Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

+33
glgs
Ezantakou
mariannitaki
aggeliki
nicole
Izabella29
ebelina2007
maraki_ch
Cancoon
Antigoni!
sifantid
mimi
Vasouli
pet
jim7
FieryRed
Lyn
LYDIA
$ofi@ loukakos + nora
ksanthi
Καρ-Mik
diam rena
DESPOINA
evanna
margel
panda
pasxalitsa
anastasia20
Foulitsa
k@terinio-loukonoraki
KatsaroYpotheto
loukitsa
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap8%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap30%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap30%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap13%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap5%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap14%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 61
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μάης 31, 2010 12:39 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
ναι,τζίνα για μένα κατάντια είναι....
η δάφνη που ήθελε να γίνει ένας καλός άνθρωπος και που όταν έμαθε την αλήθεια για τη μητέρα της αντέδρασε επειδή της είπαν ψέμματα και έλεγε ότι δεν ήθελε άλλα ψέμματα ακόμα συμμετέχει σε ένα τέτοιο σχέδιο.....παίζει ποιος;;;;;η δάφνη με τις ζωές και τα συνισθήματα άλλων ανθρώπων με πλήρη συνείδηση και περισσή χαρά...δεν ήταν έτσι η δάφνη....για να μην πω για τα μαθήματα χαζομάρας και κατινιάς που δίνει με τους άλλους τρεις σε ότι αφορά τη νταίζη.....και έχει γίνει ο ράμπο.....
ο νικόλας που ήταν ιδεολόγος και πάλευε για το δίκιο και την αλήθεια-υποτίθεται-τώρα έχει καταντήσει ένα ανθρωπάκι που τι κάνει;;;;;συμφωνεί με όλα προκειμένου να τον αφήσουν να κοιμηθεί....ο νικόλας του πρώτου κύκλου δεν θα δεχόταν ποτέ ένα τέτοιο σχέδιο ούτε να συμμετέχει σε παιχνιδάκια σπάσιμων νεύρων....
ο λουκάς και η νόρα δύο δικηγόροι με προοπτικές καταφεύγουν σε τέτοια κολπάκια προκειμένου να κάνουν τι;;;;έτσι μόνο μπορούν να αντιμετωπίσουν τη νταίζη;;;;δύο επιφανείς δικηγόροι δεν έχουν άλλους τρόπους να αντιμετωπίσουν ένα εξώδικο;;;
ο λουκάς που έλεγε όχι άλλα ψέμματα όταν αποκαλύφθηκε η αλήθεια για τον φώτη τώρα συμμετέχει σε ένα τέτοιο σχέδιο;;;;;και μάλιστα το μόνο που τον απασχολεί είναι οι υποκριτικές του ικανότητες;;;;;
η νόρα μαι δυναμική δικηγόρος που κάθε μέρα δίνει ρεσιτάλ ξεκατινιάσματος με τη νταίζη....
όλοι αυτοί ουδεμία σχέση έχουν με τους χαρακτήρες του πρώτου κύκλου.....η νόρα και ο λουκάς ήταν από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες και τώρα κάθε μέρα απογοητεύομαι με την εξέλιξη τους.....

Βάζω στην άκρη τα υπόλοιπα που συμφωνώ , στα υπογραμμισμένα διαφωνώ.
Σαφως το κόλπο δεν είναι το καλυτερο δυνατό, και ούτε το σωστότερο.
Αλλα απο την στιγμή που η ίδια η αστυνομία τους το πρότεινε, τι να κάνουν? Να το παίξουνε εξυπνάκηδες και να κάνουν το δικό τους? Και αν το δικό τους οδηγούσε σε τραγική κατάληξη τι θα γινόταν?
(κλασσικά θα λέγαμε'' Αρα κοτρωνοπαρέα, με τις εξυπνάδες σας, και τις επιλογές σας να τι καταφέρατε'', σωστα?)

ή θα έπρεπε να πουν στον Στέφανο ''ξέρεις Στέφανε, ο αστυνόμος υποψιάζεται οτι η μητέρα σου είναι πίσω απο τις απόπειρες, γιαυτό και συ, κάνε τα στραβά μάτια, για να την πιάσουμε και να την κλείσουμε μέσα''

Προχτες ο αστυνόμος, με πλάγιο τρόπο του φερε οτι είναι κάποιος απο την οικογένεια Λαζαρίδη, και είδαμε την αντίδραση του. Θα ήταν διαφορετική αν του το λεγε ευθέως κάποιος, πόσο μάλλον της παρέας που υποτίθεται οτι τους τα χει μαζεμένα?

Δεν συμφωνώ με το σχέδιο οπως είπα, αλλα δεν φταίει η Νόρα, ο Λουκας, η Δάφνη ή ο Νικόλας για αυτό.

Στο φινάλε, τι είναι πιο σημαντικό, η ζωή ενος αγέννητου παιδιού ή τα συναισθήματα του Στέφανου?


Θα μου επιτρέψεις να πω οτι παίζονται δύο ζωές και όχι μιά. Όσο κι αν κάποιοι δεν συμπαθούν την Εύα η ανθρώπινη ζωή είναι πολύτιμη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μάης 31, 2010 12:42 pm

Clarabelle έγραψε:

Θα μου επιτρέψεις να πω οτι παίζονται δύο ζωές και όχι μιά. Όσο κι αν κάποιοι δεν συμπαθούν την Εύα η ανθρώπινη ζωή είναι πολύτιμη.
Το ξέρω, απλώς επειδή έχει αναφερθεί πολλάκις το μαδέρι, ας υπολογίσουμε τουλάχιστον μια αθώα ζωή, αν όχι και την Ευα που κατηγορείται για τα μύρια όσα. (Πως και ξέφυγε η μόλυνση στον κόλπο του Μεξικου?)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Μάης 31, 2010 2:35 pm

edem4ever έγραψε:Ευχαριστω πολυ!!!! red
Κι επειδη εγω το ειπα καποιον θα ξεχασω.... sarita, sifantid oscar αν και καθηστερημενο....
Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου! :wink2:
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από rachel Δευ Μάης 31, 2010 6:12 pm

Μετριο ψηφισα και αυτο λογω του οτι η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο... :twisted:

Αν και δεν μου αρεσε καθολου το σχεδιο αλλαγης πατροτητος, θεωρω οτι ο Στεφανος επρεπε να ειναι ενημερωμενος γι ολο αυτο... Οφειλω ομως να ομολογησω οτι διασκεδαζω αφανταστα με το ρεσιταλ καλλιτεχνικου κατιναζ του φοβερου ντουετου Αμαλιας-Μελιτας...
Παντως πολλα συγχαρητηρια αξιζουν στην Αμαλιτσα... Μπορει να ειναι υπερηφανη πια, η πριγκιπισσα της βαδιζει και απροκαλυπτα πλεον στα ιδια κατινιστικα μονοπατια με την μανουλα της... Ευτυχως δεν πηγαν τσαμπα οι ατελειωτες ωρες διδασκαλιας κατιναριου απο την μετρ του ειδους...Klap
Οι κυριες εξαπατηθηκαν και ζητανε αποκατασταση της σφουγγαρισμενης τους τιμης... Ε μα δεν γινεται αυτα που διδαξε η θεα Αμαλια στην μονακριβη της να τα κανει το " Ντεκαπαζ" και να τους καπελωνει... Oh mon dieu...Quelle decadence!!! faint

Ξαφνικα η παρεα ξαναγινε συμμορια και η Μελιτα ετρεξε στην Νορα να της κανει υποδειξεις περι φιλιας... Το ειδαμε και αυτο... Να κανει υποδειξεις φιλιας μια γυναικα που ως τα 30 της μεγαλωνε σε ενα αποστειρωμενο περιβαλλον χωρις κανενα φιλο με μονη της παρεα τα αφθονα περιοδικα μοδας και την γνωστη γουβα του καναπε της... ακομα κι οταν δεησε λογω του αντρα της να γνωρισει μια παρεα και να τρεξει να ενταχθει σ'αυτη, την ξεπουλουσε αναλογα με τις ψυχολογικες ή ερωτικες της διαθεσεις ή επειτα απο την ιερη καθοδηγηση της μανουλας-ινδαλμα της... Ενω η Νορα που παρα τα οποια λαθη της...με το χαμηλο βλεμμα της αμεσως εδειξε οτι συνεχιζει να τιμα την φιλια τους και ντρεπεται που αναγκαζεται να της λεει ψεμματα... cake

Σχετικα με το σχεδιο της συγκατοικησης του Λουκα εχω να πω οτι θλιβομαι πολυ που παρακολουθω τετοιες σκηνες... wall
Πριν ενα επεισοδιο δεν ακουγαμε τον Λουκα να λεει στην Δαφνη οτι θα το πολεμησουν το εξωδικο και να μην ανησυχει... Ελεος πια με αυτο το καψιμο των ηρωων... Ποσο χαμηλα πια θα πρεπει να πεσει η επαγγελματικη υποσταση των Νορα-Λουκα στα ματια των τηλεθεατων... Μονιμως τους βλεπουμε να αντιμετωπιζουν τα παντα με οποιοδηποτε τροπο περαν του νομικου που υποτιθεται εχουν σπουδασει και μεγαλουργησει... Siga...
Δηλαδη θα πρεπει να ανεχτουμε να ξεπεφτουν ΠΑΛΙ στο επιπεδο της Νταιζαρας και να σκεφτονται γελοιες συγκατοικησεις με την διαβολογυναικα αναμεσα τους...Δεν μας εφτανε που την βλεπαμε να μπουκαρει στο σπιτι τους, στο γραφειο τους... επρεπε να την δουμε να μπουκαρει και στο κρεβατι τους για να αηδιασουμε εντελως...vomit
Ισως ειμαι η εξαιρεση αλλα δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να δουμε γαμους και παιδι απο Λουκα και Νορα αν δεν καθαρισουν απο την βρωμια της Νταιζαρας αναμεσα τους... ((
Λυπαμαι πολυ που αναλωνουν ετσι ακυρα ενα ζευγαρι που αγαπηθηκε υπερβολικα απο τους τηλεθεατες και θα μπορουσαν το το διαχειριστουν σαφως καλυτερα... slap

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μάης 31, 2010 6:22 pm

Ισως ειμαι η εξαιρεση αλλα δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να δουμε γαμους και παιδι απο Λουκα και Νορα αν δεν καθαρισουν απο την βρωμια της Νταιζαρας αναμεσα τους...


Όχι αγαπητή μου δεν είσαι η μόνη. Έχω πει κι εγώ κατ επανάληψιν οτι όταν φτάσουν σε γάμους και ιδιαίτερα σε παιδιά θέλω τα πράγματα να είναι καθαρά. Το να δώ μια εγκυμοσύνη τώρα μου μυρίζει καμένο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης