Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 16 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 1:10 pm

giouli_edem έγραψε:
Το επεισόδιο το ψήφισα Τέλειο, μόνο και μόνο επειδή έριξε όλο το βάρος του στην Παρέα και στη φυγή του Μάνου …. Snif

Θα ήταν ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι τώρα, εάν η σειρά τελείωνε χτες για πάντα ….
Αν και για μένα, χτες τελείωσαν μια και καλή Τα Μυστικά της Εδέμ, αυτά που ξέραμε και αγαπήσαμε ….

Όσο και να είμαι φαν του ζευγαριού Εύας – Μάνου, δε θα με πείραζε το χτεσινό τέλος, έστω και δραματικό επειδή τους χώρισαν, αν ήξερα ότι η σειρά δεν έχει τρίτο κύκλο …. Θα συγκινιόμουν, θα έκλαιγα, αλλά θα έλεγα ότι μένω με μια γλυκιά ανάμνηση της Παρέας της Φεγγαρόπετρας και ενός από τους δυνατότερους έρωτες της ελληνικής τηλεόρασης, που δε μας αφήσατε καν να τον ζήσουμε έστω και από τον Γενάρη που ξέρατε για την αποχώρηση του Μπουγιούρη ….

Έχω απογοητευτεί πλήρως, μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα Μυστικά συνεχίζονται με τρίτο κύκλο …. Αυτή τη σειρά τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε για την Παρέα της Φεγγαρόπετρας … Αυτοί ήταν οι πρωταγωνιστές, ο κορμός όλων των ιστοριών, και τώρα που κόπηκε «το χέρι» δεν υπάρχει σειρά …..

Να βλέπω του χρόνου για ποιο λόγο ακριβώς ? Αφού Τα Μυστικά της Εδέμ, τα Μυστικά που παθιαστήκαμε μαζί τους, δεν υπάρχουν πια …

Αν θεωρείτε ότι μας νοιάζει (συγνώμη για τον πληθυντικό, αλλά θεωρώ ότι εκφράζω ένα μεγάλο κομμάτι του κοινού…) η πονεμένη Νταίζη που του χρόνου θα προσπαθήσει να κερδίσει τα χαμένα τόσων χρόνων και να τους ξεζουμίζει όλους, ο Μπέλλος και τα σαλιαρίσματα με τη Νταίζη, τα χαζοδωράκια και τα επίσημα δείπνα, το αν η αταλάντου Μπουκλίτα χωρίς δάκρυ θα κρατήσει ή όχι το παιδί και θα κρατάει αυτή την παγερή στάση στο Στέφανο, η θετή κόρη του Χατζηβασιλείου με τη γραμματέα της, και το αν θα ζήσει η Αντιγόνη, δεν έχετε καταλάβει για ποιο λόγο έβλεπαν τόσοι φανατικοί τη σειρά σας δύο χρόνια …

Καλύτερα να άλλαζε όνομα η σειρά, γιατί το όνομα ΕΔΕΜ συνειρμικά σε παραπέμπει στην Παρέα της Φεγγαρόπετρας, την οποία εσείς οι ίδιοι χτες, με τα flash back που είχαν όλα τα ζευγάρια, μας την τελειώσατε ….

Ποιος ακριβώς θα είναι ο ρόλος της Παρέας την 3η σεζόν ?

Είναι τόσο γελοίο να ξεκινήσει η νέα χρονιά με την Παρέα να κάνει ευχές τη νύχτα των Λεοντιδών, για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς το Μάνο δεν υπάρχει παρέα ! Και να ευχηθούν τι ακριβώς ? Η Νόρα και ο Λουκάς να αποκτήσουν παιδάκι ενώ μας έρχεται από αλλού ? Η Δάφνη και ο Νικόλας να μη χάσουν την Εδέμ ενώ θα τους βγάλει το λάδι η Νταιζάρα ??? Και η Εύα ??? Να είναι ευτυχισμένη ?? Με ποιόν ?? Με τον Λευτέρη ???? Μετά το τέλος του χτεσινού επεισοδίου, είναι δυνατόν να αγαπήσει κάποιον άλλον ???

Ακόμα και η «μεγάλη» ανατροπή που είχε αναφερθεί σε διάφορες δημοσιεύσεις, δεν ήταν καν κάτι για να μας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ! Εγώ ξέρω ότι αν θέλεις να κρατήσεις τους τηλεθεατές σου για άλλη μια σεζόν, τους «πετάς» κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για να έχουν να περιμένουν, να αγωνιούν …

Τώρα η αγωνία μας είναι αν θα κρατήσει η Μελίτα το παιδί, αν θα ζήσει η Αντιγόνη και το ποιος ¨έφαγε¨ τελικά το Χατζημπουκλάκια ?
Κάτι άλλο δε μπορούσατε να βρείτε ?? Και δική μου απορία, όπως και πολλών άλλων απ’ ότι διάβασα, είναι το πώς μετά από δύο πυροβολισμούς στο κεφάλι και μάλιστα από τόσο κοντινή απόσταση, ο Χατζηβασιλείου όχι μόνο ζούσε αλλά μιλούσε και κανονικότατα και ζήτησε και ασθενοφόρο !!! ΕΛΕΟΣ δηλαδή ! Λίγη περισσότερη αληθοφάνεια δε θα έβλαπτε ….

Σε γενικές γραμμές, το επεισόδιο με γέμισε, το ευχαριστήθηκα, γέλασα, συγκινήθηκα, έκλαψα στις συγκλονιστικές σκηνές του αποχωρισμού του Μάνου με τα παιδιά του και την παρέα και αποζημιώθηκα με την ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνή του αποχωρισμού του με την Εύα ….. Οι δυο σκιές τους έγιναν μια με ένα τόσο ευρηματικό τρόπο που εμένα θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου ….. Snif Heart2

Γενικά ένα μεγάλο : respect : στο Μπουγιούρη και στη σκηνή που σκεφτόταν τις κόρες του και έριξε και τη ζεμπεκιά του !! Ήταν ΘΕΟΣ ο άνθρωπος !! Θα μου λείψει πολύ ....

Όποιος θέλει του χρόνου να βλέπει τα μυξοκλάματα της Μαρουλίτας και τη «σκληρή» Νταίζη, ας ξεχάσει τι έβλεπε δύο χρόνια τώρα και ας ξεκινήσει με άλλη όρεξη για ένα καινούργιο καθημερινό σήριαλ, απλά ξέροντας ότι θα βλέπει και κάποιες παλιές γνώριμες φάτσες μέσα ….

Αλλά εγώ δε νομίζω να πάρω, ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου χαρίσατε μέχρι τώρα αλλά και στεναχωριέμαι και πολύ για την απογοήτευση που πήρα ….

Θα τα λέμε Εδεμάκια μου …… Flkia

Και φυσικά θα κλείσω κι εγώ με τα Μυστικά που ήξερα με το βιντεάκι που πόσταρε και η LYDIA….




Ειλικρινα,δεν ξερω τι να πω......!Τελευταιο σεντονακι και ηταν εξαιρετικο! oscar Ειμαι το ιδιο στεναχωρημενη και απογοητευμενη! Snif Κριμα που ηρθαν ετσι τα πραγματα και που δυστυχως δεν προκειται να αλλαξουν! ((
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 1:23 pm

giouli_edem έγραψε:
Το επεισόδιο το ψήφισα Τέλειο, μόνο και μόνο επειδή έριξε όλο το βάρος του στην Παρέα και στη φυγή του Μάνου …. Snif

Θα ήταν ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι τώρα, εάν η σειρά τελείωνε χτες για πάντα ….
Αν και για μένα, χτες τελείωσαν μια και καλή Τα Μυστικά της Εδέμ, αυτά που ξέραμε και αγαπήσαμε ….

Όσο και να είμαι φαν του ζευγαριού Εύας – Μάνου, δε θα με πείραζε το χτεσινό τέλος, έστω και δραματικό επειδή τους χώρισαν, αν ήξερα ότι η σειρά δεν έχει τρίτο κύκλο …. Θα συγκινιόμουν, θα έκλαιγα, αλλά θα έλεγα ότι μένω με μια γλυκιά ανάμνηση της Παρέας της Φεγγαρόπετρας και ενός από τους δυνατότερους έρωτες της ελληνικής τηλεόρασης, που δε μας αφήσατε καν να τον ζήσουμε έστω και από τον Γενάρη που ξέρατε για την αποχώρηση του Μπουγιούρη ….

Έχω απογοητευτεί πλήρως, μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα Μυστικά συνεχίζονται με τρίτο κύκλο …. Αυτή τη σειρά τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε για την Παρέα της Φεγγαρόπετρας … Αυτοί ήταν οι πρωταγωνιστές, ο κορμός όλων των ιστοριών, και τώρα που κόπηκε «το χέρι» δεν υπάρχει σειρά …..

Να βλέπω του χρόνου για ποιο λόγο ακριβώς ? Αφού Τα Μυστικά της Εδέμ, τα Μυστικά που παθιαστήκαμε μαζί τους, δεν υπάρχουν πια …

Αν θεωρείτε ότι μας νοιάζει (συγνώμη για τον πληθυντικό, αλλά θεωρώ ότι εκφράζω ένα μεγάλο κομμάτι του κοινού…) η πονεμένη Νταίζη που του χρόνου θα προσπαθήσει να κερδίσει τα χαμένα τόσων χρόνων και να τους ξεζουμίζει όλους, ο Μπέλλος και τα σαλιαρίσματα με τη Νταίζη, τα χαζοδωράκια και τα επίσημα δείπνα, το αν η αταλάντου Μπουκλίτα χωρίς δάκρυ θα κρατήσει ή όχι το παιδί και θα κρατάει αυτή την παγερή στάση στο Στέφανο, η θετή κόρη του Χατζηβασιλείου με τη γραμματέα της, και το αν θα ζήσει η Αντιγόνη, δεν έχετε καταλάβει για ποιο λόγο έβλεπαν τόσοι φανατικοί τη σειρά σας δύο χρόνια …

Καλύτερα να άλλαζε όνομα η σειρά, γιατί το όνομα ΕΔΕΜ συνειρμικά σε παραπέμπει στην Παρέα της Φεγγαρόπετρας, την οποία εσείς οι ίδιοι χτες, με τα flash back που είχαν όλα τα ζευγάρια, μας την τελειώσατε ….

Ποιος ακριβώς θα είναι ο ρόλος της Παρέας την 3η σεζόν ?

Είναι τόσο γελοίο να ξεκινήσει η νέα χρονιά με την Παρέα να κάνει ευχές τη νύχτα των Λεοντιδών, για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς το Μάνο δεν υπάρχει παρέα ! Και να ευχηθούν τι ακριβώς ? Η Νόρα και ο Λουκάς να αποκτήσουν παιδάκι ενώ μας έρχεται από αλλού ? Η Δάφνη και ο Νικόλας να μη χάσουν την Εδέμ ενώ θα τους βγάλει το λάδι η Νταιζάρα ??? Και η Εύα ??? Να είναι ευτυχισμένη ?? Με ποιόν ?? Με τον Λευτέρη ???? Μετά το τέλος του χτεσινού επεισοδίου, είναι δυνατόν να αγαπήσει κάποιον άλλον ???

Ακόμα και η «μεγάλη» ανατροπή που είχε αναφερθεί σε διάφορες δημοσιεύσεις, δεν ήταν καν κάτι για να μας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ! Εγώ ξέρω ότι αν θέλεις να κρατήσεις τους τηλεθεατές σου για άλλη μια σεζόν, τους «πετάς» κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για να έχουν να περιμένουν, να αγωνιούν …

Τώρα η αγωνία μας είναι αν θα κρατήσει η Μελίτα το παιδί, αν θα ζήσει η Αντιγόνη και το ποιος ¨έφαγε¨ τελικά το Χατζημπουκλάκια ?
Κάτι άλλο δε μπορούσατε να βρείτε ?? Και δική μου απορία, όπως και πολλών άλλων απ’ ότι διάβασα, είναι το πώς μετά από δύο πυροβολισμούς στο κεφάλι και μάλιστα από τόσο κοντινή απόσταση, ο Χατζηβασιλείου όχι μόνο ζούσε αλλά μιλούσε και κανονικότατα και ζήτησε και ασθενοφόρο !!! ΕΛΕΟΣ δηλαδή ! Λίγη περισσότερη αληθοφάνεια δε θα έβλαπτε ….

Σε γενικές γραμμές, το επεισόδιο με γέμισε, το ευχαριστήθηκα, γέλασα, συγκινήθηκα, έκλαψα στις συγκλονιστικές σκηνές του αποχωρισμού του Μάνου με τα παιδιά του και την παρέα και αποζημιώθηκα με την ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνή του αποχωρισμού του με την Εύα ….. Οι δυο σκιές τους έγιναν μια με ένα τόσο ευρηματικό τρόπο που εμένα θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου ….. Snif Heart2

Γενικά ένα μεγάλο : respect : στο Μπουγιούρη και στη σκηνή που σκεφτόταν τις κόρες του και έριξε και τη ζεμπεκιά του !! Ήταν ΘΕΟΣ ο άνθρωπος !! Θα μου λείψει πολύ ....

Όποιος θέλει του χρόνου να βλέπει τα μυξοκλάματα της Μαρουλίτας και τη «σκληρή» Νταίζη, ας ξεχάσει τι έβλεπε δύο χρόνια τώρα και ας ξεκινήσει με άλλη όρεξη για ένα καινούργιο καθημερινό σήριαλ, απλά ξέροντας ότι θα βλέπει και κάποιες παλιές γνώριμες φάτσες μέσα ….

Αλλά εγώ δε νομίζω να πάρω, ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου χαρίσατε μέχρι τώρα αλλά και στεναχωριέμαι και πολύ για την απογοήτευση που πήρα ….

Θα τα λέμε Εδεμάκια μου …… Flkia

Και φυσικά θα κλείσω κι εγώ με τα Μυστικά που ήξερα με το βιντεάκι που πόσταρε και η LYDIA….





Γιουληηηηηη, Υπεροχο!!! oscar : respect :

Με συγκινησες πολυ!!! Και αυτα που εγραψες, καθως και το τρειλερ!!! Οσες φορες και να το δω, με αγγιζει τοσο μα τοσο πολυ!!

Κριμα, που απο του χρονου, τα λογια του τρειλερ θα αντιπροσωπευουν ο,τι ειδαμε ως χθες ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!
Πραγματικα, οσο τελειο και αν ηταν το επεισοδιο, θα ηταν προτιμοτερο να τελειωνε χθες!! Snif Snif Snif Snif
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Penny Δευ Ιουν 28, 2010 1:25 pm

giouli_edem έγραψε:
Το επεισόδιο το ψήφισα Τέλειο, μόνο και μόνο επειδή έριξε όλο το βάρος του στην Παρέα και στη φυγή του Μάνου …. Snif

Θα ήταν ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι τώρα, εάν η σειρά τελείωνε χτες για πάντα ….
Αν και για μένα, χτες τελείωσαν μια και καλή Τα Μυστικά της Εδέμ, αυτά που ξέραμε και αγαπήσαμε ….

Όσο και να είμαι φαν του ζευγαριού Εύας – Μάνου, δε θα με πείραζε το χτεσινό τέλος, έστω και δραματικό επειδή τους χώρισαν, αν ήξερα ότι η σειρά δεν έχει τρίτο κύκλο …. Θα συγκινιόμουν, θα έκλαιγα, αλλά θα έλεγα ότι μένω με μια γλυκιά ανάμνηση της Παρέας της Φεγγαρόπετρας και ενός από τους δυνατότερους έρωτες της ελληνικής τηλεόρασης, που δε μας αφήσατε καν να τον ζήσουμε έστω και από τον Γενάρη που ξέρατε για την αποχώρηση του Μπουγιούρη ….

Έχω απογοητευτεί πλήρως, μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα Μυστικά συνεχίζονται με τρίτο κύκλο …. Αυτή τη σειρά τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε για την Παρέα της Φεγγαρόπετρας … Αυτοί ήταν οι πρωταγωνιστές, ο κορμός όλων των ιστοριών, και τώρα που κόπηκε «το χέρι» δεν υπάρχει σειρά …..

Να βλέπω του χρόνου για ποιο λόγο ακριβώς ? Αφού Τα Μυστικά της Εδέμ, τα Μυστικά που παθιαστήκαμε μαζί τους, δεν υπάρχουν πια …

Αν θεωρείτε ότι μας νοιάζει (συγνώμη για τον πληθυντικό, αλλά θεωρώ ότι εκφράζω ένα μεγάλο κομμάτι του κοινού…) η πονεμένη Νταίζη που του χρόνου θα προσπαθήσει να κερδίσει τα χαμένα τόσων χρόνων και να τους ξεζουμίζει όλους, ο Μπέλλος και τα σαλιαρίσματα με τη Νταίζη, τα χαζοδωράκια και τα επίσημα δείπνα, το αν η αταλάντου Μπουκλίτα χωρίς δάκρυ θα κρατήσει ή όχι το παιδί και θα κρατάει αυτή την παγερή στάση στο Στέφανο, η θετή κόρη του Χατζηβασιλείου με τη γραμματέα της, και το αν θα ζήσει η Αντιγόνη, δεν έχετε καταλάβει για ποιο λόγο έβλεπαν τόσοι φανατικοί τη σειρά σας δύο χρόνια …

Καλύτερα να άλλαζε όνομα η σειρά, γιατί το όνομα ΕΔΕΜ συνειρμικά σε παραπέμπει στην Παρέα της Φεγγαρόπετρας, την οποία εσείς οι ίδιοι χτες, με τα flash back που είχαν όλα τα ζευγάρια, μας την τελειώσατε ….

Ποιος ακριβώς θα είναι ο ρόλος της Παρέας την 3η σεζόν ?

Είναι τόσο γελοίο να ξεκινήσει η νέα χρονιά με την Παρέα να κάνει ευχές τη νύχτα των Λεοντιδών, για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς το Μάνο δεν υπάρχει παρέα ! Και να ευχηθούν τι ακριβώς ? Η Νόρα και ο Λουκάς να αποκτήσουν παιδάκι ενώ μας έρχεται από αλλού ? Η Δάφνη και ο Νικόλας να μη χάσουν την Εδέμ ενώ θα τους βγάλει το λάδι η Νταιζάρα ??? Και η Εύα ??? Να είναι ευτυχισμένη ?? Με ποιόν ?? Με τον Λευτέρη ???? Μετά το τέλος του χτεσινού επεισοδίου, είναι δυνατόν να αγαπήσει κάποιον άλλον ???

Ακόμα και η «μεγάλη» ανατροπή που είχε αναφερθεί σε διάφορες δημοσιεύσεις, δεν ήταν καν κάτι για να μας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ! Εγώ ξέρω ότι αν θέλεις να κρατήσεις τους τηλεθεατές σου για άλλη μια σεζόν, τους «πετάς» κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για να έχουν να περιμένουν, να αγωνιούν …

Τώρα η αγωνία μας είναι αν θα κρατήσει η Μελίτα το παιδί, αν θα ζήσει η Αντιγόνη και το ποιος ¨έφαγε¨ τελικά το Χατζημπουκλάκια ?
Κάτι άλλο δε μπορούσατε να βρείτε ?? Και δική μου απορία, όπως και πολλών άλλων απ’ ότι διάβασα, είναι το πώς μετά από δύο πυροβολισμούς στο κεφάλι και μάλιστα από τόσο κοντινή απόσταση, ο Χατζηβασιλείου όχι μόνο ζούσε αλλά μιλούσε και κανονικότατα και ζήτησε και ασθενοφόρο !!! ΕΛΕΟΣ δηλαδή ! Λίγη περισσότερη αληθοφάνεια δε θα έβλαπτε ….

Σε γενικές γραμμές, το επεισόδιο με γέμισε, το ευχαριστήθηκα, γέλασα, συγκινήθηκα, έκλαψα στις συγκλονιστικές σκηνές του αποχωρισμού του Μάνου με τα παιδιά του και την παρέα και αποζημιώθηκα με την ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνή του αποχωρισμού του με την Εύα ….. Οι δυο σκιές τους έγιναν μια με ένα τόσο ευρηματικό τρόπο που εμένα θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου ….. Snif Heart2

Γενικά ένα μεγάλο : respect : στο Μπουγιούρη και στη σκηνή που σκεφτόταν τις κόρες του και έριξε και τη ζεμπεκιά του !! Ήταν ΘΕΟΣ ο άνθρωπος !! Θα μου λείψει πολύ ....

Όποιος θέλει του χρόνου να βλέπει τα μυξοκλάματα της Μαρουλίτας και τη «σκληρή» Νταίζη, ας ξεχάσει τι έβλεπε δύο χρόνια τώρα και ας ξεκινήσει με άλλη όρεξη για ένα καινούργιο καθημερινό σήριαλ, απλά ξέροντας ότι θα βλέπει και κάποιες παλιές γνώριμες φάτσες μέσα ….

Αλλά εγώ δε νομίζω να πάρω, ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου χαρίσατε μέχρι τώρα αλλά και στεναχωριέμαι και πολύ για την απογοήτευση που πήρα ….

Θα τα λέμε Εδεμάκια μου …… Flkia

Και φυσικά θα κλείσω κι εγώ με τα Μυστικά που ήξερα με το βιντεάκι που πόσταρε και η LYDIA….




ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΕΥΣΤΟΧΗ!!!!!!!!!!! Thumbs up
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Ιουν 28, 2010 1:43 pm

Ευχαριστώ πολύ ... :oops:
Ήξερα ότι ο τρόπος που θα εκφράσω την απογοήτευση μου θα εκφράσει κι άλλα άτομα από το φορουμάκι μας ....

Υ.Γ. Κι εγώ λιώνω και μελαγχολώ με το τρέιλερ ....
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 1:46 pm

giouli_edem έγραψε:Ευχαριστώ πολύ ... :oops:
Ήξερα ότι ο τρόπος που θα εκφράσω την απογοήτευση μου θα εκφράσει κι άλλα άτομα από το φορουμάκι μας ....

Υ.Γ. Κι εγώ λιώνω και μελαγχολώ με το τρέιλερ ....

Εμεις λιωνουμε, μελαγχολουμε, βαλαντωνουμε απο το κλαμμα, αλλα εκει εξω ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ (βλ, υπογραφη μου)!!!!

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΜΑΝΑΡΟΟΟΟΟΟΟ!!!

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Ιουν 28, 2010 1:50 pm

giouli_edem έγραψε:
Το επεισόδιο το ψήφισα Τέλειο, μόνο και μόνο επειδή έριξε όλο το βάρος του στην Παρέα και στη φυγή του Μάνου …. Snif

Θα ήταν ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι τώρα, εάν η σειρά τελείωνε χτες για πάντα ….
Αν και για μένα, χτες τελείωσαν μια και καλή Τα Μυστικά της Εδέμ, αυτά που ξέραμε και αγαπήσαμε ….

Όσο και να είμαι φαν του ζευγαριού Εύας – Μάνου, δε θα με πείραζε το χτεσινό τέλος, έστω και δραματικό επειδή τους χώρισαν, αν ήξερα ότι η σειρά δεν έχει τρίτο κύκλο …. Θα συγκινιόμουν, θα έκλαιγα, αλλά θα έλεγα ότι μένω με μια γλυκιά ανάμνηση της Παρέας της Φεγγαρόπετρας και ενός από τους δυνατότερους έρωτες της ελληνικής τηλεόρασης, που δε μας αφήσατε καν να τον ζήσουμε έστω και από τον Γενάρη που ξέρατε για την αποχώρηση του Μπουγιούρη ….

Έχω απογοητευτεί πλήρως, μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα Μυστικά συνεχίζονται με τρίτο κύκλο …. Αυτή τη σειρά τη γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε για την Παρέα της Φεγγαρόπετρας … Αυτοί ήταν οι πρωταγωνιστές, ο κορμός όλων των ιστοριών, και τώρα που κόπηκε «το χέρι» δεν υπάρχει σειρά …..

Να βλέπω του χρόνου για ποιο λόγο ακριβώς ? Αφού Τα Μυστικά της Εδέμ, τα Μυστικά που παθιαστήκαμε μαζί τους, δεν υπάρχουν πια …

Αν θεωρείτε ότι μας νοιάζει (συγνώμη για τον πληθυντικό, αλλά θεωρώ ότι εκφράζω ένα μεγάλο κομμάτι του κοινού…) η πονεμένη Νταίζη που του χρόνου θα προσπαθήσει να κερδίσει τα χαμένα τόσων χρόνων και να τους ξεζουμίζει όλους, ο Μπέλλος και τα σαλιαρίσματα με τη Νταίζη, τα χαζοδωράκια και τα επίσημα δείπνα, το αν η αταλάντου Μπουκλίτα χωρίς δάκρυ θα κρατήσει ή όχι το παιδί και θα κρατάει αυτή την παγερή στάση στο Στέφανο, η θετή κόρη του Χατζηβασιλείου με τη γραμματέα της, και το αν θα ζήσει η Αντιγόνη, δεν έχετε καταλάβει για ποιο λόγο έβλεπαν τόσοι φανατικοί τη σειρά σας δύο χρόνια …

Καλύτερα να άλλαζε όνομα η σειρά, γιατί το όνομα ΕΔΕΜ συνειρμικά σε παραπέμπει στην Παρέα της Φεγγαρόπετρας, την οποία εσείς οι ίδιοι χτες, με τα flash back που είχαν όλα τα ζευγάρια, μας την τελειώσατε ….

Ποιος ακριβώς θα είναι ο ρόλος της Παρέας την 3η σεζόν ?

Είναι τόσο γελοίο να ξεκινήσει η νέα χρονιά με την Παρέα να κάνει ευχές τη νύχτα των Λεοντιδών, για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς το Μάνο δεν υπάρχει παρέα ! Και να ευχηθούν τι ακριβώς ? Η Νόρα και ο Λουκάς να αποκτήσουν παιδάκι ενώ μας έρχεται από αλλού ? Η Δάφνη και ο Νικόλας να μη χάσουν την Εδέμ ενώ θα τους βγάλει το λάδι η Νταιζάρα ??? Και η Εύα ??? Να είναι ευτυχισμένη ?? Με ποιόν ?? Με τον Λευτέρη ???? Μετά το τέλος του χτεσινού επεισοδίου, είναι δυνατόν να αγαπήσει κάποιον άλλον ???

Ακόμα και η «μεγάλη» ανατροπή που είχε αναφερθεί σε διάφορες δημοσιεύσεις, δεν ήταν καν κάτι για να μας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ! Εγώ ξέρω ότι αν θέλεις να κρατήσεις τους τηλεθεατές σου για άλλη μια σεζόν, τους «πετάς» κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για να έχουν να περιμένουν, να αγωνιούν …

Τώρα η αγωνία μας είναι αν θα κρατήσει η Μελίτα το παιδί, αν θα ζήσει η Αντιγόνη και το ποιος ¨έφαγε¨ τελικά το Χατζημπουκλάκια ?
Κάτι άλλο δε μπορούσατε να βρείτε ?? Και δική μου απορία, όπως και πολλών άλλων απ’ ότι διάβασα, είναι το πώς μετά από δύο πυροβολισμούς στο κεφάλι και μάλιστα από τόσο κοντινή απόσταση, ο Χατζηβασιλείου όχι μόνο ζούσε αλλά μιλούσε και κανονικότατα και ζήτησε και ασθενοφόρο !!! ΕΛΕΟΣ δηλαδή ! Λίγη περισσότερη αληθοφάνεια δε θα έβλαπτε ….

Σε γενικές γραμμές, το επεισόδιο με γέμισε, το ευχαριστήθηκα, γέλασα, συγκινήθηκα, έκλαψα στις συγκλονιστικές σκηνές του αποχωρισμού του Μάνου με τα παιδιά του και την παρέα και αποζημιώθηκα με την ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνή του αποχωρισμού του με την Εύα ….. Οι δυο σκιές τους έγιναν μια με ένα τόσο ευρηματικό τρόπο που εμένα θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου ….. Snif Heart2

Γενικά ένα μεγάλο : respect : στο Μπουγιούρη και στη σκηνή που σκεφτόταν τις κόρες του και έριξε και τη ζεμπεκιά του !! Ήταν ΘΕΟΣ ο άνθρωπος !! Θα μου λείψει πολύ ....

Όποιος θέλει του χρόνου να βλέπει τα μυξοκλάματα της Μαρουλίτας και τη «σκληρή» Νταίζη, ας ξεχάσει τι έβλεπε δύο χρόνια τώρα και ας ξεκινήσει με άλλη όρεξη για ένα καινούργιο καθημερινό σήριαλ, απλά ξέροντας ότι θα βλέπει και κάποιες παλιές γνώριμες φάτσες μέσα ….

Αλλά εγώ δε νομίζω να πάρω, ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου χαρίσατε μέχρι τώρα αλλά και στεναχωριέμαι και πολύ για την απογοήτευση που πήρα ….

Θα τα λέμε Εδεμάκια μου …… Flkia

Και φυσικά θα κλείσω κι εγώ με τα Μυστικά που ήξερα με το βιντεάκι που πόσταρε και η LYDIA….





NOMIΖΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΨΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ!!!: respect : : respect : : respect :
ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ!(( ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΕΚΛΕΙΣΑ!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΩΡΑ!
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!ΚΡΙΜΑ... TutTut
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Ιουν 28, 2010 2:02 pm

Αχ βρε LIBRA μου, εσένα εννοούσα και έγραψα LYDIA κατά λάθος !! Χι,χι ...
Δείτε και το παρακάτω, έτσι για να θυμόμαστε τα Μυστικά που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε ..... Snif



giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιουν 28, 2010 2:03 pm

nicole έγραψε:Σε γενικες γραμμες το επεισοδιο ηταν καλο...

Ξεκιναω με την παραγωγη λεγοντας οτι φερθηκαν "εξυπνα" με δυο πραγματα:


1. Φροντισαν να δωσουν ενα αρκετο "ισορροπημενο" επεισοδιο αναμεσα στη παρεα της Φεγγαροπετρας, που ηταν ο κυριως σεναριακος κορμος μεχρι σημερα, και τους υπολοιπους χαρακτηρες που θα συνεχισουν την ιστορια απο εδω και περα...

2. Απο πλευρας marketing ειναι αρκετα πετυχημενη η ιδεα των web exclusive για το καλοκαιρι....

Πιστευω οτι θα δωσουν videakia απο backstage της περασμενης χρονιας...κρατωντας ετσι ενα κομματι τηλεθεατων που παρακολουθουν τη σειρα για την παρεα και κλεινοντας τους το ματι λεγοντας "ενταξει μπορει να μην βλεπετε τη σειρα του χρονου απο τη τηλεοραση υπαρχει ομως και το internet"...

Πιστευω οτι θα δωσουν αργοτερα ισως και καποιες σκηνες απο τα καινουργια επεισοδια για να προσελκυσουν καινουργιους τηλεθεατες...

Η παραγωγη εχει κανει αρκετα καλη δουλεια στο "microsite" της σειρας, και ειναι εξυπνη ιδεα και το upload των επεισοδιων και τα web exclusives, απο πλευρας προωθησης της σειρας...

Τωρα στα καθαρα του επεισοδιου:

Παρεα:

Ενταξει λογω τελευταιου επεισοδιου, δεν θα σταθω σε καποια "θεματακια" του στυλ: gelio
-υπηρχε υπερβολικος παλιμπαιδισμος σε ολες τις σκηνες...
-μου φανηκε αρκετα αστεια η σκηνη που και τα τρια ζευγαρια φιλιοντουσαν ταυτοχρονα...
-φαινοταν οτι η βροχη ηταν "στημενη" γιατι ολοι ηταν βρεγμενοι εκτος απο το Λουκα και τη Νορα που προφανως στεκοντουσαν λιγο πιο περα απο το λαστιχο που τους εβρεχε...
-βαρεθηκα με τη γκρινια της Νορας...αν κοπελα μου ηθελες 5αστερα ξενοδοχεια και luxury vacations ας εμενες με το Μπελλο...
-βαρεθηκα με τη γκρινια του Νικολα...αν και αυτος ειχε ξεκαθαρισει τη θεση του απο την αρχη...
-δεν θα σταθω στο καρακιτς μπλουζακι? δυο λωριδες υφασμα? που φορουσε η Ξυλα και που ταιριαζει σε εφηβη οχι σε γυναικα 30κατι...
-δεν θα σταθω στο οτι η Δαφνη χοροπηδουσε σαν "κατσικακι" περα δωθε...

Και θα πω οτι καταλαβα το "concept" που οι σεναριογραφοι ηθελαν να δωσουν με αυτες τις σκηνες...μια παρεα που ειναι μαζι απο τα εφηβικα χρονια, εχουν περασει πολλα, πονεσαν, εκλαψαν, αδικησαν, αδικηθηκαν και ηθελαν για λιγο να ξαναγυρισουν "στην αθωοτητα της εφηβειας και κατασκηνωσης"

Μανος:
Αν και το τελευταιο διαστημα δεν μου αρεσε ο Μπουγιουρης, σημερα και ειδικα στο πρωτο μισο ηταν αρκετα καλος...

Ειδαμε ενα χαρακτηρα που εχει κανει λαθη, εχει παρει σωστες αποφασεις, εχει αγαπησει, εχει αδικησει κτλ να αποχαιρετα τους δικους του ανθρωπους, τα παιδια του, να ριχνει τη ζεμπεκια του και να φευγει...

Μου αρεσε στη σκηνη με τη Μελιτα και προσωπικα δεν με "χαλασε" το φιλι τους ουτε η συζητηση τους γιατι στη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο, ουτε βλεπουμε "παραμυθι"...

Η Μελιτα και η Νεφελη ειναι ενα σημαντικο κομματι στη ζωη του, εζησαν καποια χρονια μαζι δημιουργησαν μια οικογενεια, και ειδα μια συζητηση δυο ανθρωπων που ειχαν και καλες και κακες στιγμες...

Φυσικα ομως επειδη ο Μανος λαμογιο ηταν και λαμογιο θα παραμεινει "αντε λιγο πιο ευαισθητοποιημενος"...ειναι περιττο να πω οτι και αυτος και ο Ρουσσος "γνωριζουν πραγματα και προσπαθουν να επηρεασουν καταστασεις"...

Ειχα γραψει και στο προηγουμενο σχολιασμο...οτι ο Ρουσσος επιτηδες σπρωχνει τους Λουκα-Νορα στην υποθεση για να ελεγχει τα πραγματα απο κοντα...και αρκετα ενδιαφεροντα αυτα που ελεγε σημερα για το Λυτρα...

Επισης ειχα γραψει οτι τα παντα ξεκιναν απο τους "γονεις" των χαρακτηρων...

Η προσωπικη μου γνωμη για το δολοφονο του Χατζημπουκλα ειναι οτι ειτε ειναι ο Ρουσσος ειτε ο Ηλιας...(το ατομο που προχωρουσε φαινοταν ατομο μεγαλυτερης ηλικιας)...

Στεφανος:
Εχω την αισθηση με αυτα που ακουσα σημερα...οτι ο Στεφανος θα ειναι ο απολυτος "κακος" στον επομενο κυκλο...προσωπικα μου αρεσει...

Στεφανος-Μελιτα:
Τι να πω για αυτο το ζευγαρι...μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις...
Μου αρεσει που ο Στεφανος καθε μερα πηγαινει στο σπιτι της Μελιτας για να της μιλησει και επιμενει...
Μου αρεσει η Μελιτα που τον διωχνει γιατι "ερμηνευει τις στιγμες τους" κατω απο το πρισμα της διαθηκης
Μου αρεσε ο τροπος που του ανακοινωσε οτι ηταν εγκυος...και η αντιδραση του Στεφανου που τα ειχε χαμενα...

Χαιρομαι επισης που η Μελιτα του το ειπε...γιατι τα παιδια γινονται απο δυο...ειτε παιρνεις αποφαση να το κρατησεις ειτε οχι, ειμαι υπερ της αποψης και οι δυο πρεπει να ειναι ενημεροι...δεν συμφωνω με το να κρατας κρυφο ενα παιδι και να το εμφανιζεις μετα απο χρονια...(μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για τους Ευα-Μανο, μιλαω γενικα)

Περιμενω πολλα απο το συγκεκριμενο ζευγαρι...και πιστευω οτι θα δωθει μεγαλη εμφαση στο τριτο κυκλο...η γνωμη μου ειναι γνωστη...θεωρω οτι ταιριαζουν σε ολα τα "επιπεδα" και εχουν προοπτικες για μια μεγαλη και ρεαλιστικη αγαπη...

Περιμενω να δω πως ο Στεφανος θα ξανακερδισει τη Μελιτα του...γιατι πιστευω οτι αυτοι οι δυο μαζι "μεγαλουργουν", μπορουν να δημιουργησουν μια ισορροπημενη οικογενεια, και ειναι και οι δυο ανθρωποι που στο παρελθον χρησιμοποιηθηκαν ας το πουμε "ως καβατζες" απο αλλους...και θεωρω οτι αξιζουν μια ευκαιρια στο να ειναι η "πρωτη επιλογη" σε μια σχεση...:wink2:

Μελιτα-Ρουσσος:
Δεν θα σχολιασω την ατακα του Ρουσσου για εκτρωση (Ρουσσο, ας ενημερωνες "την οικογενεια" σου αντι να μιλας με γενικοτητες και αοριστιες και να ασχολησε με "ξενους")...
ομως μου αρεσε η σκηνη Μελιτα-Ρουσσου γιατι εδειξε μια "συμφιλιωση" μεταξυ πατερα-κορης....

Επειδη ομως πιστευω οτι ο Ρουσσος ειναι μπλεγμενος σε πολλα...η σκηνη μου αφησε μια αισθηση προοικονομιας για του χρονου...οτι θα δουμε μια αναλογη σκηνη που ο πατερας θα ζηταει συγνωμη απο την κορη!...

Στεφανος-Αντιγονη:
Τι να σχολιασω?...καταπληκτικες ερμηνειες απο τους δυο ηθοποιους...θελω πολυ να δω πως θα εξελιχθει η σχεση τους οταν ο Στεφανος μαθει για τη Νταιζη...

Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

Νταιζη-Μπελλος: αυτο ηταν προοικονομια οτι θα δουμε και γαμο στο μελλον?...ελπιζω σε πιο στυλατο νυφικο την επομενη φορα τουλαχιστον...gelio

Λευτερης: ουτε κρυο, ουτε ζεστη...θα περιμενω το τριτο κυκλο γιατι δεν μου ειπε και πολλα απο αυτη τη σκηνη...

Μανος-Ευα:
Δεν θα σχολιασω τη συγκεκριμενη σκηνη...γιατι εξακολουθω να θεωρω "κρυα" τη Ξυλα και "το τεχνασμα με τις σκιες"...λυπαμαι αλλα δεν ειμαι εφηβη για να "συγκινηθω"....

Επειδη ομως:
-δεν ειμαι ουτε η Ακριτα, ουτε ο Κυριτσης, ουτε ο Ελματζόγλου για να ξερω εαν εχουν κανει προταση στο Μπουγιουρη για του χρονου..
-δεν ειμαι ο Μπουγιουρης για να ξερω τα επαγγελματικα του και που θα βρισκεται του χρονου...
-απο τις σκηνες και τις ατακες που ακουσα σημερα και απο αυτα που διαβαζω στα δημοσιευματα...μου εδωσαν την αισθηση οριστικου αποχωρισμου του "Μανου" και οτι δεν εχει γινει καμια προταση για guest του Μπουγιουρη (λυπαμαι εαν δυσαρεστω καποιους...)

Θα θεωρησω οτι αυτες ηταν οι τελευταιες σκηνες του ζευγους Ευας-Μανου...οτι εδω τελειωνει η ιστορια τους και θα κανω μια προσωπικη γενικοτερη επισκοπηση:

1. Καταρχην διαβαζοντας καποιες συνεντευξεις της Ακριτα...οτι η Ευα ειναι "κολλημενη στο Μανο" και το quote του Κυριτση στον ΑΤ: «Η Εύα δεν ξέρω πόσο έχει μεγαλώσει και ωριμάσει και πόσο έχει σωστό κριτήριο στην επιλογή των αντρών στη ζωή της» εχω την αισθηση οτι υπαρχει μια διαφορετικη γνωμη για το ζευγαρι "Ευα-Μανος" στο μυαλο των δημιουργων της σειρας και των τηλεθεατων....

Πως το καταφεραν αυτο δεν ξερω! gelio μη με ρωτατε...


Εχω την αισθηση οτι απλως ηθελαν να δειξουν εναν "ακραιο ερωτα" που ομως δεν ειχε καμια πιθανοτητα να επιζησει στη καθημερινοτητα...

2. Απο αυτους τους δυο ξεκινησαν ολα...Αυτο που ειδα αυτα τα δυο χρονια...ειναι να ξεκιναει μια ιστορια με μια "κοπελιτσα" που λογω λιγου βιαιου οικογενειακου περιβαλλοντος, λιγου συνδρομου κατωτεροτητας..εμεινε κολλημενη στην εφηβεια και στα παραμυθια με τους πυργους και τους πριγκηπες...ενα "αγορακι" που ειπε και δυο τρεις κουβεντουλες παραπανω για ριξει το κοριτσακι ενα καλοκαιρι...στη συνεχεια ομως συνεχισε τη ζωη του γιατι η εφηβεια καποτε τελειωνει...

Μετα το "αγορακι" μεγαλωσε και ηθελε ολο το κοσμο και ολους τους ανθρωπους στα χερια του...και μετα ειδα, διεκδικησεις, αυτοκτονιες, εκδικησεις, παιδια, γαμους, διαζυγια, απαγωγες, σφαιρες, κλαμματα, απειλες, συνταγες μαγειρικης, καποιες καλες και αλλες οχι και τοσο καλες ερωτικες σκηνες...

Αυτο που ΔΕΝ ειδα, ειναι το συγκεκριμενο ζευγαρι μεσα σε μια ισορροπημενη σχεση και στη ρουτινα της καθημερινοτητας (περα απο καποιων ελαχιστων σκηνων), γιατι μια σχεση δεν μπορει να ειναι συνεχως ακραια και μεσα σε εντασεις...

Και τελικα μου εμειναν οι αποριες:

α. Αφου ρε παιδια εισασταν τοσο "κολημμενοι" ο ενας με τον αλλο...γιατι μπλεξατε και τις ζωες τριτων ανθρωπων στη σχεση?

β. Εσεις τελικα τι θελετε να κανετε με τη σχεση σας? Θελετε να ειστε μαζι? χωρια? αγαπημενοι? πλακωμενοι?

Γιατι εαν μετα απο 20 χρονια on-off σχεσης και ολα αυτα που εχετε περασει...δεν εχετε ΑΚΟΜΑ καταφερει να βρειτε το σωστο timing...
μηπως σημαινει οτι καπου υπαρχει προβλημα?
μηπως θα ηταν προτιμοτερο να θυμαστε τη σχεση ως μια ωραια αναμνηση της εφηβειας?, που ολοι ειχαμε τετοιες ιστοριες και τις κραταμε μεσα στη καρδια μας με νοσταλγια, αλλα που παραμενουν εφηβικες και οχι ενηλικες σχεσεις?


Αυτα απο μενα....ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....περιμενω να δω τα γνωστα σεντονακια...

Και εδω θα ειμαστε (τουλαχιστον εγω και δουλεια επιτρεποντος) να τα λεμε απο Σεπτεμβρη...Flkia
Εξαιρετική δουλειά Nicole - τέτοιους σχολιασμούς χαίρομαι να τους διαβάζω!!:cheers: :cheers: :cheers:
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 2:08 pm

giouli_edem έγραψε:Αχ βρε LIBRA μου, εσένα εννοούσα και έγραψα LYDIA κατά λάθος !! Χι,χι ...
Δείτε και το παρακάτω, έτσι για να θυμόμαστε τα Μυστικά που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε ..... Snif



Απιθανο!Οταν διαβαζοντας σε ενα περιοδικο τοτε την υποθεση,δεν μου κινησε καθολου το ενδιαφερον!Το ιδιο απογευμα ομως ειδα τυχαια αυτο το τρειλερ και επαθα σοκ! : respect : : respect : : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maria* Δευ Ιουν 28, 2010 2:14 pm

Cancoon έγραψε:Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά.
Κατά δεύτερον στην σκηνή της Μελίτας με τον Στέφανο. Αυτόν τον Στέφανο θέλω να βλέπω. Που θα πηγαίνει κάθε μέρα για να την πείσει, που θα προσπαθεί να την αγγίξει. Αλλά το πόσο χάρηκα που τον έφερε προ των ευθυνών του στο θέμα με την εγκυμοσύνη της Εύας δεν λέγεται. Εν τέλει κι αυτός παραδέχτηκε πως συμβιβάστηκε, αλλά Στέφανε οι συμβιβασμοί σ' αυτήν την ζωή πληρώνονται και μάλιστα πικρά. Θα χρειαστεί να την ιδρώσεις πολύ την φανέλα και σου αξίζει.
Η κορυφαία στιγμή της σκηνής βέβαια ήταν όταν του είπε ότι είναι έγκυος. Η αντίδραση του Στέφανου δεν είχε καμία σχέση με τα μούτρα που κατέβασε μέχρι το πάτωμα όταν του ανακοίνωσε η Εύα την εγκυμοσύνη της. Αντίθετα τώρα απέναντι στη Μελίτα είχε την αντίδραση που περιμένει να δει κάθε κοπέλα: δάκρυα χαράς, συγκίνηση και χαμόγελο. Και φυσικά “θέλω να προχωρήσουμε τη ζωή μας, εγώ εσύ και το παιδί μας”. Και πάλι θα πω ότι θα χρειαστεί να τρέξει πολύ για να κάνει αυτό το όνειρο πραγματικότητα αλλά του αξίζει και το περιμένω πώς και πώς.
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Παπά κράτησε χαμηλούς τόνους σε αυτήν την σκηνή, όσο λιγότερο θορυβώδης είναι ο πόνος τόσο πιο έντονος είναι και αυτή το απέδωσε εξαιρετικά. Και με τον Σταύρου όμως η χημεία της είναι εκρηκτική – βγάζει το αρσενικό από μέσα του.
Κατά τρίτον στην σκηνή με το Ρούσσο και την Αμαλία, όπου έβγαλε όλη την απελπισία της Μελίτας, το ότι είναι τόσο φορτισμένη και πληγωμένη που δεν μπορεί καν να σκεφτεί. Ευτυχώς ο Ρούσσος σ' αυτήν την σκηνή τα μάζεψε και είπε πως ό,τι κι αν αποφασίσει η Μελίτα θα την στηρίξει. Κι αυτό, διότι η πρώτη του αντίδραση όταν του ανακοίνωσε το νέο η Αμαλία ήταν “υπάρχουν και αμβλώσεις” και πως πίσω από αυτό το παιδί δεν υπάρχει αγάπη. Εκεί ήταν πραγματικά απαράδεκτος. Δεν το πιστεύω ότι μας τον έδειξαν να μιλάει για την άμβλωση σαν να είναι κάτι καθημερινό και απλό. Και εν πάσει περιπτώση δεν θα έπρεπε να αμφισβητεί ότι η κόρη του αγαπάει τον Στέφανο. Μακάρι να τηρήσει αυτό που είπε στη Μελίτα, για να σώσει τουλάχιστον την ιδιότητά του ως πατέρα.
Πάντως η εγκυμοσύνη της Μελίτας μου αρέσει όλο και πιο πολύ σαν εξέλιξη. Ήδη φάνηκε ότι Ρούσσος και Αντιγόνη ακονίζουν μαχαίρια και ότι ο Στέφανος βλέπει αυτό το παιδί σαν τον καρπό του έρωτά του με τη Μελίτα, ενώ αυτή αισθάνεται προδομένη. Τέτοιες αντικρουόμενες καταστάσεις και τέτοιες δυνατές συγκρούσεις δημιουργούν πραγματική ίντριγκα. Δυο μήνες αναμονή – τι να κάνουμε.

Όπως φάνηκε από τη συζήτηση Στέφανου – Χρήστου και από τον καβγά Στέφανου - Αντιγόνης η στάση του Στέφανου απέναντι στην οικογένειά του θα αλλάξει δια παντός. Ναι, θα γίνει ο σκληρός και άτεγκτος άντρας που η Αντιγόνη ονειρευόταν αλλά αυτή τη φορά θα στραφεί εναντίον της. Δεδομένης της αποφασιστικότητας που έδειξε σε αυτές τις δύο σκηνές είμαι περίεργη να δω πώς θα τον επηρεάσει η απόπειρα αυτοκτονίας της μητέρας του.
Επιτέλους χύθηκε άπλετο φως στην ιστορία της Νταίζης. Το ότι η Αντιγόνη μετέφερε το μίσος της για τον Λύτρα στο παιδί τους είναι φριχτό. Και σαν να μην έφτανε που την έδιωξε απο κοντά της, στη συνέχεια αδιαφόρησε για την τύχη της (που ήταν απαίσια) και ακόμα και όταν την επαναπροσέγγισε την κράτησε στην σκιά και δεν αποκάλυψε σε κανέναν ότι είναι η φυσική της μητέρα. Το πιο τραγικό είναι ότι η Νταίζη έμαθε να ζηλεύει τον Στέφανο θεωρώντας ότι αυτός μεγάλωσε στα πουπουλα, όπως είπε χαρακτηριστικά, ενώ στην πραγματικότητα και ο Στέφανος υπέστη ψυχολογική κακομεταχείριση από την Αντιγόνη που τον μεγάλωσε με μοναδικό σκοπό να εξυπηρετήσει τα σχέδιά της. Μ' αυτά και μ' αυτά θέλω πολύ να δω τη σύγκρουση Αντιγόνης – Νταίζης. Αυτό, δε, που θα έβρισκα ακόμα πιο ενδιαφέρον θα ήταν μία συμμαχία Στέφανου – Νταίζης απέναντι στην Αντιγόνη.
Πέραν του ότι σήμερα η Νταίζη έγινε κακιά με αιτία, φάνηκε επίσης ότι είναι πολύ μεγάλο ψάρι για τα δόντια του Χρήστου. Τον έκανε πέρα κανονικότατα και όταν ο Χρήστος μάθει ποια είναι η κοπέλα που νόμιζε ότι ξέρει να χειρίζεται και ότι μπορεί να της κάνει και υποδείξεις, δεν θα ξέρει τι τον χτύπησε.
Παρότι το όλο σκηνικό με τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου δεν στέκει, με την έννοια ότι η ιατροδικαστική εξέταση θα είχε δείξει αν ο θάνατός του επήλθε από σφαίρα ή από ασφυξία, μου άρεσε που τα πράγματα δεν ήταν όπως φανηκαν και αναρωτιέμαι ποιος μπορεί να ήταν ο πραγματικός δολοφόνος.

Από τις σκηνές των φεγγαροπετριτών επισημαίνω τα εξής: το κόκκινο μπλουζάκι που φόρεσαν στην Εύα ήταν εντελώς κιτς και λαικοδεύτερο, το ότι η Εύα κοιτούσε τα γυαλιά ηλίου της που βράχηκαν όταν ο Μάνος έσκυψε και τη φίλησε ήταν ό,τι πιο ξενερωτικό μπορούσε να κάνει η Εύα εκείνη τη στιγμή και τέλος η σκηνή στη βροχή ήταν άστοχη. Δηλαδή είχαμε τρία ζευγάρια ενηλίκων που χαιδεύονταν και φιλιόντουσαν υπό βροχή με φυσιολογικό επακόλουθο το σεξ (εδώ Μάνος – Εύα είχαν γονατίσει στην άμμο, η Δάφνη έβγαλε το πουκάμισο του Νικόλα και ο Λουκάς έκανε κανονικό κεφαλοκλείδωμα στη Νόρα). Το θέμα είναι τι θα κάνανε γι' αυτό: θα έπιανε το κάθε ζευγάρι μια γωνιά στην παραλία;; Λίγη προσοχή ρε παιδιά, ας σταματούσαν τη σκηνή εκεί που χόρευαν όλοι μαζί στην βροχή.

Πολύ ωραίο παιδί ο Μπισμπίκης.

Περιμένω με ανυπομονησία τον τρίτο κύκλο για να δω:Μελίτα – Στέφανο, Ρούσσους – Καρτάληδες και όσα τους συνοδεύουν: έρωτα, αγάπη, πάθος, ίντριγκα, δολοπλοκία, οικογενειακή έχθρα.
Αυτά είναι.

Θα συμφωνήσω ιδιαίτερα μαζί σου σε όλα (για ακόμα μια φορά!!).

Τρελαίνομαι για τον Στέφανο που θα δούμε με τη νέα σεζόν..... Τόσο με την υπόθεση Αντιγόνη-Νταίζη όσο και με τη Μελίτα. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!!!
Επίσης συμφωνώ και επαυξάνω ότι θα δούμε πολύ πολύ πολύυυυ ωραίες στιγμές με Ρούσσο-Αντιγόνη!!!

Καλά για τη σκηνή με την παρέα στη βροχή δε θα το σχολιάσω.... Εντάξει καταλάβαμε το point κύριοι σκηνοθέτες και σεναριογράφοι αλλά λίγο πιο ρεαλιστικό δεν μπορούσατε να το κάνετε??? Έλεος... wall

Μόνο σε ένα από όσα είπες θα διαφωνήσω Cancoon... Δε μου άρεσε ο Μπισμπίκης!! lol!

Αλλά γενικά ένα συγκλονιστικό επεισόδιο που μου άφησε μόνο λαχτάρα και ανυπομονησία για τον τρίτο κύκλο!!!!! Palamakia
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από PrincessRachel Δευ Ιουν 28, 2010 2:28 pm

Εγω δεν εχω κεφι να σχολιασω...Απλα ενα ΥΠΕΡΟΧΟ και Οριστικο ΤΕΛΟΣ.. Snif
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 2:30 pm

ΓΙΟΥΛΗ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΕ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕ ΠΕΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΙΣΗ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Ιουν 28, 2010 2:32 pm

ksanthi έγραψε:ΓΙΟΥΛΗ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΕ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕ ΠΕΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΙΣΗ


και μιση θα μεινει παει ο Μανος εφυγε : scream :
και δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει ...Snif

τοσα επεισοδια ανετα θα μπορουσε να κλεισει την ιστορια του Μανου αλλα δεν.......
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 2:34 pm

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Ιουν 28, 2010 2:43 pm

nikidanis έγραψε:
ksanthi έγραψε:ΓΙΟΥΛΗ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΕ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕ ΠΕΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΙΣΗ


και μιση θα μεινει παει ο Μανος εφυγε : scream :
και δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει ...Snif

τοσα επεισοδια ανετα θα μπορουσε να κλεισει την ιστορια του Μανου αλλα δεν.......

Συμφωνώ Νίκη. Με τόσα επεισόδια θα μπορούσε να τελειώσει αυτή η ιστορία. Και εγώ δεν πιστεύω να ξαναγυρίσει ο Μπουγιούρης.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Ιουν 28, 2010 2:46 pm

Τιτλος: "G a m e o v e r...."


Κεφ. 1 "Μια εγκυμοσυνη...."
Η Μελιτα ειναι εγκυος και η πρωτη που το εμαθε ηταν η Αμαλια κασι φροντισε να ενημερωσει με τροπο -ναι- τον Πετρο.... Η πρωτη του αντιδραση μου εβγαλε οργη και φοβο για τις εξελιξεις και τους κινδυνους που μπορει να σημαινει για την κορη του αυτη η εγκυμοσυνη... Οταν ομως σταθηκε απεναντι απο την "πριγκιπισσα του" και της ειπε πως οτι και αν αποφασισει οτι και αν χρειαστει θα ειναι διπλα της, αναγνωρισα στο προσωπο του εναν πατερα που Αγαπα με το "α" κεφαλαιο την κορη του και οχι εναν πατερα που θα την μεταχειριζιταν ως αντικειμενο προς πωληση! : respect : Η αγκαλια του στην κορη του ηταν πολυ ομορφη και η Μελιτα εμοιαζε με κοριτσακι που προσπαθει απο αυτη την αγκαλια να παρει δυναμη και να συνεχισει....
Ο πατερας της υποθεσης το εχει η μοιρα του να το μαθαινει τελευταιος, προσωπικα μου φανηκε να χαιρεται με το νεο, προς το παρον δε βλεπω το λογο να μην το κανει...


Κεφ. 2 "Μια αναζητηση...."
Ο Στεφανος προσπαθει να μαθει την αληθεια γενικα και ειδικα αυτη την αληθεια που του κρυβουν τοσο η μανα του οσο και Χρηστος.... Στο Χρηστο ειπε οτι ηταν ευτυχισμενος με τη γυναικα του και περιμενε το παιδι του και σε εκεινους-καποιους καποιους δεν αρεσε αυτο και προσπθησαν να καταστρεψουν την ευτυχια του σκοτωνοντας την γυναικα του και το αγγενητο παιδι του.... Εγω να ρωτησω γιατι αφου ηταν τοσο ευτυχισμενος εκλεγε την μοιρα του και αναπολουσε το χαμενο ερωτα;;; Μηπως η απαντηση κρυβεται στο γεγονος οτι κρατησε το δαχτυλιδι και τη βερα της Ευας και πεταξε το κερι ή μηπως στο χερι του στο οποιο φοραει ακομη τη βερα του γαμου του;;;;
Η σκηνη του με την Αντιγονη ηταν πολυ δυνατη... Για μενα ο τροπος που την ελεγε "μανα" ή "μανουλα" μου εβγαζε μια πικρα και ενα σαρκασμο....Η Αντιγονη παρα τις παρακλησεις του Στεφανου να μαθει την αληθεια για το αδερφακι του εμενει σε "χυδαια" ψεματα.....


Κεφ. 3 "Δυο ανατροπες..."
Η μια σεναριακη και η αλλη σε προσωπικο επιπεδο...
Τελικα ο Σταυριδης ναι μεν πυροβολισε τον Χατζηβασιλειου αλλα αυτος αποδειχτηκε "V for Vendetta"!!! Απλως τραυματισμενος ονομασε το δολοφονο του σε εναν αγνωστο ο οποιος φροντισε να τον αποτελειωσει εξηγωντας μου γιατι ο Χατζηβασιλειου ηταν κρεμασμενος εξω απο το αυτοκινητο οταν τον βρηκε η αστυνομια και δημιουργωντας μου ενα σωρο αλλες αποριες, ποιος και γιατι ηθελε να αποτελειωσει τον Χατζηβασιλειου και γιατι πηγε στον ταφο του Σταυριδη; Γιατι αφου ηξερε πως το φονο δεν τον εκανε η Αντιγονη και οτι ο Σταυριδης νομιζε πως ηταν ο ιδιος ο δολοφονος γιατι δεν φροντισε να την απαλλαξει; Ποσο ατζαμης παιζει να ειναι ο ιατροδικαστης ωστε να μην καταλαβει οτι τα τραυματα δεν ηταν μοιραια και ο θανατος προηλθε απο ασφιξια;;; Και πολλες αλλες.... 😕
Η δευτερη ανατροπη ηρθε για μενα μεσα απο την κουβεντα Νταιζης-Αντιγονης οχι γιατι η Νταιζη ειναι κορη της Αντιγονης αυτο το ηξερα αλλα γιατι μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν υπαρχει χειροτερη μανα απο την Νταιζη και χθες διαψευστηκα πανηγυρικα.... Η λεξη "μητερα" που χρησιμοποιουσε η Νταιζη για να απευθυνθει στην Αντιγονη εσταζε πικρα και ειρωνεια.... Η "μητερα" της την εδωσε συνειδητα(?) σε μια οικογενεια που ηξερε(?) οτι δεν θα εχει την παιδικη ηλικια του δικαιουται το καθε παιδι, ποσο μαλλον το παιδι της, μονο και μονο επειδη ηταν παιδι του Λυτρα, ηθελε να καταστρεψει οτιδηποτε ειχε σχεση με τον Ανδρεα Λυτρα ακομη και αν αυτο ηταν το ιδιο της το παιδι.... Για πρωτη φορα χθες εδωσα ελαφρυντικα στη Νταιζη δεν μπορουσε να δωσει αγαπη στο παιδι της γιατι δεν εμαθε ποτε να πως ειναι αυτο συναισθημα, οταν ομως το αφηνε με τον Οδυσσεα ηξερε οτι αυτος ο ανθρωπος θα μπορουσε να το μεγαλωσει σωστα.... Η ανατροπη για μενα ειναι οτι ΝΑΙ την Νταιζη την πουλουσαν απο παιδι και ΝΑΙ εζησε μια φρικτη παιδικη ηλικια και αυτα απο μονα τους μπορουν να καταστρεψουν τον ψυχισμο ενος μελλοντικου ενηλικα και να δικαιολογησουν τη συμπεριφορα του..... Θυμωνα με την Αντιγονη για τον τροπο που φεροταν στο Στεφανο αλλα αηδιασα με τον τροπο που φερθηκε στην Νταιζη και νομιζω οτι η τοσο ιδια με εκεινη κορη της θα ειναι η καταστροφη της....


Κεφ. 4 "Μια αυτοκτονια...."
Η Αντιγονη γυροφερνε το μπουκαλακι με τα χαπια απο τη στιγμη που εφυγε ο Στεφανος μετα τον καβγα τους αλλα νομιζω αυτο που τελικα την ωθησε στο να τα παρει τελικα ηταν οτι και το τελευταιο στηριγμα της, ή καλυτερα η καβατζα της, η κορη που νομιζε οτι την στηριζε δεν της γυρισε απλως την πλατη αλλα στραφηκε εναντιον της... Η σκηνη με τον Στεφανο οταν την βρηκε νεκρη (?) σε κομμα(?) θα δειξει ηταν μοναδικη!!!!
Βρε αγορι μου ομως αντι να την κλαις δεν παιρνεις το 166 μπας και....


Κεφ. 5 "Μια αφιξη...."
Ηρθε ο easy rider δηλωσε σε ποιον μακαρι να ξερε οτι εφτασε και θα μεινει.... Που;; Στην Εδεμ ή γενικα ηρθε ετσι αοριστα;;; Μετα την αφιξη του Στεφανου την περσινη σεζον η οποια ειχε διμορφωθει καταλληλα η συγκεκριμενη μου φανηκε πολυ λιγη......


Κεφ. 6 "Μια προταση..."
Συνοδευομενη απο στομαχικες διαταραχες.... Απο αλλου την περιμεναμε την προταση και απο αλλου μας ηρθε... Ετρωγα κιολας, κριμα το σαλατικο τοσοι ωρα εκανα τα την φτιαξω τη σαλατουλα, κριμα


Κεφ. 7 "Εφτα Αντιο κι ενα ζεϊμπεκικο!"
Ο Μανος αποχαιρετησε απαντες τους ανθρωπους που σημαινουν κατι για εκεινον...
Πρωτα την Ευα, την αποχεραιτουσε ολη νυχτα οσο εκεινη κοιματαν κι αυτος τη χαζευε.... Για εκεινον θα ειναι πιο δυσκολος ο αποχωρισμος γιατι μονο ομορφες στιγμες και πολλη αγαπη θα εχει να θυμαται απο την Ευα....
Σειρα εχει ο Πετρος, ο οποιος ειδε τις ευθυνες του για τα λαθη που εκανε ο Μανος και εκλεισε με Σαιξπηρ....
Ακολουθει η Μελιτα, η οποια για μενα πραγματικα λυπαται για την αποχωρηση του Μανου και προβληματιζεται για την Ευα και το πως θα διαχειριστει την αποχωρηση του.... Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το ξεσπαμα της οταν την πηρε αγκαλια....
Απο τους ωραιοτερους αποχαιρετισμους ηταν αυτος με την Νεφελιτσα που εσφιξε τα χερια γυρω απο το λαιμο του "Σ'αγαπαω πολυ μπαμπα μου σ'αγαπαω!" και εκεινος της υποσχεθηκε οτι θα τον βλεπει καθε μερα και θα την παρει μαζι του κλειδωμενη στην καρδια του... Love!
Αυτος που περιμενα πως και πως ηταν αυτος με την Μαριλια, η οποια προσπαθουσε να διατηρησει την αυτοκυριαρχια της... Τελικα ακουσα αυτο που ηθελα τοσο πολυ να ακουσω " Σ'αγαπαω... Σ'αγαπαω μπαμπα μου!" inlove
Ο πιο γεματος ηταν αυτος της Παρεας της Φεγγαροπετρας! Αφου προμηθευτηκαν τη μιση φαρματευτικη εταιρια, την κιθαρα και το καδρονι του Νικολα, αφου "τσακωθηκαν" για το ποιος θα φορτωσει τα πραγματα στα αυτοκινητα, αφου εθαψαν το Νικολα κατω απο την υποανεγερση σκηνη καταφεραν να κανουν καμπινγκ.... Κολυμπησαν, τραγουδησαν και χορεψαν στη βροχη, περασαν το τελευταιο βραδυ του Μανου στη Ελλαδα σαν να ηταν το τελευταιο τους βραδυ στην κατασκηνωση.... Το επομενο πρωι μια ομαδικη αγκαλια ηταν και το τελευταιο τους αντιο.... Hug (Πως γινεται παντα αυτος που παιρνει τις περισσοτερες προφυλαξεις απο τις ασθενειες να ειναι τελικα αυτος που θα αρρωστησει;;Wink
Τελος ο Ηλιας αποχαιρετησε το γιο του τον οποιο ισως να μην προλαβει να ξαναδει, αυτη τη σκεψη εκανα οταν ειδα την σκηνη τους....


Κεφ. 8 "Μια υποσχεση..."
"Μεχρι οι δυο σκιες μας να γινουν μια....." Οταν ειδα το Μανο να φευγει διπλα απο την Ευα και εκεινη να μενει μονη της θεωρησα οτι οι δυο σκηνες εγιναν μια αυτη της Ευας αλλα τελικα εκανα λαθος η αγκαλια τους ηταν η τελικη σκια και ομολογω με αγριεψε λιγο η εικονα... "Μανο! Καλο Ταξιδι!" Flkia
"Ακομα κι αν η καρδια μου παψει να χτυπαει" Για μενα οταν εκπληρωνει κανεις μια υποσχεση πρεπει να δινει μια καινουρια.... inlove


Επιλογος
Αυτος ηταν ο απολογισμος του τελευταιου επεισοδιου το οποιο ηταν ακρως συγκινητικο και εδωσε το στιγμα για την συνεχεια της σειρας.... Η παρεα πλεον θα συμπληρωνει τις υπολοιπες ιστοριες αντι για το αντιθετο... Οι εκρεμοτητες για τη νεα σζον εινια ο νεος αγνωστος, η κορη του Χατζηβασιλειου, ο φονος που νομιζαμε οτι εξιχνιαστηκε αλλα τελικα δεν, η εγκυμοσυνη της Μελιτας, η εκδικηση της Νταιζης, ο γαμος της Νταιζης και πολλα ακομη τα οποια θα σκαρφιστουν οι σεναριογραφοι.... Τα Μυστικα οπως τα ξεραμε εριξαν τιτλους τελους χθες, γιατι μαλλον ειχαν τελειωσει πολυ νωριτερα, απο δω και μπρος δεν ξερω τι θα δουμε αλλα θα ειναι κατι διαφορετικο.... Κατα ενα περιεργο τροπο χθες το Dust in the wind μου φανταζε προφητικο.... -το γεγονος οτι μετα το τελος του τραγουδιου περιμενα να ακουσω "φαινεται σαν να' ναι χθες μα πανε τοσα χρονια..." ειναι παρενεργεια του forum! slap - Game over....


Η συνεχεια Καλο Καλοκαιρι!!!!!!


Υ.Γ. "Τελειο" το επεισοδιο απο μενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Ιουν 28, 2010 2:47 pm

giouli_edem έγραψε:Αχ βρε LIBRA μου, εσένα εννοούσα και έγραψα LYDIA κατά λάθος !! Χι,χι ...
Δείτε και το παρακάτω, έτσι για να θυμόμαστε τα Μυστικά που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε ..... Snif




ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ giouli ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ........ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ LYDIA ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝOΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ!!! Wink
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ............ Snif Snif Snif wall


Έχει επεξεργασθεί από τον/την LIBRA στις Δευ Ιουν 28, 2010 2:57 pm, 1 φορά
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Ιουν 28, 2010 2:51 pm

ksanthi έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

Νικη εγραψε
γιατι δεν υπαρχει περιπτωση παει ο Μανος εκλεισε σαν ηρωας

nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 2:52 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "G a m e o v e r...."


Κεφ. 1 "Μια εγκυμοσυνη...."
Η Μελιτα ειναι εγκυος και η πρωτη που το εμαθε ηταν η Αμαλια κασι φροντισε να ενημερωσει με τροπο -ναι- τον Πετρο.... Η πρωτη του αντιδραση μου εβγαλε οργη και φοβο για τις εξελιξεις και τους κινδυνους που μπορει να σημαινει για την κορη του αυτη η εγκυμοσυνη... Οταν ομως σταθηκε απεναντι απο την "πριγκιπισσα του" και της ειπε πως οτι και αν αποφασισει οτι και αν χρειαστει θα ειναι διπλα της, αναγνωρισα στο προσωπο του εναν πατερα που Αγαπα με το "α" κεφαλαιο την κορη του και οχι εναν πατερα που θα την μεταχειριζιταν ως αντικειμενο προς πωληση! : respect : Η αγκαλια του στην κορη του ηταν πολυ ομορφη και η Μελιτα εμοιαζε με κοριτσακι που προσπαθει απο αυτη την αγκαλια να παρει δυναμη και να συνεχισει....
Ο πατερας της υποθεσης το εχει η μοιρα του να το μαθαινει τελευταιος, προσωπικα μου φανηκε να χαιρεται με το νεο, προς το παρον δε βλεπω το λογο να μην το κανει...


Κεφ. 2 "Μια αναζητηση...."
Ο Στεφανος προσπαθει να μαθει την αληθεια γενικα και ειδικα αυτη την αληθεια που του κρυβουν τοσο η μανα του οσο και Χρηστος.... Στο Χρηστο ειπε οτι ηταν ευτυχισμενος με τη γυναικα του και περιμενε το παιδι του και σε εκεινους-καποιους καποιους δεν αρεσε αυτο και προσπθησαν να καταστρεψουν την ευτυχια του σκοτωνοντας την γυναικα του και το αγγενητο παιδι του.... Εγω να ρωτησω γιατι αφου ηταν τοσο ευτυχισμενος εκλεγε την μοιρα του και αναπολουσε το χαμενο ερωτα;;; Μηπως η απαντηση κρυβεται στο γεγονος οτι κρατησε το δαχτυλιδι και τη βερα της Ευας και πεταξε το κερι ή μηπως στο χερι του στο οποιο φοραει ακομη τη βερα του γαμου του;;;;
Η σκηνη του με την Αντιγονη ηταν πολυ δυνατη... Για μενα ο τροπος που την ελεγε "μανα" ή "μανουλα" μου εβγαζε μια πικρα και ενα σαρκασμο....Η Αντιγονη παρα τις παρακλησεις του Στεφανου να μαθει την αληθεια για το αδερφακι του εμενει σε "χυδαια" ψεματα.....


Κεφ. 3 "Δυο ανατροπες..."
Η μια σεναριακη και η αλλη σε προσωπικο επιπεδο...
Τελικα ο Σταυριδης ναι μεν πυροβολισε τον Χατζηβασιλειου αλλα αυτος αποδειχτηκε "V for Vendetta"!!! Απλως τραυματισμενος ονομασε το δολοφονο του σε εναν αγνωστο ο οποιος φροντισε να τον αποτελειωσει εξηγωντας μου γιατι ο Χατζηβασιλειου ηταν κρεμασμενος εξω απο το αυτοκινητο οταν τον βρηκε η αστυνομια και δημιουργωντας μου ενα σωρο αλλες αποριες, ποιος και γιατι ηθελε να αποτελειωσει τον Χατζηβασιλειου και γιατι πηγε στον ταφο του Σταυριδη; Γιατι αφου ηξερε πως το φονο δεν τον εκανε η Αντιγονη και οτι ο Σταυριδης νομιζε πως ηταν ο ιδιος ο δολοφονος γιατι δεν φροντισε να την απαλλαξει; Ποσο ατζαμης παιζει να ειναι ο ιατροδικαστης ωστε να μην καταλαβει οτι τα τραυματα δεν ηταν μοιραια και ο θανατος προηλθε απο ασφιξια;;; Και πολλες αλλες.... 😕
Η δευτερη ανατροπη ηρθε για μενα μεσα απο την κουβεντα Νταιζης-Αντιγονης οχι γιατι η Νταιζη ειναι κορη της Αντιγονης αυτο το ηξερα αλλα γιατι μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν υπαρχει χειροτερη μανα απο την Νταιζη και χθες διαψευστηκα πανηγυρικα.... Η λεξη "μητερα" που χρησιμοποιουσε η Νταιζη για να απευθυνθει στην Αντιγονη εσταζε πικρα και ειρωνεια.... Η "μητερα" της την εδωσε συνειδητα(?) σε μια οικογενεια που ηξερε(?) οτι δεν θα εχει την παιδικη ηλικια του δικαιουται το καθε παιδι, ποσο μαλλον το παιδι της, μονο και μονο επειδη ηταν παιδι του Λυτρα, ηθελε να καταστρεψει οτιδηποτε ειχε σχεση με τον Ανδρεα Λυτρα ακομη και αν αυτο ηταν το ιδιο της το παιδι.... Για πρωτη φορα χθες εδωσα ελαφρυντικα στη Νταιζη δεν μπορουσε να δωσει αγαπη στο παιδι της γιατι δεν εμαθε ποτε να πως ειναι αυτο συναισθημα, οταν ομως το αφηνε με τον Οδυσσεα ηξερε οτι αυτος ο ανθρωπος θα μπορουσε να το μεγαλωσει σωστα.... Η ανατροπη για μενα ειναι οτι ΝΑΙ την Νταιζη την πουλουσαν απο παιδι και ΝΑΙ εζησε μια φρικτη παιδικη ηλικια και αυτα απο μονα τους μπορουν να καταστρεψουν τον ψυχισμο ενος μελλοντικου ενηλικα και να δικαιολογησουν τη συμπεριφορα του..... Θυμωνα με την Αντιγονη για τον τροπο που φεροταν στο Στεφανο αλλα αηδιασα με τον τροπο που φερθηκε στην Νταιζη και νομιζω οτι η τοσο ιδια με εκεινη κορη της θα ειναι η καταστροφη της....


Κεφ. 4 "Μια αυτοκτονια...."
Η Αντιγονη γυροφερνε το μπουκαλακι με τα χαπια απο τη στιγμη που εφυγε ο Στεφανος μετα τον καβγα τους αλλα νομιζω αυτο που τελικα την ωθησε στο να τα παρει τελικα ηταν οτι και το τελευταιο στηριγμα της, ή καλυτερα η καβατζα της, η κορη που νομιζε οτι την στηριζε δεν της γυρισε απλως την πλατη αλλα στραφηκε εναντιον της... Η σκηνη με τον Στεφανο οταν την βρηκε νεκρη (?) σε κομμα(?) θα δειξει ηταν μοναδικη!!!!
Βρε αγορι μου ομως αντι να την κλαις δεν παιρνεις το 166 μπας και....


Κεφ. 5 "Μια αφιξη...."
Ηρθε ο easy rider δηλωσε σε ποιον μακαρι να ξερε οτι εφτασε και θα μεινει.... Που;; Στην Εδεμ ή γενικα ηρθε ετσι αοριστα;;; Μετα την αφιξη του Στεφανου την περσινη σεζον η οποια ειχε διμορφωθει καταλληλα η συγκεκριμενη μου φανηκε πολυ λιγη......


Κεφ. 6 "Μια προταση..."
Συνοδευομενη απο στομαχικες διαταραχες.... Απο αλλου την περιμεναμε την προταση και απο αλλου μας ηρθε... Ετρωγα κιολας, κριμα το σαλατικο τοσοι ωρα εκανα τα την φτιαξω τη σαλατουλα, κριμα


Κεφ. 7 "Εφτα Αντιο κι ενα ζεϊμπεκικο!"
Ο Μανος αποχαιρετησε απαντες τους ανθρωπους που σημαινουν κατι για εκεινον...
Πρωτα την Ευα, την αποχεραιτουσε ολη νυχτα οσο εκεινη κοιματαν κι αυτος τη χαζευε.... Για εκεινον θα ειναι πιο δυσκολος ο αποχωρισμος γιατι μονο ομορφες στιγμες και πολλη αγαπη θα εχει να θυμαται απο την Ευα....
Σειρα εχει ο Πετρος, ο οποιος ειδε τις ευθυνες του για τα λαθη που εκανε ο Μανος και εκλεισε με Σαιξπηρ....
Ακολουθει η Μελιτα, η οποια για μενα πραγματικα λυπαται για την αποχωρηση του Μανου και προβληματιζεται για την Ευα και το πως θα διαχειριστει την αποχωρηση του.... Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το ξεσπαμα της οταν την πηρε αγκαλια....
Απο τους ωραιοτερους αποχαιρετισμους ηταν αυτος με την Νεφελιτσα που εσφιξε τα χερια γυρω απο το λαιμο του "Σ'αγαπαω πολυ μπαμπα μου σ'αγαπαω!" και εκεινος της υποσχεθηκε οτι θα τον βλεπει καθε μερα και θα την παρει μαζι του κλειδωμενη στην καρδια του... Love!
Αυτος που περιμενα πως και πως ηταν αυτος με την Μαριλια, η οποια προσπαθουσε να διατηρησει την αυτοκυριαρχια της... Τελικα ακουσα αυτο που ηθελα τοσο πολυ να ακουσω " Σ'αγαπαω... Σ'αγαπαω μπαμπα μου!" inlove
Ο πιο γεματος ηταν αυτος της Παρεας της Φεγγαροπετρας! Αφου προμηθευτηκαν τη μιση φαρματευτικη εταιρια, την κιθαρα και το καδρονι του Νικολα, αφου "τσακωθηκαν" για το ποιος θα φορτωσει τα πραγματα στα αυτοκινητα, αφου εθαψαν το Νικολα κατω απο την υποανεγερση σκηνη καταφεραν να κανουν καμπινγκ.... Κολυμπησαν, τραγουδησαν και χορεψαν στη βροχη, περασαν το τελευταιο βραδυ του Μανου στη Ελλαδα σαν να ηταν το τελευταιο τους βραδυ στην κατασκηνωση.... Το επομενο πρωι μια ομαδικη αγκαλια ηταν και το τελευταιο τους αντιο.... Hug (Πως γινεται παντα αυτος που παιρνει τις περισσοτερες προφυλαξεις απο τις ασθενειες να ειναι τελικα αυτος που θα αρρωστησει;;Wink
Τελος ο Ηλιας αποχαιρετησε το γιο του τον οποιο ισως να μην προλαβει να ξαναδει, αυτη τη σκεψη εκανα οταν ειδα την σκηνη τους....


Κεφ. 8 "Μια υποσχεση..."
"Μεχρι οι δυο σκιες μας να γινουν μια....." Οταν ειδα το Μανο να φευγει διπλα απο την Ευα και εκεινη να μενει μονη της θεωρησα οτι οι δυο σκηνες εγιναν μια αυτη της Ευας αλλα τελικα εκανα λαθος η αγκαλια τους ηταν η τελικη σκια και ομολογω με αγριεψε λιγο η εικονα... "Μανο! Καλο Ταξιδι!" Flkia
"Ακομα κι αν η καρδια μου παψει να χτυπαει" Για μενα οταν εκπληρωνει κανεις μια υποσχεση πρεπει να δινει μια καινουρια.... inlove


Επιλογος
Αυτος ηταν ο απολογισμος του τελευταιου επεισοδιου το οποιο ηταν ακρως συγκινητικο και εδωσε το στιγμα για την συνεχεια της σειρας.... Η παρεα πλεον θα συμπληρωνει τις υπολοιπες ιστοριες αντι για το αντιθετο... Οι εκρεμοτητες για τη νεα σζον εινια ο νεος αγνωστος, η κορη του Χατζηβασιλειου, ο φονος που νομιζαμε οτι εξιχνιαστηκε αλλα τελικα δεν, η εγκυμοσυνη της Μελιτας, η εκδικηση της Νταιζης, ο γαμος της Νταιζης και πολλα ακομη τα οποια θα σκαρφιστουν οι σεναριογραφοι.... Τα Μυστικα οπως τα ξεραμε εριξαν τιτλους τελους χθες, γιατι μαλλον ειχαν τελειωσει πολυ νωριτερα, απο δω και μπρος δεν ξερω τι θα δουμε αλλα θα ειναι κατι διαφορετικο.... Κατα ενα περιεργο τροπο χθες το Dust in the wind μου φανταζε προφητικο.... -το γεγονος οτι μετα το τελος του τραγουδιου περιμενα να ακουσω "φαινεται σαν να' ναι χθες μα πανε τοσα χρονια..." ειναι παρενεργεια του forum! slap - Game over....


Η συνεχεια Καλο Καλοκαιρι!!!!!!


Υ.Γ. "Τελειο" το επεισοδιο απο μενα!
Γιαννα μου καταπληκτικος σχολιασμος! Snif Τον κατευχαριστηθηκα και συμφωνω σε ολα! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Ιουν 28, 2010 2:57 pm

evanna έγραψε:
Γιαννα μου καταπληκτικος σχολιασμος! Snif Τον κατευχαριστηθηκα και συμφωνω σε ολα! oscar [/quote]

Ευχαριστω πολυ Εβαννα μου και φυσικα ανταποδιδω!!! oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Ιουν 28, 2010 3:09 pm

evanna έγραψε:
edem4ever έγραψε:Τιτλος: "G a m e o v e r...."


Κεφ. 1 "Μια εγκυμοσυνη...."
Η Μελιτα ειναι εγκυος και η πρωτη που το εμαθε ηταν η Αμαλια κασι φροντισε να ενημερωσει με τροπο -ναι- τον Πετρο.... Η πρωτη του αντιδραση μου εβγαλε οργη και φοβο για τις εξελιξεις και τους κινδυνους που μπορει να σημαινει για την κορη του αυτη η εγκυμοσυνη... Οταν ομως σταθηκε απεναντι απο την "πριγκιπισσα του" και της ειπε πως οτι και αν αποφασισει οτι και αν χρειαστει θα ειναι διπλα της, αναγνωρισα στο προσωπο του εναν πατερα που Αγαπα με το "α" κεφαλαιο την κορη του και οχι εναν πατερα που θα την μεταχειριζιταν ως αντικειμενο προς πωληση! : respect : Η αγκαλια του στην κορη του ηταν πολυ ομορφη και η Μελιτα εμοιαζε με κοριτσακι που προσπαθει απο αυτη την αγκαλια να παρει δυναμη και να συνεχισει....
Ο πατερας της υποθεσης το εχει η μοιρα του να το μαθαινει τελευταιος, προσωπικα μου φανηκε να χαιρεται με το νεο, προς το παρον δε βλεπω το λογο να μην το κανει...


Κεφ. 2 "Μια αναζητηση...."
Ο Στεφανος προσπαθει να μαθει την αληθεια γενικα και ειδικα αυτη την αληθεια που του κρυβουν τοσο η μανα του οσο και Χρηστος.... Στο Χρηστο ειπε οτι ηταν ευτυχισμενος με τη γυναικα του και περιμενε το παιδι του και σε εκεινους-καποιους καποιους δεν αρεσε αυτο και προσπθησαν να καταστρεψουν την ευτυχια του σκοτωνοντας την γυναικα του και το αγγενητο παιδι του.... Εγω να ρωτησω γιατι αφου ηταν τοσο ευτυχισμενος εκλεγε την μοιρα του και αναπολουσε το χαμενο ερωτα;;; Μηπως η απαντηση κρυβεται στο γεγονος οτι κρατησε το δαχτυλιδι και τη βερα της Ευας και πεταξε το κερι ή μηπως στο χερι του στο οποιο φοραει ακομη τη βερα του γαμου του;;;;
Η σκηνη του με την Αντιγονη ηταν πολυ δυνατη... Για μενα ο τροπος που την ελεγε "μανα" ή "μανουλα" μου εβγαζε μια πικρα και ενα σαρκασμο....Η Αντιγονη παρα τις παρακλησεις του Στεφανου να μαθει την αληθεια για το αδερφακι του εμενει σε "χυδαια" ψεματα.....


Κεφ. 3 "Δυο ανατροπες..."
Η μια σεναριακη και η αλλη σε προσωπικο επιπεδο...
Τελικα ο Σταυριδης ναι μεν πυροβολισε τον Χατζηβασιλειου αλλα αυτος αποδειχτηκε "V for Vendetta"!!! Απλως τραυματισμενος ονομασε το δολοφονο του σε εναν αγνωστο ο οποιος φροντισε να τον αποτελειωσει εξηγωντας μου γιατι ο Χατζηβασιλειου ηταν κρεμασμενος εξω απο το αυτοκινητο οταν τον βρηκε η αστυνομια και δημιουργωντας μου ενα σωρο αλλες αποριες, ποιος και γιατι ηθελε να αποτελειωσει τον Χατζηβασιλειου και γιατι πηγε στον ταφο του Σταυριδη; Γιατι αφου ηξερε πως το φονο δεν τον εκανε η Αντιγονη και οτι ο Σταυριδης νομιζε πως ηταν ο ιδιος ο δολοφονος γιατι δεν φροντισε να την απαλλαξει; Ποσο ατζαμης παιζει να ειναι ο ιατροδικαστης ωστε να μην καταλαβει οτι τα τραυματα δεν ηταν μοιραια και ο θανατος προηλθε απο ασφιξια;;; Και πολλες αλλες.... 😕
Η δευτερη ανατροπη ηρθε για μενα μεσα απο την κουβεντα Νταιζης-Αντιγονης οχι γιατι η Νταιζη ειναι κορη της Αντιγονης αυτο το ηξερα αλλα γιατι μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν υπαρχει χειροτερη μανα απο την Νταιζη και χθες διαψευστηκα πανηγυρικα.... Η λεξη "μητερα" που χρησιμοποιουσε η Νταιζη για να απευθυνθει στην Αντιγονη εσταζε πικρα και ειρωνεια.... Η "μητερα" της την εδωσε συνειδητα(?) σε μια οικογενεια που ηξερε(?) οτι δεν θα εχει την παιδικη ηλικια του δικαιουται το καθε παιδι, ποσο μαλλον το παιδι της, μονο και μονο επειδη ηταν παιδι του Λυτρα, ηθελε να καταστρεψει οτιδηποτε ειχε σχεση με τον Ανδρεα Λυτρα ακομη και αν αυτο ηταν το ιδιο της το παιδι.... Για πρωτη φορα χθες εδωσα ελαφρυντικα στη Νταιζη δεν μπορουσε να δωσει αγαπη στο παιδι της γιατι δεν εμαθε ποτε να πως ειναι αυτο συναισθημα, οταν ομως το αφηνε με τον Οδυσσεα ηξερε οτι αυτος ο ανθρωπος θα μπορουσε να το μεγαλωσει σωστα.... Η ανατροπη για μενα ειναι οτι ΝΑΙ την Νταιζη την πουλουσαν απο παιδι και ΝΑΙ εζησε μια φρικτη παιδικη ηλικια και αυτα απο μονα τους μπορουν να καταστρεψουν τον ψυχισμο ενος μελλοντικου ενηλικα και να δικαιολογησουν τη συμπεριφορα του..... Θυμωνα με την Αντιγονη για τον τροπο που φεροταν στο Στεφανο αλλα αηδιασα με τον τροπο που φερθηκε στην Νταιζη και νομιζω οτι η τοσο ιδια με εκεινη κορη της θα ειναι η καταστροφη της....


Κεφ. 4 "Μια αυτοκτονια...."
Η Αντιγονη γυροφερνε το μπουκαλακι με τα χαπια απο τη στιγμη που εφυγε ο Στεφανος μετα τον καβγα τους αλλα νομιζω αυτο που τελικα την ωθησε στο να τα παρει τελικα ηταν οτι και το τελευταιο στηριγμα της, ή καλυτερα η καβατζα της, η κορη που νομιζε οτι την στηριζε δεν της γυρισε απλως την πλατη αλλα στραφηκε εναντιον της... Η σκηνη με τον Στεφανο οταν την βρηκε νεκρη (?) σε κομμα(?) θα δειξει ηταν μοναδικη!!!!
Βρε αγορι μου ομως αντι να την κλαις δεν παιρνεις το 166 μπας και....


Κεφ. 5 "Μια αφιξη...."
Ηρθε ο easy rider δηλωσε σε ποιον μακαρι να ξερε οτι εφτασε και θα μεινει.... Που;; Στην Εδεμ ή γενικα ηρθε ετσι αοριστα;;; Μετα την αφιξη του Στεφανου την περσινη σεζον η οποια ειχε διμορφωθει καταλληλα η συγκεκριμενη μου φανηκε πολυ λιγη......


Κεφ. 6 "Μια προταση..."
Συνοδευομενη απο στομαχικες διαταραχες.... Απο αλλου την περιμεναμε την προταση και απο αλλου μας ηρθε... Ετρωγα κιολας, κριμα το σαλατικο τοσοι ωρα εκανα τα την φτιαξω τη σαλατουλα, κριμα


Κεφ. 7 "Εφτα Αντιο κι ενα ζεϊμπεκικο!"
Ο Μανος αποχαιρετησε απαντες τους ανθρωπους που σημαινουν κατι για εκεινον...
Πρωτα την Ευα, την αποχεραιτουσε ολη νυχτα οσο εκεινη κοιματαν κι αυτος τη χαζευε.... Για εκεινον θα ειναι πιο δυσκολος ο αποχωρισμος γιατι μονο ομορφες στιγμες και πολλη αγαπη θα εχει να θυμαται απο την Ευα....
Σειρα εχει ο Πετρος, ο οποιος ειδε τις ευθυνες του για τα λαθη που εκανε ο Μανος και εκλεισε με Σαιξπηρ....
Ακολουθει η Μελιτα, η οποια για μενα πραγματικα λυπαται για την αποχωρηση του Μανου και προβληματιζεται για την Ευα και το πως θα διαχειριστει την αποχωρηση του.... Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το ξεσπαμα της οταν την πηρε αγκαλια....
Απο τους ωραιοτερους αποχαιρετισμους ηταν αυτος με την Νεφελιτσα που εσφιξε τα χερια γυρω απο το λαιμο του "Σ'αγαπαω πολυ μπαμπα μου σ'αγαπαω!" και εκεινος της υποσχεθηκε οτι θα τον βλεπει καθε μερα και θα την παρει μαζι του κλειδωμενη στην καρδια του... Love!
Αυτος που περιμενα πως και πως ηταν αυτος με την Μαριλια, η οποια προσπαθουσε να διατηρησει την αυτοκυριαρχια της... Τελικα ακουσα αυτο που ηθελα τοσο πολυ να ακουσω " Σ'αγαπαω... Σ'αγαπαω μπαμπα μου!" inlove
Ο πιο γεματος ηταν αυτος της Παρεας της Φεγγαροπετρας! Αφου προμηθευτηκαν τη μιση φαρματευτικη εταιρια, την κιθαρα και το καδρονι του Νικολα, αφου "τσακωθηκαν" για το ποιος θα φορτωσει τα πραγματα στα αυτοκινητα, αφου εθαψαν το Νικολα κατω απο την υποανεγερση σκηνη καταφεραν να κανουν καμπινγκ.... Κολυμπησαν, τραγουδησαν και χορεψαν στη βροχη, περασαν το τελευταιο βραδυ του Μανου στη Ελλαδα σαν να ηταν το τελευταιο τους βραδυ στην κατασκηνωση.... Το επομενο πρωι μια ομαδικη αγκαλια ηταν και το τελευταιο τους αντιο.... Hug (Πως γινεται παντα αυτος που παιρνει τις περισσοτερες προφυλαξεις απο τις ασθενειες να ειναι τελικα αυτος που θα αρρωστησει;;Wink
Τελος ο Ηλιας αποχαιρετησε το γιο του τον οποιο ισως να μην προλαβει να ξαναδει, αυτη τη σκεψη εκανα οταν ειδα την σκηνη τους....


Κεφ. 8 "Μια υποσχεση..."
"Μεχρι οι δυο σκιες μας να γινουν μια....." Οταν ειδα το Μανο να φευγει διπλα απο την Ευα και εκεινη να μενει μονη της θεωρησα οτι οι δυο σκηνες εγιναν μια αυτη της Ευας αλλα τελικα εκανα λαθος η αγκαλια τους ηταν η τελικη σκια και ομολογω με αγριεψε λιγο η εικονα... "Μανο! Καλο Ταξιδι!" Flkia
"Ακομα κι αν η καρδια μου παψει να χτυπαει" Για μενα οταν εκπληρωνει κανεις μια υποσχεση πρεπει να δινει μια καινουρια.... inlove


Επιλογος
Αυτος ηταν ο απολογισμος του τελευταιου επεισοδιου το οποιο ηταν ακρως συγκινητικο και εδωσε το στιγμα για την συνεχεια της σειρας.... Η παρεα πλεον θα συμπληρωνει τις υπολοιπες ιστοριες αντι για το αντιθετο... Οι εκρεμοτητες για τη νεα σζον εινια ο νεος αγνωστος, η κορη του Χατζηβασιλειου, ο φονος που νομιζαμε οτι εξιχνιαστηκε αλλα τελικα δεν, η εγκυμοσυνη της Μελιτας, η εκδικηση της Νταιζης, ο γαμος της Νταιζης και πολλα ακομη τα οποια θα σκαρφιστουν οι σεναριογραφοι.... Τα Μυστικα οπως τα ξεραμε εριξαν τιτλους τελους χθες, γιατι μαλλον ειχαν τελειωσει πολυ νωριτερα, απο δω και μπρος δεν ξερω τι θα δουμε αλλα θα ειναι κατι διαφορετικο.... Κατα ενα περιεργο τροπο χθες το Dust in the wind μου φανταζε προφητικο.... -το γεγονος οτι μετα το τελος του τραγουδιου περιμενα να ακουσω "φαινεται σαν να' ναι χθες μα πανε τοσα χρονια..." ειναι παρενεργεια του forum! slap - Game over....


Η συνεχεια Καλο Καλοκαιρι!!!!!!


Υ.Γ. "Τελειο" το επεισοδιο απο μενα!
Γιαννα μου καταπληκτικος σχολιασμος! Snif Τον κατευχαριστηθηκα και συμφωνω σε ολα! oscar


Κι εγώ με τη σειρά μου το oscar μου για ένα πολύ ωραίο σχολιασμό !! Thumbs up
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από tinaki18 Δευ Ιουν 28, 2010 3:21 pm

τελιοοοοο απιστευτοοοο!!!!!!!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Ιουν 28, 2010 3:26 pm

Να πώ οτι τρελάθηκα με το επεισόδιο που κατά τύχη ήταν και το τελευταίο; scratch
--> Θα ήταν ένα τεράστιο ψέμα...

Να πώ οτι δάκρυσα και έκλαψα που τελειώνει; scratch
--> Θα πώ μόνο οτι βούκωσα στις σκηνές με τα παδιά του Μάνου και τίποτα παραπάνω...

Να πώ οτι αγωνιώ για τον τρίτο κύκλο; scratch
--> Αυτό και αν θα ήταν ψέμα....


Όπως καταλαβαίνετε προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα καθόλου με το επεισόδιο...
Τουλάχιστον η σειρά ήταν ειλικρινής μαζί μας στο τελευταίο επεισόδιο...
Μας έδειξε έναν προς έναν τους πρωταγωνιστές της επόμενης σεζόν και μέσα σ'αυτούς ουδεμία συμμετοχή θα έχουν οι Φεγγαροπετρίτες, οι οποίοι Φεγγαροπετρίτες ήταν ο λόγος που αγαπήθηκε αυτή η σειρά γιατί θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο τρέϊλερ της σειράς που είχε ΜΟΝΟ την ιστορία τους....

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή σκηνή προς σκηνή....

Εύα-Μάνος (ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει Love! )
Πρωϊνό ξύπνημα για δύο ανθρώπους που την επόμενη μέρα θα πρέπει να χωρίσουν.. Σε πόσο δύσκολη θέση θα βρίσκονταν; Κυρίως ο Μάνος, ο οποίος αυτός είναι που διαλέγει τέτοιο δρόμο...
Το χειροφίλημα μου άρεσε πολύ Heart1, όπως και η αγκαλιά τους.. Κυρίως όμως τα τελευταία λόγια που είπαν, ήταν τόσο ουσιαστικά, "Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει".. Κάτι που πολλοί μπορούν να πούν αλλά λίγοι το εννοούν και η Εύα με τον Μάνο, όσα λάθη και αν έκαναν, το εννοούν... Η ιστορία τους έχει αποδείξει οτι το εννοούν.....

Νόρα-Λουκάς (αναγκαία υλικά για...... τον Ερυθρό Σταυρό gelio )
Την συγκεκριμένη σκηνή έτυχε να την δώ με παρέα και πεθάναμε στο γέλιο κυριολεκτικά (στις διαφημήσεις μετά έφυγαν -τυχαίο; δεν νομίζω- γιατί έπρεπε επειγόντως να πάνε τουαλέτα οι άνθρωποι)... Δεν με χάλασαν οι υπερβολές της Νόρας γιατί με αποζημίωσαν με τις εκφράσεις τους και αυτοί οι δύο το έχουν αυτό... Και διάλογος να μην υπήρχε, μόνο και μόνο οι εκφράσεις τους σε έκαναν να καταλαβαίνεις οτι η Νόρα ζητάει απο τον Λουκά "φυσιολογικά", καθημερινά πράγματα και οτι ο Λουκάς είχε γίνει τούρμπο και λίγα λέω.... Δε με ενοχλούν καθόλου αυτά άλλωστε και στον πρώτο κύκλο κάναν διάφορα (μυγοσκοτώστρες, λαιμόκομψη, κτλ)...
Το κακό είναι οτι περιορίζονται μόνο σ'αυτά (οι σεναριογράφοι) ενώ θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν το συγκεκριμένο ζευγάρι ΚΑΙ σε σκηνές πιο συναισθηματικές όπως μια συζήτηση για τα παλιά; μια μπέμπα;
Αλλά τι λέω; Είπαμε, αν κάνουν μωρό, θα γίνουν βαρετοί μίας και είναι το μόνο ολοκληρωμένο ζευγάρι της σειράς χωρίς πεντάγωνα και εξάγωνα.... wall

Αμαλία-Ρούσσος ("χαρμόσυνα" νέα)
Πολύ λογική η αντίδραση του Ρούσσου όταν άκουσε τα νέα....
Ρούσσος: <<Η παρθενοΜελίτα>> gelio
Το ότι η ανακοίνωση μιας εγκυμοσύνης φέρνει τέτοιες ακραίες αντιδράσεις είναι ένα κομματάκι δυσάρεστο... Ο λόγος λοιπόν που αυτή η εγκυμοσύνη ήταν εξ'αρχής μια τεράστια βλακεία, είναι πλέον ξεκάθαρος... Δεν γίνεται όλες οι εγκυμοσύνες να παρουσιάζονται σαν πρόβλημα...
Ρούσσος: Δεν το διαπραγματεύομαι, τελεία και παύλα....
Αμαλία: Την παύλα τουλάχιστον την διαπραγματεύεσαι; gelio

Νικόλας-Δάφνη (και το καδρόνι)
Μικρή και ανούσια σκηνή.. Την έβαλαν μάλλον περισσότερο για να μας δείξουν οτι η Δάφνη σκέφτεται το παιδί της ακόμα και όταν πάει κάπου για μία μέρα (όχι σαν μερικές μερικές *γκουχού-γκουχού*)
Ο Νικόλας θεός με το καπελάκι Razz

Μάνος-Ρούσσος (απαγγελία Σέξπηρ)
Ένα παράξενο κλίμα η όλη σκηνή....
Ο Ρούσσος έκανε έναν μικρό απολογισμό και ο Μάνος του ζήτησε να προσέχει τα κορίτσια του....
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή, παρόλο που αποχαιρετίστηκαν με μια χειραψία μόνο.. Άλλωστε είναι δύο ισχυροί συνειδητοποιημένοι άντρες που γνωρίζουν πολύ καλά ποιά τα λάθη του ενός απέναντι στον άλλον και αποχαιρετίστηκαν όπως τους αρμόζει....

Μπέλλος-Νταίζη (το γαλάζιο μπλουζάκι για τις ματάρες του)
Ο Μπέλλος είναι ακόμα τσιμπημένος με την Νόρα και αυτό φαίνεται απο χιλιόμετρα... Σε κάθε κίνηση που κάνει η Νταίζη (επειδή τον αγαπάει, μην ξεχνιόμαστε) εκείνος σκέφτεται οτι η Νόρα δεν δεν δεν.... Ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να σκεφτεί οτι ΔΕΝ τον αγαπάει, όλο σκέφτεται οτι ΔΕΝ του έκανε αυτό, ΔΕΝ του πήρε εκείνο, ΔΕΝ τον έριξε στο κρεβάτι, ΔΕΝ του έβαλε μουσταρδί μπουρνούζι... Ενώ η Νταίζη όλα τα κάνει, ξοδεύεται η ερωτευμένη (μην ξεχνιόμαστε είπαμε) για να κάνει χαρούμενο τον Μπέλλο της... Αχ και έλεγα οτι σήμερα δε θα συγκινηθώ αλλά με τέτοιον έρωτα δεν είναι στο χέρι μου, συγκινούμαι cake

Μπέλλος: Μακάρι να διαλυθούν αυτοί, να ηρεμήσουμε και εμείς (για την παρέα)....
Αυτό τα λέει όλα.. Η Νταίζη κατάφερε να τον κάνει σαν τα μούτρα της...
Το ότι περιμένει να διαλυθεί η παρέα για να ηρεμίσουν, δεν μπορώ να το καταλάβω... Τι είδους ηρεμία είναι αυτή; Πάντως ηρεμία συνείδησης σίγουρα δεν είναι....

Εύα-Αγγέλα-Άγγελος (inlove)
Τι άλλο θα μπορούσε να μου μείνει απο αυτή τη σκηνή;
ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ, το γλυκό και ζουμερό... Λιώνω με αυτό το μωρό inlove

Μάνος-Μελίτα (το τελευταίο φιλί)
Πολύ καλή σκηνή αν και συνεχίζει να μην μου αρέσει το επιτηδευμένο κλάμμα της Μελίτας...
Το φιλί δεν το περίμενα (κανείς νομίζω) αλλά ούτε μου φάνηκε παράξενο..
Παρατήρηση--> Στα τελευταία επεισόδια και των δύο κύκλων, πάντα κάτι γίνεται με αυτούς τους δύο... Στο τέλος του πρώτου κύκλου, η Εύα τους έπιασε να εξασκούν το "πατωμάτο" και στο τέλος του δεύτερου κύκλου φιλήθηκαν.. Του χρόνου βλέπω να έρχεται ο Μάνος για γκέστ στο τέλος του τρίτου κύκλου για να φιλήσει την Μελίτα, έτσι βρε αδερφέ, για να κρατήσουμε τις παραδόσεις...

Στέφανος-Χρήστος (ο δύσπιστος)
Γυναίκα ΜΟΥ και γιός ΜΟΥ...;;; Ακούω καλά;
Είπε οτι παντρέυτηκε την Εύα για να γίνει ευτυχισμένος; Εγώ γιατί θυμάμαι οτι την παντρεύτηκε απο υποχρέωση (λέμε τώρα).. Απο πότε υποχρέωση σημαίνει ευτυχία; Θα μου το εξηγήσει κάποιος η να ανοίξω Μπαμπινιώτη;
Δεν μας τα λέει καλά ο Στέφανος και λέει και μεγάλες κουβέντες για την Νταίζη... Που να μάθει και τα ευχάριστα....

Μάνος-Νεφέλη (inlove)
Τι γλυκό παιδί που είναι αυτό; Τι σωματάκι είναι αυτό; Σαν καραμελίτσα είναι...
"Σ'αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ'αγαπάω" Είναι τέλειο να ακούς τέτοια λόγια απο ένα παιδί γιατί ξέρεις οτι τα εννοεί....

Μάνος-Μαρίλια (Snif)
Η πιό συγκινητική σκηνή του χθεσινού επεισοδίου (κατ'εμέ)...
Η Μαρίλια ήθελε να αποφύγει το κλάμμα.. Αυτό το κορίτσι κάθε φορά παραδίδει μαθήματα ωριμότητας...
"Σ'αγαπώ πολύ μπαμπά μου" και μετά μία καταπληκτική αγκαλιά...
Τυχερός άνθρωπος ο Μάνος που παρ'όλα τα λάθη του κατάφερε να έχει δύο κόρες που τον αγαπάνε πολύ....

Μάνος (Δημήτρης Μητροπάνος και Βασίλης Παπακωνσταντίνου "Σαν ναυαγός που ονειρεύεται καράβια")
Καλογυρισμένη σκηνή με φόντο την θάλασσα και την Εδέμ... Οι αναμνήσεις του Μάνου επείσης πολύ καλή λεπτομέρεια... Το τραγούδι ήταν η καλήτερη επιλογή... Υπο άλλες συνθήκες θα είχα πλαντάξει στο κλάμμα αλλά...........

Χρήστος-Νταίζη (ο διάβολος φορούσε πέρλες)
Καλώς το και το άλλο πρόσωπο της Νταίζης....
Νταίζη μου αλουμινόχαρτο στο κεφάλι δεν έχεις αλλά μία επιπλέον διαστροφή την έχεις... Να το κοιτάξεις....
Όσο για τον Χρήστο καλά θα κάνει να ακούσει την Νταίζη (έζησα να το γράψω και αυτό) ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ καθόλου...
Η γυναίκα είναι κόρη της γυναίκας που θεωρείς μάνα του και ετεροθαλή αδελφή του άντρα που θεωρείς αδελφό του... Εγώ πάντως κο-πη-κα... lol!

Παρέα της Φεγγαρόπετρας + Ηλίας (προετοιμασία για το κάμπινγκ)
Η Εύα και ο Μάνος χεράκι χεράκι...
Η Νόρα με τον Λουκά με τον πόνο του φαρμακείου...
Η Δάφνη και ο Νικόλας με τον πόνο του καδρονίου....

Ηλίας: Ε ρε ζόρια που έχουν να τραβήξουν τα παιδιά σας μέχρι να σας μεγλώσουν....
Είναι μια παρέα με τους τουρτοπολέμους τους, τα τρελά τους, την παιδικότητα τους.. Αυτήν αγαπήσαμε, δε μας την επέβαλλαν όπως κάνουν τώρα με άλλους...

Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio

Ο Νικόλας που κόντεψε να σκάσει μέσα στην σκηνή, η Δάφνη που τον έψαχνε, Η Νόρα που έψαχνε τουαλέτα, Ο Μάνος με τις ατάκες του και η Εύα με τον Λουκά που το διασκέδαζαν, είχαν απίστευτη πλάκα....
Δεν με πειράζουν οι παλιμπαιδισμοί καθόλου... Χάρηκα που τους είδα να περνάνε καλά...

Μελίτα-Στέφανος (Είμαι έγκυος στο παιδί που θα έχει αδελφό τον Άγγελο ο οποίος έχει αδελφή την Μρίλια που έχει αδελφή την Νεφέλη η οποία είναι κόρη μου... Ένας φαύλος κύκλος)
Μελίτα: Το χειρότερο ήταν που αυτό που σου έλεγα τότε ήταν είδη πραγματικότητα... Είμαι έγκυος...
Πάλι ένα παιδί απο λάθος... Σε τι κόσμο θα έρθει αυτό το μωρό;
Ο Στέφανος πάλι μόλις το άκουσε άρχισε να ανειρεύεται... Να του υπενθυμίσουμε οτι έχει και ένα άλλο παιδί ονόματι Άγγελος; Έτσι για να το ξέρει.... wall

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (κορίτσια δεξιά, αγόρια αριστερά....χιχιχι)
Μου άρεσε τρελά η Νόρα αλά Ντένη Μαρκορά... Η αγκαλιά που έδωσε στον Λουκά μου άρεσε...
Γενικά οι σκηνές της παρέας ήταν τόσο αληθινές που μάλλον το διασκέδασαν και οι ίδιοι.. Οι σκηνές γενικώς τους έβγαιναν αβίαστα....

Στέφανος-Αντιγόνη (τα ίδια....)
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λέει ψέμματα;
Ο Στέφανος δεν βαρέθηκε να της φωνάζει;
Το μόνο ενδιαφέρον ήταν η ερώτηση του Στέφανου για το αν γέννησε η μάνα του το παιδί του Λύτρα...
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λιποθυμάει;

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας (μπανάκι στη θάλασσα)
Ζηλευώωωωωωωω..... (άσχετο)
Ο Λουκάς που ψάρευε ήταν όλα τα λεφτά....
Το μπάνιο της παρέας πλίν Μάνου-Εύας (που είχαν άλλη δουλειά huhu..) ήταν αξιοζήλευτο....
Επιμένω να λέω οτι οι σκηνές αυτές ήταν τόσο ανεπιτήδευτες... Love

Ρούσσος-Ηλίας
Ο Ηλίας προσπαθούσε να ψαρέψει για ενδεχόμενο αδελφό του Νικόλα και ο Ρούσσος δεν έδωσε ξακάθαρη απάντηση και τον συμβούλεψε κιόλας να μην το ψάχνουν γιατί μπορεί να ανακαλύψουν κάτι που δεν θα τους αρέσει... Μήπως ξέρει κάτι παραπάνω ο Ρούσσος; scratch

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (dust in the wind)
Ένα τραγούδι δικό τους που τα λέει όλα... Σκόνη στον άνεμο και έτσι έγιναν...
Τέλεια τα ζευγαράκια που χόρευαν στην παραλία αλλά Νόρα-Λουκάς inlove (αδυναμίες είναι αυτές)

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία
Τι κακός πατέρας που είναι ο Ρούσσος lol!
Συμπαραστέκεται στην κόρη του (που πονάει και <<κλαίει>> -λέμε τώρα- )...
Της λέει οτι θα είναι κοντά της ότι και αν αποφασίσει....
Έχει μια Αμαλία κοντά της λαμπάδα αναμμένη....
Μήπως γιαυτό κακόμαθε το Μελιτάκι;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (έρχεται μπόρα την πιο κατάλληλη ώρα)
Γέλασα-->
Με την Δάφνη που έκρυψε το καδρόνι
Με την Νόρα που όλο τσισάκια ήθελε να κάνει (να το πάρω ως προοικονομία ή ο πεινασμένος εγκυμοσύνες ονειρεύεται; )
Με τον Λουκά που πήγε να ρίξει την σκηνή προκειμένου να δραστηριοποιηθούν..
Συγκινήθηκα-->
Με την παρέα στην βροχή που είχαν πιαστεί χέρι χέρι όλοι τους...
Με το τραγούδι (υπέροχα τραγούδια στο χθεσινό επεισόδιο)

Νταίζη-Μπέλλος (Πρόταση γάμου(πίλαφου) vomit )
Και εκεί που είχα γλυκαθεί με την παρέα, έρχεται στο καπάκι η σκηνή αυτή και ξενερώνω εντελώς...
Τόσο καιρό ζητάμε εγκυμοσύνη και την έχουμε...
Τόσο καιρό ζητάμε πρόταση γάμου και την έχουμε και αυτή...
Τα ζητήσαμε όμως για Νόρα και Λουκά.... Μας κοροϊδεύουνε;
Πρόταση γάμου ο Μπέλλος στην Νταίζη...;;; wall wall
Απορώ πάντως με τον Μπέλλο.. Πρέπει να τον αγαπάει πολύ ο κοσμηματοπώλης του, όποια γυναίκα γνωρίσει (είτε την ξέρει, είτε όχι) την ερωτεύεται στο δευτερόλεπτο και της κάνει πρόταση γάμου στο λεπτό... Μπράβο ταχύτητα αυτός ο άνθρωπος....
Άξιος (της μοίρας του)....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (ζευγαράκια στην βροχή)
Κλασσικά μου άρεσαν πολύ τα ζευγαράκια στην βροχή, είναι όντως πολύ ρομαντικά...
Μου άρεσε το φυλαχτό του Μάνου που έδωσε στην Εύα...
Απορίες-->
Γιατί η Νόρα και ο Λουκάς ήταν τόσο μακριά;
Γιατί δεν τους βρέχατε εκείνους;
Γιατί πρέπει πάντα να κάνετε οικονομία πάνω στην Νόρα και τον Λουκά; Impatient

Μάνος-Ηλίας (αποχαιρετισμός)
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή... <<Πατέρας και γιός..>> Αυτό ακριβώς ήταν....
Πολλές ευχές απο τον πατέρα και πολλές υποσχέσεις απο τον γιό....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (τραπέζι)
Μου άρεσαν ακόμα και τα κρύα αστεία του Λουκά σε αυτή τη σκηνή...
Μου άρεσε που ο Μάνος διευκρίνησε στους δύο <<ηλίθιους>> οτι θα του λείψουν...
Περίμενα όμως κάτι πιο δυνατό σε αυτή τη σκηνή, ψέματα να πώ;

Νταίζη-Αντιγόνη (το δράμα μιας παρατημένης κοπελίτσας που παράτησε το παιδί της)
Γίνομαι σκληρή το ξέρω αλλά δεν μπορώ να λυπηθώ με τίποτα την Νταίζη....
Καταρχήν να πώ οτι μου άρεσε πολύ η σκηνή και η Μαριάννα άψογη στον ρόλο της όπως και η κα Παπαδημητρίου...

Τώρα στα του ρόλου...
--> Η Αντιγόνη παράτησε ένα παιδί γιατί δεν ήθελε τίποτα που να της θυμίζει τον Λύτρα...
Παράτησε ένα παιδί που ήταν δικό της...
Έμεινε έγκυος, πόνεσε να το γεννήσει και μετά το πέταξε σαν σκουπίδι, το άφησε στη τύχη του χωρίς να ενδιαφερθεί ποιοί θα το πάρουν... Αλλά βέβαια.. Προκειμένουν να "εκδικηθεί" τον Λύτρα, έκανε κακό στο ίδιο της το παιδί....
Για να πάρει τα λεφτά του άντρα της μεγάλωσε τον Στέφανο με ψέματα και δίψα για εκδίκηση...
Το έπαιζε μουγγή στον ίδιο της τον γιό ενώ ξέρει πόσο πονούσε για εκείνη...
Προσπάθησε να σκοτώσει την νύφη και το εγγόνη της χωρίς δισταγμό...
Μέχρι να πάρει στα χέρια της στην διαθήκη χάθηκαν άνθρωποι (βλέπε Καλφοπούλου)...

--> Η Νταίζη παράτησε ένα παιδί....
Το γέννησε και το άφησε στον Οδυσσέα (τουλάχιστον αυτή ήξερε που το άφηνε) παραμυθιάζοντας τον οτι είναι παιδί του...
Έκρυψε απο τον Λουκά οτι ο Άρης είναι γιος του και όταν του το είπε τον εκβίαζε επανειλλημένα με όπλο το ίδιο της το παιδί...
Χρησιμοποίησε το παιδί της για να πάρει το σπίτι του Λουκά...
Το παίζει ερωτευμένη στον Μπέλλο για να του τα αρπάξει όλα...
Προσπάθησε να σκοτώσει την Εύα με το παιδί της....
Προσπαθεί να πάρει την Εδέμ απο τον Νικόλα που ξέρει οτι είναι αδελφός της...

Δε χωράει καμία αμφιβολία οτι αυτές οι δύο είναι μάνα και κόρη...
Φαίνεται οτι ο πατριός της βίαζε την Νταίζη (δυστυχώς και το εννοώ).. Πέρασε πολλά η γυναίκα αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι έχει το δικαίωμα να αφαιρεί ζωές και να καταστρέφει ζωές...
Λέει οτι θα πάρει πίσω αυτά που της ανήκουν.. Να τα πάρει αλλά όχι εις βάρος των άλλων....

Βασικά δεν μπορώ να παρακολουθώ την "αγιοποίηση" της Νταιζάρας γιατί απλά δεν με πείθει...
Έκανε τα ίδια με την μάνα της, γιατί να την λυπηθώ;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (Ο αποχαιρετησμός)
Η καλύτερη εικόνα ήταν αυτή με τους έξι αγκαλιασμένους... Αυτή είναι η παρέα μας.... : respect :
Προσωπικά όμως θα ήθελα περισσότερο χρόνο για να αποχαιρετήσει ο καθένας ξεχωριστά τον Μάνο με δύο λογάκια παραπάνω.. Με ενόχλησε που ειδικά η Δάφνη (η οποία πούλησε ολόκληρη Εδέμ για χάρη του) το πήρε τόσο χαλαρά, χωρίς ούτε ένα "σ'αγαπώ"... Αλλά τι ζητάω και εγώ; Σιγά μη έδιναν περισσότερο χρόνο στους δευτεραγωνιστές γιατί αυτό θα είναι του χρόνου gmt

Η αποκάλυψη της δολοφονίας του μπουκλοκεφαλιού (ποιος είναι ο δολοφόνος οεο; )
Καλέ πως γίνεται να μην πέθανε αφού την έφαγε στο κεφάλι; scratch
Τι στο καλό; Αντί για σφαίρα, λάδι είχε το όπλο;
Λίγο εξωπραγματικός ο φόνος του Χατζηασφυκτικού αλλά ομολογώ οτι ήταν κάτι που δεν περιμέναμε...
Δεν θα μπώ στην διαδικασία να σκεφτώ ποιός είναι ο δολοφόνος του αλλά τελικά ο καταπληκτικός Σταυρίδης μας βγήκε δολοφόνος Β' αλά Κατακουζινός lol!

Στέφανος-Αντιγόνη (η αυτοκτονία της χρονιάς)
Πολύ μα πολύ δυνατή σκηνή με τα ουρλιαχτά του Στέφανου... Απίστευτος ο κος Σταύρου : respect :
Έχω την εντύπωση οτι η Αντιγόνη μια χαρά 400 τα έχει ή μάλλον ΘΑ τα έχει στον τρίτο κύκλο....
Η Νταίζη πάντως θα πονέσει τα μάλα για την μανούλα...

Λευτεράκης (κράτα με να σε κρατώ, να ανεβούμε στο Auto-Moto)
Μάλλον δε θα βλέπω τακτικά του χρόνου για να τον χαρώ αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο δολοφόνος που προσπάθησαν να μας πασάρουν...

Εύα-Μάνος (μέχρι οι δύο σκιές μας να γίνουν μία Heart2 )
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνή....
Το βλέμμα της Εύα όταν έφευγε ο Μάνος και γύρισε να του πεί καλό ταξίδι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ (θεά η Ξυλά)
Τραλάθηκα με τις σκιές που γίναν μία inlove
Να πώ και εγώ με την σειρά μου "ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ" Congrats



Για του χρόνου-->
Έχουμε να περιμένουμε τον δολοφόνο του Χατζηβασιλείου..
Έχουμε να περιμένουμε την ιστορία της Νταίζης
Έχουμε να περιμένουμε την εγκυμοσύνη της Μελίτας
Έχουμε να περιμένουμε τον ρόλο που θα βαρέσει ο Λευτέρης
Έχουμε να περιμένουμε την σταδιοδρομία του Μπέλλου
Έχουμε να περιμένουμε τα σχέδια της Αντιγόνης...

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ.....

Απο παρέα της Φεγγαρόπετρας ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ;
Απο Νόρα και Λουκά τι έχω να περιμένω;
Γιατί δεν δόθηκε τίποτα το ιδιαίτερο που να έχουμε να περιμένουμε απο τους ήρωες που αγαπάμε;
ΟΕΟ; Kotsides

Κατάλαβα.... Του χρόνου θα βλέπουμε-->
Νταίζη, Μελίτα, Μπέλλο, Λευτέρη, Αντιγόνη, Στέφανο...
Και αυτοί 6 άτομα είναι... Μία παρέα..
"Η παρέα των Φεγγαροχαμένων" Grrr


Σας έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο λοιπόν...
Το ευχάριστο είναι οτι θα έχουμε και του χρόνου Μυστικά της Εδέμ...
Το δυσάρεστο είναι οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας δε θα υπάρχει εκεί... lol!

Αυτά απο μένα.. Ήταν μάλλον ο τελευταίος σχολιασμός...

Υ.Γ.--> Πάω να σας διαβάσω τώρα...
Υ.Γ.2--> Καλέ πόσα έγραψα; scratch

Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 3:27 pm

nikidanis έγραψε:
ksanthi έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

Νικη εγραψε
γιατι δεν υπαρχει περιπτωση παει ο Μανος εκλεισε σαν ηρωας

KSANTHI ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΒΕΒΑΙΟ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Ιουν 28, 2010 3:28 pm

Ευχαριστω πολυ Γιουλη!!! red Και φυσικα ανταποδιδω oscar
Αληθεια το τρειλερ ειναι απο την σειρα που τελειωσε χθες;;; Γιατι την αναζητηση της Εδεμ την χασαμε καπου μεσα στην αναζητηση του δολοφονου και της διαθηκης!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 16 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης