάψαμε στα συντρίμια των μυστικών φοβάμαι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 27, 2010 1:04 pm

annaki έγραψε:Απορώ από πού ορμώμενοι υποστηρίζαμε ότι οι σεναριογράφοι δε συνεργάζονται, αφού τα επεισόδια κι οι χαρακτήρες παρουσιάζουν πλήρη ομοιογένεια, για να μην πω απόλυτη εξομοίωση! Ελάχιστες μόνο απ' τις κοινές σταθερές που παρατήρησα:
1. Οι γονείς παίζουν μπάλα, τα παιδιά καταγράφουν το σκορ! Εξαιρείται ο Ηλίας που παίζει με τα νεύρα μας!
2. Οι γονείς ταΐζουν, τα παιδιά μασάνε! Εξαιρείται Κυριάκος ο πρεσβύτερος και ο κ. Φωκάς που τα σκάει μεν, αλλά εν αγνοία του!
3. Οι άφταστοι στην κουζίνα φεγγαροπετρίτες (πλην Νικόλα που μονίμως νυστάζει, συν Στέφανου που μονίμως κοιμάται) ετοιμάζουν για τις ακαμάτες φεγγαροπετρίτισσες λουκούλλεια δείπνα, τα οποία διακόπτουν πάντα ανεπιθύμητοι επισκέπτες! Εξαιρούνται Τιτανομέγιστοι: ίδιοι ρόλοι, αντίστροφη διανομή γιατί πώς θα μπορούσαν να συγκαταλεχθούν στην πλέμπα άλλωστε!
4. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες - ανεξαρτήτως φύλου, κλάσης και γενιάς - τα μονά έτη δηλώνουν κροίσοι, τα ζυγά άφραγκοι!
5. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες, μέχρι πρότινος, είχαν το ίδιο ring tone κι όλες οι φεγγαροπετρίτισσες επίσης! Εξαιρείται η Εύα που το άλλαξε λίαν προσφάτως στα πλαίσια της ευρύτερης ανανέωσής της!

Ερώτηση 1η: Πού ακριβώς τις είδε γραμμένες ως ποινικά αδικήματα ο Λουκάς την αθέτηση υπόσχεσης και τη δόλια υφαρπαγή υπογραφής για να σηκώσουν και μήνυση; wallΜου 'ρθε να φάω τα δικόγραφα! Και έστω ότι στοιχειοθετείται ποινική ευθύνη, δε μπορούν ολόκληροι παρ' Αρείω να φέρουν βόλτα ένα σούργελο; Και μόνο πνευματικά τέκνα του Ρούσσου να δηλώσουν στη χώρα του ''ό,τι δηλώσεις είσαι'', την έχουν τη δίκη! Ο Κούγιας δηλαδή, που έχει πλακώσει στο ξύλο όποιον μιλάει Ελληνικά, πώς εξακολουθεί, όχι μόνο να κυκλοφορεί αμολητός, αλλά και να αγορεύει ανενόχλητος;

Ερώτηση 2η (ρητορική υποθέτω αλλά, επειδή συμπάσχω με τη λανθάνουσα αγανάκτηση της συμφορουμίτσας, την απαντώ):
$ofi@ loukakos + nora έγραψε:τελειο για το ρομαντικο δειπνο που ετοιμασε ο λουκας μου...ααχχ πειτε μου υπαρχουν τετοιοι αντρες?
Το συζητάς βρε; Βρίθει ο τόπος από Λουκάδες! Γιάννη να φωνάξεις στο δρόμο, μιλιούνια θα μαζευτούν! Tongue
Ο Λουκάς μάλλον είναι ο άντρας των ονείρων της κ. Ακρίτα, εξ ου και η τόσο πρόδηλη μεροληψία υπέρ του! Στην πραγματικότητα κάνας Νικόλας το πολύ κι ευχαριστώ να λέμε γιατί κυκλοφορούν και Μάνοι και Στέφανοι κι όχι σε τόσο ραφιναρισμένο αμπαλάζ! Γιατί, κακά τα ψέματα, μπορεί το περιεχόμενο να 'ναι μάπα, αλλά τουλάχιστον πληρώνεις θέαμα!Love!

Ερώτηση 3η: Οι μέτοχοι της Εμπορικής τί σκέφτονται όταν κατά καιρούς παραχωρούν τα υποκαταστήματά τους για τα γυρίσματα; Διαφήμιση επιδιώκουν ή δυσφήμηση; Ποιος νουνεχής άνθρωπος θα εμπιστευθεί μια τράπεζα οι πελάτες της οποίας, ως επί το πλείστον, έχουν λαμπρή σταδιοδρομία και άδεια τσέπη;scratch

Καλό μόνο για Piazzolla και Pacino-σεφ! Heart2 Μια θερμή παράκληση μόνο, προς τους σκηνοθέτες αυτή τη φορά: Καταργήστε τα κεριά απ' τις ρομαντικές σκηνές, φροντίσατε να μας προκαλούν δυσάρεστους συνειρμούς (η γιαγιά μου ούτε το καντήλι δεν ανάβει πλέον) κι έχουν πάψει προ πολλού να φτιάχνουν ατμόσφαιρα!

Υγ. 2: Ένα συλλογικό : respect :@ kelly για την ταχεία ωρίμανση και επικείμενη αποσύνθεση της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Mik για τη μεγαλοθυμία της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Clarabelle γιατί γράφει πριν από εμάς για εμάς, @ jim7 για μανιφέστο κατά τηλε-σαπουνιών και @ soso γιατί, εν τέλει είναι σαν τη Heineken: έτσι μας αρέσει!

Ευχαριστώ Αννάκι μου!!!!
Τι να πω???
Οτι είναι ο καλύτερος σχολιασμός ??? oscar oscar oscar
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Απρ 27, 2010 1:09 pm

Ας σχολιασω κι εγω......


Κυριακος γενικως
gelio Opados

Μανος σε σκηνη με Ευα
gelio

Μανος σε σκηνη με Μελιτα
Opados

Μανος και Λουκας
gelio

Νταιζη-Μπελλος γενικως
gmt xastouki

Απολυτο ξενερωμα γενικως
Sleep

Λουκας και Νορα γενικως
Heart2

Αυτααααα.Δεν περιγραφω αλλο.Αυριο παλι και αν.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Απρ 27, 2010 1:13 pm

annaki έγραψε:Απορώ από πού ορμώμενοι υποστηρίζαμε ότι οι σεναριογράφοι δε συνεργάζονται, αφού τα επεισόδια κι οι χαρακτήρες παρουσιάζουν πλήρη ομοιογένεια, για να μην πω απόλυτη εξομοίωση! Ελάχιστες μόνο απ' τις κοινές σταθερές που παρατήρησα:
1. Οι γονείς παίζουν μπάλα, τα παιδιά καταγράφουν το σκορ! Εξαιρείται ο Ηλίας που παίζει με τα νεύρα μας!
2. Οι γονείς ταΐζουν, τα παιδιά μασάνε! Εξαιρείται Κυριάκος ο πρεσβύτερος και ο κ. Φωκάς που τα σκάει μεν, αλλά εν αγνοία του!
3. Οι άφταστοι στην κουζίνα φεγγαροπετρίτες (πλην Νικόλα που μονίμως νυστάζει, συν Στέφανου που μονίμως κοιμάται) ετοιμάζουν για τις ακαμάτες φεγγαροπετρίτισσες λουκούλλεια δείπνα, τα οποία διακόπτουν πάντα ανεπιθύμητοι επισκέπτες! Εξαιρούνται Τιτανομέγιστοι: ίδιοι ρόλοι, αντίστροφη διανομή γιατί πώς θα μπορούσαν να συγκαταλεχθούν στην πλέμπα άλλωστε!
4. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες - ανεξαρτήτως φύλου, κλάσης και γενιάς - τα μονά έτη δηλώνουν κροίσοι, τα ζυγά άφραγκοι!
5. Όλοι οι φεγγαροπετρίτες, μέχρι πρότινος, είχαν το ίδιο ring tone κι όλες οι φεγγαροπετρίτισσες επίσης! Εξαιρείται η Εύα που το άλλαξε λίαν προσφάτως στα πλαίσια της ευρύτερης ανανέωσής της!

Ερώτηση 1η: Πού ακριβώς τις είδε γραμμένες ως ποινικά αδικήματα ο Λουκάς την αθέτηση υπόσχεσης και τη δόλια υφαρπαγή υπογραφής για να σηκώσουν και μήνυση; wallΜου 'ρθε να φάω τα δικόγραφα! Και έστω ότι στοιχειοθετείται ποινική ευθύνη, δε μπορούν ολόκληροι παρ' Αρείω να φέρουν βόλτα ένα σούργελο; Και μόνο πνευματικά τέκνα του Ρούσσου να δηλώσουν στη χώρα του ''ό,τι δηλώσεις είσαι'', την έχουν τη δίκη! Ο Κούγιας δηλαδή, που έχει πλακώσει στο ξύλο όποιον μιλάει Ελληνικά, πώς εξακολουθεί, όχι μόνο να κυκλοφορεί αμολητός, αλλά και να αγορεύει ανενόχλητος;

Ερώτηση 2η (ρητορική υποθέτω αλλά, επειδή συμπάσχω με τη λανθάνουσα αγανάκτηση της συμφορουμίτσας, την απαντώ):
$ofi@ loukakos + nora έγραψε:τελειο για το ρομαντικο δειπνο που ετοιμασε ο λουκας μου...ααχχ πειτε μου υπαρχουν τετοιοι αντρες?
Το συζητάς βρε; Βρίθει ο τόπος από Λουκάδες! Γιάννη να φωνάξεις στο δρόμο, μιλιούνια θα μαζευτούν! Tongue
Ο Λουκάς μάλλον είναι ο άντρας των ονείρων της κ. Ακρίτα, εξ ου και η τόσο πρόδηλη μεροληψία υπέρ του! Στην πραγματικότητα κάνας Νικόλας το πολύ κι ευχαριστώ να λέμε γιατί κυκλοφορούν και Μάνοι και Στέφανοι κι όχι σε τόσο ραφιναρισμένο αμπαλάζ! Γιατί, κακά τα ψέματα, μπορεί το περιεχόμενο να 'ναι μάπα, αλλά τουλάχιστον πληρώνεις θέαμα!Love!

Ερώτηση 3η: Οι μέτοχοι της Εμπορικής τί σκέφτονται όταν κατά καιρούς παραχωρούν τα υποκαταστήματά τους για τα γυρίσματα; Διαφήμιση επιδιώκουν ή δυσφήμηση; Ποιος νουνεχής άνθρωπος θα εμπιστευθεί μια τράπεζα οι πελάτες της οποίας, ως επί το πλείστον, έχουν λαμπρή σταδιοδρομία και άδεια τσέπη;scratch

Καλό μόνο για Piazzolla και Pacino-σεφ! Heart2 Μια θερμή παράκληση μόνο, προς τους σκηνοθέτες αυτή τη φορά: Καταργήστε τα κεριά απ' τις ρομαντικές σκηνές, φροντίσατε να μας προκαλούν δυσάρεστους συνειρμούς (η γιαγιά μου ούτε το καντήλι δεν ανάβει πλέον) κι έχουν πάψει προ πολλού να φτιάχνουν ατμόσφαιρα!

Υγ. 2: Ένα συλλογικό : respect :@ kelly για την ταχεία ωρίμανση και επικείμενη αποσύνθεση της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Mik για τη μεγαλοθυμία της ''μωρής κοντούλας λεμονιάς'', @ Clarabelle γιατί γράφει πριν από εμάς για εμάς, @ jim7 για μανιφέστο κατά τηλε-σαπουνιών και @ soso γιατί, εν τέλει είναι σαν τη Heineken: έτσι μας αρέσει!

Απολαυστικότατος σχολιασμός!!! oscar Όλο δικο σου!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από nicole Τρι Απρ 27, 2010 1:38 pm

[quote="Ελένα"]ένα όσκαρ από μένα στη Nicole για τον σχολιασμό της!!
Nicole συμφωνώ απόλυτα!! Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 96572[/quote

Έλενα σε ευχαριστω πολυ... Love! Flkia

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Απρ 27, 2010 2:58 pm

Ας σχολιάσω και εγώ...



Κυριάκος-Αγγέλα-Εύα:
Δεν παίζεται ο Κυριάκος..Στην κοσμάρα του εντελώς!!!Και πέταξε και το κορυφαίο,να βγάλουν το παιδί Κυριάκο!!! Μπορεί στο σενάριο μου η Εύα να χε κόρη,αλλά στο όνομα έπεσα μέσα, τι Κουλα τι Κούλης?? Ο Κυριάκος πάντα θα καίγεται για την οικογένεια!!! gelio


Τετράδα στο ατελιέ: Το χωρίσαμε για πάντα της Νόρας και του Λουκά,σήμερα έγινε καυγαδάκι!! Δαφνη" Ξέρουμε,βαλίτσα και έφυγες.." Ωραίο αυτό το κουαρτέτο, μ'αρέσει!!! Επι της ουσίας,μπαίνουνε πάλι στα του φόνου,οι έρευνες συνεχίονται.Επιτέλους γιατί βαρεθήκαμε!!Sleep



Απόλυτος Νο1: Παιδιά μην τρέχετε..Η κιουρία έχει ένα ερμο παιδάκι κάπου μες στο σπίτι, και έχει επίσης και ένα Μάνο.. Οσο αγροίκος και αν είναι ο Μάνος έχει λόγο στο ποιός θα βρίσκεται δίπλα στο παιδί του, ο Καρτάλης είναι εχθρός του,δεν λέω πως θα εβλαπτε ποτέ τη Νεφέλη αλλά δεν παύει να θέλει το κακό του Μάνου.. Αυτά τα παιδιά τη συνήθεια με την πόρτα δεν θα την αλλάξουν ποτέ.. ΝΑ δεις που ακόμα και παντρεμένοι να ναι(λέμε τωρα) θα γυρνάει το καμάρι απο τη δουλειά και η άλλη στημένη θα ναι στην κάσα..Πετάξτε τα τα επιπλα ρεεε...Οικονομική κρίση έχουμε,σας αποκληρώσανε κιολας, πουλήστε τα να βγάλτετε κανα ψιλό για τα κομμωτήρια της Μελίτας και τα σικ μαυρα συνολάκια του Στέφανου...



Εύα-Μάνος: Ευά Θεα!! : respect : Το υφάκι της όλα τα λεφτά.. Μα καλά σου λέει ρε φιλε,κράτα απο όλα το ηλίθιος και πάμε παρακάτω..Καθολου δεν την ξέρεις.. Και να επισημάνω εδώ οτι ο Στέφανος πέρα απο το τι της έκανε τωρα της διέλυσε και το γάμο εν μέρει, και την τρομοκρατούσε για πολύ καιρό και την Ευα και όλη την παρέα..Δεν είναι και Αγιος, και όλα στο όνομα της αγάπης του για την Ευα βέβαια.. Μα τι γελοιος...



Αντιγόνη-Στέφανος:
Γυάλισε το μάτι του Μπόυλη..Γελοίο το σκηνικό με τους λιογαριασμούς αλλά όσο σκέφτομαι οτι τα λεφτά του Καρτάλη θα πάνε στο γιο της Ευας, πεθαίνω!!! Αμαλίτσα πες αλεύρι,κράτηστε το γαμπρό, η περιουσία στο ντεκαπάζ...Σαν να την ακούω..


Αμαλία-Μελίτα: ΒΑρέθηκα... Sleep


Χρήστος-Στέφανος:
Τι λέει το όμορφο αγόρι??Μαζώχτε το!! Είναι δυνατόν??? Οταν μας πρωτοήρθε και πριν φάει τον ντουβρουτζά με την απόλυτη χτυπιότανε για το κακό που κάνανε στην οικογενεια του και τώρα η εκδίκηση δεν είναι δικιά του??? Αυτός απο άλλη οικογένια είναι?? Μηπως θέλει να μας πει κάτι ο ποιητής ή απλά ο Στέφανος είναι ακόμα πιο γελοίος απο οτι νόμιζα????


Λουκάς-Νταίζη:
Δεν υπαρχει αυτή η τύπισσα.. Μα καλά είναι δυνατόν να τους εκβιάζει έτσι στεγνα?? Τι υπογραφές βάλανε τότε?? Για ποιο λόγο έχασε το σπιτι του ο Λουκάς?? Για να τους κάνει οτι θέλει???? Ακυρο όλο αυτό και κουράστηκα πια με τη Νταίζη..


Νόρα-ΛουκαςΝο1: Ετσι τους γνωρίσαμε και έτσι τους αγαπήσαμε.. Να περνάνε μαζί τα δυσκολα.. Σιγά σιγά το ζευγαράκι γίνεται οπως το μάθαμε και πολύ χαίρομαι.. Δεν αντεχω άλλο υστερίες.. Ο Λουκάς με τη Νόρα είναι μαζι στα δυσκολα και το εχουν αποδείξει.. Ας μην τους μεταλλάξει και αυτους ο έρωτας..Αρκετα..



Μάνος-Μελίτα: Με έχει καλύψει πλήρως η kelly με τα στάδια ωρίμανσης...Τώρα αυτοι είναι ψυχραιμοι και πολπιτσμένοι??? Για πόσο άραγε??


Νόρα-Μπέλλος: Και πάνω που τον λυπόμουνα αλλαξα γνώμη.. Ο άνθρωπος απλά είναι χάπατο με όλη τη σημασία της λέξης, Μα να πιστέυει και τη Νταίζη??? Δηλαδή μέχρι που θα φτάσει.?? Κρατάω οτι είπε για την εκδίκηση γιατί νομίζω πως θα μας φανεί πολύ χρήσιμο, δεν θα μας αφησει έτσι απλά ησυχους ο Μπέλλος...



Αντιγόνη-Κυριάκος:
Είναι δυνατόν να μιλάει σοβαρά με τον Κυριάκο???Μλεχρι που θα φτασει πια η μουγκη ελεος...


Λουκάς-Μάνος: Να σκεφτώ σχέδια εξοντωσης ή είναι τυχάια η πτωχευση της παρέας?? Όλοι στο άσσο είναι... Δεν μπορεί να είναι τυχαίο αυτό.. Ας κρύβεται κάτι άλλο απο πισω,οχι άλλο κάρβουνο!! Ο Λουκάς Θεος, να στηριχτέι στον Κυριάκο???? Που φτάσαμε... Να γίνει ανθρωπός μας ο Δαλαι Λάμα της λαμογιάς...


Αμαλία-Κυριάκος: ΟΛΕ!!! Opados1 Το δίδυμο της συμφοράς.. Τι έγινε Αμαλίτσα μας τάπωσε ο Κυριάκος?? Κοιτά να δεις που απο αλλόυ το περιμενες απο αλλού σου ήρθε!!Θέλω εξελιξεις και τις θέλω τώρα!!!!



Πέτρος-ΑΜαλία:
Η ατάραχη αντίδραση τυ Ρούσσου όλα τα λεφτά..Σιγά μην κοπεί για τον Καρτάλη..Αυτος το δήλωσε απο την αρχή κατά και δεν άλλαξε,οχι σαν την κορόυλα που αρχικά τον έκραζε οπου στεκοταν και μετά δεν είχε ανάσες μακρία του...



Απολυτος Νο2:
Μας κόψανε τη σκηνη της Νόρας και του Λουκά για να μας δείξουνε το τραπέζωμα την απόλυτης στον άφραγκο πλιν τίμιο χαλβαδοερωτα??? Τωρα που ξαναείδα τη σκηνή σιγουρεύτηκα!!Το βλεμμα του Σταυρου είναι οντως ύποπτο!!!! Εκτός και αν του ξέφυγε του ανθρώπου μιας και ειναι και ταλεντάρα.. Μπορεί και αυτός να ελπίζει οτι δεν ειπε το ναι σε εναν ρόλο τοσο αδιάφορο τι να πώ.. Ο Κυριάκος τα άνοιξε τα χαρτιά του και ώρα να φυλαχτούμε.. Αναμένω τρελά!!!!!


Νόρα-Λουκάς Νο2: Άφησα τελευταία αυτή τη θεικη σκηνή!! Αυτά τα παιδία πόσο μπορεί να ταιριάζουν πόσο?? Πόσο μπορεί να αμς αποδεικνύουν καθημερινά τι σημαίνει απόλυτος καρμικός και όλα αυτα στον υπερθετικο βαθμό???? Απιστευτοι και οι δύο, πάντα μαζί στις δυσκολίες... Ελιωσα με το ταγκο.. Heart2 Αν δεν μας τα χάλαγε και η κατσίκα θα τανε η ΤΕΛΕΙΑ σκηνή....


Αυτά..Πολυ καλό για Νόρα Λουκά και τάπωμα απόλυτου χαλβά απο τον πρώην πεθερούλη!!Αναμονη για τις σημερινες συλλήψεις!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Απρ 27, 2010 4:24 pm

Παιδια αν ειναι να φυγει καποιος απο τη σειρα να φυγει η Μελιτα, να της δωσει λεφτα ο μπαμπα ς Ρουσσος γιατι ο απολυτος δεν μπορει να καλυψει πια τα εξοδα της πριγκηπεσσας η εστω να την παρει ο Καρταλης να ζησουν στο Παρισι.

Δεν αντεχω αλλο αλληθωρισμα απο χαρα, αλλα αγκομαχητα, αλλο ξενερωμα γιατι οποιος βλεπει χημεια μεταξυ τους συγνωμη αλλα θελει οφθαλμιατρο και αμμεσα και επσης ας εχει καποιος στη Μελιτα ενα ποτηρι νερο διπλα της στα γυρισματα στεγνωνει το στομα της κοπελας με αυτα που λεει.Κριμα καλε, η παραγωγη να επεμβει.

Αλλα οχι να σπασουν την παρεα της φεγγαροπετρας διωχνοντας το Μανο και να παραμεινει αυτη, δεν ειναι πια και ο συδετικος κρικος μεταξυ αυτων των ανθρωπων και ολοι πλεον την εχουν κανει περα.

Να παρει το καημενο το Νεφελακι που αγνοει την υπαρξη του γιατι την εχει παρασυρει ο ερωτας για τον απολυτο και ας παει στην ευχη της πανμαγιας. Και jim 7 θα συμφωνησω μαζι σου. ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!! ποσο πια? αφηστε και κανενα στη θεση του και μην βγαζετε αναξιους και χαζους τους πρωταγωνιστες σας, δεν εχουν iq ραδικιου πια.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 353 - Ημερομηνία 26-04-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Απρ 27, 2010 4:37 pm

[quote="KonstantinaP"][i][color=blue]Παιδια αν ειναι να φυγει καποιος απο τη σειρα να φυγει η Μελιτα, να της δωσει λεφτα ο μπαμπα ς Ρουσσος γιατι ο απολυτος δεν μπορει να καλυψει πια τα εξοδα της πριγκηπεσσας η εστω να την παρει ο Καρταλης να ζησουν στο Παρισι.

Δεν αντεχω αλλο αλληθωρισμα απο χαρα, αλλα αγκομαχητα, αλλο ξενερωμα γιατι οποιος βλεπει χημεια μεταξυ τους συγνωμη αλλα θελει οφθαλμιατρο και αμμεσα και επσης ας εχει καποιος στη Μελιτα ενα ποτηρι νερο διπλα της στα γυρισματα στεγνωνει το στομα της κοπελας με αυτα που λεει.Κριμα καλε, η παραγωγη να επεμβει.


Πέστα χρυσόστομη, γιατί εδώ Υπάρχει κόσμος στο site του Mega που βλέπει τόση "αλήθεια" και χημεία που τους θέλει και μαζί στην πραγματικότητα, πράγματα δηλαδή Θεόμουρλα!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης