Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 16 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Δευ Ιουν 28, 2010 4:39 am

Vasouli έγραψε:
Dioni έγραψε:χαχαχα...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! υπομονή σε καρμικούς και ανυπέρβλητους..έχει ο Θέος και για 'μας..Αυτο που είπες πριν για τον δολοφόνο του Χατζηνέκρα,ποια υποψιάζεσαι??

Ακριβως! Οσο ζω ελπιζω!
Δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενη η καποιον απλα μετα που ξαναεβλεπα το επεισοδιο στο megatv μου φανηκε πως τα ρουχα που φοραγε (παλτο κ παντελονι) ηταν υπερβολικα φαρδια κ οταν εφευγε απο τον ταφο μου φανηκε καπως περιεργο το περπατημα γι αυτο σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα.. Αλλα μαλλον κοτσανες λεω! Το παρατηρησε κανεις αλλος???

μπορεί να έχεις και δίκιο..σίγουρα όμως ήταν κάποιος που ο Χατζη τον/την γνώριζε καλά!!οι απόψεις διίστανται πάντως..άλλοι λένε για Τέρη,αλλοι για Ρούσσο (και εγώ προσωπικά λέω Σπυρόπουλο)..θα ειδούμε τι θα δούμε
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sofaki2010 Δευ Ιουν 28, 2010 4:53 am

Dioni έγραψε:
Vasouli έγραψε:
Dioni έγραψε:χαχαχα...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! υπομονή σε καρμικούς και ανυπέρβλητους..έχει ο Θέος και για 'μας..Αυτο που είπες πριν για τον δολοφόνο του Χατζηνέκρα,ποια υποψιάζεσαι??

Ακριβως! Οσο ζω ελπιζω!
Δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενη η καποιον απλα μετα που ξαναεβλεπα το επεισοδιο στο megatv μου φανηκε πως τα ρουχα που φοραγε (παλτο κ παντελονι) ηταν υπερβολικα φαρδια κ οταν εφευγε απο τον ταφο μου φανηκε καπως περιεργο το περπατημα γι αυτο σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα.. Αλλα μαλλον κοτσανες λεω! Το παρατηρησε κανεις αλλος???

μπορεί να έχεις και δίκιο..σίγουρα όμως ήταν κάποιος που ο Χατζη τον/την γνώριζε καλά!!οι απόψεις διίστανται πάντως..άλλοι λένε για Τέρη,αλλοι για Ρούσσο (και εγώ προσωπικά λέω Σπυρόπουλο)..θα ειδούμε τι θα δούμε

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ο Μπελλος αλλιως γιατι να παραμεινει στην σειρα?
Εκτος απο toy-boy της Νταιζης κ ιδιοκτητης της Εδεμ δεν πρεπει να κρυβει κ αυτος κατι???

sofaki2010


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Δευ Ιουν 28, 2010 4:59 am

sofaki2010 έγραψε:
Dioni έγραψε:
Vasouli έγραψε:
Dioni έγραψε:χαχαχα...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! υπομονή σε καρμικούς και ανυπέρβλητους..έχει ο Θέος και για 'μας..Αυτο που είπες πριν για τον δολοφόνο του Χατζηνέκρα,ποια υποψιάζεσαι??

Ακριβως! Οσο ζω ελπιζω!
Δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενη η καποιον απλα μετα που ξαναεβλεπα το επεισοδιο στο megatv μου φανηκε πως τα ρουχα που φοραγε (παλτο κ παντελονι) ηταν υπερβολικα φαρδια κ οταν εφευγε απο τον ταφο μου φανηκε καπως περιεργο το περπατημα γι αυτο σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα.. Αλλα μαλλον κοτσανες λεω! Το παρατηρησε κανεις αλλος???

μπορεί να έχεις και δίκιο..σίγουρα όμως ήταν κάποιος που ο Χατζη τον/την γνώριζε καλά!!οι απόψεις διίστανται πάντως..άλλοι λένε για Τέρη,αλλοι για Ρούσσο (και εγώ προσωπικά λέω Σπυρόπουλο)..θα ειδούμε τι θα δούμε

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ο Μπελλος αλλιως γιατι να παραμεινει στην σειρα?
Εκτος απο toy-boy της Νταιζης κ ιδιοκτητης της Εδεμ δεν πρεπει να κρυβει κ αυτος κατι???

μακάρι..δεν ξέρεις πόσο εύχομαι να βγει αυτός στο τέλος ο "κακός"(και να την φέρει στην Νταιζάρα : juhu : runaround )...μακάρι να κρύβει κάτι γιατί τέτοια ηλιθιότητα ποτέ στα χρονικά!!
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sofaki2010 Δευ Ιουν 28, 2010 5:06 am

Dioni έγραψε:
sofaki2010 έγραψε:
Dioni έγραψε:
Vasouli έγραψε:
Dioni έγραψε:χαχαχα...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! υπομονή σε καρμικούς και ανυπέρβλητους..έχει ο Θέος και για 'μας..Αυτο που είπες πριν για τον δολοφόνο του Χατζηνέκρα,ποια υποψιάζεσαι??

Ακριβως! Οσο ζω ελπιζω!
Δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενη η καποιον απλα μετα που ξαναεβλεπα το επεισοδιο στο megatv μου φανηκε πως τα ρουχα που φοραγε (παλτο κ παντελονι) ηταν υπερβολικα φαρδια κ οταν εφευγε απο τον ταφο μου φανηκε καπως περιεργο το περπατημα γι αυτο σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα.. Αλλα μαλλον κοτσανες λεω! Το παρατηρησε κανεις αλλος???

μπορεί να έχεις και δίκιο..σίγουρα όμως ήταν κάποιος που ο Χατζη τον/την γνώριζε καλά!!οι απόψεις διίστανται πάντως..άλλοι λένε για Τέρη,αλλοι για Ρούσσο (και εγώ προσωπικά λέω Σπυρόπουλο)..θα ειδούμε τι θα δούμε

Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ο Μπελλος αλλιως γιατι να παραμεινει στην σειρα?
Εκτος απο toy-boy της Νταιζης κ ιδιοκτητης της Εδεμ δεν πρεπει να κρυβει κ αυτος κατι???

μακάρι..δεν ξέρεις πόσο εύχομαι να βγει αυτός στο τέλος ο "κακός"(και να την φέρει στην Νταιζάρα : juhu : runaround )...μακάρι να κρύβει κάτι γιατί τέτοια ηλιθιότητα ποτέ στα χρονικά!!

Αχ ναι τι ωραιο θα ηταν να την ευρησκε η Νταιζη απο τον Μπελλο!Πραγματικα εμπνευσμενο!
Κατι σαν θεια δικη!Ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει! (Κ ο Μπελλος κ η Νταιζη μην Fskl αλλα ειναι απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες!Για να πω την αληθεια ενα τετοιο αντρα θα ηθελα κ εγω σαν τον Μιτσο με λεφτα κ να ειναι του χεριου μου...)

sofaki2010


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 8:34 am

nicole έγραψε:Anastasia20, Izabella29, Vagvard, Margel, Cancoon, ενα oscar γιατι γραψατε παλι αποψε και με καλυπτεται...

margel έγραψε:
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους.


Θα σχολιασω ομως την Margel, γιατι χτυπησες κεντρο!!! με τα σχολια σου για της σκηνες της παρεας...συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ...και εγω την ιδια αποψη ειχα οταν τις παρακολουθουσα...ηταν μεγαλο λαθος τελικα των σεναριογραφων να τους κανουν και τους εξι ζευγαρια...

Και θα συμφωνησω Congrats με το ΥΓ της Soso...οντως ειναι προκλητικο...οταν ιδρωνεις στο γυμναστηριο, στο pilates και στη yoga και τετοια κορμαρα δεν εχεις καταφερει να αποκτησεις...Snif : curse :

soso έγραψε: Υγ,Και είναι και προκλητικό να εμφανίζεται λεχώνα μ'αυτήν την κορμάρα!Δείξτε λίγο έλεος!

Δεν θεωρώ λάθος που τους κάνανε όλους ζευγάρι.
Θεωρώ λάθος που δεν δώσανε βαρύτητα στις σχέσεις των ζευγαριών, για να επικεντρωθούνε σε άλλα ζευγάρια.

Η Δάφνη με τον Νικόλα χάσανε τον αδερφό τους, και το μόνο που είδαμε ήταν μια σκηνή με τον Nικόλα να κλαίει.
Χάνουνε το σπίτι τους, και το μόνο που βλέπουμε εδώ και καιρό είναι τον Νικόλα να γκρινιάζει για τον ύπνο του.

Η Νόρα με τον Λουκά αποφασιζουν να μείνουν μαζί, και δεν τους βλέπουμε να συζητάνε για το παρελθόν τους, για τις πληγές τους ή για το μέλλον τους, το μόνο που βλέπουμε είναι να ασχολούνται ή με σάχλες ή με άλλους..

Και όλα αυτά για να δωθεί βαρύτητα στο Στέφανος-Μελίτα και στο Νταίζη-Μπέλλος.
Αυτό είναι το μεγάλο λάθος. Οτι θυσιάσανε τις ηδη υπάρχουσες, και προσωπικά πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες, μόνο και μόνο για να δώσουν βαρύτητα σε καποιες που αποδεδειγμένα ''δεν τους βγαίνουν''

Στο επεισόδιο τώρα, όχι, δεν μου άρεσαν οι σκηνές τους. Βασικά απο αλλού περίμενα ημι-πρόταση, απο αλλου περιμένα εγκυμοσύνη.....
Απο αλλού περίμενα τουλάχιστον μια σημαντική συζήτηση.....



Και ναι, και γω θα συμφωνήσω με την Soso... Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 521610
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Δευ Ιουν 28, 2010 8:36 am

ΟΛΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!! ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ...

ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΙ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΝΑΜΗΣΕΙΣ ...ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΤΙ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΕΛΕΙΠΕ....ΧΙΟΥΜΟΡ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΜΕ.....

Νόρα-Λουκά: ΓΕΛΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΗΣ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΓΕΝΙΚΑ ...ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΜΑΣ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΜΗ ΧΑΖΟΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟΣΟ.... ΘΑ ΗΘΕΛΑ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΙ ΔΥΟ ΠΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗ ΦΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΔΩ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΕΚΑΝΕ...ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΡΙΧΝΟΥΝ ΛΙΓΟ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΗΛ ΤΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΥΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙ ΓΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΝΟΤΑ ΓΕΛΙΟΥ....ΜΗ ΜΑΣ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!

ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ Η ΝΟΡΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΣΟΝΑΚΙ ΚΑΛΤΣΑ...ΗΜΑΡΤΟΝ

Μανος-Νεφέλη: πολύ όμορφη σκηνή..... το μικρο εδωσε ρεστα μπαμπα σε αγαπω σε αγαπωω....

Μανος-Μαρίλια: "σ αγαπάω, σ αγαπάω μπαμπά μου" δε υπαρχουν λογια κοπηκαααα τελος

Και μετα μανος στα βραχια να χορευει και σκηνες απο τη ζωη του και παπακωνσταντινου και το δακρυ κορομηλο και γιατι να φυγει ο μανος?????????

Μάνος-Μελίτα: η μελιτα να κλαει το εζησα και αυτο αλλο κακο να μη μας βρει στο τριτο κυκλο ημαρτον....ας της δειξει καποιος τα βασικα....ημαρτον!!!! και στο τριτο κυκλο με παπουτσακια ευχομαι αντε..εγκυος μανα να μη κρυωσει χιχιχι

Παρέα της Φεγγαρόπετρας συνολικά: αυτή είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας που αγαπήσαμε.... ολοι μαζι για εναν και ολοι για ολους....η παρεα μας ετσι ξεκινησαμε αγνα...μου αρεσε πολυ πολυυυυυυ ..η βροχη ολα τα λεφτα εμενα μου αρεσε ...λυτρωσηηη

ζευγος καρταλη πριγκηπεσα : no comment!!! Έλεοςςς δε θελω αλλο δε θελωωωωωωωωω

Νταίζη- Μαμά: μη βαρατε εγω συγκινηθηκα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Μάνος- Εύα: έστω και τώρα... οι δυο σκιές τους έγιναν μία..... οι μεγαλες αγαπες δε τελειωνουν ποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε α ρε Μάνο..θα μας λείψεις..........

Νταιζη μπελος τελος : aκομα και αυτος προταση ρε ....εμεις??? να δω στο τριτο κυκλο απο τη μια η μελιτα να εχει ανακατωσουρες και η νταιζη να σαχλο παιζει με το μπελο τελος τι αλλο ???? κανεις δε μας ακουει ρεεεεεεεεεεεεεεεε,,,,,,,,,,,,,

Αντιγονη στεφανος....πλανταξα θεικος σταυρου υποκλινομαιιιι.............ας δειξει και στο μελιτακι πως κλαινε...η κυρια παπαδημητριου για μια ακομα φορα εγραψε δε εχω λογια.....ΤΙΜΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!

ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ΚΥΚΛΟ ΠΟΙΟΣ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΟΕΟΟΟ?????

NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Δευ Ιουν 28, 2010 9:07 am

Το τελευταιο επεισοδιο ηταν το καλυτερο απο ολα!!!Επιτελους ολη η παρεα μαζι και ενωμενη.Η Νορα με εκανε και γελασα στην σκηνη με την λιστα.Πραγματικα ηταν η πρωτη φορα στην ζωη μου που εκλαψα για εργο.Η σκηνη με τον μανο και την μαριλια ηταν απιθανη το ιδιο και με την νεφελη.Ξαφνιαστηκα οταν φιληθηκε μανος-μελιτα.Σε μερικες σκηνες εκλαιγα-γελουσα και νευριαζα μαζι.Τοσα συναισθηματα με ειχαν πλημμυρισει.Η τελευταια σκηνη με τον Μανο και την Ευα στην μικρη τους Εδεμ απλα υπεροχη : respect : Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Θα μου λυψει πολυ ο Μανος!!! Snif Snif Snif Snif
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από margel Δευ Ιουν 28, 2010 9:17 am

nicole έγραψε:Anastasia20, Izabella29, Vagvard, Margel, Cancoon, ενα oscar γιατι γραψατε παλι αποψε και με καλυπτεται...

margel έγραψε:
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους.


Θα σχολιασω ομως την Margel, γιατι χτυπησες κεντρο!!! με τα σχολια σου για της σκηνες της παρεας...συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ...και εγω την ιδια αποψη ειχα οταν τις παρακολουθουσα...ηταν μεγαλο λαθος τελικα των σεναριογραφων να τους κανουν και τους εξι ζευγαρια...

Και θα συμφωνησω Congrats με το ΥΓ της Soso...οντως ειναι προκλητικο...οταν ιδρωνεις στο γυμναστηριο, στο pilates και στη yoga και τετοια κορμαρα δεν εχεις καταφερει να αποκτησεις...Snif : curse :


soso έγραψε: Υγ,Και είναι και προκλητικό να εμφανίζεται λεχώνα μ'αυτήν την κορμάρα!Δείξτε λίγο έλεος!

nicole ευχαριστώ για το Oscar και ανταποδίδω!
Επίσης ένα oscar από μένα και σε σένα Cancoon για έναν ακόμα υπέροχο σχολιασμό. Η μόνη ένστασή μου, ο Μπισμπίκης: εμένα δε μου άρεσε.
margel
margel


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Petrinaki Δευ Ιουν 28, 2010 9:46 am

Καλημέρα σας μιας κ ήταν τελευταίο επεισόδιο ας πω κ εγώ την γνώμη μου..Δεν ήταν κ το καλύτερο μου,οι σκηνές της παρέας οι περισσότερες ήταν για τα πανυγήρια μόνο ή βροχή κ εκεί που τραγουδούσαν ήταν οι καλύτερες.Μόνο χούφτομα κ ξανά χούφτομα δε ξέρω δεν με ικανοποίησε το αποτέλεσμα..Κ λέω δε γίνετε κάτι θα δείξει να ξυπνήσουμε κ βλέπουμε την Δάφνη να βγάζει το μπλουζάκι του Νικόλα κ εκείνη την στιγμή φώναζα Νικόλα βγάλτα όλα runaround ..Το φιλί Μελίτα-Μάνου άκυρο τελείος,λέω τώρα θα κάνουν κ ένα αποχαιρετηστήριο πάτωμα αλλά ευτυχώς μας λειπήθηκαν..Η σκηνή Μάνου-Εύας με τις σκιές που κόλλησαν περίμενα να την δω πως κ πως κ μου την κάνανε ρόιδο..Ο Μάνος να φεύγει κ η σκιά εκεί.. -_- Ξενέρωσα κ με το τέλος γιατί πιστευώ πως έπρεπε να το είχε κλείσει καλύτερα..Οπότε ένα πολύ καλό απο μένα λόγο γδύσιμο Νικόλα.. Klap
Petrinaki
Petrinaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Vampire world!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από silia Δευ Ιουν 28, 2010 10:12 am

ΑΠΟΡΙΕΣ: η αντιγονη πεθανε ή οχι ?(ή θα μας το φυλανε για εκπληξη?)
η νορα θελει να γινει εμπορος φαρμακων?
silia
silia

Θηλυκό Τόπος : στην αμμουδια...κατω απο τη σελήνη...με μια φεγγγαροπετρα στο χερι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 10:27 am

nicole έγραψε:

2. Απο πλευρας marketing ειναι αρκετα πετυχημενη η ιδεα των web exclusive για το καλοκαιρι....

Πιστευω οτι θα δωσουν videakia απο backstage της περασμενης χρονιας...κρατωντας ετσι ενα κομματι τηλεθεατων που παρακολουθουν τη σειρα για την παρεα και κλεινοντας τους το ματι λεγοντας "ενταξει μπορει να μην βλεπετε τη σειρα του χρονου απο τη τηλεοραση υπαρχει ομως και το internet"...

Πιστευω οτι θα δωσουν αργοτερα ισως και καποιες σκηνες απο τα καινουργια επεισοδια για να προσελκυσουν καινουργιους τηλεθεατες...

Η παραγωγη εχει κανει αρκετα καλη δουλεια στο "microsite" της σειρας, και ειναι εξυπνη ιδεα και το upload των επεισοδιων και τα web exclusives, απο πλευρας προωθησης της σειρας...
Θεωρώ οτι είναι μια κίνηση που θα έπρεπε να είχε γίνει απο πέρυσι.
Αν σκεφτούμε οτι οι τηλεθεατές που ασχολούνται με τα φόρα και το site για την ανάλογη σειρά, είναι ως επι το πλήστον νεαρότερα άτομα, και δεδομένου οτι ένα τεράστιο ποσοστό απο αυτούς είναι απογοητευμένο με την εξέλιξη, η κίνηση δεν είναι κάτι το τρομερό. Είναι σε λάθος χρόνο.Πολύ λάθος.
Ελάχιστοι θα ασχοληθούν ωστε να δουν τι θα γίνει του χρόνου με την Νταίζη, τον Μπέλλο ή τον απόλυτο.

Ενταξει λογω τελευταιου επεισοδιου, δεν θα σταθω σε καποια "θεματακια" του στυλ: gelio
-υπηρχε υπερβολικος παλιμπαιδισμος σε ολες τις σκηνες...
-μου φανηκε αρκετα αστεια η σκηνη που και τα τρια ζευγαρια φιλιοντουσαν ταυτοχρονα...
-φαινοταν οτι η βροχη ηταν "στημενη" γιατι ολοι ηταν βρεγμενοι εκτος απο το Λουκα και τη Νορα που προφανως στεκοντουσαν λιγο πιο περα απο το λαστιχο που τους εβρεχε...
-βαρεθηκα με τη γκρινια της Νορας...αν κοπελα μου ηθελες 5αστερα ξενοδοχεια και luxury vacations ας εμενες με το Μπελλο...
-βαρεθηκα με τη γκρινια του Νικολα...αν και αυτος ειχε ξεκαθαρισει τη θεση του απο την αρχη...
-δεν θα σταθω στο καρακιτς μπλουζακι? δυο λωριδες υφασμα? που φορουσε η Ξυλα και που ταιριαζει σε εφηβη οχι σε γυναικα 30κατι...
-δεν θα σταθω στο οτι η Δαφνη χοροπηδουσε σαν "κατσικακι" περα δωθε...

-Θα συμφωνήσω
-Εμένα αυτό δεν με πείραξε
-Πράγματι Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 397896
-Γιατι να πηγαίνουμε απο το ένα άκρο στο άλλο. Η 5στερα ή κάμπινγκ?Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο?
-Συμφωνω
-Διαφωνώ οχι για την ηληκία, αλλα για το γεγονός οτι μόλις γέννησε.
-Διαφωνώ, η Δάφνη ήταν η πιο αληθοφανής, αν σκεφτείς το πως εχουν παρουσιάσει τον χαρακτήρα της.

Μανος:
Αν και το τελευταιο διαστημα δεν μου αρεσε ο Μπουγιουρης, σημερα και ειδικα στο πρωτο μισο ηταν αρκετα καλος...
Εγώ νομίζω οτι ήταν μακράν ο καλύτερος χτες.Ειδικά στην σκηνή με την Παπά, η διαφορά επιπέδου ήταν χαώδης....


Στεφανος:
Εχω την αισθηση με αυτα που ακουσα σημερα...οτι ο Στεφανος θα ειναι ο απολυτος "κακος" στον επομενο κυκλο...προσωπικα μου αρεσει...
Μακάρι. Βαρεθήκαμε τον μπουλη πρώτης διαλογης.
Αλλα τι να το κάνεις? Ποιος θα τον δει....

Στεφανος-Μελιτα:
Τι να πω για αυτο το ζευγαρι...μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις...
Μου αρεσει που ο Στεφανος καθε μερα πηγαινει στο σπιτι της Μελιτας για να της μιλησει και επιμενει...
Μου αρεσει η Μελιτα που τον διωχνει γιατι "ερμηνευει τις στιγμες τους" κατω απο το πρισμα της διαθηκης
Μου αρεσε ο τροπος που του ανακοινωσε οτι ηταν εγκυος...και η αντιδραση του Στεφανου που τα ειχε χαμενα...

Χαιρομαι επισης που η Μελιτα του το ειπε...γιατι τα παιδια γινονται απο δυο...ειτε παιρνεις αποφαση να το κρατησεις ειτε οχι, ειμαι υπερ της αποψης και οι δυο πρεπει να ειναι ενημεροι...δεν συμφωνω με το να κρατας κρυφο ενα παιδι και να το εμφανιζεις μετα απο χρονια...(μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για τους Ευα-Μανο, μιλαω γενικα)

Περιμενω πολλα απο το συγκεκριμενο ζευγαρι...και πιστευω οτι θα δωθει μεγαλη εμφαση στο τριτο κυκλο...η γνωμη μου ειναι γνωστη...θεωρω οτι ταιριαζουν σε ολα τα "επιπεδα" και εχουν προοπτικες για μια μεγαλη και ρεαλιστικη αγαπη...
Εννοείται οτι διαφωνώ σε όλα μα όλα.....

Περιμενω να δω πως ο Στεφανος θα ξανακερδισει τη Μελιτα του...γιατι πιστευω οτι αυτοι οι δυο μαζι "μεγαλουργουν", μπορουν να δημιουργησουν μια ισορροπημενη οικογενεια, και ειναι και οι δυο ανθρωποι που στο παρελθον χρησιμοποιηθηκαν ας το πουμε "ως καβατζες" απο αλλους...και θεωρω οτι αξιζουν μια ευκαιρια στο να ειναι η "πρωτη επιλογη" σε μια σχεση...:wink2:

Να προσθέσω οτι και οι δύο επίσης χρησιμοποιησαν άλλους ως καβάντζες...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ntorita Δευ Ιουν 28, 2010 10:29 am

Το επεισόδιο ήταν απλά υπέροχο...Έπεσε πολύ κλάμμα με Μάνο-Εύα..... Snif

Ntorita
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιουν 28, 2010 10:40 am

Cancoon έγραψε:
Izabella29 έγραψε:Σήμερα μιας και είναι τελευταίο επεισόδιο θα πω πως μου άρεσε και θα το χαρώ!
Ήμουν προετοιμασμένη για το τι θα δω και παρ'ότι η παρέα δεν είναι το αγαπημένο μου πιστεύω πως άξιζε το επεισόδιο να αφιερωθεί στον Μπουγιούρη γιατί είναι άξιος ηθοποιός και φέτος αδικήθηκε πολύ.Αυτό λοιπόν του άξιζε και με το παραπάνω.

Για μένα το επεισόδιο είχε 4 καταπληκτικές ερμηνείες σήμερα:Μπουγιούρης,Σταύρου,Παπά και Πολυχρονίδη...α! και φυσικά Μπισμπίκης(πλακίτσα για να αποφορτίσω το κλίμα)!Με καθήλωσαν ακόμη και αν οι 2 τελευταίες είχαν μικρές σχετικά σκηνές.

-Στις αποχαιρετιστήριες σκηνές τρελάθηκα με Μπουγιούρη-Παπά-Νεφελάκι και με Μπουγιούρη-Διονά.Απλά : respect :
Μ'άρεσαν τρελά τα λόγια που αντάλλαξε με την Μελίτα και-αν και με ξάφνιασε-το φιλί που της έδωσε το βρήκα πολύ γλυκό.Ο Μάνος είναι γαϊδούρι με περικεφαλαία αλλά λόγω Μπουγιούρη σήμερα έβγαλα τον ρεαλισμό και την λογική από την οπτική των πραγμάτων και στεναχωρέθηκα πολύ που φεύγει ((
Η Μαρίλια τον είπε μπαμπά και πιστεύω ότι αυτό το "μπαμπά σ'αγαπώ" της Μαρίλιας και της Νεφέλης είναι που παίρνει μαζί του φεύγοντας.
Στην σκηνή που αναπολέι μόνος του επίσης : respect : στον Παναγιώτη!!


-Η παρέα και η κατασκήνωση ήταν συμπαθητική.Δεν θέλω να χαλάσω γενικά την αίσθηση που άφησε σε πολλούς το επεισόδιο.Μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι όντως ευαισθητοποιήθηκαν απλά εμένα με ενοχλεί ο τόσος παλιμπαιδισμός
Λίγο περίεργη μου φάνηκε η σκηνή που όλοι φιλιόντουσαν...δεν ήταν βρε παιδιά?Και γιατί η Δάφνη έγδυσε τον Νικόλα??Τέλος πάντων...:shock:
Είχα και την μάνα μου εδώ σήμερα(ήρθε να μαζέψει την τρελή φοιτήτρια) και τους έβλεπε να φιλιούνται και αναρωτιόταν "αυτοί γιατί φιλιούνται αιώνια?"
Νομίζω πως το όλο αστείο για μένα κλίμα της παρέας το χάλασε αρκετά η γκρίνια-μιρμιρίαση-σπαζα***δίαση του Νικόλα.Οκ είναι γκρινιάρης γενικώς αλλά μήπως παραήταν σήμερα?



-Η σκηνή Μελίτας-Στέφανου ήταν από τις κορυφαίες για μένα!Η αντίδρασή του όλα μα όλα τα λεφτά!ΌΛΑ ΟΜΩΣ!Τέτοια αντίδραση πηγαίας χαράς με τρέλανε.Μακάρι ένα τόσο ευχάριστο νέο να μπορούσαν να το χαρούν,αλλά επειδή είμαι επίμονη πιστεύω πως τα πράγματα θα φτιάξουν.Η Μελίτα θα δει καθαρά και εκείνος θα αποδείξει σε όλους ότι είναι καθαρός.Αυτό που θέλω πάνω απ'όλα όμως είναι στην γέννηση αυτού του παιδιού να είναι παρών ο πατέρας του,να υπάρχει ευτυχία.Η Μελίτα γέννησε με άγνοια του που και με ποιά ήταν ο άντρας της,ο Στέφανος δεν παρίστατο(γιατί δεν θεωρήθηκε αναγκαίο από κάποιους) στην γέννηση του παιδιού του...τώρα όμως θέλω να είναι εκεί και να της κρατάει το χέρι όπως της αξίζει.Η γυναίκα που αγαπάει δεν πρέπει να είναι δυστυχισμένη... Love!


-Η πορεία του ρόλου της Νταίζης δεν ξέρω ποιά είναι...Δεν θέλω πάντως να δω μια ακόμα αγιοποίηση αλά Εύα.
Σήμερα ήταν εκπληκτική.Την λυπήθηκα και φυσικό είναι αφου αυτά που βίωσε είναι απλά αποτρόπαια.Δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι κάνει ένας βιασμός στον ψυχισμό ενός μικρού κοριτσιού.Πράγματι η μάνα της την διέλυσε και την κατάντησε κακιασμένη και αδίστακτη.Ξέρει τι είναι και δεν ζητάει συγχωροχάρτια και γι'αυτό εκτιμώ για την ώρα αυτό τον χαρακτήρα σαν δημιούργημα.Την Αντιγόνη δεν λυπάμαι γιατί είναι ο θύτης.Κατέστρεψε πολλές ζωές και περισσότερο απ'όλες του ίδιου της του παιδιού επειδή ο πατέρας ήταν σκάρτος.Τι θα πει ήταν το παιδί του Λύτρα?Ήταν το δικό ΤΗΣ παιδί...αυτό έπρεπε να σκεφτεί και αυτό πρέπει να σκέφτονται όλες οι γυναίκες.Για μένα όταν μια γυναίκα θέλει να γίνει μάνα ή είναι έγκυος από το παιδί ανθρώπου που όντως αποδείχθηκε σκάρτος,αυτό πρέπει να σκέφτεται.Ξέρω γυναίκα που κράτησε παιδί από βιασμό και έχω ακούσει για πολλές που το κάνουν,δεν ξέρω αν θα μπορούσα,αλλά για μένα είναι άξιες μάνες και με το παραπάνω.Δεν βάζουν τον εαυτό τους πιο πάνω,αλλά το παιδί τους.


-Το γεύμα της παρέας πολύ άστοχο...και εννοώ το όλο σκηνικό και κυρίως τις παγωμένες ατάκες του Λουκά.Εκείνη τη στιγμή ειδικά που είπε κάτι για ένα δυστυχές και ένα ευτυχές γεγονός και είπε την κρυάδα του αιώνα ήμουν έτοιμη να κλείσω την τηλεόραση.Η μάνα μου που άκουγε(χωρίς βέβαια να καταλαβαίνει τα μισά) γυρνάει και μου λέει "αυτά ακούω και δεν θα το έβλεπα ποτέ αυτό το έργο".Να πω ότι της ρίχνω άδικο...δεν θα το πω!!lol!
Επίσης δεν μ'άρεσαν οι ερμηνείες...αγκαλιάστηκαν για τον αποχαιρετισμό και μετά Νικόλας-Δάφνη-Νόρα-Λουκάς έκαναν πως ψιλοκλαίνε και ρουφούσαν μύτες αλλά δεν με έπεισαν καθόλου.Δεν είχαν μπει και πολύ στο κλίμα?Τι να πω... ;/


-Φαν Εύας-Μάνου δεν ήμουν και δεν είμαι,αλλά για τους φαν λογικά θα ήταν συγκινητική στιγμή(?)
Εμένα μου φάνηκε αστεία σαν ατάκα η ταυτοποίηση των σκιών...πολύ μελό,αλλά οκ το πάλεψα.


-Ο Σταύρου απλά δεν υπήρχε σήμερα.Στην σκηνή με την μάνα του δεν νομίζω πως χρειάζεται να πω περαιτέρω.Το πήρε και έφυγε.Τι σκιές και Μάνοι μου λες εμένα...αυτή η εικόνα και αυτή η κραυγή έμεινε αποτυπωμένη στο μυαλό μου από το φινάλε.
Επάξια δικό του oscar


-Αυτό με τον Χατζημπούκλα ήταν η ανατροπή να υποθέσω?Τι ανατροπάρα!!Βασικά ήταν κάτι που δεν θα σκεφτόμουν διότι συνήθως χρησιμοποιώ λογική και μας είχαν δείξει(άλλο που το άλλαξαν) ότι την είχε φάει στο κεφάλι.Άνθρωπος που την τρώει στο κεφάλι από τέτοια απόσταση δεν ζει στον αιώνα τον άπαντα!Και μας δείχνουν πως όχι μόνο ζει,αλλά μιλάει και κανονικά και κρίνει κιόλας ότι είναι περδίκι!! Αυτός που τον σκότωσε ίσως είναι δικός μας,ίσως είναι και νεκρανάσταση κάποιου...δεν έχω ιδέα.Το σίγουρο είναι πάντως πως η επιστήμη έχει προοδεύσει τόσο που οι ιατροδικαστές μπορούν να πουν ποιά είναι η αιτία θανάτου κάποιου και μέχρι στιγμής είχαν μιλήσει για όπλο φόνου και όχι για χέρια φόνου.Χέρι προκάλεσαι τον θάνατο και ο ιαστροδικαστής σίγουρα το ξέρει.Τι κάθομαι και φιλοσοφώ...τρύπες κι άλλες τρύπες!Λες και ο Σταυρίδης που τόσο επεδίωκε αυτόν τον θάνατο και τον προετοίμαζε χρόνια ολόκληρα θα άφηνε έτσι χωρίς να τον τσεκάρει και θα έφευγε.


-Τι ξέχασα...τι ξέχασα...τον Μπισμπίκη βρε παιδιά!Δεν μου έκανε καλή πρώτη εντύπωση αλλά επιφυλάσσομαι.Μηχανή και δεν συμμαζεύεται!Σηκώνει το κινητό,δεν προλαβαίνει ούτε καν να καλέσει και εκείνος λέει τις φοβερές ατάκες του!Δεν μ'άρεσε ούτε ο τρόπος,ούτε το ύφος...ίσως όμως ήταν τρακαρισμένος ο άνθρωπος και λογικό.



Γενικώς ένα επεισόδιο με ορισμένες πολύ καλές για μένα σκηνές.Πραγματικά αδυμονώ για τον τρίτο κύκλο!!!

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός Izabella29 και εννοείται πως συμφωνώ. Αν και εμένα ο Μπισμπίκης μου άρεσε - τον βρήκα κανονικό θηρίο.

Όπα!Διαφωνούμε σε αυτό το σημείο δηλαδή?!!?!?Σοκαρίστηκα τώρα! Razz Κοίτα γενικώς σαν παρουσία ήταν πολύ εντυπωσιακός,όμορφος αν μη τι άλλο άντρας,αλλά κάτι με χάλασε στο όλο ύφος-κλίμα-στήσιμο της σκηνής του.Ήταν όμως πολύ μικρή για να είναι ενδεικτική,οπότε περιμένω για τρίτο κύκλο.
Κατά τα άλλα ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε ο σχολιασμός Cool
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από hionati Δευ Ιουν 28, 2010 11:01 am

Vasouli έγραψε:
Dioni έγραψε:χαχαχα...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! υπομονή σε καρμικούς και ανυπέρβλητους..έχει ο Θέος και για 'μας..Αυτο που είπες πριν για τον δολοφόνο του Χατζηνέκρα,ποια υποψιάζεσαι??

Ακριβως! Οσο ζω ελπιζω!
Δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενη η καποιον απλα μετα που ξαναεβλεπα το επεισοδιο στο megatv μου φανηκε πως τα ρουχα που φοραγε (παλτο κ παντελονι) ηταν υπερβολικα φαρδια κ οταν εφευγε απο τον ταφο μου φανηκε καπως περιεργο το περπατημα γι αυτο σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα.. Αλλα μαλλον κοτσανες λεω! Το παρατηρησε κανεις αλλος???

ναι και εγω αυτο πιστευω...γυναικα θα ηταν σιγουρα...και νομιζω ειναι η αννα η γραμματεας...ισως και η κορη του βεβαια...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 11:24 am

Λοιπον τελευταιος σχολιασμος για φετος(ισως και γενικως)......

Στιγμες γελιου
-Οι υπερβολες της Νορας με τη λιστα για τα απαιτουμενα πραγματα που τρελαναν το Λουκα!
-Το στησιμο της σκηνης οπου ο Νικολας καταπλακωθηκε ο ερμος! gelio

Στιγμες αδιαφοριας/εκνευρισμου
-Ολες οι σκηνες Μπεεελλου-Νταιζης!Δεν μας εφταναν οι ψευτικες γλυκες και τα προσποιητα γλυκολογα επρεπε να υποστουμε και δειπνο οπου ο Μπελλος εκανε νυξη για συμβιωση! vomit
-Μελιτα-Στεφανος!Απαπαπα βαρεμαρα!Ενταση,νευρο,χημεια μηδεν! Sleep
-Σκηνη δολοφονιας Χατζητετοιου!Εκνευριστηκα!Μα ειναι δυνατον αστυνομικος ανθρωπος να πυροβολει καποιον στο κεφαλι δυο φορες και μαλιστα εξ επαφης και εκεινος να μην πεθαινει!?Ηθελαν να μας πεταξουν κατι να αγωνιουμε για του χρονου αλλα προσωπικα δεν πειθομαι!

Στιγμες συγκινησης
-Η πρωτη σκηνη με Μανο-Ευα!''Ακομα και αν η καρδια μου παψει να χτυπα'' Love! Αυτο τα λεει ολα!
-Ο αποχαιρετισμος Μανου-Νεφελης και Μανου-Μαριλιας!Τι γλυκες και τρυφερες στιγμες! Hug Το Νεφελακι ηταν υπεροχο,μπραβο του!Για τη σκηνη με τη Μαριλια τωρα τι να πω....τον ειπε επιτελους μπαμπα!Γραπωθηκε πανω του,εκεινος την εσφιγγε στην αγκαλια του και εγω εκλαιγα!
-Τα δυο μουσικα χαλια!Το ενα με το τραγουδι του Παπακωνσταντινου(Θεος ο Μπουγιουρης)και το αλλο με το αγαπημενο Ι don't want miss a thing(πολυ κλαμα)!Μοναδικες αναδρομες στο παρελθον που σηματοδοτουν το τελος! Snif
-Η παρεα στη βροχη!Φοβερο το στιγμιοτυπο που ειναι ολοι πιασμενοι σε ενα κυκλο!Και οταν ηταν χωρισμενοι σε ζευγαρια με πεθαναν! inlove Ειδικα οταν ο Μανος εβγαλε την αλυσιδα απο το λαιμο του και τη χαρισε στην Ευα!
-Η σκηνη που ο Στεφανος βρισκει αναισθητη τη μανα του!Ανατριχιασα με την κραυγη του!
-Αποχωρισμος Μανου-παρεας & Μανου-Ευας!Οι δυο αγκαλιες της παρεας ηταν καταπληκτικες! Hugg Ο Λουκας ειδικα παρ'ολο που το εριξε στην πλακα γιατι αυτη ειναι η αμυνα του για μενα πληγωθηκε παρα πολυ!Το μονο που με χαλασε ηταν που δεν ειδα κατι πιο ουσιαστικο με τη Δαφνη!

Και τελος χαιρεταει την Ευα!Δεν νομιζω οτι υπαρχουν λογια που να μπορουν να αποτυπωσουν το πως ενιωσα σε αυτη τη σκηνη!Ελαχιστα λογια ειπωθηκαν απο τους δυο τους,μιλουσαν με τα ματια αλλωστε!Δεν προκειται να ξεχασω τη στιγμη που φιλιουνται,ειναι αγκαλια και οι σκιες τους γινονται ενα! Heart2 Heart2 Heart2 Εξαιρετικο ευρημα!Και επειτα της στελνει ενα φιλι και εκεινη απομενει με παγωμενο βλεμμα να κοιταζει τις σκιες τους και ΤΕΛΟΣ! Snif Και θα δανειστω τη φραση που εγραψε η soso...
Απλά..
Επιβεβαιώθηκα,όσο ποτέ,ότι τα Μυστικά που αγαπησα,αλλάζουν άρδην..
Και λυπαμαι βαθύτατα που μου στερούν το μόνο ζευγαρι με το οποίο παθιάστηκα από καταβολής ελληνικής τηλεόρασης.
Για μένα το πιο λαμπερό,το πιο επικό .. και το πιο γκαντέμικο..
..Εστω και πανηγυρικά!

Aυτο ηταν λοιπον!Το επεισοδιο τελειο απο εμενα για τις ερμηνειες και τις τελευταιες στιγμες της παρεας και του ζευγαριου μου!

Υ.Γ1 Βρηκα ενδιαφερουσες επισης τις σκηνες Ρουσσου-Μανου,Μανου-Ηλια,Μανου-Μελιτας και Νταιζης-Αντιγονης!
Υ.Γ2 Το καινουριο δεν θελω καν να τον σχολιασω!
Υ.Γ3 Ρενα το εκτακτο σου ηταν απιστευτα συγκινητικο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από atreidhs Δευ Ιουν 28, 2010 11:33 am

Δείτε ξανά το κουστούμι αυτού/ής που αποτελειώνει το χατζητέτοιο. Προσέξτε τα κουμπιά στο σακάκι. Δε μοιάζει για αντρικό. Και τα γάντια...
atreidhs
atreidhs
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Παρίσι - Περπινιάν
Ασχολίες : Εμπόριο Έργων Τέχνης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Penny Δευ Ιουν 28, 2010 11:50 am

evanna έγραψε:Λοιπον τελευταιος σχολιασμος για φετος(ισως και γενικως)......

Στιγμες γελιου
-Οι υπερβολες της Νορας με τη λιστα για τα απαιτουμενα πραγματα που τρελαναν το Λουκα!
-Το στησιμο της σκηνης οπου ο Νικολας καταπλακωθηκε ο ερμος! gelio

Στιγμες αδιαφοριας/εκνευρισμου
-Ολες οι σκηνες Μπεεελλου-Νταιζης!Δεν μας εφταναν οι ψευτικες γλυκες και τα προσποιητα γλυκολογα επρεπε να υποστουμε και δειπνο οπου ο Μπελλος εκανε νυξη για συμβιωση! vomit
-Μελιτα-Στεφανος!Απαπαπα βαρεμαρα!Ενταση,νευρο,χημεια μηδεν! Sleep
-Σκηνη δολοφονιας Χατζητετοιου!Εκνευριστηκα!Μα ειναι δυνατον αστυνομικος ανθρωπος να πυροβολει καποιον στο κεφαλι δυο φορες και μαλιστα εξ επαφης και εκεινος να μην πεθαινει!?Ηθελαν να μας πεταξουν κατι να αγωνιουμε για του χρονου αλλα προσωπικα δεν πειθομαι!

Στιγμες συγκινησης
-Η πρωτη σκηνη με Μανο-Ευα!''Ακομα και αν η καρδια μου παψει να χτυπα'' Love! Αυτο τα λεει ολα!
-Ο αποχαιρετισμος Μανου-Νεφελης και Μανου-Μαριλιας!Τι γλυκες και τρυφερες στιγμες! Hug Το Νεφελακι ηταν υπεροχο,μπραβο του!Για τη σκηνη με τη Μαριλια τωρα τι να πω....τον ειπε επιτελους μπαμπα!Γραπωθηκε πανω του,εκεινος την εσφιγγε στην αγκαλια του και εγω εκλαιγα!
-Τα δυο μουσικα χαλια!Το ενα με το τραγουδι του Παπακωνσταντινου(Θεος ο Μπουγιουρης)και το αλλο με το αγαπημενο Ι don't want miss a thing(πολυ κλαμα)!Μοναδικες αναδρομες στο παρελθον που σηματοδοτουν το τελος! Snif
-Η παρεα στη βροχη!Φοβερο το στιγμιοτυπο που ειναι ολοι πιασμενοι σε ενα κυκλο!Και οταν ηταν χωρισμενοι σε ζευγαρια με πεθαναν! inlove Ειδικα οταν ο Μανος εβγαλε την αλυσιδα απο το λαιμο του και τη χαρισε στην Ευα!
-Η σκηνη που ο Στεφανος βρισκει αναισθητη τη μανα του!Ανατριχιασα με την κραυγη του!
-Αποχωρισμος Μανου-παρεας & Μανου-Ευας!Οι δυο αγκαλιες της παρεας ηταν καταπληκτικες! Hugg Ο Λουκας ειδικα παρ'ολο που το εριξε στην πλακα γιατι αυτη ειναι η αμυνα του για μενα πληγωθηκε παρα πολυ!Το μονο που με χαλασε ηταν που δεν ειδα κατι πιο ουσιαστικο με τη Δαφνη!

Και τελος χαιρεταει την Ευα!Δεν νομιζω οτι υπαρχουν λογια που να μπορουν να αποτυπωσουν το πως ενιωσα σε αυτη τη σκηνη!Ελαχιστα λογια ειπωθηκαν απο τους δυο τους,μιλουσαν με τα ματια αλλωστε!Δεν προκειται να ξεχασω τη στιγμη που φιλιουνται,ειναι αγκαλια και οι σκιες τους γινονται ενα! Heart2 Heart2 Heart2 Εξαιρετικο ευρημα!Και επειτα της στελνει ενα φιλι και εκεινη απομενει με παγωμενο βλεμμα να κοιταζει τις σκιες τους και ΤΕΛΟΣ! Snif Και θα δανειστω τη φραση που εγραψε η soso...
Απλά..
Επιβεβαιώθηκα,όσο ποτέ,ότι τα Μυστικά που αγαπησα,αλλάζουν άρδην..
Και λυπαμαι βαθύτατα που μου στερούν το μόνο ζευγαρι με το οποίο παθιάστηκα από καταβολής ελληνικής τηλεόρασης.
Για μένα το πιο λαμπερό,το πιο επικό .. και το πιο γκαντέμικο..
..Εστω και πανηγυρικά!

Aυτο ηταν λοιπον!Το επεισοδιο τελειο απο εμενα για τις ερμηνειες και τις τελευταιες στιγμες της παρεας και του ζευγαριου μου!

Υ.Γ1 Βρηκα ενδιαφερουσες επισης τις σκηνες Ρουσσου-Μανου,Μανου-Ηλια,Μανου-Μελιτας και Νταιζης-Αντιγονης!
Υ.Γ2 Το καινουριο δεν θελω καν να τον σχολιασω!
Υ.Γ3 Ρενα το εκτακτο σου ηταν απιστευτα συγκινητικο!
ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ!!!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΓΕΝΙΚΩΣ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΚΗΝΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΓΕΝΙΚΩΣ!!!!!!!!!
ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΟ-ΕΥΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ!!! Snif
ΜΑΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙΣ!!!!!!!!!!!!! Snif
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από zone Δευ Ιουν 28, 2010 11:52 am

Από την στιγμή που είχε ήδη αποκαλυφθεί ο δολοφόνος του Χβασιλειου σε περιοδικά το επεισόδιο απώλεσε σημαντική αξια απο πλευρας πλοκής....Θα μπορούσε το τέλος να ήταν πιο ενδιαφέρον από πλευρας σασπένς και να αποκαλύπτοταν άλλος δολοφόνος έτσι και μόνο για διάψευση των φημών και των δημοσιεύσεων.....φάνηκε δηλ οτι στηρίχτηκε πολύ σε συμπτώσεις ακριβώς επειδή στα τελευταια επεισόδια
δεν προλάβαινε να "βγει" αλλαγη σεναρίου και στροφή στην εξέλιξη της υπόθεσης...
Σύμπτωση η σύζυγος του αστυνόμου...
Σύμπτωση η γνωριμία της με τον άλλον συμβολαιογράφο...
Σύμπτωση η Νταίζη κορη της Αντιγόνης
Σύμπτωση η σύναψη σχέσης με τον Λουκά..
Ενα τίμημα που ασφαλώς πλήρωσε η παραγωγή της σειράς χάνοντας credits απο πλευρας πλοκής....Πλεον ισως γίνει μάθημα και στο μέλλον να φροντίσουν να αποφύγουν παρόμοια λάθη και να ΜΗΝ αποκαλύπτουν σε περιοδικά την συνέχεια της υπόθεσης....Το όποιο διαφημιστικό κέρδος εξανεμίζεται στο συναίσθημα του κόσμου που παρακολουθεί....Βέβαια ολα αυτά τα κρίνει ΜΟΝΟ η παραγωγή και όχι εμεις..εμεις απλά καταθέτουμε απόψεις...
Aκριβως όμως επειδή έλειψε αυτό δόθηκε βαρύτητα στην συναισθηματική διάσταση ειδικά με την σκηνή Μάνου Ευας αλλά και στην "προετοιμασία" του κοινού για τον νεο κύκλο απο πλευρας πλοκής (με την συμμετοχη δυο προσώπων 1 φανερό 1 κρυφό) ...
Η αποκάλυψη των στοιχειων της συνέχεις έκανε την παραγωγή να "παλέψει" ώστε να κρατηθούν κάποιες ισορροπίες....Συμπερασματικά το επεισόδιο θα μπορούσε να ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....


zone


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Δευ Ιουν 28, 2010 12:19 pm

rachel έγραψε:Ας προστεθω και εγω στους δυσαρεστημενους του επεισοδιου...

Οι μονες σκηνες που μου αρεσαν ηταν οι αποχαιρετισμοι Μανου-Νεφελης & Μανου-Μαριλιας και φυσικα η παρεα στο καμπινγκ...

Σιγουρα ο αποχαιρετισμος του Μανου ηταν ο κεντρικος αξονας του επεισοδιου οπου ηταν αρκετα δυνατος αλλα και παλι οταν εχεις να συγκρινεις το τελος του 1ου κυκλου ολα μοιαζουν κατω του μετριου...

Ισως ειμαι η μονη αλλα η σκηνη Νταιζης-Αντιγονης δεν μου αρεσε καθολου, προσωπικα η Πολυχρονιδη δεν μου αρεσει υποκριτικα και δεν με επεισε στο ελαχιστο το δραμα της μιας απονης μανας να κραζει την αλλη απονη μανα...

Τουλαχιστον ειδαμε ελαχιστα την Μελιτα και ετσι μας απαλλαξαν απο την μιρλα της στο μεγαλυτερο μερος του επεισοδιου...

Εκνευριστηκα απιστευτα που ειδαμε τον Λευτερακη να μας εμφανιζεται στο σημερινο επεισοδιο, μας χαρισαν αρκετες ωραιες σκηνες Ευας-Μανου και μας χαλασαν ολην την ατμοσφαιρα με την ταυτοχρονη εισοδο του μηχανοβιου... Ας αφησουν πρωτα τον Μανο να φυγει και μετα ας μας τον εμφανισουν τον αντικαταστατη...

Η παρεα ειχε αρκετες ωραιες σκηνες αλλα ειχα μεγαλυτερες προσδοκιες και απογοητευτηκα, επισης σπαστηκα παρα πολυ με την υπερβολη της Νορας περι φαρμακων αλλα και περι αγνοιας σε οτι αφορα το καμπινγκ...

Σιγουρα το επεισοδιο ηταν ενα ειδος προοικονομιας για την τριτη σεζον και ηδη μας εδειξαν τις ιστοριες που θα αναπτυξουν του χρονου: Αγιοποιηση της Νταιζαρας οπου θα διεκδικησει και την κληρονομια Λαζαριδη (γιατι της το χρωστα η ζωη αλλωστε) και ισως και πατσατσογαμο με Μπελλο, εγκυμοσυνη Μελιτας και Ρουσσο-Καρταλο τσακωμοι, νεος δολοφονος Χατζημπουκλα συν κορη και γραμματεας κορης και φυσικα μπολικες γκαζιες απο τον Λευτερακη...

Προσωπικα ολες οι ανω ιστοριες μου ειναι εντελως αδιαφορες και δεν προσδοκω τιποτα απο την νεα σεζον (ειδικα με την Νταιζη-Πολυχρονιδη πρωταγωνιστρια)... Θεωρω οτι σημερα εκλεισε ενας κυκλος οχι μονο για την Εδεμ και τον Μανο αλλα και για μενα...μακαρι να διαψευσθω!!!
Μανο ηδη μου λειπεις.....

Κλεινοντας να αποθεωσω τον μικρο Θεο Μπουγιουρη που με συγκινησε παρα πολυ σημερα... : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :


συμφωνω σε ολα σε ολα ομως ενας σχολιασμος που με καλυψε πληρως οσο για την Πολυχρονιδη πιστευω οτι απλα σπαει τα νευρα του κοινου γιατι απλα επαναλαμβανεται σε καθε επισοδιο αλλα και ο ρολος της Νταιζης ειναι πλεον καμμενο χαρτι για μενα επρεπε να φυγει οταν τελειωσε το κολπο του Λουκα και υπεγραψε τα χαρτια αλλα οι σεναριογραφοι μαλλον εχουν το σκεπτικο ''ο καθενας στη δουλεια του''
λοιπον ενα οσκαρακι για σενα oscar
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 12:22 pm

evanna έγραψε:Λοιπον τελευταιος σχολιασμος για φετος(ισως και γενικως)......

Στιγμες γελιου
-Οι υπερβολες της Νορας με τη λιστα για τα απαιτουμενα πραγματα που τρελαναν το Λουκα!
-Το στησιμο της σκηνης οπου ο Νικολας καταπλακωθηκε ο ερμος! gelio

Στιγμες αδιαφοριας/εκνευρισμου
-Ολες οι σκηνες Μπεεελλου-Νταιζης!Δεν μας εφταναν οι ψευτικες γλυκες και τα προσποιητα γλυκολογα επρεπε να υποστουμε και δειπνο οπου ο Μπελλος εκανε νυξη για συμβιωση! vomit
-Μελιτα-Στεφανος!Απαπαπα βαρεμαρα!Ενταση,νευρο,χημεια μηδεν! Sleep
-Σκηνη δολοφονιας Χατζητετοιου!Εκνευριστηκα!Μα ειναι δυνατον αστυνομικος ανθρωπος να πυροβολει καποιον στο κεφαλι δυο φορες και μαλιστα εξ επαφης και εκεινος να μην πεθαινει!?Ηθελαν να μας πεταξουν κατι να αγωνιουμε για του χρονου αλλα προσωπικα δεν πειθομαι!

Στιγμες συγκινησης
-Η πρωτη σκηνη με Μανο-Ευα!''Ακομα και αν η καρδια μου παψει να χτυπα'' Love! Αυτο τα λεει ολα!
-Ο αποχαιρετισμος Μανου-Νεφελης και Μανου-Μαριλιας!Τι γλυκες και τρυφερες στιγμες! Hug Το Νεφελακι ηταν υπεροχο,μπραβο του!Για τη σκηνη με τη Μαριλια τωρα τι να πω....τον ειπε επιτελους μπαμπα!Γραπωθηκε πανω του,εκεινος την εσφιγγε στην αγκαλια του και εγω εκλαιγα!
-Τα δυο μουσικα χαλια!Το ενα με το τραγουδι του Παπακωνσταντινου(Θεος ο Μπουγιουρης)και το αλλο με το αγαπημενο Ι don't want miss a thing(πολυ κλαμα)!Μοναδικες αναδρομες στο παρελθον που σηματοδοτουν το τελος! Snif
-Η παρεα στη βροχη!Φοβερο το στιγμιοτυπο που ειναι ολοι πιασμενοι σε ενα κυκλο!Και οταν ηταν χωρισμενοι σε ζευγαρια με πεθαναν! inlove Ειδικα οταν ο Μανος εβγαλε την αλυσιδα απο το λαιμο του και τη χαρισε στην Ευα!
-Η σκηνη που ο Στεφανος βρισκει αναισθητη τη μανα του!Ανατριχιασα με την κραυγη του!
-Αποχωρισμος Μανου-παρεας & Μανου-Ευας!Οι δυο αγκαλιες της παρεας ηταν καταπληκτικες! Hugg Ο Λουκας ειδικα παρ'ολο που το εριξε στην πλακα γιατι αυτη ειναι η αμυνα του για μενα πληγωθηκε παρα πολυ!Το μονο που με χαλασε ηταν που δεν ειδα κατι πιο ουσιαστικο με τη Δαφνη!

Και τελος χαιρεταει την Ευα!Δεν νομιζω οτι υπαρχουν λογια που να μπορουν να αποτυπωσουν το πως ενιωσα σε αυτη τη σκηνη!Ελαχιστα λογια ειπωθηκαν απο τους δυο τους,μιλουσαν με τα ματια αλλωστε!Δεν προκειται να ξεχασω τη στιγμη που φιλιουνται,ειναι αγκαλια και οι σκιες τους γινονται ενα! Heart2 Heart2 Heart2 Εξαιρετικο ευρημα!Και επειτα της στελνει ενα φιλι και εκεινη απομενει με παγωμενο βλεμμα να κοιταζει τις σκιες τους και ΤΕΛΟΣ! Snif Και θα δανειστω τη φραση που εγραψε η soso...
Απλά..
Επιβεβαιώθηκα,όσο ποτέ,ότι τα Μυστικά που αγαπησα,αλλάζουν άρδην..
Και λυπαμαι βαθύτατα που μου στερούν το μόνο ζευγαρι με το οποίο παθιάστηκα από καταβολής ελληνικής τηλεόρασης.
Για μένα το πιο λαμπερό,το πιο επικό .. και το πιο γκαντέμικο..
..Εστω και πανηγυρικά!

Aυτο ηταν λοιπον!Το επεισοδιο τελειο απο εμενα για τις ερμηνειες και τις τελευταιες στιγμες της παρεας και του ζευγαριου μου!

Υ.Γ1 Βρηκα ενδιαφερουσες επισης τις σκηνες Ρουσσου-Μανου,Μανου-Ηλια,Μανου-Μελιτας και Νταιζης-Αντιγονης!
Υ.Γ2 Το καινουριο δεν θελω καν να τον σχολιασω!
Υ.Γ3 Ρενα το εκτακτο σου ηταν απιστευτα συγκινητικο!

Evannaκι μου, να'ξερες ποσο συμφωνω!! Ακομα και τωρα που σας διαβαζω, συγκινουμαι!! Χτες ενιωσα τοσα πραγματα μαζι!!
Θρηνω κι εγω που μας εφυγε ο Μάναρος!!! Ηταν αυτος γυρω απο τον οποιο περιστρεφονταν τα παντα!!
Και τωρα τι?
Τωρα το ΧΑΟΣ!!!

Αναλυτικος σχολιασμος αργοτερα!! Δεν ειμαι σε μουντ ακομα!!! Πφφφ!!! Snif Snif Snif Snif Heart2 Heart2
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από nicole Δευ Ιουν 28, 2010 12:25 pm

zone έγραψε:Από την στιγμή που είχε ήδη αποκαλυφθεί ο δολοφόνος του Χβασιλειου σε περιοδικά το επεισόδιο απώλεσε σημαντική αξια απο πλευρας πλοκής....Θα μπορούσε το τέλος να ήταν πιο ενδιαφέρον από πλευρας σασπένς και να αποκαλύπτοταν άλλος δολοφόνος έτσι και μόνο για διάψευση των φημών και των δημοσιεύσεων.....φάνηκε δηλ οτι στηρίχτηκε πολύ σε συμπτώσεις ακριβώς επειδή στα τελευταια επεισόδια
δεν προλάβαινε να "βγει" αλλαγη σεναρίου και στροφή στην εξέλιξη της υπόθεσης...
Σύμπτωση η σύζυγος του αστυνόμου...
Σύμπτωση η γνωριμία της με τον άλλον συμβολαιογράφο...
Σύμπτωση η Νταίζη κορη της Αντιγόνης
Σύμπτωση η σύναψη σχέσης με τον Λουκά..
Ενα τίμημα που ασφαλώς πλήρωσε η παραγωγή της σειράς χάνοντας credits απο πλευρας πλοκής....Πλεον ισως γίνει μάθημα και στο μέλλον να φροντίσουν να αποφύγουν παρόμοια λάθη και να ΜΗΝ αποκαλύπτουν σε περιοδικά την συνέχεια της υπόθεσης....Το όποιο διαφημιστικό κέρδος εξανεμίζεται στο συναίσθημα του κόσμου που παρακολουθεί....Βέβαια ολα αυτά τα κρίνει ΜΟΝΟ η παραγωγή και όχι εμεις..εμεις απλά καταθέτουμε απόψεις...
Aκριβως όμως επειδή έλειψε αυτό δόθηκε βαρύτητα στην συναισθηματική διάσταση ειδικά με την σκηνή Μάνου Ευας αλλά και στην "προετοιμασία" του κοινού για τον νεο κύκλο απο πλευρας πλοκής (με την συμμετοχη δυο προσώπων 1 φανερό 1 κρυφό) ...
Η αποκάλυψη των στοιχειων της συνέχεις έκανε την παραγωγή να "παλέψει" ώστε να κρατηθούν κάποιες ισορροπίες....Συμπερασματικά το επεισόδιο θα μπορούσε να ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....


Zone...συμφωνω...ισως θα ειναι καλο απο του χρονου να μην δινουν τοσο λεπτομερη αναφορα στα περιοδικα...για να υπαρχει σασπενς στη εξελιξη του σεναριου..θα μπορουσε και φετος να εχει γινει αυτο και καποιες απο τις εξελιξεις να ηταν πιο ενδιαφερουσες...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 12:27 pm

: thanks : Penny & Maraki!

Maraki θα περιμενω με ανυπομονησια και το δικο σου σχολιασμο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 12:30 pm

evanna έγραψε: : thanks : Penny & Maraki!

Maraki θα περιμενω με ανυπομονησια και το δικο σου σχολιασμο!

Να'σαι καλα κοπελα μου!!!
Θελω τοσο πολυ να σχολιασω, αλλα μαλλον το βραδακι!! Θα το ξαναδω τοτε (για τριτη φορα), οποτε θα ειναι πιστευω εμπεριστατωμένος σχολιασμος!!!
Ουφ!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Ιουν 28, 2010 1:00 pm


Το επεισόδιο το ψήφισα Τέλειο, μόνο και μόνο επειδή έριξε όλο το βάρος του στην Παρέα και στη φυγή του Μάνου …. Snif

Θα ήταν ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι τώρα, εάν η σειρά τελείωνε χτες για πάντα ….
Αν και για μένα, χτες τελείωσαν μια και καλή Τα Μυστικά της Εδέμ, αυτά που ξέραμε και αγαπήσαμε ….

Όσο και να είμαι φαν του ζευγαριού Εύας – Μάνου, δε θα με πείραζε το χτεσινό τέλος, έστω και δραματικό επειδή τους χώρισαν, αν ήξερα ότι η σειρά δεν έχει τρίτο κύκλο …. Θα συγκινιόμουν, θα έκλαιγα, αλλά θα έλεγα ότι μένω με μια γλυκιά ανάμνηση της Παρέας της Φεγγαρόπετρας και ενός από τους δυνατότερους έρωτες της ελληνικής τηλεόρασης, που δε μας αφήσατε καν να τον ζήσουμε έστω και από τον Γενάρη που ξέρατε για την αποχώρηση του Μπουγιούρη ….

Έχω απογοητευτεί πλήρως, μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα Μυστικά συνεχίζονται με τρίτο κύκλο …. Αυτή τη σειρά τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε για την Παρέα της Φεγγαρόπετρας … Αυτοί ήταν οι πρωταγωνιστές, ο κορμός όλων των ιστοριών, και τώρα που κόπηκε «το χέρι» δεν υπάρχει σειρά …..

Να βλέπω του χρόνου για ποιο λόγο ακριβώς ? Αφού Τα Μυστικά της Εδέμ, τα Μυστικά που παθιαστήκαμε μαζί τους, δεν υπάρχουν πια …

Αν θεωρείτε ότι μας νοιάζει (συγνώμη για τον πληθυντικό, αλλά θεωρώ ότι εκφράζω ένα μεγάλο κομμάτι του κοινού…) η πονεμένη Νταίζη που του χρόνου θα προσπαθήσει να κερδίσει τα χαμένα τόσων χρόνων και να τους ξεζουμίζει όλους, ο Μπέλλος και τα σαλιαρίσματα με τη Νταίζη, τα χαζοδωράκια και τα επίσημα δείπνα, το αν η αταλάντου Μπουκλίτα χωρίς δάκρυ θα κρατήσει ή όχι το παιδί και θα κρατάει αυτή την παγερή στάση στο Στέφανο, η θετή κόρη του Χατζηβασιλείου με τη γραμματέα της, και το αν θα ζήσει η Αντιγόνη, δεν έχετε καταλάβει για ποιο λόγο έβλεπαν τόσοι φανατικοί τη σειρά σας δύο χρόνια …

Καλύτερα να άλλαζε όνομα η σειρά, γιατί το όνομα ΕΔΕΜ συνειρμικά σε παραπέμπει στην Παρέα της Φεγγαρόπετρας, την οποία εσείς οι ίδιοι χτες, με τα flash back που είχαν όλα τα ζευγάρια, μας την τελειώσατε ….

Ποιος ακριβώς θα είναι ο ρόλος της Παρέας την 3η σεζόν ?

Είναι τόσο γελοίο να ξεκινήσει η νέα χρονιά με την Παρέα να κάνει ευχές τη νύχτα των Λεοντιδών, για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς το Μάνο δεν υπάρχει παρέα ! Και να ευχηθούν τι ακριβώς ? Η Νόρα και ο Λουκάς να αποκτήσουν παιδάκι ενώ μας έρχεται από αλλού ? Η Δάφνη και ο Νικόλας να μη χάσουν την Εδέμ ενώ θα τους βγάλει το λάδι η Νταιζάρα ??? Και η Εύα ??? Να είναι ευτυχισμένη ?? Με ποιόν ?? Με τον Λευτέρη ???? Μετά το τέλος του χτεσινού επεισοδίου, είναι δυνατόν να αγαπήσει κάποιον άλλον ???

Ακόμα και η «μεγάλη» ανατροπή που είχε αναφερθεί σε διάφορες δημοσιεύσεις, δεν ήταν καν κάτι για να μας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ! Εγώ ξέρω ότι αν θέλεις να κρατήσεις τους τηλεθεατές σου για άλλη μια σεζόν, τους «πετάς» κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για να έχουν να περιμένουν, να αγωνιούν …

Τώρα η αγωνία μας είναι αν θα κρατήσει η Μελίτα το παιδί, αν θα ζήσει η Αντιγόνη και το ποιος ¨έφαγε¨ τελικά το Χατζημπουκλάκια ?
Κάτι άλλο δε μπορούσατε να βρείτε ?? Και δική μου απορία, όπως και πολλών άλλων απ’ ότι διάβασα, είναι το πώς μετά από δύο πυροβολισμούς στο κεφάλι και μάλιστα από τόσο κοντινή απόσταση, ο Χατζηβασιλείου όχι μόνο ζούσε αλλά μιλούσε και κανονικότατα και ζήτησε και ασθενοφόρο !!! ΕΛΕΟΣ δηλαδή ! Λίγη περισσότερη αληθοφάνεια δε θα έβλαπτε ….

Σε γενικές γραμμές, το επεισόδιο με γέμισε, το ευχαριστήθηκα, γέλασα, συγκινήθηκα, έκλαψα στις συγκλονιστικές σκηνές του αποχωρισμού του Μάνου με τα παιδιά του και την παρέα και αποζημιώθηκα με την ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνή του αποχωρισμού του με την Εύα ….. Οι δυο σκιές τους έγιναν μια με ένα τόσο ευρηματικό τρόπο που εμένα θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου ….. Snif Heart2

Γενικά ένα μεγάλο : respect : στο Μπουγιούρη και στη σκηνή που σκεφτόταν τις κόρες του και έριξε και τη ζεμπεκιά του !! Ήταν ΘΕΟΣ ο άνθρωπος !! Θα μου λείψει πολύ ....

Όποιος θέλει του χρόνου να βλέπει τα μυξοκλάματα της Μαρουλίτας και τη «σκληρή» Νταίζη, ας ξεχάσει τι έβλεπε δύο χρόνια τώρα και ας ξεκινήσει με άλλη όρεξη για ένα καινούργιο καθημερινό σήριαλ, απλά ξέροντας ότι θα βλέπει και κάποιες παλιές γνώριμες φάτσες μέσα ….

Αλλά εγώ δε νομίζω να πάρω, ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου χαρίσατε μέχρι τώρα αλλά και στεναχωριέμαι και πολύ για την απογοήτευση που πήρα ….

Θα τα λέμε Εδεμάκια μου …… Flkia

Και φυσικά θα κλείσω κι εγώ με τα Μυστικά που ήξερα με το βιντεάκι που πόσταρε και η LYDIA….




giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιουν 28, 2010 1:02 pm

Izabella29 έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Izabella29 έγραψε:Σήμερα μιας και είναι τελευταίο επεισόδιο θα πω πως μου άρεσε και θα το χαρώ!
Ήμουν προετοιμασμένη για το τι θα δω και παρ'ότι η παρέα δεν είναι το αγαπημένο μου πιστεύω πως άξιζε το επεισόδιο να αφιερωθεί στον Μπουγιούρη γιατί είναι άξιος ηθοποιός και φέτος αδικήθηκε πολύ.Αυτό λοιπόν του άξιζε και με το παραπάνω.

Για μένα το επεισόδιο είχε 4 καταπληκτικές ερμηνείες σήμερα:Μπουγιούρης,Σταύρου,Παπά και Πολυχρονίδη...α! και φυσικά Μπισμπίκης(πλακίτσα για να αποφορτίσω το κλίμα)!Με καθήλωσαν ακόμη και αν οι 2 τελευταίες είχαν μικρές σχετικά σκηνές.

-Στις αποχαιρετιστήριες σκηνές τρελάθηκα με Μπουγιούρη-Παπά-Νεφελάκι και με Μπουγιούρη-Διονά.Απλά : respect :
Μ'άρεσαν τρελά τα λόγια που αντάλλαξε με την Μελίτα και-αν και με ξάφνιασε-το φιλί που της έδωσε το βρήκα πολύ γλυκό.Ο Μάνος είναι γαϊδούρι με περικεφαλαία αλλά λόγω Μπουγιούρη σήμερα έβγαλα τον ρεαλισμό και την λογική από την οπτική των πραγμάτων και στεναχωρέθηκα πολύ που φεύγει ((
Η Μαρίλια τον είπε μπαμπά και πιστεύω ότι αυτό το "μπαμπά σ'αγαπώ" της Μαρίλιας και της Νεφέλης είναι που παίρνει μαζί του φεύγοντας.
Στην σκηνή που αναπολέι μόνος του επίσης : respect : στον Παναγιώτη!!


-Η παρέα και η κατασκήνωση ήταν συμπαθητική.Δεν θέλω να χαλάσω γενικά την αίσθηση που άφησε σε πολλούς το επεισόδιο.Μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι όντως ευαισθητοποιήθηκαν απλά εμένα με ενοχλεί ο τόσος παλιμπαιδισμός
Λίγο περίεργη μου φάνηκε η σκηνή που όλοι φιλιόντουσαν...δεν ήταν βρε παιδιά?Και γιατί η Δάφνη έγδυσε τον Νικόλα??Τέλος πάντων...:shock:
Είχα και την μάνα μου εδώ σήμερα(ήρθε να μαζέψει την τρελή φοιτήτρια) και τους έβλεπε να φιλιούνται και αναρωτιόταν "αυτοί γιατί φιλιούνται αιώνια?"
Νομίζω πως το όλο αστείο για μένα κλίμα της παρέας το χάλασε αρκετά η γκρίνια-μιρμιρίαση-σπαζα***δίαση του Νικόλα.Οκ είναι γκρινιάρης γενικώς αλλά μήπως παραήταν σήμερα?



-Η σκηνή Μελίτας-Στέφανου ήταν από τις κορυφαίες για μένα!Η αντίδρασή του όλα μα όλα τα λεφτά!ΌΛΑ ΟΜΩΣ!Τέτοια αντίδραση πηγαίας χαράς με τρέλανε.Μακάρι ένα τόσο ευχάριστο νέο να μπορούσαν να το χαρούν,αλλά επειδή είμαι επίμονη πιστεύω πως τα πράγματα θα φτιάξουν.Η Μελίτα θα δει καθαρά και εκείνος θα αποδείξει σε όλους ότι είναι καθαρός.Αυτό που θέλω πάνω απ'όλα όμως είναι στην γέννηση αυτού του παιδιού να είναι παρών ο πατέρας του,να υπάρχει ευτυχία.Η Μελίτα γέννησε με άγνοια του που και με ποιά ήταν ο άντρας της,ο Στέφανος δεν παρίστατο(γιατί δεν θεωρήθηκε αναγκαίο από κάποιους) στην γέννηση του παιδιού του...τώρα όμως θέλω να είναι εκεί και να της κρατάει το χέρι όπως της αξίζει.Η γυναίκα που αγαπάει δεν πρέπει να είναι δυστυχισμένη... Love!


-Η πορεία του ρόλου της Νταίζης δεν ξέρω ποιά είναι...Δεν θέλω πάντως να δω μια ακόμα αγιοποίηση αλά Εύα.
Σήμερα ήταν εκπληκτική.Την λυπήθηκα και φυσικό είναι αφου αυτά που βίωσε είναι απλά αποτρόπαια.Δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι κάνει ένας βιασμός στον ψυχισμό ενός μικρού κοριτσιού.Πράγματι η μάνα της την διέλυσε και την κατάντησε κακιασμένη και αδίστακτη.Ξέρει τι είναι και δεν ζητάει συγχωροχάρτια και γι'αυτό εκτιμώ για την ώρα αυτό τον χαρακτήρα σαν δημιούργημα.Την Αντιγόνη δεν λυπάμαι γιατί είναι ο θύτης.Κατέστρεψε πολλές ζωές και περισσότερο απ'όλες του ίδιου της του παιδιού επειδή ο πατέρας ήταν σκάρτος.Τι θα πει ήταν το παιδί του Λύτρα?Ήταν το δικό ΤΗΣ παιδί...αυτό έπρεπε να σκεφτεί και αυτό πρέπει να σκέφτονται όλες οι γυναίκες.Για μένα όταν μια γυναίκα θέλει να γίνει μάνα ή είναι έγκυος από το παιδί ανθρώπου που όντως αποδείχθηκε σκάρτος,αυτό πρέπει να σκέφτεται.Ξέρω γυναίκα που κράτησε παιδί από βιασμό και έχω ακούσει για πολλές που το κάνουν,δεν ξέρω αν θα μπορούσα,αλλά για μένα είναι άξιες μάνες και με το παραπάνω.Δεν βάζουν τον εαυτό τους πιο πάνω,αλλά το παιδί τους.


-Το γεύμα της παρέας πολύ άστοχο...και εννοώ το όλο σκηνικό και κυρίως τις παγωμένες ατάκες του Λουκά.Εκείνη τη στιγμή ειδικά που είπε κάτι για ένα δυστυχές και ένα ευτυχές γεγονός και είπε την κρυάδα του αιώνα ήμουν έτοιμη να κλείσω την τηλεόραση.Η μάνα μου που άκουγε(χωρίς βέβαια να καταλαβαίνει τα μισά) γυρνάει και μου λέει "αυτά ακούω και δεν θα το έβλεπα ποτέ αυτό το έργο".Να πω ότι της ρίχνω άδικο...δεν θα το πω!!lol!
Επίσης δεν μ'άρεσαν οι ερμηνείες...αγκαλιάστηκαν για τον αποχαιρετισμό και μετά Νικόλας-Δάφνη-Νόρα-Λουκάς έκαναν πως ψιλοκλαίνε και ρουφούσαν μύτες αλλά δεν με έπεισαν καθόλου.Δεν είχαν μπει και πολύ στο κλίμα?Τι να πω... ;/


-Φαν Εύας-Μάνου δεν ήμουν και δεν είμαι,αλλά για τους φαν λογικά θα ήταν συγκινητική στιγμή(?)
Εμένα μου φάνηκε αστεία σαν ατάκα η ταυτοποίηση των σκιών...πολύ μελό,αλλά οκ το πάλεψα.


-Ο Σταύρου απλά δεν υπήρχε σήμερα.Στην σκηνή με την μάνα του δεν νομίζω πως χρειάζεται να πω περαιτέρω.Το πήρε και έφυγε.Τι σκιές και Μάνοι μου λες εμένα...αυτή η εικόνα και αυτή η κραυγή έμεινε αποτυπωμένη στο μυαλό μου από το φινάλε.
Επάξια δικό του oscar


-Αυτό με τον Χατζημπούκλα ήταν η ανατροπή να υποθέσω?Τι ανατροπάρα!!Βασικά ήταν κάτι που δεν θα σκεφτόμουν διότι συνήθως χρησιμοποιώ λογική και μας είχαν δείξει(άλλο που το άλλαξαν) ότι την είχε φάει στο κεφάλι.Άνθρωπος που την τρώει στο κεφάλι από τέτοια απόσταση δεν ζει στον αιώνα τον άπαντα!Και μας δείχνουν πως όχι μόνο ζει,αλλά μιλάει και κανονικά και κρίνει κιόλας ότι είναι περδίκι!! Αυτός που τον σκότωσε ίσως είναι δικός μας,ίσως είναι και νεκρανάσταση κάποιου...δεν έχω ιδέα.Το σίγουρο είναι πάντως πως η επιστήμη έχει προοδεύσει τόσο που οι ιατροδικαστές μπορούν να πουν ποιά είναι η αιτία θανάτου κάποιου και μέχρι στιγμής είχαν μιλήσει για όπλο φόνου και όχι για χέρια φόνου.Χέρι προκάλεσαι τον θάνατο και ο ιαστροδικαστής σίγουρα το ξέρει.Τι κάθομαι και φιλοσοφώ...τρύπες κι άλλες τρύπες!Λες και ο Σταυρίδης που τόσο επεδίωκε αυτόν τον θάνατο και τον προετοίμαζε χρόνια ολόκληρα θα άφηνε έτσι χωρίς να τον τσεκάρει και θα έφευγε.


-Τι ξέχασα...τι ξέχασα...τον Μπισμπίκη βρε παιδιά!Δεν μου έκανε καλή πρώτη εντύπωση αλλά επιφυλάσσομαι.Μηχανή και δεν συμμαζεύεται!Σηκώνει το κινητό,δεν προλαβαίνει ούτε καν να καλέσει και εκείνος λέει τις φοβερές ατάκες του!Δεν μ'άρεσε ούτε ο τρόπος,ούτε το ύφος...ίσως όμως ήταν τρακαρισμένος ο άνθρωπος και λογικό.



Γενικώς ένα επεισόδιο με ορισμένες πολύ καλές για μένα σκηνές.Πραγματικά αδυμονώ για τον τρίτο κύκλο!!!

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός Izabella29 και εννοείται πως συμφωνώ. Αν και εμένα ο Μπισμπίκης μου άρεσε - τον βρήκα κανονικό θηρίο.

Όπα!Διαφωνούμε σε αυτό το σημείο δηλαδή?!!?!?Σοκαρίστηκα τώρα! Razz Κοίτα γενικώς σαν παρουσία ήταν πολύ εντυπωσιακός,όμορφος αν μη τι άλλο άντρας,αλλά κάτι με χάλασε στο όλο ύφος-κλίμα-στήσιμο της σκηνής του.Ήταν όμως πολύ μικρή για να είναι ενδεικτική,οπότε περιμένω για τρίτο κύκλο.
Κατά τα άλλα ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε ο σχολιασμός Cool

Χαχαχα!! Πρέπει να το θυμόμαστε αυτό!! Πράγματι όμως η σκηνή του ήταν πολύ μικρή - από Σεπτέμβριο θα έχουμε σοβαρό αντιπροσωπευτικό δείγμα!

Margel, σ' ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 16 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης