Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 16 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Ιουν 29, 2010 12:23 am

margel έγραψε:
Τη σχέση Ρούσσου - Μάνου, δεν την κατάλαβα ποτέ και ούτε πρόκειται να την καταλάβω. Και καλά ο Μάνος ήθελε να ανέλθει επαγγελματικά και οικονομικά, και στηριζόμενος στο μυαλό και τις ικανότητες του αλλά και στις πλάτες, τις γνωριμίες και τα χρήματα του Ρούσσου, εκμεταλλεύτηκε τις καταστάσεις, έκανε και έναν "καλό" γάμο και έφτασε στην κορυφή. Ο Ρούσσος από την άλλη, οκ σίγουρα αποκόμισε πολλά κέρδη από τη συνεργασία αυτή με το Μάνο, αλλά πώς μπορεί να θεωρεί "παιδί" του έναν άνθρωπο που στη διάρκεια του γάμου του με την κόρη του είχε διπλή ζωή, την απατούσε, την κορόιδευε, την κακοποιούσε, της φερόταν σαν σκουπίδι (ποιος θα ξεχάσει τις σκηνές που την έσερνε έξω από το σπίτι, που της έλεγε ότι όλα ακόμα και η ίδια του ανήκει και πολλές ακόμα);

Έλα ντε!!!

anastasia20 έγραψε:ακόμα και αν τα λόγια του στέφανου παρερμηνευθούν η αντίδραση του στο άκουσμα της εγκυμοσύνης αναιρεί τα οποια διφορούμενα λόγια....
ο άνθρωπος μόνο που δεν άνοιξε σαμπάνιες...όταν άκουσε ότι η μελίτα είναι έγκυος...
και καμία σχέση αυτή η αντίδραση του με το όταν έμαθε ότι η εύα είναι έγκυος...η μέρα με τη νύχτα...

αυτή την σαντίδραση κρατάω και ξέρω ότι τα καλύτερα για στέφανο-μελίτα έρχονται..... Love!

Αναστασία, προσυπογράφω το άνωθεν κείμενο.

Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 29, 2010 12:51 am

aggeliki έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Τελευταίος σχολιασμός οπότε εδώ είμαι κι εγώ

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν νομίζω τέλος των μυστικών της Εδέμ και αρχή της σειράς που θα δούμε την άλλη σεζόν που απομένει να δούμε αν θα θυμίζει σε τίποτα τη σειρά που αγαπήσαμε.

Ζητήσαμε ένα κλείσιμο σε ότι ξέραμε και μας έκαναν τη χάρη να μας το δώσουν και αυτό οφείλω να το ομολογήσω.: thanks :

Η παρέα για τελευταία φορά ολόκληρη έκλεινε έναν κύκλο. Νομίζω οτι απο εδώ και μετά τίποτα δεν θα είναι όπως παλιά. Θα συμβιβαστούν, θα γελάσουν και πάλι, ενδεχομένως θα κάνουν πάλι όνειρα και ευχές αλλά τίποτε δεν θα είναι ίδιο. Snif Πάντα στο τραπέζι θα υπάρχει μια θέση άδεια. Πάντα σε μια άκρη του μυαλού και της καρδιάς θα υπάρχει ένα κενό για άλλους μικρότερο για άλλους μεγαλύτερο. Snif Προσπάθησα να δω την ουσία του πράγματος και άφησα απέξω τα άκυρα με την αγορά φαρμακαποθήκης προκειμένου να φύγει κανείς απ το τσιμέντο για μιά μέρα. Κράτησα απ την παρέα που αγάπησα το χορό στη βροχή και αυτό που ένιωσα. Έξι άνθρωποι που γνωρίζονταν απο παιδιά που τους δένουν καλές και κακές αναμνήσεις την ώρα που χωρίζουν οι δρόμοι τους γυρνούν στο παρελθόν γίνονται και πάλι έφηβοι πετάνε απο πάνω τους το ρούχο της σοβαρότητας και χορεύουν στη βροχή. Ξεπλένουν ότι τους πόνεσε και κρατούν τα όμορφα και ταυτόχρονα ''χτίζουν'' μια τελευταία ανέμελη ανάμνηση. Θα τους θυμάμαι όπως τους είδα την τελευταία φορά έξω απ το ατελιέ της Δάφνης την ώρα του τελευταίου αντίο ένας κύκλος με έξι κρίκους. Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2

Κλείσιμο είχαμε και στη σχέση του Στέφανου με τη μάνα του. Ποτέ ξανά δεν θα είναι όπως πριν. Το κουτί της Πανδώρας άνοιξε, και θα χτιστεί κάτι διαφορετικό ανάμεσά τους. Χειρότερο ή καλύτερο, πιο καθαρό ή πιο σκοτεινό δεν ξέρω πάντως κάτι διαφορετικό. Ο Στέφανος λάτρεψε αυτή τη μάνα στη συνέχεια τη μίσησε για τα ψέματα που του είπε, έφτασε να της πει οτι θέλει να τη δει νεκρή αλλά όταν την είδε λιπόθυμη σίγουρα μέσα του άλλαξαν τα πάντα.

Ξέρω οτι κάποιοι θα διαφωνήσουν αλλά είδα κλείσιμο και στη σχέση Στέφανου Μελίτας. Ή τουλάχιστον αλλαγή πλεύσης. Αυτοί οι δύο έζησαν μια ερωτική ιστορία, και υποτίθεται αγαπήθηκαν απόλυτα. Χωρίς να μεσολαβήσει κάτι ιδιαίτερο η Μελίτα τον άδειασε την ώρα ακριβώς που την είχε ανάγκη και το χειρότερο του αποκάλυψε οτι περιμένει δικό του παιδί. Δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν θα το κρατήσει ή όχι δεν ξέρει αν τον αγαπάει η τον μισεί αλλά του το αποκαλύπτει για να τον χτυπήσει και να του πει κοίτα τι χάνεις. Εμένα αυτό μόνο αγάπη δεν μου δείχνει και υποθέτω ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει εκτός κι αν είναι εντελώς ηλίθιος. Όταν κάποιος αγαπάει είναι εκεί στα δύσκολα όταν αγαπάει νοιώθει τις αλήθειες και τα ψέματα όταν αγαπάει δεν χτυπάει τον άνθρωπό του στο ευαίσθητο σημείο του. Τα είδατε εσείς αυτά πουθενά; Εγώ όχι. Για άλλη μια φορά Σταύρου και Παπά επαφή μηδέν και δεν θέλω να το χαλάσω οπότε το σταματώ εδώ. zip

Ο ίδιος ο Στέφανος που γνωρίσαμε μέχρι τώρα νομίζω κάνει στροφή. Στη συζήτησή του με το Χρήστο μας έκανε μια μάλλον περίεργη περιγραφή του τι έζησε τον τελευταίο χρόνο. Είπε η μάνα μου δημιούργησε έναν εκδικητή που ήρθε να πάρει το αίμα του πίσω. Όταν παντρεύτηκα την Εύα προσπάθησα να αλλάξω και να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου και το παιδί μου. Εσύ και η μάνα μου μου το χαλάσατε και τώρα θα δείτε το άλλο μου πρόσωπο. Απείλησε ακόμη ακόμη το Χρήστο οτι αν κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις κατά της Εύας θα τον σκοτώσει. Μήπως μπορεί κάποιος μέσα σε όλη αυτή τη συζήτηση να μου βρει κάπου τον έρωτά του για τη Μελίτα; Υπήρχε άραγε ή περικλειόταν μέσα στο κεφάλαιο εκδίκηση; Αξιοπρόσεκτη συζήτηση αν μη τι άλλο. /S

Στροφή και για τη σχέση Ρούσσου Μελίτας. Τώρα που έχει πάλι πρόβλημα ο πατέρας είναι παρών. Να παρηγορήσει να στηρίξει να δείξει την αγάπη του. Μου άρεσε που ενώ η γνώμη του είναι οτι δεν πρέπει να κρατήσει η Μελίτα το παιδί και την είπε ξεκάθαρα στην Αμαλία στο παιδί του είπε οτι κι αν αποφασίσεις θα είμαι δίπλα σου. Αυτό προς απάντηση όλων αυτών που θεωρούσαν το Ρούσσο κακό πατέρα.

Κλείσιμο όμως και για τη Νταίζη που απο μικροαπατεώνισσα προάγεται σε σκύλα. Τη γνωρίσαμε σαν γυναίκα του Οδυσσέα να προσπαθεί να τα αρπάξει απο όπου μπορεί και μας προέκυψε (τι άλλο) ετεροθαλής αδελφή δύο εκ των ηρώων παρακαλώ. Το τι χαρά θα κάνει ο Νικόλας όταν μάθει τι του επιφύλαξε η τύχη δεν το συζητώ. Tongue Ενώ και η Πολυχρονίδη και η Παπαδημητρίου μου αρέσουν δεν μου έβγαλε η σκηνή τους κάτι ιδιαίτερο. Καμία σχέση με τις σκηνές της κυρίας Παπαδημητρίου με το Σταύρου ή ακόμη και με τον Κασσανδρινό και την Ξυλά που μου έβγαζαν καλή χημεία. Η Νταιζούλα λοιπόν θεωρεί τον εαυτό της τη μεγάλη αδικημένη. Δεκτό μέχρι ένα σημείο. Λογικά θα έπρεπε να βγάζει μίσος θυμό και παγωμάρα ταυτόχρονα απέναντι σ αυτή τη μάνα. Δεν το είδα. Για τη Νταίζη τώρα τι να πω. Θα περίμενα από μια γυναίκα που έζησε όσα ισχυρίζεται αυτή οτι πέρασε, δύο πράγματα. Πρώτον να μην αφήσει ποτέ το δικό της παιδί. Δεύτερον να αποζητάει πρώτα απ όλα την αγάπη που της στέρησαν. Δεν είδα τίποτα απ τα δύο οπότε το κοριτσάκι μάλλον ψεύδεται ασύστολα. Impatient

Πρώτη επίσημη για το φίλο μας το Λευτεράκη. Μετά το δημοσίευμα ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται αυτόματα γίνεται ο συνειρμός οτι πρόκειται για τον ηθοποιό που θα καλύψει το κενό του Μάνου. Μόνο που για μας ο Μάνος ήταν ήρωας αγαπημένος και ο Λευτεράκης παντελώς άγνωστος οπότε και χωρίς να θέλω να θίξω τον ηθοποιό χαλάστηκα. Τελικά εκτός απ την Αμαλία δεν έχει κανένας τακτ. Ας άφηναν πρώτα να φύγει ο Μάναρος και μετά μας τον σύστηναν. Έτσι όπως μας το έδωσαν αφήνω το Μπουγιούρη διά στόματος Αντρέα να μιλήσει. gelio



Κλείσιμο στη σχέση Μάνου Ρούσσου και ταυτόχρονα εισαγωγή στην επόμενη σεζόν. Το έχω γράψει και παλιότερα και θα το επαναλάβω. Ο Ρούσσος είναι συνυπεύθυνος για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα του Μάνου. Το δέχτηκε αναγνώρισε τα λάθη που έκανε μαζί του και ταυτόχρονα έδειξε οτι αυτά που τους δένουν είναι περισσσότερα απ όσα νομίζαμε. Δυό γερά μυαλά που ακόμη κι όταν το ένας θα λείψει δείχνουν να δρομολογούν εξελίξεις. Απ όσο κατάλαβα έστειλαν την κόρη του Χατζηβασιλείου στο Λουκά και τη Νόρα για να γνωρίζουν ακριβώς τι θα συμβεί όταν θα αρχίσουν να σκαλίζουν την δολοφονία. Idea Αυτός ο φόνος συνδέεται άμεσα με τη διαθήκη και η διαθήκη συνδέεται με την οικογένεια του Στέφανου. Ο Μάνος λοιπόν θέλει να ξέρει τι γίνεται για να είναι ασφαλής η Εύα και ο Ρούσσος για να είναι ασφαλής η Μελίτα. Προφανώς και οι δύο πιστεύουν οτι η οικογένεια έχει πολλά άπλυτα που με την ευκαιρία της δίκης θα βγουν στη φόρα.


Κλείσιμο και στις σχέσεις του Μάνου με τα παιδιά του. Το ένα το αφήνει να μεγαλώσει μόνο, το άλλο δεν κατάφερε να το δει να μεγαλώνει και ακριβώς τη στιγμή που δένεται μαζί του το αφήνει. Όταν είδα τη Μαρίλια να λέει σ αγαπώ μπαμπά μου θύμωσα αφάνταστα. : curse : Περιμένω μιά ολόκληρη σεζόν και κάτι παραπάνω να δω αυτή τη σχέση να εξελίσσεται και μου δίνουν απλά την παρηγοριά μιας αγκαλιάς σαν να με δωροδοκούν. Λάτρεψα παρόλα αυτά και τις δύο σκηνούλες.Hugg

Θα ήθελα να δω κάποια ιδιαίτερη σκηνή ανάμεσα σε Δάφνη και Μάνο. Δεν το είδα και χαλάστηκα αν και κάπου το καταλαβαίνω. Όλο αυτό με την αποχώρηση του Μάνου δόθηκε βιαστικά και πρόχειρα και το σκεπτικό ήταν να περάσουν σε μας οτι δεν πληγώθηκαν και όλα γίνονταν για καλό γιατί η σειρά πρέπει να συνεχιστεί οπότε τι να έλεγαν δυό αδέλφια που χωρίζουν πριν καλά καλά χορτάσουν το ένα τ άλλο; Snif

Για τις αποκαλύψεις σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου καλύτερα να μη σχολιάσω. Τι μας είπαν οτι ένας αστυνομικός εκπαιδευμένος να πυροβολεί αστόχησε απο απόσταση μισού μέτρου; wall Και επιπλέον κάνω λάθος ή μας έλεγαν σε συνεντεύξεις οτι το δολοφόνο τον βλέπουμε και οτι φέτος θα μάθουμε ποιός είναι; cake

Άφησα για το τέλος τον αποχωρισμό Μάνου και Εύας
Τελικά αυτό το ζευγάρι το έδενε ένας μεγάλος έρωτας. Όλοι οι μεγάλοι έρωτες της λογοτεχνίας δεν υπέστησαν τη φθορά της καθημερινότητας και ίσως αυτό να είναι το χαρακτηριστικό που τους έκανε μεγάλους. Heart2 Heart2 Όλες τους οι σκηνές απλά υπέροχες. Αυτό το πρωινό ξύπνημα και ο καφές που μοιράστηκαν απ το ίδιο φλυτζάνι, inlove οι δυό τους να ανταλλάσσουν όρκους αγάπης, inlove ο Μάνος που κοιτούσε την Εύα και ''κλείδωνε'' τις αναμνήσεις του,inlove ο Μάνος να δίνει την αλυσίδα με τον άγγελο στην Εύα,inlove η Εύα να φεύγει μακριά να μη βλέπει τους φίλους να τον αποχαιρετούν, inlove η τελευταία βόλτα στην παραλία και το τελευταίο φιλί inlove αυτή η λαχτάρα που γύρισε να τον φωνάξει να του πει οτι οι σκιές τους έγιναν μία αλλά τελικά του ευχήθηκε καλό ταξίδι.inlove Όλα υπέροχα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο: respect : : respect :
Τελικά η Εύα έκανε αυτό που έκανε πάντα. Κατάλαβε οτι ο Μάνος δεν έχει μέλλον εδώ και τον άφησε να πετάξει. Όπως τότε έτσι και τώρα, δεν είπε θέλω είπε κάνε αυτό που θέλεις εσύ.

Πιστεύω οτι θα ήταν ένα υπέροχο τέλος αν η σειρά έριχνε αυλαία. Τώρα απλά ήταν ένα καταπληκτικό επεισόδιο που έδινε ένα καταθλιπτικό τέλος σε κάτι που αγαπήσαμε και θα μας φέρει στη δύσκολη θέση να δούμε τους ήρωες να λειτουργούν έξω απ τους χαρακτήρες τους. Threat

Το χειρότερο όμως είναι οτι σκότωσαν τις προσδοκίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει πια κάτι να περιμένουμε. Μου είναι παντελώς αδιάφορος ο έρωτας των απολύτων ίσως γιατί ξεκίνησε απο ξεπούλημα, ίσως γιατί οι ηθοποιοί που αποτελούν το ζευγάρι είναι υποκριτικά ο ένας στην ανατολή κι ο άλλος στη δύση. wall
Δεν θέλω να δω τη Νταίζη να κυνηγάει την Εύα να της πάρει όσα νομίζει οτι της ανήκουν ιδιαίτερα επειδή η Εύα έμεινε χωρίς έναν δικό της άνθρωπο : curse : και αν μου πουν οτι θα βρεθεί κάποιος τρίτος μέσα σε λίγους μήνες θα γελάσω μέχρι δακρύων.
Ο Λευτεράκης μου φάνηκε αδιάφορος και για να είμαι ειλικρινής η Χατζηκόρη το ίδιο. Θα κάνω μια προσπάθεια να τους δω αλλά όταν δεν υπάρχει η σπίθα δύσκολα ανάβει η φωτιά. lol!

Τέλος απο μένα ένα μεγάλο μπράβο στο Μπουγιούρη την Ξυλά το Σταύρου και την Παπαδημητρίου για τις ερμηνείες τους και σε όλους τους ηθοποιούς της παρέας που μας ταξίδεψαν δύο ολόκληρα χρόνια. Flkia

Άπλωσα τελικά μεγάλο σεντόνι αλλά για το τέλος άξιζε τον κόπο.



Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου. Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που βλέπει κλείσιμο Στέφανου-Μελίτας. Μας παρουσιάζουν ένα έρωτα απόλυτο απο το πουθενά. τους βλέπουμε σε όλες τις στάσεις του καμα σούτρα, να χωρίζουν συνεχώς χωρις αιτία, ακούσαμε μεγάλα λόγια αγάπης κ τώρα στην πιο δύσκολη στιγμή η Μελίτα αδειαζει τον Στέφανο.Άλλωστε την στροφή την έκανε χθές ο Στέφανος. Προοικονομία τα λόγια του!

Αφού προσκυνήσω Clarabelle (έχουμε κι εμείς τα έθιμά μας) : respect : ,και υπογραμμίσω την αγωνία των σεναριογραφων,κατι που και η ίδια επεσήμανα,να μας δείξουν τους ήρωες σχεδόν να ..λυτρώνονται από την αποχώρηση του Μανου (και κυρίως την Ευα/σεναριακά εξαιρετικά συνεπές)..στο φλέγον (γιατί σε φλέγον ανήγαγαν το απόλυτο ξενερωμα study ),..θεωρώ ότι αυτή η ατακα του Στέφανου,που ακούστηκε όντως κατι παραπάνω από εντυπωσιακή(!) είτε τους ξέφυγε κάπου στο μονταζ και φαγωθηκε καμία σημαντική λεξούλα είτε την έγραψαν κατα την περιοδο που έγραφαν εκ περιτροπής καθότι οι ίδιοι έχουν παραδεχτεί πως ουδέποτε γραφουν μαζί (σπάει το γούρι)!
Δεν της δίνω καμία σημασία,αν και ακουστηκε σημαντική,γιατί πλέον έχω εκπαιδευτεί ως τηλεθεάτρια ν' αφήνω και καμιά μ#λ#κία να πέσει κατω..Απ'την πολλή την αναλυση είδατε πού φτασαμε!
Αρκεί να σας πω ότι ο Στέφανος, όταν μιλάει με το αίσθημα φοράει τη βέρα,κι όταν μιλάει με τη μανα (το μείζον του αίσθημα) την βγάζει! 🎅
Όπως άκουγα προοικονομίες για μπεμπέ Λουκα και Νόρας και τη Νόρα να σκεφτεται το γαμο (προσφάτως πληροφορήθηκα ότι είναι πολύ προχώ το ζευγαρι για γάμο και άλλα τέτοια μικροαστικά και συμβατικά,έτσι θα το πλασαρουν στους εναπομείναντες,είμαι σίγουρη)..όπως ομοίως άκουγα το Θεό Ρουσσο να προοικονομεί ασύστολα για την εξέλιξη της Ευας και του Μανου( και πολυ μετά το Γεναρη) ,και όπως επίσης άκουγα τους πάντες να επιμένουν ότι ο Στεφανος είναι μπλεγμενος σε σκοτεινά και ενδιαφέροντα ζητήματα..,κάπως έτσι τ'άκουσα κι αυτό! PistolakiB PistolakiB PistolakiB
Γενικά δεν είναι όλες οι δηλώσεις για να τις παίρνεις στα σοβαρά!Μερικές είναι της πλάκας,και στα Μυστικά που τέλειωσαν,τέτοιες ακριβώς ήταν οι περισσότερες.. afro
Εξ ου και τέλειωσαν για αρκετούς απο μας. flower flower
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιουν 29, 2010 1:12 am

Ezi_loukno έγραψε:

Καρ-Mik (πόσο συμφωνώ και γενικότερα με τα πόστ σου)
soso (τρελαίνομαι με τον τρόπο γραφής σου, πέθανα με το "ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ;" gelio gelio )
Clarabelle (σταθερή αξία του φόρουμ, συμφωνώ σε όλα)
Evanna
Εdem4ever
giouli_edem (Όντως το βίντεο της Libra τα λέει όλα...)
sifantid (που χάθηκες εσύ...;;; )
KonstantinaA, Anna, elizoukaki, diam rena (με το έκτακτο απο το κανάλι ΝΛ), vs116117, Vasouli, FieryRed, ch-bl, Paparazzi, Dioni, rachel, Aggeliki, sofaki2010, NATALITSA-LOYKITSA, Ntina, Petrinaki, zone, verile-mistika, almaresi, filitsa, alkisti...

KatsaroYpotheto περιμένουμε και δικό σου μακρύ σεντονάκι όταν προλάβεις :wink2:
Και εγώ συμφωνώ με το σχολιασμό σου Έζι, αλλά έχω εκνευριστεί, γιατί δεν μπόρεσα να κάνω ένα σχολιασμό της προκοπής εδώ που είμαι... Από βδομάδα! Rolling Eyes Ούτως ή άλλος δεν είδα κάτι που με ξετρέλανε για να ανυπομονώ να το σχολιάσω... 🇳🇴
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από geod Τρι Ιουν 29, 2010 1:49 am

Tι ζειμπεκια ήταν αυτή από τον Μάνο!!! Γουστάρω απλά το τραγούδι και συγκινήθηκα και σε αυτή τη σκηνή;;; Snif Σκηνοθετικά μου άρεσε πολύ σε αυτό το σημείο.
Πιστεύω ότι ήταν ένα επεισόδιο αντάξιο της σειράς που ξέρουμε και έχουμε αγαπήσει. Πολλές σχέσεις έκλεισαν (ελπίζω όχι οριστικά όμως) και άλλες ανοίγουν. Εξαιρετική η ανατροπή! Ωραίες και συγκινητικές οι σκηνές με την παρέα, αν και νομίζω ότι ήταν λίγο...παιδιάστικες (σεναριακά εννοώ). Παρόλα αυτά τις απόλαυσα. Ήταν πάντως ένα επεισόδιο "ΜΑΝΟΣ".
Κλείνω με ένα ΜΠΡΑΒΟ σε ΟΛΟΥΣ τους ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ!!! Και κάνω μια ευχή για ένα δυναμικό come back του Μάνου του χρόνου κάποια στιγμή! Wink


geod

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Τρι Ιουν 29, 2010 1:53 am

margel έγραψε:Αρχικά θέλω να αναφερθώ στην πικρία των φανς του ζευγαριού Λουκά - Νόρας. Καταλαβαίνω μεν ότι θα θέλατε να δείτε περισσότερες εξελίξεις και ουσιαστικές κουβέντες ανάμεσα τους για την κοινή ζωή τους, για την πορεία της σχέσης τους, έναν ενδεχόμενο γάμο και μία εγκυμοσύνη και όχι τις ανούσιες και πολλές φορές γελοίες -κατά την άποψή μου πάντα- σκηνές παλιμπαιδισμού, ανόητων σκηνικών ζηλοτυπίας ή ενοχλητικού στα μάτια των τηλεθεατών χαμουρέματος - σιροπιάσματος μέσα στο γραφείο και μπροστά στα μάτια όλων και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα τους άξιζε για να μην κάψουν οι σεναριογράφοι το ζευγάρι, αν δεν το έχουν ήδη κάνει (γι΄αυτό για μένα θα έπρεπε να τους έχουν αφήσει φίλους, αφού δεν κατάφεραν να τους "εκμεταλλευτούν" ουσιαστικά και τους ανάλωσαν στις παραπάνω φλύαρες και χωρίς νόημα σκηνές). Θεωρώ όμως ότι αυτό έγινε γιατί το τελευταίο διάστημα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος ήταν η φυγή του Μάνου, οπότε η ιστορία εστίασε εκεί και δε δόθηκε χρόνος για αυτές τις ουσιαστικές συζητήσεις στο ζευγάρι αυτό. Στον επόμενο κύκλο ωστόσο πιστεύω ότι θα γίνουν όλα αυτά που εσείς επιθυμείτε και ονειρεύεστε για αυτούς. Γι΄αυτό δεν κατανοώ τη μεγάλη απαισιοδοξία που διακρίνω στους σχολιασμούς σας.
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Τρι Ιουν 29, 2010 2:00 am

sunrise έγραψε:
margel έγραψε:Αρχικά θέλω να αναφερθώ στην πικρία των φανς του ζευγαριού Λουκά - Νόρας. Καταλαβαίνω μεν ότι θα θέλατε να δείτε περισσότερες εξελίξεις και ουσιαστικές κουβέντες ανάμεσα τους για την κοινή ζωή τους, για την πορεία της σχέσης τους, έναν ενδεχόμενο γάμο και μία εγκυμοσύνη και όχι τις ανούσιες και πολλές φορές γελοίες -κατά την άποψή μου πάντα- σκηνές παλιμπαιδισμού, ανόητων σκηνικών ζηλοτυπίας ή ενοχλητικού στα μάτια των τηλεθεατών χαμουρέματος - σιροπιάσματος μέσα στο γραφείο και μπροστά στα μάτια όλων και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα τους άξιζε για να μην κάψουν οι σεναριογράφοι το ζευγάρι, αν δεν το έχουν ήδη κάνει (γι΄αυτό για μένα θα έπρεπε να τους έχουν αφήσει φίλους, αφού δεν κατάφεραν να τους "εκμεταλλευτούν" ουσιαστικά και τους ανάλωσαν στις παραπάνω φλύαρες και χωρίς νόημα σκηνές). Θεωρώ όμως ότι αυτό έγινε γιατί το τελευταίο διάστημα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος ήταν η φυγή του Μάνου, οπότε η ιστορία εστίασε εκεί και δε δόθηκε χρόνος για αυτές τις ουσιαστικές συζητήσεις στο ζευγάρι αυτό. Στον επόμενο κύκλο ωστόσο πιστεύω ότι θα γίνουν όλα αυτά που εσείς επιθυμείτε και ονειρεύεστε για αυτούς. Γι΄αυτό δεν κατανοώ τη μεγάλη απαισιοδοξία που διακρίνω στους σχολιασμούς σας.
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...
Ενταξει,δεν μπορω παρα να υποκλιθω στον απιστευτο σχολιασμο σου sunrise!!!Ως γνησια λουκονορικη,εχω απογοιτευτει απο την πορεια του ζευγαριου πλεον με εξαιρεση καποιες πιο γλυκιες και τρυφερες στιγμες...Θα ηθελα τοσο πολυ μια κουβεντα που να περικλειει ολες τις ασχημες,ομορφες,τρυφερες,γλυκιες,πικρες στιγμες του παρελθοντος και μετα απο αυτο μια ολοκληρωμενη οικογενεια,γιατι οχι??Επειδη ειναι ενα "μοντερνο"ζευγαρι??Και??Δεν εχουν δικαιωμα στα παιδια και τον γαμο???
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από delpan Τρι Ιουν 29, 2010 2:39 am

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ!ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΙΧΕ ΖΟΥΜΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 2 ΩΡΩΝ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΙΕΣΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ...

delpan


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Τρι Ιουν 29, 2010 3:39 am

το τελευταίο επεισόδιο ένα έχω να πω




ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Τρι Ιουν 29, 2010 5:01 am

ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ .Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΕΝΑ ΦΙΝΑΛΕ ΧΛΙΑΡΟ ΑΟΣΜΟ ΑΧΡΩΜΟ ΑΘΛΙΟ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ.ΟΛΟΙ ΚΟΜΠΑΡΣΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΕΚΤΟΣ ΕΥΑΣ ΗΛΙΑ ΝΤΑΙΖΗ ΜΑΡΙΛΙΑ.ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΠΑΡΕΑ...ΟΕΟ
ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΤΙ ..ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΛΗ ,ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ ΡΟΛΟΣ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΦΙΝΑΛΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΑ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΜΥΘΟΣ ΒΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΑΝ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΞΟΡΓΙΣΕΙ ΠΙΟΣ ΤΟ ΓΡΑΦΗ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΕΛΙΚΑ gmt
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Ιουν 29, 2010 9:48 am

Να πω και εγώ καθυστερημένα ότι:

- το επεισόδιο ήταν ένας φόρος τιμής-αποχαιρετισμός στο Μάνο Λύτρα-Παναγιώτη Μπουγιούρη ... οι σκηνές του με όλο το κάστ ήταν συγκινητικές, ειδικά με Μαρίλια, Μελίτα, Νεφέλη, Ηλία και μόνος του με τη ζεμπεκιά ... θα μας λείψει πραγματικά διότι ό,τι και να είπανε και όσο και εάν τον υποβαθμίσανε, ήταν ο αδιαμφισβήτητος πρωταγωνιστής και ως ηθοποιός αλλά και ως Μάνος στη σειρά ... το επιβάλλον και η προσωπικότητα που έβαλε στον πολυεπίπεδο ρόλο του Μάνου Λύτρα θα μείνουν αξέχαστα, όσοι νέοι φερέλπιδες και νόστιμοι ζεν-πρεμιέ παρελάσουν απο δω και πέρα στη σειρά ... Παναγιώτη, θα μας λείψεις πραγματικά γιατί έβαλες τον πήχυ πολύ ψηλά και έπαιξες με πολύ κέφι και στυλ ... oscar

- ευτυχώς όμως στη σειρά παραμένει ο άλλος υπερ-ταλαντούχος Αλ. Σταύρου : respect : που, όταν τον αφήνει το σενάριο να είναι κάτι άλλο από εσωστρεφής δυσκίνητος φλώρος, κάνει λουλούδια και μας αφήνει κάγκελο, όπως στη σκηνή με τη Μελίτα και τον σπαραγμό στη μάνα του (άσχετο: ψόφα μαρή κ*λόγρια !!!) ... σε αυτόν στηρίζεται ερμηνευτικά η σειρά πλέον (από τους νέους εννοώ, καθότι η υπόλοιπη παρέα έχει ελλείψεις στο ερμηνευτικό επίπεδο - κάπου διασώζεται Παπά, Πετράκης, Γεωργόνη αλλά barely πλέον 🇳🇴 ...)

-την "ανατροπάρα" την είχα πάρει χαμπάρι με το που είδα τον τοίχο της Ακρίτα στο fb ... έχω ην αίσθηση ότι η επόμενη ΑΝΑΤΡΟΠΑΡΑ θα είναι ότι τον σκότωσε ... η κόρη του (βλέπε Θέα στο Πέλαγος...) ή η γραμματέας της ... πάντως κάποια γυναίκα, έτσι για να κο-πού-με τρε-λά !!!

- Πολυχρονίδη: η μόνη που τράβηξε το μάτι μου από τις γυναίκες του επεισοδίου Thumbs up ... χαίρομαι που η Αντιγόνη θα το βρεί από το παραπεταμένο αίμα της ... δεν νομίζω ότι "αγιοποιείται" η Νταίζη, ίσα ίσα δικαιολογείται το γιατί είναι και θα είναι τόσο σκληρή και αδίστακτη ... από σκατόψυχους γονείς και με λάθος ανατροφή τί θα έβγαινε άλλωστε ?? δεν χρειάζεται να έχουν όλες οι γυναίκες ευαίσθητη πλευρά και να πέφτουν στα πατώματα για έρωτες... υπάρχουν και οι πορωμένες σκύλες που εκμεταλλεύονται και σκοτώνουν χωρίς τύψεις ... από τέτοιες μιλιούνια είναι στις φυλακές και εκεί (ή στο χώμα) θα οδηγηθεί και η Νταίζη στο τέλος του 3ου κύκλου ... προσωπικα θα απογοητευτώ εάν τη δείξουν μετανιωμένη να τα παρατάει όλα και να φεύγει με το Χρήστο να ζήσουν καλά και εμείς καλύτερα ... τέτοιες γυναίκες δεν μετανιώνουν ούτε τους φτάνουν λίγα και καλά ...

- σκηνές παρέας αδιάφορες μέχρι πολύ αδιάφορες ... προσωπικά εκείνο το οργιάκι στη βροχή με ενόχλησε σκηνοθετικά και αισθητικά ... δεν ήταν ούτε ο τόπος ούτε η ώρα να παίζουν το "Sex in the City of Agios Andreas" zip - ομολογώ όμως πως συγκινήθηκα με τις 2 σκηνές που έγιναν μία, όχι από τη συγκεκριμένη σκηνή αλλά από το αποχαιρεστήριο φιλί από μακρυά που έδωσε στην Εύα ο Παναγιώτης δακρυσμένος και του το ανταπέδωσα εγώ επίσης δακρυσμένη ως "αντίο" ... γιατί το κόβω πολύ χλωμό να τον ξαναδούμε έστω ως γκεστ Snif

***********************************************
Φιλάκια πολλά σε όλους, μου κρατήσατε εκπληκτική παρέα όλον αυτόν τον καιρό, δε θα χαθούμε, θα μπαίνω καθημερινά και σας περιμένω στο φόρουμ του 1000+1 νύχτες -> τη νέα μου συνήθεια που έγινε λατρεία!

πολλά συγχαρητήρια στους/στις Admin, Moderators & reporters ...

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!





Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιουν 29, 2010 12:55 pm

ελπιζοντας να μεινει και αλλο ανοιχτο το τοπικ θα σχολιασω το βραδυ αφου το ξαναδω το απογευμα.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ και ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ.Υπολοιπα το βραδυ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 29, 2010 1:23 pm

sarita έγραψε:ελπιζοντας να μεινει και αλλο ανοιχτο το τοπικ θα σχολιασω το βραδυ αφου το ξαναδω το απογευμα.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ και ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ.Υπολοιπα το βραδυ.

μια απο τα ιδια και απο μενα....
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Ιουν 29, 2010 1:25 pm

το τοπικ θα παραμεινει ανοικτο για αρκετο καιρο μην ανησυχειτε
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από kaith Τρι Ιουν 29, 2010 2:01 pm

πολυ ωραιο! υποσχεται μια ακομα καλυτερη συνεχεια!! Razz

kaith


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 29, 2010 2:09 pm

sunrise έγραψε:
margel έγραψε:Αρχικά θέλω να αναφερθώ στην πικρία των φανς του ζευγαριού Λουκά - Νόρας. Καταλαβαίνω μεν ότι θα θέλατε να δείτε περισσότερες εξελίξεις και ουσιαστικές κουβέντες ανάμεσα τους για την κοινή ζωή τους, για την πορεία της σχέσης τους, έναν ενδεχόμενο γάμο και μία εγκυμοσύνη και όχι τις ανούσιες και πολλές φορές γελοίες -κατά την άποψή μου πάντα- σκηνές παλιμπαιδισμού, ανόητων σκηνικών ζηλοτυπίας ή ενοχλητικού στα μάτια των τηλεθεατών χαμουρέματος - σιροπιάσματος μέσα στο γραφείο και μπροστά στα μάτια όλων και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα τους άξιζε για να μην κάψουν οι σεναριογράφοι το ζευγάρι, αν δεν το έχουν ήδη κάνει (γι΄αυτό για μένα θα έπρεπε να τους έχουν αφήσει φίλους, αφού δεν κατάφεραν να τους "εκμεταλλευτούν" ουσιαστικά και τους ανάλωσαν στις παραπάνω φλύαρες και χωρίς νόημα σκηνές). Θεωρώ όμως ότι αυτό έγινε γιατί το τελευταίο διάστημα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος ήταν η φυγή του Μάνου, οπότε η ιστορία εστίασε εκεί και δε δόθηκε χρόνος για αυτές τις ουσιαστικές συζητήσεις στο ζευγάρι αυτό. Στον επόμενο κύκλο ωστόσο πιστεύω ότι θα γίνουν όλα αυτά που εσείς επιθυμείτε και ονειρεύεστε για αυτούς. Γι΄αυτό δεν κατανοώ τη μεγάλη απαισιοδοξία που διακρίνω στους σχολιασμούς σας.
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...

Με κάλυψες (και άλλους πολλούς :wink2: ) και με το παραπάνω : respect :
Ειλικρινά δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο παρά μόνο να πώ οτι συμφωνώ ΣΕ ΟΛΑ...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Τρι Ιουν 29, 2010 2:12 pm

sunrise έγραψε:
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...
συμφωνω σε ολα μαζι σου.εκφραζεις στο επακρο τα οσα σκεφτομαι : respect : : respect : : respect :
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Τρι Ιουν 29, 2010 3:38 pm

katerina--noraloukakos έγραψε:
sunrise έγραψε:
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...
συμφωνω σε ολα μαζι σου.εκφραζεις στο επακρο τα οσα σκεφτομαι : respect : : respect : : respect :



Kαι εγώ συμφωνώ απόλυτα ..!!! Αίσχος δηλαδή..!!! Thumbs up

Υ.Γ:Τελικά δεν μου άρεσε άλλαξα γνώμη αίσχος ήταν δηλαδή..!!
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Τρι Ιουν 29, 2010 6:22 pm

sunrise έγραψε:
Ας προσπαθήσω να δώσω μία εξήγηση, αν και μέσες-άκρες , όλοι οι λουκανορικοί έχουν διατυπώσει καίρια διευκρινιστικά σχόλια για τον λόγο της απογοήτευσης , της θλίψης έως και της αποχώρησής τους από το τηλεθεάμον κοινό.

Όπως πολλοί φοβόμασταν, ίσως και από μία πρότερη γνώση άλλων ακριτοκυριτσικών ζευγαριών, η σχέση τους δεν έτυχε ουσιαστικής και δημιουργικής διαχείρισης... Τις περισσότερες φορές βλέπαμε σαχλά έως και θεόκουλα σεναριακά τεχνάσματα/ευρήματα (με σπανιότατες εξαιρέσεις) είτε για να τους κρατούν χωριστά (από την ανακοίνωση ότι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά) έως τις γελοιότητες με τις παράλογες απαιτήσεις της Νταίζης που νομικά δεν στέκουν πουθενά.... Αλλά συζήτηση ουσίας, συζήτηση εκ βαθέων, ενώ τα θέματα είναι αμέτρητα και τα εναύσματα θα μπορούσαν να είναι άλλα τόσα...Τίποτα... Σαν να μην είχαν αυτοί οι δύο άνθρωποι παρελθόν ως φίλοι, σαν να μην είχαν ζήσει τόσες κοινές εμπειρίες (πέρα από την παρέα, εννοώ) και βιώματα... Έγιναν ζευγάρι και όλο για τους άλλους συζητούσαν.... Ούτε ο Βέγγος τέτοιο τρεχαλητό και τέτοια πρεμούρα για να προλάβουν κάθε φορά και ένα καινούργιο "κακό". Για να μην σχολιάσω ότι λύσσαξαν με την Εδέμ, και την χάνουμε την Εδέμ, και η Εδέμ είναι μέσα μας , και να ααααα τα κλάματα για την Εδέμ αλλά μια σκηνή με αυτό το ζευγάρι στην Εδέμ όπου ξεκίνησαν όλα, ΠΟΥΘΕΝΑ... Για να μην σχολιάσω για σκηνές που πετσοκόβονταν ή εξαφανίζονταν ολόκληρες , παρατημένες κάπου πάνω στη μουβιόλα....
Μετά ήρθε η κοροϊδία και ο εμπαιγμός...Όνειρα για γάμους και πόθοι για μωρά του μοναδικού ζευγαριού που έζησε τον πιο ακραιφνή, ειλικρινή και υγιή έρωτα, όνειρα και πόθοι που έθρεφε με ζήλο η πένα των σεναιοργράφων, ξαφνικά πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων...Κι ήρθαν οι δηλώσεις για γάμους μπανάλ και παντόφλες, και οι ανακοινώσεις για ουρανοκατέβατα μωρά από άλλες μανούλες....
Μέσα σε όλο αυτόν τον αχταρμά, το μόνο που έσωσε τον Λουκά και την Νόρα ήταν η αξεπέραστη και μαγική χημεία του Πετράκη και της Δρακουλάκη....Ένα ζευγάρι που τους χαρίζει στο πιάτο υλικό για να γράψουν παπάδες , σκηνές ξεκαρδιστικές και συγκινητικές μαζί, αλλά επέλεξαν να το βάλουν στην άκρη ξινίζοντας τη μούρη για κάποιον περίεργο λόγο που φαντάζει έως και παραλογισμός....Διότι είναι δικοί τους χαρακτήρες και δεν ζητούσαν πάνω από δύο-τρεις σκηνές της προκοπής, έστω και μέρα παραμέρα.... Σε ένα σήριαλ για μία παρέα, όλοι πρέπει να αντιμετωπίζονται ισότιμα, αλλά αυτό δεν το είδαμε ούτε στο φινάλε το οποίο σαφώς και δικαιωματικά ανήκε στον Μάνο...Εν τούτοις, δύο-τρία λεπτά ουσιαστικής κουβέντας και μιας τρυφερής σκηνής που θα βλέπαμε μεταξύ τους δεν ήταν δα και τόσο δύσκολο για να κλείσει η ιστορία τους στον δεύτερο κύκλο... Αντ' αυτού, κάτι θολές φιγούρες στο βάθος του κήπου είδαμε με τα κυάλια, και παρ' ολίγο πρόταση γάμου από το τσόκαρο και τον Τραμπάλα....

Οι σεναριογράφοι δεν μας έδωσαν ούτε ένα κίνητρο, ούτε μία ελπίδα , είτε μέσω απο τις πρόσφατες συνεντεύξεις και τις δηλώσεις τους, είτε μέσα από το ίδιο το σενάριο του τελευταίου μηνός...Δεν έχουμε πάθει ομαδική παράκρουση και απογοητευτήκαμε όλοι μαζί εντελώς στο ξεκούδουνο... Απλά, όλα έχουν τα όριά τους...Και στην τελική, όταν κάτι που βλέπεις για να διασκεδάσεις σε καταθλίβει ή σου προκαλεί γέλιο με την κακή έννοια, δεν υπάρχει λόγος να χάνεις τον χρόνο σου παρακολουθώντας το...Ιδίως όταν, επιπρόσθετα, σ' αυτό σου το ψυχαγωγικό διέξοδο, η ζωή και τα προβλήματά της διακωμωδούνται μέσα από διαστροφικές εμπνεύσεις σεναριογράφων...

Το πόσο συμφωνώ δε λέγεται! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 195890

Και να συμπληρώσω ότι όχι μόνο δε μας έδωσαν κάτι να περιμένουμε για την επόμενη σεζόν,είτε μέσω σεναρίου είτε μέσω συνεντεύξεων,αλλά ουσιαστικά νιώθω ότι μας δουλεύουν(και λυπάμαι που το λέω).Τη μία εβδομάδα διαβάζουμε δήλωση του ίδιου του Κυρίτση ότι ο Λουκάς κι η Νόρα θα παντρευτούν και την αμέσως επόμενη ότι θα δείξει.Που σημαίνει ότι απλά δεν ξέρουν τι θα κάνουν..ή ότι μας πετάνε ψιχουλάκια για να μας έχουν stand by..ε,λοιπόν,εμένα δε μου αρέσει να με εμπαίζουν και να με θεωρούν σίγουρη.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Icon_razz
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Ιουν 29, 2010 8:17 pm

Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Ιουν 29, 2010 9:40 pm

KonstantinaA έγραψε:Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

Μακάρι..Αυτό ευχομαι και εγώ..Μπας και συνεχίζω να βλέπω..Γιατί με απόλυτο και Νταιζουλίνι πρωτο πλάνο δεν με βλέπω καλά..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Ιουν 29, 2010 10:18 pm

Foulitsa έγραψε:
KonstantinaA έγραψε:Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

Μακάρι..Αυτό ευχομαι και εγώ..Μπας και συνεχίζω να βλέπω..Γιατί με απόλυτο και Νταιζουλίνι πρωτο πλάνο δεν με βλέπω καλά..

Με απόλυτο Sleep σε πρώτο πλάνο και Νταιζουλίνι η έξοδος θα 'ναι μαζική!
Λευτεριά στους τηλεθεατές,λέμε! Tongue
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιουν 29, 2010 10:56 pm

Λεω να μην κανω εισαγωγη σημερα και να τα πω ολα στο τελος.

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΜΑΝΟΥ:

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ: Καταρχην διαπιστωνω οτι τελικα ειναι δεδομενο οτι εμεις οι γυναικες μετα απο την νυχτα με τον αγαπημενο μας καταληγουμε να φοραμε τα ρουχα του.Μου αρεσε η σκηνη που του πηρε τον καφε και ηπιε και εκεινη.ΕΙδαμε ενα μανο ανθρωπινο, ενα μανο που βαζει την ευτυχια της ευας πανω και απο τον ιδιο.Ακουσα τις ατακες μεχρι να σταματησει η καρδια μου και τελικα καταληγω οτι οποιον και να βαλει η ακριτα απλα θα ειναι το υποκαταστατο του μανου.Ποτε δεν θα ερωτευτει αλλον η ευα ποτε δεν θα θελησει αλλον και μην δω κατι τετοιο του χρονου θα γελασει και το παρδαλο κατσικι.Το χειροφιλημα μου εβγαλε πολλα συναισθηματα, ευγνωμοσυνη, αγαπη, τυψεις.

ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ: Δεν ξερω γιατι αλλα η μελιτα μου εβγαλε αρκετα καλη υποκριτικη με τον μανο.Βεβαια εχω μια απορια.Αν εφευγε για το παρισι με τον κερινο ερωτα της τι θα γινοταν?Το παιδι δεν θα ειχε αναγκη τον πατερα του?Αλλα τωρα που εμεινε μονη της ξαναγυρναμε στα παλια.Οταν ρωταγε τον μανο για το ποια αγαπησε εμενα μου αφησε ενα αισθημα οτι ισως λιγο να την ποναει ακομα το δοντακι της για τον μανο.Το φιλι δεν ξερω για εσας γιατι ακομα δεν σας εχω διαβασει αλλα δεν με πειραξε.Θεωρω οτι ηταν ενα φιλι απο τον μανο σεβασμου,εκτιμησης και αγαπης προς την μανα του παιδιου του και τα χρονια που μοιραστηκαν.Βεβαια 2φορες το ειδα και τις 2 γελασα στην ατακα "μελιτα εισαι πολυ καλη μητερα".Σαν ανεκδοτο μου ακουστηκε.

ΜΑΝΟΣ-ΝΕΦΕΛΑΚΙ: Αυτο το κοριτσακι αργησαν να μας το δειξουν αλλα τα εδωσε ολα στο τελευταιο.Το τρεξιμο προς τον μπαμπα της, το σ'αγαπαω μπαμπα η σφιχτη αγκαλια, απλα σου ανοιγαν τους καταρρακτες του νιαγαρα.Τωρα βεβαια πως γινεται ιντερνετικος μπαμπας δεν μπορω να καταλαβω.Ρε μανο την αγκαλια τα παιχνιδια πως θα τα της τα κανεις μεσω νετ?Θα ανοιξεις καμια διοδο και θα περνας μεσα απο την οθονη?

ΜΑΝΟΣ-ΜΑΡΙΛΙΑ: Μεσα σε λιγα λεπτα ειδαμε μια συζητηση συναισθηματων του μανου προς την μαριλια.Ειδα μια μαριλια να προσπαθει να συγκρατηθει αλλα στο τελος την προδωσαν τα συναισθηματα της.Το σ'αγαπαω μπαμπα μου και η αγκαλια μας εδειξαν πλεον οτι η μαριλια αποδεχεται πια τον μπαμπα της, οτι παρολο τις κοντρες τον αγαπησε.Και ο νιαγαρας συνεχιζεται.

ΜΑΝΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ: Ειδαμε ενα πετρο συγκροτημενο, συνειδητοποιημενο και μετανιωμενο.Ηξερε οπως και ολοι μας οτι ο μανος μεγαλωνε με πλυση εγκεφαλου να γινει πρωτος.Και εδω ο πετρος παραδεχεται το λαθος του οτι αντι να το σταματησει το συνεχισε.Η ατακα του σαιξπηρ ολα τα λεφτα.Τελικα τι εχει πει αυτος ο ανθρωπος.

ΜΑΝΟΣ-ΗΛΙΑΣ: Ειδα τον μανο να λυγιζει πιο πολυ στον πατερα του.Σαν να μαζευε και απλα ξεσπασε εκει.

ΜΑΝΟΣ-ΠΑΡΕΑ: Τι να πω για αυτη τη σκηνη.Προσπαθουσε ο λουκας μεσα απο την πλακα να ελαφρυνει την διαθεση.Ολοι στεναχωρημενοι, θλιμμενοι και για αλλη μια φορα ο λουκας επιλεγει να κανει τον καραγκιοζη.Ολη η παρεα αγκαλιασμενη, ενωμενη.Μια δαφνη που δεν μπορουσε να αφησει τον αδερφο της να φυγει και ετρεξε δινοντας ετσι ωθηση και στην υπολοιπη παρεα για μια ακομα αγκαλια, την τελευταια.

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ: Τι να πω για αυτη τη σκηνη?Το φιλι του αποχωρισμου, δεν μπορουσε ο ενας να αφησει τον αλλον.Αν και θα γραψω και αλλα παρακατω αλλα οποιος θεωρει οτι θα γυρισει ο μανος ειναι βαθια νυχτωμενος.Πρωτη προοικονομια:Καποτε στους ορκους τους ελεγαν μεχρι οι δυο σκιες μας να γινουν μια θα ειμαστε μαζι.Οι 2 τελικα εγιναν μια.Τι σημαινει αυτο? Μανος- ευα ποτε ξανα μαζι.Και ερχεται η φωνη της ευας που θελει να του το πει αλλα τελευταια στιγμη κανει πισω.Ανατριχιαστικη η σκηνη με τη σκια.

ΣΚΗΝΕΣ ΠΑΡΕΑΣ-ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗΣ

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ:ο νικολας για αλλη μια φορα προσπαθει να αποφυγει το τελευταιο μερονυχτο της παρεας.Αλλα χωρις επιτυχια.Και οπως παντα απο κοντα η νορα.Εβγαλε γελιο η σκηνη δεν μπορω να πω.

ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΥΠΟΚΡΟΥΣΗ AEROSMITH:
Τα παιδια κανουν μπανιο, η ευα λιαζεται (εκπληκτικο το σωμα της κυριας ξυλα)και ο μανος σκεφτεται τις στιγμες του με την ευα.Προοικονομια δευτερη:Οτι ειδατε απο αυτο το ζευγαρι ειδατε να ζησουμε να το θυμομαστε.

ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΥΠΟΚΡΟΥΣΗ KANSAS:
Τριτη προοικονομια.Κατα τη διαρκεια του κομματιου βλεπαμε σκηνες απο την παρεα.Που τι σημαινει?Οτι ειδατε απο αυτα τα εξι παιδια ειδατε.Απο του χρονου θα ασχολουμαστε με αλλους.

ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΒΡΟΧΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΙΔΑ:
Μπορω να πω οτι ταιριαζω με τον λουκα.Γιατι και εγω οταν βρεχει βγαινω εξω και το απολαμβανω μεχρι που γινομαι μουσκεμα και φωναζω παπαπα.Ο χορος τους τα φιλια τους ολα δειχνουν το τελος.Μου περασε η σκεψη απο το μυαλο βλεποντας τα ζευγαρια αν εξαιρεσουμε τον μανο που μας αφησε το αντιο οτι ισως και τα ζευγαρια να μην ειναι ιδια του χρονου.Ισως για καποιους λογους να ερθουν στιγμες που θα ειναι τσακωμενοι, χωρισμενοι.Δεν ξερω γιατι αλλα αυτη την εμπνευση μου εδωσε αυτη η σκηνη.

ΥΠΟΛΟΙΠΑ

ΑΜΑΛΙΑ-ΠΕΤΡΟΣ:Η ανακοινωση της εγκυμοσυνης μας δειχνει εναν πετρο να μην μπορει να το χωνεψει.Προσπαθει να πιαστει απο καπου οτι ισως μιλανε για αλλην.Και ερχεται μετα η συνειδητοποιηση και φυσικα η οργη, ο θυμος.Πετρακη μου οχι απλα ο εχθρος του λαου ειχες γινει μην σου πω και της χωρας.

ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ: Μην με πυροβολησετε αλλα γιατι μου φανηκε οτι σαν μελιτα απογοητευμενη που δεν θελει να ξαναδει τον ανθρωπο της μου εβγαλε περισσοτερη καλη υποκριτικη απο οτι οταν ηταν στα μελια?Τυχαιο?Δεν νομιζω.Παντως μελιτακι τις προφυλαξεις για αυτο τις ανακαλυψαμε.Για να γλιτωνουμε αυτες τις καταστασεις.Αλλα ποιος εχασε το μυαλο του για να το βρεις εσυ?Εδω ενα δεν μπορεις να μεγαλωσεις μου θες και δευτερο.Ο στεφανος δεν μπορεσα ακριβως να τον ψυχολογησω.Μου εβγαλε ενα αισθημα ξαφνιασμου και μετα μια χαρα σαν να ηθελε να κρυψει κατι.Την απογοητευση του ισως?Οτι μπορει να μην ηθελε το παιδι ισως?Η οτι το ηθελε αλλα βασει σχεδιου?Ολα πιθανα.

ΜΕΛΙΤΑ-ΜΠΑΜΠΑΣ: Ακουσα καλα?Ειπε συγνωμη?Αυτη η γυναικα οποτε θυμαται ο μπαμπας της και οποτε δεν της κανουν τα χατηρια ειναι ο χειροτερος μπαμπας του κοσμου.Φυσικα ο Πετρος ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΠΑΡΟΛΑ ΟΣΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ, ειναι εκει στο πλευρο της και ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΕΙ οτι και αν κανει οτι και αν αποφασισει.ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ?

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΣΑ: Εξαιρετικος ο κυριος σταυρου.Οι λυγμοι του η απογνωση του.Ηταν εκπληκτικος.Οσο για τη σκηνη γιατι εμενα μου φαινεται οτι και αυτο κολπο της αντιγονης ειναι?Οτι υπολογισε τα χαπια που επρεπε να παρει ισα ισα να της κανουν μια πλυση στομαχου?Αλλα βρε στεφανακο μου οταν αντιμετωπιζουμε τετοιες καταστασεις φωναζουμε το 166 ουτε χαστουκιζουμε ουτε την σηκωνουμε απλα καλουμε το ασθενοφορο.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ: Οκ με εστειλαν και οι δυο.Πρωτος ο στεφανος.Ποιος δεν σε ηθελε αγαπη μου ευτυχισμενο.Μονος σου κατεβασες το παντελονι σου, ελιωνες κερια, σφουγγαριζες πατωματα και καθαριζες τζαμια.Οι αλλοι τι σου φταινε.Παντως οσο για αυτο που ειπες οτι θα ξυπνησει ο στεφανος ο παλιος μηπως να ξυπνησει ο στρατος γιατι και ο προηγουμενος στεφανος μαλθακος ηταν.Ο αλλος που με εστειλε ο χρηστος.Τι λες αγορι μου?Να την εκφοβισει?Ολες οι αποπειρες που αν δεν ηταν τα παιδια θα την ειχαν οδηγησει παρεα με την ανθη ηταν εκφοβισμος?Ασε που για μενα απο τη στιγμη που το ξερεις εισαι ηδη συνεργος ειτε συμμετειχες ειτε οχι.Και η βλακεια συνεχιζεται μην και του πουν κατι για την νταιζη αποκλειεται και αποκλειεται.Ποσο βλακα μπορει να σε κανει ο ερωτας?

ΝΤΑΙΖΗ-ΧΡΗΣΤΟΣ: Μου αρεσει που εισαι περπατημενος ρε χρηστο.Σε παιζει αγορι μου ξυπνα.Του χεριου σου σε εχει για να μην πω τιποτα αλλο.

ΕΙΣΟΔΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗ: Που πας ρε καραμητρο?Η μηχανη θελει και τον αναλογο αναβατη.Δεν βλεπεις βερα για να καταλαβεις?Πειραζει που δεν μου εκανε εντυπωση καμμια.Μια που το ειδα μια που αδιαφορησα.

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ: Και φυσικα η βλακεια σε ολο της το μεγαλειο.Τον πυροβολησε στο κεφαλι και δεν επαθε τιποτα.Κυρια ακριτα με αυτα θελετε να μας κρατησετε?Τοση απελπισια πια να κρατησετε τους τηλεθεατες?Μηπως σας επιασε μια ταραχη ενας φοβος να μην χασετε τηλεθεατες?Λεω εγω τωρα?

ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ

Δεν ξερω γιατι εφυγε ο μανος.Καβαλησε το καλαμι το παρκαρε παρανομα?Δεν με απασχολει.Αλλα με νοιαζει το οτι θα μπορουσατε κυριοι σεναριογραφοι να τελειωσετε τη σειρα φετος.Και να μην κοροιδευετε εμας τους τηλεθεατες και να μην κουραζεστε και εσεις.Το θεωρω επιεικως γελοιο να αφηνετε παραθυρακια ανοιχτα για την επιστροφη του μανου οταν αυτο το εχετε ηδη αποφασισει οτι δεν θα γινει.Τα μυστικα του χρονου γινονται ενα καινουριο σηριαλ.Τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο και τιποτα δεν θα εχει σχεση με τα μυστικα που ξεραμε και αγαπησαμε.Θα το βλεπω τριτη χρονια αλλα αν δω κατι που θα μειωσει την νοημοσυνη μου τοτε θα τελειωσουν για μενα ολα.

Οσκαρ επειδη θελω λογω φιναλε να τα δωσω ονομαστικα θελω νας διαβασω και σημερα- αυριο μαλλον θα δωσω ονομαστικα το βραβειο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Τρι Ιουν 29, 2010 10:58 pm

το τοπικ μεχρι ποτε θα μεινει ανοιχτο?
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από atreidhs Τρι Ιουν 29, 2010 11:02 pm

soso έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
KonstantinaA έγραψε:Συγνωμη ακουει ο Στεφανος οτι η Μελιτα ειναι εγκυος, χαιρεται της λεει οτι την αγαπαει αλλα εξακολουθει να φοραει τη βερα στο δεξι. Τι γινεται ρε παιδια? ποιον δουλευει πια? Αρχιζω και μπερδευομαι λεμε, θα δουμε αλλο Στεφανο την 3η σεζον να μου το θυμηθειτε.

Μακάρι..Αυτό ευχομαι και εγώ..Μπας και συνεχίζω να βλέπω..Γιατί με απόλυτο και Νταιζουλίνι πρωτο πλάνο δεν με βλέπω καλά..

Με απόλυτο Sleep σε πρώτο πλάνο και Νταιζουλίνι η έξοδος θα 'ναι μαζική!
Λευτεριά στους τηλεθεατές,λέμε! Tongue

Να εκφράσω κι εγώ την απογοήτευσή μου από τις τελευταίες εξελίξεις...
Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι, ναι, και στην Ελλάδα άρχισαν να φτιάχνονται σειρές που απευθύνονται και σε γυναικείο αλλά και σε αντρικό κοινό. Όμως, εδώ ισχύει το "μηδένα προ του τέλους μακάριζε". Εκεί που νόμιζα ότι θα βλέπω και κάτι διαφορετικό στην τηλεόραση από τα αστυνομικά της nova, δυστυχώς βλέπω ότι διαψεύστηκαν οι ελπίδες. Επιστροφή στα csi και στα αθλητικά. Γιατί;
Ε, μα δεν το έχετε νιώσει ακόμα το απροσμέτρητο βάθος της υπερβολής και της φαντασιοπληξίας;
Αμ το άλλο; Επειδή μυριστήκαμε ότι η κατινιά πουλάει, η τραγουδίστρια - τρόπος του λέγειν - πήρε προαγωγή και από συνοδευτικό στο κύριο πιάτο έγινε το κύριο πιάτο. Αυτή θα κινήσει τα νήματα το φθινόπωρο; Ελπίζω - για όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη σειρά - πως όχι...
Επίσης όλο αυτό μαφιόζικο "ήρθα και θα εκδικηθώ, θα τους τα πάρω όλα" παραπέμπει στη Νικολούλη και τη "γυναίκα αράχνη" της. Είναι ιδέα μου μήπως ότι μέσω της σειράς παραδίδονται μαθήματα άνευ διδασκάλου σε επίδοξους αετονύχηδες και κλεφτοκοτάδες;
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ περίμενα πιο "ήρεμα" και πιο αισιόδοξα μηνύματα να περνά η σειρά (ειδικά σήμερα που νιώθουμε ότι βαλλόμαστε από παντού από λαμόγια και απατεώνες). Τι θέλουν να μας πουν; Ότι έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα; Μια Νταίζη κάνει κουμάντο; Ελπίζω να το καταλάβουν εν μέσω θερινής ραστώνης και να τη βάλουν στη θέση της. Η θεία δίκη που περιμέναμε δεν εμφανίστηκε ποτέ. Έχασε το δρόμο ή είναι μπλεγμένη και αυτή σε καμιά εξεταστική;
Και βεβαίως συμφωνώ απόλυτα για το θέμα Λουκάς-Νόρα. Μπήκαν σε δεύτερη μοίρα στα σίγουρα. Και βέβαια σώζονται ΜΟΝΟ από τους καλούς ηθοποιούς που τους υποδύονται.
atreidhs
atreidhs
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Παρίσι - Περπινιάν
Ασχολίες : Εμπόριο Έργων Τέχνης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από milia Τρι Ιουν 29, 2010 11:16 pm

ΔΙΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΝΑ OSCAR oscar ΤΟ ΑΞΙΖΕΤΑΙ!!!!!! ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!! (Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΟ...)
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 16 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης