Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

+27
hionati
jim7
FieryRed
annaki
KatsaroYpotheto
katie007
Petrinaki
pasxalitsa
Ezantakou
sarita
Cancoon
Καρ-Mik
NATALITSA_LOUKITSA
Doris_
fotinaki
kelly
KonstantinaA
panda
mm
ellie
nikidanis
ksanthi
filitsa
Antigoni!
evanna
loukitsa
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap25%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap25%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap30%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap15%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap5%Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Μάης 05, 2010 8:23 pm

Αχ ναι...... Palamakia Τρεχω να το δω!!!!!!!!!! : juhu :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μάης 05, 2010 9:11 pm

Παρακαλώ ότι θέλετε για το επόμενο επεισόδιο μέχρι να προβληθεί συζητήστε το στις περιλήψεις. Ευχαριστώ

Ντινάκι1 Ευχαριστούμε πολύ!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μάης 05, 2010 9:35 pm

Τζινα μου τι μου κανεις ε?? αχ μ αυτη τη φωτοοο
Τσακωσε ενα oscar και απο μενα
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Μάης 06, 2010 10:55 am

hionati έγραψε:
annaki έγραψε:Βλέπω μαζικό, δυναμικό come back από εχθές και αναθαρρώ! Cheer Επιτέλους γιατί τρεις κι ο κούκος είχαμε μείνει κι όχι τίποτα άλλο, τον κούκο (εμένα δηλαδή) δε τον παίρνει να απλώνει σεντόνια κάθε μέρα, θα χάσει τη δουλειά του στο τέλος! Επομένως συντάσσομαι με χθεσινή προτροπή Κατσαρού Υπόθετου - γιατί ο καπετάνιος εγκαταλείπει τελευταίος το καράβι - και, αν μη τι άλλο, το χρωστάμε ως φόρο τιμής στην αδικοχαμένη Φεγγαρόπετρα! Αναφέρω δε προς παραδειγματισμόν το evannaki Love που, παρότι πρέπει να απογοητεύτηκε περισσότερο απ' όλους, συνεχίζει μέχρι τελευταίας ρανίδας! Αναμένω εναγωνίως μια-δυο ψυχές ακόμα η απουσία των οποίων είναι πλήρως αισθητή..

Στα του επεισοδίου τώρα θα αρκεστώ στην αντιπαραβολή δύο σκηνών:

Σκηνή 1η:
Πράξη 1η: Ο Καρμικός επισκέπτεται την Καρμική.
Πράξη 2η: Της λέει ότι την αγαπάει και δε ζητά τίποτα άλλο παρά μόνο την εμπιστοσύνη της, αλλά τη βρίσκει επιφυλακτική.
Πράξη 3η: Εκείνη τελικά δείχνει να λυγίζει και τον σταματάει φεύγοντας. Εκείνος δεν ανταποκρίνεται για να μην εκμεταλλευτεί την αδυναμία της προς αυτόν και τη φέρει σε δύσκολη θέση.
Φινάλε: Η Καρμική μένει μόνη μ' ένα βλέμμα γεμάτο λαχτάρα.

Σκηνή 2η:
Πράξη 1η: Η Απόλυτη επισκέπτεται τον Απόλυτο.
Πράξη 2η: Του λέει ότι τον αγαπάει, ούτε λόγος για την εμπιστοσύνη του, και δε ζητά τίποτα άλλο παρά μόνο να την αφήσει να συνεχίσει να σούρνεται, αλλά τον βρίσκει επιφυλακτικό.
Πράξη 3η: Εκείνος τελικά δείχνει να λυγίζει και την σταματάει φεύγοντας. Εκείνη ανταποκρίνεται με χίλια (όχι που θα κρατούσε χαρακτήρα) κι αυτός τότε εκμεταλλεύεται την αδυναμία της προς αυτόν και του πατέρα της προς εκείνη χρησιμοποιώντας την έτι μία φορά, και φέρνοντάς την σε δύσκολη θέση.
Φινάλε: Ο Απόλυτος μένει μόνος μ' ένα βλέμμα γεμάτο απάθεια.

Συμπερασματικά, τίθεται ακόμα θέμα σύγκρισης των δύο ζευγαριών;;;

Τρία oscaroscaroscar στη μουγκή και τ' αγόρια της αντιστοίχως! Αν η κα Παπαδημητρίου δεν έχει παιδιά, εις διπλούν το δικό της!

Υγ: sarita καινούργιο το avatar ή η δική μου παρατηρητικότητα τα σπάει; Όπως και να 'χει Thumbs up Vampire diaries δε βλέπω αλλά το πόσο μου 'χει λείψει ο Boone του Lost δε λέγεται! Sorry για το off topic αλλά δεν κρατήθηκα!


για τις δυο σκηνες με απολυτο και καρμικο να πω απλα οτι=
1)η πρωτη σκηνη με τον καρμικο ηταν απλα μια επαναληψη του μανου να παρακαλαει και να λεει ολα τα ιδια με τον πρωτο κυκλο χωρις να γινεται διολου πιστευτος...και αν σε κατι δινω δικαιο στην ευα ειναι γιατι ακριβως να τον πιστεψει???γιατι ο μανος δεν μπορει απλα να γινει το ιδιο γαιδουρι που ηταν αμα καταφερει να τη ριξει...
οσο για την ευα εγω εκει ειδα το απαθες βλεμμα λες και της ειπαν οτι αυριο θα βρεξει...βεβαια για να πετυχεις το σωστο βλεμμα πρεπει και να το εχεις...αλλα...
2)η σκηνη του απολυτου...μια φυσιολογικη σκηνη...ετσι περιμενα να αντιδρασουν οι ηρωες οπως μας τους παρουσιασαν...μια μελιτα ερωτευμενη που δεν σερνεται οπως λες αλλα που δε δισταζει να πει στον αγαπημενο της οτι ειναι εκει και τον στηριζει παρα τα οσα εγιναν και βεβαια οτι τον αγαπα...που βρισκεις το παραλογο...και βεβαια ενα στεφανο μπερδεμενο απο και πονεμενο απο οσα εγιναν που φοβαται οτι χανει παλι τη μανα του...δειχνει πλεον ναμην εμπιστευεται κανεναν...ετσα εξαλλου τον μεγαλωσε η αντιγονη...και βεβαια μενει με ενα βλεμμα γεματο πονο...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑ...ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΧΗΜΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ...ΜΟΝ Ο ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ...ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ...
εγω απο τη μια βλεπω ενα ζευγαρι που το παλευει εναντια σε ολα και που προσπαθει να βρει την αληθεια του και κοινο δρομο...και αυτο μου το βγαζουν το ζευγαρι στεφ-μελ...οσο για τη χημεια τους τα ματια τους μιλανε απο μονα τους...
απο την αλλα στο ζευγαρι μανος-ευα η ευα παντα εκανε ολη τη δουλεια και ο μανος στεκοταν αταραχος...φετος που ειπε να κανει καμια κινηση το ταιριασμα τους μου φαινεται απλα μετριο...
Πραγματικά κρίμα για το θλιβερό συμβάν, αλλά τουλάχιστον μου δίνεται η ευκαιρία να απαντήσω γιατί το θεωρώ αγενές και λυπάμαι πολύ όταν δεν προλαβαίνω.

1)Κανείς Καρμικός δεν παρακάλεσε ούτε στον 1ο, ούτε στον 2ο κύκλο! Η σχέση τους είχε πάθος, τρυφερότητα, ένταση, οργή αλλά σίγουρα ούτε πνιγηρή μιζέρια, ούτε συριστικό κλαψούρισμα, ούτε υφέρπον σπατουλάρισμα! Όσο για το αν άλλαξε ο Μάνος, ελπίζω να βρουν οι ''θου Κύριε'' ένα ρεαλιστικό τρόπο να λύσουν σε όλους μας την απορία!
2)Κι εγώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογική τη βρίσκω τη σκηνή τους και συνεπέστατη με ό,τι έχουμε δει ως τώρα γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που της φέρεται σαν σκουπίδι! Εκτός αν είναι μπερδεμένος και πονεμένος εκ γενετής (κι αυτό διόλου παράλογο αν σκεφτείς ότι όταν όλα τα παιδάκια έπαιζαν πεντόβολα, αυτός έπαιζε με εκδικήσεις!) γιατί απ' την αρχή της σχέσης(?), του κερονταραβερίου τέλος πάντων, την πατάει πιο συχνά κι απ' το χαλάκι του μπάνιου του, με τη συναίνεσή της πάντα!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΧΗΜΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ...
Κι επειδή εγώ Τιμογιαννάκης δεν είμαι, θα μιλήσω απ' τη δική μου ταπεινή οπτική: Αν δε τον είχα δει σε άλλες σκηνές, θα έλεγα ότι είναι ατάλαντος! Αν δε τον είχα δει σε προγενέστερες δουλειές, θα έλεγα ότι δε του βγαίνει το ερωτικό! Τώρα πιστεύω ότι απλώς είτε δεν έχει καθόλου χημεία με την Παπά, είτε αδυνατεί να υποδυθεί το ανδρείκελο που του φόρτωσαν για ρόλο και πάλι δε τον αδικώ! Εκτός βέβαια αν ο Στέφανος κρύβει άσσους, οπότε μπράβο στο Σταύρου που το αποδίδει τόσο πειστικά!
Μια ερώτηση μόνο: Το «ζευγάρι που το παλεύει ενάντια σε όλα και που προσπαθεί να βρει την αλήθεια του και κοινό δρόμο» από πού προκύπτει; Γιατί εγώ βλέπω έναν απόλυτο να σημαίνει κάθε φορά την έναρξη του γύρου 100μ μετ' εμποδίων και μια απόλυτη να τρέχει σαν το Βέγγο και, αντί να πηδάει τα εμπόδια, να προσπαθεί να τα περάσει από κάτω σούρνοντας! Όσο για τα μάτια τους που μιλανε απο μόνα τους, όντως μιλάνε αλλά εντελώς άλλη γλώσσα! Το 'να τηράει τη Λειβαδιά, το άλλο το Ζητούνι!

Εν κατακλείδι, εγώ προσωπικά προτιμώ μια βαθιά, ουσιαστική, έντονη, έστω και αρρωστημένα παθιασμένη σχέση, από μια ανιαρή και ανούσια μονομερή ανάγκη επιβεβαίωσης!

Υγ1: jim7 καθόλου άσχημη η εκδοχή σου για φινάλε! Έχει τη σαγήνη του και το θανατικό! Το λέει κάποια που έχει θάψει κόσμο και ντουνιά σε Lost και Grey 's Anatomy! Βαρκάρισσα στον Αχέροντα έχω καταντήσει η τηλεθεάτρια!Snif

Υγ2: Μετά τον Kevin Carter, πούλιτζερ φωτογραφίας στο Κατσαρό Υπόθετο! Επειδή πούλιτζερ δε διαθέτει το κατάστημα, βολέψου μ' ένα oscar

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 359 - Ημερομηνία 04-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μάης 06, 2010 11:09 am

Προσκυνώ τα υποδελοιπα και κρατώ το ΥΓ2 για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ!!! ΘΕΑ!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης