Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

+30
Jennifer
evanna
ksanthi
katerinakii93
Rose2
CineFreak
F.P.A.
Vasouli
sifantid
rachel
Καρ-Mik
Mary
$ofi@ loukakos + nora
aggeliki
FieryRed
Antigoni!
Goofy!
Ανυπέρ-Βλήτο
KonstantinaA
DESPOINA
Cancoon
Black rose
Paparazzi
KatsaroYpotheto
Ezantakou
anastasia20
nikidanis
d1m1tr@
loukitsa
Clarabelle
34 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap46%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 46% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 56
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 15, 2010 11:00 am

Rose2 έγραψε:Ωχ,δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.Μολις ανοικσα λογαριασμο εδω και οταν διαβασα τα σχολια πραγματικα εφριξα!Kotsides
Γιατι τοσο μισος για την Νταιζη?Κατα την γνωμη μου η Πολυχρονιδη ειναι η καλητερη ηθοποιος στα Μυστικα(μαζι με τον Μπουγιου) και ο ρολος της Νταιζης εχει το μεγαλυτερο βαθος.Μπορει να ειναι σκυλα και να τη μπαινει στην παρεα αλλα το καλο μαζι της ειναι πως δεν ξερεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση της!Και κατα βαθος δεν ειναι τοσο κακια οσο φαινεται.Προφανως εχει περασει πολλα και ουσιαστικα ειναι χαμενη.Θελει να παρει απο την ζωη αυτα που αξιζει και καλα κανει! : respect :

Τωρα για το επεισοδιο:

Λουκας:Απολυτο αισχος!Δεν υπαρχει χειροτερος ηθοποιος απο τον Πετρακη και οσο για τον λουκα δεν το συζητω!Σιγα ρε φιλε που πουλας και τσαμπουκα! wall
Δεν τον αντεχω αυτον το ανθρωπο!Μας το παιζει και καλος!Αντε μου στο διαολο!(sorry,αλλα τελευταια τα χω παρει αγρια μαζι του)

Νορα/Λουκας:Στην 1η Σεζον ειχα εμμονη μαζι τους.Καθε φορα που ειχαν σκηνη μαζι δεν ξεκολλουσα απο την TV.Φετος συμβαινει ακριβως το αντιθετο.Δεν αντεχω τα ατελειωτα σαλιαρισματα τους και της αναλαφρες συζητησεις τους.Σοβαροτης μηδεν! cake


Νταιζη/Λουκας:Πηγε τωρα ο "Λουκακος" να τα βαλει με την Νταιζαρα!Σιγα μην τον φοβηθει!Ηρθε τωρα ο αντρας να βαλει ταξη!Βρε ουστ που μας το παιζει και οσιομαρτυρας! Fskl


Μανος:ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΘΕΟΣ! inlove
Ειδικα τωρα τελευταια με τα αστειακια του εχω πεθανει στο γελιο!Αλλα και για να μην ξεχνιομαστε ειχαμε και την σκηνη Χρηστου/Μανου!Ετσι,για να ξερουμε ποιος κανει κουμαντο! Flkia



Μανος/Ευα:Αχ,ποσο το λατρευω αυτο το ζευγαρακι!Ολεθρια σχεση! Hugg
Παντα στο τελος γυρνανε ο ενας στον αλλον!Και το σχολιο της Ευας οτι ο Μανος ειναι προικοθηρας ολα τα λεφτα! lol!


Αντγονη/Χρηστος:Αν και η Αντιγονη μου την δινει στα νευρα πρεπει να παραδεχτω πως δινει ρεστα ως ηθοποιος.Οπως και ο Χρηστος.Η σκηνη τους για ακομα μια φορα ηταν πολη καλη! Cheer


Νταιζη/Μπελλος:Πιθανον να ειμαι το μοναδικο ατομο στον κοσμο που πραγματικα απολαμβανει της σκηνες αυτων των δυο!Guilty Pleasure!Ξερω οτι ηΝτιαζη τον χρησιμοποιει και ολα τα συναφη αλλα υπαρχει τοση χημεια μεταξυ τους που ηταν αδυνατον να μην τους λατρεψω!Αφηστε πως εχω την ελπιδα οτι η Νταιζη καποτε θα καταλαβει οτι τον θελει πραγαμτικα!A girl can dream....
Δεν λεω,καλοι ειναι και Νταιζη/Χρηστος αλλα την προτιμω με τον Μπελλο! Heart2


Στεφανος/Μελιτα:Τα λογια ειναι περιττα!Απολυτη ξενερα!Period. GN1



P.S.Ο αστυνομος μας δουλευει?Δεν μπουζουριασε την Νταιζη επειδη συμπαθει τον Λουκα????Το χουμε χασει μου φαινεται! wall





Ασχετο,υπογραφη πως βαζουμε?Ναι,ειμαι λιγο ασχετη επει του θεματος γιατι πρωτη φορα συμμετεχω σε forum.


Καλώς ήρθες στην παρέα
Πήγαινε στο τοπικ οδηγίες τρίτο τόπικ στην κεντική σελίδα και θα τα καταφέρεις να βάλεις υπογραφή

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από katerinakii93 Τρι Ιουν 15, 2010 11:05 am

ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟ ΒΑΡΕΤΟ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΚΗΝΕΣ ΜΑΝΟΥ ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ...ΦΟΒΕΡΟΣ!
ΚΑΛΑ ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΕ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙ-ΜΠΕΛΛΟ...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ...ΤΟ ΜΙΣΟ ΕΡΓΟ ΕΔΕΙΧΝΕ ΑΥΤΟΝ ΤΝ ΤΡΟΜΕΡΟ Κ ΦΟΒΕΡΟ 'ΕΡΩΤΑ'...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ gelio gelio gelio
katerinakii93
katerinakii93
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Ιουν 15, 2010 11:07 am

Rose2 έγραψε:Ωχ,δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.Μολις ανοικσα λογαριασμο εδω και οταν διαβασα τα σχολια πραγματικα εφριξα!Kotsides
Γιατι τοσο μισος για την Νταιζη?Κατα την γνωμη μου η Πολυχρονιδη ειναι η καλητερη ηθοποιος στα Μυστικα(μαζι με τον Μπουγιου) και ο ρολος της Νταιζης εχει το μεγαλυτερο βαθος.Μπορει να ειναι σκυλα και να τη μπαινει στην παρεα αλλα το καλο μαζι της ειναι πως δεν ξερεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση της!Και κατα βαθος δεν ειναι τοσο κακια οσο φαινεται.Προφανως εχει περασει πολλα και ουσιαστικα ειναι χαμενη.Θελει να παρει απο την ζωη αυτα που αξιζει και καλα κανει! : respect :

Τωρα για το επεισοδιο:

Λουκας:Απολυτο αισχος!Δεν υπαρχει χειροτερος ηθοποιος απο τον Πετρακη και οσο για τον λουκα δεν το συζητω!Σιγα ρε φιλε που πουλας και τσαμπουκα! wall
Δεν τον αντεχω αυτον το ανθρωπο!Μας το παιζει και καλος!Αντε μου στο διαολο!(sorry,αλλα τελευταια τα χω παρει αγρια μαζι του)

Νορα/Λουκας:Στην 1η Σεζον ειχα εμμονη μαζι τους.Καθε φορα που ειχαν σκηνη μαζι δεν ξεκολλουσα απο την TV.Φετος συμβαινει ακριβως το αντιθετο.Δεν αντεχω τα ατελειωτα σαλιαρισματα τους και της αναλαφρες συζητησεις τους.Σοβαροτης μηδεν! cake


Νταιζη/Λουκας:Πηγε τωρα ο "Λουκακος" να τα βαλει με την Νταιζαρα!Σιγα μην τον φοβηθει!Ηρθε τωρα ο αντρας να βαλει ταξη!Βρε ουστ που μας το παιζει και οσιομαρτυρας! Fskl


Μανος:ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΘΕΟΣ! inlove
Ειδικα τωρα τελευταια με τα αστειακια του εχω πεθανει στο γελιο!Αλλα και για να μην ξεχνιομαστε ειχαμε και την σκηνη Χρηστου/Μανου!Ετσι,για να ξερουμε ποιος κανει κουμαντο! Flkia



Μανος/Ευα:Αχ,ποσο το λατρευω αυτο το ζευγαρακι!Ολεθρια σχεση! Hugg
Παντα στο τελος γυρνανε ο ενας στον αλλον!Και το σχολιο της Ευας οτι ο Μανος ειναι προικοθηρας ολα τα λεφτα! lol!


Αντγονη/Χρηστος:Αν και η Αντιγονη μου την δινει στα νευρα πρεπει να παραδεχτω πως δινει ρεστα ως ηθοποιος.Οπως και ο Χρηστος.Η σκηνη τους για ακομα μια φορα ηταν πολη καλη! Cheer


Νταιζη/Μπελλος:Πιθανον να ειμαι το μοναδικο ατομο στον κοσμο που πραγματικα απολαμβανει της σκηνες αυτων των δυο!Guilty Pleasure!Ξερω οτι ηΝτιαζη τον χρησιμοποιει και ολα τα συναφη αλλα υπαρχει τοση χημεια μεταξυ τους που ηταν αδυνατον να μην τους λατρεψω!Αφηστε πως εχω την ελπιδα οτι η Νταιζη καποτε θα καταλαβει οτι τον θελει πραγαμτικα!A girl can dream....
Δεν λεω,καλοι ειναι και Νταιζη/Χρηστος αλλα την προτιμω με τον Μπελλο! Heart2


Στεφανος/Μελιτα:Τα λογια ειναι περιττα!Απολυτη ξενερα!Period. GN1



P.S.Ο αστυνομος μας δουλευει?Δεν μπουζουριασε την Νταιζη επειδη συμπαθει τον Λουκα????Το χουμε χασει μου φαινεται! wall





Ασχετο,υπογραφη πως βαζουμε?Ναι,ειμαι λιγο ασχετη επει του θεματος γιατι πρωτη φορα συμμετεχω σε forum.

καλως μας ηρθες και καλα εδεμοποστ!!!
Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.
υπογραφη μπορεις να ζητησεις να σε κανουν απο καποιο μελος στις εικονοδημιουργιες
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 15, 2010 11:10 am

Rose2 έγραψε:
Γιατι τοσο μισος για την Νταιζη?Κατα την γνωμη μου η Πολυχρονιδη ειναι η καλητερη ηθοποιος στα Μυστικα(μαζι με τον Μπουγιου) και ο ρολος της Νταιζης εχει το μεγαλυτερο βαθος

Το οτι είναι εξαιρετική ηθοποιός η Πολυχρονίδη, δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να συμπαθούμε την Νταίζη ως χαρακτήρα.
Αλλωστε πως να συμπαθήσουμε μια γυναίκα που έχει παρατησει το παιδί της εδώ και χρόνια, το έχει φορτώσει σε κάποιον που δεν είναι πατέρας του, έχει κρύψει την αλήθεια απο τον πραγματικό πατέρα για τόσα χρόνια, και τώρα προσπαθεί να δολοφονησει μια εγκυο.
Σου φτάνει αυτό για να μισήσεις κάποιον χαρακτήρα? Εμενα ναι.

Λουκας:Απολυτο αισχος!Δεν υπαρχει χειροτερος ηθοποιος απο τον Πετρακη και οσο για τον λουκα δεν το συζητω!Σιγα ρε φιλε που πουλας και τσαμπουκα! wall
Δεν τον αντεχω αυτον το ανθρωπο!Μας το παιζει και καλος!Αντε μου στο διαολο!(sorry,αλλα τελευταια τα χω παρει αγρια μαζι του)

Συγκριτικά με την Νταίζη, και λίγο τσαμπουκα της πουλάει!
Αν σκεφτείς τι έχει κάνει και τι του εχει κάνει η Νταίζη, είναι και πολυ ελαστικος μαζί της

Βρε ουστ που μας το παιζει και οσιομαρτυρας! Fskl
Μπροστά της σίγουρα είναι

Νταιζη/Μπελλος:Πιθανον να ειμαι το μοναδικο ατομο στον κοσμο που πραγματικα απολαμβανει της σκηνες αυτων των δυο!

Πράγματι, παίζει να σαι η μοναδική! Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 397896

ΥΓ: Καλωσήρθες!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 15, 2010 11:24 am

Rose2 έγραψε:Ωχ,δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.Μολις ανοικσα λογαριασμο εδω και οταν διαβασα τα σχολια πραγματικα εφριξα!Kotsides
Γιατι τοσο μισος για την Νταιζη?Κατα την γνωμη μου η Πολυχρονιδη ειναι η καλητερη ηθοποιος στα Μυστικα(μαζι με τον Μπουγιου) και ο ρολος της Νταιζης εχει το μεγαλυτερο βαθος.Μπορει να ειναι σκυλα και να τη μπαινει στην παρεα αλλα το καλο μαζι της ειναι πως δεν ξερεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση της!Και κατα βαθος δεν ειναι τοσο κακια οσο φαινεται.Προφανως εχει περασει πολλα και ουσιαστικα ειναι χαμενη.Θελει να παρει απο την ζωη αυτα που αξιζει και καλα κανει! : respect :

Καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα και καλά πόστ....
Η αλήθεια είναι οτι καθώς διάβαζα το πόστ σου έτριβα τα μάτια μου Razz αλλά είναι η γνώμη σου και φυσικά είναι σεβαστή... Κυρίως στο θέμα Νταίζη-Μπέλλος, αν και εγώ προσωπικά ένα αντιεμετικό το χρειάζομαι στις σκηνές τους, είναι υποκειμενικό το ζήτημα και λογικό είναι να αρέσουν σε κάποιος, καλή ώρα σε σένα....

Σ'αυτό που θα διαφωνήσω κάθετα είναι στο παραπάνω κομμάτι που έκανα και quote....
Η Πολυχρονίδη είναι αναμφισβήτητα πολύ ταλαντούχα (άλλωστε με το ταλέντο της κατάφερε να μείνει στην σειρά...)
Ο ρόλος της Νταίζης τώρα θεωρώ οτι έχει κουράσει, κυρίως όσο να αφορά το ζευγάρι Νόρα-Λουκάς και με δυσαρεστεί που μας την παρουσιάζουν στα καλά καθούμενα σαν πρωταγωνίστρια....

Λές οτι η Νταίζη θέλει να πάρει απο την ζωή αυτά που αξίζει και καλά κάνει... Τι αξίζει αυτή η γυναίκα; Τη φυλακή; Γιατί κάτι παραπάνω δεν αξίζει κατ'εμέ.... Τα γεγονότα μιλάνε μόνα τιους, η Νταίζη χρησιμοποιεί το παιδί της, εκβιάζει τους πάντες, πουλάει τον εαυτό της για ένα βραχιόλι, τρώει τα λεφτά των άλλων και το χειρότερο προσπάθησε να σκοτώσει μια μητέρα με το αγέννητο της... Καλά κάνει λοιπόν; Γιατί εγώ δεν βλέπω να διεκδικεί τη ζωή... Βλέπω να διεκδικεί μια θέση στο κελί 33 και πολύ θα το ευχαριστηθώ....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Τρι Ιουν 15, 2010 11:37 am

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑ ΘΕΟΙ. ΜΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΨΟΓΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ Η ΕΥΑ ΕΙΠΕ ΠΡΙΚΟΘΗΡΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ. ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιουν 15, 2010 11:57 am

Μολις πριν λιγο ειδα το επεισοδιο!Τιποτα ιδιαιτερο,απλα το ψηφισα καλο γιατι τουλαχιστον βελτιωθηκε απο την προηγουμενη φορα!

1.Καλα η Μελιτα τον παιδοψυχολογο περιμενει να της πει οτι πρεπει να μειωθουν οι συναντησεις εντος σπιτιου γιατι η Νεφελη νιωθει ανασφαλεια!?Ειναι φυσικοτατο να συμβαινει κατι τετοιο!

2.ΔΕΝ αντεχω να βλεπω αλλο την Νταιζη με τον Μητσουλα!Ενα τηλεφωνημα και δυο σκηνες μου πεφτουν βαριες!!!Βαρεθηκα! wall

3.Ο Λουκας και η Νορα μου αρεσαν αυτη τη φορα ειδικα σε συγκριση με τις προηγουμενες!Και οι συζητησεις τους σε σπιτι και γραφειο και μετα που τους ειδαμε στο δικαστηριο!Μου θυμισαν κατι απο τα παλια! Thumbs up

4.Επιτελους ειδαμε μια σοβαρη συζητηση εστω και μικρη αναμεσα σε Δαφνη και Νικολα!Στεναχωριεμαι που τους βλεπω τοσο προβληματισμενους,παλι καλα που ηρθαν και μερικα καλα νεα! ❤

5.Ευχαριστηθηκα τη σκηνη Νταιζης-Λουκα!Και αλλα επρεπε να της πει και της κανει της οχιας!Χωσε Λουκακο! :twisted:

6.Η παρεα μαζεμενη στης Ευας,επισης καλη σκηνη!Παντως απο ολα οσα ειπωθηκαν,συμφωνω με τις λυσεις του Μανου! :lol: Διαφορετικα δεν καταλαβαινει η ατιμη!

7.Μανος και Χρηστος ισως η πιο ενδιαφερουσα σκηνη του επεισοδιου!Τελειος διαλογος αναμεσα στους δυο τους!Ο Μπουγιουρης με το rayban και ο Κασσανδρινος στη μηχανη Miam

8.Καταπληκτικος ο Κασσανδρινος στην σκηνη με Αντιγονη! : respect : Ψιλιαστηκε οτι κατι παιζει και δεν του τα εχει πει ολα!

9.Ο Στεφανος εμεινε speechless με τα της διαθηκης!Και απο αυριο ξεκινανε αντιδρασεις!Αναμενω ενδιαφερουσα σκηνη με την μανα του!

10.Μανος & Ευα Love! ενα λεπτο σκηνουλα μερικα επεισοδια πριν το τελος και εγω πρεπει τωρα να ειμαι ευχαριστημενη!?Εμμεσως πλην σαφως καταλαβαμε τις αποφασεις του Μανου!Και υιοθετω τη φραση της Clarabelle....
Clarabelle έγραψε:
Θα φύγεις που θα φύγεις ρε αγόρι μου δεν τη βουτάς την τύπισα να της εξηγήσεις τι εστί βερύκοκο;
Mακαριιιιι,μακαριιιιι!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Ιουν 15, 2010 1:16 pm

Clarabelle έγραψε:
Μέτριο απο μένα το σημερινό.

Λίγο καλύτερο απ της Παρασκευής μια και δεν ειχε περιπτύξεις γελοίων και απολύτων.

Ο Λουκάς κι η Νόρα θύμισαν σήμερα δικηγόρους επιτέλους. Είδατε όταν έχουν θέμα μια χαρά τα πάνε.

Η περίληψη γιατί μας παραμύθιαζε για σύλληψη της Νταίζης; Είχαμε παραπλανητικά τρέιλερ τώρα έχουμε και παραπλανητικές περιλήψεις; Μια και τα μυστικά της παρέας τελειώνουν δεν την αφήνετε μέσα μέχρι το τέλος της σεζόν και να την ελευθερώσετε με την έναρξη της επόμενης για όσους έχουν γερό στομάχι να τη βλέπουν;

Α ρε Χαπατίδη σε δουλεύει η Μάτα Χάρι. Πήγε να τη γιατροπορέψει ο καλός μας. Όταν πάρει το ακορντεόν και βγει στην ομόνοια του χρόνου ας με ειδοποιήσει κάποια να δω το επεισόδιο σας παρακαλώ.

Ο Λουκάς έμαθε οτι πίσω απ τις επιθέσεις κρύβεται το Νταιζουλίνι και πήγε να την αγριέψει. Μαθημάτων τατανιάς συνέχεια. Πέταξε τη ρόμπα πίσω προέταξε τα στήθη και πήγε να ανοίξει έτοιμη για τον πελάτη. Τι βλέπουμε Χριστέ μου 7 το απόγευμα. Λουκά αγόρι μου θα στα πει κι η Ezi τον αράπη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς. Αυτή ότι κι αν πεις είναι χαμένη περίπτωση. Να το ξέρετε την επόμενη φορά που θα μου συστήσουν γυναίκα με το όνομα Καρά δεν θα απλώσω το χέρι θα φοβηθώ μη το χάσω. Ήξερα μια Αλίκη μου προέκυψε και μια Νταίζη άδικο έχω;

Ο Μάνος σε δέκα επεισόδια μας τελειώνει είπαμε ε; Είχε με την Εύα μια συγκλονιστική σκηνή διάρκειας 30 δευτερολέπτων. Βλέπετε έπρεπε να συναντηθεί η Μελίτα με τον απόλυτο και με τη μάνα της να πει για τον απόλυτο ευτυχώς ο πατέρας να πει για τον απόλυτο δεν έπαιξε σήμερα. Α ξέχασα σήμερα είχανε πρόβλημα που το παιδί δεν ήθελε τον απόλυτο. Τους συμπονώ τόσα και αξεπέραστα εμπόδια οι καημένοι.

Ο Λουκάς βάρεσε συναγερμό και έκοψε και το Νικόλα που επιτέλους συζητούσε σαν άνθρωπος με τη γυναίκα του. Το είχε το επεισόδιο σήμερα. Θυμηθήκανε όλοι τους χαρακτήρες που είχαν πέρσι. Α ρε Μάναρε θα μας λείψεις. Εσύ τουλάχιστον έχεις το προφίλ του ήρωα που πουλάει τσαμπουκά δεν σου ξημέρωσε απότομα. Θα φύγεις που θα φύγεις ρε αγόρι μου δεν τη βουτάς την τύπισα να της εξηγήσεις τι εστί βερύκοκο;

Στην πιο όμορφη ίσως σκηνή του επεισοδίου ο Μάναρος συναντήθηκε με το Χρηστάρα. Κάπως μούκανε που στη μηχανή ήταν ο Χρήστος κι όχι ο Μάνος. Ο Χρήστος υποστήριξε το μπούλη. Τι να κάνει το καημένο το αγοράκι είναι λίγο ζαβό και το δουλεύει η μανούλα αλλά φονιάς του παιδιού του όχι . Ο Χρήστος το έπιασε το θεματάκι και πήγε τρέχοντας στην Αντιγόνη αλλά εκείνη δεν είδε δεν ξέρει δεν άκουσε. Α ρε καημένε Χρήστο. Να πω οτι ακόμη και στον τσαμπουκά ο Μάνος έδειξε αυτοσυγκράτηση ή δεν έχει νόημα τώρα πια;

Η έξωση εκδικάστηκε και μάλλον τα παιδιά την κέρδισαν τη δίκη. Θέλω να δω τι άλλο θα γίνει γιατί απ όσο ξέρω αποχαιρέτα την την Εδέμ που χάνεις. Τα Λουκανοράκια βρήκαν και μια διαθήκη κι έτρεξαν στο Ρούσσο. Είναι και δική μου απορία. Πως κι η Αντιγόνη δεν προσέβαλλε τη διαθήκη; Μήπως την έχει σκαρώσει εκείνη για να αποπροσανατολίσει τις έρευνες;

Το μικρό κουτό αγόρι είδε τη διαθήκη κι έμεινε ξερό. Τόσο βλάκας δεν μπορώ να το πιστέψω.

Στα προσεχώς τέλος είδα κάτι που με στεναχώρησε αφάνταστα. Πέρσι τέτοιον καιρό εμφανίστηκε στη σειρά ένας τύπος που έμοιαζε επικίνδυνος ενδιαφέρων αλλά ταυτόχρονα εκλεπτισμένος και με ξετρέλανε γιατί δεν θύμιζε σε τίποτα το Στράτο. Στον επόμενο τόνο αφού ξαπλώθηκε σε τραπέζια ντιβανοκασέλες και άλλες ενδιαφέρουσες τοποθεσίες με την κατσαρή κατίνα ο κύριος μεταλλάχτηκε σε μπούλη ολκής. Μέχρι σήμερα κρατάει αυτό το στυλ του μπούλη και ξαφνικά βλέπω στην οθόνη μου το Στράτο. Έχει ο Στέφανος το προφίλ του ήρωα που θα τραβήξει όπλο και θα απειλήσει χωρίς δισταγμό; Κρίμα γιατί ο συγκεκριμένος ηθοποιός έχει δυνατότητες και δεν ήταν απαραίτητο να υποδυθεί τον ίδιο ρόλο του άντρα που ερωτεύτηκε τη λάθος γυναίκα και ξύπνησε μια μέρα καταλαβαίνοντας οτι προδόθηκε απ το γονιό του.

Δέκα μέρες πριν τη λήξη της σεζόν ένα επεισόδιο που με άφησε σχεδόν αδιάφορη. Δεν μπορώ παρα να κάνω τη σύγκριση με την περασμένη χρονιά που καθόμουν στα κάρβουνα να δω τι θα γίνει. Κρίμα.......




Όπως πάντα, ένας άψογος σχολιασμός και φυσικά συμφωνώ σε όλα!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Ιουν 15, 2010 1:52 pm

rachel έγραψε:
Μια παρατηρηση μονο...
Η Νταιζαρα συνεχιζει το αιματοβαμμενο παιχνιδι της και μεχρι και η αστυνομια την αφηνει αλωβητη...
Μετα απο κοτζαμ Αστικο Κωδικα που εχει υποκλιθει σε ολα τα νομικα θελω της, σημερα καταφερε να ξεφυγει και απο τον Κοτζακ των Μυστικων... Μα τι Super ηρωιδα ειναι αυτη???
Τι κι αν ηταν επικεφαλης σε αποπειρες δολοφονιας μιας εγκυου??? Αφου ειναι η Νταιζαρα ως γνωστον (τουλαχιστον τα τελευταια 200 επεισοδια) εχει το ακαταλογιστο... Επισης την εσωσε το γεγονος οτι ειναι η μανα του παιδιου του Λουκα... Αχου μωρε θα κλαψω!!!
Μπραβο κυριε Σταυριδη μου... Ευγε!!! Ευτυχως που κανατε το καθηκον σας...Επειδη ειναι υποτιθεται μανα ενος παιδιου καποιου γνωστου σας, αφηστε την εξω να αλωνιζει ελευθερα, σκοτωνοντας μαναδες αλλων παιδιων...
vomit vomit vomit vomit vomit

και έλεγα ότι έχω ξεχάσει να σχολιάσω κάτι.....
αυτό το θεόκουλο δεν το κατάλαβα....έχει αποδείξεις εναντίον της νταίζης ο αστυνόμος και δεν την συλλαμβάνει επειδή ο λουκάς είναι συμπαθητικός;;;;;
πάμε καλά σε αυτό το έργο;;;;τι θα ακούσω ακόμα;;;; slap
μάλλον ο αστυνόμος συνέλλαβε το στέφανο και το μάνο γιατί δεν του άρεσαν οι φάτσες της μελίτας και της εύας..... wall έλεος κύριοι σεναριογράφοι...για να μαθευτεί ότι η νταίζη κρύβεται πίσω από τις απόπειρες βρήκατε αυτόν τον τρόπο;;;;αλλά μετά λέτε πως θα συνεχιστεί το έργο;;;δεν θα τη συλλάβουμε και ως δικαιολογία θα έχουμε τη γοητεία του λουκά;;;;;;
ΑΙΝΤΑΑΑΑ.......
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 15, 2010 1:55 pm

anastasia20 έγραψε:
rachel έγραψε:
Μια παρατηρηση μονο...
Η Νταιζαρα συνεχιζει το αιματοβαμμενο παιχνιδι της και μεχρι και η αστυνομια την αφηνει αλωβητη...
Μετα απο κοτζαμ Αστικο Κωδικα που εχει υποκλιθει σε ολα τα νομικα θελω της, σημερα καταφερε να ξεφυγει και απο τον Κοτζακ των Μυστικων... Μα τι Super ηρωιδα ειναι αυτη???
Τι κι αν ηταν επικεφαλης σε αποπειρες δολοφονιας μιας εγκυου??? Αφου ειναι η Νταιζαρα ως γνωστον (τουλαχιστον τα τελευταια 200 επεισοδια) εχει το ακαταλογιστο... Επισης την εσωσε το γεγονος οτι ειναι η μανα του παιδιου του Λουκα... Αχου μωρε θα κλαψω!!!
Μπραβο κυριε Σταυριδη μου... Ευγε!!! Ευτυχως που κανατε το καθηκον σας...Επειδη ειναι υποτιθεται μανα ενος παιδιου καποιου γνωστου σας, αφηστε την εξω να αλωνιζει ελευθερα, σκοτωνοντας μαναδες αλλων παιδιων...
vomit vomit vomit vomit vomit

και έλεγα ότι έχω ξεχάσει να σχολιάσω κάτι.....
αυτό το θεόκουλο δεν το κατάλαβα....έχει αποδείξεις εναντίον της νταίζης ο αστυνόμος και δεν την συλλαμβάνει επειδή ο λουκάς είναι συμπαθητικός;;;;;
πάμε καλά σε αυτό το έργο;;;;τι θα ακούσω ακόμα;;;; slap
μάλλον ο αστυνόμος συνέλλαβε το στέφανο και το μάνο γιατί δεν του άρεσαν οι φάτσες της μελίτας και της εύας..... wall έλεος κύριοι σεναριογράφοι...για να μαθευτεί ότι η νταίζη κρύβεται πίσω από τις απόπειρες βρήκατε αυτόν τον τρόπο;;;;αλλά μετά λέτε πως θα συνεχιστεί το έργο;;;δεν θα τη συλλάβουμε και ως δικαιολογία θα έχουμε τη γοητεία του λουκά;;;;;;
ΑΙΝΤΑΑΑΑ.......

Nα σε κάτι που συμφωνούμε όλοι !!! Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Lol

Απο πότε παραγράφεται ή προσπερνάται ένα αδίκημα έτσι?

Τοσες και τόσες γυναίκες έχουν μπεί φυλακή, και ας είναι μάνες!Ετσι είναι η Ελ.αστυνομία?
Μην την ξεφτυλίζεται τόσο!

Αν νοιάζεται τόσο ο Σταυρίδης για το παιδία, ας νοιαστεί και για το αγέννητο που πήγε να φάει η Νταίζη (τωρα πλεον οχι αγέννητο)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 15, 2010 1:56 pm

Λοιπον, δεν εχω ψηφισει ακομα.. Θα σκεφτω και θα επανελθω, μιας και μολις ειδα το επεισοδιο..
Οσον αφορα το σχολιασμο, εχουμε και λεμε..

Λουκάς - Νόρα Vol. 1 : Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συζητηση τους περιστρεφεται γυρω απο το Μανο.. Βλεπουν οτι ο αστυνομος τους βοηθαει. Δε νομιζω να το εκανε αν ειχε ο Μάνος σχεση με το φονο.. Ηλιου φαεινοτερον ειναι οτι δεν εχει σχεση.. Μπορει να εχει βεβαρημενο παρελθον, αλλα εδω περα δεν ειχε συμμετοχη.. Κοινη λογικη δεν υπαρχει στο σεναριο??? Δεν στεκουν αυτα που λενε.. Μα τι ρωταω κι εγω ε? Θεωρησα τελειως ασκοπη αυτη τη συζητηση..

Μπιτς - Αστυνομος: Συλληψη μπορει να μην ειδαμε, αλλα ειδαμε εναν Αστυνομο να χωνει με χιλια!! Τον λατρεψα το Σταυριδη (και) εδω!!

Αμαλία - Κατσαρή: Η Αμαλία στον καναπε με την τσαντα παραμασχαλα ηταν λες και ειχε δει φαντασμα?? Γιατι ετσι φοβισμενη??
Στο μεταξυ, κατηγορει η Κατσαρουλα την Αμαλια οτι δεν ειπε την αληθεια στο Μπουλη της, αλλα κι αυτη δεν πηγε πισω στο προηγουμενο.. Τη μανουλα ειχε υποστηριξει..
Α πα πα, τη σιχαθηκα πια!!! Ελεος!!!

Γριά Κότα - Χρήστος: Μπα μπα μπαααα, πηγε κοντρα στην προστατιδα Αντιγονη ο Χρησταρας??? Μωρε, ή τον ειχαμε παρεξηγησει ή κρυβει κατι εντελως περιεργο...
Κι αυτη η Αντιγονη πια, ολο τα ιδια και τα ιδια!!! Ενοχληση σκετη...

Ζεύγος Απόλυτων: Α ρε Στεφανε, σκοτεινο αντικειμενο του ποθου!! Μεχρι και τη Νεφελιτσα εχει αναστατωσει η παρουσια σου!!! Fskl
Ζοριζεται η Κατσαρουλα να μην αγνοησει τα συναισθηματα την κορης της ε?? Λες και το σκεφτοταν το παιδι της τοσο καιρο που σουρνοταν σε δαπεδα και παντός ειδους επιπλα!!
Μωρε, ζευγος, δε θα χαθειτε!! Τοσα μοτελ εχει η εθνικη οδος!! Αρκει εμεις να μην τα δουμε και αυτα!!
Στο μεταξυ, πρεπει να κοπουν οι βολτουλες του Μπουλη μεσα στο σπιτι, αλλα οληηηη αυτη η συζητηση εγινε ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!! Mμμμαλιστα!!!!
Στεφ: "Ας τελειωνουμε πρωτα μ'ολα τ'αλλα και αυτο θα το λυσουμε" ---> Ελα μου????

Μάναρος - Ευάκι: Υπεροχοι και οι 2, τελειο και το επιτραπεζιο, αλλα HELLOOOOOOOOOOOO, ο Μάναρος φευγει, ο κυκλος τελειωνει, ΠΟΥ ειναι οι σκηνες τους μαζι??? Λεω εγω τωρα...

Δάφνη - Νικόλας: Καταρχην, πιο χαλια δε γινεται το φορεμα της Δαφνης..
Πολυ γλυκια η σκηνη τους μετα απο καιρο, αλλα νομιζω πως η βόλεψη του Ηλία δεν ειναι απο τα πιο σημαντικα που πρεπει να σας απασχολουν!! My opinion!!

Μπιτς - Λαπάς (στο τηλ): Θα σιχαθω και τον εαυτο μου σε λιγο με ολα αυτα!!! Ελεος με τις αγαπες και τα λουλουδια τους!! vomit

Λουκάς - Νόρα Vol. 2 : Σουπερ το φιλακι το ξαφνικο!!
Παντως, ουτε κ εγω δε θα ηθελα να δω το Λουκα να υπερασπιζεται το τσοκαρο... Ελεος...

Λουκάς - Αστυνομος: Το "ταχυτατος" που ειπε ο αστυνομος, το ειπα κι εγω ταυτοχρονα.. χεχε!! Δαιμονια μυαλα!! Tongue

Λουκάς - Νόρα Vol. 3 : Με εκνευριζει που φαγωνονται ολη την ωρα για την ηλιθια την τραγουδιαρα!!!
Πώς να της βαλεις μυαλο βρε Λουκάκο της "επι χρημασι" ?? Αφου δεν παιρνει απο λογια...

Δάφνη - Νικόλας (ξανα): Δεν μπορω επισης να καταλαβω, γιατι ο Νικόλας αντιδρα συνεχεια στο να βρει η Δάφνη μια δουλεια!!! Απλα ΔΕΝ το καταλαβαινω...
Νικοοοοοοοολα, ο κοσμος δουλευει ασχετα αν του αρεσει αυτο που κανει ή οχι... Ψωμι να φατε δεν θα εχετε σε λιγο!!!

Πέτρος - Αμαλία: "Δεν μπορουσε να αποδημησει εις Κύριον αθορυβα?" χαχχαχα!!! Η ατακα!!!
Δε σηκωνει μυγα στο σπαθι της η Αμαλία για τον παλαιωθεν έρωτά της ε???
Αχ, βρε Αμαλία, τωρα σου ξυνισε και ο Απόλυτος?? Εσύ δεν την εριχνες σπρωχτη πανω του την κορουλα σου???
ΘΕΟΣ ο Πέτρος για πολλοστη φορα!!

Παρέα: Θα συμφωνησω με το Μάναρο!!! Πλακωστε την την καργια μπας και ησυχασουμε!!!!
Παρατήρηση: Τελειωνει η σεζον και μας δειχνετε μονο μια σκηνη απο την παρεα?? Και σχετικα ανουσια??? Ημαρτον!!!
Δεν μου αρεσε η μπηχτη στο Μάναρο περι προικοθηριας!!!

Λουκάς - Μπιτς: Καταρχήν, δεν αφηνουμε ΠΟΤΕ ποτηρια και λοιπα άλλα πανω στο μπιλιαρδο!!
Στα του εργου: Ο Λουκάς είναι χαλια εδω και ωρα και φαινεται.. Ψυχολογικα εννοω..
Υπεροχος σε αυτη τη σκηνη!!
Αμαν με την ειρωνια κοπελια!! Φ@κ γιου!!
Γιατι βρε αγορι μου γλυκο, δεν τη σαπισες στο ξυλο!?!?!?
+ Λαπάς: Ηρθε και ο Μητσουλας και απογειωθηκε το θεμα (μη χε...)!!!
Με αηδιαζει η ηλιθια που μεταλλασσεται απο τη μια στιγμη στην αλλη...
Με αηδιαζουν οι αγκαλιτσες τους!! Τρυφερουδια μου εσεις!!! Αϊ στον αγυριστο!!
Μητσάρας ο Ηρωας!! vomit

Λουκάς - Νόρα Vol. 4 : Μια πορεια να πετυχουν στο δρομο---> χαχαχχαχα!!!
Ασορτι το ζευγος στα γαλαζια!!!

Μάναρος - Χρήστος: ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ σκηνη!!!
ΘΕΟΣ ο Μάναρος!! Σουπερ το ντυσιμο... Σουπερ και το γυαλι!! Miam
Και ο Χρήστος με τη μηχανη, επισης υπεροχος!!!
Παντα μου αρεσαν οι 2 τους!!!
Αλλά απο ό,τι φαινεται, ο Χρηστος δεν εχει ιδεα περι Νταιζης!!

Δάφνη - Νικόλας: Μολις φανηκε οτι το μυαλο του Νικόλα παιρνει ωρες ωρες πιο πολλες στροφες απο της Δάφνης...
Τουλαχιστον, εμαθαν και κατι καλο για την εξωση...

Μπιτς - Λαπάς (και παλι): χαχαχα 1: τα πηρε ο Μήτσουλας που εχασε στο δικαστηριο!!!
χαχαχα 2: Να κανει η Νταιζη αγωγη για τις "αδικες" κατηγοριες??? Για ρωτα την, σαϊνι μου, αν τολμαει!!!
Α ρε, ο Μήτσουλας ο Ιαματικος!!! Fskl Χάπατοοοοοοο!!!

Πέτρος - Λουκάς - Νόρα: Παραέχει γίνει μπερδεway η διαθηκοκατασταση!!!
Σοκ επαθε ο Πετράν με αυτα που εμαθε!!!
Τελειοι και οι 3 τους!!

Γριά Κότα - Χρήστος: Ο καημενος ο Χρήστος τρεχει και δε φτανει να σωσει τα ασωστα!!
Εντελως υποπτο το βλεμμα της Αντιγονης και απαντηση δεν πηραμε!!

Νόρα - Λουκάς - Μπούλης: Νομιζω πως τελικα ο Στεφανακος δεν εχει ιδεα ουτε για τη Νταιζη, ουτε για διαθηκες, ουτε για τιποτα!! Τον υπνο του δικαιου ο Τρομερος Εκδικητης που μας παρουσιαστηκε στην αρχη....
Το ζευγος δε απο ανακριτικο ταλεντο, αλλο τιποτα!! Ηταν τρομεροι!!

Αυτα απο μενα!!
Παω να σας διαβασω και θα επανελθω με τα απαραιτητα οσκαρακια!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιουν 15, 2010 2:20 pm

maraki_ch έγραψε:Λοιπον, δεν εχω ψηφισει ακομα.. Θα σκεφτω και θα επανελθω, μιας και μολις ειδα το επεισοδιο..
Οσον αφορα το σχολιασμο, εχουμε και λεμε..

Λουκάς - Νόρα Vol. 1 : Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συζητηση τους περιστρεφεται γυρω απο το Μανο.. Βλεπουν οτι ο αστυνομος τους βοηθαει. Δε νομιζω να το εκανε αν ειχε ο Μάνος σχεση με το φονο.. Ηλιου φαεινοτερον ειναι οτι δεν εχει σχεση.. Μπορει να εχει βεβαρημενο παρελθον, αλλα εδω περα δεν ειχε συμμετοχη.. Κοινη λογικη δεν υπαρχει στο σεναριο??? Δεν στεκουν αυτα που λενε.. Μα τι ρωταω κι εγω ε? Θεωρησα τελειως ασκοπη αυτη τη συζητηση..

Μπιτς - Αστυνομος: Συλληψη μπορει να μην ειδαμε, αλλα ειδαμε εναν Αστυνομο να χωνει με χιλια!! Τον λατρεψα το Σταυριδη (και) εδω!!

Αμαλία - Κατσαρή: Η Αμαλία στον καναπε με την τσαντα παραμασχαλα ηταν λες και ειχε δει φαντασμα?? Γιατι ετσι φοβισμενη??
Στο μεταξυ, κατηγορει η Κατσαρουλα την Αμαλια οτι δεν ειπε την αληθεια στο Μπουλη της, αλλα κι αυτη δεν πηγε πισω στο προηγουμενο.. Τη μανουλα ειχε υποστηριξει..
Α πα πα, τη σιχαθηκα πια!!! Ελεος!!!

Γριά Κότα - Χρήστος: Μπα μπα μπαααα, πηγε κοντρα στην προστατιδα Αντιγονη ο Χρησταρας??? Μωρε, ή τον ειχαμε παρεξηγησει ή κρυβει κατι εντελως περιεργο...
Κι αυτη η Αντιγονη πια, ολο τα ιδια και τα ιδια!!! Ενοχληση σκετη...

Ζεύγος Απόλυτων: Α ρε Στεφανε, σκοτεινο αντικειμενο του ποθου!! Μεχρι και τη Νεφελιτσα εχει αναστατωσει η παρουσια σου!!! Fskl
Ζοριζεται η Κατσαρουλα να μην αγνοησει τα συναισθηματα την κορης της ε?? Λες και το σκεφτοταν το παιδι της τοσο καιρο που σουρνοταν σε δαπεδα και παντός ειδους επιπλα!!
Μωρε, ζευγος, δε θα χαθειτε!! Τοσα μοτελ εχει η εθνικη οδος!! Αρκει εμεις να μην τα δουμε και αυτα!!
Στο μεταξυ, πρεπει να κοπουν οι βολτουλες του Μπουλη μεσα στο σπιτι, αλλα οληηηη αυτη η συζητηση εγινε ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!! Mμμμαλιστα!!!!
Στεφ: "Ας τελειωνουμε πρωτα μ'ολα τ'αλλα και αυτο θα το λυσουμε" ---> Ελα μου????

Μάναρος - Ευάκι: Υπεροχοι και οι 2, τελειο και το επιτραπεζιο, αλλα HELLOOOOOOOOOOOO, ο Μάναρος φευγει, ο κυκλος τελειωνει, ΠΟΥ ειναι οι σκηνες τους μαζι??? Λεω εγω τωρα...

Δάφνη - Νικόλας: Καταρχην, πιο χαλια δε γινεται το φορεμα της Δαφνης..
Πολυ γλυκια η σκηνη τους μετα απο καιρο, αλλα νομιζω πως η βόλεψη του Ηλία δεν ειναι απο τα πιο σημαντικα που πρεπει να σας απασχολουν!! My opinion!!

Μπιτς - Λαπάς (στο τηλ): Θα σιχαθω και τον εαυτο μου σε λιγο με ολα αυτα!!! Ελεος με τις αγαπες και τα λουλουδια τους!! vomit

Λουκάς - Νόρα Vol. 2 : Σουπερ το φιλακι το ξαφνικο!!
Παντως, ουτε κ εγω δε θα ηθελα να δω το Λουκα να υπερασπιζεται το τσοκαρο... Ελεος...

Λουκάς - Αστυνομος: Το "ταχυτατος" που ειπε ο αστυνομος, το ειπα κι εγω ταυτοχρονα.. χεχε!! Δαιμονια μυαλα!! Tongue

Λουκάς - Νόρα Vol. 3 : Με εκνευριζει που φαγωνονται ολη την ωρα για την ηλιθια την τραγουδιαρα!!!
Πώς να της βαλεις μυαλο βρε Λουκάκο της "επι χρημασι" ?? Αφου δεν παιρνει απο λογια...

Δάφνη - Νικόλας (ξανα): Δεν μπορω επισης να καταλαβω, γιατι ο Νικόλας αντιδρα συνεχεια στο να βρει η Δάφνη μια δουλεια!!! Απλα ΔΕΝ το καταλαβαινω...
Νικοοοοοοοολα, ο κοσμος δουλευει ασχετα αν του αρεσει αυτο που κανει ή οχι... Ψωμι να φατε δεν θα εχετε σε λιγο!!!

Πέτρος - Αμαλία: "Δεν μπορουσε να αποδημησει εις Κύριον αθορυβα?" χαχχαχα!!! Η ατακα!!!
Δε σηκωνει μυγα στο σπαθι της η Αμαλία για τον παλαιωθεν έρωτά της ε???
Αχ, βρε Αμαλία, τωρα σου ξυνισε και ο Απόλυτος?? Εσύ δεν την εριχνες σπρωχτη πανω του την κορουλα σου???
ΘΕΟΣ ο Πέτρος για πολλοστη φορα!!

Παρέα: Θα συμφωνησω με το Μάναρο!!! Πλακωστε την την καργια μπας και ησυχασουμε!!!!
Παρατήρηση: Τελειωνει η σεζον και μας δειχνετε μονο μια σκηνη απο την παρεα?? Και σχετικα ανουσια??? Ημαρτον!!!
Δεν μου αρεσε η μπηχτη στο Μάναρο περι προικοθηριας!!!

Λουκάς - Μπιτς: Καταρχήν, δεν αφηνουμε ΠΟΤΕ ποτηρια και λοιπα άλλα πανω στο μπιλιαρδο!!
Στα του εργου: Ο Λουκάς είναι χαλια εδω και ωρα και φαινεται.. Ψυχολογικα εννοω..
Υπεροχος σε αυτη τη σκηνη!!
Αμαν με την ειρωνια κοπελια!! Φ@κ γιου!!
Γιατι βρε αγορι μου γλυκο, δεν τη σαπισες στο ξυλο!?!?!?
+ Λαπάς: Ηρθε και ο Μητσουλας και απογειωθηκε το θεμα (μη χε...)!!!
Με αηδιαζει η ηλιθια που μεταλλασσεται απο τη μια στιγμη στην αλλη...
Με αηδιαζουν οι αγκαλιτσες τους!! Τρυφερουδια μου εσεις!!! Αϊ στον αγυριστο!!
Μητσάρας ο Ηρωας!! vomit

Λουκάς - Νόρα Vol. 4 : Μια πορεια να πετυχουν στο δρομο---> χαχαχχαχα!!!
Ασορτι το ζευγος στα γαλαζια!!!

Μάναρος - Χρήστος: ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ σκηνη!!!
ΘΕΟΣ ο Μάναρος!! Σουπερ το ντυσιμο... Σουπερ και το γυαλι!! Miam
Και ο Χρήστος με τη μηχανη, επισης υπεροχος!!!
Παντα μου αρεσαν οι 2 τους!!!
Αλλά απο ό,τι φαινεται, ο Χρηστος δεν εχει ιδεα περι Νταιζης!!

Δάφνη - Νικόλας: Μολις φανηκε οτι το μυαλο του Νικόλα παιρνει ωρες ωρες πιο πολλες στροφες απο της Δάφνης...
Τουλαχιστον, εμαθαν και κατι καλο για την εξωση...

Μπιτς - Λαπάς (και παλι): χαχαχα 1: τα πηρε ο Μήτσουλας που εχασε στο δικαστηριο!!!
χαχαχα 2: Να κανει η Νταιζη αγωγη για τις "αδικες" κατηγοριες??? Για ρωτα την, σαϊνι μου, αν τολμαει!!!
Α ρε, ο Μήτσουλας ο Ιαματικος!!! Fskl Χάπατοοοοοοο!!!

Πέτρος - Λουκάς - Νόρα: Παραέχει γίνει μπερδεway η διαθηκοκατασταση!!!
Σοκ επαθε ο Πετράν με αυτα που εμαθε!!!
Τελειοι και οι 3 τους!!

Γριά Κότα - Χρήστος: Ο καημενος ο Χρήστος τρεχει και δε φτανει να σωσει τα ασωστα!!
Εντελως υποπτο το βλεμμα της Αντιγονης και απαντηση δεν πηραμε!!

Νόρα - Λουκάς - Μπούλης: Νομιζω πως τελικα ο Στεφανακος δεν εχει ιδεα ουτε για τη Νταιζη, ουτε για διαθηκες, ουτε για τιποτα!! Τον υπνο του δικαιου ο Τρομερος Εκδικητης που μας παρουσιαστηκε στην αρχη....
Το ζευγος δε απο ανακριτικο ταλεντο, αλλο τιποτα!! Ηταν τρομεροι!!

Αυτα απο μενα!!
Παω να σας διαβασω και θα επανελθω με τα απαραιτητα οσκαρακια!!!


τσάκω ένα oscar Υπέροχος σχολιασμός! Συμφωνώ σε όλα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 15, 2010 3:19 pm

aggeliki μου σε ευχαριστω πολυ και ανταποδιδω φυσικα!!! oscar

Επισης, απο ενα oscar και σε:
loukitsa
KatsaroYpotheto
Black rose
DESPOINA
Clarabelle
Mik
Rachel
(συντοπίτισσα????)
sifantid
evanna


Μαλλον, θα ψηφισω "καλό" !!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιουν 15, 2010 3:20 pm

Μαρακι κλασσικα τελειος ο σχολιασμος σου!Μαζι σου 100%!Ευχαριστω και ανταποδιδω! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από almaresi Τρι Ιουν 15, 2010 3:30 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
rachel έγραψε:
Μια παρατηρηση μονο...
Η Νταιζαρα συνεχιζει το αιματοβαμμενο παιχνιδι της και μεχρι και η αστυνομια την αφηνει αλωβητη...
Μετα απο κοτζαμ Αστικο Κωδικα που εχει υποκλιθει σε ολα τα νομικα θελω της, σημερα καταφερε να ξεφυγει και απο τον Κοτζακ των Μυστικων... Μα τι Super ηρωιδα ειναι αυτη???
Τι κι αν ηταν επικεφαλης σε αποπειρες δολοφονιας μιας εγκυου??? Αφου ειναι η Νταιζαρα ως γνωστον (τουλαχιστον τα τελευταια 200 επεισοδια) εχει το ακαταλογιστο... Επισης την εσωσε το γεγονος οτι ειναι η μανα του παιδιου του Λουκα... Αχου μωρε θα κλαψω!!!
Μπραβο κυριε Σταυριδη μου... Ευγε!!! Ευτυχως που κανατε το καθηκον σας...Επειδη ειναι υποτιθεται μανα ενος παιδιου καποιου γνωστου σας, αφηστε την εξω να αλωνιζει ελευθερα, σκοτωνοντας μαναδες αλλων παιδιων...
vomit vomit vomit vomit vomit

και έλεγα ότι έχω ξεχάσει να σχολιάσω κάτι.....
αυτό το θεόκουλο δεν το κατάλαβα....έχει αποδείξεις εναντίον της νταίζης ο αστυνόμος και δεν την συλλαμβάνει επειδή ο λουκάς είναι συμπαθητικός;;;;;
πάμε καλά σε αυτό το έργο;;;;τι θα ακούσω ακόμα;;;; slap
μάλλον ο αστυνόμος συνέλλαβε το στέφανο και το μάνο γιατί δεν του άρεσαν οι φάτσες της μελίτας και της εύας..... wall έλεος κύριοι σεναριογράφοι...για να μαθευτεί ότι η νταίζη κρύβεται πίσω από τις απόπειρες βρήκατε αυτόν τον τρόπο;;;;αλλά μετά λέτε πως θα συνεχιστεί το έργο;;;δεν θα τη συλλάβουμε και ως δικαιολογία θα έχουμε τη γοητεία του λουκά;;;;;;
ΑΙΝΤΑΑΑΑ.......

Nα σε κάτι που συμφωνούμε όλοι !!! Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Lol

Απο πότε παραγράφεται ή προσπερνάται ένα αδίκημα έτσι?

Τοσες και τόσες γυναίκες έχουν μπεί φυλακή, και ας είναι μάνες!Ετσι είναι η Ελ.αστυνομία?
Μην την ξεφτυλίζεται τόσο!

Αν νοιάζεται τόσο ο Σταυρίδης για το παιδία, ας νοιαστεί και για το αγέννητο που πήγε να φάει η Νταίζη (τωρα πλεον οχι αγέννητο)
Σωστά, νομίζω όλοι συμφωνούμε με αυτό... Αλλά ίσως παίζει και κάτι άλλο. Ίσως δεν έχει τα απαραίτητα στοιχεία ο αστυνόμος όπως ανέφερε και ο Λουκάς - αν και πολύ αμφιβάλω - μόνο ενδείξεις, ίσως και να μην είναι αυτός ο στόχος του... Ας μην πω κάτι από δημοσιεύσεις εδώ, πάντως έχουμε πάρει μια γεύση και από τον Σταυρίδη-άνθρωπο και ίσως απλά ψάχνει να πετύχει ενοχοποίηση άλλου προσώπου... Ξαναλέω, δεν συμφωνώ με την ενέργεια, απλά προσπαθώ να καταλάβω...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 15, 2010 3:33 pm

almaresi έγραψε:
Σωστά, νομίζω όλοι συμφωνούμε με αυτό... Αλλά ίσως παίζει και κάτι άλλο. Ίσως δεν έχει τα απαραίτητα στοιχεία ο αστυνόμος όπως ανέφερε και ο Λουκάς - αν και πολύ αμφιβάλω - μόνο ενδείξεις, ίσως και να μην είναι αυτός ο στόχος του... Ας μην πω κάτι από δημοσιεύσεις εδώ, πάντως έχουμε πάρει μια γεύση και από τον Σταυρίδη-άνθρωπο και ίσως απλά ψάχνει να πετύχει ενοχοποίηση άλλου προσώπου... Ξαναλέω, δεν συμφωνώ με την ενέργεια, απλά προσπαθώ να καταλάβω...

Εν μέρη μπορεί να στέκει το γεγονός οτι δεν έχει αρκετές αποδείξεις.Απο την άλλη, τα τηλεφωνήματα καταγράφονται, δεν καταγράφονται? Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Icon_scratch

Είναι δεν είναι αυτός ο στόχος του ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) και άσχετα απο τις δημοσιευσεις ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) η τύπισσα δεν παυει να οργανώνει δολοφονίες.
Είναι ηθικός αυτουργός σε απόπειρες δολοφονίας.

Λίγη φυλακή, την θέλει, δεν την θέλει?

Οπως και να χει, οτι και αν παίζει με τον Σταυρίδη ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) δεν παυει να είναι ένας αστυνομικός που έχει αναλάβει την υπόθεση και θα έπρεπε έστω και λίγο να κάνει την δουλειά του σωστα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 15, 2010 4:01 pm

Λίγα πράγματα και απο μένα....

Παροιμία no.1--> "Δεν μπορεί να δείρει το γάιδαρο και δέρνει το σαμάρι." for Σταυρίδης
Πολύ ωραία η σύλληψη, πολύ ωραίες οι φωνές του κύριου Σταυρίδη στην Νταίζη... Αλλά αυτή ήταν η τιμωρία μιας γυναίκας που ήταν έτοιμη να διαπράξει έγκλημα; Λίγες φωνές και τέλος; Γιατί; Επειδή συμπαθούμε τον Λουκά; Αν είναι δυνατόν.... Να έχουν αποδείξεις για κάτι τόσο σοβαρό και να την αφήνουν να αλωνίζει δεξιά και αριστερά μόνο και μόνο επειδή είναι μάνα (ο θεός να την κάνει....)...;;; Και την άλλη μάνα που αποπειράθηκε να σκοτώσει; Το ξεχάσαμε; Δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά πρέπει να τη βγάζει λάδι αυτή η γυναίκα....

Παροιμία no.2--> "Άδουλος δουλειά δεν έχει το βρ@κί του λύει και δένει." for Μπέλλος
Και κυριολεκτώ.. Που τον χάνεις που τον βρίσκεις, στο σπίτι του Λουκά είναι που μας μιλάει και για αξιοπρέπεια κιόλας.... Ήθελα να'ξερα, δεν έχει άλλη δουλειά εκτός απο το παρηγορεί ΟΛΗ την ημέρα την πονεμένη μάνα που όλος ο κόσμος τα έχει βάλει μαζί της ΑΔΙΚΑ και την κατηγορούν ΑΔΙΚΑ; Τέτοια κοροϊδία και να την καταπίνει μονορούφι; Η αγκαλιά του δε, δε το συζητώ, πολύ τρυφερή για να αντέξει το στομάχι μου τέτοιο θέαμα... Είχαμε και τα "μωρό μου", είχαμε και το φιλάκι του αποχαιρετισμού... Είχαμε όμως και μια νίκη της δίκης : juhu : Κατέληξα να βλέπω τον Μπέλλο να τρώει πρωινό στο τραπέζι του Λουκά, να ικανοποιείται στο κρεβάτι του Λουκά, να μπαίνει σαν τον ιδιοκτήτη στο σπίτι του Λουκά και τους βρίζει και απο πάνω.. Το θράσος σε όλο της το μεγαλείο....

Παροιμία no.3--> "Όποιος έχει πολύ πιπέρι, βάζει και στα λάχανα." for Νταίζη
Και η Νταίζη έχει μπόλικο πιπέρι... Έριξε παντού και τώρα ρίχνει και στο λάχανο ονόματι Μήτσος....
Συνεχίζω να ελπίζω πως η γυναίκα αυτή δε θα τη γλυτώνει για πάντα.... Ο Λουκάς και λίγα της είπε που μου το παίζει και θιγμένη... Πολύ καλή σκηνή με τους δυο ηθοποιούς παρεμπιπτόντως.... Ο Λουκάς απο τις σπάνιες φορές που τον έχω δεί τόσο θυμωμένο και η Νταίζη μου έδωσε την εντύπωση οτι είναι ακόμα τσιμπημένη μαζί του.. Δε το λέω απο εγωισμό για τον Λουκά, άλλωστε την θέλουμε μακριά του όσο γίνεται και αν πραγματικά είναι ερωτευμένη με τον Λουκά, μόνο περίφανη δε θα ήμουνα γιαυτό.... Το λέω επειδή όταν ο Λουκάς την τράβηξε κοντά του, εκείνη είχε ένα περίεργο ύφος... Αλλά είναι κάτι που δε με νοιάζει καθόλου, να σταματήσει μόνο να έχει το προβάδισμα γίνεται;

Παροιμία no.4--> "Το "θα" το έσπειραν αλλά δε φύτρωσε." for Μελίτα
Θα πάω στο Παρίσι με τον Στέφανο, θα είμαι μαζί με τον Στέφανο, θα κάνω παιδιά με τον Στέφανο, θα αγαπάω τον Στέφανο, θα γράψω τον πατέρα μου στα παλιά μου τα παπούτσια για τον Στέφανο, θα, θα, θα...
Δεν λογάριασε τον παράγοντα "Νεφέλη" η Μελίτα μας... Η παιδοψυχολόγος είπε αυτό που έπρεπε η Μελίτα να είχε καταλάβει απο την αρχή... Τι άλλο θα μπορούσε να είναι εκτός απο ανασφάλεια; Λογικό είναι το παιδί να νιώθει ανασφάλεια που ξαφνικά στη θέση του πατέρα της βλέπει έναν άλλον κύριο να σαλιαρίζει νυχθημερόν με τη μαμά...

Παροιμία no.5--> "Μόνο το νερό μπορεί να ξεσκεπάσει τον ψευτοκολυμβητή" for Στέφανος
Μετά τον χαρακτήρα "Νταίζη", ο Στέφανος είναι ο επόμενος που δεν μπορώ να καταλάβω τι πραγματικά θέλει.... Λέει οτι είναι ερωτευμένος με την Μελίτα αλλά πολλές φορές την έχει γράψει στα αυτά του.... Λέει οτι δεν ξέρει τίποτα για διαθήκες αλλά σύμφωνα με τον Σταυρίδη δεν είναι αυτό το πραγματικό του πρόσωπο... Λέει οτι είναι ο Στέφανος και μας παρουσιάζεται τελευταία σαν Στράτος... Η σκηνή με τα Λουκανοράκια ήταν πολύ καλή.. Δεν ήξερε για την διαθήκη αυτή και φάνηκε... Τελικά τι είναι ο Στέφανος;

Παροιμία no.6--> "Πέτρα που κυλά μούχλα ποτέ δε πιάνει." for Μάνος
Η σκηνή με τον Χρήστο: Έτσι τον θέλουμε, δυναμικό αλλά συγκρατημένο.... Είδατε που μπορεί να βγάλει καταπληκτικές σκηνές εκτός απο το να μαγειρεύει; Πολύ καλή σκηνή και ο Χρήστος μου άρεσε επίσης που κατάλαβε οτι κάτι παράξενο συμβαίνει....
Η σκηνή με την Εύα: Επίσης φοβερή σκηνή... Ο Μάνος μας τελειώνει, δε θα ήταν άσχημα να διαρκέσουν οι σκηνές του με την Εύα πάνω απο ένα λεπτό... Εκτός απο επιτραπέζια να βλέπαμε και μία σοβαρή κουβεντούλα γιατί οι μέρες περνάνε;
Το φασολάκι που χάθηκε, οεο;

Παροιμία no.7--> "Το μάτι του αφέντη παχαίνει το άλογο." for Νικόλας-Δάφνη
Δεν καταλαβαίνω γιατί η Δάφνη πρέπει να κρύβεται απο τον Νικόλα όσο να αφορά τη δουλειά.. Μια χαρά αντίδραση και κατανόηση είδα απο τον Νικόλα όταν έμαθε οτι η Δάφνη έψαχνε δουλειά.. Μήπως η Δάφνη τα μεγαλοποιεί στο μυαλό της;
Πάντως χάρηκα πολύ με το γεγονός οτι ο Νικόλας ξέχασε για λίγο τον ύπνο και μίλησε με την γυναίκα του σοβαρά....

Παροιμία no.8--> "Τα πολλά πνίγουν τον άντρα και τα λίγα τη γυναίκα." for Νόρα-Λουκάς
Είναι τόσο ξεχωριστό ζευγάρι και συνάμα τόσο καθημερινό.... Ο Λουκάς συμβιβάζεται με τα λίγα, ανέχεται την Νταίζη αλλά η Νόρα θέλει κάτι περισσότερο και δεν ανέχεται με τίποτα (και με το δίκιο της) την Νταίζη....
Η σκηνή στο γραφείο: Εννοείται οτι συμφωνώ με την Νόρα... Η Νταίζη είναι μία εγκληματίας και μόνο αυτό είναι αρκετό για να μην δεχτεί να την υπερασπιστούν... Ο Λουκάς είπε το ανυπέρβλητο επιχείρημα του όρκου.. Εγώ γιατί θυμάμαι πρίν απο λίγα επεισόδια έναν Λουκά να αρνείται κατηγορηματικά να συνεργαστεί με τον Μπέλλο; Τότε δεν υπήρχαν οι όρκοι; Ή μήπως η ζήλια προηγείται; Πόσο μάλλον τώρα που έχει να κάνει με αδίκημα, το βρίσκω βλακώδες να θέλει να υπερασπιστεί την Νταιζάρα.... Η Νόρα πάντως καλά έκανε και συγκρατήθηκε γιατί δεν αντέχω άλλους καυγάδες εξαιτίας της οχιάς....
Η σκηνή στο γραφείο με το τηλεφώνημα του Σταυρίδη: Εμένα πειράζει που μου έμεινε το πεταχτό εκείνο ξαφνικό φιλάκι; Τι τέλειο που ήταν.. inlove
Η σκηνή στο σπίτι: Welcome back Νόρα-Λουκάς.... Πολύ καλή σκηνή και τέλεια η αντίδραση της Νόρας... Είπε χαρακτηριστικά η Νόρα "ονειρεύομαι την στιγμή που θα πάει φυλακή αλλά αυτό δεν το πιστεύω"... Ακόμα και η Νόρα δεν πιστεύει οτι η Νταίζη είναι ικανή να σκοτώσει μια μάνα με το παιδί της...
Η σκηνή στο δικαστήριο: Τι βλέμμα ήταν αυτό που έριξαν όταν βγήκαν απο το δικαστήριο; Υπέροχοι οι δύο τους όταν αναλαμβάνουν δράση... ΛΑΤΡΕΨΑ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ. ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ......

Παροιμία no.9--> "Των φρονίμων τα παιδιά πριν κρυώσουν βάζουν κάλτσες." for Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Τα παιδιά συσπειρώθηκαν για άλλη μια φορά ώστε να προλάβουν τον κίνδυνο... Απο τις καλύτερες σκηνές και αυτό επειδή ξέρω οτι σε λίγο δε θα έχουμε τους έξι μαζί.... Θέλω περισσότερο παρέα... Ο Μάνος με τα νταηλίκια και τους τσαμπουκάδες του, η Εύα με τις σπόντες της στον Μάνο, η Δάφνη με το χούϊ να τα μεγαλοποιεί όλα, ο Νικόλας με τα πειράγματα του, ο Λουκάς και η Νόρα με την σοβαρότητα και την ανησυχία τους μου πρόσφεραν μια σκηνή που άξιζε να δώ....
Αναμένω σε καλύτερες σκηνές με την παρέα χωρίς να είναι το θέμα της συζήτησης η Νταίζη αλλά όλα αυτά που έζησαν....

Αυτά απο μένα....
Αναμένω το σημερινό..... Flkia
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 15, 2010 4:06 pm

Ezi_loukno έγραψε:Λίγα πράγματα και απο μένα....

Παροιμία no.1--> "Δεν μπορεί να δείρει το γάιδαρο και δέρνει το σαμάρι." for Σταυρίδης
Πολύ ωραία η σύλληψη, πολύ ωραίες οι φωνές του κύριου Σταυρίδη στην Νταίζη... Αλλά αυτή ήταν η τιμωρία μιας γυναίκας που ήταν έτοιμη να διαπράξει έγκλημα; Λίγες φωνές και τέλος; Γιατί; Επειδή συμπαθούμε τον Λουκά; Αν είναι δυνατόν.... Να έχουν αποδείξεις για κάτι τόσο σοβαρό και να την αφήνουν να αλωνίζει δεξιά και αριστερά μόνο και μόνο επειδή είναι μάνα (ο θεός να την κάνει....)...;;; Και την άλλη μάνα που αποπειράθηκε να σκοτώσει; Το ξεχάσαμε; Δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά πρέπει να τη βγάζει λάδι αυτή η γυναίκα....

Παροιμία no.2--> "Άδουλος δουλειά δεν έχει το βρ@κί του λύει και δένει." for Μπέλλος
Και κυριολεκτώ.. Που τον χάνεις που τον βρίσκεις, στο σπίτι του Λουκά είναι που μας μιλάει και για αξιοπρέπεια κιόλας.... Ήθελα να'ξερα, δεν έχει άλλη δουλειά εκτός απο το παρηγορεί ΟΛΗ την ημέρα την πονεμένη μάνα που όλος ο κόσμος τα έχει βάλει μαζί της ΑΔΙΚΑ και την κατηγορούν ΑΔΙΚΑ; Τέτοια κοροϊδία και να την καταπίνει μονορούφι; Η αγκαλιά του δε, δε το συζητώ, πολύ τρυφερή για να αντέξει το στομάχι μου τέτοιο θέαμα... Είχαμε και τα "μωρό μου", είχαμε και το φιλάκι του αποχαιρετισμού... Είχαμε όμως και μια νίκη της δίκης : juhu : Κατέληξα να βλέπω τον Μπέλλο να τρώει πρωινό στο τραπέζι του Λουκά, να ικανοποιείται στο κρεβάτι του Λουκά, να μπαίνει σαν τον ιδιοκτήτη στο σπίτι του Λουκά και τους βρίζει και απο πάνω.. Το θράσος σε όλο της το μεγαλείο....

Παροιμία no.3--> "Όποιος έχει πολύ πιπέρι, βάζει και στα λάχανα." for Νταίζη
Και η Νταίζη έχει μπόλικο πιπέρι... Έριξε παντού και τώρα ρίχνει και στο λάχανο ονόματι Μήτσος....
Συνεχίζω να ελπίζω πως η γυναίκα αυτή δε θα τη γλυτώνει για πάντα.... Ο Λουκάς και λίγα της είπε που μου το παίζει και θιγμένη... Πολύ καλή σκηνή με τους δυο ηθοποιούς παρεμπιπτόντως.... Ο Λουκάς απο τις σπάνιες φορές που τον έχω δεί τόσο θυμωμένο και η Νταίζη μου έδωσε την εντύπωση οτι είναι ακόμα τσιμπημένη μαζί του.. Δε το λέω απο εγωισμό για τον Λουκά, άλλωστε την θέλουμε μακριά του όσο γίνεται και αν πραγματικά είναι ερωτευμένη με τον Λουκά, μόνο περίφανη δε θα ήμουνα γιαυτό.... Το λέω επειδή όταν ο Λουκάς την τράβηξε κοντά του, εκείνη είχε ένα περίεργο ύφος... Αλλά είναι κάτι που δε με νοιάζει καθόλου, να σταματήσει μόνο να έχει το προβάδισμα γίνεται;

Παροιμία no.4--> "Το "θα" το έσπειραν αλλά δε φύτρωσε." for Μελίτα
Θα πάω στο Παρίσι με τον Στέφανο, θα είμαι μαζί με τον Στέφανο, θα κάνω παιδιά με τον Στέφανο, θα αγαπάω τον Στέφανο, θα γράψω τον πατέρα μου στα παλιά μου τα παπούτσια για τον Στέφανο, θα, θα, θα...
Δεν λογάριασε τον παράγοντα "Νεφέλη" η Μελίτα μας... Η παιδοψυχολόγος είπε αυτό που έπρεπε η Μελίτα να είχε καταλάβει απο την αρχή... Τι άλλο θα μπορούσε να είναι εκτός απο ανασφάλεια; Λογικό είναι το παιδί να νιώθει ανασφάλεια που ξαφνικά στη θέση του πατέρα της βλέπει έναν άλλον κύριο να σαλιαρίζει νυχθημερόν με τη μαμά...

Παροιμία no.5--> "Μόνο το νερό μπορεί να ξεσκεπάσει τον ψευτοκολυμβητή" for Στέφανος
Μετά τον χαρακτήρα "Νταίζη", ο Στέφανος είναι ο επόμενος που δεν μπορώ να καταλάβω τι πραγματικά θέλει.... Λέει οτι είναι ερωτευμένος με την Μελίτα αλλά πολλές φορές την έχει γράψει στα αυτά του.... Λέει οτι δεν ξέρει τίποτα για διαθήκες αλλά σύμφωνα με τον Σταυρίδη δεν είναι αυτό το πραγματικό του πρόσωπο... Λέει οτι είναι ο Στέφανος και μας παρουσιάζεται τελευταία σαν Στράτος... Η σκηνή με τα Λουκανοράκια ήταν πολύ καλή.. Δεν ήξερε για την διαθήκη αυτή και φάνηκε... Τελικά τι είναι ο Στέφανος;

Παροιμία no.6--> "Πέτρα που κυλά μούχλα ποτέ δε πιάνει." for Μάνος
Η σκηνή με τον Χρήστο: Έτσι τον θέλουμε, δυναμικό αλλά συγκρατημένο.... Είδατε που μπορεί να βγάλει καταπληκτικές σκηνές εκτός απο το να μαγειρεύει; Πολύ καλή σκηνή και ο Χρήστος μου άρεσε επίσης που κατάλαβε οτι κάτι παράξενο συμβαίνει....
Η σκηνή με την Εύα: Επίσης φοβερή σκηνή... Ο Μάνος μας τελειώνει, δε θα ήταν άσχημα να διαρκέσουν οι σκηνές του με την Εύα πάνω απο ένα λεπτό... Εκτός απο επιτραπέζια να βλέπαμε και μία σοβαρή κουβεντούλα γιατί οι μέρες περνάνε;
Το φασολάκι που χάθηκε, οεο;

Παροιμία no.7--> "Το μάτι του αφέντη παχαίνει το άλογο." for Νικόλας-Δάφνη
Δεν καταλαβαίνω γιατί η Δάφνη πρέπει να κρύβεται απο τον Νικόλα όσο να αφορά τη δουλειά.. Μια χαρά αντίδραση και κατανόηση είδα απο τον Νικόλα όταν έμαθε οτι η Δάφνη έψαχνε δουλειά.. Μήπως η Δάφνη τα μεγαλοποιεί στο μυαλό της;
Πάντως χάρηκα πολύ με το γεγονός οτι ο Νικόλας ξέχασε για λίγο τον ύπνο και μίλησε με την γυναίκα του σοβαρά....

Παροιμία no.8--> "Τα πολλά πνίγουν τον άντρα και τα λίγα τη γυναίκα." for Νόρα-Λουκάς
Είναι τόσο ξεχωριστό ζευγάρι και συνάμα τόσο καθημερινό.... Ο Λουκάς συμβιβάζεται με τα λίγα, ανέχεται την Νταίζη αλλά η Νόρα θέλει κάτι περισσότερο και δεν ανέχεται με τίποτα (και με το δίκιο της) την Νταίζη....
Η σκηνή στο γραφείο: Εννοείται οτι συμφωνώ με την Νόρα... Η Νταίζη είναι μία εγκληματίας και μόνο αυτό είναι αρκετό για να μην δεχτεί να την υπερασπιστούν... Ο Λουκάς είπε το ανυπέρβλητο επιχείρημα του όρκου.. Εγώ γιατί θυμάμαι πρίν απο λίγα επεισόδια έναν Λουκά να αρνείται κατηγορηματικά να συνεργαστεί με τον Μπέλλο; Τότε δεν υπήρχαν οι όρκοι; Ή μήπως η ζήλια προηγείται; Πόσο μάλλον τώρα που έχει να κάνει με αδίκημα, το βρίσκω βλακώδες να θέλει να υπερασπιστεί την Νταιζάρα.... Η Νόρα πάντως καλά έκανε και συγκρατήθηκε γιατί δεν αντέχω άλλους καυγάδες εξαιτίας της οχιάς....
Η σκηνή στο γραφείο με το τηλεφώνημα του Σταυρίδη: Εμένα πειράζει που μου έμεινε το πεταχτό εκείνο ξαφνικό φιλάκι; Τι τέλειο που ήταν.. inlove
Η σκηνή στο σπίτι: Welcome back Νόρα-Λουκάς.... Πολύ καλή σκηνή και τέλεια η αντίδραση της Νόρας... Είπε χαρακτηριστικά η Νόρα "ονειρεύομαι την στιγμή που θα πάει φυλακή αλλά αυτό δεν το πιστεύω"... Ακόμα και η Νόρα δεν πιστεύει οτι η Νταίζη είναι ικανή να σκοτώσει μια μάνα με το παιδί της...
Η σκηνή στο δικαστήριο: Τι βλέμμα ήταν αυτό που έριξαν όταν βγήκαν απο το δικαστήριο; Υπέροχοι οι δύο τους όταν αναλαμβάνουν δράση... ΛΑΤΡΕΨΑ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ. ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ......

Παροιμία no.9--> "Των φρονίμων τα παιδιά πριν κρυώσουν βάζουν κάλτσες." for Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Τα παιδιά συσπειρώθηκαν για άλλη μια φορά ώστε να προλάβουν τον κίνδυνο... Απο τις καλύτερες σκηνές και αυτό επειδή ξέρω οτι σε λίγο δε θα έχουμε τους έξι μαζί.... Θέλω περισσότερο παρέα... Ο Μάνος με τα νταηλίκια και τους τσαμπουκάδες του, η Εύα με τις σπόντες της στον Μάνο, η Δάφνη με το χούϊ να τα μεγαλοποιεί όλα, ο Νικόλας με τα πειράγματα του, ο Λουκάς και η Νόρα με την σοβαρότητα και την ανησυχία τους μου πρόσφεραν μια σκηνή που άξιζε να δώ....
Αναμένω σε καλύτερες σκηνές με την παρέα χωρίς να είναι το θέμα της συζήτησης η Νταίζη αλλά όλα αυτά που έζησαν....

Αυτά απο μένα....
Αναμένω το σημερινό..... Flkia


Ezi, τελειος σχολιασμος!!! : respect :

Ενα oscar και σε σενα απο μενα!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Ιουν 15, 2010 4:39 pm

Τιτλος: "Θες να παιξουμε;;;"


Κεφ. 1 "Κλεφτες κι αστυνομοι!!!"
Το γεγονος οτι ξαναειδαμε μια σκηνη η οποια ειχε παιξει στο προηγουμενο επεισοδιο αλλα απο αλλη ληψη, το αφηνω ασχολιαστο.... Ο Σταυριδης συνελλαβε την Νταιζη -με βαση την περιληψη- αλλα δεν την μπουζουριασε ακριβως... Της εκανε μια επιπληξη, της εβαλε τις φωνες -Ζουγανελης Θεος- της ειπε οτι εχει στοιχεια εναντιον της και τελικα την αφησε να φυγει γιατι εχει ενα παιδι με το Λουκα..... Ματαια φωναζα εγω "Μπουντρουμιασε τη να ησυχασουμε!!!" Ματαια..... Synelthe
Φτου ξελευτερια!!!!


Κεφ. 2 "C l u e d o"
Τελικα η Νταιζη ευθυνεται ή οχι για τις επιθεσεις εναντιον της Ευας;;;;

2.1 "Μις Φλογα - Καθηγητης Δαμασκηνος"
Ο Λουκας με την Νορα εν αρχη προσπαθουσαν να καταλαβουν ποιον απο ολους θα "αναγκαστουν" να υπερασπιστουν για το φονο του Χατζηβασιλειου... Η Νταιζη γυροφερνε στην κουβεντα με την Νορα να μην μπορει να διανοηθει την πιθανοτητα να την υπερασπιστει και το Λουκα να το σκεφτεται αφου μιλαμε για τη μανα -ο Θεος να την κανει- του παιδιου του, για μενα λογικοι και οι δυο... Και ενω τα παιδια ετοιμαζονται να πανε για υπνο -ετσι το λεμε τωρα- τηλεφωνει ο αστυνομος για να ενημερωσει τον Λουκα για τα κατορθωματα της Νταιζης...Θεϊκοτο φιλακι!!!!! inlove
Ενα σοκ και δυο μη σου πω το επαθαν βεβαια αμφοτεροι και αποφασισαν να ενημερωσουν και τους υπολοιπους...

2.2 "Κυρια Παγωνη - Συνταγματαρχης Μουσταρδας"
Η Ευα απορει τη λογο εχει η Νταιζη να θελει να τη σκοτωσει και ο Μανος αναζητει τη λυση στο χρηστο ή στην ιδια τη Νταιζη αφου της ριξει πρωτα ενα χερι ξυλο.... Παραλειπω τα σχολια περι προικοθυρα και κραταω την πεποιθηση του Νικολα οτι αν η Νταιζη ηθελε να σκοτωσει τη Νορα θα ηταν πιο λογικο.... :shock:

2.3 "Συνταγματαρχης Μουσταρδας - Αιδεσιμοτατος Πρασινος"
Ο Μανος τελικα πηγε να ρωτησει το Χρηστο πως εμπλεκεται η Νταιζη στις αποπειρες κατα της Ευας, για να παρει την απαντηση οτι ο Στεφανος δεν εχει καμια σχεση χωρις αυτο να αποκλυει την Αντιγονη -προσθετω εγω- Η σκηνη με το οπλο ηταν ΤΕΛΕΙΑ : respect : και οτι χρειζοταν ο Μανος για να πιστεψει καποια απο τα λεγομενα του Χρηστου

2.4 "Αιδεσιμοτατος Πρασινος - Κυρια Ασπρου"
Ο Χρηστος ομως απο τα λεγομενα του Μανου εβγαλε και τα δικα του συμπερασματα για τα οποια ετρεξε τρεμοντας απο τα νευρα του να ζητησει εξηγησεις απο την Αντιγονη....


Κεφ. 3 "Monopoly!"
Γεια ονομα!!! Ο Μανος φευγει, ειναι δυνατον να πηγαινει στην Ευα για να παιξουν επιτραπεζιο;;; Απο την αλλη ακουμε την Ευα να του λεει οτι δεν την πειραζει κι αν δεν το βλεπει αρκει να δουλευει και παει λεγοντας, προετοιμαζοντας το εδαφος για την αποχωρηση του, η οποια περισσοτερο σαν διακτινισμος μου προμηνυεται, μιας και ο Μανος θα φυγει ετσι *πουφ* χωρις να εχει κλεισει ουσιαστικα καμια εκρεμοτητα...


Κεφ. 4 "Ναυμαχια!"
Η βραδινη επιδρομη του Λουκα στη Νταιζη μου αρεσε πολυ, τολμω να πω οτι στην αρχη μου ηρθε τοσο αποτομα η φωνη του Λουκα που πεταχτηκα!!! fight Η αληθεια ειναι οτι το αυτακι της Νταιζης δεν υδρωνει με κατι τετοια και το εχει αποδειξει...


Κεφ. 5 "Οι αποικοι του Καταν!"
Ο Νικολας τι θεμα εχει και δεν θελει η Δαφνη να πιασει μια δουλεια δεν το καταλαβαινω... Απο το να καθεται σπιτι και να νιωθει οτι δεν μπορει να συνεισφερει τιποτα στον αντρα της και το παιδι της δεν θα ηταν καλυτερο να βρει μια δουλεια;;; Νικολα μου ειναι θεμα αυτο-εκτιμησης γιατι δεν το καταλαβαινεις;;;
Βεβαια η μετοικιση αναβληθηκε αφου ολο δειχνουν πως η αποφαση του δικαστηριου θα ειναι με το μερος τους!!!! Palamakia

Κεφ. 6 "Ο γιατρος...."
Η Νταιζη ηταν αρρωστη ειχε και πυρετο, δεν μπορουσε να δει τον Μητσο, αλλα ο αντρας ο σωστος πηγε να δει τι κανει το μωρο του - vomit - βρηκε εκει βεβαια το Λουκα ο οποιος κατα Νταιζην πηγε εκει για να την κατηγορησει οτι εστησε τις αποπειρες κατα της Ευας.... Το αλλο πρωι τι γελιο εριξα οταν ο Μπελλος ειπε στην Νταιζη να πανε στην αστυνομια δεν λεγετε, για να μην αναφερω τη χαρα μου οταν ειδα τη φατσα τους οταν εμαθαν για τη δικη.....


Κεφ. 7 "Σκακι!"
Βρηκαμε τη διαθηκη αλλα τελικα δεν ειναι η διαθηκη που ψαχνουμε, δεν βαριεσαι κατι ειναι κι αυτο ομως!!!!
Του Ρουσσου του επεσε ελαφρως το σαγονι οταν εμαθε για την εμπλοκη της Νταιζης στις αποπειρες κατα της Ευας.....
Σημειωση! Λατρευω οταν ντυνουν τα ΛουκοΝορακια ασορτι - αλλαξτε γοβες στη Νορα


Κεφ. 8 "Κρεμαλα!"
Στο χθεσινο επεισοδιο ακουσα μια μανα να ανησυχει για την αντιδραση του παιδιου της απεναντι στον νεο της γκομενο και μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι αυτο που την ενοχλουσε περισσοτερο ηταν το γεγονος οτι θα επρεπε να απομακρυνθει απο τον γκομενο και να ανεχτει τον πατερα του παιδιοτ της και οχι γιατι το παιδι της παρουσιαζει μια συγκεκριμενη συμπεριφορα.... Σε αυτη τη σκηνη ακομη και ο Στεφανος πιο "γονιος" μου φανηκε απο οτι η Μελιτα....


Κεφ. 9 "Q u i z"
Εχει πληρη μεσανυχτα για οτιδηποτε εχει σχεση με τη ζωη του..... Μολις εμαθε οτι ο πατερας του ειχε αφησει διαθηκη και η μανα του του το εκρυψε -παιζεται να θα κανει αυτο το συλλογισμο-.... Στο καπακι εμαθε οτι η πρωην γκομενα του "δεξιου του χεριου" ηθελε να σκιτωσει την πρωην γυναικα του... Περασε σε χρονο λιγων δευτερολεπτων δυο εγκεφαλικα κι ενα εμφραγμα.... ποιος ειναι;;; Idea


Παραρτημα
Μου αρεσει τρελα ο Ρουσσος οταν ζηλευει εστω και συγκαλημενα την Αμαλια!!!!! : respect :



Η συνεχεια στο επομενο......



Υ.Γ. 1 "Καλο" απο εμενα γιατι πολυ Νταιζη φαγαμε και μου εκατσε βαρια στο στομαχι....
Υ.Γ. 2 oscar στους loukitsa, KatsaroYpotheto, Black rose, DESPOINA, Clarabelle, Mik, Rachel, sifantid, evanna, Ezi_loukno, maraki_ch, aggeliki, Paparazzi, Alexandra96, $ofi@ loukakos + nora, Vasouli και ελπιζω να μην ξεχασα καποιον
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 15, 2010 4:50 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Θες να παιξουμε;;;"


Κεφ. 1 "Κλεφτες κι αστυνομοι!!!"
Το γεγονος οτι ξαναειδαμε μια σκηνη η οποια ειχε παιξει στο προηγουμενο επεισοδιο αλλα απο αλλη ληψη, το αφηνω ασχολιαστο.... Ο Σταυριδης συνελλαβε την Νταιζη -με βαση την περιληψη- αλλα δεν την μπουζουριασε ακριβως... Της εκανε μια επιπληξη, της εβαλε τις φωνες -Ζουγανελης Θεος- της ειπε οτι εχει στοιχεια εναντιον της και τελικα την αφησε να φυγει γιατι εχει ενα παιδι με το Λουκα..... Ματαια φωναζα εγω "Μπουντρουμιασε τη να ησυχασουμε!!!" Ματαια..... Synelthe
Φτου ξελευτερια!!!!


Κεφ. 2 "C l u e d o"
Τελικα η Νταιζη ευθυνεται ή οχι για τις επιθεσεις εναντιον της Ευας;;;;

2.1 "Μις Φλογα - Καθηγητης Δαμασκηνος"
Ο Λουκας με την Νορα εν αρχη προσπαθουσαν να καταλαβουν ποιον απο ολους θα "αναγκαστουν" να υπερασπιστουν για το φονο του Χατζηβασιλειου... Η Νταιζη γυροφερνε στην κουβεντα με την Νορα να μην μπορει να διανοηθει την πιθανοτητα να την υπερασπιστει και το Λουκα να το σκεφτεται αφου μιλαμε για τη μανα -ο Θεος να την κανει- του παιδιου του, για μενα λογικοι και οι δυο... Και ενω τα παιδια ετοιμαζονται να πανε για υπνο -ετσι το λεμε τωρα- τηλεφωνει ο αστυνομος για να ενημερωσει τον Λουκα για τα κατορθωματα της Νταιζης...Θεϊκοτο φιλακι!!!!! inlove
Ενα σοκ και δυο μη σου πω το επαθαν βεβαια αμφοτεροι και αποφασισαν να ενημερωσουν και τους υπολοιπους...

2.2 "Κυρια Παγωνη - Συνταγματαρχης Μουσταρδας"
Η Ευα απορει τη λογο εχει η Νταιζη να θελει να τη σκοτωσει και ο Μανος αναζητει τη λυση στο χρηστο ή στην ιδια τη Νταιζη αφου της ριξει πρωτα ενα χερι ξυλο.... Παραλειπω τα σχολια περι προικοθυρα και κραταω την πεποιθηση του Νικολα οτι αν η Νταιζη ηθελε να σκοτωσει τη Νορα θα ηταν πιο λογικο.... :shock:

2.3 "Συνταγματαρχης Μουσταρδας - Αιδεσιμοτατος Πρασινος"
Ο Μανος τελικα πηγε να ρωτησει το Χρηστο πως εμπλεκεται η Νταιζη στις αποπειρες κατα της Ευας, για να παρει την απαντηση οτι ο Στεφανος δεν εχει καμια σχεση χωρις αυτο να αποκλυει την Αντιγονη -προσθετω εγω- Η σκηνη με το οπλο ηταν ΤΕΛΕΙΑ : respect : και οτι χρειζοταν ο Μανος για να πιστεψει καποια απο τα λεγομενα του Χρηστου

2.4 "Αιδεσιμοτατος Πρασινος - Κυρια Ασπρου"
Ο Χρηστος ομως απο τα λεγομενα του Μανου εβγαλε και τα δικα του συμπερασματα για τα οποια ετρεξε τρεμοντας απο τα νευρα του να ζητησει εξηγησεις απο την Αντιγονη....


Κεφ. 3 "Monopoly!"
Γεια ονομα!!! Ο Μανος φευγει, ειναι δυνατον να πηγαινει στην Ευα για να παιξουν επιτραπεζιο;;; Απο την αλλη ακουμε την Ευα να του λεει οτι δεν την πειραζει κι αν δεν το βλεπει αρκει να δουλευει και παει λεγοντας, προετοιμαζοντας το εδαφος για την αποχωρηση του, η οποια περισσοτερο σαν διακτινισμος μου προμηνυεται, μιας και ο Μανος θα φυγει ετσι *πουφ* χωρις να εχει κλεισει ουσιαστικα καμια εκρεμοτητα...


Κεφ. 4 "Ναυμαχια!"
Η βραδινη επιδρομη του Λουκα στη Νταιζη μου αρεσε πολυ, τολμω να πω οτι στην αρχη μου ηρθε τοσο αποτομα η φωνη του Λουκα που πεταχτηκα!!! fight Η αληθεια ειναι οτι το αυτακι της Νταιζης δεν υδρωνει με κατι τετοια και το εχει αποδειξει...


Κεφ. 5 "Οι αποικοι του Καταν!"
Ο Νικολας τι θεμα εχει και δεν θελει η Δαφνη να πιασει μια δουλεια δεν το καταλαβαινω... Απο το να καθεται σπιτι και να νιωθει οτι δεν μπορει να συνεισφερει τιποτα στον αντρα της και το παιδι της δεν θα ηταν καλυτερο να βρει μια δουλεια;;; Νικολα μου ειναι θεμα αυτο-εκτιμησης γιατι δεν το καταλαβαινεις;;;
Βεβαια η μετοικιση αναβληθηκε αφου ολο δειχνουν πως η αποφαση του δικαστηριου θα ειναι με το μερος τους!!!! Palamakia

Κεφ. 6 "Ο γιατρος...."
Η Νταιζη ηταν αρρωστη ειχε και πυρετο, δεν μπορουσε να δει τον Μητσο, αλλα ο αντρας ο σωστος πηγε να δει τι κανει το μωρο του - vomit - βρηκε εκει βεβαια το Λουκα ο οποιος κατα Νταιζην πηγε εκει για να την κατηγορησει οτι εστησε τις αποπειρες κατα της Ευας.... Το αλλο πρωι τι γελιο εριξα οταν ο Μπελλος ειπε στην Νταιζη να πανε στην αστυνομια δεν λεγετε, για να μην αναφερω τη χαρα μου οταν ειδα τη φατσα τους οταν εμαθαν για τη δικη.....


Κεφ. 7 "Σκακι!"
Βρηκαμε τη διαθηκη αλλα τελικα δεν ειναι η διαθηκη που ψαχνουμε, δεν βαριεσαι κατι ειναι κι αυτο ομως!!!!
Του Ρουσσου του επεσε ελαφρως το σαγονι οταν εμαθε για την εμπλοκη της Νταιζης στις αποπειρες κατα της Ευας.....
Σημειωση! Λατρευω οταν ντυνουν τα ΛουκοΝορακια ασορτι - αλλαξτε γοβες στη Νορα


Κεφ. 8 "Κρεμαλα!"
Στο χθεσινο επεισοδιο ακουσα μια μανα να ανησυχει για την αντιδραση του παιδιου της απεναντι στον νεο της γκομενο και μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι αυτο που την ενοχλουσε περισσοτερο ηταν το γεγονος οτι θα επρεπε να απομακρυνθει απο τον γκομενο και να ανεχτει τον πατερα του παιδιοτ της και οχι γιατι το παιδι της παρουσιαζει μια συγκεκριμενη συμπεριφορα.... Σε αυτη τη σκηνη ακομη και ο Στεφανος πιο "γονιος" μου φανηκε απο οτι η Μελιτα....


Κεφ. 9 "Q u i z"
Εχει πληρη μεσανυχτα για οτιδηποτε εχει σχεση με τη ζωη του..... Μολις εμαθε οτι ο πατερας του ειχε αφησει διαθηκη και η μανα του του το εκρυψε -παιζεται να θα κανει αυτο το συλλογισμο-.... Στο καπακι εμαθε οτι η πρωην γκομενα του "δεξιου του χεριου" ηθελε να σκιτωσει την πρωην γυναικα του... Περασε σε χρονο λιγων δευτερολεπτων δυο εγκεφαλικα κι ενα εμφραγμα.... ποιος ειναι;;; Idea


Παραρτημα
Μου αρεσει τρελα ο Ρουσσος οταν ζηλευει εστω και συγκαλημενα την Αμαλια!!!!! : respect :



Η συνεχεια στο επομενο......



Υ.Γ. 1 "Καλο" απο εμενα γιατι πολυ Νταιζη φαγαμε και μου εκατσε βαρια στο στομαχι....
Υ.Γ. 2 oscar στους loukitsa, KatsaroYpotheto, Black rose, DESPOINA, Clarabelle, Mik, Rachel, sifantid, evanna, Ezi_loukno, maraki_ch, aggeliki, Paparazzi, Alexandra96, $ofi@ loukakos + nora, Vasouli και ελπιζω να μην ξεχασα καποιον


Ευχαριστω και ανταποδιδω!! oscar
Το αξιζεις αλλωστε!!
Ο σχολιασμος σου με τα παιχνιδια ειναι για πολλα : respect : !!! Συμφωνω εντελως (σχεδον)!!
Congrats!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Black rose Τρι Ιουν 15, 2010 4:54 pm

Μaraki_ch και edem4ever ευχαριστώ και φυσικά ανταποδίδω για τους πολύ ωραίους,αναλυτικούς σας σχολιασμούς! oscar
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από Goofy! Τρι Ιουν 15, 2010 4:56 pm

Mik έγραψε:
almaresi έγραψε:
Σωστά, νομίζω όλοι συμφωνούμε με αυτό... Αλλά ίσως παίζει και κάτι άλλο. Ίσως δεν έχει τα απαραίτητα στοιχεία ο αστυνόμος όπως ανέφερε και ο Λουκάς - αν και πολύ αμφιβάλω - μόνο ενδείξεις, ίσως και να μην είναι αυτός ο στόχος του... Ας μην πω κάτι από δημοσιεύσεις εδώ, πάντως έχουμε πάρει μια γεύση και από τον Σταυρίδη-άνθρωπο και ίσως απλά ψάχνει να πετύχει ενοχοποίηση άλλου προσώπου... Ξαναλέω, δεν συμφωνώ με την ενέργεια, απλά προσπαθώ να καταλάβω...

Εν μέρη μπορεί να στέκει το γεγονός οτι δεν έχει αρκετές αποδείξεις.Απο την άλλη, τα τηλεφωνήματα καταγράφονται, δεν καταγράφονται? Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Icon_scratch

Είναι δεν είναι αυτός ο στόχος του ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) και άσχετα απο τις δημοσιευσεις ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) η τύπισσα δεν παυει να οργανώνει δολοφονίες.
Είναι ηθικός αυτουργός σε απόπειρες δολοφονίας.

Λίγη φυλακή, την θέλει, δεν την θέλει?

Οπως και να χει, οτι και αν παίζει με τον Σταυρίδη ( Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 692872 ) δεν παυει να είναι ένας αστυνομικός που έχει αναλάβει την υπόθεση και θα έπρεπε έστω και λίγο να κάνει την δουλειά του σωστα.
Σου απαντω στο τελευταιο:
Σπόιλερ:
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από milia Τρι Ιουν 15, 2010 4:57 pm

$ofi@ loukakos + nora έγραψε:ας σχολιασω και εγω..



Αυτα που εσωσαν το επεισοδιο



1: Οταν συνελλαβαν την Νταιζη:
Καλα τι χαρα ηταν αυτη να βλεπω να συλλαμβανουν την Νταιζη και αυτη να εχει μεινει
μουγγοθοωρος...... ΤΕΛΕΙΑ ΣΚΗΝΗ


2: Σταυριδης:
Εεεε τι να πω ηταν η μερα του. Θεος ο ανθρωπος!!! Ετσι θεε σταυριδη χωσταν στην κοτα
(νταιζη,οχια). : respect :


3:Παρεα στης Ευας:
Μου αρεσε πολυ η συζητηση τους και φυσικα η επιμονη του Μανου να δειρουν την Νταιζη
για να τα ξερασει ολα.!! Ρε Μανο τι το λες και δεν το κανεις. Στα προσεχως τον Στεφανο
ειδα οχι εσενα. Σε προλαβαν.


4:Οχια-Λουκας:
Η κορυφαια σκηνη του επεισοδιου. Ο Λουκας νευριασμενος ακομα πιο κουκλος , θεος Miam
Miam . Και η Νταιζαρα να το παιζει δεν ειδα δεν ξερω. Αλλα ο Λουκας βραχος.


5:Νορα-Λουκας-Στεφανος:
Τελειο το υφος του Λουκα και της Νορας και το ξαφνιασμενο του Στεφανου.



Αυτα που χαλασαν το επεισοδιο



1:Πατσοζευγαρο:
Δεν αντεχω αλλο σημερα αρχισαν και τα "μωρο μου" και "αγαπη μου" θα ξερασω vomit vomit.
Οχι αλλο καρβουνο


2:Δαφνη:
Με εχει κουρασει αφανταστα αυτο το υφος της καημενης. Μας επριξε "πως θα φυγει ο μπαμπας απο
εδω, εδω εχουμε αναμνησεις". ΕΛΕΟΣ κοριτσι μου Στην τελικη να μην πουλαγες την εδεμ τωρα μην
μας πριζεις.



ΥΓ1: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ ΓΡΗΓΟΡΑ
ΥΓ2:Θελω να φυγει η οχια




αυτα τα λιγα απο εμενα



ψηφιζω καλο το σημερινο επεισοδιο...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ..!!!
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 387 - Ημερομηνία 14-06-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιουν 15, 2010 6:33 pm

Καταπληκτικος ο σχολιασμος Γιαννα μου! : respect : Οι τιτλοι των παιχνιδιων και ειδικα οσοι αφορουν το Cluedo μου αρεσαν τρελα!Μπραβο! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης