Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 16 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 29, 2010 11:17 pm

Ωρα μου και μενα να σχολιασω!! Αφου το ξαναειδαμε οικογενειακως λογω χαμενων σκηνων απο τους υπολοιπους στο σπιτι!!
Τελειο και απο μενα με μια γλυκοπικρη γευση για φιναλε!! Δεν ξερω πως θα παει ο σχολιασμος, αλλά τεσπα.. Οπως βγει!!

Το πρωινο ξυπνημα του Μάναρου και της Εύας ηταν τοσο ομορφο!! Τοσο γλυκοι και γαληνιοι και οι δυο τους!! inlove Κουκλα η Εύα με το πουκαμισο του!! Την χαζευε ολη νυχτα για να την παρει μαζι του!! inlove Υπεροχη σκηνη, υπεροχη η συζητηση τους!!! "Εγω δεν εχω τιποτα ασχημο να θυμαμαι απο σενα! Μονο την αγαπη σου!!" "Να πας στο καλο αγαπη μου!" "Θα σ'εχω παντα μαζι μου! Στην καρδια μου, στο μυαλο μου!!"
ΘΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ!!!
Heart2 Heart2
Δηλαδη, τοσα φαρμακα, πραγματικα ουτε για τα παιδια της Αιθιοπιας!!! Καημενε Λουκακο!! Τοσο υπερβολικο, οσο και αστειο!! gelio
Στο Ρουσσέικο τωρα, απο τη μια η αντιδραση του Πέτρου ηταν απολυτα φυσιολογικη, αν και το περι αμβλωσης ηταν απαραδεκτο, αλλα δικαιολογημενο εμμεσως, γιατι ο καθενας μεσα στα νευρα του λεει πολλα!! "Που να ξερει η Παρθενος Μελιτα? Αυτη εναν κρινο μυρισε!!" gelio gelio "Τουλαχιστον, την παυλα την διαπραγματευεσαι???" gelio gelio
Στη συνεχεια ομως, ο Πέτρος αποδεικνυει για αλλη μια φορα, οτι ειναι ΠΑΤΕΡΑΣ με ολα τα γραμματα κεφαλαια!!! Ειναι ξανα διπλα στην κορη του!! Αν και κατα τη γνωμη μου, αν συνεχισει να την αποκαλει πριγκιπισσα κτλ, θα ξαναματαπαρει η σγουροκεφαλα της αερα!! Tongue
Αποχαιρετισμος με Πέτρο: Μεγαλες κουβεντες απο δυο μεγαλους ανδρες!!! Ειχε γνωση ο φυλακας Ρουσσος για την εξ Αμερικης!! Υπεροχη οπως παντα η σκηνη τους!! Παραδεχτηκαν τα λαθη τους!! Και με μια χειραψια σφραγισαν αυτα που τους εδεναν τοσα χρονια!! "Γιατι δεν ειμαι?" "Οσο ισχυρη πανοπλια και να φορας, μπορει να βρεθει καποιος και να σε τρυπησει ακομα και μ'ενα αχυρο!!!" Ταδε εφη Πέτρος Σαίξπηρ!!! :wink2:
Τα του ΕμετοΖευγαρου συνοπτικα, γιατι εχω κι ενα στομαχι περιεργο!! Συνεχεια τσουπ τσουπ μεσα στη μεση πεταγονταν!! Μια για να του παει αυτο το "φανταστικο δωρο (μη χε...)!! Μωρε, την αλλη φορα, παρε δωρο ενα πακετο οδοντογλυφιδες σε εναν μεγαλοεπιχειρηματια!! Fskl Fskl Μια για να της κανει προταση γαμου!! Κι αυτος ο μανιαμουνιας μην δει μια, αμεσως να την παντρευτει!! Μουσκαρε!! Fskl Εφαγε ομως την ταπα του και ησυχασε!! xastouki Χαλια το μπλε φορεματακι ωστοσο!! Της εκανε ενα κ-λαρο, ναααα με το συμπαθειο!!! Tongue
Αποχαιρετισμος με Μελίτα: Και ΝΑΙ, η Μελίτα δακρυσε!! Δακρυσε με το Μάναρο!! Ετσι για να φαινεται για τι κλαιει ο καθενας εδω περα!! Ο Απόλυτος δεν την συγκινει τελικα!! χιχιχι!! Πολυ ομορφη σκηνη και αυτη! Ακομα και το φιλι τους, δε με ενοχλησε!! Δεν ηταν ξεροκομματο η αγαπη του για σενα τρελουλα!! Μονη σου ειπες οτι ενιωσες την αγαπη του!! Υπεροχη η απαντηση του Μάναρου!!
Ο V for Vendetta απολυτος Μπούλης τωρα, εχει κι αλλη φατσα?? Και πού την κρυβει τοσο καιρο??? scratch Συγκλονιστε με, θα το αντεξω!!! Tongue Εχει κανει και το Χρήστο να τα δει κολυωμενα!! Ουαου!! Απειλει και την Νταιζουλα!! Ε ρε και να'ξερες!! Ξαναμαναφωναζει και στη μανουλα!! Και πανω που λεω οτι θα την αρπαξει απο το λαιμο, τον ξενερωνει! Πες του και καμια αληθεια κυρα μου, να δουμε κι εμεις λιγη δραση!! Και να οι ζαλαδες, και να οτι τον εστρεψαν εναντιον της!! Πφφφ!!! Κι αυτη η ομιχλη του Λονδινου... Fskl
Αποχαιρετισμός με Νεφέλη: Τι ομορφη σκηνη!! Ποσο γλυκουλα η μικρουλα του!! Φαινεται και εδω, οτι ο Μάναρος ηταν παντα καλος πατερας!! Υπεροχα τα λογια του στο Νεφελακι!! "Σ'αγαπάω πολύ, μπαμπά μου!! Σ'αγαπάω!!!" inlove inlove
Αποχαιρετισμός με Μαρίλια: Τι ωριμη κοπελα!! Ποσο κρατιοταν να μη λυγισει!! Υπεροχη σκηνη κι αυτη, αν και στο τελος!! Καλλιο αργα,παρα ποτε, που λενε!! "Δε μεγαλωσα μαζι σου!!" "Σ'αγαπω!!! Σ'αγαπώ, μπαμπά μου!!!" inlove Snif inlove Snif
Κι ερχεται Η ΖΕΜΠΕΚΙΑ του Μάναρου!! Τι τραγουδι!! Τι υπεροχος αυτος!! Τι ομορφες οι σκηνες διπλα του!!! Οι 4 γυναικες της ζωης του σε πρωτο πλανο!! Ο,τι αγαπησε μεσα σε ενα τραγουδι!!
Εχεις αφησει το ταξιδι σου στη μεση! Για το χατιρι σου αλλαζουν οι εποχες! Μακαρι να'τανε τα παντα αλλιως! Μακαρι να'ταν να περνουσε το δικο σου! Χανεις αυτο που σου'χει τυχει για να ζησεις!!! Snif Snif Snif
Και παλι η Νταιζη!! Με το Χρηστο αυτη τη φορα!! Εχει και πολλα μετωπα, τι να κανουμε?Επρεπε να τα δουμε ολα!! Χρηστο, η κοπελιτσα δεν ειναι ουτε ξανθια, ουτε χαζη!!! Παμπονηρη ειναι!! Εμας να λυπασαι που θα την ανεχομαστε του χρονου!!! gmt
Και να τον παλι στης Κατσαρουλας!! ΚΑλως το παιδι το δικο μας!! BadMood Μωρε, αυτος ο ιδιος αναγκαστηκε να συμβιβαστει με την Εύα?? Και τοτε γιατι λεει συνεχεια "η γυναικα μου και το παιδι μου" κτλ κτλ??? Εεεε??? Γιατι??? scratch Εμαθε και για το Απολυτακι, γελασανε και τα αυτια του και μετα εφαγε και μια καλοσερβιρισμενη πιτουλα, ετσι για να ερθει στα ισα του!!! Τζαμπα η χαρα, μεγαλε!!!
cake
Προσπαθησε και ο Λιάκος να ψαρεψει τιποτα απο τον Πέτρο για το πιθανο αδερφακι του Νικολα και τζιφος η δουλεια!! Παντως, υπεροχοι οπως παντα και οι 2 τους!! Μιλησε η εμπειρια!! Τουλαχιστον, μαθαμε και κατι για τον Λαζαριδη!! Α και για την προδωμενη Αντιγονη!! Πφφφ!!!
Αποχαιρετισμός με Ηλία: Πολύ δυνατη σκηνη!! Ο γιος για τον πατερα και ο πατερας για το γιο!!! Λυγισε ο Μάναρος με τον πατερα του!!! Υπεροχοι!!!
Να και η αποκαλυψη για το κοριτσακι με τα σπιρτα!! Βλ. Νταιζη!! Υπερδυναμη η σκηνη, υπερδυναμα οσα ακουστηκαν αν και δεν αντεχω καμια απο της 2, αλλα ειχαν εξαιρετικες ερμηνειες και η Πολυχρονιδη και η Παπαδημητριου!! Ξεχωριστα ομως η καθεμια, γιατι μαζι δεν...... Ιδια η κορη με τη μανα!! Λυπαμαι, κυριοι σεναριογραφοι, αλλα δε λυπαμαι καμια απο τις δυο τους!!! Και δε με ενδιαφερει, επισης, καμια απο τις δυο τους!! Στην πυρα!!! Grrr
Ο καινουριος τωρα ουδεμια αισθηση μου εκανε και ουδενα ενδιαφερον μου προκαλεσε!! Ασε που δε βλεπεται κιολας!!! TutTut
Και ναι, ειδαμε και την τρομερα επιτυχημενη ανατροπη στο φονο του Χατζητετοιου, που ουδεμια αληθοφανεια περιλαμβανει.. Ναι μεν δεν το περιμεναμε να γινει κατι τετοιο, αλλά ρε παιδι μου, και λιγη σοβαροτητα δε βλαπτει!!! Ως προς το ποιος τον αποτελειωσε, θα φανει εν καιρω!! (μισες δουλειες ο Σταυρίδης!! Tongue )
Και μετα απο τοση ταλαιπωρια που μας προκαλεσε η θεοτρελη γρια αρχηγος της Κοζα Νοστρα, αποφασισε να μας αφησει, ειπε και ο μπαμπας το θεϊκο λογω δουλειας "κανεις δεν πεθαινει με χαπια" και με επιασε ενα κατιτις σκεπτομενη οτι και του χρονου προς μεγαλη μου απογοητευση θα την εχουμε κοντα μας!! Κακο σκυλι, που λενε!! Ωστοσο, εξαιρετος ο Σταύρου εδω!! Congrats

Τα της παρεας τα αφησα για το τελος μαζεμενα!!
Περιμεναμε το καμπινγκ τοσες μερες!! Και νομιζω μας δικαιωσε!!!
Αρχικα, να μαζευουν τα συμπραγαλα και να λεει ο καθενας τα δικα του!! Ο Μάναρος απ'το χερακι την Αγαπη του!! Υπεροχη και η γκρινια τους και τα χαμογελα τους!! Ε ρε ζορια που εχουν να τραβηξουν τα παιδια σας να σας μεγαλωσουν! Τα λεει ολα η ατακα του Ηλία!!!
Στο στησιμο της σκηνης, ο καημενος ο Νικολας χαθηκε, ο Νικολας παει, η Νόρα ηθελε τσισακια, η Δάφνη εβγαζε φωτογραφιες!! Και η Θεά Εύα χαιροταν σαν κοριτσακι, η οποία δε, ηταν ακομα πιο Θεά με το μπλουζακι που φορουσε! Εγω θα τη στησω, γιατι ειμαι ο Hulk!!! gelio gelio Υπεροχος ο Μάναρος την ωρα που τον εβγαζε η Δάφνη φωτογραφια!! :cherry: Το "τουρλουμπουκι" μεσα στη σκηνη υπεροχο την ωρα που Εύα και Μάνος εδιναν φιλακια πισω απο το καπελο!! huhu Και αφου δεν ειχαν τι να κανουν, ειπαν να πανε για ψαρεμα!! χιχι!! Και μετα ηρθαν οι Aerosmith και εγω πλανταξα βλεποντας το Μάνο να σκεφτεται τη γυναικα της ζωης του, μεχρι που εκανε ΝΤΟΥ στη Θεά που ηταν υπεροχη με το μαγιω! Αρχιζοντας το dust in the wind, με το Μάνο ξανα να σκεφτεται αλλα αυτη τη φορα τις στιγμες τους με την Παρεα της Φεγγαροπετρας, νομιζα πως θα καταρρευσω!! Το τραγουδι τους αντιπροσωπευει καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο το τι θα επακολουθησει! ΣΚΟΜΗ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ!!! Η βροχουλα (αν και τελειως fake) τους εκανε και παλι παιδια!! Με χορο και φιλακια!!! Με 3 ζευγαρια τοσο μα τοσο ερωτευμενα!!! Με την αγαπη να ξεχειλιζει!!
Οσο για το τραπεζι την αλλη μερα, ειχαμε ενα Λουκάκο να λεει χαζομαρες (σορρυ κοριτσια) και να εισπραττει και το ομαδικο μουντζωματακι και ειχαμε και 2 αγκαλιες τοσο μα τοσο ομορφες!!! Οι 5 τους στην αρχη με την Εύα να ποναει σιωπηλα και ολοι μαζι στη συνεχεια να αποχαιρετουν τη βαση της Παρέας!!! Που δε θα ειναι ΠΟΤΕ πια η ιδια!!

Κι υστερα, ηρθε το Χαος! Ενας αποχαιρετισμος τοσο επωδυνος, τοσο δυνατος και τοσο αναγκαστικος!! Μια σκηνη αφανταστα μοναδικη!! Για μενα ανατριχιαστικα η καλυτερη του σιριαλ 2 χρονια τωρα!!! Ναι, ηταν υπεροχη!!! ΟΙ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΙΑ και ομως η Εύα τον αφησε να φυγει!!! Οπως εκανε και τοτε!!! Ξερουν και οι 2 οτι ΠΑΝΤΑ θα ανηκει ο ενας στον αλλο!! Heart2 Heart2 Heart2

Summary
Ενα υπεροχο επεισοδιο που σηματοδοτησε το ΤΕΛΟΣ της σειρας που ολοι αγαπησαμε!!! Της σειρας που ομως δεν τελειωσε εδω!!! Δυστυχως!!! Που θα υπαρχει και του χρονου χωρις να θυμιζει τιποτα απο αυτα που ξεραμε!!! Εφυγε ο πρωταγωνιστης και εφυγε και το ενδιαφερον!!! Ειμαι σιγουρη οτι θα μπορουσατε να τα ειχατε καταφερει καλυτερα εσεις εκει που δημιουργησατε ΟΛΟ αυτο!! Δε θελατε ομως!!!
Εγω θα το βλεπω και του χρονου, κυριως απο περιεργεια!!! Και γιατι με συγκινησατε πολυ με το επεισοδιο αυτο!!! Που με αδειασε ομως εντελως για τη συνεχεια που θα ερθει!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Τρι Ιουν 29, 2010 11:22 pm

atreidhs έγραψε:
soso έγραψε:

Με απόλυτο Sleep σε πρώτο πλάνο και Νταιζουλίνι η έξοδος θα 'ναι μαζική!
Λευτεριά στους τηλεθεατές,λέμε! Tongue

Να εκφράσω κι εγώ την απογοήτευσή μου από τις τελευταίες εξελίξεις...
Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι, ναι, και στην Ελλάδα άρχισαν να φτιάχνονται σειρές που απευθύνονται και σε γυναικείο αλλά και σε αντρικό κοινό. Όμως, εδώ ισχύει το "μηδένα προ του τέλους μακάριζε". Εκεί που νόμιζα ότι θα βλέπω και κάτι διαφορετικό στην τηλεόραση από τα αστυνομικά της nova, δυστυχώς βλέπω ότι διαψεύστηκαν οι ελπίδες. Επιστροφή στα csi και στα αθλητικά. Γιατί;
Ε, μα δεν το έχετε νιώσει ακόμα το απροσμέτρητο βάθος της υπερβολής και της φαντασιοπληξίας;
Αμ το άλλο; Επειδή μυριστήκαμε ότι η κατινιά πουλάει, η τραγουδίστρια - τρόπος του λέγειν - πήρε προαγωγή και από συνοδευτικό στο κύριο πιάτο έγινε το κύριο πιάτο. Αυτή θα κινήσει τα νήματα το φθινόπωρο; Ελπίζω - για όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη σειρά - πως όχι...
Επίσης όλο αυτό μαφιόζικο "ήρθα και θα εκδικηθώ, θα τους τα πάρω όλα" παραπέμπει στη Νικολούλη και τη "γυναίκα αράχνη" της. Είναι ιδέα μου μήπως ότι μέσω της σειράς παραδίδονται μαθήματα άνευ διδασκάλου σε επίδοξους αετονύχηδες και κλεφτοκοτάδες;
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ περίμενα πιο "ήρεμα" και πιο αισιόδοξα μηνύματα να περνά η σειρά (ειδικά σήμερα που νιώθουμε ότι βαλλόμαστε από παντού από λαμόγια και απατεώνες). Τι θέλουν να μας πουν; Ότι έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα; Μια Νταίζη κάνει κουμάντο; Ελπίζω να το καταλάβουν εν μέσω θερινής ραστώνης και να τη βάλουν στη θέση της. Η θεία δίκη που περιμέναμε δεν εμφανίστηκε ποτέ. Έχασε το δρόμο ή είναι μπλεγμένη και αυτή σε καμιά εξεταστική;
Και βεβαίως συμφωνώ απόλυτα για το θέμα Λουκάς-Νόρα. Μπήκαν σε δεύτερη μοίρα στα σίγουρα. Και βέβαια σώζονται ΜΟΝΟ από τους καλούς ηθοποιούς που τους υποδύονται.
Agree Μέχρι κόμματος, τελείας και παύλας.... Απλά εγώ δεν είμαι διόλου αισιόδοξη .... Το τελευταίο επεισόδιο αυτής της σεζόν ήταν ο πρόλογος του νέου σήριαλ....
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τετ Ιουν 30, 2010 12:28 am

εγώ πάντως δε νομίζω ότι η σειρά περνάει μηνύματα του τύπου<ο κακός κερδίζει>
η θεία δίκη και η τιμωρία θα έρθει και για τη νταίζη και για την αντιγόνη...μόνο που θα έρθει στο τέλος της σειράς...
η σειρά έχει και τρίτο χρόνο....αν όλα φτιάξουν από τώρα του χρόνου τι θα βλέπουμε;;;
για ένα έργο μιλάμε...και στη βέρα ο άγγελος έκανε κουμάντο μέχρι το τέλος που τιμωρήθηκε...
όλα θα φτιάξουν και ο καθένας θα καταλήξει όπως του αξίζει...

όσο για νόρα και λουκά...δε νομίζω ότι έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα....περιμένετε και τον τρίτο κύκλο....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Τετ Ιουν 30, 2010 12:33 am


όσο για νόρα και λουκά...δε νομίζω ότι έχουν περάσει σε δεύτερη
μοίρα....περιμένετε και τον τρίτο κύκλο....

Όταν τα δείγματα δόθηκαν ΗΔΗ από το τέλος του δεύτερου κύκλου και ακόμα κι από τις συνεντεύξεις βγάζει μάτι ότι δεν υπολογίζουν την ιστορία που ΟΙ ΙΔΙΟΙ δημιούργησαν..μάλλον είναι σκούρα τα πράγματα..

Για το θέμα του κακού που τιμωρείται..ναι,κι ο Άγγελος στη Βέρα έκανε κουμάντο 2 χρόνια αλλά-στα δικά μου μάτια τουλάχιστον-ήταν διαφορετικός ο τρόπος.Εκεί ό,τι κι αν είχε κάνει,ο Στράτος κι η Ρεγγίνα δεν ασχολούνταν ΜΟΝΟ κι από το πρωί μέχρι το βράδυ μαζί του.Ούτε παραγκωνίστηκαν ως ρόλοι.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Icon_rolleyes
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Evalia Τετ Ιουν 30, 2010 12:40 am

Τέσσερα χαρτομάντηλα χάλασα, ένα στη σκηνή με τη Μαρίλια και τρία απανωτά στο φινάλε. Αυτό το επεισόδιο ήταν τέλειο και διακαιωματικά (τουλάχιστον για μένα) όφειλε να είναι αφιερωμένο στο Μάνο, όπως και ήτανε.

Αρχική σκηνή Μάνου-Εύας: απλά υπέροχη. Απ΄τους πιο πετυχημένους τηλεοπτικούς έρωτες για μένα. Χημεία απίστευτη. Και επιτέλους μια Εύα ώριμη και δυνατή που μπορεί να σταθεί στα πόδια της. Το μόνο που με χάλασε είναι μια υποψία πως αυτοί οι δύο δεν θα ξαναείναι ποτέ μαζί και δεν το θέλω καθόλου.

Μάνος-Ρούσσος: Δυνατή σκηνή, αν και δεν του έχω συγχωρήσει του Ρούσσου τις απειλές και τις μηνύσεις στο Μάνο. Θα μου πείτε πατέρας ήταν κι αυτος, τι να 'κανε. Απλά δεν θυμάμαι πότε απέκτησαν πάλι διπλωματικές σχέσεις.

Μάνος-Μαρουλίτα και Νεφελάκι: Πολύ κλάμα βρε κοπελιά... πολύ μιζέρια, άκου εκεί ξεροκόμματο. Ρε παιδιά την έχουν ξεφτυλίσει εντελώς τη Μελίτα σα χαρακτήρα, περίμενα λίγο περισσότερη αξιοπρέπεια και λίγο λιγότερη κατινιά ετούτη την ύστατη ώρα. Πολύ γλυκιά η σκηνή με το Νεφελάκι, αδιαμφισβήτητα ο Μάνος λατρεύει τη μικρή του πριγκίπισσα και φαίνεται. Όπως και ο Ρούσσος λατρεύει τη δική του μικρή πριγκίπισσα κι ας του βγήκε λίγο κλαψιάρα και λίγο στον κόσμο της.

Μάνος-Μαρίλια: Πλάνταξα στο κλάμα όταν τον είπε "μπαμπά". Η Μαίριλυν Διονά ήταν εκπληκτική και όλη η σκηνή πραγματικά από τις καλύτερες του επεισοδίου.

Επίσης μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Μάνου-Ηλία και Ηλία-Ρούσσου.

Νόρα-Λουκάς: Αν και μου το τρελάνατε το Νοράκι προφανώς μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές. Ο Λουκάς στη βροχή πραγματικά απέδειξε πως είναι ο φύλακας-άγγελος της παρέας. Μην τολμήσετε και τους χωρίσετε του χρόνου. Όπως και τη Δάφνη με το Νικόλα.

Στέφανος: Λυπάμαι ήταν πολύ λίγος για το επεισόδιο. Τράβα και μοίραζε απειλές και κάνε και το μοναδικό καλό που μπορείς, πνίξε τη Νταίζη. Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του. Τον έφτυσαν δυο γυναίκες και δε μπορεί να χαρεί κανένα από τα δυο (?) παιδιά του. Και έχει αδερφή τη Νταιζάρα. Muahahaha. Για να μάθεις να εκδικείσαι το Μάνο.

Αντιγόνη: Τι μας λέτε μαντάμ που θα σας λυπηθούμε κι από πάνω; Τα φόραγες στον άντρα σου; Δικαίωμά σου. Σε παράτησε ο γκόμενος; Λυπούμαι βαθύτατα. Επειδή εσύ είσαι ηλίθια θα την πληρώσει το παιδί σου; Και ήσουν τόσο απαράδεκτη που έδωσες το παιδί για υιοθεσία επειδή σε πρόδωσε ο πατέρας του. Μετά γιατί το ψάχνεις; Για back-up επειδή ο γιόκας σου βγήκε λίγο μαμούχαλο και δεν εκδικείται όπως τον έμαθες; Να δείτε που δεν ψόφησε η φώκια και θα τη φάμε στη μάπα και του χρόνου να λέει για το Λύτρα και το Ρούσσο. Μόνο και μόνο τα ψέμματα της μέχρι το τέλος με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Νταίζη: Ούτε εσένα θα σε λυπηθώ τρισκατάρατη μπουζουξού. Μια χαρά σου έκατσε να είσαι παιδί του Λύτρα και της Αντιγόνης, μόνο που άργησες λίγο γιατί η περιουσία του Λύτρα να 'ταν κι άλλη. Και όχι δε σε λυπάμαι όχι επειδή δε δέχτηκες τη μαμά Αντιγόνη με ανοιχτές αγκάλες αλλά επειδή είσαι άπληστη και μουλάρα και εκβίαζες και το Λουκά και έμπαινες σαν την ... ανάμεσα του και στη Νόρα. (Τα τρυφερά με το Μπέλλο κάνω πως δεν τα είδα).

Παρέα της φεγγαρόπετρας: "Εγώ θα τη στήσω γιατί είμαι ο Χουλκ", αυτά τα ωραία του Μάνου θα μας λείψουν. Τέλειος ο χορός στη βροχή, τέλεια τα ζευγαράκια αγαπημένα, τέλειο το flashback όπως και όλη η μουσική του επεισοδίου. Μπορούμε να τους βλέπουμε συνέχεια μαζί και ευτυχισμένους;

Καινούριος μηχανόβιος- flashback Χατζηβασιλείου: Ότι και να πω θα πέσω έξω οποτε το μόνο που θα πω είναι "ψιτ εσύ με τη μηχανή, κάτω τα κουλά σου από την Εύα, το δώσαμε αλλού το κορίτσι". Για τα υπόλοιπα ραντεβού το Σεπτέμβρη αν και θα μας βγάλουν την πίστη για να μάθουμε τι έγινε.

Και στο τέλος Η ΣΚΗΝΗ... Η ΣΚΗΝΗ...

ΟΙ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΙΑ...
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Τετ Ιουν 30, 2010 12:47 am

Evalia έγραψε:Τέσσερα χαρτομάντηλα χάλασα, ένα στη σκηνή με τη Μαρίλια και τρία απανωτά στο φινάλε. Αυτό το επεισόδιο ήταν τέλειο και διακαιωματικά (τουλάχιστον για μένα) όφειλε να είναι αφιερωμένο στο Μάνο, όπως και ήτανε.

Αρχική σκηνή Μάνου-Εύας: απλά υπέροχη. Απ΄τους πιο πετυχημένους τηλεοπτικούς έρωτες για μένα. Χημεία απίστευτη. Και επιτέλους μια Εύα ώριμη και δυνατή που μπορεί να σταθεί στα πόδια της. Το μόνο που με χάλασε είναι μια υποψία πως αυτοί οι δύο δεν θα ξαναείναι ποτέ μαζί και δεν το θέλω καθόλου.

Μάνος-Ρούσσος: Δυνατή σκηνή, αν και δεν του έχω συγχωρήσει του Ρούσσου τις απειλές και τις μηνύσεις στο Μάνο. Θα μου πείτε πατέρας ήταν κι αυτος, τι να 'κανε. Απλά δεν θυμάμαι πότε απέκτησαν πάλι διπλωματικές σχέσεις.

Μάνος-Μαρουλίτα και Νεφελάκι: Πολύ κλάμα βρε κοπελιά... πολύ μιζέρια, άκου εκεί ξεροκόμματο. Ρε παιδιά την έχουν ξεφτυλίσει εντελώς τη Μελίτα σα χαρακτήρα, περίμενα λίγο περισσότερη αξιοπρέπεια και λίγο λιγότερη κατινιά ετούτη την ύστατη ώρα. Πολύ γλυκιά η σκηνή με το Νεφελάκι, αδιαμφισβήτητα ο Μάνος λατρεύει τη μικρή του πριγκίπισσα και φαίνεται. Όπως και ο Ρούσσος λατρεύει τη δική του μικρή πριγκίπισσα κι ας του βγήκε λίγο κλαψιάρα και λίγο στον κόσμο της.

Μάνος-Μαρίλια: Πλάνταξα στο κλάμα όταν τον είπε "μπαμπά". Η Μαίριλυν Διονά ήταν εκπληκτική και όλη η σκηνή πραγματικά από τις καλύτερες του επεισοδίου.

Επίσης μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Μάνου-Ηλία και Ηλία-Ρούσσου.

Νόρα-Λουκάς: Αν και μου το τρελάνατε το Νοράκι προφανώς μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές. Ο Λουκάς στη βροχή πραγματικά απέδειξε πως είναι ο φύλακας-άγγελος της παρέας. Μην τολμήσετε και τους χωρίσετε του χρόνου. Όπως και τη Δάφνη με το Νικόλα.

Στέφανος: Λυπάμαι ήταν πολύ λίγος για το επεισόδιο. Τράβα και μοίραζε απειλές και κάνε και το μοναδικό καλό που μπορείς, πνίξε τη Νταίζη. Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του. Τον έφτυσαν δυο γυναίκες και δε μπορεί να χαρεί κανένα από τα δυο (?) παιδιά του. Και έχει αδερφή τη Νταιζάρα. Muahahaha. Για να μάθεις να εκδικείσαι το Μάνο.

Αντιγόνη: Τι μας λέτε μαντάμ που θα σας λυπηθούμε κι από πάνω; Τα φόραγες στον άντρα σου; Δικαίωμά σου. Σε παράτησε ο γκόμενος; Λυπούμαι βαθύτατα. Επειδή εσύ είσαι ηλίθια θα την πληρώσει το παιδί σου; Και ήσουν τόσο απαράδεκτη που έδωσες το παιδί για υιοθεσία επειδή σε πρόδωσε ο πατέρας του. Μετά γιατί το ψάχνεις; Για back-up επειδή ο γιόκας σου βγήκε λίγο μαμούχαλο και δεν εκδικείται όπως τον έμαθες; Να δείτε που δεν ψόφησε η φώκια και θα τη φάμε στη μάπα και του χρόνου να λέει για το Λύτρα και το Ρούσσο. Μόνο και μόνο τα ψέμματα της μέχρι το τέλος με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Νταίζη: Ούτε εσένα θα σε λυπηθώ τρισκατάρατη μπουζουξού. Μια χαρά σου έκατσε να είσαι παιδί του Λύτρα και της Αντιγόνης, μόνο που άργησες λίγο γιατί η περιουσία του Λύτρα να 'ταν κι άλλη. Και όχι δε σε λυπάμαι όχι επειδή δε δέχτηκες τη μαμά Αντιγόνη με ανοιχτές αγκάλες αλλά επειδή είσαι άπληστη και μουλάρα και εκβίαζες και το Λουκά και έμπαινες σαν την ... ανάμεσα του και στη Νόρα. (Τα τρυφερά με το Μπέλλο κάνω πως δεν τα είδα).

Παρέα της φεγγαρόπετρας: "Εγώ θα τη στήσω γιατί είμαι ο Χουλκ", αυτά τα ωραία του Μάνου θα μας λείψουν. Τέλειος ο χορός στη βροχή, τέλεια τα ζευγαράκια αγαπημένα, τέλειο το flashback όπως και όλη η μουσική του επεισοδίου. Μπορούμε να τους βλέπουμε συνέχεια μαζί και ευτυχισμένους;

Καινούριος μηχανόβιος- flashback Χατζηβασιλείου: Ότι και να πω θα πέσω έξω οποτε το μόνο που θα πω είναι "ψιτ εσύ με τη μηχανή, κάτω τα κουλά σου από την Εύα, το δώσαμε αλλού το κορίτσι". Για τα υπόλοιπα ραντεβού το Σεπτέμβρη αν και θα μας βγάλουν την πίστη για να μάθουμε τι έγινε.

Και στο τέλος Η ΣΚΗΝΗ... Η ΣΚΗΝΗ...

ΟΙ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΙΑ...

Υπέροχος σχολιασμός,Evalia.. : respect : : respect :
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Τετ Ιουν 30, 2010 12:49 am

anastasia20 έγραψε:
όσο για νόρα και λουκά...δε νομίζω ότι έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα....περιμένετε και τον τρίτο κύκλο....
Το έχουμε πει χιλιάδες, φορές, ας το πούμε άλλη μία...
Δεν μας έδωσαν ούτε ελπίδα, ούτε κίνητρο, ούτε τίποτα για να αδημονούμε και να περιμένουμε καρτερικά τον τρίτο κύκλο... Τουναντίον, μας φλόμωσαν στον εμπαιγμό και τη χλεύη μέσα από το σενάριο και τις απανταχού δηλώσεις τους .... Ε, η υπομνή και η ανοχή έχουν τα και τα όριά τους.... Όταν σε μία σχέση σεναριογράφων/δημιουργών-κοινού παύει να υπάρχει ο σεβασμός, διότι αυτό εκλαμβάνουμε, καλώς ή κακώς, εμείς από τους σεναριογράφους, η σχέση φυλλοροεί ,και αν δεν αποκατασταθεί η εκτίμηση, τελικά καταρρέει... Δεν μπορεί να είμαι στο χείλος του γκρεμού και αντί να μου δώσεις το χέρι να ανέβω, μου το πατάς και το σπρώχνεις για να πέσω μια ώρα αρχύτερα....
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Evalia Τετ Ιουν 30, 2010 12:50 am

Αχ ευχαριστώ πολύ Soso! Δεν το είχα δει και το είδα σήμερα στην επανάληψη! Cool
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 1:00 am

sunrise έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
όσο για νόρα και λουκά...δε νομίζω ότι έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα....περιμένετε και τον τρίτο κύκλο....
Το έχουμε πει χιλιάδες, φορές, ας το πούμε άλλη μία...
Δεν μας έδωσαν ούτε ελπίδα, ούτε κίνητρο, ούτε τίποτα για να αδημονούμε και να περιμένουμε καρτερικά τον τρίτο κύκλο... Τουναντίον, μας φλόμωσαν στον εμπαιγμό και τη χλεύη μέσα από το σενάριο και τις απανταχού δηλώσεις τους .... Ε, η υπομνή και η ανοχή έχουν τα και τα όριά τους.... Όταν σε μία σχέση σεναριογράφων/δημιουργών-κοινού παύει να υπάρχει ο σεβασμός, διότι αυτό εκλαμβάνουμε, καλώς ή κακώς, εμείς από τους σεναριογράφους, η σχέση φυλλοροεί ,και αν δεν αποκατασταθεί η εκτίμηση, τελικά καταρρέει... Δεν μπορεί να είμαι στο χείλος του γκρεμού και αντί να μου δώσεις το χέρι να ανέβω, μου το πατάς και το σπρώχνεις για να πέσω μια ώρα αρχύτερα....

Ακριβώς αυτό sunrise!!
Δεν έχουμε τίποτα να ελπίζουμε γιατί απλά οι ηρωες μας περάσανε σε δευτερη μοίρα και αυτό φάνηκε...
Μας φλομώσανε στο ψέμα και εκμεταλλευτήκανε την υπομονή μας.. Ε εχει και αυτη τα οριά της...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τετ Ιουν 30, 2010 1:09 am

anastasia20 έγραψε:εγώ πάντως δε νομίζω ότι η σειρά περνάει μηνύματα του τύπου<ο κακός κερδίζει>
ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ Η ΣΕΙΡΑ....


η θεία δίκη και η τιμωρία θα έρθει και για τη νταίζη και για την αντιγόνη...μόνο που θα έρθει στο τέλος της σειράς...

ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ!!!

η σειρά έχει και τρίτο χρόνο....αν όλα φτιάξουν από τώρα του χρόνου τι θα βλέπουμε;;;

ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

για ένα έργο μιλάμε...και στη βέρα ο άγγελος έκανε κουμάντο μέχρι το τέλος που τιμωρήθηκε...
όλα θα φτιάξουν και ο καθένας θα καταλήξει όπως του αξίζει...

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!!!ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΙΣΟΔΟΞΙΑ!!!ΤΗ ΒΕΡΑ ΔΕ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ....

όσο για νόρα και λουκά...δε νομίζω ότι έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα....περιμένετε και τον τρίτο κύκλο....

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ΚΑΛΕ!!ΑΠΛΑ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.....ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟΝ 3ο ΚΥΚΛΟ!!!
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από rachel Τετ Ιουν 30, 2010 1:31 am

sunrise έγραψε:
margel έγραψε:Αρχικά θέλω να αναφερθώ στην πικρία των φανς του ζευγαριού Λουκά - Νόρας. Καταλαβαίνω μεν ότι θα θέλατε να δείτε περισσότερες εξελίξεις και ουσιαστικές κουβέντες ανάμεσα τους για την κοινή ζωή τους, για την πορεία της σχέσης τους, έναν ενδεχόμενο γάμο και μία εγκυμοσύνη και όχι τις ανούσιες και πολλές φορές γελοίες -κατά την άποψή μου πάντα- σκηνές παλιμπαιδισμού, ανόητων σκηνικών ζηλοτυπίας ή ενοχλητικού στα μάτια των τηλεθεατών χαμουρέματος - σιροπιάσματος μέσα στο γραφείο και μπροστά στα μάτια όλων και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα τους άξιζε για να μην κάψουν οι σεναριογράφοι το ζευγάρι, αν δεν το έχουν ήδη κάνει (γι΄αυτό για μένα θα έπρεπε να τους έχουν αφήσει φίλους, αφού δεν κατάφεραν να τους "εκμεταλλευτούν" ουσιαστικά και τους ανάλωσαν στις παραπάνω φλύαρες και χωρίς νόημα σκηνές). Θεωρώ όμως ότι αυτό έγινε γιατί το τελευταίο διάστημα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος ήταν η φυγή του Μάνου, οπότε η ιστορία εστίασε εκεί και δε δόθηκε χρόνος για αυτές τις ουσιαστικές συζητήσεις στο ζευγάρι αυτό. Στον επόμενο κύκλο ωστόσο πιστεύω ότι θα γίνουν όλα αυτά που εσείς επιθυμείτε και ονειρεύεστε για αυτούς. Γι΄αυτό δεν κατανοώ τη μεγάλη απαισιοδοξία που διακρίνω στους σχολιασμούς σας.
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...

Θα συμφωνησω απολυτα...
Θεωρω οτι οι σκεψεις σου εκφραζουν καθε Λουκανορικο τηλεθεατη...
Προσωπικα δεν με πολυαπασχολει το θεμα του γαμου ή ενος παιδιου αμεσα (χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να δωθουν στο τελος του 3ου κυκλου), αυτο που κυριως με απασχολει ειναι η ελλειψη ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΩΝ σκηνων μεταξυ τους...
Ακομα και στο τελευταιο επεισοδιο αναλωθηκαν σε μια υπερβολικη σκηνη να αναλυουν μια ατελειωτη φαρμακευτικη λιστα, ενω θα μπορουσαν καλλιστα να συζητησουν το γεγονος οτι για πρωτη φορα θα κανουν διακοπες σαν ζευγαρι...

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Vasouli Τετ Ιουν 30, 2010 1:55 am

Sarita, evalia, maria_ch πολυ ωραιοι οι σχολιασμοι σας!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 1:58 am

Evalia έγραψε:
Στέφανος: Λυπάμαι ήταν πολύ λίγος για το επεισόδιο. Τράβα και μοίραζε απειλές και κάνε και το μοναδικό καλό που μπορείς, πνίξε τη Νταίζη. Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του. Τον έφτυσαν δυο γυναίκες και δε μπορεί να χαρεί κανένα από τα δυο (?) παιδιά του. Και έχει αδερφή τη Νταιζάρα. Muahahaha. Για να μάθεις να εκδικείσαι το Μάνο.

gelio gelio gelio Τελειο Evalia!!!! Ενα oscar σε σενα!!!

Ευκαιρια λοιπον να μοιρασω και τα υπολοιπα!!!
Απο ενα σε: diam_rena, Καρ-Mik, Vasouli, Paparazzi (αυτο με το κρανος ηταν τελειο!!!), LIBRA, Dioni, soso, aggeliki, giouli_edem, evanna, edem4ever, Ezi, Clarabelle, KonstantinaA, Foulitsa, sarita και φυσικα στην αγαπημενη rachel!!!!!
oscar

Σε ευχαριστω πολυ Vasouli!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 2:02 am

Maraki ευχαριστω για το oscar και ανταποδίδω φυσικά!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 2:04 am

Foulitsa έγραψε:Maraki ευχαριστω για το oscar και ανταποδίδω φυσικά!

Gracias καλη μου!!! : thanks :
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sarita Τετ Ιουν 30, 2010 2:04 am

27 σελιδες ζωη να εχετε και ξεκιναω και δινω το Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 96572 σε:

diamrena,vs116117,paparrazi,dioni,soso,aggeliki,βασω,evanna,giouli,
edem4ever, ezi,clarabelle (πεθανα με το βιντεο.Ετσι να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι),almaresi,foulitsa,maraki_ch,evalia and vasouli.Ζητω ταπεινα συγνωμη αν ξεχασα καποιον.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 2:07 am

sarita έγραψε:27 σελιδες ζωη να εχετε και ξεκιναω και δινω το Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 96572 σε:

diamrena,vs116117,paparrazi,dioni,soso,aggeliki,βασω,evanna,giouli,
edem4ever, ezi,clarabelle (πεθανα με το βιντεο.Ετσι να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι),almaresi,foulitsa,maraki_ch,evalia and vasouli.Ζητω ταπεινα συγνωμη αν ξεχασα καποιον.

Ευχαριστώ sarita μου!!
Ενα oscar και για τον δικό σου χορταστικό σχολιασμό!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sarita Τετ Ιουν 30, 2010 2:18 am

σε ευχαριστω βρε foulitsa μου Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 630559
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 2:26 am

sarita έγραψε:27 σελιδες ζωη να εχετε και ξεκιναω και δινω το Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 96572 σε:

diamrena,vs116117,paparrazi,dioni,soso,aggeliki,βασω,evanna,giouli,
edem4ever, ezi,clarabelle (πεθανα με το βιντεο.Ετσι να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι),almaresi,foulitsa,maraki_ch,evalia and vasouli.Ζητω ταπεινα συγνωμη αν ξεχασα καποιον.

Thank youuuu πολυ πολυ Sarita μου!! Να'σαι καλα!! flower
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από rachel Τετ Ιουν 30, 2010 2:29 am

atreidhs έγραψε:
soso έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
KonstantinaA έγραψε:Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

Μακάρι..Αυτό ευχομαι και εγώ..Μπας και συνεχίζω να βλέπω..Γιατί με απόλυτο και Νταιζουλίνι πρωτο πλάνο δεν με βλέπω καλά..

Με απόλυτο Sleep σε πρώτο πλάνο και Νταιζουλίνι η έξοδος θα 'ναι μαζική!
Λευτεριά στους τηλεθεατές,λέμε! Tongue

Να εκφράσω κι εγώ την απογοήτευσή μου από τις τελευταίες εξελίξεις...
Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι, ναι, και στην Ελλάδα άρχισαν να φτιάχνονται σειρές που απευθύνονται και σε γυναικείο αλλά και σε αντρικό κοινό. Όμως, εδώ ισχύει το "μηδένα προ του τέλους μακάριζε". Εκεί που νόμιζα ότι θα βλέπω και κάτι διαφορετικό στην τηλεόραση από τα αστυνομικά της nova, δυστυχώς βλέπω ότι διαψεύστηκαν οι ελπίδες. Επιστροφή στα csi και στα αθλητικά. Γιατί;
Ε, μα δεν το έχετε νιώσει ακόμα το απροσμέτρητο βάθος της υπερβολής και της φαντασιοπληξίας;
Αμ το άλλο; Επειδή μυριστήκαμε ότι η κατινιά πουλάει, η τραγουδίστρια - τρόπος του λέγειν - πήρε προαγωγή και από συνοδευτικό στο κύριο πιάτο έγινε το κύριο πιάτο. Αυτή θα κινήσει τα νήματα το φθινόπωρο; Ελπίζω - για όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη σειρά - πως όχι...
Επίσης όλο αυτό μαφιόζικο "ήρθα και θα εκδικηθώ, θα τους τα πάρω όλα" παραπέμπει στη Νικολούλη και τη "γυναίκα αράχνη" της. Είναι ιδέα μου μήπως ότι μέσω της σειράς παραδίδονται μαθήματα άνευ διδασκάλου σε επίδοξους αετονύχηδες και κλεφτοκοτάδες;
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ περίμενα πιο "ήρεμα" και πιο αισιόδοξα μηνύματα να περνά η σειρά (ειδικά σήμερα που νιώθουμε ότι βαλλόμαστε από παντού από λαμόγια και απατεώνες). Τι θέλουν να μας πουν; Ότι έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα; Μια Νταίζη κάνει κουμάντο; Ελπίζω να το καταλάβουν εν μέσω θερινής ραστώνης και να τη βάλουν στη θέση της. Η θεία δίκη που περιμέναμε δεν εμφανίστηκε ποτέ. Έχασε το δρόμο ή είναι μπλεγμένη και αυτή σε καμιά εξεταστική;
Και βεβαίως συμφωνώ απόλυτα για το θέμα Λουκάς-Νόρα. Μπήκαν σε δεύτερη μοίρα στα σίγουρα. Και βέβαια σώζονται ΜΟΝΟ από τους καλούς ηθοποιούς που τους υποδύονται.

Επισης πολυ ευστοχος σχολιασμος...
Γνωριζοντας ειδικα την ευαισθησια της κας Ακριτα, ειναι αποριας ευλογο γιατι αυτη η εμμονη να γινει πρωταγωνιστρια η Νταιζαρα...
Δηλωσεις του τυπου " το κοινο λατρευει να μισει την Νταιζη..." δεν νομιζω οτι εκφραζουν ουτε στο ελαχιστο τον μεσο τηλεθεατη...

Πολλα συγχαρητηρια στους συνηθεις υποπτους για τους αξιολογους σχολιασμους και μια ξεχωριστη μνεια στο Μaraki_ch (οι αδυναμιες δεν κρυβονται...) Flkia

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 2:31 am

rachel έγραψε:
atreidhs έγραψε:
soso έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
KonstantinaA έγραψε:Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

Μακάρι..Αυτό ευχομαι και εγώ..Μπας και συνεχίζω να βλέπω..Γιατί με απόλυτο και Νταιζουλίνι πρωτο πλάνο δεν με βλέπω καλά..

Με απόλυτο Sleep σε πρώτο πλάνο και Νταιζουλίνι η έξοδος θα 'ναι μαζική!
Λευτεριά στους τηλεθεατές,λέμε! Tongue

Να εκφράσω κι εγώ την απογοήτευσή μου από τις τελευταίες εξελίξεις...
Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι, ναι, και στην Ελλάδα άρχισαν να φτιάχνονται σειρές που απευθύνονται και σε γυναικείο αλλά και σε αντρικό κοινό. Όμως, εδώ ισχύει το "μηδένα προ του τέλους μακάριζε". Εκεί που νόμιζα ότι θα βλέπω και κάτι διαφορετικό στην τηλεόραση από τα αστυνομικά της nova, δυστυχώς βλέπω ότι διαψεύστηκαν οι ελπίδες. Επιστροφή στα csi και στα αθλητικά. Γιατί;
Ε, μα δεν το έχετε νιώσει ακόμα το απροσμέτρητο βάθος της υπερβολής και της φαντασιοπληξίας;
Αμ το άλλο; Επειδή μυριστήκαμε ότι η κατινιά πουλάει, η τραγουδίστρια - τρόπος του λέγειν - πήρε προαγωγή και από συνοδευτικό στο κύριο πιάτο έγινε το κύριο πιάτο. Αυτή θα κινήσει τα νήματα το φθινόπωρο; Ελπίζω - για όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη σειρά - πως όχι...
Επίσης όλο αυτό μαφιόζικο "ήρθα και θα εκδικηθώ, θα τους τα πάρω όλα" παραπέμπει στη Νικολούλη και τη "γυναίκα αράχνη" της. Είναι ιδέα μου μήπως ότι μέσω της σειράς παραδίδονται μαθήματα άνευ διδασκάλου σε επίδοξους αετονύχηδες και κλεφτοκοτάδες;
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ περίμενα πιο "ήρεμα" και πιο αισιόδοξα μηνύματα να περνά η σειρά (ειδικά σήμερα που νιώθουμε ότι βαλλόμαστε από παντού από λαμόγια και απατεώνες). Τι θέλουν να μας πουν; Ότι έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα; Μια Νταίζη κάνει κουμάντο; Ελπίζω να το καταλάβουν εν μέσω θερινής ραστώνης και να τη βάλουν στη θέση της. Η θεία δίκη που περιμέναμε δεν εμφανίστηκε ποτέ. Έχασε το δρόμο ή είναι μπλεγμένη και αυτή σε καμιά εξεταστική;
Και βεβαίως συμφωνώ απόλυτα για το θέμα Λουκάς-Νόρα. Μπήκαν σε δεύτερη μοίρα στα σίγουρα. Και βέβαια σώζονται ΜΟΝΟ από τους καλούς ηθοποιούς που τους υποδύονται.

Επισης πολυ ευστοχος σχολιασμος...
Γνωριζοντας ειδικα την ευαισθησια της κας Ακριτα, ειναι αποριας ευλογο γιατι αυτη η εμμονη να γινει πρωταγωνιστρια η Νταιζαρα...
Δηλωσεις του τυπου " το κοινο λατρευει να μισει την Νταιζη..." δεν νομιζω οτι εκφραζουν ουτε στο ελαχιστο τον μεσο τηλεθεατη...

Πολλα συγχαρητηρια στους συνηθεις υποπτους για τους αξιολογους σχολιασμους και μια ξεχωριστη μνεια στο Μaraki_ch (οι αδυναμιες δεν κρυβονται...) Flkia

Αχ λατρεμενο οπως παντα αυτο το κοριτσι!!!
Σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου!!!! red
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιουν 30, 2010 10:34 am

Μερικα ακομη oscar σε sarita,rachel,maraki_ch και Evalia!Παρα πολυ ωραια τα ειπατε κοριτσια!Μαζι σας!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Ιουν 30, 2010 12:15 pm

Ας σχολιασω κι εγω...


Μανος γενικως (αλλωστε ολο το επεισοδιο ηταν πανω του και λογικο)
Μου αρεσαν ολες οι σκηνες του.Ολες.Οι σκηνες που αποχαιρετουσε τις κορες του,την Μελιτα,τον Πετρο,την ΠΑΡΕΑ και την Ευα.

•Μου αρεσε η σκηνη που ελεγε στην Ευα οτι ηθελε να την ξυπνησει και να της πει οτι δεν φευγει ( γιατι δεν το εκανες ρε Μανο γιατι; ).

•Μου αρεσε η σκηνη του με την Μελιτα ( αν και η Παπα για πολλοστη φορα αποδειχτηκε κατωτερη των περιστασεων υποκριτικα ).

•Μου αρεσε η σκηνη με την μικρη Νεφελη γιατι πολυ απλα αυτο το κοριτσακι εκλεψε την παρασταση με την φατσουλα του και την γλυκυτητα του.

•Μου αρεσε η σκηνη με την Μαριλια αν και θα επρεπε να την εχουν δειξει πολυ νωριτερα και οχι στο τελευταιο επεισοδιο.

•Μου αρεσε το χαμογελο του οταν αστειευοταν στον αποχαιρετισμο του με τον Πετρο.

•Τις σκηνες με την ΠΑΡΕΑ τις λατρεψα ολες.Αλλωστε ειναι η τελευταια φορα που ειδαμε και τους εξι μαζι οποτε μαλλον προκειται για συλλεκτικες σκηνες.

Η πιο αγαπημενη μου σκηνη ομως ειναι αυτη.............

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Page

Μελιτα γενικως ( αναγκαστικα δεν φταιω )
Δεν μου αρεσε καθολου.Ουτε στην σκηνη της με τον Μανο αν και μπορουσες να την ανεχθεις,ουτε στην σκηνη που ανακοινωσε στον Στεφανο οτι ειναι εγκυος.Ο Σταυρου κατι μπορεσε να σωσει σε εκεινη την σκηνη αλλα ενας ανθρωπος μονος του τι μπορει να κανει;

Στεφανος γενικως
Πηγε και ειπε στην Μελιτα για αλλη μια φορα ''εγω σταματησα την εκδικηση για σενα'' ενω λιγο πριν ελεγε στον Χρηστο οτι ηθελε να ζησει με την Ευα και το παιδι τους και πως ηταν ευτυχισμενος με την Ευα αλλα ο Χρηστος και η μητερα του του το χαλασαν.Απο που μας προκυπτει αυτο;Εγω τοσο καιρο γιατι νομιζα οτι ο γαμος του με την Ευα χαλασε γιατι συναντουσε κρυφα την Μελιτα και επαιρναν ανασες;Προβλεπω του χρονου να το γυριζουν ξανα σε Στεφανο-Ευα και αυτο θα το ευχαριστηθω το ομολογω.Οσο για την σκηνη που βρισκει την μητερα του να εχει παρει τα χαπια τι να πω;Ο ανθρωπος ειναι απιστευτος ηθοποιος.Μπραβο του.Εμενα με εκανε να ανατριχιασω.

Νταιζη γενικως
Τωρα γιατι εγω θα πρεπει να δεχτω οτι θα μας αγιοποιησουν την Νταιζη;Απο που κι ως που;Και ας το δεχτω εγω οτι το παρακατω ηταν βιασμος......( που δεν ειναι )





Αυτο σε τι ακριβως δικαιολογει τις πραξεις της;Και αντε να συμφωνησω και με την Γιαννα οτι οταν εκεινη παρατησε τον Αρη στον Οδυσσεα ηξερε οτι ο Οδυσσεας ειναι καλος ανθρωπος και το παιδι της δεν θα τραβουσε οτι τραβηξε εκεινη.Αυτο ομως μπορει να αναιρεσει πως τωρα στην ουσια πουλησε τον Αρη στον Οδυσσεα με ανταλλαγμα το σπιτι του Λουκα;Μπορει να αναιρεσει οτι εβαζε να σκοτωσουν μια εγκυο γυναικα για το χρημα;Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.Τα ''τραυματικα'' παιδικα της χρονια δεν μπορουν σε τιποτα να δικαιολογησουν τις πραξεις της.


Μπελλος γενικως
Χμμμμ.....ειναι ηλιθιος αλλα μαλλον οχι και τοσο οσο φαινεται.Στην Νορα ειχε προτεινει γαμο χωρις καν να την φιλησει,ενω στην Νταιζη προτεινε συγκατοικηση αφου την κουτουπωσε καλα καλα.Μαλλον εχει καταλαβει την διαφορα ποιοτητας ανθρωπου.Και μαλλον αυτοι οι δυο αλληλοδουλευονται.

Καινουργιος γενικως
Ενα σχολιο που εκανε μια φιλη μου την ωρα που τον εδειχνε πανω στην μηχανη ( vomit ) με το μαλλι να ανεμιζει ηταν οτι εμοιαζε σαν διαφημιση του ultrex.Δεν μου αρεσει να προδικαζω καταστασεις αλλα δεν μου εκανε καμια αισθηση.

Παρεα της Φεγγαροπετρας γενικως
Οπως ειπα και πιο πανω λατρεψα ολες τις σκηνες τους.Τον χορο στην βροχη,τα παιχνιδια στην θαλασσα,την μπλουζα της Ευας ( ασχετο αλλα δεν γινοταν να μην το πω ),τις γκρινιες του Νικολα ( που εδω που τα λεμε δεν ειχε και πολυ αδικο ),την Δαφνη που ειχε ενθουσιαστει,ο Μανος που μας προεκυψε Hulc,η Νορα που μας προεκυψε υποχονδρια και ο Λουκας που ηταν η ψυχη της παρεας.Μου αρεσε η αγκαλια τους στο τελος οταν αποχαιρετουσαν τον Μανο αν και θα ηθελα να τον δω να μιλαει με τον καθενα ξεχωριστα.Θα ηθελα να δω τι θα ελεγε με τον Νικολα,την Δαφνη,την Νορα και τον Λουκα.


Με λιγα λογια το επεισοδιο ηταν ΤΕΛΕΙΟ.Ηταν ομως και το ΤΕΛΟΣ των Μυστικων που ξεραμε ως τωρα.Το ΤΕΛΟΣ της παρεας που γνωρισαμε.

Υ.Γ.Καλη επιτυχια Παναγιωτη Μπουγιουρη σε οτι και αν κανεις απο εδω και περα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 1:17 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω...


Μανος γενικως (αλλωστε ολο το επεισοδιο ηταν πανω του και λογικο)
Μου αρεσαν ολες οι σκηνες του.Ολες.Οι σκηνες που αποχαιρετουσε τις κορες του,την Μελιτα,τον Πετρο,την ΠΑΡΕΑ και την Ευα.

•Μου αρεσε η σκηνη που ελεγε στην Ευα οτι ηθελε να την ξυπνησει και να της πει οτι δεν φευγει ( γιατι δεν το εκανες ρε Μανο γιατι; ).

•Μου αρεσε η σκηνη του με την Μελιτα ( αν και η Παπα για πολλοστη φορα αποδειχτηκε κατωτερη των περιστασεων υποκριτικα ).

•Μου αρεσε η σκηνη με την μικρη Νεφελη γιατι πολυ απλα αυτο το κοριτσακι εκλεψε την παρασταση με την φατσουλα του και την γλυκυτητα του.

•Μου αρεσε η σκηνη με την Μαριλια αν και θα επρεπε να την εχουν δειξει πολυ νωριτερα και οχι στο τελευταιο επεισοδιο.

•Μου αρεσε το χαμογελο του οταν αστειευοταν στον αποχαιρετισμο του με τον Πετρο.

•Τις σκηνες με την ΠΑΡΕΑ τις λατρεψα ολες.Αλλωστε ειναι η τελευταια φορα που ειδαμε και τους εξι μαζι οποτε μαλλον προκειται για συλλεκτικες σκηνες.

Η πιο αγαπημενη μου σκηνη ομως ειναι αυτη.............

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Page

Μελιτα γενικως ( αναγκαστικα δεν φταιω )
Δεν μου αρεσε καθολου.Ουτε στην σκηνη της με τον Μανο αν και μπορουσες να την ανεχθεις,ουτε στην σκηνη που ανακοινωσε στον Στεφανο οτι ειναι εγκυος.Ο Σταυρου κατι μπορεσε να σωσει σε εκεινη την σκηνη αλλα ενας ανθρωπος μονος του τι μπορει να κανει;

Στεφανος γενικως
Πηγε και ειπε στην Μελιτα για αλλη μια φορα ''εγω σταματησα την εκδικηση για σενα'' ενω λιγο πριν ελεγε στον Χρηστο οτι ηθελε να ζησει με την Ευα και το παιδι τους και πως ηταν ευτυχισμενος με την Ευα αλλα ο Χρηστος και η μητερα του του το χαλασαν.Απο που μας προκυπτει αυτο;Εγω τοσο καιρο γιατι νομιζα οτι ο γαμος του με την Ευα χαλασε γιατι συναντουσε κρυφα την Μελιτα και επαιρναν ανασες;Προβλεπω του χρονου να το γυριζουν ξανα σε Στεφανο-Ευα και αυτο θα το ευχαριστηθω το ομολογω.Οσο για την σκηνη που βρισκει την μητερα του να εχει παρει τα χαπια τι να πω;Ο ανθρωπος ειναι απιστευτος ηθοποιος.Μπραβο του.Εμενα με εκανε να ανατριχιασω.

Νταιζη γενικως
Τωρα γιατι εγω θα πρεπει να δεχτω οτι θα μας αγιοποιησουν την Νταιζη;Απο που κι ως που;Και ας το δεχτω εγω οτι το παρακατω ηταν βιασμος......( που δεν ειναι )





Αυτο σε τι ακριβως δικαιολογει τις πραξεις της;Και αντε να συμφωνησω και με την Γιαννα οτι οταν εκεινη παρατησε τον Αρη στον Οδυσσεα ηξερε οτι ο Οδυσσεας ειναι καλος ανθρωπος και το παιδι της δεν θα τραβουσε οτι τραβηξε εκεινη.Αυτο ομως μπορει να αναιρεσει πως τωρα στην ουσια πουλησε τον Αρη στον Οδυσσεα με ανταλλαγμα το σπιτι του Λουκα;Μπορει να αναιρεσει οτι εβαζε να σκοτωσουν μια εγκυο γυναικα για το χρημα;Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.Τα ''τραυματικα'' παιδικα της χρονια δεν μπορουν σε τιποτα να δικαιολογησουν τις πραξεις της.


Μπελλος γενικως
Χμμμμ.....ειναι ηλιθιος αλλα μαλλον οχι και τοσο οσο φαινεται.Στην Νορα ειχε προτεινει γαμο χωρις καν να την φιλησει,ενω στην Νταιζη προτεινε συγκατοικηση αφου την κουτουπωσε καλα καλα.Μαλλον εχει καταλαβει την διαφορα ποιοτητας ανθρωπου.Και μαλλον αυτοι οι δυο αλληλοδουλευονται.

Καινουργιος γενικως
Ενα σχολιο που εκανε μια φιλη μου την ωρα που τον εδειχνε πανω στην μηχανη ( vomit ) με το μαλλι να ανεμιζει ηταν οτι εμοιαζε σαν διαφημιση του ultrex.Δεν μου αρεσει να προδικαζω καταστασεις αλλα δεν μου εκανε καμια αισθηση.

Παρεα της Φεγγαροπετρας γενικως
Οπως ειπα και πιο πανω λατρεψα ολες τις σκηνες τους.Τον χορο στην βροχη,τα παιχνιδια στην θαλασσα,την μπλουζα της Ευας ( ασχετο αλλα δεν γινοταν να μην το πω ),τις γκρινιες του Νικολα ( που εδω που τα λεμε δεν ειχε και πολυ αδικο ),την Δαφνη που ειχε ενθουσιαστει,ο Μανος που μας προεκυψε Hulc,η Νορα που μας προεκυψε υποχονδρια και ο Λουκας που ηταν η ψυχη της παρεας.Μου αρεσε η αγκαλια τους στο τελος οταν αποχαιρετουσαν τον Μανο αν και θα ηθελα να τον δω να μιλαει με τον καθενα ξεχωριστα.Θα ηθελα να δω τι θα ελεγε με τον Νικολα,την Δαφνη,την Νορα και τον Λουκα.


Με λιγα λογια το επεισοδιο ηταν ΤΕΛΕΙΟ.Ηταν ομως και το ΤΕΛΟΣ των Μυστικων που ξεραμε ως τωρα.Το ΤΕΛΟΣ της παρεας που γνωρισαμε.

Υ.Γ.Καλη επιτυχια Παναγιωτη Μπουγιουρη σε οτι και αν κανεις απο εδω και περα.

τελειος σχολιασμος!!!! oscar : respect :


Evannaκι σε ευχαριστω για το οσκαρ!! Να'σαι καλα!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 11 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιουν 30, 2010 1:25 pm

Νικη μου υπεροχος σχολιασμος!Συμφωνω σε ολα! : respect :

Παρακαλω Μαρακι!Παρεπιπτοντως το αβαταρ σου τα σπαει! Love!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 16 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης