Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

+32
dennis
ksanthi
Foulitsa
Ezantakou
xristina79
almaresi
oriana
LIBRA
margel
aggeliki
Pennaki.......!!
milia
sifantid
Καρ-Mik
jim7
Lyn
evangeliap2808
LYDIA
Cancoon
klarita
$ofi@ loukakos + nora
evanna
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
hionati
katerina--noraloukakos
nikidanis
irini
anastasia20
xristina tamystikatisedem
loukitsa
Clarabelle
36 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από evangeliap2808 Δευ Ιουν 07, 2010 9:39 pm

Εγώ ένα πράγμα θα σχολιάσω σήμερα γιατί πρέπει να διαβάσω....(Why God,why?! wall )
Μου ξένισε η σκηνή Μπέλλου-Νταίζης-Λουκά-Νόρας ,πάρα πολύ που ενώ η Μαρίλια έκανε αυτή την κίνηση,μου φάνηκε πως Νόρα και Λούκας προσπαθούσαν να μπούν στο μάτι του Μπέλλου.Για να ικανοποιήσουν δηλαδή τους εαυτούς τους;Μπορεί να κάνω λάθος,πάντως εμένα αυτήν την αίσθηση έδωσε.
KatsaroYpotheto έγραψε:
Λοιπόν αποφάσισα σε συνεννόηση με τον πατέρα της να λάβουμε τα μέτρα μας! Τέρμα!
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Aggelies

Πειράζει που το μάτι μου πήγε λίγο πιο δίπλα;; Snif (Πετυχημένο πάντως...)
Υγ.Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στη μικρή που μόνο "μικρή" δεν είναι με αυτή τη πράξη που έκανε... : respect : : respect :
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Lyn Δευ Ιουν 07, 2010 9:42 pm

Καλό και από μένα.
Επιγραμματικά έχουμε και λέμε:

gelio Έριξα γέλιο με Εύα - Μάνο εκεί που λέγαν για τον πύργο του Άιφελ και τη μονόπολη.

SnifΛυπήθηκα την καημένη τη Δάφνη που νοιώθει υπεύθυνη για τις πράξεις του αδερφού της.
Παρεπιπτόντως μου άρεσε πάρα πολύ η ερμηνεία της Γεωργόνη! Νομίζω σήμερα ήταν εκπληκτική.

Palamakia Καταχάρηκα τα Λουκανοράκια να σκορπάνε μυνήσεις δεξιά και αριστερα και να παίρνουν το αίμα τους πίσω.

Threat Συγχύστηκα με τη Μελίτα (ως συνήθως). Δεν μπορώ άλλο να τη βλέπω να γκρινιάζει! Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτή η κοπέλα (μιλάω πάντα για τη Μελίτα ως ρόλο και όχι για την Παπά που είναι μια χαρά κοπέλα).

scratch Μπερδεύτηκα πάλι με Αντιγόνη και Στέφανο. Δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον!

vomit Αγανάκτησα με την Νταιζάρα, η οποία κάθε μέρα παίρνει σβάρνα τα γραφεία για να πει ακριβώς τα ίδια. Πραγματικά δεν θα αντέξω να ακούσω ξανά τον ίδιο διάλογο με Νταίζη - Μπέεεεελλο και Νταίζη - Λουκά. Έχω μάθει τα λόγια απ έξω πια! Έλεος! Ας μ ακούσει κάποιος!!!

slap Αναρωτήθηκα αν η βλακεία έχει όρια βλέποντας και μόνο τη φάτσα του Μπέεεελλου.

lol! Κόντεψα να πνιγώ με Αμαλία - Ρούσσο και τις ατάκες τους αντίστοιχα:
Α: Μόλις παρακολουθήσατε την παράσταση "Είμαι ο Ρούσσος και έχω πάντα δίκιο"
και
Π: Είμαι ο Ρούσσος και ξέρω κάτι παραπάνω

: respect : Ένα μεγάλο μπράβο στη Μαρίλια που έδωσε τα λεφτά της για να μη μπει ο πατέρας της φυλακή. Αναμενόμενο βέβαια αν κρίνουμε απ το χαρακτήρα της Μαρίλιας. Από ένα μπράβο σε Νόρα και Νικόλα, στην πρώτη γιατί έριξε για άλλη μια φορά τα μούτρα της και πήγε να παρακαλέσει το χαπατάκι για χάρη του φίλου της και στον δεύτερο για τα ωραία λόγια που είπε στη Δάφνη και τον τρόπο που τη στηρίζει. Τέλος ένα μπράβο και στο Μάνο, χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο, απλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος (ναι, το ξέρω ότι δεν πάω καλά, η ζέστη φταίει)



Υ.Γ.: Τώρα πως ξαφνικά θυμήθηκαν ότι η Μαρίλια έχει 200.000 ευρώ να το σχολιάσω? Να μιλήσω για σεναριακή τρύπα ή δεν τις μετράμε πλέον? Δηλαδή εγώ τώρα πρέπει να πιστέψω ότι ο Κυριάκος της έδωσε τα 50 χιλιάρικα και η Εύα συμπτωματικά απ την καμπάνια πήρε άλλα 150, το άθροισμα των οποίων μας κάνει όλως τυχαίως 200 χιλιάρικα, το ακριβές ποσό δηλαδή που "σούφρωσε" ο Μάνος? Τυχαίο?? Δε νομίζω! Τέτοια ακρίβεια πια! Ούτε cent λιγότερο ή περισσότερο! Confused?

Αυτά από μένα. Αναμένω το αυριανό και είδωμεν...
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Ιουν 07, 2010 9:49 pm

Lyn έγραψε:Καλό και από μένα.
Επιγραμματικά έχουμε και λέμε:

gelio Έριξα γέλιο με Εύα - Μάνο εκεί που λέγαν για τον πύργο του Άιφελ και τη μονόπολη.

SnifΛυπήθηκα την καημένη τη Δάφνη που νοιώθει υπεύθυνη για τις πράξεις του αδερφού της.
Παρεπιπτόντως μου άρεσε πάρα πολύ η ερμηνεία της Γεωργόνη! Νομίζω σήμερα ήταν εκπληκτική.

Palamakia Καταχάρηκα τα Λουκανοράκια να σκορπάνε μυνήσεις δεξιά και αριστερα και να παίρνουν το αίμα τους πίσω.

Threat Συγχύστηκα με τη Μελίτα (ως συνήθως). Δεν μπορώ άλλο να τη βλέπω να γκρινιάζει! Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτή η κοπέλα (μιλάω πάντα για τη Μελίτα ως ρόλο και όχι για την Παπά που είναι μια χαρά κοπέλα).

scratch Μπερδεύτηκα πάλι με Αντιγόνη και Στέφανο. Δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον!

vomit Αγανάκτησα με την Νταιζάρα, η οποία κάθε μέρα παίρνει σβάρνα τα γραφεία για να πει ακριβώς τα ίδια. Πραγματικά δεν θα αντέξω να ακούσω ξανά τον ίδιο διάλογο με Νταίζη - Μπέεεεελλο και Νταίζη - Λουκά. Έχω μάθει τα λόγια απ έξω πια! Έλεος! Ας μ ακούσει κάποιος!!!

slap Αναρωτήθηκα αν η βλακεία έχει όρια βλέποντας και μόνο τη φάτσα του Μπέεεελλου.

lol! Κόντεψα να πνιγώ με Αμαλία - Ρούσσο και τις ατάκες τους αντίστοιχα:
Α: Μόλις παρακολουθήσατε την παράσταση "Είμαι ο Ρούσσος και έχω πάντα δίκιο"
και
Π: Είμαι ο Ρούσσος και ξέρω κάτι παραπάνω

: respect : Ένα μεγάλο μπράβο στη Μαρίλια που έδωσε τα λεφτά της για να μη μπει ο πατέρας της φυλακή. Αναμενόμενο βέβαια αν κρίνουμε απ το χαρακτήρα της Μαρίλιας. Από ένα μπράβο σε Νόρα και Νικόλα, στην πρώτη γιατί έριξε για άλλη μια φορά τα μούτρα της και πήγε να παρακαλέσει το χαπατάκι για χάρη του φίλου της και στον δεύτερο για τα ωραία λόγια που είπε στη Δάφνη και τον τρόπο που τη στηρίζει. Τέλος ένα μπράβο και στο Μάνο, χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο, απλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος (ναι, το ξέρω ότι δεν πάω καλά, η ζέστη φταίει)



Υ.Γ.: Τώρα πως ξαφνικά θυμήθηκαν ότι η Μαρίλια έχει 200.000 ευρώ να το σχολιάσω? Να μιλήσω για σεναριακή τρύπα ή δεν τις μετράμε πλέον? Δηλαδή εγώ τώρα πρέπει να πιστέψω ότι ο Κυριάκος της έδωσε τα 50 χιλιάρικα και η Εύα συμπτωματικά απ την καμπάνια πήρε άλλα 150, το άθροισμα των οποίων μας κάνει όλως τυχαίως 200 χιλιάρικα, το ακριβές ποσό δηλαδή που "σούφρωσε" ο Μάνος? Τυχαίο?? Δε νομίζω! Τέτοια ακρίβεια πια! Ούτε cent λιγότερο ή περισσότερο! Confused?

Αυτά από μένα. Αναμένω το αυριανό και είδωμεν...

Πολύ special emοticonατος σχολιασμός. Συμφωνώ.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 07, 2010 10:02 pm

Λίγες δηλώσεις και απο μένα

- Ο Στέφανος είπε 2-3 φορες οτι η Ευα είναι εγκυος στο παιδί του Μάνου?? Καλά, ξέχασε κιολας οτι πριν λίγο είχε πάει στο μαιευτήριο? lol!

-Η Μαρίλια : respect :

-Ναι, για μια -υποτίθεται- πανελλήνια καμπάνια καλλυντικών, με διαφημίσεις, 150.000 είναι νορμαλ λεφτα. Δεν είναι πια τόσο υπέρογκο το ποσο, χαλαρώστε.

-ο Μπέλλος ναι μεν έχει δίκιο, αλλα έχει αποδειξει πάμπολλες φορές, με την συμπεριφορά του αντιδρά στην Νόρα, και όχι σε όλα τα άλλα. Πριν λίγες μέρες το απέδειξε περίτρανα με την Δαφνη. Τωρα ποιον κοροιδευει?

-Χαρηκα το τάπωμα της Νόρας στην Νταίζη

-Η Νταίζη τι πήγε -πάλι- να κάνει στο γραφείο του Λουκά και της Νόρας? Ναι, αν την ξαναχαστουκήσουν εκει μέσα,ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, να κάτσει στα αυγά της και να μην φορτώνετε σε ξένα γραφεια. Persona non grata οχια.

-Η Μελίτα τι υστερική ήταν σήμερα? gelio Ουτε ο Στέφανος δεν έκανε έτσι!!!!! Η κατινιά σε όλο της το μεγαλείο

-Τιτανομέγιστη : respect :

-Τζίνα...έλιωσαα gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Ιουν 07, 2010 10:28 pm

nikidanis έγραψε:οχι πειτε μου ηταν επεισοδιο το σημερινο ?????? γιατι ηθελα να κλεισω την τηλεοραση??? wall
Και να 'σουν η μόνη... wall
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από milia Δευ Ιουν 07, 2010 10:55 pm

Clarabelle έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Το επεισόδιο το σημερινό εγω προσωπικά το βρήκα καλό! Μου άρεσε το χώσιμο Νόρας και Λουκά στο Δημήτρη αλλα και η σκηνή της Νόρας με τον Μπέλλο που η Νόρα ήταν ΚΥΡΙΑ κι ας έλεγε όοοοτι ήθελε το χάπατο για την νιοστή χυλόπιτα που λέγαμε γίνονται όλα!!!

Μου άρεσε τρελά η σκηνή Εύας-Μάνου-Στέφανου και βέβαια λάτρεψα το φόρεμα της Αμαλίας!!!

Δεν είχε όμως Περικλή το επεισόδιο, γιατί έτσι καλοί μου σεναριογράφοι??? Impatient

Ένα σχόλιο ακόμα και τα υπόλοιπα αύριο: Ποιός πείραξε την άμοιρη τη Μαρουβλίτα πάλι σήμερα?

Λοιπόν αποφάσισα σε συνεννόηση με τον πατέρα της να λάβουμε τα μέτρα μας! Τέρμα!
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Aggelies

gelio gelio gelio


Τζίνα η αγγελία σούπερ μήπως όμως για να βοηθηθούν οι έρευνες έπρεπε να διευκρινίσεις οτι εκλάπη απο συμμορία.

ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ!!!! Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΣΚΙΖΕΙ!!! :D
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Ιουν 07, 2010 10:58 pm

Η αγγελία απλά δεν υπάρχει! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 07, 2010 11:02 pm


Aς σχολιάσω κι εγώ

Απλά καλό το σημερινό γιατί πια φάνηκε η αρχή του τέλους.

Τελικά ο Στέφανος απο μυαλό κορμάρα. Πόσο χρειάζεται να σκεφτεί ότι όλο αυτό έγινε επειδή η Εύα δεχόταν απειλές. Ο αστυνομικός του το έχει πει ξεκάθαρα οτι η απειλή προερχόταν απ την οικογένειά του. Βγαίνοντας έξω αναρωτιόταν τι παιχνίδι παίζει η Εύα.
Πηγαίνει λοιπόν στην κατσαρή σουρνάμενη και της λέει ένα απ τα δύο έγγραφα είναι πλαστό. Λάθος. Το τεστ dna θα μπορούσε να είναι πραγματικό και το παιδί να δηλωθεί με το όνομα του νόμιμου συζύγου. Μια χαρά γίνεται πιστέψτε με. Thumbs up

Η κατσαρή μουχρίτσα νευρίασε. Μετά τη Νταίζη και το Μπέλλο δια στόματος Μελίτας βεβαιωθήκαμε η παρέα είναι σπείρα και παίζει με την αξιοπρέπεια του κουταβιού. Ξέρετε αυτή την αξιοπρέπεια που την έστελνε να κάνει αποχαιρετιστήρια δώρα σε κάθε άντρα που ετοιμαζόταν να παντρευτεί η Εύα. gelio
Ο Στέφανος πάλι θυμήθηκε τα περσινά και της είπε οτι θα ενεργήσει μεθοδικά, αλλά το κατσαρό της κεφάλι όταν τον άκουσε συνειρμό δεν έκανε. Πάντως ένα ξέρω να πω το κουτάβι είτε είναι χαρούμενο είτε νευριασμένο καφέ πίνει όλη μέρα. Όταν πήγε η μανούλα ήταν κλασική Μελίτα. Κουνούσε το πόδι σαν να είχε καταπιεί κομπρεσέρ για να δείξει θυμό ελλείψει άλλων μέσων και απίστευτο όμως αληθινό κράτησε μυστικό μια ολόκληρη μέρα.

Κι ενώ στην απόλυτη μίλησε για συμμορία στη μανούλα έδειξε υποψιασμένος. Οι συζητήσεις τους πάντοτε έχουν και δεύτερη ερμηνεία. Είπε στην Αντιγόνη νόμιζα οτι ήμασταν ομάδα. Όταν λέμε ομάδα εννοούμε οτι δίνουν κάποια μάχη κι υποτίθεται θα έπρεπε να λειτουργούν μαζί; Μακάρι να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί είναι κρίμα ο Στέφανος να είναι απλά ένας ερωτοχτυπημένος λαπάς.

Ο Μάνος πήγε στην Εύα κι η συζήτησή τους σηματοδότησε το τέλος. Με τρόπο ανάλαφρο της ζωγράφισε αυτά που ίσως δούμε του χρόνου. Της είπε οτι έχει κάνει τα μαγικά του εννοώντας μάλλον οτι έχει φροντίσει να μη χαθεί η διαθήκη, της ζήτησε να αγοράσει την Εδέμ, της είπε να προσέξει τη Μαρίλια, της ζήτησε να κάνει ένα ίδρυμα (κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει), Κάθε φορά που βλέπω αυτό το ζευγάρι καταλαβαίνω οτι τα μυστικά όπως τα ξέραμε τελειώνουν και το χειρότερο τελειώνουν άδοξα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο.: respect : Για κάτι τέτοιες σκηνές έμεινα μπροστά στην τηλεόρασή μου δυό χρόνια.

Ο Στέφανος έφτασε στο μαιευτήριο και πέρασε απ το θάλαμο των νεογνών. Το βλέμμα του Σταύρου την ώρα που τα κοιτούσε ανεξιχνίαστο αλλά υπέροχο. Έδειξε λαχτάρα ζήλεια ή μήπως ξέρει οτι το παιδί είναι δικό του; Όταν μπήκε στο δωμάτιο της Εύας ήθελε να περάσει το μήνυμα οτι δεν ξέρει τίποτα για την πατρότητα του παιδιού, και ίσως τα κατάφερε αλλά την ίδια στιγμή η Εύα έδειξε για μιά ακόμη φορά ανωτερότητα και του είπε οτι δεν είναι σωστό να περιμένει η Μελίτα ταυτόχρονα όμως έδειχνε και αδιαφορία με τα λόγια της αλλά και πίκρα. Μέχρι εδώ το καταλαβαίνω. Ο Στέφανος όμως έβγαλε ζήλεια κι αυτό ομολογώ δεν το καταλαβαίνω. Μη σε νοιάζει αγόρι μου η σουρνάμενη θα σου κάνει απολυτάκια είπαμε ότι κάνει η Εύα απο πίσω το κολλητήρι οπότε περιμένω να το δω κι αυτό να γελάσω μέχρι δακρύων με το δούλεμα που μας κάνουν. Η σκηνή βέβαια ήταν υπέροχη ας τους απολαμβάνουμε όσο τους έχουμε λοιπόν.

Η Μαρίλια σε μια επίσης υπέροχη σκηνή έδωσε τα χρήματα να σωθεί ο πατέρας της. Τελικά τον αγαπάει το Μάνο κι ας μην του το έχει πει ποτέ. Ελπίζω σε κάποια σκηνή πατέρα κόρης τελειώνουν τα μυστικά ας δούμε καμιά σκηνή λίγο πιο συναισθηματική. Love! Καλό το καλαμπούρι αλλά αυτή η σχέση είναι χωρίς αύριο ας σταθούμε λίγο και σ αυτή.

Η Δάφνη έμαθε για την απόλυση του Μάνου και δεν το άντεξε. Άλλη μια σχέση που μένει στη μέση. Αυτοί οι δύο άνθρωποι έμαθαν σε μεγάλη ηλικία τη συγγένεια που τους δένει, και έκαναν πράγματα ο ένας για τον άλλον. Μπορεί η Δάφνη να πούλησε ότι είχε και δεν είχε για χάρη του αλλά κι αυτός πάλεψε με όλα τα μέσα να μην μάθει τον τρόπο που πέθανε η μητέρα της και πληγωθεί και ήταν πάντα εκεί όποτε τον χρειάστηκε φτάνοντας στο σημείο να υπεξαιρέσει χρήματα για να μην πάει εκείνη φυλακή γνωρίζοντας εκ των προτέρων τις συνέπειες. Ο Νικόλας όμως στάθηκε δίπλα της βράχος και μου άρεσε.


Η Αμαλία πέρασε απ το γραφείο του Ρούσσου για να του πει οτι η κορούλα είναι νευριασμένη. Όμορφη σκηνή όπως όλες ανάμεσα σ αυτούς τους δύο αλλά να βλέπαμε και κάτι άλλο πέρα απ το δούλεμα του Πέτρου στην παλαβή του αγάπη δεν θα με χαλούσε.

Η Νταίζη πέρασε απο το γραφείο του Λουκά για τα γνωστά. Έχω φτάσει στο σημείο να μην ακούω πια τι λέει. Με εκνευρίζει άμα τη εμφανίσει αλλά σήμερα πανικοβλήθηκα όταν σκέφτηκα οτι θα την τρώμε όλη την επόμενη σεζόν κατάμουτρα να εκβιάζει και να απειλεί. Μήπως λέω γίνεται πριν φύγει ο Μάνος να την κάνει τόπι στο ξύλο να χαρούμε λίγο οι δόλιοι τηλεθεατές; Cheer

Η Νόρα αποδεικνύοντας οτι για τους φίλους της ξέρει να κάνει θυσίες πήγε στο Μπέλλο να παρακαλέσει για το Μάνο. Ο κύριος -λέμε τώρα- ανένδοτος. Αυτός έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα και του έχει φύγει η μασέλα. Άλλος ένας που δεν ξέρω πως θα τον αντέξουμε όλη την επόμενη σεζόν.Kotsides

Ένοιωσα απέραντη ικανοποίηση όταν ο Λουκάς και η Νόρα πήγαν στο γραφείο του κυρίου Χαπατίδη και του πέταξαν λεφτά και κατηγορίες στη μούρη. Congrats

Το επεισόδιο έκλεισε με έναν καταπληκτικό Μπουγιούρη την ώρα που ο Μάνος άκουσε οτι τα παιδιά επέστρεψαν τα χρήματα και όταν άκουσε ποιά τα έδωσε. Περιμένω αύριο να δω τη σκηνή ολοκληρωμένη για να σχολιάσω περισσότερα.

Σε αναμονή του αυριανού λοιπόν...
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Ιουν 07, 2010 11:17 pm

Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ

Απλά καλό το σημερινό γιατί πια φάνηκε η αρχή του τέλους.

Τελικά ο Στέφανος απο μυαλό κορμάρα. Πόσο χρειάζεται να σκεφτεί ότι όλο αυτό έγινε επειδή η Εύα δεχόταν απειλές. Ο αστυνομικός του το έχει πει ξεκάθαρα οτι η απειλή προερχόταν απ την οικογένειά του. Βγαίνοντας έξω αναρωτιόταν τι παιχνίδι παίζει η Εύα.
Πηγαίνει λοιπόν στην κατσαρή σουρνάμενη και της λέει ένα απ τα δύο έγγραφα είναι πλαστό. Λάθος. Το τεστ dna θα μπορούσε να είναι πραγματικό και το παιδί να δηλωθεί με το όνομα του νόμιμου συζύγου. Μια χαρά γίνεται πιστέψτε με. Thumbs up

Η κατσαρή μουχρίτσα νευρίασε. Μετά τη Νταίζη και το Μπέλλο δια στόματος Μελίτας βεβαιωθήκαμε η παρέα είναι σπείρα και παίζει με την αξιοπρέπεια του κουταβιού. Ξέρετε αυτή την αξιοπρέπεια που την έστελνε να κάνει αποχαιρετιστήρια δώρα σε κάθε άντρα που ετοιμαζόταν να παντρευτεί η Εύα. gelio
Ο Στέφανος πάλι θυμήθηκε τα περσινά και της είπε οτι θα ενεργήσει μεθοδικά, αλλά το κατσαρό της κεφάλι όταν τον άκουσε συνειρμό δεν έκανε. Πάντως ένα ξέρω να πω το κουτάβι είτε είναι χαρούμενο είτε νευριασμένο καφέ πίνει όλη μέρα. Όταν πήγε η μανούλα ήταν κλασική Μελίτα. Κουνούσε το πόδι σαν να είχε καταπιεί κομπρεσέρ για να δείξει θυμό ελλείψει άλλων μέσων και απίστευτο όμως αληθινό κράτησε μυστικό μια ολόκληρη μέρα.

Κι ενώ στην απόλυτη μίλησε για συμμορία στη μανούλα έδειξε υποψιασμένος. Οι συζητήσεις τους πάντοτε έχουν και δεύτερη ερμηνεία. Είπε στην Αντιγόνη νόμιζα οτι ήμασταν ομάδα. Όταν λέμε ομάδα εννοούμε οτι δίνουν κάποια μάχη κι υποτίθεται θα έπρεπε να λειτουργούν μαζί; Μακάρι να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί είναι κρίμα ο Στέφανος να είναι απλά ένας ερωτοχτυπημένος λαπάς.

Ο Μάνος πήγε στην Εύα κι η συζήτησή τους σηματοδότησε το τέλος. Με τρόπο ανάλαφρο της ζωγράφισε αυτά που ίσως δούμε του χρόνου. Της είπε οτι έχει κάνει τα μαγικά του εννοώντας μάλλον οτι έχει φροντίσει να μη χαθεί η διαθήκη, της ζήτησε να αγοράσει την Εδέμ, της είπε να προσέξει τη Μαρίλια, της ζήτησε να κάνει ένα ίδρυμα (κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει), Κάθε φορά που βλέπω αυτό το ζευγάρι καταλαβαίνω οτι τα μυστικά όπως τα ξέραμε τελειώνουν και το χειρότερο τελειώνουν άδοξα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο.: respect : Για κάτι τέτοιες σκηνές έμεινα μπροστά στην τηλεόρασή μου δυό χρόνια.

Ο Στέφανος έφτασε στο μαιευτήριο και πέρασε απ το θάλαμο των νεογνών. Το βλέμμα του Σταύρου την ώρα που τα κοιτούσε ανεξιχνίαστο αλλά υπέροχο. Έδειξε λαχτάρα ζήλεια ή μήπως ξέρει οτι το παιδί είναι δικό του; Όταν μπήκε στο δωμάτιο της Εύας ήθελε να περάσει το μήνυμα οτι δεν ξέρει τίποτα για την πατρότητα του παιδιού, και ίσως τα κατάφερε αλλά την ίδια στιγμή η Εύα έδειξε για μιά ακόμη φορά ανωτερότητα και του είπε οτι δεν είναι σωστό να περιμένει η Μελίτα ταυτόχρονα όμως έδειχνε και αδιαφορία με τα λόγια της αλλά και πίκρα. Μέχρι εδώ το καταλαβαίνω. Ο Στέφανος όμως έβγαλε ζήλεια κι αυτό ομολογώ δεν το καταλαβαίνω. Μη σε νοιάζει αγόρι μου η σουρνάμενη θα σου κάνει απολυτάκια είπαμε ότι κάνει η Εύα απο πίσω το κολλητήρι οπότε περιμένω να το δω κι αυτό να γελάσω μέχρι δακρύων με το δούλεμα που μας κάνουν. Η σκηνή βέβαια ήταν υπέροχη ας τους απολαμβάνουμε όσο τους έχουμε λοιπόν.

Η Μαρίλια σε μια επίσης υπέροχη σκηνή έδωσε τα χρήματα να σωθεί ο πατέρας της. Τελικά τον αγαπάει το Μάνο κι ας μην του το έχει πει ποτέ. Ελπίζω σε κάποια σκηνή πατέρα κόρης τελειώνουν τα μυστικά ας δούμε καμιά σκηνή λίγο πιο συναισθηματική. Love! Καλό το καλαμπούρι αλλά αυτή η σχέση είναι χωρίς αύριο ας σταθούμε λίγο και σ αυτή.

Η Δάφνη έμαθε για την απόλυση του Μάνου και δεν το άντεξε. Άλλη μια σχέση που μένει στη μέση. Αυτοί οι δύο άνθρωποι έμαθαν σε μεγάλη ηλικία τη συγγένεια που τους δένει, και έκαναν πράγματα ο ένας για τον άλλον. Μπορεί η Δάφνη να πούλησε ότι είχε και δεν είχε για χάρη του αλλά κι αυτός πάλεψε με όλα τα μέσα να μην μάθει τον τρόπο που πέθανε η μητέρα της και πληγωθεί και ήταν πάντα εκεί όποτε τον χρειάστηκε φτάνοντας στο σημείο να υπεξαιρέσει χρήματα για να μην πάει εκείνη φυλακή γνωρίζοντας εκ των προτέρων τις συνέπειες. Ο Νικόλας όμως στάθηκε δίπλα της βράχος και μου άρεσε.


Η Αμαλία πέρασε απ το γραφείο του Ρούσσου για να του πει οτι η κορούλα είναι νευριασμένη. Όμορφη σκηνή όπως όλες ανάμεσα σ αυτούς τους δύο αλλά να βλέπαμε και κάτι άλλο πέρα απ το δούλεμα του Πέτρου στην παλαβή του αγάπη δεν θα με χαλούσε.

Η Νταίζη πέρασε απο το γραφείο του Λουκά για τα γνωστά. Έχω φτάσει στο σημείο να μην ακούω πια τι λέει. Με εκνευρίζει άμα τη εμφανίσει αλλά σήμερα πανικοβλήθηκα όταν σκέφτηκα οτι θα την τρώμε όλη την επόμενη σεζόν κατάμουτρα να εκβιάζει και να απειλεί. Μήπως λέω γίνεται πριν φύγει ο Μάνος να την κάνει τόπι στο ξύλο να χαρούμε λίγο οι δόλιοι τηλεθεατές; Cheer

Η Νόρα αποδεικνύοντας οτι για τους φίλους της ξέρει να κάνει θυσίες πήγε στο Μπέλλο να παρακαλέσει για το Μάνο. Ο κύριος -λέμε τώρα- ανένδοτος. Αυτός έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα και του έχει φύγει η μασέλα. Άλλος ένας που δεν ξέρω πως θα τον αντέξουμε όλη την επόμενη σεζόν.Kotsides

Ένοιωσα απέραντη ικανοποίηση όταν ο Λουκάς και η Νόρα πήγαν στο γραφείο του κυρίου Χαπατίδη και του πέταξαν λεφτά και κατηγορίες στη μούρη. Congrats

Το επεισόδιο έκλεισε με έναν καταπληκτικό Μπουγιούρη την ώρα που ο Μάνος άκουσε οτι τα παιδιά επέστρεψαν τα χρήματα και όταν άκουσε ποιά τα έδωσε. Περιμένω αύριο να δω τη σκηνή ολοκληρωμένη για να σχολιάσω περισσότερα.

Σε αναμονή του αυριανού λοιπόν...


To σεντόνι που όλοι αγαπήσαμε.... oscar : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Δευ Ιουν 07, 2010 11:27 pm

Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ

Απλά καλό το σημερινό γιατί πια φάνηκε η αρχή του τέλους.

Τελικά ο Στέφανος απο μυαλό κορμάρα. Πόσο χρειάζεται να σκεφτεί ότι όλο αυτό έγινε επειδή η Εύα δεχόταν απειλές. Ο αστυνομικός του το έχει πει ξεκάθαρα οτι η απειλή προερχόταν απ την οικογένειά του. Βγαίνοντας έξω αναρωτιόταν τι παιχνίδι παίζει η Εύα.
Πηγαίνει λοιπόν στην κατσαρή σουρνάμενη και της λέει ένα απ τα δύο έγγραφα είναι πλαστό. Λάθος. Το τεστ dna θα μπορούσε να είναι πραγματικό και το παιδί να δηλωθεί με το όνομα του νόμιμου συζύγου. Μια χαρά γίνεται πιστέψτε με. Thumbs up

Η κατσαρή μουχρίτσα νευρίασε. Μετά τη Νταίζη και το Μπέλλο δια στόματος Μελίτας βεβαιωθήκαμε η παρέα είναι σπείρα και παίζει με την αξιοπρέπεια του κουταβιού. Ξέρετε αυτή την αξιοπρέπεια που την έστελνε να κάνει αποχαιρετιστήρια δώρα σε κάθε άντρα που ετοιμαζόταν να παντρευτεί η Εύα. gelio
Ο Στέφανος πάλι θυμήθηκε τα περσινά και της είπε οτι θα ενεργήσει μεθοδικά, αλλά το κατσαρό της κεφάλι όταν τον άκουσε συνειρμό δεν έκανε. Πάντως ένα ξέρω να πω το κουτάβι είτε είναι χαρούμενο είτε νευριασμένο καφέ πίνει όλη μέρα. Όταν πήγε η μανούλα ήταν κλασική Μελίτα. Κουνούσε το πόδι σαν να είχε καταπιεί κομπρεσέρ για να δείξει θυμό ελλείψει άλλων μέσων και απίστευτο όμως αληθινό κράτησε μυστικό μια ολόκληρη μέρα.

Κι ενώ στην απόλυτη μίλησε για συμμορία στη μανούλα έδειξε υποψιασμένος. Οι συζητήσεις τους πάντοτε έχουν και δεύτερη ερμηνεία. Είπε στην Αντιγόνη νόμιζα οτι ήμασταν ομάδα. Όταν λέμε ομάδα εννοούμε οτι δίνουν κάποια μάχη κι υποτίθεται θα έπρεπε να λειτουργούν μαζί; Μακάρι να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί είναι κρίμα ο Στέφανος να είναι απλά ένας ερωτοχτυπημένος λαπάς.

Ο Μάνος πήγε στην Εύα κι η συζήτησή τους σηματοδότησε το τέλος. Με τρόπο ανάλαφρο της ζωγράφισε αυτά που ίσως δούμε του χρόνου. Της είπε οτι έχει κάνει τα μαγικά του εννοώντας μάλλον οτι έχει φροντίσει να μη χαθεί η διαθήκη, της ζήτησε να αγοράσει την Εδέμ, της είπε να προσέξει τη Μαρίλια, της ζήτησε να κάνει ένα ίδρυμα (κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει), Κάθε φορά που βλέπω αυτό το ζευγάρι καταλαβαίνω οτι τα μυστικά όπως τα ξέραμε τελειώνουν και το χειρότερο τελειώνουν άδοξα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο.: respect : Για κάτι τέτοιες σκηνές έμεινα μπροστά στην τηλεόρασή μου δυό χρόνια.

Ο Στέφανος έφτασε στο μαιευτήριο και πέρασε απ το θάλαμο των νεογνών. Το βλέμμα του Σταύρου την ώρα που τα κοιτούσε ανεξιχνίαστο αλλά υπέροχο. Έδειξε λαχτάρα ζήλεια ή μήπως ξέρει οτι το παιδί είναι δικό του; Όταν μπήκε στο δωμάτιο της Εύας ήθελε να περάσει το μήνυμα οτι δεν ξέρει τίποτα για την πατρότητα του παιδιού, και ίσως τα κατάφερε αλλά την ίδια στιγμή η Εύα έδειξε για μιά ακόμη φορά ανωτερότητα και του είπε οτι δεν είναι σωστό να περιμένει η Μελίτα ταυτόχρονα όμως έδειχνε και αδιαφορία με τα λόγια της αλλά και πίκρα. Μέχρι εδώ το καταλαβαίνω. Ο Στέφανος όμως έβγαλε ζήλεια κι αυτό ομολογώ δεν το καταλαβαίνω. Μη σε νοιάζει αγόρι μου η σουρνάμενη θα σου κάνει απολυτάκια είπαμε ότι κάνει η Εύα απο πίσω το κολλητήρι οπότε περιμένω να το δω κι αυτό να γελάσω μέχρι δακρύων με το δούλεμα που μας κάνουν. Η σκηνή βέβαια ήταν υπέροχη ας τους απολαμβάνουμε όσο τους έχουμε λοιπόν.

Η Μαρίλια σε μια επίσης υπέροχη σκηνή έδωσε τα χρήματα να σωθεί ο πατέρας της. Τελικά τον αγαπάει το Μάνο κι ας μην του το έχει πει ποτέ. Ελπίζω σε κάποια σκηνή πατέρα κόρης τελειώνουν τα μυστικά ας δούμε καμιά σκηνή λίγο πιο συναισθηματική. Love! Καλό το καλαμπούρι αλλά αυτή η σχέση είναι χωρίς αύριο ας σταθούμε λίγο και σ αυτή.

Η Δάφνη έμαθε για την απόλυση του Μάνου και δεν το άντεξε. Άλλη μια σχέση που μένει στη μέση. Αυτοί οι δύο άνθρωποι έμαθαν σε μεγάλη ηλικία τη συγγένεια που τους δένει, και έκαναν πράγματα ο ένας για τον άλλον. Μπορεί η Δάφνη να πούλησε ότι είχε και δεν είχε για χάρη του αλλά κι αυτός πάλεψε με όλα τα μέσα να μην μάθει τον τρόπο που πέθανε η μητέρα της και πληγωθεί και ήταν πάντα εκεί όποτε τον χρειάστηκε φτάνοντας στο σημείο να υπεξαιρέσει χρήματα για να μην πάει εκείνη φυλακή γνωρίζοντας εκ των προτέρων τις συνέπειες. Ο Νικόλας όμως στάθηκε δίπλα της βράχος και μου άρεσε.


Η Αμαλία πέρασε απ το γραφείο του Ρούσσου για να του πει οτι η κορούλα είναι νευριασμένη. Όμορφη σκηνή όπως όλες ανάμεσα σ αυτούς τους δύο αλλά να βλέπαμε και κάτι άλλο πέρα απ το δούλεμα του Πέτρου στην παλαβή του αγάπη δεν θα με χαλούσε.

Η Νταίζη πέρασε απο το γραφείο του Λουκά για τα γνωστά. Έχω φτάσει στο σημείο να μην ακούω πια τι λέει. Με εκνευρίζει άμα τη εμφανίσει αλλά σήμερα πανικοβλήθηκα όταν σκέφτηκα οτι θα την τρώμε όλη την επόμενη σεζόν κατάμουτρα να εκβιάζει και να απειλεί. Μήπως λέω γίνεται πριν φύγει ο Μάνος να την κάνει τόπι στο ξύλο να χαρούμε λίγο οι δόλιοι τηλεθεατές; Cheer

Η Νόρα αποδεικνύοντας οτι για τους φίλους της ξέρει να κάνει θυσίες πήγε στο Μπέλλο να παρακαλέσει για το Μάνο. Ο κύριος -λέμε τώρα- ανένδοτος. Αυτός έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα και του έχει φύγει η μασέλα. Άλλος ένας που δεν ξέρω πως θα τον αντέξουμε όλη την επόμενη σεζόν.Kotsides

Ένοιωσα απέραντη ικανοποίηση όταν ο Λουκάς και η Νόρα πήγαν στο γραφείο του κυρίου Χαπατίδη και του πέταξαν λεφτά και κατηγορίες στη μούρη. Congrats

Το επεισόδιο έκλεισε με έναν καταπληκτικό Μπουγιούρη την ώρα που ο Μάνος άκουσε οτι τα παιδιά επέστρεψαν τα χρήματα και όταν άκουσε ποιά τα έδωσε. Περιμένω αύριο να δω τη σκηνή ολοκληρωμένη για να σχολιάσω περισσότερα.

Σε αναμονή του αυριανού λοιπόν...
Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο-Σ σχολιασμος, : respect : : respect :
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 07, 2010 11:30 pm


Μάγδα μου ευχαριστώ
Ωραίο αβαταρ Love!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιουν 08, 2010 12:21 am

Καλό το επεισόδιο απο μένα!
Μου άρεσε

Ο Στέφανος που καταμπερδεμένος έψαχνε να βρει τι στήνει η Εύα. Γιατί άραγε;

Ο Μάνος που ήταν τόσο τρυφερός με την Εύα. Τέτοιες σκηνές μπορώ να έχω μέχρι την αποχώρηση του Μάνου; Ήταν λίγο μελαγχολική γιατί της έλεγε τι να κάνει οταν πια εκείνος δεν θα είναι κοντά της αλλά οι δυό μαζί είναι υπέροχοι! Heart2

Η Μαρίλια που χωρίς δεύτερη σκέψη έτρεξε να βοηθήσει τον πατέρα της. Θέλω και σκηνές πατέρα-κόρης.

Η τάπα του Λουκά και της Νόρας στο Μπέλλο και την Νταιζάρα. Έτσι θέλω να τους βλέπω να ξεφτυλίζονται αλλιώς δεν αντέχονται!

Η συζήτηση Μάνου Εύας Στέφανου. Υπέροχοι και οι τρείς και ο μπούλης κίτρινος απ τη ζήλεια.
Η κουβέντα του Στέφανου με την Αντιγόνη. Κατάλαβα καλά; Κάνουν κάποιο παιχνίδι και η Αντιγόνη τον κατηγόρησε οτι αυτονομήθηκε;

Ο πόνος της Δάφνης για τον αδελφό της. Ελπίζω να μη δω στο τέλος της σεζόν να τον αποχαιρετάει χαμογελαστή γιατί θα φάω τις κοτσίδες μου! Kotsides

Δεν μου άρεσε

Το ξεκατίνιασμα της Μαρουβλήτας. Τι λες μαρή; Άκου συμμορία! Εσύ έκανες κρα να ανήκεις στην παρέα τους και τώρα τους ξεπουλάς για τον απόλυτο μπούλη σου; Μακάρι να ήξερες τι σημαίνει φιλία αλλά μπααααααα!Στη σκηνή δε με την Αμαλία άθλια!

Η Νταίζη που πήγε για άλλη μια φορά να κάνει στο Λουκά το άσπρο μαύρο. Τη βαριέμαι όλο μπλά μπλά μπλά!
Ο Μπέλλος που το έπαιζε βαρύμαγκας στη Νόρα. Τσούζει που δεν σε θέλει το κορίτσι αγοράκι μου;
Τελικά σήμερα έγινε φανερό. Τα μυστικά πάνε προς το τέλος τους. Τιποτα δεν θα είναι πια όπως παλιά κρίμα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από margel Τρι Ιουν 08, 2010 12:31 am

anastasia20, hionati & cancoon, τι πρωτότυπο, για ακόμα μια φορά με καλύψατε με τα σχόλια σας. Συμφωνώ σε όλα!!!
margel
margel


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιουν 08, 2010 1:00 am

ΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΩ...

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ,ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΛΕΙΠΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ,Η ΜΕΛΙΤΑ,Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ,Η ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΨΩΓΟ!!!lol!


ΣΤΕΦΑΝΟΣ:ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΦΥΣΙΚΑ,ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΟΝΟΛΟΓΟΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!
ΚΑΙΡΟΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΙΖΙΑΝΕ ΝΑ ΤΗ ΦΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ!!! Impatient


ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ,ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΤΗ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗ!!!Hugg


ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ:ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ!!!


ΠΕΔΙΛΑΚΙ-ΣΚΥΛΑΚΙ-ΛΟΥΚΑΚΟΣ-ΝΟΡΑΚΙ:ΜΗΤΣΟΥΛΑFskl "ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ,ΤΑ ΧΕΙΣ ΧΑΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ"!ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΝΤΑΗΛΙΚΙΑ ΑΝ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΑΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΑ!!!Α!ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΓΚΑ ΓΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ΟΤΙ Η ΝΟΡΑ ΔΕ ΣΕ Η-ΘΕ-ΛΕ ΠΟ-ΤΕ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ!!ΤΑ"ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ"ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ!!!ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΘΑΡΓΟ ΝΤΑΙΖΑΡΑ!!!ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΗ!!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ!!ΑΣ ΤΗ ΜΑΖΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΑΚΥΡΑ!!! TutTut


ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ:OTAN ΕΣΤΕΛΝΕΣ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΝΥΦΙΚΑ Κ.Τ.Λ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΙΔΙΟ;ΤΩΡΑ ΕΦΑΓΕΣ ΦΛΑΣΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΦΥΣΑΓΕ Ο ΑΕΡΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΠΙΣΙΝΑ; Fskl KOITA ΜΑΖΕΨΕ ΤΗ ΤΡΕΛΟΓΚΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΗΣΥΧΟΥΣ!!!



ΜΕΛΙΤA-ΑΜΑΛΙΑ:"ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΜΑΤA";AKOMA ΓΕΛΑΩ!!!!ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΣΟ ΠΥΡΕΤΟ ΕΙΧΕ Η ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ;(AΠΛΑ ΕΝΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ)!!!ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΑ,ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΤΗ ΠΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΕΤΑ!!! gelio


ΜΑΝΟΣ-EYA-ΣΤΕΦΑΝΟΣ:HTAN ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟΙ ΕΒΓΑΖΑΝ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ!!!ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΑΠΟ ΜΑΝΟ!!!ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΚΥΡΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΕΙ!!!ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΓΑΝ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΗ Η ΕΥΧΗ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!ΔΙΑΖΥΓΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!


ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ:ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ: respect :


ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΦΗΣΑ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.....Snif

ΜΑΡΙΛΙΑ-ΑΓΓΕΛΑ-ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ Η ΜΑΡΙΛΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΛΛΑ Η ΑΓΓΕΛΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΗΘΟΣ ΕΤΣΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ!!!ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΝΕ!!!!Ο ΜΑΝΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ)ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΦΥΛΑΚΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!




ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ:

KΑΛΑ ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ,ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΔΕ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΚΑΘΕΤΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ!!!ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΟΡΓΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΟΥ!!!!ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΣΑΝ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΑΥΤΗ!!!
gelio
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Ιουν 08, 2010 1:39 am

lydia και margel σας ευχαριστώ πολύ!!!
hionati και cancoon εννοείται πως συμφωνώ... Congrats
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από oriana Τρι Ιουν 08, 2010 3:15 am

anastasia20 έγραψε:Μάνος:ξανθόπουλος is back….τώρα κατάλαβες ότι καταστρέφεις τους πάντες γύρω σου;;;;τώρα που κινδυνεύεις να μπεις φυλακή;;;;
Πότε ακριβώς ο μάνος έδωσε αγάπη-όπως είπε ο λιακούρας- εκτός από χαστούκια;;;;πρέπει να έχω χάσει επεισόδια μάλλον…..

Λουκάς-νόρα:εντάξει όλο και περισσότερο πείθομαι ότι ο στέφανος δεν έχει σχέδιο…..και ο λουκάς μπηχτή για στρατηγική….εμένα γιατί όλο αυτό το τόσο φανερό ή οι τόσες δηλώσεις για σχέδια περί εκδίκησης μου χτυπάνε πολύ άσχημα;;;;<πολύ κακό για το τίποτα> μάλλον….για να δούμε….

Νόρα:πως το είπε;;;;θα κλαίει ο στέφανος για την αίτηση διαζυγίου;;;;ναι…καλέ θα μαραζώσει το παιδί μας….θα ζητάει γονατιστός συγγνώμη από τη φαγάνα επειδή τον κορόιδεψε…..τι ακούω θέε μου;;;;;slap

Στέφανος-μελίτα:πόσο ήταν η σκηνή ρε παιδιά;;;;;κάναμε τίποτα ή μπα;;;;
Πάντως συμφωνώ με το στέφανο….η μεθοδικότητα τώρα είναι η καλύτερη λύση….ας στους δουλέψουν λίγο….δεν πειράζει…
πάντως καταλαβαίνω και τη μελίτα….δεν ξέρει τι της ξημερώνει με αυτούς που έμπλεξε….στη σκηνή με την αμαλία ήταν ηφαίστειο έτοιμο να εκραγεί….δεν την βλέπω να αντέχει για πολύ….θα κάνει το ΜΠΑΜ και θα τους πάρει όλους και θα τους σηκώσει…..

Αγγέλα-μάνος-εύα:

Αγγέλα
:μήπως έχεις καμία δουλεία;;;
Μάνος:δεν έχω καμιά δουλειά<η αλήθεια να λέγεται,δουλειά δεν έχει>gelio
Και συνεχίζει: αλλά και να είχα δεν θα την έβαζα πιο πάνω από την εύα…..<μιλάς εκ του ασφαλούς τώρα που σε απέλυσαν…..κάτσε να την είχες και θα σου έλεγα εγώ>
gelio

Στέφανος-μάνος-εύα:
Ας ενημερώσει κάποιος την εύα ότι η μελίτα δεν θέλει γάμους….ούτε παίρνει φόρα και σπάει πόρτες…..όχι γιατί κρίνει με βάση τις πράξεις της…..
Μάνο:ναι ρε θέλει να μεγαλώσει τη νεφέλη με τη μελίτα….εσύ δηλαδή γιατί θέλεις να μεγαλώσεις τον μικρό;;;;;και όχι μόνο αυτό αλλά το έχεις υιοθετήσει κιόλας ότι το παιδί είναι δικό σου….(που μακάρι να είναι να γλιτώσουμε όλοι)

Λουκάς:πωπω….ρε λουκά….μην τα λες έτσι…..γιατί χάνω πάσα ιδέα για σένα….έσκαψε ο μπέλλος το λάκο του μάνου;;;;που μόλις ερωτεύτηκε τη νόρα του είπε όλη την αλήθεια για να είναι εντάξει απέναντι σας;;;;;επειδή τώρα δεν κάνει πίσω με το μάνο θυμόμαστε ό,τι μας βολεύει και όπως μας βολεύει;;;;wall

Για αυτό και εγώ μπέλλο μαζί σου….
Ε…ρε…κάτι μηνύσεις που θα πέσουν!!!!!

Στέφανος-αντιγόνη:α…ρε…κατακαημένε στέφανε….που να ήξερες ότι η μητέρα σου είναι η μαφία προσωποποιημένη…..πάντως αρχίζεις και στροφάρεις…..

Μαρίλια-αγγέλα-νόρα-λουκάς:εγώ γιατί δεν έχω 200.000 ευρώ στην τράπεζα;;;;εγώ παιζάκι δεν είμαι;;;;
Πάντως η εύα τι καμπάνια έκανε και πήρε 150.000 ευρώ;;;και γιατί κλαιγόταν ότι δεν έχει λεφτά για τις σπουδές της μαρίλιας;;;;;μάλλον συνήθειο έχει γίνει στην εύα να κλαίγεται δίχως λόγο και αφορμή….

Νόρα:<πάμε να πάρουμε το αίμα μας πίσω>ποιο αίμα σας ρε νόρα;;;;να σας ζητήσει και αυτός συγγνώμη που τον έκλεψε ο μάνος μήπως;;;;;δεν μπορώώώ με τις βλακείες….. Fskl

Νόρας-λουκά:αυτό ήταν….το τελειωτικό χτύπημα….τους καταστρέψατε και αυτούς……κρίμα...
βγαίνουν και από πάνω…θα τρελαθώ θα πηδηχτώ από το παράθυρο….θα του κάνουν και μήνυση κιόλας …..αυτό το θράσσος της νόρας και του λουκά πως μου τη δίνει δε λέγεται……cake

ΜΠΕΛΛΟ ΜΗ ΜΑΣΑΣ….
ΜΠΕΛΛΟ ΘΥΜΗΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ…..Opados1

Ε…ρε…κάτι μηνύσεις που θα πέσουν!!!!!:twisted:

«παρέα»πλην φαγάνας;ο μπουγιούρης σε αυτή τη σκηνή το ομολογώ ήταν πολύ καλός….μου άρεσε η αντίδρασή του…..είδα το μάνο του πρώτου κύκλου και όχι τον ξανθόπουλο που τον έχουν καταντήσει…..

δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συμφωνω μαζι σου σε ολα!!! : respect :
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από almaresi Τρι Ιουν 08, 2010 7:23 am

Δεν θέλω να σχολιάσω ακριβώς - τι πρωτότυπο?!
αλλά τι απογοήτευση είναι αυτή???
Εντάξει, βλέπουμε και ωραίες σκηνές... και αστείες και τρυφερές και κάποιες ουσιαστικές και κάποιες όχι -δεκτό όμως κι αυτό
...αλλά έχει μεταβληθεί ο τρόπος ανάπτυξης της ιστορίας προς το (πολύ) χειρότερο... κάποτε την πορεία την καθόριζαν εξελίξεις στο παρασκήνιο και κουβέντες σε επίπεδο κυριών... τώρα έχουμε φτάσει στο σημείο να βλέπουμε συνεχώς ξεκατινιάσματα... κάθε μέρα "θα σας δείξω εγώ", "θα πάρω το αίμα μου πίσω", "είδες τι αρπακτικά είναι?... ευτυχώς γλιτώσαμε"... και γενικώς έχει κολλήσει ο ένας πάνω στον άλλον κι άλλη δουλειά δεν έχουν... και βάζουν και τους δικούς μας να τσιμπάνε...

Και πόσα ακόμη κουλά περί χρημάτων θα δούμε???
Με την παρέα είμαι, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουν να εμφανίζονται λεφτά από το πουθενά...
Καλά, πολύ καλά έκανε η μικρή που τα πρόσφερε στον πατέρα της, δόθηκαν κι εξηγήσεις (btw ποια η πηγή εσόδων του Κυριάκου?), αλλά δεν είναι έτσι οι καθημερινοί άνθρωποι (έχω κολλήσει σ' αυτό, ναι).
Φαντάζομαι πως κι η διαθήκη εξυπηρετεί κι αυτό, να μην ξεμείνει η παρέα από χρήματα... Και πάλι καλά που σκέφτηκαν διαθήκη (εξυπηρετεί και το μυστήριο βέβαια)... σκέφτομαι ότι θα μπορούσαν να είχαν βάλει ήρωα να κερδίζει το joker και ευγνωμονώ διαθήκη...
Και ας μας πουν κάτι και για τις δουλειές του Δημήτρη να καταλάβουμε το βεληνεκές του... από τις μέχρι τώρα πληροφορίες, εικάζω ότι έχει 1-1.5 μύριο -τουλάχιστον- σε ρευστό... και αν υποθέσουμε ότι είναι σωστός επιχειρηματίας της εποχής εν μέσω κρίσης, έχει χαρτοφυλάκιο με 15% ρευστό... πολλά τα λεφτά και δεν πείθομαι. Πώς έχει αυτός τόσα λεφτά???... θα τρελαθώ. Εγώ δεν ξέρω άνθρωπο, άνθρωπο, ούτε καν έξυπνο άνθρωπο, που θα του μίλαγα όπως η Μαργαρίτα στον Δημήτρη και δεν θα μ' έστελνε από 'κει που 'ρθα...

Άλλο. Διάλογος μάνας-γιου:
Στέφανος: νόμιζα πως είμασταν ομάδα, αλλά...
Αντιγόνη: εσύ το λες αυτό? εσύ που μ' έκανες πέρα με την πρώτη ευκαιρία... - σε συνδυασμό και με το βλέμμα της
(κάπως έτσι)
Όσο σκέφτομαι τις πρώτες τους σκηνές, μου 'ρχεται να τραβάω τα μαλλιά μου. Καμιά απολύτως ομοιότητα ή έστω συνέχεια της σχέσης τους όπως μας την παρουσίασαν στο ξεκίνημα... Θέλω τουλάχιστον να ελπίζω ότι από αυτούς και τις "διαφωνίες" τους θα προκύψουν πράγματα που θα ανατρέψουν το σκηνικό και κυρίως το ρόλο του Στέφανου, γιατί από τους άλλους δυο ό,τι κι αν προκύψει... σε ξεκατίνιασμα θα βγει...

Και για το τέλος, Μαρία έγραψες!!!
"Τελικά ο Στέφανος απο μυαλό κορμάρα"
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Ιουν 08, 2010 9:39 am

Πλήρης απογοήτευση από την σειρά.... Πως έχει καταντήσει έτσι? Σκηνές απλά για να περνάει ο χρόνος μέχρι το φετινό φινάλε.... Κρίμα.

Φέτος για μένα αποδομήθηκαν οι χαρακτήρες, εκτός της Μελίτας βεβαίως, της Νόρας και του Λουκά και της Δάφνης. Η τελευταία, με τα χαστούκια-τσαμπουκάς και το στυλάκι είμαι ξεροκέφαλη- από επιχειρήσεις δεν γνωρίζω-αφήνω κόσμο απλήρωτο αλλά θα το ξανάκανα, μια απογοήτευση..... Αν και δέχομαι ότι φέτος ουσιαστικά δεν είχε ιστορία πάνω της. Η Νόρα με τον Μπέλλό φέρθηκε απαράδεκτα και τα ξεκατινιάσματα με την Νταίζη την έριξαν αρκετά. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για τον Λουκά. Ο Νικόλας είναι και αυτός άφαντος....

Από το χθεσινό επεισόδιο κρατάω ένα πράγμα: οτι βλέπω να δικαιολογείται η κλοπή/υπεξαίρεση (που έκανε ο Μάνος) γιατί έγινε και καλά για καλό σκοπό... Τραγικό το μήνυμα που περνάει για άλλη μια φορά. Κάποιοι δεν έχουν αυτά τα χιλιάδες ευρώ, τα χρειάζονται για λόγους υγείας και πεθαίνουν, αυτοί τι πρέπει να κάνουν? Απαράδεκτο. TutTut

Ο Μάνος πάντως σιγά που ήταν έτοιμος να θυσιαστεί για την Δάφνη.... Υπολόγιζε ότι σε ένα μήνα που θα γινόταν ο οικονομικός έλεγχος από τον Μπέλλο θα είχε γεννήσει η Εύα και θα είχε πάρει την κληρονομιά, άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά..... Δεν του βγήκε τον καημένο όμως..... Προσωπικά πάντως δεν θέλω να τα ξαναβρεί με την Εύα. Είναι δυνατόν να εμπιστευτεί κανείς ένα τέτοιο λαμόγιο? Και, για μένα, αγάπη είναι όταν είσαι στην κορυφή και έχεις αυτό που ζητάς (δύναμη-εξουσία-λεφτά στην προκειμένη) να θέλεις τον άνθρωπο που αγαπάς δίπλα σου.... όταν δεν έχεις τίποτα άλλο το να γυρνάς μετανοιωμένος και "αλλαγμένος" στα λόγια δεν φτάνει....

Νόρα-Λουκάς: και εμένα με ενόχλησε που πήγαν στον Μπέλλο με τα λεφτά της Μαρίλιας να βγουν από πάνω...

Μήπως κάποια στιγμή γίνεται να σταματήσει η παρέα να παίζει με τα λεφτά? Έρχονται και φεύγουν ποσά τόσο εύκολα.....
΄
Πέτρος-Αμαλία η μόνη όαση αλλά μήπως να έκαναν και μια συζήτηση πιο ουσιαστική? Καλό το κωμικό στοιχείο αλλά όχι υπερβολικά....

Χίλιες φορές να είχε τελειώσει για φέτος η σειρά ένα μήνα νωρίτερα αλλά να βλέπαμε κάτι καλύτερο.....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από margel Τρι Ιουν 08, 2010 10:23 am

xristina79 έγραψε:Πλήρης απογοήτευση από την σειρά.... Πως έχει καταντήσει έτσι? Σκηνές απλά για να περνάει ο χρόνος μέχρι το φετινό φινάλε.... Κρίμα.

Φέτος για μένα αποδομήθηκαν οι χαρακτήρες, εκτός της Μελίτας βεβαίως, της Νόρας και του Λουκά και της Δάφνης. Η τελευταία, με τα χαστούκια-τσαμπουκάς και το στυλάκι είμαι ξεροκέφαλη- από επιχειρήσεις δεν γνωρίζω-αφήνω κόσμο απλήρωτο αλλά θα το ξανάκανα, μια απογοήτευση..... Αν και δέχομαι ότι φέτος ουσιαστικά δεν είχε ιστορία πάνω της. Η Νόρα με τον Μπέλλό φέρθηκε απαράδεκτα και τα ξεκατινιάσματα με την Νταίζη την έριξαν αρκετά. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για τον Λουκά. Ο Νικόλας είναι και αυτός άφαντος....

Από το χθεσινό επεισόδιο κρατάω ένα πράγμα: οτι βλέπω να δικαιολογείται η κλοπή/υπεξαίρεση (που έκανε ο Μάνος) γιατί έγινε και καλά για καλό σκοπό... Τραγικό το μήνυμα που περνάει για άλλη μια φορά. Κάποιοι δεν έχουν αυτά τα χιλιάδες ευρώ, τα χρειάζονται για λόγους υγείας και πεθαίνουν, αυτοί τι πρέπει να κάνουν? Απαράδεκτο. TutTut

Ο Μάνος πάντως σιγά που ήταν έτοιμος να θυσιαστεί για την Δάφνη.... Υπολόγιζε ότι σε ένα μήνα που θα γινόταν ο οικονομικός έλεγχος από τον Μπέλλο θα είχε γεννήσει η Εύα και θα είχε πάρει την κληρονομιά, άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά..... Δεν του βγήκε τον καημένο όμως..... Προσωπικά πάντως δεν θέλω να τα ξαναβρεί με την Εύα. Είναι δυνατόν να εμπιστευτεί κανείς ένα τέτοιο λαμόγιο? Και, για μένα, αγάπη είναι όταν είσαι στην κορυφή και έχεις αυτό που ζητάς (δύναμη-εξουσία-λεφτά στην προκειμένη) να θέλεις τον άνθρωπο που αγαπάς δίπλα σου.... όταν δεν έχεις τίποτα άλλο το να γυρνάς μετανοιωμένος και "αλλαγμένος" στα λόγια δεν φτάνει....

Νόρα-Λουκάς: και εμένα με ενόχλησε που πήγαν στον Μπέλλο με τα λεφτά της Μαρίλιας να βγουν από πάνω...

Μήπως κάποια στιγμή γίνεται να σταματήσει η παρέα να παίζει με τα λεφτά? Έρχονται και φεύγουν ποσά τόσο εύκολα.....
΄
Πέτρος-Αμαλία η μόνη όαση αλλά μήπως να έκαναν και μια συζήτηση πιο ουσιαστική? Καλό το κωμικό στοιχείο αλλά όχι υπερβολικά....

Χίλιες φορές να είχε τελειώσει για φέτος η σειρά ένα μήνα νωρίτερα αλλά να βλέπαμε κάτι καλύτερο.....

Έχεις απόλυτο δίκιο!
Εμένα στο χθεσινό επεισόδιο με ενόχλησε απίστευτα: πρώτον η συμπεριφορά της Νόρας στην σκηνή με το Μπέλλο που πήγε να τον πείσει να μην προχωρήσει σε μήνυση εναντίον του Μάνου με δήθεν πονεμένο ύφος και με τη δικαιολογία ότι έγινε για καλό σκοπό αυτή η ενέργεια, όμως έφυγε με κατεβασμένο κεφάλι μετά την απάντηση του Μπέλλου. Και ναι κοπελιά, καλά σου είπε ο άνθρωπος ότι δε γυρίζουν όλα γύρω από εσένα. Επιχειρηματίας είναι και θέλει να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάνει πίσω. Αρκετά χαρίστηκε στο Μάνο και δεν άξιζε την εμπιστοσύνη που του έδειξε.
Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν βρήκαν τα λεφτά από τη Μαρίλια, πήγε το ζευγαράκι των "μεγαλοδικηγόρων" με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαράδεκτο τσαμπουκά, να πει τι; Ότι του κάνουν τη χάρη να επιστρέψουν τα οφειλόμενα σε αυτόν χρήματα και να τον απειλείσουν ότι θα τον κατηγορήσουν για συκοφαντική δυσφύμιση; Πάνε καλά; Έχουν πολύ μεγάλο θράσος!
margel
margel


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Ιουν 08, 2010 10:47 am

oriana σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... :lol:
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 08, 2010 11:19 am

margel έγραψε:
Εμένα στο χθεσινό επεισόδιο με ενόχλησε απίστευτα: πρώτον η συμπεριφορά της Νόρας στην σκηνή με το Μπέλλο που πήγε να τον πείσει να μην προχωρήσει σε μήνυση εναντίον του Μάνου με δήθεν πονεμένο ύφος και με τη δικαιολογία ότι έγινε για καλό σκοπό αυτή η ενέργεια, όμως έφυγε με κατεβασμένο κεφάλι μετά την απάντηση του Μπέλλου. Και ναι κοπελιά, καλά σου είπε ο άνθρωπος ότι δε γυρίζουν όλα γύρω από εσένα. Επιχειρηματίας είναι και θέλει να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάνει πίσω. Αρκετά χαρίστηκε στο Μάνο και δεν άξιζε την εμπιστοσύνη που του έδειξε.
Αυτό σημαίνει φιλία, να ρίχνεις τα μούτρα σου για πολλοστή φορά προκειμένου να βοηθήσεις τον κολλητό σου.... Δεν με ενόχλησε καθόλου η συμπεριφορά της Νόρας, με ενόχλησε όμως η συμπεριφορά του Μπέεεεελλου.... Κακά τα ψέμματα, η Νόρα τον εκμεταλλεύτηκε για να κάνει τον Λουκά να την ζηλέψει και την κράξαμε πολύ γιαυτό (ακόμα και οι φάν της...) αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ όπως κάνουνε μερικές μερικές... Τώρα γιατί η Νταίζη ξαφνικά έγινε αγία και η Νόρα έγινε η κακιά δεν ξέρω αλλά αντικειμενικά μιλώντας η διαφορά είναι τεράστια και το ποιά απο τις δύο προσπαθεί να φάει τα λεφτά του Μπέλλου, είναι νομίζω ξεκάθαρο :wink2: Όσο για την Νόρα, δε την θεωρώ τόσο ψώνιο ώστε να νομίζει οτι γυρίζουν όλα γύρω απο εκείνη απλά έχει καταλάβει (όπως και εγώ που δεν με λές και καμία Αϊνστάϊν) οτι όλα αυτά ο Μπέλλος τα κάνει επειδή είναι ακόμα καψούρης μαζί της.. Η αλήθεια είναι οτι τόσες χυλόπιτες δεν χωνεύονται εύκολα....

margel έγραψε:
Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν βρήκαν τα λεφτά από τη Μαρίλια, πήγε το ζευγαράκι των "μεγαλοδικηγόρων" με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαράδεκτο τσαμπουκά, να πει τι; Ότι του κάνουν τη χάρη να επιστρέψουν τα οφειλόμενα σε αυτόν χρήματα και να τον απειλείσουν ότι θα τον κατηγορήσουν για συκοφαντική δυσφήμηση; Πάνε καλά; Έχουν πολύ μεγάλο θράσος!
Δε θα χαρακτήριζα "θράσος" τη συμπεριφορά των "μεγαλοδικηγόρων" και αυτό γιατί η λέξη θα έχανε την αξία της και δεν θα ήταν σωστό να την χαραμίσουμε για κάποιους που μόνο θρασύτατοι δεν είναι .... Ο χαρακτηρισμός αυτός είναι για άλλους εκεί μέσα... Όσο για τον Μπέλλο, θα τον παραδεχόμουνα αν δεν είχε σαν σύμβουλο την Νταιζάρα η οποία τον κάνει ότι θέλει... Σε λίγο δε θα μπορεί να πηγαίνει ούτε μέχρι το μπακάλικο της γειτονιάς του χωρίς την άδεια της, γιαυτό συγγνώμη αλλά δε τον θεωρώ έξυπνο επιχειρηματία....
Άλλωστε πώς να πήγαιναν στο γραφείο του Μπέλλου; Σερνάμενοι; Όπως λέει και μια ψυχή (ονόματι Βάσω...) "στον πόλεμο δε πάς με λουλούδια"..... :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Ιουν 08, 2010 11:40 am

Ezi_loukno έγραψε:
margel έγραψε:
Εμένα στο χθεσινό επεισόδιο με ενόχλησε απίστευτα: πρώτον η συμπεριφορά της Νόρας στην σκηνή με το Μπέλλο που πήγε να τον πείσει να μην προχωρήσει σε μήνυση εναντίον του Μάνου με δήθεν πονεμένο ύφος και με τη δικαιολογία ότι έγινε για καλό σκοπό αυτή η ενέργεια, όμως έφυγε με κατεβασμένο κεφάλι μετά την απάντηση του Μπέλλου. Και ναι κοπελιά, καλά σου είπε ο άνθρωπος ότι δε γυρίζουν όλα γύρω από εσένα. Επιχειρηματίας είναι και θέλει να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάνει πίσω. Αρκετά χαρίστηκε στο Μάνο και δεν άξιζε την εμπιστοσύνη που του έδειξε.
Αυτό σημαίνει φιλία, να ρίχνεις τα μούτρα σου για πολλοστή φορά προκειμένου να βοηθήσεις τον κολλητό σου.... Δεν με ενόχλησε καθόλου η συμπεριφορά της Νόρας, με ενόχλησε όμως η συμπεριφορά του Μπέεεεελλου.... Κακά τα ψέμματα, η Νόρα τον εκμεταλλεύτηκε για να κάνει τον Λουκά να την ζηλέψει και την κράξαμε πολύ γιαυτό (ακόμα και οι φάν της...) αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ όπως κάνουνε μερικές μερικές... Τώρα γιατί η Νταίζη ξαφνικά έγινε αγία και η Νόρα έγινε η κακιά δεν ξέρω αλλά αντικειμενικά μιλώντας η διαφορά είναι τεράστια και το ποιά απο τις δύο προσπαθεί να φάει τα λεφτά του Μπέλλου, είναι νομίζω ξεκάθαρο :wink2: Όσο για την Νόρα, δε την θεωρώ τόσο ψώνιο ώστε να νομίζει οτι γυρίζουν όλα γύρω απο εκείνη απλά έχει καταλάβει (όπως και εγώ που δεν με λές και καμία Αϊνστάϊν) οτι όλα αυτά ο Μπέλλος τα κάνει επειδή είναι ακόμα καψούρης μαζί της.. Η αλήθεια είναι οτι τόσες χυλόπιτες δεν χωνεύονται εύκολα....

margel έγραψε:
Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν βρήκαν τα λεφτά από τη Μαρίλια, πήγε το ζευγαράκι των "μεγαλοδικηγόρων" με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαράδεκτο τσαμπουκά, να πει τι; Ότι του κάνουν τη χάρη να επιστρέψουν τα οφειλόμενα σε αυτόν χρήματα και να τον απειλείσουν ότι θα τον κατηγορήσουν για συκοφαντική δυσφήμηση; Πάνε καλά; Έχουν πολύ μεγάλο θράσος!
Δε θα χαρακτήριζα "θράσος" τη συμπεριφορά των "μεγαλοδικηγόρων" και αυτό γιατί η λέξη θα έχανε την αξία της και δεν θα ήταν σωστό να την χαραμίσουμε για κάποιους που μόνο θρασύτατοι δεν είναι .... Ο χαρακτηρισμός αυτός είναι για άλλους εκεί μέσα... Όσο για τον Μπέλλο, θα τον παραδεχόμουνα αν δεν είχε σαν σύμβουλο την Νταιζάρα η οποία τον κάνει ότι θέλει... Σε λίγο δε θα μπορεί να πηγαίνει ούτε μέχρι το μπακάλικο της γειτονιάς του χωρίς την άδεια της, γιαυτό συγγνώμη αλλά δε τον θεωρώ έξυπνο επιχειρηματία....
Άλλωστε πώς να πήγαιναν στο γραφείο του Μπέλλου; Σερνάμενοι; Όπως λέει και μια ψυχή (ονόματι Βάσω...) "στον πόλεμο δε πάς με λουλούδια"..... :wink2:

Επειδή η Νταίζη είναι απαράδεκτη, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τα πολλά λάθη της Νόρας, για μένα πάντα.... ούτε ότι η Νόρα δεν πρέπει να κάνει την αυτοκριτική της. Υπάρχουν κάποιοι που δεν βγάζουν την Νταίζη αγία αλλά τους ενοχλεί και η συμπεριφορά της Νόρας.... Επίσης δέχομαι ότι ο Μπέλλος πικράθηκε από την χυλόπιτα αλλά και την κοροϊδία της Νόρας και τα κάνει όλα αυτά, και επειδή τον φιτιλιάζει η Νταίζη.... αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αντικειμενικά δεν έχει δίκιο. Ο Μάνος έκανε κλοπή και πρέπει να πάει φυλακή. Για ποιο λόγο να μη κάνει μήνυση? Πραγματικά δεν βρίσκω κανέναν.

Επειδή κάποιος είναι λάθος/κακός κτλ... (Νταίζη) ή έστω έχει λάθος κίνητρα (Μπέλλος) οι άλλοι (Νόρα-Λουκάς) δεν βγαίνουν αυτομάτως σωστοί..... για μένα πάντα!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Ιουν 08, 2010 11:43 am

xristina79 έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:
margel έγραψε:
Εμένα στο χθεσινό επεισόδιο με ενόχλησε απίστευτα: πρώτον η συμπεριφορά της Νόρας στην σκηνή με το Μπέλλο που πήγε να τον πείσει να μην προχωρήσει σε μήνυση εναντίον του Μάνου με δήθεν πονεμένο ύφος και με τη δικαιολογία ότι έγινε για καλό σκοπό αυτή η ενέργεια, όμως έφυγε με κατεβασμένο κεφάλι μετά την απάντηση του Μπέλλου. Και ναι κοπελιά, καλά σου είπε ο άνθρωπος ότι δε γυρίζουν όλα γύρω από εσένα. Επιχειρηματίας είναι και θέλει να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάνει πίσω. Αρκετά χαρίστηκε στο Μάνο και δεν άξιζε την εμπιστοσύνη που του έδειξε.
Αυτό σημαίνει φιλία, να ρίχνεις τα μούτρα σου για πολλοστή φορά προκειμένου να βοηθήσεις τον κολλητό σου.... Δεν με ενόχλησε καθόλου η συμπεριφορά της Νόρας, με ενόχλησε όμως η συμπεριφορά του Μπέεεεελλου.... Κακά τα ψέμματα, η Νόρα τον εκμεταλλεύτηκε για να κάνει τον Λουκά να την ζηλέψει και την κράξαμε πολύ γιαυτό (ακόμα και οι φάν της...) αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ όπως κάνουνε μερικές μερικές... Τώρα γιατί η Νταίζη ξαφνικά έγινε αγία και η Νόρα έγινε η κακιά δεν ξέρω αλλά αντικειμενικά μιλώντας η διαφορά είναι τεράστια και το ποιά απο τις δύο προσπαθεί να φάει τα λεφτά του Μπέλλου, είναι νομίζω ξεκάθαρο :wink2: Όσο για την Νόρα, δε την θεωρώ τόσο ψώνιο ώστε να νομίζει οτι γυρίζουν όλα γύρω απο εκείνη απλά έχει καταλάβει (όπως και εγώ που δεν με λές και καμία Αϊνστάϊν) οτι όλα αυτά ο Μπέλλος τα κάνει επειδή είναι ακόμα καψούρης μαζί της.. Η αλήθεια είναι οτι τόσες χυλόπιτες δεν χωνεύονται εύκολα....

margel έγραψε:
Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν βρήκαν τα λεφτά από τη Μαρίλια, πήγε το ζευγαράκι των "μεγαλοδικηγόρων" με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαράδεκτο τσαμπουκά, να πει τι; Ότι του κάνουν τη χάρη να επιστρέψουν τα οφειλόμενα σε αυτόν χρήματα και να τον απειλείσουν ότι θα τον κατηγορήσουν για συκοφαντική δυσφήμηση; Πάνε καλά; Έχουν πολύ μεγάλο θράσος!
Δε θα χαρακτήριζα "θράσος" τη συμπεριφορά των "μεγαλοδικηγόρων" και αυτό γιατί η λέξη θα έχανε την αξία της και δεν θα ήταν σωστό να την χαραμίσουμε για κάποιους που μόνο θρασύτατοι δεν είναι .... Ο χαρακτηρισμός αυτός είναι για άλλους εκεί μέσα... Όσο για τον Μπέλλο, θα τον παραδεχόμουνα αν δεν είχε σαν σύμβουλο την Νταιζάρα η οποία τον κάνει ότι θέλει... Σε λίγο δε θα μπορεί να πηγαίνει ούτε μέχρι το μπακάλικο της γειτονιάς του χωρίς την άδεια της, γιαυτό συγγνώμη αλλά δε τον θεωρώ έξυπνο επιχειρηματία....
Άλλωστε πώς να πήγαιναν στο γραφείο του Μπέλλου; Σερνάμενοι; Όπως λέει και μια ψυχή (ονόματι Βάσω...) "στον πόλεμο δε πάς με λουλούδια"..... :wink2:

Επειδή η Νταίζη είναι απαράδεκτη, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τα πολλά λάθη της Νόρας, για μένα πάντα.... ούτε ότι η Νόρα δεν πρέπει να κάνει την αυτοκριτική της. Υπάρχουν κάποιοι που δεν βγάζουν την Νταίζη αγία αλλά τους ενοχλεί και η συμπεριφορά της Νόρας.... Επίσης δέχομαι ότι ο Μπέλλος πικράθηκε από την χυλόπιτα αλλά και την κοροϊδία της Νόρας και τα κάνει όλα αυτά, και επειδή τον φιτιλιάζει η Νταίζη.... αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αντικειμενικά δεν έχει δίκιο. Ο Μάνος έκανε κλοπή και πρέπει να πάει φυλακή. Για ποιο λόγο να μη κάνει μήνυση? Πραγματικά δεν βρίσκω κανέναν.

Επειδή κάποιος είναι λάθος/κακός κτλ... (Νταίζη) ή έστω έχει λάθος κίνητρα (Μπέλλος) οι άλλοι (Νόρα-Λουκάς) δεν βγαίνουν αυτομάτως σωστοί..... για μένα πάντα!

xristina79 δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο....
αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ.... Agree
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από margel Τρι Ιουν 08, 2010 11:50 am

xristina79 έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:
margel έγραψε:
Εμένα στο χθεσινό επεισόδιο με ενόχλησε απίστευτα: πρώτον η συμπεριφορά της Νόρας στην σκηνή με το Μπέλλο που πήγε να τον πείσει να μην προχωρήσει σε μήνυση εναντίον του Μάνου με δήθεν πονεμένο ύφος και με τη δικαιολογία ότι έγινε για καλό σκοπό αυτή η ενέργεια, όμως έφυγε με κατεβασμένο κεφάλι μετά την απάντηση του Μπέλλου. Και ναι κοπελιά, καλά σου είπε ο άνθρωπος ότι δε γυρίζουν όλα γύρω από εσένα. Επιχειρηματίας είναι και θέλει να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάνει πίσω. Αρκετά χαρίστηκε στο Μάνο και δεν άξιζε την εμπιστοσύνη που του έδειξε.
Αυτό σημαίνει φιλία, να ρίχνεις τα μούτρα σου για πολλοστή φορά προκειμένου να βοηθήσεις τον κολλητό σου.... Δεν με ενόχλησε καθόλου η συμπεριφορά της Νόρας, με ενόχλησε όμως η συμπεριφορά του Μπέεεεελλου.... Κακά τα ψέμματα, η Νόρα τον εκμεταλλεύτηκε για να κάνει τον Λουκά να την ζηλέψει και την κράξαμε πολύ γιαυτό (ακόμα και οι φάν της...) αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ όπως κάνουνε μερικές μερικές... Τώρα γιατί η Νταίζη ξαφνικά έγινε αγία και η Νόρα έγινε η κακιά δεν ξέρω αλλά αντικειμενικά μιλώντας η διαφορά είναι τεράστια και το ποιά απο τις δύο προσπαθεί να φάει τα λεφτά του Μπέλλου, είναι νομίζω ξεκάθαρο :wink2: Όσο για την Νόρα, δε την θεωρώ τόσο ψώνιο ώστε να νομίζει οτι γυρίζουν όλα γύρω απο εκείνη απλά έχει καταλάβει (όπως και εγώ που δεν με λές και καμία Αϊνστάϊν) οτι όλα αυτά ο Μπέλλος τα κάνει επειδή είναι ακόμα καψούρης μαζί της.. Η αλήθεια είναι οτι τόσες χυλόπιτες δεν χωνεύονται εύκολα....

margel έγραψε:
Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν βρήκαν τα λεφτά από τη Μαρίλια, πήγε το ζευγαράκι των "μεγαλοδικηγόρων" με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαράδεκτο τσαμπουκά, να πει τι; Ότι του κάνουν τη χάρη να επιστρέψουν τα οφειλόμενα σε αυτόν χρήματα και να τον απειλείσουν ότι θα τον κατηγορήσουν για συκοφαντική δυσφήμηση; Πάνε καλά; Έχουν πολύ μεγάλο θράσος!
Δε θα χαρακτήριζα "θράσος" τη συμπεριφορά των "μεγαλοδικηγόρων" και αυτό γιατί η λέξη θα έχανε την αξία της και δεν θα ήταν σωστό να την χαραμίσουμε για κάποιους που μόνο θρασύτατοι δεν είναι .... Ο χαρακτηρισμός αυτός είναι για άλλους εκεί μέσα... Όσο για τον Μπέλλο, θα τον παραδεχόμουνα αν δεν είχε σαν σύμβουλο την Νταιζάρα η οποία τον κάνει ότι θέλει... Σε λίγο δε θα μπορεί να πηγαίνει ούτε μέχρι το μπακάλικο της γειτονιάς του χωρίς την άδεια της, γιαυτό συγγνώμη αλλά δε τον θεωρώ έξυπνο επιχειρηματία....
Άλλωστε πώς να πήγαιναν στο γραφείο του Μπέλλου; Σερνάμενοι; Όπως λέει και μια ψυχή (ονόματι Βάσω...) "στον πόλεμο δε πάς με λουλούδια"..... :wink2:

Επειδή η Νταίζη είναι απαράδεκτη, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τα πολλά λάθη της Νόρας, για μένα πάντα.... ούτε ότι η Νόρα δεν πρέπει να κάνει την αυτοκριτική της. Υπάρχουν κάποιοι που δεν βγάζουν την Νταίζη αγία αλλά τους ενοχλεί και η συμπεριφορά της Νόρας.... Επίσης δέχομαι ότι ο Μπέλλος πικράθηκε από την χυλόπιτα αλλά και την κοροϊδία της Νόρας και τα κάνει όλα αυτά, και επειδή τον φιτιλιάζει η Νταίζη.... αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αντικειμενικά δεν έχει δίκιο. Ο Μάνος έκανε κλοπή και πρέπει να πάει φυλακή. Για ποιο λόγο να μη κάνει μήνυση? Πραγματικά δεν βρίσκω κανέναν.

Επειδή κάποιος είναι λάθος/κακός κτλ... (Νταίζη) ή έστω έχει λάθος κίνητρα (Μπέλλος) οι άλλοι (Νόρα-Λουκάς) δεν βγαίνουν αυτομάτως σωστοί..... για μένα πάντα!

Ήθελα να απαντήσω, αλλά με κάλυψαν αυτά που είπες. Εγώ στα σχόλια μου δε σύγκρινα Νταίζη - Νόρα, απλά έκρινα τη συμπεριφορά της Νόρας μεμονωμένα. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να πηγαίνουν πακετάκι στο σχολιασμό αυτές οι δύο; Η Νταίζη είναι ό,τι είναι και δεν εγκρίνω ούτε τη συμπεριφορά της ούτε τα κίνητρα της. Από τη Νόρα όμως - εγώ τουλάχιστον - είχα μεγαλύτερες απαιτήσεις και πίστευα ότι ήταν ικανή να χειριστεί καλύτερα δύσκολες καταστάσεις σαν αυτή. Οπότε δεν ισχύει το μη χείρον βέλτιστον σε αυτήν την περίπτωση. Όσο για το Μπέλλο, ναι εν μέρει η Νόρα ήταν ξεκάθαρη απέναντι του, αλλά τον εκμεταλλευόταν όποτε την βόλευε. Οκ εκείνος ήταν χάπατο στην μεταξύ τους ιστορία, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το γεγονός ότι δεν έβλεπε ή δεν ήθελε να δει και να παραδεχτεί την αλήθεια για τα συναισθήματα της Νόρας προς εκείνον, του απαγορεύει τώρα που θεωρεί ότι θίγονται τα συμφεροντά του να έχει αυτήν την αντίδραση; Στην προκειμένη έχει δίκιο, ο Μάνος υπεξαίρεσε 200.000 ευρώ και αυτό δεν αλλάζει επειδή τα επέστρεψαν. Η παράνομη πράξη έγινε και αυτό δεν αλλάζει.
margel
margel


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιουν 08, 2010 12:07 pm

Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ

Απλά καλό το σημερινό γιατί πια φάνηκε η αρχή του τέλους.

Τελικά ο Στέφανος απο μυαλό κορμάρα. Πόσο χρειάζεται να σκεφτεί ότι όλο αυτό έγινε επειδή η Εύα δεχόταν απειλές. Ο αστυνομικός του το έχει πει ξεκάθαρα οτι η απειλή προερχόταν απ την οικογένειά του. Βγαίνοντας έξω αναρωτιόταν τι παιχνίδι παίζει η Εύα.
Πηγαίνει λοιπόν στην κατσαρή σουρνάμενη και της λέει ένα απ τα δύο έγγραφα είναι πλαστό. Λάθος. Το τεστ dna θα μπορούσε να είναι πραγματικό και το παιδί να δηλωθεί με το όνομα του νόμιμου συζύγου. Μια χαρά γίνεται πιστέψτε με. Thumbs up

Η κατσαρή μουχρίτσα νευρίασε. Μετά τη Νταίζη και το Μπέλλο δια στόματος Μελίτας βεβαιωθήκαμε η παρέα είναι σπείρα και παίζει με την αξιοπρέπεια του κουταβιού. Ξέρετε αυτή την αξιοπρέπεια που την έστελνε να κάνει αποχαιρετιστήρια δώρα σε κάθε άντρα που ετοιμαζόταν να παντρευτεί η Εύα. gelio
Ο Στέφανος πάλι θυμήθηκε τα περσινά και της είπε οτι θα ενεργήσει μεθοδικά, αλλά το κατσαρό της κεφάλι όταν τον άκουσε συνειρμό δεν έκανε. Πάντως ένα ξέρω να πω το κουτάβι είτε είναι χαρούμενο είτε νευριασμένο καφέ πίνει όλη μέρα. Όταν πήγε η μανούλα ήταν κλασική Μελίτα. Κουνούσε το πόδι σαν να είχε καταπιεί κομπρεσέρ για να δείξει θυμό ελλείψει άλλων μέσων και απίστευτο όμως αληθινό κράτησε μυστικό μια ολόκληρη μέρα.

Κι ενώ στην απόλυτη μίλησε για συμμορία στη μανούλα έδειξε υποψιασμένος. Οι συζητήσεις τους πάντοτε έχουν και δεύτερη ερμηνεία. Είπε στην Αντιγόνη νόμιζα οτι ήμασταν ομάδα. Όταν λέμε ομάδα εννοούμε οτι δίνουν κάποια μάχη κι υποτίθεται θα έπρεπε να λειτουργούν μαζί; Μακάρι να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί είναι κρίμα ο Στέφανος να είναι απλά ένας ερωτοχτυπημένος λαπάς.

Ο Μάνος πήγε στην Εύα κι η συζήτησή τους σηματοδότησε το τέλος. Με τρόπο ανάλαφρο της ζωγράφισε αυτά που ίσως δούμε του χρόνου. Της είπε οτι έχει κάνει τα μαγικά του εννοώντας μάλλον οτι έχει φροντίσει να μη χαθεί η διαθήκη, της ζήτησε να αγοράσει την Εδέμ, της είπε να προσέξει τη Μαρίλια, της ζήτησε να κάνει ένα ίδρυμα (κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει), Κάθε φορά που βλέπω αυτό το ζευγάρι καταλαβαίνω οτι τα μυστικά όπως τα ξέραμε τελειώνουν και το χειρότερο τελειώνουν άδοξα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο.: respect : Για κάτι τέτοιες σκηνές έμεινα μπροστά στην τηλεόρασή μου δυό χρόνια.

Ο Στέφανος έφτασε στο μαιευτήριο και πέρασε απ το θάλαμο των νεογνών. Το βλέμμα του Σταύρου την ώρα που τα κοιτούσε ανεξιχνίαστο αλλά υπέροχο. Έδειξε λαχτάρα ζήλεια ή μήπως ξέρει οτι το παιδί είναι δικό του; Όταν μπήκε στο δωμάτιο της Εύας ήθελε να περάσει το μήνυμα οτι δεν ξέρει τίποτα για την πατρότητα του παιδιού, και ίσως τα κατάφερε αλλά την ίδια στιγμή η Εύα έδειξε για μιά ακόμη φορά ανωτερότητα και του είπε οτι δεν είναι σωστό να περιμένει η Μελίτα ταυτόχρονα όμως έδειχνε και αδιαφορία με τα λόγια της αλλά και πίκρα. Μέχρι εδώ το καταλαβαίνω. Ο Στέφανος όμως έβγαλε ζήλεια κι αυτό ομολογώ δεν το καταλαβαίνω. Μη σε νοιάζει αγόρι μου η σουρνάμενη θα σου κάνει απολυτάκια είπαμε ότι κάνει η Εύα απο πίσω το κολλητήρι οπότε περιμένω να το δω κι αυτό να γελάσω μέχρι δακρύων με το δούλεμα που μας κάνουν. Η σκηνή βέβαια ήταν υπέροχη ας τους απολαμβάνουμε όσο τους έχουμε λοιπόν.

Η Μαρίλια σε μια επίσης υπέροχη σκηνή έδωσε τα χρήματα να σωθεί ο πατέρας της. Τελικά τον αγαπάει το Μάνο κι ας μην του το έχει πει ποτέ. Ελπίζω σε κάποια σκηνή πατέρα κόρης τελειώνουν τα μυστικά ας δούμε καμιά σκηνή λίγο πιο συναισθηματική. Love! Καλό το καλαμπούρι αλλά αυτή η σχέση είναι χωρίς αύριο ας σταθούμε λίγο και σ αυτή.

Η Δάφνη έμαθε για την απόλυση του Μάνου και δεν το άντεξε. Άλλη μια σχέση που μένει στη μέση. Αυτοί οι δύο άνθρωποι έμαθαν σε μεγάλη ηλικία τη συγγένεια που τους δένει, και έκαναν πράγματα ο ένας για τον άλλον. Μπορεί η Δάφνη να πούλησε ότι είχε και δεν είχε για χάρη του αλλά κι αυτός πάλεψε με όλα τα μέσα να μην μάθει τον τρόπο που πέθανε η μητέρα της και πληγωθεί και ήταν πάντα εκεί όποτε τον χρειάστηκε φτάνοντας στο σημείο να υπεξαιρέσει χρήματα για να μην πάει εκείνη φυλακή γνωρίζοντας εκ των προτέρων τις συνέπειες. Ο Νικόλας όμως στάθηκε δίπλα της βράχος και μου άρεσε.


Η Αμαλία πέρασε απ το γραφείο του Ρούσσου για να του πει οτι η κορούλα είναι νευριασμένη. Όμορφη σκηνή όπως όλες ανάμεσα σ αυτούς τους δύο αλλά να βλέπαμε και κάτι άλλο πέρα απ το δούλεμα του Πέτρου στην παλαβή του αγάπη δεν θα με χαλούσε.

Η Νταίζη πέρασε απο το γραφείο του Λουκά για τα γνωστά. Έχω φτάσει στο σημείο να μην ακούω πια τι λέει. Με εκνευρίζει άμα τη εμφανίσει αλλά σήμερα πανικοβλήθηκα όταν σκέφτηκα οτι θα την τρώμε όλη την επόμενη σεζόν κατάμουτρα να εκβιάζει και να απειλεί. Μήπως λέω γίνεται πριν φύγει ο Μάνος να την κάνει τόπι στο ξύλο να χαρούμε λίγο οι δόλιοι τηλεθεατές; Cheer

Η Νόρα αποδεικνύοντας οτι για τους φίλους της ξέρει να κάνει θυσίες πήγε στο Μπέλλο να παρακαλέσει για το Μάνο. Ο κύριος -λέμε τώρα- ανένδοτος. Αυτός έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα και του έχει φύγει η μασέλα. Άλλος ένας που δεν ξέρω πως θα τον αντέξουμε όλη την επόμενη σεζόν.Kotsides

Ένοιωσα απέραντη ικανοποίηση όταν ο Λουκάς και η Νόρα πήγαν στο γραφείο του κυρίου Χαπατίδη και του πέταξαν λεφτά και κατηγορίες στη μούρη. Congrats

Το επεισόδιο έκλεισε με έναν καταπληκτικό Μπουγιούρη την ώρα που ο Μάνος άκουσε οτι τα παιδιά επέστρεψαν τα χρήματα και όταν άκουσε ποιά τα έδωσε. Περιμένω αύριο να δω τη σκηνή ολοκληρωμένη για να σχολιάσω περισσότερα.

Σε αναμονή του αυριανού λοιπόν...
Μαρία πραγματικά υπέροχος ο σχολιασμός, όπως πάντα άλλωστε, και λυπάμαι πάρα πολύ που εγώ δε σχολιάζω τελευταία, αν και τα επεισόδια δε λένε και πολλά σε 'μένα, αλλά δυστυχώς έχει πέσει πολύ διάβασμα, αφού κάθε μέρα δίνουμε και ένα μάθημα! Την Πέμπτη, όμως, επανέρχομαι δριμύτερη! Razz
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης